Об установлении базовых ставок платы за земельные участки при их предоставлении в частную собственность в областном центре, городах областного и районного значения, поселках и сельских населенных пунктах Алматинской области
Решение маслихата Алматинской области от 03 мая 2012 года N 4-23 и постановление акимата Алматинской области от 3 мая 2012 года N 114. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 21 мая 2012 года за N 2092. Утратило силу решением Алматинского областно маслихата от 31 июля 2019 года № 51-259 и постановлением акимата Алматинской области от 6 августа 2019 года № 333
Сноска. Утратило силу решением Алматинского областно маслихата от 31.07.2019 № 51-259 и постановлением акимата Алматинской области от 06.08.2019 № 333 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 1 статьи 10 Земельного Кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, подпунктом 13) пункта 1 статьи 6, подпунктом 8) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить базовые ставки платы за земельные участки при их предоставлении в частную собственность в областном центре, городах областного и районного значения, поселках и сельских населенных пунктах Алматинской области в зависимости от местных условий и особенностей согласно приложению к настоящему решению и постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Алматинской области и решения Алматинского областного маслихата возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее совместное постановление акимата Алматинской области и решение Алматинского областного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области
А. Мусаханов
Председатель сессии
областного маслихата
А. Мамбеталиев
Секретарь областного
маслихата
С. Бескемпиров
Приложение
к совместному решению маслихата
Алматинской области от 03 мая
2012 года N 4-23 и постановлению
акимата Алматинской области
от 03 мая 2012 года N 114
"Об установлении базовых ставок платы
за земельные участки при их
предоставлении в частную собственность
в областном центре, городах
областного и районного значения,
поселках и сельских населенных
пунктах Алматинской области"
Базовые ставки
платы за земельные участки при их предоставлении в частную
собственность в областном центре, городах областного и
районного значения, поселках и сельских населенных пунктах
Алматинской области
Населенные пункты
Базовая ставка платы в тенге
за 1 квадратный метр
Город Талдыкорган
(областной центр)

Алматы облысының орталығында, облыстық және аудандық маңызы бар қалаларда, кенттер мен ауылдық елді мекендерде жер учаскелерi жеке меншiкке берiлген кезде олар үшiн төлемақының базалық ставкаларын бекiту туралы
Алматы облысы мәслихатының 2012 жылғы 03 мамырдағы N 4-23 шешімі және Алматы облысы әкімдігінің 2012 жылғы 03 мамырдағы N 114 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаментінде 2012 жылы 21 мамырда N 2092 тіркелді. Күші жойылды - Алматы облыстық мәслихатының 2019 жылғы 31 шілдедегі № 51-259 шешімімен және Алматы облысы әкімдігінің 2019 жылғы 6 тамыздағы № 333 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облыстық мәслихатының 31.07.2019 № 51-259 шешімімен және Алматы облысы әкімдігінің 06.08.2019 № 333 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер Кодексiнiң 10-бабының 1-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 13)-тармақшасына, 27-бабы 1-тармағының 8)-тармақшасына сәйкес Алматы облысының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI және Алматы облыстық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы облысында жергiлiктi жағдайлар мен ерекшелiктерге қарай облыс орталығында, облыстық және аудандық маңызы бар қалаларда, кенттер мен ауылдық елді мекендерде жер учаскесін жеке меншікке берілген кезде олар үшін төлемақының базалық ставкалары осы шешімнің және қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы бірлескен Алматы облыстық әкімдігінің қаулысы мен Алматы облыстық мәслихатының шешiмiнің орындалуын бақылау жетекшілік ететін облыс әкімінің орынбасарына жүктелсін.
3. Осы бірлескен Алматы облыстық әкімдігінің қаулысы мен Алматы облыстық мәслихатының шешiмi алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Облыс әкімі
А. Мұсаханов
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы
А. Мәмбеталиев
Облыстық мәслихаттың
хатшысы
С. Бескемпіров
Алматы облыстық мәслихатының
2012 жылғы 03 мамырдағы
N 4-23 бірлескен шешіміне
және Алматы облысы әкімдігінің
2012 жылғы 03 мамырдағы
N 114 қаулысына "Алматы
облысының орталығында,
облыстық және аудандық маңызы бар
қалаларда, кенттер мен ауылдық
елді мекендерде жер учаскелерi
жеке меншiкке берiлген кезде
олар үшiн төлемақының базалық
ставкаларын бекiту туралы"
қосымша
Алматы облысының орталығында, облыстық және аудандық маңызы бар
қалаларда, кенттер мен ауылдық елді мекендерде жер учаскелерi
жеке меншiкке берiлген кезде олар үшiн төлемақының базалық
ставкалары
Елдi мекендер
1 шаршы метр үшiн теңгемен төлемақының
базалық ставкасы
Талдықорған қаласы
(облыс орталығы)

1150
Проценты от ставки
областного центра
Города областного значения
85
Города районного значения
75
Поселки и сельские
населенные пункты,
расположенные в зонах:
предгорно-пустынно-степной,
субтропической пустынной и
предгорно-пустынной
Поселки
Сельские
населенные
пункты
30
18
Примечание: базовые ставки платы за земельные участки в городах применяются в пределах границ, определенных их генеральными планами.
________________________

1150
Облыс орталығы ставкаларының пайызы
Облыстық маңызы бар қалалар
85
Аудандық маңызы бар қалалар
75
Субтропикалық шөлейт және
тау бөктерiндегi – шөлейт
аймақтарда орналасқан
кенттер және ауылдық
елдi мекендер
Кенттер
Ауылдық елдi
мекендер
30
18
Ескертпе: қалалардағы жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкалары олардың бас жоспарларында анықталған шекара шегінде қолданылады.
_________________________________