О перечне отдельных категорий граждан, имеющих право на дополнительную социальную помощь в 2012 году
Решение маслихата города Аксу Павлодарской области от 27 января 2012 года N 15/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 29 февраля 2012 года N 12-2-195. Утратило силу решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 23 июля 2012 года N 12-2-195
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 23.07.2012 N 12-2-195.
В соответствии с подпунктом 11) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Определить перечень отдельных категорий граждан, имеющих право на дополнительную социальную помощь в 2012 году, согласно приложению.
2. Отменить решение Аксуского городского маслихата от 17 февраля 2010 года N 194/24 "О перечне категорий граждан, имеющих право на социальную помощь" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 12-2-132, опубликованное 20 марта 2010 года в газете "Акжол - Новый Путь" N 23).
3. Контроль за выполнением данного решения возложить на постоянную комиссию по вопросам социальной и молодежной политики, законности и правопорядка городского маслихата.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии, секретарь
городского маслихата                       М. Омаргалиев
Приложение
к решению Аксуского
городского маслихата
от 27 января 2012 года N 15/2
Перечень отдельных категорий граждан, имеющих право
на дополнительную социальную помощь в 2012 году
1. Участники и инвалиды Великой Отечественной войны.
2. Лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны.
3. Лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны.
4. Другие категории лиц, приравненные по льготам и гарантиям к участникам войны.
5. Пенсионеры:
1) достигшие 80 и более лет;
2) одинокие и одиноко проживающие, состоящие на учете отделения социальной помощи на дому инвалидам и престарелым;
3) получающие минимальный размер пенсий;
4) получающие пенсионные выплаты по возрасту в неполном объеме;
5) получающие государственное базовое социальное пособие по возрасту.
6. Инвалиды:
1) одинокие и одиноко проживающие инвалиды, состоящие на учете в отделении социальной помощи на дому инвалидам и престарелым;

2012 жылы қосымша әлеуметтік көмекке құқығы бар азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесі туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2012 жылғы 27 қаңтардағы N 15/2 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 29 ақпанда N 12-2-195 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2012 жылғы 23 шілдедегі N 39/7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2012.07.23 N 39/7 шешімімен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының  6-бабының 1-тармағы 11) тармақшасына, Қазақстан Республикасының  Бюджет кодексінің 56-бабының 1-тармағы 4) тармақшасына сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2012 жылы қосымша әлеуметтік көмекке құқығы бар азаматтар санатының тізбесі қосымшаға сәйкес анықталсын.
2. Ақсу қалалық мәслихатының 2010 жылғы 17 ақпандағы "Әлеуметтік көмекке құқығы бар азаматтар санатының тізбесі туралы" N 194/24 шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 12-2-132 тіркелген, 2010 жылғы 20 наурызда "Ақжол – Новый путь" газетінің N 23 жарияланған) күші жойылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың әлеуметтік және жастар саясаты, заңдылық пен құқықтық тәртіп мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, қалалық
мәслихаттың хатшысы                        М. Омарғалиев
Ақсу қалалық мәслихатының 2012 жылғы
27 қаңтардағы N 15/2 шешіміне
Қосымша
2012 жылы қосымша әлеуметтік көмекке құқығы бар
азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесі
1. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері.
2. Жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушыларға теңестірілген адамдар.
3. Жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедек-теріне теңестірілген адамдар.
4. Жеңілдіктер мен кепілдіктер жөнінен соғысқа қатысушыларға теңестірілген адамдардың басқа да санаттары.
5. Зейнеткерлер:
1) 80 жасқа толған және одан асқан;
2) мүгедектер мен қарттарға үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінде есепте тұрған жалғыз басты және жалғыз тұратын;
3) ең төмен мөлшерде зейнетақы алатын;
4) жасы бойынша толық емес көлемде зейнетақы алатын;
5) жасы бойынша мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақы алатын.
6. Мүгедектер:
1) мүгедектер мен қарттарға үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінде есепте тұрған жалғыз басты және жалғыз тұратын мүгедектер;

2) дети-инвалиды до 18 лет;
3) инвалиды 1 группы.
7. Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күмiс алқа" или ранее получившие звание "Мать-Героиня", а также орденами "Материнская Слава" I и II степени.
8. Многодетные семьи, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, высших учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений (но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста).
9. Матери, не состоящие в браке (в супружестве) и опекуны, воспитывающие детей-инвалидов до 18 лет.
10. Дети сироты, дети, оставшиеся без попечения родителей, дети из многодетных семей.
11. Лица:
1) имеющие злокачественные новообразования (4 стадии);
2) страдающие туберкулезом;
3) страдающие вирусом иммунодефицита человека.
13. Лица, оставшиеся без средств к существованию, вследствие чрезвычайных ситуации природного и техногенного характера.

2) 18 жасқа дейінгі мүгедек балалар;
3) 1 топ мүгедектері.
7. "Алтын алқамен", "Күмiс алқамен" марапатталған немесе бұрын "Ардақты ана" атағын алған, сондай-ақ, I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен марапатталған көп балалы аналар.
8. Бірге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған балалары, оның ішінде орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін ұйымдарда, жоғары оқу орындарында күндізгі оқу нысанында оқитын балалары бар көп балалы отбасылар, балалары кәмелеттік жасқа толғаннан кейін олар оқу орнын бітіретін уақытқа дейін (бірақ әрі дегенде жиырма үш жасқа толғанға дейін).
9. 18 жасқа дейінгі мүгедек баланы тәрбиелеп отырған некеде тұрмайтын (ерлі-зайыпты болмаған) аналар мен қамқоршылар.
10. Жетім қалған балалар, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар, аз қамтамасыз етілген отбасыларынан шыққан балалар.
11. Мына адамдар:
1) қатерлі ісіктер (4 кезең) бар сырқат адамдар;
2) туберкулезбен ауыратын науқастар;
3) адамның иммун тапшылығы вирусын жұқтырған науқастар.
12. Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан өмір сүруге қаражатсыз қалған тұлғалар.