О некоторых вопросах субсидирования на повышение урожайности и качества продукции растениеводства на 2012 год
Постановление акимата Алматинской области от 11 июня 2012 года N 180. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 15 июня 2012 года за N 2095. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 03 мая 2013 N 122
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 03.05.2013 N 122
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Правилами субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года N 221, акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить:
1) Перечень приоритетных сельскохозяйственных культур, нормы и объемы субсидий по районам на 2012 год согласно приложениям 123;
2) Нормативы субсидий на частичное возмещение стоимости затрат на закладку и выращивание многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда на 2012 год согласно приложениям 456;
3) Субсидируемые виды удобрений и нормативы субсидий на 1 тонну (литр) удобрений, реализованных отечественными производителями удобрений на 2012 год согласно приложению 7;
4) Субсидируемые виды удобрений и нормативы субсидий на 1 тонну удобрений, приобретенных у поставщика удобрений и (или) непосредственно у иностранных производителей удобрений на 2012 год согласно приложению 8;
5) Субсидируемые виды гербицидов и нормативы субсидий на 1 килограмм (литр) гербицидов, приобретенных у отечественных производителей гербицидов на 2012 год согласно приложению 9.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Алматинской области" (Алиев Б.Б.) осуществить финансирование субсидирования из местного бюджета.
3. Признать утратившим силу постановление акимата области от 12 мая 2011 года N 105 "Об установлении перечня приоритетных сельскохозяйственных культур, нормативов субсидий на приоритетные сельскохозяйственные культуры и на закладку и выращивание многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда, нормативов субсидий на удобрения и гербициды".
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Досымбекова Т.

2012 жылғы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау туралы кейбір мәселелер жөнінде
Алматы облысы әкімдігінің 2012 жылғы 11 маусымдағы N 180 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаментінде 2012 жылы 15 маусымда N 2095 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты қаулының күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2013 жылғы 03 мамырдағы N 122 қаулысымен
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты қаулының күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 03.05.2013 N 122 қаулысымен
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына сәйкес және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы "Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден субсидиялау ережесін бекіту туралы" N 221 қаулысын орындау мақсатында облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Төмендегілер:
1) Басымды ауыл шаруашылығы дақылдарының 2012 жылға арналған тізбесі, нормалары және аудандар бойынша субсидия көлемдері 123-қосымшаларға сәйкес;
2) Жеміс-жидек дақылдары және жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуға және өсіруге жұмсалған шығындардың құнын ішінара өтеуге 2012 жылға арналған субсидиялар нормалары 456-қосымшаларға сәйкес;
3) Отандық өндірушілер сатқан тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литріне) 2012 жылға арналған субсидия нормативтері және субсидияланатын тыңайтқыштардың түрлері 7-қосымшаға сәйкес;
4) Тыңайтқыш жеткiзушiден немесе шетелдiк өндiрушiлерден сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына 2012 жылға арналған субсидия нормативтері және субсидияланатын тыңайтқыштардың түрлері 8-қосымшаға сәйкес;
5) Отандық жеткізушілерден сатып алынған гербицидтердің 1 килограмына (литріне) 2012 жылға арналған субсидия нормативтері және субсидияланатын гербицидтердің түрлері 9-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. "Алматы облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Әлиев Б.Б.) жергілікті бюджеттен субсидиялауды жүргізсін.
3. Алматы облысы әкімдігінің 2011 жылғы 12 мамырдағы "Басымды ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесі, басым ауылшаруашылығы дақылдарына және жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелерін отырғызуға және өсіруге субсидия нормативтерін, тыңайтқыштар мен гербицидтер субсидиялардың нормативтерін белгілеу туралы" N 105 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Т.Досымбековке жүктелсін.

5. Настоящее постановление вступает в силу с момента государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким
Алматинской области                        А. Мусаханов
СОГЛАСОВАНО:
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан                       А. Мамытбеков
11 июня 2012 года
Приложение 1
к постановлению акимата
области "О некоторых вопросах
субсидирования на повышение
урожайности и качества
продукции растениеводства на
2012 год" от 11 июня
2012 года N 180
Перечень
приоритетных сельскохозяйственных культур на 2012 год
N
п/п
Наименование приоритетных сельскохозяйственных культур
1
Озимая пшеница
2
Ячмень
3
Кукуруза на зерно
4
Рис
5
Масличные
6
Сахарная свекла
7
Картофель
8
Овощные и бахчевые
9
Овощи закрытого грунта
10
Кормовые (за исключением многолетних трав посева прошлых
лет)
11
Многолетние бобовые травы посева первого, второго и
третьего годов жизни
12
Многолетние травы, посеянные для залужения сенокосных
угодий (учитывается распашка только старовозрастных посевов
многолетних трав)
13
Кукуруза и подсолнечник на силос
14
Плодовые и ягодные
15
Виноградники
________________________________________________________________
Приложение 2
к постановлению акимата
области "О некоторых вопросах
субсидирования на повышение
урожайности и качества
продукции растениеводства на
2012 год" от 11 июня
2012 года N 180
Нормы субсидий приоритетных сельскохозяйственных культур на
2012 год
N
п/п
Наименование приоритетных
сельскохозяйственных культур
Норматив бюджетных
субсидий на 1
гектар, тенге
1
Зерновые и зернобобовые (базовая норма
бюджетных субсидий)

5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен сәтінен бастап күшіне енеді және алғаш рет ресми жарияланған күннен күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысының әкімі                     А. Мұсаханов
КЕЛІСІЛДІ:
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі                  А. Мамытбеков
11 маусым 2012 жыл
Облыс әкімдігінің 2012 жылғы
11 маусымдағы "2012 жылғы
өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығы мен сапасын
арттыруды субсидиялау туралы
кейбір мәселелер жөнінде"
N 180 қаулысына
1-қосымша
Басымды ауыл шаруашылығы дақылдарының 2012 жылға арналған
тізбесі
N р/с
Ауыл шаруашылығы басымды дақылдарының атауы
1
Күздік бидай
2
Арпа
3
Дәндік жүгері
4
Күріш
5
Майлы дақылдар
6
Қант қызылшасы
7
Картоп
8
Көкөніс және бақша
9
Жабық топырақтағы көкөністер
10
Жемшөптік дақылдар (өткен жылғы егілген көпжылдық шөптерді
қоспағанда)
11
Бұршақ тұқымдас көпжылдық шөптер бірінші, екінші және
үшінші өсіру жылдарына
12
Шабындық жерге шөп егіп жаңарту үшін егілген көп жылдық
шөптер (көп жылдық шөптердің көне жастағы егістігін жырту
ескеріледі)
13
Сүрлемдік жүгері және күнбағыс
14
Жеміс-жидектер
15
Жүзімдіктер
________________________________________________________________
Облыс әкімдігінің 2012 жылғы
11 маусымдағы "2012 жылғы
өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығы мен сапасын
арттыруды субсидиялау туралы
кейбір мәселелер жөнінде"
N 180 қаулысына
2-қосымша
Басымды ауыл шаруашылығы дақылдарының 2012 жылға арналған
субсидия нормалары
N
р/с
Ауыл шаруашылығы басымды дақылдарының
атауы
1 гектарға арналған
субсидияның нормасы,
теңге
1
Дәнді және дәндібұршақты дақылдар
(базалық бюджеттік субсидиялар
нормасы)

73342
29337
66258
26503
72735
29094
214743
85897
Приложение 5
к постановлению акимата
области "О некоторых вопросах
субсидирования на повышение
урожайности и качества
продукции растениеводства на
2012 год" от 11 июня
2012 года N 180
Нормы субсидий на частичное возмещение стоимости затрат на
закладку и выращивание яблони сорта "Апорт"
(без учета затрат на установку шпалер)
тенге/га
Схема
посадки
*,м
Закладка и
выращивание (1
вегетация)
2 вегетация
3 вегетация
всего
затрат
норма
субсидий
(38%)
всего
затрат
норма
субсидий
(40%)
всего
затрат
норма
субсидий
(40%)
8х6
1419600
539448
136656
54662
140160
56064
продолжение таблицы
тенге/га
4 вегетация
5 вегетация
6 вегетация
7 вегетация
всего
затрат
норма
субсидий
(33%)
всего затрат
норма
субсидий
(33%)
всего
затрат
норма
субсидий
(33%)
всего
затрат
норма
субсидий
(30%)
234840
77497
237110
78246
244830
80794
258740
77622
Примечание: Саженцы яблони сорта "Апорт" должны быть на семенных подвоях Сиверса или Недзвецкого
Приложение 6
к постановлению акимата
области "О некоторых вопросах
субсидирования на повышение
урожайности и качества
продукции растениеводства на
2012 год" от 11 июня
2012 года N 180
Нормы субсидий на частичное возмещение стоимости затрат на
закладку и выращивание многолетних насаждений винограда
схема
посадки
штук
сажен-
цев
на
1 га
всего
затрат
Затраты на закладку и выращивание
(1 вегетация)
в том числе на приобретение
саженцы
на 1га
Норма
субси-
дий
(40%)
система
капель-
ного
ороше-
ния
Норма
субси-
дий
(40%)
другие
расходы
Норма
субсидий
(40%)

73342
29337
66258
26503
72735
29094
214743
85897
Облыс әкімдігінің 2012 жылғы
11 маусымдағы "2012 жылғы
өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығы мен сапасын
арттыруды субсидиялау туралы
кейбір мәселелер жөнінде"
N 180 қаулысына
5-қосымша
Алманың "Апорт" сортын отырғызу мен өсіруге шығындардың құнын
ішінара өтеуге арналған нормалары
теңге/га
Отырғызу
схемасы,
м
Отырғызу және
өсіру
2 өсу жылы
3 өсу жылы
барлық
шығындары
субсидия
(38%)
барлық
шығындары
субсидия
(40%)
барлық
шығын-
дары
субсидия
(40%)
8х6
1419600
539448
136656
54662
140160
56064
кестенің жалғасы
теңге/га
4 өсу жылы
5 өсу жылы
6 өсу жылы
7 өсу жылы
барлық
шығын-
дары
субсидия
(33%)
барлық
шығын-
дары
субсидия
(33%)
барлық
шығын-
дары
субсидия
(33%)
барлық
шығын-
дары
субсидия
(30%)
234840
77497
237110
78246
244830
80794
258740
77622
Ескертпе: Алманың "Апорт" сортының отырғызылатын көшеттерінің телітушісі Сиверс немесе Недзвецкого болуы тиіс
Облыс әкімдігінің 2012 жылғы
11 маусымдағы "2012 жылғы
өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығы мен сапасын
арттыруды субсидиялау туралы
кейбір мәселелер жөнінде"
N 180 қаулысына
6-қосымша
Жүзім дақылының көпжылдық екпелерін отырғызу мен өсіруге
шығындардың құнын ішінара өтеуге арналған нормалары
отыр-
ғызу
схемасы
көшет
данасы
барлық
шығын-
дар
Отырғызу және өсіру шығындары (1 өсу жылы)
соның ішінде сатып алу үшін
1
гектар-
ға
қажетті
көшет
субси-
дия
нормасы
(40%)
тамшыла-
тып
суару
жүйесі
субсидия
нормасы
(40%)
басқа
да
шығын-
дар
субсидия
нормасы
(40%)