О районном бюджете Мендыкаринского района на 2013-2015 годы
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 19 декабря 2012 года № 108. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 24 декабря 2012 года № 3943
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Мендыкаринского района на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 1838104,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 446033,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5941,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1604,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1384526,8 тысячи тенге;
2) затраты – 1840770,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26181,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 31125,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4944,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 8500,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 8500,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -37347,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 37347,0 тысячи тенге .
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 12.12.2013 № 189 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Установить нормативы распределения доходов путем зачисления 100 процентов индивидуального подоходного налога и социального налога в бюджет района.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 38337,0 тысяч тенге;
2) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 32868,0 тысяч тенге;
3) на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011–2020 годы, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в сумме 12291,0 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому в сумме 1240,0 тысяч тенге;
4) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 10195,0 тысяч тенге;
5) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 16505,0 тысяч тенге;

Меңдіқара ауданының 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2012 жылғы 19 желтоқсандағы № 108 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 24 желтоқсанда № 3943 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 75-бабына сәйкес, Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Меңдіқара ауданының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1838104,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 446033,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5941,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1604,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1384526,8 мың теңге;
2) шығындар – 1840770,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 26181,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 31125,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4944,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 8500,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 8500,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -37347,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 37347,0 мың теңге .
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Мендіқара ауданы мәслихатының 12.12.2013 № 189 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетіне жеке табыс салығын және әлеуметтік салықты 100 пайыз енгізу жолымен табыстарды бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімдерінің қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
1) эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге 38337,0 мың теңге сомасында;
2) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім тапсырысын іске асыруға 32868,0 мың теңге сомасында;
3) Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, оның iшiнде:
физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жарақтандыруға 12291,0 мың теңге сомасында;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге 1240,0 мың теңге;
4) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері 10195,0 мың теңге сомасында;
5) мектеп мұғалімдері және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға 16505,0 мың теңге сомасында;

6) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 8914,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, реализуемых по следующим направлениям:
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме 24150,0 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 в том числе:
на частичное субсидирование заработной платы в сумме 4537,0 тысяч тенге;
на обеспечение деятельности центров занятости населения в сумме 9078,0 тысяч тенге;
на молодежную практику в сумме 3037,0 тысяч тенге;
на переподготовку и повышение квалификации кадров в сумме 1405,0 тысяч тенге.
4-1. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрен возврат целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета в сумме 314,6 тысяч тенге и областного бюджета в сумме 0,2 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 19.02.2013 № 119 (вводится в действие с 01.01.2013).
4-2. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год учтены поступления средств из республиканского бюджета на увеличение штатной численности местных исполнительных органов в сумме 10837,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 10.07.2013 № 155 (вводится в действие с 1 января 2013 года).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие сельских населенных пунктов в рамках Программы занятости 2020 в сумме 130095,0 тысяч тенге на проведение капитального ремонта Буденновской средней школы.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов и кредитов на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 5524,6 тысяч тенге и 31125,2 тысяч тенге соответственно.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 25.10.2013 № 181 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрена сумма возврата трансфертов в областной бюджет в сумме 2131,0 тысяч тенге, в связи с упразднением ревизионной комиссии района и созданием государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Костанайской области".
8. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие коммунального хозяйства в сумме 34860,0 тысяч тенге, из которых 2634,0 тысяч тенге софинансирование из областного бюджета, согласно приложению 4.

6) үш деңгейлік жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбек ақыны арттыруға 8194,0 мың теңге сомасында;
4. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай бағыттар бойынша іске асырылатын қаражаттар түсімінің қарастырылғаны ескерілсін:
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша іс шараларды іске асыруға 24150,0 мың теңге сомасында;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын іске асыруға, оның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға 4537,0 мың теңге сомасында;
жұмыспен қамту орталықтарын қызметін қамтамасыз етуге 9078,0 мың теңге сомасында;
жастар тәжірибесіне 3037,0 мың теңге сомасында;
кадрларды қайта даярлауға және біліктіліктерін арттыруға 1405,0 мың теңге сомасында.
4-1. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте 314,6 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен және 0,2 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Мендіқара ауданы мәслихатының 19.02.2013 № 119 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
4-2. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте 10837,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға қаражаттар түсімі ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-2-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Мендіқара ауданы мәслихатының 10.07.2013 № 155 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде елді мекендерді дамытуға нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, Буденов орта мектебін күрделі жөндеу жүргізуге 130095,0 мың теңге сомасында.
6. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға нысаналы трансферттер сомалары мен кредиттер түсімі көзделгені ескерілсін, тиісінше 5524,6 мың теңге және 31125,2 мың теңге сомасында.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Мендіқара ауданы мәслихатының 25.10.2013 № 181 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Ауданның ревизиялық комиссиясының таратылуына және "Қостанай облысы бойынша ревизиялық комиссия" мемлекеттік мекемесінің құрылуына байланысты, 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке трансферттерді қайтару 2131,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
8. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте коммуналдық шаруашылықты дамытуға нысаналы трансферттер сомаларының түсімі көзделгені, 34860,0 мың теңге сомасында, одан 2634,0 мың теңге облыстық бюджеттен қаржыландыру 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.

9. Утвердить резерв местного исполнительного органа Мендыкаринского района на 2013 год в сумме 4500,0 тысяч тенге.
10. Утвердить перечень бюджетных программ сел и сельских округов на 2013 год, согласно приложению 5.
11. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежит секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2013 год, согласно приложению 6.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии                        Н. Утеулина
Секретарь
районного маслихата                        В. Леонов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
Мендыкаринского района"
_____________ С. Хабалкина
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
Мендыкаринского района"
_______________ Г. Айсенова
Приложение 1
к решению маслихата
от 19 декабря 2012 года № 108
Районный бюджет Мендыкаринского
района на 2012 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 12.12.2013 № 189(вводится в действие с 01.01.2013).
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
1. Доходы

9. 2013 жылға арналған Меңдіқара ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 4500 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. Селолардың және селолық округтердің 2013 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2013 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы                            Н. Өтеулина
Аудандық
мәслихаттың хатшысы                        В. Леонов
КЕЛІСІЛДІ:
"Меңдіқара ауданының қаржы
бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
_____________ С. Хабалкина
"Меңдіқара ауданының экономика
және бюджет жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_____________ Г. Айсенова
Мәслихаттың
2012 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 108 шешіміне 1-қосымша
2013 жылға арналған Меңдіқара
ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 12.12.2013 № 189 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы,
мың
теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. Кірістер