Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере регистрации юридических лиц
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 ноября 2012 года № 392. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2012 года № 8171. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 30 января 2014 года № 37
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 30.01.2014 № 37 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», руководствуясь подпунктом 3) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан «Об органах юстиции», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги «Государственная регистрация (перерегистрация) юридических лиц, учетная регистрация (перерегистрация) их филиалов и представительств» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги «Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги «Выдача дубликата свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица и об учетной регистрации (перерегистрации) филиала и представительства» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги «Выдача справки из Государственной базы данных «Юридические лица» согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги «Регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридических лиц, филиалов и представительств» согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 июня 2011 года № 235 «Об утверждении регламентов государственных услуг» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7127, опубликованный в Бюллетени нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2011 года № 10, ст. 410, Бюллетени нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2011 года № 11, ст. 411).
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан Ногайбекова К.Т.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан                       Б. Имашев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 ноября 2012 года № 392
Регламент государственной услуги «Государственная регистрация
(перерегистрация) юридических лиц, учетная регистрация
(перерегистрация) их филиалов и представительств»

Заңды тұлғаларды тіркеу саласындағы мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 29 қарашадағы № 392 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 10 желтоқсанда № 8171 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 30 қаңтардағы № 37 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 30.01.2014 № 37 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабын іске асыру мақсатында, «Әділет органдары туралы» Қазақстан Республикасы Заңы 7-бабы 2-тармағының 3) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) «Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу)» мемлекеттік қызмет регламенті осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) «Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуден шығару» мемлекеттік қызмет регламенті осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) «Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және заңды тұлғаның филиалы мен өкілдігін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет регламенті осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қорынан анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламенті осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес;
5) «Заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу» мемлекеттік қызмет регламенті осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. «Мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 27 маусымдағы № 235 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 7127 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2011 жылғы № 10, 410-құжат, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2011 жылғы № 11, 411-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің төрағасы К.Т. Ноғайбековке жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның бастапқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі                                 Б. Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2012 жылғы 29 қарашадағы
№ 392 бұйрығына 1-қосымша
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу),
олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу
(қайта тіркеу)» мемлекеттік қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Государственная регистрация (перерегистрация) юридических лиц, учетная регистрация (перерегистрация) их филиалов и представительств» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах».
2. Государственная услуга «Государственная регистрация перерегистрация) юридических лиц, учетная регистрация (перерегистрация) их филиалов и представительств» (далее - государственная услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Государственная регистрация (перерегистрация) юридических лиц, учетная регистрация (перерегистрация) их филиалов и представительств», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2121 (далее - Стандарт) Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет) по адресу: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом № 8, 13 подъезд, 955 кабинет и территориальными органами юстиции (далее - уполномоченные органы) через центры обслуживания населения (далее - Центр).
3. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или об учетной регистрации (перерегистрации) филиалов и представительств с присвоенным бизнес-идентификационным номером и свидетельства налогоплательщика (регистрационный номер налогоплательщика) или письменный мотивированный отказ на бумажных носителях.
2. Требования к оказанию государственной услуги
5. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги указана в пункте 4 Стандарта.
6. Сроки оказания государственной услуги определены в пункте 7 Стандарта.
7. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
8. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) прием в Центре заявлений и документов на регистрацию, их первичная проверка;
2) отправка принятых заявлений и документов в уполномоченный орган;
3) распределение в уполномоченном органе поступивших документов;
4) осуществление юридической экспертизы представленных документов;

1. Жалпы ережелер
1. «Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу)» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. «Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу)» мемлекеттік қызметтің (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) «Мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2121 қаулысының негізінде Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, № 8-үй, 13-кіреберіс, 955-кабинет мекенжайы бойынша орналасқан Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі мен құқықтық көмек көрсету комитеті (бұдан әрі – Комитет) және аумақтық әділет органдары (бұдан әрі - уәкілетті органдар) халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі Орталық) арқылы көрсетеді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: ішінара автоматтандырылған.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі бизнес-сәйкестендіру нөмірін бере отырып, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) немесе филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті, салық төлеуші ретінде заңды тұлғаны тіркеу туралы куәлікті (салық төлеушінің тіркеу нөмірі) туралы немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеуден (қайта тіркеу), заңды тұлғаның филиалы мен өкілдіктерін есептік тіркеуден (қайта тіркеуден) қағаз түріндегі бас тартуды ұсыну болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
5. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпарат Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында анықталған.
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуы тиіс.
8. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
9. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) Орталықта өтініштерді және құжаттарды тіркеуге қабылдау, оларды бастапқы тексеру;
2) қабылданған өтініштер мен құжаттарды уәкілетті органға жолдау;
3) уәкілетті органда түскен құжаттарды бөлу;
4) ұсынылған құжаттарға заң сараптамасын жүргізу;

5) осуществление регистрационных действий;
6) рассмотрение документов руководством и их подготовка для выдачи заявителю;
7) направление в Центр готовых документов для выдачи заявителю.
10. При оказании государственной услуги в Комитете документы сдаются специалисту Комитета, при сдаче документов в Центр - его инспектору.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Прием документов в Центре осуществляется посредством «окон».
В Комитете прием заявлений и документов на регистрацию осуществляет специалист.
12. Требования к информационной безопасности:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
13. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) инспектор Центра – прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела Центра – составляет реестр и направляет в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган и Комитет – экспертиза документов предоставленных на государственную (учетную) регистрацию (перерегистрацию) юридического лица, филиала (представительства).
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
15. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
Государственная регистрация
(перерегистрация) юридических лиц,
учетная регистрация (перерегистрация)
их филиалов и представительств
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Инспектор
ЦОН
Инспектор
накопи-
тельного
отдела
Инспектор
накопительного
отдела
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Проверка
полноты
документов,
прием
Расписывается
в журнале
Составляет
реестр
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
расписки
Сбор
документов
Отправка
документов в
накопительный
отдел регис-
трирующего
органа
5
Сроки исполнения
15 минут
2 раза в день
2 раза в день
6
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода,
потока работ)
4
5
6
2
Наименование СФЕ
Накопительный
отдел регис-
трирующего
органа
Отдел
государст-
венной
регистрации
юридических
лиц
Руководитель
регистрирующего
органа
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов по
реестру
Проведение
правовой
экспертизы
учреди-
тельных и
других
документов,
Разработка
проекта
приказа
Подписание
приказа
4
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Отправляет в
отдел государ-
ственной
регистрации
юридических
лиц
Направление
проекта
приказа на
подписание
Передает в отдел
государственной
регистрации
юридических лиц
5
Сроки исполнения
15 минут

5) тіркеу іс-қимылдарын іске асыру;
6) басшылықтың құжаттарды қарауы және өтініш иесіне беру үшін дайындау;
7) Өтініш иесіне беру үшін дайын құжаттарды орталыққа жолдау.
10. Комитетте мемлекеттік қызмет көрсету кезінде өтініштер мен құжаттар Комитеттің маманына, құжаттар Орталыққа өткізілген кезде инспекторға тапсырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
11. Орталықта құжаттарды қабылдау «терезе» арқылы жүзеге асырылады.
Комитетте өтініштер мен құжаттарды тіркеуге қабылдауды Комитет маманы жүргізеді.
12. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты заңсыз алудан қорғау);
2) тұтастылық (ақпаратты заңсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпаратты және ресурстарды заңсыз ұстап қалудан қорғау).
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) Орталық инспекторы – құжаттарды қабылдайды және табыстайды;
2) орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы – тізілімді құрастырады және уәкілетті органға жолдайды;
3) уәкілетті орган және Комитет - заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеуге (қайта тіркеу) ұсынылған құжаттарға сараптама жүргізеді.
14. Әрбір әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) орындалу мерзімін көрсетіп, әрбір ҚФБ әкімшілік іс-қимылдарының (рәсімдерінің) дәйектілігі мен өзара іс-қимылының сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету және ҚФБ процесіне әкімшілік іс-қимылдардың қисынды сабақтастығы арасындағы өзара байланысты көрсететін кестелер осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу), олардың филиалдары мен
өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу)»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің дәйектілігі
мен өзара іс-қимылының сипаттамасы
1-Кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Жинақтаушы бөлімнің инспекторы
Жинақтаушы бөлімнің инспекторы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттардың толықтығын тексеру, қабылдау
Журналға қол қояды
Тізілімді құрастырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Журналда тіркеу және қолхат беру
Құжаттарды жинақтау
Құжаттарды уәкілетті органның жинақтау бөліміне жолдау
5
Орындау мерзімдері
15 минут
күніне 2 рет
күніне 2 рет
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) №
4
5
6
2
ҚФБ атауы
уәкілетті органның жинақтау бөлімі
Заңды тұлғаларды тіркеу бөлімі
Тіркеуші органның басшысы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды тізілім бойынша қабылдау
Құрылтай және өзге құжаттардың құқықтық сараптамасын жүргізу. Бұйрық жобасын әзірлеу
Бұйрыққа қол қою
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу бөліміне жолдайды
Бұйрық жобасын қол қоюға жолдау
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу бөліміне тапсырады
5
Орындау мерзімдері
15 минут

3,10 рабочих
дней (в
зависимости
от статуса
юридического
лица)
2 часа
6
Номер следующего
действия
5
6
7
1
№ действия (хода,
потока работ)
7
8
2
Наименование СФЕ
Отдел
государственной
регистрации
юридических лиц
Отдел
государственной
регистрации
юридических лиц
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Оформление
приказа
Оформление
учредительных
документов
юридического лица,
филиалов и
представительств
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Внесение записи
в единый
государственный
регистр
юридических лиц
Передача
учредительных
документов в
накопительный отдел
регистрирующего
органа
5
Сроки исполнения
30, 50 минут
(в зависимости
от статуса
юридического
лица)
30 минут
6
Номер следующего
действия
8
9
1
№ действия
(хода, потока
работ)
9
10
11
2
Наименование
СФЕ
Накопительный
отдел регис-
трирующего
органа
Накопительный
отдел ЦОН
Отдел выдачи
ЦОН
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов
Проверка
исполненного
материала
согласно
предос-
тавляемому
реестру
Проверка и
прием
исполненного
материала
согласно
предос-
тавляемому
реестра
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-распо-
рядительное
решение)
Передача в
накопительный
отдел ЦОН
Прием по
реестру
Внесение в
компьютер
5
Сроки
исполнения
15 минут
5 минуты
3 минуты
6
Номер
следующего
действия
10
11
Действия основного процесса
1
№ действия (хода,
потока работ)
12
2
Наименование СФЕ
Оператор ЦОН
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием расписки и
внесение в журнал
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Выдача готового
документа
5
Сроки исполнения
3 минут
6
Номер следующего
действия
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
Инспектор
ЦОН
Инспектор
накопитель-
ного отдела
Накопительный
отдел
регистри-
рующего органа
Отдел
государст-
венной
регистрации
юридических
лиц
Руково-
дитель
регистри-
рующего
органа
1. Проверка
полноты
документов,
прием
2. Сбор
документов
4. Прием
документов по
реестру
5.
Проведение
правовой
экспертизы
учреди-
тельных и
других
документов,
Разработка
6.
Подписание
приказа
3.
Составляет
реестр
7.
Оформление
приказа
11. Выдача
документов
по расписке
10.
Проверка
исполнен-
ного
материала
согласно
предоста-
вляемому
реестру
9. Передача
документов в
накопительный
отдел ЦОН
8.
Оформление
учреди-
тельных
документов
юридического
лица,
филиалов и
предста-
вительств
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ) или расширения
Инспектор
ЦОН
Инспектор
накопи-
тельного
отдела
Накопитель-
ный отдел
регистри-
рующего
органа
Отдел
государст-
венной
регистрации
юридических
лиц
Руководи-
тель
регистри-
рующего
органа

3, 10 жұмыс күні (заңды тұлғаның мәртебесіне байланысты)
2 сағат
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
5
6
7
1
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
7
8
2
ҚФБ атауы
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу бөлімі
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу бөліміне
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Бұйрықты рәсімдеу
Заңды тұлғаның, филиалдар мен өкілдіктердің құрылтай құжаттарын рәсімдеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Заңды тұлғаларды бірыңғай мемлекеттік тіркеліміне жазбалар енгізу
құрылтай құжаттарын тіркеуші органның жинақтау бөліміне тапсыру
5
Орындау мерзімдері
30, 50 минут (заңды тұлғаның мәртебесіне байланысты)
30 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
8
9
1
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
9
10
11
2
ҚФБ атауы
тіркеуші органның жинақтау бөлімі
ХҚО жинақтау бөлімі
ХҚО құжаттарды беру бөлімі
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Орындалған материалды берілетін тізілімге сәйкес тексеру
Орындалған материалды берілетін тізілімге сәйкес тексеру және қабылдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
ХҚО жинақтау бөліміне жолдау
Тізілім бойынша қабылдау
Компьютерге енгізу
5
Орындау мерзімдері
15 минут
5 минут
3 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
10
11
Негізгі үдерістің іс-әрекеті
1
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
12
2
ҚФБ атауы
ХҚО операторы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Қолхатты қабылдау және журналға енгізу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Дайын құжаттарды беру
5
Орындау мерзімдері
3 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
ХҚО инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
тіркеуші органның жинақтау бөлімі
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу бөлімі
Тіркеуші органның басшысы
1. Құжаттардың толықтығын тексеру, қабылдау
2. Құжаттарды жинақтау
4. Тізілім бойынша құжаттарды қабылдау
5. Құрылтай және өзге құжаттардың құқықтық сараптамасын жүргізу. Бұйрық жобасын әзірлеу
6. Бұйрыққа қол қою
3. Тізілімді құрастырады
7. Бұйрықты рәсімдейді
11. Қолхат бойынша құжаттарды беру
10. Орындалған материалды берілетін тізілімге сәйкес тексеру
9. Құжаттарды ХҚО жинақтау бөліміне жолдау
8. Заңды тұлғаның, филиалдар мен өкілдіктердің құрылтай құжаттарын рәсімдеу
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыс ағыны) немесе кеңейту
ХҚО инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
тіркеуші органның жинақтау бөлімі
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу бөлімі
Тіркеуші органның басшысы

1. Проверка
полноты
документов,
прием
2. Сбор
документов
4. Прием
документов
по реестру
5.
Проведение
правовой
экспертизы
учредитель-
ных и
других
документов,
Разработка
6.
Подписание
приказа
3. Составляет
реестр
7.
Оформление
приказа об
отказе или
перерыве
срока
10. Проверка и
прием
документов по
реестру
9. Проверка
исполненного
материала
согласно
предостав-
ляемому
реестру
8. Передача
приказа и
документов в
накопитель-
ный отдел
ЦОН
11. Выдача
приказа и
документов
по расписке
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
Государственная регистрация
(перерегистрация) юридических лиц,
учетная регистрация (перерегистрация)
их филиалов и представительств
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 ноября 2012 года № 392
Регламент государственной услуги «Государственная
регистрация прекращения деятельности юридического лица,
снятие с учетной регистрации филиала и представительства»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах».
2. Государственная услуга «Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства» (далее – государственная услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2121 (далее - Стандарт) Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет) по адресу: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом № 8, 13 подъезд, 955 кабинет и территориальными органами юстиции (далее - уполномоченные органы) через центры обслуживания населения (далее - Центр).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача приказа о регистрации прекращения деятельности, либо об отказе в прекращении деятельности юридического лица, снятия с учетной регистрации филиала, представительства юридического лица по основаниям, предусмотренным Законом Республики Казахстан «О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств».

1. Құжаттардың толықтығын тексеру, қабылдау
2. Құжаттарды жинақтау
4. Тізілім бойынша құжаттарды қабылдау
5. Құрылтай және өзге құжаттардың құқықтық сараптамасын жүргізу. Бұйрық жобасын әзірлеу
6. Бұйрыққа қол қою
3. Тізілімді құрастырады
7. бас тарту немесе мерзімді үзу туралы бұйрықты рәсімдейді
10. Қолхат бойынша құжаттарды тексеру және беру
9. Орындалған материалды берілетін тізілімге сәйкес тексеру
8. Құжаттарды ХҚО жинақтау бөліміне жолдау
11. Бұйрықты беру және қолхат бойынша құжаттар беру
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу), олардың филиалдары мен
өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу)»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2012 жылғы 29 қарашадағы
№ 392 бұйрығына 2-қосымша
«Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу және
филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуден шығару»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуден шығару» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. «Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуден шығару» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) «Мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2121 қаулысы негізінде Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, № 8-үй, 13-кіреберіс, 955-кабинет мекенжайы бойынша орналасқан Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі мен құқықтық көмек көрсету комитеті (бұдан әрі – Комитет) және аумақтық әділет органдары (бұдан әрі - уәкілетті органдар) халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі «Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы» Қазақстан Республикасы Заңында көзделген негіздер бойынша заңды тұлғаның қызметін тоқтатуды мемлекеттік тіркеу немесе заңды тұлғаның қызметін тоқтатудан, филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуден шығарудан бас тарту туралы бұйрығын беру болып табылады.

1. Проверка
полноты
документов,
прием
2. Сбор
документов
4. Прием
документов по
реестру
5. Проведение
правовой
экспертизы
учредительных
и других
документов,
Разработка
6. Подписа-
ние приказа
3. Состав-
ляет реестр
7. Оформление
приказа
11. Выдача
документов
по расписке
10. Проверка
исполненного
материала
согласно
предостав-
ляемому
реестру
9. Передача
документов в
накопительный
отдел ЦОН
8. Оформление
учредительных
документов
юридического
лица,
филиалов и
представите-
льств
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ) или расширения
Инспектор
ЦОН
Инспектор
накопитель-
ного отдела
Накопительный
отдел
регистрирую-
щего органа
Отдел
государстве-
нной
регистрации
юридических
лиц
Руководитель
регистрирую-
щего органа
1. Проверка
полноты
документов,
прием
2. Сбор
документов
4. Прием
документов по
реестру
5. Проведе-
ние правовой
экспертизы
учредитель-
ных и других
документов,
Разработка
6. Подписа-
ние приказа
3. Составляет
реестр
7. Оформле-
ние приказа
об отказе
или перерыве
срока
10. Провер-
ка и прием
документов
по реестру
9. Проверка
исполненного
материала
согласно
предоставляе-
мому реестру
8. Передача
приказа и
документов в
накопительный
отдел ЦОН
11. Выдача
приказа и
документов
по расписке
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги «Государственная
регистрация прекращения деятельности
юридического лица, снятие с учетной
регистрации филиала и представительства»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 ноября 2012 года № 392
Регламент государственной услуги
«Выдача дубликата свидетельства о государственной регистрации
(перерегистрации) юридического лица и об учетной регистрации
(перерегистрации) филиала и представительства»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача дубликата свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица и об учетной регистрации (перерегистрации) филиала и представительства» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах».
2. Государственная услуга «Выдача дубликата свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица и об учетной регистрации (перерегистрации) филиала и представительства» (далее - государственная услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача дубликата свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица и об учетной регистрации (перерегистрации) филиала и представительства», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2121 (далее - Стандарт) Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет) по адресу: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом № 8, 13 подъезд, 955 кабинет и территориальными органами юстиции (далее - уполномоченные органы) через центры обслуживания населения (далее - Центр).
3. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.

1. Құжаттардың толықтығын тексеру, қабылдау
2. Құжаттарды жинақтау
4. Тізілім бойынша құжаттарды қабылдау
5. Құрылтай және өзге құжаттардың құқықтық сараптамасын жүргізу. Бұйрық жобасын әзірлеу
6. Бұйрыққа қол қою
3. Тізілімді құрастырады
7. Бұйрықты рәсімдейді
11. Қолхат бойынша құжаттарды беру
10. Орындалған материалды берілетін тізілімге сәйкес тексеру
9. Құжаттарды ХҚО жинақтау бөліміне жолдау
8. Заңды тұлғаның, филиалдар мен өкілдіктердің құрылтай құжаттарын рәсімдеу
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыс ағыны) немесе кеңейту
ХҚО инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
тіркеуші органның жинақтау бөлімі
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу бөлімі
Тіркеуші органның басшысы
1. Құжаттардың толықтығын тексеру, қабылдау
2. Құжаттарды жинақтау
4. Тізілім бойынша құжаттарды қабылдау
5. Құрылтай және өзге құжаттардың құқықтық сараптамасын жүргізу. Бұйрық жобасын әзірлеу
6. Бұйрыққа қол қою
3. Тізілімді құрастырады
7. бас тарту немесе мерзімді үзу туралы бұйрықты рәсімдейді
10. Қолхат бойынша құжаттарды тексеру және беру
9. Орындалған материалды берілетін тізілімге сәйкес тексеру
8. Құжаттарды ХҚО жинақтау бөліміне жолдау
11. Бұйрықты беру және қолхат бойынша құжаттар беру
«Заңды тұлғаның қызметін тоқтатуды
мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеуден шығару»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимылдың диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2012 жылғы 29 қарашадағы
№ 392 бұйрығына 3-қосымша
«Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және
заңды тұлғаның филиалы мен өкілдігін есептік тіркеу
(қайта тіркеу) туралы куәліктің телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және заңды тұлғаның филиалы мен өкілдігін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. «Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және заңды тұлғаның филиалы мен өкілдігін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік қызметтің (бұдан әрі-мемлекеттік қызмет) «Мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2121 қаулысының негізінде Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, № 8-үй, 13-кіреберіс, 955-кабинет мекенжайы бойынша орналасқан Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі мен құқықтық көмек көрсету комитеті (бұдан әрі – Комитет) және аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – уәкілетті органдар) халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы көрсетеді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны ішінара автоматтандырылған.

4. Результатом оказания государственной услуги является выдача дубликата свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, об учетной регистрации (перерегистрации) филиалов и представительств юридического лица или мотивированный отказ в выдаче дубликата свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, об учетной регистрации (перерегистрации) филиала и представительства на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию государственной услуги
5. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги указана в пункте 4 Стандарта.
6. Срок оказания государственной услуги определены в пункте 7 Стандарта.
7. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
8. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) прием в Центре заявлений и документов на регистрацию, их первичная проверка;
2) отправка принятых заявлений и документов в уполномоченный орган;
3) распределение в уполномоченном органе поступивших документов;
4) осуществление юридической экспертизы представленных документов;
5) осуществление регистрационных действий;
6) рассмотрение документов руководством и их подготовка для выдачи заявителю;
7) направление в Центр готовых документов для выдачи заявителю.
10. При оказании государственной услуги в Комитете документы сдаются специалисту Комитета, при сдаче документов в Центр - его инспектору.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Прием документов в Центре осуществляется посредством «окон».
В Комитете прием заявлений и документов на регистрацию осуществляет специалист.
12. Требования к информационной безопасности:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
13. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор Центра – прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела Центра – составляет реестр и направляет в архив регистрирующего органа;
3) уполномоченный орган и Комитет - оформление дубликата свидетельства о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица, филиала (представительства).

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі заңды тұлғаны, филиалдар мен өкілдіктерді мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің телнұсқасын беру немесе бас тарту туралы тіркеуші орган басшысының бұйрығы заңды болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
5. Мемлекеттік қызмет көрсету сұрақтары бойынша, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпарат Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында анықталған.
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуы тиіс. 8.Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
9. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) Орталықта өтініштерді және құжаттарды тіркеуге қабылдау, оларды бастапқы тексеру;
2) қабылданған өтініштер мен құжаттарды уәкілетті органға жолдау;
3) уәкілетті органда түскен құжаттарды бөлу;
4) ұсынылған құжаттарға заң сараптамасын жүргізу;
5) тіркеу амалдарын іске асыру;
6) басшылықтың құжаттарды қарауы және өтініш иесіне беру үшін дайындау;
7) Өтініш иесіне беру үшін дайын құжаттарды Орталыққа жолдау.
10. Комитетте мемлекеттік қызмет көрсету кезінде өтініштер мен құжаттар Комитеттің маманына, Орталыққа өткізілген кезде инспекторға тапсырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
11. Орталықта құжаттарды қабылдау «терезе» арқылы жүзеге асырылады.
Комитетте өтініштер мен құжаттарды тіркеуге қабылдауды Комитет маманы жүргізеді.
12. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты заңсыз алудан қорғау);
2) тұтастылық (ақпаратты заңсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпаратты және ресурстарды заңсыз ұстап қалудан қорғау).
13. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) Орталық инспекторы – құжаттарды қабылдайды және табыстайды;
2) орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы – тізілімді құрастырады және уәкілетті органға жолдайды;
3) уәкілетті орган және Комитет - заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеуге (қайта тіркеу) ұсынылған құжаттарға сараптама жүргізеді.

1. Проверка
полноты
документов,
прием
2. Сбор
документов
4. Прием
документов по
реестру
5. Оформление
проекта приказа
о выдаче
дубликата
6. Подписание
приказа
3. Состав-
ляет реестр
7. Регистрация
приказа
11. Провер-
ка и прием
документов
по реестру
10. Проверка
исполненного
материала
согласно
предоставля-
емому
реестру
9. Прием
документов и
передача
8. Оформление
учредительных
документов
юридического
лица, филиалов
ипредстави-
тельств
12. Выдача
документов
по расписке
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ) или расширения
Инспектор
ЦОН
Инспектор
накопитель-
ного отдела
Накопительный
отдел
регистрирую-
щего органа
Отдел
государствен-
ной
регистрации
юридических
лиц
Руководитель
регистрирующего
органа
1. Проверка
полноты
документов,
прием
2. Сбор
документов
4. Прием
документов по
реестру
5. Оформление
проекта
приказа
о выдаче
дубликата
6. Подписание
приказа
3. Состав-
ляет реестр
7. Регистра-
ция приказа
об отказе
11. Провер-
ка и прием
приказа по
реестру
10. Провер-
ка
исполнен-
ного
материала
согласно
предоста-
вляемому
реестру
9. Прием
документов и
передача
8. Передача
приказа об
отказе в
накопительный
отдел
регистрирую-
щего органа
12. Выдача
приказа по
расписке
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Выдача дубликата свидетельства
о государственной регистрации
(перерегистрации) юридического лица
и об учетной регистрации (перерегистрации)
филиала и представительства»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 ноября 2012 года № 392
Регламент государственной услуги
«Выдача справки из Государственной базы данных
«Юридические лица»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача справки из Государственной базы данных «Юридические лица» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах».
2. Государственная услуга «Выдача справки из Государственной базы данных «Юридические лица» (далее – ГБД «ЮЛ») оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача справки из Государственной базы данных «Юридические лица», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2121 (далее - Стандарт) территориальными органами юстиции (далее - уполномоченные органы) через центры обслуживания населения (далее - Центр).
3. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки на бумажном или электронном носителях:
1) о зарегистрированном юридическом лице, филиале или представительстве;

1. Құжаттардың түгелдігін тексеру, қабылдау
2. Құжаттарды жинау
4. Құжаттарды тізілім бойынша қабылдау
5. Телнұсқа беру туралы бұйрық жобасын ресімдеу
6. Бұйрыққа қол қою
3. Тізілім жасайды
7. Бұйрықты тіркеу
11. Құжаттарды тізілім бойынша тексеру және қабылдау
10. Орындалған материалды ұсынылған тізілімге сәйкес тексеру
9. Құжаттарды қабылдау және беру
8. Заңды тұлғаның, филиалдар мен өкілдіктердің құрылтай құжаттарын ресімдеу
12. Құжаттарды қолхат бойынша беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы процесс
Баламалы процесс (жұмыс барысы, ағыны) немесе кеңейту
ХҚО инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Тіркеуші органның жинақтау бөлімі
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу бөлімі
Тіркеуші органның басшысы
1. Құжаттардың түгелдігін тексеру, қабылдау
2. Құжаттарды жинау
4. Құжаттарды тізілім бойынша қабылдау
5. Телнұсқа беру туралы бұйрық жобасын ресімдеу
6. Бұйрыққа қол қою
3. Тізілім жасайды
7. Бас тарту туралы бұйрықты тіркеу
11. Құжаттарды тізілім бойынша тексеру және қабылдау
10. Орындалған материалды ұсынылған тізілімге сәйкес тексеру
9. Құжаттарды қабылдау және беру
8. Бас тарту туралы бұйрықты тіркеуші органның жинақтау бөліміне беру
12. Құжаттарды қолхат бойынша беру
«Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)
және заңды тұлғаның филиалы мен өкілдігін есептік
тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне 2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимылдың диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2012 жылғы 29 қарашадағы
№ 392 бұйрығына 4-қосымша
«Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қорынан анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қорынан анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қорынан анықтама беру» (бұдан әрі - ЗТ МДҚ) мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) «Мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2121 қаулысы негізінде аумақтық әділет органдары халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі қағаз және электрондық жеткізгіштерде келесі анықтамаларды беру болып табылады:
1) тіркелген заңды тұлға, филиал немесе өкілдік туралы;

2) о наличии филиалов и представительств юридического лица;
3) об участии юридического лица в других юридических лицах;
4) об участии физического лица в юридических лицах, филиалах и представительствах;
5) о признании юридического лица бездействующим юридическим лицом или причастности его участников к бездействующим юридическим лицам;
6) о совпадении наименования создаваемого юридического лица с наименованием зарегистрированного хозяйствующего субъекта;
7) о всех регистрационных действиях юридического лица;
8) о зарегистрированном юридическом лице на заданную дату;
9) о последних внесенных изменениях в учредительные документы;
10) о наложенных обременениях (арест) на долю юридического лица;
При наличии у заявителя индивидуального идентификационного номера (ИИН) или бизнес-идентификационного номера (БИН) услуга предоставляется в форме электронного документа, засвидетельствованного электронной цифровой подписью уполномоченного органа.
2. Требования к оказанию государственной услуги
5. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги указана в пункте 4 Стандарта.
6. Сроки оказания государственной услуги определены в пункте 7 Стандарта.
7. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
8. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги.
В случае обращения потребителя в Центр, не подключенного к порталу «электронного правительства»:
1) в порядке электронной очереди потребитель проходит в операционный зал для сдачи документов инспектору Центра;
2) инспектор проверяет документы;
3) потребитель заполняет запрос установленного образца размещенные на специальной стойке в зале ожидания, либо у консультантов Центра;
4) инспектор вносит запись о приеме документов в книгу учета запросов на предоставление информации из ГБД «ЮЛ»;
5) инспектор выдает потребителю информацию из ГБД «ЮЛ».
В случае обращения потребителя в Центр, подключенного к порталу «электронного правительства»:
1) в порядке электронной очереди заявитель проходит в операционный зал с документами к оператору Центра.
2) оператор проверяет полноту перечня документов;
3) потребитель заполняет электронный запрос установленного образца;
4) портал «электронного правительства» автоматически регистрирует запрос и выдает расписку о получении запроса, с указанием даты, часа и минуты поступления запроса, а также даты, срока и времени выдачи готовых документов.
В случае обращения потребителя в портал «электронного правительства» за услугой через Интернет:
портал «электронного правительства» автоматически регистрирует запрос;
портал «электронного правительства» выдает электронное уведомление о получении запроса, с указанием даты, часа и минуты поступления запроса, а также даты, срока и времени выдачи готовых документов.
10. При оказании государственной услуги в уполномоченный орган документы сдаются специалисту уполномоченного органа, при сдаче документов в Центр - его инспектору.

2) заңды тұлғаның филиалдары мен өкілдіктерінің бар болуы туралы;
3) заңды тұлғаның басқа заңды тұлғаларға қатысуы туралы;
4) жеке тұлғаның заңды тұлғаларда, филиалдар мен өкілдіктерде қатысуы туралы анықтама;
5) заңды тұлғаны әрекетсіз заңды тұлға деп немесе оның қатысушыларын әрекетсіз заңды тұлғаларға қатысы бар деп тану туралы;
6) құрылатын заңды тұлғаның атауы тіркелген шаруашылық субъектінің атауымен сәйкес келуі туралы анықтама беру болып табылады;
7) заңды тұлғаның барлық тіркеу іс-әрекеттер туралы;
8) көрсетілген мерзімге заңды тұлғаның тіркелгені туралы;
9) құрылтай құжаттарына соңғы толықтырулар мен өзгерістердің енгізілгендері туралы;
10) заңды тұлғаның үлесіне тиым салынғаны туралы.
Өтініш берушінің жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) болған кезде қызмет электрондық құжат түрінде уәкілетті органның электрондық сандық қолтаңбасы қойыла отырып куәландыру арқылы ұсынылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
5. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпарат Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында анықталған.
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуы тиіс.
8. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
9. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
Өтініш иесі «Электрондық үкімет» порталына қосылмаған Орталыққа жүгінген жағдайда:
1) өтініш иесі электрондық кезек тәртібімен Орталық инспекторына құжаттарды тапсыру үшін операциялық залға өтеді;
2) инспектор құжаттарды тексереді;
3) өтініш иесі күту залында арнайы жерде орналастырылған немесе Орталық кеңесшісінде болатын белгіленген үлгідегі сұранысты толтырады;
4) инспектор сұраныстарды есепке алу кітабына ЗТ МДҚ-дан ақпарат ұсынуға тапсырылған құжаттардың қабылданғаны жөнінде жазба енгізеді;
инспектор өтініш иесіне ЗТ МДҚ-дан ақпарат ұсынады.
Өтініш иесі «Электрондық үкімет» порталына қосылған Орталыққа жүгінген жағдайда:
1) өтініш иесі электрондық кезек тәртібімен Орталық инспекторына құжаттарды тапсыру үшін операциялық залға өтеді;
2) инспектор құжаттарды тексереді;
3) өтініш иесі белгіленген үлгідегі электрондық сұранысты толтырады;
4) «Электрондық үкімет» порталы сұранысты автоматты түрде тіркейді және сұранысты алғандығы жөнінде күнін, сағатын және минутын, сондай-ақ дайын құжаттарды беру күнін, мерзімі мен уақытын көрсете отырып, қолхат береді.
Өтініш иесі қызмет алу үшін «Электрондық үкімет» порталына Интернет арқылы жүгінген жағдайда:
«Электрондық үкімет» порталына сұранысты автоматты түрде тіркейді;
«Электрондық үкімет» порталы сұранысты автоматты түрде тіркейді және сұранысты алғандығы жөнінде күнін, сағатын және минутын, сондай-ақ дайын құжаттарды беру күнін, мерзімі мен уақытын көрсете отырып, электронды хабарлама береді.

3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Прием документов в Центре осуществляется посредством «окон».
В уполномоченном органе прием заявлений и документов на регистрацию осуществляет специалист.
12. Требования к информационной безопасности:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
13. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
В случае, когда Центр не подключен к порталу «электронного правительства»:
1) инспектор Центра – прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела Центра – направление и получение документов из регистрирующего органа;
3) работник регистрирующего органа – прием документов с Центра по книге учета документов, поиск и передача регистрационного дела исполнителю, передача исполненных документов в Центр по книге учета документов;
4) работник отдела регистрации регистрирующего органа – рассмотрение запроса и составление справки.
В случае, когда Центр подключен к порталу «электронного правительства»:
1) инспектор Центра – прием и выдача документов, выполнение клиентских функций портала «электронного правительства»;
2) портал «электронного правительства» – организует унифицированный и безопасный доступ к приложениям, реализующим бизнес-процессы по оказанию государственных услуг. Портал «электронного правительства» несет ответственность за аутентификацию и авторизацию пользователей, наделению их правами согласно их роли. Так же портал реализует необходимое информационное наполнение, поиск и навигацию по сайту. С помощью сервера отчетов формирует выходные формы документов в виде pdf-файлов, защищенные двухмерным штрих-кодом;
3) шлюз «электронного правительства» – предназначен для интеграции существующих бизнес-процессов и информационных ресурсов информационной системы регистрирующего органа;
4) информационная система регистрирующего органа – Государственная база данных «Юридические лица».
В случае оказания услуги через Интернет:
Прием электронной заявки осуществляется на портале «Электронного правительства»: www.e.gov.kz в закладке «Электронные услуги».
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
15. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1 к Регламенту
государственной услуги «Выдача
справки из Государственной базы
данных «Юридические лица»
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Инспектор ЦОН
Инспектор
накопительного
отдела
Инспектор
накопительного
отдела
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Проверка
полноты
документов,
прием
Расписывается
в журнале
Составляет
реестр
4
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядитель-
ное решение)
Регистрация в
журнале и
выдача расписки
Сбор документов
Отправка
документов в
накопительный
отдел
регистрирую-
щего
органа
5
Сроки исполнения
15 минут
2 раза в день
2 раза в день
6
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
4
5
6
2
Наименование СФЕ
Накопительный
отдел
регистрирующего
органа
Отдел
государственной
регистрации
юридических лиц
Руководитель
регистрирующего
органа
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов по
реестру
Проведение
правовой
экспертизы
учредительных и
других
документов,
Разработка
проекта приказа
Подписание
приказа
4
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Отправляет в
отдел
государственной
регистрации
юридических лиц
Направление
проекта приказа
на подписание
Передает в
отдел
государственной
регистрации
юридических лиц
5
Сроки исполнения
15 минут
1 календарный
дней
2 часа
6
Номер следующего
действия
5
6
7
1
№ действия (хода, потока
работ)
7
8
2
Наименование СФЕ
Отдел
государственной
регистрации
юридических лиц
Отдел
государственной
регистрации
юридических лиц
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Оформление приказа
Оформление
учредительных
документов
юридического лица,
филиалов и
представительств
4
Форма завершения (данные,
документ,
организационно-
распорядительное решение)
Внесение записи в
единый
государственный
регистр
юридических лиц
Передача
учредительных
документов в
накопительный отдел
регистрирующего
органа
5
Сроки исполнения

3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
10. Орталықта құжаттарды қабылдау «терезе» арқылы жүзеге асырылады, Уәкілетті органда өтініштер мен құжаттарды тіркеуге қабылдауды уәкілетті орган маманы жүргізеді.
11. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты заңсыз алудан қорғау);
2) тұтастылық (ақпаратты заңсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпаратты және ресурстарды заңсыз ұстап қалудан қорғау).
12. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
ХҚО «Электрондық үкімет» порталына қосылмаған жағдайда:
1) Орталық инспекторы – құжаттарды қабылдайды және табыстайды;
2) орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы – тізілімді құрастырады және уәкілетті органға жолдайды;
3) уәкілетті органның қызметкері – құжаттарды Орталықтан құжаттарды есепке алу кітабы бойынша қабылдайды, тіркеу ісін орындаушыға тапсырады, орындалған құжаттарды құжаттарды есепке алу кітабы бойынша береді;
4) уәкілетті органның тіркеу бөлімінің қызметкері – сұранысты қарайды және анықтама әзірлейді.
ХҚО «Электрондық үкімет» порталына қосылған жағдайда:
1) Орталық инспекторы – құжаттарды қабылдайды және табыстайды,«Электрондық үкімет» порталы клиенттік функцияларды орындайды;
2) «Электрондық үкімет» порталы мемлекеттік қызметтерді көрсету бойынша бизнес-процесстерді іске асыратын қосымшаларға бірдей және қауіпсіз кіруді ұйымдастырады. «Электрондық үкімет» порталы пайдаланушыларды бірдейлендіру және авторизациялауға, оларға рольдеріне қарай құқықтар беруге жауапты. Сондай-ақ портал қажетті ақпараттық толықтыруды, іздеу және сайт бойынша навигацияны іске асырады. Есеп серверінің көмегімен құжаттарды pdf-файлдар түрінде шығарады, ол 2 штрих-кодпен қорғалған;
3) «Электрондық үкімет» шлюзі – уәкілетті органның ақпараттық жүйесінің бизнес-процестерін және ақпараттық ресурстарын біріктіруге арналған;
4) уәкілетті органның ақпараттық жүйесі – «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қорынан анықтама беру.
Қызмет Интернет арқылы көрсетілген жағдайда:
Электрондық өтінішті қабылдау «Электрондық үкімет» порталында: www.e.gov.kz «Электрондық қызметтер» беті арқылы жүзеге асырылады.
13. Әрбір әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) орындалу мерзімін көрсетіп, әрбір ҚФБ әкімшілік іс-қимылдарының (рәсімдерінің) дәйектілігі мен өзара іс-қимылының сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету және ҚФБ процесіне әкімшілік іс-қимылдардың қисынды сабақтастығы арасындағы өзара байланысты бейнелейтін кестелер осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
«Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер
қорынан анықтама беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне 1-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігі
мен өзара іс-қимылының сипаттамасы
1-Кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Жинақтаушы бөлімнің инспекторы
Жинақтаушы бөлімнің инспекторы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттардың толықтығын тексеру, қабылдау
Журналға қол қояды
Тізілімді құрастырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Журналда тіркеу және қолхат беру
Құжаттарды жинақтау
Құжаттарды уәкілетті органның жинақтау бөліміне жолдау
5
Орындау мерзімдері
15 минут
күніне 2 рет
күніне 2 рет
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) №
4
5
6
2
ҚФБ атауы
уәкілетті органның жинақтау бөлімі
Заңды тұлғаларды тіркеу бөлімі
Тіркеуші органның басшысы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды тізілім бойынша қабылдау
Құрылтай және өзге құжаттардың құқықтық сараптамасын жүргізу. Бұйрық жобасын әзірлеу
Бұйрыққа қол қою
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу бөліміне жолдайды
Бұйрық жобасын қол қоюға жолдау
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу бөліміне тапсырады
5
Орындау мерзімдері
15 минут
1 күнтізбелік күн
2 сағат
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
5
6
7
1
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
7
8
2
ҚФБ атауы
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу бөлімі
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу бөліміне
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Бұйрықты рәсімдеу
Заңды тұлғаның, филиалдар мен өкілдіктердің құрылтай құжаттарын рәсімдеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Заңды тұлғаларды бірыңғай мемлекеттік тіркеліміне жазбалар енгізу
құрылтай құжаттарын тіркеуші органның жинақтау бөліміне тапсыру
5
Орындау мерзімдері

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридических лиц, филиалов и представительств» (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах».
2. Государственная услуга «Регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридических лиц, филиалов и представительств» (далее – государственная услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридических лиц, филиалов и представительств», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2121 (далее - Стандарт) Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет) по адресу: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом № 8, 13 подъезд, 955 кабинет и территориальными органами юстиции (далее – уполномоченные органы) через центры обслуживания населения (далее - Центр).
3. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
4. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или об учетной регистрации (перерегистрации) филиалов и представительств с присвоенным бизнес-идентификационным номером, устава юридического лица с проставленным штампом регистрирующего органа о произведенной регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридических лиц, филиалов и представительств либо приказа об отказе в регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридических лиц, филиалов и представительств.
2. Требования к оказанию государственной услуги
5. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги указана в пункте 4 Стандарта.
6. Сроки оказания государственной услуги определены в пункте 7 Стандарта.
7. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
8. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) прием в Центре заявлений и документов на регистрацию, их первичная проверка;

1. Жалпы ережелер
1. «Заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. «Заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) «Мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2121 қаулысының негізінде Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, № 8-үй, 13-кіреберіс, 955-кабинет мекенжайы бойынша орналасқан Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі мен құқықтық көмек көрсету комитеті (бұдан әрі – Комитет) және аумақтық әділет органдары (бұдан әрі - уәкілетті органдар) халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетеді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі бизнес-сәйкестендіру нөмірі берілген заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) немесе филиалдар мен өкілдіктердің есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктерді тіркеуші органның мөртаңбасы қойылған заңды тұлғаның жарғысын заңды тұлғаның, филиалдар мен өкілдіктердің құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу жүргізілгені туралы немесе тіркеуден бас тарту туралы бұйрықты беру.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
5. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпарат Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында анықталған.
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуы тиіс.
8. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
9. Алушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) Орталықта өтініштерді және құжаттарды тіркеуге қабылдау, оларды бастапқы тексеру;