Об утверждении отдельных категории нуждающихся граждан в социальной помощи
Решение II сессии Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 12 апреля 2012 года N 18. Зарегистрировано Управлением юстиции Улытауского района Карагандинской области 4 мая 2012 года N 8-16-80. Утратило силу решением Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 12 июля 2013 года N 114
Сноска. Утратило силу решением Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 12.07.2013 N 114.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законами Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат Улытауского района РЕШИЛ:
1. Утвердить категорию граждан, нуждающихся в социальной помощи:
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
2) лица вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского Флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза Советских Социалистических Республик, занимавшие штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны;
3) жены (мужья) погибших воинов в Великой Отечественной войне и приравненных к ним лиц, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в повторный брак;
4) граждане, работавшие в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденные медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда";
5) лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
6) лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;

Әлеуметтік көмекке мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарын белгілеу туралы
Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының II сессиясының 2012 жылғы 12 сәуірдегі N 18 шешімі. Қарағанды облысы Ұлытау ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 4 мамырда N 8-16-80 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2013 жылғы 12 шілдедегі N 114 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 12.07.2013 N 114 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiне, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегi "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңдарына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Әлеуметтік көмекке мұқтаж азаматтардың санаттары белгіленсін:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері;
2) Ұлы Отан соғысы кезінде майдандағы армия құрамына кірген әскери бөлімдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық қызмет атқарған Совет Армиясының, Әскери-Теңіз Флотының, бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік әскерлері мен органдарының ерікті жалдама құрамаларының адамдары;
3) Ұлы Отан соғысында қайтыс болған жауынгерлердің және соларға теңестірілген азаматтардың әйелдері (күйеулері), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезінде зақым алуының нәтижесінде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетіндерінен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екінші рет некеге тұрмаған әйелдері (күйеулері);
4) қоршаудағы кезеңінде Ленинград қаласының кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталмағандар;
5) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдерімен наградталған адамдар;
6) 1941 жылғы 22 маусым – 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдерімен наградталған адамдар;

7) участники боевых действий в Афганистане (согласно списку отделения Государственного центра по выплате пенсий);
8) лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской Атомной электростанции (согласно списку отделения Государственного центра по выплате пенсий);
9) одинокие и одинокопроживающие нетрудоспособные пенсионеры, пенсионеры, получающие минимальный размер пенсии, малообеспеченные семьи, имеющие среднедушевой доход равный или ниже черты бедности, гражданам в виде разовых денежных выплат (по акту обследования материально-бытового положения), чьи семьи находятся в тяжелых материальных условиях в результате стихийных бедствий, пожаров, несчастных случаев, тяжелых форм заболеваний;
10) дети-сироты и дети-инвалиды до 18 лет, дети, оставшиеся без попечения родителей;
11) больные туберкулезом в период 5 месяцев амбулаторного лечения;
12) инвалиды I, II, III групп старше 18 лет;
13) больные онкологическими заболеваниями на период послеоперационного лечения на основании справки врачебно-консультативной комиссии;
14) лица, попавшие в трудную жизненную ситуацию для социальной адаптации и реабилитации;
15) пенсионеры в возрасте 70 лет и более ко дню пожилых людей;
16) ко Дню независимости Республики Казахстан – участникам декабрьских событий, имеющим подтверждающие документы.
2. Финансирование расходов на оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан производится по программе 451007 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" в пределах средств, предусмотренных в бюджете района.
3. Контроль за исполнением решения маслихата района возложить на постоянную комиссию развития социально-культурной сферы и социальной защиты населения (Т. Жалмурзин).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Председатель сессии,
Секретарь Улытауского
районного маслихата
Т. Сейтжанов
СОГЛАСОВАН:
Начальник отдела занятости и
социальных программ района
А. Жандарбеков
16.04.2012 г.

7) Ауғаныстандағы ұрыс-қимылдарына қатысушылар (зейнетақы төлеу жөніндегі Мемлекеттік орталық бөлімшесінің тізіміне сәйкес);
8) Чернобыль Атомдық элетрстанциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысушы тұлғалар (зейнетақы төлеу жөніндегі Мемлекеттік орталық бөлімшесінің тізіміне сәйкес);
9) жалғызiлiктi және жалғыз тұратын еңбекке жарамсыз қарт азаматтар, зейнетақының ең төмен мөлшерiн алатын зейнеткерлер, жан басына шаққандағы табысы кедейлiк шегiне тең немесе жетпейтiн аз қамтылған отбасылар; отбасылары дүлей апаттар, өрт, жазатайым оқиғалар, қатерлi ауру түрлерi салдарынан ауыр материалдық жағдайға тап болған азаматтар бiржолғы ақшалай төлемдер ретiнде (материалды-тұрмыстық жағдайын тексеру актісі бойынша);
10) 18 жасқа толмаған жетім және мүгедек балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар;
11) 5 ай бойы амбулаторлық ем алу кезеңінде туберкулезбен ауыратындар;
12) 18 жастан асқан I, II, III топтағы мүгедектер;
13) дәрігерлік-кеңестік комиссияның анықтамасына сәйкес операциядан кейінгі емделу уақытындағы онкологиялық аурулармен ауыратын науқастар;
14) әлеуметтік оңалтуға жататын өмірдің қиын жағдайларына душар болған адамдар;
15) жетпіс және одан жоғары жастағы зейнеткерлер қарттар күніне;
16) Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігі күніне Желтоқсан оқиғасына қатысқандығын растайтын құжаттары бар адамдар.
2. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек көрсету шығындары "Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек" 451007 бағдарламасы бойынша аудан бюджетiнде қарастырылған қаржы шегiнде қаржыландырылады.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың халықты әлеуметтік қорғау және әлеуметтік мәдени саланы дамыту жөніндегі тұрақты комиссиясына (Н. Ақтаев) жүктелсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
Ұлытау аудандық мәслихаттың
хатшысы
Т. Сейтжанов
КЕЛІСІЛДІ:
Ауданның жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің бастығы
А. Жандарбеков
16.04.2012 ж.