О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 ноября 2009 года № 495 "Об утверждении Правил ведения бюджетного учета"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 10 декабря 2012 года № 539. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 декабря 2012 года № 8202
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 ноября 2009 года № 495 «Об утверждении Правил ведения бюджетного учета» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5962, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан в 2010 году № 2, ст.368) следующие изменения и дополнения:
в Правилах ведения бюджетного учета, утвержденных указанным приказом:
в пункте 8:
абзац пятый изложить в следующей редакции:
«расшифровка по контрольным счетам наличности по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам (предназначен для учета КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, счетов целевого финансирования, Национального фонда Республики Казахстан (далее – Национальный фонд), таможенного союза, субъектов квазигосударственного сектора, счета сумм до выяснения);»;
дополнить абзацем следующего содержания:
«справка по временно свободным бюджетным средствам (депозитам), размещенным в Национальном банке с ЕКС по форме согласно приложению 26 к настоящим Правилам.»;
части восьмую и девятую пункта 10 изложить в следующей редакции:
«Баланс Комитета казначейства отражает остатки денег на ЕКС, КСН республиканского и местных бюджетов, на счете внешних займов, на КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, Национального фонда, целевого финансирования, на счете таможенного союза, на счетах субъектов квазигосударственного сектора, на счетах по видам иностранной валюты, на счетах сумм до выяснения, на счете по деньгам в расчетах, по недостачам МБ, по размещению во вклады (депозиты) Национального Банка Республики Казахстан (далее - Национальный Банк).
Баланс исполнения местных бюджетов отражает остатки денег на КСН соответствующих местных бюджетов, на соответствующих КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, на счетах по недостачам МБ, по размещению во вклады (депозиты) Национального Банка, на счете по внешним займам и счетах субъектов квазигосударственного сектора.»;
пункт 25 изложить в следующей редакции:

"Бюджеттік есепке алуды жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 16 қарашадағы № 495 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 10 желтоқсандағы № 539 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 24 желтоқсанда № 8202 тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Бюджеттік есепке алуды жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 16 қарашадағы № 495 (нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5962 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқару және басқа да мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілері 368-бап 2010 жылғы № 2 Бюллетенінде жарияланған) бұйрығына мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттік есепке алуды жүргізу ережесінде:
8-тармақта:
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қолма-қол ақшаны бақылау шоттардың толық жазылуы (ақылы қызметтерінің ҚБШ, демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ, ақшаларды уақытша орналастыру ҚБШ, қаражатты тартуға арналған шоттар, Қазақстан Республикасының Ұлттық қордың (әрі қарай - Ұлттық қор), кеден одағының, квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнiң, соманы анықтауға дейінгі шоттарды есептеуге арналған);»;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«осы Ереженің 26-қосымшасына сәйкес нысан бойынша БҚШ-тан Ұлттық банкісіне уақытша бос бюджеттік қаражаттарды (депозиттерді) орналастырылу бойынша анықтамасы;»;
10-тармақтың сегізінші және тоғызыншы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазынашылық комитетінің балансы БҚШ, республикалық және жергілікті бюджет ҚБШ, сыртқы қарыздар бойынша шоттың, ақылы қызметтерінің ҚБШ, демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ, ақшаларды уақытша орналастыру ҚБШ, Ұлттық қордың, нысаналы қаржыландыру ҚБШ, кеден одағының шотында, квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнiң шотында, шетел валюта түрлерi бойынша шоттардың, соманы анықтауға дейінгі шоттардың, қаражатты тартуға арналған шоттың, ЖБ жетіспеушіліктері бойынша шоттары, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің (әрі қарай - Ұлттық Банк) салымдарына (депозиттеріне) орналастыру шоттары бойынша қалдықтарын көрсетеді.
Жергілікті бюджеттің атқарылу балансы тиісті жергілікті бюджеттің ҚБШ, тиісті ақылы қызметтерінің ҚБШ, демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ, ақшаларды уақытша орналастыру ҚБШ, ЖБ жетіспеушіліктері бойынша, Ұлттық Банк салымдарына (депозиттеріне) орналастыру, сыртқы қарыздар бойынша және квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнiң шоттарының қалдық сомаларын көрсетеді.»;
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«25. На счете 3 «Контрольные счета наличности и другие счета в национальной валюте» учитывается движение денег в национальной валюте: на КСН республиканского и местных бюджетов, на счетах по внешним займам, КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, Национального фонда, целевого финансирования, на счетах сумм до выяснения, таможенного союза, субъектов квазигосударственного сектора, а также учитываются привлеченные деньги местных бюджетов для размещения во вклады (депозиты) Национального Банка.
Счет 3 подразделяется на субсчета:
300 «КСН РБ»;
301 «КСН МБ»;
302 «Счет по внешним займам»;
303 «Счет таможенного союза»;
304 «Счет субъектов квазигосударственного сектора РБ»;
305 «Счет субъектов квазигосударственного сектора МБ»;
310 «КСН платных услуг РБ»;
311 «КСН платных услуг МБ»;
320 «КСН спонсорской, благотворительной помощи РБ»;
321 «КСН спонсорской, благотворительной помощи МБ»;
330 «КСН временного размещения денег РБ»;
331 «КСН временного размещения денег МБ»;
340 «КСН Национального фонда»;
350 «КСН целевого финансирования»;
360 «Счет сумм до выяснения»;
380 «Счет для привлечения средств с КСН МБ»;
390 «Сборный счет поступлений».»;
дополнить пунктами 27-3 и 27-4 следующего содержания:
«27-3. На субсчете 304 «Счет субъектов квазигосударственного сектора РБ» учитывается движение денег на счетах субъектов квазигосударственного сектора республиканского бюджета.
Поступление денег на счет субъектов квазигосударственного сектора отражается по дебету субсчета 304 и кредиту субсчета 600.
Расходование денег со счета субъектов квазигосударственного сектора отражается по дебету субсчета 500 и кредиту субсчета 304.
27-4. На субсчете 305 «Счет субъектов квазигосударственного сектора МБ» учитывается движение денег на счетах субъектов квазигосударственного сектора местного бюджета.
Поступление денег на счет субъектов квазигосударственного сектора отражается по дебету субсчета 305 и кредиту субсчета 600.
Расходование денег со счета субъектов квазигосударственного сектора отражается по дебету субсчета 500 и кредиту субсчета 305.»;
части вторую и третью пункта 29 изложить в следующей редакции:
«Поступление денег на КСН платных услуг МБ отражается по дебету субсчета 311 и кредиту субсчета 601.
Расходование денег с КСН платных услуг МБ отражается по дебету 501 и кредиту субсчета 311.»;
части вторую и третью пункта 31 изложить в следующей редакции:

«25. 3 «Қолма-қол ақшаны бақылау шоттары және ұлттық валютадағы басқа шоттар» шотында ҚБШ-дағы ұлттық валютадағы республикалық және жергілікті бюджеттер, тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу, демеушілік, қайырымдылық көмек, ақшаларды уақытша орналастыру, Ұлттық қоры, нысаналы қаржыландырулар, бөлінбеген түсімдер шоттарындағы, кеден одағы, квазимемлекеттiк сектор субъектiлерi бойынша ақша қозғалыстары, сондай-ақ Ұлттық банктегі салымдарға (депозиттерге) тартылған жергілікті бюджеттер ақшалары есепке алынады.
3 шот мынадай қосалқы шоттарға бөлінеді:
300 «РБ ҚБШ»;
301 «ЖБ ҚБШ»;
302 «Сыртқы қарыздар бойынша шот»;
303 «Кеден одағының шоты»;
304 «РБ квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шоты»;
305 «ЖБ квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шоты»;
310 «РБ ақылы қызметтерінің ҚБШ»;
311 «ЖБ ақылы қызметтерінің ҚБШ»;
320 «РБ демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ»;
321 «ЖБ демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ»;
330 «РБ ақшаларын уақытша орналастыру ҚБШ»;
331 «ЖБ ақшаларын уақытша орналастыру ҚБШ»;
340 «Ұлттық қордың ҚБШ»;
350 «Нысаналы қаржыландыру ҚБШ»;
360 «Анықтауға дейінгі шот»;
380 «ЖБ ҚБШ қаражатты тартуға арналған шоттар»;
390 «Түсімдердің жинақтау шоттары».»;
мынадай мазмұндағы 27-3 және 27-4-тармақтарымен толықтырылсын:
«27-3. 304 «РБ квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шоты» қосалқы шотта республикалық бюджеттің квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шоты бойынша ақша қозғалыстары есепке алынады.
Квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шотында ақшалар түсімі 304 қосалқы шоттың дебеті және 600 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
Квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шотында қаражаттын жұмсауы 500 қосалқы шоттың дебеті және 304 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
27-4. 305 «ЖБ квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шоты» қосалқы шотта жергілікті бюджеттің квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шоты бойынша ақша қозғалыстары есепке алынады.
Квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шотында ақшалар түсімі 305 қосалқы шоттың дебеті және 600 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
Квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шотында қаражаттың жұмсауы 500 қосалқы шоттың дебеті және 305 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.»;
29-тармақтың екінші және үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«ЖБ ақылы қызметтерінің ҚБШ ақшалар түсімі 311 қосалқы шоттың дебеті және 601 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
ЖБ ақылы қызметтерінің ҚБШ ақшаларды жұмсау 501 қосалқы шоттың дебеті және 311 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.»;
31-тармақтың екінші және үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

«Поступление денег на КСН спонсорской, благотворительной помощи МБ отражается по дебету субсчета 321 и по кредиту субсчета 602.
Расходование денег с КСН спонсорской, благотворительной помощи МБ отражается по дебету субсчета 502 и кредиту субсчета 321.»;
части вторую и третью пункта 33 изложить в следующей редакции:
«Поступление денег на КСН временного размещения денег МБ отражается по дебету субсчета 331 и по кредиту субсчета 603.
Расходование денег с КСН временного размещения денег МБ отражается по дебету субсчета 503 и кредиту субсчета 331.»;
части первую и вторую пункта 48 изложить в следующей редакции:
«48. На субсчете 500 «Проведение расходов» Комитетом казначейства учитываются расходы проведенные с КСН республиканского и местных бюджетов, с КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, Национального фонда, целевого финансирования, со счета таможенного союза и субъектов квазигосударственного сектора.
На сумму произведенных расходов за каждый день производится запись по дебету субсчета 500 и кредиту субсчетов 300, 301, 303, 304, 305, 310, 311, 320, 321, 330, 331, 340, 350.»;
абзацы первый и второй части первой пункта 48-1 изложить в следующей редакции:
«48-1. Местные уполномоченные органы по исполнению бюджета учитывают:
на субсчете 500 «Проведение расходов» - расходы по КСН местного бюджета и счетам субъектов квазигосударственного сектора;»;
пункт 52-1 изложить в следующей редакции:
«52-1. На счете 6 «Поступления» учитываются операции по поступлению на КСН республиканского и местных бюджетов, на счетах по внешним займам, на КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, Национального фонда, целевого финансирования, на счетах сумм до выяснения и субъектов квазигосударственного сектора.
Счет 6 подразделяется на субсчета:
600 «Зачисление поступлений»;
601 «Зачисление поступлений на КСН платных услуг МБ»;
602 «Зачисление поступлений на КСН спонсорской, благотворительной помощи МБ»;
603 «Зачисление поступлений на КСН временного размещения денег МБ»;
610 «Зачисление поступлений по внешним займам».
На субсчете 600 «Зачисление поступлений» Комитетом казначейства учитываются поступления на КСН республиканского и местных бюджетов, на КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, Национального фонда, целевого финансирования, на счетах сумм до выяснения и субъектов квазигосударственного сектора.

«ЖБ демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ ақшалар түсімі 321 қосалқы шоттың дебеті және 602 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
ЖБ демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ ақшаларды жұмсау 502 қосалқы шоттың дебеті және 321 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.»;
33-тармақтың екінші және үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«ЖБ ақшаларын уақытша орналастыру ҚБШ ақшалар түсімі 331 қосалқы шоттың дебеті және 603 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
ЖБ ақшаларын уақытша орналастыру ҚБШ ақшаларды жұмсау 503 қосалқы шоттың дебеті және 331 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.»;
48-тармақтың бірінші және екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«48. Қазынашылық комитеті 500 «Шығыстарды жүргізу» қосалқы шотында ҚБШ республикалық және жергілікті бюджеттердің, ақылы қызметтерінің ҚБШ-да, демеушілік, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру, Ұлттық қор, нысаналы қаржыландыру, кеден одағының және квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шоттарынан ақшаларын есепке алуға арналған шығыстары есепке алады.
Жүргізілген кассалық шығыстар сомасының әрбір күніне 500-қосалқы шоттың дебеті және 300, 301, 303, 304, 305, 310, 311, 320, 321, 330, 331, 340, 350-қосалқы шоттардың кредиті бойынша жазба жүргізіледі.»;
48-1-тармақтың бірінші бөлігінің бірінші және екінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары есепке алады:
«Шығыстарды жүргізу» 500 қосалқы шотында - жергілікті бюджеттің ҚБШ және квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шоты бойынша шығыстары.»;
52-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«52-1. 6 «Түсiмдер» шотында ақшалардың ҚБШ республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң, сыртқы қарыздар бойынша шоттағы, ақылы қызметтерiнiң ҚБШ-да, демеушiлiк, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру, Ұлттық қор, нысаналы қаржыландыру, соманы анықтауға дейiнгi және квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шоттарындағы түсiмi бойынша операциялар есепке алынады.
6 шот мынадай қосалқы шоттарға бөлiнедi:
600 «Түсiмдердi есепке алу»;
601 «ЖБ ақылы қызметтерiнiң ҚБШ бойынша түсiмдердi есепке алу»;
602 «ЖБ демеушiлiк, қайырымдылық көмектiң ҚБШ бойынша түсiмдердi есепке алу»;
603 «ЖБ ақшаларын уақытша орналастыру ҚБШ бойынша түсiмдердi есепке алу»;
610 «Сыртқы қарыздар бойынша түсiмдердi есепке алу».
600 «Түсiмдердi есепке алу» қосалқы шотында Қазынашылық комитетi ҚБШ республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң, ақылы қызметтерiнiң ҚБШ, демеушiлiк, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру, Ұлттық қор, нысаналы қаржыландыру, соманы анықтауға дейiнгi және квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шоттарындағы түсiмдерi есепке алынады.

Проведенные поступления по ЕКС отражаются по дебету субсчета 600 и кредиту субсчета 100 «Единый казначейский счет».
Местные уполномоченные органы по исполнению бюджета учитывают:
на субсчете 600 «Зачисление поступлений» - поступления на КСН местного бюджета и счета субъектов квазигосударственного сектора.
601 «Зачисление поступлений на КСН платных услуг МБ»;
602 «Зачисление поступлений на КСН спонсорской, благотворительной помощи МБ»;
603 «Зачисление поступлений на КСН временного размещения денег МБ»;
610 «Зачисление поступлений по внешним займам».
На субсчете 601 «Зачисление поступлений на КСН платных услуг МБ» учитываются поступления на КСН платных услуг МБ.
Проведенные поступления по КСН платных услуг МБ отражаются по дебету субсчета 311 и кредиту субсчета 601.
На субсчете 602 «Зачисление поступлений на КСН спонсорской, благотворительной помощи МБ» учитываются поступления на КСН спонсорской, благотворительной помощи МБ.
Проведенные поступления по КСН спонсорской, благотворительной помощи МБ отражаются по дебету субсчета 321 и кредиту субсчета 602.
На субсчете 603 «Зачисление поступлений на КСН временного размещения денег МБ» учитываются поступления на КСН временного размещения денег МБ.
Проведенные поступления по КСН временного размещения денег МБ отражаются по дебету субсчета 331 и кредиту субсчета 603.
На субсчете 610 «Зачисление поступлений по внешним займам» учитываются поступления на счет по внешним займам.
Проведенные поступления по внешним займам отражаются по дебету субсчета 302 «Счет по внешним займам» и кредиту субсчета 610.»;
пункт 61 изложить в следующей редакции:
«61. На забалансовом счете 016 «Кредиты, предоставленные Правительству Республики Казахстан по межправительственным соглашениям» центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета ведется учет кредитов, предоставленных Правительству Республики Казахстан по межправительственным соглашениям. На основании письма уведомления о погашении задолженности, в учете производится списание с забалансового счета суммы кредита.»;
приложения 89101820212223 изложить в новой редакции согласно приложениям 12345678 к настоящему приказу;
дополнить приложением 26 согласно приложению 9 к настоящему приказу.
2. Комитету казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (Бекетаев Р.Б.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.

БҚШ бойынша жүргiзiлген түсiмдер 600 қосалқы шоттың дебетi және 100 «Бiрыңғай қазынашылық шот» қосалқы шоттың кредитi бойынша көрсетiледi.
Бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары есепке алады:
600 қосалқы шоты «Түсiмдердi есепке алу» - жергiлiктi бюджеттiң ҚБШ бойынша және квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шотындағы түсiмдерi;
601 қосалқы шоты «ЖБ ақылы қызметтерiнiң ҚБШ бойынша түсiмдердi есепке алу»;
602 қосалқы шоты «ЖБ демеушiлiк, қайырымдылық көмектiң ҚБШ бойынша түсiмдердi есепке алу»;
603 қосалқы шоты «ЖБ ақшаларын уақытша орналастыру ҚБШ бойынша түсiмдердi есепке алу»;
610 қосалқы шоты «Сыртқы қарыздар бойынша түсiмдердi есепке алу».
601 «ЖБ ақылы қызметтерiнiң ҚБШ бойынша түсiмдердi есепке алу» қосалқы шотында ақылы қызметтерiнiң ҚБШ-ғы түсiмдерi есепке алынады.
ЖБ ақылы қызметтерiнiң ҚБШ бойынша жүргiзiлген түсiмдер 311 қосалқы шоттың дебетi және 601 қосалқы шоттың кредитi бойынша жүргiзiледi.
602 «ЖБ демеушiлiк, қайырымдылық көмектiң ҚБШ бойынша түсiмдердi есепке алу» қосалқы шотында ЖБ демеушiлiк, қайырымдылық көмектiң ҚБШ-ғы түсiмдерi есепке алынады.
ЖБ демеушiлiк, қайырымдылық көмектiң ҚБШ бойынша жүргiзiлген түсiмдер 321 қосалқы шоттың дебетi және 602 қосалқы шоттың кредитi бойынша жүргiзiледi.
603 «ЖБ ақшаларын уақытша орналастыру ҚБШ бойынша түсiмдердi есепке алу» қосалқы шотында ақшаларын уақытша орналастыру ҚБШ-ғы түсiмдерi есепке алынады.
ЖБ ақшаларын уақытша орналастыру ҚБШ бойынша жүргiзiлген түсiмдер 331 қосалқы шоттың дебетi және 603 қосалқы шоттың кредитi бойынша жүргiзiледi.
610 «Сыртқы қарыздар бойынша түсiмдердi есепке алу» қосалқы шотында сыртқы қарыздар бойынша шоттағы түсiмдер есепке алынады.
Сыртқы қарыздар бойынша жүргiзiлген түсiмдер 302 «Сыртқы қарыздар бойынша шот» қосалқы шоттың дебетi және 610 қосалқы шоттың кредитi бойынша көрсетiледi.»;
61-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«61. 016 «Қазақстан Республикасының Үкіметіне үкіметаралық келісімдер бойынша берілген кредиттер» баланстан тысқары шотында бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Үкіметіне үкіметаралық келісімдер бойынша берілген кредиттерді есепке алуды жүргізеді. Баланстан тысқары шотынан кредит сомасын есептен шығару берешектің өтелгені туралы хат хабарлама негізінде жүргізіледі.»;
89101820212223-қосымшалары осы бұйрықтың 12345678-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес 26-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті (Р.Б. Бекетаев) осы бұйрықтың заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн және оның кейiннен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсiн.

931
503
6.1.9
поступлений по внешним займам за
финансовый год
610
910
6.1.10
расходов по внешним займам за финансовый
год
910
510
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2012 года № 539
Приложение 23
к Правилам ведения бюджетного учета
форма
_______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Отчет
о закрытии операционного дня в ИИСК
за «__» _______ 20___ г.
Единица измерения: тенге, тиын
Наименование
Ос-
та-
ток
на
на-
чала
года
Вхо-
дя-
щий
ос-
та-
ток
Са-
льдо
Все-
го
пос-
туп-
ле-
ний
Пос-
туп-
ле-
ния
Воз-
вра-
ты
Пе-
ре-
но-
сы
Все-
го
рас-
хо-
дов
Рас-
ходы
Вос-
ста-
нов-
ле-
ние
При-
вле-
че-
ния/
воз-
вра-
ты
Остаток
ЕКС на
конец
дня по
внут-
реннему
банков-
скому
счету
Остаток
ЕКС на
конец
дня по
внешнему
банковс-
кому
счету
Откло-
нения
между
внешним
и внут-
ренним
счетами
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
По банковской выписке КЦМР
2
Всего
3
КСН РБ
4
КСН МБ – итого
5
в т.ч.по областям
6
РБ
КСН платных услуг
КСН спонсорской
помощи
КСН временного
размещения денег
КСН целевого
финансирования
Счет субъектов
квазигосударственного
сектора
7
МБ
КСН платных услуг
КСН спонсорской
помощи
КСН временного
размещения денег
Счет субъектов
квазигосударственного
сектора
8
КСН Национального фонда
9
Депозиты Правительства РК
10
Счет временно свободных
бюджетных денег
11
Деньги в расчетах
12
Счет сумм до выяснения
13
Счет таможенного союза
Руководитель уполномоченного органа
по исполнению бюджета    _______________      ______________________
(подпись)         (расшифровка подписи)
Приложение 9
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2012 года № 539
Приложение 26
к Правилам ведения бюджетного учета
форма
_______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Справка
по временно свободным бюджетным средствам (депозитам),
размещенным в Национальном банке с ЕКС
на «__» _______ 20___ г.
Единица измерения: тенге, тиын
Месяц
Остаток сумм в
НБ РК на
01._______
20___ г.
Обороты за месяц
Остаток сумм в НБ
РК на 01._______
20___ г.
Размещение с
ЕКС
Возврат на
ЕКС
Руководитель структурного подразделения
по бюджетному учету уполномоченного
органа по исполнению бюджета   ________________  ____________________
(подпись)      (расшифровка подписи)

931
503
6.1.9
Есепті қаржы жылындағы түсімдер сыртқы қарыздар бойынша
610
910
6.1.10
Есепті қаржы жылындағы шығыстар сыртқы қарыздар бойынша
910
510
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 10 желтоқсандағы № 539
бұйрығына 8-қосымша
Бюджеттік есепке алуды жүргізу
ережесіне 23-қосымша
нысан
_______________________________________
(уәкілетті органның атауы)
ҚБАЖ-де операциялық күннің жабылуы туралы
есеп
20___жылғы «__»______________
Өлшем бірлігі: теңге, тиын
Атауы
Жыл басына қалған қалдық
Күн басында қалған БҚШ қалдығы
Сальдо
Барлық түсімдер
Түсімдер
Қайтарымдар
Тасымалдар
Барлық шығыстар
Шығыстар
Қалпына келтірулер
Тартылғандар/ Қайтурулар
Ішкі банк шоты бойынша күн соңындағы БҚШ қалдығы
Сыртқы банк шоты бойынша күн соңындағы БҚШ қалдығы
Ішкі және сыртқы шоттар арасындағы ауытқушылық
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
ҚБАЕО-ның банк көшірмесі
2
Барлығы
3
РБ ҚБШ
4
ЖБ ҚБШ – жиыны
5
Оның ішінде, облыстар
6
РБ
Ақылы қызметтерінің ҚБШ
Демеушілік көмектің ҚБШ
Ақшаларды уақытша орналастыру ҚБШ
Нысаналы қаржыландыру ҚБШ
Квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнiң шоты
7
ЖБ
Ақылы қызметтерінің ҚБШ
Демеушілік көмектің ҚБШ
Ақшаларды уақытша орналастыру ҚБШ
Квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнiң шоты
8
Ұлттық қордың ҚБШ
9
ҚР Үкімінің депозиттері
10
Уақытша бос бюджеттік ақшалар шоты
11
Есептеулердегі ақша қаражаты
12
Анықтауға дейінгі сомалар шоты
13
Кеден одағының шоты
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органның басшысы ______________ ____________________
(қолы)    (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 10 желтоқсандағы № 539
бұйрығына 9-қосымша
Бюджеттік есепке алуды жүргізу
ережесіне 26-қосымша
нысан
_______________________________________
(уәкілетті органның атауы)
20___жылғы «__»______________
БҚШ-тан Ұлттық банкісіне уақытша бос бюджеттік
қаражаттарды (депозиттерді) орналастырылу бойынша
анықтама
Өлшем бірлігі: теңге, тиын
Айы
ҚР ҰБ 01.___ 20___ ж. қалдық сомасы
айлық айналымы
ҚР ҰБ 01.__ 20 __ ж. қалдық сомасы
БҚШ-тан орналастыру
БҚШ-на қайтару
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның
бюджеттік есепке алу бойынша құрылымдық
бөлімшесінің басшысы __________________   _____________________
(қолы)          (қолды таратып жазу)