Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача разрешения на размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения, а также в населенных пунктах"
Постановление Мангистауского областного акимата от 28 декабря 2012 года N 347. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 24 января 2013 года за N 2203. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15 августа 2013 года № 244
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15.08.2013 № 244.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 ноября  2000 года «Об административных процедурах», акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Выдача разрешения на размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения, а также в населенных пунктах».
2. Управлению пассажирского транспорта и автомобильных дорог Мангистауской области (Бисакаев У.С.) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официального опубликования в средствах массовой информации и размещения на интернет - ресурсе акимата Мангистауской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Алдашева С.Т.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                            Б. Мухамеджанов
«СОГЛАСОВАНО»
Исполняющий обязанности начальника
управления пассажирского транспорта
и автомобильных дорог Мангистауской области
Кожырбаев Н.К.
«28» декабря 2012 года
Начальник управления архитектуры и
градостроительства Маңгистауской области
Н. Жайлау
«28» декабря 2012 года
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от «28» декабря 2012 года № 347
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешения на размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения, а также в населенных пунктах»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент  государственной услуги «Выдача разрешения на размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения, а также в населенных пунктах» (далее – регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах»,  пункта 5 Правил размещения наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 1998 года № 845 «О совершенствовании правового обеспечения дорожного хозяйства» и стандартом государственной услуги «Выдача разрешения на размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения, а также в населенных пунктах», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан  от 16 октября 2012 года № 1315 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и местных исполнительных органов в сфере автомобильных дорог и внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 1998 года № 845 «О совершенствовании правового обеспечения дорожного хозяйства» и от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (далее – cтандарт).

"Облыстық және аудандық маңызы бар, жалпы пайдаланымдағы, сондай-ақ елді мекендердегі автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 28 желтоқсандағы N 347 қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 24 қаңтарда N 2203 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 15 тамыздағы № 244 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 15.08.2013 № 244 қаулысымен.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңына сәйкес, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Облыстық және аудандық маңызы бар, жалпы пайдаланымдағы, сондай-ақ елді мекендердегі автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Маңғыстау облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы (Ө.С. Бисақаев) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары С.Т. Алдашевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                             Б. Мұхаметжанов
«КЕЛІСІЛДІ»
Маңғыстау облысының жолаушылар
көлігі және автомобиль жолдары
басқармасы бастығының міндетін атқарушы
Н.Қ. Қожырбаев
«28» желтоқсан 2012 жыл
Маңғыстау облысының сәулет және
қала құрылыс басқармасының бастығы
Н. Жайлау
«28» желтоқсан 2012 жыл
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы «28» желтоқсан
№ 347 қаулысымен бекітілген
«Облыстық және аудандық маңызы бар, жалпы пайдаланымдағы, сондай-ақ елді мекендердегі автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Облыстық және аудандық маңызы бар, жалпы пайдаланымдағы, сондай-ақ елді мекендердегі автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі-регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, «Жол шаруашылығын құқықтық қамтамасыз етуді жетілдіру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 5 қыркүйектегі № 845 қаулысымен бекітілген Жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру ережесінің 5-тармағы және «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі мен жергілікті атқарушы органдардың автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Жол шаруашылығын құқықтық қамтамасыз етуді жетілдіру туралы» 1998 жылғы 5 қыркүйектегі № 845 және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 16 қазандағы № 1315 қаулысымен бекітілген «Облыстық және аудандық маңызы бар, жалпы пайдаланымдағы, сондай-ақ елді мекендердегі автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді.

2. В настоящем регламенте используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – физическое и юридическое лицо, которому оказывается государственная услуга (далее – получатель);
2) центр обслуживания населения (далее – ЦОН) – республиканское     государственное предприятие, осуществляющее организацию предоставления государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдаче документов по принципу «одного окна»;
3) структурно – функциональные единицы, которые участвуют в процессе
оказания государственной услуги (далее – СФЕ) – это ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы для их подсистемы.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача разрешения на размещение объекта наружной (визуальной) рекламы в населенных пунктах (далее – разрешение) или паспорта на размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе  отвода автомобильных дорог  общего пользования областного и районного значения на бумажном носителе (далее – паспорт) либо мотивированный ответ об отказе в выдаче разрешения или паспорта на бумажном носителе.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Государственная услуга оказывается структурными  подразделениями соответствующих местных исполнительных органов, осуществляющих функции в сфере архитектуры и градостроительства, автомобильных дорог (далее – структурное подразделение местного исполнительного органа) по адресам, указанным в приложении 1 к стандарту, а также через ЦОН на альтернативной основе по адресам, указанным в приложении 2 к cтандарту.
7. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в ЦОН и структурных подразделениях местного исполнительного органа
8. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 cтандарта.
9. Процесс оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги до выдачи ему результата государственной услуги:
при обращении в структурное подразделение местного исполнительного органа:
1) получатель подает заявление в структурное подразделение местного исполнительного органа с приложением необходимых документов, определенных в пункте 11 стандарта;
2) сотрудник структурного подразделения местного исполнительного органа осуществляет прием и регистрацию, выдает расписку, подтверждающую, что получатель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги и передает документы руководителю структурного подразделения местного исполнительного органа;

2. Осы регламентте мынадай ұғымдар қолданылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлға (бұдан әрі – алушы);
2) халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – ХҚКО) - жеке және (немесе) заңды тұлғалардың өтініштерін қабылдау мен «бір терезе» қағидаты бойынша құжаттарды беру бойынша мемлекеттік қызметті ұсынуды ұйымдастыруды жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорын;
3) мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-қызметтік бірліктер (бұдан әрі – ҚҚБ) – ол мүдделі органдардың жауапты адамдары, олардың ішкі жүйелері үшін ақпараттық жүйелер.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі елді мекендерге сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыруға рұқсат (бұдан әрі – рұқсат) беру немесе қағаз тасығышта облыстық және аудандық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының бөлінген белдеуіне сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыруға паспорт (бұдан әрі – паспорт) беру немесе қағаз тасығышта мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің талаптары
6. Мемлекеттік қызметті сәулет және қала құрылысы, автомобиль жолдары саласындағы қызметтерді жүзеге асыратын тиісті жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі – жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесі) стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша, сондай-ақ ХҚКО арқылы балама негізде стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетеді.
7. Мемлекеттік қызметті көрсетудің мәселелері бойынша, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсетудің барысы туралы ақпаратты ХҚКО-нан және жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінен алуға болады.
8. Мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімдері стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
9. Мемлекеттік қызметті алушының өтініш берген сәттен бастап оған мемлекеттік қызметтің нәтижесін бергенге дейін мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі:
жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесіне өтініш берген кезде:
1) алушы стандарттың 11-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды қоса отырып, жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесіне өтініш береді;
2) жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің қызметкері қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын қолхат береді және құжаттарды жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің басшысына жолдайды;

3) руководитель структурного подразделения местного исполнительного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного исполнителя структурного подразделения местного исполнительного органа;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения местного исполнительного органа рассматривает заявление на соответствие предъявляемым требованиям в течение трех рабочих дней, готовит проект разрешения или паспорта либо проект мотивированного отказа, подписывает руководителем, направляет сотруднику подразделения местного исполнительного органа;
5) сотрудник структурного подразделения местного исполнительного органа передает документы получателю;
при обращении в ЦОН:
1) получатель подает заявление в ЦОН;
2) инспектор ЦОН регистрирует заявление, выдает расписку получателю услуги о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема запроса; вида запрашиваемой государственной услуги; количества и названия приложенных документов; даты (времени) и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества инспектора ЦОН, принявшего заявление на оформление документов;
3) инспектор ЦОН передает документы инспектору накопительного отдела ЦОН;
4) инспектор накопительного отдела ЦОН осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в структурное подразделение местного исполнительного органа посредством курьерской связи;
Факт отправки пакета документов из ЦОН в структурное подразделение местного исполнительного органа фиксируется при помощи Сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
5) сотрудник структурного подразделения местного исполнительного органа фиксирует в информационной системе ЦОН (в случае отсутствия в структурном подразделении местного исполнительного органе собственной информационной системы), проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю;
6) руководитель структурного подразделения местного исполнительного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного исполнителя структурного подразделения местного исполнительного органа;
7) ответственный исполнитель структурного подразделения местного исполнительного органа рассматривает заявление на соответствие предъявляемым требованиям в течение трех рабочих дней, готовит проект разрешения или паспорта либо проект мотивированного отказа, подписывает руководителем, направляет сотруднику подразделения местного исполнительного органа;

3) жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын анықтайды;
4) жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы үш жұмыс күн ішінде өтініштің қойылатын талаптарға сәйкестілігін қарайды, рұқсаттың немесе паспорттың жобасын немесе дәлелді бас тартудың жобасын дайындайды, басшыға қол қойдырады, жергілікті
атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің қызметкеріне жолдайды;
5) жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің қызметкері құжаттарды алушыға береді;
ХҚКО-ға өтініш білдірген кезде:
1) алушы ХҚКО-ға өтініш береді;
2) ХҚКО инспекторы өтінішті тіркейді, қызметті алушыға сұрау салудың нөмірі мен қабылданған күні; сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі; қоса
берілген құжаттардың саны мен атаулары; құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны; құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚКО инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетіліп, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді;
3) ХҚКО инспекторы құжаттарды ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторына береді;
4) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды жинақтауды жүзеге асырады, тізілім жасайды, курьерлік байланыс арқылы құжаттарды жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесіне жібереді;
ХҚКО-дан құжаттар пакетін жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесіне жіберу фактісін мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттардың қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін Штрихкод сканерінің көмегімен белгілейді;
5) жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің қызметкері ХҚКО ақпараттық жүйесінде белгілейді (жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінде өзіндік ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда), алынған құжаттарды тіркеуді жүргізеді және басшының қарауына береді;
6) жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын анықтайды;
7) жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы үш жұмыс күн ішінде өтініштің қойылатын талаптарға сәйкестілігін қарайды, рұқсаттың немесе паспорттың жобасын немесе дәлелді бас тартудың жобасын дайындайды, басшыға қол қойдырады, жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің қызметкеріне жолдайды;

8) сотрудник структурного подразделения местного исполнительного органа направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН при этом фиксируя в информационной системе ЦОН (в случае отсутствия в структурном подразделении местного исполнительного органа собственной информационной системы).
При приеме готового результата оказания государственной услуги от структурного подразделения местного исполнительного органа, ЦОНом фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
9) инспектор ЦОН выдает получателю разрешение или паспорт либо мотивированный отказ.
10. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги  представляют документы, указанные в пункте 11 cтандарта.
11. Основание для отказа в предоставлении государственной услуги указано в пункте 16 cтандарта.
12. Требования к информационной безопасности:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
3. Описание действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник структурного подразделения местного исполнительного органа;
2) руководитель структурного подразделения местного исполнительного органа;
3) ответственный исполнитель структурного подразделения местного исполнительного органа;
4) инспектор ЦОН;
5) инспектор накопительного отдела ЦОН.
14. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указано в приложении 1 к настоящему регламенту.
15. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ указаны в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на размещение
наружной (визуальной) рекламы в полосе
отвода автомобильных дорог общего
пользования областного и районного
значения,а также в населенных пунктах»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Инспектор ЦОН
Инспектор накопительного
отдела ЦОН
Сотрудник структурного
подразделения местного
исполнительного органа
Руководитель структурного подразделения местного исполнительного органа
3
Наименование действия и их описание
Проводит регистрацию заявления, выдает расписку получателю передает документы инспектору накопительного отдела ЦОН
Осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в структурное подразделение местного исполнительного органа посредством курьерской связи
Проводит регистрацию полученных
документов и передает руководителю структурного подразделения местного исполнительного органа
Отписывает ответственному исполнителю структурного подразделения местного исполнительного органа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Прием заявления и документов на получение услуги
Сбор документов в
накопительный отдел
Регистрация запроса
с присвоением
номера заявлению
Маршрутизация запроса
5
Сроки исполнения
20 минут
20 минут
20 минут
1 день
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
Действия основного процесса
1
№ действия
(хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель  структурного подразделения местного исполнительного органа
Руководитель структурного подразделения местного исполнительного органа
Сотрудник структурного подразделения местного исполнительного органа
Инспектор ЦОН
3
Наименование действия и их описание
Рассматривает заявление на соответствие предъявляемым, требованиям готовит проект разрешения или паспорта либо проект мотивированного отказа, направляет руководителю структурного подразделения местного исполнительного органа
Подписывает проект разрешения или паспорта либо проект мотивированного отказа
Направляет разрешение или
паспорт либо
мотивированный отказ  в ЦОН
Выдает разрешение или паспорт либо
мотивированный отказ получателю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Формирование разрешения или паспорта либо мотивированного отказа
Подписание документа
Передача разрешения или паспорта либо мотивированного отказа в ЦОН
Выдача разрешения или паспорта либо мотивированного отказа
5
Сроки исполнения
в течение трех
рабочих дней
в течение
рабочего дня
в течение
рабочего дня
20 минут
6
Номер следующего действия
6
7
8
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Инспектор ЦОН
Группа 2 СФЕ
Инспектор накопительного отдела ЦОН
Группа 3 СФЕ
Сотрудник структурного
подразделения местного исполнительного органа
Группа 4 СФЕ Руководитель структурного подразделения местного исполнительного органа
Группа 5 СФЕ Ответственный исполнитель структурного подразделения местного исполнительного органа
Действие № 1
Регистрирует заявление, выдает расписку получателю услуги о приеме соответствующих документов, передает документы инспектору накопительного отдела ЦОН
Действие № 2
Осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в структурное подразделение местного исполнительного органа посредством курьерской связи
Действие № 3
Принимает заявление из ЦОН или от получателя, проводит регистрацию
полученных документов  и передает руководителю структурного подразделения местного исполнительного органа
Действие № 4 Осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного исполнителя структурного подразделения местного исполнительного органа
Действие № 5 Рассматривает заявление на соответствие предъявляемым требованиям в течение трех рабочих дней, готовит проект разрешения или паспорта, передает руководителю на подпись
Действие № 6
Подписывает разрешение или паспорт и передает сотруднику структурного подразделения местного испольнительного органа
Действие № 7
Направляет разрешение или паспорт в ЦОН
или выдает разрешение или паспорт получателю
Действие № 8
Выдает разрешение или паспорт получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ Инспектор ЦОН
Группа 2 СФЕ Инспектор накопительного отдела ЦОН
Группа 3 СФЕ Сотрудник структурного подразделения местного исполнительного органа
Группа 4 СФЕ Руководитель структурного подразделения местного исполнительного органа
Группа 5 СФЕ Ответственный исполнитель структурного подразделения местного исполнительного органа
Действие № 1
Регистрирует заявление, выдает расписку получателю услуги о приеме соответствующих документов, передает документы инспектору накопительного отдела ЦОН
Действие № 2
Осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в структурное подразделение местного исполнительного органа посредством курьерской связи
Действие № 3
Принимает заявление из ЦОН или от получателя, проводит регистрацию
полученных документов  и передает руководителю структурного подразделения местного исполнительного органа
Действие № 4 Осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного исполнителя структурного подразделения местного исполнительного органа
Действие № 5 Рассматривает заявление на соответствие предъявляемым требованиям в течение трех рабочих дней, готовит проект мотивированного отказа, передает руководителю на подпись
Действие № 6 Подписывает мотивированный отказ
Действие № 7
Направляет мотивированный отказ в ЦОН или выдает мотивированный отказ получателю
Действие № 8
Выдает мотивированный отказ получателю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на размещение
наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода
автомобильных дорог общего пользования
областного и районного значения, а также
в населенных пунктах»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Схема 1. Функциональное взаимодействие при обращении получателя услуги в cтруктурное подразделение местного исполнительного органа
Схема 2. Функциональное взаимодействие при обращении получателя услуги в ЦОН
(схемы смотрите в бумажном варианте)

8) жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚКО ақпараттық жүйесінде белгілей отырып (жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің өзіндік ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда), ХҚКО-ға жолдайды.
Дайын болған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінен қабылдау кезінде ХҚКО-мен келіп түскен құжаттар Штрихкод сканерінің көмегімен белгіленеді;
9) ХҚКО инспекторы алушыға рұқсат немесе паспортты немесе дәлелді бас тартуды береді.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушылар
стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
11. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартудың негіздемесі стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
12. Ақпарат қауіпсіздігіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (рұқсат етілмеген ақпаратты алудан қорғау)
2) тұтастық (рұқсат етілмеген ақпаратты өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (рұқсат етілмеген ақпаратты және ресурстарды ұстаудан қорғау).
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде іс-әрекеттердің (өзара іс-әрекеттің) сипаттамасы
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚҚБ:
1) жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің қызметкері;
2) жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
3) жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы;
4) ХҚКО инспекторы;
5) ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы.
14. Әрбір іс-әрекеттің орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚҚБ-нің жай іс-әрекеті жүйелігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы (рәсімдері, функциялары, операциялары) осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
15. Іс-әрекеттің логикалық жүйелігінің арасындағы өзара байланысты көрсететін схемалар (мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде) және ҚҚБ осы регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
«Облыстық және аудандық маңызы бар,
жалпы пайдаланымдағы, сондай-ақ елді
мекендердегі автомобиль жолдарының
жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі)
жарнама орналастыруға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) реттілігі және өзара іс-әрекетінің сипаттамасы
1-кесте. ҚҚБ іс-әрекетіне сипаттама
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет №
(жұмыс барысы)
1
2
3
4
2
ҚҚБ атауы
ХҚКО инспекторы
ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің қызметкері
Жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің басшысы
3
Іс-әрекеттің атауы және оның сипаттамасы
Өтінішті тіркеуді жүргізеді, алушыға қолхат береді, құжаттарды ХҚКО-ның жинақтаушы бөлімінің инспекторына жібереді
Құжаттарды жинақтауды жүзеге асырады, тізілім жасайды, курьерлік байланыс арқылы құжаттарды жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесіне жібереді
Қабылданған құжаттарға тіркеуді жүргізеді және құжаттарды жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің басшысына жолдайды
Жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын анықтайды
4
Аяқтау нысаны (дерек, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Қызметті алуға өтінішті және құжаттарды қабылдау
Жинақтаушы бөліміне құжаттарды жинау
Сұрау салуды тіркеу өтініштің нөмірін тіркеумен
Сұраудың бағыты
5
Орындау уақыты
20 минут
20 минут
20 минут
1 күн
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет №
(жұмыс барысы)
5
6
7
8
2
ҚҚБ атауы
Жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы
Жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің басшысы
Жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің қызметкері
ХҚКО
инспекторы
3
Іс-әрекеттің атауы және оның сипаттамасы
Өтінішті қойылған талаптарға сәйкестілігін қарайды, рұқсаттың немесе паспорттың жобасын немесе дәлелді бас тартудың жобасын дайындайды, жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің басшысына жолдайды
Рұқсаттың немесе паспорттың жобасына немесе дәлелді бас тартудың жобасына қол қояды
Рұқсатты немесе паспортты немесе дәлелді бас тартуды ХҚКО жібереді
Рұқсатты немесе паспортты немесе дәлелді бас тартуды алушыға береді
4
Аяқтау нысаны (дерек, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Рұқсатты немесе паспортты немесе дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Құжатқа қол қою
Рұқсатты немесе паспортты немесе дәлелді бас тартуды ХҚКО жіберу
Рұқсатты немесе паспортты немесе дәлелді бас тартуды беру
5
Орындау уақыты
үш жұмыс күні ішінде
жұмыс күні ішінде
жұмыс күні ішінде
20 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7
-
2-кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1-топ ҚҚБ
ХҚКО инспекторы
2-топ ҚҚБ
ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы
3-топ ҚҚБ
Жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің қызметкері
4-топ ҚҚБ
Жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің басшысы
5-топ ҚҚБ
Жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы
№ 1 қимыл
Өтінішті тіркейді, қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағанын растайтын қолхат береді, құжаттарды ХҚКО-ның жинақтаушы бөлімінің инспекторына жібереді
№ 2 қимыл
Құжаттарды жинақтауды жүзеге асырады, тізілім жасайды, курьерлік байланыс арқылы құжаттарды жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесіне жібереді
№ 3 қимыл
ХҚКО-дан немесе алушыдан өтінішті қабылдайды, қабылданған құжаттарға тіркеуді жүргізеді және құжаттарды жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің басшысына жолдайды
№ 4 қимыл
Келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын анықтайды
№ 5 қимыл
Үш жұмыс күні ішінде өтініштің қойылатын талаптарға сәйкестілігін қарайды, рұқсаттың немесе паспорттың жобасын дайындайды, басшыға қол қойдыруға береді
№ 6 қимыл
Рұқсатқа немесе паспортқа қол қояды және жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің қызметкеріне жібереді
№ 7 қимыл
Рұқсатты немесе паспортты ХҚКО жолдайды немесе рұқсатты немесе паспортты алушыға береді
№ 8 қимыл
Рұқсатты немесе паспортты алушыға береді
3-кесте. Қолдану нұсқалары. Балама үдеріс
1-топ ҚҚБ
ХҚКО инспекторы
2-топ ҚҚБ
ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы
3-топ ҚҚБ
Жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің қызметкері
4-топ ҚҚБ
Жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің басшысы
5-топ ҚҚБ
Жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы
№1 қимыл
Өтінішті тіркейді, қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағанын растайтын қолхат береді, құжаттарды ХҚКО-ның жинақтаушы бөлімінің инспекторына жібереді
№ 2 қимыл
Құжаттарды жинақтауды жүзеге асырады, тізілім жасайды, курьерлік байланыс арқылы құжаттарды жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесіне жібереді
№ 3 қимыл
ХҚКО-дан немесе алушыдан өтінішті қабылдайды, қабылданған құжаттарға тіркеуді жүргізеді және құжаттарды жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің басшысына жолдайды
№ 4 қимыл
Келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын анықтайды
№ 5 қимыл
Үш жұмыс күні ішінде өтініштің қойылатын талаптарға сәйкестілігін қарайды, дәлелді бас тартудың жобасын дайындайды, басшыға қол қойдыруға береді
№ 6 қимыл
Дәлелді бас тартуға қол қояды
№ 7 қимыл
Дәлелді бас тартуды ХҚКО жолдайды немесе дәлелді бас тартуды алушыға береді
№ 8 қимыл
Алушыға дәлелді бас тартуды береді
«Облыстық және аудандық маңызы бар,
жалпы пайдаланымдағы, сондай-ақ елді
мекендердегі автомобиль жолдарының
жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі)
жарнама орналастыруға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) реттілігі және өзара іс-әрекетінің сипаттамасы
1 - схема. Жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінде қызметті алушы өтініш берген кезде өзара функционалдық іс-әрекеті
2-схема. Қызметті алушы ХҚКО-ға өтініш берген кезде берген кезде өзара функционалдық іс-әрекеті
(схемаларды қағаз нұсқасында қараңыз)