О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение 11 сессии Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 14 декабря 2012 года N 4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 26 декабря 2012 года N 2065. Срок действия решения - до 1 января 2014 года
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан" от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 5264390 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1198659 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 15949 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 17208 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4032574 тысяч тенге;
2) затраты – 5398446 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 38976 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 46737 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 7761 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 173032 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 173032 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 46737 тысяч тенге;
погашение займов – 7762 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 134057 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 28.03.2013 N 5 (вводится в действие с 01.01.2013); от 10.07.2013 N 4 (вводится в действие с 01.01.2013); от 08.10.2013 N 4 (вводится в действие с 01.01.2013); от 05.12.2013 N 4 (вводится в действие с 01.01.2013); от 13.12.2013 N 4 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Установить на 2013 год нормативы распределения доходов в бюджет района в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
2) по социальному налогу – 70 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2013 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 3017610 тысяч тенге.
4. Учесть в составе районного бюджета на 2013 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского и областного бюджета согласно приложению 4.
5. Утвердить резерв акимата Бухар-Жырауского района на 2013 год в размере 6062 тысяч тенге.

2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 11 сессиясының 2012 жылғы 14 желтоқсандағы N 4 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 26 желтоқсанда N 2065 тіркелді. 2014 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5264390 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 1198659 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 15949 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 17208 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 4032574 мың теңге;
2) шығындар - 5398446 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 38976 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 46737 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 7761 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 173032 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 173032 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 46737 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 7762 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 134057 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 28.03.2013 N 5 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.07.2013 N 4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.10.2013 N 4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.12.2013 N 4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.12.2013 N 4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2013 жылға арналған аудан бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 50 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 70 пайыз.
3. 2013 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 3017610 мың теңге сомасында көзделсін.
4. 2013 жылға арналған республикалық және облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. 2013 жылға арналған Бұқар жырау ауданы әкімдігінің резерві 6062 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.

Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 28.03.2013 N 5 (вводится в действие с 01.01.2013); от 08.10.2013 N 4 (вводится в действие с 01.01.2013).
6. Установить на 2013 год гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 28.03.2013 N 5 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.10.2013 N 4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорттың ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін азаматтық қызметшілерінің осындай қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақылары мен мөлшерлемелерімен салыстырғанда лауазымдық жалақылары мен тарифтік мөлшерлемелерін жиырма бес пайызға ұлғайту белгіленсін.

7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год согласно приложению 5.
8. Утвердить расходы районного бюджета по сельским округам и поселкам на 2013 год согласно приложению 6.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии,
секретарь маслихата
А. Джунуспеков
Приложение 1
к решению 11 сессии
Бухар-Жырауского
районного маслихата
от 14 декабря 2012 года N 4
Районный бюджет на 2013 год

7. 2013 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттің селолық округтер мен кенттер бойынша шығыстары 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
мәслихат хатшысы
А. Жүніспеков
Бұқар жырау
аудандық мәслихатының
2012 жылғы 14 желтоқсандағы
11 сессиясының N 4 шешіміне
1 қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджет