О городском бюджете на 2013-2015 годы
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 14 декабря 2012 года N 11/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 29 декабря 2012 года N 2082. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением 10 сессии Карагандинского областного маслихата от 5 декабря 2012 года N 107 "Об областном бюджете на 2013-2015 годы", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2013-2015 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 334 491 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 116 506 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 33 296 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 89 312 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 095 377 тысяч тенге;
2) затраты – 10 665 968 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 13 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 25 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 12 000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 344 477 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 344 477 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 344 477 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 30.01.2013 N 12/4 (вводится в действие с 01.01.2013); от 01.04.2013 N 14/4 (вводится в действие с 01.01.2013); от 11.07.2013 N 18/4 (вводится в действие с 01.01.2013); от 03.10.2013 N 20/4 (вводится в действие с 01.01.2013); от 18.11.2013 N 21/4 (вводится в действие с 01.01.2013); от 03.12.2013 N 22/4 (вводится в действие с 01.01.2013); от 13.12.2013 N 23/4 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть, что полученные целевые трансферты из республиканского и областного бюджетов на 2013 год в сумме 1 095 377 тысяч тенге предусмотрены:
на введение стандартов специальных социальных услуг в сумме 838 тысяч тенге;

2013-2015 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2012 жылғы 14 желтоқсандағы N 11/4 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 29 желтоқсанда N 2082 тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қарағанды облыстық мәслихатының 2012 жылғы 5 желтоқсандағы 10 сессиясының "2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" N 107 шешіміне сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 334 491 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 9 116 506 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 33 296 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 89 312 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1 095 377 мың теңге;
2) шығындар – 10 665 968 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 13 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 25 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 12 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 344 477 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 344 477 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 344 477 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 30.01.2013 N 12/4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді); 01.04.2013 N 14/4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді); 11.07.2013 N 18/4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді); 03.10.2013 N 20/4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді); 18.11.2013 N 21/4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді); 03.12.2013 N 22/4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді); 13.12.2013 N 23/4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2. 2013 жылға республикалық және облыстық бюджеттерден алынған 1 095 377 мың теңге сомасындағы нысаналы ағымдағы трансферттердің келесілерге көзделгені ескерілсін:
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге 838 мың теңге сомасында;

на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 3 011 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 187 483 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 78 408 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 4 097 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 8 314 тысяч тенге;
на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 52 920 тысяч тенге;
на субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям в сумме 530 тысяч тенге;
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы – 757 407 тысяч тенге, в том числе:
на развитие инженерной инфраструктуры – 70 539 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 686 488 тысяч тенге;
на увеличение штатной численности местных исполнительных органов – 2 679 тысяч тенге;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных – 70 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 01.04.2013 N 14/4 (вводится в действие с 01.01.2013); от 11.07.2013 N 18/4 (вводится в действие с 01.01.2013); от 03.10.2013 N 20/4 (вводится в действие с 01.01.2013); от 18.11.2013 N 21/4 (вводится в действие с 01.01.2013); от 03.12.2013 N 22/4 (вводится в действие с 01.01.2013); от 13.12.2013 N 23/4 (вводится в действие с 01.01.2013).
2-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2012 год возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 260 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 30.01.2013 N 12/4 (вводится в действие с 01.01.2013).
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий в областной бюджет на 2013 год установлен в сумме 2 561 770 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2013 год предусмотрены средства на оказание жилищной помощи населению – 2 874 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 03.12.2013 N 22/4 (вводится в действие с 01.01.2013).

эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 3 011 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға 187 483 мың теңге сомасында;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға 78 408 мың теңге сомасында;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға 4 097 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге 8 314 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне 52 920 мың теңге сомасында;
әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға 530 мың теңге сомасында;
Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға – 757 407 мың теңге, оның ішінде:
инженерлік инфрақұрылымды дамытуға – 70 539 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 686 488 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға – 2 679 мың теңге;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге – 70 мың теңге.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 01.04.2013 N 14/4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді); 11.07.2013 N 18/4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді); 03.10.2013 N 20/4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді); 18.11.2013 N 21/4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді); 03.12.2013 N 22/4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді); 13.12.2013 N 23/4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2-1. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте 260 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару көзделсін.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 30.01.2013 N 12/4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
3. 2013 жылға облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 2 561 770 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
4. 2013 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстар құрамында халыққа тұрғын үй көмегін көрсетуге – 2 874 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 03.12.2013 N 22/4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.

5. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2013 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" - 236 599 тысяч тенге, в том числе:
1) на оказание материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны для оплаты за эксплуатационные услуги и услуги газоснабжения – 1 186 тысяч тенге;
2) на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан на проезд в городском общественном транспорте (кроме такси) – 169 913 тысяч тенге в виде ежемесячной денежной компенсации, в том числе:
инвалидам 1, 2, 3 групп;
лицам, больным туберкулезом, на период амбулаторного лечения по справкам государственного учреждения "Противотуберкулезный диспансер города Темиртау";
детям-инвалидам до 16 лет, не обучающимся в общеобразовательных учреждениях;
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны;
гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда";
участникам боевых действий на территории других государств;
вдовам воинов, погибших (умерших), пропавших без вести в Великой Отечественной войне, не вступившим в повторный брак;
лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1989 годах;
семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия;
семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время;
семьям лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения;
многодетным матерям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей (в том числе детей, обучающихся в высших и средних учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений);
обучающимся и воспитанникам всех организаций образования очной формы обучения, а именно:
детям, оставшимся без попечения родителей;
детям многодетных матерей, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей (в том числе детей, обучающихся в высших и средних учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений);
детям-сиротам;
детям, получающим пособие по случаю потери кормильца;
детям получателей государственной адресной социальной помощи, обратившихся в государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Темиртау" за назначением пособия";
детям-инвалидам;
детям с ограниченными возможностями в развитии;

5. 2013 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстар құрамында "Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша – 236 599 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне газбен қамтамасыз ету және тұтыну қызметтеріне ақы төлеу үшін материалдық көмек көрсетуге – 1 186 мың теңге;
2) азаматтардың жекелеген топтарына қалалық қоғамдық көліктерде жүруге (таксиден басқа) ай сайынғы ақшалай өтемақы түрінде әлеуметтік көмек көрсетуге – 169 913 мың теңге, оның ішінде:
1, 2, 3 топтағы мүгедектерге;
"Теміртау қаласының туберкулезге қарсы диспансері" мемлекеттік мекемесінің анықтамасы бойынша амбулаториялық емделу кезеңіне туберкулезбен ауыратын адамдарға;
жалпы білім беретін мекемелерде оқымайтын 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға;
екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер және олардың одақтастары құрған концлагерь, гетто және басқа да еріксіз ұстау орындарының кәмелеттік жасқа толмаған бұрынғы тұтқындарына;
Ленинград қаласында қоршау кезінде, қаланың кәсіпорындарында, мекемелерінде және ұйымдарында жұмыс істеген азаматтарға және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталғандарға;
басқа мемлекеттердің аумағында ұрыс қимылдарына қатысушыларға;
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған), хабар-ошарсыз жоғалған жауынгерлердің қайта некеге тұрмаған жесірлеріне;
1986-1989 жылдары Чернобыль атом электр стансысындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға;
Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттердегi ұрыс қимылдары кезеңiнде жараланудың, контузия алудың, зақымданудың немесе ауруға шалдығудың салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшiлердiң отбасыларына;
бейбiт уақытта әскери қызметiн өткеру кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшiлердiң отбасыларына;
Чернобыль атом электр стансысындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жою кезiнде қаза тапқан адамдардың отбасыларына;
төрт немесе одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы аналарға (оның ішінде оқу орнын бітіргенге дейін кәмелеттік жасқа толған жоғарғы және орта оқу орындарында оқитын балалары бар);
барлық білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында білім алушылар мен тәрбиенушілерге, атап айтқанда:
жетім балаларға;
ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға;
бірге тұратын төрт және одан да көп кәмелетке толмаған балалары бар (оның ішінде, кәмелеттік жасқа толғаннан кейін жоғары және арнаулы орта оқу орындарында оқып жүрген балалар - олар оқу орындарын бітірген уақытқа дейін) көп балалы аналардың балаларына;
жетім балаларға;
асыраушысынан айырылуына байланысты жәрдемақы алатын балаларға;
"Теміртау қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жәрдемақы тағайындау жөнінде өтініш жасаған мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылардың балаларына";
мүгедек балаларға;
даму мүмкіндіктері шектеулі балаларға;

3) на оказание материальной помощи ко Дню Победы – 15 052 тысяч тенге следующим категориям граждан:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
лицам вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского Флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза Советских Социалистических Республик, занимавшим штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившимся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии;
гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда";
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны;
участникам боевых действий на территории других государств;
лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1989 годах;
семьям лиц, погибших при ликвидации последствии катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения;
семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия;
женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак;
родителям и не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне;
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;

3) Жеңіс күні қарсаңында материалдық көмек көрсетуге – 15 052 мың теңге келесі топтағы азаматтарға:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне;
Ұлы Отан соғысы кезiнде майдандағы армия құрамына кiрген әскери бөлiмдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық қызмет атқарған Совет Армиясының, Әскери-Теңiз Флотының, бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк әскерлерi мен органдарының ерiктi жалдама құрамаларының адамдары, яки сол кездерде қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлiмдерiнiң әскери қызметшiлерi үшiн белгiленген жеңiлдiк шарттарымен зейнетақы тағайындау үшiн еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiн есептелген қалаларда болған адамдарға;
қоршаудағы кезеңiнде Ленинград қаласының кәсiпорындарында, мекемелерi мен ұйымдарында жұмыс iстеген және "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен әрi "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтарға;
екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердiң, геттолардың және басқа да ерiксiз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына;
басқа мемлекеттердiң аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысушыларға;
1986-1989 жылдары Чернобыль атом электр стансысындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға;
Чернобыль атом электр стансысындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жою кезiнде қаза тапқан адамдардың отбасыларына;
Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттердегі ұрыс қимылдары кезінде алынған жарақат, контузия, мертігу, ауруға шалдығу әсерінен қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшілердің отбасыларына;
қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және оларға теңестірілген мүгедектердің әйелдеріне (күйеулеріне), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезінде мертігу және басқа себептер (құқыққа қайшы келетіндерінен басқа) нәтижесінде мүгедек деп танылған азаматтардың екінші некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне);
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлердiң ата-аналары және екiншi рет некеге тұрмаған жесiрлерiне;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда қажырлы еңбек еткені үшін және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының медальдарымен және ордендерімен наградталған адамдарға;

лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
4) на оказание материальной помощи в связи с увеличением цен на основные продукты питания получателям государственной адресной социальной помощи, обратившимся за назначением пособия в течение 2013 года – 2 812 тысяч тенге;
5) на оказание материальной помощи ко Дню пожилых людей – 13 960 тысяч тенге следующим категориям граждан, кому в 2013 году исполняется 75 лет и старше:
получателям пенсионных выплат;
получателям всех видов государственных социальных пособий;
6) на оказание материальной помощи ко Дню инвалидов – 17 436 тысяч тенге следующим категориям граждан:
получателям государственных социальных пособий и специальных государственных пособий по инвалидности всех групп;
детям-инвалидам;
7) на оказание государственного социального заказа по перевозке инвалидов, имеющих затруднения в передвижении – 11 164 тысяч тенге, в том числе:
инвалиды 1, 2 группы, передвигающиеся с помощью инвалидной коляски;
инвалиды 1, 2 группы с нарушением опорно-двигательного аппарата;
инвалиды 1 группы по зрению;
инвалиды 1 группы, посещающие отделение гемодиализа в городах Караганды и Темиртау;
8) на оказание государственного социального заказа по правовой помощи социально уязвимым слоям населения – 1 308 тысяч тенге;
9) на оказание государственного социального заказа по реабилитации детей инвалидов – 1 639 тысяч тенге;
10) на оказание государственного социального заказа по содействию занятости и социальной адаптации для представителей групп с повышенным риском инфицирования ВИЧ – 2 129 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 30.01.2013 N 12/4 (вводится в действие с 01.01.2013); от 11.07.2013 N 18/4 (вводится в действие с 01.01.2013); от 03.12.2013 N 22/4(вводится в действие с 01.01.2013).
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Темиртау на 2013 год в сумме 492 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 30.01.2013 N 12/4 (вводится в действие с 01.01.2013); от 11.07.2013 N 18/4 (вводится в действие с 01.01.2013); от 03.12.2013 N 22/4 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. исключен решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 03.12.2013 N 22/4 (вводится в действие с 01.01.2013).

1941 жылғы 22 маусым мен 1945 жылғы 9 мамыр аралығында алты айдан кем емес жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда аянбай еңбек еткені үшін және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының медальдарымен және ордендерімен наградталмаған адамдарға;
4) негізгі азық-түлік өнімдері бағасының өсуіне байланысты 2013 жыл ішінде жәрдемақының тағайындалуына өтініш білдірген мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға материалдық көмек көрсетуге – 2 812 мың теңге сомасында;
5) Қарттар күні қарсаңында материалдық көмек көрсетуге – 13 960 мың теңге 2013 жылы 75 жасқа және одан үлкен жасқа толатын азаматтардың келесі топтарына:
зейнетақы төлемдерін алушыларға;
барлық түрдегі мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды алушыларға;
6) Мүгедектер күні қарсаңында материалдық көмек көрсетуге азаматтардың келесі топтарына – 17 436 мың теңге:
мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы және арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алатын барлық топтағы мүгедектерге;
мүгедек-балаларға;
7) қозғалыста қиындық көретін мүгедектерді көлікпен тасымалдау бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты көрсетуге – 11 164 мың теңге, оның ішінде:
мүгедектер арбасының көмегімен қозғалатын 1, 2-топ мүгедектері;
тірек-қозғағыш аппараты бұзылған 1, 2-топ мүгедектері;
зағип 1-топ мүгедектері;
Қарағанды қаласы мен Теміртау қаласындағы гемодиализ бөліміне барып жүрген 1-топ мүгедектері;
8) халықтың әлеуметтік әлсіз топтарына құқықтық көмек көрсету бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты көрсетуге – 1 308 мың теңге;
9) мүгедек балаларды оңалту бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты көрсетуге – 1 639 мың теңге;
10) АИТВ инфекциясын жұқтырудың жоғары қауіпті топ өкілдеріне жұмыспен қамтылуға және әлеуметтік бейімделуге көмек көрсету бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты көрсетуге – 2 129 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 30.01.2013 N 12/4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді); 11.07.2013 N 18/4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді); 03.12.2013 N 22/4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
6. Теміртау қаласының жергілікті атқарушы органының 2013 жылға арналған резерві 492 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 30.01.2013 N 12/4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді); 11.07.2013 N 18/4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді); 03.12.2013 N 22/4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
7. алып тасталды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 03.12.2013 N 22/4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.

8. Утвердить перечень бюджетных программ поселка Актау, финансируемых через аппарат акима поселка Актау и других администраторов городских бюджетных программ согласно приложению 5.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии
Е. Сериков
Секретарь маслихата
В. Свиридов
СОГЛАСОВАНО
Начальник
государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования города Темиртау"
Б. Кунакаева
14 декабря 2012 года
Приложение 1
к решению 11 сессии
Темиртауского городского маслихата
от 14 декабря 2012 года N 11/4
Городской бюджет на 2013 год

8. Ақтау кентінің Ақтау кенті әкімінің аппараты және қалалық бюджеттік бағдарламалардың басқа әкімшілері арқылы қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы
Е. Серіков
Мәслихат хатшысы
В. Свиридов
КЕЛІСІЛДІ
"Теміртау қаласының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
Б. Қонақаева
2012 жылғы 14 желтоқсан
Теміртау қалалық мәслихатының
2012 жылғы 14 желтоқсандағы
11 сессиясының N 11/4 шешіміне
1-қосымша
2013 жылға арналған қалалық бюджет

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3738
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
3738

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3738
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
3738