6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – потребители), имеющим объекты, относящиеся ко II, III и IV категории по видам деятельности.
7. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего Регламента, составляют:
1) для получения разрешений на эмиссии в окружающую среду не более 1 (одного) месяца;
2) для переоформления разрешения на эмиссии в окружающую среду в течение 1 (одного) месяца;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди до получения государственной услуги – не более 30 (тридцати) минут;
4) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – не более 30 (тридцати) минут.
8. Государственная услуга предоставляется на безвозмездной основе.
9. Прием документов осуществляется ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней, с 900-1800 перерыв на обед с 1300-1400 в рабочие дни. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания. На портале www.zhetysu-gov.kz – круглосуточно без выходных и праздничных дней.
10. Государственная услуга оказывается: 1).в здании уполномоченного органа, где предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями (пандусы);
2) на портале – в личном кабинете.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующий перечень документов:
1. В уполномоченный орган:
1) для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II категории:
заявку на получение разрешения по форме согласно приложению 1 к настоящему Регламенту;
копию заключения государственной экологической экспертизы на проекты, содержащие нормативы эмиссий (нотариально заверенную в случае непредставления оригинала для сверки);
план мероприятий по охране окружающей среды с приложением протокола общественных слушаний;
программу производственного экологического контроля;
2) для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов III категории:
заявку на получение разрешения по форме согласно приложению 1 к настоящему Регламенту;
копию заключения государственной экологической экспертизы на проекты, содержащие нормативы эмиссий (нотариально заверенную в случае непредставления оригинала для сверки);
план мероприятий по охране окружающей среды;
программу производственного экологического контроля;
3) для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории:
заявку на получение разрешения по форме согласно приложению 1 к настоящему Регламенту;
нормативы эмиссий в окружающую среду, установленные и обоснованные расчетным или инструментальным путем;

6. Мемлекеттік қызмет ІІ, ІІІ және IV қауіптілік санатына қызмет түрлері бойынша жатқызылатын объектілері бар жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері осы Регламенттің 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тұтынушы тапсырған сәттен бастап:
1) қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат алу үшін 1 (бір) айдан артық емес.
2) қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеу үшін 1 (бір) ай ішінде.
3) мемлекеттік қызметті алғанға дейін кезекте күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды.
4) мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақысыз негізде ұсынылады.
9. Құжаттарды қабылдау жұмыс күндері 900 – 1800, түскі үзіліс 1300 – 1400 дейін демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын жүзеге асырылады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады. Порталда – демалыс және мереке күндерінсіз тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) мемлекеттік қызмет мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар (пандустар) көзделген уәкілетті органның ғимаратында көрсетіледі.
2) порталда – жеке кабинетінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы мынадай құжаттар тізбесін ұсынады.
1. Уәкілетті органға:
1) ІІ санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты алу үшін:
осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсатты алуға өтінім;
эмиссиялар нормативтері бар жобаларға мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесі;
қоғамдық тыңдаулар хаттамасын қоса бере отырып қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары;
өндірістік экологиялық бақылау бағдарламасы.
2) ІІІ санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты алу үшін:
осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсатты алуға өтінім;
эмиссиялар нормативтері бар жобаларға мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесі;
қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары;
өндірістік экологиялық бақылау бағдарламасы.
3) IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты алу үшін:
осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсатты алуға өтінім;
есептік немесе құрал-сайманды жолмен белгіленген және негізделген қоршаған ортаға эмиссиялар нормативтері.

4) для переоформления разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории:
заявку для переоформления разрешения согласно приложению 1 к настоящему Регламенту;
свидетельство о регистрации (перерегистрации) юридического лица;
свидетельство налогоплательщика.
2. На портале:
1) для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II категории:
заявку на получение разрешения по форме согласно приложению 1 к настоящему Регламенту в форме электронного документа, подписанная электронной цифровой подписью потребителя;
заключение государственной экологической экспертизы на проекты, содержащие нормативы эмиссий, которое прикрепляется к электронной заявке в виде электронной сканированной копии;
план мероприятий по охране окружающей среды с приложением протокола общественных слушаний, который прикрепляется к электронной заявке в виде электронной сканированной копии;
программу производственного экологического контроля, которая прикрепляется к электронной заявке в виде электронной сканированной копии;
2) для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов III категории:
заявку на получение разрешения по форме согласно приложению 1 к настоящему Регламенту в форме электронного документа, подписанную электронной цифровой подписью потребителя;
заключение государственной экологической экспертизы на проекты, содержащие нормативы эмиссий, которое прикрепляется к электронной заявке в виде электронной сканированной копии;
план мероприятий по охране окружающей среды, который прикрепляется к электронной заявке в виде электронной сканированной копии;
программу производственного экологического контроля;
3) для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории:
заявку на получение разрешения по форме согласно приложению 1 к настоящему Регламенту в форме электронного документа, подписанную электронной цифровой подписью потребителя;
нормативы эмиссий в окружающую среду, установленные и обоснованные расчетным или инструментальным путем, которые прикрепляются к электронной заявке в виде электронной сканированной копии;
4) для переоформления разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории:
заявку для переоформления разрешения согласно приложению 1 к настоящему Регламенту в форме электронного документа, подписанную электронной цифровой подписью потребителя;
свидетельство о регистрации (перерегистрации) юридического лица, прикрепляется к электронной заявке в виде электронной сканированной копии;
свидетельство налогоплательщика, которое прикрепляется к электронной заявке в виде электронной сканированной копии.

4) II, III және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеу үшін:
осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес рұқсатты қайта ресімдеуге өтінім;
заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік;
салық төлеушінің куәлігі.
2. Порталда:
1) ІІ санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты алу үшін:
осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсатты алуға тұтынушының электрондық цифрлық қолы қойылған электрондық құжат түріндегі өтінім;
эмиссиялар нормативтері бар жобаларға мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы электрондық өтінімге электрондық сканерленген көшірме түрінде қоса беріледі;
қоғамдық тыңдаулар хаттамасын қоса бере отырып қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары электрондық өтінімге электрондық сканерленген көшірме түрінде қоса беріледі;
өндірістік экологиялық бақылау бағдарламасы электрондық өтінімге электрондық сканерленген көшірме түрінде қоса беріледі.
2) ІІІ санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты алу үшін:
осы Регламентке 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша рұқсатты алуға тұтынушының электрондық цифрлық қолы қойылған электрондық құжат түріндегі өтінім;
эмиссиялар нормативтері бар жобаларға мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы электрондық өтінімге электрондық сканерленген көшірме түрінде қоса беріледі;
қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары электрондық өтінімге электрондық сканерленген көшірме түрінде қоса беріледі;
өндірістік экологиялық бақылау бағдарламасы.
3) IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты алу үшін:
осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсатты алуға тұтынушының электрондық цифрлық қолы қойылған электрондық құжат түріндегі өтінім;
есептік немесе инструментальдық жолмен белгіленген және негізделген қоршаған ортаға эмиссиялар нормативтері электрондық өтінімге электрондық сканерленген көшірме түрінде қоса беріледі.
4) II, III және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеу үшін:
осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес рұқсатты қайта ресімдеуге тұтынушының электрондық цифрлық қолы қойылған электрондық құжат түріндегі өтінім;
заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік электрондық өтінімге электрондық сканерленген көшірме түрінде қоса беріледі;
салық төлеуші куәлігі электрондық өтінімге электрондық сканерленген көшірме түрінде қоса беріледі.

21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается в вышестоящую инстанцию апелляции – акимат Алматинской области по следующему адресу, телефонам и графику работы: город Талдыкорган, улица Тәуелсіздік, 38 телефоны 8 (7282) 27-13-46, 27-18-33, 27-07-43; ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней, с 900-1830 перерыв на обед с 1230-1400 в рабочие дни.
22. В случае некорректного обслуживания, жалоба подается в канцелярию на имя руководителя уполномоченного органа по адресу и графику работы, город Талдыкорган, улица Кабанбай батыра, 26 телефон 8 (7282) 27-16-69; www.priroda.taldykordan.net ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней, с 900-1800 перерыв на обед с 1300-1400 в рабочие дни
23. В случаях несогласия с результатами государственной услуги, потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в произвольной форме на бумажном носителе либо по электронной почте.
25. Подтверждением принятия жалобы является выдача потребителю талона с указанием в нем срока и места получения ответа на поданную жалобу, контактных данных должностных лиц у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
26. Дополнительную информацию потребитель может получить на интернет-ресурсе www.priroda.taldykordan.net и стенде, расположенном в помещении уполномоченного органа по адресу, город Талдыкорган, улица Кабанбай батыра, 26, 3 этаж.
Приложение 2
к Регламенту "Выдача
разрешений на эмиссии в
окружающую среду для
объектов II, III и
IV категории"
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее значение
показателя в
отчетном году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги
в установленный срок с
момента сдачи
документа
2. Качество
2.1. % (доля)
потребителей,
удовлетворенных
качеством процесса
предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля)
потребителей,
удовлетворенных
качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг,
информация о которых
доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля)
потребителей,
удовлетворенных
существующим порядком
обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля)
потребителей,
удовлетворенных
вежливостью персонала
Показатели рассчитываются в соответствии с модельными методическими рекомендациями по определению показателей стандартов государственных услуг, утвержденными приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы (сайт www.kyzmet.kz).

21. Көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым жоғары тұрған апелляция органына – Алматы облысының әкімдігiне Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 38-үй мекен жайына 8 (7282) 27-13-46, 27-18-33, 27-07-43; телефондар және күндері 900 – 1830, түскі үзіліс 1230 – 1400 дейін демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын жұмыс кестесі бойынша беріледі.
22. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда шағым уәкілетті орган басшысының атына Талдықорған қаласы, Қабанбай батыр көшесі, 26, 301 кабинет мекен жайына 8 (7282) 27-16-69 телефоны және жұмыс күндері сағат 900 – 1800, түскі үзіліс 1300 – 1400 дейін демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын жұмыс кестесі бойынша кеңсеге беріледі.
23. Мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағым еркін нысанда қағаз тасығышта не электрондық пошта бойынша қабылданады.
25. Шағымды қабылдаудың растамасы онда берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны, одан шағымды қарау барысы туралы білуге болатын лауазымды тұлғаның байланыс деректері көрсетілген талонды тұтынушыға беру болып табылады.
26. Қосымша ақпаратты тұтынушы уәкілетті органдардың интернет-ресурсында, және Талдықорған қаласы, Қабанбай батыр көшесі, 26, 301 кабинет үй-жайында орналастырылған стенділерден ала алады.
"ІІ, ІІІ және IV санат
объектілері үшін қоршаған
ортаға эмиссияға рұқсат
беру" мемлекеттік
қызмет Регламентіне
1-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қолжетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
Көрсеткіштің
кейінгі
жылдағы
нысаналы мәні
Көрсеткіштің
есепті
жылдағы
мәні
1. Уақтылылығы
1.1. Құжатты тапсыру сәтінен
бастап белгіленген мерзімде
қызмет көрсету жағдайларының
%-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету
процесінің сапасына
қанағаттанған тұтынушылар
%-ы (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасына
және олардың тәртібі туралы
ақпаратқа қанағаттанған
тұтынушылар %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электрондық
форматта қол жеткізуге
болатын қызметтің %-ы
(үлесі)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымдану тәртібіне
қанағаттанған
тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылығы
5.1. Персоналдың
сыпайылығына қанағаттанған
тұтынушылардың %-ы (үлесі)
"ІІ, ІІІ және IV санат
объектілері үшін қоршаған
ортаға эмиссияға рұқсат
беру" мемлекеттік
қызмет Регламентіне
2-қосымша