О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 14 декабря 2012 года № 13-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области от 28 декабря 2012 года № 1871. Утратило силу решением Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 21 июля 2016 года № 3-6
Сноска. Утратило силу решением Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 21.07.2016 № 3-6.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 1, 6 и 7 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 784 140 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 183 735 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 045 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 220 тысяч тенге;
поступление трансфертов – 6 589 140 тысяч тенге;
2) затраты – 7 817 629 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 24 084 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 31 158 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 074 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 57 573 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 57 573 тысяч тенге:
поступления займов – 31 158 тысяч тенге;
погашение займов – 3 280 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 29 695 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Жамбылского районного маслихата от 19.02.2013 № 14-2; 09.04.2013 № 16-2; 28.05.2013 № 18-2; 16.07.2013 № 21-2; 03.09.2013 № 23-2; 07.10.2013 № 25-2; 12.11.2013 № 26-2; 11.12.2013 № 27-2 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Принять во внимание, что размер субвенции на 2013 год из областного бюджета районному бюджету составляет 3 786 457 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Жамбылского районного маслихата от 28.05.2013 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2013).
3. Принять во внимание, что в связи с передачей Кумшагалского сельского округа городу Тараз в соответствии с Постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 2010 года за № 113 "Об изменении административных границ города Тараз и Байзакского, Жамбылского районов Жамбылской области" размер бюджетных изъятий из районного бюджета на 2013 год составляет 410 318 тыс. тенге.

2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2012 жылғы 14 желтоқсандағы N 13-3 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 28 желтоқсанда № 1871 тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 21 шілдедегі № 3-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 21.07.2016 № 3-6 шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес бекітілсін, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде:
1) кірістер – 7 784 140 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 183 735 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 045 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 220 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 6 589 140 мың теңге;
2) шығындар – 7 817 629 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 24 084 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 31 158 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 074 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 57 573 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 57 573 мың теңге:
қарыздар түсімі – 31 158 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 280 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29 695 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Жамбыл аудандық мәслихатының 19.02.2013 № 14-2; 09.04.2013 № 16-2; 28.05.2013 № 18-2; 16.07.2013 № 21-2; 03.09.2013 № 23-2; 07.10.2013 № 25-2; 12.11.2013 № 26-2; 11.12.2013 № 27-2 (2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2012 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 3 786 457 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Жамбыл аудандық мәслихатының 28.05.2013 № 18-2 (2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 23 ақпандағы "Жамбыл облысы Тараз қаласы және Байзақ, Жамбыл аудандарының әкімшілік шекараларын өзгерту туралы" № 113 қаулысына сәйкес Құмшағал ауылдық округінің Тараз қаласына берілуіне байланысты 2013 жылға арналған бюджеттің бюджеттік алымдары 410 318 мың теңгені құрағаны ескерілсін.

4. В соответствии со ст. 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" из районного бюджета на 2013-2015 годы предусмотреть средства специалистам социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в размере – 24 140 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Жамбылского районного маслихата от 09.04.2013 № 16-2 (вводится в действие с 01.01.2013).
6. Утвердить перечень бюджетных программ на 2013 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета согласно приложению 2.
7. Утвердить объемы поступлений в бюджет района (города областного значения) от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2013 год в размере - 0 тенге согласно приложению 3.
8. Утвердить бюджетные программы каждого района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа на 2013 год согласно приложению 4.

4. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2013-2015 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін мемлекеттік әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықтары мен тарифтік ставкаларының 25 пайызы мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.
5. 2013 жылға аудандық жергілікті атқарушы органының резерві – 24 140 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - Жамбыл аудандық мәслихатының 09.04.2013 № 16-2 (2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2013 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процессінде секвестірлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 2-ші қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2013 жылға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерiн сатудан түсетiн аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетiне түсiмдер 0 теңге көлемiнде 3-ші қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2013 жылға қаладағы әрбір ауданның, ауылдық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің бюджеттік бағдарламалары 4-ші қосымшаға сәйкес бекітілсін.

9. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2013 год, реализуемых за счет местного и республиканского бюджета согласно приложению 5.
10. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально-экономического развития территории, по бюджету и местным налогам.
11. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии Секретарь
Жамбылского районного Жамбылского
маслихата: районного маслихата:
Ж. Шардарбекова Р. Бегалиев
Приложение 1 к решению
Жамбылского районного маслихата
за № 13-3 от 14 декабря 2012 года
Бюджет Жамбылского района на 2013 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Жамбылского районного маслихата от 11.12.2013 № 27-2 (вводится в действие с 01.01.2013).
Категория НАИМЕНОВАНИЕ
2013 год, сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс

9. 2013 жылға арналған ауданның жергілікті және республикалық бюджет есебінен орындалатын даму бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-ші қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешімнің орындалуына бақылау жасау аудандық мәслихаттың аумақтық әлеуметтік-экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
11. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап заңды күшіне енеді және 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл аудандық Жамбыл аудандық
мәслихаты сессиясының төрайымы: мәслихат хатшысы:
Ж. Шардарбекова Р. Бегалиев
Жамбыл аудандық мәслихатының
2012 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 13-3 шешіміне 1 қосымша
2013 жылға арналған Жамбыл ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл аудандық мәслихатының 11.12.2013 № 27-2 (2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
АТАУЫ
2013 жыл, сомасы мың теңге
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы

19 391
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
7 621
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
11 770
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
66 770
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
17 418
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
44 951
006
Капитальные расходы государственного органа
147
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 254
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
12 452
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
12 293
004
Капитальные расходы государственного органа
159
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
44 885
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
4 463
010
Развитие объектов сельского хозяйства
4 463
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
30 018
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
19 573
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
2 682
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 839
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
2 452
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
1 020
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
2 452
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
10 404
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8 624
007
Капитальные расходы государственного органа
1 780
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
76 731
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
76 731
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
43 899
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов

19 391
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 621
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің және ұйымдардың күрделі шығыстары
11 770
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
66 770
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 418
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды iске асыру
44 951
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
147
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің және ұйымдардың күрделі шығыстары
4 254
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) Дене шынықтыру және спорт бөлімі
12 452
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 293
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
159
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
44 885
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
4 463
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
4 463
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
30 018
001
Жергілікте деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 573
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 682
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 839
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
2 452
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
1 020
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
2 452
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
10 404
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 624
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 780
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
76 731
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
76 731
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында ұтымды және тиімді қала құрылысын игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
43 899
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу