Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление акимата Алматинской области от 05 ноября 2012 года N 349. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 10 декабря 2012 года N 2221. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 02 июня 2014 года № 196
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 02.06.2014 № 196.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2012 года № 1059 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан", акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением" согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски" согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) регламент государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) регламент государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) регламент государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) регламент государственной услуги "Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет" согласно приложению 7 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Муканова С.М.

Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2012 жылғы 05 қарашадағы N 349 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаментінде 2012 жылы 10 желтоқсанда N 2221 тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2014 жылғы 02 маусымдағы № 196 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 02.06.2014 № 196 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасы 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" № 745 қаулысына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 17 тамыздағы "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" № 1059 қаулысына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Төмендегі ұсынылғандар бекітілсін:
1) Осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес "Мүгедектерді санаторлық-курорттық жолдамалармен қамтамасыз ету үшін құжаттарды рәсімдеу" мемлекеттік қызметінің регламенті.
2) Осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес "Қозғалуы қиындық туғызатын бірінші топ мүгедектеріне жеке көмекшілердің және есту қабілеті нашар мүгедектерге ымдау тілі мамандарының қызметтерін ұсыну үшін құжаттарын рәсімдеу" мемлекеттік қызметінің регламенті.
3) Осы қаулының 3 қосымшасына сәйкес "Мүгедектердің қоларбалар алуға құжаттарын рәсімдеу" мемлекеттік қызметінің регламенті.
4) Осы қаулының 4 қосымшасына сәйкес "Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді формаларына қатысу үшін азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік қызметінің регламенті.
5) Осы қаулының 5 қосымшасына сәйкес "Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті.
6) Осы қаулының 6 қосымшасына сәйкес "Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті.
7) Осы қаулының 7 қосымшасына сәйкес "18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.М.Мұқановқа жүктелсін.

3. Настоящее постановление вступает в силу с момента государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Алматинской области                        А. Мусаханов
Утвержден постановлением
акимата Алматинской области
от 05 ноября 2012 года N 349
Регламент государственной услуги "Оформление документов на
инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением" используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – городской, районный отдел занятости и социальных программ;
2) сотрудник канцелярии (сотрудник) уполномоченного органа – сотрудник городского, районного отдела занятости и социальных программ, осуществляющий прием и регистрацию документов физического лица;
3) руководитель уполномоченного органа – начальник;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа – сотрудник городского, районного отдела занятости и социальных программ, на которого возложены обязанности по оказанию государственной услуги согласно должностной инструкции.
2. Общие положения
2. Регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченными органами по месту жительства физического лица, перечень адресов которых указан в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается в соответствии с пунктом 3 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Правил предоставления санаторно-курортного лечения инвалидам и детям-инвалидам", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754 и стандарта государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).
7. Результатом оказания государственной услуги является уведомление об оформлении документов для обеспечения санаторно-курортным лечением, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (приложение 3 к настоящему регламенту).

3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысының әкімі                     А. Мұсаханов
Алматы облысы әкімдігінің
2012 жылғы 5 қарашадағы № 349
қаулысымен бекітілген
"Мүгедектерді санаторлық-курорттық жолдамалармен қамтамасыз ету
үшін құжаттарды рәсімдеу" мемлекеттік қызметінің регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Мүгедектерді санаторлық-курорттық жолдамалармен қамтамасыз ету үшін құжаттарды рәсімдеу" мемлекеттік қызметінің регламентінде келесі ұғымдар қолданады:
1) уәкілетті орган – аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі;
2) уәкілетті орган кеңсесінің (уәкілетті органның) қызметкері – жеке тұлғаның құжаттарын қабылдап тіркейтін аудандық, қалалық жұмыспен қамту бөлімінің қызметкері;
3) уәкілетті органның басшысы – бастық;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы – қызметтік нұсқаулыққа байланысты міндеттер жүктелген аудандық, қалалық жұмыспен қамту бөлімінің қызметкері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызметтің регламенті (бұдан соң – Регламент) Қазақстан Республикасының "Әкімшілік процедуралар туралы" Заңының 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаның тұрғылықты жері бойынша осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайларда уәкілетті органдар тарапынан көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20 бабының 3 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Ережелерге, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Мүгедектердің қоларбалар алуға құжаттарын рәсімдеу" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес (бұдан соң – Стандарт) ұсынылады.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі өтініш иесіне берілетін санаторлық-курорттық емделу үшін өткізілген құжаттардың рәсімделгендігі жөніндегі немесе себебін түсіндіре отырып қызметтің көрсетілмейтіндігі жөніндегі жазбаша хабарлама.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полную информацию о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах физическое лицо может получить в пунктах 9, 11 Стандарта, на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, управления координации занятости и социальных программ Алматинской области www.almoblsobes.kz, на стендах уполномоченных органов, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту, в официальных источниках информации.
9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по основаниям, указанным в пункте 16 Стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от физического лица для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через уполномоченный орган:
1) физическое лицо подает заявление и необходимые документы сотруднику канцелярии (сотруднику) уполномоченного органа;
2) сотрудник канцелярии (сотрудник) уполномоченного органа осуществляет регистрацию документов, выдает физическому лицу государственной услуги талон (приложение 2 к настоящему регламенту), направляет документы руководителю уполномоченного органа для наложения резолюции и определения ответственного исполнителя;
3) руководитель уполномоченного органа рассматривает корреспонденцию, накладывает резолюцию, определяет ответственного исполнителя, которому направляет документы;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа рассматривает документы, подготавливает уведомление об оформлении документов на инвалида для обеспечения санаторно-курортным лечением либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и направляет руководителю для подписания;
5) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление об оформлении документов на инвалида для предоставления санаторно-курортного лечения либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа выдает уведомление об оформлении документов для обеспечения санаторно-курортным лечением либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги физическому лицу при личном обращении в уполномоченный орган или посредством почтового сообщения.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги

3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http://www.enbek.gov.kz, Алматы облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының www.almoblsobes.kz интернет-ресурстарында, регламенттің  1-қосымшасында көрсетілген мекенжайларда орналасқан уәкілетті органдардың стендтерінде, ресми ақпарат көздерінде және Стандарттың 9, 10 тармақтарында көрсетілген.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері Стандарттың 7 тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету Стандарттың 16 тармағында көрсетілген жағдайларда ұсынылмайды.
11. Жеке тұлғадан мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш алғаннан мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсынғанға дейінгі уәкілетті орган арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) жеке тұлға уәкілетті органның қызметкеріне (кеңсе қызметкеріне) өтініш білдіреді және қажетті құжаттарды өткізеді;
2) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері (уәкілетті органның қызметкері) құжаттарды тіркейді, қызмет көрсетілетін жеке тұлғаға түбіртек береді (осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес), қабылданған құжаттарды уәкілетті органның басшысына резолюция қою үшін және жауапты орындаушыны анықтау үшін жолдайды;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарап резолюция қояды, жауапты орындаушыны анықтап құжаттарды соған жолдайды;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушы құжаттарды қарап қоларбалармен қамтылуға ұсынылған құжаттардың рәсімделгені жөнінде хабарламаны немесе қызметтің көрсетілмейтіндігі жөнінде дәйектелген жауапты әзірлейді (осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес);
5) уәкілетті органның басшысы қоларбалармен қамтылуға ұсынылған құжаттардың рәсімделгені жөнінде хабарламаға немесе қызметтің көрсетілмейтіндігі жөнінде дәйектелген жауапқа қол қояды;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушы қоларбалармен қамтылуға ұсынылған құжаттардың рәсімделгені жөнінде хабарламаны немесе қызметтің көрсетілмейтіндігі жөнінде дәйектелген жауапты уәкілетті органға жүгінген жағдайда жеке тұлғаның өзіне тапсырады немесе пошта арқылы жолдайды.
12. Уәкілетті органға мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш қабылдайтын тұлғалардың минималды саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында әрекет ету (өзара
әрекеттесу) тәртібінің сипаттамасы

13. Прием и регистрация документов осуществляется сотрудником канцелярии (сотрудником) уполномоченного органа.
14. Для получения государственной услуги физическое лицо представляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) сотрудник канцелярии (сотрудник) уполномоченного органа:
2) руководитель уполномоченного органа;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 5 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную
услугу
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа.
Руководитель уполномоченного органа несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к настоящему регламенту
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для обеспечения их
санаторно-курортным лечением"
Перечень уполномоченных органов, оказывающих государственную
услугу
N
п/п
Наименование
уполномоченного
органа
Юридический адрес
расположения
уполномоченного
органа (город, район,
улица, N дома
(квартиры), адрес
электронной почты)
Код
города
номер
телефона
График
работы
1
2
3
4
5
1
Отдел занятости
и социальных
программ
Аксуского района
Аксуский район,
поселок Жансугурова,
улица Желтоксан, 5
korgan-53@mail.ru
8-72832
2-11-43
Пять дней
в неделю, за
исключением
выходных и
праздничных
дней,
с 9-00 до
18-00 часов,
обед с
13-00 до
14-00 часов
2
Отдел занятости
и социальных
программ
Алакольского
района
Алакольский район,
город Учарал,
улица Женис, 148
alaksob@mail.ru
8-72833
2-15-36
3
Отдел занятости
и социальных
программ
Балхашского
района
Балхашский район,
село Баканас,
улица Кунаева, 66
balhash_sobez@bk.ru
8-72773
9-14-25
4
Отдел занятости
и социальных
программ
Енбекшиказахского
района
Енбекшиказахский
район,
город Иссык,
улица Алматинская, 112
sobesesik@mail.ru
8-72775
4-24-36
5
Отдел занятости
и социальных
программ
Ескельдинского
района
Ескельдинский район,
поселок Карабулак,
улица Сатпаева, 65
eskeldy_sobes@mail.ru
8-72836
3-00-62
6
Отдел занятости
и социальных
программ
Жамбылского
района
Жамбылский район,
село Узынагаш,
улица Карасай батыра, 261
zhambyl.rotzszn@mail.
online.kz
8-72770
2-22-60
7
Отдел занятости
и социальных
программ
Илийского района
Илийский район,
поселок Отеген
батыр,
улица Титова, 3 а
Ili-sobes@mail.ru
8-72752
2-47-51
8
Отдел занятости
и социальных
программ
Карасайского
района
Карасайский район,
город Каскелен,
улица Абылайхана, 215
krozisp@mail.ru
8-72771
2-17-71
9
Отдел занятости
и социальных
программ
Каратальского
района
Каратальский район,
город Учтобе,
улица Кусмолданова, 3
karatalsobes@mail.ru
8-72834
2-24-30
10
Отдел занятости
и социальных
программ
Кербулакского
района
Кербулакский район,
поселок Сарыозек,
улица Маметова, 3
8-72840
3-16-04
11
Отдел занятости
и социальных
программ Коксуского района
Коксуский район,
поселок Балпык би,
улица Мырзабекова, 38
8-72838
2-03-71
12
Отдел занятости
и социальных
программ
Панфиловского
района
Панфиловский район,
город Жаркент,
улица Масанчи, 23
panfil2005@mail.ru
8-72831
5-10-48
13
Отдел занятости
и социальных
программ
Райымбекского
района
Райымбекский район,
село Кеген,
улица Момышулы, 7
Raimbek_sobes@mail.ru
8-72777
2-11-34
14
Отдел занятости
и социальных
программ
Сарканского
района
Сарканский район,
город Саркан,
улица Тәуелсіздік, 117
sarkand_sobes@mail.ru
8-72839
2-14-91
15
Отдел занятости
и социальных
программ
Талгарского
района
Талгарский район,
город Талгар,
улица Гагарина, 76
talrot@yandex.ru
8-72774
2-17-17
16
Отдел занятости
и социальных
программ
Уйгурского района
Уйгурский район,
село Чунджа,
улица Нысанбаева, 104
ygyr_sobes@mail.ru
8-72778
2-12-70
17
Отдел занятости
и социальных
программ
г.Капшагай
город Капшагай,
улица Кунаева, 2/3
KSobes@mail.ru
8-72772
4-15-74
18
Отдел занятости
и социальных
программ
г.Талдыкорган
город Талдыкорган,
улица Тауелсиздик, 35
8-72822
1-04-91
19
Отдел занятости
и социальных
программ г.Текели
город Текели,
улица Тәуелсіздік, 24
8-72835
4-23-95
Приложение 2
к настоящему регламенту
государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов
для обеспечения их санаторно-
курортным лечением"
Талон физическому лицу услуги
Уважаемый _____________(указывается ФИО физического лица услуги), Ваши документы приняты "___"___________20__года, регистрационный номер документов _____
ФИО лица, принявшего документы____________
Приложение 3
к настоящему регламенту
государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов
для обеспечения их санаторно-
курортным лечением"
_________________________
(кому адресуется)
Доводим до сведения, что Ваши документы приняты для обеспечения санаторно-курортным лечением/Вам отказано в оформлении документов для обеспечения санаторно-курортным лечением в связи с ___________________________________________________
(указать причину отказа)
Начальник отдела
Приложение 4
к настоящему регламенту
государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов
для обеспечения их санаторно-
курортным лечением"
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур). Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
Наименование
СФЕ
Сотрудник
канцелярии
(сотрудник)
уполномочен-
ного органа
Руководитель
уполномочен-
ного органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их
описание
Прием
документов,
регистрация
документов,
выдача талона
физическому
лицу,
направление
документов
руководителю
для наложения
резолюции и
определения
ответственного
исполнителя
Ознакомление
с пакетом
документов,
наложение
резолюции,
определение
ответствен-
ного
исполнителя
Рассмотрение
документов на
определение
права получателя
на оформление
документов для
обеспечения
санаторно-
курортным
лечением
Сроки
исполнения
15 минут
30 минут
1 календарный
день
Форма
завершения
(данные,
документ,
организацион-
но-
распорядительное
решение)
Подготовка
проекта
уведомления
о регистрации
об оформлении
документов
для
обеспечения
санаторно-
курортным
лечением или
мотивирован-
ного отказа в
регистрации
для
подписания
у руководителя
Подписание
уведомления
либо
мотивирован-
ного отказа о
предоставлении
услуги
Выдача
мотивированного
отказа или
уведомления об
оформлении
документов для
обеспечения
санаторно-
курортным
лечением
Сроки
исполнения
Не более 9
календарных
дней
30 минут
15 минут
Приложение 5
к настоящему регламенту
государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов
для обеспечения их санаторно-
курортным лечением"
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур) Описание действий СФЕ Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для
обеспечения их санаторно-курортным лечением"
Утвержден постановлением
акимата Алматинской области
от 05 ноября 2012 года N 349
Регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху"

13. Құжат қабылдауды және тіркеуді уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері (уәкілетті органның қызметкері) жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке тұлға Стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттарды өткізеді.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекет етеді (бұдан соң – ҚФБ):
1) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері (уәкілетті органның қызметкері);
2) уәкілетті органның басшысы;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
16. Әрбір ҚФБ-тің әкімшілік іс-қимылдарының (процедураларының) сатылығы мен өзара әрекеттесу барысы әр әкімшілік іс-қимылдың (процедураның) орындалу мерзімін ескере отырып осы Регламенттің 4-қосымшасында көрсетілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы әкімшілік іс-қимылдардың логикалық сатылығы мен ҚФБ-дің өзара әрекеттесуін көрсететін кестелер осы Регламенттің 5-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымдық тұлғалардың
жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызметтің көрсетілуіне уәкілетті органның басшысы жауапты болады.
Уәкілетті органның басшысы мемлекеттік қызметтің белгіленген мерзім аралығында орындалуы үшін Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жауапкершілікке тартылады.
"Мүгедектерді санаторлық-курорттық
жолдамалармен қамтамасыз ету үшін
құжаттарды рәсімдеу" мемлекеттік қызметінің
регламентіне 1-қосымша
Алматы облысының аудандық, қалалық жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері
№ р/с
Уәкілетті органның
атауы
Уәкілетті органның
орналасқан заңды
мекенжайы (қала,
аудан, көше, үйдің
(пәтердің)
№, электронды
поштаның мекенжайы)
Қала
коды
және
телефон
нөмірі
Жұмыс
кестесі
1
2
3
4
5
1
Ақсу ауданының
жұмыспен қамту
және әлеуметтік
бағдарламалар
бөлімі
Ақсу ауданы,
Жансүгіров кенті,
Желтоқсан көшесі, 5
korgan-53@mail.ru
8-72832
2-11-43
Демалыс
және мереке
күндерін
қоспағанда,
аптасына
бес күн
сағат 9-00
бастап
18-00
дейін,
түскі
үзіліс
сағат 13-00
бастап
14-00 дейін
2
Алакөл ауданының
жұмыспен қамту
және әлеуметтік
бағдарламалар
бөлімі
Алакөл ауданы,
Үшарал қаласы,
Жеңіс көшесі, 148
alaksob@mail.ru
8-72833
2-15-36
3
Балқаш ауданының
жұмыспен қамту
және әлеуметтік
бағдарламалар
бөлімі
Балқаш ауданы,
Бақанас ауылы,
Қонаев көшесі, 66
balhash_sobez@bk.ru
8-72773
9-14-25
4
Еңбекшіқазақ
ауданының
жұмыспен қамту
және әлеуметтік
бағдарламалар
бөлімі
Еңбекшіқазақ ауданы,
Есік қаласы,
Алматы көшесі, 112
sobesesik@mail.ru
8-72775
4-24-36
5
Ескелді ауданының
жұмыспен қамту
және әлеуметтік
бағдарламалар
бөлімі
Ескелді ауданы,
Қарабұлақ кенті,
Сәтпаев көшесі, 65
eskeldy_sobes@mail.ru
8-72836
3-00-62
6
Жамбыл ауданының/
жұмыспен қамту
және әлеуметтік
бағдарламалар
бөлімі
Жамбыл ауданы,
Ұзынағаш ауылы,
Қарасай батыр
көшесі, 261
zhambyl. rotzszn@mail. оnline.kz
8-72770
2-22-60
7
Іле ауданының
жұмыспен қамту
және әлеуметтік
бағдарламалар
бөлімі
Іле ауданы,
Өтеген батыр кенті,
Титов көшесі, 3 а
Ili-sobes@mail.ru
8-72752
2-47-51
1
2
3
4
5
8
Қарасай ауданының
жұмыспен қамту
және әлеуметтік
бағдарламалар
бөлімі
Қарасай ауданы,
Қаскелең қаласы,
Абылайхан көшесі,
215
krozisp@mail.ru
8-72771
2-17-71
Демалыс
және мереке
күндерін
қоспағанда,
аптасына
бес күн
сағат 9-00
бастап
18-00
дейін,
түскі
үзіліс
сағат 13-00
бастап
14-00 дейін
9
Қаратал ауданының
жұмыспен қамту
және әлеуметтік
бағдарламалар
бөлімі
Қаратал ауданы,
Үштөбе қаласы,
Құсмолданов көшесі,
3
karatalsobes@mail.ru
8-72834
2-24-30
10
Кербұлақ ауданының
жұмыспен қамту
және әлеуметтік
бағдарламалар
бөлімі
Кербұлақ ауданы,
Сарыөзек кенті,
Мәметов көшесі, 3
8-72840
3-16-04
11
Көксу ауданының
жұмыспен қамту
және әлеуметтік
бағдарламалар
бөлімі
Көксу ауданы,
Балпық би кенті,
Мырзабеков көшесі,
38
8-72838
2-03-71
12
Панфилов ауданының
жұмыспен қамту
және әлеуметтік
бағдарламалар
бөлімі
Панфилов ауданы,
Жаркент қаласы,
Масанчи көшесі, 23,
panfil2005@mail.ru
8-72831
5-10-48
13
Райымбек ауданының
жұмыспен қамту
және әлеуметтік
бағдарламалар
бөлімі
Райымбек ауданы,
Кеген ауылы,
Момышұлы көшесі, 7
Raimbek_sobes@mail.ru
8-72777
2-11-34
14
Сарқан ауданының
жұмыспен қамту
және әлеуметтік
бағдарламалар
бөлімі
Сарқан ауданы,
Сарқан қаласы,
Тәуелсіздік көшесі, 117
sarkand_sobes@mail.ru
8-72839
2-14-91
15
Талғар ауданының
жұмыспен қамту
және әлеуметтік
бағдарламалар
бөлімі
Талғар ауданы,
Талғар қаласы,
Гагарин көшесі, 76
talrot@yandex.ru
8-72774
2-17-17
16
Ұйғыр ауданының
жұмыспен қамту
және әлеуметтік
бағдарламалар
бөлімі
Ұйғыр ауданы,
Шонжы ауылы,
Нысанбаев көшесі,
104
ygyr_sobes@mail.ru
8-72778
2-12-70
17
Қапшағай қаласының
жұмыспен қамту
және әлеуметтік
бағдарламалар
бөлімі
Қапшағай қаласы,
Қонаев көшесі, 2/3
KSobes@mail.ru
8-72772
4-15-74
1
2
3
4
5
18
Талдықорған
қаласының жұмыспен
қамту және
әлеуметтік
бағдарламалар
бөлімі
Талдықорған қаласы,
Тәуелсіздік көшесі, 35
8-72822
1-04-91
19
Текелі қаласының
жұмыспен қамту
және әлеуметтік
бағдарламалар
бөлімі
Текелі қаласы,
Тәуелсіздік көшесі, 24
8-72835
4-23-95
"Мүгедектерді санаторлық-курорттық
жолдамалармен қамтамасыз ету үшін
құжаттарды рәсімдеу" мемлекеттік
қызметінің регламентіне
2-қосымша
Тұтынушыға берілетін түбіртек
Құрметті ____________ (тұтынушының аты-жөні), Сіздің құжаттарыңыз 20__ жылдың "__" ________ қабылданды, құжаттардың тіркеу нөмірі _____
Құжаттарды қабылдаған тұлғаның аты-жөні __________
"Мүгедектерді санаторлық-курорттық
жолдамалармен қамтамасыз ету үшін
құжаттарды рәсімдеу" мемлекеттік
қызметінің регламентіне
3-қосымша
_________тұтынушының аты-жөні
______________ тұрғылықты мекенжайы
"__________ ауданының (қаласының) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ-сі Сізді әлеуметтік көмек алуға құжаттарыңыздың рәсімделгендігін хабарлайды.
Бастық                    ___________              АТЖ
(қолы)
"Мүгедектерді санаторлық-курорттық
жолдамалармен қамтамасыз ету үшін
құжаттарды рәсімдеу" мемлекеттік қызметінің
регламентіне 4-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (процедуралардың) сатылығы мен өзара
әрекеттесуінің сипаттамасы ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі процестің (жұмыс көлемінің) әрекеті
әрекеттің
(жұмыс
көлемінің) №
1
2
3
ҚФБ-тің атауы
Уәкілетті
органның
жауапты
орындаушысы
(кеңсе
қызметкері)
уәкілетті
органның
басшылығы
уәкілетті
органның
жауапты
орындаушысы
Әрекеттің
(процестің,
процедураның,
операцияның)
атауы және
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау,
тіркеу, жеке
тұлғаға
түбіртек беру,
құжаттарды
басшыға жолдап,
жауапты
орындаушыны
анықтау
Құжаттармен
танысу және
оларды
уәкілетті
органның
құрылымдық
бөлімшесінің
жауапты
орындаушысына
жіберу
жеке тұлғаның
қызмет алуға
құқығын анықтау
мақсатында
құжаттарды
тексеру
Орындау мерзімі
15 минут
30 минут
1 күнтізбелік
күн
Аяқталу
нысаны
(мәліметтер,
құжаттар,
ұйымдастыру-
өкімдік шешім)
Құжаттарды
резолюция алу
үшін басшыға
жіберу
Резолюция қою
және уәкілетті
органның
құрылымдық
бөлімшесінің
жауапты
орындаушысына
жіберу
Түсініктемесі
бар қызмет
көрсетпеу
жөнінде
хабарлама
немесе қызмет
көрсетуді ұсыну
үшін
құжаттарды
рәсімдеу
Орындау мерзімі
9 күнтізбелік
күнге дейін
30 минут
15 минут
"Мүгедектерді санаторлық-курорттық
жолдамалармен қамтамасыз ету үшін
құжаттарды рәсімдеу" мемлекеттік қызметінің
регламентіне 5-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (процедуралардың) сатылығы мен өзара
әрекеттесуінің сипаттамасы ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы "Мүгедектерді санаторлық-курорттық
жолдамалармен қамтамасыз ету үшін
құжаттарды рәсімдеу"
Алматы облысы әкімдігінің
2012 жылғы 5 қарашадағы № 349
қаулысымен бекітілген
"Қозғалуы қиындық туғызатын бірінші топ мүгедектеріне жеке
көмекшілердің және есту қабілеті нашар мүгедектерге ымдау тілі
мамандарының қызметтерін ұсыну үшін құжаттарын рәсімдеу"
мемлекеттік қызметінің регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" используются следующие понятия:1) уполномоченный орган – городской, районный отдел занятости и социальных программ;
2) сотрудник канцелярии (сотрудник) уполномоченного органа – сотрудник городского, районного отдела занятости и социальных программ, осуществляющий прием и регистрацию документов физического лица;
3) руководитель уполномоченного органа – начальник;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа – сотрудник городского, районного отдела занятости и социальных программ, на которого возложены обязанности по оказанию государственной услуги согласно должностной инструкции.
2. Общие положения
2. Регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченными органами по месту жительства физического лица, перечень адресов которых указан в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается в соответствии с пунктом 3 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Правил предоставления санаторно-курортного лечения инвалидам и детям-инвалидам", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754 и стандарта государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).
7. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов для предоставления услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Қозғалуы қиындық туғызатын бірінші топ мүгедектеріне жеке көмекшілердің және есту қабілеті нашар мүгедектерге ымдау тілі мамандарының қызметтерін ұсыну үшін құжаттарын рәсімдеу" мемлекеттік қызметінің регламентінде келесі ұғымдар қолданады:
1) уәкілетті орган – аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі;
2) уәкілетті орган кеңсесінің (уәкілетті органның) қызметкері – жеке тұлғаның құжаттарын қабылдап тіркейтін аудандық, қалалық жұмыспен қамту бөлімінің қызметкері;
3) уәкілетті органның басшысы – бастық;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы – қызметтік нұсқаулыққа байланысты міндеттер жүктелген аудандық, қалалық жұмыспен қамту бөлімінің қызметкері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызметтің регламенті (бұдан соң – Регламент) Қазақстан Республикасының "Әкімшілік процедуралар туралы" Заңының 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаның тұрғылықты жері бойынша осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайларда уәкілетті органдар тарапынан көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20 бабының 3 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Ережелерге, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Қозғалуы қиындық туғызатын бірінші топ мүгедектеріне жеке көмекшілердің және есту қабілеті нашар мүгедектерге ымдау тілі мамандарының қызметтерін ұсыну үшін құжаттарын рәсімдеу" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес (бұдан соң – Стандарт) ұсынылады.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі өтініш иесіне берілетін қозғалуы қиындық туғызатын бірінші топ мүгедектеріне жеке көмекшілердің және есту қабілеті нашар мүгедектерге ымдау тілі мамандарының қызметтерін ұсыну үшін өткізілген құжаттардың рәсімделгендігі жөніндегі немесе себебін түсіндіре отырып қызметтің көрсетілмейтіндігі жөніндегі жазбаша хабарлама.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полную информацию о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах физическое лицо может получить в пунктах 9, 11 Стандарта, на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, управления координации занятости и социальных программ Алматинской области www.almoblsobes.kz, на стендах уполномоченных органов, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту, в официальных источниках информации.
9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по основаниям, указанным в пункте 16 Стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от физического лица для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через уполномоченный орган:
1) физическое лицо подает заявление и необходимые документы сотруднику канцелярии (сотруднику) уполномоченного органа;
2) сотрудник канцелярии (сотрудник) уполномоченного органа осуществляет регистрацию документов, выдает физическому лицу государственной услуги талон (приложение 2 к настоящему регламенту), направляет документы руководителю уполномоченного органа для наложения резолюции и определения ответственного исполнителя;
3) руководитель уполномоченного органа рассматривает корреспонденцию, накладывает резолюцию, определяет ответственного исполнителя, которому направляет документы;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа рассматривает документы, подготавливает уведомление об оформлении документов для предоставления услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и направляет руководителю для подписания (приложение 3 к настоящему регламенту);
5) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление об оформлении документов для предоставления услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа выдает уведомление об оформлении документов для предоставления услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги физическому лицу при личном обращении в уполномоченный орган или посредством почтового сообщения.

3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http://www.enbek.gov.kz, Алматы облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының www.almoblsobes.kz интернет-ресурстарында, регламенттің  1-қосымшасында көрсетілген мекенжайларда орналасқан уәкілетті органдардың стендтерінде, ресми ақпарат көздерінде және Стандарттың 9, 10 тармақтарында көрсетілген.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері Стандарттың 7 тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету Стандарттың 16 тармағында көрсетілген жағдайларда ұсынылмайды.
11. Жеке тұлғадан мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш алғаннан мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсынғанға дейінгі уәкілетті орган арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) жеке тұлға уәкілетті органның қызметкеріне (кеңсе қызметкеріне) өтініш білдіреді және қажетті құжаттарды өткізеді;
2) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері (уәкілетті органның қызметкері) құжаттарды тіркейді, қызмет көрсетілетін жеке тұлғаға түбіртек береді (осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес), қабылданған құжаттарды уәкілетті органның басшысына резолюция қою үшін және жауапты орындаушыны анықтау үшін жолдайды;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарап резолюция қояды, жауапты орындаушыны анықтап құжаттарды соған жолдайды;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушы құжаттарды қарап қозғалуы қиындық туғызатын бірінші топ мүгедектеріне жеке көмекшілердің және есту қабілеті нашар мүгедектерге ымдау тілі мамандарының қызметтерін ұсыну үшін өткізілген құжаттардың рәсімделгені жөнінде хабарламаны немесе қызметтің көрсетілмейтіндігі жөнінде дәйектелген жауапты әзірлейді (осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес);
5) уәкілетті органның басшысы қозғалуы қиындық туғызатын бірінші топ мүгедектеріне жеке көмекшілердің және есту қабілеті нашар мүгедектерге ымдау тілі мамандарының қызметтерін ұсыну үшін өткізілген құжаттардың рәсімделгені жөнінде хабарламаға немесе қызметтің көрсетілмейтіндігі жөнінде дәйектелген жауапқа қол қояды;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушы қозғалуы қиындық туғызатын бірінші топ мүгедектеріне жеке көмекшілердің және есту қабілеті нашар мүгедектерге ымдау тілі мамандарының қызметтерін ұсыну үшін өткізілген құжаттардың рәсімделгені жөнінде хабарламаны немесе қызметтің көрсетілмейтіндігі жөнінде дәйектелген жауапты уәкілетті органға жүгінген жағдайда жеке тұлғаның өзіне тапсырады немесе пошта арқылы жолдайды.

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски" используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – городской, районный отдел занятости и социальных программ;
2) сотрудник канцелярии (сотрудник) уполномоченного органа – сотрудник городского, районного отдела занятости и социальных программ, осуществляющий прием и регистрацию документов физического лица;
3) руководитель уполномоченного органа – начальник;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа – сотрудник городского, районного отдела занятости и социальных программ, на которого возложены обязанности по оказанию государственной услуги согласно должностной инструкции.
2. Общие положения
2. Регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченными органами по месту жительства физического лица, перечень адресов которых указан в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается в соответствии с пунктом 3 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Правил предоставления санаторно-курортного лечения инвалидам и детям-инвалидам", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754 и стандарта государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).
7. Результатом оказания государственной услуги является уведомление об оформлении документов для предоставления кресла-коляски, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полную информацию о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах физическое лицо может получить в пунктах 9, 11 Стандарта, на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, управления координации занятости и социальных программ Алматинской области www.almoblsobes.kz, на стендах уполномоченных органов, адреса которых  указаны в приложении 1 к настоящему регламенту, в официальных источниках информации.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Мүгедектердің қоларбалар алуға құжаттарын рәсімдеу" мемлекеттік қызметінің регламентінде келесі ұғымдар қолданады:
1) уәкілетті орган – аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі;
2) уәкілетті орган кеңсесінің (уәкілетті органның) қызметкері – жеке тұлғаның құжаттарын қабылдап тіркейтін аудандық, қалалық жұмыспен қамту бөлімінің қызметкері;
3) уәкілетті органның басшысы – бастық;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы – қызметтік нұсқаулыққа байланысты міндеттер жүктелген аудандық, қалалық жұмыспен қамту бөлімінің қызметкері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызметтің регламенті (бұдан соң – Регламент) Қазақстан Республикасының "Әкімшілік процедуралар туралы" Заңының 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаның тұрғылықты жері бойынша осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайларда уәкілетті органдар тарапынан көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20 бабының 3 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Ережелерге, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Мүгедектердің қоларбалар алуға құжаттарын рәсімдеу" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес (бұдан соң – Стандарт) ұсынылады.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі өтініш иесіне берілетін санаторлық-курорттық емделу үшін өткізілген құжаттардың рәсімделгендігі жөніндегі немесе себебін түсіндіре отырып қызметтің көрсетілмейтіндігі жөніндегі жазбаша хабарлама.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http://www.enbek.gov.kz, Алматы облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының www.almoblsobes.kz интернет-ресурстарында, регламенттің  1-қосымшасында көрсетілген мекенжайларда орналасқан уәкілетті органдардың стендтерінде, ресми ақпарат көздерінде және Стандарттың 9, 10 тармақтарында көрсетілген.

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – городской, районный отдел занятости и социальных программ;
2) сотрудник канцелярии (сотрудник) уполномоченного органа – сотрудник городского, районного отдела занятости и социальных программ, осуществляющий прием и регистрацию документов физического лица;
3) руководитель уполномоченного органа – начальник;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа – сотрудник городского, районного отдела занятости и социальных программ, на которого возложены обязанности по оказанию государственной услуги согласно должностной инструкции.
2. Общие положения
2. Регламент государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченными органами по месту жительства физического лица, перечень адресов которых указан в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктами 2), 5), 6), 7) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" и стандарта государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2012 года N 1059 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (далее – Стандарт).
7. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача получателю государственной услуги направления на участие в активных формах содействия занятости, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полную информацию о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах физическое лицо может получить в пунктах 9, 11 Стандарта, на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, управления координации занятости и социальных программ Алматинской области www.almoblsobes.kz, на стендах уполномоченных органов, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту, в официальных источниках информации.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді формаларына қатысу үшін азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік қызметінің регламентінде келесі ұғымдар қолданылады:
1) уәкілетті орган – аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі;
2) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері (қызметкер) – жеке тұлғаның құжаттарын қабылдап, тіркейтін аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің қызметкері;
3) уәкілетті органның басшысы – бастық;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы – қызметтік нұсқаулыққа байланысты міндеттер жүктелген аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің қызметкері.
2. Жалпы ережелер
2. "Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді формаларына қатысу үшін азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік қызметтің регламенті (бұдан соң – Регламент) Қазақстан Республикасының "Әкімшілік процедуралар туралы" Заңының 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаның тұрғылықты жері бойынша осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайларда уәкілетті органдар тарапынан көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 8 бабының 2),5),6),7), тармақтарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 17 тамызындағы № 1059 қаулысымен бекітілген "Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді формаларына қатысу үшін азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес (бұдан соң – Стандарт) ұсынылады.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі өтініш иесіне жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді формаларына қатысу үшін берілетін анықтама немесе себебін түсіндіре отырып қызметтің көрсетілмейтіндігі жөніндегі жазбаша хабарлама болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http://www.enbek.gov.kz, Алматы облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының www.almoblsobes.kz интернет-ресурстарында, регламенттің  1-қосымшасында көрсетілген мекенжайларда орналасқан уәкілетті органдардың стендтерінде, ресми ақпарат көздерінде және Стандарттың 9, 11 тармақтарында көрсетілген.

9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по основаниям, указанным в пункте 16 Стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от физического лица для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через уполномоченный орган:
1) физическое лицо подает заявление и необходимые документы сотруднику канцелярии (сотруднику) уполномоченного органа;
2) сотрудник канцелярии (сотрудник) уполномоченного органа осуществляет регистрацию документов, направляет документы руководителю уполномоченного органа для наложения резолюции и определения ответственного исполнителя;
3) руководитель уполномоченного органа рассматривает корреспонденцию, накладывает резолюцию, определяет ответственного исполнителя, которому направляет документы;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа рассматривает документы, подготавливает проект направления заявителю на участие в активных формах содействия занятости либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и направляет руководителю для подписания (приложение 2 к настоящему регламенту);
5) руководитель уполномоченного органа подписывает направление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа выдает направление заявителю, на участие в активных формах содействия занятости либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги физическому лицу.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Прием и регистрация документов осуществляется сотрудником канцелярии (сотрудником) уполномоченного органа.
14. Для получения государственной услуги физическое лицо представляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) сотрудник канцелярии (сотрудник) уполномоченного органа:
2) руководитель уполномоченного органа;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 4 к настоящему регламенту.

9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері Стандарттың 7 тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету Стандарттың 16 тармағында көрсетілген жағдайларда ұсынылмайды.
11. Жеке тұлғадан мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш алғаннан мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсынғанға дейінгі уәкілетті орган арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) жеке тұлға уәкілетті органның қызметкеріне (қызметкерге) өтініш білдіреді және қажетті құжаттарды өткізеді;
2) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері (қызметкер) құжаттарды тіркейді, қабылданған құжаттарды уәкілетті органның басшысына резолюция қою үшін және жауапты орындаушыны анықтау үшін жолдайды;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарап резолюция қояды, жауапты орындаушыны анықтап, құжаттарды жолдайды;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушы құжаттарды қарап жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді формаларына қатысу үшін ұсынылған құжаттардың рәсімделгені жөнінде хабарламаны немесе қызметтің көрсетілмейтіндігі жөнінде дәйектелген жауапты әзірлеп, басқарма бастығына қол қоюға жібереді (осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес);
5) уәкілетті органның басшысы жәрдемдесудің белсенді формаларына қатысу үшін ұсынылған құжаттардың рәсімделгені жөнінде хабарламаға немесе қызметтің көрсетілмейтіндігі жөнінде дәйектелген жауапқа қол қояды;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушы жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді формаларына қатысу үшін ұсынылған құжаттардың рәсімделгені жөнінде хабарламаны немесе қызметтің көрсетілмейтіндігі жөнінде дәйектелген жауапты жеке тұлғаның өзіне тапсырады.
12. Уәкілетті органға мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш қабылдайтын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында әрекет ету (өзара
әрекеттесу) тәртібінің сипаттамасы
13. Құжат қабылдауды және тіркеуді уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері (қызметкер) жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке тұлға Стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттарды өткізеді.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекет етеді (бұдан соң – ҚФБ):
1) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері (қызметкер);
2) уәкілетті органның басшысы;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
16. Әрбір ҚФБ-тің әкімшілік іс-қимылдарының (процедураларының) сатылығы мен өзара әрекеттесу барысы әр әкімшілік іс-қимылдың (процедураның) орындалу мерзімін ескере отырып осы Регламенттің 4-қосымшасында көрсетілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы әкімшілік іс-қимылдардың логикалық сатылығы мен ҚФБ-дің өзара әрекеттесуін көрсететін кестелер осы Регламенттің 5-қосымшасында келтірілген.

8-72835
4-23-95
Приложение 2
к настоящему регламенту
государственной услуги
"Выдача направлений лицам на
участие в активных формах
содействия занятости"
НАПРАВЛЕНИЕ N ____
______________________________________________________________
(ф.и.о. заявителя)
__________________________направляется на_______________________
________________________________________________________________
(наименование активной формы занятости)
продолжительностью ____________ в __________________________________
____________________________________________________________________
_______________________________________________________________
(наименование организации)
Начальник отдела расшифровка подписи
Дата выдачи
М.П.
Линия отрыва
-----------------------------------------------------------------
Возвращается в Уполномоченный орган
УВЕДОМЛЕНИЕ к направлению N___
__________________________________________________________________
(наименование организации)
сообщает, что __________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(ф.и.о. заявителя)
___ _________ 201__ года приступил
к___________________________________________
(наименование активной формы занятости)
(приказ N ___ от ___ ________ 201__ года)
Руководитель
организации __________________________
расшифровка подписи
М.П.
Приложение 3
к настоящему регламенту
государственной услуги
"Выдача направлений лицам на
участие в активных формах
содействия занятости"
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур). Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
Наименование
СФЕ
Сотрудник
канцелярии
(сотрудник)
уполномочен-
ного органа
Руководитель
уполномочен-
ного органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции)
и их
описание
Прием
документов,
регистрация
документов,
направление
документов
руководителю
для наложения
резолюции и
определения
ответственного
исполнителя
Ознакомление
с пакетом
документов,
наложение
резолюции,
определение
ответственного
исполнителя
Рассмотрение
документов,
определение
права заявителя
для получения
направления на
участие в
активных формах
содействия
занятости
Сроки
исполнения
5 минут
5 минут
5 минут
Форма
завершения
(данные,
документ,
организацион-
но-
распорядитель-
ное
решение)
Подготовка
проекта
направления
или
мотивирован-
ного отказа в
регистрации
для подписания
у руководителя
Подписание
направления
либо
мотивирован-
ного отказа о
предоставлении
услуги
Выдача
мотивированного
отказа или
направления
Сроки
исполнения
5 минут
5 минут
5 минут
Приложение 4
к настоящему регламенту
государственной услуги
"Выдача направлений лицам на
участие в активных формах
содействия занятости"
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур) Описание действий СФЕ Государственная услуга "Выдача направлений лицам на
участие в активных формах содействия
занятости"
Утвержден постановлением
акимата Алматинской области
от 05 ноября 2012 года N 349
Регламент государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по решениям местных представительных
органов"

8-72835
4-23-95
"Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің
белсенді формаларына қатысу үшін
азаматтарға анықтама беру"
мемлекеттік қызметінің регламентіне
2-қосымша
№_______ Жолдама
_______________________________________________________________
(өтініш берушінің аты-жөні)
______________________ мерзімге ____________________________________
(мекеменің атауы)
______________________________________________________ жіберіледі
(жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді формасының аты)
Бөлім бастығы                              АТЖ
Берілген күні
МО
Кесу сызығы
--------------------------------------------------------------------
Уәкілетті органға қайтарылады
Жолдама берілгені туралы хабарлама №___
____________________________________________________________________
(өтініш берушінің аты-жөні)
___________________________________________________________________
(мекеменің атауы)
201__жылдың___________ _________________________________________________
(жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді формасының аты)
кіріскенін хабарлайды.
(201__ жылғы _____ _____№ бұйрық)
Мекеме басшысы               _____________
қолы
М.О.
"Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің
белсенді формаларына қатысу үшін
азаматтарға анықтама беру"
мемлекеттік қызметінің регламентіне
3-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (процедуралардың) сатылығы мен өзара
әрекеттесуінің сипаттамасы ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі процестің (жұмыс көлемінің) әрекеті
әрекеттің (жұмыс көлемінің) №
1
2
3
ҚФБ-тің атауы
Уәкілетті
органның кеңсе
қызметкері
(қызметкер)
Уәкілетті
органның
басшысы
Уәкілетті
органның
жауапты
орындаушысы
Әрекеттің
(процестің,
процедураның,
операцияның)
атауы және
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау,
тіркеу,
құжаттарды
басшыға жолдап,
жауапты
орындаушыны
анықтау
Құжаттармен
танысу,
резолюция қою,
жауапты
орындаушыны
анықтау
Құжаттарды
қарау, жұмыспен
қамтуға
жәрдемдесудің
белсенді
формаларына
қатысу құқығын
анықтау
Орындау мерзімі
5 минут
5 минут
5 минут
Аяқталу нысаны
(мәліметтер,
құжаттар,
ұйымдастыру-
өкімдік шешім)
Басшыға
қол қою үшін
анықтаманың
жобасын немесе
тіркелмей-
тіндігі жөнінде
дәйектелген
жауапты әзірлеу
Анықтамаға
немесе
қызметтің
көрсетілмей-
тіндігі жөнінде
дәйектелген
жауапқа қол
қою
Қызметтің
көрсетілмей-
тіндігі жөнінде
дәйектелген
жауапты немесе
анықтаманы беру
Орындау мерзімі
5 минут
5 минут
5 минут
"Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің
белсенді формаларына қатысу үшін
азаматтарға анықтама беру"
мемлекеттік қызметінің регламентіне
4-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (процедуралардың) сатылығы мен өзара
әрекеттесуінің сипаттамасы ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы "Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді формаларына қатысу
үшін азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік қызметі
Алматы облысы әкімдігінің
2012 жылғы 5 қарашадағы № 349
қаулысымен бекітілген
"Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау
және төлеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – городской, районный отдел занятости и социальных программ;
2) сотрудник канцелярии (сотрудник) уполномоченного органа – сотрудник городского, районного отдела занятости и социальных программ, осуществляющий прием и регистрацию документов физического лица;
3) руководитель уполномоченного органа – начальник;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа – сотрудник городского, районного отдела занятости и социальных программ, на которого возложены обязанности по оказанию государственной услуги согласно должностной инструкции.
2. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах".
2. Государственная услуга оказывается уполномоченными органами по месту жительства физического лица, перечень адресов которых указан в приложении 1 к настоящему регламенту.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании подпункта 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решений местных представительных органов и стандарта государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).
7. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление о назначении социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полную информацию о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах физическое лицо может получить в пунктах 9, 11 Стандарта, на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, управления координации занятости и социальных программ Алматинской области www.almoblsobes.kz, на стендах уполномоченных органов, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту, в официальных источниках информации.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде келесі ұғымдар қолданады:
1) уәкілетті орган – аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі;
2) уәкілетті органның кеңсе қызметкері (қызметкер) - аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің қызметкері жеке тұлғаның құжаттарын қабылдап, тіркейді;
3) уәкілетті органның басшысы- аудандық, қалалық әлеуметтік бағдарламалар мен жұмыспен қамту бөлімінің бастығы;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы - лауазымдық қызметтер ережесіне сәйкес міндеттемелері жүктелген уәкілетті органның қызметкері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы "Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызметтің регламенті (бұдан соң – Регламент) Қазақстан Республикасының "Әкімшілік процедуралар туралы" Заңының 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес құрастырылды.
3. Мемлекеттік қызмет осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша жергілікті атқарушы органдар тарапынан көрсетіледі.
4.Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару" Заңының 6 бабының 1 тармағындағы 1 тармақшасына және жергілікті өкілетті органдардың (маслихат) шешіміне және Қазақстан Республикасы Өкіметінің 2011 жылдың 7 сәуіріндегі № 394 бұйрығының "Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет көрсету стандартына сәйкес көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі - әлеуметтік көмектің тағайындалуы жөніндегі немесе себебін түсіндіре отырып қызметтің көрсетілмейтіндігі жөніндегі жазбаша хабарлама.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http://www.enbek.gov.kz және Алматы облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының www.almoblsobes.kz интернет-ресурстарында, осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілгендей жергілікті атқарушы органдардың стендтерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады. Сонымен бірге, мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 9,10 тармақтарына сәйкес көрсетіледі.

9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по основаниям, указанным в пункте 16 Стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от физического лица для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через уполномоченный орган:
1) физическое лицо подает заявление и необходимые документы сотруднику канцелярии (сотруднику) уполномоченного органа;
2) сотрудник канцелярии (сотрудник) уполномоченного органа осуществляет регистрацию документов, выдает физическому лицу государственной услуги талон (приложение 2 к настоящему регламенту), направляет документы руководителю уполномоченного органа для наложения резолюции и определения ответственного исполнителя;
3) руководитель уполномоченного органа рассматривает корреспонденцию, накладывает резолюцию, определяет ответственного исполнителя, которому направляет документы;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа рассматривает документы, подготавливает уведомление о назначении социальной помощи либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и направляет руководителю для подписания согласно приложению 3 к настоящему регламенту;
5) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление о назначении социальной помощи либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа выдает уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги физическому лицу при личном обращении в уполномоченный орган или посредством почтового сообщения.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Прием и регистрация документов осуществляется сотрудником канцелярии (сотрудником) уполномоченного органа.
14. Для получения государственной услуги физическое лицо представляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) сотрудник канцелярии (сотрудник) уполномоченного органа:
2) руководитель уполномоченного органа;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 регламенту.

9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі стандарттың 7 тармағына сәйкес көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуге келісім бермеуі- мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 16 тармағында енгізілген.
11. Жеке тұлғадан мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш алғаннан мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсынғанға дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) жеке тұлға уәкілетті органның кеңсе қызметкеріне өтініш пен құжаттарды тапсырады;
2) уәкілетті органдағы кеңсенің қызметкері- құжаттарды тіркеп, мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке тұлғаға (осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес) түбіртек береді. Құжаттарды уәкілетті органның басшысына резолюция қою үшін және жауапты қызметкерді анықтауға жолдайды.
3) уәкілетті органның басшысы кіріс құжаттарды қарап, резолюция қояды және жауапты қызметкерді анықтап, құжаттарды жолдайды.
4) уәкілетті органның жауапты қызметкері құжаттарды қабылдап, 18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындалғандығы немесе келісім бермегендігі туралы (осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес) хабарлама дайындап, қол қоюға басшыға жібереді.
5) уәкілетті органның басшысы мемлекеттік бюджеттен мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің тағайындалғандығы немесе келісім бермегендігі туралы хабарламаға қол қояды.
6) уәкілетті органның жауапты қызметкері қызмет көрсетілетін жеке тұлғаға мемлекеттік қызметтің тағайындалғандығы немесе келісім бермегендігі туралы хабарламаны тапсырады немесе пошта арқылы жібереді.
12. Мемлекеттік қызмет көрсетуге құжат қабылдайтын тұлғалардың минималды саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында әрекет ету (өзара
әрекеттесу) тәртібінің сипаттамасы
13. Құжаттарды қабылдау және тіркеу уәкілетті органның кеңсе қызметкері арқылы жүзеге асады.
14. Жеке тұлға мемлекеттік қызметті алу үшін стандарттың 11 тармағының талаптарына сәйкес құжаттарын дайындайды.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекет етеді (бұдан соң – ҚФБ):
1) уәкілетті органның кеңсе қызметкері,
2) уәкілетті органның басшысы.
3) уәкілетті органның жауапты қызметкері.
16. Әрбір ҚФБ-тің әкімшілік іс-қимылдарының (процедураларының), мәтіндік кестелік бейнелеу сатылығы мен өзара әрекеттесу барысы әр әкімшілік іс-қимылдың (процедураның) орындалу мерзімін ескере отырып осы Регламенттің 4-қосымшасында көрсетілген.

17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 5 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную
услугу
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа.
Руководитель уполномоченного органа несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к настоящему регламенту
государственной услуги
"Назначение и выплата социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по решениям
местных представительных органов"
Перечень уполномоченных органов, оказывающих государственную
услугу
N
п/п
Наименование
уполномоченного
органа
Юридический адрес
расположения
уполномоченного
органа (город, район,
улица, N дома
(квартиры), адрес
электронной почты)
Код
города
номер
телефона
График
работы
1
2
3
4
5
1
Отдел занятости
и социальных
программ
Аксуского района
Аксуский район,
поселок Жансугурова,
улица Желтоксан, 5
korgan-53@mail.ru
8-72832
2-11-43
Ежедневно
с 9.00
до 18.00
часов с
обеденным
перерывом
с 13.00
до 14.00
часов,
кроме
выходных и
праздничных
дней,
установленных
Законом
Республики
Казахстан
от 13 декабря
2001 года
"О праздниках в
Республике
Казахстан"
2
Отдел занятости
и социальных
программ
Алакольского
района
Алакольский район,
город Учарал,
улица Женис, 148
alaksob@mail.ru

17. Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы әкімшілік іс-қимылдардың логикалық сатылығы мен ҚФБ-дің өзара әрекеттесуін көрсететін кестелер мен сызбалар осы Регламенттің 5-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымдық тұлғалардың
жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызметтің көрсетілуіне жергілікті атқарушы органның басшысы жауапты болады.
Жергілікті атқарушы органның басшысы мемлекеттік қызметтің белгіленген мерзім аралығында орындалуы үшін Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жауапкершілікке тартылады.
"Жергiлiктi өкiлдi органдардың
шешiмдерi бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген санаттарына
әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Алматы облысының аудандық, қалалық жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері
№ р/с
Уәкілетті органның
атауы
Уәкілетті органның
орналасқан заңды
мекенжайы (қала,
аудан, көше, үйдің
(пәтердің)
№, электронды
поштаның мекенжайы)
Қала
коды
және
телефон
нөмірі
Жұмыс
кестесі
1
2
3
4
5
1
Ақсу ауданының
жұмыспен қамту
және әлеуметтік
бағдарламалар
бөлімі
Ақсу ауданы,
Жансүгіров кенті,
Желтоқсан көшесі, 5
korgan-53@mail.ru
8-72832
2-11-43
Қазақстан
Республика
сының 2001
жылғы 13
желтоқ-
санындағы
"Қазақстан
Республика
сының
мерекелері
туралы"
Заңына
сәйкес,
демалыс
және мереке
күндерін
қоспағанда,
аптасына
бес күн
сағат 9-00
бастап
18-00
дейін,
түскі
үзіліс
сағат 13-00
бастап
14-00 дейін
2
Алакөл ауданының
жұмыспен қамту
және әлеуметтік
бағдарламалар
бөлімі
Алакөл ауданы,
Үшарал қаласы,
Жеңіс көшесі, 148
alaksob@mail.ru

8-72835
4-23-95
Приложение 2
к настоящему регламенту
государственной услуги
"Назначение и выплата социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по решениям
местных представительных органов"
Талон физическому лицу услуги
Уважаемый _____________(указывается ФИО физического лица услуги), Ваши документы приняты "___"___________20__года, регистрационный номер документов _____
ФИО лица, принявшего документы____________
Приложение 3
к настоящему регламенту
государственной услуги
"Назначение и выплата социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по решениям
местных представительных органов"
_________________________
(кому адресуется)
Доводим до сведения, что Вам назначена социальная помощь/Вам отказано в назначении социальной помощи в связи с ______________________________
(указать причину отказа)
Начальник отдела
Приложение 4
к настоящему регламенту
государственной услуги
"Назначение и выплата социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по решениям
местных представительных органов"
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур). Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
Наименование
СФЕ
Сотрудник канцелярии (сотрудник) уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их
описание
Прием
документов,
регистрация
документов,
выдача талона
физическому
лицу,
направление
документов
руководителю
для наложения
резолюции и
определения
ответственного
исполнителя
Ознакомление с
пакетом
документов,
наложение
резолюции,
определение
ответственного
исполнителя.
Рассмотрение
документов на
определение права
получателя на
назначение
социальной помощи
Сроки
исполнения
15 минут
30 минут
1 календарный
день
Форма
завершения
(данные,
документ,
организацион-
но-
распорядительное
решение)
Подготовка
проекта
уведомления о
назначении
социальной
помощи или
мотивирован-
ного отказа в
регистрации
для подписания
у руководителя
Подписание
уведомления
либо
мотивирован-
ного отказа
о предостав-
лении услуги
Выдача
мотивированного
отказа или
уведомления
назначении
социальной
помощи
Сроки
исполнения
Не более 14
календарных
дней
30 минут
15 минут
Приложение 5
к настоящему регламенту
государственной услуги
"Назначение и выплата социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по решениям
местных представительных органов"
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур) Описание действий СФЕ Государственная услуга "Назначение и выплата социальной помощи
отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных
представительных органов"
Утвержден постановлением
акимата Алматинской области
от 05 ноября 2012 года N 349
Регламент государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя
(семьи) к получателям адресной социальной помощи"

8-72835
4-23-95
"Жергiлiктi өкiлдi органдардың
шешiмдерi бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген санаттарына
әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Тұтынушыға қызмет көрсету талоны
Құрметті___________________(қызмет көрсетілетін тұтынушының аты-жөні), 20__ жылдың "__" ________ Сіздің құжаттарыңыз қабылданып, құжаттардың нөмірі ___ болып тіркелді.
Қабылдаған адамның аты-жөні________________
" Жергiлiктi өкiлдi органдардың
шешiмдерi бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген санаттарына
әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 3-қосымша
Мекеме хаттарының бланкі
_______________ тұтынушының аты-жөні
__________________________мекен жайы
_______(қала) ауданының "Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ Сізге әлеуметтік көмектің тағайындалғандығы туралы хабарлайды.
Бастық           ___________         аты-жөні
қолы
Орын.аты – жөні, телефон нөмірі
"Жергiлiктi өкiлдi органдардың
шешiмдерi бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген санаттарына
әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 4-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (процедуралардың) сатылығы мен өзара
әрекеттесуінің сипаттамасы
Жергілікті атқарушы органдарға тұтынушының жүгінуі кезіндегі
ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі процестің (жұмыс көлемінің) әрекеті
Әрекеттің
(жұмыс
көлемінің) №
1
2
3
ҚФБ-тің атауы
Уәкілетті
органның кеңсе
қызметкері
(қызметкер)
Жергілікті
атқарушы
органның
басшысы
Жергілікті
атқарушы органның
жауапты
орындаушысы
Әрекеттің
(процестің,
процедураның,
операцияның)
атауы және
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау,
тіркеу,
тұтынушыға
түбіртек беру,
резолюция қою
үшін
құжаттарды
басшыға жіберу
Құжаттармен
танысу және
оларды
жергілікті
атқарушы
органның
құрылымдық
бөлімшесінің
жауапты
орындаушысына
жіберу
Әлеуметтік
көмекті
тағайындау
мақсатында
құжаттарды
тексеру
Орындау
мерзімі
15 минут
30 минут
1 күнтізбелік күн
Аяқталу
нысаны
(мәліметтер,
құжаттар,
ұйымдастыру-
өкімдік шешім)
Әлеуметтік
көмектің
көрсетілуіне
немесе келісім
бермеуіне
құжаттарды
рәсімдеу
кезінде
хабарлама
дайындау
Әлеуметтік
көмектің
көрсетілуіне
немесе келісім
бермеуіне
құжаттарға қол
қою немесе
құжаттарды
толықтыру үшін
жауапты
орындаушыға
қайтарып беру
Түсініктемесі бар
келісім бермеу
немесе әлеуметтік
көмекті
тағайындау
жөнінде
хабарлама
Орындау
мерзімі
14 күнтізбелік
күн
30 минут
15 минут
"Жергiлiктi өкiлдi органдардың
шешiмдерi бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген санаттарына
әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 5-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (процедуралардың) сатылығы мен өзара
әрекеттесуінің сипаттамасы Тұтынушының қызмет көрсету жөнінде уәкілетті органға жүгінуі
кезіндегі ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау" мемлекеттік
қызмет көрсету
Алматы облысы әкімдігінің
2012 жылғы 5 қарашадағы № 349
қаулысымен бекітілген
"Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің
(отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – городской, районный отдел занятости и социальных программ;
2) сотрудник канцелярии (сотрудник) уполномоченного органа – сотрудник городского, районного отдела занятости и социальных программ, осуществляющий прием и регистрацию документов физического лица;
3) руководитель уполномоченного органа – начальник;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа – сотрудник городского, районного отдела занятости и социальных программ, на которого возложены обязанности по оказанию государственной услуги согласно должностной инструкции;
5) аким сельского округа - аким поселка, аула (села), аульного (сельского) округа.
2. Общие положения
2. Регламент государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченными органами по месту жительства физического лица, перечень адресов которых указан в приложении 1 к настоящему регламенту, при отсутствии уполномоченного органа по местожительству, получатель государственной услуги обращается за получением государственной услуги к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, перечень адресов которых указан в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи", Правил формирования, направления расходования и учета средств, выделяемых на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям - сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 года N 64 и стандарта государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2012 года N 1059 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (далее – Стандарт).

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде келесі ұғымдар қолданады:
1) уәкілетті орган – аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі;
2) уәкілетті органның кеңсе қызметкері (қызметкер) - аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің қызметкері жеке тұлғаның құжаттарын қабылдап, тіркейді;
3) уәкілетті органның басшысы- аудандық, қалалық әлеуметтік бағдарламалар мен жұмыспен қамту бөлімінің бастығы;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы - лауазымдық қызметтер ережесіне сәйкес міндеттемелері жүктелген уәкілетті органның қызметкері;
5) әкім - кент, ауыл, ауылдық округ әкімі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы "Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік қызметтің регламенті (бұдан соң – Регламент) Қазақстан Республикасының "Әкімшілік процедуралар туралы" Заңының 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес құрастырылды
3. Мемлекеттік қызмет осы регламенттің 1,2 қосымшаларында көрсетілген мекен-жайлар бойынша жергілікті атқарушы органдар тарапынан немесе болмаған жағдайда, ауыл, ауылдық округ, кент әкімі тарапынан көрсетіледі.
4.Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Заңы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қаңтардағы № 64 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік білім беру мекемелерінің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге бөлінетін қаражатты қалыптастыру, жұмсау бағыты мен оларды есепке алу қағидаларының негізінде және Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 17 тамыздағы № 1059 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасы Өкіметінің кейбір шешімдеріне өзгертулер мен қосымшалар енгізу туралы", "Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандартына сәйкес көрсетіледі (бұдан соң – Стандарт).

7. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки, подтверждающей принадлежность получателя государственной услуги (семьи) к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полную информацию о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах физическое лицо может получить в пунктах 9, 11 Стандарта, на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, управления координации занятости и социальных программ Алматинской области www.almoblsobes.kz, на стендах уполномоченных органов, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту, в официальных источниках информации.
9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по основаниям, указанным в пункте 16 Стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от физического лица для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через уполномоченный орган:
1) физическое лицо подает заявление и необходимые документы сотруднику канцелярии (сотруднику) уполномоченного органа;
2) сотрудник канцелярии (сотрудник) уполномоченного органа осуществляет регистрацию документов, направляет документы руководителю уполномоченного органа для наложения резолюции и определения ответственного исполнителя;
3) руководитель уполномоченного органа рассматривает корреспонденцию, накладывает резолюцию, определяет ответственного исполнителя, которому направляет документы;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа рассматривает документы, подготавливает проект справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и направляет руководителю для подписания (приложение 3 к настоящему регламенту);
5) руководитель уполномоченного органа подписывает справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа выдает справку, подтверждающую принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги физическому лицу.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги составляет один сотрудник.

7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі - атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беру немесе себебін түсіндіре отырып қызметтің көрсетілмейтіндігі жөніндегі жазбаша хабарлама.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http://www.enbek.gov.kz және Алматы облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының www.almoblsobes.kz интернет-ресурстарында, осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілгендей жергілікті атқарушы органдардың стендтерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады. Сонымен бірге, мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 9,10 тармақтарына сәйкес көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі стандарттың 7 тармағына сәйкес көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуге келісім бермеуі- мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 16 тармағында енгізілген.
11. Жеке тұлғадан мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш алғаннан мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсынғанға дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) жеке тұлға уәкілетті органның кеңсе қызметкеріне (қызметкер) өтініш білдіреді;
2) уәкілетті органдағы кеңсенің қызметкері- құжаттарды тіркеп, құжаттарды уәкілетті органның басшысына резолюция қою үшін және жауапты қызметкерді анықтауға жолдайды.
3) уәкілетті органның басшысы кіріс құжаттарды қарап, резолюция қояды және жауапты қызметкерді анықтап, құжаттарды жолдайды.
4) уәкілетті органның жауапты қызметкері құжаттарды қабылдап, атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беруге немесе келісім бермегендігі туралы хабарлама дайындап, қол қоюға басшыға жібереді ( осы регламенттің 4 қосымшасы).
5) уәкілетті органның басшысы атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беруге немесе келісім бермегендігі туралы хабарламаға қол қояды.
6) уәкілетті органның жауапты қызметкері жеке тұлғаға атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама береді немесе келісім бермегендігі туралы хабарламаны тапсырады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсетуге құжат қабылдайтын тұлғалардың минималды саны бір қызметкерді құрайды.

872833
28560
Балхашский район
1
Баканаский
сельский округ
аппарата акима
района
Баканас,
ул. Кунаева, 66
bakanas.kz
872773 91645
2
Акдалинский
сельский округ
аппарата акима
района
Акдала,
ул.Кунаева, 6
bakanas.kz
872773 93417
3
Акжарский
сельский округ
аппарата акима
района
Акжар,
ул.Барибаева, 20
bakanas.kz
872773 22683
4
Бырликский
сельский округ
аппарата акима
района
Бырлик,
ул.Ботешева, 8
bakanas.kz
872773 93819
5
Бакбактинский
сельский округ
аппарата акима
района
Бакбакты,
ул. Абая, 14 bakanas.kz
872773 99252
6
Берекеский
сельский округ
аппарата акима
района
Береке,
ул.Кунаева 11/1
bakanas.kz
872773 96492
7
Желторангинский
сельский округ
аппарата акима
района
Желторангы,
ул. Касымбекова,10
bakanas.kz
872773 94544
8
Куйганский
сельский округ
аппарата акима
района
Куйган,
ул. Омарбекова, 34
bakanas.kz
872773 94740
9
Балатопарский
селолық округі
Балатопар,
ул. Темира
Кулмаханова, 8
bakanas.kz
872773 96634
10
Топарский
сельский округ
аппарата акима
района
Топар,
ул.Б.Момышулы, 36
bakanas.kz
872773 51216
11
Миялинский
сельский округ
аппарата акима
района
Миялы,
ул.Касымбекова, 14
bakanas.kz
872773 53248
12
Кокталский
сельский округ
аппарата акима
района
Коктал,
ул. Ахметова, 6
bakanas.kz
872773 92416
13
Аккольский
сельский округ
аппарата акима
района
Акколь,
ул. Центральная 5
bakanas.kz
872773 93217
14
Каройский
сельский округ
аппарата акима
района
Қарой,
ул.Бидешева, 26
bakanas.kz
872773 50315
15
Жиделинский
сельский округ
аппарата акима
района
Жидели,
ул. Жамбыла, 9
bakanas.kz
872773 92646
Енбекшиказахский район
1
Аким Аватского
сельского
округа,
Енбекшиказахского
района
с.Ават
ул.Тауелсиздик, 87
enbekshi.kz

872833
28560
Балхаш ауданы
1
Бақанас селолық
округ аудан
әкімінің аппараты
Баканас,
Қонаев көш., 66
bakanas.kz
872773 91645
2
Ақдалин селолық
округ аудан
әкімінің аппараты
Акдала,
Қонаев көш., 6
bakanas.kz
872773 93417
3
Ақжар селолық округ
аудан әкімінің
аппараты
Акжар,
Барибаев көш., 20
bakanas.kz
872773 22683
4
Бырлик селолық
округ аудан
әкімінің аппараты
Бырлик, Ботешева көш., 8
bakanas.kz
872773 93819
5
Бақбақты селолық
округ аудан
әкімінің аппараты
Бакбакты, Абай көш., 14
bakanas.kz
872773 99252
6
Береке селолық
округ аудан
әкімінің аппараты
Береке,Қонаева 11/1
bakanas.kz
872773 96492
7
Желтораңғы селолық
округ аудан
әкімінің аппараты
Желторанғы,
Касымбекова көш., 10
bakanas.kz
872773 94544
8
Құйған селолық
округ аудан
әкімінің аппараты
Құйған,
Омарбекова көш., 34
bakanas.kz
872773 94740
9
Балатопар селолық
округ аудан
әкімінің аппараты
Балатопар, Темир
Кулмаханова көш., 8
bakanas.kz
872773 96634
10
Топар селолық округ
аудан әкімінің
аппараты
Топар,
Б.Момышұлы көш., 36
bakanas.kz
872773 51216
11
Миялы селолық округ
аудан әкімінің
аппараты
Миялы,
Қасымбеков көш., 14
bakanas.kz
872773 53248
12
Көктал селолық
округ аудан
әкімінің аппараты
Коктал,
Ахметова көш., 6
bakanas.kz
872773 92416
13
Ақкөл селолық округ
аудан әкімінің
аппараты
Ақкөл,
Центральная көш., 5
bakanas.kz
872773 93217
14
Қарой селолық округ
аудан әкімінің
аппараты
Қарой,
Бидешева көш.,26
bakanas.kz
872773 50315
15
Жиделы селолық
округ аудан
әкімінің аппараты
Жиделы,
Жамбыл көш., 9
bakanas.kz
872773 92646
Еңбекшіқазақ ауданы
1
Ават селолық округ
аудан әкімінің
аппараты
Ават ауылы
Тәуелсіздік көш., 87
enbekshi.kz

872775
64216
2
Аким Акшийского
сельского
округа,
Енбекшиказахского
района
с. Акши
ул.Даркембая, 47
enbekshi.kz
872775
55398
3
Аким Асинского
сельского
округа,
Енбекшиказахского
района
с.Кызыл-Шарык,
ул.Рыскулбекова,13
enbekshi.kz
872776
977545
4
Аким
Балтабайского
сельского
округа,
Енбекшиказахского
района
с.Балтабай,
ул.Алматинская, 53
enbekshi.kz
872775
50324
5
Аким
Байтерекского
сельского
округа,
Енбекшиказахского
района
с.Байтерек,
ул.Ленина,32
enbekshi.kz
872775
51335
6
Аким
Болекского
сельского
округа,
Енбекшиказахского
района
с.Болек,
ул.Заводская,б-н
enbekshi.kz

872775
64216
2
Акши селолық округ
аудан әкімінің
аппараты
Акши ауылы
Даркембая көш., 47
enbekshi.kz
872775
55398
3
Асин селолық округ
аудан әкімінің
аппараты
Кызыл-Шарык ауылы,
Рыскулбекова,13
enbekshi.kz
872776
977545
4
Балтабай селолық
округ аудан
әкімінің аппараты
Балтабай ауылы,
Алматинская, 53
enbekshi.kz
872775
50324
5
Байтерек селолық
округ аудан
әкімінің аппараты
Байтерек
ауылы,Ленина,32
enbekshi.kz
872775
51335
6
Болек селолық округ
аудан әкімінің
аппараты
Болек ауылы,
Заводская,б-н
enbekshi.kz

872775
57001
7
Аким
Бартогайского
сельского
округа,
Енбекшиказахского
района
с.Бижаново,
ул.Абая б-н
enbekshi.kz
872776
971332
8
Аким
Евгенемало-
водненского
сельского
округа,
Енбекшиказахского
района
с. Маловодное,
ул. Оразбекова,1
enbekshi.kz
872775
56995
9
Аким Есикского
городского
округа
Енбекшиказахского
района
г.Есик
ул.Алматинская,112
enbekshi.kz
872775
41102
10
Аким
Жанашарского
сельского
округа,
Енбекшиказахского
района
С. Жанашар,
ул.Кузиева,66
enbekshi.kz
872775
28446
11
Аким
Казахстанского
сельского
округа,
Енбекшиказахского
района
с.Казахстан,
ул.Аупена,4
enbekshi.kz

872775
57001
7
Бартоғай селолық
округ аудан
әкімінің аппараты
Бижаново ауылы,
Абая б-н enbekshi.kz
872776
971332
8
Евгенемаловодное
селолық округ аудан
әкімінің аппараты
Маловодное ауылы,
Оразбекова көш.,1
enbekshi.kz
872775
56995
9
Есік селолық округ
аудан әкімінің
аппараты
Есік қаласы,
Алматинская,112
enbekshi.kz
872775
41102
10
Жанашар селолық
округ аудан
әкімінің аппараты
Жанашар
ауылы,Кузиева,66
enbekshi.kz
872775
28446
11
Қазақстан селолық
округ аудан
әкімінің аппараты
Қазақстан, Аупена,4
enbekshi.kz

872772
35180
Пять дней
в неделю, за
исключением
выходных и
праздничных
дней,
с 9-00 до
18-00 часов,
обед с
13-00 до
14-00 часов
2
Шенгельдинский
сельский округ
С.Шегельды,
ул.Сейфуллина,43
87272
71404
Город Талдыкорган
1
Отенайский
сельский округ
аппарата акима
С.Отенай,
ул.Абжалиева, 34
akimat-taldykorgan.kz
8728
229399
Пять дней
в неделю, за
исключением
выходных и
праздничных
дней,
с 9-00 до
18-00 часов,
обед с
13-00 до
14-00 часов
2
Еркинский
сельский округ
аппарата акима
С.Еркин,
ул.Сулеева, 78
8728
262520
Приложение 3
к настоящему регламенту
государственной услуги
"Выдача справки, подтверждающей
принадлежность заявителя (семьи) к
получателям адресной
социальной помощи"
СПРАВКА
Дана _________________________________________________________
регистрационный номер ______________ в том, что он (а) действительно
в ____ квартале 20 ___ г. являлась получателем государственной адресной социальной помощи.
На следующих членов семьи:
1. ___________________________________________________________
2. ___________________________________________________________
3. ___________________________________________________________
4. ___________________________________________________________
5. ___________________________________________________________
Справка дана для предъявления по месту требования.
Начальник уполномоченного органа
(аким поселка, аула (села),
аульного (сельского) округа) __________________________
Приложение 4
к настоящему регламенту
государственной услуги
"Выдача справки, подтверждающей
принадлежность заявителя (семьи) к
получателям адресной
социальной помощи"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур). Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
Наименование
СФЕ
Сотрудник
канцелярии
(сотрудник)
уполномо-
ченного органа
Руководитель
уполномочен-
ного органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их
описание
Прием
документов,
регистрация
документов,
направление
документов
руководителю
для наложения
резолюции и
определения
ответственного
исполнителя
Ознакомление
с пакетом
документов,
наложение
резолюции,
определение
ответственного
исполнителя.
Рассмотрение
документов на
принадлежность
заявителя к
получателям
адресной
социальной
помощи
Сроки
исполнения
2 минуты
2 минуты
2 минуты
Форма
завершения
(данные,
документ,
организацион-
но-
распоряди-
тельное
решение)
Подготовка
проекта
справки или
мотивирован-
ного отказа в
регистрации
для подписания
у руководителя
Подписание
справки либо
мотивирован-
ного отказа о
предоставлении
услуги
Выдача
мотивированного
отказа или
справки
Сроки
исполнения
2 минуты
2 минуты
2 минуты
Приложение 5
к настоящему регламенту
государственной услуги
"Выдача справки, подтверждающей
принадлежность заявителя (семьи) к
получателям адресной социальной помощи"
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур) Описание действий СФЕ Государственная услуга "Выдача справки, подтверждающей
принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной
социальной помощи"
Утвержден постановлением
акимата Алматинской области
от 05 ноября 2012 года N 349
Регламент государственной услуги
"Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18
лет"

872772
35180
2
Шенгельдинский
селолық округ
Шенгельды ауылы,
Сейфуллина,43
87272
71404
Талдықорған қаласы
1
Отенайский селолық
округ
Отенай ауылы,
Абжалиева, 34
akimat-taldykorgan.kz
8728
229399
2
Еркинский селолық
округ
Еркін ауылы,
Сулеева, 78
8728
262520
"Атаулы әлеуметтік көмек
алушыларға өтініш берушінің
(отбасының) тиесілігін растайтын
анықтама беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 3-қосымша
АНЫҚТАМА
20 ___ жылдың ____ тоқсанында атаулы әлеуметтік көмек алғандығы туралы
_________________________________________________________ беріліп, тіркеу нөмірі тіркелді.
Төмендегі отбасы мүшелеріне:
1. ___________________________________________________________
2. ___________________________________________________________
3. ___________________________________________________________
4. ___________________________________________________________
5. ___________________________________________________________
Анықтама жұмыс орнына талап етіледі.
Уәкілетті органның басшысы
(кент, ауыл, ауылдық округ әкімі) __________________________
" Атаулы әлеуметтік көмек
алушыларға өтініш берушінің
(отбасының) тиесілігін растайтын
анықтама беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 4-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (процедуралардың) сатылығы мен өзара
әрекеттесуінің сипаттамасы
Жергілікті атқарушы органдарға тұтынушының жүгінуі кезіндегі
ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі процестің (жұмыс көлемінің) әрекеті
Әрекеттің
(жұмыс
көлемінің) №
1
2
3
ҚФБ-тің атауы
Уәкілетті
органның кеңсе
қызметкері
(қызметкер)
Жергілікті
атқарушы
органның
басшысы
Жергілікті
атқарушы
органның
жауапты
орындаушысы
Әрекеттің
(процестің,
процедураның,
операцияның)
атауы және
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау,
тіркеу,
тұтынушыға
түбіртек беру,
резолюция қою
үшін
құжаттарды
басшыға жіберу
Құжаттармен
танысу және
оларды
жергілікті
атқарушы
органның
құрылымдық
бөлімшесінің
жауапты
орындаушысына
жіберу
Атаулы әлеуметтік
көмек алатынын
растайтын
анықтама беру
мақсатында
құжаттарды
тексеру
Орындау
мерзімі
2 минут
2 минут
2 минут
Аяқталу нысаны
(мәліметтер,
құжаттар,
ұйымдастыру-
өкімдік
шешім)
Анықтама беру
немесе келісім
бермеуіне
құжаттарды
рәсімдеу
кезінде
хабарлама
дайындау
Анықтама
берілетіндігі
немесе келісім
бермеуіне
құжаттарға қол
қою немесе
құжаттарды
толықтыру үшін
жауапты
орындаушыға
қайтарып беру
Түсініктемесі бар
келісім бермеу
туралы хабарлама
немесе анықтаманы
беру
Орындау мерзімі
2 минут
2 минут
2 минут
"Атаулы әлеуметтік көмек
алушыларға өтініш берушінің
(отбасының) тиесілігін растайтын
анықтама беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 5-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (процедуралардың) сатылығы мен өзара
әрекеттесуінің сипаттамасы Тұтынушының қызмет көрсету жөнінде уәкілетті органға жүгінуі
кезіндегі ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау" мемлекеттік
қызмет көрсету
Алматы облысы әкімдігінің
2012 жылғы 5 қарашадағы № 349
қаулысымен бекітілген
"18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар
тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет" используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – городской, районный отдел занятости и социальных программ;
2) сотрудник канцелярии (сотрудник) - сотрудник городского, районного отдела занятости и социальных программ, осуществляющий прием и регистрацию документов физического лица;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа – сотрудник уполномоченного органа, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) руководитель уполномоченного органа – начальник городского, районного отдела занятости и социальных программ;
5) аким сельского округа – аким поселка, аула (села), аульного (сельского) округа.
6) ЦОН – центр обслуживания населения
7) инспектор ЦОНа – сотрудник центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов физического лица;
8) инспектор накопительного отдела ЦОНа – сотрудник центра обслуживания населения, осуществляющий сбор документов и передающий их уполномоченному органу.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, перечень адресов которых указан в приложении 1 к настоящему регламенту, При отсутствии уполномоченного органа по месту жительства, потребитель обращается за получением государственной услуги к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, перечень адресов которых указан в приложении 2 к настоящему регламенту, а также через центры обслуживания населения, перечень адресов которых указан в приложении 3 к настоящему регламенту, на альтернативной основе.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей" и главы 2 Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года N 1092 и стандарта государственной услуги "Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2012 года N 1059 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (далее – Стандарт).

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде келесі ұғымдар қолданады:
1) уәкілетті орган – аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі;
2) кеңсенің қызметкері (қызметкер) - аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің қызметкері жеке тұлғаның құжаттарын қабылдап, тіркейді;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы - лауазымдық қызметтер ережесіне сәйкес міндеттемелері жүктелген уәкілетті органның қызметкері;
4) уәкілетті органның басшысы - аудандық, қалалық әлеуметтік бағдарламалар мен жұмыспен қамту бөлімінің бастығы;
5) әкім - кент, ауыл, ауылдық округ әкімі
6) ХҚКО - халыққа қызмет көрсету орталығы.
7) ХҚКО-ның инспекторы – халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері тұтынушының өтініштерімен құжаттарын қабылдайды.
8)ХҚКО-ның жинақтаушы бөлімінің инспекторы - халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері, құжаттарды қабылдап, арнайы комиссияның жұмысшы органына жібереді.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызметтің регламенті (бұдан соң – Регламент) Қазақстан Республикасының "Әкімшілік процедуралар туралы" Заңының 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес құрастырылды.
3. Мемлекеттік қызмет осы регламенттің 12 қосымшаларында көрсетілген мекен-жайлар бойынша жергілікті атқарушы органдар тарапынан немесе болмаған жағдайда, ауыл, ауылдық округ, кент әкімі және 3 қосымшада көрсетілген мекен-жайлар бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтарынан көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 шілдедегі "Балалы отбасыларына берілетін мемлекеттік жәрдемақы туралы" Заңының 4 бабының 1 тармағына және Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 2 қарашадағы № 1092 бұйрығының "Балалы отбасыларға әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу туралы" Ережесіне және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 17 тамыздағы "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" "18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету стандартына сәйкес көрсетіледі (бұдан соң – Стандарт).

7. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит физическое лицо, является уведомление о назначении пособия на детей до 18 лет, согласно приложению 4 к настоящему регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, управления координации занятости и социальных программ Алматинской области www.almoblsobes.kz      на стендах уполномоченного органа, которые указаны в приложении 1 к регламенту, в официальных источниках информации и пунктов 9, 10 Стандарта.
9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по основаниям, указанным в пункте 16 Стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от физического лица для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через уполномоченный орган:
1) физическое лицо подает заявление и необходимые документы сотруднику канцелярии (сотруднику) уполномоченного органа;
2) сотрудник канцелярии (сотрудник) уполномоченного органа осуществляет регистрацию документов, выдает физическому лицу государственной услуги талон (приложение 5 к настоящему регламенту), направляет документы руководителю уполномоченного органа для наложения резолюции и определения ответственного исполнителя;
3) руководитель уполномоченного органа рассматривает корреспонденцию, накладывает резолюцию, определяет ответственного исполнителя, которому направляет документы;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа рассматривает документы, подготавливает уведомление о назначении пособия на детей до 18 лет либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и направляет руководителю для подписания;
5) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление о назначении пособия на детей до 18 лет, предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа выдает уведомление о назначении пособия на детей до 18 лет, предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги физическому лицу при личном обращении в уполномоченный орган или посредством почтового сообщения.
Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от физического лица для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через ЦОН:

7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі осы регламенттің 4 қосымшасына сәйкес әлеуметтік көмектің тағайындалуы жөніндегі немесе себебін түсіндіре отырып қызметтің көрсетілмейтіндігі жөніндегі жазбаша хабарлама.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне қойылатын талаптар.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http://www.enbek.gov.kz және Алматы облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының www.almoblsobes.kz интернет-ресурстарында, осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілгендей жергілікті атқарушы органдардың стендтерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады. Сонымен бірге, мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 9,10 тармақтарына сәйкес көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі стандарттың 7 тармағына сәйкес көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуге келісім бермеуі- мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 16 тармағында енгізілген.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш алғаннан мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсынғанға дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) тұтынушы жергілікті атқарушы органға немесе әкімге өтініш білдіреді;
2) уәкілетті органдағы кеңсенің қызметкері- құжаттарды тіркеп, мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке тұлғаға (осы регламенттің 5 қосымшасына сәйкес) түбіртек береді. Құжаттарды уәкілетті органның басшысына резолюция қою үшін және жауапты қызметкерді анықтауға жолдайды.
3) уәкілетті органның басшысы кіріс құжаттарды қарап, резолюция қояды және жауапты қызметкерді анықтап, құжаттарды жолдайды.
4) уәкілетті органның жауапты қызметкері құжаттарды қабылдап, 18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындалғандығы немесе келісім бермегендігі туралы хабарлама дайындап, қол қоюға басшыға жібереді.
5) уәкілетті органның басшысы мемлекеттік бюджеттен 18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындалғандығы немесе келісім бермегендігі туралы хабарламаға қол қояды.
6) уәкілетті органның жауапты қызметкері қызмет көрсетілетін жеке тұлғаға 18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындалғандығы немесе келісім бермегендігі туралы хабарламаны тапсырады немесе пошта арқылы жібереді.
Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш алғаннан мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсынғанға дейінгі ХҚКО арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:

1) физическое лицо подает заявление и необходимые документы инспектору ЦОНа;
2) инспектор ЦОНа регистрирует документы и выдает расписку физическому лицу услуги о приеме соответствующих документов согласно приложению 5 к настоящему регламенту;
3) инспектор накопительного отдела ЦОНа собирает и передает документы сотруднику канцелярии (сотруднику) уполномоченного органа;
Факт отправки пакета документов из ЦОНа в уполномоченный орган фиксируется при помощи Сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги.
Доставка в соответствующий уполномоченный орган заявлений с прилагаемыми документами и обратно осуществляется ЦОНами посредством курьерской связи не менее 2-х раз в день приема данных заявлений.
4) сотрудник канцелярии (сотрудник) уполномоченного органа проверяет принятые ЦОНом документы, фиксирует в информационной системе ЦОН (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и регистрирует документы, направляет документы руководителю уполномоченного органа для наложения резолюции и определения ответственного исполнителя;
5) руководитель уполномоченного органа накладывает резолюцию и передает документы ответственному исполнителю;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа рассматривает документы, подготавливает уведомление о назначении пособия на детей до 18 лет, предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и направляет руководителю для подписания;
7) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление о назначении пособия на детей до 18 лет, предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги;
8) сотрудник канцелярии (сотрудник) уполномоченного органа передает уведомление инспектору накопительного отдела ЦОН для выдачи физическому лицу;
9) инспектор накопительного отдела передает уведомление инспектору ЦОНа.
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, ЦОНом фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
10) инспектор ЦОНа выдает уведомление физическому лицу на основании расписки.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Прием и регистрация документов осуществляется сотрудником канцелярии (сотрудником) уполномоченного органа или инспектором ЦОНа.

1) тұтынушы ХҚКО-ға өтініш білдіреді;
2) ХҚКО-ның инспекторы құжаттарды тіркеп, осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке тұлғаға құжаттардың қабылданғандығы туралы қолхат береді;
3) ХҚКО-нің жинақтаушы бөлімінің инспекторы құжаттарды жинап, уәкілетті органның жауапты қызметкеріне жолдайды;
ХҚКО-дан уәкілетті органға құжаттар пакеті мемлекеттік қызмет көрсетілгенге дейін Сканерленген штрихкод арқылы бақыланып отырады;
Құжаттарды ХҚКО-ның іс-қағаздар тасушысы арқылы күніне 2 рет тасымалданады.
4) уәкілетті органның кеңсе қызметкері ХҚКО-мен қабылдаған құжаттарды тексеріп, ХҚКО-ның ақпараттық жүйесіне (уәкілетті органның ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) тіркеп, уәкілетті органның басшысына резолюция қою үшін және жауапты қызметкерді анықтау үшін жолдайды.
5) уәкілетті органның басшысы құжатқа резолюция қойып, жауапты қызметкерге жолдайды.
6) уәкілетті органның жауапты қызметкері құжаттарды қабылдап, 18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындалғандығы немесе келісім бермегендігі туралы хабарлама дайындап, қол қоюға басшыға жібереді.
7) уәкілетті органның басшысы мемлекеттік бюджеттен 18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындалғандығы немесе келісім бермегендігі туралы хабарламаға қол қояды.
8) уәкілетті органның кеңсе қызметкері хабарламаны жеке тұлғаға беру үшін ХҚКО-ның жинақтаушы бөлімінің қызметкеріне жолдайды.
9) ХҚКО-ның жинақтаушы бөлімінің қызметкері хабарламаны инспекторға береді.
ХҚКО-ның сканерленген штрихкоды арқылы уәкілетті органнан түскен құжатқа мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі аяқталған жағдайда белгі қойылады.
10) ХҚКО-ның инспекторы қолхатқа негіздене жеке тұлғаға хабарлама береді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуге құжат қабылдайтын тұлғалардың минималды саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында әрекет ету (өзара әрекеттесу) тәртібінің сипаттамасы
12. Құжаттарды қабылдау және тіркеу уәкілетті органның кеңсе қызметкері мен ХҚКО- ның инспекторы арқылы жүзеге асады.
13. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін стандарттың 11 тармағының талаптарына сәйкес құжаттарын дайындайды.

872772
35180
Ежедневно
с 9.00
до 18.00
часов с
обеденным
перерывом
с 13.00
до 14.00
часов,
кроме
выходных и
праздничных
дней,
установленных
Законом
Республики
Казахстан
от 13 декабря
2001 года
"О праздниках в
Республике
Казахстан"
2
Шенгельдинский
сельский округ
С.Шегельды,
ул.Сейфуллина,43
87272
71404
Город Талдыкорган
1
Отенайский
сельский округ
аппарата акима
С.Отенай,
ул.Абжалиева, 34
akimat-taldykorgan.kz
8728
229399
Ежедневно
с 9.00
до 18.00
часов с
обеденным
перерывом
с 13.00
до 14.00
часов,
кроме
выходных и
праздничных
дней,
установленных
Законом
Республики
Казахстан
от 13 декабря
2001 года
"О праздниках в
Республике
Казахстан"
2
Еркинский
сельский округ
аппарата акима
С.Еркин,
ул.Сулеева, 78
8728
262520
Приложение 3
к настоящему регламенту
государственной услуги
"Назначение государственных пособий
семьям, имеющим детей до 18 лет"
Перечень центров обслуживания населения Алматинской области
N
Официальное
наименование
центра
обслуживания
населения
Адрес центра
обслуживания
населения
Коды и
номера
телефонов
График работы
1
Аксуский
районный
филиал РГУ
"Центр
обслуживания
населения
Алматинской
области"
Аксуский
район,
п.Жансугуров,
ул.Кабанбай
батыра, 20
8-72832
2-12-16,
2-14-51
Ежедневно с 9.00
до 18.00 часов с
обеденным
перерывом с 13.00
до 14.00 часов,
кроме выходных и
праздничных дней,
установленных
Законом Республики
Казахстан от 13
декабря 2001 года
"О праздниках в
Республике
Казахстан"
2
Алакольский
районный
филиал РГУ
"Центр
обслуживания
населения
Алматинской
области"
Алакольский
район,
г.Ушарал,
ул. 8 марта,
63
8-72833
2-35-48
3
Балхашский
районный
филиал РГУ
"Центр
обслуживания
населения
Алматинской
области"
Балхашский
район,
м.Баканас,
ул.Бижанова, 25А.
8-72773
9-52-22,
9-13-15
4
Енбекши-
казахский
районный
филиал
РГУ "Центр
обслуживания
населения
Алматинской
области"
Енбекши-
казахский
район,
г.Есик,
ул.Абая
8-72775
4-00-86
5
Ескельдинский
районный
филиал РГУ
"Центр
обслуживания
населения
Алматинской
области"
Ескельдинский
район,
п.Карабулак,
ул.Оразбекова, 52.
8-72836
3-22-16
6
Жамбылский
районный
филиал РГУ
"Центр
обслуживания
населения
Алматинской
области"
Жамбылский
район,
с.Узынагаш,
ул.Мажитова,1

872772
35180
2
Шенгельдинский
селолық округ
Шенгельды ауылы,
Сейфуллина,43
87272
71404
Талдықорған қаласы
1
Отенайский селолық
округ
Отенай ауылы,
Абжалиева, 34
akimat-taldykorgan.kz
8728
229399
2
Еркинский селолық
округ
Еркін ауылы,
Сулеева, 78
8728
262520
"18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Алматы облысы бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтарының
тізімі
Халыққа қызмет
көрсету
орталықтарының
ресми атауы
Халыққа қызмет
көрсету
орталықтарының
мекен-жайы
Қала коды
және
телефон
нөмірі
Жұмыс кестесі
1
Ақсу аудандық
филиалы РММ
"Алматы
облысының
халыққа қызмет
көрсету
орталығы"
Ақсу ауданы,
Жансүгіров
кенті,
Қабанбай батыр
көш., 20 үй
8-72832
2-12-16,
2-14-51
дүйсенбі- жұма
9-00-дан 20-00 дейін
үзіліссіз, сенбі
9-00-дан 15-00
дейін,
жексенбі- демалыс
2
Алакөл
аудандық
филиалы РММ
"Алматы
облысының
халыққа қызмет
көрсету
орталығы"
Алакөл ауданы,
Ушарал қаласы,
8 март көшесі,
63 үй
8-72833
2-35-48
дүйсенбі- жұма
9-00-дан 20-00 дейін
үзіліссіз, сенбі
9-00-дан 15-00
дейін,
жексенбі- демалыс
3
Балқаш
аудандық
филиалы РММ
"Алматы
облысының
халыққа қызмет
көрсету
орталығы"
Балқаш ауданы,
Бақанас ауылы,
Бижанов
көшесі, 25А.
8-72773
9-52-22,
9-13-15
дүйсенбі- жұма
9-00-дан 20-00 дейін
үзіліссіз, сенбі
9-00-дан 15-00
дейін,
жексенбі- демалыс
4
Еңбекшіқазақ
аудандық
филиалы
"Алматы
облысының
халыққа қызмет
көрсету
орталығы"
Еңбекшіқазақ
ауданы, Есік
қаласы, Абай
көшесі
8-72775
4-00-86
дүйсенбі- жұма
9-00-дан 20-00 дейін
үзіліссіз, сенбі
9-00-дан 15-00
дейін,
жексенбі- демалыс
5
Ескелді
аудандық
филиалы
"Алматы
облысының
халыққа қызмет
көрсету
орталығы"
Ескелді ауданы,
Қарабұлақ
кенті,
Оразбеков
көшесі, 52 үй.
8-72836
3-22-16
дүйсенбі- жұма
9-00-дан 20-00 дейін
үзіліссіз, сенбі
9-00-дан 15-00
дейін,
жексенбі- демалыс
6
Жамбыл
аудандық
филиалы
"Алматы
облысының
халыққа қызмет
көрсету
орталығы"
Жамбыл ауданы,
Ұзынағаш,
Мажитов
көшесі,1

8-72770
2-31-68,
2-30-90,
2-30-97
7
Илийский
районный
филиал РГУ
"Центр
обслуживания
населения
Алматинской
области"
Илийский
район,
п.Отеген
батыра,
ул. Тәуелсіздік
8-727
251-74-48,
387-96-28,
251-74-46
8
Каратальский
районный
филиал РГУ
"Центр
обслуживания
населения
Алматинской
области"
Каратальский
район,
г.Уштобе,
ул.Абылай
хана, 22
8-72834
2-02-07,
2-20-92
9
Карасайский
районный
филиал РГУ
"Центр
обслуживания
населения
Алматинской
области"
Карасайский
район,
г.Каскелен,
ул. Абылай
хана, 325
8-72771
2-56-96,
2-56-86
10
Кербулакский
районный
филиал РГУ
"Центр
обслуживания
населения
Алматинской
области"
Кербулакский
район,
п.Сарыозек,
ул.Б.Момышұлы
8-72840
3-25-62,
3-11-40,
3-25-88
11
Коксуский
районный
филиал РГУ
"Центр
обслуживания
населения
Алматинской
области"
Коксуский
район,
п.Балпык би,
ул.Измайлова, 10
8-72838
2-16-19,
2-10-38,
2-16-18
12
Панфиловский
районный
филиал РГУ
"Центр
обслуживания
населения
Алматинской
области"
Панфиловский
район,
г.Жаркент
ул. Головацкого
8-72831
5-51-29,
5-51-26,
5-51-11,
5-51-30
13
Райымбекский
районный
филиал РГУ
"Центр
обслуживания
населения
Алматинской
области"
Райымбекский
район,
с.Кеген,
ул.Б. Момышұлы
8-72777
2-18-78,
2-20-84
2-20-83
14
Сарканский
районный
филиал РГУ
"Центр
обслуживания
населения
Алматинской
области"
Сарканский
район,
г.Саркан,
ул.Жамбыла
8-72839
2-37-14,
2-37-52,
2-35-80
15
Талгарский
районный
филиал РГУ
"Центр
обслуживания
населения
Алматинской
области"
Талгарский
район,
г.Талгар,
ул.Лермонтова, 53а
8-72774
2-21-28,
2-21-33
16
Уйгурский
районный
филиал РГУ
"Центр
обслуживания
населения
Алматинской
области"
Уйгурский
район,
с.Чунжа,
ул. Қасымбекова, 35
8-72778
2-43-35,
2-43-31,
2-43-32
17
Капшагайский
городской
филиал РГУ
"Центр
обслуживания
населения
Алматинской
области"
Город
Капшагай,
ул.Кунаева, 41
8-72772
4-79-61,
4-79-60
18
Талдыкорган-
ский городской
филиал
РГУ "Центр
обслуживания
населения
Алматинской
области"
Город
Талдыкорган,
ул. Тәуелсіздік, 67Б
8-7282
24-24-39
24-40-43
24-04-46
19
Текелийский
городской
филиал РГУ
"Центр
обслуживания
населения
Алматинской
области"
Город Текели,
ул.Октябрьская, 7.
8-72835
4-35-38,
4-35-18
Приложение 4
к настоящему регламенту
государственной услуги
"Назначение государственных
пособий семьям, имеющим
детей до 18 лет"
Бланк письма организации
_________________ФИО физического лица услуги
_________________________домашний адрес
ГУ "Отдел занятости и социальных программ"_______района (города) уведомляет Вас о назначении пособия на детей до 18 лет.
Начальник ___________ ФИО
Роспись
Исп. ФИО, номер телефона
Приложение 5
к настоящему регламенту
государственной услуги
"Назначение государственных пособий
семьям, имеющим детей до 18 лет"
Талон физическому лицу услуги
Уважаемый _____________(указывается ФИО физического лица услуги), Ваши документы приняты "___"___________20__года, регистрационный номер документов _____
ФИО лица, принявшего документы____________
Приложение 6
к настоящему регламенту
государственной услуги
"Назначение государственных
пособий семьям, имеющим
детей до 18 лет"
Расписка
Номера и даты приема запроса
Вид запрашиваемой государственной услуги
Количество и названий приложенных документов
Даты, время и место выдачи документов
Фамилия, имя, отчество инспектора ЦОН, принявшего заявление на оформление документов
Приложение 7
к настоящему регламенту
государственной услуги
"Назначение государственных
пособий семьям, имеющим
детей до 18 лет"
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур) Описание действий СФЕ при обращении физического лица услуги в
уполномоченный орган
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
Наименование
СФЕ
Сотрудник
канцелярии
(сотрудник)
уполномочен-
ного органа
Руководитель
уполномочен-
ного органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их
описание
Прием
документов,
регистрация,
направление
документов
руководителю
для наложения
резолюции и
определения
ответственного
исполнителя
Наложение
резолюции,
отправка
ответственному
исполнителю
Рассмотрение
документов
Сроки
исполнения
15 минут
30 минут
9 рабочих дней
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
выдача
физическому
лицу талона
Подписание
уведомления
назначении
государствен-
ного пособия
либо
мотивирован-
ного ответа об
отказе в
предостав-
лении услуги
Подготовка
уведомления о
назначении
государственного
пособия либо
мотивированного
ответа об отказе
в предоставлении
услуги.
Выдача
подписанного
уведомления
физическому лицу
Сроки
исполнения
30 минут
30 минут
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) Описание действий СФЕ при обращении физического лица услуги в
ЦОН
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
ЦОНа
Инспектор
накопитель-
ного
отдела ЦОНа
Сотрудник
канцелярии
(сотрудник)
уполномочен-
ного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов
Сбор
документов
Прием
документов у
инспектора
накопительного
отдела ЦОН
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
заявления
в журнале и
выдача
расписки
Составление
реестра
документов
и передача
уполномочен-
ному органу
Регистрация
поступивших
документов
Сроки исполнения
30 минут
1 раз в день
30 минут
Номер следующего
действия
4
5
6
Действия основного процесса (хода, потока работ)
Наименование СФЕ
Сотрудник
канцелярии
(сотрудник)
уполномочен-
ного органа
Руководитель
уполномоченного
органа
Ответственный
сотрудник
уполномоченного
органа
Наименование
действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Передача
документов
руководителю
уполномоченного
органа для
наложения
резолюции и
определения
ответствен-
ного
исполнителя
Наложение
резолюции,
определение
ответственного
исполнителя
Ознакомление
с документами.
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
8 рабочих дней
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия
(хода, потока
работ)
7
8
9
Наименование
СФЕ
Ответствен-
ный исполнитель
уполномочен-
ного органа
Руководитель
уполномочен-
ного органа
Сотрудник
канцелярии
(сотрудник)
уполномочен-
ного органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции)
и их
описание
Подготовка
уведомления
назначении
государ-
ственного
пособия
либо
мотивиро-
ванного
ответа
об отказе
в предостав-
лении
услуги.
Подписание
уведомления
Принятие уведомление
Форма
завершения
(данные,
документ,
организацион-
но-распоряди-
тельное
решение)
Подготовка
уведомления
о назначении
государ-
ственного
пособия
либо
мотиви-
рованного
ответа об
отказе в
предостав-
лении
услуги.
Передача
сотруднику
канцелярии
(сотруднику)
Выдача уведомления
инспектору
накопительного отдела
ЦОН
Сроки
исполнения
1 рабочий
день
30 минут
15 минут
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия
(хода, потока
работ)
10
11
Наименование СФЕ
Инспектор
накопитель
ного
отдела ЦОНа
Инспектор ЦОНа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Прием
уведомления
передача
инспектору
Передача
уведомления
физическому
лицу согласно
расписке
Сроки исполнения
15 минут
30 минут
Приложение 8
к настоящему регламенту
государственной услуги
"Назначение государственных пособий
семьям, имеющим детей до 18 лет"
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур). Описание действий СФЕ при обращении
физического лица услуги в уполномоченный орган Государственная услуга
"Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет"
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур) Описание действий СФЕ при обращении
физического лица услуги в ЦОН Государственная услуга
"Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет"

8-72770
2-31-68,
2-30-90,
2-30-97
дүйсенбі- жұма
9-00-дан 20-00 дейін
үзіліссіз, сенбі
9-00-дан 15-00
дейін,
жексенбі- демалыс
7
Іле
аудандық
филиалы
"Алматы
облысының
халыққа қызмет
көрсету
орталығы"
Іле ауданы,
Өтеген батыр
кенті,
Тәуелсіздік
көшесі
8-727
251-74-48,
387-96-28,
251-74-46
дүйсенбі- жұма
9-00-дан 20-00 дейін
үзіліссіз, сенбі
9-00-дан 15-00
дейін,
жексенбі- демалыс
8
Қаратал
аудандық
филиалы
"Алматы
облысының
халыққа қызмет
көрсету
орталығы"
Қаратал ауданы,
Үштөбе қаласы,
Абылай хан
көшесі, 22
8-72834
2-02-07,
2-20-92
дүйсенбі- жұма
9-00-дан 20-00 дейін
үзіліссіз, сенбі
9-00-дан 15-00
дейін,
жексенбі- демалыс
9
Қарасай
аудандық
филиалы
"Алматы
облысының
халыққа қызмет
көрсету
орталығы"
Қарасай ауданы,
Қаскелең
қаласы,
Абылай хан
көшесі, 325
8-72771
2-56-96,
2-56-86
дүйсенбі- жұма
9-00-дан 20-00 дейін
үзіліссіз, сенбі
9-00-дан 15-00
дейін,
жексенбі- демалыс
10
Кербұлақ
аудандық
филиалы
"Алматы
облысының
халыққа қызмет
көрсету
орталығы"
Кербұлақ
ауданы,
Сарыөзек
кенті,
Б.Момышұлы
көшесі
8-72840
3-25-62,
3-11-40,
3-25-88
дүйсенбі- жұма
9-00-дан 20-00 дейін
үзіліссіз, сенбі
9-00-дан 15-00
дейін,
жексенбі- демалыс
11
Көксу
аудандық
филиалы
"Алматы
облысының
халыққа қызмет
көрсету
орталығы"
Көксу ауданы,
Балпық би
кенті, Измайлов
көшесі, 10
8-72838
2-16-19,
2-10-38,
2-16-18
дүйсенбі- жұма
9-00-дан 20-00 дейін
үзіліссіз, сенбі
9-00-дан 15-00
дейін,
жексенбі- демалыс
12
Панфилов
аудандық
филиалы
"Алматы
облысының
халыққа қызмет
көрсету
орталығы"
Панфилов
ауданы,
Жаркент
қаласы,
Головацкий
көшесі
8-72831
5-51-29,
5-51-26,
5-51-11,
5-51-30
дүйсенбі- жұма
9-00-дан 20-00 дейін
үзіліссіз, сенбі
9-00-дан 15-00
дейін,
жексенбі- демалыс
13
Райымбек
аудандық
филиалы
"Алматы
облысының
халыққа қызмет
көрсету
орталығы"
Райымбек
ауданы, Кеген
ауылы,
ул.Б. Момышұлы
көшесі
8-72777
2-18-78,
2-20-84
2-20-83
дүйсенбі- жұма
9-00-дан 20-00 дейін
үзіліссіз, сенбі
9-00-дан 15-00
дейін,
жексенбі- демалыс
14
Сарқан
аудандық
филиалы
"Алматы
облысының
халыққа қызмет
көрсету
орталығы"
Сарқан ауданы,
Саркан қаласы,
Жамбыл көшесі
8-72839
2-37-14,
2-37-52,
2-35-80
дүйсенбі- жұма
9-00-дан 20-00 дейін
үзіліссіз, сенбі
9-00-дан 15-00
дейін,
жексенбі- демалыс
15
Талғар
аудандық
филиалы
"Алматы
облысының
халыққа қызмет
көрсету
орталығы"
Талғар ауданы,
Талғар қаласы,
Лермонтов
көшесі, 53а
8-72774
2-21-28,
2-21-33
дүйсенбі- жұма
9-00-дан 20-00 дейін үзіліссіз, сенбі 9-00-дан 15-00 дейін,жексенбі- демалыс
16
Ұйғыр аудандық
филиалы
"Алматы
облысының
халыққа қызмет
көрсету
орталығы"
Ұйғыр ауданы,
Чунжа ауылы,
Қасымбеков
көшесі, 35
8-72778
2-43-35,
2-43-31,
2-43-32
дүйсенбі- жұма
9-00-дан 20-00 дейін
үзіліссіз, сенбі
9-00-дан 15-00
дейін,
жексенбі- демалыс
17
Қапшағай
қалалық
филиалы "Алматы
облысының
халыққа қызмет
көрсету
орталығы"
Қапшағай
қаласы,
Қонаев көшесі, 41
8-72772
4-79-61,
4-79-60
дүйсенбі- жұма
9-00-дан 20-00 дейін
үзіліссіз, сенбі
9-00-дан 15-00
дейін,
жексенбі- демалыс
18
Талдықорған
қалалық
филиалы
"Алматы
облысының
халыққа қызмет
көрсету
орталығы"
Талдықорған
қаласы,
Тәуелсіздік
көшесі, 67Б
8-7282
24-24-39
24-40-43
24-04-46
дүйсенбі- жұма
9-00-дан 20-00 дейін
үзіліссіз, сенбі
9-00-дан 15-00
дейін,
жексенбі- демалыс
19
Текелі
қалалық
филиалы
"Алматы
облысының
халыққа қызмет
көрсету
орталығы"
Текелі қаласы,
Октябрьская
көшесі, 7.
8-72835
4-35-38,
4-35-18
дүйсенбі- жұма
9-00-дан 20-00 дейін
үзіліссіз, сенбі
9-00-дан 15-00
дейін,
жексенбі- демалыс
"18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
4-қосымша
Мекеме хаттарының бланкі
_______________тұтынушының аты-жөні
__________________________мекен жайы
_______(қала) ауданының "Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ Сізге 18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындалғандығы туралы хабарлайды.
Бастық                 ___________                аты-жөні
қолы
Орын.аты – жөні, телефон нөмірі
"18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
5-қосымша
Тұтынушыға қызмет көрсету талоны
Құрметті___________________(қызмет көрсетілетін тұтынушының аты-жөні), 20__ жылдың "__" ________ Сіздің құжаттарыңыз қабылданып, құжаттардың нөмірі ___ болып тіркелді.
Қабылдаған адамның аты-жөні________________
"18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
6-қосымша
Қолхат
Қабылдаған құжаттың нөмірі мен мерзімі
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі
Құжаттағы қосымшалардың атауы және саны
Құжатты қайтарып беретін орны және уақыты
Құжатты рәсімдеуге өтініш қабылдаған ХҚКО-ның инспекторының аты-жөні
"18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
7-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (процедуралардың) сатылығы мен өзара
әрекеттесуінің сипаттамасы Жергілікті атқарушы органдарға тұтынушының жүгінуі кезіндегі
ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі процестің (жұмыс көлемінің) әрекеті
әрекеттің
(жұмыс
көлемінің) №
1
2
3
ҚФБ-тің атауы
жергілікті
атқарушы
органның
жауапты
орындаушысы
жергілікті
атқарушы
органның
басшысы
жергілікті
атқарушы
органның
жауапты
орындаушысы
Әрекеттің
(процестің,
процедураның,
операцияның)
атауы және
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау,
тіркеу,
тұтынушыға
түбіртек беру,
резолюция қою
үшін құжаттарды
басшыға жіберу
Құжаттармен
танысу және
оларды
жергілікті
атқарушы
органның
құрылымдық
бөлімшесінің
жауапты
орындаушысына
жіберу
Әлеуметтік
көмекті
тағайындау
мақсатында
құжаттарды
тексеру
Орындау мерзімі
15 минут
30 минут
3 жұмыс күні
Аяқталу нысаны
(мәліметтер,
құжаттар,
ұйымдастыру-
өкімдік шешім)
Әлеуметтік
көмектің
көрсетілуіне
немесе келісім
бермеуіне
құжаттарды
рәсімдеу
кезінде
хабарлама
дайындау
Әлеуметтік
көмектің
көрсетілуіне
немесе келісім
бермеуіне
құжаттарға қол
қою немесе
құжаттарды
толықтыру үшін
жауапты
орындаушыға
қайтарып беру
Түсініктемесі
бар келісім
бермеу жөнінде
хабарлама
немесе
әлеуметтік
көмекті алу
жөнінде
рәсімдеу
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
1 сағат
30 минут
Әкімшілік іс-қимылдардың (процедуралардың) сатылығы мен өзара
әрекеттесуінің сипаттамасы Тұтынушының қызмет көрсету жөнінде ХҚКО-ға жүгінуі кезіндегі
ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі процестің (жұмыс көлемінің) әрекеті
әрекеттің
(жұмыс
көлемінің) №
1
2
3
ҚФБ-тің атауы
ХҚКО инспекторы
ХҚКО-ның жинақтаушы бөлім инспекторы
Уәкілетті органның кеңсесі
Әрекеттің
(процестің,
процедураның,
операцияның)
атауы және
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау
Құжаттар жинау
ХҚКО-ның
инспекторынан
құжаттарды
қабылдау
Аяқталу нысаны
(мәліметтер,
құжаттар,
ұйымдастыру-
өкімдік шешім)
Құжаттарды
тіркейді және
қолхат береді.
Уәкілетті
органға жіберу
үшін реестр
құру
Түскен
құжаттарды
тіркеу
Орындау мерзімі
30 минут
Күніне 1 рет
30 минут
Келесі
іс-әрекет
нөмірі
4
5
6
Негізгі процестің (жұмыс көлемінің) әрекеті
ҚФБ-тің атауы
Уәкілетті
органның
кеңсесі
Уәкілетті
органның
басшысы
Уәкілетті
органның
жауапты
қызметкері
Әрекеттің
(процестің,
процедураның,
операцияның)
атауы және
сипаттамасы
Резолюция қою
үшін уәкілетті
органның
басшысына
жіберу
Жауапты
қызметкердің
анықталуы үшін
корреспон-
денциямен
танысу
Түскен
құжаттармен
танысу,
әлеуметтік
көмекті
тағайындау үшін
тұтынушының
құқығын анықтау
Орындау мерзімі
15 минут
1 сағат
1 сағат
Негізгі процестің (жұмыс көлемінің) әрекеті
әрекеттің
(жұмыс
көлемінің) №
7
8
9
ҚФБ-тің атауы
Жергілікті
атқарушы
жауапты
қызметкері
Жергілікті
атқарушы
органның
басшысы
Жергілікті
атқарушы
жауапты
қызметкері
Әрекеттің
(процестің,
процедураның,
операцияның)
атауы және
сипаттамасы
Әлеуметтік
көмектің
көрсетілуіне
немесе келісім
бермеуіне
құжаттарды
рәсімдеу
кезінде
хабарлама
дайындау және
басшыға қол
қоюға жіберу
Құжаттарға қол
қояды немесе
толықтау үшін
қайтарып береді
Құжаттарды
толықтыру,
басшыға қол
қоюға жіберу
немесе
әлеуметтік
көмектің
көрсетілуіне
немесе келісім
бермеуіне
құжаттарды
рәсімдеу
кезінде
хабарлама
дайындау үшін
кеңсеге жіберу
Аяқталу нысаны
(мәліметтер,
құжаттар,
ұйымдастыру-
өкімдік шешім)
Уәкілетті
органның
жауапты
қызметкері
Уәкілетті
органның
басшысы
Уәкілетті
органның
жауапты
қызметкері
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
1 сағат
15 минут
Негізгі процестің (жұмыс көлемінің) әрекеті
әрекеттің
(жұмыс
көлемінің) №
10
11
12
ҚФБ-тің атауы
Уәкілетті
органның
кеңсесі
ХКҚО-ның
инспекторы
Әрекеттің
(процестің,
процедураның,
операцияның)
атауы және
сипаттамасы
Құжаттарды
ХҚКО-на жіберу
Құжаттарды
тұтынушыға
жіберу
Орындау мерзімі
15 минут
Жұмыс күннің
ішінде
"18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
8-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (процедуралардың) сатылығы мен өзара
әрекеттесуінің сипаттамасы Тұтынушының қызмет көрсету жөнінде уәкілетті органға жүгінуі
кезіндегі ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы "18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар
тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету
Әкімшілік іс-қимылдардың (процедуралардың) сатылығы мен өзара
әрекеттесуінің сипаттамасы Тұтынушының қызмет көрсету жөнінде уәкілетті органға жүгінуі
кезіндегі ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы "18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік
жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету