Об утверждении Регламента оказания государственной услуги "Согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций"
Приказ и.о Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 10 октября 2012 года № 376. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 ноября 2012 года № 8087. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 6 мая 2014 года № 156
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра индустрии и новых технологий РК от 06.05.2014 года № 156 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации пункта 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент оказания государственной услуги «Согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций».
2. Департаменту электроэнергетики и угольной промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Бокенбаев Ж.К.):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа обеспечить его официальное опубликование.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Джаксалиева Б.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра                                    А. Рау
Утвержден
приказом и.о. Министра индустрии
и новых технологий
Республики Казахстан
от 10 октября 2012 года № 376
Регламент оказания государственной услуги
«Согласование проектирования и строительства дублирующих
(шунтирующих) линий электропередачи и подстанций»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент оказания государственной услуги «Согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах».
2. Государственную услугу «Согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций» (далее – государственная услуга) оказывает  Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Форма оказываемой государственной услуги – не автоматизированная.

"Қосалқы (шунтталатын) электр беру желілері мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу" мемлекеттік қызметін көрсету регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің м.а. 2012 жылғы 10 қазандағы № 376 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 15 қарашада № 8087 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2014 жылғы 6 мамырдағы № 156 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 06.05.2014 № 156 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген «Қосалқы (шунтталатын) электр беру желілері мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаменті (Ж.Қ. Бөкенбаев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркеуден өтуін қамтамасыз етсін.
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Индустрия және жаңа технологиялар вице-министрі Б.М. Жақсалиевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы                                А.Рау
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2012 жылғы 10 қазандағы
№ 376 бұйрығымен
бекітілген
«Қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен
шағын станцияларды жобалауды және
салуды келісу» мемлекеттік
қызметін көрсету регламенті 1. Жалпы ережелер
1. Осы «Қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу» мемлекеттік қызметін көрсету регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген.
2. «Қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.

4. Государственная услуга оказывается на основании:
1) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан «Об электроэнергетике» (далее – Закон);
2) стандарта государственной услуги «Согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1133 (далее – Стандарт).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является:
1) направление (выдача) письма-согласования;
2) направление (выдача) уведомления о предоставлении неполного пакета документов (далее – уведомление).
6. В процессе оказания государственной услуги участие других государственных органов не предусмотрено.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется  по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 47 здание «Транспорт Тауэр»,  в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов; кроме выходных и праздничных дней.
8. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Министерства www.mint.gov.kz.
10. Государственная услуга оказывается в сроки, указанные в пункте 7 Стандарта.
11. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
12. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
13. В случае установления неполноты представленного пакета документов, они возвращаются с уведомлением.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
14. Прием документов проводится в Министерстве через канцелярию по адресу, указанному в пункте 6 настоящего регламента, в кабинете № 2117,  тел.: 8 (7172) 24-04-75, 24-04-76.
15. Этапы оказания  государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии Министерства либо возвращаются с уведомлением, в случае, указанном в пункте 13 Регламента;
2) зарегистрированные документы направляются вице-министру для наложения резолюции с определением ответственного структурного подразделения Министерства;
3) документы с резолюцией вице-министра направляются в ответственное структурное подразделение Министерства;
4) Директор ответственного структурного подразделения Министерства (далее – Департамент)  определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов;
5) ответственный исполнитель:
рассматривает представленные документы;
оформляет письмо-согласование или уведомление;

4. Мемлекеттік қызмет:
1) «Электр энергетикасы туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 9-бабының 1-тармақшасы;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1133 қаулысымен бекітілген «Қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – Стандарт).
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) келісу хатты жіберу (беру);
2) құжаттардың толық емес пакетін ұсынғаны туралы хабарламаны (бұдан әрі – хабарлама) жіберу болып табылады.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде басқа мемлекеттік органдардың қатысуы көзделмеген.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 47, «Транспорт Тауэр» ғимараты мекенжайы бойынша демалыс күндер мен мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері сағат 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін көрсетіледі, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
8. Құжаттарды қабылдау кезек күту тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі туралы ақпарат Министрліктің интернет-ресурсында: www.mіnt.gov.kz орналасады.
10. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 7-тармағында көрсетілген мерзімдерде көрсетіледі:
11. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
13. Ұсынылған құжаттар пакетінің толық еместігі белгіленген жағдайда, олар хабарламамен қайтарылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде
іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
14. Құжаттарды қабылдау Министрлікте осы регламенттің 6-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша кеңсе арқылы № 2117 каб. жүргізіледі, байланыс тел. 8 (7172) 24-04-75, 24-04-76.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттарды Министрлік кеңсесінің маманы тіркеуден өткізеді не Регламенттің 13-тармағында көрсетілген жағдайда, хабарламамен қайтарылады;
2) тіркелген құжаттар Министрліктің жауапты құрылымдық бөлімшесін анықтаумен бұрыштама қол қою үшін вице-министрге жіберіледі;
3) вице-министрдің бұрыштамасы бар құжаттар Министрліктің жауапты құрылымдық бөлімшесіне жіберіледі;
4) Министрліктің жауапты құрылымдық бөлімшесінің (бұдан әрі - Департамент) директоры қабылданған құжаттарды қарастыру үшін жауапты орындаушыны анықтайды;
5) жауапты орындаушы:
ұсынылған құжаттарды қарастырады;
келісу хатты немесе хабарламаны ресімдейді;

6) копия оформленного письма-согласования или уведомления визируется директором Департамента;
7) письмо-согласование или уведомление подписывается вице-министром Министерства на фирменном бланке;
8) письмо-согласование или уведомление с пакетом документов направляется в канцелярию для выдачи (направления) получателю государственной услуги нарочно или по средствам почтовой связи.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):

6) ресімделген келісу-хаттың немесе хабарламаның көшірмесіне Департамент директоры бұрыштама қол қояды;
7) фирмалық бланкідегі келісу-хатқа немесе хабарламаға Министрліктің вице-министрі қол қояды;
8) келісу хат немесе хабарлама құжаттар пакетімен мемлекеттік қызметті алушыға қолына немесе почта байланысы арқылы беру (жіберу) үшін кеңсеге жіберіледі.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) іске қосылған:

1)  вице-министр Министерства;
2) директор Департамента;
3) ответственный исполнитель Департамента;
4) сотрудник канцелярии Министерства.
17. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в  приложении 1 к настоящему Регламенту.
18. Диаграмма  функционального взаимодействия приведена в приложении 2 настоящего Регламента.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной
услуги «Согласование проектирования и
строительства дублирующих (шунтирующих)
линий электропередачи и подстанций»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) СФЕ
действия
(хода,
потока
работ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наиме-
нование
СФЕ
Ответст-
венный
сотрудник
канцелярии
Министерства
Вице-
министр
Министерства
Директор
Депар-
тамента
Ответ-
ственный
испол-
нитель
Депар-
тамента
Ответст-
венный
испол-
нитель
Депар-
тамента
Дирек-
тор
Депар-
тамента
Вице-
министр
Министерства
Ответст-
венный
испол-
нитель
Депар-
тамента
Ответст-
венный
сотрудник
канцелярии
Министер-
ства
Наиме-
нование
действия
(про-
цесса,
проце-
дуры,
опера-
ции) и
их
описание
Прием
документов,
регистрация.
выдача копии
заявления с
указанием
регистра-
ционного
номера,
направление
документов
руковод-
ству для
наложения
резолюции
Определение
ответст-
венного
структурного
подраз-
деления
Озна-
комление
с
кор-
респон-
денцией
опре-
деление
ответ-
ствен-
ного
испол-
нителя
для
рас-
смотре-
ния
Рас-
смот-
рение
доку-
ментов
Оформление
письма-
согласо-
вания или
уведом-
ления на
фирменном
бланке
Визи-
рование
копии
письма-
согла-
сования
или
уведом-
ления
Подписание
письма-
согласования
или
уведомления
на фирменном
бланке
Передача
подписан-
ного
письма-
согласо-
вания или
уведом-
ления в
канцелярию
Минис-
терства
Регис-
трация
письма-
согла-
сования
или
уведом-
ления
Форма
завер-
шения
(данные,
доку-
мент,
органи-
зацион-
но-
распо-
ряди-
тельное
решение)
Направление
документов
руковод-
ству для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции
Нало-
жение
резо-
люции,
отправка
ответ-
ствен-
ному
испол-
нителю
Опре-
деление
полноты
доку-
ментов,
опре-
деление
соот-
ветствия
их
уста-
новлен-
ным
требо-
ваниям
Передача
письма-
согласо-
вания или
уведом-
ления с
матери-
алами
Директору
Департа-
мента
электро-
энерге-
тики и
угольной
промыш-
ленности
Передача
визи-
рован-
ной
копии
письма-
согла-
сования
или
уведом-
ления
ответ-
ствен-
ному
испол-
нителю
Передача
подписанного
письма-
согласо-
вания или
уведомления
на фирменном
бланке
ответст-
венному
исполни-
телю
Передача
подписан-
ного
письма-
согласо-
вания или
уведом-
ления в
канцелярию
Министер-
ства
Выдача
письма-
согласо-
вания или
уведом-
ления
потреби-
телю
нарочно
или по
средствам
почтовой
связи
Сроки
испол-
нения
в течение
дня
в течение
дня
в
течение
дня
в
течение
дня
не позднее
2
календар-
ных дней
в течение дня
в течение дня
следу-
ющего
действия
2
3
4
5
6
7
8
9
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс - в случае утверждения решения
о предоставлении государственной услуги.
Наименование СФЕ
действия
Канцелярия
Министерства
Вице-министр
Министерства
Директор
департамента
Ответственный
исполнитель
Департамента
1
Прием и
регистрация
документов
2
Определение
ответственного
структурного
подразделения
3
Определение
ответственного
исполнителя
4
Рассмотрение
представленных
документов
5
оформление
письма-
согласования
6
Визирование
копии
письма-
согласования
7
Подписание
письма-
согласования
на фирменном
бланке
8
Передача
подписанного
письма-
согласования в
канцелярию
9
Выдача
письма-
согласования
нарочно или
направление
по почте
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс - в случае возврата представленных
документов
Наименование СФЕ
действия
Канцелярия
Министерства
Вице-министр
Министерства
Директор
департамента
Ответственный
исполнитель
Департамента
1
Прием и
регистрация
документов
2
Определение
ответственного
структурного
подразделения
3
Определение
ответственного
исполнителя
4
Рассмотрение
представленных
документов
5
Оформление
уведомления
6
Визирование
копии
уведомления
7
Подписание
уведомления на
фирменном
бланке
8
Передача
подписанного
уведомления в
канцелярию
9
Выдача
уведомления
с пакетом
документов
нарочно или
направление
по почте
Приложение 2
к регламенту оказания государственной
услуги «Согласование проектирования и
строительства дублирующих
(шунтирующих) линий электропередачи
и подстанций»
Диаграмма функционального взаимодействия

1) Министрліктің вице-министрі;
2) Департамент директоры;
3) Департаменттің жауапты орындаушысы;
4) Министрлік кеңсесінің қызметкері.
17. Әрбір әкімшілік іс-қимылдың (рәсімдердің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) бірізділігі мен өзара іс-әрекетінің сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
18. Функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
«Қосалқы (шунтталатын) электр беру
желiлерi мен шағын станцияларды жобалауды
және салуды келісу» мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-қимылының сипаттамасы ҚФБ кезектілігінің сипаттамасы және әкімшілік іс-қимылдардың
(рәсімдердің) өзара әрекеттесуі
іс-қимыл №
(жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ҚФБ атауы
Министрлік кеңсесінің жауапты қызметкері
Министрліктің вице-министрі
Департамент директоры
Департаменттің жауапты орындаушысы
Департаменттің жауапты орындаушысы
Департамент директоры
Министрліктің вице-министрі
Департаменттің жауапты орындаушысы
Министрлік кеңсесінің жауапты қызметкері
Іс-қимыл (процесстер, рәсімдер, операциялар атауы және олардың сипаттамасы) атауы
Құжат қабылдау, тіркеу, тіркеу нөмірі көрсетілген өтініш көшірмесін беру, құжаттарды қарар салу үшін вице-министрге жіберу
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау
Хат-хабармен танысу, қарастыру үшін жауапты орындаушыны анықтау
Құжаттарды қарастыру
Келісу хатты немесе хабарламаны фирмалық бланкіде ресімдеу
Келісу хат немесе хабарлама көшірмесіне бұрыштама қол қою
Фирмалық бланкідегі келісу хатқа немесе хабарламаға қол қою
Қол қойылған келісу хатты немесе хабарламаны Министрлік кеңсесіне беру
Келісу хатты немесе хабарламаны тіркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-әміршілік шешім)
Құжаттарды қарар салу үшін вице-министрге жіберу
Қарар салу
Қарар салу, жауапты орындаушыға жіберу
Құжат толықтығын анықтау, олардың белгіленген талаптарға сәйкестігін анықтау
Келісу хатты немесе хабарламаны материалдармен Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаментінің директорына беру
Келісу хаттың немесе хабарламаның қол қойылған көшірмесін жауапты орындаушыға беру
Фирмалық бланкідегі қол қойылған келісу хатты немесе хабарламаны жауапты орындаушыға беру
Қол қойылған келісу хатты немесе хабарламаны Министрлік кеңсесіне беру
Келісу хатты немесе хабарламаны мемлекеттік қызметті алушыға қолма-қол немесе почта байланысы арқылы беру
Орындалу мерзімі
1 күн ішінде
1 күн ішінде
1 күн ішінде
1 күн ішінде
2 күнтізбелік күнінен кешіктірмей
1 күн ішінде
1 күн ішінде
Келесі іс-қимыл №
2
3
4
5
6
7
8
9
2-кесте. Пайдалану нұсқалары Негізгі процесс – мемлекеттік қызметті көрсету туралы шешімді
бекіткен жағдайда
3-кесте. Пайдалану нұсқалары Балама процесс – ұсынылған құжаттарды қайтарған жағдайда
«Қосалқы (шунтталатын) электр беру
желiлерi мен шағын станцияларды жобалауды
және салуды келісу» мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы