Об установлении водоохранных зон и полос, режима их хозяйственного использования в пределах территории комплекса "Akbulak Club Resort" Талгарского района Алматинской области
Постановление акимата Алматинской области от 27 июля 2012 года N 241. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 06 сентября 2012 года N 2102
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 2) статьи 39 и пунктом 2 статьи 116 Водного Кодекса Республики Казaхстан от 9 июля 2003 года, подпунктом 8-1) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 января 2004 года N 42 "Об утверждении Правил установления водоохранных зон и полос" акимат области ПОСТАНOВЛЯЕТ:
1. Установить водоохранные зоны и полосы на территории комплекса "Akbulak Club Resort" Талгарского района Алматинской области по реке Солдатская щель и ручью Безымяному, на основании утвержденного государственным учреждением "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Алматинской области" (Жухаев С.) проекта водоохранных зон и полос, согласно приложению 1.
2. Установить режим хозяйственного использования на территории комплекса "Akbulak Club Resort" Талгарского района Алматинской области по реке Солдатская щель и ручью Безымяному, согласно приложению 2.
3. Государственному учреждению "Управление земельных отношений Алматинской области" (Жунисов Б.И.) и Алматинскому дочернему государственному предприятию на праве хозяйственного ведения "Алматинский научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства" Республиканского государственного предприятия "Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства" Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами (Умаров Ж.Ы., по согласованию) отразить на картографических материалах границы водоохранных зон и полос и внести изменения в земельно-учетную документацию, согласно утвержденного проекта.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Досымбекова Т.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской области                   А. Мусаханов
Приложение 1
к постановлению акимата
Алматинской области "Об установлении
водоохранных зон и полос, режима
их хозяйственного использования
в пределах территории комплекса
"Akbulak Club Resort" Талгарского
района Алматинской области"
от 27 июля 2012 года N 241
Ширина водоохранных зон и полос на территории комплекса
"Akbulak Club Resort" Талгарского района Алматинской области по
реке Солдатская щель и ручью Безымяному
N п/п
Водный объект
Ширина
водоохранной зоны,
метр
Ширина
водоохранной
полосы, метр
1
2
3
4
1
Река Солдатская щель
(внутренняя граница
водоохранной зоны и
полосы принята по урезу
воды при среднемноголетнем
уровне в период половодья,
выраженная береговая
кромка коренного русла
или пойма)
500
35
2
Ручей Безымяный
(внутренняя граница
водоохранной зоны и полосы
принята по урезу воды при
среднемноголетнем уровне
в период половодья,
выраженная береговая
кромка коренного русла или
пойма)
500
35
Приложение 2
к постановлению акимата
Алматинской области "Об установлении
водоохранных зон и полос, режима
их хозяйственного использования
в пределах территории комплекса
"Akbulak Club Resort" Талгарского
района Алматинской области"
от 27 июля 2012 года N 241
Режим хозяйственного использования на территории комплекса
"Akbulak Club Resort" Талгарского района Алматинской области по
реке Солдатская щель и ручью Безымяному

Алматы облысының Талғар ауданындағы "Akbulak Club Resort" кешенінің аумағында су қорғау аймақтары мен белдеулерін және оларды шаруашылықта пайдалану режимін белгілеу туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2012 жылғы 27 шілдедегі N 241 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаментінде 2012 жылы 06 қыркүйекте N 2102 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су Кодексінің 39-бабының 2) тармақшасына және 116-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабы 1-тармағының 8-1) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 16 қаңтардағы N 42 "Су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу ережесін бекіту туралы" Қаулысына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы облысының Талғар ауданындағы "Akbulak Club Resort" кешенінің аумағында Солдатская щель өзені мен Безымяный жылғасының бойына су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу жөніндегі Алматы облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы (С. Жухаев) бекітілген жобасының негізінде, су объектілерінің су қорғау аймақтары мен белдеулері 1-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Алматы облысының Талғар ауданындағы "Akbulak Club Resort" кешенінің аумағында Солдатская щель өзені мен Безымяный жылғасының бойына су қорғау аймақтары мен белдеулері шеңберінде шаруашылықта пайдалану режимі 2-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
3. Алматы облысының жер қатынастары жөніндегі басқармасы (Б.И. Жүнісов) Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігінің "Жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми-өндірістік орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының шаруашылық жүргізу құқығындағы Алматы еншілес мемлекеттік кәсіпорнымен (Ж. Ы.Умаров келісім бойынша) бірлесе отырып, бекітілген жобаларға сәйкес су қорғау аймақтары мен белдеулерінің шекарасын картографиялық материалдарға түсірсін және жер-есепке алу құжаттарына өзгертулер енгізсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Т. Досымбековке жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысының әкiмi                     А. Мұсаханов
Алматы облысы әкімдігінің
2012 жылғы 27 шілдедегі
"Алматы облысының Талғар
ауданындағы "Akbulak Club Resort"
кешенінің аумағында су қорғау
аймақтары мен белдеулерін және
оларды шаруашылықта пайдалану
режимін белгілеу туралы"
241 қаулысына
1-қосымша
Алматы облысының Талғар ауданындағы "Akbulak Club Resort"
кешенінің аумағында Солдатская щель өзені мен Безымяный
жылғасының бойына орналасқан су қорғау аймақтары мен
белдеулерінің ені
N п/п
Су объектілері
Су қорғау
аймақтарының
ені, метр
Су қорғау
белдеулерінің
ені, метр
1
2
3
4
1
Солдатская щель өзені
(судың кемері орташа
көпжылдық деңгейін су
тасыған кезеңде жағалау
ернеуіне және суы
жайылған жер су қорғау
аймағы мен белдеулері
шекарасының ішіндегі)
500
35
2
Безымяный жылғасы (судың
кемері орташа көпжылдық
деңгейін су тасыған
кезеңде жағалау ернеуіне
және суы жайылған жер су
қорғау аймағы мен
белдеулері шекарасының
ішіндегі)
500
35
Алматы облысы әкімдігінің
2012 жылғы 27 шілдедегі
"Алматы облысының Талғар
ауданындағы "Akbulak Club Resort"
кешенінің аумағында су қорғау
аймақтары мен белдеулерін және
оларды шаруашылықта пайдалану
режимін белгілеу туралы"
241 қаулысына
2-қосымша
Алматы облысының Талғар ауданындағы "Akbulak Club Resort"
кешенінің аумағында Солдатская щель өзені мен Безымяный
жылғасының бойына су қорғау аймақтары мен белдеулерін
шаруашылықта пайдалану режимі

1. Настоящий режим разработан в соответствии с Водным Кодексом Республики Казахстан, техническими указаниями по проектированию водоохранных зон и полос поверхностных водных объектов и на основании утвержденного проекта.
2. В пределах водоохранных полос запрещаются:
1) хозяйственная и иная деятельность, ухудшающая качественное и гидрологическое состояние (загрязнение, засорение, истощение) водных объектов.
2) строительство и эксплуатация зданий и сооружений, за исключением водохозяйственных и водозаборных сооружений и их коммуникаций, мостов, мостовых сооружений, причалов, портов, пирсов и иных объектов транспортной инфраструктуры, связанных с деятельностью водного транспорта, а также рекреационных зон на водном объекте.
3) предоставление земельных участков под садоводство и дачное строительство.
4) эксплуатация существующих объектов, не обеспеченных сооружениями и устройствами, предотвращающими загрязнение водных объектов и их водоохранных зон и полос.
5) проведение работ, нарушающих почвенный и травяной покров (в том числе распашка земель, выпас скота, добыча полезных ископаемых), за исключением обработки земель для залужения отдельных участков, посева и посадки леса.
6) устройство палаточных городков, постоянных стоянок для транспортных средств, летних лагерей для скота.
7) применение всех видов удобрений.
3. В пределах водоохранных зон запрещаются:
1) ввод в эксплуатацию новых и реконструированных объектов, не обеспеченных сооружениями и устройствами, предотвращающими загрязнение и засорение водных объектов и их водоохранных зон и полос.
2) проведение реконструкции зданий, сооружений, коммуникаций и других объектов, а также производство строительных, дноуглубительных и взрывных работ, добыча полезных ископаемых, прокладка кабелей, трубопроводов и других коммуникаций, буровых, земельных и иных работ без проектов, согласованных в установленном порядке с местными исполнительными органами, уполномоченным органом в области использования и охраны водного фонда, уполномоченным государственным органом в области охраны окружающей среды, центральным уполномоченным органом по управлению земельными ресурсами, уполномоченными органами в области энергоснабжения и санитарно-эпидемиологического благополучия населения и другими заинтересованными органами.
3) размещение и строительство складов для хранения удобрений, пестицидов, ядохимикатов и нефтепродуктов, пунктов технического обслуживания, мойки транспортных средств и сельскохозяйственной техники, механических мастерских, устройство свалок бытовых и промышленных отходов, площадок для заправки аппаратуры пестицидами и ядохимикатами, взлетно-посадочных полос для проведения авиационно-химических работ, а также размещение других объектов, отрицательно влияющих на качество воды.

1. Осы режим Қазақстан Республикасының Су Кодексіне, жер үсті су нысандарының су қорғау аймақтары мен белдеулерін жобалау жөніндегі техникалық нұсқаулықтарға сәйкес және бекітілген жобалар негізінде әзірленді.
2. Су қорғау белдеулерінің шегінде:
1) су объектілерінің сапалық және гидрологиялық жай-күйін нашарлататын (ластану, қоқыстану, сарқылу) шаруашылық қызметіне немесе өзге де қызметке;
2) су шаруашылығы және су жинайтын құрылыстар мен олардың коммуникацияларын, көпірлерді, көпір құрылыстарын, айлақтарды, порттарды, пирстерді және су көлігі қызметіне байланысты өзге де көлік инфрақұрылымдары объектілерін, сондай-ақ су объектісіндегі рекреациялық аймақтарды қоспағанда, ғимараттар мен құрылыстарды салуға және пайдалануға;
3) бау-бақша егуге және саяжай салуға жер учаскелерін беруге.
4) су объектілерінің және олардың су қорғау аймақтары мен белдеулерінің ластануын болғызбайтын құрылыстар және құрылғылармен қамтамасыз етілмеген қазіргі бар объектілерді пайдалануға.
5) жекелеген учаскелерді шалғындандыруға, егін егуге және ағаш отырғызуға арналған жерлерді өңдеуді қоспағанда, топырақ және өсімдік қабатын бұзатын жұмыстарды жүргізуге (оның ішінде жер жыртуға, мал жаюға, пайдалы қазбаларды өндіруге).
6) шатыр қалашықтарын, көлік құралдарының тұрақтарын, малдың жазғы жайылым қостарын орналастыруға.
7) тыңайтқыштардың барлық түрлерін қолдануға тыйым салынады.
3. Су қорғау аймақтарының шегінде:
1) су объектілерін және олардың су қорғау аймақтары мен белдеулерінің ластануы мен қоқыстануын болғызбайтын құрылыстармен және құрылғылармен қамтамасыз етілмеген жаңа және реконструкцияланған объектілерді пайдалануға беруге;
2) ғимараттарға, құрылыстарға, коммуникацияларға және басқа да объектілерге реконструкция жүргізуге, сондай-ақ құрылыс, су түбін тереңдету және жарылыс жұмыстарын жүргізуге, пайдалы қазбалар өндіруге, кәбіл, құбыр және басқа да коммуникацияларды төсеуге, белгіленген тәртіппен жергілікті атқарушы органдармен, уәкілетті органмен, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен, жер ресурстарын басқару жөніндегі орталық уәкілетті органмен, энергиямен жабдықтау және халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы уәкілетті органдармен және басқа да мүдделі органдармен келісілген жобасы жоқ бұрғылау, жер қазу және өзге де жұмыстар жүргізуге.
3) тыңайтқыштар, пестицидтер, улы химикаттар мен мұнай өнімдерін сақтайтын қоймаларды, көлік құралдары мен ауыл шаруашылығы техникасына техникалық қызмет көрсету, оларды жуу пункттерін, механикалық шеберханаларды, тұрмыстық және өнеркәсіп қалдықтарын төгетін құрылғыны, аппаратураларды пестицидтермен және улы химикаттармен толтыратын алаңдарды, авиациялық-химиялық жұмыстар жүргізуге арналған ұшу-қону жолақтарын орналастыруға және салуға, сондай-ақ судың сапасына кері әсер ететін басқа да объектілерді орналастыруға.

4) размещение животноводческих ферм и комплексов, накопителей сточных вод, полей орошения сточными водами, кладбищ, скотомогильников, а также других объектов, обусловливающих опасность микробного загрязнения поверхностных и подземных вод.
5) выпас скота с превышением нормы нагрузки, купание и санитарная обработка скота и другие виды хозяйственной деятельности, ухудшающие режим водоемов.
6) применение способа авиаобработки ядохимикатами и авиаподкормки минеральными удобрениями сельскохозяйственных культур и лесонасаждении на расстоянии менее двух тысяч метров от уреза воды в водном источнике.
7) применение пестицидов, на которые не установлены предельно допустимые концентрации, внесение удобрений по снежному покрову, а также использование в качестве удобрений необезвреженных навозосодержащих сточных вод и стойких хлорорганических ядохимикатов.

4) мал шаруашылығы фермалары мен кешендерін, сарқынды су жинағыштарды, сарқынды сумен суарылатын егістіктерді, зираттарды, мал көмінділерін, сондай-ақ жерүсті және жерасты суларының микробпен ластану қаупіне себепші болатын басқа да объектілерді орналастыруға.
5) жүктелім нормасынан асырып мал жаюға, су тоғандарының режимін нашарлататын мал тоғыту мен санитариялық өңдеуге және шаруашылық қызметінің басқа да түрлеріне.
6) су көздеріндегі су кемерінен екі мың метрге жетпейтін қашықтықта орналасқан ауыл шаруашылығы дақылдары мен орман екпелерін улы химикаттармен авиациялық өңдеу және авиация арқылы минералдық тыңайтқыштармен қоректендіру тәсілін қолдануға.
7) концентрациясының пайдалану шегі белгіленбеген пестицидтерді қолдануға, қардың үстіне тыңайтқыш себуге, сондай-ақ залалсыздандырылмаған көң қосылған сарқынды суды және тұрақты хлорорганикалық улы химикаттарды тыңайтқыш ретінде пайдалануға тыйым салынады.