Об оказании единовременной социальной помощи
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 28 июня 2012 года № 3/38. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 31 июля 2012 года № 11-4-138. Утратило силу - Решением маслихата Каракиянского района Мангистауской области от 05 марта 2013 года № 7/86.
Сноска. Утратило силу - Решением маслихата Каракиянского района  Мангистауской области от 05.03.2013 № 7/86.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», районный маслихат РЕШИЛ:
1. Установить единовременную социальную помощь (далее - помощь) семьям, имеющим среднедушевой доход ниже прожиточного минимума и нуждающимся гражданам в виде денежных средств в ниже указанном размере:
малообеспеченным семьям 20 месячный расчетный показатель; инвалидам 20 месячный расчетный показатель; одиноким матерям 10 месячный расчетный показатель; прибывшим оралманам 10 месячный расчетный показатель; семьям, не имеющим материальных средств для выезда на лечение за пределы Мангистауской области 30 месячный расчетный показатель; семьям которым причинен материальный ущерб в результате пожара, наводнения или дорожного происшествия 30 месячный расчетный показатель; а также в случае смерти кого-либо из членов семьи 30 месячный расчетный показатель; больным туберкулезом, онкологическими заболеваниями, сахарным диабетом 30 месячный расчетный показатель.
2. Уполномоченным органом по назначению и выплате помощи назначается государственное учреждение «Каракиянский районный отдел занятости и социальных программ» (далее - уполномоченный орган), (по согласованию).
3. Помощь назначается гражданам по заявлениям, один раз в год.
4. Заявление о предоставлении помощи подается на имя акима Каракиянского района. К заявлению прилагаются документы согласно перечню, указанному в приложении к настоящему решению (по согласованию).
5. Созданные при районном акимате участковые комиссии по вопросам проверки материального положения лиц обратившихся за помощью акиму Каракиянского района (далее - комиссия), в течение трех календарных дней осуществляют проверку социально-бытового положения заявителя (по согласованию).
6. На основании рекомендации комиссии, в течение пяти календарных дней аким Каракиянского района принимает решение об оказании либо мотивированном отказе в представлении социальной помощи (по согласованию).

Біржолғы әлеуметтік көмек көрсету туралы
Қарақия аудандық мәслихатының 2012 жылғы 28 маусымдағы № 3/38 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 31 шілдеде № 11-4-138 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2013 жылғы 05 наурыздағы № 7/86 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2013.03.05 № 7/86 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексінің 56 бабының 1 тармағының 4) тармақшасына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Біржолғы әлеуметтік көмек (бұдан әрі-көмек) жан басына шаққандағы орташа табысы күнкөріс деңгейінен төмен отбасыларға және мұқтаж азаматтарға төменде көрсетілген мөлшерде ақшалай қаражат түрінде белгіленсін:
аз қамтамасыз етілген отбасыларға 20 айлық есептік көрсеткіш; мүгедектерге 20 айлық есептік көрсеткіш; жалғыз басты аналарға 10 айлық есептік көрсеткіш; көшіп келген оралмандарға 10 айлық есептік көрсеткіш; Маңғыстау облысынан тыс жерлерде емделуге кететін материалдық жағдайы жоқ отбасыларға 30 айлық есептік көрсеткіш; өрт, су тасқыны немесе жол апаты салдарынан отбасына материалдық залал келтірілгендерге 30 айлық есептік көрсеткіш; сонымен қатар, отбасы мүшелерінің біреуі қайтыс болған жағдайда 30 айлық есептік көрсеткіш; өкпе, онкология, қант диабеті ауруларына шалдыққандарға 30 айлық есептік көрсеткіш.
2. «Қарақия аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі көмекті тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) ретінде тағайындалсын (келісім бойынша).
3. Көмек азаматтардың өтініші бойынша жылына бір рет тағайындалады.
4. Көмек көрсету туралы өтініш Қарақия ауданы әкімінің атына беріледі. Өтінішке осы шешімнің қосымшасына сәйкес тізбеде көрсетілген құжаттар қоса беріледі (келісім бойынша).
5. Қарақия ауданы әкімінен көмек сұраған тұлғалардың материалдық жағдайын тексеру сұрақтары бойынша аудан әкімдігінде құрылған учаскелік комиссиялар (бұдан әрі- комиссиялар) күнтізбелік үш күн мерзім ішінде арыз берушінің әлеуметтік-тұрмыстық жағдайын тексеруді жүзеге асырады (келісім бойынша).
6. Комиссияның ұсыныстарының негізінде, күнтізбелік бес күн ішінде Қарақия ауданы әкімі әлеуметтік көмекті көрсету немесе дәлелді бас тарту туралы шешім қабылдайды (келісім бойынша).

7. После принятия решения об оказании социальной помощи, уполномоченный орган в течение семи календарных дней осуществляет выплату через банк второго уровня (по согласованию).
8. Контроль над исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата законности, полномочия депутатов и по социальным вопросам (председатель комиссии Е.Таджибаев).
9. Решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                     Ж.Адилбеков
Секретарь районного
маслихата                               А.Мееров
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Каракиянский района
А.Дауылбаев
28 июнь 2012 год
Начальник государственного учреждения
«Каракиянского районного отдела
занятости и социальных программ»
К.Рысбаев
28 июнь 2012 год
Исполняющий обязанности начальника
государственного учреждения
«Каракиянского районного отдела
экономики и финансов»
М.Кыдыркожа
28 июнь 2012 год
Председатель постоянной комиссии
районного маслихата законности,
полномочия депутатов
и по социальным вопросам
Е.Таджибаев
28 июнь 2012 год
Приложение к решению
маслихата Каракиянского района
№ 3/38 от 28 июня 2012 года
Перечень документов, необходимых для
получения единовременной социальной помощи:
1) заявление получателя социальной помощи:
2) документы, удостоверяющий личность получателя социальной помощи и членов семьи (копия);
3) документы, получателя социальной помощи и членов семьи подтверждающие регистрацию по месту жительства (копия);
4) свидетельство налогоплательщика получателя социальной помощи (копия);
5) документы, подтверждающий наличие банковского счета получателя социальной помощи (копия);
6) сведения о доходах получателя социальной помощи и членов семьи (копия);
7) документ, подтверждающий статус оралмана (копия);
8) документ, подтверждающий о случаях приведших к обстоятельствам нанесенного материального ущерба (пожар, наводнения, дорожных происшествии), о нетрудоспособности, справка или направление на лечение (копия);
9) в случае смерти кого-либо из членов семьи, подтверждающий документ о смерти(копия).

7. Әлеуметтік көмек көрсету туралы шешім қабылдағаннан кейін уәкілетті орган күнтізбелік жеті күн ішінде екінші деңгейдегі банк арқылы көмекті төлеуді жүзеге асырады (келісім бойынша).
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қарақия аудандық мәслихатының заңдылық, депутаттар өкілеттігі және әлеуметтік мәселелер жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктеледі (комиссия төрағасы Е.Таджибаев).
9. Шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         Ж.Әділбеков
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                 А. Мееров
«КЕЛІСІЛДІ»
Қарақия ауданының әкімі
Ә.Дауылбаев
28 маусым 2012 жыл
«Қарақия аудандық жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы
Қ.Рысбаев
28 маусым 2012 жыл
«Қарақия аудандық экономика және
қаржы бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
бастығының міндетін атқарушы
М.Қыдырқожа
28 маусым 2012 жыл
Аудандық мәслихаттың заңдылық,
депутаттар өкілеттігі және әлеуметтік
мәселелер жөніндегі тұрақты
комиссияның төрағасы
Е.Таджибаев
28 маусым 2012 жыл
Қарақия аудандық мәслихатының
2012 жылғы 28 маусымдағы
№ 3/38 шешіміне қосымша
Біржолғы әлеуметтік көмекті алу үшін
қажетті құжаттар тізбесі:
1) әлеуметтік көмек алушының өтініші;
2) әлеуметтік көмек алушының және отбасы мүшелерінің жеке басын куәландыратын құжаттары (көшірмесі);
3) әлеуметтік көмек алушының және отбасы мүшелерінің тұратын жері бойынша тіркеуді растайтын құжаттары (көшірмесі);
4) әлеуметтік көмек алушының салық төлеуші куәлігі (көшірмесі);
5) әлеуметтік көмек алушының банктық шоты бар болуын растайтын құжат (көшірмесі);
6) әлеуметтік көмек алушының және отбасы мүшелерінің табысы туралы мәлеметтері (көшірмесі);
7) оралман мәртебесін растайтын құжат (көшірмесі);
8) отбасына материалдық залал келтірілген оқиғаны анықтайтын құжат (өрт, су тасқыны, жол апаты), еңбекке жарамсыздығы туралы, емделуге берілген анықтама немесе жолдама (көшірмесі);
9) отбасы мүшелерінің біреуі қайтыс болған жағдайда қайтыс болғандығын растайтын құжат (көшірмесі).