Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление Кызылординского областного акимата от 29 декабря 2012 года N 723. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 31 января 2013 года за N 4406. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 30 мая 2013 года N 150
Сноска. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 30.05.2013 N 150.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) регламент государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) регламент государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Жаханова Б.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области                       Б. Куандыков
Приложение 1
к постановлению акимата Кызылординской области
от "29" декабря 2012 года N 723
Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – физические и юридические лица (далее - получатель);
2) исполнитель – сотрудник государственного учреждения "Управление земельных отношений Кызылординской области", отдела земельных отношений района (города областного значения) в обязанности которого входит оформление документов по выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ;

Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қызылорда облыстық әкімдігінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы N 723 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 31 қаңтарда N 4406 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облыстық әкімдігінің 2013 жылғы 30 мамырдағы N 150 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облыстық әкімдігінің 30.05.2013 N 150 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
3) осы қаулының 3-қосымшасына "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
4) осы қаулының 4-қосымшасына "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары Б. Жахановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі                     Б. Қуандықов
2012 жылғы "29" желтоқсандағы N 723
Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысына
1-қосымша
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – алушы);
2) орындаушы – міндеттеріне іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру бойынша құжаттарды рәсімдеу кіретін "Қызылорда облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімінің қызметкері;

3) уполномоченный орган – государственное учреждение "Управление земельных отношений Кызылординской области", отдел земельных отношений района (города областного значения);
2. Общие положения
2. Настоящий регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года N 1392 (далее – стандарт).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами района (города областного значения), а для проведения работ на пашне, улучшенных сенокосах и пастбищах, на землях, занятых многолетними насаждениями, а также на землях особо охраняемых природных территорий и землях лесного фонда – местным исполнительным органам области (далее – МИО) согласно пункта 1 стандарта по местонахождению земельного участка.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 1617 и 71 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ (далее – разрешение) на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде (далее - отказ).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в МИО, адреса которых указаны в приложении 1 к стандарту, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, интернет-ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены в пунктах 7 и 9 стандарта.
10. Основания для отказа приведены в пункте 16 стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель или его уполномоченное лицо по доверенности предоставляет документы в МИО;
2) сотрудник канцелярии МИО регистрирует документы, выдает расписку и предоставляет документы руководству МИО;
3) руководство МИО рассматривает и направляет документы руководителю уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы и определяет исполнителя;

3) уәкілетті орган – "Қызылорда облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы N 1392 қаулысымен бекітілген "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес жер учаскесінің орналасқан жері бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), ал егiстiкте, жақсартылған шабындықтар мен жайылымдарда, көп жылдық екпелер бар жерде, сондай-ақ ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерi мен орман қоры жерiнде облыстың жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі – ЖАО) көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 1617 және 71-баптары негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру (бұдан әрі – рұқсат) немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап (бұдан әрі – бас тарту) беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты мекенжайлары стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген ЖАО-дан, Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері стандарттың 7 және  9-тармақтарында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негізі стандарттың 16-тармағында келтірілген.
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін құжаттар ұсынылған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін бергенге дейін мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) алушы немесе оның сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасы ЖАО-ға құжаттарды ұсынады;
2) ЖАО кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді, қолхат береді және ЖАО-ның басшылығына құжаттарды ұсынады;
3) ЖАО-ның басшылығы құжаттарды қарайды және уәкілетті органның басшысына жолдайды;
4) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды;

5) исполнитель рассматривает документы, подготавливает и предоставляет разрешение либо отказ руководителю уполномоченного органа;
6) руководитель уполномоченного органа визирует и предоставляет разрешение либо отказ МИО;
7) МИО принимает разрешение либо руководство МИО подписывает отказ и направляет их сотруднику канцелярии МИО;
8) сотрудник канцелярии МИО регистрирует и выдает разрешение либо отказ получателю или его уполномоченному лицу по доверенности.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Получатель или его уполномоченное лицо по доверенности предоставляет в МИО документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
13. Получателю или его уполномоченному лицу по доверенности выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;

5) орындаушы құжаттарды қарайды, рұқсатты немесе бас тартуды дайындайды және уәкілетті органның басшысына ұсынады;
6) уәкілетті органның басшысы рұқсатқа немесе бас тартуға қол қояды және ЖАО-ға ұсынады;
7) ЖАО рұқсатты қабылдайды немесе ЖАО-ның басшылығы бас тартуға қол қояды және оларды ЖАО кеңсесінің қызметкеріне жолдайды;
8) ЖАО кеңсесінің қызметкері рұқсатты немесе бас тартуды тіркейді және оларды алушыға немесе оның сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасына береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
12. Алушы немесе оның сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ЖАО-ға ұсынады.
13. Алушыға немесе оның сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасына тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі, онда:
1) сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;

5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник канцелярии МИО;
2) руководитель уполномоченного органа;
3) исполнитель;
4) руководство МИО;
5) МИО.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).

5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) ЖАО кеңсесінің қызметкері;
2) уәкілетті органның басшысы;
3) орындаушы;
4) ЖАО-ның басшылығы;
5) ЖАО.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.

16. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.
5. Ответственность должностных лиц оказывающих государственные услуги
17. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководитель уполномоченного органа и руководство МИО (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

16. Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген және ол мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысын көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Уәкілетті органның басшысы мен ЖАО-ның басшылығы (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапкершілікте болады.

18. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на использование земельного
участка для изыскательских работ"
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ )
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии МИО
Руководство
МИО
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
Руководитель уполномоченного органа
МИО
Руководство МИО
Сотрудник канцелярии МИО
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Регистрация документов
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов
Визирование разрешения либо отказа
Принятие разрешения
Подписание отказа
Регистрация разрешения либо отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача расписки, предоставление документов руководству МИО
Направление документов
руководителю уполномоченного органа
Определение исполнителя
Подготовка и предоставление разрешения либо отказа руководителю уполномоченного органа
Предоставление разрешения либо отказа
МИО
Направление разрешения сотруднику канцелярии МИО
Направление отказа сотруднику канцелярии МИО
Выдача разрешения либо отказа получателю или его уполномочен-ному лицу по доверенности
5
Сроки исполнения
В течении времени, равного
5 рабочему дню, при этом для сотрудника канцелярии МИО – не более 30 минут
1 рабочий день
5 рабочих дней
1 рабочий день
1 рабочий день
В течении времени, равного 2 рабочих дней, при этом для сотрудника канцелярии МИО – не более 30 минут
При непредставлении полного перечня документов, указанных в пункте 11 стандарта, МИО письменно информирует получателя или его уполномоченное лицо по доверенности о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии МИО
Руководство МИО
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
МИО
1. Регистрация документов, выдача расписки
3. Рассмотрение документов
5. Рассмотрение документов
7. Рассмотрение документов
10. Принятие и направление разрешения сотруднику канцелярии МИО
2. Предоставление документов руководству МИО
4. Направление документов руководителю уполномоченного органа
6. Определение исполнителя
8. Подготовка и предоставление разрешения руководителю уполномоченного органа

18. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мәселелері бойынша әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер
учаскесін пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің және өзара байланысының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі үдерістердің іс-әрекеттері (барысы, жұмыс ағыны)
1
іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) N
1
2
3
4
5
6
7
2
ҚФБ атауы
ЖАО кеңсесінің қызметкері
ЖАО-ның
басшылығы
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
Уәкілетті органның басшысы
ЖАО
ЖАО-ның басшылығы
ЖАО кеңсесінің қызметкері
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды тіркеу
Құжаттар-ды қарау
Құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау
Рұқсатқа немесе бас тартуға қол қою
Рұқсатты қабылдау
Бас тартуға қол қою
Рұқсатты немесе бас тартуды тіркеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Қолхат беру, ЖАО-ның басшылығына құжаттарды ұсыну
Уәкілетті органның басшысына құжаттарды жолдау
Орындаушыны таңдау
Рұқсатты немесе бас тартуды дайындау және уәкілетті органның басшысына ұсыну
Рұқсатты немесе бас тартуды ЖАО-ға ұсыну
Рұқсатты ЖАО кеңсесінің қызметкеріне жолдау
Бас тартуды ЖАО кеңсесінің қызметкеріне жолдау
Алушыға немесе оның сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасына рұқсатты немесе бас тартуды беру
5
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күніне тең уақыт ішінде, бұл ретте, уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері үшін – 30 минуттан аспайды
1 жұмыс күні
5 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күніне тең уақыт ішінде, бұл ретте, уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері үшін – 30 минуттан аспайды
Стандарттың 11-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда, құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта, ЖАО алушыны немесе оның сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасын мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағыны)
ЖАО кеңсесінің қызметкері
ЖАО-ның басшылығы
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
ЖАО
1. Құжаттарды тіркеу, қолхат беру
3. Құжаттарды қарау
5. Құжаттарды қарау
7. Құжаттарды қарау
10. Рұқсатты қабылдау және ЖАО-ның кеңсе қызметкеріне жолдау
2. ЖАО-ның басшылығына құжаттарды ұсыну
4. Уәкілетті органның басшысына құжаттарды жолдау
6. Орындаушыны анықтау
8. Рұқсатты дайындау және уәкілетті орган
басшысына ұсыну

11. Регистрация и выдача разрешения получателю или его уполномоченному лицу по доверенности
9. Визирование и предоставление разрешения МИО
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии
МИО
Руководство МИО
Руководитель
уполномоченного органа
Исполнитель
1. Регистрация документов, выдача расписки
3. Рассмотрение документов
5. Рассмотрение документов
7. Рассмотрение документов
2. Предоставление документов руководству МИО
4. Направление документов руководителю уполномоченного органа
6. Определение исполнителя
8. Подготовка и предоставление отказа руководителю уполномоченного органа
11. Регистрация и выдача отказа получателю или его уполномоченному лицу по доверенности
10. Подписание и направление отказа сотруднику канцелярии МИО
9. Визирование и предоставление отказа МИО
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на использование земельного
участка для изыскательских работ"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 2
к постановлению акимата Кызылординской области
от "29" декабря 2012 года N 723
Регламент государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – физические и юридические лица (далее – получатель);
2) исполнитель – сотрудник государственного учреждения "Управление земельных отношений Кызылординской области", отдела земельных отношений района (города областного значения) в обязанности которого входит оформление документов по утверждению землеустроительных проектов по формированию земельных участков;
3) уполномоченный орган – государственное учреждение "Управление земельных отношений Кызылординской области", отдел земельных отношений района (города областного значения).
2. Общие положения
2. Настоящий регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года N 1392 (далее – стандарт).
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом согласно пункта 1 стандарта по местонахождению земельного участка.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.

11. Рұқсатты тіркеу және алушыға немесе оның сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасына беру
9. Рұқсатқа қол қою және ЖАО-ға ұсыну
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыс ағыны)
ЖАО кеңсесінің қызметкері
ЖАО-ның басшылығы
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
1. Құжаттарды тіркеу, қолхат беру,
3. Құжаттарды қарау
5. Құжаттарды қарау
7. Құжаттарды қарау
2. ЖАО-ның басшылығына құжаттарды ұсыну
4. Уәкілетті органның басшысына құжаттарды жолдау
6. Орындаушыны
анықтау
8. Бас тартуды дайындау және уәкілетті органның басшысына ұсыну
11. Бас тартуды тіркеу және алушыға немесе оның сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасына беру
10. Бас тартуға қол қою және ЖАО-ның кеңсе қызметкеріне жолдау
9. Бас тартуға қол қою және ЖАО-ға ұсыну
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер
учаскесін пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
2012 жылғы "29" желтоқсандағы N 723
Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысына
2-қосымша
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – алушы);
2) орындаушы – міндеттеріне жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекіту бойынша құжаттарды рәсімдеу кіретін "Қызылорда облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімінің қызметкері;
3) уәкілетті орган – "Қызылорда облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы N 1392 қаулысымен бекітілген "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес жер учаскесінің орналасқан жері бойынша уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.

5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 14-1 и 150 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и Правил ведения государственного земельного кадастра, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2003 года N 958.
6. Результатом оказания государственной услуги является утвержденный землеустроительный проект по формированию земельного участка (далее – землеустроительный проект) на бумажном носителе или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде (далее – отказ).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, адреса которых указаны в приложении 1 к стандарту, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, интернет-ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены в пунктах 7 и 9 стандарта.
10. Основания для отказа приведены в пункте 16 стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель или его уполномоченное лицо по доверенности предоставляет документы в уполномоченный орган;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа регистрирует документы, выдает расписку и предоставляет документы руководителю уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы и определяет исполнителя;
4) исполнитель рассматривает документы, подготавливает и направляет приказ для утверждения землеустроительного проекта либо отказ руководителю уполномоченного органа;
5) руководитель уполномоченного органа утверждает приказом землеустроительный проект либо подписывает отказ и направляет их сотруднику канцелярии уполномоченного органа;
6) сотрудник канцелярии уполномоченного органа регистрирует и выдает землеустроительный проект либо отказ получателю или его уполномоченному лицу по доверенности.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Получатель или его уполномоченное лицо по доверенности предоставляет в уполномоченный орган документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
13. Получателю или его уполномоченному лицу по доверенности выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;

5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 14-1 және 150-баптары мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 20 қыркүйектегі N 958 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында мемлекеттiк жер кадастрын жүргiзудiң ережесi негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесін қалыптастыру жөніндегі бекiтілген жерге орналастыру жобасы (бұдан әрі – жерге орналастыру жобасы) немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру (бұдан әрі – бас тарту) болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты мекенжайлары стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органдардан, Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері стандарттың 7 және  9-тармақтарында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негізі стандарттың 16-тармағында келтірілген.
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін құжаттар ұсынылған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін бергенге дейін мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) алушы немесе оның сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасы уәкілетті органға құжаттарды ұсынады;
2) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді, қолхат береді және құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсынады;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды;
4) орындаушы құжаттарды қарайды, жерге орналастыру жобасын бекіту үшін бұйрықты немесе бас тартуды дайындайды және уәкілетті органның басшысына жолдайды;
5) уәкілетті органның басшысы жерге орналастыру жобасын бұйрықпен бекітеді немесе бас тартуға қол қояды және оларды уәкілетті орган кеңсесінің қызметкеріне жолдайды;
6) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері жерге орналастыру жобасын болмаса бас тартуды тіркейді және алушыға немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасына береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
12. Алушы немесе оның сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасы мемлекеттік қызмет стандартының 11-тармағында көрсетілген құжаттарды уәкілетті органға ұсынады.
13. Алушыға немесе оның сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасына құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі, онда:
1) сұраудың нөмірі және қабылданған күні;

2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно – функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
2) руководитель уполномоченного органа;
3) исполнитель.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
16. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.
5. Ответственность должностных лиц оказывающих государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Утверждение землеустроительных проектов
по формированию земельных участков"
Описание последовательности и взаимодействиеадминистративных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
Руководитель уполномоченного
органа
Сотрудник
канцелярии уполномоченного
органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация документов
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов
Утверждение приказом землеустроительного проекта либо подписание отказа
Регистрация землеустроительного проекта либо отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача расписки,
предоставление документов руководителю уполномоченного
органа
Определение исполнителя
Подготовка и направление приказа для утверждения землеустроительного проекта либо отказа руководителю уполномоченного органа
Направление землеустроительного проекта либо отказа
сотруднику канцелярии уполномоченного органа
Выдача землеустроительного проекта либо отказа получателю или его уполномоченному лицу по доверенности
5
Сроки исполнения
В течение времени равного 1 рабочему дню, при этом для сотрудника канцелярии уполномоченного органа – не более
30 минут
5 рабочих дней
В течение времени равного 1 рабочему дню, при этом для сотрудника канцелярии уполномоченного органа – не более 30 минут
При непредставлении полного перечня документов, указанных в пункте 11 стандарта, уполномоченный орган письменно информируют получателя или его уполномоченное лицо по доверенности о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель

2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері;
2) уәкілетті органның басшысы;
3) орындаушы.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
16. Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген және ол мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысын көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Уәкілетті органның басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлға) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапкершілікте болады.
18. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мәселелері бойынша әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде
жерге орналастыру жобаларын бекiту"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің және өзара байланысының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі үдерістердің іс-әрекеттері (барысы, жұмыс ағыны)
1
іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) N
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды тіркеу
Құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау
Жерге орналастыру жобасын бекiту немесе бас тартуға қол қою
Жерге орналастыру жобасын немесе бас тартуды тіркеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Қолхат беру, уәкілетті органның басшысына құжаттарды ұсыну
Орындаушыны таңдау
Жерге орналастыру жобасын бекіту үшін бұйрықты немесе бас тартуды дайындау және уәкілетті органның басшысына жолдау
Жерге орналастыру жобасын немесе бас тартуды уәкілетті орган кеңсесінің қызметкеріне жолдау
Жерге орналастыру жобасын немесе бас тартуды алушыға немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасына беру
5
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күніне тең уақыт ішінде, бұл ретте уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері үшін – 30 минуттан аспайды
5 жұмыс күні
1 жұмыс күніне тең уақыт ішінде, бұл ретте уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері үшін – 30 минуттан аспайды
Стандарттың 11-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда уәкілетті орган алушының немесе оның сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасының құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағыны)
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы

1. Регистрация документов, выдача расписки
3. Рассмотрение документов
5. Рассмотрение документов
2. Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
4. Определение исполнителя
6. Подготовка и направление приказа для утверждения землеустроительного проекта руководителю уполномоченного органа
8. Регистрация и выдача землеустроительного проекта получателю или его уполномоченному лицу по доверенности
7. Утверждение и направление землеустроительного проекта сотруднику канцелярии уполномоченного органа
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
1. Регистрация документов, выдача расписки
3. Рассмотрение документов
5. Рассмотрение документов
2. Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
4. Определение исполнителя
6. Подготовка и направление отказа руководителю уполномоченного органа
8. Регистрация и выдача отказа получателю или его уполномоченному лицу по доверенности
7. Подписание и направление отказа сотруднику канцелярии уполномоченного органа
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Утверждение землеустроительных проектов
по формированию земельных участков"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 3
к постановлению акимата Кызылординской области
от "29" декабря 2012 года N 723
Регламент государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – физические и юридические лица (далее - получатель);
2) исполнитель – сотрудник государственного учреждения "Управление земельных отношений Кызылординской области", отдела земельных отношений района (города областного значения) в обязанности которого входит оформление документов по выдаче решения на изменение целевого назначения земельного участка;
3) уполномоченный орган – государственное учреждение "Управление земельных отношений Кызылординской области", отдел земельных отношений района (города областного значения).
2. Общие положения
2. Настоящий регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года N 1392 (далее – стандарт).

1. Құжаттарды қарау, қолхат беру
3. Құжаттарды қарау
5. Құжаттарды қарау
2. Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
4. Орындаушыны анықтау
6. Жерге орналастыру жобасын бекіту үшін бұйрықты дайындау және уәкілетті органның басшысына жолдау
8. Жерге орналастыру жобасын тіркеу және алушыға немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасына беру
7. Жерге орналастыру жобасын бұйрықпен бекіту және уәкілетті орган кеңсесінің қызметкеріне жолдау
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
1. Құжаттарды қарау, қолхат беру
3. Құжаттарды қарау
5. Құжаттарды қарау
2. Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
4. Орындаушыны анықтау
6. Бас тартуды дайындау және уәкілетті органның басшысына жолдау
8. Бас тартуды тіркеу және алушыға немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасына беру
7. Бас тартуға қол қою және уәкілетті орган кеңсесінің қызметкеріне жолдау
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге
орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
2012 жылғы "29" желтоқсандағы N 723
Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысына
3-қосымша
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі - алушы);
2) орындаушы – міндеттеріне жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру бойынша құжаттарды рәсімдеу кіретін "Қызылорда облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімінің қызметкері;
3) уәкілетті орган – "Қызылорда облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы N 1392 қаулысымен бекітілген "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес әзірленді.

3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами области, района (города областного значения) (далее - МИО) согласно пункта 1 стандарта по местонахождению земельного участка.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 49-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка (далее – решение) на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа в письменном виде (далее - отказ).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в МИО, адреса которых указаны в приложении 1 к стандарту, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, интернет-ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены в пунктах 7 и 9 стандарта.
10. Основания для отказа приведены в пункте 16 стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель или его уполномоченное лицо по доверенности предоставляет документы МИО;
2) сотрудник канцелярии МИО регистрирует документы, выдает расписку и предоставляет документы руководству МИО;
3) руководство МИО рассматривает и направляет документы руководителю уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы и определяет исполнителя;
5) исполнитель рассматривает документы, подготавливает и предоставляет решение либо отказ руководителю уполномоченного органа;
6) руководитель уполномоченного органа визирует и предоставляет решение либо отказ МИО;
7) МИО принимает решение либо руководство МИО подписывает отказ и направляет их сотруднику канцелярии МИО;
8) сотрудник канцелярии МИО регистрирует и выдает решение либо отказ получателю или его уполномоченному лицу по доверенности.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Получатель или его уполномоченное лиц по доверенности предоставляет в МИО документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
13. Получателю или его уполномоченному лицу по доверенности выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:

3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес жер учаскесінің орналасқан жері бойынша облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушымен органымен (бұдан әрі - ЖАО) көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 49-1-бабының негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесінің пайдалану мақсатын өзгертуге шешім (бұдан әрі – шешім) немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап (бұдан әрі – бас тарту) беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты мекенжайлары стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген ЖАО-нан, Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері стандарттың 7 және  9-тармақтарында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негізі стандарттың 16-тармағында келтірілген.
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін құжаттар ұсынылған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін бергенге дейін мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) алушы немесе оның сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасы ЖАО-ға құжаттарды ұсынады;
2) ЖАО кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді, қолхат береді және ЖАО-ның басшылығына құжаттарды ұсынады;
3) ЖАО-ның басшылығы құжаттарды қарайды және уәкілетті органның басшысына жолдайды;
4) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды;
5) орындаушы құжаттарды қарайды, шешімді немесе бас тартуды дайындайды және уәкілетті органның басшысына жолдайды;
6) шешімге немесе бас тартуға уәкілетті органның басшысы қол қояды, ЖАО-ға жолдайды;
7) ЖАО шешімді қабылдайды немесе ЖАО-ның басшылығы бас тартуға қол қояды және оларды ЖАО кеңсесінің қызметкеріне жолдайды;
8) ЖАО кеңсесінің қызметкері шешімді немесе бас тартуды тіркейді және алушыға немесе оның сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасына береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Алушы немесе оның сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ЖАО-ға ұсынады.
13. Алушыға немесе оның сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасына тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі, онда:

5. Ответственность должностных лиц оказывающих государственные услуги
17. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководитель уполномоченного органа и руководство МИО (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого
назначения земельного участка"
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ )
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии МИО
Руководство
МИО
Руководитель уполномочен-ного органа
Исполнитель
Руководитель уполномоченного
органа
МИО
Руководство МИО
Сотрудник канцелярии МИО
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация документов
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов
Рассмотрение
документов
Визирование решения либо отказа
Принятие решения
Подписание отказа
Регистрация решения
либо отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядитель-ное решение)
Выдача расписки,
предоставле-
ние документов руководству МИО
Направление документов руководи-
телю уполномо-
ченного органа
Определение исполнителя
Подготовка и предоставление решения либо отказа руководителю уполномочен-
ного органа
Предоставление
решения либо отказа
руководству МИО
Направление решения сотруднику канцелярии МИО
Направление отказа сотруднику канцелярии МИО
Выдача решения либо отказа получателю или его уполномочен-ному лицу по доверенности
5
Сроки исполнения
В течении времени, равного
3 рабочим дням,, при этом для сотрудника канцелярии МИО – не более 30 минут
1 рабочий день
27 рабочих дней
1 рабочий день
3 рабочих дня
В течении времени, равного
2 рабочим дням, при этом для сотрудника канцелярии МИО – не более 30 минут
При непредставлении полного перечня документов, указанных в пункте 11 стандарта, МИО письменно информирует получателя или его уполномоченное лицо по доверенности о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии МИО
Руководство МИО
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
МИО

5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Уәкілетті органның басшысы мен ЖАО-ның басшылығы (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапкершілікте болады.
18. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мәселелері бойынша әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын
өзгертуге шешім беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің және өзара байланысының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі үдерістердің іс-әрекеттері (барысы, жұмыс ағыны)
1
іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) N
1
2
3
4
5
6
7
2
ҚФБ атауы
ЖАО кеңсесінің қызметкері
ЖАО-ның басшылығы
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
Уәкілетті органның басшысы
ЖАО
ЖАО-ның басшылығы
ЖАО кеңсесінің қызметкері
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды тіркеу
Құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау
Шешімге немесе
бас тартуға қол қою
Шешімді қабылдау
Бас тартуға қол қою
Шешімді немесе бас тартуды тіркеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Қолхат беру, ЖАО-ның басшысына құжаттарды ұсыну
Уәкілетті органның басшысына жолдау
Орындаушыны анықтау
Шешімді немесе бас тартуды дайындау және уәкілетті органның басшысына ұсыну
Шешімді немесе бас тартуды ЖАО-ға ұсыну
Шешімді ЖАО кеңсесінің қызметкеріне жолдау
Бас тартуды ЖАО кеңсесінің қызметкері-не жолдау
Алушыға немесе оның сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасына шешімді немесе бас тартуды беру
5
Орындау мерзімдері
3 жұмыс күніне тең уақыт ішінде, бұл ретте, ЖАО кеңсесінің қызметкері үшін – 30 минуттан аспайды
1 жұмыс күні
27 жұмыс күні
1 жұмыс күні
3 жұмыс күні
2 жұмыс күніне тең уақыт ішінде, бұл ретте, ЖАО кеңсесінің қызметкері үшін – 30 минуттан аспайды
Стандарттың 11-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда ЖАО алушының немесе оның сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасының құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағыны)
ЖАО кеңсесінің
қызметкері
ЖАО-ның басшылығы
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
ЖАО

1. Регистрация документов, выдача расписки
3. Рассмотрение документов
5. Рассмотрение документов
7. Рассмотрение
документов
10. Принятие и направление решения сотруднику канцелярии МИО
2. Предоставление документов руководству МИО
4. Направление документов руководителю уполномоченного органа
6. Определение исполнителя
8. Подготовка и предоставление решения руководителю уполномоченного органа
11. Регистрация и выдача решения получателю или его уполномоченному лицу по доверенности
9. Визирование и предоставление решения МИО
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии МИО
Руководство МИО
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
1. Регистрация документов, выдача расписки
3. Рассмотрение документов
5. Рассмотрение документов
7. Рассмотрение документов
2. Предоставление документов  руководству МИО
4. Направление документов руководителю уполномоченного органа
6. Определение исполнителя
8. Подготовка и предоставление отказа руководителю уполномоченного органа
11. Регистрация и выдача отказа получателю или его уполномоченному лицу по доверенности
10. Подписание и направление отказа сотруднику канцелярии МИО
9. Визирование и предоставление отказа МИО
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого
назначения земельного участка"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 4
к постановлению акимата Кызылординской области
от "29" декабря 2012 года N 723
Регламент государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – физические и юридические лица (далее – получатель);
2) исполнитель – сотрудник государственного учреждения "Управление земельных отношений Кызылординской области", отдела земельных отношений района (города областного значения), в обязанности которого входит оформление документов по утверждению кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством;
3) уполномоченный орган – государственное учреждение "Управление земельных отношений Кызылординской области", отдел земельных отношений района (города областного значения).
2. Общие положения
2. Настоящий регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года N 1392 (далее – стандарт).

1. Құжаттарды тіркеу, қолхат беру
3. Құжаттарды қарау
5. Құжаттарды
қарау
7. Құжаттарды қарау
10. Шешімді қабылдау және ЖАО кеңсесінің қызметкеріне жолдау
2. ЖАО-ның басшылығына құжаттарды ұсыну
4. Уәкілетті органның басшысына құжаттарды жолдау
6. Орындаушыны
анықтау
8. Шешімді дайындау және уәкілетті орган басшысына ұсыну
11. Шешімді тіркеу және алушыға немесе оның сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасына беру
9. Шешімге қол қою және ЖАО-ға ұсыну
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыс ағыны)
ЖАО кеңсесінің қызметкері
ЖАО-ның басшылығы
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
1. Құжаттарды тіркеу, қолхат беру
3. Құжаттарды қарау
5. Құжаттарды
қарау
7. Құжаттарды қарау
2. ЖАО-ның басшылығына құжаттарды ұсыну
4. Уәкілетті органның басшысына құжаттарды жолдау
6. Орындаушыны анықтау
8. Бас тартуды дайындау және уәкілетті орган басшысына ұсыну
11. Шешімді немесе бас тартуды тіркеу және алушыға немесе оның сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасына беру
10. Бас тартуға қол қою және ЖАО-ның кеңсе қызметкеріне жолдау
9. Бас тартуға қол қою және ЖАО-ға ұсыну
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын
өзгертуге шешім беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
2012 жылғы "29" желтоқсандағы N 723
Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысына
4-қосымша
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі - алушы);
2) орындаушы – міндеттеріне мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту бойынша құжаттарды рәсімдеу кіретін "Қызылорда облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімінің қызметкері;
3) уәкілетті орган – "Қызылорда облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы N 1392 қаулысымен бекітілген "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді.

3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом согласно пункта 1 стандарта по местонахождению земельного участка.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 14-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
6. Результатом оказания государственной услуги является утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка (далее – акт) на бумажном носителе или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа, в письменном виде (далее – отказ).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, адреса которых указаны в приложении 1 к стандарту, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, интернет-ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены в пунктах 7 и 9 стандарта.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае непредставления получателем или его уполномоченным лицом по доверенности государственной услуги документов, указанных в пункте 11 стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель или его уполномоченное лицо по доверенности предоставляет документы в уполномоченный орган;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа регистрирует документы, выдает расписку и предоставляет документы руководителю уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы и определяет исполнителя;
4) исполнитель рассматривает документы, подготавливает и направляет акт либо отказ руководителю уполномоченного органа;
5) руководитель уполномоченного органа утверждает и направляет акт либо подписывает и направляет отказ сотруднику канцелярии уполномоченного органа;
6) сотрудник канцелярии уполномоченного органа регистрирует и выдает акт либо отказ получателю или его уполномоченному лицу по доверенности.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Получатель или его уполномоченное лицо по доверенности предоставляет в уполномоченный орган документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
13. Получателю или его уполномоченному лицу по доверенности выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:

3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес жер учаскесінің орналасқан жері бойынша уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексiнiң 14-1-бабы негiзiнде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы бекiтілген жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісі (бұдан әрі – акт) немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап (бұдан әрі – бас тарту) беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты мекенжайлары стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органдардан, Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері стандарттың 7 және  9-тармақтарында көрсетілген.
10. Алушы немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды табыс етпеген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін құжаттар ұсынылған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін бергенге дейін мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) алушы немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасы уәкілетті органға құжаттарды ұсынады;
2) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді, қолхат береді және құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсынады;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды;
4) орындаушы құжаттарды қарайды, актіні немесе бас тартуды дайындайды және уәкілетті органның басшысына жолдайды;
5) уәкілетті органның басшысы актіні бекiтеді немесе бас тартуға қол қояды және оларды уәкілетті орган кеңсесінің қызметкеріне жолдайды;
6) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері актіні немесе бас тартуды тіркейді және алушыға немесе оның сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасына береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Алушы немесе оның сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасы мемлекеттік қызмет стандартының 11-тармағында көрсетілген құжаттарды уәкілетті органға ұсынады.
13. Алушыға немесе оның сенімхат бойынша уәкілетті тұлғасына құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі, онда: