Об утверждении регламентов государственных услуг в области технического регулирования и метрологии
Приказ и.о. Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 28 декабря 2012 года № 509. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 февраля 2013 года № 8325. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 августа 2015 года № 880
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 24.08.2015 № 880 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 9-1 от 27 ноября 2000 года Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах», статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Регламент государственной услуги «Выдача аттестата эксперта-аудитора в области технического регулирования (по подтверждению соответствия, определению страны происхождения товара, аккредитации)» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Регламент государственной услуги «Выдача сертификата о присвоении квалификации эксперта-аудитора в области обеспечения единства измерений» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Регламент государственной услуги «Учетная регистрация международных, национальных стандартов и нормативных документов по стандартизации иностранных государств» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Регламент государственной услуги «Выдача сертификата утверждения типа средств измерений» согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Регламент государственной услуги «Выдача сертификата о метрологической аттестации» согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для изготовления Государственного Флага Республики Казахстан и Государственного Герба Республики Казахстан» согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Комитету технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Сатбаев Р.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации и размещение на официальном интернет-ресурсе Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Тулеушина К.А.

Техникалық реттеу және метрология саласындағы мемлекеттiк қызмет регламенттерiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің м.а. 2012 жылғы 28 желтоқсандағы № 509 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 08 ақпанда № 8325 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 тамыздағы № 880 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 24.08.2015 № 880 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы «Ақпараттандыру туралы» Заңының 29-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес «Техникалық реттеу саласындағы (сәйкестiктi растау, тауар шығарылған елдi анықтау, аккредиттеу жөнiндегi) сарапшы-аудитор аттестатын беру» мемлекеттiк қызмет регламентi;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес «Өлшем бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы сарапшы-аудитор бiлiктiлiгiн беру туралы сертификатты беру» мемлекеттiк қызмет регламентi;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес «Халықаралық, ұлттық стандарттарды және шетел мемлекеттерiнiң стандарттау жөнiндегi нормативтiк құжаттарын есептiк тiркеу» мемлекеттiк қызмет регламентi;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес «Өлшеу құралдарының типiн бекiту сертификатын беру» мемлекеттiк қызмет регламентi;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес «Метрологиялық аттестаттау туралы сертификатты беру» мемлекеттiк қызмет регламентi;
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес «Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк Туын және Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк Елтаңбасын дайындау үшiн лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттiк қызмет регламентi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгiнiң Техникалық реттеу және метрология комитетi (Р.А. Сәтбаев) заңнамада белгiленген тәртiпте:
1) Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде осы бұйрықтың мемлекеттiк тiркелуiн;
2) бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгiнiң ресми Интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар вице-министрi Қ.А. Тулеушинге жүктелсiн.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра                              А. Рау
«СОГЛАСОВАН»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
_____________ А. Жумагалиев
«_____» __________ 2012 года
Приложение 1
к приказу и.о. Министра индустрии и
новых технологий Республики Казахстан
от 28 декабря 2012 года № 509
Регламент государственной услуги «Выдача аттестата
эксперта-аудитора в области технического регулирования
(по подтверждению соответствия, определению страны
происхождения товара, аккредитации)»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Выдача аттестата эксперта-аудитора в области технического регулирования (по подтверждению соответствия, определению страны происхождения товара, аккредитации)» (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. Государственная услуга оказывается Комитетом технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Комитет).
3. Форма оказываемой государственной услуги - не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании:
подпункта 11) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года «О техническом регулировании»;
Стандарта государственной услуги «Выдача аттестата эксперта-аудитора в области технического регулирования (по подтверждению соответствия, определению страны происхождения товара, аккредитации)», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1129 (далее – Стандарт).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является аттестат эксперта-аудитора или квалификационный аттестат на бумажном носителе (далее – аттестат), либо мотивированный отказ в письменном виде (далее – мотивированный отказ).
6. В процессе оказания государственной услуги участие других государственных органов не предусмотрено.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется по адресу: город Астана, район Есиль, улица Орынбор, 11 здание «Эталонный центр», в рабочие дни с 9.00 до 16.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов; кроме выходных и праздничных дней.
8. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Комитета www.memst.kz.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Министрдiң мiндетiн атқарушы                     A. Paу
«КЕЛIСIЛГEH»
Қазақстан Республикасының
Көлiк және коммуникация министрi
________________А. Жұмағалиев
2012 жыл ___ ___________
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрi
міндетін атқарушының
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 509 бұйрығына 1-қосымша
«Техникалық реттеу саласындағы (сәйкестiктi растау,
тауар шығарылған елдi анықтау, аккредиттеу жөнiндегi)
сарапшы-аудитор аттестатын беру»
мемлекеттiк қызмет регламентi
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Техникалық реттеу саласындағы (сәйкестiктi растау, тауар шығарылған елдi анықтау, аккредиттеу жөнiндегi) сарапшы-аудитор аттестатын беру» бойынша мемлекеттiк қызмет регламентi (бұдан әрi – Регламент) «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзiрленген.
2. Мемлекеттiк қызметтi Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгiнiң Техникалық реттеу және метрология комитетi (бұдан әрi – Комитет) көрсетедi.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны - автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттiк қызмет:
«Техникалық реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы Заңының 7-бабының 11) тармақшасы;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1129 қаулысымен бекiтiлген «Техникалық реттеу саласындағы (сәйкестiктi растау, тауар шығарылған елдi анықтау, аккредиттеу жөнiндегi) сарапшы-аудитор аттестатын беру» мемлекеттiк қызмет стандарты (бұдан әрi – Стандарт).
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi қағаз жеткiзгiштегi сарапшы-аудитор аттестаты немесе бiлiктiлiк аттестаты (бұдан әрi – аттестат) не жазбаша түрде дәлелдi бас тарту (бұдан әрi – дәлелдi бас тарту) болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнде басқа мемлекеттiк органдардың қатысуы көзделмеген.
2. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттiк қызмет: Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі 11, «Эталон орталығы» ғимараты, А блогы, 0505 А кабинетi мекенжайы бойынша мереке және демалыс күндерiнен басқа, күн сайын, сағат 9.00-ден 16.00-ге дейiн көрсетiледi, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн.
8. Құжаттарды қабылдау кезек күту тәртiбiмен, алдын ала жазылусыз және жеделдетiлген қызмет көрсетусiз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттiк қызметтi көрсету туралы ақпарат Комитеттің www.memst.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылады.

10. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
11. Государственная услуга оказывается бесплатно.
12. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги (его представитель по доверенности) предоставляет в Комитет перечень документов, определенных в пункте 11 Стандарта.
В предоставлении государственной услуги отказывается по основанию, указанному в пункте 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Прием документов проводится в Комитете через канцелярию по адресу, указанному в пункте 7 настоящего Регламента, в кабинете № 33, тел.: 8 (7172) 79-33-48.
14. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию сотрудником канцелярии Комитета и направляются председателю Комитета для наложения резолюции;
2) документы с резолюцией председателя Комитета направляются в ответственное структурное подразделение Комитета;
3) начальник управления ответственного структурного подразделения (далее – начальник управления) направляет документы на рассмотрение секретарю Комиссии по аттестации эксперта-аудитора по подтверждению соответствия, определению страны происхождения товара, аккредитации (далее - Комиссия);
4) секретарь Комиссии выносит представленные материалы на рассмотрение Комиссии;
5) Комиссия:
рассматривает представленные документы на комплектность;
выносит решение об аттестации эксперта-аудитора, либо мотивированный отказ;
6) секретарь Комиссии на основании решения Комиссии оформляет аттестат, проекты приказа о выдаче аттестата, либо мотивированного отказа;
7) проекты приказа о выдаче аттестата, либо мотивированного отказа визируются начальником управления;
8) председатель Комитета подписывает приказ о выдаче аттестата, либо мотивированный отказ на бланке, а также аттестат установленной формы;
9) сотрудник канцелярии Комитета регистрирует приказ о выдаче аттестата, либо мотивированный отказ;
10) секретарь Комиссии выдает получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) аттестат, либо мотивированный отказ нарочно или направляет почтовой связью.

10. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi Стандарттың 7-тармағында көрсетiлген.
11. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
12. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттiк қызметтi алушы (оның сенiмхаты бар өкiлі) Мемлекеттiк қызмет стандартының 11-тармағында белгiленген құжаттардың тiзбесiн Комитетке ұсынады.
Стандарттың 16-тармағында көзделген негіз бойынша Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi iс-әрекеттер
(өзара iс-қимыл) тәртiбiнiң сипаттамасы
13. Құжаттарды қабылдау Комитетте осы регламенттiң 7-тармағында көрсетiлген мекенжай бойынша кеңсе арқылы № 33 каб. жүргiзiледi, байланыс тел. 8 (7172) 79-33-48.
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) қабылданған құжаттарды Комитет кеңсесiнiң қызметкерімен тiркеуден өткiзіледi және бұрыштама қол қою үшiн Комитет төрағасына жiберiледi;
2) Комитет төрағасының бұрыштамасы бар құжаттар Комитеттiң жауапты құрылымдық бөлiмшесiне жiберiледi;
3) Комитеттің жауапты құрылымдық бөлiмшесiнiң басқарма бастығы (бұдан әрi – басқарма бастығы) құжаттарды қарастыру үшiн сәйкестікті растау, тауар шығарылған елді анықтау, аккредиттеу жөніндегі сарапшы-аудиторды аттестаттау жөніндегі Комиссия (бұдан әрі – Комиссия) хатшысына жібереді;
4) Комиссия хатшысы ұсынылған құжаттарды Комиссия қарауына шығарады;
5) Комиссия:
ұсынылған құжаттардың жинақтығын қарастырады;
сарапшы-аудиторды аттестаттау, немесе дәлелді бас тарту туралы шешім шығарады;
6) Комиссия хатшысы Комиссия шешімі негізінде аттестатты, аттестат беру туралы бұйрық немесе дәлелді бас тарту жобаларын ресімдейді;
7) аттестат беру туралы бұйрық немесе дәлелді бас тарту жобаларына басқарма бастығы бұрыштама қол қояды;
8) бланкідегі аттестат беру туралы бұйрыққа немесе дәлелді бас тартуға, сонымен қатар, белгіленген нысандағы аттестатқа Комитет төрағасы қол қояды;
9) Комитет кеңсесі қызметкері аттестат беру туралы бұйрықты немесе дәлелді бас тартуды тіркейді;
10) Комиссия хатшысы аттестат немесе дәлелді бас тартуды мемлекеттiк қызметтi алушыға (оның сенiмхаты бар өкiлі) қолына немесе почта байланысы арқылы жiбереді.

15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) председатель Комитета;
2) начальник управления;
3) Комиссия;
4) секретарь Комиссии;
5) сотрудник канцелярии Комитета.
16. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).

15. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнде келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi - ҚФБ) iске қосылған:
1) Комитет төрағасы;
2) басқарма бастығы;
3) Комиссия;
4) Комиссия хатшысы;
5) Комитет кеңсесі қызметкері.
16. ҚФБ-нiң әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң) бiрiздiлiгi мен өзара iс-әрекетiнiң мәтiндiк сипаттамасы осы регламенттың 1-қосымшасында әкiмшiлiк iс-қимылдың (рәсiмдердiң) орындалу мерзiмi көрсетiле отырып келтiрiлген.

17. Диаграмма функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача аттестата эксперта-аудитора в
области технического регулирования
(по подтверждению соответствия, определению
страны происхождения товара, аккредитации)»
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1.Описание действий СФЕ
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Наименование
СФЕ
Сотрудник
канцелярии
Комитета
Председатель
Комитета
Начальник
управления
Секретарь
Комиссии
Комиссия
Секретарь
Комиссии
Начальник
управления
Председатель
Комитета
Сотрудник
канцелярии
Комитета
Секретарь
Комиссии
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции)
и их
описание
Принимает
документы,
регистрирует
заявку,
выдает
расписку
в
соответствии с
пунктом 14
Стандарта,
направляет
документы
председателю
Комитета
для наложения
резолюции
Определяет
ответственное
структурное
подразделение,
налагает
резолюцию
Направляет
материалы
секретарю
Комиссии
Выносит
представленные
материалы
на рассмотрение
Комиссии
Проверяет
представленные
документы
на комплектность;
выносит
решение
об
аттестации
эксперта-аудитора,
либо
мотивиро-
ванный
отказ
Оформляет
аттестат,
проекты
приказа
о выдаче
аттестата,
либо
мотивиро-
ванного
отказа
Визирует
проекты
приказа
о
выдаче
аттестата,
либо
мотивиро-
ванного
отказа
Подписывает
приказ
о выдаче
аттестата,
либо
мотивиро-
ванный
отказ,
а
также
аттестат
Регистрирует
приказ
о выдаче
аттестата,
либо
мотивиро-
ванный
отказ
Выдает
получателю
государственной
услуги
(его
представителю
по доверенности)
аттестат,
либо
мотивиро-
ванный
отказ
нарочно
или
направляет
почтовой
связью
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-распо-
рядительное
решение)
Зарегистриро-
ванная
заявка,
расписка
о приеме
документов
Резолюция
Резолюция
Материалы
для
внесения
в Комиссию
Решение
об
аттестации
эксперта-аудитора,
либо
мотивиро-
ванный
отказ
Проекты
приказа
о выдаче
аттестата,
либо
мотивированного
отказа,
оформленный
аттестат
Завизированные
проекты
приказа
о выдаче
аттестата,
либо
мотивированного
отказа
Подписанный
приказ
о выдаче
аттестата,
либо
мотивированный
отказ,
а
также
аттестат
Зарегистри-
рованный
приказ
о выдаче
аттестата,
либо
мотивиро-
ванный
отказ
Аттестат
либо
мотивиро-
ванный
отказ
Сроки
исполнения
Не более
20 минут
В течение
одного
календарного
дня
В течение
одного
календарного
дня
В течение
4
календарных
дней
Не позднее
16
календарных
дней
В течение
5 календарных
дней
В течение
одного
календарного
дня
В течение
одного
календарного
дня
В течение
одного календарного
дня
15 минут
следующего
действия
2
3
4
5
6
7
8
9
11
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс – в случае утверждения решения
о предоставлении государственной услуги.
Наименование СФЕ
------------
№ действия
Сотрудник канцелярии Комитета
Председатель Комитета
Начальник управления
Секретарь Комиссии
Комиссия
1
Прием документов, регистрация заявки, выдача расписки о приеме документов
2
Наложение резолюции
3
Направление материалов секретарю Комиссии
4
Вынесение представленных материалов на рассмотрение Комиссии
5
Вынесение решение об аттестации эксперта-аудитора
6
Оформление аттестата и проекта приказа о выдаче аттестата
7
Визирование проекта приказа о выдаче аттестата
8
Подписание аттестата и приказа о выдаче аттестата
9
Регистрация приказа о выдаче аттестата
10
Выдача получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) аттестата, нарочно или направление почтовой связью
Таблица 3. Варианты использования.
Основной процесс – в случае возврата представленных
документов
Наименование СФЕ
-------------
№ действия
Сотрудник канцелярии Комитета
Председатель Комитета
Начальник управления
Секретарь Комиссии
Комиссия
1
Прием документов, регистрация заявки, выдача расписка о приеме документов
2
Наложение резолюции
3
Направление материалов секретарю Комиссии
4
Вынесение представленных материалов на рассмотрение Комиссии
5
Вынесение решение о мотивированном отказе
6
Оформление проекта мотивированного отказа
7
Визирование проекта мотивированного отказа
8
Подписание мотивированного отказа
9
Регистрация мотивированного отказа
10
Выдача получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) мотивированного отказа, нарочно или направление почтовой связью
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача аттестата эксперта-аудитора
в области технического регулирования
(по подтверждению соответствия,
определению страны происхождения
товара, аккредитации)»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 2
к приказу и.о. Министра индустрии и
новых технологий Республики Казахстан
от 28 декабря 2012 года № 509
Регламент государственной услуги
«Выдача сертификата о присвоении квалификации эксперта-
аудитора в области обеспечения единства измерений»

17. Функционалдық өзара iс-қимыл диаграммасы осы регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
«Техникалық реттеу саласындағы
(сәйкестiктi растау, тауар шығарылған
елдi анықтау, аккредиттеу жөнiндегi)
сарапшы-аудитор аттестатын беру»
мемлекеттiк қызмет регламентiне
1-қосымша
ҚФБ кезектiлiгiнiң сипаттамасы және әкiмшiлiк iс-қимылдардың
(рәсiмдердiң) өзара әрекеттесуi
1-кесте. ҚФБ iс-қимылының сипаттамасы
Іс-қимыл № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ҚФБ атауы
Комитеттің кеңсе қызметкері
Комитет төрағасы
Басқарма бастығы
Комиссия хатшысы
Комиссия
Комиссия хатшысы
Басқарма бастығы
Комитет төрағасы
Комитеттің кеңсе қызметкері
Комиссия хатшысы
Iс-қимыл (процестер, рәсiмдер, операциялар және олардың сипаттамасы) атауы
Құжаттарды қабылдайды, өтінішті тiркейді, Стандарттың 14-тармағына сәйкес қолхат береді, бұрыштама қол қою үшiн Комитет төрағасына жiберiледi
Жауапты құрылымдық бөлімшені айқындайды, бұрыштама қояды
Комиссия хатшысына материалдарды жібереді
Ұсынылған материалдарды Комиссияның қарауына шығарады
Ұсынылған құжаттардың жинақтығын қарастырады;
сарапшы-аудиторды аттестаттау, немесе дәлелді бас тарту туралы шешім шығарады;
Аттестатты, аттестат беру туралы бұйрық немесе дәлелді бас тарту жобаларын ресімдейді
Аттестат беру туралы бұйрық немесе дәлелді бас тарту жобаларына бұрыштама қол қояды
Бланкідегі аттестат беру туралы бұйрыққа немесе дәлелді бас тартуға, сонымен қатар, белгіленген нысандағы аттестатқа қол қояды
Аттестат беру туралы бұйрықты немесе дәлелді бас тартуды тіркейді
Аттестат немесе дәлелді бас тартуды мемлекеттiк қызметтi алушыға (оның сенiмхаты бар өкiлі) қолына немесе почта байланысы арқылы жiбереді
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушы-әкiмшiлiк шешiм)
Тіркелген өтініш, құжатты қабылдаған туралы қолхат
Бұрыштама
Бұрыштама
Комиссияға шығарылатын материалдар
Сарапшы-аудиторды аттестаттау, немесе дәлелді бас тарту туралы шешім
Рәсімделген аттестат, аттестат беру туралы бұйрық немесе дәлелді бас тарту жобалары
Бұрыштама қойылған аттестат беру туралы бұйрық немесе дәлелді бас тарту жобалары
Қол қойылған аттестат беру туралы бұйрық немесе дәлелді бас тарту, және аттестат
Тіркелген аттестат беру туралы бұйрық немесе дәлелді бас тарту
Аттестат немесе дәлелді бас тарту
Орындалу мерзiмi
20 минуттан аспайды
Күнтізбелік бір күн ішінде
Күнтізбелік бір күн ішінде
Күнтізбелік 4 күн ішінде
Күнтізбелік 16 күннен кешікпей
Күнтізбелік 5 күн ішінде
Күнтізбелік бір күн ішінде
Күнтізбелік бір күн ішінде
Күнтізбелік бір күн ішінде
15 минут
Келесi iс-қимыл №
2
3
4
5
6
7
8
9
10
2-кесте. Пайдалану нұсқасы.
Негізгі процесс – мемлекеттік қызметті көрсету туралы
шешімді бекіткен жағдайда
ҚФБ атауы
Комитет кеңсесінің қызметкері
Комитет Төрағасы
Басқарма бастығы
Комиссия хатшысы
Комиссия
№ әрекеті
1
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беру
2
Қарар шығару
3
Комиссия хатшысына материалдарды жіберу
4
Ұсынылған материалдарды Комиссияның қарауына шығару
5
Сарапшы-аудиторды аттестаттау туралы шешім шығару
6
Аттестатты, аттестат беру туралы бұйрық жобаларын ресімдеу
7
Аттестат беру туралы бұйрыққа бұрыштама қол қою
8
Аттестатты, аттестат беру туралы бұйрыққа қол қою
9
Аттестат беру туралы бұйрықты тіркеу
10
Аттестат мемлекеттiк қызметтi алушыға (оның сенiмхаты бар өкiлі) қолына немесе почта байланысы арқылы жiберу
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Негізгі үрдіс – ұсынылған құжаттарды қайтарған жағдайда
ҚФБ атауы
Комитет кеңсесінің қызметкері
Комитет Төрағасы
Басқарма бастығы
Комиссия хатшысы
Комиссия
№ әрекеті
1
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беру
2
Қарар шығару
3
Комиссия хатшысына материалдарды жіберу
4
Ұсынылған материалдарды Комиссияның қарауына шығару
5
Дәлелді бас тарту туралы шешім шығару
6
Дәлелді бас тарту жобаларын ресімдеу
7
Дәлелді бас тарту жобаларына бұрыштама қол қою,
8
Дәлелді бас тартуға қол қою
9
Дәлелді бас тартуды тіркеу
10
Дәлелді бас тартуды мемлекеттiк қызметтi алушыға (оның сенiмхаты бар өкiлі) қолына немесе почта байланысы арқылы жiберу
«Техникалық реттеу саласындағы
(сәйкестiктi растау, тауар шығарылған
елдi анықтау, аккредиттеу жөнiндегi)
сарапшы-аудитор аттестатын беру»
мемлекеттiк қызмет регламентiне
2-қосымша
Атқарымдық өзара әрекет ету диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрi
міндетін атқарушының
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 509 бұйрығына 2-қосымша
«Өлшем бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы сарапшы-аудитор
бiлiктiлiгiн беру туралы сертификатты беру»
мемлекеттiк қызмет регламентi

1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Выдача сертификата о присвоении квалификации эксперта-аудитора в области обеспечения единства измерений» (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. Государственная услуга оказывается Комитетом технического регулирования и метрологии Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Комитет).
3. Форма оказываемой государственной услуги - не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании:
подпункта 11) статьи 1 и подпункта 11-1) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 года «Об обеспечении единства измерений»;
Стандарта государственной услуги «Выдача сертификата о присвоении квалификации эксперта-аудитора в области обеспечения единства измерений», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1129 (далее – Стандарт).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является сертификат эксперта-аудитора в области обеспечения единства измерений на бумажном носителе (далее – сертификат) или мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в письменном виде (далее – мотивированный отказ).
6. В процессе оказания государственной услуги участие других государственных органов не предусмотрено.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется по адресу: город Астана, район Есиль, улица Орынбор, 11 здание «Эталонный центр», в рабочие дни с 9.00 до 16.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов; кроме выходных и праздничных дней.
8. Прием и выдача документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Комитета www.memst.kz.
10. Сроки оказания государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта.
11. Государственная услуга оказывается бесплатно.
12. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги (его представитель по доверенности) предоставляет в Комитет перечень документов, определенных в пункте 11 Стандарта.
В предоставлении государственной услуги отказывается по основанию, указанному в пункте 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов проводится в Комитете через канцелярию по адресу, указанному в пункте 7 настоящего Регламента, в кабинете № 33, тел.: 8 (7172) 79-33-48.

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Өлшем бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы сарапшы-аудитор бiлiктiлiгiн беру туралы сертификатты беру» бойынша мемлекеттiк қызмет регламентi (бұдан әрi – Регламент) «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзiрленген.
2. Мемлекеттiк қызметтi Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгiнiң Техникалық реттеу және метрология комитетi (бұдан әрi – Комитет) көрсетедi.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны - автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттiк қызмет:
«Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы Заңының 1-бабының 11) тармақшасы және 5-бабының 2-тармағының 11-1) тармақшасы;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1129 қаулысымен бекiтiлген «Өлшем бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы сарапшы-аудитор бiлiктiлiгiн беру туралы сертификатты беру» мемлекеттiк қызмет стандарты (бұдан әрi – Стандарт).
5. Қағаз жеткiзгiштегi өлшем бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы сарапшы-аудитор сертификаты (бұдан әрі - сертификат) немесе мемлекеттiк қызметтi ұсынудан жазбаша түрде дәлелдi бас тарту көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нәтижесi (бұдан әрi – дәлелдi бас тарту) болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнде басқа мемлекеттiк органдардың қатысуы көзделмеген.
2. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттiк қызмет: Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі 11, «Эталон орталығы» ғимараты, А блогы, 0505 А кабинетi мекенжайы бойынша мереке және демалыс күндерiнен басқа, күн сайын, сағат 9.00-ден 16.00-ге дейiн көрсетiледi, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн.
8. Құжаттарды қабылдау кезек күту тәртiбiмен, алдын ала жазылусыз және жеделдетiлген қызмет көрсетусiз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттiк қызметтi көрсету туралы ақпарат Комитеттің www.memst.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылады.
10. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi Стандарттың 7-тармағында көрсетiлген.
11. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
12. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттiк қызметтi алушы (оның сенiмхаты бар өкiлі) Мемлекеттiк қызмет стандартының 11-тармағында белгiленген құжаттардың тiзбесiн Комитетке ұсынады.
Стандарттың 16-тармағында көзделген негіз бойынша Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi iс-әрекеттер
(өзара iс-қимыл) тәртiбiнiң сипаттамасы
13. Құжаттарды қабылдау Комитетте осы регламенттiң 7-тармағында көрсетiлген мекенжай бойынша кеңсе арқылы № 33 каб. жүргiзiледi, байланыс тел. 8 (7172) 79-33-48.

14. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию сотрудником канцелярии Комитета и направляются председателю Комитета для наложения резолюции;
2) документы с резолюцией председателя Комитета направляются в ответственное структурное подразделение Комитета;
3) начальник управления ответственного структурного подразделения (далее – начальник управления) направляет документы на рассмотрение секретарю Комиссии по присвоению квалификации эксперта-аудитора в области обеспечения единства измерений (далее - Комиссия);
4) секретарь Комиссии выносит представленные материалы на рассмотрение Комиссии;
5) Комиссия:
рассматривает представленные документы на комплектность;
выносит решение о присвоении квалификации эксперта-аудитора в области обеспечения единства измерений (далее - квалификация эксперта-аудитора), либо о мотивированном отказе;
6) секретарь Комиссии на основании решения Комиссии оформляет проекты приказа о присвоении квалификации эксперта-аудитора, либо мотивированного отказа, а также сертификат;
7) проекты приказа о присвоении квалификации эксперта-аудитора, либо мотивированного отказа визируются начальником управления;
8) председатель Комитета подписывает приказ о присвоении квалификации эксперта-аудитора, либо мотивированный отказ на бланке, а также сертификат установленной формы;
9) сотрудник канцелярии Комитета регистрирует приказ о присвоении квалификации эксперта-аудитора, либо мотивированный отказ;
10) секретарь Комиссии выдает получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) сертификат, либо мотивированный отказ нарочно или направляет почтовой связью.

14. Мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) қабылданған құжаттарды Комитет кеңсесiнiң қызметкерімен тiркеуден өткiзіледi және бұрыштама қол қою үшiн Комитет төрағасына жiберiледi;
2) Комитет төрағасының бұрыштамасы бар құжаттар Комитеттiң жауапты құрылымдық бөлiмшесiне жiберiледi;
3) Комитеттің жауапты құрылымдық бөлiмшесiнiң басқарма бастығы (бұдан әрi – басқарма бастығы) құжаттарды қарастыру үшiн Өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы сарапшы-аудиторды аттестаттау жөніндегі Комиссия (бұдан әрі – Комиссия) хатшысына жібереді;
4) Комиссия хатшысы ұсынылған құжаттарды Комиссия қарауына шығарады;
5) Комиссия:
ұсынылған құжаттардың жинақтығын қарастырады;
өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы сарапшы-аудитор біліктілігін беру (бұдан әрі - сарапшы-аудитор біліктілігі), немесе дәлелді бас тарту туралы шешім шығарады;
6) Комиссия хатшысы Комиссия шешімі негізінде сертификат, сарапшы-аудитор біліктілігін беру туралы бұйрық немесе дәлелді бас тарту жобаларын ресімдейді;
7) сарапшы-аудитор біліктілігі беру туралы бұйрық немесе дәлелді бас тарту жобаларына басқарма бастығы бұрыштама қол қояды;
8) бланкідегі сарапшы-аудитор біліктілігін беру туралы бұйрыққа немесе дәлелді бас тартуға, сонымен қатар, белгіленген нысандағы сертификатқа Комитет төрағасы қол қояды;
9) Комитет кеңсесі қызметкері сарапшы-аудитор біліктілігі беру туралы бұйрықты немесе дәлелді бас тартуды тіркейді;
10) Комиссия хатшысы сертификат немесе дәлелді бас тартуды мемлекеттiк қызметтi алушыға (оның сенiмхаты бар өкiлі) қолына немесе почта байланысы арқылы жiбереді.

17. Диаграмма функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача сертификата о присвоении
квалификации эксперта-аудитора в
области обеспечения единства измерений»
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий структурно-
функциональных единиц (далее – СФЕ)
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Наименование
СФЕ
Сотрудник
канцелярии
Комитета
Председатель
Комитета
Начальник
управления
Секретарь
Комиссии
Комиссия
Секретарь
Комиссии
Начальник
управления
Председатель
Комитета
Сотрудник
канцелярии
Комитета
Секретарь
Комиссии
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции)
и их
описание
Принимает
документы,
регистрирует
заявление,
выдает
расписку
в соответствии
с пунктом 14
Стандарта,
направляет
документы
председателю
Комитета
для наложения
резолюции
Определяет
ответственное
структурное
подразделение,
налагает
резолюцию
Направляет
материалы
секретарю
Комиссии
Выносит
представленные
материалы
на рассмотрение
Комиссии
Проверяет
представленные
документы
на комплектность;
выносит
решение о
присвоении
квалификации
эксперта-аудитора,
либо
мотивиро-
ванный
отказ
Оформляет
сертификат,
проекты
приказа
о присвоении
квалификации
эксперта-аудитора,
либо
мотивиро-
ванного
отказа
Визирует
проекты
приказа
о присвоении
квалификации
эксперта-аудитора,
либо
мотивиро-
ванного
отказа
Подписывает
сертификат,
приказ о
присвоении
квалификации
эксперта-аудитора,
либо
мотивиро-
ванный
отказ
Регистрирует
приказ
о присвоении
квалификации
эксперта-аудитора,
либо
мотивиро-
ванного
отказа
Выдает
получателю
государственной
услуги
(его
представителю
по доверенности)
сертификат,
либо
мотиви-
рованный
отказ
нарочно
или
направляет
почтовой
связью
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-распоря-
дительное
решение)
Зарегистрированное
заявление,
расписка
о приеме
документов
Резолюция
Резолюция
Материалы
для
внесения
в Комиссию
Решение
о  присвоении
квалификации
эксперта-аудитора,
либо
мотивиро-
ванный
отказ
Проекты
приказа
о присвоении
квалификации
эксперта-аудитора,
либо
мотивиро-
ванный
отказ,
оформленный
сертификат
Завизиро-
ванные
проекты
приказа
о присвоении
квалификации
эксперта-аудитора,
либо
мотивиро-
ванного
отказа
Подписанный
сертификат,
приказ о
присвоении
квалификации
эксперта-аудитора,
либо
мотиви-
рованный
отказ
Зарегистрированный
приказ
о  присвоении
квалификации
эксперта-аудитора,
либо
мотивиро-
ванный
отказ
Сертификат,
либо
мотиви-
рованный
отказ
Сроки
исполнения
20 минут
В течение
одного
рабочего
дня
В течение
одного
рабочего
дня
В течение
2 рабочих
дней
Не позднее
11
рабочих
дней
В течение 2
рабочих
дней
В течение
одного
рабочего
дня
В течение
одного
рабочего
дня
В течение
одного
рабочего
дня
15 минут
№ следующего
действия
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс – в случае утверждения решения о
предоставлении государственной услуги.
Наименование СФЕ
-----------
№ действия
Сотрудник канцелярии Комитета
Председатель Комитета
Начальник управления
Секретарь Комиссии
Комиссия
1
Прием документов и регистрация заявления, выдача расписки о приеме документов
2
Наложение резолюции
3
Направление материалов секретарю Комиссии
4
Вынесение представленных материалов на рассмотрение Комиссии
5
Вынесение решения о присвоении квалификации эксперта-аудитора
6
Оформление сертификата, проекта приказа о присвоении квалификации эксперта-аудитора
7
Визирование проект приказа о присвоении квалификации эксперта-аудитора
8
Подписание сертификата, приказа о присвоении квалификации эксперта-аудитора
9
Регистрация приказа о присвоении квалификации эксперта-аудитора
10
Выдача сертификата получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) нарочно или направление почтовой связью
Таблица 3. Варианты использования.
Основной процесс – в случае возврата представленных
документов
Наименование СФЕ
-------------
№ действия
Сотрудник канцелярии Комитета
Председатель Комитета
Начальник управления
Секретарь Комиссии
Комиссия
1
Прием документов и регистрация заявление, выдача расписки о приеме документов
2
Наложение резолюции
3
Направление материалов секретарю Комиссии
4
Вынесение представленных материалов на рассмотрение Комиссии
5
Вынесение решение о мотивированном отказе
6
Оформление проекта мотивированного отказа
7
Визирование проекта мотивированного отказа
8
Подписание мотивированного отказа
9
Регистрация мотивированного отказа
10
Выдача получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) мотивированного отказа нарочно или направление почтовой связью
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача сертификата о присвоении
квалификации эксперта-аудитора в
области обеспечения единства измерений»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 3
к приказу и.о. Министра индустрии и
новых технологий Республики Казахстан
от 28 декабря 2012 года № 509
Регламент государственной услуги «Учетная регистрация
международных, национальных стандартов и нормативных документов
по стандартизации иностранных государств»

17. Функционалдық өзара iс-қимыл диаграммасы осы регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
«Өлшем бiрлiгiн қамтамасыз ету
саласындағы сарапшы-аудитор
бiлiктiлiгiн беру туралы сертификатты
беру» мемлекеттiк қызмет регламентiне
1-қосымша
ҚФБ кезектiлiгiнiң сипаттамасы және әкiмшiлiк iс-қимылдардың
(рәсiмдердiң) өзара әрекеттесуi
1-кесте. ҚФБ iс-қимылының сипаттамасы
Іс-қимыл № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ҚФБ атауы
Комитеттің кеңсе қызметкері
Комитет төрағасы
Басқарма бастығы
Комиссия хатшысы
Комиссия
Комиссия хатшысы
Басқарма бастығы
Комитет төрағасы
Комитеттің кеңсе қызметкері
Комиссия хатшысы
Iс-қимыл (процестер, рәсiмдер, операциялар және олардың сипаттамасы) атауы
Құжаттарды қабылдайды, өтінішті тiркейді, Стандарттың 14-тармағына сәйкес қолхат береді, бұрыштама қол қою үшiн Комитет төрағасына жiберiледi
Жауапты құрылымдық бөлімшені айқындайды, бұрыштама қояды
Комиссия хатшысына материалдарды жібереді
Ұсынылған материалдарды Комиссияның қарауына шығарады
Ұсынылған құжаттардың жинақтығын қарастырады;
сарапшы-аудитор біліктілігін беру, немесе дәлелді бас тарту туралы шешім шығарады;
Сертификат, сарапшы-аудитор біліктілігін беру туралы бұйрық немесе дәлелді бас тарту жобаларын ресімдейді
Сарапшы-аудитор біліктілігін беру туралы бұйрық немесе дәлелді бас тарту жобаларына бұрыштама қол қояды
Бланкідегі сарапшы-аудитор біліктілігін беру туралы бұйрыққа немесе дәлелді бас тартуға, сонымен қатар, белгіленген нысандағы сертификатқа қол қояды
Сарапшы-аудитор біліктілігін беру туралы бұйрықты немесе дәлелді бас тартуды тіркейді
Сертификат немесе дәлелді бас тартуды мемлекеттiк қызметтi алушыға (оның сенiмхаты бар өкiлі) қолына немесе почта байланысы арқылы жiбереді
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушы-әкiмшiлiк шешiм)
Тіркелген өтініш, құжатты қабылдаған туралы қолхат
Бұрыштама
Бұрыштама
Комиссияға шығарылатын материалдар
Сарапшы-аудитор біліктілігін беру, немесе дәлелді бас тарту туралы шешім
Рәсімделген сертификат, сарапшы-аудитор біліктілігін беру туралы бұйрық немесе дәлелді бас тарту жобалары
Бұрыштама қойылған сарапшы-аудитор біліктілігін беру туралы бұйрық немесе дәлелді бас тарту жобалары
Қол қойылған сарапшы-аудитор біліктілігін беру туралы бұйрық немесе дәлелді бас тарту, және сертификат
Тіркелген сарапшы-аудитор біліктілігін беру туралы бұйрық немесе дәлелді бас тарту
Сертификат немесе дәлелді бас тарту
Орындалу мерзiмi
20 минуттан аспайды
Бір жұмыс күн ішінде
Бір жұмыс күн ішінде
2 жұмыс күн ішінде
11 жұмыс күннен кешікпей
2 жұмыс күн ішінде
Бір жұмыс күн ішінде
Бір жұмыс күн ішінде
Бір жұмыс күн ішінде
15 минут
Келесi iс-қимыл №
2
3
4
5
6
7
8
9
10
2-кесте. Пайдалану нұсқасы.
Негізгі процесс – мемлекеттік қызметті көрсету туралы шешімді
бекіткен жағдайда
ҚФБ атауы
Комитет кеңсесінің қызметкері
Комитет Төрағасы
Басқарма бастығы
Комиссия хатшысы
Комиссия
№ әрекеті
1
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беру
2
Қарар шығару
3
Комиссия хатшысына материалдарды жіберу
4
Ұсынылған материалдарды Комиссияның қарауына шығару
5
Сарапшы-аудитор біліктілігін беру туралы шешім шығару
6
Сертификат, сарапшы-аудитор біліктілігін беру туралы бұйрық жобасын ресімдеу
7
Сарапшы-аудитор біліктілігін беру туралы бұйрыққа бұрыштама қол қою
8
Сертификатты, сарапшы-аудитор біліктілігін беру туралы бұйрыққа қол қою
9
Сарапшы-аудитор біліктілігін беру туралы бұйрықты тіркеу
10
Сертификатты мемлекеттiк қызметтi алушыға (оның сенiмхаты бар өкiлі) қолына немесе почта байланысы арқылы жiберу
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Негізгі үрдіс – ұсынылған құжаттарды қайтарған жағдайда
ҚФБ атауы
Комитет кеңсесінің қызметкері
Комитет Төрағасы
Басқарма бастығы
Комиссия хатшысы
Комиссия
№ әрекеті
1
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беру
2
Қарар шығару
3
Комиссия хатшысына материалдарды жіберу
4
Ұсынылған материалдарды Комиссияның қарауына шығару
5
Дәлелді бас тарту туралы шешім шығару
6
Дәлелді бас тарту жобаларын ресімдеу
7
Дәлелді бас тарту жобаларына бұрыштама қол қою,
8
Дәлелді бас тартуға қол қою
9
Дәлелді бас тартуды тіркеу
10
Дәлелді бас тартуды мемлекеттiк қызметтi алушыға (оның сенiмхаты бар өкiлі) қолына немесе почта байланысы арқылы жiберу
«Өлшем бiрлiгiн қамтамасыз ету
саласындағы сарапшы-аудитор
бiлiктiлiгiн беру туралы сертификатты
беру» мемлекеттiк қызмет регламентiне
2-қосымша
Атқарымдық өзара әрекет ету диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрi
міндетін атқарушының
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 509 бұйрығына 3-қосымша
«Халықаралық, ұлттық стандарттарды және шетел мемлекеттерiнiң
стандарттау жөнiндегi нормативтiк құжаттарын есептiк тiркеу»
мемлекеттiк қызмет регламентi

1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Учетная регистрация международных, национальных стандартов и нормативных документов по стандартизации иностранных государств» (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. Государственная услуга оказывается Комитетом технического регулирования и метрологии Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Комитет).
3. Форма оказываемой государственной услуги - не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании:
статья 24 Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года «О техническом регулировании»;
Стандарта государственной услуги «Учетная регистрация международных, национальных стандартов и нормативных документов по стандартизации иностранных государств», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1129 (далее – Стандарт);
5. Результатом оказываемой государственной услуги является штамп с указанием регистрационного номера на обложках (титульных листах) международных, национальных стандартов и нормативных документов по стандартизации иностранных государств (их официальных переводов) (далее - международные стандарты и нормативные документы по стандартизации иностранных государств), либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в письменном виде (далее – мотивированный отказ).
6. В процессе оказания государственной услуги участие других государственных органов не предусмотрено.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется по адресу: город Астана, район Есиль, улица Орынбор, 11 здание «Эталонный центр», в рабочие дни с 9.00 до 16.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов; кроме выходных и праздничных дней.
8. Прием и выдача документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Комитета www.memst.kz в разделе «Правовая база».
10. Сроки оказания государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта.
11. Государственная услуга оказывается бесплатно.
12. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги (его представитель по доверенности) предоставляет в Комитет перечень документов, определенных в пункте 11 Стандарта.
В предоставлении государственной услуги отказывается по основаниям, указанным в пункте 16 Стандарта.

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Халықаралық, ұлттық стандарттарды және шетел мемлекеттерiнiң стандарттау жөнiндегi нормативтiк құжаттарын есептiк тiркеу» мемлекеттiк қызмет регламентi (бұдан әрi – Регламент) «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзiрленген.
2. Мемлекеттiк қызметтi Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгiнiң Техникалық реттеу және метрология комитетi (бұдан әрi – Комитет) көрсетедi.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны - автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттiк қызмет:
«Техникалық реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы Заңының 24-бабының;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1129 қаулысымен бекiтiлген «Халықаралық, ұлттық стандарттарды және шетел мемлекеттерiнiң стандарттау жөнiндегi нормативтiк құжаттарын есептiк тiркеу» мемлекеттiк қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт).
5. Халықаралық, ұлттық стандарттардың және шетел мемлекеттерінің стандарттау жөніндегі нормативтік құжаттарының (олардың ресми аудармаларының) мұқабаларында (титул беттерінде) тiркеу нөмiрiн көрсете отырып мөр қою не мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жазбаша жауап (бұдан әрі – дәлелді бас тарту) мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнде басқа мемлекеттiк органдардың қатысуы көзделмеген.
2. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттiк қызмет: Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі 11, «Эталон орталығы» ғимараты, А блогы, 0505 А кабинетi мекенжайы бойынша мереке және демалыс күндерiнен басқа, күн сайын, сағат 9.00-ден 16.00-ге дейiн көрсетiледi, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн.
8. Құжаттарды қабылдау кезек күту тәртiбiмен, алдын ала жазылусыз және жеделдетiлген қызмет көрсетусiз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттiк қызметтi көрсету туралы ақпарат Комитеттің www.memst.kz ресми интернет-ресурсында (Құқықтық база» бөлімінде орналастырылады.
10. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi Стандарттың 7-тармағында көрсетiлген.
11. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
12. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттiк қызметтi алушы (оның сенiмхаты бар өкiлі) Мемлекеттiк қызмет стандартының 11-тармағында белгiленген құжаттардың тiзбесiн Комитетке ұсынады.
Стандарттың 16-тармағында көзделген негіз бойынша Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартылады.

3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Прием документов проводится в Комитете через канцелярию по адресу, указанному в пункте 7 настоящего Регламента, в кабинете № 33, тел: 8 (7172) 79-33-48.
14. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию сотрудником канцелярии Комитета и направляются председателю Комитета для наложения резолюции;
2) документы с резолюцией председателя Комитета направляются в ответственное структурное подразделение Комитета;
3) начальник управления ответственного структурного подразделения (далее – начальник управления) определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов, налагает резолюцию;
4) ответственный исполнитель:
рассматривает представленные документы на предмет полноты;
оформляет проекты решения об учетной регистрации международных стандартов и нормативных документов по стандартизации иностранных государств (далее - решение об учетной регистрации), либо мотивированного отказа;
5) проекты решения об учетной регистрации либо мотивированного отказа визируются начальником управления;
6) решение об учетной регистрации либо мотивированный отказ подписываются председателем Комитета;
7) ответственный исполнитель:
ставит штамп с указанием регистрационного номера на обложках (титульных листах) международных стандартов и нормативных документов по стандартизации иностранных государств;
выдает получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) международные стандарты и нормативные документы по стандартизации иностранных государств со штампом с указанием регистрационного номера по адресу: город Астана, Левый берег, здание «Эталонный центр», улица Орынбор, 11, кабинет № 22, нарочно или направляет почтовой связью;
8) сотрудник канцелярии Комитета регистрирует мотивированный отказ и выдает получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) нарочно или направляет почтовой связью.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) Председатель Комитета;
2) начальник управления;
3) ответственный исполнитель;
4) сотрудник канцелярии Комитета.
16. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
17. Диаграмма функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги «Учетная
регистрация международных, национальных
стандартов и нормативных документов по
стандартизации иностранных государств»
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий
структурно-функциональных единиц (далее – СФЕ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии Комитета
Председатель Комитета
Начальник управления
Ответственный специалист
Начальник управления
Председатель Комитета
Ответственный специалист
Сотрудник канцелярии Комитета
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает документы, регистрирует заявление, выдает расписку в соответствии с пунктом 14 Стандарта, направляет документы председателю Комитета для наложения резолюции
Определяет ответственное структурное подразделение, налагает  резолюцию
Определяет ответственного исполнителя, налагает  резолюцию
Проверяет представленные документы:
на предмет полноты; оформляет проекты решения об учетной регистрации, либо мотивированного отказа
Визирует проекты решения об учетной регистрации, либо мотивированного отказа
Подписывает решение об учетной регистрации, либо мотивированный отказ
Ставит штамп с указанием регистрационного номера на обложках (титульных листах) международных стандартов и нормативных документов по стандартизации иностранных государств; выдает получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) международные стандарты и нормативных документов по стандартизации иностранных государств со штампом с указанием регистрационного номера нарочно или направляет почтовой связью
Регистрирует мотивированный отказ и выдает получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) нарочно или направляет почтовой связью
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Зарегистрированная заявление, расписка о приеме документов
Резолюция
Резолюция
Проекты решения об учетной регистрации, либо мотивированного отказа
Завизированные проекты решения об учетной регистрации, либо мотивированного отказа
Подписанные решение об учетной регистрации, либо мотивированный отказ
Штамп с указанием регистрационного номера на обложках (титульных листах) международных стандартов и нормативных документов по стандартизации иностранных государств
Зарегистрированный мотивированный отказ
Сроки исполнения
20 минут
В течение одного рабочего дня
В течение одного рабочего дня
Не позднее 6 рабочих дней
В течение одного рабочего дня
В течение одного рабочего дня
15 минут
15 минут
№ следующего действия
2
3
4
5
6
7
8
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс – в случае утверждения решения о
предоставлении государственной услуги.
Наименование СФЕ
-------------
№ действия
Сотрудник канцелярии Комитета
Председатель Комитета
Начальник управления
Ответственный исполнитель
1
Прием документов, регистрация заявление, выдача расписки о приеме документов
2
Наложение резолюции
3
Определение ответственного исполнителя, наложение резолюции
4
Рассмотрение представленных документов на предмет полноты; оформление проекта решения об учетной регистрации
5
Визирование проекта решения об учетной регистрации
6
Подписание проекта решения об учетной регистрации
7
Проставление штампа с указанием регистрационного номера на обложках (титульных листах) международных стандартов и нормативных документов по стандартизации иностранных государств и выдача (направление) получателю государственной услуги нарочно или почтовой связью
Таблица 3. Варианты использования.
Основной процесс – в случае возврата
представленных документов
Наименование СФЕ
------------
№ действия
Сотрудник канцелярии Комитета
Председатель Комитета
Начальник управления
Ответственный исполнитель
1
Прием документов, регистрация заявление, выдача расписки о приеме документов
2
Наложение резолюции
3
Определение ответственного исполнителя
4
Рассмотрение представленных документов на предмет полноты;
оформление проекта мотивированного отказа
5
Визирование проект мотивированного отказа
6
Подписание мотивированного отказа
7
Регистрация мотивированного отказа в письменном виде и выдача (направление) получателю государственной услуги нарочно или почтовой связью
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Учетная регистрация международных,
национальных стандартов и нормативных
документов по стандартизации иностранных государств»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 4
к приказу и.о. Министра индустрии и
новых технологий Республики Казахстан
от 28 декабря 2012 года № 509
Регламент государственной услуги
«Выдача сертификата утверждения типа средств измерений»

3. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi iс-әрекеттер
(өзара iс-қимыл) тәртiбiнiң сипаттамасы
13. Құжаттарды қабылдау Комитетте осы регламенттiң 7-тармағында көрсетiлген мекенжай бойынша кеңсе арқылы № 33 каб. жүргiзiледi, байланыс тел. 8 (7172) 79-33-48.
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) қабылданған құжаттарды Комитет кеңсесiнiң қызметкерімен тiркеуден өткiзіледi және бұрыштама қол қою үшiн Комитет төрағасына жiберiледi;
2) Комитет төрағасының бұрыштамасы бар құжаттар Комитеттiң жауапты құрылымдық бөлiмшесiне жiберiледi;
3) Жауапты құрылымдық бөлiмшенiң басқарма бастығы (бұдан әрi – басқарма бастығы) қабылданған құжаттарды қарастыру үшiн жауапты орындаушыны анықтайды, бұрыштама қояды;
4) жауапты орындаушы:
ұсынылған құжаттардың жинақтығын қарастырады;
халықаралық, ұлттық стандарттарды және шетел мемлекеттерiнiң стандарттау жөнiндегi нормативтiк құжаттарын есептiк тiркеу туралы шешім немесе дәлелді бас тарту туралы шешім (бұдан әрі есептік тіркеу туралы шешім) шығарады;
5) есептік тіркеу туралы шешімге немесе дәлелді бас тартуға басқарма бастығы қол қояды;
6) есептік тіркеу туралы шешімге немесе дәлелді бас тартуға Комитет төрағасы қол қояды;
7) жауапты орындаушы:
халықаралық стандарттардың және шетел мемлекеттерiнiң стандарттау жөнiндегi нормативтiк құжаттарының сыртына (титул беттерінде) тіркеу нөмірін көрсетіп мөртабан қояды;
мемлекеттiк қызмет алушыға (сенімхат бойынша өкіл арқылы) халықаралық стандарттардың және шетел мемлекеттерiнiң стандарттау жөнiндегi нормативтiк құжаттарын мөртабанмен тіркеу нөмірін көрсетіп мына мекенжай бойынша берiледi: Астана қаласы, Сол жағалау, «Эталон орталығы» ғимараты, Орынбор көшесi, 11 үй, 22 кабинет, не почта байланысы арқылы жiберiледi;
8) Комитет кеңсесінің қызметкері дәлелді бас тартуды тіркейді және қолма-қол немесе пошта байланысымен мемлекеттік қызмет алушыға (сенімхат бойынша өкіл арқылы) жібереді.
15. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнде келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi - ҚФБ) iске қосылған:
1) Комитет төрағасы;
2) басқарма бастығы;
3) жауапты орындаушы;
4) Комитет кеңсесі қызметкері.
16. ҚФБ-нiң әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң) бiрiздiлiгi мен өзара iс-әрекетiнiң мәтiндiк сипаттамасы осы регламенттың 1-қосымшасында әкiмшiлiк iс-қимылдың (рәсiмдердiң) орындалу мерзiмi көрсетiле отырып келтiрiлген.
17. Функционалдық өзара iс-қимыл диаграммасы осы регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
«Халықаралық, ұлттық стандарттарды
және шетел мемлекеттерiнiң стандарттау
жөнiндегi нормативтiк құжаттарын
тiркеу» мемлекеттiк қызмет регламентiне
1-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (процедуралардың) жүйелігі мен өзара
әрекетін сипаттау
1-кесте. Құрылымдық–функционалдық бірліктер іс-қимылын
сипаттау (бұдан әрі – ҚФБ)
Іс-қимыл (жұмыс ағыны барысы) №
1
2
3
4
5
6
7
8
ҚФБ атауы
Комитет кеңсесінің қызметкері
Комитет төрағасы
Басқарма бастығы
Жауапты маман
Басқарма бастығы
Комитет төрағасы
Жауапты маман
Комитет кеңсесінің қызметкері
Іс-қимыл (процесс, процедура, операция) атауы және олардың сипаты
Құжаттар қабылдайды, өтінімді тіркейді, Стандарттың 14-тармағына сәйкес қолхат береді, құжаттарға бұрыштама қою үшін Комитет төрағасына жібереді
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтайды, бұрыштама қояды
Жауапты орындаушыны анықтайды, бұрыштама қояды
берілген құжаттарды тексереді: толықтығы; есептік тіркеу туралы шешім жобасын не дәлелді бас тартуды ресімдейді
есептік тіркеу туралы шешім жобасын не дәлелді бас тартуға қол қояды
есептік тіркеу туралы шешімге не дәлелді бас тартуға қол қояды
халықаралық стандарттардың және шетел мемлекеттерiнiң стандарттау жөнiндегi нормативтiк құжаттарының сыртына (титул беттерінде) тіркеу нөмірін көрсетіп мөртабан қояды;
мемлекеттiк қызмет алушыға (сенімхат бойынша өкіл арқылы) халықаралық стандарттардың және шетел мемлекеттерiнiң стандарттау жөнiндегi нормативтiк құжаттарын мөртабанмен тіркеу нөмірін көрсетіп қолына не почта байланысы арқылы жiберiледi
дәлелді бас тартуды тіркейді және қолма-қол немесе пошта байланысымен мемлекеттік қызмет алушыға (сенімхат бойынша өкіл арқылы) жібереді
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Тіркелген өтінім, құжатты қабылдау туралы қолхат
бұрыштама
бұрыштама
Есептік тіркеу туралы шешім жобасы немесе дәлелді бас тарту
Қол қойылған есептік тіркеу туралы шешім жобасы немесе дәлелді бас тарту
Қол қойылған есептік тіркеу туралы шешім жобасы немесе дәлелді бас тарту
халықаралық стандарттардың және шетел мемлекеттерiнiң стандарттау жөнiндегi нормативтiк құжаттарының сыртына (титул беттерінде) тіркеу нөмірін көрсетіп мөртабан
Тіркелген дәлелді бас тарту
Орындалу мерзімі
20 минут
Бір жұмыс күні ішінде
Бір жұмыс күні ішінде
6 жұмыс күнінен кешіктірмей
Бір жұмыс күні ішінде
Бір жұмыс күні ішінде
15 минут
15 минут
Келесі іс-қимыл №
2
3
4
5
6
7
8
2-кесте. Пайдалану нұсқасы.
Негізгі процесс – мемлекеттік қызметті көрсету туралы шешімді
бекіткен жағдайда
ҚФБ атауы
Комитет кеңсесінің қызметкері
Комитет төрағасы
Басқарма бастығы
Жауапты орындаушы
әрекет №
1
Құжаттар қабылдау, өтінімді тіркеу, құжатты қабылдау туралы қолхат беру
2
Бұрыштама соғу
3
Жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
4
Ұсынылған құжаттарды толықтыққа қарастыру; есептік тіркеу туралы шешім жобасын ресімдеу
5
Есептік тіркеу туралы шешім жобасына виза қою
6
Есептік тіркеу туралы шешімге қол қою
7
мемлекеттiк қызмет алушыға (сенімхат бойынша өкіл арқылы) халықаралық стандарттардың және шетел мемлекеттерiнiң стандарттау жөнiндегi нормативтiк құжаттарын мөртабанмен тіркеу нөмірін көрсетіп қолына не почта байланысы арқылы жiбередi
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Негізгі процесс – берілген құжатты қайтарған жағдайда
ҚФБ атауы
Комитет кеңсесінің қызметкері
Комитет төрағасы
Басқарма бастығы
Жауапты орындаушы
әрекет №
1
Құжаттар қабылдау, өтінімді тіркеу, құжатты қабылдау туралы қолхат беру
2
Бұрыштама соғу
3
Жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
4
Ұсынылған құжаттарды толықтыққа қарастыру; дәлелді бас тарту жобасын ресімдеу
5
Дәлелді бас тарту жобасына виза қою
6
Дәлелді бас тартуға қол қою
7
Жазбаша түрде дәлелді бас тартуды тіркеу және мемлекеттік қызметті алушыға қолымен немесе пошта байланысымен беру (жіберу)
«Халықаралық, ұлттық стандарттарды
және шетел мемлекеттерiнiң стандарттау
жөнiндегi нормативтiк құжаттарын есептiк
тiркеу» мемлекеттiк қызмет регламентiне
2-қосымша
Атқарымдық өзара әрекет ету диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрi
міндетін атқарушының
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 509 бұйрығына 4-қосымша
«Өлшеу құралдарының типін бекіту сертификатын беру»
мемлекеттiк қызмет регламентi

1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Выдача сертификата утверждения типа средств измерений» (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. Государственная услуга оказывается Комитетом технического регулирования и метрологии Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Комитет).
3. Форма оказываемой государственной услуги - не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании:
статьи 17 Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 года «Об обеспечении единства измерений»;
Стандарта государственной услуги «Выдача сертификата утверждения типа средств измерений», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1129 (далее – Стандарт).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача сертификата об утверждении типа средств измерений на бумажном носителе (далее – сертификат) или мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в письменном виде (далее – мотивированный отказ).
6. В процессе оказания государственной услуги участие других государственных органов не предусмотрено.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется по адресу: город Астана, район Есиль, улица Орынбор, 11 здание «Эталонный центр», в рабочие дни с 9.00 до 16.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов; кроме выходных и праздничных дней.
8. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Комитета www.memst.kz.
10. Сроки оказания государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта.
11. Государственная услуга оказывается бесплатно.
12. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги (его представитель по доверенности) предоставляет в Комитет перечень документов, определенных в пункте 11 Стандарта.
В предоставлении государственной услуги отказывается по основанию, указанному в пункте 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Прием документов проводится в Комитете через канцелярию по адресу, указанному в пункте 7 настоящего Регламента, в кабинете № 33, тел: 8 (7172) 79-33-48.
14. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию сотрудником канцелярии Комитета и направляются председателю Комитета для наложения резолюции;

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Өлшеу құралдарының типін бекіту сертификатын беру» мемлекеттiк қызмет регламентi (бұдан әрi – Регламент) «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзiрленген.
2. Мемлекеттiк қызметтi Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгiнiң Техникалық реттеу және метрология комитетi (бұдан әрi – Комитет) көрсетедi.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны - автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттiк қызмет:
«Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы Заңының 17-бабы;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1129 қаулысымен бекiтiлген «Өлшеу құралдарының типін бекіту сертификатын беру» мемлекеттiк қызмет стандарты (бұдан әрi – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi қағаз жеткiзгiштегi өлшеу құралдарының типін бекіту сертификатын (бұдан әрі - сертификат) беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуге жазбаша түрде дәлелдi бас тарту (бұдан әрi – дәлелдi бас тарту) болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнде басқа мемлекеттiк органдардың қатысуы көзделмеген.
2. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттiк қызмет: Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі 11, «Эталон орталығы» ғимараты мекенжайы бойынша мереке және демалыс күндерiнен басқа, күн сайын, сағат 9.00-ден 16.00-ге дейiн көрсетiледi, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн.
8. Құжаттарды қабылдау кезек күту тәртiбiмен, алдын ала жазылусыз және жеделдетiлген қызмет көрсетусiз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттiк қызметтi көрсету туралы ақпарат Комитеттің www.memst.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылады.
10. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi Стандарттың 7-тармағында көрсетiлген.
11. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
12. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттiк қызметтi алушы (оның сенiмхаты бар өкiлі) Мемлекеттiк қызмет стандартының 11-тармағында белгiленген құжаттардың тiзбесiн Комитетке ұсынады.
Стандарттың 16-тармағында көзделген негіз бойынша Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi iс-әрекеттер
(өзара iс-қимыл) тәртiбiнiң сипаттамасы
13. Құжаттарды қабылдау Комитетте осы регламенттiң 7-тармағында көрсетiлген мекенжай бойынша кеңсе арқылы № 33 каб. жүргiзiледi, байланыс тел. 8 (7172) 79-33-48.
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) Комитет кеңсесiнiң қызметкері қабылданған құжаттарды тiркеуден өткiзіп, бұрыштама қол қою үшiн Комитет төрағасына жiбередi;

2) документы с резолюцией председателя Комитета направляются в ответственное структурное подразделение Комитета;
3) начальник управления ответственного структурного подразделения (далее – начальник управления) определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов, налагает резолюцию;
4) ответственный исполнитель:
рассматривает представленные документы на предмет полноты;
оформляет сертификат, проекты приказа об утверждении типа средств измерений, либо мотивированного отказа;
5) проекты приказа об утверждении типа средств измерений, либо мотивированного отказа визируются начальником управления;
6) сертификат, приказ об утверждении типа средств измерений, либо мотивированный отказ подписываются председателем Комитета;
7) сотрудник канцелярии Комитета регистрирует приказ об утверждении типа средств измерений, либо мотивированный отказ;
8) ответственный исполнитель выдает получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) сертификат либо мотивированный отказ нарочно или направляет почтовой связью.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) председатель Комитета;
2) начальник управления;
3) ответственный исполнитель;
4) сотрудник канцелярии Комитета.
16. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
17. Диаграмма функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача сертификата утверждения
типа средств измерений»
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий
структурно-функциональных единиц (далее – СФЕ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии Комитета
Председатель Комитета
Начальник управления
Ответственный специалист
Начальник управления
Председатель Комитета
Сотрудник канцелярии Комитета
Ответственный специалист
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает документы, регистрирует заявление, выдает расписку в соответствии с пунктом 14 Стандарта, направляет документ председателю Комитета для наложения резолюции
Определяет ответственное структурное подразделение, налагает резолюцию
Определяет ответственного исполнителя, налагает резолюцию
Рассматривает представленные документы на предмет полноты;
оформляет сертификат, проекты приказа об утверждении типа средств измерений, либо мотивированного отказа
Визирует проекты приказа об утверждении типа средств измерений, либо мотивированного отказа
Подписывает сертификат, проекты приказа об утверждении типа средств измерений, либо мотивированного отказа
Регистрирует приказ об утверждении типа средств измерений, либо мотивированный отказ
Выдает получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) сертификат или мотивированный отказ нарочно или направляет почтовой связью
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Зарегистрированная заявление, расписка о приеме документов
Резолюция
Резолюция
Проекты приказа об утверждении типа средств измерений, либо мотивированного отказа, оформленный сертификат
Завизированные проекты приказа об утверждении типа средств измерений, либо мотивированного отказа
Подписанные сертификат, приказы об утверждении типа средств измерений, либо мотивированный отказ
Зарегистрированные приказ об утверждении типа средств измерений, либо мотивированный отказ
Сертификат или мотивированный отказ
Сроки исполнения
20 минут
В течение одного календарного дня
В течение одного календарного дня
Не позднее 25
календарных дней
В течение одного календарного дня
В течение одного календарного дня
В течение одного календарного дня
15 минут
№ следующего действия
2
3
4
5
6
7
8
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс – в случае утверждения решения
о предоставлении государственной услуги.
Наименование СФЕ
--------------
№ действия
Сотрудник канцелярии Комитета
Председатель Комитета
Начальник управления
Ответственный исполнитель
1
Прием документов, регистрация заявления, выдача расписки о приеме документов
2
Наложение резолюции
3
Определение ответственного исполнителя, наложение резолюции
4
Рассмотрение представленных документов на предмет полноты; оформление сертификата, проекта приказа об утверждении типа средств измерений
5
Визирование проекта приказа об утверждении типа средств измерений
6
Подписание сертификата, приказа об утверждении типа средств измерений
7
Регистрация приказа об утверждении типа средств измерений
8
Выдача получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) сертификата нарочно или направление почтовой связью
Таблица 3. Варианты использования.
Основной процесс – в случае возврата представленных
документов
Наименование СФЕ
--------------
№ действия
Сотрудник канцелярии Комитета
Председатель Комитета
Начальник управления
Ответственный исполнитель
1
Прием документов, регистрация заявления, выдача расписки о приеме документов
2
Наложение резолюции
3
Определение ответственного исполнителя, наложение резолюции
4
Рассмотрение представленных документов на предмет полноты;
оформление проекта мотивированного отказа
5
Визирование проекта мотивированного отказа
6
Подписание мотивированного отказа
7
Регистрация мотивированного отказа
8
Выдача (направление) получателю государственной услуги мотивированного отказа нарочно или почтовой связью
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача сертификата утверждения
типа средств измерений»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 5
к приказу и.о. Министра индустрии и
новых технологий Республики Казахстан
от 28 декабря 2012 года № 509
Регламент государственной услуги
«Выдача сертификата о метрологической аттестации»

2) Комитет төрағасының бұрыштамасы бар құжаттар Комитеттiң жауапты құрылымдық бөлiмшесiне жiберiледi;
3) жауапты құрылымдық бөлiмшесiнiң басқарма бастығы (бұдан әрi – басқарма бастығы) қабылданған құжаттарды қарастыру үшiн жауапты орындаушыны анықтап, қарар шығарады;
4) жауапты орындаушы:
ұсынылған құжаттардың жинақтығын қарастырады;
өлшеу құралдарының типін бекіту немесе дәлелді бас тарту туралы бұйрық жобаларын, сертификатты ресімдейді;
5) өлшеу құралдарының типін бекіту туралы бұйрық, немесе дәлелді бас тарту жобаларына басқарма бастығы бұрыштама қол қояды;
6) сертификат, өлшеу құралдарының типін бекіту туралы бұйрық, немесе дәлелді бас тартуға Комитет төрағасы қол қояды;
7) Комитет кеңсесі қызметкері өлшеу құралдарының типін бекіту туралы бұйрықты немесе дәлелді бас тартуды тіркейді;
8) жауапты орындаушы сертификатты немесе дәлелді бас тартуды мемлекеттiк қызметтi алушыға (оның сенiмхаты бар өкiлі) қолына немесе почта байланысы арқылы жiбереді.
15. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнде келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi - ҚФБ) iске қосылған:
1) Комитет төрағасы;
2) басқарма бастығы;
3) жауапты орындаушы;
4) Комитет кеңсесі қызметкері.
16. ҚФБ-нiң әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң) бiрiздiлiгi мен өзара iс-әрекетiнiң мәтiндiк сипаттамасы осы регламенттың 1-қосымшасында әкiмшiлiк iс-қимылдың (рәсiмдердiң) орындалу мерзiмi көрсетiле отырып келтiрiлген.
17. Функционалдық өзара iс-қимыл диаграммасы осы Регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
«Өлшеу құралдарының типін бекіту
сертификатын беру» мемлекеттiк
қызмет регламентiне 1-қосымша
ҚФБ кезектiлiгiнiң сипаттамасы және әкiмшiлiк iс-қимылдардың
(рәсiмдердiң) өзара әрекеттесуi
1-кесте. ҚФБ iс-қимылының сипаттамасы
Іс-қимыл № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
ҚФБ атауы
Комитеттің кеңсе қызметкері
Комитет төрағасы
Басқарма бастығы
Жауапты орындаушы
Басқарма бастығы
Комитет төрағасы
Комитеттің кеңсе қызметкері
Жауапты орындаушы
Iс-қимыл (процесстер, рәсiмдер, операциялар және олардың сипаттамасы) атауы
Құжаттарды қабылдайды, өтінішті тiркейді, Стандарттың 14-тармағына сәйкес қолхат береді, бұрыштама қол қою үшiн Комитет төрағасына жiберiледi
Жауапты құрылымдық бөлімшені айқындайды, бұрыштама қояды
Жауапты орындаушыны анықтап, қарар шығарады
Ұсынылған құжаттардың жинақтығын қарастырады;
өлшеу құралдарының типін бекіту немесе дәлелді бас тарту туралы бұйрық жобаларын, сертификатты ресімдейді
Өлшеу құралдарының типін бекіту туралы бұйрық, немесе дәлелді бас тарту жобаларына бұрыштама қол қояды
Сертификат, өлшеу құралдарының типін бекіту туралы бұйрық, немесе дәлелді бас тартуға Комитет төрағасы қол қояды
Өлшеу құралдарының типін бекіту туралы бұйрықты немесе дәлелді бас тартуды тіркейді
Сертификатты немесе дәлелді бас тартуды мемлекеттiк қызметтi алушыға (оның сенiмхаты бар өкiлі) қолына немесе почта байланысы арқылы жiбереді
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушы-әкiмшiлiк шешiм)
Тіркелген өтініш, құжатты қабылдаған туралы қолхат
Бұрыштама
Резолюция
Өлшеу құралдарының типін бекіту немесе дәлелді бас тарту туралы бұйрық жобалары, ресімделген сертификат
Қол қойылған өлшеу құралдарының типін бекіту туралы бұйрық, немесе дәлелді бас тарту жобаларына бұрыштама
Қол қойылған сертификат, өлшеу құралдарының типін бекіту туралы бұйрық, немесе дәлелді бас тарту
Тіркелген өлшеу құралдарының типін бекіту туралы бұйрық, немесе дәлелді бас тарту
Сертификат немесе дәлелді бас тарту
Орындалу мерзiмi
20 минуттан аспайды
Күнтізбелік бір күн ішінде
Күнтізбелік бір күн ішінде
Күнтізбелік 25 күннен кешікпей
Күнтізбелік бір күн ішінде
Күнтізбелік бір күн ішінде
Күнтізбелік бір күн ішінде
15 минут
Келесi iс-қимыл №
2
3
4
5
6
7
8
2 кесте. Пайдалану нұсқалары.
Негізгі үрдіс – мемлекеттік қызмет ұсыну туралы шешімді
бекіту жағдайында
ҚФБ атауы
Комитет кеңсесінің қызметкері
Комитет Төрағасы
Басқарма бастығы
Жауапты орындаушы
Іс-қимыл №
1
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беру
2
Қарар шығару
3
Жауапты орындаушыны анықтау, қарар шығару
4
Ұсынылған құжаттардың жинақтығын қарастырады, сертификатты, өлшеу құралдарының типін бекіту туралы бұйрық жобасын рәсімдейді
5
Өлшеу құралдарының типін бекіту туралы бұйрық жобасына қол қою
6
Сертификатқа, өлшеу құралдарының типін бекіту туралы бұйрыққа қол қою
7
Өлшеу құралдарының типін бекіту туралы бұйрықты тіркеу
8
Жауапты орындаушы сертификатты немесе дәлелді бас тартуды мемлекеттiк қызметтi алушыға (оның сенiмхаты бар өкiлі) қолына немесе почта байланысы арқылы жiбереді
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Негізгі үрдіс – ұсынылған құжаттарды қайтарған жағдайда
ҚФБ атауы
Комитет кеңсесінің қызметкері
Комитет Төрағасы
Басқарма бастығы
Жауапты орындаушы
Іс-қимыл №
1
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беру
2
Қарар шығару
3
Жауапты орындаушыны анықтау, қарар шығару
4
Ұсынылған құжаттардың жинақтығын қарастырады, сертификатты, өлшеу құралдарының типін бекіту туралы бұйрық жобасын рәсімдейді
5
Дәлелді бас тарту жобасына қол қою
6
Дәлелді бас тартуға қол қою
7
Дәлелді бас тартуды тіркеу
8
Жауапты орындаушы сертификатты немесе дәлелді бас тартуды мемлекеттiк қызметтi алушыға (оның сенiмхаты бар өкiлі) қолына немесе почта байланысы арқылы жiбереді.
«Өлшеу құралдарының типін бекіту
сертификатын беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне 2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрi
міндетін атқарушының
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 509 бұйрығына 5-қосымша
«Метрологиялық аттестаттау туралы сертификат беру»
мемлекеттiк қызмет регламентi

1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Выдача сертификата о метрологической аттестации» (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. Государственная услуга оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения «Казахстанский институт метрологии» Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – КазИнМетр).
3. Форма оказываемой государственной услуги - не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании:
статьи 17 Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 года «Об обеспечении единства измерений»;
Стандарта государственной услуги «Выдача сертификата о метрологической аттестации», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1129 (далее – Стандарт).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача сертификата о метрологической аттестации средств измерений на бумажном носителе (далее – сертификат) или мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в письменном виде (далее – мотивированный отказ).
6. В процессе оказания государственной услуги участие других государственных органов не предусмотрено.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется по адресу: город Астана, район Есиль, улица Орынбор, 11 здание «Эталонный центр», в рабочие дни с 9.00 до 16.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов; кроме выходных и праздничных дней.
8. Прием и выдача документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе КазИнМетра www.kazinmetr.org.
10. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
11. Оказание государственной услуги осуществляется на платной основе в соответствии с пунктом 8 Стандарта.
12. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги (либо представитель по доверенности) предоставляет в КазИнМетр перечень документов, определенных в пункте 11 Стандарта.
В предоставлении государственной услуги отказывается по основанию, указанному в пункте 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Прием документов проводится в КазИнМетре через канцелярию по адресам, указанным в пункте 7 настоящего Регламента, в кабинете № 44, тел: 8 (7172) 79-32-99.

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Метрологиялық аттестаттау туралы сертификат беру» мемлекеттiк қызмет регламентi (бұдан әрi – Регламент) «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзiрленген.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгiнiң Техникалық реттеу және метрология комитетiнің «Қазақстан метрология институты» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын (бұдан әрі – ҚазМетрИн) көрсетеді.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны - автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету:
«Өлшем бiрлiгiн қамтамасыз ету туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы Заңының 17-бабының;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1129 қаулысымен бекiтiлген «Метрологиялық аттестаттау туралы сертификатты беру» мемлекеттiк қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негiзiнде жүзеге асырылады.
5. Қағаз жеткiзгiште өлшем құралын метрологиялық аттестаттау туралы сертификатты (бұдан әрі – сертификат) беру немесе жазбаша түрде мемлекеттiк қызмет көрсетуден дәлелдi бас тарту (бұдан әрі – дәлелді бас тарту) көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi болып табылады
6. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнде басқа мемлекеттiк органдардың қатысуы көзделмеген.
2. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттiк қызмет: Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі 11, «Эталон орталығы» ғимараты, А блогы, 0505 А кабинетi мекенжайы бойынша мереке және демалыс күндерiнен басқа, күн сайын, сағат 9.00-ден 16.00-ге дейiн көрсетiледi, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн.
8. Құжаттарды қабылдау кезек күту тәртiбiмен, алдын ала жазылусыз және жеделдетiлген қызмет көрсетусiз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттiк қызметтi көрсету туралы ақпарат ҚазМетрИн-нің www.kazinmetr.org интернет-ресурсында «Құқықтық база» бөлімінде орналастырылады.
10. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi Стандарттың 7-тармағында көрсетiлген.
11. Мемлекеттiк қызмет Стандарттың 8-тармағына сәйкес ақылы негізде көрсетiледi.
12. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттiк қызметтi алушы (оның сенiмхаты бар өкiлі) Мемлекеттiк қызмет стандартының 11-тармағында белгiленген құжаттардың тiзбесiн ҚазМетрИн-ге ұсынады.
Стандарттың 16-тармағында көзделген негіз бойынша Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi iс-әрекеттер
(өзара iс-қимыл) тәртiбiнiң сипаттамасы
13. Құжаттарды қабылдау ҚазМетрИн-де осы регламенттiң 7-тармағында көрсетiлген мекенжай бойынша кеңсе арқылы № 44 каб. жүргiзiледi, байланыс тел. 8 (7172) 79-32-99.

14. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию сотрудником канцелярии КазИнМетра и направляются руководству КазИнМетра для наложения резолюции;
2) документы с резолюцией руководства КазИнМетра направляются в ответственное структурное подразделение КазИнМетра;
3) начальник ответственного структурного подразделения (далее – Начальник) определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов, налагает резолюцию;
4) ответственный исполнитель:
рассматривает представленные документы, оформляет проекты договора о проведении метрологической аттестации средств измерений (далее – договор) либо мотивированного отказа;
5) проекты договора или мотивированного отказа визируются Начальником;
6) договор или проект мотивированного отказа подписываются руководством КазИнМетра;
7) сотрудник канцелярии КазИнМетра:
регистрирует договор или мотивированный отказ;
выдает получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) договор либо мотивированный отказ нарочно или направляет почтовой связью;
направляет ответственному исполнителю копию договора;
8) ответственный исполнитель:
проводит работы по договорным обязательствам после оплаты государственной услуги получателем государственной услуги;
оформляет сертификат, проекты приказа о метрологической аттестации средств измерений (далее – приказ) или мотивированного отказа;

14. Мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) қабылданған құжаттарды ҚазМетрИн кеңсесiнiң қызметкерімен тiркеуден өткiзіледi және бұрыштама қол қою үшiн ҚазМетрИн басшысына жiберiледi;
2) ҚазМетрИн басшысының бұрыштамасы бар құжаттар ҚазМетрИн-нің жауапты құрылымдық бөлiмшесiне жiберiледi;
3) Жауапты құрылымдық бөлiмшенiң бастығы (бұдан әрi – бастық) қабылданған құжаттарды қарастыру үшiн жауапты орындаушыны анықтайды, бұрыштама қояды;
4) жауапты орындаушы:
берілген құжаттарды қарастырады, өлшеу құралдарына метрологиялық аттестаттау өткізу туралы шарт жобасын (бұдан әрі – шарт) не дәлелді бас тартуды құрады;
5) шарт немесе дәлелді бас тарту жобаларына Бастық қол қояды;
6) шарт немесе дәлелді бас тарту жобасына ҚазМетрИн басшысы қол қояды;
7) ҚазМетрИн кеңсесінің қызметкері:
шарт немесе дәлелді бас тартуды тіркейді;
мемлекеттік қызметті алушыға (сенімхат бойынша өкіл арқылы) шарт немесе дәлелді бас тартуды қолма-қол немесе пошта байланысымен жібереді;
жауапты орындаушыға шарт көшірмесін жібереді;
8) жауапты орындаушы:
мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызметті төлегеннен кейін шарт міндеттемелері бойынша жұмыстарды өткізеді;
сертификат, өлшеу құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы бұйрық жобасын (бұдан әрі – бұйрық) немесе дәлелді бас тартуды ресімдейді;

9) проекты приказа или мотивированного отказа визируются Начальником;
10) сертификат, приказ или мотивированный отказ подписывается руководством КазИнМетра;
11) сотрудник канцелярии КазИнМетра регистрирует приказ или мотивированный отказ и выдает получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) сертификат либо мотивированный отказ нарочно или направляет почтовой связью.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):

9) бұйрық жобасы немесе дәлелді бас тартуға Бастық қол қояды;
10) сертификат, бұйрық немесе дәлелді бас тартуға ҚазМетрИн басшысы қол қояды;
11) ҚазМетрИн кеңсесінің қызметкері бұйрық немесе дәлелді бас тартуды тіркейді және мемлекеттік қызметті алушыға (сенімхат бойынша өкіл арқылы) сертификат немесе дәлелді бас тартуды қолына береді немесе пошта байланысы арқылы жібереді.
15. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнде келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi - ҚФБ) iске қосылған:

1) руководство КазИнМетра;
2) Начальник;
3) ответственный исполнитель;
4) сотрудник канцелярии КазИнМетра.
16. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
17. Диаграмма функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача сертификата о метрологической аттестации»
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1.Описание действий СФЕ
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Наименование
СФЕ
Сотрудник
канцелярии
КазИнМетра
Руководства
КазИнМетра
Начальник
Ответственный
специалист
Начальник
Руководства
КазИнМетра
Сотрудник
канцелярии
Комитета
Ответственный
специалист
Начальник
Руководства
КазИнМетра
Сотрудник
канцелярии
КазИнМетра
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции)
и их
описание
Принимает
документы,
регистрирует
заявку,
выдает
расписку
в соответствии
с пунктом 14
Стандарта,
направляет
документы
председателю
Комитета
для
наложения
резолюции
Определяет
ответственное
структурное
подразделение,
налагает
резолюцию
Определяет
ответственного
исполнителя,
налагает
резолюцию
Рассматривает
представленные
документы
и оформляет
проекты
договора
либо
проекта
мотивированного
отказа
Визирует
проекты
договора,
либо
мотиви-
рованного
отказа
Подписывает
договор,
либо
мотиви-
рованный
отказ
Регистрирует
договор,
либо
мотивиро-
ванный
отказ;
выдает
получателю
государственной
услуги
(его
представителю
по
доверенности)
договор
либо
мотивиро-
ванный
отказ
нарочно
или
направляет
почтовой
связи;
направляет
ответственному
исполнителю
копию
договора;
Проводит
работы
по
договорным
обязательствам
после
оплаты
государственной
услуги
получателем
государственной
услуги;
оформляет
проекты
приказа
или
мотивированного
отказа
а
также
сертификат;
Визирует
проекты
приказа,
либо
мотиви-
рованного
отказа
Подписывает
приказ,
либо
мотивиро-
ванный
отказ,
а также
сертификат
Регистрирует
приказ
или
мотивиро-
ванный
отказ и
выдает
получателю
государственной
услуги
(его
представителю
по
доверенности)
сертификат
либо
мотивиро-
ванный
отказ
нарочно
или
направляет
почтовой
связью
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-распо-
рядительное
решение)
Зарегистри-
рованная
заявка,
расписка
о приеме
документов
Резолюция
Резолюция
Договор,
либо
проект
мотивиро-
ванного
отказа
Завизированный
проект
договора,
либо
проект
мотивиро-
ванного
отказа
Подписанный
договор,
либо
мотиви-
рованный
отказ
Зарегистрированный
договор,
либо
мотивиро-
ванный
отказ
Проекты
приказа,
либо
мотивиро-
ванного
отказа
и сертификат
Завизированные
проекты
приказа,
либо
мотиви-
рованный
отказ
Подписанные
приказ,
либо
мотиви-
рованный
отказ,
а также
сертификат
Сертификат,
либо
мотивиро-
ванный
отказ
Сроки
исполнения
20 минут
В течение
одного
календарного
дня
В течение
одного
календарного
дня
В течение
10 календарных
дней
В течение
одного
календарного
дня
В течение
одного
календарного
дня
15 минут
В сроки,
предусмотренные
договором
В течение
одного
календарного
дня
В течение
одного
календарного
дня
15 минут
№ следующего
действия
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс – в случае утверждения решения
о предоставлении государственной услуги.
Наименование  СФЕ
-------------
№ действия
Сотрудник канцелярии КазИнМетра
Руководитель КазИнМетра
Начальник
Ответственный исполнитель
1
Прием документов, регистрация заявки, выдача расписки о приеме документов
2
Наложение резолюции
3
Определение ответственного исполнителя, наложение резолюции
4
Рассмотрение представленных документов и оформление проекта договора
5
Визирование проекта договора
6
Подписание договора
7
Регистрация договора и выдача получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) нарочно или направление почтовой связью
8
Проведение работ по договорным обязательствам, оформление сертификата и проекта приказа
9
Визирование проекта приказа
10
Подписание сертификата и приказа
11
Регистрация приказа и выдача получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) сертификата нарочно или направление почтовой связью
Таблица 3. Варианты использования.
Основной процесс – в случае возврата
представленных документов
Наименование СФЕ
-----------
№ действия
Сотрудник канцелярии КазИнМетра
Руководитель КазИнМетра
Начальник
Ответственный исполнитель
1
Прием документов, регистрация заявки, выдача расписки о приеме документов
2
Наложение резолюции
3
Определение ответственного исполнителя, наложение резолюции
4
Рассмотрение представленных документов и оформление проекта мотивированного отказа
5
Визирование проекта мотивированного отказа
6
Подписание мотивированного отказа
7
Регистрация мотивированного отказа и выдача получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) нарочно или направление почтовой связью
8
Проведение работ по договорным обязательствам, оформление проекта мотивированного отказа
9
Визирование проекта мотивированного отказа
10
Подписание мотивированного отказа
11
Регистрация мотивированного отказа и выдача получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) нарочно или направление почтовой связью
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
«Выдача сертификата о метрологической аттестации»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 6
к приказу и.о. Министра индустрии и
новых технологий Республики Казахстан
от 28 декабря 2012 года № 509
Регламент
электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
для изготовления Государственного Флага Республики Казахстан
и Государственного Герба Республики Казахстан»
1. Электронная государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для изготовления Государственного Флага Республики Казахстан и Государственного Герба Республики Казахстан» (далее - услуга) оказывается Комитетом технического регулирования и метрологии Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz.

1) ҚазМетрИн басшысы;
2) Бастық;
3) жауапты орындаушы;
4) ҚазМетрИн кеңсесі қызметкері.
16. ҚФБ-нiң әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң) бiрiздiлiгi мен өзара iс-әрекетiнiң мәтiндiк сипаттамасы осы регламенттың 1-қосымшасында әкiмшiлiк iс-қимылдың (рәсiмдердiң) орындалу мерзiмi көрсетiле отырып келтiрiлген.
17. Функционалдық өзара iс-қимыл диаграммасы осы регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
«Метрологиялық аттестаттау туралы сертификат
беру» мемлекеттiк қызмет регламентiне 1-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (процедуралардың) жүйелігі мен өзара
әрекетін сипаттау
1-кесте. ҚФБ іс-қимылын сипаттау
Іс-қимыл (жұмыс ағыны барысы) №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
ҚФБ атауы
ҚазМетрИн кеңсесінің қызметкері
ҚазМетрИн басшысы
бастық
Жауапты маман
Бастық
ҚазМетрИн басшысы
Комитет кеңсесінің қызметкері
Жауапты маман
бастық
ҚазМетрИн басшысы
ҚазМетрИн кеңсесінің қызметкері
Іс-қимыл (процесс, процедура, операция) атауы және олардың сипаты
Құжаттар қабылдайды, өтінімді тіркейді, Стандарттың 14-тармағына сәйкес қолхат береді, құжаттарға бұрыштама қою үшін Комитет төрағасына жібереді
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтайды, бұрыштама қояды
Жауапты орындаушыны анықтайды, бұрыштама қояды
Берілген құжатты қарастырады және шарт жобасын немесе дәлелді бас тарту жобасын ресімдейді
шарт жобасын немесе дәлелді бас тарту жобасына қол қояды
Шарт не дәлелді бас тартуға қол қояды
Шарт не дәлелді бас тартуды тіркейді;
Мемлекеттік қызметті алушыға (шарт бойынша оның өкіліне) шарт немесе дәлелді бас тартуды қолымен немесе пошта байланысы арқылы береді; жауапты орындаушыға шарт көшірмесін жібереді;
Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызмет төленгеннен кейін шарт міндеттемелері бойынша жұмыстарды өткізеді; бұйрық жобасын немесе дәлелді бас тартуды, сондай-ақ сертификатты ресімдейді
Бұйрық жобасына не дәлелді бас тартуға қол қояды
Бұйрық не дәлелді бас тартуға, сондай-ақ сертификатқа қол қояды
бұйрық немесе дәлелді бас тартуды тіркейді және мемлекеттік қызметті алушыға (сенімхат бойынша өкіл арқылы) сертификат немесе дәлелді бас тартуды қолына береді немесе пошта байланысы арқылы жібереді
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Тіркелген өтінім, құжат қабылданғаны туралы қолхат
бұрыштама
бұрыштама
Шарт не дәлелді бас тарту жобасы
Қол қойылған шарт немесе дәлелді бас тарту жобасы
Қол қойылған шарт немесе дәлелді бас тарту
Тіркелген шарт немесе дәлелді бас тарту
Бұйрық не дәлелді бас тарту жобалары, сертификат
Қол қойылған бұйрық не дәлелді бас тарту
Қол қойылған бұйрық не дәлелді бас тарту, сондай-ақ сертификат
Сертификат, не дәлелді бас тарту
Орындалу мерзімі
20 минут
Бір күнтізбелік күн ішінде
Бір күнтізбелік күн ішінде
10 күнтізбелік күн ішінде
Бір күнтізбелік күн ішінде
Бір күнтізбелік күн ішінде
15 минут
Шартпен қарастырылған мерзімде
Бір күнтізбелік күн ішінде
Бір күнтізбелік күн ішінде
15 минут
Келесі іс-қимыл №
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
2-кесте. Пайдалану нұсқасы.
Негізгі процесс – мемлекеттік қызметті көрсету туралы шешімді
бекіткен жағдайда
ҚФБ атауы
ҚазМетрИн кеңсесінің қызметкері
ҚазМетрИн басшысы
Бастық
Жауапты орындаушы
№ әрекеті
1
Құжаттар қабылдау, өтінімді тіркеу, құжатты қабылдау туралы қолхат беру
2
Бұрыштама соғу
3
Жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
4
Ұсынылған құжаттарды қарастыру және шарт жобасын ресімдеу
5
Шарт жобасына виза қою
6
Шартқа қол қою
7
Шартты тіркейді және мемлекеттік қызметті алушыға (шарт бойынша оның өкіліне) шартты қолымен немесе пошта байланысы арқылы беру
8
Шарт міндеттемелері бойынша жұмыстар өткізу, сертификат және бұйрық жобасын ресімдеу
9
Бұйрық жобасына виза қою
10
сертификат және бұйрыққа қол қою
11
Бұйрықты тіркеу және мемлекеттік қызметті алушыға (шарт бойынша оның өкіліне) сертификатты қолына немесе пошта байланысы арқылы жіберу
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Негізгі процесс – берілген құжатты қайтарған жағдайда
ҚФБ атауы
ҚазМетрИн кеңсесінің қызметкері
ҚазМетрИн басшысы
Бастық
Жауапты орындаушы
№ әрекеті
1
Құжаттар қабылдау, өтінімді тіркеу, құжатты қабылдау туралы қолхат беру
2
Бұрыштама соғу
3
Жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама соғу
4
Берілген құжатты қарастыру және дәлелді бас тарту жобасын ресімдеу
5
Дәлелді бас тарту жобасына виза қою
6
Дәлелді бас тартуға қол қою
7
Дәлелді бас тартуды тіркейді және мемлекеттік қызметті алушыға (шарт бойынша оның өкіліне) дәлелді бас тартуды қолымен немесе пошта байланысы арқылы беру
8
Шарт міндеттемелері бойынша жұмыстар өткізу, сертификат және бұйрық жобасын ресімдеу
9
Дәлелді бас тарту жобасына виза қою
10
Дәлелді бас тартуға қол қою
11
Дәлелді бас тартуды тіркейді және мемлекеттік қызметті алушыға (шарт бойынша оның өкіліне) дәлелді бас тартуды қолымен немесе пошта байланысы арқылы беру
«Метрологиялық аттестаттау туралы
сертификат беру» мемлекеттiк
қызмет регламентiне 2-қосымша
Атқарымдық өзара әрекет ету диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрi
міндетін атқарушының
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 509 бұйрығына 6-қосымша
«Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын және Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын дайындау үшін лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын дайындау үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитетімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші), сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы арқылы көрсетіледі.

2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для изготовления Государственного Флага Республики Казахстан и Государственного Герба Республики Казахстан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1129 (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) пользователь – субъект (потребитель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно–программного комплекса (далее – ИС);
3) бизнес–идентификационный номер, уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
4) веб–портал «Е-лицензирование» – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД «Е-лицензирование»);
5) государственная база данных «Физические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);
6) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
7) государственная база данных «Юридические лица» - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ЮЛ);

2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1129 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын дайындау үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартының (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметтің автоматтандыру дәрежесі: жартылай автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсету түрі: транзакциялық.
5. Осы Регламентте қолданылатын түсініктер мен қысқартулар:
1) пайдаланушы – оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект (тұтынушы, қызмет көрсетуші);
2) ақпараттық жүйе – ақпараттық-бағдарламалық кешенді пайдалану арқылы ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі - АЖ);
3) бизнес-сәйкестендіру нөмірі – бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);
4) «Е-лицензиялау» веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтатылған, қайта қалпына келтірілген және қолданысын тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензиар беретін лицензияның сәйкестендіру нөмірін орталықтан құрайтын қызметтің лицензияланатын түрін (кіші түрін) жүзеге асырушы лицензиаттың (объектілері, орындары, учаскелері) филиалдары, өкілдіктері туралы мәліметті қамтитын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ);
5) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқорлар – ақпаратты автоматты жинауға, сақтауға және өңдеуге, Қазақстан Республикасында жеке тұлғалардың бірыңғай ұқсастыруын ендіру және мемлекеттік басқару органдарына және өзге де субъектілерге олардың өкілеттіліктері шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді беру мақсатында жеке бірыңғай нөмірлердің ұлттық тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЖТМДБ);
6) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
7) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік дерекқорлар – ақпаратты автоматты жинауға, сақтауға және өңдеуге, Қазақстан Республикасында жеке тұлғалардың бірыңғай ұқсастыруын ендіру және мемлекеттік басқару органдарына және өзге де субъектілерге олардың өкілеттіліктері шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді беру мақсатында жеке бірыңғай бизнес нөмірлерінің ұлттық тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЗТ МДБ);

8) cтруктурно–функциональные единицы (далее - СФЕ) перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций и информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги.
9) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
10) потребитель – физическое или юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
11) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно–цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
12) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
13) электронная лицензия – лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе;
14) веб–портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее - ПЭП);
15) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
16) платежный шлюз «электронного правительства» – автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и «электронного правительства» при осуществлении платежей физических и юридических лиц (далее – ПШЭП);
17) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной
государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера потребителя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);

8) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – мемлекеттік органдардың, мекемелердің немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің және қызмет көрсету үдерісінде қатысатын ақпараттық жүйелердің тізбесі;
9) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
10) тұтынушы – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлғалар;
11) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
12) электрондық мемлекеттік қызметтер – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
13) электрондық лицензия – ақпараттық технологияларды пайдалана отырып, ресімделетін және берілетін, қағаз тасығыштағы лицензияға салалас электронды құжат түріндегі лицензия;
14) «электрондық үкiметтiң» веб-порталы - нормативтiк құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкiметтiк ақпаратқа және электрондық мемлекеттiк қызметтерге қолжетiмдiлiктiң бiрыңғай терезесiн бiлдiретiн ақпараттық жүйе (бұдан әрi - ЭҮП);
15) «электрондық үкімет» шлюзі – электрондық қызмет көрсетуді іске асыру шеңберінде «электрондық үкіметтің» ақпараттық жүйелерін ықпалдастыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮШ);
16) «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі – жеке және заңды тұлғалардың төлемдерін жүзеге асыру кезінде банк операцияларының жекеленген түрлерін жүзеге асыратын екінші деңгейдегі банкілердің, ұйымдардың және «электрондық үкімет» арасындағы өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮТШ);
17) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі – ЭЦҚ).
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қызмет
көрсетуші қызметінің тәртібі
6. ЭҮП (қызмет көрсету барысында функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы) арқылы қызмет көрсетушінің қадамдық әрекеттері және шешімдері осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген:
1) алушы компьютердің интернет-браузерінде сақталған өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен ЭҮП-да тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП-ға тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);

2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода потребителем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД «Е-лицензирование», либо прикрепление квитанции в электронном (сканированном) виде;
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование», при оплате услуги через ПШЭП;
9) процесс 6 - выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса потребителя) в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
16) процесс 11 – получение потребителем результата услуги (выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии), сформированной ПЭПом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:

2) 1-процесс - тұтынушының компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін ЭҮП-қа тұтынушы пароль енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – ЭҮП-да тіркелген тұтынушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (ЖСН/БСН) және пароль арқылы тексеру;
4) 2-процесс – тұтынушы деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты ЭҮП-мен авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны құру;
5) 3-процесс – тұтынушы осы регламентте көрсетілген қызметті таңдайды, қызмет көрсету және нысанның құрылымы мен форматтық талаптарының есебімен, сұрау нысанына электронды түрде қажетті құжаттарды бекіте отырып, оны тұтынушының толтыруы үшін экранға сұрау нысанын шығару;
6) 4-процесс – қызметтерді ЭҮТШ-та төлеу, одан кейін бұл ақпарат «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-ға түседі, немесе электронды (сканерленген) түрдегі түбіртекті бекіту;
7) 2-шарт - қызмет көрсеткені үшін төлем фактісін «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да тексеру;
8) 5-процесс – қызметтерді «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да көрсеткені үшін қызметті ЭҮТШ арқылы төлегенде төлемдердің болмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру;
9) 6-процесс – сұрауды куәландыру (қол қою) үшін тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тізімде кері қайтарылған тіркеу куәліктерінің (жойылған) жоқ болуын, сондай-ақ сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН арасында және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін ЭҮП-да тексеру;
11) 7-процесс – тұтынушының ЭЦҚ-сының нақтылығын растамаумен байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру;
12) 8-процесс – тұтынушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұраудың толтырылған (енгізілген деректер) нысанын куәландыру (қол қою);
13) 9-процесс - «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да электронды құжатты (тұтынушының сұрауын) тіркеу және «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да сұрауды өңдеу;
14) 4-шарт – лицензия беру үшін тұтынушының біліктілік талаптарына және негіздерге сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі;
15) 10-процесс – тұтынушының «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-ғы деректерінде бұзушылықтарының бар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру;
16) 11-процесс – тұтынушының ЭҮП құрған қызмет (лицензия беру, қайта рәсімдеу, лицензияның телқұжатын беру) нәтижелерін алуы. Электронды құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалануымен құрылады.
7. Қадамдық іс-қимылы және қызмет көрсетуші арқылы шешімі (электронды мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы) осы регламентке 1-қосымшада келтірілген:

1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е-лицензирование» для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных потребителя;
6) условие 2 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных потребителем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
12) процесс 9 – получение потребителем результата услуги (выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены на веб-портале «Е-лицензирование» www.elicense.kz.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении к услугодателю.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
1) ПЭП;
2) ШЭП;
3) ПШЭП;
4) ИС ГБД «Е-лицензирование»;
5) ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) услугодатель.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту с указанием срока выполнения каждого действия.

1) 1-процесс – мемлекеттік қызметті көрсету үшін қызмет көрсетуші қызметкерінің логин мен парольді «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-ға енгізуі;
2) 1-шарт – қызмет көрсетушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің нақтылығын «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да логин және пароль арқылы тексеру;
3) 2-процесс – қызмет көрсетуші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да құру;
4) 3-процесс – осы регламентте көрсетілген қызметтерді қызмет көрсетуші қызметкерінің таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және қызмет көрсету қызметкерінің тұтынушы деректерін енгізу;
5) 4-процесс – ЭҮШ арқылы тұтынушы туралы деректерді ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ жіберу;
6) 2-шарт – тұтынушы деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да бар болуын тексеру;
7) 5-процесс - тұтынушы деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да жоқ болуына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны құру;
8) 6-процесс – құжаттардың қағаз нысанда болуы туралы белгісі бөлігінде сұрау нысанын толтыру және тұтынушы ұсынған қажетті құжаттарды қызмет көрсетуші қызметкерінің сканерлеуі;
9) 7-процесс – сұрауды «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да тіркеу және «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қызметтерді өңдеу;
10) 3-шарт – қызмет көрсетушінің лицензия беру үшін тұтынушының біліктілік талаптарына және негіздерге сәйкестігін тексеруі;
11) 8-процесс - «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да тұтынушы деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру;
12) 9-үдеріс - тұтынушы «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-мен қалыптасқан қызмет қорытындысын (лицензия беру, қайта рәсімдеу, лицензияның телқұжатын беру) алуы. Электрондық құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдану арқылы қалыптастырылады.
8. Қызметке сұрауды және жауапты толтыру нысаны www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталында келтірілген.
9. Пайдаланушымен электрондық қызмет көрсету бойынша сұраныстың орындалу мәртебесін тексеру әдісі: «электронды үкімет» порталында «қызмет алу тарихы» бөлімінде, сондай-ақ қызмет көрсетушіге жүгінген кезде.
10. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қажетті ақпарат пен кеңесті call орталығының (1414) телефоны бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде өзара
іс-қимыл жасау тәртібінің сипаттамасы
11. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) ЭҮП;
2) ЭПШ;
3) ЭПТШ;
4) «Е-лицензиялау» МДБ АЖ;
5) ЗТ МДҚ/ ЖТ МДҚ;
6) қызмет көрсетуші.
12. Әрбір іс-әрекетті орындау мерзімі көрсетілген әрекеттер дәйектілігінің (рәсімдер, функциялар, операциялар) мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.

13. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
14. Результаты оказания услуги получателям измеряются показателями качества и доступности. Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: «качество» и «доступность» приведены в приложений 3 к настоящему Регламенту.
15. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги получателям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
16. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается электронная лицензия;
3) авторизация ПЭП;
4) наличие у пользователя ЭЦП;
5) наличие банковской карточки или текущего счета в банке второго уровня.
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии для изготовления
Государственного Флага Республики Казахстан
и Государственного Герба Республики Казахстан»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии для изготовления
Государственного Флага Республики Казахстан и
Государственного Герба Республики Казахстан»
Описание последовательности действий (процедур,
функций, операций)
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
2
Наименование
СФЕ
Потребитель
ПЭП
Потребитель
ПШЭП
ПЭП
Потребитель
ПЭП
Потребитель
ПЭП
ПЭП
ПЭП
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции)
и их описание
Прикрепление в
интернет-браузер
компьютера
потребителя
регистрационного
свидетельства ЭЦП
Формирует
сообщение
об отказе
в связи
с имеющимися
нарушениями
в данных
потребителя
Выбирает
услугу
и формирует
данные
запроса
прикреплением
необходимых
документов
в электронном
виде
Оплата
услуги
Формирует
сообщение об
отказе
в связи с
отсутствием
оплаты
Выбор
ЭЦП для
удостоверения
(подписания)
запроса
Формирует
сообщения об
отказе
в связи
с не
подтверждением
подлинности
ЭЦП
потребителя
Удостоверение
(подписание)
запрос
посредством
ЭЦП
Регистрация
электронного
документа
заявление
(запроса
потребителя) в
ИС
«Е-лицензирование»
и обработка
запроса
в ИС
«Е-лицензирование»
Формирование
сообщения
об отказе
в связи
с имеющимися
нарушениями
в данных
потребителя
в ИС
«Е-лицензирование»
Электронный
документ
(электронная
лицензия)
4
Форма
завершения
(данные,
документ
организационно–распорядительное
решение)
Отображение
уведомления
об
успешном
формировании
запроса.
Формирование
сообщения об
отказе
в запрашиваемой
электронной
государственной
услуге
Отображение
уведомления
об
успешном
формировании
запроса.
Отображение
уведомления
об успешном
завершении
действия.
Формирование
сообщения
об отказе
в запрашиваемой
электронной
государственной
услуге.
Маршрутизация
запроса
Формирование
сообщения
об отказе
в запрашиваемой
электронной
государственной
услуге.
Маршрутизация
запроса
Регистрация
запроса
с присвоением
номера
заявлению.
Формирование
сообщения
об отказе
в запрашиваемой
электронной
государственной
услуге
Выдача
лицензии,
переоформление,
выдача
дубликатов
лицензии
5
Сроки
исполнения
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
1,5 мин
-
15 рабочих
дней,
10 рабочих
дней,
2 рабочих
дня
6
Номер
следующего
действия
2 –  если
есть
нарушения в
данных
потребителя; 3 – если
авторизация
прошла
успешно
4
5 – если
не
оплатил;
6 – если
оплатил
7 – если
в ЭЦП
ошибка;
8 – если
ЭЦП без
ошибки
-
-
10-проверка
услугодателем
соответствия
потребителя
квалификационным
требованиям
и основаниям
для выдачи
лицензии
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование
СФЕ
Услугодатель
ИС ГБД
«Е-лицензирование»
Услугодатель
ГБД ЮЛ
ИС ГБД
«Е-лицензирование»
Услугодатель
ИС ГБД
«Е-лицензирование»
ИС ГБД
«Е-лицензирование»
ИС ГБД
«Е-лицензирование»
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции)
и их
описание
Авторизуется
на ИС
ГБД
«Е-лицензирование»
Формирует
сообщение
об отказе
в связи
с имеющимися
нарушениями
в данных
Выбор
сотрудником
услугодателя
услуги
Направление
запроса
на проверку
данных
потребителя
в ГБД ЮЛ
Формирование
сообщения
об отказе
в связи с
имеющимися
нарушениями
в данных
Заполнение
формы
запроса
с
прикреплением
документов
Регистрация
электронного
документа в
ИС ГБД
«Е-лицензирование»
и обработка
услуги в ИС
ГБД
«Е-лицензирование»
Формирование
сообщения
об отказе
в запрашиваемой
услуге в
связи с
имеющимися
нарушениями
в данных
потребителя
в ИС ГБД
«Е-лицензирование»
Электронный
документ
(электронная
лицензия)
4
Форма
завершения
(данные,
документ
организационно–распорядительное
решение)
Отображение
уведомления
об
успешном
формировании
запроса.
Формирование
сообщения
об отказе
в
запрашиваемой
электронной
государственной
услуге.
Отображение
уведомления
об
успешном
формировании
запроса
Маршрутизация
запроса.
Формирование
сообщения
об
отказе
в
запрашиваемой
электронной
государственной
услуге.
Отображение
уведомления
об успешном
формировании
запроса
Регистрация
запроса в
системе с
присвоением
номера
заявлению.
Формирование
сообщения
об отказе
в запрашиваемой
электронной
государственной
услуге.
Выдача
лицензии,
переоформление,
выдача
дубликатов
лицензии
5
Сроки
исполнения
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
1,5 мин
-
15 рабочих
дней,
10 рабочих
дней, 2 рабочих
дня
Номер
следующего
действия
1 - Проверка
в ИС
ГБД
«Е-лицензирование»
подлинности
данных
логина
и
пароля
сотрудника
услугодателя
-
4
5 – если
есть
нарушения
в данных
потребителя;
6 – если
авторизация
прошла
успешно
-
-
8 – если в
ИС ГБД
«Е-лицензирование»
отсутствуют
данные по
запросу; 9 – если
данные по
запросу
найдены
-
-
Приложение 3
к Регламенту электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии для изготовления
Государственного Флага Республики Казахстан
и Государственного Герба Республики Казахстан»
Форма
Анкета для определения показателей
электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________
(наименование услуги)

13. Сипаттамаларына сәйкес әрекеттердің логикалық дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграмма (қызмет көрсету үрдісінде) осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
14. Алушыларға қызмет көрсету нәтижелері сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді. Электрондық мемлекеттік қызметтердің «сапа» және «қолжетімділік» көрсеткіштерін анықтауға сауалнама нысаны осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
15. Алушыларға қызмет көрсету үрдісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпаратты және ресурстарды рұқсатсыз ұстап қалудан қорғау).
16. Қызметті көрсетудің техникалық шарттары:
1) Интернетке қосылу;
2) электрондық лицензия берілетін тұлғада ЖСН/БСН болуы;
3) ЭҮП авторландыру;
4) пайдаланушының ЭЦҚ болуы;
5) банк карточкасының немесе екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шотының болуы.
«Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын
және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік
Елтаңбасын дайындау үшін лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi
1-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара әрекет жасаудың № 1 диаграммасы
Қызмет көрсетуші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет
көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекет жасаудың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
«Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын және Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын дайындау үшін лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi
2-қосымша
Әрекеттер дәйектілігінің (рәсімдер, функциялар, операциялар)
сипаттамасы
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ iс-қимылының сипаттамасы
Іс-қимыл № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮТШ
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
Iс-қимыл (процесстер, рәсiмдер, операциялар және олардың сипаттамасы) атауы
Тұтынушының компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекітеді
Тұтынушы деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны құрады
Қызметті таңдайды және сұрау нысанына электронды түрде қажетті құжаттарды бекіте отырып аталған сұранысты құрайды
Қызметтерді төлеу
Төлемдердің болмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру
Сұрауды куәландыру (қол қою) үшін тұтынушының ЭЦҚ таңдауы
Тұтынушының ЭЦҚ-сының нақтылығын растамаумен байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру
ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою)
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да электронды құжатты (тұтынушының сұрауын) тіркеу және «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да сұрауды өңдеу
Тұтынушының «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-ғы деректерінде бұзушылықтарының бар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушы-әкiмшiлiк шешiм)
Сұраудың дұрыс қалыптасуы туралы хабарламаның шығуы
Сұралған электронды мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұраудың дұрыс қалыптасуы туралы хабарламаның шығуы
Әрекеттің дұрыс қалыптасуы туралы хабарламаның шығуы
Сұралып отырған электрондық мемлекеттік қызметке бас тарту туралы хабарламаның қалыптасуы
Сұраудың бағытталуы
Сұралып отырған электрондық мемлекеттік қызметке бас тарту туралы хабарламаның қалыптасуы
Сұраудың бағытталуы
Әрекеттің дұрыс қалыптасуы туралы хабарламаның шығуы
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметке бас тарту туралы хабарламаның қалыптасуы
Лицензия беру, қайта рәсімдеу, лицензияның телқұжатын беру
Орындалу мерзiмi
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
1,5 мин
-
15 жұмыс күн, 10 жұмыс күн, 2 жұмыс күн
Келесi iс-қимыл №
2-пайдаланушы мәліметінде бұрмалаушылық болған жағдайда; 3–егер авторизация сәтті өткен жағдайда
4
5–егер төлемесе, 6–егер төлесе
7–егер ЭЦҚ қателік болса, 8–егер ЭЦҚ қателік болмаса
-
-
10-пайдаланушыны қызмет көрсетуші тарапынан біліктілік талаптарына және лицензия беру негіздеріне сәйкестігін тексеру
-
2-кесте. Қызмет көрсетуші арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің
сипаттамасы
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ҚФБ атауы
Қызмет көрсетуші
АЖ МДҚ «Е-лицензиялау»
Қызмет көрсетуші
МДҚ ЗТ
АЖ МДҚ «Е-лицензиялау»
Қызмет көрсетуші
АЖ МДҚ «Е-лицензиялау»
АЖ МДҚ «Е-лицензиялау»
АЖ МДҚ «Е-лицензиялау»
Іс-әрекет атауы (үдеріс, рәсім, операциялар) және олардың сипаттамасы
«Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-да авторландырылады
Мәліметтердің дұрыс болмауына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Комитеттің қызметкерімен қызметті таңдауы
МДҚ ЖТ-да алушының деректерін тексеруге сұрау салу
Мәліметтердің дұрыс болмауына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сауал нысанын құжаттарды бекітумен толтыру
«Е-лицензиялау» МДҚ ЖТ-да электрондық құжатты тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ ЖТ-да қызметті өңдеу
«Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-да алушының деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат (рұқсат)
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру- реттеу шешімі)
Сұратудың дұрыс қалыптасуы туралы хабарламаның шығуы
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметке бас тарту туралы хабарламаның қалыптасуы
Сұратудың дұрыс қалыптасуы туралы хабарламаның шығуы
Сұратудың бағытталуы
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметке бас тарту туралы хабарламаның қалыптасуы
Сұратудың бағытталуы
Өтінішке нөмір тіркеу арқылы сұрауды тіркеу
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметке бас тарту туралы хабарламаның қалыптасуы
Рұқсат
Орындау мерзімі
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
1,5 мин
-
15 жұмыс күн, 10 жұмыс күн, 2 жұмыс күн
Келесі іс-әрекет нөмірі
1-Комитет қызметкерінің логин мен пароль деректерінің шынайлылығын «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-да тексеру
4
5–алушы деректерінде бұзушылықтар болғанда; 6–авторландыру табысты өткенде
-
-
8–«Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-да сұрау бойынша деректердің болмауы, 9–сұрау бойынша деректер табылса
-
-
«Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын және Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын дайындау үшін лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi
3-қосымша
Нысан
Электрондық мемлекеттік қызметтердің «сапа» және
«қолжетімділік» көрсеткіштерін анықтауға сауалнама
__________________________________________________________
(қызметтің атауы)

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.