Об организации общественных работ на 2012 год
Постановление акимата Жангельдинского района Костанайской области от 19 января 2012 года № 1. Зарегистрировано Управлением юстиции Жангельдинского района Костанайской области 14 февраля 2012 года № 9-9-146
В соответствии с подпунктом 5) статьи 7пункта 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О занятости населения" от 23 января 2001 года, статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, пунктами 678 Правил организации и финансирования общественных работ, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" акимат Жангельдинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень организаций, виды, объемы и конкретные условия общественных работ, размеры оплаты труда безработных, участвующих в общественных работах.
2. Оплату труда для безработных, участвующих в общественных работах производить за фактически выполненные работы из средств районного бюджета.
3. Определить, что:
1) социальные отчисления в Государственный Фонд социального страхования и социальный налог возмещаются из районного бюджета и перечисляются на расчетные счета работодателей;
2) расходы на оплату комиссионного вознаграждения за услуги банков второго уровня по зачислению и выплате заработной платы в размерах установленных договором на выполнение общественных работ возмещаются из районного бюджета на расчетные счета работодателей.
4. Организацию общественных работ производить на условиях, указанных в договоре на выполнение общественных работ, заключенном в соответствии с действующим законодательством между государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ Жангельдинского района" и работодателем.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Сундетбаева Г.К.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на действия, возникшие с 1 января 2012 года.
Аким района                                      Н. Тулепов
Утвержден
постановлением акимата
от 19 января 2012 года № 1
Перечень организаций, виды, объемы и конкретные условия общественных работ, размеры оплаты труда безработных, участвующих в общественных работах
Наименование
организаций
Виды общественных
работ
Объемы
общест-
венных
работ,
в часах
Конкрет-
ные
условия
общест-
венных
работ
Оплата
труда
1
Государствен-
ное
коммунальное
предприятие
"Предприятие
коммунального
хозяйства"
Отдела жилищ-
но-коммуналь-
ного
хозяйства,
пассажирского
транспорта и
автомобильных
дорог,
Жангельдинско-
го района

2012 жылға қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 1 қаулысы. Қостанай облысы Жангелдин ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 14 ақпанда № 9-9-146 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 7-бабының 5) тармақшасына, 20-бабының 5-тармағына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысымен бекітілген қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру мен қаржыландыру Ережесінің 678-тармақтарына сәйкес Жангелдин ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған ұйымдардың тізбелері, қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемі мен нақты жағдайлары, қоғамдық жұмысқа қатысатын жұмыссыздардың еңбегіне төленетін ақының мөлшері бекітілсін.
2. Қоғамдық жұмыстарға қатысатын жұмыссыздардың нақты орындалған жұмыстарға еңбек ақы төлеу аудандық бюджет қаражатынан жүргізілсін.
3. Мыналар белгіленсін:
1) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар мен әлеуметтік салық аудандық бюджеттен өтеледі және жұмыс берушілердің есеп айырысу шоттарына аударылады;
2) жалақыны есептеу мен төлеу бойынша екінші деңгейдегі банктердің қызметіне комиссиялық сыйақысын төлеу шығындары қоғамдық жұмыстарды орындау шартында белгіленген мөлшерлерде жұмыс берушілердің есеп айырысу шоттарына аудандық бюджеттен өтеледі.
4. Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру "Жангелдин ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі және жұмыс беруші арасында қолданыстағы заңнамаға сәйкес жасалған қоғамдық жұмыстарды орындау шартында көрсетілген жағдайларда жүргізілсін.
5. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары Ғ.К. Сундетбаевқа жүктелсін.
6. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2012 жылдың 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға таратылады.
Аудан әкімі                                      Н. Төлепов
Әкімдіктің
2012 жылғы 19 қаңтардағы
№ 1 қаулысымен
бекітілген
Ұйымдардың тізбелері, қоғамдық жұмыстардың түрлері,
көлемі мен нақты жағдайлары, қоғамдық жұмысқа қатысатын жұмыссыздардың еңбегіне төленетін ақының мөлшері
Ұйымдардың
атауы
Қоғамдық
жұмыстардың
түрлері
Қоғамдық
жұмыстардың
көлемі,
сағатпен
Қоғамдық
жұмыстардың
нақты
жағдайлары
Еңбек
ақы
төлеу
1
Жангелдин
ауданының
тұрғын
үй-комму-
налдық
шаруашылық,
ол-аушылар
көлігі және
автомобиль
жолдары
бөлімінің
"Коммунал-
дық
шаруашылық
кәсіпорны"
мемлекеттік
коммуналдық
кәсіпорны

1. Работы не
требующие
предварительной
профессиональной
подготовки
работника:
село Торгай
1) очистка от
снега и мусора
площадей
прилегающих к
акимату, а также
центральной
площади
Ш.Жанибека;
2) помощь в
весенней очистке
от мусора улиц
Ы.Алтынсарина,
К.Алтынсары,
А.Байтурсынова,
Н.Г.Иванова,
С.Мауленова,
Кейки-батыра,
А.Жангельдина,
Дузенова,
Токина, Кайнекея,
Кулжановтар;
3) участие в
весенней посадке
деревьев в парках
Жасыл ел,
А.Жангелдина,
Жастар, Победы,
Сельского
хозяйства,
Алтынсары,
Иванова;
4) посадка цветов
в клумбы, уход за
ними в течение
летнего периода
Площадь акимата,
возле музея
А.Жангельдина,
площадь
Ш.Жанибека, парка
Жастар, парка
Победы, возле
памятника великих
мыслителей;
5) ежедневная
уборка площади
Ш.Жанибека в
течение летнего
периода;
6) помощь в
регулярной уборке
территории дома
Ветеранов;
7) уход, полив за
посаженными
деревьями в
течение летнего
периода в парках
Жасыл ел,
А.Жангельдина,
Жастар, Победы,
Сельского
хозяйства,
Алтынсары,
Иванова;
8) помощь в
ремонте памятников
воинам погибших в
Великой
Отечественной
войне;
9) помощь в
обновлении
плакатов по улицам
села;
10) помощь в
подготовке
стадиона "Топжар-
ған" к проведению
спартакиады
(очистка от сорной
травы, уборка
мусора,
побелка,покраска);
11) помощь в
уходе, поливе за
посаженными
деревьями в
течение летнего
периода по улицам
Ы.Алтынсарина,
К.Алтынсары,
А.Байтурсынова,
Кейки-батыра,
С.Мауленова,
Кайнекея,
Дузенова,
Н.Г.Иванова,
А.Жангелдина,
Токина,
Кулжановтар;

1. Қызметкердің
алдын ала кәсіптік
даярлаудан өтуін
талап етпейтін
жұмыстар:
Торғай селосындағы
1) әкімдік
маңайындағы
алаңдарды,
сондай-ақ
Ш.Жәнібек орталық
алаңын қардан және
қоқыстан тазалау;
2) Ы.Алтынсарин,
Қ.Алтынсары,
А.Байтұрсынов,
Н.Г.Иванов,
С. Мауленов,
Кейкі-батыр,
Ә.Жангелдин,
Дузенов, Токин,
Қайнекей,
Құлжановтар
көшелерін қоқыстан
көктемгі тазартуға
көмектесу;
3) Жасыл ел,
Ә.Жангелдин,
Жастар, Жеңіс,
Ауыл шаруашылығы,
Алтынсары, Иванов
саябақтарында
көктемгі ағаштар
отырғызуға қатысу;
4) Әкімдік
алаңында,
Ә.Жангелдин
мұражайы жанында,
Ш.Жәнібек
алаңында, Жастар
саябағында, Жеңіс
саябағында,Ұлылар
үндестігі
ескерткіші жанында
гүлзарларға гүлдер
отырғызу, оларды
жаз бойы күту;
5) Ш.Жәнібек
алаңын жаз бойы
күнделікті
тазартып отыру;
6) ардагерлер
үйінің аумағын
тұрақты тазартып
отыруға
көмектесу;
7) Жасыл ел,
Жеңіс,
Ә.Жангелдин,
Жастар, Победы,
Ауыл шаруашылығы,
Алтынсары, Иванов
саябақтарында
отырғызылған
ағаштарды жаз бойы
күту,суару;
8) Ұлы Отан
соғысында қаза
тапқан
жауынгерлердің
ескерткіштерін
жөндеуге
көмектесу;
9) село
көшелеріндегі
плакаттарды
жаңартуға
көмектесу;
10) "Топжарған"
стадионын
спартакиада
өткізуге
дайындауға
(арам шөптерден
тазарту, қокыс
жинау, ақтау,
сырлау) көмектесу;
11) Ы.Алтынсарин,
Қ.Алтынсары,
А.Байтұрсынов,
Кейкі-батыр,
С.Мәуленов,
Қайнекей,
Дүзенов,
Н.Г.Иванов,
Ә.Жангелдин,
Токин, Құлжановтар
көшелерінде
отырғызылған
ағаштарды жаз бойы
күту, суаруға
көмектесу;

12) посадка
саженцев возле 12,
18 квартирных
коммунальных
домов, а также
оказание помощи в
уходе, поливе за
ними в течение
летнего периода;
13) помощь в
ремонте
водозаборных
колонок в центре
села;
14) помощь в
осенней посадке
деревьев в центре
села.
4704
2352
2352
4032
1360
1184
9104
1008
528
1008
3360
2016
1008
4224
Продолжи-
тельность
рабочего
времени
одного
участника
обществен
ных работ
– не
более 40
часов в
неделю,
учитывая
ограни-
чения,
предус-
мотренные
трудовым
законода-
тельстом
Республи-
ки Казах-
стан, с
двумя
выходными
днями,
обеденным
перерывом
не менее
одного
часа
1,5
минималь-
ных
размера
заработной
платы
2. Работы в ауле
Аккол, не
требующие
предварительной
профессиональной
подготовки
работника:
1) помощь в
регулярной очистке
территории
социально-культур-
ных учреждений от
снега;
2) участие в
весенней посадке
деревьев;
3) помощь в
ремонте памятников
воинам погибших
в Великой
Отечественной
войне;
4) участие в
осенней посадке
деревьев.
1008
840
336
1058
3. Работы в селе
Шеген, не
требующие
предварительной
профессиональной
подготовки
работника:
1) помощь в
регулярной очистке
территории
социально-культур-
ных учреждений от
снега;
2) участие в
весенней посадке
деревьев;
3) помощь в
ремонте памятников
воинам погибших
в Великой
Отечественной
войне;
4) помощь в
очистке колодцев
питьевой воды;
5) участие в
осенней посадке
деревьев.
1008
840
336
672
1056
4. Работы в селе
Акшиганак, не
требующие
предварительной
профессиональной
подготовки
работника:
1) помощь в
регулярной очистке
территории
социально-культур-
ных учреждений
от снега;
2) участие в
весенней посадке
деревьев;
3) помощь в
ремонте памятников
воинам погибших
в Великой
Отечественной
войне;
4) помощь в
очистке колодцев
питьевой воды;
5) участие в
осенней посадке
деревьев.
1512
1344
672
672
1056
5. Работы в селе
Аралбай, не
требующие
предварительной
профессиональной
подготовки
работника:
1) помощь в
регулярной очистке
территории
социально-культур-
ных учреждений от
снега;
2) участие в
весенней посадке
деревьев;
3) помощь в
ремонте памятников
воинам погибших в
Великой
Отечественной
войне;
4) участие в
осенней посадке
деревьев.
1008
840
336
1056
6. Работы в селе
Кокалат, не
требующие
предварительной
профессиональной
подготовки
работника:
1) участие в
регулярной очистке
территории
социально -
культурных
учреждений от
снега;
2) участие в
весенней посадке
деревьев;
3) помощь в
ремонте памятников
воинов погибших в
Великой
Отечественной
войне;
4) участие в
осенней посадке
деревьев.
1008
1008
336
528
7. Работы в селе
Бидаик, не
требующие
предварительной
профессиональной
подготовки
работника:
1) участие в
регулярной уборке
территории
социально
-культурных
учреждений от
снега;
2) участие в
весенней посадке
деревьев;
3) помощь в
ремонте памятников
воинам погибших в
Великой
Отечественной
войне;

12) 12, 18 пәтерлі
коммуналдық
үйлердің жанына
көшеттер отырғызу,
сондай-ақ оларды
жаз бойы күтіп,
суаруға
жәрдемдесу;
13) село
орталығындағы су
құбырларын
жөндеуге
көмектесу;
14) село
орталығында күзгі
ағаш отырғызуға
көмектесу.
4704
2352
2352
4032
1360
1184
9104
1008
528
1008
3360
2016
1008
4224
Қоғамдық
жұмыстарға
бір
қатысушының
жұмыс
уақытының
ұзақтығы -
Қазақстан
Республикасы-
ның еңбек
заңнамасымен
ескерілген
шектеулерді
есепке алып,
аптасына 40
сағаттан артық
емес, екі
демалыс
күнімен,
1 сағаттан
кем емес түскі
үзіліспен.
Ең
төмен-
гі
жала-
қының
1,5
мөлше-
рі
2. Қызметкердің
алдын ала кәсіптік
даярлаудан өтуін
талап етпейтін
Ақкөл ауылының
жұмыстары:
1)мәдени-әлеумет-
тік мекемелердің
аумақтарын үнемі
қардан тазартуға
көмектесу;
2) көктемгі ағаш
отырғызуға
көмектесу;
3) Ұлы Отан
соғысында қаза
тапқан
жауынгерлердің
ескерткіштерін
жөндеуге
көмектесу;
4) күзгі ағаш
отырғызуға қатысу.
1008
840
336
1058
3. Қызметкердің
алдын ала кәсіптік
даярлаудан өтуін
талап етпейтін
Шеген селосының
жұмыстары:
1)мәдени-әлеумет-
тік мекемелердің
аумағын үнемі
қардан тазартуға
көмектесу;
2) көктемгі ағаш
отырғызуға
қатысу;
3) Ұлы Отан
соғысында қаза
тапқан
жауынгерлердің
ескерткіштерін
жөндеуге
көмектесу;
4) ауыз су
құдықтарын
тазалауға
көмектесу;
5) күзгі ағаш
отырғызуға
қатысу.
1008
840
336
672
1056
4. Қызметкердің
алдын ала кәсіптік
даярлаудан өтуін
талап етпейтін
Ақшығанақ
селосының
жұмыстары:
1)мәдени-әлеумет-
тік мекемелердің
аумағын үнемі
қардан тазартуға
көмектесу;
2) көктемгі ағаш
отырғызуға
қатысу;
3) Ұлы Отан
соғысында қаза
тапқан
жауынгерлердің
ескерткіштерін жөндеуге
көмектесу;
4) ауыз су
құдықтарын
тазалауға
көмектесу;
5) күзгі ағаш
отырғызуға қатысу.
1512
1344
672
672
1056
5.Қызметкердің
алдын ала кәсіптік
даярлаудан өткуін
талап етпейтін
Аралбай селосының
жұмыстары:
1)мәдени-әлеумет-
тік мекемелердің
аумағын үнемі
қардан тазартуға
көмектесу;
2) көктемгі ағаш
отырғызуға қатысу;
3) Ұлы Отан
соғысында қаза
тапқан
жауынгерлердің
ескерткіштерін
жөндеуге
көмектесу;
4) күзгі ағаш
отырғызуға қатысу.
1008
840
336
1056
6. Қызметкердің
алдын ала кәсіптік
даярлаудан өтуін
талап етпейтін
Көкалат селосының
жұмыстары:
1) мәдени-
әлеуметтік
мекемелердің
аумағын үнемі
қардан тазартуға
қатысу;
2) көктемгі
ағаштарды
отырғызуға қатысу;
3) Ұлы Отан
соғысында қаза
тапқан
жауынгерлердің
ескерткіштерін
жөндеуге
көмектесу;
4) күзгі ағаш
отырғызуға қатысу.
1008
1008
336
528
7. Қызметкердің
алдын ала кәсіптік
даярлаудан өтуін
талап етпейтін
Бидайық селосының
жұмыстары:
1)мәдени-әлеумет-
тік мекемелердің
аумағын үнемі
қардан тазартуға
қатысу;
2) көктемгі ағаш
отырғызуға қатысу;
3) Ұлы Отан
соғысында қаза
тапқан
жауынгерлердің ескерткіштерін
жөндеуге
көмектесу;