Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление акимата Костанайской области от 5 декабря 2012 года № 547. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 24 декабря 2012 года № 3946. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 20 ноября 2013 года № 508
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 20.11.2013 № 508 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством";
2) "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков";
3) "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка";
4) "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Н. Садуакасов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник ГУ "Управление
земельных отношений акимата
Костанайской области"
_________________ М. Дихаев
Утвержден
постановлением акимата
от 5 декабря 2012 года
№ 547
Регламент государственной услуги
"Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости
конкретных земельных участков, продаваемых в частную
собственность государством"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
уполномоченный орган - структурное подразделение местных исполнительных органов области, района, города осуществляющее функции в области земельных отношений;
получатель государственной услуги - физические и юридические лица.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент устанавливает требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" (далее – Стандарт).

Мемлекеттік қызметтер көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2012 жылғы 5 желтоқсандағы № 547 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 24 желтоқсанда № 3946 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2013 жылғы 20 қарашадағы № 508 қаулысымен
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 20.11.2013 № 508 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік қызметтер көрсету регламенттері бекітілсін:
1) "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту";
2) "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту";
3) "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру";
4) "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру".
2. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Н. Садуақасов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай облысы әкімдігінің
жер қатынастары басқармасы"
ММ бастығы
__________________ М. Дихаев
Әкімдіктің 2012 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 547 қаулысымен бекітілген
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер
учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай негізгі ұғымдар қолданылады.
уәкiлеттi орган - жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың, ауданның, қаланың жергiлiктi атқарушы органдарының құрылымдық бөлiмшелері;
мемлекеттік қызметті алушы – жеке және заңды тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және "Жеке және заңды тұлғаралға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысымен бекітілген "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік қызметтің стандартын (бұдан әрі – Стандарт) сақтауды қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгілейді.

3. Государственная услуга "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченными органами, указанными в приложении 1 к Стандарту, по местонахождению земельного участка.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 14-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и Стандарта.
6. Результатом оказания государственной услуги является утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка на бумажном носителе или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа, в письменном виде.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. Государственная услуга оказывается в здании уполномоченного органа. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков, стойки с бланками заявлений, предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (пандусы, лифты).
9. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
10. Прием документов осуществляется сотрудником уполномоченного органа.
11. Бланки заявлений выдаются сотрудником уполномоченного органа.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
12. Государственная услуга оказывается в сроки, указанные в пункте 7 Стандарта.
13. Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещается на стендах в местах оказания государственной услуги, перечень которых указан в приложении 1 к Стандарту, опубликовывается в средствах массовой информации на государственном и русском языках, а также размещается на интернет-ресурсе (www.egov.кz, www.edv-kost.кz).
14. График работы уполномоченного органа: ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-00 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги 1 сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
15. Этапы оказания государственной услуги:

3. "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) жер учаскелерінің орналасқан жері бойынша Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органдармен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 14-1-бабының және Стандарттың негізінде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының бекiтілген актісі немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күту орындары, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стенділер, өтініш бланкілері бар тағандар орналастырылады, физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар (пандус, лифт) көзделген.
9. Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
10. Құжаттарды қабылдау уәкілетті органның қызметкерімен жүзеге асырылады.
11. Өтініштердің бланкілері уәкілетті органның қызметкерімен беріледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне
қойылатын талаптар
12. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 7 тармағында көрсетілген мерзімде көрсетіледі.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі туралы толық ақпарат Стандарттың 1-қосымшасында тізбесі көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету орындарындағы стенділерде орналастырылады, мемлекеттік және орыс тілдерінде бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланады, сондай-ақ (www.egov.кz, www.edv-kost.кz) интернет-ресурста орналастырылады.
14. Уәкілетті органның жұмыс кестесі: күнделікті дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 13-00-ден бастап 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден бастап 18-00-ге дейін көрсетіледі, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңына сәйкес мереке күндері.
Қабылдау кезекке тұру тәртібімен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны 1 қызметкер.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі
іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
15. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:

1) сотрудник уполномоченного органа принимает документы, указанные в пункте 11 Стандарта и выдает получателю государственной услуги расписку в соответствии с пунктом 14 Стандарта;
2) зарегистрированные документы направляются руководителю уполномоченного органа для определения исполнителя;
3) исполнитель уполномоченного органа рассматривает предоставленные документы и обеспечивает утверждение акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка либо готовит мотивированный ответ об отказе в предоставлении получателю государственной услуги, подписывает руководителем уполномоченного органа;
4) утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка выдается уполномоченным органом при личном посещении получателю государственной услуги либо по доверенности уполномоченному лицу;
5) в предоставлении получателю государственной услуги отказывается в случае не представления получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
Получателю государственной услуги направляется письменное уведомление в течение одного дня, со дня поступления заявления с указанием документа, на основании которого приостановлено утверждение акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и сроков приостановления с указанием последующих действий получателя государственной услуги для устранения причин приостановления оформления;
В случае если уполномоченный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, то с даты истечения сроков их выдачи акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка считается утвержденным.
16. Описание последовательности взаимодействия административных действий каждой структурно-функциональной единицы (далее – СФЕ) приведено в приложении 1 к Регламенту.
В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник уполномоченного органа;
2) руководитель уполномоченного органа;
3) исполнитель уполномоченного органа.
18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных решений в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 2 к Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
19. Ответственность должностных лиц за ненадлежащее оказание государственной услуги наступает в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Утверждение кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных земельных участков,
продаваемых в частную собственность
государством"
Таблица 1. Описание последовательности взаимодействия административных действий каждой СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
2
Наименова-
ние СФЕ
Сотрудник
уполномо-
ченного
органа
Руково-
дитель
уполно-
мочен-
ного
органа
Исполнитель
уполномоченного
органа
Сотрудник
уполномоченного
органа
3
Наименова-
ние
действия
(процесса,
процедуры
операции)
и их
описание
Осущест-
вляет
проверку
докумен-
тов, реги-
страцию
в журнале
Осущест-
вляет
ознаком-
ление
с кор-
респон-
денцией
Осуществляет
проверку
принятых
документов
на соответствие
пункту 11
Стандарта
Утвержденный акт
кадастровой
(оценочной)
стоимости земельного
участка заверяет
гербовой печатью,
регистрирует в книге
выдачи актов, либо
подписывает
начальником
письменное
уведомление
о приостановлении
оказания
государственной
услуги и заносит
сведения в книгу
регистрации и учета,
либо подписывает
начальником
мотивированный отказ
4
Форма
завершения
(данные,
организа-
ционно-
распоряди-
тельное
решение)
Выдает
расписку
о приеме
документов
получателю
государст-
венной
услуги
Опреде-
ляет
исполни-
теля
Обеспечивает
утверждение
акта
кадастровой
(оценочной)
стоимости
земельного
участка либо
готовит
мотивированный
ответ об отказе
в предоставле-
нии получателю
государственной
услуги,
подписывает
руководителем
уполномоченного
органа
Выдает акт либо
мотивированный
отказ, либо
письменное
уведомление
о приостановлении
оказания
государственной
услуги получателю
государственной
услуги
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Утверждение кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных земельных участков,
продаваемых в частную собственность
государством"
Схема, отражающая взаимосвязь между
логической последовательностью административных
решений в процессе оказания государственной
услуги и СФЕ
Утвержден
постановлением акимата

1) уәкілетті органның қызметкері Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды және Стандарттың 14-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті алушыға қолхат береді;
2) тіркелген құжаттар орындаушыны анықтау үшін уәкілетті органның басшысына жіберіледі;
3) уәкілетті органның орындаушысы ұсынылған құжаттарды қарастарыды және жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының актісін бекітуді қамтамасыз етеді немесе мемлекеттік қызметті алушыға ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауапты дайындайды, уәкілетті органның басшысына қол қойдыртады;
4) жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының бекітілген актісі уәкілетті органмен мемлекеттік қызметті алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға беріледі.
5) мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбаған жағдайда, мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартылады.
Мемлекеттік қызметті алушыға көрсетілген өтінім келіп түскен күнінен бастап бір күн ішінде жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін бекітуді тоқтатуға себеп болған құжатты, рәсімдеудің тоқтатылуын жоюға мемлекеттік қызмет алушының қажетті іс-әрекетерін көрсете отырып және оның мерзімі туралы жазбаша хабарлама жолданады.
Уәкілетті орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті алушыға жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының бекiтілген актісін немесе қызмет беруден бас тарту туралы уәжделген жауап бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісі бекітілді деп есептеледі.
16. Әрбір құрылымдық-функционалдық бірліктің (бұдан әрі – ҚФБ) әкімшілік іс-қимылының өзара іс-қимыл дәйектілігінің сипаттамасы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай ҚФБ қатыстырылған:
1) уәкілетті органның қызметкері;
2) уәкілетті органның басшысы;
3) уәкілетті органның орындаушысы;
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік шешімдердің және ҚФБ қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты сипаттайтын сызба Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызметті тиісті түрде көрсетпегені үшін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес болады.
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты
жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау)
құнын бекіту" мемлекеттік қызмет көрсету
Регламентіне 1-қосымша
1 кесте. Әрбір ҚФБ әкімшілік іс-қимылының өзара іс-қимыл дәйектілігінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың
(жұмыс
барысының,
ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті
органның
қызметкері
Уәкілетті
органның
басшысы
Уәкілетті
органның
орындаушысы
Уәкілетті
органның
қызметкері
3
Іс- қимылдың
(үдерістің
рәсімнің,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
тексеруді,
журналда
тіркеуді
жүзеге
асырады
Хат-
хабармен
танысуды
жүзеге
асырады
Қабылданған
құжаттардың
Стандарттың
11-тармағына
сәйкес болуына
тексеруді
жүзеге асырады
Жер учаскесінің
кадастрлық
(бағалау)
құнының
бекітілген
актісін
елтаңбалы мөрмен
куәландырады,
актілерді беру
кітабына
тіркейді, немесе
мемлекеттік
қызмет көрсетуді
тоқтату туралы
жазбаша
хабарламаға
бастықтың қолын
қойдырады және
тіркеу мен есеп
кітабына
мәліметтер
енгізеді, немесе
уәжделген бас
тартуға
бастықтың қолын
қойдырады
4
Аяқталу
нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдастыру-
шылық-
басқарушылық
шешім)
Өтініш
берушіге
құжаттарды
қабылдау
туралы
қолхат
береді
Орындау-
шыны
анықтайды
Жер учаскесінің
кадастрлық
(бағалау)
құнының актісін
бекітуді
қамтамасыз
етеді немесе
мемлекеттік
қызметті
алушыға
мемлекеттік
қызмет ұсынудан
бас тарту
туралы
уәжделген
жауапты
дайындайды,
уәкілетті
органның
басшысына
қол қойдырады
Мемлекеттік
қызметті алушыға
актіні немесе
уәжделген бас
тартуды, немесе
мемлекеттік
қызмет көрсетуді
тоқтату туралы
жазбаша
хабарламаны
береді
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты
жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау)
құнын бекіту" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік
шешімдердің және ҚФБ қисынды дәйектілігі арасындағы
өзара байланысты сипаттайтын сызба

от 5 декабря 2012 года
№ 547
Регламент государственной услуги
"Утверждение землеустроительных проектов
по формированию земельных участков"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
уполномоченный орган - структурное подразделение местных исполнительных органов области, района, города, осуществляющее функции в области земельных отношений;
получатель государственной услуги - физические и юридические лица.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент устанавливает требования к обеспечению соблюдению стандарта государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" (далее – Стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".
3. Государственная услуга "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченными органами, указанными в приложении 1 к Стандарту по местонахождению земельного участка.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Оказание государственной услуги осуществляется на основании статей 14-1 и 150 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и постановления Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 2012 года № 1392 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".
6. Результатом оказания государственной услуги является утвержденный землеустроительный проект по формированию земельного участка (далее – землеустроительный проект) на бумажном носителе или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.

Әкімдіктің 2012 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 547 қаулысымен бекітілген
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі
жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік
қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:
уәкілетті орган – жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың, ауданның, қаланың жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшелері;
мемлекеттік қызметті алушы – жеке және заңды тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысымен бекітілген "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік қызметтің стандартын (бұдан әрі – Стандарт) сақтауды қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгілейді.
3. "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) жер учаскелерінің орналасқан жері бойынша Стандарттың 1–қосымшасында көрсетілген уәкілетті органдармен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 14-1 және 150-баптарының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесін қалыптастыру жөніндегі бекiтілген жерге орналастыру жобасы (бұдан әрі – жерге орналастыру жобасы) немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. Государственная услуга оказывается в здании уполномоченного органа, в котором располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков, стойки с бланками заявлений, предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (пандусы, лифты).
9. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
10. Прием документов осуществляется по местонахождению земельного участка по адресам, указанным в приложении 1 Стандарта.
11. Бланки заявлений выдаются сотрудниками канцелярии уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 Стандарта.
3. Порядок оказания государственной услуги
12. Государственная услуга оказывается в сроки, указанные в пункте 7 Стандарта.
13. Полная информация о предоставлении государственной услуги размещается на стендах уполномоченных органов, перечень которых указан в приложении 1 Стандарта, и опубликовывается в средствах массовой информации на государственном и русском языках, а также размещается на интернет-ресурсе (www.egov.кz, www.edv-kost.кz).
14. График работы уполномоченного органа: ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-00 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги 1 сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
15. Этапы оказания государственной услуги:
1) сотрудник уполномоченного органа принимает документы, указанные в пункте 11 Стандарта и выдает получателю государственной услуги расписку в соответствии с пунктом 14 Стандарта;
2) зарегистрированные документы направляются руководителю уполномоченного органа для определения исполнителя;
3) исполнитель уполномоченного органа рассматривает предоставленные документы, направляет руководителю уполномоченного органа на утверждение землеустроительный проект либо готовит мотивированный ответ об отказе в предоставлении получателю государственной услуги;
4) руководитель уполномоченного органа утверждает землеустроительный проект либо подписывает мотивированный ответ об отказе;
5) утвержденный землеустроительный проект по формированию земельных участков выдается при личном посещении получателю государственной услуги либо по доверенности уполномоченному лицу. В случае отказа в предоставлении государственной услуги направляется письменное уведомление.

7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет анықтама бюросы, күту орындары, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стенділер, өтініш бланкілері бар тағандар орналастырылатын уәкілетті органның ғимаратында көрсетіледі, физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар (пандус, лифт) көзделген.
9. Мемлекеттік қызметті алушы, мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11–тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
10. Құжаттарды қабылдау Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
11. Өтініш бланкілері мекенжайлары Стандарттың 1–қосымшасында көрсетілген уәкілетті органның кеңсе қызметкерлерімен беріледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 7-тармағында көрсетілген мерзімде көрсетіледі.
13. Мемлекеттік қызмет ұсыну туралы толық ақпарат Стандарттың 1-қосымшасында тізбесі көрсетілген уәкілетті органдардың стенділерінде орналастырылады, мемлекеттік және орыс тілдерінде бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланады, сондай-ақ (www.egov.кz, www.edv-kost.кz) интернет-ресурста орналастырылады.
14. Уәкілетті органның жұмыс кестесі: күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 13-00-ден бастап 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден бастап 18-00-ге дейін көрсетіледі, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңына сәйкес мереке күндері.
Қабылдау кезекке тұру тәртібімен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны – 1 қызметкер.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі
іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
15. Мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) уәкілетті органның қызметкері Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды және Стандарттың 14-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті алушыға қолхат береді;
2) тіркелген құжаттар орындаушыны анықтау үшін уәкілетті органның басшысына жіберіледі;
3) уәкілетті органның орындаушысы ұсынылған құжаттарды қарастырады, уәкілетті органның басшысына жерге орналастыру жобасын бекітуге жібереді немесе мемлекеттік қызметті алушыға ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауапты дайындайды;
4) уәкілетті органның басшысы жерге орналастыру жобасын бекітеді немесе бас тарту туралы уәжделген жауапқа қол қояды;
5) жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі бекітілген жерге орналастыру жобасы мемлекеттік қызметті алушының жеке өзіне немесе сенімхаты бойынша уәкілетті тұлғаға беріледі. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартқан жағдайда жазбаша хабарлама жіберіледі.

16. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае, если составленный землеустроительный проект не соответствует:
1) нормам и требованиям Земельного кодекса Республики Казахстан;
2) Правилам ведения государственного земельного кадастра в Республике Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2003 года № 958 "Об утверждении Правил ведения государственного земельного кадастра в Республике Казахстан".
Получателю государственной услуги направляется письменное уведомление с указанием документа, на основании которого отказывают в утверждении землеустроительного проекта и последующих действий получателя государственной услуги для устранения причин.
При не предоставлении полного перечня документов, указанных в пункте 11 Стандарта, уполномоченный орган письменно информирует получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
В случае если уполномоченный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги утвержденный землеустроительный проект или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, то с даты истечения сроков его выдачи землеустроительный проект считается утвержденным.
17. Описание последовательности взаимодействия административных действий каждой структурно-функциональной единицы (далее – СФЕ) приведено в приложении 1 к Регламенту.
В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие далее – СФЕ:
сотрудник уполномоченного органа;
руководитель уполномоченного органа;
исполнитель уполномоченного органа.
18. Схема отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных решений в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
19. Ответственность должностных лиц за ненадлежащее оказание государственной услуги наступает в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Утверждение землеустроительных проектов
по формированию земельных участков"
Таблица 1. Описание последовательности взаимодействия административных действий каждой СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
4
2
Наименова-
ние СФЕ
Сотрудник
уполномо-
ченного
органа
Руководи-
тель упол-
номоченно-
го органа
Исполни-
тель упол-
номоченно-
го органа
Руководи-
тель упол-
номоченного
органа
Сотрудник
уполномочен-
ного органа
3
Наименова-
ние
действия
(процесса,
процедуры
операции)
и их
описание
Осуществ-
ляет
проверку
принятых
докумен-
тов на
соответ-
ствие
пункта 11
Стандарта
Осуществ-
ляет озна-
комление
с коррес-
понденцией
Рассматри-
вает
предостав-
ленные
документы
Рассматри-
вает земле-
устроитель-
ный проект
Сообщает
получателю
государст-
венной
услуги об
утверждении
землеустрои-
тельного
проекта
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоряди-
тельное
решение)
Направ-
ляет ру-
ководите-
лю упол-
номочен-
ного
органа
для опре-
деления
исполни-
теля
Определяет
исполните-
ля
Направляет
руководи-
телю
уполномо-
ченного
органа на
утвержде-
ние земле-
устрои-
тельный
проект
либо
готовит
мотивиро-
ванный
ответ об
отказе в
предостав-
лении
получателю
государст-
венной
услуги и
обеспечи-
вает
подписание
руководи-
телем
уполномо-
ченного
органа
Утверждает
земле-
устроитель-
ный проект
либо
подписывает
мотивиро-
ванный
ответ об
отказе
Выдается
земле-
устроитель-
ный проект
при личном
посещении
получателю
государст-
венной
услуги
либо по
доверенности
уполномочен-
ному лицу
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Утверждение землеустроительных проектов
по формированию земельных участков"
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных решений в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
Утвержден
постановлением акимата

16. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады, егер құрастырылған жерге орналастыру жобасы:
1) Қазақстан Республикасының Жер кодексінің талаптарына және нормаларына;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 20 қыркүйектегі № 958 "Қазақстан Республикасында мемлекеттік жер кадастрын жүргізудің ережесін бекіту туралы" қаулысымен бекітілген, Қазақстан Республикасында мемлекеттік жер кадастрын жүргізудің ережесіне сәйкес болмаған жағдайда.
Мемлекеттік қызметті алушыға жер участкелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобасын бекітуді тоқтатуға себеп болған қужатты көрсете отырып және бекітпеу себептерін жою үшін мемлекеттік қызмет алушының кейінгі іс-қимылын көрсететін жазбаша хабарлама жолданады.
Стандарттың 11-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда уәкілетті орган мемлекеттік қызметті алушының құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
Уәкілетті орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет алушыға бекітілген жерге орналастыру жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап орналастыру жобасы бекітілді деп есептеледі.
17. Әрбір құрылымдық-функционалдық бірліктің (бұдан әрі – ҚФБ) әкімшілік іс-қимылының өзара іс-қимыл дәйектілігінің сипаттамасы Регламенттің 1-қосымшасында кетірілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай ҚФБ қатыстырылған:
1) уәкілетті органның қызметкері;
2) уәкілетті органның басшысы;
3) уәкілетті органның орындаушысы.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік шешімдердің және ҚФБ қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты сипаттайтын сызба Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
19. Мемлекеттік қызметті тиісті түрде көрсетпегені үшін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес болады.
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі
жерге орналастыру жобаларын бекіту"
мемлекеттік қызмет көрсету
Регламентіне 1-қосымша
1-кесте. Әрбір ҚФБ әкімшілік іс-қимылының өзара іс-қимыл дәйектілігінің сиппатамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс- қимылы
1
Іс-қи-
мылдың
(жұмыс
барысы-
ның,
ағыны-
ның) №
1
2
3
4
4
2
ҚФБ
атауы
Уәкілетті
органның
қызметкері
Уәкілетті
органның
басшысы
Уәкілетті
органның
орындаушы-
сы
Уәкілетті
органның
басшысы
Уәкілетті
органның
қызметкері
3
Іс-қи-
мылдың
(үде-
рістің,
рәсім-
нің,
опера-
цияның)
атауы
және
олардың
сипат-
тамасы
Қабылданған
құжаттар
Стандарттың
11-тармағына
сәйкес
болуына
тексеруді
жузеге
асырады
Хат-хабар-
мен
танысуды
жузеге
асырады
Ұсынылған
құжаттарды
қарастыра-
ды
Жерге
орналастыру
жобасын
қарастырады
Мемлекеттік
қызметті
алушыға
жерге
орналастыру
жобасының
бекітілгені
туралы
хабарлайды
4
Аяқталу
нысаны
(дерек-
тер,
құжат,
ұйым-
дасты-
рушылық
-басқа-
рушылық
шешім)
Уәкілетті
органның
басшысына
орындаушыны
анықтау үшін
жібереді
Орындаушы-
ны
аныктайды
Уәкілетті
органның
басшысына
жерге
орналасты-
ру жобасын
бекітуге
жібереді
немесе
мемлекет-
тік қызмет
алушыға
уәжделген
бас тарту
туралы
жауап
дайындайды
және
уәкілетті
орган
басшысының
қолын
қойдыртуды
қамтамасыз
етеді
Жерге
орналастыру
жобасын
бекітеді
немесе
уәжделген
бас тарту
туралы
жауапқа қол
қояды
Мемлекеттік
қызметті
алушының
жеке өзіне
немесе
сенімхат
бойынша
уәкілетті
тұлғаға
жерге
орналастыру
жобасы
беріледі
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі
жерге орналастыру жобаларын бекіту"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде
әкімшілік шешімдердің және ҚФБ қисынды дәйектілігі
арасындағы өзара байланысты сипаттайтын сызба

от 5 декабря 2012 года
№ 547
Регламент государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого
назначения земельного участка"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
местный исполнительный орган – местный исполнительный орган области, района города, осуществляющий функции в области земельных отношений в пределах его компетенции;
получатель государственной услуги - физические и юридические лица.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент устанавливает требования к обеспечению соблюдению стандарта государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" (далее – Стандарт).
3. Государственная услуга "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами, адреса которых указаны в приложении 1 к Стандарту по местонахождению земельного участка.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Оказание государственной услуги осуществляется на основании статьи 49-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и Стандарта.
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка (далее – решение) на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. Государственная услуга оказывается в здании местного исполнительного органа, в котором располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков, стойки с бланками заявлений, предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (пандусы, лифты).
9. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.

Әкімдіктің 2012 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 547 қаулысымен бекітілген
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге
шешім беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:
жергілікті атқарушы орган – өз құзыреті шегінде жер қатынастары саласындағы функцияларды жузеге асыратын облыстың, ауданның, қаланың жергілікті атқарушы органы;
мемлекеттік қызметті алушы – жеке және заңды тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысымен бекітілген "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік қызметтің стандартын (бұдан әрі – Стандарт) сақтауды қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгілейді.
3. "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) жер учаскелерінің орналасқан жері бойынша мекенжайлары Стандарттың 1–қосымшасында көрсетілген жергілікті атқарушы органдармен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасы 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 49-1-бабының және Стандарттың негізінде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесінің пайдалану мақсатын өзгертуге берілген шешім (бұдан әрі – шешім) немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет анықтама бюросы, күту орындары, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стенділер, өтініш бланкілері бар тағандар орналастырылатын жергілікті атқарушы органның ғимаратында көрсетіледі, физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар (пандус, лифт) көзделген.
9. Мемлекеттік қызметті алушы, мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11–тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.

10. Прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к Стандарту.
11. Бланки заявлений выдаются сотрудниками канцелярии местного исполнительного органа, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к Стандарту.
3. Порядок оказания государственной услуги
12. Государственная услуга оказывается в сроки указанные в пункте 7 Стандарта.
13. Полная информация о предоставлении государственной услуги размещается на стендах в местах оказания государственной услуги, перечень которых указан в приложении 1 к Стандарту, опубликовывается в средствах массовой информации на государственном и русском языках, а также размещается на интернет-ресурсе (www.egov.кz, www.edv-kost.кz).
14. График работы местного исполнительного органа: ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-00 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги 1 сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
15. Этапы оказания государственной услуги:
1) сотрудник принимает документы, указанные в пункте 11 Стандарта и выдает получателю государственной услуги расписку в соответствии с пунктом 14 Стандарта;
2) зарегистрированные документы направляются руководителю местного исполнительного органа для определения исполнителя;
3) исполнитель местного исполнительного органа рассматривает, подготавливает документы и направляет на рассмотрение земельной комиссии;
4) земельная комиссия рассматривает и выносит протокольное решение;
5) местный исполнительный орган на основании решения комиссии принимает решение об изменении целевого назначения либо отказе в изменении целевого назначения земельного участка;
6) решение или отказ выдается при личном посещении получателю государственной услуги либо по доверенности уполномоченному лицу.
В предоставлении государственной услуги отказывается в случае невозможности изменения целевого назначения земельного участка в соответствии с его правовым режимом, принадлежности категорий земель и разрешенного использования в соответствии с зонированием земель.
При непредставлении полного перечня документов, указанных в пункте 11 Стандарта, местный исполнительный орган письменно информирует получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
В случае, если местный исполнительный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги решение или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, то с даты истечения сроков его выдачи решение считается выданным.

10. Құжаттарды қабылдау Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
11. Өтініш бланкілері мекенжайлары және телефондары Стандарттың 1–қосымшасында көрсетілген жергілікті атқарушы органның кеңсе қызметкерлерімен беріледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 7-тармағында көрсетілген мерзімде көрсетіледі.
13. Мемлекеттік қызметті ұсыну туралы толық ақпарат Стандарттың 1-қосымшасында тізбесі көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету орындарындағы стенділерінде орналастырылады, мемлекеттік және орыс тілдерінде бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланады, сондай-ақ (www.egov.кz, www.edv-kost.кz) интернет-ресурста орналастырылады.
14. Жергілікті атқарушы органның жұмыс кестесі: күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 13-00-ден бастап 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден бастап 18-00-ге дейін көрсетіледі, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңына сәйкес мереке күндері.
Қабылдау кезекке тұру тәртібімен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны – 1 қызметкер.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі
іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
15. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) қызметкер Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды және Стандарттың 14-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті алушыға қолхат береді;
2) тіркелген құжаттар орындаушыны анықтау үшін жергілікті атқарушы органның басшысына жіберіледі;
3) жергілікті атқарушы органның орындаушысы құжаттарды қарастырады, дайындайды және жер комиссиясының қарауына жібереді;
4) жер комиссиясы қарастырады және хаттамалық шешімін шығарады;
5) жергілікті атқарушы орган комиссияның шешімі негізінде жер учаскесінің мақсатты тағайындалуын өзгерту немесе мақсатты тағайындалуын өзгертуден бас тарту туралы шешім қабылдайды;
6) шешім немесе бас тарту мемлекеттік қызметті алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға беріледі;
Құқықтық режимі, жер учаскесінің жер санатына тиесілігі және жерді аймақтарға бөлуге сәйкес рұқсат етілген пайдалану негізінде нысаналы мақсатын өзгертуге рұқсат беру мүмкін емес болған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
Стандарттың 11-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда уәкілетті орган мемлекеттік қызметті алушының құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
Жергілікті атқарушы орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет алушыға бекітілген шешім немесе қызмет беруден бас тарту туралы уәжделген жауап бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап шешім берілді деп есептеледі.

16. Описание последовательности взаимодействия административных действий каждой структурно-функциональной единицы (далее – СФЕ) приведено в приложении 1 к Регламенту.
В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) сотрудник местного исполнительного органа;
2) руководитель местного исполнительного органа;
3) исполнитель уполномоченного органа.
17. Схема отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных решений в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
18. Ответственность должностных лиц за ненадлежащее оказание государственной услуги наступает в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого
назначения земельного участка"
Таблица 1. Описание последовательности взаимодействия административных действий каждой СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наимено-
вание СФЕ
Сотрудник
местного
исполнитель-
ного органа
Руководи-
тель
местного
исполни-
тельного
органа
Исполни-
тель
местного
исполни-
тельного
органа
Земельная
комиссия
Исполнитель
местного
исполнительно-
го органа
3
Наимено-
вание
действия
(процес-
са,
процедуры
операции)
и их
описание
Осуществляет
проверку
документов,
регистрацию
в журнале,
направляет
руководителю
местного
исполнитель-
ного органа
Осущест-
вляет оз-
накомление
с коррес-
понденцией
Рассмат-
ривает
предос-
тавлен-
ные до-
кументы,
подго-
тавлива-
ет их на
рассмот-
рение
земель-
ной
комиссии
Рассмат-
ривает
предос-
тавленные
документы
Готовит на
выдачу решение
местного ис-
полнительного
органа
об изменении
целевого
назначения
либо отказе
в изменении
целевого
назначения
земельного
участка
4
Форма за-
вершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоря-
дительное
решение)
Выдает
расписку
о приеме
документов
получателю
государ-
ственной
услуги
Определяет
исполните-
ля
Направ-
ляет
подго-
товлен-
ные до-
кументы
в зе-
мельную
комиссию
Выносит
прото-
кольное
решение
и направ-
ляет в
местный
исполни-
тельный
орган
Выдается
решение или
отказ при
личном
посещении
получателю
государствен-
ной услуги
либо по
доверенности
уполномочен-
ному лицу
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого
назначения земельного участка"
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных решений в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
Утвержден
постановлением акимата
от 5 декабря 2012 года
№ 547
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на использование земельного
участка для изыскательских работ"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
исполнительный орган – местный исполнительный орган района, города;
получатель государственной услуги - физические и юридические лица.

16. Әрбір құрылымдық-функционалдық бірліктің (бұдан әрі – ҚФБ) әкімшілік іс-қимылының өзара іс-қимыл дәйектілігінің сипаттамасы Регламенттің 1-қосымшасында кетірілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай ҚФБ қатыстырылған:
1) жергілікті атқарушы органның қызметкері;
2) жергілікті атқарушы органның басшысы;
3) уәкілетті органның орындаушысы.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік шешімдердің және ҚФБ қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты сипаттайтын сызба Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызметті тиісті түрде көрсетпегені үшін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес болады.
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын
өзгертуге шешім беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Әрбір ҚФБ әкімшілік іс-қимылының өзара іс-қимыл дәйкетілігінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс- қимылы
1
Іс-қимыл-
дың (жұмыс
барысының,
ағынының)
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Жергілікті
атқарушы
органның
қызметкері
Жергілікті
атқарушы
органның
басшысы
Жергілікті
атқарушы
органның
орындаушысы
Жер
комиссиясы
Жергілікті
атқарушы
органның
орындаушысы
3
Іс-қимыл-
дың (үде-
рістің,
рәсімнің,
операция-
ның) атауы
және олар-
дың сипат-
тамасы
Құжаттарды
тексеруді,
журналда
тіркеуді
жүзеге
асырады,
жергілікті
атқарушы
органның
басшысына
жібереді
Хат-хабар-
мен
танысуды
жузеге
асырады
Ұсынылған
құжаттарды
қарастыра-
ды, оларды
жер комис-
сиясының
қарауына
дайындайды
Ұсынылған
құжаттарды
қарастыра-
ды
Жергілікті
атқарушы
органның
жер
учаскесінің
нысаналы
мақсатын
өзгерту
немесе
нысаналы
мақсатын
өзгертуден
бас тарту
туралы
шешімін
беруге
дайындайды
4
Аяқталу
нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдасты-
рушылық-
басқарушы-
лық шешім)
Мемлекеттік
қызметті
алушыға
құжаттарды
қабылдау
туралы
қолхат
береді
Орындаушы-
ны
анықтайды
Дайындалған
құжаттарды
жер комис-
сиясына
жібереді
Хаттамалық
шешім
шығарады
және
жергілікті
атқарушы
органға
жібереді
Мемлекеттік
қызметті
алушының
жеке өзіне
немесе
сенімхат
бойынша
уәкілетті
тұлғаға
шешім
немесе бас
тарту
беріледі
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын
өзгертуге шешім беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік
шешімдердің және ҚФБ қисынды дәйектілігі арасындағы
өзара байланысты сипаттайтын сызба
Әкімдіктің 2012 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 547 қаулысымен бекітілді
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер
учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұгымдар
1.Осы "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру"  мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай негізгі ұгымдар қолданылады:
атқарушы орган – ауданның, қаланың жергілікті атқарушы органы;
мемлекеттік қызметті алушы – жеке және заңды тұлғалар.

2. Общие положения
2. Настоящий Регламент устанавливает требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" (далее – Стандарт).
3. Государственная услуга "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" (далее – государственная услуга) оказывается исполнительными органами, а для проведения работ на пашне, улучшенных сенокосах и пастбищах, на землях, занятых многолетними насаждениями, а также на землях особо охраняемых природных территорий и землях лесного фонда – местным исполнительным органом области, адреса которых указаны в приложении 1 к Стандарту по местонахождению земельного участка.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Оказание государственной услуги осуществляется на основании статей 16171871 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и Стандарта.
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ (далее – разрешение) на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. Государственная услуга оказывается в здании исполнительного органа или местного исполнительного органа области. В здании располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков, стойки с бланками заявлений, предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (пандусы, лифты).
9. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
10. Прием документов осуществляется исполнительным органом или местным исполнительным органом области по местонахождению земельного участка по адресам, указанным в приложении 1 к Стандарту.
11. Бланки заявлений выдаются сотрудниками канцелярии исполнительного органа или местного исполнительного органа области.

2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысымен бекітілген "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызметтің стандартын (бұдан әрі – Стандарт) сақтауды қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгілейді.
3. "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) жер учаскесінің орналасқан жері бойынша, мекенжайлары Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген атқарушы органдармен, ал егістікте, жақсартылған шабындықтар мен жайылымдарда, көп жылдық екпелері бар жерлерде, сондай-ақ ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жері мен орман қоры жерінде облыстың жергілікті атқарушы органымен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызметі көрсету Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 16171871-баптарының және Стандарттың негізінде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру (бұдан әрі-рұқсат) немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет атқарушы органның немесе облыстың жергілікті атқарушы органының ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күту орындары, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стенділер, өтініш бланкілері бар тағандар орналастырылады, физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар (пандус, лифт) көзделген.
9. Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
10. Құжаттарды қабылдау жер учаскесінің орналасқан жері бойынша, Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша атқарушы органмен немесе облыстың жергілікті атқарушы органымен жүзеге асырылады.
11. Өтініш бланкілері атқарушы органның немесе облыстың жергілікті атқарушы органының кеңсе қызметкерлерімен беріледі.

12. Государственная услуга оказывается в сроки, указанные в пункте 7 Стандарта.
3. Порядок оказания государственной услуги
13. Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещается на стендах в местах оказания государственной услуги, перечень которых указан в приложении 1 к Стандарту, опубликовывается в средствах массовой информации на государственном и русском языках, а также размещается на интернет-ресурсе (www.egov.кz, www.edv-kost.кz).
14. График работы исполнительного органа и местного исполнительного органа области: ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-00 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-00 часов, выходные дни: суббота, воскресенья и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги 1 сотрудник
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
15. Этапы оказания государственной услуги:
1) сотрудник принимает документы, указанные в пункте 11 Стандарта и выдает получателю государственной услуги расписку в соответствии с пунктом 14 Стандарта;
2) зарегистрированные документы направляются руководителю исполнительного органа или местного исполнительного органа области для определения исполнителя;
3) исполнитель исполнительного органа или местного исполнительного органа области рассматривает предоставленные документы, подготавливает разрешения либо готовит мотивированный ответ об отказе в предоставлении получателю государственной услуги и подписывается руководителем уполномоченного органа;
4) разрешение выдается лично получателю государственной услуги либо по доверенности уполномоченному лицу;
5) в предоставлении государственной услуги отказывается в случае проведения сезонных сельскохозяйственных работ;
6) при непредставлении полного перечня документов, указанных в пункте 11 Стандарта, исполнительный орган письменно информирует получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов;
7) в случае если исполнительный орган или местный исполнительный орган области в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги разрешение или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, то с даты истечения сроков его выдачи разрешение считается выданным.

12. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 7-тармағында көрсетілген мерзімдерде көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
13. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Стандарттың 1-қосымшасында тізбесі көрсетілген, мемлекеттік қызмет көрсету орындардағы стенділерде орналастырылады, мемлекеттік және орыс тілдерінде бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланады, сондай-ақ (www.egov.кz, www.edv-kost.кz) интернет-ресурста орналастырылады.
14. Атқарушы орган мен облыстың жергілікті атқарушы органының жұмыс кестесі: күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 13-00-ден бастап 14-00–ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден бастап 18-00-ге дейін көрсетіледі, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңына сәйкес мереке күндері.
Қабылдау кезекке тұру тәртібімен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны 1 қызметкер.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне
Іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
15. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) қызметкер Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды және Стандарттың 14-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті алушыға қолхат береді;
2) тіркелген құжаттар орындаушыны анықтау үшін атқарушы органның немесе облыстың жергілікті атқарушы органының басшысына жіберіледі;
3) атқарушы органның немесе облыстың жергілікті атқарушы органының орындаушысы ұсынылған құжаттарды қарастырады, рұқсатты дайындайды немесе мемлекеттік қызметті алушыға беруден бас тарту туралы уәжделген жауапты дайындайды және уәкілетті органның басшысына қол қойдырады;
4) рұқсат мемлекеттік қызметті алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға беріледі.
5) маусымдық ауыл шаруашылық жұмыстары жүргізілген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады.
6) Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесі толық ұсынылмаған жағдайда, құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта, атқарушы орган мемлекеттік қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
7) атқарушы орган немесе облыстың жергілікті атқарушы органы белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті алушыға рұқсат немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап рұқсат берілді деп есептеледі.

16. Описание процесса оказания государственной услуги приведено в приложении 1 к Регламенту.
В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник исполнительного органа или местного исполнительного органа области;
2) руководитель исполнительного органа или местного исполнительного органа области;
3) исполнитель исполнительного органа или местного исполнительного уполномоченного органа области.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных решений в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
18. Ответственность должностных лиц за ненадлежащее оказание государственной услуги наступает в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на использование
земельного участка для изыскательских работ"
Таблица 1. Описание последовательности взаимодействия административных действий каждой СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
2
Наименование
СФЕ
Сотрудник
исполни-
тельного
органа или
местного
исполни-
тельного
органа
области
Руководитель
исполнитель-
ного органа
или местного
исполнитель-
ного органа
области
Исполнитель
исполнитель-
ного органа
или местного
исполнитель-
ного органа
области
Сотрудник
исполнительного
органа или
местного
исполнительного
органа области
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и
их описание
Осущест-
вляет
проверку
докумен-
тов, ре-
гистрацию
в журнале
Осуществляет
ознакомление
с корреспон-
денцией
Рассматривает
предоставлен-
ные документы
Направляет
разрешение
на подписание
руководителю
исполнительного
органа или
местного
исполнительного
органа либо
мотивированный
ответ об отказе
в предоставле-
нии получателю
государственной
услуги
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоряди-
тельное
решение)
Выдает
расписку
о приеме
документов
получателю
государ-
ственной
услуги
Определяет
исполнителя
Подготавли-
вает
разрешения
либо готовит
мотивирован-
ный ответ об
отказе в
предостав-
лении
получателю
государствен-
ной услуги
Выдает
разрешение лично
получателю
государственной
услуги либо по
доверенности
уполномоченному
лицу
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на использование
земельного участка для изыскательских работ"
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных решений в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ

16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісін сипаттау Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
Мемлекеттік қызметт көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатыстырылған:
1) атқарушы органның немесе облыстың жергілікті атқарушы органының қызметкері;
2) атқарушы органның немесе облыстың жергілікті атқарушы органының басшысы;
3) атқарушы органның немесе облыстың жергілікті атқарушы органының орындаушысы.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік шешімдердің және ҚФБ қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты сипаттайтын сызба Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызметті тиісті түрде көрсетпегені үшін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес болады.
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін
жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1 қосымша
1 кесте. Әрбір ҚФБ әкімшілік іс-қимылының өзара іс-қимыл дәйектілігінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың
(жұмыс
барысының,
ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Атқарушы
органның
немесе
облыстың
жергілікті
атқарушы
органының
қызметкері
Атқарушы
органның
немесе
облыстың
жергілікті
атқарушы
органының
басшысы
Атқарушы
органның
немесе
облыстың
жергілікті
атқарушы
органының
орындаушысы
Атқарушы органның
немесе облыстың
жергілікті
атқарушы органының
қызметкері
3
Іс-қимылдың
(үдерістің,
рәсімнің,
операция-
ның) атауы
және
олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
тексеруді,
журналда
тіркеуді
жүзеге
асырады
Хат-хабар-
мен
танысуды
жүзеге
асырады
Ұсынылған
құжаттарды
қарастырады
Рұқсатты немесе
мемлекеттік
қызметті алушыға
мемлекеттік
қызметті
көрсетуден бас
тарту туралы
уәжделген жауапты
атқарушы органның
немесе облыстық
жергілікті
атқарушы органының
басшысына қол
қоюға жібереді
4
Аяқталу
нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдасты-
рушылық
басқарушы-
лық шешім)
Өтініш
берушіге
құжаттарды
қабылдау
туралы
қолхат
береді
Орындаушыны
анықтайды
Рұқсатты
немесе
мемлекеттік
қызметті
алушыға
мемлекеттік
қызметті
көрсетуден
бас тарту
туралы
уәжделен
жауапты
дайындайды
Мемлекеттік қызмет
алушының жеке
өзіне немесе
сенімхат бойынша
уәкілетті тұлғаға
рұқсатты береді
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін
жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік
шешімдердің және ҚФБ қисынды дәйектілігі арасындағы
өзара байланысты сипаттайтын сызба