Об утверждении регламентов оказания государственных услуг
Постановление акимата Каркаралинского района Карагандинской области от 30 октября 2012 года N 259. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 29 ноября 2012 года N 1996. Утратило силу постановлением акимата Каркаралинского района Карагандинской области от 18 декабря 2013 года N 377
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Каркаралинского района Карагандинской области от 18.12.2013 N 377.
В соответствии со статьей 9–1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" в целях качественного оказания государственных услуг, акимат Каркаралинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент оказания государственной услуги "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне";
2) регламент оказания государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением";
3) регламент оказания государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи";
4) регламент оказания государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима Каркаралинского района Сатыбалдина А.Р.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                К. Максутов
Утвержден
постановлением акимата
Каркаралинского района
от 30 октября 2012 года N 259
Регламент оказания государственной услуги
"Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент оказания государственной услуги: "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" (далее - Регламент) разработан в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).

Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 30 қазандағы N 259 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 29 қарашада N 1996 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Қарқаралы ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 18 желтоқсандағы N 377 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Қарқаралы ауданы әкімдігінің 18.12.2013 № 377 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылдың 27 қарашадағы "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" Заңының 9-1 бабына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi N 745 "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы" қаулысына сәйкес, мемлекеттiк қызметтердi сапалы көрсету мақсатында, Қарқаралы ауданының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлген:
1) "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу және есепке алу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi;
2) "Мүгедектердi санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi;
3) "Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi;
4) "Мүгедектердi сурдо-тифлотехникалық құралдармен және мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулының орындалуы бақылау Қарқаралы ауданы әкімі аппаратының басшысы А.Р. Сатыбалдинге жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Аудан әкiмi                                К. Максутов
Қарқаралы аудан әкiмдiгiнiң
2012 жылғы 30 қарашадағы
N 259 қаулысымен
бекiтiлген
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың
салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу және есепке алу"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi
1. Жалпы ережелер
1. "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу және есепке алу" мемлекеттiк қызмет көрсету осы регламентi (бұдан әрi - Регламент) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" N 394 қаулысына (бұдан әрi - стандарт) сәйкес әзiрлендi.

2. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ Каркаралинского района" (далее – рабочий орган специальной комиссии).
Также государственная услуга предоставляется через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее – центр).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
5. Государственная услуга оказывается:
в помещении рабочего органа специальной комиссии по адресу город Каркаралинск, улица Т. Аубакирова 14, кабинет N 6, ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
в здании центра по адресу город Каркаралинск, улица Т. Аубакирова 21, ежедневно ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва, а в филиалах и представительствах центра – ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – потребители):
граждане, проживавшие, работавшие или проходившие службу (в том числе срочную) на территориях, подвергшихся загрязнению радиоактивными веществами в период проведения воздушных и наземных ядерных взрывов (1949 - 1965 годы);
граждане, проживавшие, работавшие или проходившие службу (в том числе срочную) на этих территориях в период проведения подземных ядерных взрывов с 1966 по 1990 годы;
граждане, проживавшие, работавшие или проходившие службу (в том числе срочную) на территории с льготным социально-экономическим статусом с 1949 по 1990 год;
детям лиц, указанных во втором и третьем абзацах настоящего пункта, признанным инвалидами или имеющим заболевания, при установлении причиной связи между их состоянием здоровья и фактом пребывания одного из родителей на указанных в Законе зонах.
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 Стандарта:
в рабочий орган специальной комиссии – не более двадцати календарных дней;
в центр - не более двадцати календарных дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);

2. Мемлекеттiк қызмет көрсету "Қарқаралы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiмен (бұдан әрi – арнайы комиссияның жұмыс органы) ұсынылады.
Сондай-ақ мемлекеттiк қызмет баламалы негiзде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы (бұдан әрi – орталық) ұсынылады.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тiркеу және есепке алу туралы шешiм қабылдау жөнiнде хабарлама не мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасығыштағы дәлелдi жауап болып табылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
5. Мемлекеттiк қызмет:
Қарқаралы қаласы, Т. Әубакіров көшесi 14, кабинет N 6 мекенжайы бойынша арнайы комиссияның жұмыс органының ғимаратында демалыс (сенбi, жексенбi) және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiнгi түскi үзiлiспен, күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейiн көрсетiледi. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.
Қарқаралы қаласы, Т. Әубакіров көшесi 21 мекенжайы бойынша орталық ғимаратында күн сайын сағат 9,00-ден 20,00-ге дейін үзіліссіз, орталықтың филиалдары мен өкілдіктерінде демалыс (сенбі жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайынғы сағат 13,00-ден 14,00-ге дейін түскі үзіліспен.
6. Мемлекеттiк қызмет мынадай жеке тұлғаларға (бұдан әрi – тұтынушылар):
әуеде және жер үстiнде ядролық жарылыстар жасаған кезеңде (1949-1965 жж.) радиоактивтi заттармен ластануға ұшыраған аумақтарда тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтарға;
1966 жылдан 1990 жылға дейiнгi аралықта жерасты ядролық жарылыстарын жасау кезеңiнде осы аумақтарда тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтарға;
1949 жылдан 1990 жылға дейiнгi аралықта жеңiлдiктi әлеуметтiк-экономикалық мәртебесi бар аумақта тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтарға;
осы тармақтың екiншi және үшiншi абзацтарында аталған, мүгедек деп танылған аурулары бар адамдардың балаларына, олардың денсаулық жағдайы мен Заңда аталған аймақтарда ата-аналарының бiрiнiң болу факторы арасындағы себептi байланыстар анықталған ретте көрсетiледi.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету келесi мерзiмдерде ұсынылды:
1) тұтынушы Стандарттың 11-тармағында анықталған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
арнайы комиссияның жұмыс органында - жиырма күнтiзбелiк күннен аспайды:
орталыққа – жиырма күнтiзбелiк күннен аспайды (мемлекеттiк қызмет құжатын қабылдау және (нәтижесiн) беру күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi);

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона) – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут в рабочем органе специальной комиссии, 30 минут в центре.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных в пункте 16 Стандарта. Оснований для приостановления государственной услуги не предусмотрено.
При оказании государственной услуги через центр рабочий орган специальной комиссии при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 11 стандарта и ненадлежащего оформления документов, в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в центр с письменным обоснованием причин возврата для последующей выдачи потребителю.
10. Необходимые для получения государственной услуги документы сдаются специалисту рабочего органа специальной комиссии либо инспектору центра.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет необходимые документы, определенные в пункте 11 Стандарта.
В случае невозможности личного обращения, граждане вправе уполномочить других лиц на обращение с заявлением и необходимыми документами на основании доверенности, выданной в установленном порядке.
12. После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
1) в рабочем органе специальной комиссии - талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
2) в центре - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
13. Выдача уведомления о принятии решения о регистрации, либо мотивированный ответ об отказе в регистрации граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне осуществляется:
при обращении в рабочий орган специальной комиссии посредством личного посещения потребителем рабочий орган специальной комиссии;
при личном обращении в центр посредством "окон" ежедневно, на основании расписки в указанный в ней срок.

2) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты (талон алғанға дейiн) 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты арнайы комиссияның жұмыс органында 15 минуттан аспайды, орталықта 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
9. Стандарттың 16-тармағында көзделген жағдайларда мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тартылады.
Мемлекеттiк қызметтi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.
Мемлекеттiк қызмет орталық арқылы жүзеге асырылған кезде арнайы комиссияның жұмыс органы құжаттардың ресiмделуiнде қателер анықтаған кезде, стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттар пакетi толық ұсынылмаған және құжаттар дұрыс ресiмделмеген жағдайда құжаттар пакетiн алғаннан кейiн үш жұмыс күнi iшiнде бас тарту себебiн жазбаша негiздей отырып, оларды кейiн тұтынушыға беру үшiн орталыққа жiбередi.
10. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн қажеттi құжаттар арнайы комиссия жұмыс органының маманына не орталық инспекторына тапсырылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету барысындағы iс-әрекеттер
(өзара іс-қимылдар) тәртiбiнiң сипаттамасы
11. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы Стандарттың 11-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырады.
Жеке өтiнiш беруге мүмкiндiгi болмаған жағдайда, азаматтар белгiленген тәртiппен берiлген сенiмхат негiзiнде өтiнiшпен және қажеттi құжаттармен жүгiну үшiн басқа адамдарға өкiлеттiк беруге құқылы.
12. Барлық қажеттi құжаттарды тапсырғаннан кейiн тұтынушыға:
1) арнайы комиссияның жұмыс органында – тұтынушының мемлекеттік тiркеу және қызмет көрсетуді алу күнi, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон;
2) орталықта:
өтiнiштiң нөмiрi мен қабылдаған күнi;
сұралып отырған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды берген орны және уақыты мен күні;
орталықтық құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiлген тиiстi құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат берiледi.
13. Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тiркеу туралы шешiм қабылдау жөнiнде хабарлама не тiркеуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру:
арнайы комиссияның жұмыс органына жүгiнген кезде тұтынушының арнайы комиссияның жұмыс органына өзi келуi арқылы;
орталыққа өзi барған кезде қолхат негiзiнде онда көрсетiлген мерзiмде "терезелер" арқылы күн сайын жүзеге асырылады.

14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (СФЕ):
1) начальник рабочего органа специальной комиссии;
2) специалист рабочего органа специальной комиссии;
3) инспектор центра.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ представлена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
17. Должностное лицо и специалист уполномоченного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Регистрация и учет граждан, пострадавших
вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий СФЕ
При обращении в рабочий орган специальной комиссии
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Главный специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Специалист рабочего органа специальной комиссии
Начальник рабочего органа специальной комиссии
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация представленных потребителем документов
Рассмотрение документов
Подготовка проекта уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Подписание уведомления регистрации и учета граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном Полигоне либо мотивированный ответ об отказе предоставления государственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Талон о приеме документов
Резолюция
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
1 календарный день
Не более 17 календарных дней
Не более 15 минут
6
Номер следующего действия
1 колонка
2 колонка
3 колонка
4 колонка
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Регистрация и учет граждан, пострадавших
вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне"
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
Схема предоставления государственной услуги при обращении в отдел
Утвержден
постановлением акимата
Каркаралинского района
от 30 октября 2012 года N 259
Регламент оказания государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для обеспечения
их санаторно-курортным лечением"

14. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісінде келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (ҚФБ) қатысады:
1) арнайы комиссия жұмыс органының бастығы;
2) арнайы комиссия жұмыс органның маманы;
3) орталық инспекторы.
15. Әр әкiмшiлiк іс-әрекеттiң (рәсiмнiң) орындау мерзiмiн көрсетумен әрбір, ҚФБ-тiң әкiмшiлiк іс-әрекеттерiнiң (рәсiмдерiнiң) мен өзара іс-қимылының мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
16. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісіндегі әкiмшiлiк іс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектілігінің мен арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
17. Лауазымды тұлға және өкiлеттi органның маманы мемлекеттiк қызмет көрсету барысында қабылдаған шешiмдерi мен iс-әрекеттерi (әрекетсiздiгi) үшiн Қазақстан Республикасының заңдарымен көзделген тәртiпте жауапты, болады.
"Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды тiркеу
және есепке алу" мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентiне
1-қосымша
ҚФБ-тiң әкiмшiлiк іс-әрекеттерiнiң дәйектілігі мен өзара іс-қимылының сипаттамасы
Арнайы комиссияның жұмыс органына жүгiнген кезде
1
Iс-әрекет N
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi органның маманы
Уәкiлеттi органның бастығы
Арнайы комиссия жұмыс органының маманы
Арнайы комиссия жұмыс органының бастығы
3
Іс-әрекеттер атауы (үдерістің, операциялар, рәсiмi) және олардың сипаттамасы
Тұтынушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау және тiркеу
Құжаттарды қарау
Хабарламаны не қызметтi ұсынуда дәлелдi бас тарту туралы жауапты дайындау
Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу және есепке алу туралы хабарламаға не мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қою
4
Аяқталу нысаны (мәлiмет, құжат, ұйымдастырушы - өкiмдiк шешiм)
Құжаттарды қабылдау туралы талон
Қарар қою
Хабарлама не қызметтi ұсынуда дәлелдi бас тарту туралы жауап
Хабарламаны не дәлелдi бас тарту туралы жауапты беру
5
Орындалу мерзiмi
30 минуттан аспайды
Күнтiзбелiк 1 күн
Күнтiзбелiк 17 күннен аспайды
15 минуттан аспайды
6
Келесi іс-әрекеттiң нөмiрi
1 баған
2 баған
3 баған
4 баған
"Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды тiркеу
және есепке алу" мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентiне
2-қосымша
Әкiмшiлiк іс-әрекеттердiң қисынды дәйектілігі
арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема
Бөлімге өтiнiш бiлдiрген кезде мемлекеттiк қызметтi ұсыну кестесi
Қарқаралы аудан әкiмдiгiнiң
2012 жылғы 30 қарашадағы
N 259 қаулысымен
бекiтiлген
"Мүгедектердi санаторий-курорттық емдеумен
қамтамасыз ету үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi

1. Общие положения
1. Настоящий регламент оказания государственной услуги: "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением" (далее - Регламент) разработан в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).
2. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ Каркаралинского района" (далее - уполномоченный орган).
3. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Результатом оказываемой государственной услуги является уведомление об оформлении документов на инвалидов для обеспечения санаторно-курортным лечением либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
5. Государственная услуга оказывается: в здании уполномоченного органа по адресу город Каркаралинск, улица Т. Аубакирова 14, кабинет N 6, ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам: граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, являющиеся инвалидами и детьми-инвалидами (далее – потребители).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 Стандарта - в течение десяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного потребителя;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных в пункте 16 Стандарта.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
10. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется специалистом уполномоченного органа.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги

1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектердi санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету осы регламентi (бұдан әрi - Регламент) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" N 394 қаулысына (бұдан әрi - Стандарт) сәйкес әзiрлендi.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету "Қарқаралы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" Мемлекеттiк мекемесiмен (бұдан әрi – өкiлеттi орган) көрсетiледi.
3. Көрсетiлетiн Мемлекеттiк қызмет нысаны: iшiнара автоматтандырылған.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшiн мүгедектерге құжаттарын ресiмдеу туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткiзгiштегi дәлелдi жауап болып табылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету Қарқаралы қаласы, Т. Әубакіров көшесi 14, кабинет N 6 мекенжайы бойынша өкiлеттi органның ғимаратында демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiнгi түскi үзiлiспен, күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейiн көрсетiледi. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттiк қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрi – тұтынушылар) көрсетіледі: мүгедек және мүгедек бала болып табылатын Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдар.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету келесi мерзiмдерде ұсынылады:
1) тұтынушының Стандарттың 11-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi - он жұмыс күнi iшiнде;
2) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты бiр тұтынушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегi адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 15 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
9. Стандарттың 16-тармағында көзделген жағдайларда мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тартылады.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.
10. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн құжаттарды қабылдау уәкiлеттi органның маманымен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету барысында iс-әрекеттер
(өзара әрекет жасау) тәртiбiнiң сипаттамасы

11. Для получения государственной услуги потребитель представляет документы, согласно пункта 11 Стандарта.
12. После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается талон, с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
13. Выдача и доставка уведомления об оформлении (мотивированный ответ об отказе в оформлении) документов для обеспечения санаторно-курортным лечением, осуществляется посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа по месту жительства, также посредством почтового сообщения.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) начальник уполномоченного органа;
2) специалист уполномоченного органа.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ представлена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
17. Должностное лицо и специалист уполномоченного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов
для обеспечения их
санаторно-курортным лечением"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий СФЕ
При обращении в уполномоченный орган
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Главный специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Главный специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Главный специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация представленных потребителем документов
Рассмотрение документов
Подготовка уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Рассмотрение уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Регистрация в журнале
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Талон о приеме документов
Резолюция
Уведомления либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Подписание уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
5
Сроки исполнения
Не более 15 минут
1 рабочий день
6 рабочих дней
1 рабочий день
Не более 15 минут
6
Номер следующего действия
1 колонка
2 колонка
3 колонка
4 колонка
5 колонка
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов
для обеспечения их
санаторно-курортным лечением"
Схема предоставления государственной услуги при обращении в отдел занятости и социальных программ
Утвержден
постановлением акимата
Каркаралинского района
от 30 октября 2012 года N 259
Регламент оказания государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи"

11. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы Стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады.
12. Тұтынушы қажеттi құжаттардың барлығын тапсырғаннан кейiн тiркелген және тұтынушының мемлекеттiк қызметтi алатын күнi, құжаттарды қабылдап алған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон берiледi.
13. Санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшiн құжаттарды ресiмдеу (ресiмдеуден бас тарту туралы дәлелді жауап) туралы хабарламаны беру және жеткiзу тұрғылықты жерi бойынша өкiлеттi органға тұтынушының өзi келгенде, сондай-ақ пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету уәдерісінде келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi - ҚФБ) қатысады:
1) өкiлеттi органның бастығы;
2) өкiлеттi органның маманы.
15. Әр әкiмшiлiк іс-әрекеттiң (рәсiмнiң) орындау мерзiмiн көрсетумен, әрбір ҚФБ-тiң әкiмшiлiк іс-әрекеттерiнiң (рәсiмдерiнiң) дәйектілігі мен өзара іс-қимылының мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
16. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіндегі әкiмшiлiк іс-әрекеттер мен қисынды дәйектілігінің арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема осы Регламентке 2-қосымшада ұсынылған.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
17. Лауазымды тұлға және өкiлеттi органның маманы мемлекеттiк қызмет көрсету барысында қабылдаған шешiмдерi мен iс-әрекеттерi (әрекетсiздiгi) үшiн Қазақстан Республикасының заңдарымен көзделген тәртiпте жауапты болады.
"Мүгедектердi санаторий-курорттық
емдеумен қамтамасыз ету үшiн оларға
құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентiне
1-қосымша
ҚФБ-тiң әкiмшiлiк іс-әрекеттерiнiң дәйектілігі
мен іс-қимылының сипаттамасы
Уәкiлеттi органға өтiнiш бiлдiрген кезде
1
Iс-әрекеттiң N
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi органның бас маманы
Уәкiлеттi органның бастығы
Уәкiлеттi органның маманы
Уәкiлеттi органның бастығы
Уәкiлеттi органның маманы
3
Іс-әрекеттер атауы (үдеріс операциялар, рәсiмi) және олардың сипаттамасы
Тұтынушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау және тiркеу
Құжаттарды қарастыру
Хабарламаны немесе қызметтi ұсынуда дәлелдi бас тарту туралы жауапты дайындау
Хабарламаны не қызметтi ұсынуда дәлелдi бас тарту туралы жауапты қарау
Журналда тiркеу
4
Аяқталу нысаны (мәлiмет, құжат, ұйымдастыру - өкiмдiк шешiм)
Құжаттарды қабылдау туралы талон
Қарар қою
Хабарламаның не қызметтi ұсынуда дәлелдi бас тарту туралы жауап
Хабарламаға не дәлелдi бас тарту туралы жауапқа қол қою
Хабарламаны не дәлелдi бас тарту туралы жауапты беру
5
Орындалу мерзiмдері
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күнi
6 жұмыс күнi
1 жұмыс күнi
15 минуттан аспайды
6
Келесi іс-әрекеттiң нөмiрi
1 баған
2 баған
3 баған
4 баған
5 баған
"Мүгедектердi санаторий-курорттық
емдеумен қамтамасыз ету үшiн оларға
құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентiне
2-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердiң логикалық реттiлiгi
арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне өтініш білдірген кезде мемлекеттік қызметті ұсыну кестесі
Қарқаралы аудан әкiмдiгiнiң
2012 жылғы 30 қарашадағы
N 259 қаулысымен
бекiтiлген
"Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның
күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек
балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi

1. Общие положения
1. Настоящий регламент оказания государственной услуги: "Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи" (далее - Регламент) разработан в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).
2. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ Каркаралинского района" (далее - уполномоченный орган), а также через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее – центр).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Результатом оказываемой государственной услуги является уведомление об оформлении документов на оказание социального обслуживания на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуг на бумажном носителе.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
5. Государственная услуга оказывается:
в здании уполномоченного органа по адресу город Каркаралинск, улица Т. Аубакирова 14, кабинет N 6, ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
в здании центра по адресу город Каркаралинск, улица Т. Аубакирова 21, ежедневно ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва, а в филиалах и представительствах центра – ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, оралманам, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, нуждающимся в соответствии с индивидуальной программой реабилитации или заключением медицинской организации в постороннем уходе и социальном обслуживании (далее – потребители):
1) одиноким и одиноко проживающим инвалидам первой, второй группы и престарелым;
2) детям-инвалидам с нарушением опорно-двигательного аппарата, проживающим в семьях;
3) детям-инвалидам с психоневрологическими патологиями, проживающим в семьях;
4) лицам с психоневрологическими заболеваниями в возрасте старше 18 лет, проживающим в семьях.

1. Жалпы ережелер
1. "Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету осы регламентi (бұдан әрi - Регламент) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" N 394 қаулысына (бұдан әрi - Стандарт) сәйкес әзiрлендi.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету "Қарқаралы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" Мемлекеттiк мекемесiмен (бұдан әрi – өкiлеттi орган), сондай-ақ баламалы негiзде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы (бұдан әрi – орталық) ұсынылады.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткiзгiштегi дәлелдi жауап болып табылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
5. Мемлекеттiк қызмет:
Қарқаралы қаласы, Т. Әубакіров көшесi, 14 үй, кабинет N 6 мекенжайы бойынша өкiлеттi органның ғимаратында демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiнгi түскi үзiлiспен, күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейiн көрсетiледi. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.
Қарқаралы қаласы, Т. Әубакіров көшесi 21 мекенжайы бойынша орталық ғимаратында күн сайын сағат 9,00-ден 20,00-ге дейін үзіліссіз, орталықтың филиалдары мен өкілдіктерінде демалыс (сенбі жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайынғы сағат 13,00-ден 14,00-ге дейін түскі үзіліспен.
6. Мемлекеттiк қызмет жеке тұлғаларға: оңалтудың жеке бағдарламасына немесе медициналық ұйымның қорытындысына сәйкес бөгде адамның күтiмiне және әлеуметтiк қызмет көрсетуге мұқтаж Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрi – тұтынушылар):
1) жалғызiлiктi, жалғыз тұратын бiрiншi, екiншi топтағы мүгедектер мен қарттарға;
2) отбасында тұратын тiрек-қимыл аппараты бұзылған мүгедек балаларға;
3) отбасында тұратын психоневрологиялық патологиясы бар мүгедек балаларға;
4) отбасында тұратын психоневрологиялық аурулары бар 18 жастан асқан адамдарға көрсетiледi.

7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 Стандарта:
в уполномоченный орган - в течение четырнадцати рабочих дней;
в центр - в течение четырнадцати рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, (до получения талона), не может превышать 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя не может превышать 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в центре.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных в пункте 16 Стандарта.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
10. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется специалистом уполномоченного органа либо инспектором центра.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги заявитель представляет документы, согласно пункта 11 Стандарта.
12. После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе - талон с указанием даты регистрации и получения заявителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
2) в центре - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
13. Доставка уведомления об оформлении документов на оказание социального обслуживания на дому либо мотивированный ответ об отказе осуществляется:
1) при обращении в уполномоченный орган - при личном посещении потребителем уполномоченного органа по месту жительства либо посредством почтового сообщения;
2) при обращении в центр - при личном посещении заявителем центра по месту жительства посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) начальник уполномоченного органа;

7. Мемлекеттiк қызмет келесi мерзiмдерде ұсынылады:
1) тұтынушы Стандарттың 11-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
уәкiлеттi органда – он төрт жұмыс күнi iшiнде;
орталықта – он төрт жұмыс күнi iшiнде (мемлекеттiк қызмет құжатын қабылдау және (нәтижесiн) беру күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi);
2) тұтынушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң ең көп рұқсат етiлген уақыты (талон алғанға дейiн) 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi тұтынушыға қызмет көрсетудiң ең көп рұқсат етiлген уақыты өкiлеттi органда 15 минуттан, орталықта 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
9. Стандарттың 16-тармағында көзделген жағдайларда мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тартылады.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.
10. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн құжаттарды қабылдау уәкiлеттi органның маманымен не орталықтың инспекторымен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету барысында iс-әрекеттер
(өзара әрекет жасау) тәртiбiнiң сипаттамасы
11. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiш берушi Стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады.
12. Барлық қажеттi құжаттарды тапсырғаннан кейiн тұтынушыға:
1) уәкiлеттi органда – өтiнiш берушiнiң тiркелген және мемлекеттiк қызметтi алу күнi, құжаттарды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон берiледi;
2) орталықта:
өтiнiштiң нөмiрi және қабылданған күнi;
сұратылған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күнi, уақыты және орны;
құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiлген тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi.
13. Үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу туралы хабарламаны не бас тарту туралы жазбаша дәлелдi жауапты жеткiзу:
1) өкiлеттi органға жүгiнген кезде – тұтынушы тұрғылықты жерi бойынша өкiлеттi органға өзi келген кезде не пошта байланысы арқылы;
2) орталыққа жүгiнген кезде – тұтынушы тұрғылықты жерi бойынша Орталыққа өзi келген кезде қолхат негiзiнде онда көрсетiлген мерзiмде күн сайын "терезелер" арқылы жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісінде келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi - ҚФБ) қатысады:
1) өкiлеттi органның бастығы;

2) специалист уполномоченного органа;
3) инспектор центра.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ представлена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
17. Должностное лицо и специалист уполномоченного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Оформление документов на социальное
обслуживание на дому для одиноких,
одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся
в постороннем уходе и помощи"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий СФЕ
При обращении в уполномоченный орган
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Главный специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Главный специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация представленных потребителем документов
Рассмотрение документов
Подготовка уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Рассмотрение уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Регистрация в журнале
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Талон о приеме документов
Резолюция
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Подписание уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
1 рабочий день
10 рабочих дней
1 рабочий день
Не более 15 минут
6
Номер следующего действия
1 колонка
2 колонка
3 колонка
4 колонка
5 колонка
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Оформление документов на социальное
обслуживание на дому для одиноких,
одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся
в постороннем уходе и помощи"
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Схема предоставления государственной услуги при обращении в отдел занятости и социальных программ
Утвержден
постановлением акимата
Каркаралинского района
от 30 октября 2012 года N 259
Регламент оказания государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для обеспечения их
сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными
гигиеническими средствами"

2) өкiлеттi органның маманы;
3) орталық инспекторы.
15. Әр әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) орындау мерзiмiн көрсете отырып, әр ҚФБ-тiң әкiмшiлiк әрекеттерiнiң (рәсiмдерiнiң) өзара әрекеттестiгi мен реттiлiктiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы берiлген Регламенттiң 1-қосымшасында көрсетiлген.
16. Мемлекеттiк қызмет көрсету барысында әкiмшiлiк әрекеттердiң логикалық реттiлiгi мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема осы Регламенттiң 2-қосымшасында берiлген.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
17. Лауазымды тұлға және өкiлеттi органның маманы мемлекеттiк қызмет көрсету барысында қабылдайтын шешiмдерi мен iс-әрекеттерi (әрекетсiздiгi) үшiн Қазақстан Республикасының заңдарымен ескерiлген тәртiпте жауапты.
"Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын
қарттарға, бөгде адамның
күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж
мүгедектерге және мүгедек балаларға
үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге
құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентiне
1-қосымша
ҚФБ-тiң әкiмшiлiк іс-әрекеттерiнiң дәйектілігі
мен іс-қимылының сипаттамасы
Уәкiлеттi органға өтiнiш бiлдiрген кезде
1
Iс-әрекеттiң N
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi органның бас маманы
Уәкiлеттi органның бастығы
Уәкiлеттi органның бас маманы
Уәкiлеттi органның бастығы
Уәкiлеттi органның бас маманы
3
Әрекеттер атауы (үдеріс операциялар, рәсiмi) және олардың сипаттамасы
Тұтынушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау және тiркеу
Құжаттарды қарау
Хабарламаның не қызметтi ұсынуда дәлелдi бас тарту туралы жауапты дайындау
Хабарламаның не қызметтi ұсынуда дәлелдi бас тарту туралы жауапты қарау
Журналда тiркеу
4
Аяқталу нысаны (мәлiмет, құжат, ұйымдастырушы - өкiмдiк шешiм)
Құжаттарды қабылдау туралы талон
Қарар қою
Хабарламаның не қызметтi ұсынуда дәлелдi бас тарту туралы жауап
Хабарламаға немесе дәлелдi бас тарту туралы жауапқа қол қою
Хабарламаны немесе дәлелдi бас тарту туралы жауапты беру
5
Орындалу мерзiмдегі
30 минуттан аспайды
1 жұмыс күн
10 жұмыс күн
1 жұмыс күн
15 минуттан аспайды
6
Келесi іс-әрекеттiң нөмiрi
1 баған
2 баған
3 баған
4 баған
5 баған
"Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын
қарттарға, бөгде адамның
күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж
мүгедектерге және мүгедек балаларға
үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге
құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентiне
2-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердiң логикалық реттiлiгi арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне өтініш білдірген кезде мемлекеттік қызметті ұсыну кестесі
Қарқаралы аудан әкiмдiгiнiң
2012 жылғы 30 қарашадағы
N 259 қаулысымен
бекiтiлген
"Мүгедектердi сурдо-тифлотехникалық құрылымдар және мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшiн оларға құжаттар ресiмдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi

1. Общие положения
1. Настоящий регламент оказания государственной услуги: "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами" (далее - Регламент) разработан в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).
2. Государственная услуга оказывается Государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ Каркаралинского района" (далее - уполномоченный орган), а также через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее – центр).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Результатом оказываемой государственной услуги является уведомление об оформлении документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
5. Государственная услуга оказывается:
в здании уполномоченного органа по адресу город Каркаралинск, улица Т. Аубакирова 14, кабинет N 6, ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
в здании центра по адресу город Каркаралинск, улица Т. Аубакирова 21, ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва, а в филиалах и представительствах центра – ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан:
1) по обеспечению сурдотехническими средствами:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
детям-инвалидам;
инвалидам первой, второй, третьей группы;
инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица;
2) по обеспечению тифлотехническими средствами:
инвалидам первой, второй групп;
детям-инвалидам;
инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица;

1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектердi сурдо-тифлотехникалық және мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшiн оларға құжаттар ресiмдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету осы регламентi (бұдан әрi- Регламент) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" N 394 қаулысына (бұдан әрi - Стандарт) сәйкес әзiрлендi.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету "Қарқаралы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" Мемлекеттiк мекемесiмен (бұдан әрi – өкiлеттi орган), сондай-ақ баламалы негiзде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы (бұдан әрi – орталық) көрсетiледi.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi мүгедектердi сурдо-тифлотехникалық және мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшiн оларға құжаттар ресiмдеу туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткiзгiштегi дәлелдi жауап болып табылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
5. Мемлекеттiк қызмет:
Қарқаралы қаласы, Т. Әубакіров көшесi 14, кабинет N 6 мекенжайы бойынша өкiлеттi органның ғимаратында демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiнгi түскi үзiлiспен, күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейiн көрсетiледi. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.
Қарқаралы қаласы, Т. Әубакіров көшесi, 21 үй мекенжайы бойынша орталық ғимаратында күн сайын сағат 9,00-ден 20,00-ге дейін үзіліссіз, орталықтың филиалдары мен өкілдіктерінде демалыс (сенбі жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайынғы сағат 13,00-ден 14,00-ге дейін түскі үзіліспен.
6. Мемлекеттiк қызмет жеке тұлғаларға: Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдiктерге және азаматтығы жоқ адамдарға:
1) сурдотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне;
жеңiлдiктер мен кепiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектерiне теңестiрiлген адамдарға;
мүгедек балаларға;
бiрiншi, екiншi, үшiншi топтағы мүгедектерге;
жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектерге;
2) тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
бiрiншi, екiншi топтағы мүгедектерге;
мүгедек балаларға;
жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектерге;

3) по обеспечению обязательными гигиеническими средствами:
инвалидам, нуждающимся в обязательных гигиенических средствах, в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица.
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
сдачи потребителем необходимых документов, определенных пунктом 11 Стандарта:
в уполномоченном органе - в течение десяти рабочих дней;
в центре – в течение десяти рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона не более 30 минут);
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут в уполномоченном органе и 30 минут в центре.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных в пункте 16 Стандарта.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
10. Необходимые для получения государственной услуги документы сдаются специалисту уполномоченного органа, либо инспектору центра.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги заявитель представляет документы, согласно пункта 11 Стандарта.
12. После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе - талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
2) в центре - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
13. Доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами либо мотивированный ответ об отказе осуществляется:
1) при обращении в уполномоченный орган посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа по месту жительства, либо посредством почтового сообщения;

3) мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
мүгедектердi оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мiндеттi гигиеналық құралдарға мұқтаж мүгедектерге;
жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектерге көрсетiледi.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету келесi мерзiмдерде ұсынылды:
1) тұтынушы Стандарттың 11-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
уәкiлеттi органда – он жұмыс күнi iшiнде;
орталықта – он жұмыс күнi iшiнде (мемлекеттiк қызмет көрсету құжаттарын қабылдаған және (нәтижесiн) берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi);
2) тұтынушы өтiнiш жасаған күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алғанға дейiн (талон алғанға дейiн) күтудiң ең көп шектi уақыты 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтiнiш жасаған күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң тұтынушысына қызмет көрсетудiң ең көп шектi уақыты уәкiлеттi органда 15 минуттан және орталықта 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
9. Стандарттың 16-тармағында көзделген жағдайларда мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тартылады.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.
10. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн қажеттi құжаттар өкiлеттi органның маманына не орталықтың инспекторына тапсырылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісінде iс-әрекеттер
(өзара іс-қимылдар жасау) тәртiбiнiң сипаттамасы
11. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiш берушi Стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады.
12. Барлық қажеттi құжаттарды тапсырғаннан кейiн тұтынушыға:
1) уәкiлеттi органда – мемлекеттiк қызмет алуға тұтынушы тiркелген және алатын күнi, қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон берiледi;
2) орталықта – мыналар:
сұраудың нөмiрi және қабылдаған күнi;
сұралатын мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күнi, уақыты және орны;
құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiлген тиiстi құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат берiледi.
13. Сурдо-тифлотехникалық және мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшiн мұгедектерге құжаттарды ресiмдеу (ресiмдеуден бас тарту) туралы хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты жеткiзу:
1) өкiлеттi органға өтiнiш берген кезде тұрғылықты жерi бойынша өкiлеттi органға тұтынушының өзiнiң келуi арқылы не пошталық хабарлама арқылы;