Об утверждении регламента оказания государственной услуги "Выдача разрешения на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объекта скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования"
Совместный приказ Министра нефти и газа Республики Казахстан от 24 августа 2012 года № 144, Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 9 октября 2012 года № 368, Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 16 октября 2012 года № 465. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 ноября 2012 года № 8083. Утратил силу совместным приказом Министра нефти и газа Республики Казахстан от 10 февраля 2014 года № 21, Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 14 марта 2014 года № 114 и Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 16 июня 2014 года № 217
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра нефти и газа РК от 10.02.2014 № 21, Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 14.03.2014 № 114 и Заместителя Премьер-Министра РК - Министра индустрии и новых технологий РК от 16.06.2014 № 217.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемый регламент оказания государственной услуги «Выдача разрешения на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объекта скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования».
2. Комитету государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства нефти и газа Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства нефти и газа Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства нефти и газа Республики Казахстан, председателя Комитета геологии и недропользования Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан и председателя Комитета по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

"Ұңғымалар объектiлерiн сынау, кен орнын сынамалы пайдалану, технологиялық жабдықты iске қосу-баптау, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары жағдайында газды технологиялық ерiксiз жағу кезiнде iлеспе және (немесе) табиғи газды алау етiп жағуға рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсету регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің 2012 жылғы 24 тамыздағы № 144, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 9 қазандағы № 368 және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2012 жылғы 16 қазандағы № 465 Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 15 қарашада № 8083 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің 2014 жылғы 10 ақпандағы № 21, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2014 жылғы 14 наурыздағы № 114 және Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2014 жылғы 16 маусымдағы № 217 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Мұнай және газ министрінің 10.02.2014 № 21, ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 14.03.2014 № 114 және ҚР Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 16.06.2014 № 217 бірлескен бұйрығымен.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған «Ұңғымалар объектiлерiн сынау, кен орнын сынамалы пайдалану, технологиялық жабдықты iске қосу-баптау, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары жағдайында газды технологиялық ерiксiз жағу кезiнде iлеспе және (немесе) табиғи газды алау етiп жағуға рұқсат беру» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуінен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның ресми жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитетінің төрағасына, Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті төрағасына және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Төтенше жағдайларды және өнеркәсiптiк қауiпсiздiктi мемлекеттiк бақылау комитетi төрағасына жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр нефти и газа
Республики Казахстан
_______________ С. Мынбаев
24 августа 2012 года
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
_____________ А. Исекешев
9 октября 2012 года
Министр по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан
_______________ В. Божко
25 августа 2012 года
Утвержден
совместным приказом
Министра нефти и газа
Республики Казахстан
от 24 августа 2012 года № 144,
Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан – Министра
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 9 октября 2012 года № 368
и Министра по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан
от 16 октября 2012 года № 465
Регламент оказания государственной услуги
«Выдача разрешения на сжигание в факелах попутного и (или)
природного газа при испытании объекта скважин, пробной
эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании
газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и
ремонтных работах технологического оборудования»
1. Основные понятия
1. Настоящий регламент оказания государственной услуги «Выдача разрешения на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объекта скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования» (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В Регламенте используются следующие понятия:
1) ответственный исполнитель – должностное лицо, в обязанности которого входит рассмотрение заявлений и прилагаемых документов на получение разрешения;
2) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
3) получатель государственной услуги – юридическое лицо, обратившееся за получением государственной услуги;
4) заинтересованные уполномоченные органы – Комитет геологии и недропользования Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан и Комитет по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
2. Общие положения
3. Государственную услугу оказывает Комитет государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства нефти и газа Республики Казахстан (далее – Комитет).

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының        Қазақстан Республикасы
Мұнай және газ министрі          Премьер-Министрінің орынбасары
_____________ С. Мыңбаев         Қазақстан Республикасының
2012 жылғы 24 тамыз              Индустрия және жаңа
технологиялар министрі
______________ Ә. Исекешев
2012 жылғы 9 қазан
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
_______________ В. Божко
2012 жылғы 25 тамыз
Қазақстан Республикасы
Мұнай және газ министрінің
2012 жылғы 24 тамыздағы № 144,
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2012 жылғы 9 қазандағы № 368
және Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2012 жылғы 16 қазандағы № 465
бірлескен бұйрығына
қосымша
«Ұңғымалар объектiлерiн сынау, кен орнын сынамалы пайдалану,
технологиялық жабдықты iске қосу-баптау, пайдалану, оған
техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары жағдайында
газды технологиялық ерiксiз жағу кезiнде iлеспе және (немесе)
табиғи газды алау етiп жағуға рұқсат беру» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Ұңғымалар объектiлерiн сынау, кен орнын сынамалы пайдалану, технологиялық жабдықты iске қосу-баптау, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары жағдайында газды технологиялық ерiксiз жағу кезiнде iлеспе және (немесе) табиғи газды алау етiп жағуға рұқсат беру» бойынша мемлекеттік қызметті көрсету регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Осы Регламентте мына ұғымдар қолданылады:
1) жауапты орындаушы – міндетіне рұқсат алуға өтініштерді және қоса беріліп отырған құжаттарды қарау кіретін лауазымды тұлға;
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері;
3) мемлекеттік қызметті алушы – мемлекеттік қызметті алуға өтініш білдірген заңды тұлға;
4) мүдделі уәкілетті органдар – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Төтенше жағдайларды және өнеркәсiптiк қауiпсiздiктi мемлекеттiк бақылау комитетi.
2. Жалпы ережелер
3. Мемлекеттiк қызметті Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік бақылау комитеті(бұдан әрі – Комитет) көрсетеді.

4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 85 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года «О недрах и недропользовании», Правил выдачи разрешения на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 ноября 2010 года № 1174 «Об утверждении» и стандарта государственной услуги «Выдача разрешения на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объекта скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2012 года № 1009 (далее – стандарт).
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача разрешения на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объекта скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования с указанием объема сжигаемого газа и срока действия разрешения (далее – разрешение) на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
7. Государственные органы, включенные в процесс предоставления услуги:
1) Комитет геологии и недропользования Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан – согласование проекта разрешения;
2) Комитет по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан – согласование проекта разрешения.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Государственную услугу оказывает Комитет, по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай Батыра 19, блок А, кабинет А 0505.
Государственная услуга оказывается ежедневно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных в соответствии с трудовым законодательством.
9. Информация о государственной услуге размещается на официальном интернет-ресурсе Министерства нефти и газа Республики Казахстан (далее – Министерство) www.mgm.gov.kz, в разделе «Комитет государственной инспекции в нефтегазовом комплексе».
Информация о ходе оказания государственной услуги представляется по телефону 8 (7172) 97-68-64.

4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 85-бабы, «Iлеспе және (немесе) табиғи газды алау етiп жағуға рұқсат беру қағидасын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 8 қарашадағы № 1174 қаулысы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 31 шілдедегі № 1009 қаулысымен бекітілген «Ұңғымалар объектiлерiн сынау, кен орнын сынамалы пайдалану, технологиялық жабдықты iске қосу-баптау, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары жағдайында газды технологиялық ерiксiз жағу кезiнде iлеспе және (немесе) табиғи газды алау етiп жағуға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтің нәтижесi ұңғымалар объектiлерiн сынау, кен орнын сынамалы пайдалану, технологиялық жабдықты iске қосу-баптау, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары жағдайында газды технологиялық ерiксiз жағу кезiнде iлеспе және (немесе) табиғи газды алау етiп жағуға берілетін, жағылатын газдың көлемі мен қолданылу мерзімі көрсетілген рұқсатты (бұдан әрі – рұқсат) қағаз тасығышта беру немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қағаз тасығышта беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне енгізілген мемлекеттік органдар:
1) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті – рұқсаттың жобасын келісу;
2) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Төтенше жағдайларды және өнеркәсiптiк қауiпсiздiктi мемлекеттiк бақылау комитетi – рұқсаттың жобасын келісу.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті Комитет: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 19, А блогы, 0505 А кабинеті мекенжайы бойынша көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасына сәйкес белгіленген мереке және демалыс күндерінен басқа, күн сайын, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
9. Мемлекеттiк қызметті көрсету туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) www.mgm.gov.kz ресми интернет-ресурсындағы «Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитеті» бөлімінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызметтің көрсетілу барысы туралы ақпарат 8 (7172) 97-68-64 телефоны бойынша беріледі.

10. Обращение в государственные органы, включенные в процесс предоставления услуги, не требуется.
11. Государственная услуга оказывается в сроки, указанные в пункте 7 стандарта.
12. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет документы, указанные в пункте 11 стандарта.
13. Непредставление недропользователем всех требуемых документов, предусмотренных в пункте 11 и 12 стандарта, влечет приостановление рассмотрения заявки со дня уведомления недропользователя до дня их представления.
В оказании государственной услуги отказывается по основаниям, указанным в пункте 16 стандарта.
14. Этапы оказания государственной услуги:
1) регистрация заявления;
2) предварительное рассмотрение заявления:
направление заявления и прилагаемых документов в заинтересованные уполномоченные органы при отсутствии основания для приостановления срока рассмотрения либо отказа в выдаче разрешения;
направление получателю государственной услуги уведомления о приостановлении срока рассмотрения заявления;
направление получателю государственной услуги мотивированного ответа об отказе в выдаче разрешения;
3) регистрация писем заинтересованных уполномоченных органов о результатах рассмотрения заявления и прилагаемых документов на получение разрешения;
4) рассмотрение заявления, прилагаемых документов и письма заинтересованных уполномоченных органов:
оформление разрешения;
направление мотивированного ответа об отказе в выдаче разрешения на основании отказа в согласовании заинтересованных уполномоченных органов.
При устранении получателем государственной услуги замечаний и восстановлении срока рассмотрения, заявление и прилагаемые документы направляются в заинтересованные государственные органы и выполняются этапы 3) и 4) настоящего пункта.
15. Прием документов осуществляется канцелярией Министерства в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай Батыра 19, блок А, кабинет А 0305.
График работы канцелярии ежедневно, с 9.00 до 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных в соответствии с трудовым законодательством.
Вход в здание осуществляется по пропускам, выданным бюро пропусков. График работы бюро пропусков: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных в соответствии с трудовым законодательством.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги

10. Қызметті көрсету процесіне енгізілген мемлекеттік органдарға жүгіну талап етілмейді.
11. Мемлекеттiк қызмет стандарттың 7-тармағына сәйкес мерзімде көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
13. Жер қойнауын пайдаланушының стандарттың 11 және 12-тармағында көзделген талап етілетін құжаттардың барлығын бермеуі жер қойнауын пайдаланушы хабардар етілген күннен бастап олар берілген күнге дейін өтінішті қарауды тоқтатуға әкеп соғады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден стандарттың 16-тармағы негізінде бас тартылады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) өтінішті тіркеу;
2) өтінішті алдын ала қарау:
рұқсаттың қарастыру мерзімін тоқтату немесе беруден бас тарту туралы негіздер болмаған жағдайда, өтініш пен қоса беріліп отырған құжаттарды мүдделі уәкілетті органдарға жіберу;
мемлекеттік қызметті алушыға рұқсаттың қарау мерзімін тоқтату туралы хабарламасын жіберу;
мемлекеттік қызметті алушыға рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелді жауабын жіберу;
3) мүдделі уәкілетті органдардың рұқсат алуға өтініші мен қоса беріліп отырған құжаттарды қарағаны туралы хатын тіркеу;
4) мүдделі уәкілетті органдардың хаттарын және өтініші мен қоса беріліп отырған құжаттарын қарау:
рұқсаттарды ресімдеу;
мүдделі уәкілетті органдардың бас тартуы негізінде рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелді жауабын жіберу.
Мемлекеттік қызметті алушының ескертулерді жою және қарау мерзімдерін қалпына келтіруі кезінде өтініш пен қоса беріліп отырған құжаттар мүдделі уәкілетті органдарға жіберіліп, осы тармақтың 3) және 4) кезеңдері орындалады.
15. Құжаттар Министрліктің кеңсесінде кезек бойынша алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз мына мекенжайда: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 19, А блогы, 0305 А кабинетінде қабылданады.
Министрлік кеңсесінің жұмыс кестесі еңбек заңнамасына сәйкес белгіленген мереке және демалыс күндерінен басқа, күн сайын, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Ғимаратқа кіру рұқсаттама бюросы берген рұқсаттама қағазы бойынша жүзеге асырылады. Рұқсаттама бюросының жұмыс кестесі: еңбек заңнамасына сәйкес белгіленген мереке және демалыс күндерінен басқа, күн сайын, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-қимылдар
(өзара іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы

16. Заявление на оказание государственной услуги регистрируется в Единой системе электронного документооборота канцелярией Министерства.
О регистрации заявления на оказание государственной услуги получатель государственной услуги уведомляется сотрудниками Комитета по телефону или посредством электронной почты.
17. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
1) канцелярия Министерства;
2) руководство Комитета;
3) руководитель структурного подразделения Комитета;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения Комитета;
5) заинтересованные уполномоченные органы.
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
19. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Выдача разрешения на сжигание
в факелах попутного и (или)
природного газа при испытании
объекта скважин, пробной
эксплуатации месторождения,
технологически неизбежном
сжигании газа при пусконаладке,
эксплуатации, техническом
обслуживании и ремонтных работах
технологического оборудования»
Описание последовательности и взаимодействия административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
2
Наименование
СФЕ
Канцелярия
Министерст-
ва
Руководс-
тво
Комитета
Руководи-
тель
структур-
ного
подразде-
ления
Комитета
Ответственный исполнитель
структурного подразделения
Комитета
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Прием
документов
Опреде-
ление
ответст-
венного
структур-
ного
подразде-
ления
Комитета
Определе-
ние
ответст-
венного
исполни-
теля
структур-
ного
подразде-
ления
Комитета
Рассмотрение заявления и
прилагаемых документов и
выполнение одного из действий:
Направле-
ние в
заинтере-
сованные
уполномо-
ченные
органы для
согласо-
вания
Приоста-
новление
сроков
рассмот-
рения
Мотивиро-
ванный
ответ об
отказе в
выдаче
разрешения
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоряди-
тельное
решение)
Регистрация
в Единой
системе
электрон-
ного
документо-
оборота
Наложение
резолю-
ции,
отправка
руководи-
телю
структур-
ного
подразде-
ления
Комитета
Наложение
резолю-
ции,
отправка
ответст-
венному
исполни-
телю
структур-
ного
подразде-
ления
Комитета
Отправление
заявления и
прилагаемых
документов
проекта
разрешения
на
согласо-
вание в
заинтересо-
ванные
уполномо-
ченные
органы
Направле-
ние
письма-
уведом-
ления о
приоста-
новлении
срока
рассмот-
рения
заявления
Направ-
ление
мотивиро-
ванного
ответа об
отказе в
выдаче
разрешения
5
Сроки
исполнения
15 минут
Не менее
4 раза в
день
Не менее
4 раза в
день
5 рабочих дней
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
5
6
7
8
9
2
Наимено-
вание СФЕ
Заинтересо-
ванные
уполномочен-
ные органы
Ответственный исполнитель структурного подразделения Комитета
Руководи-
тель
структур-
ного
подразде-
ления
Комитета
Руководство
Комитета
Ответственный
исполнитель
структурного
подразделения
Комитета
3
Наимено-
вание
действия
(процесса,
процедуры,
операции)
и их
описание
Согласование
либо
мотивирован-
ный ответ об
отказе в
согласовании
выдачи
разрешения
Рассмотрение писем заинтересованных уполномоченных органов и выполнение одного из действий
Согласо-
вание
разреше-
ния,
мотивиро-
ванного
ответа об
отказе в
выдаче
разреше-
ния
Подписание
разрешения,
либо
мотивирован-
ного ответа
об отказе в
выдаче
разрешения
Ведение журнала
регистрации
разрешений
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоряди-
тельное
решение)
Письмо с содержанием согласия в выдаче разрешения, либо мотивированного ответа об отказе в согласовании выдачи разрешения
Оформ-
ление-
разре-
шения
Направ-
ление
мотиви-
рован-
ного
ответа
об
отказе
в
выдаче
разре-
шения
Визиро-
вание
листа
согласо-
вания
Подписание
разрешения
Запись в журнале
регистрации
разрешений и
выдача разрешения
первому
руководителю,
либо доверенному
представителю
юридического лица
5
Сроки
исполнения
15 рабочих дней
5 рабочих дней
4 часа
4 часа
15 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
СФЕ 1
Канцелярия
Министерства
СФЕ 2
Руководство
Комитета
СФЕ 3
Руководитель
структурного
подразделения
Комитета
СФЕ 4
Ответственный
исполнитель
структурного
подразделения
Комитета
СФЕ 5
Заинтересован-
ные
уполномоченные
органы
Действие № 1
Прием заявлений,
выдача талона,
регистрация
заявления,
направление
заявлений
руководству
Комитета
Действие № 2
Определение
структурного
подразделения
Комитета для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 3
Определение
ответственного
исполнителя
структурного
подразделения
Комитета,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявлений и
прилагаемых
документов,
определение
соответствия
заявлений
законодательствуо недрах и
недропользова-
нии, направление
в заинтересо-
ванные
уполномоченные
органы для
согласования
Действие № 5
Рассмотрение
заявлений и
прилагаемых
документов,
направление
письма на
согласование в
выдаче
разрешения
Действие № 6
Регистрация
письма о
согласовании в
выдаче
разрешения
Действие № 7
Наложение
резолюции
Действие № 8
Наложение
резолюции
ответственному
исполнителю
структурного
подразделения
Комитета
Действие № 9
Оформление
разрешения
Действие № 11
Подписание
разрешения
Действие № 10
Согласование
разрешения
Действие № 12
Запись в журнале
регистрации
разрешений и
выдача
разрешения
первому
руководителю,
либо доверенному
представителю
юридического
лица
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
СФЕ 1
Канцелярия
Министерства
СФЕ 2
Руководство
Комитета
СФЕ 3
Руководитель
структурного
подразделения
Комитета
СФЕ 4
Ответственный
исполнитель
структурного
подразделения
Комитета
СФЕ 5
Заинтересованные
уполномоченные
органы
Действие № 1
Прием заявлений,
выдача талона,
регистрация
заявления,
направление
заявлений
руководству
Комитета
Действие № 2
Определение
структурного
подразделения
Комитета для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 3
Определение
ответственного
исполнителя
структурного
подразделения
Комитета,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявлений и
прилагаемых
документов,
определение
соответствия
заявлений
законода-
тельству о
недрах и
недропользо-
ваний,
направление
письма о
приостанов-
лении срока
рассмотрения
заявления,
либо
мотивированный
ответ об
отказе в
выдаче
разрешения,
направление в
заинтересо-
ванные
уполномоченные
органы для
согласования,
в случае если
заявление
соответствует
законода-
тельству о
недрах и
недропользо-
вании
Действие № 5
Рассмотрение
заявлений и
прилагаемых
документов,
направление письма
с мотивированным
ответом об отказе
в согласовании
выдачи разрешения
Действие № 6
Регистрация
письма об отказе
в согласовании
выдачи
разрешения
Действие № 7
Направление
мотивирован-
ного ответа об
отказе в
выдаче
разрешения на
основании
письма об
отказе в
согласовании
заинтересо-
ванного
уполномочен-
ного органа
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Выдача разрешения на сжигание
в факелах попутного и (или)
природного газа при испытании
объекта скважин, пробной
эксплуатации месторождения,
технологически неизбежном
сжигании газа при пусконаладке,
эксплуатации, техническом
обслуживании и ремонтных работах
технологического оборудования»
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Диаграмма функционального взаимодействия

16. Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініш Министрліктің кеңсесінде Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесінде тіркеледі.
Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініштің тіркелгені туралы Комитеттің қызметкерлері телефон арқылы немесе электрондық пошта арқылы хабарлайды.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне мынадай ҚФБ қатысады:
1) Министрлік кеңсесі;
2) Комитет басшылығы;
3) Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы;
5) мүдделі уәкілетті органдар.
18. Әрбір ҚФБ әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) орындалу мерзімін мәтіндік кесте сипатында көрсеткен әкімшілік іс-қимылдар (рәсімдер) дәйектілігінің сипаттамасы және өзара іс-қимылы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
19. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі әкімшілік іс-қимылдардың қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты бейнелейтін схемалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
«Ұңғымалар объектiлерiн сынау, кен орнын сынамалы
пайдалану, технологиялық жабдықты iске қосу-баптау,
пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және
жөндеу жұмыстары жағдайында газды технологиялық
ерiксiз жағу кезiнде iлеспе және (немесе) табиғи газды
алау етiп жағуға рұқсат беру» бойынша мемлекеттік
қызметті көрсету регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдар (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара іс-қимылдардың сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы.
Негізгі процестің іс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-қимылдардың № (барысы, жұмыстар ағыны)
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Министрлік кеңсесі
Комитет басшылығы
Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің басшысы
Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы
3
Іс-қимылдардың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Комитеттің жауапты құрылымдық бөлімшесін белгілеу
Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын белгілеу
Өтініш және қоса беріліп отырған құжаттарды қарау және мына іс-қимылдардың біреуін орындау
Мүдделі уәкілетті органдарға жіберу
Қарау мерзімін тоқтата тұру
Рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелді жауап
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесінде тіркеу
Бұрыштама қою, Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің басшысына жіберу
Бұрыштама қою, Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысына жіберу
Рұқсат жобасы және өтініш пен қоса беріліп отырған құжаттарды мүдделі уәкілетті органдарға жіберу
Рұқсатты қарау мерзімін тоқтату туралы хабарлама жіберу
Рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты жіберу
5
Орындалу мерзімі
15 минут
Күніне
4 реттен кем емес
Күніне 4 реттен кем емес
5 жұмыс күні
Негізгі процестің іс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-қимылдардың № (барысы, жұмыстар ағыны)
5
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
Мүдделі уәкілетті органдар
Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы
Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің басшысы
Комитет басшылығы
Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы
3
Іс-қимылдардың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Рұқсат беруді келісу немесе келісуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Мүдделі уәкілетті органдардың хаттарын қарау және мына іс-қимылдардың біреуін орындау
Рұқсатпен немесе рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелді жауаппен келісу
Рұқсатқа немесе рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Рұқсаттарды тіркеу журналын жүргізу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Рұқсат берумен келісу туралы немесе рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелді жауабы бар хат
Рұқсатты ресімдеу
Рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты жіберу
Келісу парағына қол қою
Рұқсатқа қол қою
Рұқсаттарды тіркеу журналына жазу және рұқсатты бірінші басшыға немесе заңды тұлғаның сенімді өкіліне беру
5
Орындалу мерзімі
15 жұмыс күні
5 жұмыс күні
4 сағат
4 сағат
15 минут
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс.
1-ҚФБ
Министрлік кеңсесі
2-ҚФБ
Комитет басшылығы
3-ҚФБ
Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің басшысы
4-ҚФБ
Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы
5-ҚФБ
Мүдделі мемлекеттік органдар
№ 1-іс-қимыл
Өтінішті қабылдау, талон беру, өтінішті тіркеу, өтінішті Комитет басшылығына жіберу
№ 2-іс-қимыл
Орындау үшін Комитеттің жауапты құрылымдық бөлімшесін анықтау, бұрыштама қою
№ 3-іс-қимыл
Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын анықтау, бұрыштама қою
№ 4-іс-қимыл
Өтінішті және ұсынылған құжаттарды қарау, өтініштің жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы заңына сәйкестігін анықтау, келісу үшін мүдделі мемлекеттік органдарға жіберу
№ 5-іс-қимыл
Өтініштерді және ұсынылған құжаттарды қарау, рұқсат берумен келісу туралы хат жіберу
№ 6-іс-қимыл Рұқсатты берумен келісу туралы хатты тіркеу
№ 7-іс-қимыл
Бұрыштама қою
№ 8-іс-қимыл Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын белгілейтін бұрыштама қою
№ 9-іс-қимыл
Рұқсатты ресімдеу
№ 11-іс-қимыл Рұқсатқа қол қою
№ 10-іс-қимыл
Рұқсатты келісу
№ 12-іс-қимыл Рұқсатты тіркеу журналын толтыру және рұқсатты бірінші басшыға немесе заңды тұлғаның сенімді өкіліне беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы процесс.
1-ҚФБ
Министрлік кеңсесі
2-ҚФБ
Комитет басшылығы
3-ҚФБ Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің басшысы
4-ҚФБ
Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы
5-ҚФБ
Мүдделі уәкілетті органдар
№ 1-іс-қимыл
Өтінішті қабылдау, талон беру, өтінішті тіркеу, өтінішті Комитет басшылығына жіберу
№ 2-іс-қимыл
Орындау үшін Комитеттің жауапты құрылымдық бөлімшесін анықтау, бұрыштама қою
№ 3-іс-қимыл
Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын анықтау, бұрыштама қою
№ 4-іс-қимыл
Өтінішті қарау, өтініштің жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы заңына сәйкестігін анықтау,өтінішті қарау мерзімін тоқтата тұру туралы немесе рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты жіберу, егер өтініш жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы заңына сәйкес болса рұқсат жобасы мен құжаттарды мүдделі уәкілетті органдарға жіберу
№ 5-іс-қимыл Өтініш пен қоса беріліп отырған құжаттарды қарау, рұқсат беруді келісуден бас тарту туралы жауапты жіберу
№ 6-іс-қимыл Рұқсатты беруді келісуден бас тарту туралы хатты тіркеу
№ 7-іс-қимыл Мүдделі уәкілетті органның келісуден бас тарту туралы хаты негізінде рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты жіберу
«Ұңғымалар объектiлерiн сынау, кен орнын сынамалы
пайдалану, технологиялық жабдықты iске қосу-баптау,
пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және
жөндеу жұмыстары жағдайында газды технологиялық
ерiксiз жағу кезiнде iлеспе және (немесе) табиғи газды
алау етiп жағуға рұқсат беру» бойынша мемлекеттік
қызметті көрсету регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың қисынды дәйектілігі арасындағы өзара
байланысты бейнелейтін схемалар
Функционалдық іс-қимылдардың диаграммасы