Об областном бюджете Алматинской области на 2013-2015 годы
Решение маслихата Алматинской области от 07 декабря 2012 года N 12-69. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 21 декабря 2012 года N 2251
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Законом Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2012 года N 1520 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы" Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) Доходы – 241153139 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 22249331 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 38604 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 15000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 218850204 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из районных (городских) бюджетов – 27349483 тысяч тенге;
трансферты из республиканского бюджета – всего – 191500721 тысяч тенге, из них:
целевые текущие трансферты – 49769629 тысяч тенге, в том числе на:
образование – 6507629 тысячи тенге;
здравоохранение – 20050072 тысяч тенге;
социальную помощь – 150484 тысяч тенге;
реализацию мер социальной поддержки специалистов – 166492 тысячи тенге;
субсидии, направленные на развитие сельского хозяйства – 10475372 тысяча тенге;
материально-техническое оснащение государственных ветеринарных организаций – 982362 тысяч тенге;
капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного, районного значения и улиц населенных пунктов – 1593367 тысяч тенге;
изъятие земельных участков для государственных нужд – 2800000 тысяч тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий – 1 723 897 тысяч тенге;
поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы "Дорожная карта бизнеса – 2020" – 2794237 тысяч тенге;
повышение размера доплат за специальные звания сотрудникам органов внутренних дел – 900145 тысяч тенге;
обеспечение безопасности дорожного движения – 94553 тысячи тенге;
содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции – 53107 тысяч тенге;
содержание и материально-техническое оснащение центра временного размещения оралманов и центра адаптации и интеграции оралманов – 330 тысячи тенге;

"Алматы облысының 2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2012 жылғы 07 желтоқсандағы N 12-69 шешімі. Алматы облысының Әділет департаментінде 2012 жылы 21 желтоқсанда 2251 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 8–бабына, Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6–бабы 1–тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 23 қарашадағы "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 қарашадағы "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" N 1520 қаулысына сәйкес, Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1,  2және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға төмендегі көлемде бекітілсін:
1) Кірістер - 241153139 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 22249331 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 38604 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 15000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 218850204 мың теңге, соның ішінде:
аудандық (қалалық) бюджеттерден трансферттер – 27349483 мың теңге;
республикалық бюджеттен түсетін трансферттер – барлығы – 191500721 мың теңге, соның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер – 49769629 мың теңге, соның ішінде:
білім беруге – 6507629 мың теңге;
денсаулық сақтауға – 20050072 мың теңге;
әлеуметтік көмекке – 150484 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 166492 мың теңге;
ауыл шаруашылығын дамытуға бағытталған субсидиялар – 10475372 мың теңге;
мемлекеттік ветеринарлық ұйымдарды материалдық-техникалық жарақтандыруға – 982 362 мың теңге;
облыстық, аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 1593367 мың теңге;
мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға – 2800000 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 1 723 897 мың теңге;
"Бизнестiң жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдауға – 2794237 мың теңге;
ішкі істер органдарының қызметкерлеріне арнаулы атақтары үшін қосымша ақы мөлшерін арттыруға – 900145 мың теңге;
жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз етуге – 94553 мың теңге;
көші-қон полициясының қосымша штат санын ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға – 53107 мың теңге;
оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру орталығын күтіп-ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға – 330 мың теңге;

увеличение штатной численности местных исполнительных органов – 334 083 тысяч тенге;
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" – 1143399 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие – 38265152 тысячи тенге, в том числе на:
строительство объектов образования – 4431283 тысячи тенге;
сейсмоусиление объектов образования – 415459 тысяч тенге;
строительство объектов здравоохранения – 1876992 тысячи тенге;
сейсмоусиление объектов здравоохранения – 138589 тысяч тенге;
создание регионального процессингового центра – 130383 тысячи тенге;
проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда – 2360000 тысяч тенге;
проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 2020000 тысячи тенге;
развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах –  3295718 тысяч тенге;
развитие коммунального хозяйства – 5263936 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы – 3677709 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры – 679396 тысяч тенге;
развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы Дорожная карта бизнеса - 2020" – 585000 тысяч тенге;
развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов" – 2604391 тысяч тенге;
формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 10663600 тысяч тенге;
реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012–2020 годы – 122696 тысяч тенге
субвенции – 103465940 тысяч тенге.
2) затраты – 235488248 тысяча тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 3485978 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4203108 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 717130 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 11820675 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 11820675 тысяч тенге;
5) дефицит – -9641762 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 9641762 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 22.02.2013 N 14-83; от 12.04.2013 N 15-100;  23.05.2013 N 17-110; 01.07.2013 N 19-121; 09.08.2013 N 21-129; 26.09.2013 N 23-142; 30.10.2013 N 24-145; 29.11.2013 N 25-153 вводится в действие с 1 января 2013 года).
2. Установить, что поступления по кодам "Индивидуальный подоходный налог", "Социальный налог", "Плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников", "Плата за лесные пользования" и "Плата за эмиссии в окружающую среду" классификации доходов единой бюджетной классификации зачисляются в областной бюджет в размере 100%.

жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға – 334 083 мың теңге;
"Өңiрлердi дамыту" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуына жәрдемдесу жөнiндегi шараларды iске асыруға – 1143399 мың теңге;
дамытуға арналған нысаналы трансферттер – 38265152 мың теңге, соның ішінде:
білім беру объектілерін салуға – 4431283 мың теңге;
білім беру объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейтуге – 415459 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салуға – 1876992 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейтуге – 138589 мың теңге;
өңірлік процессингтік орталық құруға – 130383 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға – 2360000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 2020000 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 3295718 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 5263936 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 3677709 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға – 679396 мың теңге;
"Бизнес жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриалды инфрақұрылымын дамытуға – 585 000 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде қалалардың инженерлік инфрақұрылымын дамыту – 2604391 мың теңге;
тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, салу үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға – 10 663 600 мың теңге;
Моноқаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға – 122696 мың теңге;
субвенциялар – 103465940 мың теңге.
2) шығындар – 235488248 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3485978 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 4203108 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 717130 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 11820675 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 11820675 мың теңге;
5) тапшылық – -9641762 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 9641762 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер мен толықтырулар енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 22.02.2013 N 14-83; 12.04.2013 N 15-100; 23.05.2013 N 17-110; 01.07.2013 N 19-121; 09.08.2013 N 21-129; 26.09.2013 N 23-142; 30.10.2013 N 24-145; 29.11.2013 N 25-153(2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. "Жеке табыс салығы", "Әлеуметтік салық", "Жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдалануға төленетін ақы", "Орман пайдалануға төленетін ақы" және "Қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін ақы" кодтары бойынша түсімдер бірыңғай бюджеттік жіктеу кірістерінің жіктелуі облыстық бюджетке 100% – мөлшерде түсетіні белгіленсін.

3. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год объемы бюджетных изъятий из районных бюджетов и бюджетов городов областного значения в сумме 27186398 тысяч тенге, в том числе по:
Илийскому району – 25916398 тысяча тенге;
Карасайскому району– 1270000 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты и бюджеты городов областного значения в сумме 45550601 тысяч тенге, в том числе:
Аксускому району
2355016 тысяч тенге
Алакольскому району
2104418 тысяч тенге
Балхашскому району
1885086 тысяч тенге
Енбекшиказахскому району
5085777 тысяч тенге
Ескельдинскому району
2296805 тысяч тенге
Жамбылскому району
3660980 тысяч тенге
Каратальскому району
1743314 тысяч тенге
Кербулакскому району
2553428 тысяч тенге
Коксускому району
1779977 тысяч тенге
Панфиловскому району
3060886 тысяч тенге
Райымбекскому району
3648029 тысяч тенге
Саркандскому району
2068499 тысяч тенге
Талгарскому району
2473331 тысяч тенге
Уйгурскому району
2244109 тысяч тенге
городу Капшагай
1144635 тысяч тенге
городу Талдыкорган
городу Текели
6591399 тысяч тенге
854912 тысяч тенге
5. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на развитие образования в сумме 9429806 тысяч тенге, в том числе за счет средств республиканского бюджета 5722327 тысяч тенге, из областного бюджета 3707479 тысячи тенге, согласно приложению 4, на:
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 3391406 тысяч тенге;
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 245192 тысяч тенге;
обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 192678 тысяч тенге;
ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей) оставшихся без попечения родителей – 458355 тысяча тенге;
увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 1156610 тысяч тенге;
повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 186348 тысяч тенге;
капитальный ремонт школ – 2772925 тысяч тенге;
на реализацию программы "Балапан" - 934554 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 22.02.2013 N 14-83; 23.05.2013 N 17-110; 01.07.2013 N 19-121; 09.08.2013 N 21-129; 30.10.2013 N 24-145; 29.11.2013 N 25-153 (вводится в действие с 1 января 2013 года).

3. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық бюджеттер мен облыстық маңызы бар қалалар бюджеттерінен 27186398 мың теңге сомасында бюджеттік алымдар көзделінсін, соның ішінде:
Іле ауданы бойынша – 25916398 мың теңге;
Қарасай ауданы бойынша – 1270000 мың теңге.
4. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне және облыстық маңызы бар қалалар бюджеттеріне берілетін субвенциялар 45550601 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ақсу ауданына
2355016 мың теңге;
Алакөл ауданына
2104418 мың теңге;
Балқаш ауданына
2885086 мың теңге;
Еңбекшіқазақ ауданына
5085777 мың теңге;
Ескелді ауданына
2296805 мың теңге;
Жамбыл ауданына
3660980 мың теңге;
Қаратал ауданына
1743314 мың теңге;
Кербұлақ ауданына
2553428 мың теңге;
Көксу ауданына
1779977 мың теңге;
Панфилов ауданына
3060886 мың теңге;
Райымбек ауданына
3648029 мың теңге;
Сарқан ауданына
2068499 мың теңге;
Талғар ауданына
2473331 мың теңге;
Ұйғыр ауданына
2244109 мың теңге;
Қапшағай қаласына
1144635 мың теңге;
Талдықорған қаласына
6591399 мың теңге;
Текелі қаласына
854912 мың теңге.
5. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте 4-қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне білім беру саласын дамытуға 9429806 мың теңге, оның ішінде республикалық бюджет қаражаты есебінен 5722327 мың теңге және облыстық бюджет қаражаты есебінен 3707479 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін,соның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарға мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыруға – 3391406 мың теңге;
мемлекеттік бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мекемелеріндегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға – 245192 мың теңге;
үйден оқитын мүгедек балаларды жабдықтау және бағдарламалармен қамтамасыз ету – 192678 мың теңге;
ата-ананың қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) және жетім баланы (жетім балаларды) асырауға қамқоршыларына ай сайынғы ақшалай қаражаттарды төлеуге – 458355 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға - 1156610 мың теңге;
"үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 186348 мың теңге;
мектептердің күрделі жөндеуіне – 2772925 мың теңге;
"Балапан" бағдарламасын жүзеге асыруға – 934554 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 22.02.2013 N 14-83; 23.05.2013 N 17-110; 01.07.2013 N 19-121; 09.08.2013 N 21-129; 30.10.2013 N 24-145; 29.11.2013 N 25-153(2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

6. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета по образованию затраты в сумме 785302 тысяч тенге, в том числе на:
увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 42602 тысяч тенге;
повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 3001 тысяч тенге;
содержание школы-интерната для детей с проблемами зрения в городе Есик Енбекшиказахского района – 177108 тысяч тенге;
установление доплаты за организацию производственного обучения мастерам организаций технического и профессионального образования – 78742 тысяч тенге;
оказание социальной поддержки обучающимся в организациях технического и профессионального образования – 302636 тысячи тенге;
увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования- 58668 тысяч тенге;
выплату разницы в заработной плате преподавателям (учителям) организаций технического и профессионального образования – 22545 тысячи тенге;
обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического профессионального образования – 100000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 22.02.2013 N 14-83; 29.11.2013 N 25-1 (вводится в действие с 1 января 2013 года).
7. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета по здравоохранению затраты в сумме 20050072 тысяч тенге, в том числе на:
обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи – 14522496 тысяч тенге;
закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов – 4018099 тысяч тенге;
материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне – 1509477 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 01.07.2013 N 19-121; 29.11.2013 N 25-153 (вводится в действие с 1 января 2013 года).
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета затраты на предоставление специальных социальных услуг средства в сумме 99242 тысяч тенге, в том числе на:
введение стандартов специальных социальных услуг – 40294 тысяч тенге;
размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе – 20985 тысяч тенге;
развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях – 37963 тысяч тенге.

6. Білім беру бойынша 2013 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы мақсатты трансферттер есебінен 785302 мың теңге сомасында шығындар қарастырылсын, соның ішінде:
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға - 42602 мың теңге;
"үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге - 3001 мың теңге
Еңбекшіқазақ ауданы Есік қаласындағы көздері нашар көретін балаларға арналған мектеп – интернатын ұстауға – 177108 мың теңге;
өндірістік оқытуды ұйымдастыру үшін техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының өндірістік оқыту шеберлеріне – 78742 мың теңге;
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарындағы білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсетуге - 302636 мың теңге
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға - 58668 мың теңге
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының оқытушыларына (мұғалімдеріне) жалақыларындағы айырманы төлеуге - 22545 мың теңге
кәсіптік және техникалық оқу орындарының зертханалары мен оқу-өндірістік шеберханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға – 100000 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 22.02.2013 N 14-83; 29.11.2013 N 25-153 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. Денсаулық сақтау бойынша 2013 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен 20050072 мың теңге сомасында қаражат көзделсін, соның ішінде:
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің қамтамасыз етуі және кеңейтуіне – 14522496 мың теңге;
дәрі-дәрмек құралдарын, вакциналар мен басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алуға – 4018099 мың теңге;
жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жабдықтауға – 1509477 мың теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 01.07.2013 N 19-121; 29.11.2013 N 25-153 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер есебінен арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге 99242 мың теңге сомасында қаражат қарастырылсын, соның ішінде:
арнаулы әлеуметтік қызметтердің стандартын енгізуге – 40294 мың теңге;
үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 20985 мың теңге;
медициналық-әлеуметтік мекемелерде күндіз емделу бөлімшелер желісін дамытуға – 37963 мың теңге.

Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 22.02.2013 N 14-83; 01.07.2013 N 19-121; 29.11.2013 N 25-153 (вводится в действие с 1 января 2013 года).
9. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов в сумме 669857 тысяч тенге, согласно приложению 5, на:
оказание жилищной помощи населению – 399641 тысяч тенге;
выплату грантов акима области – 125444 тысяч тенге;
единовременная помощь к памятным датам – 93530 тысяч тенге;
введение стандартов специальных социальных услуг – 51242 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 22.02.2013 N 14-83; 23.05.2013 N 17-110; 09.08.2013 N 21-129; 30.10.2013 N 24-145; 29.11.2013 N 25-153(вводится в действие с 1 января 2013 года).
10. Исключен решением маслихата Алматинской области от 22.02.2013 N 14-83 (вводится в действие с 1 января 2013 года).
11. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета субсидии, направленные на развитие сельского хозяйства в сумме 10475372 тысяча тенге, в том числе на:
поддержку семеноводства – 495741 тысяча тенге;
поддержку племенного животноводства – 1853431 тысяч тенге;
на повышение продуктивности и качества продукции животноводства – 8022200 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 01.07.2013 N 19-121; 29.11.2013 N 25-153(вводится в действие с 1 января 2013 года).
12. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета затраты на поддержку частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020" в сумме 2794237 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 29.11.2013 N 25-153 (вводится в действие с 1 января 2013 года).
13. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет средств республиканского бюджета в сумме 166592 тысячи тенге, согласно приложению 7.
14. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены кредиты районным и городским бюджетам для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 958108 тысяч тенге, согласно приложению 8.

Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 22.02.2013 N 14-83; 01.07.2013 N 19-121; 29.11.2013 N 25-153 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте 5-қосымшаға сәйкес аудандар мен қалалар бюджеттеріне 669857 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін, соның ішінде:
халыққа тұрғын көмегін көрсетуге – 399641 мың теңге;
облыс әкімі гранттарын төлеуге – 125444 мың теңге;
естелік күндерге біржолғы көмекке - 93530 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтердің стандартын енгізуге – 51242 мың теңге.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 22.02.2013 N 14-83; 23.05.2013 N 17-110; 09.08.2013 N 21-129; 30.10.2013 N 24-145; 29.11.2013 N 25-153 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. Алынып тасталды - Алматы облыстық мәслихатының 22.02.2013  N 14-83 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте ауыл шаруашылығын дамытуға бағытталған республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен 10475372 мың теңге сомасында субсидиялар көзделсін, оның ішінде:
тұқым шаруашылығын қолдауға – 495741 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға – 1853431 мың теңге;
мал шаруашылығы өнімділігін және өнімдерінің сапасын арттыруды субсидиялауға – 8022200 мың теңге;
гербицидтердің экономикалық қолжетімділігін арттыруға – 22000 мың теңге;
егістік жұмыстарының экономикалық қолжетімділігін арттыруға (Апорт сортты алма бағын отырғызуға) – 82000 мың теңге.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 01.07.2013 N 19-121; 29.11.2013 N 25-153 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте "Бизнес жол картасы – 2020" бағдарлама шеңберінде өңірлерде жеке кәсіпкерлікті қолдауға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен 2794237 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 29.11.2013 N 25-153 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
13. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджет қаражаты есебінен 7-қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне 166592 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
14. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджет қаражаты есебінен 8-қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне 958108 мың теңге сомасында кредиттер ескерілсін.

15. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на проведение противоэпизоотических мероприятий за счет средств республиканского бюджета в сумме 1 695 532 тысячи тенге, согласно приложению 9.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 01.07.2013 N 19-121 (вводится в действие с 1 января 2013 года).
15-1. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов за счет средств республиканского бюджета на увеличение штатной численности местных исполнительных органов в сумме 288 759 тысяч тенге, согласно приложению 9-1.
Сноска. Пункт 15-1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 09.08.2013 N 21-129; 30.10.2013 N 24-145 (вводится в действие с 1 января 2013 года).
16. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов за счет средств республиканского бюджета на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме 1143399 тысячи тенге, согласно приложению 10.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 29.11.2013 N 25-153(вводится в действие с 1 января 2013 года).
17. Исключен решением маслихата Алматинской области от 22.02.2013 N 14-83 (вводится в действие с 1 января 2013 года)
18. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов и городов на строительство объектов образования в сумме 11013134 тысяч тенге, согласно приложению 12.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 22.02.2013 N 14-83; 23.05.2013 N 17-110; 01.07.2013 N 19-121; 09.08.2013 N 21-129; 26.09.2013 N 23-142; 30.10.2013 N 24-145; 29.11.2013 N 25-153 (вводится в действие с 1 января 2013 года).
19. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов и городов на:
развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 3151291 тысяч тенге согласно приложению 13.
Строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 3534199 тысячи тенге согласно приложению 14.
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 22.02.2013 N 14-83; 23.05.2013 N 17-110; 09.08.2013 N 21-129; 30.10.2013 N 24-145; 29.11.2013 N 25-153(вводится в действие с 1 января 2013 года).

15. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте эпизоотияға қарсы шараларды жүргізу үшін республикалық бюджет қаражаты есебінен 9-қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне 1695532 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 01.07.2013 N 19-121 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15-1. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға республикалық бюджет қаражаты есебінен 9-1 қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне 288 759 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 15-1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 09.08.2013 N 21-129; 30.10.2013 N 24-145 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға республикалық бюджет қаражаты есебінен 10-қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне 1143399 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 29.11.2013 N 25-153 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
17. Алынып тасталды - Алматы облыстық мәслихатының 22.02.2013  N 14-83 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте білім беру объектілерінің құрылысына 12-қосымшаға сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттеріне 11013134 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 18-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 22.02.2013 N 14-83; 23.05.2013 N 17-110; 01.07.2013 N 19-121; 09.08.2013 N 21-129; 26.09.2013 N 23-142; 30.10.2013 N 24-145; 29.11.2013 N 25-153 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
19. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар және қалалар бюджеттерін дамытуға нысаналы трансферттер қарастырылсын:
13-қосымшаға сәйкес, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамытуға және жайғастыруға 3151291 мың теңге сомасында;
14-қосымшаға сәйкес, мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қоры тұрғын үйлерінің құрылысына 3534199 мың теңге сомасында.
Ескерту. 19-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 22.02.2013 N 14-83; 23.05.2013 N 17-110; 09.08.2013 N 21-129; 30.10.2013 N 24-145; 29.11.2013 N 25-153 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

20. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты на строительство и реконструкцию объектов питьевого водоснабжения бюджетам районов и городов в сумме 6825994 тысяч тенге, согласно приложению 15.
Сноска. Пункт 20 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 22.02.2013 N 14-83; 23.05.2013 N 17-110; 09.08.2013 N 21-129; 30.10.2013 N 24-145; 29.11.2013 N 25-153(вводится в действие с 1 января 2013 года).
21. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты на развитие объектов коммунального хозяйства бюджетам районов и городов в сумме 7033716 тысяч тенге, согласно приложению 16.
Сноска. Пункт 21 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 22.02.2013 N 14-83; 23.05.2013 N 17-110; 09.08.2013 N 21-129; 30.10.2013 N 24-145; 29.11.2013 N 25-15 (вводится в действие с 1 января 2013 года).
22. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета на развитие объектов коммунального хозяйства бюджетам районов и городов в сумме 300605 тысячи тенге, согласно приложению 17.
Сноска. Пункт 22 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 22.02.2013 N 14-83; 23.05.2013 N 17-110; 09.08.2013 N 21-129; 30.10.2013 N 24-145; 29.11.2013 N 25-15 (вводится в действие с 1 января 2013 года).
22-1. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов и городов на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме 385 625 тысячи тенге, согласно приложению 17-1.
Сноска. Решение дополнено пунктом 21-1 в соответствии с решением маслихата Алматинской области от 26.09.2013 N 23-142 (вводится в действие с 01.01.2013).
23. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены средства на кредитование районных и городских бюджетов по нулевой ставке вознаграждения (интереса) на строительство и приобретение жилья в сумме 1570000 тысяч тенге, согласно приложению 18.
Сноска. Пункт 23 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 22.02.2013 N 14-83; 23.05.2013 N 17-110 (вводится в действие с 1 января 2013 года).
24. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год кредиты за счет средств республиканского бюджета на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Программы занятости 2020 в сумме  1660000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 24 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 29.11.2013 N 25-153 (вводится в действие с 1 января 2013 года).

20. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте елді мекендерді ауыз сумен жабдықтау объектілерін салу және жаңғыртуға 15-қосымшаға сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттеріне 6825994 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 20-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 22.02.2013 N 14-83; 23.05.2013 N 17-110; 09.08.2013 N 21-129; 30.10.2013 N 24-145; 29.11.2013 N 25-153 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
21. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте коммуналдық шаруашылық объектілерін дамытуға 16-қосымшаға сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттеріне 7033716 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 21-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 22.02.2013 N 14-83; 23.05.2013 N 17-110; 09.08.2013 N 21-129;30.10.2013 N 24-145; 29.11.2013 N 25-153 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
22. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте коммуналдық шаруашылық объектілерін дамытуға 17-қосымшаға сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттеріне 300605 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 22-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 22.02.2013 N 14-83; 23.05.2013 N 17-110; 09.08.2013 N 21-129;30.10.2013 N 24-145; 29.11.2013 N 25-153 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
22-1. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте "Өңiрлердi дамыту" бағдарламасы шеңберiнде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға 17-1 қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне 385 625 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 22-1-тармағымен толықтырылды - Алматы облыстық мәслихатының 26.09.2013 N 23-142 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
23. 2013 жылға тұрғын үй салуға 18-қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне берілетін бюджеттік кредиттер 1570000 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 23-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 22.02.2013 N 14-83; 23.05.2013 N 17-110 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
24. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджет қаражаты есебінен Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде ауылда кәсiпкерлiктiң дамуына ықпал ету үшін 1660000 мың теңге кредиттер қарастырылсын.
Ескерту. 24-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 29.11.2013 N 25-153 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

25. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов за счет средств из республиканского бюджета на выкуп земельных участков для государственных нужд сумме 2800000 тысяч тенге, согласно приложению 19.
26. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на землеустройство, проводимое при установлении границ, работы по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой, земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов в сумме 225 473 тысяч тенге, согласно приложению 20.
Сноска. Пункт 26 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 22.02.2013 N 14-83; 23.05.2013 N 17-110; 09.08.2013 N 21-129; 30.10.2013 N 24-145 ; 29.11.2013 N 25-153 вводится в действие с 1 января 2013 года).
27. Исключен решением маслихата Алматинской области от 22.02.2013 N 14-83 (вводится в действие с 1 января 2013 года)
28. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов затраты в сумме 386186 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 28 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 22.02.2013 N 14-83; 09.08.2013 N 21-129; 30.10.2013 N 24-145; 29.11.2013 N 25-153 (вводится в действие с 1 января 2013 года).
29. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры затраты в сумме 11 279 346 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 29 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 09.08.2013 N 21-129; 30.10.2013 N 24-145; 29.11.2013 N 25-153 (вводится в действие с 1 января 2013 года).
30. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2013 год в сумме 348534 тысячи тенге, определяемых постановлением акимата области.
31. Утвердить перечень областных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2013 год согласно приложению 22.
32. Установить, что в процессе исполнения бюджетов районов и городов на 2013 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 23.
33. Акимам районов и городов, налоговому департаменту по области обеспечить полное и качественное исполнение прогнозных показателей бюджета области по налогам и платежам, снижение недоимки хозяйствующих субъектов перед бюджетами всех уровней и изыскание дополнительных доходных источников.

25. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға республикалық бюджет қаражаты есебінен 19-қосымшасына сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттеріне 2800000 мың тенге ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
26. Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыруға, ауыл шаруашылығы алқаптарын бiр түрден екiншiсiне ауыстыру жөнiндегi жұмыстарына, елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыруға 20-қосымшаға сәйкес 225473 мың теңге көлемінде жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін;
Ескерту. 26-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 22.02.2013 N 14-83; 23.05.2013 N 17-110; 09.08.2013 N 21-129; 30.10.2013 N 24-145; 29.11.2013 N 25-153 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
27. Алынып тасталды - Алматы облыстық мәслихатының 22.02.2013  N 14-83 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
28. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі шараларды өткізуге 386186 мың теңге қарастырылсын.
Ескерту. 28-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 22.02.2013 N 14-83; 09.08.2013 N 21-129;30.10.2013 N 24-145; 29.11.2013 N 25-153 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
29. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте автокөлік жолдарының қызмет атқаруын қамтамасыз етуге және көліктік инфрақұрылымды дамытуға 11279346 мың теңге қарастырылсын.
Ескерту. 29-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 09.08.2013 N 21-129;30.10.2013 N 24-145; 29.11.2013 N 25-153 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
30. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте облыс әкімдігі қаулысымен анықталатын, облыстық жергілікті атқарушы органының резервiне 348534 мың теңге сомасы белгіленсін.
31. 2013 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 22-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
32. 2013 жылға арналған аудандар мен қалалар бюджеттерін атқару процесінде 23-қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайтын болып белгіленсін.
33. Аудан мен қала әкімдері, облыс бойынша салық департаменті облыс бюджетінің салықтар мен төлемдер бойынша болжамды көрсеткіштерінің толық және сапалы орындалуын, шаруашылық жүргізуші субъектілердің барлық деңгейдегі бюджетке берешегін азайтуды және қосымша кіріс көздерін табуды қамтамасыз етсін.

34. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата "По вопросам бюджета, финансов и тарифной политики".
35. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2013 года.
Председатель
сессии областного маслихата                Е.Кошанбеков
Секретарь
областного маслихата                       Е.Келемсейт
СОГЛАСОВАНО:
Начальник областного
управления экономики и
бюджетного планирования                    Сатыбалдина Нафиса Тулековна

34. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың "Бюджет, қаржы және тарифтік саясат жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
35. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы                       Е.Қошанбеков
Облыстық мәслихаттың
хатшысы                                    Е.Келімсейіт
КЕЛІСІЛГЕН:
Облыстық экономика және
бюджеттік жоспарлау
басқармасының бастығы                      Нафиса Төлекқызы Сатыбалдина

области от 7 декабря 2012 года
N 12-69 "Об областном бюджете
Алматинской области на
2013-2015 годы"
Распределение целевых текущих трансфертов бюджетам районов и
городов на оказание социальной помощи населению
Сноска. Приложение 5 в редакции решения маслихата Алматинской области от 29.11.2013 N 25-153 (вводится в действие с 01.01.2013).
(тыс.тенге)
N
Наименование
Всего
в том числе за счет средств:
областного бюджета
республикан-
ского
бюджета
жилищная
помощь
населению
гранты
Акима
области
единовремен-
ная помощь
к памятным
датам
введение
стандартов
специальных
социальных
услуг
Всего

2012 жылғы 7 желтоқсандағы
"Алматы облысының 2013-2015 жылдарға
арналған облыстық бюджеті туралы"
N 12-69 шешіміне 5 қосымша
Халыққа әлеуметтік көмек көрсетуге аудандар мен қалалар
бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің
сомасын бөлу
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Алматы облыстық мәслихатының 29.11.2013 N 25-153 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
N рн
Аудан (облыстық мәні бар қала) атауы
(мың теңге)
Барлығы
оның ішінде:
жергілікті бюджеттен
республика-
лық
бюджеттен
халыққа тұрғын үй көмегін көрсетуге
облыс
әкімінің
гранттары
естелік
күндерге
біржолғы
көмек
әлеуметтік
қызметтер
стандартта-
рын енгізуге
Барлығы

763 795
739 219
24 576
18
г.Талдыкорган
1 392 032
765 251
626 781
Приложение 14
к решению маслихата Алматинской
области от 7 декабря 2012 года
N 12-69 "Об областном бюджете
Алматинской области на
2013-2015 годы"
Распределение целевых трансфертов на развитие бюджетам районов
(городов областного значения) на строительство жилья
государственного коммунального жилищного фонда
Сноска. Приложение 14 в редакции решения маслихата Алматинской области от 29.11.2013 N 25-153 (вводится в действие с 01.01.2013).
N пп
Наименование района
(города областного
значения)
(тыс.тенге)
Всего
в том числе:
республиканский
бюджет
областной
бюджет
Всего

763795
739219
24576
14
Талдықорған қ.
1392032
765251
626781
Алматы облыстық мәслихатының
2012 жылғы 7 желтоқсандағы
"Алматы облысының 2013-2015 жылдарға
арналған облыстық бюджеті туралы"
N 12-69 шешіміне 14 қосымша
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын құрылысына
аудандық және қалалық бюджеттерге берілетін нысаналы даму
трансферттерінің сомасын бөлу
Ескерту. 14-қосымша жаңа редакцияда - Алматы облыстық мәслихатының 29.11.2013 N 25-153 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
N рн
Аудан (облыстық мәні
бар қала) атауы
(мың теңге)
Барлығы
соның ішінде
республикалық
бюджеттен
жергілікті
бюджеттен
Барлығы

1 540 355
1 152 611
387 744
14
г. Текели
67 845
67 845
Приложение 17
к решению маслихата Алматинской
области от 7 декабря 2012 года
N 12-69 "Об областном бюджете
Алматинской области на
2013-2015 годы"
Распределение целевых трансфертов бюджетам районов и городов на
развитие объектов коммунального хозяйства за счет средств
областного бюджета
Сноска. Приложение 17 в редакции решения маслихата Алматинской области от 29.11.2013 N 25-153 (вводится в действие с 01.01.2013).
N пп
Наименование района (города областного
значения)
Сумма (тыс.тенге)
Всего

1540355
1152611
387744
14
Текелі қ.
67845
67845
Алматы облыстық мәслихатының
2012 жылғы 7 желтоқсандағы
"Алматы облысының 2013-2015 жылдарға
арналған облыстық бюджеті туралы"
N 12-69 шешіміне 17 қосымша
Коммуналдық шаруашылық объектілерін дамытуға аудандық және
қалалық бюджеттерге облыстық бюджет есебінен берілетін нысаналы
даму трансферттерінің сомасын бөлу
Ескерту. 17-қосымша жаңа редакцияда - Алматы облыстық мәслихатының 29.11.2013 N 25-153 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
N рн
Аудан (облыстық мәні бар қала)
атауы
Сомасы (мың теңге)
Барлығы

7794
13
Уйгурский
11768
14
г.Капшагай
3108
15
г.Талдыкорган
19
Приложение 21
к решению маслихата Алматинской
области от 7 декабря 2012 года
N 12-69 "Об областном бюджете
Алматинской области на
2013-2015 годы"
Распределение сумм целевых текущих трансфертов и кредитов
бюджету города Текели на реализацию текущих мероприятий в
рамках Программы развития моногородов на 2012 – 2020 годы
Сноска. Приложение 21 исключено решением маслихата Алматинской области от 22.02.2013 N 14-83 (вводится в действие с 01.01.2013).
Приложение 22
к решению маслихата Алматинской
области от 7 декабря 2012 года
N 12-69 "Об областном бюджете
Алматинской области на
2013-2015 годы"
Перечень бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе
исполнения областного бюджета на 2013-2015 годы
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение по специальным
образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных
детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за
исключением медицинской помощи, оказываемой из средств
республиканского бюджета
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению
специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций
здравоохранения, за исключением медицинских услуг закупаемых
центральным уполномоченным органом в области здравоохранения
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных
организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом,
инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и
расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением
психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в
Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными
препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической
почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными
заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных
после трансплантации почек
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными
продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий
населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях
отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп вакцин и других медицинских
иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики
населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым
инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до
ближайшей организации здравоохранения,
оказывающей врачебную помощь
Приложение 23
к решению маслихата Алматинской
области от 7 декабря 2012 года
N 12-69 "Об областном бюджете
Алматинской области на
2013-2015 годы"
Перечень местных бюджетных программ не подлежащих секвестру в
процессе исполнения районного (городского) бюджета на 2013-2015
годы
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение

7794
13
Ұйғыр
11768
14
Қапшағай қ.
3108
15
Талдықорған қ.
19
Алматы облыстық мәслихатының
2012 жылғы 7 желтоқсандағы
"Алматы облысының 2013-2015 жылдарға
арналған облыстық бюджеті туралы"
N 12-69 шешіміне 21 қосымша
Облыстық бюджеттерге Моноқалаларды дамытудың 2012–2020 жылдарға
арналған бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске
асыруға ағымдағы нысаналы трансферттердің және кредиттердің
сомасын бөлу
Ескерту. 21-қосымша алып тасталды - Алматы облыстық мәслихатының 22.02.2013 N 14-83 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Алматы облыстық мәслихатының
2012 жылғы 7 желтоқсандағы
"Алматы облысының 2013-2015 жылдарға
арналған облыстық бюджеті туралы"
N 12-69 шешіміне 22 қосымша
2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджеттің атқарылуы
барысында қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттік
бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Бiлiм беру
Арнайы оқыту бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық
көмекті ескермегенде, халыққа амбулаториялық-емханалық
көмекті көрсету
Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен және аудандық
маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілері
көрсетілетінді қоспағанда, бастапқы медициналық-санитарлық
көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарын жіберу
бойынша денсаулық сақтау субъектілеріне стационарлық және
стационарлықты ауыстыратын медициналық көмек көрсету
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшiн қан, оның
құрамдас бөлiктерi мен препараттарын өндiру
Салауатты өмiр салтын насихаттау
Жедел медициналық көмекті көрсету және санитарлық авиация
Туберкулезбен, жұқпалы, және психикалық аурулардан және
психикасының бұзылуынан зардап шегетін адамдарға
медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасына ЖҚТБ індетінің алдын алу және
оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы
препараттармен қамтамасыз ету
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз
ету
Онкологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз
ету
Бүйрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі, аутоиммунды,
орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз
науқастарды, сондай-ақ бүйрегі транспланттаудан кейінгі
науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде
дәрілік заттармен және арнайы балалар тағамдары мен емдік
тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
Азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық емдеу
деңгейінде жеңілдікті жағдайларда дәрілік заттармен
қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде
қанның ұюы факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және
басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған
сатып алу
Жіті миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық
препараттармен қамтамасыз ету
Шұғыл жағдайларда ауыр халдегі адамдарды дәрiгерлiк көмек
көрсететiн жақын жердегі денсаулық сақтау ұйымына жеткiзудi
ұйымдастыру
Алматы облыстық мәслихатының
2012 жылғы 7 желтоқсандағы
"Алматы облысының 2013-2015 жылдарға
арналған облыстық бюджеті туралы"
N 12-69 шешіміне 23 қосымша
2013-2015 жылдарға арналған аудандық (қалалық) бюджеттің
атқарылуы барысында қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттік
бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Бiлiм беру
Жалпы білім беру