Об организации молодежной практики в Ерейментауском районе на 2012 год
Постановление акимата Ерейментауского района Акмолинской области от 6 марта 2012 года № А-3/155. Зарегистрировано Управлением юстиции Ерейментауского района Акмолинской области 20 марта 2012 года № 1-9-189. Утратило силу - постановлением акимата Ерейментауского района Акмолинской области от 29 мая 2012 года № А-5/312
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Ерейментауского района Акмолинской области от 29.05.2012 № А-5/312
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 23 января 2001 года «О занятости населения», постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2011 года № 836 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения»,постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 316 «Об утверждении Программы занятости 2020», в целях трудоустройства безработных граждан из числа выпускников организации образования в возрасте 29 лет для получения первоначального опыта работы по полученной профессии (специальности), акимат Ерейментауского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать молодежную практику в Ерейментауском районе на 2012 год.
2. Утвердить перечень работодателей, организующих молодежную практику в Ерейментауском районе:
финансируемых из местного бюджета согласно приложения 1;
финансируемых из республиканского бюджета согласно приложения 2.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района С.К. Кушкунбаева
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Ерейментауского района                Л. Дюсенов
«СОГЛАСОВАНО»
Прокурор Ерейментауского района
советник юстиции                           Бурибаев Ерболат                                                      Сергеевич
Председатель Ерейментауского
районного суда                             Байдильдин Жанкельды                                                   Итжанович
Государственный судебный исполнитель
«Ерейментауского территориального
отдела» государственного учреждения
«Департамент по исполнению судебных
актов Акмолинской области Комитета
по исполнению судебных актов Министерства
юстиции Республики Казахстан»              Смагулов Алмаз                                                         Хасенович
Начальник государственного учреждения
«Отдел внутренних дел Ерейментауского района
Департамента внутренних дел
Акмолинской области
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан»                      Шарипов Нариман                                                        Кабыкенович
Начальник государственного
учреждения «Налоговое управление
по Ерейментаускому району Налогового
департамента по Акмолинской области
Налогового комитета министерства
финансов республики Казахстан              Ахметуллин Темир                                                       Нуркенович
И.о. Начальника
Государственного учреждения
«Управление юстиции
Ерейментауского района
Департамента юстиции Акмолинской
области Министерство юстиции
Республики Казахстан»                      Яворская Ольга                                                         Александровна
Уполномоченный государственный
экологический инспектор по
Ерейментуаскому району
Есильского департамента экологии           Сакенбаев Байтурсун                                                    Хамидуллинович
Директор филиала акционерного
общества «Казахтелеком» Акмолинская
областная дирекция телекоммуникаций
Ерейментауский районный узел
телекоммуникаций                           Айтбаев Марат                                                          Серикович
Начальник
Ерейментауского управления
№ 320900 Акмолинского
областного филиала
Акционерного общества «Народный
банк Казахстана»                           Помогайко Наталья                                                      Михайловна
Первый заместитель председателя
Ерейментауского районного филиала
Народной демократической партии
«Нур Отан»                                 Дюсембаева Сара                                                        Нурпеисовна
Начальник
государственного учреждения
«Отдел по чрезвычайным ситуациям
Ерейментауского района департамента
чрезвычайных ситуаций Акмолинской
области Министерства чрезвычайных
ситуаций Республики Казахстан»             Мадияров Ерболат                                                       Аканович
Управляющий Ерейментауским
филиалом
Республиканского государственного
казенного предприятия «Центр по
недвижимости по Акмолинской области»
Комитета регистрационной службы
Министерства Юстиции Республики
Казахстан                                  Ербатыров Нурлан                                                       Амангельдинович
Приложение 1
Утверждено
постановлением акимата
Ерейментауского района
от 6 марта 2012 года
№ а-3/155
Перечень работодателей, организующих молодежную практику в Ерейментауском районе на 2012 год, финансируемых из местного бюджета
Наименование работодателей
Профессия (специальность)
Количество организуемых рабочих мест
Размер месячной заработной платы
Продолжительность молодежной практики в месяцах
1
Государственное учреждение «Налоговое управление по Ерейментаускому району Налогового департамента по Акмолинской области Налогового комитета министерства финансов республики Казахстан» (по согласованию)
Финансист, экономист, бухгалтер, специалист налогового дела
6
17 439
6
2
Государственное учреждение «Отдел экономики и финансов Ерейментауского района»
Финансист, экономист
2
17 439
6
3
Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства Ерейментауского района»
Финансист, бухгалтер, экономист, архитектор
4
17 439
6
4
Ерейментауское РУ № 320900 Акмолинского Областного филиала Акционерного общества «Народный сберегательный банк Казахстана» (по согласованию)
Специалист банковского дела
4
17 439
6
5
Ерейментауский районный филиал Народной Демократической партии «Нур Отан» (по согласованию)
Политолог, учет и аудит, экономист
4
17 439
6
6
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ерейментауский районный Дом культуры им. Умбетей Жырау»
Экономист, учет и аудит, художник, делопроизводитель
4
17 439
6
7
Государственное учреждение «Аппарат акима села Селетинское Ерейментауского района»
Финансист
1
17 439
6
8
Индивидуальный предприниматель «Ербатырова»
Швея
2
17 439
6
9
Филиал «Ерейментауский территориальный отдел» государственного учреждения «Департамент по исполнению судебных актов Акмолинской области Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан» (по согласованию)
Юрист
4
17 439
6
10
Государственное учреждение «Отдел внутренней политики» Ерейментауского района
Политолог, юрист,
государственное управление
3
17 439
6
11
Ерейментауский районный суд Акмолинской области (по согласованию)
Юрист
8
17 439
6
12
Прокуратура Ерейментауского района Акмолинской области (по согласованию)
Делопроизводитель
1
17 439
6
13
Индивидуальный предприниматель «Шулыгина»
Швея
2
17 439
6
14
Государственное учреждение «Отдел внутренних дел Ерейментауского района Департамента внутренних Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (по согласованию)
Учет и аудит, экономист, бухгалтер, юрист, делопроизводитель
7
17 439
6
15
Государственное учреждение «Централизованная библиотечная система» отдела культуры и развития языков Ерейментауского района
Учет и аудит, бухгалтер
2
17 439
6
16
Коммунальное государственное учреждение «Аппарат акима Еркиншиликского аульного округа» Ерейментауского района, Акмолинской области
Финансист, правовед, специалист налогового дела, делопроизводитель
5
17 439
6
17
Ерейментауский филиал Республиканского государственного казенного предприятия «Центр по недвижимости по Акмолинской области» Комитета регистрационной службы Министерства Юстиции Республики Казахстан (по согласованию)
Экономист, правовед, землеустроитель, информатик, оценщик эксперт
5
17 439
6
18
Государственное учреждение «Управление юстиции Ерейментауского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан» (по согласованию)
Правовед
2
17 439
6
19
Государственное учреждение «Есильский департамент экологии» (по согласованию)
Эколог, правовед
3
17 439
6
20
Государственное учреждение «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Ерейментауского района»
Финансист
1
17 439
6
21
Государственное учреждение «Аппарат акима сельского округа им. Олжабай батыра Ерейментауского района»
Финансист
2
17 439
6
22
Государственное учреждение «Отдел по чрезвычайным ситуациям Ерейментауского района департамента чрезвычайных ситуаций Акмолинской области Министерства чрезвычайных ситуаций Республики Казахстан» (по согласованию)
Делопроизводитель
1
17 439
6
23
Филиал акционерного общества «Казахтелеком»
Акмолинская областная дирекция телекоммуникаций Ерейментауский районный узел телекоммуникаций (по согласованию)
Техник электромеханик, техник связи, техник электромонтер
4
17 439
6
24
Товарищество с ограниченной ответственностью «Кредитное товарищество Ерейментау Агро»
Экономист, бухгалтер, маркетинг, правовед
4
17 439
6
25
Индивидуальный предприниматель «Мухамеджаров»
Программист
1
17 439
6
26
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Ерейментауского района»
финансист, учет и аудит
4
17 439
6
27
Государственное учреждение «Отдел культуры и развития языков» Ерейментауского района
Бухгалтер
2
17 439
6
28
Государственное учреждение «Аппарат акима города Ерейментау» Ерейментауского района Акмолинской области
Финансист, учет и аудит, экономист, бухгалтер
12
17 439
6
29
Государственное учреждение «Аппарат акима Ерейментауского района Акмолинской области»
Финансист, экономист, бухгалтер, правовед
4
17 439
6
Приложение 2
Утверждено
постановлением акимата
Ерейментауского района
от 6 марта 2012 года
№ а-3/155
Перечень работодателей, организующих молодежную практику в Ерейментауском районе на 2012 год, финансируемых из республиканского бюджета
Наименование работодателей
Профессия (специальность)
Количество организуемых рабочих мест
Размер месячной заработной платы
Продолжительность молодежной практики в месяцах
1
Государственное учреждение «Управление юстиции Ерейментауского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан» (по согласованию)
Правовед
4
26000
6
2
Государственное учреждение «Отдел по чрезвычайным ситуациям Ерейментауского района департамента чрезвычайных ситуаций Акмолинской области Министерства чрезвычайных ситуаций Республики Казахстан» (по согласованию)
Делопроизводитель, правовед
3
26000
6
3
Ерейментауский районный филиал Народной Демократической партии «Нур Отан» (по согласованию)
Водитель
1
26000
6
4
Прокуратура Ерейментауского района Акмолинской области (по согласованию)
Делопроизводитель
1
26000
6
5
Государственное учреждение «Отдел внутренней политики» Ерейментауского района
Правовед, политолог, государственное управление
3
26000
6
6
Государственное учреждение «Аппарат акима Ерейментауского района Акмолинской области»
Учет и аудит, правовед
2
26000
6

Ерейментау ауданында 2012 жылда жастар тәжірибесін ұйымдастыру туралы
Ақмола облысы Ерейментау ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 6 наурыздағы № А-3/155 қаулысы. Ақмола облысы Ерейментау ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 20 наурызда № 1-9-189 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Ерейментау ауданы әкімінің 2012 жылғы 29 мамырдағы № А-5/312 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Ерейментау ауданы әкімінің 2012.05.29 № А-5/312 қаулысымен
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы», 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасын бекіту туралы» 2011 жылғы 31 наурыздағы № 316 қаулысына сәйкес, алған кәсіптері (мамандықтары) бойынша бастапқы жұмыс тәжірибесін алу үшін 29 жастағы білім ұйымдары түлектерінің арасынан жұмыссыз азаматтарды жұмысқа орналастырудың мақсатында, Ерейментау ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ерейментау ауданында 2012 жылда жастар тәжірибесі ұйымдастырылсын.
2. Ерейментау ауданында жастар тәжірибесін ұйымдастыратын жұмыс берушілердің тізбесі бекітілсін:
1 қосымшаға сәйкес, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын;
2 қосымшаға сәйкес, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары С.Қ.Көшкінбаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ерейментау ауданының әкімі                 Л.Дүйсенов
«КЕЛІСІЛДІ»
Ерейментау ауданының прокуроры
әділет кеңесшісі                           Бурибаев Ерболат                                                      Сергеевич
Ерейментау аудандық сотының
төрағасы                                   Байдильдин Жанкелді                                                   Итжанұлы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
сот актілерін орындау
жөніндегі Комитеті
Ақмола облысының сот
актілерін орындау
жөніндегі Департаменті»
мемлекеттік мекемесінің
«Ерейментау аумақтық
бөлімінің» бастығы
аға сот орындаушысының м.а.                Смағұлов Алмаз                                                        Хасенұлы
«Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
Ақмола облысының
Ішкі істер Департаменті
Ерейментау ауданының
Ішкі істер бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    Шәріпов Нариман                                                       Қабыкенұлы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті
Ақмола облысы бойынша
Салық департаментінің
Ерейментау ауданы бойынша
Салық басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    Ахметуллин Темір                                                      Нұркенұлы
«Қазақстан Республикасының
Әділет министірлігі
Ақмола облысының
Әділет департаменті
Ерейментау ауданының
Әділет басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің
бастығының м.а.                            Яворская Олга                                                         Александровна
Есіл экология департаментінің
Ерейментау ауданы бойынша
уәкілетті мемлекеттік
экологиялық инспекторы                     Сәкенбаев Байтұрсын                                                   Хамидоллаұлы
Ақмола облыстық
телекоммуникация
дирекциясы Ерейментау аудандық
телекоммуникация торабы
«Қазақтелеком» акционерлік қоғамы
филиалының директоры                       Айтбаев Марат                                                         Серікұлы
«Қазақстан халық банкі»
Акционерлік қоғамының
Ақмола облыстық филиалы
№ 320900 Ерейментау басқармасының
бастығы                                    Помогайко Наталья                                                     Михайловна
«Нұр Отан» Халықтық демократиялық
партиясының Ерейментау аудандық
филиалы төрағасының бірінші
орынбасары                                 Дүйсембаева Сара                                                      Нұрпейісқызы
«Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлары министрлігі
Ақмола облысының
Төтенше жағдайлары департаменті
Ерейментау ауданының төтенше жағдайлары
жөніндегі бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    Мадияров Ерболат                                                      Ақанұлы
Қазақстан Республикасының
Әділет министірлігі
Тіркеу қызметі комитетінің
«Ақмола облысы бойынша
жылжымайтын мүлік жөніндегі орталығы»
Республикалық мемлекеттік қазыналық
кәсіпорнының Ерейментау филиалының
бастығы                                    Ербатыров Нұрлан                                                      Амангелдіұлы
1 қосымша
Ерейментау ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 6 наурызда
№ а-/155
қаулысымен бекітілген
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын 2012 жылға арналған Ерейментау ауданындағы жастар тәжірибесін ұйымдастыратын жұмыс берушілердің тізбесі
Жұмыс берушілердің атауы
Кәсібі (мамандығы)
Ұйымдастырылатынжұмысорындарыныңсаны
Айлық еңбекақы көлемі
Жастар тәжірибесініңайлар ішіндегі ұзақтығы
1
«Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің салық комитеті Ақмола облысы бойынша
Салық департаментінің Ерейментау ауданы бойынша Салық басқармасы» мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
Қаржы, экономист, бухгалтер, салық ісі бойынша маман
6
17 439
6
2
«Ерейментау ауданының экономика және қаржы бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қаржы, экономист
2
17 439
6
3
«Ерейментау ауданының сәулет және қалақұрылысы бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қаржы, есеп және аудит, экономист, сәулетші
4
17 439
6
4
«Қазақстан халықтық жинақтаушы банкі» Акционерлік қоғамының Ақмола облыстық филиалы № 320900 Ерейментау аудандық басқармасы (келісім бойынша)
Банк ісінің маманы
4
17 439
6
5
«Нұр Отан» Халықтық Демократиялық партиясының Ерейментау аудандық филиалы (келісім бойынша)
Саясаттанушы, есеп және аудит, экономист
4
17 439
6
6
Үмбетей жырау атындағы Ерейментау аудандық Мәдениет үйі» ммлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны
Экономист, есеп және аудит, суретші, іс жүргізуші
4
17 439
6
7
«Ерейментау ауданының Сілеті ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Қаржы
1
17 439
6
8
Жеке кәсіпкер «Ербатырова»
Тігінші
2
17 439
6
9
«Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің сот актілерін орындау жөніндегі Комитеті Ақмола облысының сот актілерін орындау жөніндегі Департаменті» мемлекеттік мекемесінің «Ерейментау аумақтық бөлімі» филиалы (келісім бойынша)
Құқықтанушы, заңгер
4
17 439
6
10
Ерейментау ауданының «Ішкі саясат бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Саясаттанушы, құқықтанушы, мемлекеттік басқару
3
17 439
6
11
Ақмола облысының Ерейментау аудандық соты (келісім бойынша)
Құқықтанушы, заңгер
8
17 439
6
12
Ақмола облысы Ерейментау ауданының прокуратурасы (келісім бойынша)
Іс жүргізуші
1
17 439
6
13
Жеке кәсіпкер «Шулыгина»
Тігінші
2
17 439
6
14
«Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының Ішкі істер департаменті Ерейментау ауданының Ішкі істер бөлімі» мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
Есеп және аудит, экономист, бухгалтер, құқықтанушы, іс жүргізуші
7
17 439
6
15
Ерейментау ауданы мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің «Орталықтандырылған кітапхана жүйесі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны (келісім бойынша)
Аудит және есеп, бухгалтер
2
17 439
6
16
Ақмола облысы Ерейментау ауданының «Еркіншілік ауылдық округі әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қаржы, құқықтанушы, салық ісінің маманы, ісжүргізуші
5
17 439
6
17
Қазақстан Республикасының Әділет министірлігі тіркеу қызметі комитетінің «Ақмола облысы бойынша жылжымайтын мүлік жөніндегі орталығы» Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Ерейментау филиалы (келісім бойынша)
Құқықтанушы, экономист, жер құрушы, информатик, бағалаушы-сарапшы
5
17 439
6
18
«Қазақстан Республикасының Әділет министрілігі Ақмола облысының Әділет департаменті Ерейментау ауданының Әділет басқармасы» мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
Құқықтанушы
2
17 439
6
19
«Есіл экология департаменті» мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
Эколог, құқықтанушы
3
17 439
6
20
«Ерейментау аданының тұрғын үй –коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қаржы
1
17 439
6
21
«Ерейментау ауданының Олжабай батыр атындағы селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Қаржы
2
17 439
6
22
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлары министрлігі Ақмола облысының Төтенше жағдайлары департаменті Ерейментау ауданының Төтенше жағдайлар жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
Іс жүргізуші
1
17 439
6
23
Ақмола облыстық телекоммуникация дирекциясы Ерейментау аудандық телекоммуникация торабы «Қазақтелеком» акционерлік қоғамының филиалы (келісім бойынша)
Электромеханник техник, байланыс технигі, техник электромонтер
4
17 439
6
24
«Ерейментау Агро Кредит серіктестігі» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Экономист, бухгалтер, маркетолог, құқықтанушы
4
17 439
6
25
Жеке кәсіпкер «Мухамеджаров»
Бағдарламашы
1
17 439
6
26
«Ерейментау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қаржы, есеп және аудит
4
17 439
6
27
Ерейментау ауданының «Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Бухгалтер
2
17 439
6
28
Ақмола облысы Ерейментау ауданының «Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қаржы, есеп және аудит, экономист, бухгалтер
12
17 439
6
29
«Ерейментау ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
қаржы, экономист, бухгалтер, құқықтанушы
4
17 439
6
2 қосымша
Ерейментау ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 6 наурызда
№ а-3/155
қаулысымен бекітілген
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын 2012 жылға арналған Ерейментау ауданындағы жастар тәжірибесін ұйымдастыратын жұмыс берушілердің тізбесі
Жұмыс берушілердің атауы
Кәсібі (мамандығы)
Ұйымдастырылатын жұмыс
орындарының саны
Айлық еңбекақы көлемі
Жастар тәжірибесінің айлар ішіндегі ұзақтығы
1
«Қазақстан Республикасының Әділет министрілігі Ақмола облысының Әділет департаменті Ерейментау ауданының Әділет басқармасы» мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
Құқықтанушы
4
26000
6 ай
2
«Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлары министрлігі Ақмола облысының Төтенше жағдайлары департаменті
Ерейментау ауданының Төтенше жағдайлары жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесі(келісім бойынша)
Іс жүргізуші, құқықтанушы
3
26000
6 ай
3
«Нұр Отан» Халықтық Демократиялық партиясының Ерейментау аудандық филиалы (келісім бойынша)
Жүргізуші
1
26000
6 ай
4
Ақмола облысы Ерейментау ауданының прокуратурасы (келісім бойынша)
Іс жүргізуші
1
26000
6 ай
5
Ерейментау ауданы «Ішкі саясат бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Саясаттанушы, құқықтанушы, мемлекеттік басқару
3
26000
6 ай
6
«Ақмола облысы Ерейментау ауданы әкімнің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Есеп және аудит, құқықтанушы
2
26000
6 ай