Об утверждении регламентов электронных государственных услуг в сфере образования
Постановление Мангистауского областного акимата от 29 декабря 2012 года N 351. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 28 января 2013 года за N 2211. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15 августа 2013 года № 244
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15.08.2013 № 244.
В соответствии c пунктом 2 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент электронной государственной услуги «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации»;
2) регламент электронной государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству»;
3) регламент электронной государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям».
4) регламент электронной государственной услуги «Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям».
2. Государственному учреждению «Управление образования Мангистауской области» (Жумашева Д.Н.) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официального опубликования в средствах массовой информации и размещения на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нургалиеву Х.Х.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                             Б. Мухамеджанов
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
С.Сарсенов
«29» декабря 2012 год
Утвержден постановлением
акимата Мангистауской области
от «29» декабря 2012 года № 351
Регламент электронной государственной услуги
«Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации» (далее – электронная государственная услуга) оказывается отделами образования районов и городов Мангистауской области, аппаратами акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее – услугодатель), через центры обслуживания населения (далее – Центр), а также через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz.

Білім саласындағы электрондық мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы N 351 қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 28 қаңтарда N 2211 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 15 тамыздағы № 244 қаулысымен
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 15.08.2013 № 244 қаулысымен.
«Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының 2-тармағына сәйкес, Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
4) «Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. «Маңғыстау облысының білім басқармасы» мемлекеттік мекемесі  (Д.Н. Жұмашева) осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды және Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары  Х.Х. Нұрғалиеваға жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                             Б. Мұхаметжанов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрі
А. Қ. Жұмағалиев
«29» желтоқсан 2012 жыл
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы «29» желтоқсан
№ 351 қаулысымен бекітілген
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке
дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою»
электрондық мемлекеттiк қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою» электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – электрондық мемлекеттік қызмет) Маңғыстау облысының аудандары мен қалаларының білім бөлімдерімен, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараттарымен (бұдан әрі – қызмет беруші), баламалы негізде Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы, сондай-ақ www.e.gov.kz «электронды үкімет» веб-порталы арқылы көрсетіледі.

2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации» (далее – Стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации» (далее – Регламент):
1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
3) единая нотариальная информационная система – это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее– ЕНИС);
4) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
5) государственная база данных «Физические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);
6) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее – ИС ЦОН);
7) получатель– физическое лицо;
8) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;

2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін  білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы «Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою» электрондық мемлекеттiк қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент) пайдаланылатын ұғымдар және қысқартулар:
1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
3) бiрыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе – бұл нотариалдық қызметтiң автоматтандырылуы және әдiлет органдары мен нотариалдық палаталардың өзара әрекеттесуі үшін арналған аппараттық - бағдарламалық кешен (бұдан әрі – БНАЖ);
4) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде жеке  кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
5) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы – ақпаратты автоматты түрде жинауға, сақтауға және өңдеуге, Қазақстан Республикасында жеке тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу мақсатында Жеке сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімін құруға және олар туралы өзекті және нақты мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және құзыреттері шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге субъектілерге де беруге арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДБ);
6) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі –Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы, сондай-ақ тиісті министрліктер мен ведомстволармен халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет ұсыну үдерісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ХҚКО АЖ);
7) алушы – жеке тұлға;
8) пайдаланушы – өзіне қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;

9) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
10) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
11) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
12) веб–портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
13) региональный шлюз «электронного правительства» – подсистема шлюза «электронного правительства», предназначенная для интеграции информационных систем «электронного акимата» в рамках реализации электронных услуг (далее – РШЭП);
14) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
15) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) получатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод получателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор получателем электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 Стандарта, а также выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;

9) транзакциялық қызмет – пайдаланушыларға электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдана отырып, өзара ақпарат алмасуды қажет ететiн электрондық ақпараттық ресурстарды ұсыну қызметі;
10) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
11) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды қолдана отырып, электронды нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
12) «электрондық үкіметтің» веб-порталы – барлық жинақталған үкіметтік ақпаратқа, соның ішінде нормативтік құқықтық базаға және электрондық мемлекеттік қызметтерге қол жеткізуге мүмкіндік беретін бірыңғай терезе түріндегі ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП);
13) «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі – электрондық қызметті жүзеге асыру шеңберінде «электрондық әкімдіктің» ақпараттық жүйелерінің кірігуі үшін арналған «электрондық үкіметтің» шлюзінің жүйесі (бұдан әрі – ЭҮӨШ);
14) «электрондық үкіметтің» шлюзі – электрондық мемлекеттік қызметтерді жүзеге асыру шеңберінде «электронды үкіметтің» ақпараттық жүйелерінің кірігуі үшін арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);
15) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, тиістiлiгi мен мазмұнының өзгеріссіздігін растайтын электрондық цифрлық белгілер жиынтығы (бұдан әрі – ЭЦҚ).
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет беруші әрекетінің тәртібі
6. Қызмет  берушінің  ЭҮП арқылы болатын қадамдық әрекеттері  мен шешімдері (ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекет жасаудың № 1 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) алушы ЖСН және парольдің көмегімен ЭҮП-да тіркелуді жүзеге асырады (ЭҮП-да тіркелмеген алушылар үшін жүргізіледі);
2) 1-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін ЭҮП-да алушының ЖСН мен паролін енгізуі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт – ЭҮП-да ЖСН және шартты белгі арқылы тіркелген алушы туралы мәліметтердің дұрыстығын тексеру;
4) 2 - үдеріс – алушы туралы деректерде қателіктердің болуына байланысты ЭҮП-мен авторлаудан бас тарту туралы хабарлама  қалыптастыру;
5) 3 - үдеріс – алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге сұраныс нысанын экранға шығару мен оның құрылымы мен нысанының талаптарын ескере отырып, нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу); сұраныс нысанына Стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың электронды түрдегі көшірмелерін тіркеу, сонымен қатар сұранысты куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;

6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП получателя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
12) процесс 8 – получение получателем результата услуги (направление в детские дошкольные организации либо уведомление о постановке на очередь в форме электронного документа), сформированного АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя через МИО (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через МИО) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в АРМ РШЭП ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания электронной государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;

6) 2 - шарт – ЭҮП-да ЭЦҚ - ның тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде бар не жоқтығын, сонымен бірге сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН-нің арасында) тексеру;
7) 4 - үдеріс – алушының ЭЦҚ дұрыстығының расталмауына байланысты сұралып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5 - үдеріс – алушының ЭЦҚ көмегімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсету сұранысын куәландыру және электронды құжатты (сұранысты) қызмет көрсетушінің өңдеуі үшін ЭҮШ арқылы ЭҮӨШ АЖО-на жіберу;
9) 6 - үдеріс – электрондық құжатты ЭҮӨШ АЖО-да тіркеу;
10) 3 - шарт – қызмет берушінің Стандартта көрсетілген, алушы  тіркеген құжаттардың және қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеру (өңдеу);
11) 7 - үдеріс – алушының құжаттарында қателіктердің болуына байланысты сұралып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құру;
12) 8 - үдеріс – алушының ЭҮӨШ АЖО-да қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электронды құжат түріндегі мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдама, мектепке дейінгі ұйымдарда орын болмаған жағдайда кезектіліктің нөмірі көрсетілген кезекке қою туралы хабарлама)  алуы. Электрондық құжат қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ-н қолдану арқылы қалыптастырылады.
7. Қызмет берушінің ЖАО арқылы болатын қадамдық әрекеттері мен
шешімдері (ЖАО арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекет жасаудың № 2 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) 1 - үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің электрондық  мемлекеттік қызметті көрсету үшін ЭҮӨШ АЖО -на ЖСН мен паролін  енгізуі (авторизациялау үдерісі);
2) 2 - үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығаруы және алушының деректерін енгізуі;
3) 3 - үдеріс – ЖТ МДҚ-на ЭҮШ арқылы алушының деректері туралы сұрау салуды жіберу;
4) 1 - шарт – ЖТ МДҚ-да алушы деректерінің болуын тексеру;
5) 4 - үдеріс – ЖТ МДҚ-да алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5 - үдеріс – сұрау салу нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуын белгілеу бөлігінде қызмет беруші қызметкерінің толтыруы және алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі мен оларды сұрау салу нысанына бекітуі, және электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі толтырылған (деректерді енгізу) сұрау салу нысанасын ЭЦҚ арқылы куәландыруы;

7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
9) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
10) процесс 8 – получение получателем результата электронной государственной услуги (направление в детские дошкольные организации либо уведомление о постановке на очередь в форме электронного документа), сформированного АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через Центр (диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через Центр) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания электронной государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод оператором Центра данных получателя, а также данных по доверенности представителя получателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности – данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных получателя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса получателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;

7) 6 - үдеріс – ЭҮӨШ АЖО-да электрондық құжатты тіркеу;
8) 2 - шарт – Стандартта көрсетілген алушының қоса берілген құжаттарының сәйкестігін және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін негізін қызмет беруші тексереді (өңдейді);
9) 7 - үдеріс – алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
10) 8 - үдеріс – алушының ЭҮӨШ АЖО-да қалыптастырылған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін (электронды құжат түріндегі мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдама, мектепке дейінгі ұйымдарда орын болмаған жағдайда кезектіліктің нөмірі көрсетілген кезекке қою туралы хабарлама) алуы. Электрондық құжат қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ-сын пайдаланумен қалыптастырылады.
8. Қызмет берушінің Орталық арқылы болатын қадамдық әрекеттері мен шешімдері (Орталық арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекет жасаудың № 3 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) 1 - үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін Орталық операторының ХҚКО АЖ АЖО-нда логин мен паролді енгізуі (авторизациялау үдерісі);
2) 2 - үдеріс – Орталық операторының, осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраныс нысанын экранға шығару мен алушы туралы мәліметтерді енгізу, сонымен қатар алушының сенімхат бойынша өкілінің деректерін енгізу (тек нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша, сенімхатты басқа түрде куәландыру жағдайында – сенімхат туралы мәліметтер толтырылмайды);
3) 3 - үдеріс – ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ-на алушының деректері туралы, сондай-ақ, алушының сенімхат бойынша өкілінің деректері туралы БНАЖ-ге сұраныс жіберу;
4) 1 - шарт – ЖТ МДҚ-да алушы туралы деректердің, БНАЖ-де сенімхат туралы деректердің болуын тексеру;
5) 4 - үдеріс – ЖТ МДҚ-да алушы туралы деректердің және БНАЖ-де сенімхат туралы деректердің болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5 - үдеріс – Орталық операторының сұраныс нысанын, құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгіге қатысты бөлігінде толтыру және алушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұраныс нысанына тіркеу, электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраныс нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру;
7) 6 - үдеріс – Орталық операторының ЭЦҚ-мен куәландырылған электронды құжатты (алушының сұранысын) ЭҮШ арқылы ЭҮӨШ АЖО-на жіберу;
8) 7 - үдеріс – электронды құжатты ЭҮӨШ АЖО-да тіркеу;

9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
11) процесс 9 – получение получателем через оператора Центра результата электронной государственной услуги (направление в детские дошкольные организации либо уведомление о постановке на очередь в форме электронного документа) сформированной АРМ РШЭП.
9. Формы заполнения запроса и ответа на электронную государственную услугу приведены на веб-портале «электронного правительства» www.egov.kz.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе «История получения услуг», а также при обращении в Центр.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
12. Структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ), которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги: сотрудник Центра.

9) 2 - шарт – алушының Стандартта көрсетілген құжаттарды тіркеуін және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі;
10) 8 - үдеріс – алушының құжаттарында қателіктердің болуына байланысты сұралып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құру;
11) 9 - үдеріс – алушының Орталық операторы арқылы ЭҮӨШ АЖО-да қалыптастырылған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін (электронды құжат түріндегі кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру) алуы.
9. Электрондық мемлекеттік қызметке сұрау салуды және жауапты толтыру нысандары www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб - порталында, сондай - ақ қызмет берушіде немесе орталықта келтірілген.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салуды орындау мәртебесін алушымен тексеру тәсілі: «электрондық үкімет» порталындағы «Қызметтерді алу тарихы» бөлімінде, сондай - ақ қызмет берушіге немесе орталыққа жүгінген кезде.
11. Қажетті ақпаратты және электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша кеңесті (оның ішінде шағымдану) ЭҮП сall - орталығының телефоны бойынша алуға болады: (1414).
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ ): Орталық қызметкері.

13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.

13. Іс - қимылдардың (рәсімдердің, функциялардың, операциялардың) дәйектілігін әрбір іс - қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
14. Олардың сипаттамасына сәйкес іс - қимылдардың (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграммалар осы Регламенттің 2 - қосымшасында келтірілген.

15. Формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, включая формы уведомления указаны в приложениях 3,4 к настоящему Регламенту.
16. Результаты оказания электронной государственной услуги получателям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 5 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги получателям:

15. Осы Регламенттің 34-қосымшаларында электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі (шығыс құжат), ескертпе нысанын қоса ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары, үлгілері келтірілген.
16. Алушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 5-қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Алушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:

1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
18. Техническое условие оказания электронной государственной услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН у лица, которому оказывается электронной государственной услуга;
3) авторизация с ПЭП;
4) наличие пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к регламенту электронной государственной
услуги «Регистрация детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в детские дошкольные
организации Республики Казахстан»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Наимено-вание СФЕ
Получа-тель
ПЭП
Полу-ча- тель
ПЭП
Полу-ча- тель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наимено-вание
действия (процес-са, процеду-ры, операции) и их описание
Автори-зуется на ПЭП по ИИН и пароля.
Форми-рует сооб- щение об отказе в связи с имею- щимися нару- шения-ми в данных полу- чателя
Выби-рает электрон- ную госу-дарствен- ную услу-гу и фор- ми- рует дан- ные зап- роса, выбо-ром полу-чате-ля ЭЦП.
Фор- ми- рует сооб-щение об отка-зе в связи с имею-щими-ся нару-ше- ниями в дан- ных полу-чате-ля ЭЦП
Удос-тове-рение (под-писа-ние) по- средством ЭЦП полу-чате-ля и на- прав-ление зап- роса в АРМ РШЭП
Ре- гист-рация доку-мента
Форми- рование сообще-ния об отказе в связи с имеющи-мися наруше-ниями в доку- ментах получа-теля
Получе-ние получа-телем резуль-тата элект- ронной госу- дарст- венной услуги
4
Форма заверше-ния (данные, документ органи- зационно–распо- ряди- тельное решение)
Отобра-жение уведом-ления об успеш- ном форми- ровании запроса
Форми-рова- ние сооб- щения об отказе в запра-шивае-мой элект-ронной госу- дарст-венной услуге
Марш-рути-зация зап- роса
Формирова-ние сооб-щения об отка-зе в запрашиваемой электрон- ной госу-дарствен- ной услу-ге
Марш-рути-зация запроса
Ре- гис- тра- ция зап- роса с при- свое-нием номе-ра заяв-лению
Форми- рование мотиви-рован- ного отказа
Отобра-жение выход- ного доку- мента
5
Сроки исполне-ния
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 мину-ты
1,5 мину-ты
30 се- кунд – 1 мину-та
3 дня
-
-
6
Номер следую- щего действия
2– если есть наруше-ния в данных получа-теля;
3–если
автори-зация прошла успешно
4 - если есть нару-шения в дан- ных полу-чате-ля;
5–если нару-шений нет
-
-
7 - если есть нару-шения в дан- ных полу-чате-ля;
8 –если нару-шений нет
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
1
№ дейст- вия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Наиме- нование СФЕ
Услу-года-тель
Услу-года-тель
Улуго-датель
ГБД ФЛ
Услу- года- тель
Услу- года- тель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наиме- нование
дейст- вия (про- цесса, проце- дуры, операции) и их описа- ние
Авто-ри- зует-ся на АРМ РШЭП через ИИН и паро-ля
Выбор сотрудни- ком услу-года-теля электрон- ной госу-дарствен- ной
услу-ги
Направление запро-са о данных полу- чателя в ГБД ФЛ
Форми-рова- ние сооб- щения об отсут-ствие данных ГБД ФЛ
Запол-нение формы запро-са с при- креп- лением скани-рован-ных доку- ментов и удос- тове- рением ЭЦП
Регис-трация доку- мента в АРМ РШЭП
Форми-рует сооб- щение об отказе в связи с имею- щимися нару- шения-ми в доку- ментах полу- чателя
Получе-ние получа-телем резуль-тата элект- ронной госу- дарст- венной услуги
4
Форма завер- шения (данные, доку- мент органи-зацион-но–рас-поряди-тельное решение)
Регистра- ция за- проса в сис- теме
Отоб-раже-ние уве- дом- ления об ус- пеш- ном фор- миро-вании за- проса
Марш- рути- зация запро-са
Форми-рова- ние моти- виро- ванно-го отказа
Регис-трация запро-са
в систе-ме с при- свое- нием номера заяви-теля
Регистрация запро-са
в систе-ме с при- свое- нием номера заяви-теля
Фор- миро- вание моти- виро- ванно-го отказа
Форми- рование резуль-тата элект- ронной госу- дарст- венной услуги - уведом-ления
5
Сроки исполнения
10–15 секунд
10 секунд
1,5 минуты
10-15 секунд
10-15 секунд
3 дня
-
-
6
Номер следую-щего дейст- вия
-
4 – если есть нару- шения;
5 – если нарушений нет
-
6
7– если есть нару- шения;
8–если нару- шений нет
-
-
Таблица 3. Описание действий СФЕ через Центр
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наиме- нование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Опе-ра- тор Центра
Опе- ратор Цент-ра
ГБД ФЛ, ЕНИС
Опе- ратор Цент-ра
Опера-тор Центра
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наиме- нование
дейст- вия (про- цесса, проце- дуры, опера- ции) и их описа- ние
Авто-ри- зует-ся опе- ратор Цент-ра по логи-ну и паро-лю
Вы- би- рает электронную государственную услугу и фор-ми- рует дан-ные зап-роса
На- прав-ление за- проса в ГБД ФЛ, ЕНИС
Форми-рует сооб- щение о невоз-мож- ности полу- чения данных в связи с отсут-ствием данных полу- чателя
За- пол- нение за- проса с при- креп-ление к форме за- проса необ-ходи-мых доку-мен- тов и удос-тове-рен- ние ЭЦП
На- прав- ление доку мента удос- тове- ренно-го (под- писан-ного) ЭЦП в АРМ РШЭП
Ре- гист-рация доку-мента
Фор- миро-вание сооб-щения об отка-зе в услу-ге в связи с имею-щими-ся нару-ше- ниями в доку-мен- тах полу-чате-ля
Полу-чение полу-чате-лем ре- зуль-тата элек-трон-ной госу-дар- ственной услу-ги
4
Форма завер- шения (данные, доку- мент
органи-зацион-но-рас-поряди-тельное решение)
Ре- гист-рация за- проса в сис- теме с при- свое-нием номе-ра заяв-лению
Ото-бра-же- ние уве-дом-ле- ния об ус- пеш-ном фор-ми- ро- ва- нии за- про-са
Марш-рути-зация за- проса
Форми-рова- ние моти- виро- ванно-го отказа
От- обра-жение уве- дом- ления об успешном фор- миро-вании за- проса
Марш- рути- зация запро-са
Ре- гист-рация за- проса с при- свое-нием номе-ра заяв-лению
Фор- миро-вание моти-вированно-го отка-за
Фор- миро-вание вы- ход- ного доку-мента
5
Сроки испол- нения
30 се- кунд – 1 мину-та
30 се- кунд
1,5 мину-ты
1,5 минуты
30 се- кунд – 1 мину-та
1 минута
3 дня
-
-
6
Номер следую-щего дейст- вия
2
3
4 - если есть нару-шения в дан- ных полу-чате-ля; 5–ес-ли нару-шений нет
-
-
-
8 – если есть нару-шения; 9 – если нару-шений нет
-
-
Приложение 2
к регламенту электронной государственной
услуги «Регистрация детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в детские дошкольные
организации Республики Казахстан»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через Центр
Таблица. Условные обозначения
(диаграммы и таблицу смотрите в бумажном варианте)
Приложение 3
к регламенту электронной государственной
услуги «Регистрация детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в детские дошкольные
организации Республики Казахстан»
Выходная форма положительного ответа на электронную государственную услугу
(форму смотрите в бумажном варианте)
Приложение 4
к регламенту электронной государственной
услуги «Регистрация детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в детские дошкольные
организации Республики Казахстан»
Выходная форма положительного ответа (направление в детские дошкольные организации) на электронную государственную услугу
Форма уведомления (регистрационного талона), предоставляемого получателю при постановке ребенка в очередь для направления в детские дошкольные организации
(формы смотрите в бумажном варианте)
Приложение 5
к регламенту электронной государственной
услуги «Регистрация детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в детские дошкольные
организации Республики Казахстан»
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________
(наименование услуги)

1) құпиялылық (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпаратты және ресурстарды рұқсатсыз ұстап қалудан қорғау).
18. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
1) Интернетке шығу;
2) электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін тұлғаның ЖСН-і болуы;
3) ЭҮП-мен авторландыру;
4) ЭЦҚ  пайдаланушының болуы.
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу
үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы
балаларды кезекке қою» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1.
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
2.
ҚФБ атауы
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
3.
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЖСН және пароль бойынша алушы ЭҮП-та авторланады
Алушының деректерінде бұзушылықтар-дың болуына байланысты, бас тарту хабарламасын қалыптастырады
Алушы электрондық мемлекеттік қызметті таңдайды және сұрау салудың деректерін қалыптастыра-ды, алушының ЭЦҚ таңдауы
Алушының  ЭЦҚ деректерінде бұзушылықтар-дың болуына байланысты, бас тарту хабарламасын қалыптастырады
Алушының ЭЦҚ арқылы куәландыруы (қол қою) және сұрау салуды ЭҮӨШ АЖО-ға жіберуі
Құжатты тіркеу
Алушының құжаттарында бұзушылықтар-дың болуына байланысты, бас тарту хабарламасын қалыптастырады
Алушының электрондық мемлекеттік қызметтің қорытындысын алуы
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық- басшылық ету шешімі)
Сұрау салуды ойдағыдай қалыптастыру бойынша хабарламаны
көрсету
Сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен  бас
тарту хабарламасын қалыптастырады
Сұрау салуды маршруттау
Сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметке  бас тарту хабарламасын қалыптастырады
Сұрау салуды маршруттау
Өтінішке номер беру арқылы сұрау салуды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжаттың көрсетілуі
5.
Орындау мерзімдері
30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
30 секунд – 1 минут
3 жұмыс күні
-
-
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
2 – егер алушының деректерінде бұзушылық болса;
3 – егер авторландыру ойдағыдай өтсе
4 – егер алушының деректерінде бұзушылық болса;
5 – егер бұзушылық болмаса
7 –  егер алушының деректерінде бұзушылық болса;
8 – егер бұзушылық болмаса
2-кесте. Қызмет беруші арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1.
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
2.
ҚФБ, АЖ атауы
Қызмет беруші
Қызмет беруші
Қызмет беруші
ЖТ МДҚ
Қызмет беруші
Қызмет беруші
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
3.
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЭҮӨШ АЖО-да ЖСН және пароль арқылы авторланады
Қызмет берушінің қызметкері электронды мемлекеттік қызметті таңдауы
ЖТ МҚД-не алушының деректері туралы сұрау салуды жіберу
ЖТ МДҚ-да деректердің жоқ жөніндегі хабарламаны қалыптастыру
Сұрау салудың формасын сканерленген құжаттарды тіркеу арқылы толтыру және ЭЦҚ куәландыру
ЭҮӨШ АЖО-да құжатты тіркеу
Алушының құжаттарында бұзушылықтар-дың болуына байланысты, бас тарту хабарламасын қалыптастырады
Алушының электрондық мемлекеттік қызметтің қорытындысын алуы
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық- басшылық ету шешімі)
Жүйеде сұрау салуды тіркеу
Сұрау салуды ойдағыдай қалыптастыру бойынша хабарламаны көрсету
Сұрау салуды маршруттау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Сұрау салуды ойдағыдай қалыптастыру бойынша хабарламаны көрсету
Өтінішке нөмір беру арқылы сұрау салуды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжаттың көрсетілуі
5.
Орындау мерзімдері
10 – 15 секунд
10 секунд
1,5 минут
10 – 15 секунд
10 – 15 секунд
3 жұмыс күні
-
-
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
4 – егер бұзушылық болса;
5 – егер бұзушылық болмаса
7 –  егер бұзушылық болса;
8 – егер бұзушылық болмаса
3-кесте. Орталық арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1.
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2.
ҚФБ, АЖ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
Орталық
Орталық
ЖТ МДҚ,  БНАЖ
Орталық
Орталық
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
3.
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Орталық операторы логин және пароль арқылы авторланады
Электрондық мемлекеттік қызметті таңдайды және сұрау салудың деректерін қалыптастыра-ды
ЖТ МДҚ-на,  БНАЖ-не сұрау салудың жіберілуі
Алушының деректері болмауына байланысты, деректерді ала алмау жөніндегі хабарламасын қалыптасты-рады
Сұрау салудың формасына қажетті құжаттарды тіркеу арқылы толтыру және ЭЦҚ куәландыру
ЭҮӨШ АЖО-қа ЭЦҚ куәланды-рылған (қол қойылған) құжатты жіберу
Құжатты тіркеу
Алушының құжаттарында бұзушылықтар-дың болуына байланысты, бас тарту хабарламасын қалыптастырады
Алушының электрондық мемлекеттік қызметтің қорытынды-сын алуы
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық- басшылық ету шешімі)
Өтінішке нөмір беру арқылы сұрау салуды жүйеде тіркеу
Сұрау салуды ойдағыдай қалыптастыру бойынша хабарламаны көрсету
Сұрау салуды маршруттау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Сұрау салуды ойдағыдай қалыптастыру бойынша хабарламаны көрсету
Сұрау салуды маршруттау
Өтінішке нөмір беру арқылы сұрау салуды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжаттың көрсетілуі
5.
Орындау мерзімдері
30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
30 секунд – 1 минут
1 минут
3 жұмыс күні
-
-
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4 – егер алушының деректерінде бұзушылық болса;
5 – егер бұзушылық болмаса
8 –  егер бұзушылық болса;
9 – егер бұзушылық болмаса
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекет жасаудың № 1 диаграммасы
Қызмет беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекет жасаудың № 2 диаграммасы
Орталық арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекет жасаудың № 3 диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
(диаграммалар мен кестені қағаз нұсқасынан қараңыз)
«Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жіберу үшін мектепке
дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы
балаларды кезекке қою» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке арналған өтініштің экрандық нысаны
(нысанды қағаз нұсқасынан қараңыз)
«Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жіберу үшін мектепке
дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы
балаларды кезекке қою» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған дұрыс жауаптың шығыс нысаны
(нысандарды қағаз нұсқасынан қараңыз)
Мектепке дейінгі балалар ұйымына жіберу үшін мектепке дейінгі жастағы балаларды тіркеу туралы хабарлама
(хабарламаны қағаз нұсқасынан қараңыз)
Электрондық мемлекеттік қызметтің теріс (бас тарту) жауабының шығыс нысаны
Теріс жауаптың шығыс нысаны бас тартуды негіздеу мәтінімен еркін нысандағы хат түрінде ұсынылады.
«Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жіберу үшін
мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою»
электрондық мемлекеттік қызмет
регламентіне
5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсеткіштерін анықтауға арналған сауалнама түрі: «сапа» және «қолжетімділік»
____________________________________________________________
(қызмет атауы)

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден постановлением
акимата Мангистауской области
от «29» декабря 2012 года № 351
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача справок по опеке и попечительству»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача справок по опеке и попечительству» (далее – электронная государственная услуга) оказывается отделами образования районов и городов Мангистауской области, аппаратами акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее – услугодатель), через центры обслуживания населения (далее – Центр), а также через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz.
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству» (далее – Стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству» (далее – Регламент):
1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
3) единая нотариальная информационная система – это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее – ЕНИС);
4) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
5) государственная база данных «Физические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);

1. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сапасы мен нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы «29» желтоқсан
№ 351 қаулысымен бекітілген
«Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру»
электрондық мемлекеттiк қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру» электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – электрондық мемлекеттік қызмет) Маңғыстау облысының аудандары мен қалаларының білім бөлімдері (бұдан әрі – қызмет беруші) баламасыз негізде Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы, сондай-ақ www.e.gov.kz «электронды үкімет» веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5 Осы «Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру» электрондық мемлекеттiк қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент) пайдаланылатын ұғымдар және қысқартулар:
1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
3) бiрыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе – бұл нотариалдық қызметтiң автоматтандырылуы және әдiлет органдары мен нотариалдық палаталардың өзара әрекеттесуі үшін арналған аппараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі – БНАЖ);
4) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
5) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы – ақпаратты автоматты түрде жинауға, сақтауға және өңдеуге, Қазақстан Республикасында жеке тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу мақсатында Жеке сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімін құруға және олар туралы өзекті және нақты мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және құзыреттері шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге субъектілерге де беруге арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДБ);

4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор получателем электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 Стандарта, а также выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП получателя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
12) процесс 8 – получение получателем результата услуги (выдача справки по опеке и попечительству в форме электронного документа), сформированного АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с  использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя через Центр (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через Центр) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператором Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания электронной государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод оператором Центра данных получателя, а также данных по доверенности представителя получателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности – данные доверенности не заполняются);

4) 2 - үдеріс – алушы туралы деректерде қателіктердің болуына байланысты ЭҮП-мен авторлаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3 - үдеріс – алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге сұраныс нысанын экранға шығару мен оның құрылымы мен нысанының талаптарын ескере отырып, нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу); сұраныс нысанына Стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың электронды түрдегі көшірмелерін тіркеу, сонымен қатар сұранысты куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
6) 2 - шарт – ЭҮП - да ЭЦҚ - ның тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде бар не жоқтығын, сонымен бірге сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН-нің арасында) тексеру;
7) 4 - үдеріс – алушының ЭЦҚ дұрыстығының расталмауына байланысты сұралып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5 - үдеріс – алушының ЭЦҚ көмегімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсету сұранысын куәландыру және электронды құжатты (сұранысты) қызмет көрсетушінің өңдеуі үшін ЭҮШ арқылы ЭҮӨШ АЖО-на жіберу;
9) 6 - үдеріс – электрондық құжатты ЭҮӨШ АЖО-да тіркеу;
10) 3 - шарт – қызмет берушінің Стандартта көрсетілген, алушы тіркеген құжаттардың және қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеру (өңдеу);
11) 7 - үдеріс – алушының құжаттарында қателіктердің болуына байланысты сұралып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құру;
12) 8 - үдеріс – алушының ЭҮӨШ АЖО-да қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электронды құжат түріндегі қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама) алуы. Электрондық құжат қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ-н қолдану арқылы қалыптастырылады.
7. Қызмет берушінің Орталық арқылы болатын қадамдық әрекеттері мен шешімдері (Орталық арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекет жасаудың № 2 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) 1 - үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін Орталық операторының ХҚКО АЖ АЖО-нда логин мен паролді енгізуі (авторизациялау үдерісі);
2) 2 - үдеріс – Орталық операторының, осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраныс нысанын экранға шығару мен алушы туралы мәліметтерді енгізу, сонымен қатар алушының сенімхат бойынша өкілінің деректерін енгізу (тек нотариалды куәландырылған  сенімхат  бойынша,  сенімхатты  басқа  түрде куәландыру жағдайында – сенімхат туралы мәліметтер толтырылмайды);

3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных получателя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса получателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
11) процесс 9 – получение получателем через оператора Центра результата электронной государственной услуги (выдача справки по опеке и попечительству в форме электронного документа), сформированного АРМ РШЭП.
8. Формы заполнения запроса и ответа на электронную государственную услугу приведены на веб-портале «электронного правительства» www.egov.kz.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе «История получения услуг», а также при обращении в Центр.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).

3) 3 - үдеріс – ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ-на алушының деректері туралы, сондай-ақ, алушының сенімхат бойынша өкілінің деректері туралы БНАЖ-ге сұраныс жіберу;
4) 1 - шарт – ЖТ МДҚ-да алушы туралы деректердің, БНАЖ-де сенімхат туралы деректердің болуын тексеру;
5) 4 - үдеріс – ЖТ МДҚ-да алушы туралы деректердің және БНАЖ - де сенімхат туралы деректердің болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5 - үдеріс – Орталық операторының сұраныс нысанын, құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгіге қатысты бөлігінде толтыру және алушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұраныс нысанына тіркеу, электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраныс нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру;
7) 6 - үдеріс – Орталық операторының ЭЦҚ - мен куәландырылған электронды құжатты (алушының сұранысын) ЭҮШ арқылы ЭҮӨШ АЖО-на жіберу;
8) 7 - үдеріс – электронды құжатты ЭҮӨШ АЖО - да тіркеу;
9) 2 - шарт – алушының Стандартта көрсетілген құжаттарды тіркеуін және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі;
10) 8 - үдеріс – алушының құжаттарында қателіктердің болуына байланысты сұралып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құру;
11) 9 - үдеріс – алушының Орталық операторы арқылы ЭҮӨШ АЖО-да қалыптастырылған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін (электронды құжат түріндегі қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама) алуы.
8. Қызметтің сұранысы мен жауабының нысандары «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталында келтірілген.
9. Алушының электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұраныстың орындалу мәртебесін тексеру әдісі: «электрондық үкімет» порталындағы «Қызмет алу тарихы» бөлімінде, сондай - ақ Орталыққа жүгінгенде.
10. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қажетті ақпаратты және кеңесті саll – орталықтың (1414) телефонынан алуға болады.

3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
11. Структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ), которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги: сотрудник Центра.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.

3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
11. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық – функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ): Орталық қызметкері.
12. Әрекеттердің (рәсімдер, функциялар, операциялардың)  кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы, әр әрекеттің орындалу мерзімі көрсетіле отырып, осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.

13. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
14. Формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, включая формы уведомления указаны в приложениях 3,4 к настоящему Регламенту.
15. Результаты оказания электронной государственной услуги получателям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 5 к настоящему Регламенту.

13. Олардың сипаттамасына сәйкес іс - қимылдардың (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) қисынды кезектілігінің арасындағы өзара әрекеттестікті көрсететін диаграммалар осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
14. Осы Регламенттің 34-қосымшаларында соларға сәйкес нәтижесі берілуі тиіс электрондық мемлекеттік қызметтердің бланк үлгілері, нысандары (шығыс құжаттары) келтірілген.
15. Алушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламентке 5 - қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

16. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги получателям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
17. Техническое условие оказания электронной государственной услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН у лица, которому оказывается электронной государственной услуга;
3) авторизация с ПЭП;

16. Алушыларға қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) конфиденциалдылық (ақпаратты заңсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты заңсыз өзгертуден қорғау);
3) қол жетімділік (ақпарат пен ресурстарды заңсыз ұстап қалудан қорғау).
17. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
1) интернетке шығу;
2) электрондық мемлекеттік қызмет көрсетіліп жатқан тұлғаның ЖСН-і болуы;
3) ЭҮП-мен авторизациялау;

4) наличие пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к регламенту электронной государственной услуги
«Выдача справок по опеке и попечительству»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
№ дейст-вия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Наиме-нова- ние СФЕ
Полу-ча- тель
ПЭП
Полу- ча- тель
ПЭП
Полу- ча- тель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наиме- нова- ние дейст-вия (про-  цесса, проце-дуры, опера-ции) и их описа-ние
Авто-ри- зует-ся на ПЭП по ИИН и паро-лю
Форми-рует сооб- щение об отказе в связи с имею- щимися нару- шения-ми в данных полу- чателя
Выби-рает элек-трон-ную госу-дарствен- ную услу-гу и фор- ми- рует дан- ные за- проса, выбор полу-чате-лем ЭЦП
Форми-рует сооб- щение об отказе в связи с имею- щимися нару- шения-ми в данных полу- чателя ЭЦП
Удос-тове-рение (под-писа-ние) по- сред-ством ЭЦП полу-чате-ля и на- прав-ление за- проса в АРМ РШЭП
Ре- гис-тра-ция до- ку- мен-та
Форми-рова- ние сооб- щения об отказе в связи с имею- щимися нару- шения-ми в доку- ментах полу- чателя
Полу-че- ние полу-чате-лем резу-льта-та элек-трон-ной госу-дарствен- ной услу-ги
4
Форма завер-шения (дан- ные, доку- мент орга- низа- ционно-ра- споря-ди- тель- ное реше- ние)
От- обра-жение уве- дом- ления об ус- пеш- ном фор- миро-вании за- проса
Форми-рова- ние сооб- щения об отказе в запра-шивае-мой элект-ронной госу- дарст-венной услуге
Марш-рути-зация за- проса
Форми-рова- ние сооб- щения об отказе в запра-шивае-мой элект-ронной госу- дарст-венной услуге
Марш-рути-зация за- проса
Ре- гистра- ция за- про-са с при-своением номера за- яв- ле- нию
Форми- рова- ние моти- виро- ванно-го отказа
От- обра-жение вы- ход- ного доку-мента
5
Сроки испол-нения
30 се- кунд – 1 мину-та
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
30 се- кунд – 1 мину-та
1 минута
15 минут
5 рабо-чих дней
6
Номер сле- дующе-го дейст-вия
2 – если есть нару-шения в дан- ных полу-чате-ля;
3 – если авто-риза-ция прош-ла ус- пешно
-
4 – если есть нару-шения в дан- ных полу-чате-ля;
5 – если нару-шений нет
-
-
7 – если есть на- ру- ше- ния в дан-ных по- лу- ча- теля;8 – если на- ру- ше- ний нет
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через Центр
1
№ дейст-вия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наиме-нова- ние СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Опе- ратор Цент-ра
Опе-ра- тор Центра
ГБД ФЛ, ЕНИС
Опе- ратор Цент-ра
Опе-ра- тор Центра
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наиме-нова- ние дейст-вия (про- цесса, проце-дуры, опера-ции) и их описа-ние
Ав- то- ри- зуется опе-ра- тор Центра по ло- гину и па- ролю
Выби-рает элек-трон-ную госу-дарствен- ную услу-гу и фор- миру-ет дан- ные за- проса
На- правле- ние за- про-са в ГБД ФЛ, ЕНИС
Фор-ми- рует сообще- ние о не- воз-мож-нос-ти по- лу- че- ния дан-ных в свя-зи с от- сутстви-ем дан-ных по- лу- ча- теля
За- пол- нение за- проса с при- креп-ле- нием к форме за- проса необ-ходи-мых доку-мен- тов и удос-тове-рение ЭЦП
На- правле- ние до- ку- мен-та удостоверен-ного (подпи- сан-ного) ЭЦП в АРМ РШЭП
Ре- гистра- ция до- ку- мен-та
Фор- миро-вание сооб-щения об отка-зе в связи с имею-щими-ся нару-ше- ниями в доку-мен- тах полу-чате-ля
Полу-чение полу-чате-лем ре- зуль-тата элек-трон-ной госу-дарствен- ной услу-ги
4
Форма
завер-шения (дан- ные, доку- мент орга- низа- ционно-ра- споря-ди- тель- ное реше- ние)
Ре- гистра- ция за- про-са в сис-теме с при-своением но- мера заявле- нию
От- обра-жение уве- дом- ления об ус- пеш- ном фор- миро-вании за- проса
Мар-шру-ти- за- ция за- про-са
Фор-ми- ро- ва- ние мо- ти- ви- ро- ван-ного от- каза
От- обра-жение уве- дом- ления об ус- пеш- ном фор- миро-вании за- проса
Мар-шру-ти- за- ция за- про-са
Ре- гис-тра-ция за- про-са с при-своением но- мера заявле- нию
Формирова-ние моти-виро-ван- ного отка-за
Фор- миро-ва- ние вы- ход- ного доку-мента
5
Сроки испол-нения
30 се- кунд – 1 ми- нута
30 се- кунд
1,5 ми- нут
1,5 ми- нут
30 се- кунд – 1 мину-та
1 ми- нута
30 се- кунд – 1 ми- нута
15 минут
5 рабо-чих дней
6
Номер сле- дующе-го дейст-вия
2
3
4 – если есть наруше- ния в дан-ных получателя;
5 – если наруше- ний нет
-
-
-
8 – если есть наруше- ния; 9 – если наруше- ний нет
-
-
Приложение 2
к регламенту электронной государственной услуги
«Выдача справок по опеке и попечительству»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через Центр Таблица. Условные обозначения
(диаграммы и таблицу смотрите в бумажном варианте)
Приложение 3
к регламенту электронной государственной услуги
«Выдача справок по опеке и попечительству»
Выходная форма положительного ответа на электронную государственную услугу
(форму смотрите в бумажном варианте)
Уведомления, предоставляемые получателю
Уведомления предоставляются по мере изменения статуса исполнения заявления, либо в случае продления срока оказания услуги. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства».
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу, предоставляемого получателю
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа при формировании заключения комиссии.
Приложение 4
к регламенту электронной государственной услуги
«Выдача справок по опеке и попечительству»
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________________
(наименование услуги)

4) пайдаланушының ЭЦҚ болуы.
«Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама
беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс - әрекеттерінің сипаттамасы
1.
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
2.
ҚФБ атауы
Алушы
ЭҮП
Алушы
ЭҮП
Алушы
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
3.
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның)
атауы және олардың сипаттамасы
ЖСН және пароль бойынша ЭҮП авторизация-ланады
Алушы деректерінде қателіктердің болуына байланысты қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құрады
Қызметті таңдайды, алушы ЭЦҚ-н таңдай отырып, сұраныс нысанын толтырады
Алушы ЭЦҚ-ң деректерінде қателіктердің болуына байланысты қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құрады
Алушының ЭЦҚ көмегімен куәландыру
(қол қою) және сұранысты ЭҮӨШ АЖО-на жіберу
Құжатты тіркеу
Алушы құжаттарында қателіктердің болуына байланысты қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құрады
Алушының электрондық мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуы
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешімі)
Сұраныс құрудың сәтті аяқталғаны жөніндегі хабарламаның көрінуі
Сұратылған электронды мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құру
Сұраныстың бағытталуы
Сұратылған электронды мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құру
Сұраныстың бағытталуы
Өтінішке нөмір қоя отырып, сұранысты тіркеу
Дәлелді бас тартуды құру
Шығыс құжатының көрінуі
5.
Орындау мерзімдері
30 секунд– 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
30 секунд – 1 минут
1 минут
15 минут
5 жұмыс күні
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
2-егер алушының деректерінде қателіктер болса; 3-егер авторизация сәтті өтсе
4-егер алушының деректерінде қателіктер болса; 5-қателіктер жоқ болса
-
-
7-егер алушының деректерінде қателіктер болса; 8-қателіктер жоқ болса
-
-
2-кесте. Орталық арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1.
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2.
ҚФБ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
Орталық операторы
Орталық операторы
ЖТ МДҚ, БНАЖ
Орталық операторы
Орталық операторы
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
3.
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Логин және пароль бойынша ХҚКО операторы авторизация-ланады
Қызметті таңдайды және сұраныс нысанын толтырады
ЖТ МДҚ, БНАЖ-ға сұраныс жолдау
Алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама құру
ЭЦҚ куәландыруымен және қажетті құжаттарды сұраныс нысанына тіркей отырып, сұранысты толтыру
ЭЦҚ куәландыруы-мен (қол қойылған) құжаттарды ЭҮӨШ АЖО-ға жолдау
Құжаттарды тіркеу
Алушы құжаттарында қателіктердің болуына байланысты қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құру
Алушының электрондық мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуы
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Өтінішке нөмір қоя отырып, сұранысты жүйеде тіркеу
Сұраныс құрудың сәтті аяқталғаны жөніндегі хабарламаның көрінуі
Сұраныстың бағытталуы
Дәлелді бас тартуды құру
Сұраныс құрудың сәтті аяқталғаны жөніндегі хабарламаның көрінуі
Сұраныстың бағытталуы
Өтінішке нөмір қоя отырып, сұранысты жүйеде тіркеу
Дәлелді бас тартуды құру
Қызмет нәтижесін құру- хабарлама
5.
Орындау мерзімдері
30 секунд– 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
30 секунд–
1 минут
1 минут
30 секунд – 1 минут
15 минут
5 жұмыс күні
6.
Келесі әрекеттің
нөмірі
2
3
4-егер алушының деректерінде қателіктер болса; 5-қателіктер жоқ болса
-
-
-
8-егер алушының деректерінде қателіктер болса; 9-қателіктер жоқ болса
-
-
«Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама
беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Электронды мемлекеттік қызметті ЭҮП арқылы көрсеткен кездегі функционалдық өзара әрекет жасаудың № 1 диаграммасы
Электронды мемлекеттік қызметті Орталық арқылы көрсеткен кездегі функционалдық өзара әрекет жасаудың № 2 диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
(диаграммалар мен кестені қағаз нұсқасынан қараңыз)
«Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтама беру» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған дұрыс жауаптың шығыс нысаны
(нысаны қағаз нұсқасынан қараңыз)
Алушыға берілетін хабарламалар
Хабарламалар өтінішті орындау мәртебесінің өзгеруіне қарай беріледі. Хабарлама мәтіні орналастырылған еркін жол «электрондық үкіметтің» порталындағы жеке кабинеттегі «Хабарлама» бөлімінде көрсетіледі, сонымен қатар ХҚКО АЖ-ға жіберіледі.
Электрондық мемлекеттік қызметтің теріс (бас тарту) жауабының шығыс нысаны
Теріс жауаптың шығыс нысаны бас тартуды негіздеу мәтінімен еркін нысандағы хат түрінде ұсынылады.
«Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтама беру» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсеткіштерін анықтауға арналған сауалнама түрі: «сапа» және «қолжетімділік»__________________________________________________________
(қызмет атауы)

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден постановлением
акимата Мангистауской области
от «29» декабря 2012 года № 351
Регламент электронной государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям» (далее – электронная государственная услуга) оказывается отделами образования районов и городов Мангистауской области, аппаратами акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее – услугодатель), через центры обслуживания населения (далее – Центр), а также через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz.
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям» (далее – Стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
4.Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям» (далее – Регламент):

1. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сапасы мен нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы «29» желтоқсан
№ 351 қаулысымен бекітілген
«Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру» электрондық мемлекеттiк қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру» электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – электрондық мемлекеттік қызмет) Маңғыстау облысының аудандары мен қалаларының білім бөлімдері (бұдан әрі – қызмет беруші) баламасыз негізде Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы, сондай-ақ www.e.gov.kz «электронды үкімет» веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін  білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру» электрондық мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы «Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру» электрондық мемлекеттiк қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент) пайдаланылатын ұғымдар және қысқартулар:

1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
3) единая нотариальная информационная система - это аппаратно-  программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее – ЕНИС);
4) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
5) государственная база данных «Физические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);
6) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее – ИС ЦОН);
7) получатель – физическое лицо;
8) пользователь – субъект (потребитель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
9) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
10) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
11) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
12) веб–портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
13) региональный шлюз «электронного правительства» - подсистема шлюза «электронного правительства», предназначенная для интеграции информационных систем «электронного акимата» в рамках реализации электронных услуг (далее – РШЭП);

1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе – аппараттық -бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге  және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ );
3) бiрыңғай нотариаттық ақпараттық жүйе – бұл нотариаттық қызметтi автоматтандыруға және әдiлет органдары мен нотариаттық палаталардың өзара iс-қимылына арналған аппараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі – БНАЖ);
4) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН );
5) ЖТ МДҚ – «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры;
6) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі - халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы, сондай - ақ тиісті министрліктер мен ведомстволармен қызмет ұсыну үрдісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ХҚКО АЖ);
7) алушы – жеке тұлға;
8) пайдаланушы – өзіне қажеттi электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшiн ақпараттық жүйеге жүгiнетiн және оларды пайдаланатын субъект;
9) транзакциялық қызмет көрсету – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдана отырып өзара ақпарат алмасуды талап ететiн, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды ұсыну жөнiндегі қызмет көрсету;
10) ) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
11) электрондық мемлекеттік қызмет көрсету – ақпараттық технологияларды қолдана отырып, электрондық нысанда көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызмет көрсету;
12) «электрондық үкіметтің» веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтер көрсетуге қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП);
13) «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі - жергілікті атқарушы органдардың ішкі жүйелері/кіші жүйелері және жергілікті атқарушы органның электрондық қызметтерді көрсету үрдісіне қатысатын сыртқы ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс - қимылды қамтамасыз етеді (бұдан әрі – ЭҮӨШ);

14) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
15) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) получатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод получателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор получателем электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 Стандарта, а также выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП получателя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;

14) «электрондық үкіметтің» шлюзі – электрондық қызметтер көрсетуді іске асыру шеңберінде «электрондық үкіметтің» ақпараттық жүйелерін интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ҮШ);
15) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiлiгiн және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі – ЭЦҚ).
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет беруші әрекетінің тәртібі
6. Қызмет  берушінің  ЭҮП арқылы болатын қадамдық әрекеттері  мен шешімдері (ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекет жасаудың № 1 диаграммасы) осы Регламенттің 2 - қосымшасында келтірілген:
1) алушы ЭҮП-ке тіркеуді ЖСН және пароль көмегімен жүзеге асырады (ЭҮП-ке тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс – электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін алушының ЭҮП-ке ЖСН және парольді енгізуі (авторландыру үдерісі);
3) 1 шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген алушы туралы деректердің дұрыстығын ЭҮП-те тексеру;
4) 2 үдеріс – алушыың деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты ЭҮП авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады;
5) 3 үдеріс – алушының осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу) және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып  алушының нысанды толтыруы, сұрау салу нысанына Стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың көшірмелерін электронды түрде тіркеу, сондай-ақ алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2 шарт – ЭҮП-те ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және тізімде қайта шақырылғандар (жойылғандар) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай - ақ сәйкестендіру деректеріне сәйкес келуін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) тексеру;
7) 4 үдеріс – алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5 үдеріс – алушының ЭЦҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салуды куәландыру және электрондық құжатты (сұрау салуды) қызмет беруші өңдеу үшін ЭҮШ арқылы ЭҮӨШ АЖО-ға жіберу;
9) 6 үдеріс – ЭҮӨШ АЖО-да электрондық құжатты тіркеу;
10) 3 шарт – Стандартта көрсетілген алушының қоса берілген құжаттарының сәйкестігін және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін негізін қызмет беруші тексереді (өңдейді);

11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
12) процесс 8 – получение получателем результата электронной государственной услуги (выдача справок в пенсионные фонды, банки в форме электронного документа), сформированный АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя через Центр (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через Центр) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания электронной государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод оператором Центра данных получателя, а также данных по доверенности представителя получателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных получателя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса получателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
11) процесс 9 – получение получателем через оператора Центра результата электронной государственной услуги (выдача справок в пенсионные фонды, банки в форме электронного документа) сформированной АРМ РШЭП.

11) 7  үдеріс –  алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден  бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8 үдеріс – алушының ЭҮӨШ АЖО-да қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электронды құжат түріндегі анықтама) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің қызметкерінің ЭЦҚ - сын пайдаланумен қалыптастырылады.
7. Қызмет берушінің Орталық арқылы болатын қадамдық әрекеттері мен шешімдері (Орталық арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекет жасаудың № 2 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) 1 үдеріс – орталық операторының электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін ЭҮӨШ АЖО - на логині мен паролін енгізуі (авторландыру үдерісі);
2) 2 үдеріс – орталық операторының осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығаруы және алушының деректерін, сондай-ақ алушының сенімхат бойынша (тек қана нотариалды куәландырылған сенімхат, егер де сенімхат бөгде жағдаймен куәландырылса, сенімхаттың деректері толтырылмайды) өкілінің деректерін енгізуі;
3) 3 үдеріс – ЖТ МДҚ-на ЭҮШ арқылы алушының деректері туралы, сондай-ақ БНАЖ-не алушы өкілінің сенімхат деректері туралы сұрау салуды жіберуі;
4) 1 шарт – ЖТ МДҚ-да алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болуын тексеру;
5) 4 үдеріс – ЖТ МДҚ-да алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5 үдеріс – сұрау салу нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуын белгілеу бөлігінде орталық операторының толтыруы және алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі мен оларды сұрау салу нысанына бекітуі, және электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі толтырылған (деректерді енгізу) сұрау салу нысанасын ЭЦҚ арқылы куәландыруы;
7) 6 үдеріс – орталық операторының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (алушының сұрау салуын) ЭҮШ арқылы ЭҮӨШ АЖО-ға жіберу;
8) 7 үдеріс – ЭҮӨШ АЖО-да электрондық құжатты тіркеу;
9) 2 шарт – Стандартта көрсетілген алушының қоса берілген құжаттарының сәйкестігін және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін негізін қызмет беруші тексереді (өңдейді);
10) 8 үдеріс – алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9 үдеріс – алушының ЭҮӨШ АЖО - да қалыптастырылған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін (қағаз құжат түріндегі анықтама) орталық операторы арқылы алуы.

8. Формы заполнение запроса и ответа на электронную государственную услугу приведены на веб-портале «электронного правительства» www.egov.kz.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе «История получения услуг», а также при обращении в Центры.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).

8. Қызметтің сұранысы мен жауабының нысандары «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб - порталында келтірілген.
9. Электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салудың  орындау мәртебесін алушымен тексеру тәсілі: «электрондық үкімет» порталындағы «Қызметтерді алу тарихы» бөлімінде, сондай - ақ орталыққа жүгінген кезде.
10. Қажетті ақпаратты және электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша кеңесті (оның ішінде шағымдану) ЭҮП сall - орталығының телефоны бойынша алуға болады: (1414).

3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
11. Структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ), которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги: Сотрудник Центра.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.

3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
11. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық - функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ): Орталық қызметкері.
12. Іс - қимылдардың (рәсімдердің, функциялардың, операциялардың) дәйектілігін әрбір іс - қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.

13. Диаграммы, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
14. Формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, включая формы уведомлений, писем и напоминаний указаны в приложениях 3,4 к настоящему Регламенту.

13. Олардың сипаттамасына сәйкес іс - қимылдардың (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграммалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
14. Осы Регламенттің 34-қосымшаларында электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі (шығыс құжат), ескертпе нысанын қоса ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары, үлгілері келтірілген.

17. Техническое условие оказания электронной государственной услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН у лица, которому оказывается электронной государственной услуга;
3) авторизация с ПЭП;
4) наличие пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к регламенту электронной государственной услуги «Выдача
справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
№ дейст-вия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Наиме-нова- ние СФЕ
полу-ча- тель
ПЭП
Полу-ча- тель
ПЭП
Полу- чатель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наиме-нова- ние дейст-вия (про- цесса, проце-дуры, опера-ции) и их описа-ние
Авто-ри- зует-ся на ПЭП по ИИН и паро-ля.
Форми-рует сооб- щение об отказе в связи с имею- щимися нару- шениями в данных полу- чателя
Выби-рает элек-трон-ную госу-дар- ственную услу-гу и фор- ми- рует дан- ные за- проса, выбо-ром полу-чате-ля ЭЦП.
Форми-рует сооб- щение об отказе в связи с имею- щимися нару- шения-ми в данных получателя ЭЦП
Удос- тове- рение (под- писа- ние) посредством ЭЦП полу- чателя и на- прав- ление запро-са в АРМ РШЭП
Ре- гист-рация доку-мента
Фор- миро-вание сооб-щения об отка-зе в связи с имею-щими-ся нару-шениями в доку-мен- тах полу-чате-ля
Полу-чение полу-чате-лем ре- зуль-тата элек-трон-ной госу-дар- ственной услу-ги
4
Форма завер-шения (дан- ные, доку- мент орга- низа- цион- но рас- поря- ди- тель- ное реше- ние)
От- обра-жение уве- дом- ления об ус- пеш- ном фор- миро-вании за- проса
Форми-рова- ние сообщения об отказе в запра-шивае-мой элект-ронной госу- дарст-венной услуге
Марш-рути-зация за- проса
Форми-рова- ние сооб- щения об отказе в запра-шивае-мой элект-ронной госу- дарст-венной услуге
Марш- рути- зация запро-са
Реги-стра-ция за- проса с при- свое-нием номе-ра заяв-лению
Формирова-ние моти-виро-ван- ного отка-за
От- обра-жение вы- ход- ного доку-мента
5
Сроки испол-нения
30 се- кунд – 1 мину-та
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
30 секунд – 1 минута
1,5 минут
30 се- кунд-1 мину-та
5 дней
6
Номер сле- дующе-го дейст-вия
2 – если есть нару-шения в дан- ных полу-чате-ля;
3 – если авто-риза-ция прош-ла ус- пешно
-
4 – если есть нару-шения в дан- ных полу- чате-ля;
5 – если нару-шений нет
-
-
7 – если есть нару-шения в дан- ных полу-чате-ля;
8 – если нару-шений нет
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через Центр
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименова- ние СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Оператор Центра
Оператор Центра
ГБД ФЛ, ЕНИС
3
Наименова- ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авто- ризуется оператор Центра по логину и паролю.
Выбирает электронную государст- венную услугу и формирует данные запроса
Направле- ние запроса
в ГБД ФЛ, ЕНИС
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя
4
Форма завершения (данные, документ органи- зационно- распоряди- тельное решение)
Регистра-ция запроса в системе с присвое- нием номера заявителю.
Отображение уведомления об успешном формирова- нии запроса.
Маршрути- зация запроса.
Формирование мотивирован-ного отказа.
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4 – если есть нарушения в данных получателя;
5 – если нарушений нет
-
1
№ действия
(хода, потока работ)
5
6
7
8
9
2
Наименова- ние СФЕ
Оператор Центра
Оператор Центра
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наименова- ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Заполне-ние запроса с прикреп-лением к форме запроса необхо- димых докумен-тов и удосто- верение ЭЦП
Направле-ние документа удостове-ренного (подписанного) ЭЦП в АРМ РШЭП
Регист-рация доку- мента
Формиро-вание сообще- ния об отказе в услуге в связи с имеющи- мися наруше- ниями в докумен-тах получа- теля
Получение получате-лем результа-та электрон-ной государ- ственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ организа- ционно- распоряди- тельное решение)
От- ображе- ние уведом- ления об успешном формиро- вании запроса
Маршрути-зация запроса.
Регист-рация запроса с при- свое- нием номера заяви- телю.
Формиро-вание мотиви- рованно-го отказа.
Формиро- вание результа-та электрон-ной государ- ственной услуги – уведомле-ния
5
Сроки исполнение
30 сек – 1 минута
1 мин
1,5 минут
30 сек – 1 мин
5 рабочих дней
6
Номер следующего действия
-
-
8- если есть нарушения; 9- если нарушений нет
-
-
Приложение 2
к регламенту электронной государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды, банки для
распоряжения вкладами несовершеннолетних детей,
в территориальные подразделения Комитета дорожной
полиции Министерства внутренних дел Республики
Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через Центр
Таблица. Условные обозначения
(диаграммы и таблицу смотрите в бумажном варианте)
Приложение 3
к регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок в пенсионные фонды,
банки для распоряжения вкладами
несовершеннолетних детей, в территориальные
подразделения Комитета дорожной полиции
Министерства внутренних дел Республики
Казахстан для оформления наследства
несовершеннолетним детям»
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
(формы смотрите в бумажном варианте)
Приложение 4
к регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок в пенсионные фонды,
банки для распоряжения вкладами
несовершеннолетних детей, в территориальные
подразделения Комитета дорожной полиции
Министерства внутренних дел Республики
Казахстан для оформления наследства
несовершеннолетним детям»
Выходная форма положительного ответа на электронную государственную услугу
(формы смотрите в бумажном варианте)
Уведомления, предоставляемые получателю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства», а также передается в систему ИС ЦОН.
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа.
Приложение 5
к регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок в пенсионные фонды,
банки для распоряжения вкладами
несовершеннолетних детей, в территориальные
подразделения Комитета дорожной полиции
Министерства внутренних дел Республики
Казахстан для оформления наследства
несовершеннолетним детям»
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________________
(наименование услуги)

17. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
1) Интернетке шығу;
2) электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін тұлғаның ЖСН-і болуы;
3) ЭҮП - мен авторландыру;
4) ЭЦҚ пайдаланушының болуы.
«Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке
толмағандардың салымдарына иелік ету үшін
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Жол полициясы комитетінің аумақтық
бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға
мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1.
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
2.
ҚФБ, АЖ атауы
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
3.
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЖСН және пароль бойынша алушы ЭҮП-та авторланады
Алушының деректерінде бұзушылықтар-дың болуына байланысты, бас тарту хабарламасын қалыптастырады
Алушы электрондық мемлекеттік қызметті таңдайды және сұрау салудың деректерін қалыптастыра-ды, алушының ЭЦҚ таңдауы
Алушының  ЭЦҚ деректерінде бұзушылықтар-дың болуына байланысты, бас тарту хабарламасын қалыптастырады
Алушының ЭЦҚ арқылы куәландыруы (қол қою) және сұрау салуды ЭҮӨШ АЖО-ға жіберуі
Құжатты тіркеу
Алушының құжаттарында бұзушылықтар-дың болуына байланысты, бас тарту хабарламасын қалыптастырады
Алушының электрондық мемлекеттік қызметтің қорытындысын алуы
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық- басшылық ету шешімі)
Сұрау салуды ойдағыдай қалыптастыру бойынша хабарламаны
көрсету
Сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен  бас
тарту хабарламасын қалыптастырады
Сұрау салуды маршруттау
Сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметке  бас тарту хабарламасын қалыптастырады
Сұрау салуды маршруттау
Өтінішке номер беру арқылы сұрау салуды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжаттың көрсетілуі
5.
Орындау мерзімдері
30 сек – 1 мин
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 мин
1,5 мин
30 сек – 1 мин
5 жұмыс күні
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
2 – егер алушының деректерінде бұзушылық болса;
3 – егер авторландыру ойдағыдай өтсе
4 – егер алушының деректерінде бұзушылық болса;
5 – егер бұзушылық болмаса
7 –  егер алушының деректерінде бұзушылық болса;
8 – егер бұзушылық болмаса
2-кесте. Орталық арқылы ҚФБ іс - әрекеттерінің сипаттамасы
1.
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2.
ҚФБ, АЖ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
Орталық
операторы
Орталық
операторы
ЖТ МДҚ,  БНАЖ
Орталық
операторы
Орталық
операторы
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
3.
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Орталық операторы логин және пароль арқылы авторланады
Электрондық мемлекеттік қызметті таңдайды және сұрау салудың деректерін қалыптастыра-ды
ЖТ МДҚ-на,  БНАЖ-не сұрау салудың жіберілуі
Алушының деректері болмауына байланысты, деректерді ала алмау жөніндегі хабарламасын қалыптасты-рады
Сұрау салудың формасына қажетті құжаттарды тіркеу арқылы толтыру және ЭЦҚ куәландыру
ЭҮӨШ АЖО-қа ЭЦҚ куәланды-рылған (қол қойылған) құжатты жіберу
Құжатты тіркеу
Алушының құжаттарында бұзушылықтар-дың болуына байланысты, бас тарту хабарламасын қалыптастырады
Алушының электрондық мемлекеттік қызметтің қорытынды-сын алуы
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық- басшылық ету шешімі)
Өтінішке нөмір беру арқылы сұрау салуды жүйеде тіркеу
Сұрау салуды ойдағыдай қалыптастыру бойынша хабарламаны көрсету
Сұрау салуды маршруттау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Сұрау салуды ойдағыдай қалыптастыру бойынша хабарламаны көрсету
Сұрау салуды маршруттау
Өтінішке нөмір беру арқылы сұрау салуды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжаттың көрсетілуі
5.
Орындау мерзімдері
30 сек – 1 мин
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 мин
1 мин
1,5 мин
30 сек-1 мин
5 жұмыс күні
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4 – егер алушының деректерінде бұзушылық болса;
5 – егер бұзушылық болмаса
8 –  егер бұзушылық болса;
9 – егер бұзушылық болмаса
«Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке
толмағандардың салымдарына иелік ету үшін
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Жол полициясы комитетінің аумақтық
бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға
мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекет жасаудың № 1 диаграммасы
Орталық арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекет жасаудың № 2 диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
(диаграммалар мен кестені қағаз нұсқасынан қараңыз)
«Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке
толмағандардың салымдарына иелік ету үшін
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Жол полициясы комитетінің аумақтық
бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға
мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке арналған өтініштің экрандық нысаны
(нысандарды қағаз нұсқасынан қараңыз)
«Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке
толмағандардың салымдарына иелік ету үшін
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Жол полициясы комитетінің аумақтық
бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға
мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған дұрыс жауаптың шығыс нысаны
(нысандарды қағаз нұсқасынан қараңыз)
Алушыға берілетін хабарламалар
Хабарламалар өтінішті орындау мәртебесінің өзгеруіне қарай беріледі. Хабарлама мәтіні орналастырылған еркін жол ЭҮП-тегі жеке кабинеттегі «Хабарлама» бөлімінде көрсетіледі, сонымен қатар ХҚКО АЖ-ға жіберіледі.
Электрондық мемлекеттік қызметтің теріс (бас тарту) жауабының шығыс нысаны
Теріс жауаптың шығыс нысаны бас тартуды негіздеу мәтінімен еркін нысандағы хат түрінде ұсынылады.
«Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке
толмағандардың салымдарына иелік ету үшін
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Жол полициясы комитетінің аумақтық
бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға
мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсеткіштерін анықтауға арналған сауалнама түрі: «сапа» және «қолжетімділік»
____________________________________________________________
(қызмет атауы)

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден постановлением
акимата Мангистауской области
от «29» декабря 2012 года № 351
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям» (далее – электронная государственная услуга) оказывается отделами образования районов и городов Мангистауской области, аппаратами акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее – услугодатель), через центры обслуживания населения (далее – Центр), а также через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz.
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям» (далее – Стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги «Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям» (далее – Регламент):
1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
3) единая нотариальная информационная система – это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее– ЕНИС);

1. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сапасы мен нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы «29» желтоқсан
№ 351 қаулысымен бекітілген
«Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру» электрондық мемлекеттiк қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру» электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – электрондық мемлекеттік қызмет) Маңғыстау облысының аудандары мен қалаларының білім бөлімдері (бұдан әрі – қызмет беруші) баламасыз негізде Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы, сондай - ақ www.e.gov.kz «электронды үкімет» веб - порталы арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін  білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы «Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру» электрондық мемлекеттiк қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент) пайдаланылатын ұғымдар және қысқартулар:
1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
3) бiрыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе – бұл нотариалдық қызметтiң автоматтандырылуы және әдiлет органдары мен нотариалдық палаталардың өзара әрекеттесуі үшін арналған аппараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі – БНАЖ);

7. Пошаговые действия и решения услугодателя через Центр (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через Центр) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператором Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания электронной государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод оператором Центра данных получателя, а также данных по доверенности представителя получателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности – данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных получателя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса получателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
11) процесс 9 – получение получателем через оператора Центра результата электронной государственной услуги (выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям в форме электронного документа), сформированного АРМ РШЭП.
8. Формы заполнения запроса и ответа на электронную государственную услугу приведены на веб-портале «электронного правительства» www.egov.kz.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе «История получения услуг», а также при обращении в Центр.

7. Қызмет берушінің Орталық арқылы болатын қадамдық әрекеттері мен шешімдері (Орталық арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекет жасаудың № 2 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) 1 - үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін Орталық операторының ХҚКО АЖ АЖО-нда логин мен паролді енгізуі (авторизациялау үдерісі);
2) 2 - үдеріс – Орталық операторының, осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраныс нысанын экранға шығару мен алушы туралы мәліметтерді енгізу, сонымен қатар алушының сенімхат бойынша өкілінің деректерін енгізу (тек нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша,  сенімхатты басқа түрде куәландыру жағдайында – сенімхат туралы мәліметтер толтырылмайды);
3) 3 - үдеріс – ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ - на алушының деректері туралы, сондай - ақ, алушының сенімхат бойынша өкілінің деректері туралы БНАЖ-ге сұраныс жіберу;
4) 1 - шарт – ЖТ МДҚ - да алушы туралы деректердің, БНАЖ - де сенімхат туралы деректердің болуын тексеру;
5) 4 - үдеріс – ЖТ МДҚ - да алушы туралы деректердің және БНАЖ - де сенімхат туралы деректердің болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5 - үдеріс – Орталық операторының сұраныс нысанын, құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгіге қатысты бөлігінде толтыру және алушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұраныс нысанына тіркеу, электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраныс нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру;
7) 6 - үдеріс – Орталық операторының ЭЦҚ-мен куәландырылған электронды құжатты (алушының сұранысын) ЭҮШ арқылы ЭҮӨШ АЖО - на жіберу;
8) 7 - үдеріс – электронды құжатты ЭҮӨШ АЖО - да тіркеу;
9) 2-шарт – алушының Стандартта көрсетілген құжаттарды тіркеуін және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі;
10) 8 - үдеріс – алушының құжаттарында қателіктердің болуына байланысты сұралып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құру;
11) 9 - үдеріс – алушының Орталық операторы арқылы ЭҮӨШ АЖО - да қалыптастырылған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін (электронды құжат түріндегі кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру) алуы.
8. Қызметтің сұранысы мен жауабының нысандары «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб - порталында келтірілген.
9. Алушының электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұраныстың орындалу мәртебесін тексеру әдісі: «электрондық үкімет» порталындағы «Қызмет алу тарихы» бөлімінде, сондай - ақ Орталыққа жүгінгенде.

4) наличие пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к регламенту электронной государственной услуги
«Выдача справок органов, осуществляющих
функции по опеке или попечительству для оформления
сделок с имуществом, принадлежащим на праве
собственности несовершеннолетним детям»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
№ дейст-вия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Наиме-нова- ние СФЕ
Полу-ча- тель
ПЭП
Полу-ча- тель
ПЭП
Получатель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наиме-нова- ние дейст-вия (про- цесса, проце-дуры, опера-ции) и их описа-ние
Авто-ри- зует-ся на ПЭП по ИИН и паро-лю
Форми-рует сооб- щение об отказе в связи с имею- щимися нарушениями в данных полу- чателя
Выби-рает элек-трон-ную госу-дарс-твен-ную услу-гу и фор- ми- рует дан- ные за- проса, выбор полу-чате-лем ЭЦП
Форми-рует сооб- щение об отказе в связи с имею- щимися нарушениями в данных полу- чателя ЭЦП
Удос-тове-рение (под-писа-ние) по- сред-ством ЭЦП полу-чате-ля и на- прав-ление за- проса в АРМ РШЭП
Ре- гис-тра-ция до- ку- мен-та
Форми-рова- ние сооб- щения об отказе в связи с имею- щимися нару- шениями в доку- ментах полу- чателя
Полу-чение полу-чате-лем ре- зуль-тата элек-трон-ной госу-дарс-твен-ной услу-ги
4
Форма завер-шения (дан- ные, доку- мент орга- низа- цион- но- распо-ряди- тель- ное реше- ние)
От- обра-жение уве- дом- ления об ус- пеш- ном фор- миро-вании за- проса
Форми-рова- ние сооб- щения об отказе в запра-шивае-мой элект-ронной госу- дарст-венной услуге
Марш-рути-зация за- проса
Форми-рова- ние сооб- щения об отказе в запра-шивае-мой элект-ронной госу- дарст-венной услуге
Марш-рути-зация за- проса
Ре- гис-тра-ция за- про-са с при-своением но- мера заявле- нию
Форми-рова- ние моти- виро- ванно-го отказа
От- обра-жение вы- ход- ного доку-мента
5
Сроки испол-нения
30 се- кунд – 1 мину-та
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
30 се- кунд – 1 мину-та
1 ми- нута
15 минут-
5 рабо-чих дней
6
Номер сле- дующе-го дейст-вия
2 – если есть нару-шения в дан- ных полу-чате-ля;
3 – если авто-риза-ция прош-ла ус- пешно
-
4 – если есть нару-шения в дан- ных полу-чате-ля;
5 – если нару-шений нет
-
-
7 – если есть на- ру- ше- ния в дан-ных по- лу- ча- теля;
8 – если наруше- ний нет
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через Центр
1
№ дейст-вия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наиме-нова- ние СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Опе- ратор Цент-ра
Опе-ра- тор Центра
ГБД ФЛ, ЕНИС
Оператор Цент-ра
Опе-ра- тор Центра
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наиме-нова- ние дейст-вия (про- цесса, проце-дуры, опера-ции) и их описа-ние
Ав- то- ри- зу- ется опе-ра- тор Центра по ло- гину и па- ролю
Выби-рает электрон- ную госу-дарствен- ную услу-гу и фор- ми- рует дан- ные за- проса
На- правле- ние за- про-са в ГБД ФЛ, ЕНИС
Фор-ми- рует сообще- ние о не- воз-мож-нос-ти по- лу- че- ния дан-ных в свя-зи с отсутст-вием дан-ных по- лу- ча- теля
За- пол- нение за- проса с при- креп-ле- нием к форме за- проса необ-ходи-мых доку-мен- тов и удос-то- вере-ние ЭЦП
На- правле- ние докумен-та удостоверен-ного (подписанно-го) ЭЦП в АРМ РШЭП
Регистрация докумен-та
Формирова-ние сооб-щения об отка-зе в связи с имею-щими-ся нару-ше- ниями в доку-мен- тах полу- чате- ля
Полу-чение полу-чате-лем ре- зуль-тата элек-трон-ной госу-дарствен- ной услу-ги
4
Форма
завер-шения (дан- ные, доку- мент орга- низа- ционно-рас- поря- ди- тель- ное реше- ние)
Ре- гистра- ция за- про- са в сис-теме с при-своением но- мера заявле- нию
От- обра-жение уве- дом- ления об ус- пеш- ном фор- миро-вании за- проса
Маршрутиза- ция за- про-са
Фор-ми- ро- ва- ние мо- ти- ви- ро- ван-ного от- каза
От- обра-жение уве- дом- ления об ус- пеш- ном фор- миро-вании за- проса
Маршрутиза- ция за- про-са
Ре- гистра- ция за- про-са с при-своением но- мера заявле- нию
Формирова-ние моти-виро-ван- ного отка за
Фор- миро-ва- ние вы- ход- ного доку-мента
5
Сроки испол-нения
30 се- кунд – 1 ми- нута
30 се- кунд
1,5 ми- нут
1,5 ми- нут
30 се- кунд – 1 мину-та
1 ми- нута
30 се- кунд – 1 ми- нута
15 минут
5 рабо-чих дней
6
Номер сле- дующе-го дейст-вия
2
3
4 – если есть наруше- ния в дан-ных получа- теля;
5 – если наруше- ний нет
-
-
-
8 – если есть наруше- ния; 9 – если наруше- ний нет
-
-
Приложение 2
к регламенту электронной государственной услуги
«Выдача справок органов, осуществляющих
функции по опеке или попечительству для оформления
сделок с имуществом, принадлежащим на праве
собственности несовершеннолетним детям»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через Центр
Таблица. Условные обозначения
(диаграммы и таблицу смотрите в бумажном варианте)
Приложение 3
к регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок органов,
осуществляющих функции по опеке или
попечительству для оформления сделок
с имуществом, принадлежащим на праве
собственности несовершеннолетним детям»
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
(формы смотрите в бумажном варианте)
Приложение 4
к регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок органов,
осуществляющих функции по опеке или
попечительству для оформления сделок
с имуществом, принадлежащим на праве
собственности несовершеннолетним детям»
Выходная форма положительного ответа на электронную государственную услугу
(форму смотрите в бумажном варианте)
Уведомления, предоставляемые получателю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления, либо в случае продления срока оказания услуги. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства».
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу, предоставляемого получателю
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа при формировании заключения комиссии.
Приложение 5
к регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок органов,
осуществляющих функции по опеке или
попечительству для оформления сделок
с имуществом, принадлежащим на праве
собственности несовершеннолетним детям»
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________________
(наименование услуги)

4) пайдаланушының ЭЦҚ болуы.
«Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында
тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін
қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі
функцияларды жүзеге асыратын органдардың
анықтамаларын беру» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1.
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
2.
ҚФБ атауы
Алушы
ЭҮП
Алушы
ЭҮП
Алушы
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
3.
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның)
атауы және олардың сипаттамасы
ЖСН және пароль бойынша ЭҮП авторизация-ланады
Алушы деректерінде қателіктердің болуына байланысты қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құрады
Қызметті таңдайды, алушы ЭЦҚ-н таңдай отырып, сұраныс нысанын толтырады
Алушы ЭЦҚ-ң деректерінде қателіктердің болуына байланысты қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құрады
Алушының ЭЦҚ көмегімен куәландыру
(қол қою) және сұранысты ЭҮӨШ АЖО-на жіберу
Құжатты тіркеу
Алушы құжаттарында қателіктердің болуына байланысты қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құрады
Алушының электрондық мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуы
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешімі)
Сұраныс құрудың сәтті аяқталғаны жөніндегі хабарламаның көрінуі
Сұратылған электронды мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құру
Сұраныстың бағытталуы
Сұратылған электронды мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құру
Сұраныстың бағытталуы
Өтінішке нөмір қоя отырып, сұранысты тіркеу
Дәлелді бас тартуды құру
Шығыс құжатының көрінуі
5.
Орындау мерзімдері
30 секунд– 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
30 секунд – 1 минут
1 минут
15 минут
5 жұмыс күні
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
2-егер алушының деректерінде қателіктер болса; 3-егер авторизация сәтті өтсе
4-егер алушының деректерінде қателіктер болса; 5-қателіктер жоқ болса
-
-
7-егер алушының деректерінде қателіктер болса; 8-қателіктер жоқ болса
-
-
2-кесте. Орталық арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1.
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2.
ҚФБ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
Орталық операторы
Орталық операторы
ЖТ МДҚ, БНАЖ
Орталық операторы
Орталық операторы
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
3.
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Логин және пароль бойынша ХҚКО операторы авторизация-ланады
Қызметті таңдайды және сұраныс нысанын толтырады
ЖТ МДҚ, БНАЖ-ға сұраныс жолдау
Алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама құру
ЭЦҚ куәландыруымен және қажетті құжаттарды сұраныс нысанына тіркей отырып, сұранысты толтыру
ЭЦҚ куәландыруы-мен (қол қойылған) құжаттарды ЭҮӨШ АЖО-ға жолдау
Құжаттарды тіркеу
Алушы құжаттарында қателіктердің болуына байланысты қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құру
Алушының электрондық мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуы
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Өтінішке нөмір қоя отырып, сұранысты жүйеде тіркеу
Сұраныс құрудың сәтті аяқталғаны жөніндегі хабарламаның көрінуі
Сұраныстың бағытталуы
Дәлелді бас тартуды құру
Сұраныс құрудың сәтті аяқталғаны жөніндегі хабарламаның көрінуі
Сұраныстың бағытталуы
Өтінішке нөмір қоя отырып, сұранысты жүйеде тіркеу
Дәлелді бас тартуды құру
Қызмет нәтижесін құру- хабарлама
5.
Орындау мерзімдері
30 секунд– 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
30 секунд– 1 минут
1 минут
30 секунд – 1 минут
15 минут
5 жұмыс күні
6.
Келесі әрекеттің
нөмірі
2
3
4-егер алушының деректерінде қателіктер болса; 5-қателіктер жоқ болса
-
-
-
8-егер алушының деректерінде қателіктер болса; 9-қателіктер жоқ болса
-
-
«Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында
тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін
қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі
функцияларды жүзеге асыратын органдардың
анықтамаларын беру» электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекет жасаудың № 1 диаграммасы
Орталық арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекет жасаудың № 2 диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
(диаграммалар мен кестені қағаз нұсқасынан қараңыз)
«Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында
тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін
қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі
функцияларды жүзеге асыратын органдардың
анықтамаларын беру» электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке арналған өтініштің экрандық нысаны
(нысандарды қағаз нұсқасынан қараңыз)
«Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында
тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін
қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі
функцияларды жүзеге асыратын органдардың
анықтамаларын беру» электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған дұрыс жауаптың шығыс нысаны
(нысанды қағаз нұсқасынан қараңыз)
Алушыға берілетін электрондық мемлекеттік
Хабарламалар өтінішті орындау мәртебесінің өзгеруіне қарай беріледі. Хабарлама мәтіні орналастырылған еркін жол «электрондық үкіметтің» порталында жеке кабинеттегі «Хабарлама» бөлімінде көрсетіледі.
Алушыға берілетін электрондық мемлекеттік қызметтің теріс (бас тарту) жауабының шығыс нысаны
Теріс жауаптың шығыс нысаны комиссия қорытындысын қалыптастыру кезінде бас тартуды негіздеу мәтінімен еркін нысандағы хат түрінде ұсынылады.
«Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында
тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін
қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі
функцияларды жүзеге асыратын органдардың
анықтамаларын беру» электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсеткіштерін анықтауға арналған сауалнама түрі: «сапа» және «қолжетімділік»
____________________________________________________________
(қызмет атауы)