Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление Кызылординского областного акимата от 30 ноября 2012 года N 657. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 11 января 2013 года за N 4396. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 30 мая 2013 года N 150
Сноска. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 30.05.2013 N 150.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования" согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования" согласно  приложению 2 к настоящему постановлению;
3) регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования" согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) регламент государственной услуги "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования" согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) регламент государственной услуги "Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях" согласно приложения 5 к настоящему постановлению;
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Нуртаева Р.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области                    Б. Куандыков
Приложение 1
к постановлению акимата Кызылординской области
от "30" ноября 2012 года N 657
Регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования" (далее – Регламент) используются следующие понятия:

Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2012 жылғы 30 қарашадағы N 657 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2013 жылы 11 қаңтарда N 4396 тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2013 жылғы 30 мамырдағы N 150 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 30.05.2013  N 150 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті;
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті;
4) осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті;
5) осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес "Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті бекітілсін;
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Р. Нұртаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі                       Б. Қуандықов
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "30" қарашадағы N 657 қаулысына
1-қосымша
"Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:

1) получатель государственной услуги – законные представители детей дошкольного возраста (далее - получатель);
2) исполнитель – сотрудники дошкольных организаций всех типов и видов, в обязанности которых входит оформление документов по приему документов и зачислению детей в дошкольные организации образования.
2. Общие положения
2. Настоящий регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом государственной услуги "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования" (далее - стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119.
3. Государственная услуга предоставляется дошкольными организациями всех типов и видов (далее – ДО) согласно пункта 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 6) статьи 5 и подпунктом 1) пункта 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании".
6. Формой завершения государственной услуги является договор, заключаемый между ДО и получателем (далее - договор) согласно приложения 1 к стандарту либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги (далее - отказ).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в ДО, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, на интернет-ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктами  7 и 9 стандарта.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае, если не представлены все документы, требуемые в соответствии с пунктом 11 стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель предоставляет документы в ДО;
2) сотрудник ДО регистрирует документы и предоставляет руководителю ДО;
3) руководитель ДО рассматривает документы, консультирует получателя и направляет документы исполнителю либо предоставляет отказ получателю;
4) исполнитель подготавливает и предоставляет договор руководителю ДО;
5) руководитель ДО подписывает и направляет договор исполнителю;
6) исполнитель регистрирует и выдает договор получателю.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги

1) мемлекеттік қызметті алушы – мектепке дейінгі жастағы балалардың заңды өкілдері (бұдан әрі - алушы);
2) орындаушы - міндеттеріне барлық типтегі және үлгідегі мектепке дейінгі балалар ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдауға арналған құжаттарды рәсімдеу кіретін мектепке дейінгі ұйымдардың қызметкерлері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау" мемлекеттік қызметтің стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес барлық типтегі және үлгідегі мектепке дейінгі ұйымдармен (бұдан әрі - МДҰ) көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 5-бабы 6) тармақшасына және 14-бабының 2-тармағы 1) тармақшасына сәйкес көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу нысаны стандарттың 2-қосымшасына сәйкес МДҰ мен алушы арасында жасалатын шарт (бұдан әрі - шарт) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі - бас тарту) болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты МДҰ-нан, сонымен қатар Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан және аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi стандарттың 7 және 9-тармақтарында көрсетілген.
10. Стандарттың 11-тармағына сәйкес талап етілетін барлық құжаттар ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттар ұсынылған сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) алушы МДҰ құжаттарды ұсынады;
2) МДҰ қызметкері құжаттарды тіркейді және МДҰ басшысына ұсынады;
3) МДҰ басшысы құжаттарды қарайды, алушыға кеңес береді және құжаттарды орындаушыға жолдайды немесе алушыға бас тарту береді;
4) орындаушы шартты дайындайды және МДҰ басшысына ұсынады;
5) МДҰ басшысы шартқа қол қояды және орындаушыға жолдайды;
6) орындаушы шартты тіркейді және алушыға береді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы

12. Документ, подтверждающий сдачу получателем необходимых документов для получения государственной услуги, не требуется.
13. Для получения государственной услуги получатель предоставляет в ДО документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) сотрудник ДО;
2) руководитель ДО;
3) исполнитель.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
16. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель ДО (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

12. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушыдан қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын құжат талап етілмейді.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы МДҰ-на стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) МДҰ қызметкері;
2) МДҰ басшысы;
3) орындаушы.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
16. Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген және ол мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысын көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. МДҰ басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлға) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша жауапкершілікте болады.

18. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказание государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Прием документов и зачисление детей
в дошкольные организации образования"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
Номер действий (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Сотрудник ДО
Руководитель ДО
Исполнитель
Руководитель ДО
Исполнитель
3
Наименование действий (процесса, процедуры; операции) и их описание
Регистрация документов
Рассмотрение документов
Подготовка договора
Подписание договора
Регистрация договора
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Предоставление документов руководи-телю ДО
Консультирование получателя и направление документов исполнителю либо предоставление отказа получателю
Предоставление договора руководи-телю ДО
Направление договора исполнителю
Выдача договора получателю
5
Срок исполнения
Не менее 30 минут
В течении 1 рабочего дня (выдача договора получателю – не более 30 минут)
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник ДО
Руководитель ДО
Исполнитель
1. Регистрация документов
3. Рассмотрение документов
5. Подготовка договора
2. Предоставление документов руководителю ДО
4. Консультирование получателя и направление документов исполнителю
6. Предоставление договора руководителю ДО
7. Подписание и направление договора исполнителю
8. Регистрация и выдача договора получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Сотрудник ДО
Руководитель ДО
1. Регистрация документов
3. Рассмотрение документов
2. Предоставление документов руководителю ДО
4. Консультирование получателя и предоставление отказа
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Прием документов и зачисление детей
в дошкольные организации образования"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 2
к постановлению акимата Кызылординской области
от "30" ноября 2012 года N 657
Регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования" (далее - Регламент) используются следующие понятия:

18. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
"Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына
құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік
1-кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысы,жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
МДҰ қызметкері
МДҰ
басшысы
Орындаушы
МДҰ
басшысы
Орындаушы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операция рәсімінің атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тіркеу
Құжаттарды қарау
Шартты дайындау
Шартқа
қол қою
Шартты тіркеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Құжаттарды МДҰ басшысына ұсыну
Алушыға кеңес беру және құжаттарды орындаушыға жолдау немесе алушыға бас тарту беру
Шартты
МДҰ басшысына ұсыну
Шартты орындаушыға жолдау
Шартты алушыға беру
5
Орындалу мерзімі
30 минуттан кем емес
1 жұмыс күні ішінде (шартты алушыға беру – 30 минуттан аспайды)
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
МДҰ қызметкері
МДҰ басшысы
Орындаушы
1. Құжаттарды тіркеу
3. Құжаттарды қарау
5. Шартты дайындау
2. Құжаттарды МДҰ басшысына ұсыну
4. Алушыға кеңес беру және құжаттарды орындаушыға жолдау
6. Шартты МДҰ басшысына ұсыну
7. Шартқа қол қою және орындаушыға жолдау
8. Шартты тіркеу және алушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
МДҰ қызметкері
МДҰ басшысы
1. Құжаттарды тіркеу
3. Құжаттарды қарау
2. Құжаттарды МДҰ басшысына ұсыну
4. Алушыға кеңес беру және бас тарту беру
"Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына
құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "30" қарашадағы N 657 қаулысына
2-қосымша
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:

1) получатель государственной услуги – гражданин Республики Казахстан в возрасте 6 (7)-18 лет согласно пункту 6 стандарта государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования" (далее - стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года за N 1119.
2) исполнитель – сотрудник организации среднего образования, в обязанности которого входит изучение документов по приему документов и зачислению в организацию образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом.
3. Государственная услуга оказывается организацией среднего образования (далее – организация образования) согласно пункту 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга регулируется:
1) Конституцией Республики Казахстан от 30 августа 1995 года;
2) Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании";
3) постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года N 127 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования".
6. Формой завершения государственной услуги, которую получит получатель государственной услуги, являются общий приказ (далее-приказ) организации образования о зачислении в организацию образования либо мотивированный ответ об отказе (далее-отказ) в предоставлении государственной услуги.
7. Государственная услуга по приему документов и зачислению в организацию образования для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования является бесплатной для всех категорий граждан в государственных организациях образования.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в организациях образования, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, на интернет - ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктами  7 и 9 стандарта.

1) мемлекеттік қызметті алушы – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет стандартының 6-тармағына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес Қазақстан Республикасының 6 (7) -18 жастағы азаматы;.
2) орындаушы – міндеттеріне бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы орта білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және тіркеу бойынша құжаттарды зерттеу кіретін орта білім беру ұйымының қызметкері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және стандартқа сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес орта білім беру ұйымымен ( бұдан әрі – білім беру ұйымы) көрсетіледі.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 30 тамыздағы Конституциясымен;
2) "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңымен;
3) "Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы N 127 қаулысына сәйкес реттеледі.
6. Мемлекеттік қызметті алушыға берілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны білім беру ұйымдарының жалпы орта білім беретін ұйымдарға оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрығы (бұдан әрі - бұйрық) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі - бас тарту) болып табылады.
7. Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беру бағдарламалары бойынша оқу үшін ұйымдарға құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау бойынша мемлекеттік қызмет барлық санаттағы азаматтар үшін мемлекеттік білім беру ұйымдарында тегін болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты білім беру ұйымынан, сонымен қатар Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет – ресурстарынан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері стандарттың 7 және 9-тармақтарында көрсетілген.

10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги приведены в пункте 16 стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги и/или его законный представитель (законные представители) (далее – получатель) предоставляет документы в организацию образования;
2) сотрудник канцелярии организации образования регистрирует документы, выдает расписку и предоставляет документы руководителю организации образования;
3) руководитель организации образования рассматривает и направляет документы исполнителю;
4) исполнитель изучает и предоставляет документы руководителю организации образования;
5) руководитель организации образования информирует получателя о зачислении в организацию образования или об отказе и направляет документы сотруднику канцелярии организации образования;
6) сотрудник канцелярии организации образования подготавливает приказ и направляет руководителю организации образования;
7) руководитель организации образования подписывает приказ и направляет сотруднику канцелярии организации образования;
8) сотрудник канцелярии организации образования регистрирует приказ и выдает получателю копию приказа.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги получатель предоставляет в организацию образования документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
13. При сдаче документов получателю выдается расписка о приеме необходимых документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) количества и названия приложенных документов;
3)фамилии, имени, отчества сотрудника канцелярии организации образования, принявшего документы.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) сотрудник канцелярии организации образования;
2) руководитель организации образования;
3) исполнитель.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
16. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги

10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері стандарттың 16-тармағында келтірілген.
11. Мемлекеттік қызметті алушымен құжаттар ұсынылған сәттен және мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы және/немесе оның заңды өкілі (заңды өкілдері) (бұдан әрі – алушы) білім беру ұйымына құжаттарды ұсынады;
2) білім беру ұйымы кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді, қолхат береді және құжаттарды білім беру ұйымының басшысына ұсынады;
3) білім беру ұйымының басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыға жолдайды;
4) орындаушы құжаттарды зерттейді және білім беру ұйымының басшысына ұсынады;
5) білім беру ұйымының басшысы алушының білім беру ұйымына қабылданғаны жөнінде немесе бас тарту туралы хабардар етеді және құжаттарды білім беру ұйымы кеңсесінің қызметкеріне жолдайды;
6) білім беру ұйымы кеңсесінің қызметкері бұйрықты дайындап, білім беру ұйымының басшысына ұсынады;
7) білім беру ұйымының басшысы бұйрыққа қол қояды және білім беру ұйымы кеңсесінің қызметкеріне жолдайды;
8) білім беру ұйымы кеңсесінің қызметкері бұйрықты тіркейді және алушыға бұйрықтың көшірмесін береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс- қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы білім беру ұйымына стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
13. Құжаттарды тапсыру барысында алушыға қажетті құжаттардың тізімі көрсетілген қолхат беріледі, онда:
1) сұранысты қабылдау нөмірі мен уақыты;
2) құжаттардың саны мен атауы;
3) құжаттарды қабылдап алған білім беру ұйымының кеңсе қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) білім беру ұйымының кеңсе қызметкері;
2) білім беру ұйымының басшысы;
3) орындаушы.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
16. Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген және ол мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысын көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі

17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации образования (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Обжалование действий (бездействия) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Прием документов и зачисление в организации образования
независимо от ведомственной подчиненности для обучения
по общеобразовательным программам начального, основного
среднего, общего среднего образования"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
Номер действий (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии организации образования
Руководитель организации образования
Исполнитель
Руководитель организации образования
3
Наименование действий (процесса, процедуры; операции) и их описание
Регистрация документов и выдача расписки
Рассмотрение документов
Изучение документов
Информирование получателя о зачислении в организацию образования или об отказе
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Предоставление документов руководителю организации образования
Направление документов исполнителю
Предоставление документов руководителю организации образования
Направление документов сотруднику канцелярии организации образования
5
Срок исполнения
не более 30 минут
В течение 1 рабочего дня
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
Номер действий (хода, потока работ)
5
6
7
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии организации образования
Руководитель организации образования
Сотрудник канцелярии организации образования
3
Наименование действий (процесса, процедуры; операции) и их описание
Подготовка приказа
Подписание приказа
Регистрация приказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление приказа руководителю организации образования
Направление приказа сотруднику канцелярии организации образования
Выдача получателю копии приказа
5
Срок исполнения
Не более 3 месяцев
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии организации образования
Руководитель организации образования
Исполнитель
1. Регистрация документов и выдача расписки
3. Рассмотрение и направление документов исполнителю

17. Білім беру ұйымының басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлға) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша жауапкершілікте болады.
18. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы
білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін
ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім
беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны
1
Іс-әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының кеңсе қызметкері
Білім беру ұйымының басшысы
Орындаушы
Білім беру ұйымының басшысы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тіркеу және қолхат беру
Құжаттарды қарау
Құжаттарды зерттеу
Алушының білім беру ұйымына қабылданғаны жөнінде немесе бас тарту туралы хабардар ету
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Құжаттарды білім беру ұйымының басшысына ұсыну
Құжаттарды орындаушыға жолдау
Құжаттарды білім беру ұйымының басшысына ұсыну
Құжаттарды білім беру ұйымының кеңсе қызметкеріне жолдау
5
Орындалу мерзімі
30 минуттан аспау
1 жұмыс күн ішінде
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны
1
Іс-әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
5
6
7
2
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының кеңсе қызметкері
Білім беру ұйымының басшысы
Білім беру ұйымының кеңсе қызметкері
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Бұйрықты дайындау
Бұйрыққа қол қою
Бұйрықты тіркеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешім
Бұйрықты білім беру ұйымының басшысына ұсыну
Бұйрықты білім беру кеңсесінің қызметкеріне жолдау
Бұйрықтың көшірмесін алушыға беру
5
Орындалу мерзімі
3 айдан аспау
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны
Білім беру ұйымының кеңсе қызметкері
Білім беру ұйымының басшысы
Орындаушы
1. Құжаттарды тіркеу және қолхат беру
3. Құжаттарды қарау және орындаушыға жолдау

4. Изучение и предоставление документов руководителю организации образования
2. Предоставление документов руководителю организации образования
5. Информирование получателя о зачислении в организацию образования и направление документов сотруднику канцелярии организации образования
6. Подготовка и направление приказа руководителю организации образования
7. Подписание и направление приказа сотруднику канцелярии организации образования
8. Регистрация приказа и выдача копии приказа получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии организации образования
Руководитель организации образования
Исполнитель
1. Регистрация документов и выдача расписки
3. Рассмотрение и направление документов исполнителю
4. Изучение и предоставление документов руководителю организации образования
2. Предоставление документов руководителю организации образования
5. Информирование получателя об отказе
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения
по общеобразовательным программам начального,
основного среднего, общего среднего образования"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 3
к постановлению акимата Кызылординской области
от "30" ноября 2012 года N 657
Регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги " Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – физическое лицо в возрасте от 3 до 18 лет;
2) исполнитель – сотрудник государственного казенного коммунального предприятия, реализующее образовательные учебные программы дополнительного образования детей за счет государственного образовательного заказа, определяемого местным исполнительным органом, в обязанности которого входит оформление документов по приему документов и зачислению в организации дополнительного образования для детей;
3) уполномоченный орган – государственное казенное коммунальное предприятие, реализующее образовательные учебные программы дополнительного образования детей за счет государственного образовательного заказа, определяемого местным исполнительным органом.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования" (далее - стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года за N 1119.

4. Құжаттарды зерттеу және білім беру ұйымының басшысына ұсыну
2. Құжаттарды білім беру ұйымының басшысына ұсыну
5. Алушының білім беру ұйымына қабылданғаны жөнінде немесе бас тарту туралы хабардар ету және құжаттарды білім беру ұйымының кеңсе қызметкеріне жолдау
6. Бұйрықты дайындау және білім беру ұйымының басшысына жолдау
7. Бұйрыққа қол қою және білім беру ұйымының кеңсе қызметкеріне жолдау
8. Бұйрықты тіркеу және бұйрықтың көшірмесін алушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Білім беру ұйымының кеңсе қызметкері
Білім беру ұйымының басшысы
Орындаушы
1. Құжаттарды тіркеу және қолхат беру
3. Құжаттарды қарау және орындаушыға жолдау
4. Құжаттарды зерттеу және білім беру ұйымының басшысына ұсыну
2. Құжаттарды білім беру ұйымының басшысына ұсыну
5. Алушыны бас тарту туралы хабардар ету
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің
жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту
үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім
беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "30" қарашадағы N 657 қаулысына
3-қосымша
"Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – 3 жастан 18 жасқа дейінгі жеке тұлға;
2) орындаушы – міндеттеріне балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және тіркеу бойынша құжаттарды рәсімдеу кіретін балаларға қосымша білім беру бағдарламаларын жергілікті атқарушы орган белгілейтін мемлекеттік білім беру тапсырыстары есебінен іске асыратын мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорын қызметкері;
3) уәкілетті орган – балаларға қосымша білім беру бағдарламаларын жергілікті атқарушы орган белгілейтін мемлекеттік білім беру тапсырыстары есебінен іске асыратын мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорын.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес әзірленді.

3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом согласно пункту 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктами 38-1)39) статьи 1, подпунктом 19) статьи 4, подпунктом 44-5) статьи 5, подпунктом 14) пункта 2 статьи 6, подпунктами 5), 10) пункта 3 статьи 6, подпунктами 5), 9) пункта 4 статьи 6, пунктом 3 статьи 23, пунктом 12 статьи 26, пунктом 4 статьи 40 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании".
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является приказ о зачислении в организацию дополнительного образования детей (далее - приказ), изданный на основании договора, заключенного между законными представителями детей и организацией дополнительного образования детей либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги (далее – отказ).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, предусмотренного пунктом 1 стандарта, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, на интернет-ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
8. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктами 7 и 9 стандарта.
9. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта с письменным обоснованием причин отказа.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов получателем государственной услуги и/или его законным представителем (законными представителями) (далее – получатель) и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель предоставляет документы в уполномоченный орган;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа регистрирует документы, выдает расписку и предоставляет документы руководителю уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы и определяет исполнителя;
4) исполнитель рассматривает документы, подготавливает и направляет приказ либо отказ руководителю уполномоченного органа;
5) руководитель уполномоченного органа подписывает и направляет приказ либо отказ исполнителю;
6) исполнитель регистрирует приказ либо отказ и выдает получателю копию приказа либо отказ.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги

3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 1-бабының 38-1)39) тармақшаларына, 4-бабының 19) тармақшасына, 5-бабының 44-5) тармақшасына, 6-бабының 2-тармағының 14) тармақшасына, 6-бабының 3-тармағының 5)10)тармақшаларына, 6-бабының 4-тармағының 5)9) тармақшаларына, 23-бабының 3-тармағына, 26-бабының 12-тармағына, 40-бабының 4-тармағына сәйкес көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі қосымша білім беру ұйымына баланың заңды өкілі мен балаларға қосымша білім беру ұйымдарының арасында жасалған шарт негізінде қабылданғаны туралы бұйрық (бұдан әрі – бұйрық) немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту) болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органнан, сонымен қатар Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет – ресурстарынан алуға болады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері стандарттың 7 және  9-тармақтарында көрсетілген.
9. Мемлекеттік қызметті алушының осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды толық ұсынбауы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
10. Мемлекеттік қызметті алушымен және/немесе оның заңды өкілімен (заңды өкілдерімен) (бұдан әрі – алушы) құжаттар ұсынылған сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) алушы уәкілетті органға құжаттарды ұсынады;
2) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді, қолхат береді және құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсынады;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды;
4) орындаушы құжаттарды қарап, бұйрықты немесе бас тартуды дайындайды және уәкілетті органның басшысына жолдайды;
5) уәкілетті органның басшысы бұйрыққа немесе бас тартуға қол қояды, орындаушыға жолдайды;
6) орындаушы бұйрықты немесе бас тартуды тіркейді және алушыға бұйрықтың көшірмесін немесе бас тартуды береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс- қимыл) тәртібінің сипаттамасы

11. Для получения государственной услуги получатель предоставляет в уполномоченный орган документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
12. При сдаче всех документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о получении необходимых документов с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества ответственного лица, выдавшего расписку с указанием даты получения услуги.
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
2) руководитель уполномоченного органа;
3) исполнитель.
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
15. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
16. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
17. Обжалование действий (бездействия) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Прием документов и зачисление в организации
дополнительного образования для детей
по предоставлению им дополнительного образования"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
Номер действий (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
3
Наименование действий (процесса, процедуры; операции) и их описание
Регистрация документов, выдача расписки
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов и подготовка приказа либо отказа
Подписание приказа либо отказа
Регистрация приказа либо отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
Определение исполнителя
Предоставление приказа либо отказа руководителю уполномоченного органа
Направление приказа либо отказа исполнителю
Выдача копии приказа либо отказа получателю
5
Срок исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день
1 рабочий день
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель

11. Алушы уәкілетті органға стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға өтінішті алу мерзімі мен нөмірі, құжаттарды қабылдап алған адамның тегі, аты, әкесінің аты, қызметті алу мерзімі көрсетіліп, қолхат беріледі.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның кеңсе қызметкері;
2) уәкілетті органның басшысы;
3) орындаушы.
14. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
15. Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген және ол мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысын көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
16. Уәкілетті органның басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлға) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша жауапкершілікте болады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
"Балаларға қосымша білім беру бойынша
қосымша білім беру ұйымдарына
құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тіркеу, қолхат беру
Құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау және бұйрықты немесе бас тартуды дайындау
Бұйрыққа немесе бас тартуға қол қою
Бұйрықты немесе бас тартуды тіркеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
Орындаушыны анықтау
Бұйрықты немесе бас тартуды уәкілетті органның басшысына жолдау
Бұйрықты немесе бас тартуды орындаушыға жолдау
Бұйрықтың көшірмесін немесе бас тартуды алушыға беру
5
Орындалу мерзімі
1 жұмыс күн
1 жұмыс күн
1 жұмыс күн
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы

1. Регистрация документов, выдача расписки
3. Рассмотрение документов и определение исполнителя
4. Рассмотрение документов, подготовка и предоставление приказа руководителю уполномоченного органа
2. Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
5. Подписание и направление приказа исполнителю
6. Регистрация приказа и выдача копии приказа получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
1. Регистрация документов, выдача расписки
3. Рассмотрение документов и определение исполнителя
4. Рассмотрение документов, подготовка и предоставление отказа руководителю уполномоченного органа
2. Предоставление документов руководителю
5. Подписание и направление отказа исполнителю
6. Регистрация и выдача отказа получателю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Прием документов и зачисление в организации
дополнительного образования для детей по
предоставлению им дополнительного образования"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 4
к постановлению акимата Кызылординской области
от "30" ноября 2012 года N 657
Регламент государственной услуги "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – физическое лицо;
2) исполнитель – сотрудник организации среднего образования Республики Казахстан, реализующей общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования, независимо от формы собственности и ведомственной подчиненности (полное наименование, юридические адреса которых указаны в учредительных документах) и управления образования области, отдела образования района и города областного значения, в обязанности которого входит оформление документов по приему для выдачи разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования;
3) уполномоченный орган – организация среднего образования, реализующая общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования, независимо от формы собственности и ведомственной подчиненности (полное наименование, юридические адреса которых указаны в учредительных документах), управление образования области, отдел образования района и города областного значения.

1. Құжаттарды тіркеу, қолхат беру
3. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
4. Құжаттарды қарау және бұйрықты дайындап, уәкілетті органның басшысына жолдау
2. Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
5. Бұйрыққа қол қою және орындаушыға жолдау
6. Бұйрықты тіркеу және бұйрықтың көшірмесін алушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
1. Құжаттарды тіркеу, қолхат беру
3. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
4. Құжаттарды қарау және бас тартуды дайындап, уәкілетті органның басшысына жолдау
2. Құжаттарды басшыға ұсыну
5. Бас тартуға қол қою және орындаушыға жолдау
6. Бас тартуды тіркеу және алушыға беру
"Балаларға қосымша білім беру бойынша
қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар
қабылдау және оқуға қабылдау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "30" қарашадағы N 657 қаулысына
4-қосымша
"Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлға;
2) орындаушы – міндеттеріне негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру үшін құжаттар қабылдау бойынша құжаттарды ресімдеу кіретін меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан (толық атауы, заңды мекенжайы құрылтайшылық құжаттарында көрсетілген) негізгі орта және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасының орта білім беру ұйымдары және облыстық білім басқармасы, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімінің қызметкері;
3) уәкілетті орган – меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан (толық атауы, заңды мекен-жайы құрылтайшылық құжаттарында көрсетілген) негізгі орта және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын орта білім беру ұйымдары және облыстық білім басқармасы, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімі.

2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом государственной услуги "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования" (далее - стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года за N 1119.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом согласно пункту 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 27, подпункта 25-7) пункта 3, подпункта 21-3) пункта 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и приказа Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 марта 2008 года N 125 "Об утверждении Типовых правил проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 5191).
6. Формой завершения государственной услуги является разрешение на обучение в форме экстерната (далее – разрешение) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (далее - отказ).
7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, на интернет - ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктами  7 и 9 стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги приведены в пункте 16 стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов получателем государственной услуги и/или его законным представителем (законными представителями) (далее – получатель) и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель предоставляет документы в уполномоченный орган;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа регистрирует документы, выдает получателю опись и предоставляет документы руководителю уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа рассматривает и направляет документы на рассмотрение педагогического совета;
4) педагогический совет рассматривает документы, принимает и направляет решение исполнителю;
5) исполнитель на основе решения педагогического совета подготавливает и предоставляет разрешение либо отказ руководителю уполномоченного органа;

2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 27-бабына, 6-бабының 3-тармағының 25-7) тармақшасына, 4-тармағының 21-3) тармақшасы және "Білім алушылардың үлгерімін ағымдағы бақылау, аралық және қорытынды мемлекеттік аттестаттау жүргізудің үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 18 наурыздағы N 125 бұйрығы негізінде көрсетіледі (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізімінде N 5191).
6. Мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны экстернат нысанында оқуға рұқсат беру туралы анықтама (бұдан әрі – рұқсат) немесе қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады (бұдан әрі - бас тарту).
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты уәкілетті органнан, сонымен қатар Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет – ресурстарынан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері стандарттың 7 және  9-тармақтарында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері стандарттың 16-тармағында келтірілген.
11. Мемлекеттік қызметті алушымен және/немесе оның заңды өкілімен (заңды өкілдерімен) (бұдан әрі – алушы) құжаттар ұсынылған сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) алушы уәкілетті органға құжаттарды ұсынады;
2) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді, алушыға тізімдеме береді және құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсынады;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және құжаттарды педагогикалық кеңесте қарауға жолдайды;
4) педагогикалық кеңес құжаттарды қарайды, шешім қабылдайды және орындаушыға жолдайды;
5) орындаушы педагогикалық кеңестің шешімі негізінде рұқсатты немесе бас тартуды дайындайды және уәкілетті органның басшысына ұсынады;

6) руководитель уполномоченного органа подписывает и направляет разрешение либо отказ исполнителю;
7) исполнитель регистрирует и выдает получателю разрешение либо отказ.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги получатель предоставляет в уполномоченный орган документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
13. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается опись с отметкой о дне получения.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
2) руководитель уполномоченного органа;
3) педагогический совет;
4) исполнитель.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).

6) уәкілетті органның басшысы рұқсатқа немесе бас тартуға қол қояды, орындаушыға жолдайды;
7) орындаушы рұқсатты немесе бас тартуды тіркейді және алушыға береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс - қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Алушы уәкілетті органға стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті барлық құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызметті алушыға алынған күні туралы белгі қойылған тізімдеме беріледі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның кеңсе қызметкері;
2) уәкілетті органның басшысы;
3) педагогикалық кеңес;
4) орындаушы.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.

18. Обжалование действий (бездействия) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешений на обучение в форме
экстерната в организациях основного среднего,
общего среднего образовании"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
Номер действий (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Педагогический совет
Исполнитель
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
3
Наименование действий (процесса, процедуры; операции) и их описание
Регистрация документов, выдача описи
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов
На основании решения педагогического совета подготовка разрешения либо отказа
Подписание разрешения либо отказа
Регистрация разрешения либо отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
Направление документов на рассмотрение педагогического совета
Принятие и направление решения исполнителю
Предоставление разрешения, либо отказа руководителю уполномоченного органа
Направление разрешения или отказа исполнителю
Выдача разрешения либо отказа получателю
5
Срок исполнения
1 рабочий день
13 рабочих дней
1 рабочий день
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Педагогический совет
Исполнитель
1. Регистрация документов,
выдача описи
3. Рассмотрение и направление документов на рассмотрение педагогического совета
4. Рассмотрение документов, принятие и направление решения исполнителю
5. На основании решения педагогического совета подготовка и предоставление разрешения руководителю уполномоченного органа
2. Предоставление документов
руководителю уполномоченного органа
6. Подписание и направление разрешения исполнителю
7. Регистрация и выдача разрешения получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Педагогический совет
Исполнитель
1. Регистрация документов, выдача описи
3. Рассмотрение и направление документов на рассмотрение педагогического совета
4. Рассмотрение документов, принятие и направление решения исполнителю

18. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
"Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында
экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Педагогикалық кеңес
Орындаушы
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тіркеу, тізімдеме беру
Құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау
Педагогикалық кеңестің шешімі негізінде рұқсатты немесе бас тартуды дайындау
Рұқсатқа немесе бас тартуға қол қою
Рұқсатты немесе бас тартуды тіркеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
Құжаттарды педагогикалық кеңестің қарауына жолдау
Шешім қабылдау және орындаушыға жолдау
Рұқсатты немесе бас тартуды уәкілетті органның басшысына ұсыну
Рұқсатты немесе бас тартуды орындаушыға жолдау
Рұқсатты немесе бас тартуды алушыға беру
5
Орындалу мерзімі
1 жұмыс күн
13 жұмыс күн
1 жұмыс күн
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Педагогикалық кеңес
Орындаушы
1. Құжаттарды тіркеу, тізімдеме беру
3. Құжаттарды қарау және педагогикалық кеңестің қарауына жолдау
4. Құжаттарды қарау, шешім қабылдау және орындаушыға жолдау
5. Педагогикалық кеңестің шешімі негізінде рұқсатты дайындау және уәкілетті органның басшысына ұсыну
2. Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
6. Рұқсатқа қол қою және орындаушыға жолдау
7. Рұқсатты тіркеу және алушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Педагогикалық кеңес
Орындаушы
1. Құжаттарды тіркеу, тізімдеме беру
3. Құжаттарды қарау және педагогикалық кеңестің қарауына жолдау
4. Құжаттарды қарау, шешім қабылдау және орындаушыға жолдау

5. На основании решения педагогического совета подготовка и предоставление отказа руководителю уполномоченного органа
2. Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
6. Подписание и направление отказа исполнителю
7. Регистрация и выдача отказа получателю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги "Выдача
разрешений на обучение в форме экстерната в
организациях основного среднего,
общего среднего образования"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 5
к постановлению акимата Кызылординской области
от "30" ноября 2012 года N 657
Регламент государственной услуги "Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – обучающийся и воспитанник организации образования из малообеспеченной семьи согласно пункта 6 стандарта государственной услуги "Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года за N 1119;
2) исполнитель – сотрудник управления образования области, отдела образования района и города областного значения или организации образования, в обязанности которого входит оформление документов по приему документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях;
3) уполномоченный орган – управление образования области, отдел образования района и города областного значения или организация образования.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом согласно пункту 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 11) пункта 2, подпунктом 11) пункта 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании".
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги являются выдача направления в загородные и пришкольные лагеря (далее - направление), согласно приложения 2 к стандарту либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (далее - отказ).

5. Педагогикалық кеңестің шешімі негізінде бас тартуды дайындау және уәкілетті органның басшысына ұсыну
2. Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
6. Бас тартуға қол қою және орындаушыға жолдау
7. Бас тартуды тіркеу және алушыға беру
"Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында
экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "30" қарашадағы N 657 қаулысына
5-қосымша
"Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 6-тармағына сәйкес білім беру ұйымдарындағы күн көрісі төмен отбасынан шыққан білім алушы мен тәрбиеленуші;
2) орындаушы – міндеттеріне аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау бойынша құжаттарды ресімдеу кіретін облыстың білім басқармасының, ауданның және облыстық маңызы бар қаланың білім бөлімінің, білім беру ұйымның қызметкері;
3) уәкілетті орган – облыстың білім басқармасы, ауданның және облыстық маңызы бар қаланың білім бөлімі немесе білім беру ұйымы.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және стандартқа сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 6-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына, 4-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі стандарттың 2-қосымшасына сәйкес қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама беру (бұдан әрі - жолдама) немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі - бас тарту) болып табылады.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно за счет местного и республиканского бюджета.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, указанном в приложении 1 стандарта, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, интернет - ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктами  7 и 9 стандарта.
10. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служат представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 стандарта, а также несоответствие категории лиц, определенных для предоставления услуги, с письменным обоснованием причин отказа.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги и/или его законный представитель (законные представители) (далее - получатель) предоставляет документы в уполномоченный орган;
2) сотрудник уполномоченного органа регистрирует документы, выдает расписку и предоставляет документы руководителю уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы и определяет исполнителя;
4) исполнитель рассматривает документы, подготавливает и предоставляет направление либо отказ руководителю уполномоченного органа;
5) руководитель уполномоченного органа подписывает и предоставляет направление либо отказ исполнителю;
6) исполнитель регистрирует и выдает направление либо отказ получателю.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги получатель предоставляет в уполномоченный орган документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
13. При приеме документов получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника уполномоченного органа, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя, его (ее) контактные данные.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) сотрудник уполномоченного органа;
2) руководитель уполномоченного органа;

7. Мемлекеттік қызмет жергілікті және республикалық бюджет есебінен тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпараты стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органнан, сонымен қатар Қызылорда облысы әкімдігінің www.e.kyzylorda.gov.kz ресми порталынан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері стандарттың 7 және  9 - тармақтарында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызметті алушының стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар пакетін толық тапсырмауы, сондай-ақ, қызметті ұсынуы үшін белгіленген тұлғалар санаттарына сай келмеуі мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттар ұсынылған сәттен және мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы және/немесе оның заңды өкілі (заңды өкілдері) (бұдан әрі - алушы) уәкілетті органға құжаттарды ұсынады;
2) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді, қолхат береді және құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсынады;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды;
4) орындаушы құжаттарды қарайды, жолдаманы немесе бас тартуды дайындайды және уәкілетті органның басшысына ұсынады;
5) уәкілетті органның басшысы жолдамаға немесе бас тартуға қол қояды және орындаушыға ұсынады;
6) орындаушы жолдаманы немесе бас тартуды тіркейді және алушыға береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы уәкілетті органға стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
13. Уәкілетті орган құжаттарды қабылдау кезінде алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді, онда:
1) өтінішті қабылдау нөмірі мен күні;
2) сұратылған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса тіркелген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеу үшін өтінішті қабылдаған уәкілетті орган қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) алушының тегі, аты, әкесінің аты, оның байланыс деректері көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның қызметкері;
2) уәкілетті органның басшысы;

3) исполнитель.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
16. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Прием документов для предоставления
отдыха детям из малообеспеченных семей в
загородных и пришкольных лагерях"
Текстовое табличное описание последовательности взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
Номер действий (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Сотрудник уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
3
Наименование действий (процесса, процедуры  операции) и их описание
Регистрация документов,
выдача расписки
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов и подготовка направления либо отказа
Подписание направления
либо отказа
Регистрация направления либо отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно
-распорядительное решение)
Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
Определение исполнителя
Предоставление направления либо отказа руководителю
уполномоченного органа
Предоставление исполнителю направления
либо отказа
Выдача направления либо отказа получателю
5
Срок исполнения
Не более 30 минут
1 календарный день
7 календарных дней
1 календарный день
Не более 30 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
1. Регистрация документов, выдача расписки
3. Рассмотрение документов и определение исполнителя
4. Рассмотрение документов, подготовка и предоставление направления руководителю уполномоченного органа

3) орындаушы.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
16. Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген және ол мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысын көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетілген лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Уәкілетті органның басшысы (бұдан әрі - лауазымды тұлға) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша жауапкершілікте болады.
18. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
Аз қамтылған отбасы балаларының қала
сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде
демалуы үшін құжаттарды қабылдау"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тіркеу, қолхат беру
Құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау және жолдаманы немесе бас тартуды дайындау
Жолдамаға немесе бас тартуға қол қою
Жолдаманы немесе бас тартуды тіркеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Құжаттардыуәкілетті органның басшысына ұсыну
Орындаушыны анықтау
Жолдаманы немесе бас тартуды уәкілетті органның басшысына ұсыну
Жолдаманы немесе бас тартуды орындаушыға ұсыну
Жолдаманы немесе бас тартуды алушыға беру
5
Орындалу мерзімі
30 минуттан аспайды
Күнтізбелік 1 күн
Күнтізбелік 7 күн
Күнтізбелік 1 күн
30 минуттан аспайды
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Уәкілетті органның қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
1. Құжаттарды тіркеу, қолхат беру
3. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
4. Құжаттарды қарау, жолдаманы дайындау және уәкілетті органның басшысына ұсыну