Об утверждении регламентов оказания государственных услуг
Постановление акима Алматинской области от 13 декабря 2012 года N 395. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 21 января 2013 года N 2283. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 02 июня 2014 года № 196
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 02.06.2014 года № 196.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1128 "Об утверждении стандартов государственных услуг "Выдача справки по определению, адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан", "Выдача архитектурно-планировочного задания", постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2012 года N 1311 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере религиозной деятельности" акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан";
2) регламент государственной услуги "Выдача архитектурно-
планировочного задания";
3) регламент государственной услуги "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима Алматинской области Баталова А.Г.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Мусаханов
Утвержден постановлением
акима Алматинской
области от "13" декабря
2012 года N 395
Регламент государственной услуги
"Выдача справки по определению адреса
объекта недвижимости на территории Республики Казахстан"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Выдача справки по определению адреса объекта недвижимости на территории Республики Казахстан" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель - юридическое и физическое лицо;
2) уполномоченный орган – отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения).

Мемлекеттік қызметтер көрсету регламентін бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2012 жылғы 13 желтоқсандағы N 395 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаментінде 2013 жылы 21 қаңтарда N 2283 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2014 жылғы 02 маусымдағы № 196 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2014 жылғы 02 маусымдағы № 196 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабындағы 4-тармаққа және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекен-жайын анықтау жөнінде анықтама беру", "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" N 1128 қаулысына,  Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 қазандағы "Діни қызмет саласында мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы" N 1311 қаулысына сәйкес Алматы облысының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекен-жайын анықтау жөнінде анықтама беру" мемлекеттік қызмет регламенті;
2) "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" мемлекеттік қызмет регламенті;
3) "Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" жөнiндегi мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А.Ғ.Баталовқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Облыс әкiмi                                А. Мұсаханов
Алматы облысы әкiмінің
2012 жылғы "13" желтоқсандағы
N 395 қаулысымен бекiтiлген
" Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекен-жайын анықтау жөнінде анықтама беру" мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Жылжымайтын мүлік объектілерінің мекен-жайын анықтау жөнінде анықтама беру" жөнiндегi мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiнде (бұдан әрi-Регламент) келесi ұғымдар қолданады:
1)тұтынушы – жеке тұлға және заңды тұлға;
2) жергiлiктi атқарушы орган – аудандық, облыстық маңызы бар (қалалық) сәулет және қала құрылысы бөлiмдерi;

3) ответственный сотрудник уполномоченного органа – сотрудник районного, городского отдела архитектуры и градостроительства, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) руководитель уполномоченного органа – начальник районного, городского отдела архитектуры и градостроительства;
5) инспектор центра обслуживания населения – сотрудник центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов потребителя;
6) инспектор накопительного отдела центра обслуживания населения – сотрудник центра обслуживания населения, осуществляющий сбор документов и передающий их рабочему органу специальной комиссии.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3.Государственная услуга оказывается уполномоченным органом согласно приложению 1 к Регламенту, а также через центры обслуживания населения согласно приложению 2 к Регламенту на альтернативной основе (график работы согласно пункта 9 стандарта).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
6. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 21-2 пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" в рамках ведения и наполнения информационной системы "Адресный регистр" и стандарта государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1128 (далее - стандарт).
7. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки по изменению, присвоению, упразднению, уточнению адресов объекта недвижимости с указанием регистрационного кода адреса на бумажном носителе (далее - справка) согласно пункта 5 стандарта, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на стендах уполномоченных органов, которые указаны в приложении 1 к Регламенту, а также через центры обслуживания населения согласно приложению 2 к Регламенту, в официальных источниках информации и пункта 4, 11 стандарта.
9. Сроки оказания государственной услуги согласно пункта 7 стандарта.

3) жауапты уәкiлеттi органның – қызметтiк нұсқаулық аудандық, қалалық сәулет және қала құрылысы бөлiмдерiнiң жауапты қызметкерiне жүктелген;
4) уәкілеттi органның бастығы – аудандық, қалалық сәулет және қала құрылысы бөлiмдерiнiң бастығы;
5) халыққа қызмет көрсету орталығының инспекторы – тұтынушылардан құжаттарды қабылдайтын қызметкер;
6) ХҚКО жинақтау бөлiмiнiң инспекторы – құжаттарды қабылдап және арнайы комиссияның жұмысшы органына тапсыратын қызметкер.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттiк қызметтiң регламентi Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" Заңының 9-1-бабындағы 4-тармаққа сәйкес әзiрлендi.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету Регламентiнiң 1-қосымшасына сәйкес уәкiлеттi органдар тарапынан және балама негiзiнде Регламентiнiң 2-қосымшасына сәйкес халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы көрсетiледi (жұмыс кестесi стандартқа сәйкес 9 тармақ).
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет көрсету түрлерi: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
6. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы 1-тармағының 21-2 тармақшасының негізінде "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесін жүргізу және толықтыру шеңберінде және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 31 ақпандағы N 1128 қаулысымен бекiтiлген "Жылжымайтын мүлік объектілерінің мекен-жайын анықтау жөнінде анықтама беру" мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес ұсынылады (бұдан әрi - стандарт).
7. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi жылжымайтын мүлік объектілерінің мекен-жайының расталуының, өзгертілуінің, атау берілуінің немесе тартылуы жөнінде мекенжайдың тіркеу кодымен анықтама қағазын (бұдан әрі-анықтама) беру немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрде дәлелдi жауап беру болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi және қажеттi құжаттар туралы толық ақпарат Регламенттiң 12-қосымшаларында көрсетiлген орталықтан немесе уәкiлеттi органдардың стендтерiнде, ресми ақпарат көздерiнде және стандартының 4, 11 тармақтарында көрсетiлген.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi стандарттың 7 тармағында көрсетiлген.

10. В предоставлении государственной услуги отказывается, либо предоставление государственной услуги приостановляется, согласно пункта 16 стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через уполномоченный орган:
потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) канцелярия уполномоченного органа осуществляет регистрацию и выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема запроса; вида запрашиваемой государственной услуги; количества и названий приложенных документов; даты, времени и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества должности специалиста уполномоченного органа, принявшего заявление на оформление документов;
3) канцелярия уполномоченного органа передает документы руководству уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
5) специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы на выдачу справки по изменению, присвоению, упразднению, уточнению адресов объекта недвижимости или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, готовит проект уведомления потребителю, подписывает руководителем, направляет его в канцелярию уполномоченного органа;
6)канцелярия уполномоченного органа передает документы потребителю;
Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через центр обслуживания населения:
1) потребитель подает заявление в ЦОН;
2) инспектор центра обслуживания населения регистрирует заявление, выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема запроса; вида запрашиваемой государственной услуги; количества и названий приложенных документов; даты, времени и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов;
3) инспектор центра обслуживания населения передает документы в уполномоченный орган. Факт отправки пакета документов из центра обслуживания населения в уполномоченный орган фиксируется при помощи Сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
4) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в информационной системе центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;

10. Мемлекеттiк қызмет көрсету стандарттың 16 тармағында көрсетiлген жағдайларда ұсынылмайды немесе тоқтатылады.
11. Тұтынушыдан мемлекеттiк қызмет көрсетуге өтiнiш алғаннан бастап мемлекеттiк қызметтiң нәтижесiн ұсынғанға дейiнгi уәкiлеттi орган арқылы мемлекеттiк қызмет көрсетудiң кезеңдерi:
1) тұтынушы уәкiлеттi органға өтiнiш бiлдiредi;
2) уәкiлеттi орган кеңсесi тұтынушының өтiнiшiн тiркейдi уақыты мен күнi; көрсетiлетiн қызмет түрi; тапсырылған құжаттардың тiзiмi; дайын құжаттарды алатын күнi мен уақыты,орны; құжаттарды рәсiмдеуге өтiнiш қабылдаған уәкiлеттi органның жауапты қызметкерiнiң аты-жөнi көрсетiлген түбiртек бередi;
3) уәкiлеттi орган кеңсесi құжаттарды уәкiлеттi органның басшысына жiбередi;
4) уәкiлеттi органның басшысы құжаттармен танысып, жауапты қызметкердi белгiлейдi;
5) уәкiлеттi органның жауапты қызметкерi жылжымайтын мүлік объектілерінің мекен-жайын анықтау жөнінде анықтама алу үшiн ұсынылған құжаттарды қарастырып, анықтама алу үшiн ұсынылған құжаттардың рәсiмделгенi жөнiнде хабарламаны немесе қызметтiң көрсетiлмейтiндiгi туралы жазбаша дәйектелген жауап әзiрлейдi, басшы тарапынан қол қойып, уәкiлеттi орган кеңсеге жiбередi.
6) уәкiлеттi орган кеңсесi тұтынушыға құжатты жолдайды.
Тұтынушыдан мемлекеттiк қызмет көрсетуге өтiнiш алғаннан бастап мемлекеттiк қызметтiң нәтижесiн ұсынғанға дейiнгi ХҚКО арқылы мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) тұтынушы халыққа қызмет көрсету орталығына өтiнiш бiлдiредi;
2) халыққа қызмет көрсету орталығының инспекторы тұтынушының өтiнiшiн тiркейдi уақыты мен күнi; көрсетiлетiн қызмет түрi; тапсырылған құжаттардың тiзiмi; дайын құжаттарды алатын күнi мен уақыты,орны; құжаттарды рәсiмдеуге өтiнiш қабылдаған орталық инспекторының аты-жөнi көрсетiлген түбiртек бередi;
3) халыққа қызмет көрсету орталығының инспекторы уәкiлеттi органның кеңсесiне құжаттарды өткiзедi. Мемлекеттiк қызмет көрсету процессiнде құжаттардың орындалуын көру бағытында Орталықтан уәкiлеттi органға жiберiлген құжаттар дерегi Сканер штрихкоды негiзiнде белгiленедi;
4) уәкiлеттi органның кеңсесi Орталықтың ақпараттық жүйесiнде белгiлеп (егер де уәкiлеттi органның өз ақпараттық жүйесi болмаған жағдайда) және қабылданған құжаттарды тiркеп, уәкiлеттi орган басшысына қарастыруға жiбередi;

5) руководство уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
6) специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы на выдачу справки по изменению, присвоению, упразднению, уточнению адресов объекта недвижимости либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, готовит проект уведомления потребителю, подписывает руководителем, направляет его в канцелярию уполномоченного органа;
7) сотрудник канцелярии направляет результат оказания государственной услуги в Центр при этом фиксируя в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы).
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, центром фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
8) инспектор центра обслуживания населения выдает потребителю справку либо мотивированный отказ.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе и в центре обслуживания населения составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Прием документов осуществляется сотрудником уполномоченного органа.
При оказании государственной услуги сотрудник уполномоченного органа осуществляет проверку на наличие документов, согласно требованиям пункта 11 стандарта.
Ответственный сотрудник уполномоченного органа выдает потребителю расписку с указанием даты регистрации, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
14. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы согласно пункту 11. Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы:
1) инспектор центра обслуживания населения;
2) инспектор накопительного отдела;
3) сотрудник концелярии уполномоченного органа;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа;
5) руководство уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и структурно-функциональной единицы, приведены в приложении 4 к Регламенту.

5) уәкiлеттi органның басшысы құжаттармен танысып, жауапты қызметкердi белгiлейдi;
6) уәкiлеттi органның жауапты қызметкерi жылжымайтын мүлік объектілерінің мекен-жайын анықтау жөнінде анықтама алу үшiн ұсынылған құжаттарды қарастырып, анықтама алу үшiн ұсынылған құжаттардың рәсiмделгенi жөнiнде хабарламаны немесе қызметтiң көрсетiлмейтiндiгi туралы жазбаша дәйектелген жауап әзiрлейдi, басшы тарапынан қол қойып, уәкiлеттi орган кеңсеге жiбередi;
7) уәкiлеттi органның кеңсе қызметкерi мемлекеттiк қызмет көрсетудiң қорытындысын Орталыққа жiбередi сонымен қатар Орталықтың ақпараттық жүйесiнде белгiлейдi (егер де уәкiлеттi органның өз ақпараттық жүйесi болмаған жағдайда).
Уәкiлеттi органнан мемлекеттiк қызмет көрсетудiң дайын қорытындысын қабылдау кезде Орталықта құжаттар Сканер штрихкодының көмегiмен белгiленедi.
8) халыққа қызмет көрсету орталығының инспекторы тұтынушыға хабарландыруды немесе қызметтiң көрсетiлмейтiндiгi туралы жазбаша дәйектелген жауапты бередi.
12. Уәкiлеттi органға және халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн өтiнiш қабылдайтын тұлғалардың минималды саны бiр қызметкердi құрайды.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету барысында әрекет ету
(өзара қызметтердiң) тәртiбiнiң сипаттамасы
13. Құжаттарды уәкiлеттi органның қызметкерi қабылдайды.
Уәкiлеттi органның қызметкерi мемлекеттiк қызмет көрсету кезiнде стандарттың 11 тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарды тексередi.
Уәкiлеттi органның жауапты қызметкерi тұтынушыға құжаттарды қабылдаған тұлғаның аты-жөнi, тiркелген күнi көрсетiлген қолхат бередi.
14. Тұтынушы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн стандарттың 11 тармағына сәйкес құжаттар ұсынады. Мемлекеттiк қызметтi тоқтату үшін негіз жоқ.
15. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiне келесi құрылымдық функционалдық бiрлiктер тартылған:
1) халыққа қызмет көрсету орталығының инспекторы;
2) жинақтау бөлiмiнiң инспекторы;
3) уәкiлеттi органның кеңсе қызметкерi;
4) уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесiнiң жауапты орындаушысы;
5) уәкiлеттi органның басшылығы.
16. Әкiмшiлiк өзара әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмi көрсетiлген құрылымдық функционалдық бiрлiктер әкiмшiлiк әрекеттерiнiң (рәсiмдерi) реттiлiгi мен өзара әрекеттерiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 3-қосымшасында көрсетiлген.
17. Әрбiр құрылымдық функционалдық бiрлiктер әкiмшiлiк әрекеттiң (процедурасының) өзара байланысы мен реттi орындалу тәртiбi Регламенттiң 4-қосымшасында әр әкiмшiлiк әрекет (процедурасы) көрсетiле отырып, кесте түрiнде сипатталған.

5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную
услугу
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и руководитель Центра.
Руководитель уполномоченного органа и руководитель Центра несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги,
"Выдача справки по определению адреса
объектов недвижимости на территории
Республики Казахстан"
Перечень уполномоченных органов оказывающих государственную услугу
N
Наименование органа оказывающего государственную услугу
Адрес
телефон
Отделы архитектуры и градостроительства городов и районов по Алматинской области
1
ГУ "Отдел архитектуры и градостроительства Аксуского района"
Аксуский район, поселок Жансугурова, улица Желтоксан N 5
8 (72832)
2-12-62
2
ГУ "Отдел архитектуры и градостроительства Алакольского района"
Алакольский район, город Ушарал, улица Жеңіс, 191
8 (72833) 2-34-89
3
ГУ " Отдел архитектуры и градостроительства Балхашского района"
Балхашский район, село Баканас, улица Конаева, 66
8 (72773) 9-12-63
8 (72773) 9-54-01
4
ГУ " Отдел архитектуры и градостроительства Енбекшиказахского района"
Енбекшиказахский район, город Есик, улица Токатаева, 19
8 (72775) 4-55-55
5
ГУ " Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Ескельдинского района"
Ескельдинский район, поселок Карабулак, улица Оразбекова, 31
8 (72836) 3-09-60
6
ГУ " Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Жамбылского района"
Жамбылский район, село Узынагаш, улица Абая, 47
8 (72770) 2-02-14
7
ГУ " Отдел архитектуры и градостроительства Илийского района"
Илийский район, поселок Отеген, батыр улица Батталханова, 8
8 (72752) 2-07-04
8
ГУ " Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Караталского района"
Караталский район, город Уштобе, улица Кусмолданова, 21
8 (72834) 2-29-61
9
ГУ " Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Карасайского района"
Карасайский район, город Каскелен, улица Умралиева, 53
8 (72771) 2-15-07
10
ГУ " Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Кербулакского района"
Кербулакский район, поселок Сарыозек, улица Б.Момышулы, 10
8 (72840) 3-27-24
11
ГУ " Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Коксуского района"
Коксуский район, поселок Балпык- би, улица Мырзабекова, 40
8 (72838) 2-17-03
12
ГУ "Панфиловский районный отдел архитектуры и градостроительства"
Панфиловский район, город Жаркент, улица Головацкого, 131
8 (72831) 5-16-54
13
ГУ " Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Райымбекского района"
Райымбекский район, село Кеген, Б.Момышұлы көшесі, 9
8 (72777) 2-15-62
14
ГУ " Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Саркандского района"
Саркандский район, город Сарканд, улица Тынышбаева, 8
8 (72839) 2-33-68
15
ГУ "Отдел архитектуры и градостроительства Талгарского района"
Талгарский район, город Талгар, улица Ленина, 65
8 (72774) 2-01-36
16
ГУ " Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Уйгурского района "
Уйгурский район, село Чунджа, улица К. Исламова, 70
8 (72778) 2-15-19
17
ГУ " Отдел архитектуры и градостроительства города Капшагай"
город Капшагай, улица Жамбыла, 13
8 (72772) 4-45-41
18
ГУ " Отдел архитектуры и градостроительства города Талдыкорган"
город Талдыкорган, улица Кабанбай Батыра, 26 "б"
8 (7272) 27-02-29
19
ГУ " Отдел архитектуры, градостроительства и строительства города Текели"
город Текели, улица Абылайхана, 34
8(72835) 4-45-60
Приложение 2
к регламенту государственной услуги,
"Выдача справки по определению адреса
объектов недвижимости на территории
Республики Казахстан"
Список центров обслуживания населения
N
п/п
Наименование Центров (филиалы, отделы, отделении)
Адрес месторасположения
Контактные данные
1
2
3
4
Филиал РГП "ЦОН по Алматинской области"
Филиал РГП "ЦОН по Алматинской области"
город Талдыкорган, улица Тауелсыздык, 67 Б

5. Мемлекеттiк қызметтi көрсететiн лауазымды тұлғалардың
жауапкершiлiктерi
18. Уәкiлеттi органның және орталықтың басшылары мемлекеттiк қызметтi көрсететiн жауапты тұлғалар болып табылады.
Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес, мемлекеттiк қызметтiң белгiленген мерзiмде көрсетiлуiне Уәкiлеттi органның және орталықтың басшылары жауапты болады.
" Қазақстан Республикасы аумағында
жылжымайтын мүлік объектілерінің
мекен-жайын анықтау жөнінде анықтама
беру" мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсететін уәкілетті органдардың тізбесі
N
Мемлекеттік қызмет көрсететін органдардың атауы
Мекенжайы
Телефоны
Алматы облысы бойынша қалалар мен аудандардың
Сәулет және қала құрылысы бөлімдері
1
"Ақсу ауданының Сәулет және қала құрылысы бөлімі" ММ
Ақсу ауданы, Жансүгіров кенті, Желтоқсан көшесі, 5
8 (72832)
2-12-62
2
"Алакөл ауданының Сәулет және қала құрылысы бөлімі" ММ
Алакөл ауданы, Үшарал қаласы, Жеңіс көшесі, 191
8 (72833)
2-34-89
3
"Балқаш ауданының Сәулет және қала құрылысы бөлімі" ММ
Балқаш ауданы, Бақанас ауылы, Қонаев көшесі, 66
8 (72773)
9-12-63
8 (72773)
9-54-01
4
"Еңбекшіқазақ ауданының Сәулет және қала құрылысы бөлімі" ММ
Еңбекшіқазақ ауданы, Есік қаласы, Тоқатаев көшесі, 19
8 (72775)
4-55-55
5
"Ескелді ауданының Сәулет және қала құрылысы бөлімі" ММ
Ескелді ауданы, Қарабұлақ кенті, Оразбеков көшесі, 31
8 (72836)
3-09-60
6
"Жамбыл ауданының Сәулет және қала құрылысы бөлімі" ММ
Жамбыл ауданы, Ұзынағаш ауылы, Абай көшесі, 47
8 (72770)
2-02-14
7
"Іле ауданының Сәулет және қала құрылысы бөлімі" ММ
Іле ауданы, Өтеген батыр кенті, Батталханов көшесі, 8
8 (72752)
2-07-04
8
"Қаратал ауданының Сәулет және қала құрылысы бөлімі" ММ
Қаратал ауданы, Үштөбе қаласы, Қумолданов көшесі, 21
8 (72834)
2-29-61
9
"Қарасай ауданының Сәулет және қала құрылысы бөлімі" ММ
Қарасай ауданы, Қаскелен қаласы, Өміралиев көшесі, 53
8 (72771)
2-15-07
10
"Кербұлақ ауданының Сәулет және қала құрылысы бөлімі" ММ
Кербұлақ ауданы, Сарыөзек кенті,
Б. Момышұлы көшесі, 10
8 (72840)
3-27-24
11
"Көксу ауданының Сәулет және қала құрылысы бөлімі" ММ
Көксу ауданы, Балпық би кенті, Мырзабеков көшесі, 40
8 (72838)
2-17-03
12
"Панфилов ауданының Сәулет және қала құрылысы бөлімі" ММ
Панфилов ауданы, Жаркент қаласы, Головацкий көшесі, 131
8 (72831)
5-16-54
13
"Райымбек ауданының Сәулет және қала құрылысы бөлімі" ММ
Райымбек ауданы, Кеген ауылы, Б.Момышұлы көшесі, 9
8 (72777)
2-15-62
14
"Сарқан ауданының Сәулет және қала құрылысы бөлімі" ММ
Сарқан ауданы, Сарқан қаласы, Тынышбаев көшесі, 8
8 (72839)
2-33-68
15
"Талғар ауданының Сәулет және қала құрылысы бөлімі" ММ
Талғар ауданы, Талғар қаласы, Ленин көшесі, 65
8 (72774)
2-01-36
16
"Ұйғыр ауданының Сәулет және қала құрылысы бөлімі" ММ
Ұйғыр ауданы, Шонжы ауылы, К. Исламов көшесі, 70
8 (72778)
2-15-19
17
"Қапшағай қаласының Сәулет және қала құрылысы бөлімі" ММ
Қапшағай қаласы, Жамбыл көшесі, 13
8 (72772)
4-45-41
18
"Талдықорған қаласының Сәулет және қала құрылысы бөлімі" ММ
Талдықорған қаласы, Қабанбай Батыр көшесі, 26 "б"
8 (7272)
27-02-29
19
"Текелі қаласының Сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" ММ
Текелі қаласы, Абылайхан көшесі, 34
8(72835)
4-45-60
" Қазақстан Республикасы аумағында
жылжымайтын мүлік объектілерінің
мекен-жайын анықтау жөнінде анықтама
беру" мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізімі
Р/с
N
Орталықтардың (филиалдардың, бөлімдердің, бөлімшелердің) атауы
Орналасқан мекен-жайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
"Алматы облысы бойынша ХҚКО" РМК филиалы
1.
"Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК Алматы облысы филиалы
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 67Б

8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
1)
Аксуский районный отдел
поселок Жансугурова, Кабанбай батыра, 20
8 (72832) 2-14-51
2)
отделение Капал
село Капал, улица Алпысбаева, 3
8 (72841) 2-17-60
3)
Алакольский районный отдел
город Ушарал, улица 8 марта, 63
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
4)
отделение Кабанбай
поселок Кабанбай, улица Абылайхана, 237
8 (72837) 4-13-85
5)
Балхашский районный отдел
село Баканас, улица Бижанова, 25 "А"
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
6)
Енбекшиказахский районный отдел
город Есик, улица Абая, 314А
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
7)
отделение Шелек
село Шелек, улица Бижанова, 100
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
8)
Ескельдинский районный отдел
поселок Карабулак, улица Оразбекова, 52
8 (72836) 3-22-16
9)
Жамбылский районный отдел
поселок Узынагаш, улица Мажитова, 1
8 (72770) 2-30-90
10)
Илийский районный отдел
поселок Отеген батыра, мкр. Куат, улица Тауелсыздык, 25
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
11)
отделение Боролдай
село Боролдай, улица Вокзальная, 6 "А"
8 (72738) 7-82-42
12)
отделение Караой
село Караой, улица Тындала, 9
8 (7275) 24-88-10
13)
отделение Акши
село. Акши, улица Конаева, 29
14)
Карасайский районный отдел
город Каскелен, улица Жангозина, 38
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
15)
отделение Тау-Самалы
поселок Тау Самалы, улица Рыскулова, 129
8 (727) 391-38-58
16)
отделение Шамалган
станция Шамалган, улица Конаева, 1 "В"
8 (7272) 93-66-33
17)
Караталский районный отдел
город Уштобе, улица Абылай хана, 22
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
18)
Кербулакский районный отдел
город Сарыозек, улица Момышулы, б/н
8 (72840) 3-25-88
19)
отделение Когалы
поселок Когалы, улица Желтоксан, 45
8 (72842) 9-10-59
20)
Коксуский районный отдел
поселок Балпык би, улица Измайлова, 10
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
21)
Капшагайский городской отдел
город Капшагай, улица Кунаева, 41
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
22)
отделение Шенгелды
село Шенгельды, улица Сейфуллина, 34
8 (72772) 7-11-94
23)
Саркандский районный отдел
город Саркан, улица Жамбыла, б/н
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
24)
отделение Лепсы
станция Лепсы, улица Толебаева, 1
8 (72843) 2-10-16
25)
Райымбекский районный отдел
село Кеген, улица Момышулы, б/н
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
26)
отделение Нарынкол
село Нарынкол, улица Райымбека, б/н
8 (72779) 2-11-65
27)
Панфиловский районный отдел
город Жаркент, улица Головацкого, б/н
8 (72831) 5-51-11
28)
Талгарский районный отдел
город Талгар, улица Лермонтова, 53 "А"
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
29)
отделение Нура
село Нура, улица Школьная, 10
8 (72774) 5-80-62
30)
Талдыкорганский городской отдел
город Талдыкорган, улица Тауелсыздык, 67 Б

8(7282)24-15-06
8(7282) 24-41-33
1)
Ақсу ауданы бөлімі
Жансүгіров кенті, Қабанбай батыр көшесі, 20
8 (72832) 2-14-51
2)
Қапал ауылындағы секторы
Капал ауылы, Алпысбаев көшесі, 3
8(72841) 2-17-60
3)
Алакөл ауданы бөлімі
Үшарал қаласы, 8 март көшесі, 63
8(72833) 2-35-46
8(72833) 2-35-48
4)
Қабанбай ауылындағы секторы
Қабанбай кенті, Абылайхан көшесі, 237
8(72837) 4-13-85
5)
Балқаш ауданы бөлімі
Бақанас ауылы, Бижанов көшесі, 25 "А"
8(72773) 95-2-22
8(72773) 9-18-20
6)
Еңбекшіқазақ ауданы бөлімі
Есік қаласы, Абай көшесі, 314А
8(72775) 4-54-70
8(72775) 4-54-69
7)
Шелек ауылындағы секторы
Шелек ауылы, Бижанов көшесі, 100
8(72775) 2-34-96
8(72775) 2-34-97
8)
Ескелді ауданы бөлімі
Қарабұлақ кенті, Оразбаев көшесі, 52
8(72836) 3-22-16
9)
Жамбыл ауданы бөлімі
Ұзынағаш кенті, Мәжитов көшесі, 1
8(72770) 2-30-90
10)
Іле ауданы бөлімі
Өтеген батыр кенті, Қуат шағын ауданы, Тәуелсіздік көшесі, 25
8(727)251-74-46
8(727)251-74-47
11)
Боралдай кентіндегі секторы
Боролдай ауылы, Вокзальная көшесі, 6 "А"
8(72738) 7-82-42
12)
Қараой ауылындағы секторы
Қарай ауылы, Тыңдала көшесі, 9
8(7275) 24-88-10
13)
Ақши ауылындағы секторы
Ақши ауылы, Қонаев көшесі, 29
14)
Қарасай ауданы бөлімі
Қаскелен қаласы, Жанғозин көшесі, 38
8(72771) 2-56-86
8(72771) 2-56-96
15)
Тау Самалы кентіндегі секторы
Тау Самалы кенті, Рысқұлов көшесі, 129
8(727) 391-38-58
16)
Шамалған кентіндегі секторы
Шамалған станциясы, Қонаев көшесі, 1 "В"
8(7272) 93-66-33
17)
Қаратал ауданы бөлімі
Үштөбе қаласы, Абылай хан көшесі, 22
8(72834) 2-02-07
8(72834) 2-20-92
18)
Кербұлақ ауданы бөлімі
Сарыөзек кенті, Момышұлы көшесі, н/ж
8(72840) 3-25-88
19)
Қоғалы кентіндегі секторы
Қоғалы кенті, Желтоқсан көшесі, 45
8(72842) 9-10-59
20)
Көксу ауданы бөлімі
Балпық би кенті, Измайлов көшесі, 10
8(72838) 2-16-19
8(72838) 2-16-18
21)
Қапшағай қаласы бөлімі
Қапшағай қаласы, Қонаев көшесі, 41
8(72772) 4-79-61
8(72772) 4-79-60
22)
Шеңгелді ауылындағы секторы
Шеңгелді ауылы, Сейфуллин көшесі, 34
8(72772) 7-11-94
23)
Сарқан ауданы бөлімі
Сарқан қаласы, Жамбыл көшесі, н/ж
8(72839) 2-35-80
8(72839) 2-37-14
24)
Лепсі ауылындағы секторы
Лепсі станциясы, Төлебаев көшесі, 1
8(72843) 2-10-16
25)
Райымбек ауданы бөлімі
Кеген ауылы, Момышұлы көшесі, н/ж
8(72777) 2-20-84
8(72777) 2-20-82
8(72777) 2-18-78
26)
Нарынқол ауылындағы секторы
Нарынқол ауылы, Райымбек көшесі, н/ж
8(72779) 2-11-65
27)
Панфилов ауданы бөлімі
Жаркент қаласы, Головацкий көшесі, н/ж
8(72831) 5-51-11
28)
Талғар ауданы бөлімі
Талғар қаласы, Лермонтов көшесі, 53 "А"
8(727) 388-11-30
8(72774) 2-21-43
8(72774) 2-21-33
29)
Нұра ауылындағы секторы
Нұра ауылы, Школьная көшесі, 10
8(72774) 5-80-62
30)
Талдықорған қаласының бөлімі
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 67Б

8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
31)
Текелийский городской отдел
город Текели, улица Октябрьская, 7
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
32)
Уйгурский районный отдел
село Чунджа, улица Касымбекова, 35
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
Приложение 3
к регламенту государственной услуги,
"Выдача справки по определению адреса
объектов недвижимости на территории
Республики Казахстан"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональной единицы. Основной процесс
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия
1
2
3
4
2
Наименование структурно-
функциональ-
ной единицы
Сотрудник канцелярии уполномо-
ченного
органа
Руководитель уполномочен-
ного органа
Исполнитель уполномочен-
ного органа
Сотрудник канцелярии уполномо-
ченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспон-
денцией, определение ответствен-
ного сотрудника
Осуществле-
ние проверки полноты документов, подготовка мотивирован-
ного отказа или изготовление справки. Регистрация в информацион-
ной системе "Адресный регистр"
Внесение записи в журнал
4
Форма завершения (данные, документ, организа-
ционно-
распоряди-
тельное решение)
Передача документов руководите-
лю уполномо-
ченного органа для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка документов ответствен-
ному исполнителю
Передача справки на подпись
Направление документов в Центр
5
Сроки исполнения
(рабочий день)
5 минут
5 минут
Не позднее 3 рабочих дней для уточнения адреса и 7 рабочих дней для присвоения, изменения или упразднения адреса
До обращения потребителя
Таблица 2. Описание действий структурно-функциональной единицы Альтернативный процесс
Действие альтернативного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции)
Прием документов
Расписывается в журнале, собирает документы, составляет реестр и направляет документы
Прием документов, регистрация
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки
Сбор документов в накопительный отдел и передача в уполномоченный орган
Передача документов руководителю уполномоченного органа для наложения резолюции
5
Сроки исполнения (рабочий день)
20 минут
Не менее 2 раза в день
5 минут
продолжение таблицы
4
5
6
7
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель уполномоченного органа
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Инспектор Центра
Ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного сотрудника
Осуществление проверки полноты документов, подготовка мотивированного отказа или изготовление справки. Регистрация в информационной системе "Адресный регистр"
Внесение записи в журнал
Регистрация документа
Наложение резолюции, отправка документов ответственному исполнителю
Передача справки на подпись
Направление документов в Центр
Выдача потребителю
5 минут
Не позднее 3 рабочих дней для уточнения адреса и 7 рабочих дней для присвоения, изменения или упразнения адреса
В течении рабочего дня
До обращения потребителя
Приложение 4
к регламенту государственной услуги,
"Выдача справки по определению адреса
объектов недвижимости на территории
Республики Казахстан"
Порядок оказания государственной услуги
"Выдача справки по определению адреса объекта недвижимости на территории Республики Казахстан"
Утвержден постановлением
акима Алматинской
области от "13" декабря
2012 года N 395
Регламент государственной услуги
"Выдача архитектурно-планировочного задания"

8(7282) 24-49-75
8(7282) 24-40-43
31)
Текелі қаласы бөлімі
Текелі қаласы, Октябрьская көшесі, 7
8(72835) 4-35-38
8(72835) 4-35-18
32)
Ұйғыр ауданы бөлімі
Шонжы ауылы, Қасымбеков көшесі, 35
8(72778) 2-43-35
8(72778) 2-43-31
8(72778) 2-43-32
" Қазақстан Республикасы аумағында
жылжымайтын мүлік объектілерінің
мекен-жайын анықтау жөнінде анықтама
беру" мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
1 кесте. ҚФБ жұмысының сипаты. Басты үрдіс
Басты үрдіс жұмысы ( тәртібі, жұмыс барысы)
1
үрдістің
N (тәртібі, жұмыс барысы)
1
2
3
4
2
ҚФБ-нің атауы
Уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті орган басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері
3
Жұмыстың атауы (үрдіс)
Арызды қабылдап және тіркеу
Құжаттарды қарасты-
рып, жауапты орындаушы-
ны анықтау
Құжаттар толықтығын тексеру, негізделген бас тартуды немесе анықтама дайындау. "Мекен-жай тіркеліміне" енгізу
Журналға жазбаларды енгізу
4
Аяқталған форма (мәліметтер, құжат, шешім)
Арызды уәкілетті органның басшысына бұрыштама салуға жіберу
Бұрыштама салу,
арызды жауапты орындаушы-
ға жіберу
Қолтаңба коюға жіберу
Құжаттарды орталыққа жіберу
5
Орындау мерзімі (жұмыс күні)
5 минут
5 минут
3 жұмыс күні мекен-жайын анықтау жағдайында, 7 жұмыс күні мекен-жайды беру, өзгерту немесе тарату жағдайында
Тұтынушының хабарласуына дейін
2 кесте. ҚФБ жұмысының сипаты. Альтернативтік үрдіс
Альтернативтік үрдістің жұмысы ( тәртібі, жұмыс барысы)
1
үрдістің N (тәртібі, жұмыс барысы)
1
2
3
2
ҚФБ-нің атауы
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері
3
Жұмыстың атауы (үрдіс)
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол кою, құжаттарды жинап және тізілімді жасақтап құжаттарды жібереді
Арызды қабылдап және тіркеу
4
Аяқталған форма (мәліметтер, құжат, шешім)
Журналда тіркеу және қолхат беру
Құжаттарды жинақтау бөліміне жинау және уәкілетті органға жіберу
Арызды уәкілетті органның басшысына бұрыштама салуға жіберу
5
Орындау мерзімі (жұмыс күні)
20 минут
Күніне 2 реттен кем емес
5 минут
кестенің жалғасы
4
5
6
7
Уәкілетті орган басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері
Орталық инспекторы
Құжаттарды қарастырып, жауапты орындаушыны анықтау
Құжаттар толықтығын тексеру, негізделген бас тартуды немесе анықтама дайындау. "Мекен-жай тіркеліміне" енгізу
Журналға өзгерістерді енгізу
Құжатты тіркеу
Бұрыштама салу, арызды жауапты орындаушыға жіберу
Қолтанба коюға жіберу
Құжатты Орталыққа жіберу
Анықтаманы тұтынушыға беру
5 минут
3 жұмыс күні мекен-жайын анықтау жағдайында, 7 жұмыс күні мекен-жайды беру, өзгерту немесе тарату жағдайында
1 жұмыс күн ішінде
Тұтынушының хабарласуына дейін
" Қазақстан Республикасы аумағында
жылжымайтын мүлік объектілерінің
мекен-жайын анықтау жөнінде анықтама
беру" мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
"Қазақстан Республикасы аумағында Жылжымайтын мүлік объектілерінің мекен-жайын анықтау жөнінде анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
Алматы облысы әкiмінің
2012 жылғы "13" желтоқсандағы
N 395 қаулысымен бекiтiлген
"Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру"
мемлекеттiк қызмет регламентi

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Выдача архитектурно-планировочного задания " используются следующие понятия:
1) потребитель – юридическое и физическое лицо;
2) уполномоченный орган – отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения);
3) ответственный сотрудник уполномоченного органа – сотрудник районного, городского отдела архитектуры и градостроительства, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) руководитель уполномоченного органа – начальник районного, городского отдела архитектуры и градостроительства;
5) инспектор центра обслуживания населения – сотрудник центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов потребителя;
6) инспектор накопительного отдела центра обслуживания населения – сотрудник центра обслуживания населения, осуществляющий сбор документов и передающий их уполномоченному органу.
2.Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом согласно приложению 1 к Регламенту, а также через центры обслуживания населения согласно приложению 2 к Регламенту на альтернативной основе (график работы согласно пункта 9 стандарта).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автомотизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 49) статьи 1 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" и постановления Правительства Республики Казахстан от 6 мая 2008 года  N425 "О некоторых мерах по упращению порядка оформления и выдачи исходных материалов (данных) и разрешительных документов для строительства объектов" и на основании стандарта государственной услуги "Выдача архитектурно-планировочного задания" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1128.
7. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки с архитектурно-планировочным заданием с обязательным приложением технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения (если есть необходимость в их получении), с указанием регистрационного кода на бумажном носителе, согласно пункта 5 стандарта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.

1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" жөнiндегi мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiнде келесi ұғымдар қолданады:
1) тұтынушы – заңды және жеке тұлға;
2) жергiлiктi атқарушы орган – аудандық, облыстық маңызы бар (қалалық) сәулет және қала құрылысы бөлiмдерi;
3) уәкiлеттi органның жауапты қызметкері – қызметтiк нұсқаулық бойынша аудандық, қалалық сәулет және қала құрылысы бөлiмдерiнiң жауапты қызметкерiне жүктелген;
4) уәкілеттi органның бастығы – аудандық, қалалық сәулет және қала құрылысы бөлiмдерiнiң бастығы;
5) Халыққа қызмет көрсету орталығының инспекторы – тұтынушылардан құжаттарды қабылдайтын қызметкер;
6) Халыққа қызмет көрсету орталығы жинақтау бөлiмiнiң инспекторы – құжаттарды қабылдап және уәкілетті органға тапсыратын қызметкер.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттiк қызметтiң регламентi Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" Заңының 9-1-бабындағы 4-тармаққа сәйкес әзiрлендi.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету Регламентiнiң 1-қосымшасына сәйкес уәкiлеттi органдар тарапынан және балама негiзiнде Регламентiнiң 2-қосымшасына сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетiледi (жұмыс кестесi стандартқа сәйкес 9 тармақ).
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет көрсету түрлерi:
автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
6. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабының 49) тармақшасының және "Объектілерді салу үшін бастапқы материалдарды (деректерді) және рұқсат беретін құжаттарды ресімдеу мен беру тәртібін оңайлату жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 6 мамырдағы N 425 қаулысының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамызындағы N 1128 қаулысымен бекітілген, "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" мемлекеттік қызметін көрсету стандартының негізінде жүзеге асырылады.
7. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi, стандарттың 5 тармағына сәйкес, қағаз жеткізгіште тіркеу коды көрсетілген, инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосылуға арналған (егер оларды алу қажет болса) техникалық шарттардың міндетті қосымшасы бар сәулет-жоспарлау тапсырмасы бар анықтама беру не қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на стендах уполномоченных органов, которые указаны в приложении 1 к Регламенту, а также через центры обслуживания населения согласно приложению 2 к Регламенту, в официальных источниках информации и пункта 4,11 стандарта.
9. Сроки оказания государственной услуги согласно пункта 7 стандарта.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается, либо предоставление государственной услуги приостановляется, согласно пункта 16 стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) канцелярия уполномоченного органа осуществляет регистрацию и выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема запроса; вида запрашиваемой государственной услуги; количества и названий приложенных документов; даты, времени и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества должности специалиста уполномоченного органа, принявшего заявление на оформление документов;
3) канцелярия уполномоченного органа передает документы руководству уполномоченного органа для наложения резолюции;
4) руководство уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
5) ответственный специалист уполномоченного органа рассматривает представленные заявления от потребителя, в случае предоставления неполного пакета документов, подготавливает мотивированный отказ, либо письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги.
При предоставлении полного пакета документов, ответственный исполнитель уполномоченного органа не позднее следующего рабочего дня после получение заявления на изготовление архитектурно-планировочного задания и технических условий направляет запрос на получения технических условий с приложением документов к поставщикам услуг по инженерному и коммунальному обеспечению.
6) поставщики услуг по инженерному и коммунальному обеспечению в течении пяти рабочих дней с момента получения запроса направляют в уполномоченный орган, технические условия с указанием параметров и места присоединения, либо обоснованный отказ в выдаче.
Отказ в выдаче технических условий может быть обжалован заявителем в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
7) после получения от поставщика услуги по инженерному и коммунальному обеспечению технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения, ответственный специалист уполномоченного органа изготавливает архитектурно-планировочного задание, подписывает руководителем, после подписания и регистрации которого, направляет его в канцелярию уполномоченного органа;

3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi және қажеттi құжаттар туралы толық ақпарат Регламенттiң 12-қосымшаларында көрсетiлген уәкiлеттi органдардың немесе халыққа қызмет көрсету орталықтарының стендтерiнде, ресми ақпарат көздерiнде және стандартының 4 тармағында көрсетiлген.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi стандарттың 7 тармағында көрсетiлген.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсету стандарттың 16 тармағында көрсетiлген жағдайларда ұсынылмайды немесе тоқтатылады.
11. Тұтынушыдан мемлекеттiк қызмет көрсетуге өтiнiш алғаннан бастап мемлекеттiк қызметтiң нәтижесiн ұсынғанға дейiнгi уәкiлеттi орган арқылы мемлекеттiк қызмет көрсетудiң кезеңдерi:
1) тұтынушы уәкiлеттi органға өтiнiш бiлдiредi;
2) уәкiлеттi орган кеңсесi тұтынушының өтiнiшiн тiркейдi уақыты мен күнi; көрсетiлетiн қызмет түрi; тапсырылған құжаттардың тiзiмi; дайын құжаттарды алатын күнi мен уақыты,орны; құжаттарды рәсiмдеуге өтiнiш қабылдаған уәкiлеттi органның жауапты қызметкерiнiң аты-жөнi көрсетiлген түбiртек бередi;
3) уәкiлеттi орган кеңсесi құжаттарды уәкiлеттi органның басшысына жiбередi;
4) уәкiлеттi органның басшысы құжаттармен танысып, жауапты қызметкердi белгiлейдi;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы берілген өтінішті қарап, егер де құжаттары толық болмаса, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту немесе тоқтатылу туралы жазбаша хабарландыру хатын дайындайды. Құжаттары толық берілген жағдайда, өкілетті органның жауапты орындаушысы сәулет-жоспарлау тапсырмасын және техникалық шарттарды алуға арналған өтінішті алғаннан кейін келесі жұмыс күнінен кешіктірмей, инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді жеткізушілерге құжаттармен қоса техникалық шарттарды алуға сұрау жібереді;
6) Инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді жеткізушілер сұрауды алған сәтінен бастап 5 жұмыс күнінде қосу параметрлері мен орнын көрсете отырып, техникалық шарттарды немесе беруден негізделген бас тартуды жібереді.
Өтініш беруші техникалық шарттарды беруден бас тартуға Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен шағымдана алады.
7) Инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді жеткізушілерден алғаннан кейін, уәкілетті органның жауапты орындаушысы сәулет-жоспарлау тапсырмасын дайындап, басшыға қол қоюға беріп, тіркеуден өткізіп, дайын сәулет-жоспарлау тапсырмасын кеңсеге ұсынады;

8) канцелярия уполномоченного органа передает документы потребителю;
Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через центры обслуживания населения:
1) потребитель подает заявление в центр обслуживания населения;
2) инспектор центра обслуживания населения регистрирует заявление, выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема запроса; вида запрашиваемой государственной услуги; количества и названий приложенных документов; даты, времени и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов;
3) инспектор центра обслуживания населения передает документы в уполномоченный орган. Факт отправки пакета документов из центра обслуживания населения в уполномоченный орган фиксируется при помощи Сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги "Выдача архитектурно-планировочного задания";
4) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в информационной системе центра обслуживания населения (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю для наложения резолюции;
5) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
6) ответственный специалист уполномоченного органа рассматривает представленные заявления от потребителя, в случае предоставления неполного пакета документов, подготавливает мотивированный отказ, либо письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги.
При предоставлении полного пакета документов, ответственный исполнитель уполномоченного органа не позднее следующего рабочего дня после получение заявления на изготовление архитектурно-планировочного задания и технических условий направляет запрос на получения технических условий с приложением документов к поставщикам услуг по инженерному и коммунальному обеспечению;
7) поставщики услуг по инженерному и коммунальному обеспечению в течении пяти рабочих дней с момента получения запроса направляют в уполномоченный орган, технические условия с указанием параметров и места присоединения, либо обоснованный отказ в выдаче.
Отказ в выдаче технических условий может быть обжалован заявителем в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.

8) уәкiлеттi орган кеңсесi тұтынушыға құжатты жолдайды.
Тұтынушыдан мемлекеттiк қызмет көрсетуге өтiнiш алғаннан бастап мемлекеттiк қызметтiң нәтижесiн ұсынғанға дейiнгi халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) тұтынушы халыққа қызмет көрсету орталығына өтiнiш бiлдiредi;
2) халыққа қызмет көрсету орталығының инспекторы тұтынушының өтiнiшiн тiркейдi уақыты мен күнi; көрсетiлетiн қызмет түрi; тапсырылған құжаттардың тiзiмi; дайын құжаттарды алатын күнi мен уақыты,орны; құжаттарды рәсiмдеуге өтiнiш қабылдаған орталық инспекторының аты-жөнi көрсетiлген түбiртек бередi;
3) халыққа қызмет көрсету орталығының инспекторы уәкiлеттi органның кеңсесiне құжаттарды өткiзедi. Мемлекеттiк қызмет көрсету процессiнде құжаттардың орындалуын көру бағытында халыққа қызмет көрсету орталығынан уәкiлеттi органға жiберiлген құжаттар дерегi сканер штрихкоды негiзiнде белгiленедi;
4) уәкiлеттi органның кеңсесi халыққа қызмет көрсету орталығының ақпараттық жүйесiнде белгiлеп (егер де уәкiлеттi органның өз ақпараттық жүйесi болмаған жағдайда) және қабылданған құжаттарды тiркеп, уәкiлеттi орган басшысына қарастыруға жiбередi;
5) уәкiлеттi органның басшысы құжаттармен танысып, жауапты қызметкердi белгiлейдi;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушысы берілген өтінішті қарап, егер де құжаттары толық болмаса, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту немесе тоқтатылу туралы жазбаша хабарландыру хатын дайындайды. Құжаттары толық берілген жағдайда, өкілетті органның жауапты орындаушысы сәулет-жоспарлау тапсырмасын және техникалық шарттарды алуға арналған өтінішті алғаннан кейін келесі жұмыс күнінен кешіктірмей, инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді жеткізушілерге құжаттармен қоса техникалық шарттарды алуға сұрау жібереді;
7) Инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді жеткізушілер сұрауды алған сәтінен бастап 5 жұмыс күнінде қосу параметрлері мен орнын көрсете отырып, техникалық шарттарды немесе беруден негізделген бас тартуды жібереді.
Өтініш беруші техникалық шарттарды беруден бас тартуға Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен шағымдана алады.
7) Инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді жеткізушілерден алғаннан кейін, уәкілетті органның жауапты орындаушысы сәулет-жоспарлау тапсырмасын дайындап, басшыға қол қоюға беріп, тіркеуден өткізіп, дайын сәулет-жоспарлау тапсырмасын кеңсеге ұсынады;

8) после получения от поставщика услуги по инженерному и коммунальному обеспечению технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения, ответственный специалист уполномоченного органа изготавливает архитектурно-планировочное задание, подписывает руководителем, после подписания и регистрации которого, направляет его в канцелярию уполномоченного органа;
9) сотрудник канцелярии направляет результат оказания государственной услуги в центр обслуживания населения, при этом фиксируя в информационной системе центр обслуживания населения (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы).
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром обслуживания населения фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
10) инспектор центра обслуживания населения выдает потребителю архитектурно-планировочное задание, либо мотивированный отказ.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе и в центре обслуживания населения составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Прием документов осуществляется сотрудником уполномоченного органа. При оказании государственной услуги сотрудник уполномоченного органа осуществляет проверку на наличие документов, согласно требованиям пункта 11 стандарта. Ответственный сотрудник уполномоченного органа выдает потребителю расписку с указанием даты регистрации, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
14. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы согласно пункту 11.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы:
1) инспектор центра обслуживания населения;
2) инспектор накопительного отдела центра обслуживания населения;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
5) руководство уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и структурно-функциональных единиц, приведены в приложении 4 к Регламенту.

8) уәкiлеттi органның кеңсе қызметкерi мемлекеттiк қызмет көрсетудiң қорытындысын халыққа қызмет көрсету орталығына жiбередi сонымен қатар халыққа қызмет көрсету орталығының ақпараттық жүйесiнде белгiлейдi (егер де уәкiлеттi органның өз ақпараттық жүйесi болмаған жағдайда).
Уәкiлеттi органнан мемлекеттiк қызмет көрсетудiң дайын қорытындысын қабылдау кезде халыққа қызмет көрсету орталығында құжаттар Сканер штрихкодының көмегiмен белгiленедi.
9) халыққа қызмет көрсету орталығы инспекторы тұтынушыға сәулет-жоспарлау тапсырманы немесе қызметтiң көрсетiлмейтiндiгi туралы жазбаша дәйектелген жауапты бередi.
12. Уәкiлеттi органдар және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн өтiнiш қабылдайтын тұлғалардың минималды саны бiр қызметкердi құрайды.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету барысында әрекет ету (өзара
қызметтердiң) тәртiбiнiң сипаттамасы
13. Құжаттарды уәкiлеттi органның қызметкерi қабылдайды. Уәкiлеттi органның қызметкерi мемлекеттiк қызмет көрсету кезiнде стандарттың 11 тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарды тексередi.
Уәкiлеттi органның жауапты қызметкерi тұтынушыға құжаттарды қабылдаған тұлғаның аты-жөнi, тiркелген күнi көрсетiлген қолхат бередi.
14. Тұтынушы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн стандарттың 11 тармағына сәйкес құжаттар ұсынады.
15. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiне келесi құрылымдық функционалдық бiрлiктер тартылған:
1) Халыққа қызмет көрсету орталығының инспекторы;
2) Халыққа қызмет көрсету орталығы жинақтау бөлiмiнiң инспекторы;
3) уәкiлеттi органның кеңсе қызметкерi;
4) уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесiнiң жауапты орындаушысы;
5) уәкiлеттi органның басшылығы.
16. Әкiмшiлiк өзара әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмi көрсетiлген құрылымдық функционалдық бiрлiктері әкiмшiлiк әрекеттерiнiң (рәсiмдерi) реттiлiгi мен өзара әрекеттерiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 3-қосымшасында көрсетiлген.
17. Әрбiр құрылымдық функционалдық бiрлiктің әкiмшiлiк әрекеттiң (процедурасының) өзара байланысы мен реттi орындалу тәртiбi Регламенттiң 4-қосымшасында әр әкiмшiлiк әрекет (процедурасы) көрсетiле отырып, кесте түрiнде сипатталған.

8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
31)
Текелийский городской отдел
город Текели, улица Октябрьская, 7
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
32)
Уйгурский районный отдел
село Чунджа, улица Касымбекова, 35
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача архитектурно-планировочного
задания"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц. Основной процесс
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование структурно-
функциональных единиц
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции)
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного сотрудника
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача документов руководителю уполномоченного органа для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка документов ответственному исполнителю
5
Сроки исполнения (рабочий день)
5 минут
5 минут
продолжение таблицы
3
4
5
6
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Поставщики услуг по инженерному и коммунальному обеспечению
Ответственный исполнитель уполномоченно-
го органа
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Проверка полноты документов, Мотивированный отказ, При предоставлении полного пакета документов, направляет запрос на получения технических условий с приложением обеспечению
Предоставление мотивированного отказа, либо технического условия
Изготовление Архитектурно-
планировочного задания, подписание руководителя, регистрация и передача в канцелярию
Внесение записи в журнал
Запрос на получение технических условий поставщикам услуг по инженерному и коммунальному обеспечению
Передача отказа или Технических условии в уполномоченный орган
Архитектурно-
планировочное задание
Направление документов в центр обслуживания населения
Не позднее следующего дня после поступления заявления (1 день)
5 дней
1 дня
До обращения потребителя
Таблица 2. Описание действий структурно-функциональных единиц. Альтернативный процесс
Действие Альтернативного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование структурно-функциональных единиц
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии уполномочен-
ного органа
Руководитель уполномочен-
ного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции)
Прием документов
Расписывается в журнале, собирает документы, составляет реестр и направляет документы
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспон-
денцией, определение ответствен-
ного сотрудника
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистра-
ция в журнале и выдача расписки
Сбор документов в накопительный отдел и передача в уполномоченный орган
Передача документов руководителю уполномочен-
ного органа для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка документов ответствен-
ному исполнителю
5
Сроки исполнения
20 минут
Не менее 2 раза в день
5 минут
5 минут
продолжение таблицы
5
6
7
8
9
Ответствен-
ный исполнитель уполномо-
ченного органа
Поставщики услуг по инженерному и коммунальному обеспечению
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Сотрудник канцелярии уполномо-
ченного органа
Инспектор Центра обслуживания населения
Проверка полноты документов, Мотивированный отказ, при предоставлении полного пакета документов, направляет запрос на получения технических условий с приложением обеспечению
Предоставление мотивированно-
го отказа, либо технического условия
Изготовление архитектурно-
планировочного задания, подписание руководителя, регистрация и передача в канцелярию
Внесение записи в журнал
Регистрация документа
Запрос на получение технических условий поставщикам услуг по инженерному и коммуналь-
ному обеспечению
Передача отказа или Технических условии в уполномоченный орган
Архитектурно-
планировочное задание
Направление документов в центр обслуживания
Выдача потребителю
Не позднее следующего дня после поступления заявления (1 день)
5 дней
1 день
В течении рабочего дня
До обращения потребителя
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Выдача архитектурно-планировочного
задания"
Утвержден постановлением
акима Алматинской
области от "13" декабря
2012 года N 395
Регламент государственной услуги
"Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности"

8(7282) 24-49-75
8(7282) 24-40-43
31)
Текелі қалалық бөлімі
Текелі қаласы, Октябрьская көшесі, 7
8(72835) 4-35-38
8(72835) 4-35-18
32)
Ұйғыр аудандық бөлімі
Шонжы ауылы, Қасымбеков көшесі, 35
8(72778) 2-43-35
8(72778) 2-43-31
8(72778) 2-43-32
" Жылжымайтын мүлік объектілерінің
мекен-жайын анықтау жөнінде анықтама
беру" мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
1 кесте. Құрылымдық функционалдық бірлік жұмысының сипаты. Басты үрдіс
Басты үрдіс жұмысы ( тәртібі, жұмыс барысы)
1
үрдістің N (тәртібі, жұмыс барысы)
1
2
2
Құрылымдық функционалдық бірлік атауы
Уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті орган басшысы
3
Жұмыстың атауы (үрдіс)
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Кіріс құжаттарды қарап, орындаушыны анықтау
4
Аяқталған форма (мәліметтер, құжат, шешім)
Арызды уәкілетті органның басшысына бұрыштама салуға жіберу
Арызды жауапты орындаушыға жіберу
5
Орындау мерзімі (жұмыс күні)
5 минут
5 минут
кестенің жалғасы
3
4
5
6
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді жеткізушілер
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері
беруден негізделген бас тартуды, құжаттары толық берілген жағдайда, техникалық шарттарды алуға сұрау жібереді
беруден негізделген бас тартуды жібереді немесе дайын техникалық шарттарды ұсынады
Сәулет-
жоспарлау тапсырмасын дайындау, басшылыққа қол қойдыру және тіркеп кеңсеге жіберу
Керекті тіркеулерді жасау
техникалық шарттарды алуға сұрау
Техникалық шарттар
Сәулет-
жоспарлау тапсырмасы
Тұтынушыға ұсыну
Арыздың түскеннен кейін 1 күннен кешіктірмей
5 күн
1 күн
Тұтынушы келгенше
2 кесте. Құрылымдық функционалдық бірлік жұмысының сипаты. Альтернативтік үрдіс
Альтернативтік үрдістің жұмысы ( тәртібі, жұмыс барысы)
1
үрдістің
N (тәртібі,
жұмыс барысы)
1
2
3
4
2
Құрылымдық
функционалдық
бірліктің
атауы
Орталық
инспекторы
Орталықтың
жинақтаушы
бөлімінің
инспекторы
Уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті орган басшысы
3
Жұмыстың атауы (үрдіс)
Құжаттарды қабылдау
Журналға
қол қояды,
құжаттарды
жинап, реестр
жүргізеді,
құжаттарды
жіберу
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Кіріс құжаттар-
ды қарап,
орындау-
шыны
анықтау
4
Аяқталған форма (мәліметтер, құжат, шешім)
Құжаттарды тіркеу және қабылданғаны жайлы анықтама беру
Жинақтаушы бөлімге құжаттарды жинау, уәкілетті органға жіберу
Арызды уәкілетті органның басшысына бұрыштама салуға жіберу
Арызды жауапты орындау-
шыға
жіберу
5
Орындау мерзімі (жұмыс күні)
20 минут
Күніне
кемінде 2 рет
5 минут
5 минут
кестенің жалғасы
5
6
7
8
9
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді жеткізушілер
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері
Халыққа қызмет көрсету орталығының инспекторы
беруден негізделген бас тартуды,
құжаттары толық берілген жағдайда, техникалық шарттарды алуға сұрау жібереді
беруден негізделген бас тартуды жібереді немесе дайын техникалық шарттарды ұсынады
Сәулет-жоспарлау тапсырмасын дайындау, басшылыққа қол қойдыру және тіркеп кеңсеге жіберу
Керекті тіркеулерді жасау
Дайын СЖТ-ні тұтынушыға береді
техникалық шарттарды алуға сұрау
Техникалық шарттар
Сәулет-жоспарлау тапсырмасы
Халыққа қызмет көрсету орталығына жіберу
Құжатты беру
Арыздың түскеннен кейін 1 күннен кешіктірмей
5 күн
1 күн
Жұмыс күннің ішінде
Тұтынушы келгенше
" Жылжымайтын мүлік объектілерінің
мекен-жайын анықтау жөнінде анықтама
беру" мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
2012 жылғы "13" желтоқсандағы
N 395 қаулысымен бекiтiлген
" Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша
ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын
жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері
(ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын
өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік қызмет регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель - физическое и юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – Управление архитектуры и градостроительства Алматинской области.
3) территориальный орган – департамент по делам религий Алматинской области.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга представляется бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 5) статьи 5 Закона Республики Казахстан "О религиозной деятельности и религиозных объединениях" и подпункта 49) статьи 1 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", а также стандарта государственной услуги "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2012 года N 1311.
7. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8.Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента, составляют:
для получения решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения - тридцать календарных дней;
для получения решения о перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) – тридцать календарных дней;

1. Негiзгi ұғымдар
1. "Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" жөнiндегi мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiнде келесi ұғымдар қолданады:
1) тұтынушы – заңды және жеке тұлға;
2) уәкілетті орган – Алматы облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы.
3) аумақтық орган – Алматы облысының Дін істері департаменті.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттiк қызметтiң регламентi Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" Заңының 9-1-бабындағы 4-тармаққа сәйкес әзiрлендi.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету Регламентiнiң 1 және 2 қосымшаларына сәйкес уәкiлеттi органдар тарапынан көрсетiледi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет көрсету түрлерi: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
6. Мемлекеттік қызмет "Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 11 қазандағы Заңының 5-бабының 5) тармақшасына және "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабының 49) тармақшасына, сонымен қоса Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 қазандағы N 1311 қаулысымен бекітілген "Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік қызмет стандарты негізінде жүзеге асырылады.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесінде мемлекеттік қызметті алушы ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасымалдағышта уәжделген жауап алады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы регламенттің 13-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін анықтау туралы шешім алу үшін – күнтізбелік отыз күнді;
үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім алу үшін – күн тізбелік отыз күнді құрайды;

2) максимально допустимое время ожидания получателем государственной услуги, желающим сдать пакет документов для получения государственной услуги, – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, – не более 30 минут.
9. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является:
1) представление неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего регламента;
2) представление недостоверных сведений в документах, предусмотренных пунктом 15 настоящего регламента;
3) ненадлежащее оформление документов;
4) отсутствие согласования территориального органа.
10. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель подает заявление об оказании услуги в уполномоченный орган;
2) специалист канцелярии уполномоченного органа принимает и регистрирует документы получателя, направляет документы получателя руководителю уполномоченного органа для последующей передачи с наложением резолюции ответственному исполнителю;
3) руководитель уполномоченного органа ознакамливается с корреспонденцией, определяет ответственного исполнителя и налагает резолюцию;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа рассматривает представленное заявление с приложением документов, оформляет и выдает:
- решение о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности либо подготавливает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получателю;
- решение о перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности либо подготавливает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получателю.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
12.Прием документов в уполномоченном органе осуществляется работником канцелярии уполномоченного органа, который регистрирует заявление. Подтверждением сдачи документов является копия заявления получателя государственной услуги со штампом регистрации (входящий номер, дата, роспись работника канцелярии принявшего заявление).
13.Для получения государственной услуги получатель представляет следующие документы:
Для получения решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности:

2) мемлекеттік қызметті алуға арналған құжаттар пакетін тапсыруға ниеттенген мемлекеттік қызметті алушының күтуін рұқсат берілген ең ұзақ уақыт – 30 минут;
3) мемлекеттік қызметті алушыға өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін қызмет көрсету үшін рұқсат берілген ең ұзақ уақыт – 30 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға:
1) осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттардың толық пакетінің ұсынылмауы;
2) осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарда дұрыс емес мәліметтердің ұсынылуы;
3) құжаттардың тиісінше ресімделмеуі;
4) аумақтық органның келісуінің болмауы негіз болып табылады.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң кезеңдерi:
1) тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін уәкiлеттi органға өтiнiш бiлдiредi;
2) уәкілетті орган кеңсесінің маманы құжаттарды қабылдап, тіркеп, тіркелген арыз көшірмесін тұтынушыға береді, сонымен қоса құжаттарды уәкілетті орган басшысына бұрыштама салуға ұсынады;
3) Уәкілетті органның басшысы құжаттармен танысып, бұрыштама салып, жауапты маманға жібереді;
4) Уәкілетті органның жауапты маманы өтініш пен құжаттарды қарастырып, төмендегі шешімді ұсынады:
- Дін істері агенттігінің аумақтық органы келісімі бойынша, ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін анықтау туралы шешімді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден негізделген бас тартуды тұтынушыға ұсынады;
- Дін істері агенттігінің аумақтық органы келісімі бойынша, үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешімді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден негізделген бас тартуды тұтынушыға ұсынады.
11. Уәкiлеттi органға мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн өтiнiш қабылдайтын тұлғалардың минималды саны бiр қызметкердi құрайды.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету барысында әрекет ету (өзара
қызметтердiң) тәртiбiнiң сипаттамасы
12. Құжаттарды қабылдау және тіркеу рәсімі уәкілетті органның кеңсе қызметі маманымен атқарылады. Басқармалардың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінің тіркеу мөртаңбасы (кіріс нөмірі, күні) қойылған мемлекеттік қызметті алушы өтінішінің көшірмесі құжаттардың өткізілгендігін растау болып табылады.
13. Мемлекеттік қызметті алушылар ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін анықтау туралы шешім алу үшін мынадай құжаттарды ұсынады:

1) заявление по форме согласно приложению 3 к настоящему регламенту;
2) копию регистрационного номера налогоплательщика при обязательном представлении оригинала документа для сверки;
3) копию документа, удостоверяющего личность - для физических лиц при обязательном представлении оригинала документов для сверки или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица - для юридических лиц при обязательном представлении оригинала документов для сверки;
4) справку-обоснование о строительстве культового сооружения.
Для получения решения о перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) получатели государственной услуги представляют следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 4 к настоящему регламенту;
2) копию документа, удостоверяющего личность, - для физических лиц при обязательном представлении оригинала документов для сверки или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица - для юридических лиц при обязательном представлении оригинала документов для сверки;
3) копию документа, удостоверяющего право собственности на объект недвижимости, при обязательном представлении оригинала документа для сверки;
4) справку об отсутствии обременения на объект недвижимости;
5) копию технического паспорта на объект недвижимости при обязательном представлении оригинала документа для сверки;
6) справку-обоснование о перепрофилировании зданий.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы:
1) канцелярия уполномоченного органа;
2) руководство уполномоченного органа;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 5 к настоящему Регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и структурно-функциональными единицами приведены в приложении 6 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные
услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа.
Руководитель уполномоченного органа несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача решения о строительстве
культовых зданий (сооружений) и
определении их место расположения,
а также перепрофилировании (изменении
функционального назначения) зданий
(сооружений) в культовые здания (сооружения)
по согласованию с уполномоченным органом
в сфере религиозной деятельности"
N
п/п
Наименование
Адрес
Номерателефонов
График работы
1
2
3
4
5
1
Управление архитектуры и градостроительства Алматинской области

1) осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып, салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі;
3) жеке тұлғалар үшiн – салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып, жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін – салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
4) ғибадат үйін салу туралы анықтама-негіздеме.
Мемлекеттік қызметті алушылар үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім алу үшін мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы регламентке 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке тұлғалар үшiн – салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып, жеке басын куәландыратын құжаттың көшірме немесе заңды тұлғалар үшін – салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып, заңды тұлға мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірме;
3) салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып, жылжымайтын мүлiк объектісіне меншік құқығын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) жылжымайтын мүлiк объектісіне ауыртпалықтардың жоқ екендігі туралы анықтама;
5) салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып, жылжымайтын мүлік объектісіне техникалық паспорт;
6) ғимараттар етіп қайта бейіндеу туралы анықтама-негіздеме.
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiне келесi құрылымдық функционалдық бiрлiктер тартылған:
1) уәкiлеттi органның кеңсесі;
2) уәкілетті органның басшылығы;
3) уәкiлеттi органның жауапты маманы;
15. Әкiмшiлiк өзара әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмi көрсетiлген құрылымдық функционалдық бiрлiктер әкiмшiлiк әрекеттерiнiң (рәсiмдерi) реттiлiгi мен өзара әрекеттерiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 5-қосымшасында көрсетiлген.
17. Әрбiр құрылымдық функционалдық бiрлiктер әкiмшiлiк әрекеттiң (процедурасының) өзара байланысы мен реттi орындалу тәртiбi Регламенттiң 6-қосымшасында әр әкiмшiлiк әрекет (процедурасы) көрсетiле отырып, кесте түрiнде сипатталған.
5. Мемлекеттiк қызметтi көрсететiн лауазымды тұлғалардың
жауапкершiлiктерi
18. Мемлекеттік қызметін көрсететін жауапты тұлға, уәкілетті органның басшысы болып табылады;
Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес мемлекеттік қызметін уақтылы көрсетуін жүзеге асыру жауапкершілігі уәкілетті органның басшысына жатады.
" Дін қызметі саласындағы уәкілетті
органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін
(ғимараттарын) салу және олардың
орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ
үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері
(ғимараттары) етіп қайта бейіндеу
(функционалдық мақсатын өзгерту) туралы
шешім беру" мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
N
Атауы
Мекен жай
Телефон
нөмірі
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1
Алматы облысының
сәулет және қала
құрылысы басқармасы
Талдықорған
қаласы,
Қабанбай батыр

г.Талдыкорган, ул.Кабанбай батыра 36/42
8 (7282) 27-03-48, 27-16-05
Рабочие дни: с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача решения о строительстве
культовых зданий (сооружений) и
определении их место расположения,
а также перепрофилировании (изменении
функционального назначения) зданий
(сооружений) в культовые здания (сооружения)
по согласованию с уполномоченным органом
в сфере религиозной деятельности"
N
п/п
Наименование
Адрес
Номера
телефонов
График работы
1
2
3
4
5
1.
Департамент по делам религий Алматинской области
040000
г.Талдыкорган, ул.Тауелсиздик, 38
8 (7282) 27-06-38, 27-25-33 zhetysu@
din.gov.kz
Рабочие дни: с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача решения о строительстве
культовых зданий (сооружений) и
определении их место расположения,
а также перепрофилировании (изменении
функционального назначения) зданий
(сооружений) в культовые здания (сооружения)
по согласованию с уполномоченным органом
в сфере религиозной деятельности"
Начальнику управления архитектуры и
градостроительства (области, города
республиканского значения, столицы)
________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Заявитель
(Фамилия, имя, отчество, адрес
и телефон для физических лиц.
Наименование организации, почтовый
адрес и телефон для юридических лиц)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас выдать решение о строительстве культового здания (сооружения) на земельном участке площадью ______га, расположенном по адресу: ____________________.
Культовое сооружение________________________________________.
(Конфессиональная принадлежность)
Источник финансирования строительства культового сооружения____________.
Вместимость культового сооружения (количество прихожан) __________.
Подпись, дата, печать (для юридических лиц)_______________
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Выдача решения о строительстве
культовых зданий (сооружений) и
определении их место расположения,
а также перепрофилировании (изменении
функционального назначения) зданий
(сооружений) в культовые здания (сооружения)
по согласованию с уполномоченным органом
в сфере религиозной деятельности"
Начальнику управления архитектуры и
градостроительства (области, города
республиканского значения, столицы)
________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Заявитель
(Фамилия, имя, отчество, адрес
и телефон для физических лиц.
Наименование организации, почтовый
адрес и телефон для юридических лиц)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас выдать решение о перепрофилировании (изменении функционального назначения) здания (сооружения) с "____________________________________________" в культовое здание (сооружение), расположенного по адресу _________________.
Культовое сооружение__________________________________________.
(Конфессиональная принадлежность)
Вместимость культового сооружения (количество прихожан)_____________.
Подпись, дата, печать (для юридических лиц)_________________________
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги "Выдача решения о строительстве
культовых зданий (сооружений) и
определении их место расположения,
а также перепрофилировании (изменении
функционального назначения) зданий
(сооружений) в культовые здания (сооружения)
по согласованию с уполномоченным органом
в сфере религиозной деятельности"
Описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование структурно-
функциональной единицы
Сотрудник службы документационного обеспечения управления
Руководитель
управления
Ответственный
сотрудник управления
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов, проверка документов на соответствие пункта 11 Стандарта. Если документы соответствуют указанным требованиям, то выдается копия заявления потребителя со штампом регистрации (входящий номер, дата) управления
Ознакомление с документами,
определение
ответственного сотрудника
Изучение документов, и направление их в территориальный орган уполномоченного органа
Форма завершения
(данные, документ,
организацион-
но-
распорядитель-
ное
решение)
Подтверждение о принятии документов
Наложение
резолюции
Сопроводительное письмо о направлении на согласование с территориаль-
ным органом подготовка результата рассмотрения (решение либо письменный мотивированный ответ об отказе в выдаче решения)
Сроки исполнения
1 час
В течение дня
В течение дня
продолжение таблицы
4
5
6
7
Территориальный орган
Ответственный
сотрудник управления
Руководитель
управления
Сотрудник службы документационного обеспечения управления
Рассмотривает документы в соответствии со
Стандартом "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере религиозной деятельности", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2012 года N 1311, согласует либо отказывает в согласовании выдачи решения
Подготовка результата рассмотрения в соответствии с согласованием либо мотивированный ответом об отказе в выдаче решения территориального органа
Решение о выдаче решения либо мотивирован-
ный ответом об отказе в выдаче решения
Подготовка к выдаче решения потребителю, регистрация в журнале выданных решений, либо направление по почте письменного мотивированного ответа об отказе в выдаче решения
Представляет согласование либо отказ в согласовании
Подготовка решения либо письменного мотивированного ответа об отказе в выдаче решения
Подписание решения о строительст-
ве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения или перепрофи-
лировании (изменении функциональ-
ного назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооруже-
ния), либо письменного мотивированного ответа об отказе в выдаче решения
Выдача решения потребителю при личном его посещении управления и регистрация в журнале выданных решений, либо направление по почте письменного мотивированного ответа об отказе в выдаче решения.
В течение 15 календарных дней
В течение дня
В течение дня
В течение дня
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1
Структурно-
функциональная единица службы документацион-
ного
обеспечения управления
Группа 2
Структурно-
функциональная
единица
Руководитель
управления
Группа 3
Структурно-
функциональная
единица
Ответственный сотрудник управления
Группа 4
Структурно-
функциональная единица территориальный орган
Действие N 1
Прием документов
от потребителя,
регистрация,
направление документов руководству управления
Действие N 2
Определение
ответственного сотрудника для
исполнения,
наложение
резолюции.
Действие N 3
Рассмотрение документов и направление в территориальный орган на согласование
Действие N 4
рассмотрение согласования либо отказ в согласовании
Действие N 5
Подготовка решения.
Действие N 6
Рассмотрение
принятие решения о выдаче решения. Подписание решения.
Действие N 7
Выдача решения
потребителю.
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1
Структурно-
функциональная единица
Сотрудник документацион-
ного обеспечения управления
Группа 2
Структурно-
функциональная единица
Руководитель
управления
Группа 3
Структурно-
функциональная единица
Ответственный сотрудник
управления
Группа 4
Структурно-
функциональная единица территориальный орган
Действие N 1
Прием документов
от потребителя,
регистрация,
направление документов руководству управления
Действие N 2
Определение
ответственного сотрудника для
исполнения,
наложение
резолюции.
Действие N 3 Рассмотрение документов и направление их в территориальный орган на согласование
Действие N 4
рассмотрение согласования либо отказ в согласовании
Действие N 5
Подготавливает письменный мотивированный ответ об отказе в выдаче решения.
Действие N 6
Принятие решения об отказе в выдаче решения. Подписание письменного мотивированного ответа об отказе в выдаче решения.
Действие N 7
Направление по почте в адрес потребителя письменного мотивированного ответа об отказе в выдаче решения.
Приложение 6
к регламенту государственной
услуги "Выдача решения о строительстве
культовых зданий (сооружений) и
определении их место расположения,
а также перепрофилировании (изменении
функционального назначения) зданий
(сооружений) в культовые здания (сооружения)
по согласованию с уполномоченным органом
в сфере религиозной деятельности"
Схема функционирования взаимодействия при обращении Потребителя в управлении архитектуры и градостроительства местных исполнительных органов областей, города республиканского значения и столицы

көшесі, 36/42
8 (7282)
27-03-48
27-16-05
Жұмыс күндері:
дүйсенбі–жұма.
Жұмыс уақыты:
сағ. 09.00-ден
18.00-ға дейін,
түскі
үзіліспен.
Демалыс
күндері:
сенбі–жексенбі
" Дін қызметі саласындағы уәкілетті
органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін
(ғимараттарын) салу және олардың
орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ
үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері
(ғимараттары) етіп қайта бейіндеу
(функционалдық мақсатын өзгерту) туралы
шешім беру" мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
N
Атауы
Мекен жай
Телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1.
Алматы облысының
Дін істері
департаменті
040000
Талдықорған
қаласы,
Тәуелсiздiк
көшесі, 38
8(7282)
27-06-38
ф.27-25-33
zhetysu@
din.gov.kz
Жұмыс күндері:
дүйсенбі–жұма.
Жұмыс уақыты:
сағ. 09.00-ден
18.00-ға дейін,
үзіліс,
13.00-ден
14-00-ға дейін
Демалыс
күндері:
сенбі–жексенбі
" Дін қызметі саласындағы құзыретті
органмен келісу бойынша ғибадат
үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың
орналасатын жерін анықтау, сондай-ақ
үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері
(ғимараттары) етіп қайта бейіндеу
(функционалдық мақсатын өзгерту)
туралы шешімдер беру" мемлекеттік
қызмет регламентіне 3-қосымша
(Облыстың, республикалық маңызы бар
қаланың, астананың) сәулет және
қала құрылысы басқармасының
бастығы________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Өтініш беруші
________________________________
________________________________
________________________________
(жеке тұлға үшін тегі, аты,
әкесінің аты, мекенжайы және телефоны,
заңды тұлға үшін ұйымның атауы,
пошталық мекенжайы, телефоны)
ӨТІНІШ
__________________________ мекенжайы бойынша орналасқан жалпы көлемі
____ гектар жер учаскесінде ғибадат үйін (ғимаратын) салу туралы
шешім беруді сұраймын.
Ғибадат үйі ____________________________________________________.
(конфессияға тиесілілігі)
Ғибадат үйі құрылысының қаржыландыру көзi _________________________.
Ғибадат үйінің сыйымдылығы (адамдар саны) ____________________.
Қолы, күні, мөрі (заңды тұлғаларға)
_________________________________________________
" Дін қызметі саласындағы құзыретті
органмен келісу бойынша ғибадат
үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың
орналасатын жерін анықтау, сондай-ақ
үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері
(ғимараттары) етіп қайта бейіндеу
(функционалдық мақсатын өзгерту)
туралы шешімдер беру" мемлекеттік
қызмет регламентіне 4-қосымша
(Облыстың, республикалық маңызы бар
қаланың, астананың) сәулет және
қала құрылысы басқармасының
бастығы__________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Өтініш беруші
________________________________
________________________________
________________________________
(жеке тұлға үшін тегі, аты,
әкесінің аты, мекенжайы және телефоны,
заңды тұлға үшін ұйымның атауы,
пошталық мекенжайы, телефоны)
ӨТІНІШ
________________________ мекенжайы бойынша орналасқан ________________ үйін (ғимаратын) ғибадат үйі (ғимараты) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беруді сұраймын.
Ғибадат үйі_____________________________________________.
(конфессияға тиесілілігі)
Ғибадат үйінің сыйымдылығы (адамдар саны) _________________________________.
Қолы, күні, мөрі (заңды тұлғаларға)
______________________________________________
" Дін қызметі саласындағы құзыретті
органмен келісу бойынша ғибадат
үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың
орналасатын жерін анықтау, сондай-ақ
үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері
(ғимараттары) етіп қайта бейіндеу
(функционалдық мақсатын өзгерту)
туралы шешімдер беру" мемлекеттік
қызмет регламентіне 5-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) кезеңділігі және өзара әрекетін сипаттау 1. Кесте Құрылымды-функционалдық бірліктердің іс-қимылын сипаттау
Негізгі үрдіс әрекеттері
N әрекеттің жұмыс барысы
1
2
3
Құрылымды-
функционалдық бірліктің атауы
Басқарманың құжаттық қамтамасыз ету қызметінің қызметкері
Басқарма басшысы
Басқарманың жауапты қызметкері
Іс-әрекет атауы
(үрдістің, рәсімнің жене олардың сипаты)
Құжаттарды қабылдау, Құжаттардың Стандарттың 11 тармағына сәйкестігін тексеру. Егер құжат көрсетілген талаптарға сәйкес келсе, онда тұтынушы арызының басқармада тіркелгені туралы мөртабаны қойылған көшірмесі беріледі (басқарманың кіріс номері, айы, күні) (30 минуттан артық емес)
Құжаттармен танысу. Жауапты қызметкерді белгілеу
Құжаттарды зерделеу, және оларды уәкілетті органның аумақтық органына жіберу.
Аяқталу түрі
Құжаттарды қабылдау туралы растау құжаты
Бұрыштама соғу
Аумақтық органмен келісімге жіберу туралы ілеспе хат, қаралу нәтижесін дайындау (шешім немесе шешімді беруде бас тарту жайлы дәлелді жазбаша жауап.)
Орындалу мерзімдері
1 сағат
1 күн ішінде
1 күн ішінде
Кестенің жалғасы
4
5
6
7
Аумақтық орган
Басқарманың жауапты қызметкері
Басқарма басшысы
Басқарманың құжаттық қамтамасыз ету қызметінің қызметкері
ҚР Үкіметінің 15.10.2012ж. N 1311 қаулысымен бекітілген "Діни қызмет саласында мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Стандартқа сәйкес құжаттар қаралады, шешім беруге келіседі немесе келісуден бас тартады.
Аумақтық органның шешім беруге келісіміне немесе бас тарту туралы дәлелді жауабына сәйкес, құжаттың қаралу нәтижесін дайындау.
Шешімді беру туралы немесе шешім беруде бас тарту туралы дәлелді жауабымен шешімі.
Тұтынушыға шешім беруге дайындау, берілген шешімдерді журналда тіркеу немесе шешім беруден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапты пошта арқылы жіберу.
Келісімді ұсынады немесе келісуден бас тарту.
Шешім немесе шешімді беруде бас тарту жайлы дәлелді жазбаша жауап.дайындау
Ғибадат ғимараттарының құрылысы туралы шешімге қол қою немесе олардың орналасқан орнын анықтау немесе ғимаратты ғибадат ғимараттарына қайта бағдарлау
(функционалды мақсатын өзгерту), немесе шешім беруде бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауабы.
Тұтынушыға оның өзі келген жағдайда шешімді беру және берілген шешімдерді журналға тіркеу немесе шешім берудегі бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауабы.
15
күнтізбелік
күн ішінде
1 күн ішінде
1 күн ішінде
1 күн ішінде
2. Кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс.
1 топ
Басқарманың құжаттау қамтамасыз ету қызметінің құрылымдық-
функционал-
дық бірлігі
2 топ
Құрылымдық-
функционалды бірлік Басқарма басшысы
3 топ
Құрылымдық-
функционалды бірлік Басқарманың жауапты қызметкері
4 топ
Құрылымдық-
функционалды бірлік Аумақтық орган
N 1 әрекет
Тұтынушыдан құжаттарды қабылдау,
тіркеу,
басқарма басшысына құжаттарды жіберу
N 2 әрекет
орындау және бұрыштама соғу үшін жауапты қызметкерді анықтау.
N 3 әрекет
құжаттарды қарау немесе аумақтық органға келісімге жіберу
N 4 әрекет
Келісімді қарау немесе келісуден бас тарту
N 5 әрекет
Шешім дайындау.
N 6 әрекет
Шешімді беру туралы шешім қабылдауды қарау. Шешімге қол қою.
N 7 әрекет
тұтынушыға
шешім беру.
3. Кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама процесс.
1 топ
Басқарманың құжаттау қамтамасыз ету қызметінің құрылымдық-
функционалдық бірлігі
2 топ
Құрылымдық-
функционалды бірлік Басқарма басшысы
3 топ
Құрылымдық-
функционалды бірлік Басқарманың жауапты қызметкері
4 топ
Құрылымдық-
функционалды бірлік
Аумақтық орган
N 1 әрекет
Тұтынушыдан құжаттарды қабылдау,
тіркеу,
басқарма басшысына құжаттарды жіберу
N 2 әрекет
орындау және бұрыштама соғу үшін жауапты қызметкерді анықтау
N 3 әрекет
құжаттарды қарау немесе аумақтық органға келісімге жіберу
N 4 әрекет
Келісімді қарау немесе келісуден бас тарту
N 5 әрекет
Шешімді беруде бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапты дайындайды.
N 6 әрекет
шешімді беруде бас тарту туралы шешімді қабылдау. Шешімді беруде бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою.
N 7 әрекет
Тұтынушының мекен-жайына шешім беруде бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауабын поштамен жіберу.
" Дін қызметі саласындағы құзыретті
органмен келісу бойынша ғибадат
үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың
орналасатын жерін анықтау, сондай-ақ
үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері
(ғимараттары) етіп қайта бейіндеу
(функционалдық мақсатын өзгерту)
туралы шешімдер беру" мемлекеттік
қызмет регламентіне 6-қосымша
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астаналардың жергілікті атқарушы органдарының сәулет және қалақұрылыс басқармаларына Тұтынушының жүгінуі кезіндегі әрекеттің жұмыс істеу схемасы