О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 21 декабря 2012 года № 7/63. Зарегистрировано Департаментом юстиции 15 января 2013 года № 2199
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-ІV, Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и от 23 ноября 2012 года № 54-V «О республиканском бюджете на 2013-2015 годы»решением областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 7/77 «Об областном бюджете на 2013-2015 годы», (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2184) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы - 5 161 957 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3 577 912 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 15 027 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 11 162 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 1 557 856 тысяч тенге;
2) затраты - 5 257 429 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 56 390 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 64 034 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 644 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 151 861 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -  151 861 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов - 54 527 тысяч тенге;
погашение займов - 7 644 тысячи тенге;
использование остатков бюджетных средств - 146 704 тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Мангистауского районного маслихата от 11.03.2013 № 8/68; от 10.07.2013 № 11/98; от 28.08.2013 № 13/108; от 12.12.2013 № 14/113 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Установить на 2013 год нормативы распределения доходов в бюджет
района в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у
источника выплаты - 32,8 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, необлагаемых у
источника выплаты - 100 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных
граждан, облагаемых у источника выплаты - 100 процентов;
4) социальный налог - 33,4 процентов.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Мангистауского районного маслихата от 11.03.2013 № 8/68; от 10.07.2013 № 11/98; от 28.08.2013 № 13/108; от 12.12.2013 № 14/113 (вводится в действие с 01.01.2013).

2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 7/63 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 15 қаңтарда № 2199 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» және 2012 жылғы 23 қарашадағы № 54-V    «2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңдарына, облыстық мәслихаттың 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 7/77 «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне (нормативтік  құқықтық  кесімдерді  мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2184 болып  тіркелген) сәйкес аудандық мәслихат  ШЕШІМ  ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 5 161 957 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3 577 912 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 15 027 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер - 11 162 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 1 557 856 мың теңге;
2) шығындар - 5 257 429 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 56 390 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 64 034 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 644 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 151 861 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –   151 861 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 54 527 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 644 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 146 704 теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгертулер енгізілді - Маңғыстау аудандық  мәслихатының 11.03.2013 № 8/68; 10.07.2013 № 11/98; 28.08.2013 № 13/108; 12.12.2013 № 14/113 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2013 жылға аудан бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері мынадай көлемде  белгіленсін:
1) Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы - 32,8 пайыз;
2) Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы - 100 пайыз;
3) Төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын  жеке табыс салығы - 100 пайыз;
4) Әлеуметтік салық - 33,4 пайыз.
Ескерту. 2-тармаққа өзгертулер енгізілді - Маңғыстау аудандық  мәслихатының 11.03.2013 № 8/68; 10.07.2013 № 11/98; 28.08.2013 № 13/108; 12.12.2013 № 14/113 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

3. Установить из бюджета Мангистауского района на 2013 год в сумме 557 143 тысячи тенге бюджетные изъятия в областной бюджет.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены в следующем объеме целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
на реализацию государственного общеобразовательного заказа в дошкольных организациях образования - 183 640 тысяча тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования - 21 603 тысячи тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе - 2 462 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей - сирот), и ребенка (детей), оставшихся без попечения родителей - 4 583 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы в рамках Программы занятости 2020 - 7 786 тысяч тенге;
на обеспечение деятельности центров занятости населения в рамках Программы занятости 2020 - 9 199 тысяч тенге;
на молодежной практике в рамках Программы занятости 2020 - 5 359 тысяч тенге;
на переподготовку и повышению квалификации кадров в рамках Программы занятости 2020 - 5 981 тысяч тенге;
на развитие сельских населенных пунктов в рамках Программы занятости 2020 - 68 367 тысячи тенге;
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы занятости 2020 - 37 166 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий - 64 783 тысячи тенге;
на реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов - 9 319 тысяч тенге;
10 789 тысяч тенге - увеличение штатной численности местных исполнительных органов.
4-1. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены в следующем объеме целевые трансферты областного бюджета:
47 621 тысяча тенге - на капитальный ремонт здания.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Мангистауского районного маслихата от 11.03.2013 № 8/68; от 10.07.2013 № 11/98; от 12.12.2013 № 14/113 (вводится в действие с 01.01.2013).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены в следующем объеме целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
на строительство объектов образования - 200 000 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения - 180 223 тысячи тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно - коммуникационной инфраструктуры - 251 682 тысяч тенге;
24 041 тысяча тенге – на строительство 2-х квартирного муниципального жилого дома в с.Шетпе;

3. 2013 жылға арналған Маңғыстау ауданының бюджетінен облыстық бюджетке 557 143 мың теңге сомасындағы бюджеттік алу белгіленсін.
4. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемде республикалық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферт қарастырылғаны ескертілсін:
183 640 мың теңге - мемлекеттік білім беру тапсырысын мектепке дейінгі бiлiм беру мекемелерінде іске асыруға;
21 603 мың теңге - мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайтуға;
2 462 мың теңге – үшсатылы жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға;
4 583 мың теңге - жетім сәбидің (жетім балалардың) күтімі үшін бағып-қағушыларға (қамқорлығына алғандарға) және ата-ана қамқорлығынсыз қалған сәбиге (балаларға) ай сайын ақшалай қаржы төлеуге;
7 786 мың теңге - жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасы шеңберінде ішінара субсидиялауға;
9 199 мың теңге - жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасы шеңберінде халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге;
5 359 мың теңге - жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасы шеңберінде жастар тәжірибесіне;
5 981 мың теңге - жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру мен қайта даярлауға;
68 367 мың теңге - жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасы шеңберінде ауылдардың елді мекендерін дамытуға;
37 166 мың теңге - жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға;
64 783 мың теңге - эпизоотияға қарсы іс - шаралар жүргізуге;
9 319 мың теңге - ауылдық жерлердегі әлеуметтік саланың мамандарына әлеуметтік қолдауды іске асыруға;
10 789 мың теңге - жергілікті атқарушы органдардың штат санын өсіру.
4-1. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемде облыстық бюджеттен мақсатты нысаналы трансферт қарастырылғаны ескерілсін:
47 621 мың теңге - ғимаратқа күрделі жөндеуге.
Ескерту. 4-тармаққа толықтырулар мен өзгертулер енгізілді - Маңғыстау аудандық мәслихатының 11.03.2013 № 8/68; 10.07.2013 № 11/98; 12.12.2013 № 14/113 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемде республикалық
бюджеттен дамуға арналған мақсатты трансферт қарастырылғаны ескертілсін:
200 000 мың теңге - білім беру нысандарының құрылысын салуға;
180 223 мың теңге - сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға;
251 682 мың теңге - инжернерлік- коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға;
24 041 мың теңге – Шетпе селосында 2 пәтерлік муниципалдық тұрғын үйдің құрылысын салуға;

201 969 тысяч тенге - на строительство 4 - х квартирного муниципального (коммунального, арендного) жилого дома в с.Шетпе.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, дополнениями внесенными решениями Мангистауского районного маслихата от 11.03.2013 № 8/68; от 10.07.2013 № 11/98 (вводится в действие с 01.01.2013).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены в следующем объеме бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов - 64 034 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Мангистауского районного маслихата от 11.03.2013 № 8/68; от 12.12.2013 № 14/113 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены в следующем объеме целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
на строительство объектов образования - 183 334 тысячи тенге;
на развитие системы водоснабжения - 134 640 тысяч тенге;
8. Предоставить право:
1) На социальную помощь в честь праздничные и знаменательные даты:
ко дню Победы на 9 мая участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере 100 000 тенге;
ко дню Победы лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны в размере 60 000 тенге;
ко дню Победы лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны в размере 50 000 тенге;
ко дню Победы вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне, не вступившим в повторный брак в размере 40 000 тенге;
ко дню Победы участникам ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988-1989 годах и инвалидам при последствий катастрофы на Чернобылской атомной электростанции в размере 20 000 тенге;
ко дню Победы лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны в размере 10 000 тенге;
ко дню Победы проработавшим (прослужащим), имеющие в трудовой книжке записи о работе не менее 6-ти месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года или решения специальной комиссии об установлении стажа или труженикам тыла, имеющие архивную справку в размере 10 000 тенге;
другим категориям лиц, кроме приравненых к участникам Великой Отечественной войны (кроме вдовам ветеранов Великой Отечественной войны, не вступивщим в повторный брак) в размере 10 000 тенге;
К Международному дню пожилых (1 октября):

201 969 мың теңге – Шетпе селосында 4 пәтерлік муниципалдық (коммуналдық, жалдамалы) тұрғын үйдің құрылысын салуға.
Ескерту. 5-тармаққа толықтырулар мен өзгерту енгізілді - Маңғыстау аудандық мәслихатының 11.03.2013 № 8/68; 10.07.2013 № 11/98 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
6. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемде республикалық бюджеттен бюджеттік кредит қаржысы қарастырылғаны ескертілсін:
64 034 мың теңге - ауылдық жерлердегі әлеуметтік саланың мамандарына әлеуметтік қолдауды іске асыруға.
Ескерту. 6-тармаққа өзгертулер енгізілді - Маңғыстау аудандық  мәслихатының 11.03.2013 № 8/68; 12.12.2013 № 14/113 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
7. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемде облыстық бюджеттен дамуға арналған мақсатты трансферт қарастырылғаны ескертілсін:
183 334 мың теңге - білім беру нысандарының құрылысын салуға;
134 640 мың теңге - сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға.
8. Құқық берілсін:
1) Атаулы және мерекелік күндер құрметіне біржолғы әлеуметтік көмек:
Ұлы Жеңіс күніне 9 мамыр Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне біржолғы - 100 000 теңге мөлшерінде;
Ұлы Жеңіс күніне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдарға - 60 000 теңге мөлшерінде;
Ұлы Жеңіс күніне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдарға - 50 000 теңге мөлшерінде;
Ұлы Жеңіс күніне Ұлы Отан соғысы ардагерлерінің және соғысы ардагерлерінің және соғыста қаза тапқан әскери жауынгерлердің қайта тұрмыс құрмаған жесірлеріне – 40 000 теңге мөлшерінде;
Ұлы Жеңіс күніне 1988 - 1989 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттық салдарын жоюға қатысқан және Чернобыль атом электр станциясындағы апаттық салдарынан мүгедек болған адамдарға - 20 000 теңге мөлшерінде;
Ұлы Жеңіс күніне Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикасы Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған  адамдарға - 10 000 теңге мөлшерінде;
Ұлы Жеңіс күніне 1941 жылғы 22 маусым мен 1945 жылғы 9 мамыр аралығында 6 айдан кем емес істегендер (қызмет еткендер) жұмыс істегені туралы еңбек кітапшасында жазбасы немесе стаж белгілеу арнайы комиссия шешімі немесе мұрағаттық анықтамасы бар тыл еңбеккерлеріне - 10 000 теңге мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдардың басқа да санаттарына (Ұлы Отан соғысы ардагерлерінің қайта тұрмыс құрмаған жесірлерінен басқа) - 10 000 теңге мөлшерінде;
Дүниежүзілік қарттар күніне (1 қазан):

Получателям социального государственного пособия по возрасту и пенсионерам по возрасту свыше 70-и лет в размере 2 месячного расчетного показателя;
К Международному дню инвалидов (ежегодно второго воскресенья октября):
детям - инвалидам, получающим государственных социальных пособий и инвалидам всех категории - в размере 2 месячного расчетного показателя;
К дню Конституции Республики Казахстан (30 августа):
детям, получающим государственных социальных пособий по потере кормильца - в размере 2 месячного расчетного показателя;
Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан - в размере 60 месячных расчетных показателей;
Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед области - в размере 36 месячных расчетных показателей.
2) Ежеквартальная выплата социальной помощи:
получателям государственных социальных пособий по инвалидности в размере 1,5 месячного расчетного показателя;
получателям государственных социальных пособий по потере кормильца в размере 1,5 месячного расчетного показателя;
3) Выплатить ежемесячно:
детям-инвалидам, воспитывающимся и обучающимся на дому в размере 5 месячного расчетного показателя;
получателям государственных социальных пособий по инвалидности в размере 1 месячный расчетный показатель;
жилищное пособие семьям, превышающие доходы на душу одного члена семьи по установленному порядку используемой законодательством на покрытие выплаты коммунальных расходов;
4) Выплатить при возникновении острых бытовых нужд единовременная материальная помощь малообеспеченным и остро нуждающимся семьям по установленной порядке в пределах предусмотренных сумм.
5) Выплатить оплату обучения ежегодно, стипендию ежемесячно студентам, относящим к социально - уязвивым слоям населения обучающие в высших учебных заведениях на основания гранта акима области.
6) Выплатить на единовременное возмещение коммунальных услуг и приобретение топлива работникам государственных организаций образования, медицинским и фармацевтическим работникам государственных организаций здравоохранения, работникам государственных организаций социального обеспечения, работникам государственных организаций культуры, спорта и ветеринарии проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, в размере 12 100 тенге.
7) Установить за счет бюджетных средств гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, согласно перечня должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности, определяемых местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

жасына байланысты әлеуметтік жәрдемақы алушыларға және жасы 70 - тен асқан зейнеткерлерге – 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Дүниежүзілік мүгедектер күніне (жыл сайын қазанның екінші жексенбісі):
мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алатын мүгедек балалар мен барлық топтағы мүгедектерге - 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Қазақстан Республикасының Конституция күніне (30 тамыз):
асыраушысынан айрылуына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың балаларына - 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға - 60 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
облысқа сіңірген еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға - 36 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.
2) Тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек төлеуге:
мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға - 1,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
асыраушысынан айырылуына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың балаларына - 1,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) Ай сайын төлеуге:
үйден оқып және тәрбиеленетін бала кезден мүгедек балаларға - 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде әлеуметтік көмек;
мүгедектігіне байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға - 1 айлық есептік  көрсеткіш мөлшерінде тұрғын үй көмегі;
коммуналдық шығын төлемдерін жабуға жанбасылық табыстан артық отбасыларға қолданудағы заңнамамен белгіленген тәртіппен қаралған қаржы көлемінде тұрғын үй көмегі;
4) Аз қамтамасыз етілген және аса мұқтаж отбасыларға қиын тұрмыстық жағдайлар туындаған  кезде біржолғы материалдық көмек белгіленген тәртіппен қаралған қаржы көлемінде төленсін.
5) Облыс әкімінің гранты негізінде жоғарғы оқу білім алушы халықтың әлеуметтік тұрғыдан осал топтарына жататын студенттерге оқу ақысы  жыл сайын, степендиясы ай сайын төленсін.
6) Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлеріне, мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының медицина және фармацевтика қызметкерлеріне, әлеуметтік қамсыздандыру мемлекеттік ұйымдарының қызметкерлеріне, мәдениет, спорт және ветеринария мемлекеттік ұйымдарының қызметкерлеріне біржолғы коммуналдық қызметтерді өтеуге және отын сатып алуға 12 100 теңге төленсін.
7) Жергілікті өкілетті органның келісімі бойынша жергілікті атқарушы орган айқындайтын, ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесіне сәйкес, ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением Мангистауского районного маслихата от 28.08.2013 № 13/108 (вводится в действие с 01.01.2013).
9. Утвердить резерв акима района в сумме 7 298 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным решением Мангистауского районного маслихата от 12.12.2013 № 14/113 (вводится в действие с 01.01.2013).
10. Утвердить перечень бюджетных программ на 2013 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета согласно приложению № 4.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии                     К. Шалабаев
Секретарь районного маслихата           Т. Кыланов
СОГЛАСОВАНО:
Шабикова Рима Нерражимовна
Начальник государственного учреждения
«Мангистауский районный отдел
экономики и финансов»
21 декабря 2012 года
Приложение № 1
к решению районного маслихата
от 21 декабря 2012 года № 7/63
Районный бюджет на 2013 год

Ескерту. 8-тармаққа өзгертулер енгізілді - Маңғыстау аудандық  мәслихатының 28.08.2013 № 13/108(01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Аудан әкімдігінің резерві 7 298 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9-тармаққа өзгертулер енгізілді - Маңғыстау аудандық  мәслихатының 12.12.2013 № 14/113 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 4-қосымшаға сәйкес 2013 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
11. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         Қ. Шалабаев
Аудандық
Мәслихат хатшысы                        Т. Қылаңов
КЕЛІСІЛДІ:
«Маңғыстау аудандық экономика
және қаржы бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы
Шабикова Рима Нерражимқызы
21 декабря 2012
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 7/63 шешіміне
№ 1 қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджет

027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
6 228
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14 969
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
0
028
Развитие коммунального хозяйства
14 969
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 494
026
Ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
3 494
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
149 411
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
80 103
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
80 103
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
35 814
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 428
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
1 962
006
Функционирование районных (городских) библиотек
25 023
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
7 400
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
9 350
005
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
402
003
Pеализация мероприятий в сфере молодежной политики
3 024
001
Услуг по проведению государственной информационной политики через телерадиовещание
5 925
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
3 545
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
208
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
400
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области физической культуры и спорта
2 937
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков, района (города областного значения)
20 599
006
Услуги по проведению государственной информационной политики через телерадиовещание
3 784
007
Функционирование районных (городских) библиотек
9 485
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
3 376
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры

027
Жұмыспен қамту-2020 жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
6 228
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
14 969
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
0
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
14969
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 494
026
Жұмыспен қамту-2020 жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
3 494
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
149 411
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
80 103
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
80 103
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
35 814
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 428
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
1 962
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
25 023
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 400
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
9 350
005
Телерадио хабарларын тарату арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтер
402
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
3 024
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 925
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
3 545
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
208
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
400
001
Жергілікті деңгейі дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 937
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
20 599
006
Телерадио хабарларын тарату арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтер
3 784
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
9 485
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
3 376
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру, тілдерді дамыту және мәдениет саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер