О внесении изменений в решение XLII сессии Жанааркинского районного маслихата от 6 декабря 2011 года N 42/363 "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение XII сессии Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 10 декабря 2012 года N 12/76. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 14 декабря 2012 года N 2037. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо руководителя аппарата Жанааркинского районного маслихата от 1 октября 2013 года № 01-18/48)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо руководителя аппарата Жанааркинского районного маслихата от 01.10.2013 № 01-18/48).
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение XLII сессии Жанааркинского районного маслихата от 6 декабря 2011 года N 42/363 "О районном бюджете на 2012-2014 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-12-121, опубликовано в газете "Жаңаарқа" от 31 декабря 2011 года N 58-59 (9476)), внесены изменения решением IV сессии Жанааркинского районного маслихата от 16 апреля 2012 года N 4/31 "О внесении изменений в решение XLII сессии Жанааркинского районного маслихата от 6 декабря 2011 года N 42/363 "О районном бюджете на 2012-2014 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-12-126, опубликовано в газете "Жаңаарқа" от 28 апреля 2012 года N 19 (9492)), решением V сессии Жанааркинского районного маслихата от 11 июня 2012 года N 5/35 "О внесении изменений в решение XLII сессии Жанааркинского районного маслихата от 6 декабря 2011 года N 42/363 "О районном бюджете на 2012-2014 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-12-127, опубликовано в газете "Жаңаарқа" от 23 июня 2012 года N 29-30 (9501-9502)), решением VIII сессии Жанааркинского районного маслихата от 20 августа 2012 года N 8/51 "О внесении изменений в решение XLII сессии Жанааркинского районного маслихата от 6 декабря 2011 года N 42/363 "О районном бюджете на 2012-2014 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-12-131, опубликовано в газете "Жаңаарқа" от 1 сентября 2012 года N 40 (9512), от 8 сентября 2012 года N 41 (9513)), решением X сессии Жанааркинского районного маслихата от 9 ноября 2012 года N 10/66 "О внесении изменений в решение XLII сессии Жанааркинского районного маслихата от 6 декабря 2011 года N 42/363 "О районном бюджете на 2012-2014 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1975, опубликовано в газете "Жаңаарқа" от 17 ноября 2012 года N 51 (9523), от 20 ноября 2012 года N 52 (9524)), решением XI сессии Жанааркинского районного маслихата от 21 ноября 2012 года N 11/72 "О внесении изменений в решение XLII сессии Жанааркинского районного маслихата от 6 декабря 2011 года N 42/363 "О районном бюджете на 2012-2014 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1992, опубликовано в газете "Жаңаарқа" от 30 ноября 2012 года N 53-54 (9525-9526) следующие изменения:
1) в пункте 1:
в подпункте 1):

Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2011 жылғы 6 желтоқсандағы XLIІ сессиясының "2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" N 42/363 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының ХII сессиясының 2012 жылғы 10 желтоқсандағы N 12/76 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 14 желтоқсанда N 2037 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімінің күші жойылды - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихат аппараты хатшысының 2013 жылғы 1 қазандағы N 01-18/48 хатымен
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихат аппараты хатшысының 01.10.2013 N 01-18/48 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармақтың 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 2 тармағына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2011 жылғы 6 желтоқсандағы XLII сессиясының N 42/363 "2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 8-12-121 болып тіркелген, 2011 жылғы 31 желтоқсандағы N 58-59 (9476) "Жаңаарқа" газетінде жарияланған), Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2012 жылғы 16 сәуірдегі IV сессиясының N 4/31 "Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2011 жылғы 6 желтоқсандағы XLIІ сессиясының "2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" N 42/363 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімімен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 8-12-126 болып тіркелген, 2012 жылғы 28 сәуірдегі N 19 (9492) "Жаңаарқа" газетінде жарияланған), Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2012 жылғы 11 маусымдағы V сессиясының N 5/35 "Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2011 жылғы 6 желтоқсандағы XLIІ сессиясының "2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" N 42/363 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімімен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 8-12-127 болып тіркелген, 2012 жылғы 23 маусымдағы N 29-30 (9501-9502) "Жаңаарқа" газетінде жарияланған), Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 тамыздағы VIII сессиясының N 8/51 "Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2011 жылғы 6 желтоқсандағы XLIІ сессиясының "2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" N 42/363 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімімен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 8-12-131 болып тіркелген, 2012 жылғы 1 қыркүйектегі N 40 (9512), 2012 жылғы 8 қыркүйектегі N 41 (9513) "Жаңаарқа" газетінде жарияланған), Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2012 жылғы 9 қарашадағы X сессиясының N 10/66 "Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2011 жылғы 6 желтоқсандағы XLIІ сессиясының "2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" N 42/363 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімімен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 1975 болып тіркелген, 2012 жылғы 17 қарашадағы N 51 (9523), 2012 жылғы 20 қарашадағы N 52 (9524) "Жаңаарқа" газетінде жарияланған), Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 қарашадағы XI сессиясының N 11/72 "Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2011 жылғы 6 желтоқсандағы XLIІ сессиясының "2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" N 42/363 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімімен өзгерістер енгізілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 1992 болып тіркелген, 2012 жылғы 30 қарашадағы N 53-54 (9525-9526) "Жаңаарқа" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1 тармақтағы:
1) 1 тармақшада:

в первом абзаце цифры "3 511 100" заменить цифрами "3 488 735";
в пятом абзаце цифры "2 859 683" заменить цифрами "2 837 318";
в подпункте 2):
цифры "3 527 637" заменить цифрами "3 505 272";
2) в пункте 2:
цифры "1 054 948" заменить цифрами "1 032 583";
3) в пункте 3:
цифры "1 122 494" заменить цифрами "1 100 129";
4) приложение 1, 4, 5, 20 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель XII внеочередной
сессии районного маслихата                 М. Абильдинов
Секретарь районного маслихата              Д. Жумасейтов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования Жанааркинского района"        З. Сердалинов
10 декабря 2012 года
Приложение 1
к решению XII сессии
Жанааркинского районного маслихата
от 10 декабря 2012 года N 12/76
Приложение 1
к решению XLII сессии
Жанааркинского районного маслихата
от 6 декабря 2011 года N 42/363
Бюджет района на 2012 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

бірінші абзацтағы "3 511 100" сандары "3 488 735" сандарына ауыстырылсын;
бесінші абзацтағы "2 859 683" сандары "2 837 318" сандарына ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"3 527 637" сандары "3 505 272" сандарына ауыстырылсын;
2) 2 тармақтағы:
"1 054 948" сандары "1 032 583" сандарына ауыстырылсын;
3) 3 тармақтағы:
"1 122 494" сандары "1 100 129" сандарына ауыстырылсын;
4) көрсетілген шешімнің 14520 қосымшалары осы шешімнің 1234 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Аудандық мәслихаттың кезектен тыс
XII сессиясының төрағасы                   М. Абильдинов
Аудандық мәслихат хатшысы                  Д. Жұмасейітов
КЕЛІСІЛДІ:
"Жаңаарқа аудандық экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        З. Сердалинов
2012 жылғы 10 желтоқсан
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
2012 жылғы 10 желтоқсандағы
XII сессиясының N 12/76 шешіміне
1 қосымша
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
2011 жылғы 6 желтоқсандағы
ХLII сессиясының N 42/363 шешіміне
1 қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
I. Кірістер

1011
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
86122
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
1589720
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
2830
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
2830
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
1586890
004
Общеобразовательное обучение
1547425
005
Дополнительное образование для детей и юношества
17214
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета
652
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
21599
9
Прочие услуги в области образования
33151
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
28151
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
18965
010
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
545
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
8641
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
5000
037
Строительство и реконструкция объектов образования
5000
05
Здравоохранение
1350
2
Охрана здоровья населения
1350
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
1350
024
Реализация мероприятий в рамках Государственной программы "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы за счет трансфертов из республиканского бюджета
1350
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
183178
2
Социальная помощь
165380
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
165380
002
Программа занятости
44905
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

1011
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
86122
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
1589720
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
2830
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
2830
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
1586890
004
Жалпы білім беру
1547425
005
Балалар мен жеткіншектерге қосымша білім беру
17214
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
652
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
21599
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
33151
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
28151
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
18965
010
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
545
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
8641
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
5000
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
5000
05
Денсаулық сақтау
1350
2
Халықтың денсаулығын қорғау
1350
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
1350
024
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011-2015 жылдарға арналған "Саламатты Қазақстан" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде іс-шаралар өткізу"
1350
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
183178
2
Әлеуметтiк көмек
165380
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
165380
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
44905
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

271121
1
На обустройство аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" на 2012 год
3942
2
На введение стандартов специальных социальных услуг
50
3
На проведение противоэпизоотических мероприятий
45938
4
На реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов
4735
5
На реализацию мероприятий Программы занятости 2020
20880
в том числе:
частичное субсидирование заработной платы
5605
обеспечение деятельности центров занятости населения
7571
предоставление субсидий на переезд
3530
молодежная практика
4174
6
На оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
11427
7
На повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы"
652
8
На ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
8641
9
На увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
22610
10
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
56550
11
На развитие сельских населенных пунктов в рамках Программы занятости 2020
94346
в том числе:
образование
13144
жилищно-коммунальное хозяйство
63202
дорожная инфраструктура
18000
из областного бюджета
2480
12
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2480
13
Реализация мероприятий в рамках Государственной программы "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы за счет трансфертов из республиканского бюджета
1350
На развитие
758982
из республиканского бюджета
530100
14
На развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Программы занятости 2020
0
15
На проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
90701
16
На строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020
23289
17
На проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
86700
18
На развитие системы водоснабжения
329410
из областного бюджета
228882
19
На проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда

271121
1
2012 жылға арналған "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтерді көркейтуге
3942
2
Арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге
50
3
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге
45938
4
Ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға
4735
5
Жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасы іс шараларын жүзеге асыруға
20880
оның ішінде:
5605
жалақының ішінара субсидиялануы
6296
халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
7571
көшуге субсидияларды беру
3530
жастар іс тәжірибесі
4174
6
Негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға
11427
7
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбек ақыны арттыруға
652
8
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне
8641
9
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиелеушілеріне біліктілік санаты үшін қосымша төлеу көлемін ұлғайтуға
22610
10
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға
56550
11
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамытуға
94346
оның ішінде:
білім беру
13144
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
63202
жол инфраструктурасы
18000
облыстық бюджеттен
2480
12
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2480
13
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен 2011-2015 жылдарға арналған "Саламатты Қазақстан" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шараларды жүзеге асыруға
1350
Дамуға
758982
республикалық бюджеттен
530100
14
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға
0
15
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға
90701
16
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту (немесе) сатып алу
23289
17
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды, жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға
86700
18
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға
329410
облыстық бюджеттен
228882
19
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйлерін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға

10077
20
На проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2522
21
На строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020
847
22
На развитие системы водоснабжения сельских населенных пунктов
215436
Бюджетные кредиты
67546
из республиканского бюджета
67546
23
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов
67546

10077
20
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды, жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға
2522
21
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту (немесе) сатып алуға
847
22
Ауылдық елді мекендердің сумен жабдықтау жүйесін дамытуға
215436
Бюджеттік кредиттер
67546
республикалық бюджеттен
67546
23
Ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
67546