О районном бюджете Алтынсаринского района на 2013-2015 годы
Решение маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 21 декабря 2012 года № 75. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 29 декабря 2012 года № 3977
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Алтынсаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Алтынсаринского района на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) Утвердить районный бюджет Алтынсаринского района на 2013-2015 годы согласно приложения, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 1556969,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 363961,9 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1525,1 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3865,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1187617,7 тысяч тенге;
2) затраты – 1568729,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 38234,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 42272,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4038,0 тысячи тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -49994,4 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 49994,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 12.12.2013 № 146 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть в районном бюджете на 2013 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 753988,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрен трансферт из республиканского бюджета:
1) на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 20509,0 тысяч тенге;
2) на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме 11904,0 тысяч тенге;
3) на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 42092,0 тысяч тенге;
4) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 61147,0 тысяч тенге;
5) на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в сумме 4717,0 тысяч тенге;
6) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 8360 тысяч тенге;
7) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 9592 тысяч тенге;
8) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 7078,0 тысяч тенге;

Алтынсарин ауданының 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 75 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 29 желтоқсанда № 3977 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Алтынсарин аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алтынсарин ауданының 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше, 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1556969,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 363961,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 1525,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 3865,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1187617,7 мың теңге;
2) шығындар – 1568729,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 38234,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 42272,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 4038,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -49994,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 49994,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 12.12.2013 № 146 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 753988,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
3. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен трансферт қарастырылғаны ескерілсін:
1) эпизоотияға қарсы іс–шараларды өткізуге 20509,0 мың теңге сомасында;
2) "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға 11904,0 сомасында;
3) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 42092,0 мың теңге сомасында;
4) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 61147,0 мың теңге сомасында;
5) Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 4717,0 мың теңге сомасында;
6) қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайынғы ақша қаражатын төлеуге 8360 мың теңге сомасында;
7) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға 9592 мың теңге сомасында;
8) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 7078,0 мың теңге сомасында;

9) на реализацию мероприятий Программы занятости в сумме 12891,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрен трансферт на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах из республиканского бюджета в сумме 270000,0 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 30000,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрен трансферт из областного бюджета на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 1840,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в районом бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты, в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий, в сумме 2131,0 тысяч тенге;
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа Алтынсаринского района на 2013 год в сумме 3000,0 тысяч тенге.
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.
9. Утвердить перечень бюджетных программ поселков, аулов (сел) аульных (сельских) округов района на 2013 год, согласно приложению 5.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель очередной,
сессии районного маслихата                 К. Сарбасов
Секретарь Алтынсаринского
районного маслихата                        Б. Есмуханов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и финансов акимата
Алтынсаринского района"
__________________ Е. Павлюк
Приложение 1
к решению маслихата

9) Жұмыспен қамту бағдарламасы іс-шараларын іске асыруға 12891,0 мың теңге сомасында;
4. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте селолық елді мекендерді сумен жабдықтауға республикалық бюджеттен 270000,0 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен 30000,0 мың теңге сомасында трансферт қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 1840,0 мың теңге сомасында трансферт қарастырылғаны ескерілсін.
6. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы тұрған деңгейлерге беруге байланысты, жоғары тұрған бюджеттен 2131,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
7. 2013 жылға арналған Алтынсарин ауданы жергілікті атқарушы органының резерві 3000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. 2013 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процессінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2013 жылға арналған ауданның кенттері, ауылдары (селолары), ауылдық (селолық) округтерінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
кезекті сессиясының
төрағасы                                   Қ. Сарбасов
Алтынсарин аудандық
мәслихатының хатшысы                       Б. Есмұханов
КЕЛІСІЛДІ:
"Алтынсарин аудандық
әкімдігінің экономика
және қаржы бөлімі"
ММ бастығы
_______ Е. Павлюк
Мәслихаттың