О назначении социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение Каракиянского районного маслихата от 28 июня 2012 года № 3/39. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 31 июля 2012 года № 11-4-137. Утратило силу - Решением маслихата Каракиянского района Мангистауской области от 05 марта 2013 года № 7/86.
Сноска. Утратило силу - Решением маслихата Каракиянского района  Мангистауской области от 05.03.2013 № 7/86.
В соответствии c подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», стандартом государственной услуги «Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить виды, размеры, периодичность социальных выплат и перечень документов, необходимых для получения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан согласно приложению.
2. Уполномоченным органом по назначению и выплаты социальной помощи является государственное учреждение ««Каракиянский районный отдел занятости и социальных программ» (по согласованию).
3. Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан выплачиваются через банки второго уровня.
4. Контроль над исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата законности, полномочия депутатов и по социальным вопросам (председатель комиссии Е.Таджибаев).
5. Решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                     Ж.Адилбеков
Секретарь районного
маслихата                               А.Мееров
«СОГЛАСОВАНО»
Председатель постоянной комиссии
районного маслихата законности,
полномочия депутатов
и по социальным вопросам
Е.Таджибаев
28 июня 2012 год
Начальник Государственного
учреждения «Каракиянского районного
отдела занятости и социальных программ»
Рысбаев К.Е.
28 июня 2012 год
Исполняющий обязанности начальника
Государственного учреждения
«Каракиянского районного отдела
экономики и финансов»
М.Кыдыркожа
28 июня 2012 год
Приложение к решению
маслихата Каракиянского района
№ 3/39 от 28 июня 2012 года
Виды, размеры и периодичность социальных выплат
отдельным категориям нуждающихся граждан
Виды социальной помощи
Категории граждан получающие социальную помощь
Размеры социаль- ной помощи
Периодич- ность социальной помощи
1
социальная помощь на приобретение топлива
специалистам государственных организаций образования, государственных организаций здравоохранения, медицины и формацевтики, культуры и спорта, проживающим и работающим в аульных (сельских) населенных пунктах
12100 тенге
ежегодно
2
ежемесячная социальная помощь
получатели государственных социальных пособий по инвалидности
1 МРП
ежемесячно
дети-инвалиды, воспитающихся и обучающихся на дому
5 МРП
ежемесячно
3
ежекварталь-ная социальная помощь
получатели государственных социальных пособий по инвалидности
1,5 МРП
ежекварталь-но
получатели государственных социальных пособий по потере кормильца (дети)
1,5 МРП
ежекварталь-но
4
социальная помощь ко Дню Победы 9 мая
Участники и инвалиды Великой Отечественной войны
100000 тенге
1 раз в год
Лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны
60000 тенге
1 раз в год
Лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны
50000 тенге
1 раз в год
вдовы участников Великой отечественной войны, не вступившие в повторный брак
40000 тенге
1 раз в год

Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау туралы
Қарақия аудандық мәслихатының 2012 жылғы 28 маусымдағы № 3/39 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 31 шілдеде № 11-4-137 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2013 жылғы 05 наурыздағы № 7/86 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2013.03.05 № 7/86 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Респу-бликасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу» мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қосымшаға сәйкес мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмектің түрлері, мөлшері мен кезеңділігі және әлеуметтік көмекті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі бекітілсін.
2. «Қарақия аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті орган болып табылады (келісім бойынша).
3. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек екінші деңгейдегі банктер арқылы төленеді.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың заңдылық, депутаттар өкілеттігі және әлеуметтік мәселелер жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Е.Таджибаев).
5. Шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         Ж.Әділбеков
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                 А. Мееров
«КЕЛІСІЛДІ»
«Қарақия аудандық жұмыспен
қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы
Қ.Е. Рысбаев
28 маусым 2012 жыл
Аудандық мәслихаттың заңдылық,
депутаттар өкілеттігі және әлеуметтік
мәселелер жөніндегі тұрақты
комиссияның төрағасы
Е.Таджибаев
28 маусым 2012 жыл
«Қарақия аудандық экономика
және қаржы бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығының
міндетін атқарушы
М.Қыдырқожа
28 маусым 2012 жыл
Қарақия аудандық мәслихатының
2012 жылғы 28 маусымдағы
№ 3/39 шешіміне қосымша
Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмектің түрлері,мөлшері мен кезеңділігі
Әлеуметтік көмектің түрлері
Әлеуметтік көмек алушы азаматтардың санаттары
Әлеуметтік көмектің мөлшері
Әлеуметтік көмектің кезеңділігі
1
отын сатып алу үшін берілетін әлеуметтік көмек
ауылдық (селолық) елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мелекеттік білім беру ұйымдарының, мемлекеттік денсаулық сақтау, медициналық және фармацевтика, мәдениет және спорт ұйымдарының қызметкерлері
12100 теңге
жыл сайын
2
ай сайынғы әлеуметтік көмек
мүгедектігіне байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар
1 АЕК
ай
сайын
үйден оқып
және тәрбиеленетін
мүгедек балалар
5 АЕК
ай сайын
3
тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек
мүгедектігіне байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар
1,5 АЕК
тоқсан
сайын
асыраушысынан айрылу жағдайына байланысты мемлекеттік арнаулы жәрдемақы
алушылар (балалар)
1,5 АЕК
тоқсан
сайын
4
9 мамыр Жеңіс Күніне берілетін әлеуметтік көмек
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері
100000 теңге
жылына 1 рет
Жеңілдіктері мен кепілдіктері жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдар
60000 теңге
жылына 1 рет
Жеңілдіктері мен кепілдіктері жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдар
50000 теңге
жылына 1 рет
Ұлы Отан соғысы ардагерлерінің қайта тұрмыс құрмаған жесірлері
40000 теңге
жылына 1 рет

Лица, награжденные орденами и медалями за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года в тылу и ненагражденные орденами и медалями за самоотвержденный труд и безупречную воинскую службу в тылу, иным категориям лиц, приравненным к участникам Великой Отечественной войны (кроме вдовам участников Великой Отечественной войны, не вступившим в повторный брак)
10000 тенге
1 раз в год
участники ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах
20000 тенге
1 раз в год
5
социальная помощь ко Дню Конституции
получатели государственных социальных пособий по потере кормильца
2 МРП
1 раз в год
6
социальная помощь ко Дню инвалидов
инвалиды всех групп, дети-инвалиды до 16 лет
2 МРП
1 раз в год (октябрь)
7
социальная помощь ко Дню пожилых людей
одинокие пенсионеры, старше 70 лет
2 МРП
1 раз в год (октябрь)
8
социальная помощь студентам для оплаты учебы
студенты, относящиеся к социально уязвимым слоям населения обучающихся в государственных высших учебных заведениях на основании гранта акима области
стоимость обучения
ежегодно
стипендия
ежемесячно
Примечание: МРП-месячный расчетный показатель
АЭС-атомная электростанция
Перечень документов, необходимых для получения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан:
1) заявление получателя социальной помощи;
2) документы, удостоверяющие личность получателя социальной помощи и членов семьи (копия);
3) документы получателя социальной помощи и членов семьи, подтверждающие регистрацию по месту жительства (копия);
4) свидетельство налогоплательщика получателя социальной помощи (копия);
5) документ, подтверждающий наличие банковского счета получателя социальной помощи (копия);
6) сведения о доходах получателя социальной помощи и членов семьи (копия);
7) документ, подтверждающий статус оралмана (копия);
8) документ, подтверждающий о случаях, приведших к обстоятельствам нанесенного материального ущерба (пожара, наводнения, дорожного происшествия), о не трудоспособности, справка или направление на лечение (копия);
9) в случае смерти кого-либо из членов семьи - подтверждающий документ о смерти (копия).
Документы необходимые для получения оплаты учебы и стипендии студентам, относящиеся к социально уязвимым слоям населения:
1) заявление получателя социальной помощи;
2) удостоверение личности (копия);
3) книга регистрации граждан (копия);
4) сертификат о результате единого национального тестирования (копия);

Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін ордендермен және медальдармен марапатталған адамдар сондай ақ, 1941 жылдың 22 маусымынан бастап 1945 жылдың 9 мамыр аралығында алты айдан кем емес жұмыс істегендер (қызмет еткендер) және тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін ордендермен және медальдармен марапатталмаған адамдар, Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілгендердің басқа да санаттары (Ұлы Отан соғысы ардагерлерінің қайта тұрмыс құрмаған жесірлерінен басқа)
10000 теңге
жылына 1 рет
1988-1989 жылдардағы Чернобыль АЭС-дегі апаттың зардаптарын жоюға қатысқандар
20000 теңге
жылына 1 рет
5
Конституция күніне берілетін әлеуметтік көмек
асыраушысынан айырылу жағдайына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар
2 АЕК
жылына 1 рет
6
мүгедектер күніне берілетін әлеуметтік көмек
барлық топтағы мүгедектер, 16 жасқа дейінгі
мүгедек балалар
2 АЕК
жылына 1 рет (қазан)
7
қарттар күніне берілетін әлеуметтік көмек
70 жастан асқан жалғызілікті зейнеткерлер
2 АЕК
жылына 1 рет
(қазан)
8
студенттерге оқу ақысын төлеуге әлеуметтік көмек
облыс әкімінің гранты негізінде мемлекеттік жоғарғы оқу орнында білім алатын тұрғындардың әлеуметтік тұрғыдан осал топтарына жататын студенттер
оқу ақысы
жыл сайын
шәкіртақы
ай сайын
Ескертпе: АЕК – айлық есептік көрсеткіш
АЭС – атом электр станциясы
Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) әлеуметтік көмек алушының өтініші;
2) әлеуметтік көмек алушының және отбасы мүшелерінің жеке басын куәландыратын құжаттары (көшірмесі);
3) әлеуметтік көмек алушының және отбасы мүшелерінің тұратын жері бойынша тіркеуді растайтын құжаттары (көшірмесі);
4) әлеуметтік көмек алушының салық төлеуші куәлігі (көшірмесі);
5) әлеуметтік көмек алушының банктық шоты бар болуын растайтын құжат (көшірмесі);
6) әлеуметтік көмек алушының және отбасы мүшелерінің табысы туралы мәлеметтері (көшірмесі);
7) оралман мәртебесін растайтын құжат (көшірмесі);
8) отбасына материалдық залал келтірілген оқиғаны анықтайтын құжат (өрт, су тасқыны, жол апаты), еңбекке жарамсыздығы туралы, емделуге берілген анықтама немесе жолдама (көшірмесі);
9) отбасы мүшелерінің біреуі қайтыс болған жағдайда қайтыс болғандығын растайтын құжат (көшірмесі).
Әлеуметтік тұрғыдан осал топтарына жататын студенттерге оқу ақысын және шәкіртақысын алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) әлеуметтік көмек алушының өтініші;
2) жеке куәлік (көшірмесі);
3) азаматтарды тіркеу кітабы (көшірмесі);
4) ұлттық бірыңғай тестілеу нәтижесі туралы сертификат (көшірмесі);

5) аттестат о среднем образовании, диплом об окончании основного и среднего образования (копия);
6) свидетельство о смерти родителей для детей-сирот (копия);
7) документ подтверждающий статус многодетной семьи (копия);
8) справка об инвалидности для инвалидов и детей инвалидов (копия);
9) документ, подтверждающий статус оралмана (копия);
10) справка с места работы родителей (копия);
11) справка об обучении в высшем учебном заведении (копия);
12) счет об открытии в банках второго уровня (копия);
13) регистрационный номер налогоплательщика (РНН) (копия);
14) социально-индивидуальный код (СИК) (копия).

5) орта білімі туралы аттестат, негізгі және орта білімі туралы диплом (көшірмесі);
6) тұлдыр жетімдер үшін ата-анасының қайтыс болғандығы турлы куәлік (көшірмесі);
7) көп балалы отбасы мәртебесін растайтын құжат (көшірмесі);
8) мүгедектер мен бала жастан мүгедектерге - мүгедектігі туралы анықтама (көшірмесі);
9) оралман мәртебесін растайтын құжат (көшірмесі);
10) ата-анасының жұмыс орнынан анықтама (көшірмесі);
11) жоғары оқу орнында оқитындығы туралы анықтама (көшірмесі);
12) екінші деңгейдегі банктен ашылған есеп шот (көшірмесі);
13) салық төлеушінің тіркелу номері (СТН) (көшірмесі);
14) әлеуметтік жеке коды (ӘЖК) (көшірмесі).