Об утверждении регламентов электронных государственных услуг в сфере сельского хозяйства Алматинской области
Постановление акимата Алматинской области от 19 декабря 2012 года N 401. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 28 декабря 2012 года N 2273. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 02 июня 2014 года № 196
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 02.06.2014 № 196.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 1 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" от 15 апреля 2013 года и постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 августа 2012 года N 1108 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области сельского хозяйства и внесений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлением акимата Алматинской области от 08.01.2014 N 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами";
2) регламент электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по производству (формуляции) пестицидов ядохимикатов";
3) регламент электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по реализации пестицидов (ядохимикатов)";
4) регламент электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок"
5) регламент электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии";
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Досымбекова Т.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской области                   А. Мусаханов
СОГЛАСОВАНО:
Министр транспорта и
коммуникаций
Республики Казахстан                       А. Жумагалиев
19 декабря 2012 года
Утверждено постановлением
акимата Алматинской области
от 19 декабря 2012 года N 119
Регламент электронной государственной услуги "Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление
деятельности по реализации пестицидов (ядохимикатов)"

Алматы облысының ауыл шаруашылығы саласындағы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2012 жылғы 19 желтоқсандағы N 401 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаментінде 2012 жылы 28 желтоқсанда N 2273 тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2014 жылғы 02 маусымдағы № 196 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2014 жылғы 02 маусымдағы № 196 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабының 1-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы "Ауыл шаруашылығы саласында мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" N 1108 қаулысына сәйкес, Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Преамбулаға өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық әкімдігінің 08.01.2014 N 2 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Аэрозольдық және фумигациялық тәсілдермен пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыру лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызметінің регламенті.
2) "Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызметінің регламенті.
3) "Пестицидтерді (улы химикаттарды) сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызметінің регламенті.
4) "Астық қолхаттарын беру арқылы, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламенті.
5) "Ветеринария саласында жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттарға ветеринариялық – санитарлық сараптама жүргізу қызметімен айналысуға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызметінің регламенті.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Т. Досымбековке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысының әкімі
А. Мұсаханов
КЕЛІСІЛДІ:
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі
А. Жұмағалиев
2012 жылғы 19 желтоқсан
Алматы облысы әкімдігінің
2012 жылғы 19 желтоқсандағы
N 401 қаулысымен бекітілді
"Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру
(формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға лицензияны
беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру"
электрондық мемлекеттік қызметінің регламенті

1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по реализации пестицидов (ядохимикатов)" (далее – услуга) оказывается государственным учреждением "Управление сельского хозяйства Алматинской области" (далее – услугодатель), а также через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по реализации пестицидов (ядохимикатов)" (далее – услуга), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1108 (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно – программного комплекса (далее–ИС);
2) веб–портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее–ПЭП);
3) веб–портал "Е-лицензирование" – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее–ИС ГБД "Е-лицензирование");
4) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее–ШЭП);
5) платежный шлюз "электронного правительства" – автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и "электронного правительства" при осуществлении платежей физических и юридических лиц (далее–ПШЭП);
6) государственная база данных "Физические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее–ГБД ФЛ);

1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызметінің "Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" (бұдан әрі қызмет көрсету) қызметі "Алматы облыстық ауылшаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі бойынша көрсетеді, (бұдан әрі қызмет беруші) сондай-ақ www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы арқылы көрсетеді.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1108 қаулысымен бекітілген "Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызметті көрсету түрі: транзакциялық.
5. Осы регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе – ақпаратты ақпараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) "электрондық үкімет" веб-порталы – нормативтік-құқықтық базаны қоса алғанда барлық біріктірілген үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге бірыңғай қол жеткізу терезесі болып табылатын ақпараттық жүйе;
3) "Е-лицензиялау" веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтата тұрғызылған, қайта жаңартылған және қолданылуын тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін (кіші түрін) жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтері бар, ол лицензиар беретін лицензиялардың сәйкестендіру нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ);
4) "электрондық үкімет" шлюзі – электрондық қызметтерді іске асыру шеңберінде "электрондық үкімет" ақпараттық жүйелерін ықпалдастыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);
5) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі – жеке және заңды тұлғалардың төлемдерді жүзеге асырған кезде екінші деңгейдегі банктердің, банктік операциялардың жеке түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың және "электрондық үкіметтің" ақпараттық жүйелері арасындағы өзара әрекеттесуді қамтамасыз етуге арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮТШ);
6) "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасы – Қазақстан Республикасында жеке тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олардың өкілеттіктерінің шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өңдеуге, Ұлттық жеке сәйкестендіру нөмірлері тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДБ);

7) государственная база данных "Юридические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее–ГБД ЮЛ);
8) потребитель – юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
9) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее–ИИН);
10) бизнес – идентификационный номер, уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее–БИН);
11) пользователь – субъект (потребитель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
12) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
13) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее–ЭЦП);
14) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно – цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи.
15) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологии;
16) электронная лицензия – лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологии, равнозначная лицензии на бумажном носителе;
17) Структурно – функциональные единицы (далее–СФЕ) перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций и информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной
государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения через ПЭП (диаграмма N 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера потребителя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода потребителем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимся нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД "Е-лицензирование";

7) "Заңды тұлға" мемлекеттік деректер базасы – Қазақстан Республикасында заңды тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олардың өкілеттіктерінің шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өңдеуге, Ұлттық бизнес сәйкестендіру нөмірлері тізілімін құруға арналған автоматтандырылған жүйе (бұдан әрі – ЗТ МДБ);
8) тұтынушы – электрондық мемлекеттік қызмет оған көрсетілетін жеке немесе заңды тұлға;
9) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, соның ішінде қызметін жеке кәсіпкерлік түрінде жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
10) бизнес сәйкестендіру нөмірі – заңды тұлға (филиал және өкілдік) үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);
11) пайдаланушы – оған қажетті электрондық ақпаратты ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге кіретін және оларды пайдаланатын субъект (алушы, қызмет беруші);
12) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдана отырып, ақпаратпен өзара алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
13) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиістігін және мазмұнының өзгермейтінін растайтын электрондық цифрлық символдар жинағы (бұдан әрі – ЭЦҚ);
14) электрондық құжат – онда ақпарат электрондық-цифрлық нысанда ұсынылған және электрондық цифрлық қолтаңбаның көмегімен куәландырылған құжат;
15) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды қолдана отырып, электрондық нысанда көрсетілетін мемлекет қызмет;
16) электрондық лицензия – ақпараттық технологияларды пайдалана отырып ресімделетін және берілетін, қағаз тасығыштағы лицензияға мәні тең электрондық құжат түріндегі лицензия;
17) ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірліктер;
18) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
19) БНАЖ – Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе.
2. Қызмет берушінің электрондық мемлекеттік қызметті
көрсету бойынша қызметінің тәртібі
6. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы әрбір қадамдық әрекеттері мен шешімдері (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің N 1 диаграммасы) осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген:
1) тұтынушы ЭЦҚ-тың көмегімен ЭҮП-де тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП-де тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – тұтынушының ЭҮП тіркеу куәлігін компьютердің интернет браузеріне қосу, мемлекеттік қызметті алуы үшін тұтынушының парольін ЭҮП-ге енгізу процесі (авторлау процесі);
3) 1-шарт – тіркелген тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын логин мен пароль (ЖСН/БСН ) арқылы ЭҮП-де тексеру;
4) 2-процесс – тұтынушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП-де қалыптастыру;
5) 3-процесс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, (деректерді енгізуі), қажетті құжаттарды электронды түрде сұрау салу нысанына бекіту;
6) 4-процесс – ЭҮТШ-де қызметке ақы төлеу, бұдан кейін төлем туралы ақпарат "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға келіп түседі;

7) условие 2 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) процесс 6 – выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса потребителя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимся нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
16) процесс 11 – получение потребителем результата услуги (электронная лицензия), сформированной ПЭПом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма N 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимся нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных потребителя;
6) условие 2 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;

7) 2-шарт – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қызметті көрсету үшін төлем фактісін тексеру;
8) 5-процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қызмет көрсету үшін төлемнің болмауына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процесс – Сұрау салуды ЭЦҚ-мен куәландыруды тұтынушының тіркеу куәлігін бойынша таңдау (қол қою);
10) 3-шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде оның болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген БСН арасында сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін ЭҮП-де тексеру;
11) 7-процесс – Тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-процесс – қызметті көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерін) алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
13) 9-процесс – Сұрау салуды "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да тіркеу (тұтынушының сұрау салуы) және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да сұрау салуды өңдеу;
14) 4-шарт – лицензия беру үшін тұтынушының квалификациялық талаптар мен негіздерге сай келуін қызмет көрсетушінің тексеруі;
15) "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қызмет көрсету үшін бірқатар кемшіліктердің болуына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
16) тұтынушының ЭҮП-де қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
7. Қызмет беруші арқылы әрбір қадамдық әрекеттері мен шешімдері (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің N 2 диаграммасы) осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген:
1) 1-процесс – қызмет беруші қызметкерінің қызмет алу үшін (авторлау үрдісі) "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға логин мен пароль енгізу;
2) 1-шарт – қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да логин мен пароль арқылы тексеру;
3) 2-процесс – қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қалыптастыру;
4) 3-процесс – қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығаруы және қызмет беруші қызметкерінің тұтынушы деректерін, қызмет беруші қызметкерінің таңдауы осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы;
5) 4-процесс – ЭҮШ арқылы ЗТ МДБ-ға тұтынушы деректеріне сұрау салу;
6) 2-шарт – тұтынушының деректерін ЗТ МДБ-да тексеру;
7) 5-процесс – ЗТ МДБ-да тұтынушының деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру;

8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных потребителем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимся нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
12) процесс 9 – получение потребителем результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz.:
1) ввод пользователем данных лица, которому выдается электронная лицензия (логина и пароля) для входа в ПЭП;
2) выбор услуги "Выдача лицензии";
3) заказ услуги с помощью кнопки "Заказать услуг online";
4) заполнение запроса:
ИИН/БИН выбирается автоматически, по результатам регистрации пользователя в ПЭП;
пользователь с помощью кнопки "отправить запрос" осуществляет переход на удостоверение (подписание) запроса;
5) выбор регистрационного свидетельства ЭЦП получателем;
6) удостоверение (подписание) запроса – пользователь с помощью кнопки "подписать" осуществляет удостоверение (подписание) запроса ЭЦП, после чего запрос передается на обработку в ИС ГБД "Е-лицензирование" через ШЭП;
7) получение получателем сообщения о содержании в ИС ГБД "Е-лицензирование" информации запрашиваемой получателем;
8) оплата услуги;
9) обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование":
у пользователя на экране дисплея выводится следующая информация: ИИН/БИН; номер запроса; тип услуги; статус запроса; срок оказания услуги;
с помощью кнопки "обновить статус" пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа из ИС ГБД "Е-лицензирование" появляется кнопка "просмотр результата".
9. После обработки запроса получателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки "открыть" – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки "сохранить" – результат запроса сохраняется на заданном получателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).

8) 6-процесс – қағаз тасығыштағы құжаттардың болуы туралы бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы және қызмет беруші қызметкерінің тұтынушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына қоса беруі;
9) 7-процесс – Сұрау салуды "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қызметті өңдеу;
10) 3-шарт – лицензия беру үшін тұтынушының квалификациялық талаптар мен негіздерге сай келуін қызмет көрсетушінің тексеруі;
11) 8-процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қызмет көрсету үшін бірқатар кемшіліктердің болуына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-процесс – тұтынушы "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) алу. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
8. Қызмет көрсетуге сұрау салу нысанын толтыру бойынша әрекеттер сипаты:
1) оған ЭҮП-ге кіру үшін электрондық лицензия берілетін тұлғаның деректерін (логин мен парольді) пайдаланушының енгізуі;
2) "Лицензия беру" қызметін таңдау;
3) "online қызметтерге тапсырыс беру" батырмасының көмегімен қызметке тапсырыс беру;
4) сұрау салуды толтыру:
пайдаланушыны ЭҮП-де тіркеу нәтижелері бойынша ЖСН/БСН автоматты түрде таңдалады;
пайдаланушы "сұрау салуды жолдау" батырмасының көмегімен сұрау салуды куәландыруға (қол қоюға) көшуді жүзеге асырады;
5) алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) сұрау салуды куәландыру (қол қою) – пайдаланушы "қол қою" батырмасының көмегімен сұрау салуды ЭЦҚ-мен куәландыруды (қол қоюды) жүзеге асырады, бұдан кейін сұрау салу ЭҮШ арқылы "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға өңдеуге беріледі;
7) алушының "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да алушы сұратқан ақпараттың мазмұны туралы хабарламаны алуы;
8) қызметке ақы төлеу;
9) сұрау салуды "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да өңдеу:
пайдаланушыдағы дисплей экранында мынадай ақпарат шығарылады: ЖСН/БСН; сұрау салу нөмірі; қызмет типі; сұрау салу мәртебесі; қызмет көрсету мерзімі;
"мәртебені жаңарту" батырмасының көмегімен алушыға сұрау салуды өңдеу нәтижелерін қарау мүмкіндігі ұсынылады;
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ-дан жауап алынған кезде "нәтижені қарау" батырмасы пайда болады.
9. Сұрау салу өңделгеннен кейін алушыға сұрау салуды өңдеу нәтижелерін мынадай түрде қарау мүмкіндігі ұсынылады:
"ашу" батырмасын басқаннан кейін сұрау салу нәтижесі дисплей экранына шығарылады;
"сақтау" батырмасын басқаннан кейін сұрау салу нәтижесі алушы енгізген магниттік тасығышта Adobe Acrobat форматында сақталады.
10. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қажетті ақпаратты және консультацияны саll-орталықтың (1414).телефоны бойынша алуға болады.

3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
1) ПЭП;
2) ШЭП;
3) ПШЭП;
4) ИС ГБД "Е-лицензирование";
5) ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) услугодатель.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
13. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
14. Результаты оказания услуги получателям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
15. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги получателям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
16. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается электронная лицензия;
3) авторизация с ПЭП;
4) наличие пользователя ЭЦП;
5) наличие банковской карточки или текущего счета в банке второго уровня.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги "Выдача
лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности по
реализации пестицидов
(ядохимикатов)
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
N действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование
СФЕ
Потреби-
тель
ПЭП
Потреби-
тель
ПШЭП
ПЭП
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Прикреп-
ление в
интернет-
браузер
компьютера
потреби-
теля
регистра-
ционного
свидетель-
ства ЭЦП
Формирует
сообщение
об отказе
в связи с
имеющимся
наруше-
ниями в
данных
потреби-
теля
Выбирает
услугу и
формирует
данные
запроса
прикрепле-
нием
необходи-
мых
документов
в
электрон-
ном виде
Оплата
услуги
Формирует
сообщение
об отказе в
связи с
отсутствием
оплаты
4
Форма
завершения
(данные,
документ
организацион-
но–распоряди-
тельное
решение)
Отображе-
ние
уведомле-
ния об
успешном
формирова-
нии
запроса.
Формиро-
вание
сообщения
об отказе
в
запраши-
ваемой
электрон-
ной
государст-
венной
услуге.
Отображе-
ние
уведомле-
ния об
успешном
формирова-
нии
запроса.
Отобра-
жение
уведом-
ления об
успешном
заверше-
нии
действия
Формирова-
ние
сообщения
об отказе в
запрашивае-
мой
электронной
государ-
ственной
услуге.
5
Сроки
исполнения
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
6
Номер
следующего
действия
2–если
есть
нарушения
в данных
потребите-
ля;
3–если
авториза-
ция прошла
успешно
4
5–если
не
оплатил,
6–если
оплатил
продолжение таблицы
6
7
8
9
10
11
Потребитель
ПЭП
Потребитель
ПЭП
ПЭП
ПЭП
Выбор ЭЦП
для
удостовере-
ния
(подписания)
запроса
Формирует
сообщения об
отказе в
связи с не
подтвержде-
нием
подлинности
ЭЦП
потребителя
Удостовере-
ние
(подписание)
запрос
посредством
ЭЦП
Регистрация
электронного
документа
заявление
(запроса
потребителя)
в ИС
"Е-лицензи-
рование" и
обработка
запроса в ИС
"Е-лицензи-
рование"
Формиро-
вание
сообщения
об отказе
в связи с
имеющимися
нарушения-
ми в
данных
потреби-
теля в ИС
"Е-лицен-
зирование"
Электрон-
ный
документ
(электрон-
ная
лицензия)
Маршрути-
зация
запроса
Формирование
сообщения об
отказе в
запрашивае-
мой
электронной
государст-
венной
услуге.
Маршрути-
зация
запроса
Регистрация
запроса с
присвоением
номера
заявлению.
Формиро-
вание
сообщения
об отказе
в
запраши-
ваемой
электрон-
ной
государ-
ственной
услуге.
Электрон-
ная
лицензия
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
15 рабочих
дней
-
-
7– если в
ЭЦП ошибка,
8–если ЭЦП
без ошибки
-
-
10-проверка
услугодате-
лем
соответствия
потребителя
квалифи-
кационным
требованиям
и основаниям
для выдачи
лицензии
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
1
N действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наименова-
ние СФЕ
Услугода-
тель
ИС ГБД
"Е-лицен-
зирование"
Услугода-
тель
ГБД ЮЛ
ИС ГБД
"Е-лицензи-
рование"
3
Наименова-
ние
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Авторизу-
ется на ИС
ГБД
"Е-лицен-
зирование"
Формирует
сообщение
об отказе
в связи с
имеющимися
наруше-
ниями в
данных
Выбор
сотрудником
услугодате-
ля услуги
Направ-
ление
запроса
на
проверку
данных
потреби-
теля в
ГБД ЮЛ
Формирова-
ние
сообщения
об отказе
в связи с
имеющимися
нарушениями
в данных
4
Форма
завершения
(данные,
документ
организа-
ционно–
распорядите
льное
решение)
Отображе-
ние
уведомле-
ния об
успешном
формирова-
нии
запроса.
Формирова-
ние
сообщения
об отказе
в
запраши-
ваемой
электрон-
ной
государст-
венной
услуге.
Отображение
уведомления
об успешном
формиро-
вании
запроса
Маршру-
тизация
запроса.
Формирова-
ние
сообщения
об отказе в
запрашивае-
мой
электронной
государст-
венной
услуге.
5
Сроки
исполнения
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
1,5 мин
6
Номер
следующего
действия
1-
Проверка
в ИС ГБД
"Е-лицен-
зирование"
подлиннос-
ти данных
логина и
пароля
сотрудника
услугода-
теля
4
5–если
есть
нарушения
в данных
потреби-
теля;
6–если
автори-
зация
прошла
успешно
-
Продолжение таблицы
6
7
8
9
Услугодатель
ИС ГБД
"Е-лицензирование"
ИС ГБД
"Е-лицензирование"
ИС ГБД
"Е-лицензирование"
Заполнение
формы запроса с
прикреплением
документов
Регистрация
электронного
документа в ИС
ГБД
"Е-лицензиро-
вание" и
обработка услуги
в ИС ГБД
"Е-лицензирование"
Формирование
сообщения об
отказе в
запрашиваемой
услуге в связи с
имеющимися
нарушениями в
данных
потребителя в ИС
ГБД
"Е-лицензиро-
вание"
Электронный
документ
(электронная
лицензия)
Отображение
уведомления об
успешном
формировании
запроса
Регистрация
запроса в
системе с
присвоением
номера заявлению.
Формирование
сообщения об
отказе в
запрашиваемой
электронной
государственной
услуге.
Электронная
лицензия.
10–15 сек
15 рабочих дней
-
-
-
8– если в ИС ГБД
"Е-лицензирование" отсутствуют
данные по
запросу,
9–если данные по
запросу найдены
-
-
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги "Выдача
лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности по
реализации пестицидов
(ядохимикатов)
Диаграмма N 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма N 2 функционального взаимодействия при оказании электронной
государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги "Выдача
лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности
по реализации пестицидов
(ядохимикатов)
Форма анкеты для определения показателей электронной
государственной услуги: "качество" и "доступность"
____________________________________________________
(наименование услуги)

3. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету процесінде
өзара әрекеттесу тәртібінің сипаты
11. Қызметті көрсету процесіне қатысатын ҚФБ:
ЭҮП;
ЭҮТШ;
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ;
ЭҮШ;
ЖТ МДБ/ЗТ МДБ;
Қызмет беруші
12. Әрекеттер (рәсімдер, функциялар, операциялар) кезектілігінің мәтінді кестелі сипаты әрбір әрекетті орындау мерзімін көрсете отырып, осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
13. Әрекеттердің олардың сипатына сәйкес қисынды кезектілігі арасындағы өзара байланысты (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету процесінде) көрсететін диаграмма осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
14. Алушыларға қызмет көрсету нәтижелері осы Регламентке
3-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімдік көрсеткіштерімен өлшенеді.
15. Алушыларға қызмет көрсету процесіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты заңсыз алудан қорғаныш);
2) бүтіндік (ақпаратты заңсыз өзгертуден қорғаныш);
3) қол жетімдік (ақпарат пен ресурстарды заңсыз ұстап қалудан қорғаныш).
16. Қызмет көрсетудің технологиялық шарты:
1) Интернетке шығу;
2) оған электрондық лицензия берілетін тұлғада ЖСН/БСН болуы;
3) ЭҮП-мен авторлау;
4) пайдаланушының ЭЦҚ болуы;
5) екінші деңгейдегі банкте банктік карточкасының немесе ағымдағы шотының болуы.
"Пестицидтерді (улы химикаттарды)
өндіру (формуляциялау) қызметін
жүзеге асыруға лицензияны
беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру"
электрондық мемлекеттік
қызметінің регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ әрекеттерінің сипаты
1
Әрекет
(жұмыс
барысы,
ағымы)
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮТШ
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
3
Әрекет
(процесс,
процеду-
ра,
операция)
атауы
және
олардың
сипаты.
Тұтыну-
шының
ЭҮП
тіркеу
куәлігін
компью-
тердің
интернет
браузер-
іне
қосу.
Тұтыну-
шы дер-
ектер-
індегі
бұзушы-
лықтар-
ға бай-
ланысты
бас
тарту
туралы
хабар-
лама
қалып-
тасты-
рады.
Қызмет-
ті таң-
дайды
және
сұрау
салу
дерек-
терін
қалып-
тастыр-
ады,
қажетті
құжат-
тарды
электр-
онды
түрде
бекіте-
ді.
Қызмет
төлем-
ақысы
Тұтыну-
шы төл-
емнің
болмау-
ына бай-
ланысты
бас
тарту
туралы
хабар-
лама
қалып-
тастыра-
ды.
ЭЦҚ
көмегі-
мен
сұрау
салуды
куәлан-
дыру
(қол
қою).
Тұтыну-
шы түп
нұсқа
ұсынба-
ғанына
байла-
нысты
бас
тарту
туралы
хабар-
лама
қалып-
тасты-
рады.
ЭЦҚ
көмегі-
мен
сұрау
салуды
куәлан-
дыру
(қол
қою).
Элек-
трон-
дық
құж-
атты
(тұт-
ыну-
шының
өті-
ніш-
ін,
сұрау
салу-
ын)
ЭҮШ
арқы-
лы
"Е-
лицен-
зия-
лау"
МДБ
АЖ-ға
тіркеу
"Е-лиц-
ензия-
лау"
МДБ
АЖ-ға
тұтыну-
шы дер-
ектер-
індегі
бұзушы-
лықтар-
ға
байла-
нысты
бас
тарту
туралы
хабарла-
ма
қалып-
тасты-
рады
Электрон-
дық құжат
(электр-
ондық
лицензия)
4
Аяқтау
нысаны
(дерек-
тер, құ-
жат, ұй-
ымдасты-
рушылық-
өкімдік
шешім)
Сұрау
салуды
қалып-
тастыру
оңды
болған
жағдай-
да ес-
кертуді
көрсету
Мемле-
кеттік
электр-
онды
қызметті
сұрауы
бойынша
бас
тарту
туралы
хабарла-
ма қа-
лыптас-
тырады
Сұрау
салуды
қалып-
тастыру
оңды
болған
жағдай-
да ес-
кертуді
көрсету
Іс-шара
дұрыс
болған
жағдай-
да ес-
кертуді
көрсету
Мемле-
кеттік
электр-
онды
қызметті
сұрауы
бойынша
бас
тарту
туралы
хабарла-
ма қа-
лыптас-
тырады
Сұрау
салудың
маршруты
Мемле-
кеттік
электр-
онды
қызмет-
ті сұ-
рауы
бойынша
бас
тарту
туралы
хабарла-
ма қа-
лыптас-
тырады
Сұрау
салудың
маршруты
Өтін-
ішке
нөмір
беру
бойын-
ша
сұрау
салуды
тіркеу
Мемле-
кеттік
электр-
онды
қызметті
сұрауы
бойынша
бас
тарту
туралы
хабарла-
ма қа-
лыптас-
тырады
Электр-
онды
лицензия
5
Орындалу
мерзім-
дері
10–15
сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
10–15
сек
10–15
сек
10–15
сек
1,5 мин
15
жұмыс
күні
6
Келесі
әрекет
нөмірі
2–егер
алушы
дерек-
терінде
бұзушы-
лықтар
болса;
3–егер
авторлау
ойдағы-
дай өтсе
4
5–егер
төлем
төле-
месе;
6–егер
төлесе
7–ЭЦҚ-да
қате
болса;
8–егер
ЭЦҚ-да
қатесіз
болса
-
-
10-ли-
цензия
беру
үшін
тұты-
нушы-
ның
квали-
фика-
циялық
талап-
тар
мен не-
гіздер-
ге сай
келуін
қызмет
көрсе-
туші-
нің
тексе-
руі
-
2-кесте. Қызмет беруші арқылы ҚФБ әрекеттерінің сипаты
1
Әрекет
(жұмыс
барысы,
ағымы)
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
Қызмет
беруші
"Е-лицен-
зиялау"
МДБ АЖ
Қызмет
беруші
ЖТ
МДБ/ЗТ
МДБ/
БНАЖ
"Е-ли-
цензия-
лау" МДБ
АЖ
Қызмет
беруші
"Е-ли-
цензия-
лау"
МДБ АЖ
"Е-ли-
цензия-
лау" МДБ АЖ
"Е-ли-
цензия-
лау" МДБ
АЖ
3
Әрекет
(процесс,
процедура,
операция)
атауы және
олардың
сипаты.
"Е-ли-
цензия-
лау" МДБ
АЖ-да
автор-
лаудан
өтеді.
Деректер-
де кем-
шілік
болғанда
бас тарту
туралы
хабарлама
қалыптас-
тырады.
Қызмет
беруші-
нің
қызметін
қызмет-
кер
таңдайды
Сұрау
салуды
ЖТ
МДБ/ЗТ
МДБ/
БНАЖ-ға
алушының
дерек-
терін
тексе-
руге
жолдау
Дерек-
терде
кемшілік
болғанда
бас
тарту
туралы
хабарла-
ма қа-
лыптас-
тырады.
Сұрау
салу
форма-
сын тол-
тыруға
құжат-
тарды
қосу.
"Е-ли-
цензия-
лау"
МДБ
АЖ-да
электр-
онды
құжатты
тіркеу
және
"Е-ли-
цензия-
лау"
МДБ
АЖ-да
өңдеуге
беріле-
ді
"Е-ли-
цензия-
лау" МДБ
АЖ-да
тұтыну-
шының
дерек-
терінде
кемшілік
болғанда
бас
тарту
туралы
хабарла-
ма қа-
лыптас-
тырады
Электр-
ондық
құжат
(электр-
ондық
лицен-
зия)
4
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдас-
тырушылық-
өкімдік
шешім)
Сұрау
салуды
қалып-
тастыру
оңды
болған
жағдайда
ескерту-
ді
көрсету
Мемлекет-
тік элек-
тронды
қызметті
сұрауы
бойынша
бас тарту
туралы
хабарлама
қалып-
тастырады
Сұрау
салуды
қалып-
тастыру
оңды
болған
жағдайда
ескерту-
ді
көрсету
Сұрау
салудың
маршруты
Мемле-
кеттік
электр-
онды
қызметті
сұрауы
бойынша
бас
тарту
туралы
хабарла-
ма қа-
лыптас-
тырады
Сұрау
салуды
қалып-
тастыру
оңды
болған
жағдай-
да ес-
кертуді
көрсету
Өтін-
ішке
нөмір
беру
бойынша
сұрау
салуды
тіркеу
Мемле-
кеттік
электр-
онды
қызметті
сұрауы
бойынша
бас
тарту
туралы
хабарла-
ма қа-
лыптас-
тырады
Электр-
онды
лицензия
5
Орындалу
мерзімдері
10–15
сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
1,5 мин
10–15
сек
15
жұмыс
күні
6
Келесі
әрекет
нөмірі
1-қызмет
беруші-
нің
паролі
мен
логин
дерек-
терінің
түпнұс-
қасын
"Е-ли-
цензия-
лау" МДБ
АЖ-да
тексеру
4
5-тұтыну
шының
дерек-
терінде
кемшілік
болса;
6-егер
авторлау
дұрыс
жүргіз-
ілсе
-
8–егер
"Е-ли-
цензия-
лау"
МДБ
АЖ-да
сұрау
салу
бойынша
дерек-
тер
бол-
маса;
9–егер
сұрау
салу
бойынша
дерек-
тер
табылса
-
-
"Пестицидтерді (улы химикаттарды)
өндіру (формуляциялау) қызметін
жүзеге асыруға лицензияны
беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру"
электрондық мемлекеттік
қызметінің регламентіне
2-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметті ЭҮП арқылы көрсету
кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің N 1 диаграммасы
Электрондық мемлекеттік қызметті қызмет беруші арқылы көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің N 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
"Пестицидтерді (улы химикаттарды)
өндіру (формуляциялау) қызметін
жүзеге асыруға лицензияны
беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру"
электрондық мемлекеттік
қызметінің регламентіне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің:
"сапа" және "қол жетімдік" көрсеткіштерін
айқындауға арналған сауалнама нысаны ____________________________________________________
(қызметтің атауы)

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утверждено постановлением
акимата Алматинской области
от 19 декабря 2012 года N 401
Регламент электронной государственной услуги "Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия
деятельностью в области ветеринарии"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии" (далее–услуга) оказывается государственным учреждением "Управление сельского хозяйства Алматинской области" (далее–услугодатель), а также через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии" (далее–услуга), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1108 (далее–Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее–ИС);
2) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
3) веб-портал "Е-лицензирование" – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее–ИС ГБД "Е-лицензирование");
4) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее–ШЭП);
5) платежный шлюз "электронного правительства" – автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и "электронного правительства" при осуществлении платежей физических и юридических лиц (далее–ПШЭП);
6) государственная база данных "Физические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее–ГБД ФЛ);

1. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету процесінің сапасына және нәтижесіне қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
Алматы облысы әкімдігінің
2012 жылғы 19 желтоқсандағы
N 401 қаулысымен бекітілді
"Аэрозольдық және фумигациялық тәсілдермен
пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі
қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру"
электрондық мемлекеттік қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызметінің "Аэрозольдық және фумигациялық тәсілдермен пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" (бұдан әрі қызмет көрсету) қызметі "Алматы облыстық ауылшаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі
бойынша көрсетеді, сондай-ақ www.e.gov.kz "электрондық үкімет " веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы арқылы көрсетеді.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1108 қаулысымен бекітілген "Аэрозольдық және фумигациялық тәсілдермен пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызметті көрсету түрі: транзакциялық.
5. Осы регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе – ақпаратты ақпараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) "электрондық үкімет" веб-порталы – нормативтік-құқықтық базаны қоса алғанда барлық біріктірілген үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге бірыңғай қол жеткізу терезесі болып табылатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);
3) "Е-лицензиялау" веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтата тұрғызылған, қайта жаңартылған және қолданылуын тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін (кіші түрін) жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтері бар, ол лицензиар беретін лицензиялардың сәйкестендіру нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ);
4) "электрондық үкімет" шлюзі – электрондық қызметтерді іске асыру шеңберінде "электрондық үкімет" ақпараттық жүйелерін ықпалдастыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);
5) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі – жеке және заңды тұлғалардың төлемдерді жүзеге асырған кезде екінші деңгейдегі банктердің, банктік операциялардың жеке түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың және "электрондық үкіметтің" ақпараттық жүйелері арасындағы өзара әрекеттесуді қамтамасыз етуге арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮТШ);
6) "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасы – Қазақстан Республикасында жеке тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олардың өкілеттіктерінің шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өңдеуге, Ұлттық жеке сәйкестендіру нөмірлері тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДБ);

7) государственная база данных "Юридические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее–ГБД ЮЛ);
8) получатель – физическое или юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
9) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее–ИИН);
10) бизнес-идентификационный номер–уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) (далее–БИН);
11) пользователь–субъект (получатель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
12) транзакционная услуга–услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
13) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее–ЭЦП);
14) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
15) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологии;
16) электронная лицензия – лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологии, равнозначная лицензии на бумажном носителе;
17) СФЕ – структурно-функциональные единицы;
18) АРМ – автоматизированное рабочее место;
19) ЕНИС – Единая нотариальная информационная система.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной
государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения через ПЭП (диаграмма N 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера потребителя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода потребителем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимся нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД "Е-лицензирование";

7) "Заңды тұлға " мемлекеттік деректер базасы – Қазақстан Республикасында заңды тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олардың өкілеттіктерінің шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өңдеуге, Ұлттық бизнес сәйкестендіру нөмірлері тізілімін құруға арналған автоматтандырылған жүйе (бұдан әрі – ЗТ МДБ);
8) тұтынушы – электрондық мемлекеттік қызмет оған көрсетілетін жеке немесе заңды тұлға;
9) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, соның ішінде қызметін жеке кәсіпкерлік түрінде жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
10) бизнес сәйкестендіру нөмірі – заңды тұлға (филиал және өкілдік) үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);
11) пайдаланушы – оған қажетті электрондық ақпаратты ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге кіретін және оларды пайдаланатын субъекті (тұтынушы, қызмет беруші);
12) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдана отырып, ақпаратпен өзара алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
13) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиістігін және мазмұнының өзгермейтінін растайтын электрондық цифрлық символдар жинағы (бұдан әрі – ЭЦҚ);
14) электрондық құжат – онда ақпарат электрондық-цифрлық нысанда ұсынылған және электрондық цифрлық қолтаңбаның көмегімен куәландырылған құжат;
15) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды қолдана отырып, электрондық нысанда көрсетілетін мемлекет қызмет;
16) электрондық лицензия – ақпараттық технологияларды пайдалана отырып ресімделетін және берілетін, қағаз тасығыштағы лицензияға мәні тең электрондық құжат түріндегі лицензия;
17) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі ҚФБ) қызмет көрсету үрдісіне қатысатын мемлекеттік органдар, мекемелер және басқа да ұйымдар мен ақпараттық жүйелердің құрылымдық бөлімшелеріндегі тізімі.
2. Қызмет берушінің электрондық мемлекеттік
қызметті көрсету бойынша қызметінің тәртібі
6. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы әрбір қадамдық әрекеттері мен шешімдері (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің N 1 диаграммасы) осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген:
1) тұтынушы ЭЦҚ-тың көмегімен ЭҮП-де тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП-де тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – тұтынушының ЭҮП тіркеу куәлігін компьютердің интернет браузеріне қосу, мемлекеттік қызметті алуы үшін тұтынушының паролін ЭҮП-ге енгізу процесі (авторлау процесі);
3) 1-шарт – тіркелген тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын логин мен пароль (ЖСН/БСН ) арқылы ЭҮП-де тексеру;
4) 2-процесс – тұтынушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП-де қалыптастыру;
5) 3-процесс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, (деректерді енгізуі), қажетті құжаттарды электронды түрде сұрау салу нысанына бекіту;
6) 4-процесс – ЭҮТШ-де қызметке ақы төлеу, бұдан кейін төлем туралы ақпарат "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға келіп түседі;

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утверждено постановлением
акимата Алматинской области
от 19 декабря 2012 года N 401
Регламент электронной государственной услуги "Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии на оказание услуг по
складской деятельности с выдачей зерновых расписок"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок" (далее–услуга) оказывается государственным учреждением "Управление сельского хозяйства Алматинской области" (далее–услугодатель), а также через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок" (далее–услуга), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1108 (далее–Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система–система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно–программного комплекса (далее–ИС);
2) веб–портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее–ПЭП);
3) веб–портал "Е-лицензирование" – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее–ИС ГБД "Е-лицензирование");
4) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее–ШЭП);
5) платежный шлюз "электронного правительства" – автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и "электронного правительства" при осуществлении платежей физических и юридических лиц (далее–ПШЭП);
6) государственная база данных "Юридические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее–ГБД ЮЛ);

1. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету процесінің сапасына және нәтижесіне қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
Алматы облысы әкімдігінің
2012 жылғы 19 желтоқсандағы
N 401 қаулысымен бекітілді
"Астық қолхаттарын беру арқылы, қойма қызметі бойынша
қызметтер көрсетуге лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру" электрондық
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің облыстардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – қызмет беруші), стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетеді, сондай-ақ www.e.gov.kz мекенжайы бойынша "электрондық үкімет" веб-порталы және www.elicense.kz мекенжайы бойынша "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсетеді.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1108 қаулысымен бекітілген "Астық қолхаттарын беру арқылы, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызметті көрсету түрі: транзакциялық.
5. Осы регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе – ақпаратты ақпараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) "электрондық үкімет" веб-порталы – нормативтік-құқықтық базаны қоса алғанда барлық біріктірілген үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге бірыңғай қол жеткізу терезесі болып табылатын ақпараттық жүйе;
3) "Е-лицензиялау" веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтата тұрғызылған, қайта жаңартылған және қолданылуын тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін (кіші түрін) жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтері бар, ол лицензиар беретін лицензиялардың сәйкестендіру нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын ақпараттық жүйе (бұдан әрі –"Е-лицензиялау" МДБ АЖ);
4) "электрондық үкімет" шлюзі – электрондық қызметтерді іске асыру шеңберінде "электрондық үкімет" ақпараттық жүйелерін ықпалдастыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);
5) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі – жеке және заңды тұлғалардың төлемдерді жүзеге асырған кезде екінші деңгейдегі банктердің, банктік операциялардың жеке түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың және "электрондық үкіметтің" ақпараттық жүйелері арасындағы өзара әрекеттесуді қамтамасыз етуге арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮТШ);
6) "Заңды тұлға" мемлекеттік деректер базасы – Қазақстан Республикасында заңды тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олардың өкілеттіктерінің шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өңдеуге, Ұлттық бизнес сәйкестендіру нөмірлері тізілімін құруға арналған автоматтандырылған жүйе (бұдан әрі – ЗТ МДБ);

7) потребитель – юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
8) бизнес – идентификационный номер, уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее–БИН);
9) пользователь – субъект (потребитель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
11) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее–ЭЦП);
12) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно – цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи.
13) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологии;
14) электронная лицензия – лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологии, равнозначная лицензии на бумажном носителе;
15) Структурно – функциональные единицы (далее–СФЕ) перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций и информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной
государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма N 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера потребителя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода потребителем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимся нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД "Е-лицензирование";

7) алушы – электрондық мемлекеттік қызмет оған көрсетілетін заңды тұлға;
8) бизнес сәйкестендіру нөмірі – заңды тұлға (филиал және өкілдік) үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);
9) пайдаланушы –оған қажетті электрондық ақпаратты ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге кіретін және оларды пайдаланатын субъекті (алушы, қызмет беруші);
10) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдана отырып, ақпаратпен өзара алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
11) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиістігін және мазмұнының өзгермейтінін растайтын электрондық цифрлық символдар жинағы (бұдан әрі – ЭЦҚ);
12) электрондық құжат – онда ақпарат электрондық-цифрлық нысанда ұсынылған және электрондық цифрлық қолтаңбаның көмегімен куәландырылған құжат;
13) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды қолдана отырып, электрондық нысанда көрсетілетін мемлекет қызмет;
14) электрондық лицензия – ақпараттық технологияларды пайдалана отырып ресімделетін және берілетін, қағаз тасығыштағы лицензияға мәні тең электрондық құжат түріндегі лицензия;
15) ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірліктер;
16) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
17) БНАЖ – Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе.
2. Қызмет берушінің электрондық мемлекеттік қызметті
көрсету бойынша қызметінің тәртібі
6. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы әрбір қадамдық әрекеттері мен шешімдері (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің N 1 диаграммасы) осы Регламентке
2-қосымшада келтірілген:
1) алушы БСН және парольдің көмегімен ЭҮП-де тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП-де тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – қызметті алуы үшін алушының логині мен паролін
ЭҮП-ге енгізу процесі (авторлау процесі);
3) 1-шарт – тіркелген алушы туралы деректердің дұрыстығын логин мен пароль арқылы ЭҮП-де тексеру;
4) 2-процесс – алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП-де қалыптастыру;
5) 3-процесс – алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұрау салу нысанына қажетті сканерленген құжаттарды қоса беруі, сондай-ақ алушының сұрау салуды куәландыруы (қол қоюы) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 4-процесс – алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде оның болмауы туралы деректерді және алушының сәйкестендіру деректерін ЭҮП-де сұрату;

7) условие 2 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) процесс 6 – выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между БИН указанным в запросе, и БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса потребителя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимся нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
16) процесс 11 – получение потребителем результата услуги (электронная лицензия), сформированной ПЭПом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма N2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимся нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ЮЛ о данных потребителя;
6) условие 2 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ЮЛ;

7) 2-шарт – алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде оның болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген БСН арасында сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін ЭҮП-де тексеру;
8) 5-процесс – алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процесс – қызметті көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерін) алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
10) 7-процесс – ЭҮТШ-де қызметке ақы төлеу, бұдан кейін төлем туралы ақпарат "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға келіп түседі;
11) 8-процесс – электрондық құжатты (алушының сұрау салуын) ЭҮШ арқылы "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға жолдау және "Е-лицензиялау" МДБ
АЖ-да қызметті өңдеу;
12) 3-шарт – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қызметті көрсету үшін төлем фактісін тексеру;
13) 9-процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қызмет көрсету үшін төлемнің болмауына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
14) 10-процесс – алушының ЭҮП-де қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
7. Қызмет беруші арқылы әрбір қадамдық әрекеттері мен шешімдері (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің N 2 диаграммасы) осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген:
1) 1-процесс – қызмет беруші қызметкерінің қызмет алу үшін
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға логин мен пароль енгізу процесі;
2) 1-шарт – қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да логин мен пароль арқылы тексеру;
3) 2-процесс – қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қалыптастыру;
4) 3-процесс – қызмет беруші қызметкерінің таңдауы осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығаруы және қызмет беруші қызметкерінің алушы деректерін, алушының өкілі сенімхатының деректерін (нотариалдық куәландырылған сенімхат кезінде, сенімхат өзге куәландырылған кезде сенімхат деректері толтырылмайды) енгізуі, сондай-ақ қызмет беруші қызметкерінің сұрау салуды куәландыруы (қол қоюы) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
5) 4-процесс –ЭҮШ арқылы ЗТ МДБ-ға алушы деректеріне, БНАЖ-ға өкіл сенімхатының деректеріне және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде оның болмауы туралы деректерге сұрау салу;
6) 2-шарт – ЗТ МДБ-да алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ тіркеу куәлігі деректерінің болуын тексеру;

7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных потребителем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимся нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
12) процесс 9 – получение потребителем результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz:
1) ввод пользователем данных лица, которому выдается электронная лицензия (логина и пароля) для входа в ПЭП;
2) выбор услуги "Выдача лицензии";
3) заказ услуги с помощью кнопки "Заказать услуг online";
4) заполнение запроса:
БИН выбирается автоматически, по результатам регистрации пользователя в ПЭП;
пользователь с помощью кнопки "отправить запрос" осуществляет переход на удостоверение (подписание) запроса;
5) выбор регистрационного свидетельства ЭЦП получателем;
6) удостоверение (подписание) запроса–пользователь с помощью кнопки "подписать" осуществляет удостоверение (подписание) запроса ЭЦП, после чего запрос передается на обработку в ИС ГБД "Е-лицензирование" через ШЭП;
7) получение получателем сообщения о содержании в ИС ГБД "Е-лицензирование" информации, запрашиваемой получателем;
8) оплата услуги;
9) обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование":
у пользователя на экране дисплея выводится следующая информация: БИН; номер запроса; тип услуги; статус запроса; срок оказания услуги;
с помощью кнопки "обновить статус" пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа из ИС ГБД "Е-лицензирование" появляется кнопка "просмотр результата".

7) 5-процесс – ЗТ МДБ-да алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болмауына немесе қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ тіркеу куәлігі түпнұсқалығының расталмауына байланысты деректерді алу мүмкін болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-процесс – қағаз тасығыштағы құжаттардың болуы туралы бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы және қызмет беруші қызметкерінің алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына қоса беруі;
9) 7-процесс – қызметті көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерін) қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
10) 8-процесс – ЭҮТШ-де қызметке ақы төлеу, бұдан кейін төлем туралы ақпарат "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға келіп түседі;
11) 9-процесс – электрондық құжатты "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қызметті өңдеу;
12) 3-шарт – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қызметті көрсету үшін төлем фактісін тексеру;
13) 10-процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қызмет көрсету үшін төлемнің болмауына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
14) 11-процесс – ЭҮП-де қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) алу. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
8. Қызмет көрсетуге сұрау салу нысанын толтыру бойынша әрекеттер сипаты:
1) оған ЭҮП-ге кіру үшін электрондық лицензия берілетін тұлғаның деректерін (логин мен парольді) пайдаланушының енгізуі;
2) "Лицензия беру" қызметін таңдау;
3) "online қызметтерге тапсырыс беру" батырмасының көмегімен қызметке тапсырыс беру;
4) сұрау салуды толтыру:
пайдаланушыны ЭҮП-де тіркеу нәтижелері бойынша БСН автоматты түрде таңдалады;
пайдаланушы "сұрау салуды жолдау" батырмасының көмегімен сұрау салуды куәландыруға (қол қоюға) көшуді жүзеге асырады;
5) алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) сұрау салуды куәландыру (қол қою) – пайдаланушы "қол қою" батырмасының көмегімен сұрау салуды ЭЦҚ-мен куәландыруды (қол қоюды) жүзеге асырады, бұдан кейін сұрау салу ЭҮШ арқылы "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға өңдеуге беріледі;
7) алушының "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да алушы сұратқан ақпараттың мазмұны туралы хабарламаны алуы;
8) қызметке ақы төлеу;
9) сұрау салуды "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да өңдеу:
пайдаланушыдағы дисплей экранында мынадай ақпарат шығарылады: БСН; сұрау салу нөмірі; қызмет типі; сұрау салу мәртебесі; қызмет көрсету мерзімі;
"мәртебені жаңарту" батырмасының көмегімен алушыға сұрау салуды өңдеу нәтижелерін қарау мүмкіндігі ұсынылады;
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ-дан жауап алынған кезде "нәтижені қарау" батырмасы пайда болады.

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утверждено постановлением
акимата Алматинской области
от 19 декабря 2012 года N 401
Регламент электронной государственной услуги "Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление
деятельности по производству (формуляции) пестицидов
(ядохимикатов)"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по реализации пестицидов (ядохимикатов)" (далее – услуга) оказывается государственным учреждением "Управление сельского хозяйства Алматинской области" (далее–услугодатель), а также через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов)" (далее–услуга), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1108 (далее–Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) информационная система–система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее–ИС);
2) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
3) веб-портал "Е-лицензирование" – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее–ИС ГБД "Е-лицензирование");
4) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее–ШЭП);
5) платежный шлюз "электронного правительства"– автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и "электронного правительства" при осуществлении платежей физических и юридических лиц (далее–ПШЭП);
6) государственная база данных "Физические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее–ГБД ФЛ);

1. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету процесінің сапасына және нәтижесіне қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
Алматы облысы әкімдігінің
2012 жылғы 19 желтоқсандағы
N 401 қаулысымен бекітілді
"Пестицидтерді (улы химикаттарды) сату жөніндегі
қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру"
электрондық мемлекеттік қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызметінің "Пестицидтерді (улы химикаттарды) сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" (бұдан әрі қызмет көрсету) қызметі "Алматы облыстық ауылшаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі бойынша көрсетеді, сондай-ақ www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы арқылы көрсетеді.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1108 қаулысымен бекітілген "Пестицидтерді (улы химикаттарды) сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызметті көрсету түрі: транзакциялық.
5. Осы регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе – ақпаратты ақпараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) "электрондық үкімет" веб-порталы – нормативтік-құқықтық базаны қоса алғанда барлық біріктірілген үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге бірыңғай қол жеткізу терезесі болып табылатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);
3) "Е-лицензиялау" веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтата тұрғызылған, қайта жаңартылған және қолданылуын тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін (кіші түрін) жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтері бар, ол лицензиар беретін лицензиялардың сәйкестендіру нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ);
4) "электрондық үкімет" шлюзі – электрондық қызметтерді іске асыру шеңберінде "электрондық үкімет" ақпараттық жүйелерін ықпалдастыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);
5) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі – жеке және заңды тұлғалардың төлемдерді жүзеге асырған кезде екінші деңгейдегі банктердің, банктік операциялардың жеке түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың және "электрондық үкіметтің" ақпараттық жүйелері арасындағы өзара әрекеттесуді қамтамасыз етуге арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮТШ);
6) "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасы – Қазақстан Республикасында жеке тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олардың өкілеттіктерінің шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өңдеуге, Ұлттық жеке сәйкестендіру нөмірлері тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДБ);