Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 25 декабря 2012 года № 469. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2012 года № 8223. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 27 марта 2014 года № 103
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра индустрии и новых технологий РК от 27.03.2014 № 103 (водится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах»ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Регламент государственной услуги «Регистрация контрактов на недропользование, за исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных ископаемых», согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Регламент государственной услуги «Регистрация договора залога права недропользования, за исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных ископаемых», согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Регламент государственной услуги «Выдача разрешения на использование средств ликвидационного фонда» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Регламент государственной услуги «Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки, добычи или строительства и (или) эксплуатации подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О недрах и недропользовании», согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту недропользования Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Жакатаев Е.И.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации и размещение на официальном интернет-ресурсе.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Сауранбаева Н.Е.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр Индустрии и новых
Технологий Республики Казахстан            А. Исекешев
Приложение 1
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 25 декабря 2012 года № 469
Регламент государственной услуги
«Регистрация контрактов на недропользование, за исключением
контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и
добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных
ископаемых»

Көмірсутек шикізатын қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттiк қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 469 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 26 желтоқсанда № 8223 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2014 жылғы 27 наурыздағы № 103 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2014.03.27 № 103 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланғаннан күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) «Көмірсутек шикізатын және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісімшарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу» мемлекеттік қызметінің регламенті, осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) «Көмірсутек шикізатын және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісімшарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу» мемлекеттік қызметінің регламенті, осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) «Тарату қорын пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызметінің регламенті, осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, барлауды, өндіруді жүргізу немесе барлауға немесе өндіруге байланысты емес жер асты құрылыстарын салу және немесе пайдалану үшін берілген жер қойнауын пайдалану учаскелеріне сервитуттарды тіркеу» мемлекеттік қызметінің регламенті, осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті(Е.И. Жақатаев) заңнамада белгіленген тәртіпте мыналарды:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды және ресми интернет-ресурста орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар вице–министрі Н.Е. Сауранбаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық ол алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрінің орынбасары-
Қазақстан Республикасының Индустрия
және жаңа технологиялар министрі                 А. Исекешев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары-
Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2012 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 469 бұйрығына
1-қосымша
«Көмiрсутек шикiзатын және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге немесе бiрлескен барлау мен өндiруге арналған келiсiмшарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалануға арналған келiсiмшарттарды тiркеу»
мемлекеттік қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Регистрация контрактов на недропользование, за исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных ископаемых» (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах».
2. Государственная услуга «Регистрация контрактов на недропользование, за исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных ископаемых» (далее – государственная услуга) оказывается Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Форма оказываемой государственной услуги – не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании:
подпункта 7) статьи 17 и пункта 3 статьи 68 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года «О недрах и недропользовании»;
Стандарта государственной услуги «Регистрация контрактов на недропользование, за исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных ископаемых», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1151 (далее – Стандарт).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются акт регистрации контракта на проведение операций по недропользованию (далее – акт), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (далее – мотивированный ответ об отказе).
6. В процессе оказания государственной услуги участие других государственных органов, иных организаций, а также физических лиц не предусмотрено.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 47 здание «Транспорт Тауэр», в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни – суббота, воскресенье и праздничные дни.
8. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги размещена на интернет-ресурсе Министерства www.mint.gov.kz, в разделе «Государственные услуги».
10. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.

1. Жалпы ережелер
1. «Көмiрсутек шикiзатын және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге немесе бiрлескен барлау мен өндiруге арналған келiсiмшарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалануға арналған келiсiмшарттарды тiркеу» мемлекеттік қызметтің осы регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген.
2. «Көмiрсутек шикiзатын және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге немесе бiрлескен барлау мен өндiруге арналған келiсiмшарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалануға арналған келiсiмшарттарды тiркеу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі – автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет:
«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 17 бабының 7) тармақшасы және 68 бабының 3-тармағы;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1151 қаулысымен бекітілген «Көмiрсутек шикiзатын және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге немесе бiрлескен барлау мен өндiруге арналған келiсiмшарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалануға арналған келiсiмшарттарды тiркеу» мемлекеттік қызметінің стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі жер қорын пайдалану бойынша операцияларды жүргізуге арналған келісім шартты тіркеу акті (әрі қарай – акт), немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту туралы дәлелді жауап) болып табылады.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде басқа мемлекеттік органдардың, өзге ұйымдардың, сондай-ақ физикалық тұлғалардың қатысуы көзделмеген.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет мына мекенжай бойынша көрсетіледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 47 ғимарат, «Транспорт Тауэр» ғимараты, жұмыс күндері 9.00-ден - 18.30-ға дейін, түскі үзіліс 13.00-ден - 14.30-ға дейін, демалыс күндері – сенбі, жексенбі және мереке күндері.
8. Құжаттарды қабылдау кезек ретімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпарат Министрліктің интернет-ресурсында www.mint.gov.kz, «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.

11. Государственная услуга оказывается бесплатно.
12. Для получения государственной услуги получатель (либо представитель по доверенности) предоставляет в Министерство документы, определенные в пункте 11 Стандарта.
В предоставлении государственной услуги отказывается по основанию, указанному в пункте 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов проводится в Министерстве через канцелярию по адресу, указанному в пункте 7 настоящего регламента, в кабинете № 2117, тел: 8(7172) 24-04-75, 24-04-76.
14. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии Министерства и направляются вице-министру;
2) документы с резолюцией вице-министра направляются в ответственное структурное подразделение Министерства (далее – Департамент);
3) руководитель Департамента Министерства (далее – Директор) определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов;
4) ответственный исполнитель Департамента:
рассматривает предоставленные документы на полноту;
оформляет проекты акта, либо мотивированного ответа об отказе;
5) проекты акта, либо мотивированного ответа об отказе визируются Директором;
6) акт, либо мотивированный ответ об отказе подписываются курирующим вице-министром Министерства;
7) ответственный исполнитель Департамента:
заверяет акт специальной печатью, регистрирует его в журнале регистрации контрактов на недропользование и направляет его в канцелярию;
либо направляет мотивированный ответ об отказе в канцелярию для его регистрации;
8) сотрудник канцелярии выдает акт, либо регистрирует и выдает получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) мотивированный ответ об отказе нарочно.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) вице-министр Министерства;
2) Директор;
3) ответственный исполнитель Департамента;
4) сотрудник канцелярии Министерства.
16. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
17. Диаграмма функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту
государственной услуги «Регистрация
контрактов на недропользование,
за исключением контрактов на разведку
добычу или совмещенную разведку и добычу
углеводородного сырья и общераспространенных
полезных ископаемых»
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур) каждой СФЕ.
Таблица 1. Описание действий СФЕ. Описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ.
№ дейст-
вия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
Наимено-
вание СФЕ
Сотрудник канцеля-
рии Минис-
терства
Вице-
министр Минис-
терства
Дирек-
тор
Ответст-
венный исполни-
тель Департа-
мента
Дирек-
тор
Вице-
министр Минис-
терства
Ответст-
венный исполни-
тель Департа-
мента
Сотрудник канцелярии Минис-
терства
Наимено-
вание действия (про-
цесса, проце-
дуры, опера-
ции) и их описание
Прием докумен-
тов, регист-
рация заявле-
ния, направле-
ние докумен-
тов вице-
министру
Определе-
ние ответст-
венного структур-
ного подразде-
ления, наложение резолюции
Опреде-
ление ответс-
твен-
ного испол-
нителя для рас-
смотре-
ния приня-
тых доку-
ментов
Рас-
смотре-
ние доку-
ментов на полноту, оформле-
ние проектов
акта, либо мотиви-
рован-
ного ответа об отказе
Визиро-
вание проек-
тов акта, либо мотиви-
рован-
ного ответа об отказе
Подпи-
сание акта, либо мотиви-
рован-
ного ответа об отказе
Заверение акта специаль-
ной печатью, регистра-
ция его в журнале регистра-
ции контрак-
тов на недро-
пользова-
ние, либо направле-
ние мотивиро-
ванного ответа об отказе в канцеля-
рию
Выдача акта, либо регистра-
ция и выдача мотивиро-
ванного ответа об отказе получателю государст-
венной услуги (его представи-
телю по доверен-
ности) нарочно
Форма заверше-
ния (данные, доку-
мент, органи-
зационно
-распо-
ряди-
тельное решение)
Зарегист-
рирован-
ное заявление
Резолюция
Резолю-
ция
Проект акта, либо мотиви-
рован-
ного ответа об отказе
Завизи-
рован-
ный проект акта, либо мотиви-
рован-
ного ответа об отказе
Подпи-
санный акт, либо мотиви-
рован-
ный ответ об отказе
Зарегистрирован-
ный, заверен-
ный специаль-
ной печатью акт, либо подписан-
ный мотивиро-
ванный ответ об отказе
Акт, зарегист-
рированный мотивиро-
ванный ответ об отказе
Сроки испол-
нения
30 минут
В течение 1 рабочего дня
30 минут
В течение 2 рабочих дней
В течение 1 рабо-
чего дня
В течение 1 рабо-
чего дня
30 минут
30 минут
№ следую-
щего действия
2
3
4
5
6
7
8
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс – в случае
утверждения решения о предоставлении государственной услуги.
Наименование СФЕ
№ действия
Сотрудник канцелярия Министерства
Вице-министр Министерства
Директор
Ответственный исполнитель Департамента
1
Прием документов, регистрация заявления
2
Определение структурного подразделения наложение резолюции
3
Определе-
ние ответстве-
нного исполни-
теля
4
Рассмотрение представленных документов на полноту
5
Оформление проекта акта
6
Визирова-
ние проекта акта
7
Подписание акта
8
Заверение акта специальной печатью, регистрация его в журнале регистрации контрактов на недропользование
9
Выдача акта получателю государствен-
ной услуги (его представителю по доверенности) нарочно
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс – в
случае возврата представленных документов
Наименование СФЕ
№ действия
Сотрудник канцелярия Министерства
Вице-министр министерства
Директор
Ответственный исполнитель Департамента
1
Прием документов, регистрация заявления
2
Определение структурного подразделе-
ния, наложение резолюции
3
Определение ответствен-
ного исполнителя
4
Рассмотрение представленных документов на полноту
5
Оформление проекта мотивированного ответа об отказе
6
Визирование проекта мотивирован-
ного ответа об отказе
7
Подписание мотивирован-
ного ответа об отказе
8
Выдача мотивирован-
ного ответа об отказе нарочно
Приложение 2
к Регламенту
государственной услуги «Регистрация
контрактов на недропользование,
за исключением контрактов на разведку
добычу или совмещенную разведку и добычу
углеводородного сырья и общераспространенных
полезных ископаемых»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 2
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 25 декабря 2012 года № 469
Регламент государственной услуги
«Регистрация договора залога права недропользования, за
исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную
разведку и добычу или совмещенную разведку и добычу
углеводородного сырья и общераспространенных полезных
ископаемых»

11. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы (немесе сенімхат бойынша өкіл) Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды Министрлікке тапсырады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту Стандарттың 16-тармағында көрсетілген негіздемеге сәйкес жүргізіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі әрекеттер
(өзара әрекет) тәртібін сипаттау
13. Құжаттарды қабылдау осы регламентте 7-тармақта көрсетілген мекенжай бойынша Министрлікте кеңсе арқылы № 2117 кабинетте жүргізіледі, тел: 8(7172) 24-04-75, 24-04-76.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттар Министрліктің кеңсесінің маманынан тіркеуден өтеді және вице-министрге жіберіледі;
2) вице-министрдің қарары бар құжаттар Министрліктің жауапты құрылымдық бөлімшесіне (бұдан әрі – Департамент) жіберіледі;
3) Министрлік Департаментінің басшысы (бұдан әрі – Директор) қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтайды;
4) Департаменттің жауапты орындаушысы:
тапсырылған құжаттарды толықтығына қарайды;
актінің жобаларын, немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдейді;
5) актінің жобаларына немесе мемлекеттік қызметті көрсетуде бас тарту туралы дәлелді жауапқа Департамент директорының бұрыштама қолы қойылады;
6) акт немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа жетекшілік етуші вице-министрі қол қояды;
7) Департаменттің жауапты орындаушысы рұқсатты немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты кеңсеге жібереді;
8) кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға рұқсатты немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты (сенімді тұлғаға) тіркейді және қолма-қол береді.
15. Мемлекеттік қызметті көрсетуде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қамтылған:
1) Министрліктің вице-министрі;
2) Директор;
3) Департаменттің жауапты орындаушысы;
4) Министрлік кеңсесінің қызметкері.
16. Әр ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) реті және өзара әрекеті әр әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсете отырып осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
17. Функционалдық өзара әрекеттің диаграммасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
«Көмiрсутек шикiзатын және кең таралған
пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге
немесе бiрлескен барлау мен өндiруге
арналған келiсiмшарттарды қоспағанда,
жер қойнауын пайдалануға арналған
келiсiмшарттарды тiркеу» мемлекеттік
қызметінің регламентіне
1-қосымша
ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің(рәсімдерінің) реттілігін және өзара әрекеттерін сипаттау.
1-кесте.ҚФБ әрекетін сипаттау.ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің(рәсімдерінің) реттілігін және өзара әрекеттерін сипаттау.
Әрекет № (қадам, жұмыс ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
ҚФБ атауы
Министрліктің кеңсесінің қызметкері
Министрліктің вице-министрі
Директор
Департаменттің жауапты орындаушысы
Директор
Министрліктің вице-министр
Департаменттің жауапты орындаушысы
Министрліктің кеңсесінің қызметкері
Әрекеттің(үрдістің, тәртіптің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, вице-министрге құжаттарды қарар жазу үшін жіберу
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау, қарар жазу
Қабылданған құжаттарды қарастыру үшін жауапты орындаушыны анықтау
Құжаттардың толықтығын қарастыру, акт немесе бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын рәсімдеу
Акт немесе бас тарту туралы дәлелді жауап жобасына бұрыштама қою
Акт немесе бас тарту туралы дәлелді жауап жобасына қол қою
Қол қойылған акт немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты кеңсеге беру
Акт немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және мемлекеттік қызметті алушыға (сенімхат бойынша оның өкіліне) қолма-қол беру
Аяқталу тәртібі (мәлімет, құжат, ұйымдық-жарлық шешім)
Тіркелген өтініш
Қарар
Қарар
Рәсімделген акт немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Бұрыштама қойылған акт немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Қол қойылған акт немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Қол қойылған акт немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Тіркелген акт немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімдері
30 минут
күнтізбелік 1 күн ішінде
30 минут
күнтізбелік 2 күн ішінде
күнтізбелік 1 күн ішінде
күнтізбелік 1 күн ішінде
30 минут
30 минут
Келесі әрекет №
2
3
4
5
6
7
8
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Мемлекеттік қызметті ұсыну туралы шешімді бекіткен жағдайдағы негізгі үдеріс.
әрекет №
ҚФБ атауы
Министрлік кеңсесінің қызметкері
Министрліктің вице-министрі
Директор
Департаменттің жауапты орындаушысы
1
Құжаттарды қабылдау, өтініштерді тіркеу
2
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау, қарар жазу
3
Жауапты орындаушыны анықтау
4
Берілген құжаттардың толықтығын қарастыру
5
Акт жобасын рәсімдеу
6
Акт жобасына бұрыштама қою
7
Акт жобасына қол қою
8
Мемлекеттік қызметті алушыға (сенімхат бойынша оның өкіліне) рұқсатты қолма-қол беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Ұсынылған құжаттарды қайтарған жағдайдағы баламалы үдеріс.
әрекет №
ҚФБ атауы
Министрлік кеңсесінің қызметкері
Министрліктің вице-министрі
Директор
Департаменттің жауапты орындаушысы
1
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу
2
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау, қарар жазу
3
Жауапты орындаушыны анықтау
4
Берілген құжаттардын толықтығын қарастыру
5
Бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын рәсімдеу
6
Бас тарту туралы дәлелді жауап жобасына бұрыштама қою
7
Бас тарту туралы дәлелді жауап жобасына қол қою
8
Бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
«Көмiрсутек шикiзатын және кең таралған
пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге
немесе бiрлескен барлау мен өндiруге
арналған келiсiмшарттарды қоспағанда,
жер қойнауын пайдалануға арналған
келiсiмшарттарды тiркеу» мемлекеттік
қызметінің регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары-
Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2012 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 469 бұйрығына
2-қосымша
«Көмiрсутек шикiзатын және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге немесе бiрлескен барлау мен өндiруге арналған келiсiмшарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу»
мемлекеттік қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Регистрация договора залога права недропользования, за исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу или совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных ископаемых» (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах».
2. Государственная услуга «Регистрация договора залога права недропользования, за исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу или совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных ископаемых» (далее – государственная услуга) оказывается Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Форма оказываемой государственной услуги – не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании:
подпункта 11) статьи 17 и пункта 4 статьи 36 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года «О недрах и недропользовании»;
Стандарта государственной услуги «Регистрация договора залога права недропользования, за исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу или совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных ископаемых», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1151 (далее – Стандарт).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются свидетельство о регистрации договора залога права недропользования, за исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных ископаемых (далее – свидетельство), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (далее – мотивированный ответ об отказе).
6. В процессе оказания государственной услуги участие других государственных органов, иных организаций, а также физических лиц не предусмотрено.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 47 здание «Транспорт Тауэр», в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни – суббота, воскресенье и праздничные дни.
8. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги размещена на интернет-ресурсе Министерства www.mint.gov.kz, в разделе «Государственные услуги».

1. Жалпы ережелер
1. «Көмiрсутек шикiзатын және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге немесе бiрлескен барлау мен өндiруге арналған келiсiмшарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу» мемлекеттік қызметтің осы регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген.
2. «Көмiрсутек шикiзатын және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге немесе бiрлескен барлау мен өндiруге арналған келiсiмшарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі – автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет:
«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 17 бабының 7) тармақшасы және 68 бабының 3-тармағы;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1151 қаулысымен бекітілген «Көмiрсутек шикiзатын және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге немесе бiрлескен барлау мен өндiруге арналған келiсiмшарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу» мемлекеттік қызметінің стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі көмірсутек шикізатын және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісімшарттарды қоспағанда, жер қорын пайдалану құқығының кепілінің кепіл шартын тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту туралы дәлелді жауап) болып табылады.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде басқа мемлекеттік органдардың, өзге ұйымдардың, сондай-ақ физикалық тұлғалардың қатысуы көзделмеген.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет мына мекенжай бойынша көрсетіледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 47 ғимарат, «Транспорт Тауэр» ғимараты, жұмыс күндері 9.00-ден - 18.30-ға дейін, түскі үзіліс 13.00-ден - 14.30-ға дейін, демалыс күндері – сенбі, жексенбі және мереке күндері.
8. Құжаттарды қабылдау кезек ретімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпарат Министрліктің интернет-ресурсында www.mint.gov.kz, «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде орналастырылған.

10. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 стандарта.
11. Государственная услуга оказывается бесплатно.
12. Для получения государственной услуги получатель (либо представитель по доверенности) предоставляет в Министерство документы, определенные в пункте 11 Стандарта.
В предоставлении государственной услуги отказывается по основанию, указанному в пункте 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов проводится в Министерстве через канцелярию по адресу, указанному в пункте 7 настоящего регламента, в кабинете № 2117, тел: 8(7172) 24-04-75, 24-04-76.
14. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии Министерства и направляются вице-министру;
2) документы с резолюцией вице-министра направляются в ответственное структурное подразделение Министерства (далее – Департамент);
3) руководитель Департамента Министерства (далее – Директор) определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов;
4) ответственный исполнитель Департамента:
рассматривает представленные документы на полноту;
проверяет наличие разрешения компетентного органа на передачу права недропользования в залог (далее – разрешение компетентного органа);
оформляет проекты свидетельства, либо мотивированного ответа об отказе;
5) проекты свидетельства, либо мотивированного ответа об отказе визируются Директором;
6) свидетельство, либо мотивированный ответ об отказе подписываются курирующим вице-министром;
7) ответственный исполнитель Департамента:
заверяет свидетельство специальной печатью, регистрирует его в журнале регистрации договоров залога и направляет для выдачи получателю государственной услуги или лицу по доверенности в канцелярию;
направляет мотивированный ответ об отказе в канцелярию;
8) сотрудник канцелярии выдает свидетельство, либо регистрирует и выдает получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) мотивированный ответ об отказе нарочно.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) вице-министр Министерства;
2) Директор;
3) ответственный исполнитель Департамента;
4) сотрудник канцелярии Министерства.
16. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
17. Диаграмма функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту
государственной услуги «Регистрация
договора залога права недропользования,
за исключением контрактов на разведку
добычу или совмещенную разведку и добычу
углеводородного сырья и общераспространенных
полезных ископаемых»
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур) каждой СФЕ.
Таблица 1. Описание действий СФЕ. Описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
Наимено-
вание СФЕ
Сотрудник канцеля-
рии Минис-
терства
Вице-
министр Минис-
терства
Дирек-
тор
Ответст-
венный исполни-
тель Департа-
мента
Дирек-
тор
Вице-
министр Минис-
терства
Ответст-
венный исполни-
тель Департа-
мента
Сотрудник канцеля-
рии Минис-
терства
Наимено-
вание действия (про-
цесса, проце-
дуры, операции) и их описание
Прием докумен-
тов, регистра-
ция заявле-
ния, направле-
ние докумен-
тов вице-
министру
Определе-
ние ответст-
венного структур-
ного подразде-
ления, наложение резолюции
Опре-
деле-
ние
отве-
тстве-
нного испол-
нителя для рас-
смот-
рения приня-
тых доку-
ментов
Рассмот-
рение докумен-
тов на полноту, проверка наличия разреше-
ния компе-
тентного органа, оформле-
ние проекта свиде-
тельства, либо мотивиро-
ванного ответа об отказе
Визиро-
вание проекта свиде-
тельст-
ва, либо мотиви-
рован-
ного ответа об отказе
Подписа-
ние свидете-
льства, либо мотиви-
рован-
ного ответа об отказе
Заверение специаль-
ной печатью и регистра-
ция свиде-
тельства в журнале регистра-
ции договоровзалога, либо направле-
ние подписан-
ного мотивиро-
ванного ответа об отказе в канцеля-
рию
Выдача свиде-
тельства, либо регистра-
ция и выдача мотивиро-
ванного ответа об отказе получа-
телю государс-
твенной услуги (его предста-
вителю по доверен-
ности) нарочно
Форма заверше-
ния (данные, документ, организа-
ционно-
распоря-
дительное решение)
Зарегист-
рирован-
ное заявление
Резолюция
Резо-
люция
Проект свидельс-
тва, либо мотивиро-
ванного ответа об отказе
Завизи-
рован-
ный проект свиде-
тельст-
ва, либо мотиви-
рован-
ного ответа об отказе
Подписа-
нное свидете-
льство, либо мотиви-
рованный ответ об отказе
Заверен-
ное специаль-
ной печатью и зарегист-
рирован-
ное свиде-
тельство, либо подписан-
ный мотивиро-
ванный ответ об отказе
Свиде-
тельство, зарегист-
рирован-
ный мотивиро-
ванный ответ об отказе
Сроки исполне-
ния
30 минут
В течении 1 рабочего дня
30 минут
В течении 2 рабочих дней
В течении 1 рабо-
чего дня
В течении 1 рабочего дня
30 минут
30 минут
№ следую-
щего действия
2
3
4
5
6
7
8
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс – в случае
утверждения решения о предоставлении государственной услуги.
Наименование СФЕ
№ действия
Сотрудник
Канцелярии Министерства
Вице-министр Министерства
Директор
Ответственный исполнитель Департамента
1
Прием документов, регистрация заявления
2
Определение ответственного структурного подразделения, наложение резолюции
3
Определение ответствен-
ного исполнителя
4
Рассмотрение представленных документов на полноту, проверка наличия разрешения компетентного органа
5
Оформление проекта свидетельства
6
Визирование проекта свидетельст-
ва
7
Подписание свидетельства
8
Заверение специальной печатью и регистрация свидетельства в журнале регистрации договоров залога
9
Выдача свидетельства получателю государствен-
ной услуги (его представителю по доверенности) нарочно
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс – в
случае возврата представленных документов.
Наименование СФЕ
№ действия
Сотрудник Канцелярии Министерства
Вице-министр Министерства
Директор
Ответственный исполнитель Департамента
1
Прием документов, регистрация заявления
2
Определение ответственного структурного подразделения, наложение резолюции
3
Определение ответствен-
ного исполнителя
4
Рассмотрение представленных документов на полноту, проверка наличия разрешения компетентного органа
5
Оформление проекта мотивированного ответа об отказе
6
Визирование проекта мотивирова-
нного ответа об отказе
7
Подписание проекта мотивирован-
ного ответа об отказе
8
Передача подписанного мотивированного ответа об отказе в канцелярию
Выдача мотивирован-
ного ответа об отказе нарочно
Приложение 2
к Регламенту
государственной услуги «Регистрация
договора залога права недропользования,
за исключением контрактов на разведку
добычу или совмещенную разведку и добычу
углеводородного сырья и общераспространенных
полезных ископаемых»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 3
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 25 декабря 2012 года № 469
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешения на использования ликвидационного фонда»

10. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы (немесе сенімхат бойынша өкіл) Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды Министрлікке тапсырады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту Стандарттың 16-тармағында көрсетілген негіздемеге сәйкес жүргізіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі әрекеттер
(өзара әрекет) тәртібін сипаттау
13. Құжаттарды қабылдау осы регламентте 7-тармақта көрсетілген мекенжай бойынша Министрлікте кеңсе арқылы № 2117 кабинетте жүргізіледі, тел: 8(7172) 24-04-75, 24-04-76.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттар Министрліктің кеңсесінің маманынан тіркеуден өтеді және вице-министрге жіберіледі;
2) вице-министрдің қарары бар құжаттар Министрліктің жауапты құрылымдық бөлімшесіне (бұдан әрі – Департамент) жіберіледі;
3) Министрлік Департаментінің басшысы (бұдан әрі – Директор) қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтайды;
4) Департаменттің жауапты орындаушысы:
тапсырылған құжаттарды толықтығына қарайды;
рұқсат жобаларын, немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдейді;
5) куәлік жобаларына немесе мемлекеттік қызметті көрсетуде бас тарту туралы дәлелді жауапқа Департамент директорының бұрыштама қолы қойылады;
6) куәлік немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа жетекшілік етуші вице-министрі қол қояды;
7) Департаменттің жауапты орындаушысы куәлікті немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты кеңсеге жібереді;
8) кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға куәлікті немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты (сенімді тұлғаға) тіркейді және қолма-қол береді.
15. Мемлекеттік қызметті көрсетуде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қамтылған:
1) Министрліктің вице-министрі;
2) Директор;
3) Департаменттің жауапты орындаушысы;
4) Министрлік кеңсесінің қызметкері.
16. Әр ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) реті және өзара әрекеті әр әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсете отырып осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
17. Функционалдық өзара әрекеттің диаграммасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
«Көмiрсутек шикiзатын және кең таралған
пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге
немесе бiрлескен барлау мен өндiруге
арналған келiсiмшарттарды қоспағанда,
жер қойнауын пайдалану құқығының
кепiл шартын тiркеу» мемлекеттік
қызметінің регламентіне
1-қосымша
ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің(рәсімдерінің) реттілігін және өзара әрекеттерін сипаттау.
1-кесте. ҚФБ әрекетін сипаттау. ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) реттілігін және өзара әрекеттерін және өзара әрекеттерін сипаттау.
Әрекет № (қадам, жұмыс ағыны)
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
Министрліктің кеңсесінің қызметкері
Министрліктің вице-министрі
Директор
Департаменттің жауапты орындаушысы
Директор
Әрекеттің(үрдістің, тәртіптің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, вице-министрге құжаттарды қарар жазу үшін жіберу
Жауапты құрылымдың бөлімшені анықтау, қарар жазу
Қабылданған құжаттарды қарастыру үшін жауапты орындаушыны анықтау
Құжаттардың толықтығын қарастыру, куәлік немесе бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын рәсімдеу
Куәлік немесе бас тарту туралы дәлелді жауап жобасына бұрыштама қою
Аяқталу тәртібі (мәлімет, құжат, ұйымдық-жарлық шешім)
Тіркелген өтініш
Қарар
Қарар
Рәсімделген куәлік немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Бұрыштама қойылған куәлік немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімдері
30 минут
күнтізбелік 1 күн ішінде
30 минут
күнтізбелік 2 күн ішінде
күнтізбелік 1 күн ішінде
Келесі әрекет №
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Әрекет № (қадам, жұмыс ағыны)
6
7
8
ҚФБ атауы
Министрліктің вице-министр
Департаменттің жауапты орындаушысы
Министрліктің кеңсесінің қызметкері
Әрекеттің (үрдістің, тәртіптің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Куәлік немесе бас тарту туралы дәлелді жауап жобасына қол қою
Қол қойылған куәлік немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты кеңсеге беру
Куәлік немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және мемлекеттік қызметті алушыға (сенімхат бойынша оның өкіліне) қолма-қол беру
Аяқталу тәртібі (мәлімет, құжат, ұйымдық-жарлық шешім)
Қол қойылған куәлік немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Қол қойылған куәлік немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Тіркелген куәлік немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімдері
күнтізбелік 1 күн ішінде
30 минут
30 минут
Келесі әрекет №
7
8
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Мемлекеттік қызметті ұсыну туралы шешімді бекіткен жағдайдағы негізгі үдеріс.
әрекет №
ҚФБ атауы
Министрлік кеңсесінің қызметкері
Министрліктің вице-министрі
Директор
Департаменттің жауапты орындаушысы
1
Құжаттарды қабылдау, өтініштерді тіркеу
2
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау, қарар жазу
3
Жауапты орындаушыны анықтау
4
Берілген құжаттардың толықтығын қарастыру
5
Куәлік жобасын рәсімдеу
6
Куәлік жобасына бұрыштама қою
7
Куәлік жобасына қол қою
8
Мемлекеттік қызметті алушыға (сенімхат бойынша оның өкіліне) рұқсатты қолма-қол беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Ұсынылған құжаттарды қайтарған жағдайдағы баламалы үдеріс
әрекет №
ҚФБ атауы
Министрлік кеңсесінің қызметкері
Министрліктің вице-министрі
Директор
Департаменттің жауапты орындаушысы
1
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу
2
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау, қарар жазу
3
Жауапты орындаушыны анықтау
4
Берілген құжаттардын толықтығын қарастыру
5
Бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын рәсімдеу
6
Бас тарту туралы дәлелді жауап жобасына бұрыштама қою
7
Бас тарту туралы дәлелді жауап жобасына қол қою
8
Бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
«Көмiрсутек шикiзатын және кең таралған
пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге
немесе бiрлескен барлау мен өндiруге
арналған келiсiмшарттарды қоспағанда,
жер қойнауын пайдалану құқығының
кепiл шартын тiркеу» мемлекеттік
қызметінің регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары-
Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2012 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 469 бұйрығына
3-қосымша
«Тарату қорын пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача разрешения на использования ликвидационного фонда» (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах».
2. Государственная услуга «Выдача разрешения на использования ликвидационного фонда» (далее – государственная услуга) оказывается Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Форма оказываемой государственной услуги – не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании:
пункта 6 статьи 111 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года «О недрах и недропользовании»;
Стандарта государственной услуги «Выдача разрешения на использования ликвидационного фонда», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1151 (далее – Стандарт).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются разрешение на использование ликвидационного фонда по контрактам на недропользование, за исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных ископаемых (далее – разрешение), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (далее – мотивированный ответ об отказе).
6. В процессе оказания государственной услуги участие других государственных органов, иных организаций, а также физических лиц не предусмотрено.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 47 здание «Транспорт Тауэр», в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни – суббота, воскресенье и праздничные дни.
8. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги размещена на интернет-ресурсе Министерства www.mint.gov.kz, в разделе «Государственные услуги».
10. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
11. Государственная услуга оказывается бесплатно.
12. Для получения государственной услуги получатель (либо представитель по доверенности) предоставляет в Министерство документы, определенные в пункте 11 Стандарта.
В предоставлении государственной услуги отказывается по основанию, указанному в пункте 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги

1. Жалпы ережелер
1. «Тарату қорын пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызметтің осы регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген.
2. «Тарату қорын пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі – автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет:
«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 111-бабының 6-тармағы;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1151 қаулысымен бекітілген «Тарату қорын пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызметінің стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі көмірсутек шикізатын және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісімшарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша тарату қорын пайдалануға рұқсат беру (бұдан әрі – рұқсат) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту туралы дәлелді жауап) болып табылады.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде басқа мемлекеттік органдардың, өзге ұйымдардың, сондай-ақ физикалық тұлғалардың қатысуы көзделмеген.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет мына мекенжай бойынша көрсетіледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 47 ғимарат, «Транспорт Тауэр» ғимараты, жұмыс күндері 9.00-ден - 18.30-ға дейін, түскі үзіліс 13.00-ден - 14.30-ға дейін, демалыс күндері – сенбі, жексенбі және мереке күндері.
8. Құжаттарды қабылдау кезек ретімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпарат Министрліктің интернет-ресурсында www.mint.gov.kz, «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы (немесе сенімхат бойынша өкіл) Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды Министрлікке тапсырады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту Стандарттың 16-тармағында көрсетілген негіздемеге сәйкес жүргізіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі әрекеттер
(өзара әрекет) тәртібін сипаттау

13. Прием документов проводится в Министерстве через канцелярию по адресу, указанному в пункте 7 настоящего регламента, в кабинете № 2117, тел: 8(7172) 24-04-75, 24-04-76.
14. Этапы государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии Министерства и направляются вице-министру;
2) документы с резолюцией вице-министра направляются в ответственное структурное подразделение Министерства (далее – Департамент);
3) руководитель Департамента Министерства (далее – Директор) определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов;
4) ответственный исполнитель Департамента:
рассматривает представленные документы на полноту;
оформляет проекты разрешения, либо мотивированного ответа об отказе услуги;
5) проекты разрешения, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги визируется Директором Департамента;
6) проекты разрешения, либо мотивированного ответа об отказе подписываются курирующим вице-министром Министерства;
7) ответственный исполнитель Департамента направляет разрешение, либо мотивированный ответ об отказе в канцелярию;
8) сотрудник канцелярии регистрирует и выдает разрешение, либо мотивированный ответ об отказе получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) нарочно.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) вице-министр Министерства;
2) Директор;
3) ответственный исполнитель Департамента;
4) сотрудник канцелярии Министерства.
16. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
17. Диаграмма функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту
государственной услуги «Выдача разрешения
на использование ликвидационнного фонда»
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур) каждой СФЕ.
Таблица 1. Описание действий СФЕ. Описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
Наимено-
вание СФЕ
Сотруд-
ник канце-
лярии Минис-
терства
Вице-
министр
Минис-
терства
Дирек-
тор
Ответст-
венный исполни-
тель Департа-
мента
Дирек-
тор
Вице-
ми-
нистр Минис-
терст-
ва
Ответствен-
ный исполнитель Департа-
мента
Сотрудник канцелярии Минис-
терства
Наимено-
вание действия (про-
цесса, проце-
дуры, операции) и их описание
Прием доку-
ментов, регист-
рация
заявле-
ния,
направ-
ление доку-
ментов
вице-
минист-
ру для
наложе-
ния резолю-
ции
Опреде-
ление
ответс-
твен-
ного струк-
турного подраз-
деле-
ния, наложе-
ние
резолю-
ции
Опре-
деле-
ние отве-
тстве-
нного
испол-
нителя для рас-
смот-
рения при-
нятых доку-
ментов
Рассмот-
рение докумен-
тов на полноту, оформле-
ние проекта разреше-
ния, либо мотивиро-
ванного ответа об отказе
Визи-
рова-
ние проек-
та разре-
шения, либо моти-
виро-
ван-
ного ответа об отказе
Подпи-
сание проек-
та разре-
шения либо моти-
виро-
ван-
ного ответа об отказе
Направление подписан-
ного разрешения, либо мотивирова-
нного ответа об отказе в канцелярию
Регистрация и выдача разрешения либо мотивирова-
нного ответа об отказе получателю государст-
венной услуги (его представи-
телю по доверен-
ности) нарочно
Форма заверше-
ния (данные, документ, организа-
ционно-
распоря-
дительное решение)
Заре-
гистри-
рован-
ное заявле-
ние
Резолю-
ция
Резо-
люция
Оформлен-
ный проект разреше-
ния, либо мотивиро-
ванного ответа об отказе
Зави-
зиро-
ванный проект разре-
шения, либо моти-
виро-
ван-
ного ответа об отказе
Под-
писан-
ный проект разре-
шения, либо моти-
виро-
ван-
ного ответа об отказе
Подписанное разрешение, либо мотивирова-
нный ответ об отказе
Зарегистри-
рованное разрешение либо мотивирова-
нный ответ об отказе
Сроки исполне-
ния
30 минут
В течение 1 кален-
дарного дня
30 минут
В течение 27 календар-
ных дней
В тече-
ние 1 кален-
дар-
ного дня
В тече-
ние 1 кален-
дар-
ного дня
30 минут
30 минут
№ следую-
щего действия
2
3
4
5
6
7
8
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс – в случае
утверждения решения о предоставлении государственной услуги.
Наименование СФЕ
№ действия
Сотрудник канцелярии Министерства
Вице-министр Министерства
Директор
Ответственный исполнитель Департамента
1
Прием документов, регистрация заявления
2
Наложение резолюции, определение структурного подразделения
3
Определение ответственного исполнителя
4
Рассмотрение представленных документов на полноту
5
Оформление проекта разрешения
6
Визирование проекта разрешения
7
Подписание проекта разрешения
8
Выдача разрешения получателю государствен-
ной услуги (его представителю по доверенности) нарочно
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс – в
случае возврата представленных документов.
Наименование СФЕ
№ действия
Сотрудник канцелярии Министерства
Вице-министр Министерства
Директор
Ответственный исполнитель Департамента
1
Прием документов, регистрация заявления
2
Наложение резолюции, определение структурного подразделения
3
Определение ответствен-
ного исполнителя
4
Рассмотрение представленных документов на полноту
5
Оформление проекта мотивированного ответа об отказе
6
Визирование проекта мотивирова-
нного ответа об отказе
7
Подписание мотивирован-
ного ответа об отказе
8
Выдача мотивирован-
ного ответа об отказе
Приложение 2
к Регламенту
государственной услуги «Выдача разрешения
на использование ликвидационнного фонда»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 4
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 25 декабря 2012 года № 469
Регламент государственной услуги
«Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для
проведения разведки, добычи или строительства и (или)
эксплуатации подземных сооружений, не связанных с разведкой и
добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики
Казахстан «О недрах и недропользовании»

13. Құжаттарды қабылдау осы регламентте 7-тармақта көрсетілген мекенжай бойынша Министрлікте кеңсе арқылы № 2117 кабинетте жүргізіледі, тел: 8(7172) 24-04-75, 24-04-76.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттар Министрліктің кеңсесінің маманынан тіркеуден өтеді және вице-министрге жіберіледі;
2) вице-министрдің қарары бар құжаттар Министрліктің жауапты құрылымдық бөлімшесіне (бұдан әрі – Департамент) жіберіледі;
3) Министрлік Департаментінің басшысы (бұдан әрі – Директор) қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтайды;
4) Департаменттің жауапты орындаушысы:
тапсырылған құжаттарды толықтығына қарайды;
рұқсат жобаларын, немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдейді;
5) рұқсат жобаларына немесе мемлекеттік қызметті көрсетуде бас тарту туралы дәлелді жауапқа Департамент директорының бұрыштама қолы қойылады;
6) рұқсат немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа жетекшілік етуші вице-министрі қол қояды;
7) Департаменттің жауапты орындаушысы рұқсатты немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты кеңсеге жібереді;
8) кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға рұқсатты немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты (сенімді тұлғаға) тіркейді және қолма-қол береді.
15. Мемлекеттік қызметті көрсетуде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қамтылған:
1) Министрліктің вице-министрі;
2) Директор;
3) Департаменттің жауапты орындаушысы;
4) Министрлік кеңсесінің қызметкері.
16. Әр ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) реті және өзара әрекеті әр әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсете отырып осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
17. Функционалдық өзара әрекеттің диаграммасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
«Тарату қорын пайдалануға
рұқсат беру» мемлекеттік
қызметінің регламентіне
1-қосымша
ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) реттілігін және өзара әрекеттерін сипаттау.
1-кесте. ҚФБ әрекетін сипаттау. ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) реттілігін және өзара әрекеттерін сипаттау.
Әрекет № (қадам, жұмыс ағыны)
1
2
3
4
ҚФБ атауы
Министрліктің кеңсесінің қызметкері
Министрліктің вице-министрі
Директор
Департаменттің жауапты орындаушысы
Әрекеттің (үрдістің, тәртіптің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, вице-министрге құжаттарды қарар жазу үшін жіберу
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау, қарар жазу
Қабылданған құжаттарды қарастыру үшін жауапты орындаушыны анықтау
Құжаттардың толықтығын қарастыру, рұқсат беру немесе бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын рәсімдеу
Аяқталу тәртібі (мәлімет, құжат, ұйымдық-жарлық шешім)
Тіркелген өтініш
Қарар
Қарар
Рәсімделген рұқсат беру немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімдері
30 минут
күнтізбелік 1 күн ішінде
30 минут
күнтізбелік 27 күн ішінде
Келесі әрекет №
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Әрекет № (қадам, жұмыс ағыны)
5
6
7
8
ҚФБ атауы
Директор
Министрліктің вице-министр
Департаменттің жауапты орындаушысы
Министрліктің кеңсесінің қызметкері
Әрекеттің(үрдістің, тәртіптің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Рұқсат беру немесе бас тарту туралы дәлелді жауап жобасына бұрыштама қою
Рұқсат беру немесе бас тарту туралы дәлелді жауап жобасына қол қою
Қол қойылған рұқсат беру немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты кеңсеге беру
Рұқсат беру немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және мемлекеттік қызметті алушыға (сенімхат бойынша оның өкіліне) қолма-қол беру
Аяқталу тәртібі (мәлімет, құжат, ұйымдық-жарлық шешім)
Бұрыштама қойылған рұқсат беру немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Қол қойылған рұқсат беру немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Қол қойылған рұқсат беру немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Тіркелген рұқсат беру немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімдері
күнтізбелік 1 күн ішінде
күнтізбелік 1 күн ішінде
30 минут
30 минут
Келесі әрекет №
6
7
8
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Мемлекеттік қызметті ұсыну туралы шешімді бекіткен жағдайдағы негізгі үдеріс.
әрекет №
ҚФБ атауы
Министрлік кеңсесінің қызметкері
Министрліктің вице-министрі
Директор
Департаменттің жауапты орындаушысы
1
Құжаттарды қабылдау, өтініштерді тіркеу
2
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау, қарар жазу
3
Жауапты орындаушыны анықтау
4
Берілген құжаттардың толықтығын қарастыру
5
Рұқсат жобасын рәсімдеу
6
Рұқсат жобасына бұрыштама қою
7
Рұқсат жобасына қол қою
8
Мемлекеттік қызметті алушыға (сенімхат бойынша оның өкіліне) рұқсатты қолма-қол беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Ұсынылған құжаттарды қайтарған жағдайдағы баламалы үдеріс.
әрекет №
ҚФБ атауы
Министрлік кеңсесінің қызметкері
Министрліктің вице-министрі
Директор
Департаменттің жауапты орындаушысы
1
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу
2
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау, қарар жазу
3
Жауапты орындаушыны анықтау
4
Берілген құжаттардын толықтығын қарастыру
5
Бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын рәсімдеу
6
Бас тарту туралы дәлелді жауап жобасына бұрыштама қою
7
Бас тарту туралы дәлелді жауап жобасына қол қою
8
Бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
«Тарату қорын пайдалануға
рұқсат беру» мемлекеттік
қызметінің регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары-
Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2012 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 469 бұйрығына
4-қосымша
«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан
Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, барлауды,
өндіруді жүргізу немесе барлауға немесе өндіруге
байланысты емес жер асты құрылыстарын салу
және (немесе) пайдалану үшін берілген жер
қойнауын пайдалану учаскелеріне сервитуттарды тіркеу»
мемлекеттік қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Регистрация сервитутов на участке недр, предоставленных для проведения разведки, добычи или строительства и (или) эксплуатации подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О недрах и недропользовании» (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 от 27 ноября 2000 года Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах».
2. Государственная услуга «Регистрация сервитутов на участке недр, предоставленных для проведения разведки, добычи или строительства и (или) эксплуатации подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О недрах и недропользовании» (далее – государственная услуга) оказывается Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Форма оказываемой государственной услуги – не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании:
пункта 3 статьи 70 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года «О недрах и недропользовании»;
Стандарта государственной услуги «Регистрация сервитутов на участке недр, предоставленных для проведения разведки, добычи или строительства и (или) эксплуатации подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О недрах и недропользовании», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1151 (далее – Стандарт).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является письмо-уведомление о регистрации сервитута на участке недр, предоставленных для проведения разведки, добычи, за исключением контракта на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных ископаемых (далее – письмо-уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (далее – мотивированный ответ об отказе).
6. В процессе оказания государственной услуги участие других государственных органов, иных организаций, а также физических лиц не предусмотрено.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 47 здание «Транспорт Тауэр», в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни – суббота, воскресенье и праздничные дни.

1. Жалпы ережелер
1. «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, барлауды, өндіруді жүргізу немесе барлауға немесе өндіруге байланысты емес жер асты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауын пайдалану учаскелеріне сервитуттарды тіркеу» мемлекеттік қызметтің осы регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген.
2. «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, барлауды, өндіруді жүргізу немесе барлауға немесе өндіруге байланысты емес жер асты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауын пайдалану учаскелеріне сервитуттарды тіркеу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі – автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет:
«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 70-бабының 3-тармағы;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1151 қаулысымен бекітілген «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, барлауды, өндіруді жүргізу немесе барлауға немесе өндіруге байланысты емес жер асты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауын пайдалану учаскелеріне сервитуттарды тіркеу» мемлекеттік қызметінің стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі көмірсутек шикізатын және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісімшарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалануға арналған жер учаскелеріне сервитутты тіркеу туралы хабарлама-хат беру (бұдан әрі – хабарлама-хат) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту туралы дәлелді жауап) болып табылады.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде басқа мемлекеттік органдардың, өзге ұйымдардың, сондай-ақ физикалық тұлғалардың қатысуы көзделмеген.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет мына мекенжай бойынша көрсетіледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 47 ғимарат, «Транспорт Тауэр» ғимараты, жұмыс күндері 9.00-ден - 18.30-ға дейін, түскі үзіліс 13.00-ден - 14.30-ға дейін, демалыс күндері – сенбі, жексенбі және мереке күндері.

8. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги размещена на интернет-ресурсе Министерства www.mint.gov.kz, в разделе «Государственные услуги».
10. Сроки оказания государственной услуги указанные в пункте 7 Стандарта.
11. Государственная услуга предоставляется на платной основе, за оказание которой взимается сбор за государственную регистрацию сервитута и выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию сервитута, в порядке, установленном Налоговым кодексом.
12. Для получения государственной услуги получатель (либо представитель по доверенности) предоставляет в Министерство документы, определенные в пункте 11 Стандарта.
В предоставлении государственной услуги отказывается по основанию, указанному в пункте 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов проводится в Министерстве через канцелярию по адресу, указанному в пункте 7 настоящего регламента, в кабинете № 2117, тел: 8(7172) 24-04-75, 24-04-76.
14. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии Министерства и направляются вице-министру;
2) документы с резолюцией вице-министра направляются в ответственное структурное подразделение Министерства (далее – Департамент);
3) руководитель ответственного структурного подразделения Министерства (далее – Директор) определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов;
4) ответственный исполнитель Департамента:
рассматривает предоставленные документы на полноту;
оформляет проекты письма-уведомления, либо мотивированного ответа об отказе;
5) проекты письма-уведомления, либо мотивированного ответа об отказе визируются Директором;
6) проекты письма-уведомления, либо мотивированного ответа об отказе подписываются курирующим вице-министром на фирменном бланке;
7) ответственный исполнитель направляет письмо-уведомление, либо мотивированный ответ об отказе в канцелярию для регистрации;
8) сотрудник канцелярии после регистрации письма-уведомления, либо мотивированного ответа об отказе выдает их получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) нарочно.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) вице-министр Министерства;
2) Директор;
3) ответственный исполнитель Департамента;
4) сотрудник канцелярии Министерства.

8. Құжаттарды қабылдау кезек ретімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпарат Министрліктің интернет-ресурсында www.mint.gov.kz, «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы (немесе сенімхат бойынша өкіл) Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды Министрлікке тапсырады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту Стандарттың 16-тармағында көрсетілген негіздемеге сәйкес жүргізіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі әрекеттер
(өзара әрекет) тәртібін сипаттау
13. Құжаттарды қабылдау осы регламентте 7-тармақта көрсетілген мекенжай бойынша Министрлікте кеңсе арқылы № 2117 кабинетте жүргізіледі, тел: 8(7172) 24-04-75, 24-04-76.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттар Министрліктің кеңсесінің маманынан тіркеуден өтеді және вице-министрге жіберіледі;
2) вице-министрдің қарары бар құжаттар Министрліктің жауапты құрылымдық бөлімшесіне (бұдан әрі – Департамент) жіберіледі;
3) Министрлік Департаментінің басшысы (бұдан әрі – Директор) қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтайды;
4) Департаменттің жауапты орындаушысы:
тапсырылған құжаттарды толықтығына қарайды;
хабарлама-хат жобаларын, немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдейді;
5) хабарлама-хат жобаларына немесе мемлекеттік қызметті көрсетуде бас тарту туралы дәлелді жауапқа Департамент директорының бұрыштама қолы қойылады;
6) хабарлама-хат немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа жетекшілік етуші вице-министрі қол қояды;
7) Департаменттің жауапты орындаушысы рұқсатты немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты кеңсеге жібереді;
8) кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға рұқсатты немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты (сенімді тұлғаға) тіркейді және қолма-қол береді.
15. Мемлекеттік қызметті көрсетуде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қамтылған:
1) Министрліктің вице-министрі;
2) Директор;
3) Департаменттің жауапты орындаушысы;
4) Министрлік кеңсесінің қызметкері.

16. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
17. Диаграмма функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту
государственной услуги «Регистрация сервитутов
на участки недр, предоставленных для проведения
разведки, добычи или строительства и (или)
эксплуатации подземных сооружений,
не связанных с разведкой или добычей
в случаях, предусмотренных Законом Республики
Казахстан «О недрах и недропользовании»
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур) каждой СФЕ.
Таблица 1. Описание действий СФЕ. Описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ.
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
Наимено-
вание СФЕ
Сотруд-
ник канце-
лярии Минис-
терства
Вице-
министр Минис-
терства
Дирек-
тор
Ответс-
твенный
испол-
нитель
Депар-
тамента
Дирек-
тор
Вице-
министр Минис-
терства
Ответстве-
нный
исполни-
тель Департа-
мента
Сотрудник
канцелярии
Минис-
терства
Наимено-
вание
действия (про-
цесса, проце-
дуры, операции) и их описание
Прием доку-
ментов, регист-
рация заявле-
ния, направ-
ление доку-
ментов вице-
министру для наложе-
ния резолю-
ции
Опреде-
ление ответст-
венного струк-
турного подраз-
деления, наложе-
ние
резолю-
ции
Опреде-
ление ответс-
твен-
ного испол-
нителя для рас-
смотре-
ния приня-
тых доку-
ментов
Рас-
смотре-
ние доку-
ментов на полно-
ту, оформ-
ление проек-
тов письма-уведом-
ления, либо мотиви-
рован-
ного ответа об отказе
Визи-
рова-
ние проек-
та письма-уве-
домле-
ния, либо моти-
виро-
ван-
ного ответа об отказе
Подписа-
ние письма-
уведом-
ления, либо мотиви-
рован-
ного ответа об отказе
Направле-
ние подписан-
ного письма-
уведомле-
ния, либо мотивиро-
ванного ответа об отказе в канцелярию
Регистрация и выдача письма-
уведомле-
ния, либо мотивирова-
нного ответа об отказе получателю государст-
венной услуги (его представи-
телю по доверен-
ности) нарочно.
Форма заверше-
ния (данные, документ, организа-
ционно-
распоря-
дительное решение)
Заре-
гистри-
рован-
ное заявле-
ние
Резолю-
ция
Резолю-
ция
Проект письма-уведом-
ления, либо мотиви-
рован-
ного ответа об отказе
Зави-
зиро-
ванный проект письма-уведомле-
ния, либо мотивирован- ного ответа об отказе
Подписа-
нное письмо-
уведом-
ление, либо мотиви-
рованный
ответ об отказе
Подписан-
ное письмо-
уведомле-
ние, либо мотивиро-
ванный ответ об отказе
Зарегистри-
рованное письмо-
уведомле-
ние, либо мотивиро-
ванный ответ об отказе
Сроки исполне-
ния
30 минут
В течение 1 кален-
дарного дня
30 минут
В течение 27 кален-
дарных дней
В тече-
ние 1 кален-
дар-
ного дня
В течение 1 кален-
дарного дня
30 минут
30 минут
№ следую-
щего действия
2
3
4
5
6
7
8
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс – в случае
утверждения решения о предоставлении государственной услуги.
Наименование СФЕ
№ действия
Сотрудник канцелярии Министерства
Вице-министр Министерства
Директор
Ответственный исполнитель Департамента
1
Прием документов, регистрация заявления
2
Наложение резолюции, определение структурного подразделения
3
Определе-
ние ответст-
венного исполни-
теля
4
Рассмотрение представленных документов на полноту
5
Оформление проекта письма-
уведомления
6
Визирова-
ние проекта письма-
уведомле-
ния
7
Подписание письма-
уведомления
8
Выдача письма-
уведомления получателю государствен-
ной услуги (его представителю по доверенности) нарочно
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс – в
случае возврата представленных документов.
Наименование СФЕ
действия
Сотрудник канцелярии Министерства
Вице-министр Министерства
Директор департа-
мента
Ответствен-
ный исполнитель Департамента
1
Прием документов, регистрация заявления
2
Наложение резолюции, определение структурного подразделения
3
Определение ответствен-
ного исполнителя
4
Рассмотрение представленных документов на полноту
5
Оформление проекта мотивирован-
ного ответа об отказе
6
Визирование проекта мотивирован-
ного ответа об отказе
7
Подписание мотивирован-
ного ответа об отказе
8
Выдача мотивирован-
ного ответа об отказе нарочно
Приложение 2
к Регламенту
государственной услуги «Регистрация сервитутов
на участки недр, предоставленных для проведения
разведки, добычи или строительства и (или)
эксплуатации подземных сооружений,
не связанных с разведкой или добычей
в случаях, предусмотренных Законом Республики
Казахстан «О недрах и недропользовании»
Диаграмма функционального взаимодействия

16. Әр ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) реті және өзара әрекеті әр әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсете отырып осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
17. Функционалдық өзара әрекеттің диаграммасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану
туралы» Қазақстан Республикасының
Заңында көзделген жағдайларда,
барлауды, өндіруді жүргізу немесе
барлауға немесе өндіруге байланысты
емес жер асты құрылыстарын салу және
(немесе) пайдалану үшін берілген жер
қойнауын пайдалану учаскелеріне
сервитуттарды тіркеу» мемлекеттік
қызметінің регламентіне
1-қосымша
ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің(рәсімдерінің) реттілігін және өзара әрекеттерін сипаттау.
1-кесте. ҚФБ әрекетін сипаттау. ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің(рәсімдерінің) реттілігін және өзара әрекеттерін сипаттау.
Әрекет № (қадам, жұмыс ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
ҚФБ атауы
Министрліктің кеңсесінің қызметкері
Министрліктің вице-министрі
Директор
Департаменттің жауапты орындаушысы
Директор
Министрліктің вице-министр
Департаменттің жауапты орындаушысы
Министрліктің кеңсесінің қызметкері
Әрекеттің(үрдістің, тәртіптің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, вице-министрге құжаттарды қарар жазу үшін жіберу
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау, қарар жазу
Қабылданған құжаттарды қарастыру үшін жауапты орындаушыны анықтау
Құжаттардың толықтығын қарастыру, хабарлама-хат немесе бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын рәсімдеу
Хабарлама-хат немесе бас тарту туралы дәлелді жауап жобасына бұрыштама қою
Хабарлама-хат немесе бас тарту туралы дәлелді жауап жобасына қол қою
Қол қойылған хабарлама-хат немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты кеңсеге беру
Хабарлама-хат немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және мемлекеттік қызметті алушыға (сенімхат бойынша оның өкіліне) қолма-қол беру
Аяқталу тәртібі (мәлімет, құжат, ұйымдық-жарлық шешім)
Тіркелген өтініш
Қарар
Қарар
Рәсімделген хабарлама-хат немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Бұрыштама қойылған хабарлама-хат немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Қол қойылған хабарлама-хат немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Қол қойылған хабарлама-хат немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Тіркелген хабарлама-хат немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімдері
30 минут
күнтізбелік 1 күн ішінде
30 минут
күнтізбелік 27 күн ішінде
күнтізбелік 1 күн ішінде
күнтізбелік 1 күн ішінде
30 минут
30 минут
Келесі әрекет №
2
3
4
5
6
7
8
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Мемлекеттік қызметті ұсыну туралы шешімді бекіткен жағдайдағы негізгі үдеріс.
әрекет №
ҚФБ атауы
Министрлік кеңсесінің қызметкері
Министрліктің вице-министрі
Директор
Департаменттің жауапты орындаушысы
1
Құжаттарды қабылдау, өтініштерді тіркеу
2
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау, қарар жазу
3
Жауапты орындаушыны анықтау
4
Берілген құжаттардың толықтығын қарастыру
5
Хабарлама-хат жобасын рәсімдеу
6
Хабарлама-хат жобасына бұрыштама қою
7
Хабарлама-хат жобасына қол қою
8
Мемлекеттік қызметті алушыға (сенімхат бойынша оның өкіліне) рұқсатты қолма-қол беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Ұсынылған құжаттарды қайтарған жағдайдағы баламалы үдеріс.
әрекет №
ҚФБ атауы
Министрлік кеңсесінің қызметкері
Министрліктің вице-министрі
Директор
Департаменттің жауапты орындаушысы
1
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу
2
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау, қарар жазу
3
Жауапты орындаушыны анықтау
4
Берілген құжаттардын толықтығын қарастыру
5
Бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын рәсімдеу
6
Бас тарту туралы дәлелді жауап жобасына бұрыштама қою
7
Бас тарту туралы дәлелді жауап жобасына қол қою
8
Бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану
туралы» Қазақстан Республикасының
Заңында көзделген жағдайларда,
барлауды, өндіруді жүргізу немесе
барлауға немесе өндіруге байланысты
емес жер асты құрылыстарын салу және
(немесе) пайдалану үшін берілген жер
қойнауын пайдалану учаскелеріне
сервитуттарды тіркеу» мемлекеттік
қызметінің регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы