Об утверждении регламентов электронных государственных услуг
Постановление акимата Костанайской области от 22 ноября 2012 года № 527. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 4 декабря 2012 года № 3910. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 20 ноября 2013 года № 508
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 20.11.2013 № 508 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", пунктом 2 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты электронных государственных услуг:
1) "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации";
2) "Выдача справок по опеке и попечительству";
3) "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям";
4) "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Костанайской области Бектурганова С.Ч.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима области                              В. Мейстер
СОГЛАСОВАНО:
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
______________ А. Жумагалиев
Начальник ГУ "Управление образования
акимата Костанайской области"
______________ М. Жундубаев
Утвержден
постановлением акимата
от 22 ноября 2012 года № 527
Регламент электронной государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в детские
дошкольные организации"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации" (далее – электронная государственная услуга) оказывается отделами образования районов и городов Костанайской области, аппаратами акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее – услугодатель), на альтернативной основе через Центры обслуживания населения (далее – Центр), а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz.

Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2012 жылғы 22 қарашадағы № 527 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 4 желтоқсанда № 3910 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2013 жылғы 20 қарашадағы № 508 қаулысымен
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 20.11.2013 № 508 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына, "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңы 29-бабының 2-тармағына сәйкес Қостанай облысының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенттері бекітілсін:
1) "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою";
2) "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру";
3) "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру";
4) "Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру".
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай облысы әкімінің орынбасары С.Ш.Бектұрғановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкiмiнің
міндетін атқарушы                          В. Мейстер
КЕЛІСІЛДІ:
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі
_______________ А. Жұмағалиев
"Қостанай облысы әкімдігінің
бiлiм басқармасы" ММ бастығы
________________ М. Жүндібаев
Әкімдіктің
2012 жылғы 22 қарашадағы
№ 527 қаулысымен бекітілген
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою" электрондық
мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – электрондық мемлекеттік қызмет) Қостанай облысының аудандары мен қалаларының білім бөлімдерімен, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараттарымен (бұдан әрі – қызмет беруші), баламалы негізде Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы, сондай-ақ www.e.gov.kz "электронды үкімет" веб-порталы арқылы көрсетіледі.

2. Электронная государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации" (далее – Регламент):
1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
3) единая нотариальная информационная система - это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее - ЕНИС);
4) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
5) ГБД ФЛ – государственная база данных "Физические лица";
6) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее – ИС ЦОН);
7) получатель государственной услуги – физическое лицо (далее - получатель);
8) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
9) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
10) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;

2. Электрондық мемлекеттік қызметі "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) пайдаланылатын ұғымдар және қысқартулар:
1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі - АЖ);
3) бiрыңғай нотариаттық ақпараттық жүйе – бұл нотариаттық қызметтi автоматтандыруға және әдiлет органдары мен нотариаттық палаталардың өзара iс-қимылына арналған аппараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі – БНАЖ);
4) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - ЖСН);
5) ЖТ МДҚ – "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры;
6) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі - халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы, сондай-ақ тиісті министрліктер мен ведомстволармен қызмет ұсыну үрдісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ХҚКО АЖ);
7) мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлға (бұдан әрі – алушы);
8) пайдаланушы – өзіне қажеттi электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшiн ақпараттық жүйеге жүгiнетiн және оларды пайдаланатын субъект;
9) транзакциялық қызмет көрсету – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдана отырып өзара ақпарат алмасуды талап ететiн, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды ұсыну жөнiндегі қызмет көрсету;
10) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;

11) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
12) веб–портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее – ПЭП);
13) региональный шлюз "электронного правительства" - обеспечивает информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами местного исполнительного органа и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг местным исполнительным органом (далее - РШЭП);
14) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
15) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП).
2. Порядок деятельности услугодателя
по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия) при оказании электронной государственной услуги приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) получатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод получателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор получателем электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 Стандарта, а также выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);

11) электрондық мемлекеттік қызмет көрсету – ақпараттық технологияларды қолдана отырып, электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету;
12) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтер көрсетуге қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП);
13) "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі - жергілікті атқарушы органдардың ішкі жүйелері/кіші жүйелері және жергілікті атқарушы органның электрондық қызметтерді көрсету үрдісіне қатысатын сыртқы ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етеді (бұдан әрі – ЭҮӨШ);
14) "электрондық үкіметтің" шлюзі – электрондық қызметтер көрсетуді іске асыру шеңберінде "электрондық үкіметтің" ақпараттық жүйелерін интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);
15) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiлiгiн және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі - ЭЦҚ).
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету
жөнінде қызмет беруші әрекетінің тәртібі
6. ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі (функционалдық өзара іс-қимыл жасаудың № 1 диаграммасы) адымдық әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) алушы ЭҮП-ке тіркеуді ЖСН және пароль көмегімен жүзеге асырады (ЭҮП-ке тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс – мемлекеттік қызметті алу үшін алушының ЭҮП-ке ЖСН және парольді енгізуі (авторландыру үдерісі);
3) 1 шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген алушы туралы деректердің дұрыстығын ЭҮП-те тексеру;
4) 2 үдеріс – алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты ЭҮП авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады;
5) 3 үдеріс – алушының осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу) және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып алушының нысанды толтыруы, сұрау салу нысанына Стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың көшірмелерін электронды түрде тіркеу, сондай-ақ алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2 шарт – ЭҮП-те ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және тізімде қайта шақырылғандар (жойылғандар) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректеріне сәйкес келуін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) тексеру;

7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП получателя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
12) процесс 8 – получение получателем результата услуги (направление в детские дошкольные организации, в случае отсутствия мест в дошкольной организации, уведомление о постановке на очередь, с указанием номера очередности в форме электронного документа), сформированного АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения (диаграмма № 2 функционального взаимодействия) при оказании электронной государственной услуги через услугодателя приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в АРМ РШЭП ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания электронной государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;

7) 4 үдеріс – алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5 үдеріс – алушының ЭЦҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салуды куәландыру және электрондық құжатты (сұрау салуды) қызмет беруші өңдеу үшін ЭҮШ арқылы ЭҮӨШ АЖО-ға жіберу;
9) 6 үдеріс – ЭҮӨШ АЖО-да электрондық құжатты тіркеу;
10) 3 шарт – Стандартта көрсетілген алушының қоса берілген құжаттарының сәйкестігін және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін негізін қызмет беруші тексереді (өңдейді);
11) 7 үдеріс – алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8 үдеріс – алушының ЭҮӨШ АЖО-да қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электронды құжат түріндегі мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдама, мектепке дейінгі ұйымдарда орын болмаған жағдайда кезектіліктің нөмірі көрсетілген кезекке қою туралы хабарлама) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің қызметкерінің ЭЦҚ-сын пайдаланумен қалыптастырылады.
7. Қызмет беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі (функционалдық өзара іс-қимыл жасаудың № 2 диаграммасы) адымдық әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) 1 үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін ЭҮӨШ АЖО-на ЖСН мен паролін енгізуі (авторландыру үдерісі);
2) 2 үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығаруы және алушының деректерін енгізуі;
3) 3 үдеріс – ЖТ МДҚ-на ЭҮШ арқылы алушының деректері туралы сұрау салуды жіберу;
4) 1 шарт – ЖТ МДҚ-да алушы деректерінің болуын тексеру;
5) 4 үдеріс – ЖТ МДҚ-да алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5 үдеріс – сұрау салу нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуын белгілеу бөлігінде қызмет беруші қызметкерінің толтыруы және алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі мен оларды сұрау салу нысанына бекітуі, және электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі толтырылған (деректерді енгізу) сұрау салу нысанасын ЭЦҚ арқылы куәландыруы;
7) 6 үдеріс – ЭҮӨШ АЖО-да электрондық құжатты тіркеу;
8) 2 шарт – Стандартта көрсетілген алушының қоса берілген құжаттарының сәйкестігін және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін негізін қызмет беруші тексереді (өңдейді);

9) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
10) процесс 8 – получение получателем результата электронной государственной услуги (направление в детские дошкольные организации, в случае отсутствия мест в дошкольной организации, уведомление о постановке на очередь, с указанием номера очередности в форме электронного документа), сформированного АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя.
8. Пошаговые действия и решения через Центр (диаграмма № 3 функционального взаимодействия) при оказании услуги приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператором Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания электронной государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод оператором Центра данных получателя, а также данных по доверенности представителя получателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных получателя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса получателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;

9) 7 үдеріс – алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
10) 8 үдеріс – алушының ЭҮӨШ АЖО-да қалыптастырылған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін (электронды құжат түріндегі мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдама, мектепке дейінгі ұйымдарда орын болмаған жағдайда кезектіліктің нөмірі көрсетілген кезекке қою туралы хабарлама) алуы. Электрондық құжат қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ-сын пайдаланумен қалыптастырылады.
8. Орталық арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі (функционалдық өзара іс-қимыл жасаудың № 3 диаграммасы) адымдық әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) 1 үдеріс – орталық операторының электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін ЭҮӨШ АЖО-на логині мен паролін енгізуі (авторландыру үдерісі);
2) 2 үдеріс – орталық операторының осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығаруы және алушының деректерін, сондай-ақ алушының сенімхат бойынша (тек қана нотариалды куәландырылған сенімхат, егер де сенімхат бөгде жағдаймен куәландырылса, сенімхаттың деректері толтырылмайды) өкілінің деректерін енгізуі;
3) 3 үдеріс – ЖТ МДҚ-на ЭҮШ арқылы алушының деректері туралы, сондай-ақ БНАЖ-не алушы өкілінің сенімхат деректері туралы сұрау салуды жіберуі;
4) 1 шарт – ЖТ МДҚ-да алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болуын тексеру;
5) 4 үдеріс – ЖТ МДҚ-да алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5 үдеріс – сұрау салу нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуын белгілеу бөлігінде орталық операторының толтыруы және алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі мен оларды сұрау салу нысанына бекітуі, және электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі толтырылған (деректерді енгізу) сұрау салу нысанасын ЭЦҚ арқылы куәландыруы;
7) 6 үдеріс – орталық операторының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (алушының сұрау салуын) ЭҮШ арқылы ЭҮӨШ АЖО-ға жіберу;
8) 7 үдеріс – ЭҮӨШ АЖО-да электрондық құжатты тіркеу;
9) 2 шарт – Стандартта көрсетілген алушының қоса берілген құжаттарының сәйкестігін және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін негізін қызмет беруші тексереді (өңдейді);
10) 8 үдеріс – алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

11) процесс 9 – получение получателем через оператора Центра результата электронной государственной услуги (направление в детские дошкольные организации, в случае отсутствия мест в дошкольной организации, уведомление о постановке на очередь, с указанием номера очередности в форме электронного документа), сформированного АРМ РШЭП.
9. Формы заполнения запроса и ответа на электронную государственную услугу приведены на веб-портале "электронного правительства" www.e.gov.kz, а также в услугодателе или Центре.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале "электронного правительства" в разделе "История получения услуг", а также при обращении в услугодатель или Центр.
11. Необходимую информацию и консультацию (в том числе обжалования) по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра ПЭП: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе
оказания электронной государственной услуги
12. Структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ), которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) ПЭП;
2) АРМ РШЭП;
3) ГБД ФЛ;
4) АРМ ИС ЦОН;
5) ЕНИС;
6) Услугодатель;
7) Центр.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
15. В приложениях 34 к настоящему Регламенту представлены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги (выходной документ), включая формы уведомления.

11) 9 үдеріс – алушының ЭҮӨШ АЖО-да қалыптастырылған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін (электронды құжат түріндегі мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдама, мектепке дейінгі ұйымдарда орын болмаған жағдайда кезектіліктің нөмірі көрсетілген кезекке қою туралы хабарлама) орталық операторы арқылы алуы.
9. Электрондық мемлекеттік қызметке сұрау салуды және жауапты толтыру нысандары www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталында, сондай-ақ қызмет берушіде немесе орталықта келтірілген.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салуды орындау мәртебесін алушымен тексеру тәсілі: "электрондық үкімет" порталындағы "Қызметтерді алу тарихы" бөлімінде, сондай-ақ қызмет берушіге немесе орталыққа жүгінген кезде.
11. Қажетті ақпаратты және электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша кеңесті (оның ішінде шағымдану) ЭҮП сall-орталығының телефоны бойынша алуға болады: (1414).
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ):
1) ЭҮП;
2) ЭҮӨШ АЖО;
3) ЖТ МДҚ;
4) ХҚКО АЖ АЖО;
5) БНАЖ;
6) Қызмет беруші;
7) Орталық.
13. Іс-қимылдардың (рәсімдердің, функциялардың, операциялардың) дәйектілігін әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
14. Олардың сипаттамасына сәйкес іс-қимылдардың (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграммалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
15. Осы Регламенттің 34-қосымшаларында электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі (шығыс құжат), ескертпе нысанын қоса ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары, үлгілері келтірілген.

16. Результаты оказания электронной государственной услуги получателям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 5 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги получателям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).

16. Алушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 5-қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Алушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпаратты және ресурстарды рұқсатсыз ұстап қалудан қорғау).

18. Технические условия оказания электронной государственной услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН у лица, которому оказывается электронная государственная услуга;
3) авторизация с ПЭП;
4) наличие пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к регламенту электронной государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в детские дошкольные
организации"
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1.
№ дей-
ствия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2.
Наиме-
нование
СФЕ,
ИС
ПЭП
ПЭП
ПЭП
ПЭП
ПЭП
АРМ
РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ
РШЭП
3.
Наиме-
нование
дей-
ствия
(про-
цесса,
проце-
дуры,
опера-
ции) и
их опи-
сание
Получа-
тель,
автори-
зуется
на ПЭП
по ИИН
и
паролю
Форми-
рует
сообще-
ние об
отказе
в связи
с имею-
щимися
наруше-
ниями в
данных
получа-
теля
Получа-
тель
выбирает
элект-
ронную
государ-
ственную
услугу
и форми-
рует
данные
запроса,
выбор
получа-
телем
ЭЦП
Форми-
рует
сообще-
ние об
отказе
в связи
с имею-
щимися
наруше-
ниями в
данных
получа-
теля
ЭЦП
Удос-
тове-
рение
(под-
писа-
ние)
по-
сред-
ством
ЭЦП
полу-
чателя
и на-
прав-
ление
запро-
са
в АРМ
РШЭП
Регис-
трация
доку-
мента
Формиро-
вание
сообще-
ния об
отказе
в связи
с имею-
щимися
наруше-
ниями в
докумен-
тах
получа-
теля
Получе-
ние
получа-
телем
резуль-
тата
элект-
ронной
госу-
дарст-
венной
услуги
4.
Форма
завер-
шения
(дан-
ные,до-
кумент,
органи-
зацион-
но-рас-
поряди-
тельное
ре-
шение)
Отобра-
жение
уведом-
ления
об ус-
пешном
форми-
ровании
запроса
Форми-
рование
сообще-
ния об
отказе
в за-
праши-
ваемой
элект-
ронной
госу-
дарст-
венной
услуге
Маршру-
тизация
запроса
Форми-
рование
сообще-
ния об
отказе
в за-
праши-
ваемой
элек-
тронной
госу-
дарст-
венной
услуге
Марш-
рути-
зация
запро-
са
Регис-
трация
запро-
са с
прис-
воени-
ем
номера
заяв-
лению
Формиро-
вание
мотиви-
рованно-
го
отказа
Отобра-
жение
выход-
ного
доку-
мента
5.
Сроки
испол-
нения
30 сек
– 1 мин
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек
–1 мин
1,5
мин
30 сек–
1 мин
3 рабо-
чих дня
6.
Номер
следую-
щего
дейст-
вия
2 –если
есть
наруше-
ния в
данных
получа-
теля;
3 –если
автори-
зация
прошла
успешно
4 – если
есть на-
рушения
в данных
получа-
теля;
5 – если
наруше-
ний нет
7 –
если
есть
нару-
шения
в дан-
ных
полу-
чате-
ля;
8 –
если
нару-
шений
нет
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
1.
№ дей-
ствия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2.
Наиме-
нование
СФЕ, ИС
Услу-
года-
тель
Услу-
года-
тель
Услуго-
датель
ГБД ФЛ
Услугода-
тель
Услугода-
тель
АРМ РШЭП
АРМ
РШЭП
3.
Наиме-
нование
дейст-
вия
(про-
цесса,
проце-
дуры,
опера-
ции) и
их опи-
сание
Авто-
ризу-
ется
на
АРМ
РШЭП
через
ИИН
и па-
роль
Выбор
сот-
руд-
ником
услу-
года-
теля
элек-
трон-
ной
госу-
дарс-
твен-
ной
услу-
ги
Направ-
ление
запроса
о данных
получа-
теля в
ГБД ФЛ
Форми-
рова-
ние
сооб-
щения
об от-
сутст-
вии
данных
ГБД ФЛ
Заполне-
ние формы
запроса с
прикреп-
лением
сканиро-
ванных
докумен-
тов и
удостове-
рением
ЭЦП
Регистра-
ция доку-
мента в
АРМ РШЭП
Формирует
сообщение
об отказе в
связи с
имеющимися
нарушениями
в
документах
получателя
Полу-
чение
полу-
чате-
лем
ре-
зуль-
тата
элект-
ронной
госу-
дарст-
венной
услуги
4.
Форма
завер-
шения
(дан-
ные,до-
кумент,
органи-
зацион-
но-рас-
поряди-
тельное
реше-
ние)
Ре-
гист-
рация
за-
проса
в
сис-
теме
Отоб-
раже-
ние
уве-
дом-
ления
об
ус-
пеш-
ном
фор-
миро-
вании
за-
проса
Маршру-
тизация
запроса
Форми-
рова-
ние
моти-
виро-
ванно-
го
отказа
Отображе-
ние
уведомле-
ния об
успешном
формиро-
вании
запроса
Регистра-
ция
запроса с
присвое-
нием
номера
заявлению
Формирова-
ние мотиви-
рованного
отказа
Отоб-
раже-
ние
выход-
ного
доку-
мента
5.
Сроки
испол-
нения
10 –
15
сек
10
сек
1,5 мин
10 –
15 сек
10 – 15
сек
1,5 мин
30 сек –
1 мин
3 ра-
бочих
дня
6.
Номер
следую-
щего
дейст-
вия
4 – если
есть на-
рушения;
5 – если
наруше-
ний нет
6
7 – если
есть на-
рушения;
8 – если
нарушений
нет
Таблица 3. Описание действий СФЕ через Центр
1.
№ дей-
ствия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2.
Наиме-
нова-
ние
СФЕ,
ИС
АРМ
ИС
ЦОН
Центр
Центр
ГБД ФЛ,
ЕНИС
Центр
Центр
АРМ
РШЭП
АРМ
РШЭП
АРМ
РШЭП
3.
Наиме-
нова-
ние
дейст-
вия
(про-
цесса,
проце-
дуры,
опера-
ции) и
их
опи-
сание
Авто-
ризу-
ется
опе-
ратор
Цент-
ра по
логи-
ну и
паро-
лю
Выбирает
электрон-
ную госу-
дарствен-
ную услугу
и
формирует
данные
запроса
На-
прав
ление
запро-
са в
ГБД
ФЛ,
ЕНИС
Формиру-
ет сооб-
щение о
невоз-
можности
получе-
ния
данных в
связи с
отсутст-
вием
данных
получа-
теля
Заполне-
ние
запроса
с при-
крепле-
нием к
форме
запроса
необхо-
димых
докумен-
тов и
удосто-
верение
ЭЦП
На-
прав-
ление
доку-
мента
удос-
тове-
ренно-
го
(под-
писан-
ного)
ЭЦП
в АРМ
РШЭП
Реги-
стра-
ция
доку-
мента
Форми-
рова-
ние
сооб-
щения
об от-
казе в
связи
с
имею-
щимися
нару-
шения-
ми в
доку-
ментах
полу-
чателя
Полу-
чение
полу-
чате-
лем
ре-
зуль-
тата
элек-
трон-
ной
госу-
дарс-
твен-
ной
услу-
ги
4.
Форма
завер-
шения
(дан-
ные,
доку-
мент,
орга-
низа-
цион-
но-
распо-
ряди-
тель-
ное
реше-
ние)
Ре-
гист-
рация
за-
проса
в
сис-
теме
с
прис-
вое-
нием
номе-
ра
заяв-
лению
Отображе-
ние уве-
домления
об успеш-
ном форми-
ровании
запроса
Марш-
рути-
зация
запро-
са
Формиро-
вание
мотиви-
рованно-
го
отказа
Отобра-
жение
уведом-
ления об
успешном
формиро-
вании
запроса
Марш-
рути-
зация
запро-
са
Ре-
гист-
рация
за-
проса
с
при-
свое-
нием
номе-
ра
заяв-
лению
Форми-
рова-
ние
моти-
виро-
ванно-
го
отказа
Отоб-
раже-
ние
вы-
ход-
ного
до-
ку-
мента
5.
Сроки
испол-
нения
30
сек –
1 мин
30 сек
1,5
мин
1,5 мин
30 сек –
1 мин
1 мин
1,5
мин
30 сек
–1 мин
3 ра-
бочих
дня
6.
Номер
следу-
ющего
дейст-
вия
2
3
4 –
если
есть
нару-
шения
в
данных
получа
теля;
5 –
если
нару-
шений
нет
8 –
если
есть
нару-
ше-
ния;
9 –
если
нару-
шений
нет
Примечание:
В данных таблицах перечисляются действия (функции, процедуры, операции) всех СФЕ с указанием форм завершения, сроков исполнения и указанием номеров последующих действий в технологической цепочке процесса оказания электронной государственной услуги.
На основании таблиц приложения 1 к настоящему Регламенту строятся диаграммы функционального взаимодействия при оказании электронных государственных услуг.
Приложение 2
к регламенту электронной государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в детские дошкольные
организации"
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя
Рисунок 3. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через Центр
Таблица. Условные обозначения
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Сообщение промежуточное
Простые события завершающие
Ошибка
События-таймеры
Информационная система
Процесс
Условие
Поток сообщений
Поток управления
Электронный документ, представляемый конечному
получателю
Примечание:

18. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
1) Интернетке шығу;
2) электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін тұлғаның ЖСН-і болуы;
3) ЭҮП-мен авторландыру;
4) ЭЦҚ пайдаланушының болуы.
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою" электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1.
Әрекет
(жұмыс-
тар
барысы-
ның,
ағыны-
ның) №
1
2
3
4
5
6
7
8
2.
ҚФБ, АЖ
атауы
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮӨШ
АЖО
ЭҮӨШ
АЖО
ЭҮӨШ
АЖО
3.
Әрекет-
тің
(үде-
рістің,
рәсім-
деудің,
опера-
цияның)
атауы
және
олардың
сипат-
тамасы
ЖСН
және
пароль
бойынша
алушы
ЭҮП-та
автор-
ланады
Алушы-
ның
дерек-
терінде
бұзушы-
лықтар-
дың
болуына
байла-
нысты,
бас
тарту
хабар-
ламасын
қалып-
тасты-
рады
Алушы
электрон-
дық мем-
лекеттік
қызметті
таңдайды
және
сұрау
салудың
деректе-
рін қа-
лыптасты-
рады,
алушының
ЭЦҚ
таңдауы
Алушының
ЭЦҚ де-
ректерін-
де бұзу-
шылықтар-
дың
болуына
байланыс-
ты, бас
тарту ха-
барлама-
сын қа-
лыптас-
тырады
Алушының
ЭЦҚ
арқылы
куәланды-
руы (қол
қою) және
сұрау
салуды
ЭҮӨШ
АЖО-ға
жіберуі
Құжатты
тіркеу
Алушы-
ның
құжат-
тарын-
да бұ-
зушы-
лық-
тардың
болуы-
на
байла-
нысты,
бас
тарту
хабар-
лама-
сын
қалып-
тасты-
рады
Алу-
шы-
ның
элек
трон
дық
мем-
ле-
кет-
тік
қыз-
мет-
тің
қо-
ры-
тын-
ды-
сын
алуы
4.
Аяқтау
нысаны
(дерек-
тер,
құжат,
ұйым-
дық-
басшы-
лық ету
шешімі)
Сұрау
салуды
ойдағы-
дай қа-
лыптас-
тыру
бойынша
хабар-
ламаны
көрсету
Сұрау
салына-
тын
элект-
рондық
мемле-
кеттік
қызмет-
тен бас
тарту
хабар-
ламасын
қалып-
тасты-
рады
Сұрау
салуды
маршрут-
тау
Сұрау
салынатын
электрон-
дық мем-
лекеттік
қызметке
бас тарту
хабарла-
масын қа-
лыптас-
тырады
Сұрау
салуды
маршрут-
тау
Өтініш-
ке
номер
беру
арқылы
сұрау
салуды
тіркеу
Дәлел-
ді бас
тарту-
ды қа-
лып-
тасты-
ру
Шы-
ғыс
құ-
жат-
тың
көр-
се-
ті-
луі
5.
Орындау
мерзім-
дері
30 сек
– 1 мин
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек –
1 мин
1,5 мин
30 сек
–1 мин
3
жұ-
мыс
күні
6.
Келесі
әрекет-
тің
нөмірі
2– егер
алушы-
ның де-
ректе-
рінде
бұзушы-
лық
болса;
3– егер
автор-
ланды-
ру ой-
дағы-
дай
өтсе
4 – егер
алушының
деректе-
рінде
бұзушылық
болса;
5 – егер
бұзушылық
болмаса
7– егер
алушы-
ның де-
ректе-
рінде
бұзушы-
лық
болса;
8– егер
бұзушы-
лық
болмаса
2-кесте. Қызмет беруші арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1.
Әрекет
(жұмыстар
барысы-
ның, ағы-
нының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
2.
ҚФБ, АЖ
атауы
Қызмет
беруші
Қызмет
беруші
Қызмет
беруші
ЖТ МДҚ
Қызмет
беруші
Қызмет
беруші
ЭҮӨШ
АЖО
ЭҮӨШ АЖО
3.
Әрекеттің
(үдеріс-
тің, рә-
сімдеу-
дің, опе-
рацияның)
атауы
және
олардың
сипатта-
масы
ЭҮӨШ
АЖО-да
ЖСН және
пароль
арқылы
авторла-
нады
Қызмет
берушінің
қызметке-
рі элект-
ронды
мемлекет-
тік
қызметті
таңдауы
ЖТ МҚД-
не алу-
шының
дерек-
тері
туралы
сұрау
салуды
жіберу
ЖТ МДҚ-
да де-
ректер-
дің жоқ
жөнін-
дегі
хабар-
ламаны
қалып-
тастыру
Сұрау
салудың
форма-
сын
сканер-
ленген
құжат-
тарды
тіркеу
арқылы
толтыру
және
ЭЦҚ
куәлан-
дыру
ЭҮӨШ
АЖО-да
құжатты
тіркеу
Алушы-
ның
құжат-
тарын-
да бұ-
зушы-
лық-
тардың
болуы-
на
байла-
нысты,
бас
тарту
хабар-
лама-
сын
қалып-
тасты-
рады
Алушының
электрон-
дық мем-
лекеттік
қызметтің
қорытын-
дысын
алуы
4.
Аяқтау
нысаны
(дерек-
тер,
құжат,
ұйымдық-
басшылық
ету
шешімі)
Жүйеде
сұрау
салуды
тіркеу
Сұрау
салуды
ойдағыдай
қалыптас-
тыру
бойынша
хабарла-
маны
көрсету
Сұрау
салуды
марш-
руттау
Дәлелді
бас
тартуды
қалып-
тастыру
Сұрау
салуды
ойдағы-
дай
қалып-
тастыру
бойынша
хабар-
ламаны
көрсету
Өтініш-
ке
нөмір
беру
арқылы
сұрау
салуды
тіркеу
Дәлел-
ді бас
тарту-
ды қа-
лып-
тасты-
ру
Шығыс
құжаттың
көрсеті-
луі
5.
Орындау
мерзімде-
рі
10 –
15 сек
10 сек
1,5 мин
10 –
15 сек
10 –
15 сек
1,5 мин
30 сек –1 мин
3 жұмыс
күні
6.
Келесі
әрекеттің
нөмірі
4– егер
бұзушы-
лық
болса;
5– егер
бұзушы-
лық
болмаса
7– егер
бұзушы-
лық
болса;
8– егер
бұзушы-
лық
болмаса
3-кесте. Орталық арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1.
Әрекет
(жұ-
мыстар
бары-
сының,
ағыны-
ның) №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2.
ҚФБ,
АЖ
атауы
ХҚКО
АЖ АЖО
Орта-
лық
Орта-
лық
ЖТ
МДҚ,
БНАЖ
Орта-
лық
Орта-
лық
ЭҮӨШ
АЖО
ЭҮӨШ
АЖО
ЭҮӨШ
АЖО
3.
Әре-
кеттің
(үде-
ріс-
тің,
рәсім-
деу-
дің,
опера-
ция-
ның)
атауы
және
олар-
дың
сипат-
тамасы
Орта-
лық
опера-
торы
логин
және
пароль
арқылы
автор-
ланады
Элект-
рондық
мемле-
кеттік
қыз-
метті
таң-
дайды
және
сұрау
салу-
дың
дерек-
терін
қалып-
тас-
тырады
ЖТ
МДҚна,
БНАЖ-
не сұ-
рау
са-
лудың
жібе-
рілуі
Алушы-
ның
дерек-
тері
бол-
мауына
байла-
нысты,
дерек-
терді
ала
алмау
жөнін-
дегі
хабар-
лама-
сын
қалып-
тасты-
рады
Сұрау
салу-
дың
форма-
сына
қажет-
ті құ-
жат-
тарды
тіркеу
арқылы
толты-
ру
және
ЭЦҚ
куә-
ланды-
ру
ЭҮӨШ
АЖО-қа
ЭЦҚ
куә-
ланды-
рылған
(қол
қойыл-
ған)
құжат-
ты
жіберу
Құжат-
ты
тіркеу
Алушы-
ның
құжат-
тарын-
да бұ-
зушы-
лық-
тардың
болуы-
на
бай-
ланыс-
ты,
бас
тарту
хабар-
лама-
сын
қалып-
тасты-
рады
Алушы-
ның
элект-
рондық
мемле-
кеттік
қыз-
меттің
қоры-
тынды-
сын
алуы
4.
Аяқтау
нысаны
(де-
рек-
тер,
құжат,
ұйым-
дық-
басшы-
лық
ету
ше-
шімі)
Өті-
нішке
нөмір
беру
арқылы
сұрау
салуды
жүйеде
тіркеу
Сұрау
салуды
ойда-
ғыдай
қалып-
тас-
тыру
бойын-
ша ха-
барла-
маны
көрсе-
ту
Сұрау
салуды
марш-
руттау
Дәлел-
ді бас
тарту-
ды қа-
лып-
тасты-
ру
Сұрау
салуды
ойда-
ғыдай
қалып-
тас-
тыру
бойын-
ша ха-
барла-
маны
көрсе-
ту
Сұрау
салуды
марш-
руттау
Өті-
нішке
нөмір
беру
арқылы
сұрау
салуды
тіркеу
Дәлел-
ді бас
тарту-
ды қа-
лып-
тасты-
ру
Шығыс
құжат-
тың
көрсе-
тілуі
5.
Орын-
дау
мер-
зімде-
рі
30 сек
–1 мин
30 сек
1,5
мин
1,5
мин
30 сек
–1 мин
1 мин
1,5
мин
30 сек
–1 мин
3
жұмыс
күні
6.
Келесі
әре-
кеттің
нөмірі
2
3
4–егер
алушы-
ның
дерек-
терін-
де бұ-
зушы-
лық
болса;
5–егер
бұзу-
шылық
болма-
са
8–егер
бұзу-
шылық
болса;
9–егер
бұзу-
шылық
болма-
са
Ескертпе:
Осы кестеде электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің технологиялық тізбегінде келесі әркеттердің аяқталу үлгілері, орындалу мерзімдері және нөмірлері көрсетіліп, барлық ҚФБ әрекеттері (функциялары, рәсімдері, операциялары) атап көрсетіледі.
Осы Регламенттің 1-қосымшадағы кестелерге сәйкес электронды мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекет жасаудың диаграммалары құрастырылады.
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа
дейін) жастағы балаларды кезекке қою"
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
1-сурет. ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекет жасаудың диаграммасы
2-сурет. Қызмет беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекет жасаудың диаграммасы
3-сурет. Орталық арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекет жасаудың диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
Бастапқы хабарлама
Аяқтаушы хабарлама
Аралық хабарлама
Аяқтаушы қарапайым оқиға
Қате
Оқиғалар-таймерлер
Ақпараттық жүйе
Үдеріс
Шарт
Хабарламалар ағыны
Басқару ағыны
Соңғы алушыға ұсынылатын электрондық құжат
Ескертпе:

Типовое оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает получателям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:
1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырех категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе "Примечания".
Приложение 3
к регламенту электронной государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в детские дошкольные
организации"
Экранная форма заявления на электронную
государственную услугу
Приложение 4
к регламенту электронной государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в детские дошкольные
организации"
Выходная форма положительного ответа
на электронную государственную услугу
Уведомления, предоставляемые получателю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе "Уведомления" в личном кабинете на портале "электронного правительства", а также передается в систему ИС ЦОН.
Уведомление о регистрации ребенка дошкольного
возраста для направления в дошкольную организацию
Выходная форма отрицательного ответа (отказ)
на электронную государственную услугу
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа.
Приложение 5
к регламенту электронной государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в детские дошкольные
организации"
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги:
"качество" и "доступность"____________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
от 2012 года № 527
Регламент
электронной государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"

Диаграмманың үлгілік рәсімделуі бизнес үдерістерді модельдеу үшін пайдаланылатын BPMN 1.2 графикалық нотациясында келтірілген. BPMN-де модельдеу графикалық элементтердің аз саны бар диаграммалар арқылы жүзеге асырылады. Бұл алушыларға үдерістің қисынын жылдам түсінуге көмектеседі. Элементтердің төрт негізгі санатын атап көрсетуге болады:
1) басқару ағынының объектілері: оқиғалар, әрекеттер және қисынды операторлар;
2) біріктіруші объектілер: басқару ағыны, хабарламалар ағыны және қауымдастықтар;
3) рөлдер: пулалар және жолдар;
4) артефакттар: деректер, топтар және мәтіндік аннотациялар.
Осы төрт санаттың элементтері бизнес үдерістердің диаграммасын құруға мүмкіндік береді. Айрықшалық моделінің мәнерлілігін арттыру үшін "Ескертпелер" деген бөлімде келтірілуі тиіс басқару ағыны объектілерінің жаңа түрлерін және артефакттарды құруға рұқсат береді.
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа
дейін) жастағы балаларды кезекке қою"
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке арналған
өтініштің экрандық нысаны
(Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа
дейін) жастағы балаларды кезекке қою"
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге
арналған дұрыс жауаптың шығыс нысаны
Алушыға берілетін хабарламалар
Хабарламалар өтінішті орындау мәртебесінің өзгеруіне қарай беріледі. Хабарлама мәтіні орналастырылған еркін жол ЭҮП-тегі жеке кабинеттегі "Хабарлама" бөлімінде көрсетіледі, сонымен қатар ХҚКО АЖ-ға жіберіледі.
Мектепке дейінгі балалар ұйымына жіберу
үшін мектепке дейінгі жастағы балаларды тіркеу
туралы хабарлама
Электрондық мемлекеттік қызметтің теріс
(бас тарту) жауабының шығыс нысаны
Теріс жауаптың шығыс нысаны бас тартуды негіздеу мәтінімен еркін нысандағы хат түрінде ұсынылады.
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа
дейін) жастағы балаларды кезекке қою"
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет
көрсеткіштерін анықтауға арналған сауалнама
түрі: "сапа" және "қолжетімділік"____________________________________________________________
(қызмет атауы)
1. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сапасы мен нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Әкімдіктің
2012 жылғы 22 қарашадағы
№ 527 қаулысымен бекітілген
"Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтама беру" электрондық мемлекеттiк
қызмет көрсету регламенті

1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача справок по опеке и попечительству" (далее – электронная государственная услуга) оказывается отделами образования районов и городов Костанайской области (далее – услугодатель), на безальтернативной основе через Центры обслуживания населения (далее - Центр), а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz.
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству" (далее – Регламент):
1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
3) единая нотариальная информационная система - это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее - ЕНИС);
4) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
5) ГБД ФЛ – государственная база данных "Физические лица";
6) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее – ИС ЦОН);
7) получатель государственной услуги – физическое лицо (далее - получатель);
8) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
9) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;

1. Жалпы ережелер
1. "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – электрондық мемлекеттік қызмет) Қостанай облысының аудандары мен қалаларының білім бөлімдері (бұдан әрі – қызмет беруші) баламасыз негізде Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы, сондай-ақ www.e.gov.kz "электронды үкімет" веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызметі "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру" электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) пайдаланылатын ұғымдар және қысқартулар:
1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі - АЖ);
3) бiрыңғай нотариаттық ақпараттық жүйе – бұл нотариаттық қызметтi автоматтандыруға және әдiлет органдары мен нотариаттық палаталардың өзара iс-қимылына арналған аппараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі – БНАЖ);
4) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - ЖСН);
5) ЖТ МДҚ – "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры;
6) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі - халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы, сондай-ақ тиісті министрліктер мен ведомстволармен қызмет ұсыну үрдісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ХҚКО АЖ);
7) мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлға (бұдан әрі – алушы);
8) пайдаланушы – өзіне қажеттi электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшiн ақпараттық жүйеге жүгiнетiн және оларды пайдаланатын субъект;
9) транзакциялық қызмет көрсету – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдана отырып өзара ақпарат алмасуды талап ететiн, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды ұсыну жөнiндегі қызмет көрсету;

7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса получателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
11) процесс 9 – получение получателем через оператора Центра результата электронной государственной услуги (справка в форме бумажного документа), сформированного АРМ РШЭП.
8. Формы заполнения запроса и ответа на электронную государственную услугу приведены на веб-портале "электронного правительства" www.e.gov.kz, а также в Центре.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале "электронного правительства" в разделе "История получения услуг", а также при обращении в Центр.
10. Необходимую информацию и консультацию (в том числе обжалования) по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра ПЭП: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе
оказания электронной государственной услуги
11. Структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ), которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) ПЭП;
2) АРМ РШЭП;
3) ГБД ФЛ;
4) АРМ ИС ЦОН;
5) ЕНИС;
6) Центр.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.

7) 6 үдеріс – орталық операторының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (алушының сұрау салуын) ЭҮШ арқылы ЭҮӨШ АЖО-ға жіберу;
8) 7 үдеріс – ЭҮӨШ АЖО-да электрондық құжатты тіркеу;
9) 2 шарт – Стандартта көрсетілген алушының қоса берілген құжаттарының сәйкестігін және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін негізін қызмет беруші тексереді (өңдейді);
10) 8 үдеріс – алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9 үдеріс – алушының ЭҮӨШ АЖО-да қалыптастырылған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін (қағаз құжат түріндегі анықтама) орталық операторы арқылы алуы.
8. Электрондық мемлекеттік қызметке сұрау салуды және жауапты толтыру нысандары www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталында, сондай-ақ орталықта келтірілген.
9. Электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салудың орындау мәртебесін алушымен тексеру тәсілі: "электрондық үкімет" порталындағы "Қызметтерді алу тарихы" бөлімінде, сондай-ақ орталыққа жүгінген кезде.
10. Қажетті ақпаратты және электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша кеңесті (оның ішінде шағымдану) ЭҮП сall-орталығының телефоны бойынша алуға болады: (1414).
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
11. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ):
1) ЭҮП;
2) ЭҮӨШ АЖО;
3) ЖТ МДҚ;
4) ХҚКО АЖ АЖО;
5) БНАЖ;
6) Орталық.
12. Іс-қимылдардың (рәсімдердің, функциялардың, операциялардың) дәйектілігін әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.

13. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
14. В приложении 3 к настоящему Регламенту представлены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги (выходной документ), включая формы уведомления.
15. Результаты оказания электронной государственной услуги получателям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему Регламенту.

13. Олардың сипаттамасына сәйкес іс-қимылдардың (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграммалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
14. Осы Регламенттің 3-қосымшасында электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі (шығыс құжат), ескертпе нысанын қоса ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары, үлгілері келтірілген.
15. Алушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырех категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе "Примечания".
Приложение 3
к регламенту электронной государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
Выходная форма положительного ответа
на электронную государственную услугу
Уведомления, предоставляемые получателю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе "Уведомления" в личном кабинете на портале "электронного правительства", а также передается в систему ИС ЦОН.
Выходная форма отрицательного ответа (отказ)
на электронную государственную услугу
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа.
Приложение 4
к регламенту электронной государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги:
"качество" и "доступность"
____________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
от 22 ноября 2012 года
№ 527
Регламент электронной государственной
услуги "Выдача справок в пенсионные фонды,
банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних
детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной
полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан
для оформления наследства несовершеннолетним детям"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям" (далее – электронная государственная услуга) оказывается отделами образования районов и городов Костанайской области (далее – услугодатель), на безальтернативной основе через Центры обслуживания населения (далее - Центр), а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz.

1) басқару ағынының объектілері: оқиғалар, әрекеттер және қисынды операторлар;
2) біріктіруші объектілер: басқару ағыны, хабарламалар ағыны және қауымдастықтар;
3) рөлдер: пулалар және жолдар;
4) артефакттар: деректер, топтар және мәтіндік аннотациялар.
Осы төрт санаттың элементтері бизнес үдерістердің диаграммасын құруға мүмкіндік береді. Айрықшалық моделінің мәнерлілігін арттыру үшін "Ескертпелер" деген бөлімде келтірілуі тиіс басқару ағыны объектілерінің жаңа түрлерін және артефакттарды құруға рұқсат береді.
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде
анықтама беру" электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге
арналған дұрыс жауаптың шығыс нысаны
Алушыға берілетін хабарламалар
Хабарламалар өтінішті орындау мәртебесінің өзгеруіне қарай беріледі. Хабарлама мәтіні орналастырылған еркін жол ЭҮП-тегі жеке кабинеттегі "Хабарлама" бөлімінде көрсетіледі, сонымен қатар ХҚКО АЖ-ға жіберіледі.
Электрондық мемлекеттік қызметтің теріс
(бас тарту) жауабының шығыс нысаны
Теріс жауаптың шығыс нысаны бас тартуды негіздеу мәтінімен еркін нысандағы хат түрінде ұсынылады.
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде
анықтама беру" электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсеткіштерін
анықтауға арналған сауалнама түрі: "сапа"
және "қолжетімділік"
______________________________________________________
(қызмет атауы)
1. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сапасы мен нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Әкімдіктің
2012 жылғы 22 қарашадағы
№ 527 қаулысымен бекітілген
"Зейнетақы қорларына, банктерге
кәмелетке толмағандардың салымдарына
иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің
аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға
мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" электрондық
мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – электрондық мемлекеттік қызмет) Қостанай облысының аудандары мен қалаларының білім бөлімдері (бұдан әрі – қызмет беруші) баламасыз негізде Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы, сондай-ақ www.e.gov.kz "электронды үкімет" веб-порталы арқылы көрсетіледі.

2. Электронная государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям" (далее – Регламент):
1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
3) единая нотариальная информационная система - это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее - ЕНИС);
4) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
5) ГБД ФЛ – государственная база данных "Физические лица";
6) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее – ИС ЦОН);
7) получатель государственной услуги – физическое лицо (далее - получатель);
8) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
9) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;

2. Электрондық мемлекеттік қызметі "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) пайдаланылатын ұғымдар және қысқартулар:
1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі - АЖ);
3) бiрыңғай нотариаттық ақпараттық жүйе – бұл нотариаттық қызметтi автоматтандыруға және әдiлет органдары мен нотариаттық палаталардың өзара iс-қимылына арналған аппараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі – БНАЖ);
4) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - ЖСН);
5) ЖТ МДҚ – "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры;
6) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі - халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы, сондай-ақ тиісті министрліктер мен ведомстволармен қызмет ұсыну үрдісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ХҚКО АЖ);
7) мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлға (бұдан әрі – алушы);
8) пайдаланушы – өзіне қажеттi электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшiн ақпараттық жүйеге жүгiнетiн және оларды пайдаланатын субъект;
9) транзакциялық қызмет көрсету – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдана отырып өзара ақпарат алмасуды талап ететiн, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды ұсыну жөнiндегі қызмет көрсету;

1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата Костанайской области
от 22 ноября 2012 года № 527
Регламент
электронной государственной
услуги "Выдача справок органов,
осуществляющих функции по опеке или
попечительству для оформления сделок с
имуществом, принадлежащим на праве собственности
несовершеннолетним детям"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям" (далее – электронная государственная услуга) оказывается отделами образования районов и городов Костанайской области (далее – услугодатель), на безальтернативной основе через Центры обслуживания населения (далее - Центр), а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz.
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям" (далее – Регламент):
1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
3) единая нотариальная информационная система - это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее - ЕНИС);

1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Әкімдіктің
2012 жылғы 22 қарашадағы
№ 527 қаулысымен бекітілген
"Кәмелетке толмағандарға меншік
құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді
ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық
жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың
анықтамаларын беру" электрондық мемлекеттiк
қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – электрондық мемлекеттік қызмет) Қостанай облысының аудандары мен қалаларының білім бөлімдері (бұдан әрі – қызмет беруші) баламасыз негізде Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы, сондай-ақ www.e.gov.kz "электронды үкімет" веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызметі "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген "Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы "Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) пайдаланылатын ұғымдар және қысқартулар:
1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі - АЖ);
3) бiрыңғай нотариаттық ақпараттық жүйе – бұл нотариаттық қызметтi автоматтандыруға және әдiлет органдары мен нотариаттық палаталардың өзара iс-қимылына арналған аппараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі – БНАЖ);