Об оказании единовременной социальной помощи
Решение маслихата города Актау Мангистауской области от 24 апреля 2012 года № 3/36. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 29 мая 2012 года № 11-1-178. Утратило силу решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 12 декабря 2013 года № 16/154
Сноска. Решение Актауского городского маслихата от 24.04.2012 года № 3/36 приостановлено до 28.03.2013 года - решением Актауского городского маслихата от 28.02.2013 года № 9/103;
Сноска. Утратило силу решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 12.12.2013 № 16/154.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV и подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», городской маслихатРЕШИЛ:
1. Установить единовременную социальную помощь (далее-Помощь) семьям, имеющим среднедушевой доход ниже прожиточного минимума и нуждающимся гражданам в виде денежных средств:
малообеспеченным семьям; инвалидам; одиноким матерям; прибывшим оралманам; семьям, не имеющим материальных средств для выезда на лечение за пределы Мангистауской области; семьям которым причинен материальный ущерб в результате пожара, наводнения или дорожного происшествия; а также в случае смерти кого-либо из членов семьи; больным туберкулезом, онкологическими заболеваниями, сахарным диабетом; лицам без определенного места жительства; пенсионерам при длительном лечении в связи с заболеваниями, требующими большие дополнительные затраты.
2. Уполномоченным органом по назначению и выплате Помощи является государственное учреждение «Актауский городской отдел занятости и социальных программ» (далее - Уполномоченный орган), (по согласованию).
3. Помощь назначается гражданам по заявлениям, один раз в год и в размере  не более сорока месячных расчетных показателей.
4. Заявление о предоставлении Помощи подается на имя акима города. К заявлению прилагаются документы согласно перечню, указанному в приложении к настоящему решению (по согласованию).
5. Созданные при городском акимате участковые комиссии по вопросам проверки материального положения лиц, обратившихся за помощью (далее – Комиссия), в течении трех дней осуществляют проверку социально-бытового положения заявителя (по согласованию).
6. Аким города на основании рекомендаций комиссии в течении пяти дней принимает решение об оказании либо мотивированном отказе в предоставлении Помощи (по согласованию).

Біржолғы әлеуметтік көмек көрсету туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2012 жылғы 24 сәуірдегі № 3/36 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 29 мамырда № 11-1-178 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 16/154 шешімімен
Ескерту. Ақтау қалалық мәслихатының 2012 жылғы 24 сәуірдегі №  3/36 шешімінің қолданысы 2013 жылдың 28 наурызына дейін тоқтатылды - Ақтау қаласы мәслихатының 2013 жылғы 28 ақпандағы № 9/103 шешімімен;
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 12.12.2013 № 16/154 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-ІV Бюджет кодексінің 56 бабының 1 тармағының 4) тармақшасына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Біржолғы әлеуметтік көмек (бұдан әрі - Көмек) жан басына шаққандағы орташа табысы күнкөріс деңгейінен төмен отбасыларға және мұқтаж азаматтарға ақшалай қаражат түрінде белгіленсін:
аз қамтамасыз етілген отбасыларға; мүгедектерге; жалғыз басты аналарға; көшіп келген оралмандарға; Маңғыстау облысынан тыс жерлерде емделуге кететін материалдық жағдайы жоқ отбасыларға; өрт, су тасқыны немесе жол апаты салдарынан отбасына материалдық залал келтірілгенде; сонымен қатар, отбасы мүшелерінің біреуі қайтыс болған жағдайда; өкпе, онкология, қант диабеті ауруға шалдыққандарға; нақты тұрғылықты мекен жайы жоқ адамдарға; қосымша көбірек шығын талап ететін ұзақ мерзіммен емделетін ауруға шалдыққан зейнеткерлерге.
2. «Ақтау қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі көмекті тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі - Уәкілетті орган) болып табылады (келісім бойынша).
3. Көмек азаматтардың өтініші бойынша жылына бір рет тағайындалады және мөлшері қырық айлық есептік көрсеткіштен көп емес.
4. Көмек көрсету туралы өтініш қала әкімінің атына беріледі. Өтінішке осы шешімге қосымшаға сәйкес тізбеде көрсетілген құжаттар қосылады (келісім бойынша).
5. Қалалық әкімдіктен көмек сұраған тұлғалардың материалдық жағдайын тексеру сұрақтары бойынша құрылған учаскелік комиссиялар (бұдан әрі – Комиссия) үш күн мерзім ішінде арыз берушінің әлеуметтік-тұрмыстық жағдайын тексеруді жүзеге асырады (келісім бойынша).
6. Қала әкімі комиссияның ұсыныстарының негізінде бес күн ішінде әлеуметтік көмекті көрсету туралы немесе дәлелді бас тартуға шешім қабылдайды (келісім бойынша).

7. После принятия решения, уполномоченный орган в течении семи дней осуществляет выплату через банки второго уровня.
8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Р. Елтизарова (по согласованию).
9. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                     Б.Филиппов
Секретарь городского
маслихата                               М.Молдагулов
«СОГЛАСОВАНО»
Аким города Актау
О.Казахбаев
24 апреля 2012 года
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник государственного
учреждения «Актауский городской
отдел занятости и социальных программ»
Г.Хайрлиева
24 апреля 2012 года
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник государственного
учреждения «Актауский городской
отдел финансов»
Н.Ильясова
24 апреля 2012 года
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник государственного учреждения
«Актауский городской отдел экономики
и бюджетного планирования»
А.Ким
24 апреля 2012 года
Приложение
к решению городского
маслихата от 24 апреля
2012 года № 3/36
Перечень документов, необходимых для получения единовременной социальной помощи:
1) заявление получателя социальной помощи;
2) документы, удостоверяющие личность получателя социальной помощи и членов семьи;
3) документы получателя социальной помощи и членов семьи, подтверждающие регистрацию по месту жительства;
4) свидетельство налогоплательщика получателя социальной помощи;
5) документ, подтверждающий наличие банковского счета получателя социальной помощи;
6) сведения о доходах получателя социальной помощи и членов семьи;
7) документ, подтверждающий статус оралмана;
8) документ, подтверждающий о случаях, приведших к обстоятельствам нанесенного материального ущерба (пожара, наводнения, дорожного происшествия), о нетрудоспособности, справка или направление на лечение;
9) в случае смерти кого-либо из членов семьи, подтверждающий документ о смерти.

7. Шешім қабылдағаннан кейін уәкілетті орган жеті күн ішінде екінші деңгейдегі банктер арқылы көмекті төлеуді жүзеге асырады.
8. Осы шешімнің орындалысын бақылау қала әкімінің орынбасары Р. Елтизаровқа жүктелсін (келісім бойынша).
9. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         Б. Филиппов
Қалалық мәслихат
хатшысы                                 М. Молдағулов
«КЕЛІСІЛДІ»
Ақтау қаласының әкімі
О. Қазақбаев
2012 жыл 24 сәуір
«КЕЛІСІЛДІ»
«Ақтау қалалық жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы
Г. Хайрлиева
2012 жыл 24 сәуір
«КЕЛІСІЛДІ»
«Ақтау қалалық қаржы бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы
Н.Ильясова
2012 жыл 24 сәуір
«КЕЛІСІЛДІ»
«Ақтау қалалық экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы
А.Ким
2012 жыл 24 сәуір
Қалалық мәслихаттың
2012 жылғы 24 сәуірдегі № 3/36
шешіміне қосымша
Біржолғы әлеуметтік көмекті алу
үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) әлеуметтік көмекалушының өтініші;
2) әлеуметтік көмек алушының және отбасы мүшелерінің жеке басын куәландыратын құжаттары;
3) әлеуметтік көмек алушының және отбасы мүшелерінің тұратын жері бойынша тіркеуді растайтын құжаттары;
4) әлеуметтік көмек алушының салық төлеуші куәлігі;
5)әлеуметтік көмек алушының банктық шоты бар болуын растайтын құжат;
6) әлеуметтік көмек алушының және отбасы мүшелерінің табысы туралы мәліметтері;
7) оралман мәртебесін растайтын құжат;
8) отбасына материалдық залал келтірілген оқиғаны анықтайтын құжат (өрт, су тасқыны, жол апаты), еңбекке жарамсыздығы туралы, емделуге берілген анықтама немесе жолдама;
9) отбасы мүшелерінің біреуі қайтыс болған жағдайда, қайтыс болғандығын растайтын құжат.