Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 9 февраля 2012 года № 13. Зарегистрировано Управлением юстиции Амангельдинского района Костанайской области 2 марта 2012 года № 9-6-142. Утратило силу решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 5 марта 2013 года № 113
Сноска. Утратило силу решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 05.03.2013 № 113 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", стандартом государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" Амангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1.Оказать социальную помощь:
1) инвалидам всех категорий, без учета доходов, на оперативное лечение по фактическим затратам, единовременно, но не более 50 месячных расчетных показателей;
2) лицам из малообеспеченных семей на погребение несовершеннолетних детей, единовременно, в размере 10 месячных расчетных показателей;
3) лицам из семей, имеющих среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума по Костанайской области за квартал, предшествующий кварталу обращения, на погребение умерших родственников, на день смерти зарегистрированных в качестве безработных в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Амангельдинского района" (далее – уполномоченный орган по вопросам занятости), единовременно, в размере 15 месячных расчетных показателей;
4) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны ко Дню Победы в Великой Отечественной войне, единовременно, в размере 10 тысяч тенге;
5) лицам, больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации, без учета доходов, на дополнительное питание, единовременно, в размере 10 месячных расчетных показателей;
6) молодежи из семей со среднедушевым доходом ниже величины прожиточного минимума, установленного по Костанайской области за квартал, предшествующий кварталу обращения, для возмещения расходов, связанных с получением технического и профессионального, послесреднего или высшего образования, по фактическим затратам на оплату обучения в организации образования, за исключением лиц, являющихся обладателями государственных образовательных грантов, получателями иных выплат из государственного бюджета, направленных на оплату обучения в организациях образования. Оказывается один раз в год, по факту обращения потребителя;

Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 2012 жылғы 9 ақпандағы № 13 шешімі. Қостанай облысы Аманкелді ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 2 наурызда № 9-6-142 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 2013 жылғы 5 наурыздағы № 113 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 05.03.2013 № 113 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес Аманкелді аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) барлық санаттағы мүгедектерге, табыстарын есепке алмай, нақты шығындар бойынша жедел емделуге, біржолғы, бірақ 50 айлық есептік көрсеткіштен көп емес;
2) табысы аз отбасылардың тұлғаларына кәмелетке толмаған балаларын жерлеуге, біржолғы, 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар, отбасылардың тұлғаларына, қайтыс болған туыстарын жерлеуге, егер қайтыс болған күні "Аманкелді аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде (бұдан әрі – жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті орган) жұмыссыз ретінде тіркелген болса, біржолғы, 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
4) Ұлы Отан соғысынының қатысушылары мен мүгедектеріне Ұлы Отан соғысында Жеңіс күніне орай, біржолғы, 10 мың теңге мөлшерінде;
5) мамандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан шығарылған туберулездің жұқпалы түрімен ауыратын тұлғаларға, табыстарын есепке алмай, қосымша тамақтануға, біржолғы, 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
6) білім беру ұйымдарында оқуды төлеуге бағытталған, мемлекеттік бюджеттен өзге төлемдерді алушылар, мемлекеттік білім беру гранттарының иелері болып табылатын тұлғаларды есептемегенде, өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен төменгі деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың жастарына техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі немесе жоғары білімді алуға байланысты білім беру ұйымдарына нақты шығындар бойынша шығындарды өтеуге, тұтынушының жүгіну фактісі бойынша жылына бір рет көрсетіледі;

7) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на бытовые нужды, ежемесячно в размере 4 месячных расчетных показателей.
2. Определить перечень документов, необходимых для получения государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
внеочередной сессий
Ж. Кусайнов
Секретарь
районного маслихата
А. Саматов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного учреждения
"Отдел занятости и социальных программ
Амангельдинского района"
_________________________ М. Тобагабулов
Начальник государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного планирования
Амангельдинского района"
_________________________ Т. Карбозов
Приложение
к решению маслихата
от 9 февраля 2012 года № 13
Перечень документов, необходимых для получения
государственной услуги "Назначение и выплата социальной
помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по
решениям местных представительных органов"
1. Обязательные документы:
1) заявление потребителя, обратившегося за социальной помощью;
2) документ, удостоверяющий личность получателя, а для несовершеннолетних получателей – свидетельство о рождении;
3) свидетельство налогоплательщика получателя;
4) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства получателя;
5) документ, подтверждающий наличие счета в банке получателя;
6) при обращении законного представителя получателя, прилагаются документ, удостоверяющий личность, и документ, подтверждающий полномочия законного представителя.
2. Дополнительные документы:
1) инвалидам всех категорий, без учета доходов, на оперативное лечение по фактическим затратам:
документ, подтверждающий социальный статус получателя;
документ, подтверждающий фактические затраты на лечение;
2) лицам из малообеспеченных семей на погребение несовершеннолетних детей:
сведения о доходах лица (семьи) за квартал, предшествующий кварталу обращения;
свидетельства о смерти;
3) лицам из семей, имеющих среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума за квартал, предшествующий кварталу обращения, на погребение умерших родственников, на день смерти зарегистрированных в качестве безработных в уполномоченном органе по вопросам занятости:
сведения о доходах лица (семьи) за квартал, предшествующий кварталу обращения;
свидетельства о смерти;
документ, подтверждающий родственные отношения;
4) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны ко Дню Победы в Великой Отечественной войне:
документ, подтверждающий социальный статус получателя, в случае если данный гражданин не состоит на учете в уполномоченном органе;

7) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттіліктерге, ай-сайын, 4 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.
2. "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі осы шешімнің қосымшасына сәйкес анықталсын.
3. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс
сессия төрағасы
Ж. Құсайнов
Аудандық
мәслихат хатшысы
Ә. Саматов
КЕЛІСІЛДІ:
"Аманкелді аудандық жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
______________________ М.Тобағабулов
"Аманкелді ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_____________________ Т.Карбозов
Мәслихаттың
2012 жылғы 9 ақпандағы № 13
шешіміне қосымша
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша
мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік
көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызметті
алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі
1. Міндетті құжаттар:
1) әлеуметтік көмекке өтініш жасаған тұтынушының өтініші;
2) алушының жеке басын куәландыратын құжат, ал кәмелетке толмаған алушылар үшін – туу туралы куәлік;
3) алушының салық төлеуші куәлігі;
4) алушының тұратын жері бойынша тіркеуді растайтын құжат;
5) алушының банкіде шоты бар болуын растайтын құжат;
6) алушының заңды өкілі өтініш жасаған кезде, жеке басын куәландыратын құжат және заңды өкілдің өкілеттігін растайтын құжат қоса беріледі.
2. Қосымша құжаттар:
1) барлық санаттағы мүгедектерге, табыстарын есепке алмай, нақты шығындар бойынша жедел емделуге:
алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
емделу нақты шығындарын растайтын құжат;
2) табысы аз отбасылардың тұлғаларына кәмелетке толмаған балаларын жерлеуге:
өтініш жасаған тоқсанның алдындағы тоқсанға, тұлғаның (отбасының) табыстары туралы мәліметтер;
қайтыс болуы туралы куәлік;
3) өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар, отбасылардың тұлғалары үшін, қайтыс болған туыстарын жерлеуге, егер қайтыс болған күні жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелген болса:
өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға, тұлғаның (отбасының) табыстары туралы мәліметтер;
қайтыс болуы туралы куәлік;
туыстық қатынастарды растайтын құжат;
4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Ұлы Отан соғысында Жеңіс күніне орай:
егер аталған азамат уәкілетті органда есепте тұрмаған жағдайда, алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;

5) лицам, больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации, без учета доходов, на дополнительное питание:
справка из соответствующей медицинской организации, подтверждающая нахождение на лечении;
6) молодежи из семей со среднедушевым доходом ниже величины прожиточного минимума установленного по Костанайской области за квартал, предшествующий кварталу обращения, для возмещения расходов, связанных с получением технического и профессионального, послесреднего или высшего образования, по фактическим затратам на оплату обучения в организации образования, за исключением лиц, являющихся обладателями государственных образовательных грантов, получателями иных выплат из государственного бюджета, направленных на оплату обучения в организациях образования:
сведения о доходах получателя (семьи) за квартал, предшествующий кварталу обращения;
документ, подтверждающий место учебы и размер оплаты обучения за учебный год, выданный соответствующим учебным заведением;
документ, подтверждающий оплату за обучение;
7) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на бытовые нужды:
документ, подтверждающий социальный статус получателя, в случае если данный гражданин не состоит на учете в уполномоченном органе.
3. Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю в день подачи заявления.
4. В случае, предусмотренном подпунктом 3) пункта 1 настоящего решения, уполномоченный орган по вопросам занятости проверяет регистрацию в качестве безработного.

5) мамандандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан шығарылған, туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын тұлғаларға, табыстарын есепке алмай, қосымша тамақтануға:
емделуде болғанын растайтын, тиісті медициналық ұйымнан анықтама;
6) білім беру ұйымдарында оқуды төлеуге бағытталған, мемлекеттік бюджеттен өзге төлемдерді алушылар, мемлекеттік білім беру гранттарының иелері болып табылатын тұлғаларды есептемегенде, өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың жастарына техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі немесе жоғары білімді алуға байланысты білім беру ұйымдарына нақты шығындар бойынша шығындарды өтеуге:
өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға алушының (отбасының) табыстары туралы мәліметтер;
тиісті оқу орнымен берілген, оқу жылына оқу төлемінің мөлшері мен оқу орнын растайтын құжат;
оқу төлемін растайтын құжат;
7) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері үшін тұрмыстықтық қажеттіліктерге:
егер аталған азамат уәкілетті органда есепте тұрмаған жағдайда, алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат.
3. Құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқа мен көшірмелерде ұсынылады, содан соң құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге өтінші берген күні қайтарылады.
4. Осы шешімнің 1-тармағының 3) тармақшасымен қарастырылған жағдайда, жұмыспен қамту мәселесі жөніндегі уәкілетті орган жұмыссыз ретінде тіркелуін тексереді.