Об утверждении регламента государственной услуги "Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республике Казахстан от 12 ноября 2012 года № 658. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2012 года № 8220. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 152
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 11.03.2014 № 152 (вводится в действие по истечении десяти календарный дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент государственной услуги «Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан».
2. Комитету миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в установленном порядке официальное опубликование настоящего приказа;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан Тыныбекова К.С. и Комитет миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Нокин П.К.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    К. Касымов
Утвержден
приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 12 ноября 2012 года № 658
Регламент
оказания государственной услуги
«Регистрация приема и выхода из гражданства
Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан» (далее - Регламент) разработан в соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», а также в соответствии со Стандартом государственной услуги «Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан» (далее - Стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2009 года № 2106.
2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия и сокращения:
Комитет миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (КМП МВД) - подразделение Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее МВД) в функции которого входят вопросы миграции населения;
Комиссия по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан (Комиссия) – консультативно-совещательный орган, осуществляющий рассмотрение материалов по вопросам, связанным с гражданством и предоставлением политического убежища;
структурно-функциональные единицы (СФЕ) – ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или подсистемы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги;
упрощенный порядок приема в гражданство – порядок приема в гражданство Республики Казахстан, предусмотренный международными соглашениями.

"Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдауды және одан шығуды тіркеу" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 11 желтоқсандағы № 658 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 26 желтоқсанда № 8220 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 152 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 11.03.2014 № 152 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдауды және одан шығуды тіркеу» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) белгіленген тәртіппен осы бұйрықты ресми жариялауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары Қ.С. Тыныбековке және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы комитетіне (П.К. Нокин) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2012 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 658 бұйрығымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдауды және
одан шығуды тіркеу» мемлекеттік қызмет
РЕГЛАМЕНТІ
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдауды және одан шығуды тіркеу» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 34-бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 желтоқсандағы № 2106 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдауды және одан шығуды тіркеу» мемлекеттік қызмет көрсету стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.
2. Осы Регламентте мынадай ұғымдар мен қысқартулар пайдаланылады:
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы комитеті (ІІМ КҚПК) - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ІІМ) функцияларына халықтың көші-қоны мәселелері кіретін бөлінісі;
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) - азаматтыққа және саяси пана берумен байланысты мәселелер бойынша материалдарды қарауды жүзеге асыратын консультативтік-кеңесші орган болып табылады;
құрылымдық-функциялық бірліктер (ҚФБ) – мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын уәкілетті органдардың жауапты адамдары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөліністері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе кіші жүйелер;
азаматтыққа қабылдаудың оңайлатылған тәртібі – халықаралық келісімдерде көзделген Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау тәртібі.

3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан (далее – подразделения миграционной полиции).
4. Государственная услуга оказывается лицам указанным в пункте 6 Стандарта.
5. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
6. Государственная услуга оказывается на основании:
1) Закона Республики Казахстан «О гражданстве Республики Казахстан»;
2) Указа Президента Республики Казахстан от 10 октября 2006 года № 198 «О Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан»;
3) Стандарта;
7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача потребителю справки о приеме в гражданство Республики Казахстан либо о выходе из гражданства Республики Казахстан (на бумажном носителе) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
2. Требования к оказанию государственной услуги
8. Государственная услуга оказывается по месту постоянного жительства потребителя подразделениями миграционной полиции.
9. Государственная услуга предоставляется пять рабочих дней в неделю с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30, а также в субботу с 9.00 до 13.00 часов. Прием осуществляется в порядке живой очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на интернет-ресурсе МВД www.mvd.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел», департаментов внутренних дел областей, городов Астана и Алматы (далее - ДВД), а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в зданиях подразделений миграционной полиции.
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет документы согласно пункту 11 Стандарта.
12. Сроки предоставления государственной услуги установлены в пункте 7 Cтандарта.
13. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги предусмотрено пунктом 16 Стандарта.
3. Описание действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
14. Прием документов в подразделениях миграционной полиции осуществляется посредством «окон», на которых указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора миграционной полиции.
После сдачи документов в подразделение миграционной полиции потребителю выдается талон по форме согласно приложению 2 к Стандарту о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема документов;
вида запрашиваемой государственной услуги;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества сотрудника миграционной полиции, принявшего документы.

3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының аумақтық көші-қон полициясы бөліністері (бұдан әрі – көші-қон полициясы бөліністері) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 6-тармағында көрсетілген адамдарға көрсетіледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
6. Мемлекеттік қызмет:
1) «Қазақстан Республикасының азаматтығы туралы» Қазақстан Республикасы Заңының;
2) «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 10 қазандағы № 198 Жарлығының;
3) Стандарттың негізінде көрсетіледі.
7. Тұтынушыға Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау не Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу туралы анықтама (қағаз тасымалдағышта) беру не болмаса қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәйекті жауап мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті көші-қон полициясы бөліністері тұтынушының тұрақты тұрғылықты жері бойынша көрсетеді.
9. Мемлекеттік қызмет аптасына бес жұмыс күні 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, сондай-ақ сенбі күні сағат 09.00-ден 13.00-ге дейін көрсетіледі. Қабылдау кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері ІІМ-нің: www.mvd.kz интернет-ресурсында «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімінде және облыстар, Астана және Алматы қалалары ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі – ІІД) интернет ресурсында, сондай-ақ ресми ақпарат көздері мен көші-қон полициясы бөліністерінің ғимараттарында орналасқан стенділерде орналастырылады.
11. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында белгіленген.
13. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту үшін негіздемелер Стандарттың 16-тармағында көзделген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-әрекеттердің
(өзара іс-қимыл жасасу) сипаттамасы
14. Көші-қон полициясы бөліністерінде құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда көші-қон полициясы инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
Құжаттарды көші-қон полициясы бөлінісіне тапсырғаннан кейін тұтынушыға стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мыналарды:
құжаттардың нөмірін және қабылдау күнін;
сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрін;
құжаттарды беру күнін, уақытын және орнын; құжаттарды
қабылдаған көші-қон полициясы қызметкерінің тегін, аты, әкесінің атын көрсете отырып, тиісті құжаттарды қабылдау туралы талон беріледі.

15. Требования к информационной безопасности отсутствуют.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) сотрудник отдела (отделения, группы) миграционной полиции городского, районного (в городе), поселкового управления (отдела) органов внутренних дел;
2) сотрудник управления миграционной полиции ДВД;
3) Управление Комитета по правовой статистике и специальным учетам;
4) департаменты Комитета национальной безопасности Республики Казахстан области, городов Астана и Алматы;
5) начальник, заместитель начальника ДВД;
6) управление гражданства и иммиграции КМП МВД;
7) Комиссия.

15. Ақпараттық қауіпсіздікке талаптар жоқ.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне мынадай ҚФБ:
1) ішкі істер органдарының қалалық, аудандық (қаладағы), кенттік көші-қон полициясы бөлімінің (бөлімше, топ) қызметкері;
2) ІІД Көші-қон полициясы басқармасының қызметкері;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің облыстардағы, Астана және Алматы қалаларындағы департаменттері;
4) ІІД-нің бастығы, ІІД бастығының орынбасары;
5) ІІМ КҚПК Азаматтық және иммиграция басқармасы;
6) Комиссия тартылады.

17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
18. Схема взаимодействия между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация приема и выхода из
гражданства Республики Казахстан»
Описание
последовательности и взаимодействие административных действий
(процедур)
Вариант 1. «Процесс рассмотрения вопросов приема в гражданство Республики Казахстан (кроме граждан Республики Беларусь, Кыргызской Республики, Российской Федерации, принимающих гражданство в упрощенном порядке) и выхода из гражданства Республики Казахстан.
Таблица 1.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование СФЕ
ГОРОВД
ГОРОВД
УМП
ДКНБ
УКПССУ
УМП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка пакета документов заявителя
Формирова-
ние дела и направление его в УМП
Проверка материалов дела, направле-
ние запросов в ДКНБ и УКПССУ
Проверка заявителя по специаль-
ным учетам
Проверка заявителя по специаль-
ным учетам
Формирова-
ние материа-
лов, направле-
ние дела в КАП
4
Форма завершения (данные, документ, организа-
ционно-
распоряди-
тельное решение)
Регистра-
ция в журнале и выдача справки о получении
Сопроводи-
тельное письмо
Посылка запроса
Ответ в УМП
Ответ в УМП
Сопроводи-
тельное письмо
5
Сроки исполнения
10 минут
15 дней
15 дней
30 дней
30 дней
30 дней
6
Номер следующего действия
2
3
4,5
6
6
7
Продолжение таблицы
7
8
9
10
11
12
КМП
АП
КМП
УМП
ГОРОВД
ГОРОВД
Проверка материалов, вынесение заключения по делу, направление дела в АП
Рассмотрение заявления, подготовка проекта Указа Президента
Направление дела и копии Указа Президента в УМП
Оформляет справку о приеме или выходе из гражданства Республики Казахстан и направление справки с делом в ГОРОВД
Уведомление заявителя о результатах рассмотре-
ния заявления
Выдача заявителю справки о приеме или выходе из гражданства Республики Казахстан с одновременным изъятием национального паспорта, удостоверения лица без гражданства (удостоверения личности и паспорта Республики Казахстан)
Сопроводи-
тельное письмо
Указ Президента
Сопроводи-
тельное письмо
Сопроводи-
тельное письмо
Уведомление заявителя
30 дней
30 дней
10 дней
10 дней
10 дней
10 минут
8
13
10
11
12
Вариант 2. «Процесс рассмотрение вопросов приема в гражданство Республики Казахстан граждан Республики Беларусь, Кырыгызской Республики, Российской Федерации и этнических казахов принимающих гражданство в упрощенном порядке».
Таблица 2.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
ГОРОВД
ГОРОВД
УМП
ДКНБ
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка пакета документов заявителя
Формирование дела и направление его в УМП
Проверка материалов дела, направление запросов в ДКНБ и УПССУ
Проверка заявителя по специальным учетам
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача талона о получении
Сопроводи-
тельное письмо
Посылка запроса
Ответ в УМП
5
Сроки исполнения
10 минут
3 дня
3 дня
30 дней
6
Номер следующего действия
2
3
4,5
6
Продолжение таблицы
5
6
7
8
9
10
УКПССУ
УМП
Руководство ДВД
УМП
ГОРОВД
ГОРОВД
Проверка заявителя по специальным учетам
Вынесение мотивирован-
ного заключения о приеме в гражданство Республики Казахстан, направление руководству ДВД
Проверка материалов дела, утверждение заключения о приеме в гражданство Республике Казахстан
Направление дела о приеме в гражданство Республики Казахстан в ГОРОВД
Уведомление заявителя о результатах вынесенного заключения.
При отрицатель-
ном решении направление заявителю письменного мотивирован-
ного отказа
Выдача заявителю справки о приеме или выходе из гражданства Республики Казахстан с одновременным изъятием национального паспорта
Ответ в УМП
Мотивирован-
ное заключение
Утвержденное заключение
Сопроводи-
тельное письмо
Уведомление заявителя
15 дней
7 дней
10 дней
2 дня
3 дня
10 минут
6
7
8
9
10
Вариант 1. Рассмотрение вопросов приема в гражданство Республики Казахстан (кроме граждан Республики Беларусь, Кыргызской Республики, Российской Федерации и этнических казахов, принимающих гражданство в упрощенном порядке) и выхода из гражданства Республики Казахстан.
Таблица 3. Основной процесс – принятие положительного решения по вопросу приема и выхода из гражданства
Основной процесс (ход, поток работ)
ГОРОВД
УМП

17. Әрбір әкімшілік іс-қимылды (рәсімді) орындау мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекетінің (рәсімінің) дәйектілігі мен өзара іс-қимыл жасасуының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде әкімшілік іс-әрекеттің қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара іс-қимыл жасасу сызбасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
«Қазақстан Республикасының
азаматтығын қабылдауды және
одан шығуды тіркеу» мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) дәйектілігі
мен өзара іс-қимыл жасасу сипаттамасы
1-нұсқа. «Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау (азаматтықты оңайлатылған тәртіппен қабылдайтын Беларусь Республикасы, Қырғыз Республикасы және Ресей Федерациясы азаматтарын қоспағанда) және Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу мәселелерін қарау процессі Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес жүзеге асырылады».
1-кесте
Негізгі процестің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) №
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ атауы
ҚАІІО
ҚАІІО
КҚПБ
ҰҚКД
ҚСАЕАЖК
КҚПБ
3
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініш берушінің құжаттар топтамасын қабылдау және тексеру
Істі қалыптастыру және оны КҚПБ-ге жолдау
Іс материалдарын тексеру, ҰҚКД-ға және ҚСАЕАЖК-ға сұрау салу жіберу
Арнайы есептер бойынша өтініш берушіні тексеру
Арнайы есептер бойынша өтініш берушіні тексеру
Материалдарды қалыптастыру және оны ККПБ-ге жолдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Журналға тіркеу және алу туралы анықтама беру
Ілеспе хат
Сұрау салуды жіберу
КҚПБ-ға жауап
КҚПБ-ға жауап
Ілеспе хат
5
Орындау мерзімі
10 минут
15 күн
15 күн
30 күн
30 күн
30 күн
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4,5
6
6
7
кестенің жалғасы
Негізгі процестің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
7
8
9
10
11
12
КҚПК
ПӘ
КҚПК
КҚПБ
ҚАІІО
ҚАІІО
Материалдарды тексеру, іс бойынша қорытынды шығару, істі ПӘ-ге жіберу
Өтінішті қарау, Президент Жарлығының жобасын дайындау
Істі және Президент Жарлығының көшірмесін КҚПБ-ға жіберу
Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдау немесе одан шығу туралы анықтама ресімдеу, іспен бірге анықтаманы ҚАІІБ-ға жіберу
Азаматтарға өтінішті қарау нәтижесі туралы хабарлау
Бір уақытта ұлттық паспортын, азаматтығы жоқ адамның куәлігін (Қазақстан Республикасының жеке куәлігін және паспортын) алып Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдау туралы немесе азаматтығынан шығу туралы анықтаманы өтініш білдірушіге беру
Ілеспе хат
Президент Жарлығы
Ілеспе хат
Ілеспе хат
Өтініш берушінің хабарламасы
30 күн
30 күн
10 күн
10 күн
10 күн
10 минут
8
13
10
11
12
2-нұсқа азаматтықты оңайлатылған тәртіппен қабылдайтын Беларусь Республикасы, Қырғыз Республикасы және Ресей Федерациясы азаматтарын және этникалық қазақтарды Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау мәселелерін қарау процессі
2-кесте
Негізгі процестің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағынның) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
ҚАІІБ
ҚАІІБ
КҚПБ
ҰҚКД
ҚСАЕАЖК
3
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініш берушінің құжаттар топтамасын қабылдау және тексеру
Істі қалыптастыру және оны КҚПБ-ге жолдау
Іс материалдарын тексеру, ҰҚКД-ға және ҚСАЕАЖК-ға сұраныс жіберу
Арнайы есептер бойынша өтініш берушіні тексеру
Арнайы есептер бойынша өтініш берушіні тексеру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Журналға тіркеу және алу туралы талон беру
Ілеспе хат
Сұрау салуды жіберу
КҚПБ-ға жауап
КҚПБ-ға жауап
5
Орындау мерзімі
10 минут
3 күн
3 күн
30 күн
15 күн
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4,5
6
6
кестенің жалғасы
Негізгі процестің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
6
7
8
9
10
КҚПБ
ІІД басшылығы
КҚПБ
ҚАІІБ
ҚАІІБ
Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдау және одан шығу туралы дәлелді қорытынды шығару, ІІБ басшылығына жіберу
Іс материалдарын тексеру, Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдау және одан шығу туралы қорытындыны бекіту
Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдау және одан шығу туралы істі ҚАІІБ-ға жіберу
Өтініш білдірушіге шығарылған қорытындының нәтижелері туралы хабарлау. Теріс шешім қабылданған жағдайда өтініш білдірушіге жазбаша дәлелді бас тарту жіберу
Бір уақытта оның ұлттық паспортын алу мен Қазақстанның азаматтығын қабылдау туралы немесе азаматтығынан шығу туралы анықтаманы өтініш білдірушіге беру
Дәлелді қорытынды
Бекітілген қорытынды
Ілеспе хат
Өтініш білдірушіге хабарлау
7 күн
10 күн
2 күн
3 күн
10 минут
7
8
9
10
1-нұсқа. «Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау (азаматтықты оңайлатылған тәртіппен қабылдайтын Беларусь Республикасы, Қырғыз Республикасы және Ресей Федерациясы азаматтарын қоспағанда) және Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу мәселелерін қарау процессі».
3-кесте. Негізгі процесс – азаматтықты қабылдау немесе азаматтықтан шығу мәселелері бойынша оң шешім қабылдау
Негізгі процесс (барысы, жұмыс ағыны)
Қалалық, аудандық ІІБ
КҚПБ

1. Прием и проверка пакета документов заявителя
3. Проверка материалов дела, направление запросов в ДКНБ и УКПССУ
2. Формирование дела и направление его в УМП
6. Формирование материалов, направление дела в КМП
11. Уведомление заявителя о результатах вынесенного заключения
10. Оформление справки о приеме или выходе из гражданства Республики Казахстан и направление справки с делом в ГОРОВД
Выдача заявителю справки о приеме или выходе из гражданства Республики Казахстан с одновременным изъятием национального паспорта, удостоверения лица без гражданства (удостоверения личности и паспорта Республики Казахстан)
ДКНБ
УКПССУ
4. Проверка заявителя по специальным учетам
5. Проверка заявителя по специальным учетам
Основной процесс (ход, поток работ)
КМП
АП РК
7. Проверка материалов, вынесение заключения по делу, направление дела в АП
8. Рассмотрение заявления, подготовка проекта Указа Президента
9. Направление дела и копии Указа Президента в УМП
Вариант 2. Рассмотрение вопросов приема в гражданство Республики Казахстан граждан Республики Беларусь, Кыргызской Республики, Российской Федерации и этнических казахов, принимающих гражданство в упрощенном порядке
Таблица 4. Основной процесс – принятие положительного решения по вопросу приема в гражданство в упрощенном порядке
Основной процесс (ход, поток работ)
ГОРОВД
УМП
Руководство ДВД
1. Прием и проверка пакета документов заявителя
3. Проверка материалов дела, направление запросов в ДКНБ и УПССУ
7. Проверка материалов дела, утверждение заключения о приеме в гражданство Республики Казахстан
2. Формирование дела и направление его в УМП
6. Вынесение мотивированного заключения о приеме в гражданство Республики Казахстан, направление руководству ДВД
9. Уведомление заявителя о результатах вынесенного заключения.
8. Направление дела о приеме в гражданство Республики Казахстан в ГОРОВД
10. Выдача заявителю справки о приеме или выходе из гражданства Республики Казахстан с одновременным изъятием национального паспорта
Основной процесс (ход, поток работ)
ДКНБ
УКПССУ
4. Проверка заявителя по специальным учетам
5. Проверка заявителя по специальным учетам
Таблица 5. Альтернативный процесс - принятие отрицательного решения о приеме в гражданство Республики Казахстан
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
ГОРОВД
УМП
Руководство ДВД
1. Прием и проверка пакета документов заявителя
3. Проверка материалов дела, направление запросов в ДКНБ и УПССУ

1. Өтініш берушінің құжаттар топтамасын қабылдау және тексеру
3. Істің материалдарын тексеру, ҰҚКД-ге, ҚСАЕАЖК-ге сұрау салуларды жіберу
2. Істі қалыптастыру және оны КҚПБ-ға жолдау
6. Материалдарды қалыптастыру, істі КҚПК-ге жолдау
11. Өтініш берушіге шығарылған қорытынды нәтижелері туралы хабарлау
10. Қазақстанның азаматтығын қабылдау немесе азаматтықтан шығу туралы анықтаманы ресімдеу және оны іспен бірге ҚАІІБ-ге жолдау
Бір уақытта оның ұлттық паспортын, азаматтығы жоқ адамның куәлігін алып (Қазақстан Республикасының жеке куәлігін және паспортын). Қазақстанның азаматтығын қабылдау туралы немесе азаматтығынан шығу туралы анықтаманы өтініш берушіге беру.
ҰҚКД
ҚСАЕАЖК
4. Өтініш берушіні арнайы есеп бойынша тексеру
5. Өтініш берушіні арнайы есеп бойынша тексеру
КҚПК
Қазақстан Республикасы ПӘ
7. Материалдарды тексеру, іс бойынша қорытынды шығару, ПӘ-ге істерді жолдау
8. Өтінішті қарау, Президент Жарлығының жобасын дайындау
9. Істерді және Президент Жарлығының көшірмесін КҚПБ-ға жолдау
2-нұсқа азаматтықты оңайлатылған тәртіппен қабылдайтын Беларусь Республикасы, Қырғыз Республикасы және Ресей Федерациясы азаматтарын және этникалық қазақтарды Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау мәселелерін қарау процесі
4-кесте. Негізгі процесс – азаматтықты оңайлатылған тәртіппен қабылдау мәселесі бойынша оң шешім қабылдау
Негізгі процесс (барысы, жұмыс ағыны)
ҚАІІБ
КҚПБ
ІІД басшылығы
1. Өтініш берушінің құжаттар топтамасын қабылдау және оны тексеру
3. Істің материалдарын тексеру, ҰҚКД-ге және ҚСАЕАЖК-ге сұрау салуларды жолдау
7. Істің материалдарын тексеру, Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау туралы қорытындыны бекіту
2. Істі қалыптастыру және оны КҚПБ-ға жолдау
6. Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдау туралы дәлелді қорытынды шығару, оны ІІД басшылығына жолдау
9. Өтініш берушіге шығарылған қорытындының нәтижелері туралы хабарлау
8. Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдау туралы істі ҚАІІБ-ге жолдау
10. Бір уақытта оның ұлттық паспортын алып, Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдау туралы немесе азаматтығынан шығу туралы анықтаманы Өтініш берушіге беру.
Негізгі процесс (барысы, жұмыс ағыны)
ҰҚКД
ҚСАЕАЖК
4. Өтініш берушіні арнайы есеп бойынша тексеру
5. Өтініш берушіні арнайы есеп бойынша тексеру
5-кесте. Баламалы процесс – Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау туралы теріс шешім қабылдау
Баламалы процесс (барысы, жұмыс ағыны)
ҚАІІБ
КҚПБ
ІІД басшылығы
1. Өтініш берушінің құжаттар топтамасын қабылдау және оны тексеру
3. Істің материалдарын тексеру, ҰҚКД-ге және ҚСАЕАЖК-ге сұрау салулар жолдау

7. Проверка материалов дела, утверждение заключения об отказе в приеме в гражданство Республики Казахстан
2. Формирование дела и направление его в УМП
6. Вынесение мотивированного заключения об отказе в приеме в гражданство Республики Казахстан, направление руководству ДВД
9. Уведомление заявителя о результатах вынесенного заключения.
8. Направление дела в гражданство Республики Казахстан в ГОРОВД
10. Направление заявителю письменного мотивированного отказа
Основной процесс (ход, поток работ)
ДКНБ
УКПССУ
4. Проверка заявителя по специальным учетам
5. Проверка заявителя по специальным учетам
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация приема и выхода из
гражданства Республики Казахстан»
Схема
взаимодействия между логической последовательностью
административных действий в процессе оказания государственной
услуги и СФЕ
Аббревиатуры, используемые в приложениях:
АП - Администрация Президента;
УМП - Управление миграционной полиции;
КМП - Комитет миграционной полиции;
АСБ - адресно-справочное бюро;
ГОРОВД - городской (районный) отдел внутренних дел;
УКПССУ - Управление Комитета по правовой статистике и специальным учетам;
ДКНБ - Департамент Комитета национальной безопасности;
ДВД - Департамент внутренних дел;
МВД - Министерство внутренних дел.

7. Істің материалдарын тексеру, Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдаудан бас тарту туралы теріс қорытындыны бекіту
2. Істі қалыптастыру және оны КҚПБ-ға жолдау
6. Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау туралы теріс қорытынды шығару, ІІД басшылығына жолдау
9. Өтініш білдірушіге шығарылған қорытынды нәтижелері туралы хабарлау
8. Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдау туралы істі ҚАІІБ-ге жолдау
10. Өтініш берушіге бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап жіберу
Негізгі процесс (барысы, жұмыс ағыны)
ҰҚКД
ҰҚКД
4. Өтініш берушіні арнайы есеп бойынша тексеру
5. Өтініш берушіні арнайы есеп бойынша тексеру
«Қазақстан Республикасының
азаматтығын қабылдауды және
одан шығуды тіркеу» мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік
іс-қимылдардың қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара іс-қимыл
СЫЗБАСЫ
Қосымшада мынадай аббревиатуралар қолданылады:
ПӘ - Президент Әкімшілігі;
КҚПБ – Көші-қон полициясы басқармасы;
КҚПК – Көші-қон полициясы комитеті;
МАБ – мекенжай-анықтама бюросы;
ҚАІІО – қалалық (аудандық) ішкі істер органы;
ҚСжАЕАК – Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитет;
ҰҚКД – Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Департаменті;
ІІД – Ішкі істер департаменті;
ІІМ – Ішкі істер министрлігі.