Об оказании социальной помощи отдельным категориям граждан
Решение маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 1 февраля 2012 года № 12. Зарегистрировано Управлением юстиции Сарыкольского района Костанайской области 22 февраля 2012 года № 9-17-133. Утратило силу - Решением маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 21 декабря 2012 года № 54
Сноска. Утратило силу - Решением маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 21.12.2012 № 54 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Стандартом государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 Сарыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1.Оказать социальную помощь:
1) лицам из малообеспеченных семей на погребение несовершеннолетних детей из малообеспеченных семей, в размере 15 месячных расчетных показателей, единовременно.
Социальная помощь назначается и выплачивается заявителю, если один из родителей или иной законный представитель на день смерти ребенка зарегистрирован в качестве безработного в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ акимата Сарыкольского района" (далее - уполномоченный орган по вопросам занятости);
2) молодежи из семей со среднедушевым доходом ниже величины прожиточного минимума, установленного по Костанайской области за квартал, предшествующий кварталу обращения, для возмещения расходов, связанных с получением технического, профессионального, послесреднего и высшего образования, за исключением лиц, являющихся обладателями государственных образовательных грантов, получателями иных видов выплат за счет средств государственного бюджета, по фактическим затратам на оплату обучения в организации образования. Оказывается один раз в год, по факту обращения потребителя;
3) больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации на дополнительное питание, в размере 10 месячных расчетных показателей, единовременно;
4) лицам из семей, имеющих среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума по Костанайской области за квартал, предшествующий кварталу обращения, на погребение умерших родственников, зарегистрированных на день смерти в качестве безработных в уполномоченном органе по вопросам занятости, в размере 20 месячных расчетных показателей, единовременно;

Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 2012 жылғы 1 ақпандағы № 12 шешімі. Қостанай облысы Сарыкөл ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 22 ақпанда № 9-17-133 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 54 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 2012.12.21 № 54 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес Сарыкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) табысы аз отбасылардың тұлғаларына кәмелетке толмаған балаларын жерлеуге, біржолғы, 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Әлеуметтік көмек өтініш беруші ата-ананың біреуіне немесі басқа заңды өкіліне, егер бала қайтыс болған күні "Сарыкөл ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде (бұдан әрі – жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті орган) жұмыссыз ретінде тіркелген болса тағайындалады және төленеді;
2) бiлiм беру ұйымдарында оқуды төлеуге бағытталған, мемлекеттiк бюджеттен өзге төлемдердi алушылар, мемлекеттiк бiлiм беру гранттарының иелерi болып табылатын тұлғаларды есептемегенде, өтiнiш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгi күнкөрiс деңгейiнен төмен табыстары бар отбасылардың жастарына, жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен оқуды жалғастыратын, техникалық, кәсіби, ортадан кейінгі және жоғары бiлiмдi алуға байланысты бiлiм беру ұйымдарына нақты шығындар бойынша шығындарды өтеуге. Тұтынушының өтініш жасаған фактісі бойынша жылына бір рет көрсетіледі;
3) мамандандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан шығарылған, туберкулездiң жұқпалы түрiмен ауыратын тұлғаларға, қосымша тамақтануға, біржолғы, 10 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде;
4) өтiнiш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгi күнкөрiс деңгейiнен төмен табыстары бар, отбасылардың тұлғаларына, қайтыс болған туыстарын жерлеуге, егер қайтыс болған күнi жұмыспен қамту мәселелері жөнiндегi уәкiлеттi органда жұмыссыз ретiнде тiркелген болса, біржолғы, 20 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

5) инвалидам всех категорий на оперативное лечение по фактическим затратам, без учета доходов, единовременно, но не более 50 месячных расчетных показателей;
6) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, ко Дню Победы единовременно, в размере 5 месячных расчетных показателей;
7) лицам из семей, имеющих среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума по Костанайской области за квартал, предшествующий кварталу обращения, единовременно, в размере 15 месячных расчетных показателей;
8) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, ежемесячно, в размере 4 месячных расчетных показателей.
2. Определить перечень документов, необходимых для получения государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной сессии,
Секретарь районного маслихата              А. Карашулаков
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел занятости и
социальных программ акимата
Сарыкольского района"
___________ Ю. Кондриков
Приложение
к решению маслихата
от 1 февраля 2012 года № 12
Перечень документов, необходимых для получения государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
1. Обязательные документы:
1) заявление потребителя, обратившегося за социальной помощью;
2) документ, удостоверяющий личность получателя, а для несовершеннолетних получателей - свидетельство о рождении;
3) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства получателя;
4) свидетельство налогоплательщика получателя;
5) документ, подтверждающий наличие счета в банке получателя;
6) при обращении законного представителя получателя, прилагаются документ, удостоверяющий личность, и документ, подтверждающий полномочия законного представителя.
2. Дополнительны документы:
1) лицам из малообеспеченных семей на погребение несовершеннолетних детей из малообеспеченных семей:
сведения о доходах лица (семьи) за квартал, предшествующий кварталу обращения;
свидетельство о смерти;
2) молодежи из семей со среднедушевым доходом ниже величины прожиточного минимума, установленного по Костанайской области за квартал, предшествующий кварталу обращения, для возмещения расходов, связанных с получением технического, профессионального, послесреднего и высшего образования:
сведения о доходах получателя (семьи) за квартал, предшествующий кварталу обращения;
документ, подтверждающий место учебы и размер оплаты обучения за учебный год, выданный соответствующим учебным заведением;
документ, подтверждающий оплату за обучение;

5) барлық санаттағы мүгедектерге, табыстарын есепке алмай, нақты шығындар бойынша жедел емделуге, біржолғы, бірақ 50 айлық есептік көрсеткіштен көп емес;
6) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай, біржолғы, 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
7) өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың тұлғаларына, біржолғы, 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
8) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, ай сайын, 4 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.
2. "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі осы шешімнің қосымшасына сәйкес анықталсын.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс сессияның төрағасы,
аудандық мәслихатының хатшысы              А. Қарашолақов
КЕЛІСІЛДІ:
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_____________ Ю. Кондриков
Мәслихаттың
2012 жылғы 1 ақпандағы
№ 12 шешіміне қосымша
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі
1. Міндетті құжаттар:
1) әлеуметтік көмекке өтініш жасаған тұтынушының өтініші;
2) алушының жеке басын куәландыратын құжат, ал кәмелетке толмаған алушылар үшін – туу туралы куәлік;
3) алушының тұратын жері бойынша тіркеуді растайтын құжат;
4) алушының салық төлеуші куәлігі;
5) алушының банктық шоты болуын растайтын құжат;
6) алушының заңды өкілі өтініш жасаған кезде, жеке басын куәландыратын құжат, және заңды өкілдің өкілеттілігін растайтын құжат қоса беріледі.
2. Қосымша құжаттар:
1) табысы аз отбасылардың тұлғаларына кәмелетке толмаған балаларын жерлеуге:
өтiнiш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға, тұлғаның (отбасының) табыстары туралы мәлiметтер;
қайтыс болуы туралы куәлiк;
2) өтiнiш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгi күнкөрiс деңгейiнен төмен табыстары бар отбасылардың жастарына, жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен оқуды жалғастыратын, техникалық, кәсіби, ортадан кейінгі және жоғары бiлiмдi алуға байланысты бiлiм беру ұйымдарына нақты шығындар бойынша шығындарды өтеуге:
өтiнiш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға алушының (отбасының) табыстары туралы мәлiметтер;
тиiстi оқу орнымен берiлген, оқу жылына оқу төлемiнiң мөлшерi мен оқу орнын растайтын құжат;
оқу төлемiн растайтын құжат;

3) больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации на дополнительное питание:
справка из соответствующей медицинской организации, подтверждающая нахождение на лечении;
4) лицам из семей, имеющих среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума по Костанайской области за квартал, предшествующий кварталу обращения, на погребение умерших родственников, зарегистрированных на день смерти в качестве безработных в уполномоченном органе по вопросам занятости:
сведения о доходах лица (семьи) за квартал, предшествующий кварталу обращения;
свидетельство о смерти;
документ, подтверждающий родственные отношения;
5) инвалидам всех категорий на оперативное лечение по фактическим затратам:
документ, подтверждающий социальный статус получателя;
документ, подтверждающий затраты на лечение;
6) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, ко Дню Победы:
документ, подтверждающий социальный статус получателя, в случае если данный гражданин не состоит на учете в уполномоченном органе;
7) лицам из семей, имеющих среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума по Костанайской области за квартал, предшествующий кварталу обращения:
сведения о доходах лица (семьи) за квартал, предшествующий кварталу обращения;
8) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, ежемесячно:
документ, подтверждающий социальный статус получателя, в случае если данный гражданин не состоит на учете в уполномоченном органе.
3. Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю в день подачи заявления.
4. В случаях, предусмотренных подпунктами 1) и 4) пункта 1 настоящего решения, уполномоченный орган по вопросам занятости проверяет регистрацию в качестве безработного.

3) мамандандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан шығарылған, туберкулездiң жұқпалы түрiмен ауыратын тұлғаларға, табыстарын есепке алмай, қосымша тамақтануға:
емделуде болғанын растайтын, тиiстi медициналық ұйымнан анықтама;
4) өтiнiш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгi күнкөрiс деңгейiнен төмен табыстары бар, отбасылардың тұлғаларына, қайтыс болған туыстарын жерлеуге, егер қайтыс болған күнi жұмыспен қамту мәселелері жөнiндегi уәкiлеттi органда жұмыссыз ретiнде тiркелген болса:
өтiнiш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға, тұлғаның (отбасының) табыстары туралы мәлiметтер;
қайтыс болуы туралы куәлiк;
туыстық қатынастарды растайтын құжат;
5) барлық санаттағы мүгедектерге, нақты шығындар бойынша жедел емделуге:
алушының әлеуметтiк мәртебесiн растайтын құжат;
емделу шығындарын растайтын құжат;
6) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай:
егер аталған азамат уәкiлеттi органда есепте тұрмаған жағдайда, алушының әлеуметтiк мәртебесiн растайтын құжат;
7) өтiнiш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгi күнкөрiс деңгейiнен төмен табыстары бар отбасылардың тұлғаларына:
өтiнiш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға тұлғаның (отбасының) табыстары туралы мәлiметтер;
8) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, ай сайын:
егер аталған азамат уәкiлеттi органда есепте тұрмаған жағдайда, алушының әлеуметтiк мәртебесiн растайтын құжат;
3. Құжаттар салыстырып тексеру үшiн түпнұсқа мен көшiрмелерде ұсынылады, содан соң құжаттардың түпнұсқалары өтiнiш берушiге өтiнiш берген күнi қайтарылады.
4.Осы шешiмнiң 1-тармағының 1) және 4) тармақшаларымен қарастырылған жағдайда, жұмыспен қамту мәселелері жөнiндегi уәкiлеттi орган жұмыссыз ретiнде тiркелуiн тексередi.