Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты, предоставляемых в городе Алматы
Постановление акимата города Алматы от 30 марта 2012 года N 1/230. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 4 мая 2012 года за N 934. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 11 апреля 2014 года N 2/236
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 11.04.2014 N 2/236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
По всему тексту слова «начальник», «начальнику», «начальника» заменены соответственно словами «руководитель», «руководителю», «руководителя» - постановлением Акимата города Алматы от 26.07.2013 N 3/657 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года «О социальной защите граждан пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне», от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 23 января 2001 года «О занятости населения», от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», от 29 декабря 2008 года «О специальных социальных услугах», а также постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлением Акимата города Алматы от 26.07.2013 N 3/657 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Регистрация и постановка на учет безработных граждан»;
2) регламент государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне»;
3) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи»;
4) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами»;
5) регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств»;

Алматы қаласында көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 30 наурыздағы N 1/230 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2012 жылғы 4 мамырда N 934 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 11 сәуірдегі N 2/236 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 11.04.2014 N 2/236 қаулысымен (жарияланғаннан кейін 10 күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Барлық мәтін бойынша «бастығы», «бастығына», «бастығының», «бастығынан» сөздері тиісінше «басшысы», «басшысына», «басшысының», «басшысынан» сөздерімен ауыстырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 09.09.2013 N 3/776 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы», 1998 жылғы 24 наурыздағы «Нормативтік құқықтық актілер туралы», 2013 жылғы 15 сәуірдегі «Мемлекеттік қызметтер туралы», 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы», 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Халықты жұмыспен қамту туралы», 2005 жылғы 13 сәуiрдегi "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы", 2008 жылғы 29 желтоқсандағы "Арнаулы әлеуметтiк қызметтер туралы" Заңдарына, сонымен қатар Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» қаулысына сәйкес Алматы қаласы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы   әкімдігінің 26.07.2013 N 3/657 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу және есепке алу» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
4) «Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
5) «Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін мемлекеттiк және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;

6) регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Алматы М. Мукашева.
3. Настоящее постановление вступает в силу с момента государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким города Алматы                  А. Есимов
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 30 марта 2012 года № 1/230
Регламент государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Регистрация и постановка на учет безработных граждан» (далее – Регламент) используются следующие основные понятия:
1) государственная услуга- деятельность государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющаяся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренная законодательством Республики Казахстан, направленная на удовлетворение потребностей физических и юридических лиц (за исключением государственных органов), носящая индивидуальный характер и осуществляемая по обращению физических и (или) юридических лиц (за исключением государственных органов);
2) безработные – физические лица трудоспособного возраста, которые не занимаются трудовой деятельностью, приносящей доход, ищущие работу и готовые трудиться;
3) вакансия – свободное рабочее место (должность) у работодателя;
4) потребители – физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, иностранцы, лица без гражданства, постоянно проживающие в Республике Казахстан;
5) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга предоставляется районными отделами Управления занятости и социальных программ города Алматы (далее – районные отделы) по месту жительства потребителя.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании пункта 6 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», постановлений Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».

6) «Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің бірінші орынбасары М. Мұқашевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген сәтінен бастап күшіне енеді және алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Алматы қаласының әкімі                    А. Есімов
Алматы қаласы әкімдігінің
2012 жылғы «30» наурыздағы
№ 1/230 қаулысымен бекітілген
«Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою»
мемлекеттік қызметінің регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою» мемлекеттік қызметінің регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі негізгі ұғымдар қолданылады:
1) мемлекеттік қызмет көрсету – мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік органдардың жекелеген функцияларын іске асыру нысандарының бірі болып табылатын, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, жеке және заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдарды қоспағанда) қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған, жеке сипаттағы әрі жеке және (немесе) заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдарды қоспағанда) өтініші бойынша жүзеге асырылатын қызмет;
2) жұмыссыздар – кіріс әкелетiн еңбек қызметiмен айналыспайтын, жұмыс iздеп жүрген және еңбек етуге әзiр, еңбекке жарамды жастағы жеке тұлғалар;
3) бос орын – жұмыс берушiдегi бос жұмыс орны (қызмет);
4) тұтынушылар – жеке тұлғалар: Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, шетелдіктер, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ адамдар;
5) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер немесе олардың ішкі жүйелері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес жасалған.
3. Мемлекеттік қызмет тұтынушыға Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – аудандық бөлімдер) арқылы тұтынушының тұрғылықты жері бойынша ұсынылады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңының 15-бабының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы», 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» қаулыларының негізінде көрсетіледі.

6. Результатом оказания государственной услуги является регистрация и постановка на учет в качестве безработного в электронном виде, либо мотивированный ответ об отказе, о предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания
государственной услуги
7. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в районных отделах, адреса и график работы которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 15 настоящего регламента, – не позднее десяти календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного заявителя;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – не более 15 минут.
9. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
10. Отказ в регистрации, постановке на учет в качестве безработного производится при отсутствии необходимых документов, при предоставлении ложных сведений и документов, по форме согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
Оснований для приостановления предоставления государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения документов от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель предъявляет документы специалисту районного отдела;
2) специалист районного отдела рассматривает предъявленные потребителем документы;
3) специалист районного отдела разъясняет права и обязанности в соответствии с Законом Республики Казахстан «О занятости населения»;
4) специалист районного отдела предоставляет информацию об имеющихся вакансиях;
5) специалист районного отдела на основании предъявленных документов заносит сведения о потребителе в карточку персонального учета (компьютерную базу данных);
6) специалист районного отдела готовит решение о постановке на учет в качестве безработного, талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
7) руководитель районного отдела проверяет подготовленные документы, в случае достоверности, подписывает их.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в районном отделе, составляет один сотрудник.

6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электронды түрде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері, мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекен-жайлары мен жұмыс кестелері осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген аудандық бөлімдерден алуға болады.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері тұтынушы осы Регламенттің 15-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмейді;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің шекті ең көп уақыты бір өтініш берушіге қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 15 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
10. Жұмыссыз ретінде тіркеуден, есепке алудан бас тарту қажетті құжаттар болмаған кезде, жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынған кезде, осы Регламентке 4 қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңі мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушылардан құжаттарды алған сәттен бастап, мемлекеттік қызметтің нәтижесі берілгенге дейін:
1) тұтынушы аудандық бөлімінің маманына құжаттарын ұсынады;
2) аудандық бөлімінің маманы тұтынушы ұсынған құжаттарды қарайды;
3) аудандық бөлімінің маманы Қазақстан Республикасының «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңына сәйкес құқықтары мен міндеттерін түсіндіреді;
4) аудандық бөлімінің маманы бар бос жұмыс орындары туралы ақпаратты ұсынады;
5) аудандық бөлімінің маманы ұсынылған құжаттардың негізінде тұтынушының деректерін дербес есепке алу карточкасына (компьютерлік дерекқорға) енгізеді;
6) аудандық бөлімінің маманы жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралы шешім әзірлейді, тұтынушыға тіркелген және тұтынушының мемлекеттік қызметті алған күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон әзірлейді;
7) аудандық бөлімінің басшысы әзірленген құжаттарды тексереді, дұрыс болған жағдайда оларға қол қояды.
12. Аудандық бөлімде мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.

4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов в районном отделе осуществляется через специалиста районного отдела.
После сдачи всех необходимых документов в районном отделе специалистом районного отдела, осуществляющим регистрацию и постановку на учет безработного, данные потребителя заносятся в карточку персонального учета (компьютерную базу данных).
14. Потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
15. Для получения государственной услуги потребитель предъявляет следующие документы:
1) документы, удостоверяющие личность:
граждане Казахстана – удостоверение личности (паспорт);
иностранцы и лица без гражданства – вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел;
оралманы – удостоверение оралмана;
2) документы, подтверждающие трудовую деятельность;
3) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (СИК);
4) регистрационный номер налогоплательщика (РНН);
5) сведения о полученных доходах за последний год (носят заявительный характер).
Государственная услуга оказывается в районном отделе без заполнения бланков.
16. Предоставляемые потребителями сведения являются конфиденциальными, за исключением случаев, предусматривающих предоставление сведений Управлением, в порядке, установленным действующим законодательством Республики Казахстан.
17. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) специалист районного отдела;
2) руководитель районного отдела.
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
19. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
20. Форма выдаваемого талона с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы, приведена в приложении 5 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги

4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әрекеттер
(өзара әрекеттер) тәртібінің бейнеленуі
13. Аудандық бөлімде құжаттарды қабылдау аудандық бөлімінің маманы арқылы жүзеге асырылады.
Аудандық бөлімде қажетті құжаттардың барлығы тапсырылғаннан кейін аудандық бөлімінің жұмыссызды тіркеуді және есепке алуды жүзеге асыратын маманы тұтынушының деректерін дербес есепке алу карточкасына (компьютерлік дерекқорға) енгізеді.
14. Тұтынушыға тіркелген және тұтынушының мемлекеттік қызметті алған күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттар:
Қазақстан азаматтары – жеке куәлік (паспорт);
шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар – шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ыхтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның ішкі істер органдарында тіркелгені туралы белгісі бар куәлігі;
оралмандар – оралман куәлігі;
2) еңбек кітапшасы;
3) әлеуметтік жеке код (ӘЖК) берілгені туралы куәлік;
4) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН);
5) соңғы жылы алған табысы туралы мәліметтер (мәлімдеме сипатында болады).
Аудандық бөлімде мемлекеттік қызмет бланкілерді толтырмай көрсетіледі.
16. Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген тәртіпте Басқарма тапсыратын мәліметтерден басқа, тұтынушы тапсырған мәліметтер құпия сақталады.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде келесі ҚФБ қатысады:
1) аудандық бөлімінің маманы;
2) аудандық бөлімінің басшысы.
18. Әрбір әкімшілік әрекеттердің орындалу мерзімі көрсетілген, әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (үрдістерінің) жүйелілігі мен өзара әрекеттерінің мәтіндік кестелік көрінісі осы Регламенттің 2 қосымшасында келтірілген.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық жүйелілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты бейнелейтін сызба осы Регламенттің 3 қосымшасында келтірілген.
20. Тұтынушыға тіркелген және тұтынушының мемлекеттік қызметті алған күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетіліп берілетін талонның нысаны осы Регламенттің 5 қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін қызметтік
тұлғалардың жауапкершіліктері

21. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
Адреса и график работы
Управления занятости и социальных программ
города Алматы и районных отделов занятости
и социальных программ
№ п/п
Наименование
Юридический адрес (город, район, улица, № дома (кв.), адрес электронной почты)
Код города и номер телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Управление занятости и социальных программ города Алматы
город Алматы, улица Кунаева, 122
depart_zan@ mail.ru
8-727 261-67-78 261-52-02
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов за исключением выходных и праздничных дней (выходной- суббота и воскресенье)
2
Алатауский районный отдел
Алатауский район, микрорайон Шанырак-2,улица Жанкожа батыра, 26
alatau_zan09@mail.ru
8-727 395-36-40
3
Алмалинский районный отдел
Алмалинский район, улица Шевченко, 89
alm_soc@mail.ru
8-727 267-45-80
4
Ауэзовский районный отдел
Ауэзовский район, микрорайон 3, 41 а
auezzan@mail.ru
8-727 276-49-92
5
Бостандыкский районный отдел
Бостандыкский район, улица Джандосова, 2
bostan_zan@mail.ru
8-727 392-22-95
6
Жетысуский районный отдел
Жетысуский район, улица Макатаева, 142
jetzan@mail.ru
8-727 279-37-72
7
Медеуский районный отдел
Медеуский район,  улица Толе би, 12
medeu_zan@mail.ru
8-727 291-75-55
8
Турксибский районный отдел
Турксибский район, улица Рихарда Зорге, 18
turk_zan@mail.ru
8-727 236-55-97
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
Текстовое табличное описание последовательности
и взаимодействие административных действий
(процедур) каждой СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наимено- вание СФЕ
Специа- лист район- ного отдела
Специа- лист район- ного отдела
Специа- лист район- ного отдела
Специа- лист район- ного отдела
Специа- лист район- ного отдела
Руково-дитель район- ного отдела
3
Наимено- вание действия (процес-са, проце- дуры, операции) и их описание
Рас- смотре- ние пре- дъяв- ленных для регис- трации доку- ментов
Разъяс-нение прав и обязан-ностей в соот- ветст- вии с Законом Респуб-лики Казах- стан «О заня- тости населе-ния»
Предо- ставле-ние инфор- мации об имею- щихся вакан- сиях
Занесе- ние сведе- ний о потре- бителе в ком- пьютер-ную базу данных
Подго- товка решения о по- становке на учет в качестве безра- ботного, талона с указа- нием даты регис- трации и получе- ния потреби- телем государ- ственной услуги
Провер-ка подго- товлен-ных специа-листом район- ного отдела доку- ментов и подпи- сание
4
Форма завер- шения (данные, доку- мент, органи- зацион- но-рас- поряди- тельное решение)
доку- менты
инфор- мация
инфор- мация
данные
решение, талон
реше- ние,  талон
5
Сроки исполне- ния
В день обраще- ния
В день обраще- ния
В день обраще-ния
После пред- ставле-ния необхо-димых доку- ментов
Не позднее десяти кален- дарных дней со дня предъяв-ления докумен-тов
В день призна-ния обра- тивше- гося лица в качест- ве безра- ботного
6
Номер следую- щего действия
2
2, 3
4
5
6
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Специалист районного отдела
Руководитель районного отдела
Действие N 1
Рассмотрение предъявленных для регистрации документов
Действие N 6
Проверка подготовленных специалистом районного отдела документов и подписание
Действие N 2
Разъяснение прав и обязанностей в соответствии с Законом Республики Казахстан «О занятости населения»
Действие N 3
Предоставление информации об имеющихся вакансиях
Действие N 4
Занесение сведений о потребителе в компьютерную базу данных
Действие N 5
Подготовка решения о постановке на учет в качестве безработного, талона с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Специалист районного отдела
Руководитель районного отдела
Действие N 1
Рассмотрение представленных для регистрации документов
Действие N 6
Подписание мотивированного отказа в регистрации и постановке на учет в качестве безработного
Действие N 2
Разъяснение прав и обязанностей в соответствии с Законом Республики Казахстан «О занятости населения»
Действие N 3
Предоставление информации об имеющихся вакансиях
Действие N 4
При отсутствии необходимых документов и при предоставлении ложных сведений и документов отказывает в регистрации, постановке на учет в качестве безработного
Действие N 5
Подготовка мотивированного отказа в регистрации и постановке на учет в качестве безработного
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
___________________________
(кому адресуется)
Доводим до сведения, что Вам отказано в регистрации и
постановке на учет в качестве безработного в связи с
__________________________________________________________
(указать причину отказа)
Руководитель районного отдела
Управления занятости и
социальных программ
города Алматы __________________________ _________________
(Ф.И.О.)             (подпись)
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
____________________________
(Ф.И.О. безработного)
адрес: _______________________
_____________________________
На основании предъявленных документов и сведений о
полученных доходах Вы зарегистрированы и поставлены на
учет в качестве безработного в _____________________
районном отделе Управления занятости и социальных
программ города Алматы с ___________________ 20_____г.
Руководитель районного отдела _________ (__________________)
(Ф.И.О.)
Специалист районного отдела ________ (__________________)
(Ф.И.О.)
Получил ____________ (____________________________)
(подпись)       (Ф.И.О. безработного)
«____»______________2012 г.
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 30 марта 2012 года № 1/230
Регламент государственной услуги
«Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие
ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне» (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:

21. Қызметтік тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында қабылдаған шешімдер мен әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көрсетілген тәртіпте жауапкершілікке тартылады.
«Жұмыссыз азаматтарды тіркеу
және есепке қою» мемлекеттік қызметінің
регламентіне 1 қосымша
Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар басқармасы мен аудандық жұмыспен
қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімдерінің мекен-жайлары
мен жұмыс кестелері
№ р/с Атауы Заңды мекенжайы
(қала, аудан, көше, үй (пәтер) №, электронды пошта мекен-жайы)
Қала коды және телефон нөмірі Жұмыс кестесі
1 2
3
4 5
1
Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
Алматы қаласы,
Қонаев көшесі, 122
depart_zan@mail.ru
8-727
261-67-78
261-52-02
Демалыс және мерекелік күндерді қоспағанда, аптасына бес күн, сағат 9-00-дан 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін
2
Алатау аудандық бөлімі
Алматы қаласы,
Алатау ауданы, Шаңырак-2 шағынауданы,
Жанқожа батыр көшесі, 26
alatay_zan09@mail.ru
8-727
299-87-79
3
Алмалы аудандық бөлімі
Алматы қаласы,
Алмалы ауданы,
Шевченко көшесі, 89
alm_soc@mail.ru
8-727
267-45-80
4
Әуезов аудандық бөлімі
Алматы қаласы,
Әуезов ауданы,
3 шағынауданы, 41 а
auezzan@mail.ru
8-727
276-49-92
5
Бостандық аудандық бөлімі
Алматы қаласы,
Бостандық ауданы,
Жандосов көшесі, 2
bostan_zan@mail.ru
8-727
392-22-95
6
Жетісу аудандық бөлімі
Алматы қаласы,
Жетісу ауданы,
Мақатаев көшесі,142
jetzan@mail.ru
8-727
279-37-72
7
Медеу аудандық бөлімі
Алматы қаласы,
Медеу ауданы,
Төле би көшесі, 12
medeu_zan@mail.ru
8-727
291-75-55
8
Түрксіб аудандық бөлімі
Алматы қаласы,
Түрксіб ауданы,
Рихард Зорге көшесі, 18
turk_zan@mail.ru
8-727
236-55-97
«Жұмыссыз азаматтарды тiркеу
және есепке қою» мемлекеттік қызметінің
регламентіне 2 қосымша
Әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің
(үдерістерінің) жүйелілігі мен өзара
әрекеттерінің мәтіндік кестелік көрінісі 1 кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
1
Іс-
әрекеттің (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Аудан бөлімінің маманы
Аудан бөлімінің маманы
Аудан бөлімінің маманы
Аудан бөлімінің маманы
Аудан бөлімінің маманы
Аудан бөлімінің басшысы
3
Іс-
әрекеттің (процес
тің, рәсімі
нің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тіркеуге ұсынылған құжат
тарды қарастыру
Қазақстан Республика
сының «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңына сәйкес құқықтары мен міндеттерін түсіндіру
Бар бос жұмыс орындары туралы ақпаратты ұсыну
Тұтыну
шының деректерін компьютер
лік дерекқорға енгізу
жұмыссыз ретінде есепке қою туралы шешім, тұтынушыға тіркелген және тұтынушының мемлекеттік қызметті алған күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон әзірлейді
Аудан бөлімі маманының әзірлеген құжатта
рын тексеру және қол қою
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
нұсқаулы шешім)
Құжаттар
Ақпарат
Ақпарат
Деректер
Шешім, талон
Шешім, талон
5
Орындау мерзімі
Өтініш берген күні
Өтініш берген күні
Өтініш берген күні
Қажетті құжаттарды ұсынғаннан кейін
Құжаттарды ұсынған күннен бастап күнтізбелік он күннен кешіктірмей
Өтініш берген тұлғаны жұмыссыз ретінде тану күні
6
Келесі іс-
әрекеттің нөмірі
2
2,3,
4
5
6
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс.
Аудан бөлімінің маманы
Аудан бөлімінің басшысы
№ 1 іс-әрекет
Тіркеуге ұсынылған құжаттарды қарастыру
Аудан бөлімі маманының әзірлеген құжаттарын тексеру және қол қою
№ 2 іс-әрекет
Қазақстан Республикасының «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңына сәйкес құқықтары мен міндеттерін түсіндіру
№ 3 іс-әрекет
Бар бос жұмыс орындары туралы ақпаратты ұсыну
№ 4 іс-әрекет
Тұтынушының деректерін компьютерлік дерекқорға енгізу
Жұмыссыз ретінде есепке қою туралы шешім, тұтынушыға тіркелген және тұтынушының мемлекеттік қызметті алған күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон әзірлеу
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы процесс.
Аудан бөлімінің маманы
Аудан бөлімінің басшысы
№ 1 іс-әрекет
Тіркеуге ұсынылған құжаттарды қарастыру
№ 6 іс-әрекет
Жұмыссыз ретінде тіркеуден, есепке алудан дәлелді себеппен бас тартуына қол қою
№ 2 іс-әрекет
Қазақстан Республикасының «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңына сәйкес құқықтары мен міндеттерін түсіндіру
№ 3 іс-әрекет
Бар бос жұмыс орындары туралы ақпаратты ұсыну
№ 4 іс-әрекет
Қажетті құжаттар болмаған кезде, жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынған кезде жұмыссыз ретінде тіркеуден, есепке алудан бас тартады
№ 5 іс-әрекет
Жұмыссыз ретінде тіркеуден, есепке алудан дәлелді себеппен бас тартуын дайындайды
«Жұмыссыз азаматтарды тіркеу
және есепке қою» мемлекеттік қызметінің
регламентіне 3 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі
Функционалдық іс-қимыл кестесі
«Жұмыссыз азаматтарды тiркеу
және есепке қою» мемлекеттік қызметінің
регламентіне 4 қосымша
_________________________
(кімге арналған)
Сізді__________________________________________________________
(бас тарту себебін көрсету)
байланысты жұмыссыз ретінде тіркеуден және есепке алудан бас тартылатынын хабарлаймыз.
Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар басқармасының
аудан бөлімінің басшысы _______________________ _______________
(аты-жөні)              (қолы)
«Жұмыссыз азаматтарды тiркеу
және есепке қою» мемлекеттік қызметінің
регламентіне 5 қосымша
_____________________________
(жұмыссыздың аты-жөні)
мекен-жайы___________________
_____________________________
Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар
басқармасының _____________________ аудандық бөлімінде 20___ жылдың
_________________ бастап ұсынған құжаттар және алған табыстар туралы
мәлiметтер негізінде Сіз жұмыссыз ретінде тіркеліп есепке алындыңыз.
Аудан бөлімінің басшысы___________ (______________________)
(аты-жөні)
Аудан бөлімінің маманы____________ (______________________)
(аты-жөні)
Қолға алдым _______________ (______________________)
(қолы)         (жұмыссыздың аты-жөні)
«___»______________ 2012 ж.
Алматы қаласы әкімдігінің
2012 жылғы «30» наурыздағы
№ 1/230 қаулысымен бекітілген
«Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың
салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу
және есепке алу» мемлекеттік қызметінің
регламенті 1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу» мемлекеттік қызметінің регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі негізгі ұғымдар қолданылады:

1) государственная услуга - деятельность государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющаяся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренная законодательством Республики Казахстан, направленная на удовлетворение потребностей физических и юридических лиц (за исключением государственных органов), носящая индивидуальный характер и осуществляемая по обращению физических и (или) юридических лиц (за исключением государственных органов);
2) макет дела – макет личного дела гражданина на получение компенсации;
3) специальные комиссии - комиссии, создаваемые решениями акимов районов (городов) для регистрации и учета граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, и выдачи им удостоверений, адреса и график работы, которых указаны в приложении 3 к настоящему Регламенту;
4) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы;
5) потребители – физические лица, указанные в подпункте 2) пункта 3 главы 2 Правил регистрации граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплаты им единовременной государственной денежной компенсации и выдачи удостоверений, подтверждающих право на льготы и компенсации, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2006 года № 110.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга предоставляется потребителю Управлением занятости и социальных программ города Алматы (далее - Управление) и районными отделами Управления (далее – рабочий орган специальной комиссии) по месту жительства потребителя.
Также государственная услуга предоставляется через центры обслуживания населения (далее – Центр) на альтернативной основе.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 11 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года «О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне» и главы 2 Правил регистрации граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплаты им единовременной государственной денежной компенсации и выдачи удостоверений, подтверждающих право на льготы и компенсации, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2006 года № 110, постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».

1) мемлекеттік қызмет көрсету - мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік органдардың жекелеген функцияларын іске асыру нысандарының бірі болып табылатын, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, жеке және заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдарды қоспағанда) қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған, жеке сипаттағы әрі жеке және (немесе) заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдарды қоспағанда) өтініші бойынша жүзеге асырылатын қызмет;
2) іс қағазының макеті - азаматтың өтемақы алуға арналған жеке іс-қағазының макеті;
3) арнайы комиссиялар - мекен-жайлары мен жұмыс кестелері осы Регламенттің 3 қосымшасында көрсетілген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, оларға жеңілдіктер және өтемақы алу құқығын растайтын куәлікті беру үшін аудандар (қалалар) әкімдерінің шешімдерімен құрылатын комиссиялар;
4) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер және олардың ішкі жүйелері;
5) тұтынушылар – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 ақпандағы № 110 қаулысымен бекітілген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, оларға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу және жеңілдіктер мен өтемақы алу құқығын растайтын куәлік беру ережесiнің 2 тарауының 3 тармағының 2) тармақшасында аталған жеке тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес жасалған.
3. Мемлекеттік қызмет тұтынушыға Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – арнайы комиссияның жұмыс органы) арқылы тұтынушының тұрғылықты жері бойынша ұсынылады.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы ұсынылады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 11 бабының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 ақпандағы № 110 қаулысымен бекітілген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, оларға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу және жеңілдіктер мен өтемақы алу құқығын растайтын куәлік беру ережесiнің 2 тарауының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқару органдарымен көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» қаулысының негізінде көрсетіледі.

6. Результатом оказываемой государственной услуги является уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют специальные комиссии, которые обеспечивают работу по регистрации и учету граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, и выдачу им удостоверений.
3. Требования к порядку оказания
государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в рабочем органе специальной комиссии или Центре, адреса и график работы, которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах размещена на сайте Управления: www.depcoz.narod.ru, а также в специальных буклетах и на стендах рабочих органов специальных комиссий.
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 16 настоящего Регламента;
в рабочий орган специальной комиссии – не более двадцати календарных дней;
в Центр – не более двадцати календарных дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона) – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – не более 15 минут в рабочем органе специальной комиссии, 30 минут в Центре.
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является выявление по итогам проверки факта выплаты компенсации гражданину, пострадавшему вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, на которого оформлен макет дела, также предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче документов потребителем.
Рабочий орган специальной комиссии при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, указанных в пункте 16 настоящего Регламента, и ненадлежащего оформления документов в течение двадцати дней после получения пакета документов выдает уведомление с указанием причин отказа.
При оказании государственной услуги через Центр рабочий орган специальной комиссии при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 16 настоящего Регламента, и ненадлежащего оформления документов, в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в Центр с письменным обоснованием причин возврата для последующей выдачи потребителю.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.

6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу және есепке алу туралы шешім жөнінде хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасығыштағы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу жөніндегі жұмыстарды және оларға куәліктер беруді қамтамасыз ететін арнайы комиссиялар қатысады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері, мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекен-жайлары мен жұмыс кестелері осы Регламенттің 1 және 2 қосымшаларында көрсетілген арнайы комиссияның жұмыс органынан немесе Орталықтан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі жөніндегі толық ақпарат Басқарманың www.depcoz.narod.ru сайтында, сондай-ақ арнайы комиссиялардың жұмыс органдарында арнайы буклеттер мен қабырға стенділерінде орналасқан.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет тұтынушы осы Регламенттің 16 тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
арнайы комиссияның жұмыс органында – жиырма күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде;
Орталықта – жиырма күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде (мемлекеттік қызметке құжат қабылдау және беру (нәтиже) күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты (талон алғанға дейін) 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушысына қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты арнайы комиссияның жұмыс органында 15 минуттан аспайды, Орталықта – 30 минут.
11. Тексеру қорытындысы бойынша іс қағазының макеті рәсімделген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматқа бiржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақының төлену фактісінің анықталуы, сондай-ақ тұтынушының құжаттарды тапсырған кезде толық емес және (немесе) жалған мәліметтер ұсынуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Арнайы комиссияның жұмыс органы құжаттардың ресімделуінде қателер анықтаған кезде, осы Регламенттің 16 тармағында көзделген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған және құжаттар дұрыс ресімделмеген жағдайда құжаттар пакетін алған күннен бастап жиырма күнтізбелік күн ішінде бас тарту себебін көрсете отырып, хабарлама береді.
Мемлекеттік қызмет Орталық арқылы жүзеге асырылған кезде арнайы комиссияның жұмыс органы құжаттардың ресімделуінде қателер анықтаған кезде, осы Регламенттің 16 тармағында көзделген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған және құжаттар дұрыс ресімделмеген жағдайда құжаттар пакетін алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде бас тарту себебін жазбаша негіздей отырып, оларды кейін тұтынушыға беру үшін Орталыққа жібереді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.

12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения от потребителя заполненной формы заявления согласно приложению 4 к настоящему Регламенту и другие документы, определенные в пункте 16 настоящего Регламента, для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в рабочий орган специальной комиссии или в Центр;
2) инспектор Центра принимает документы, регистрирует и направляет в накопительный отдел, инспектор накопительного отдела направляет в рабочий орган специальной комиссии;
Факт отправки пакета документов из Центра в рабочий орган специальной комиссии фиксируется при помощи Сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) специалист рабочего органа специальной комиссии фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в рабочем органе специальной комиссии собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, передает на рассмотрение руководителю;
4) после рассмотрения руководитель рабочего органа специальной комиссии отписывает ответственному специалисту рабочего органа специальной комиссии;
5) ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии осуществляет рассмотрение представленных документов из Центра или от потребителя, готовит макет дела и передает его в специальные комиссии, оформляет уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе, затем направляет на подписание руководителю рабочего органа специальной комиссии;
6) специалист рабочего органа специальной комиссии направляет результат оказания государственной услуги в Центр, при этом фиксируя в информационной системе Центра (в случае отсутствия в рабочем органе специальной комиссии собственной информационной системы) или выдает потребителю в случае обращения в рабочий орган специальной комиссии.
При приеме готового результата государственной услуги от рабочего органа специальной комиссии, Центром фиксируются поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
7) Центр выдает потребителю уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.

12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушының осы Регламенттің 4 қосымшасында көрсетілген үлгіге сәйкес толтырылған өтінішін, Регламенттің 16 тармағында анықталған басқа да құжаттарын алғаннан кейінгі және мемлекеттік қызметтің нәтижесін бергенге дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) тұтынушы арнайы комиссияның жұмыс органына немесе Орталыққа өтініш тапсырады;
2) Орталық инспекторы құжаттарды қабылдайды, тіркеуге алады және жинақтаушы бөлімге жібереді, жинақтаушы бөлім инспекторы арнайы комиссияның жұмыс органына жібереді;
Орталықтан құжаттар пакетін арнайы комиссияның жұмыс органына нақты жіберілгенін, мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттар қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін сканер штрихкоды көмегімен бекітіледі;
3) арнайы комиссияның жұмыс органының маманы Орталықтың ақпараттық жүйесінде тексереді (арнайы комиссияның жұмыс органында жеке ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) және қабылданған құжаттарды тіркейді және басшыға қарауға жібереді;
4) арнайы комиссияның жұмыс органының басшысы қарап шыққаннан кейін арнайы комиссияның жұмыс органының жауапты маманына жазады;
5) арнайы комиссияның жұмыс органының жауапты маманы Орталық немесе тұтынушы тапсырған құжаттарды қарауды жүзеге асырады, іс қағазының макетін дайындайды және оны арнайы комиссияға жібереді, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасығыштағы дәлелді жауап немесе Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу және есепке алу туралы шешім жөнінде хабарлама дайындайды, одан кейін арнайы комиссияның жұмыс органының басшысына қол қоюға жібереді;
6) арнайы комиссияның жұмыс органының маманы Орталықтың ақпараттық жүйесін бекіте отырып (арнайы комиссияның жұмыс органында жеке ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жібереді немесе арнайы комиссияның жұмыс органына жүгінген жағдайда тұтынушыға береді.
Арнайы комиссияның жұмыс органнан мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесі қабылдаған кезде, Орталық келіп түскен құжаттарды сканер штрихкод көмегімен бекітеді;
7) Орталық тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасығыштағы дәлелді жауап немесе Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу және есепке алу туралы шешім жөнінде хабарлама береді.

13. Выдача уведомления о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе осуществляется:
1) при обращении в рабочий орган специальной комиссии посредством личного посещения потребителем рабочий орган специальной комиссии;
2) при личном обращении в Центр посредством «окон» ежедневно, на основании расписки в указанный в ней срок.
14. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Центре и рабочем органе специальной комиссии, составляет по одному сотруднику соответственно.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
15. После сдачи необходимых документов, определенных в пункте 16 настоящего Регламента, потребителю выдается:
1) в рабочем органе специальной комиссии – талон с указанием даты регистрации заявления и даты получения государственной услуги потребителем, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
2) в Центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра принявшего заявление на оформление документов.
16. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:
1) заявление установленного образца;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства;
4) свидетельство налогоплательщика (а при наличии индивидуальный идентификационный номер);
5) временное свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (а при наличии индивидуальный идентификационный номер);
6) сберегательная книжка или договор с уполномоченной организацией по выдаче компенсации;
7) документы, подтверждающие факт и период проживания на территории Семипалатинского испытательного полигона в периоды с 1949 по 1965 годы, с 1966 по 1990 годы (архивные справки, справки сельских, поселковых (аульных) Советов народных депутатов, жилищно-эксплуатационных управлений, домоуправлений, акимов поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, кооперативов собственников квартир; трудовая книжка; диплом об окончании учебного заведения; военный билет; свидетельство о рождении; аттестат о среднем образовании; свидетельство об окончании основной школы; удостоверение, подтверждающее право на льготы пострадавшему (ей) вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выданное в установленном Законом порядке).
Если архивные и иные документы не сохранились – решение суда об установлении юридического факта и периода проживания на территории, подвергшейся воздействию ядерных испытаний.
Документы, необходимые для регистрации и учета граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
В случае невозможности личного обращения, граждане вправе уполномочить других лиц на обращение с заявлением и необходимыми документами на основании доверенности, выданной в установленном порядке.

13. Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу және есепке алу туралы шешім жөнінде хабарлама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасығыштағы дәлелді жауап беру:
1) арнайы комиссияның жұмыс органына жүгінген кезде тұтынушының арнайы комиссияның жұмыс органына өзі келуі арқылы;
2) Орталыққа өзі барған кезде қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде «терезелер» арқылы күн сайын жүзеге асырылады.
14. Орталықта немесе арнайы комиссияның жұмыс органында мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдайтын тұлғалардың ең аз саны сәйкесінше бір қызметкерден тұрады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әрекеттер
(өзара әрекеттер) тәртібінің бейнеленуі
15. Осы регламенттің 16 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға:
1) арнайы комиссияның жұмыс органында – тұтынушыны тіркеу және оның мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон;
2) Орталықта:
өтініштің нөмірі мен қабылдаған күні;
сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
Орталықтың құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған жауапты инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
16. Мемлекеттік қызметті алу үшін келесі құжаттарды тапсыру қажет:
1) белгіленген үлгідегі өтiнiш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін куәландыратын құжат;
4) салық төлеушiнiң куәлiгi (бар болған жағдайда жеке сәйкестендіру нөмірі);
5) әлеуметтiк жеке код берiлгенi туралы уақытша куәлiк (бар болған жағдайда жеке сәйкестендіру нөмірі);
6) жинақ кiтапшасын немесе өтемақы беру жөнiндегi уәкiлеттi ұйыммен жасалған шарт;
7) 1949 жылдан бастап 1965 жыл, 1966 жылдан бастап 1990 жыл кезеңдерiнде Семей ядролық сынақ полигоны аумағында тұру фактiсi мен кезеңiн растайтын құжаттар (мұрағат анықтамалары, Халық депутаттары селолық, кенттiк (ауылдық) кеңесiнiң, тұрғын-үй-пайдалану басқармаларының, үй басқармаларының, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкiмдерiнiң, пәтер иелерi кооперативтерiнiң анықтамалары; еңбек кiтапшасы; оқу орнын бiтiргенi туралы диплом; әскери билет; туу туралы куәлiк, орта білiм туралы аттестат, негiзгi мектептi бiтiргенi туралы куәлiк; Заңда белгіленген тәртіппен берілген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен адам ретінде жеңілдіктер алуға құқығын растайтын куәлік).
Егер мұрағаттық және өзге де құжаттар сақталмаса – ядролық сынақтар әсеріне ұшыраған аумақта тұрғанының заңды фактiсi мен кезеңiн анықтау туралы сот шешімі.
Салыстырып тексеру үшін Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу үшін қажетті құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
Жеке өтiнiш беруге мүмкiндiгi болмаған жағдайда, азаматтар белгiленген тәртiппен берiлген сенiмхат негiзiнде өтiнiшпен және қажеттi құжаттармен жүгіну үшiн басқа адамдарға уәкiлеттiк беруге құқылы.

17. Предоставляемые потребителем государственной услуги сведения являются конфиденциальными, за исключением случаев, предусматривающих предоставление сведений Управлением в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
18. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
1) инспектор Центра;
2) специалист канцелярии рабочего органа специальной комиссии;
3) руководитель рабочего органа специальной комиссии;
4) специалист рабочего органа специальной комиссии;
5) специальная комиссия.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 5 к настоящему Регламенту.
20. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 6 к настоящему Регламенту.
21. Форма уведомления о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги приведена в приложении 7 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
22. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Адреса и график работы
Управления занятости и социальных программ города
Алматы и районных отделов занятости и
социальных программ
№ п/п
Наименование
Юридический адрес (город, район, улица, № дома (кв.), адрес электронной почты)
Код города и номер телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Управление занятости и социальных программ города Алматы
город Алматы, улица Кунаева, 122
depart_zan@ mail.ru
8-727 261-67-78 261-52-02
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов за исключением выходных и праздничных дней (выходной-
суббота и воскресенье)
2
Алатауский районный отдел
Алатауский район, микрорайон Шанырак-2, улица Жанкожа батыра, 26
alatau_zan09@mail.ru
8-727 395-36-40
3
Алмалинский районный отдел
Алмалинский район, улица Шевченко, 89
alm_soc@mail.ru
8-727 267-45-80
4
Ауэзовский районный отдел

17. Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте Басқарма тапсыратын мәліметтерден басқа, мемлекеттік қызмет тұтынушы тапсырған мәліметтер құпия сақталады.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі ҚФБ қатысады:
1) Орталық инспекторы;
2) арнайы комиссияның жұмыс органы кеңсесінің маманы;
3) арнайы комиссияның жұмыс органының басшысы;
4) арнайы комиссияның жұмыс органының маманы;
5) арнайы комиссия.
19. Әрбір әкімшілік әрекеттердің орындалу мерзімі көрсетілген, әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (үдерістерінің) жүйелілігі мен өзара әрекеттерінің мәтіндік кестелік көрінісі осы Регламенттің 5 қосымшасында келтірілген.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық жүйелілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты бейнелейтін сызба осы Регламенттің 6 қосымшасында келтірілген.
21. Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу және есепке алу туралы шешім жөнінде хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасығыштағы дәлелді жауаптың үлгісі осы Регламенттің 7 қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін қызметтік
тұлғалардың жауапкершіліктері
22. Қызметтік тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында қабылдаған шешімдер мен әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көрсетілген тәртіпте жауапкершілікке тартылады.
«Семей ядролық сынақ полигонындағы
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
1 қосымша
Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар басқармасы мен аудандық жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінің
мекен-жайлары мен жұмыс кестелері
№ р/с Атауы Заңды мекенжайы
(қала, аудан, көше, үй (пәтер) №, электронды пошта мекен-жайы)
Қала коды және телефон нөмірі Жұмыс кестесі
1
2 3 4 5
1
Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
Алматы қаласы,
Қонаев көшесі, 122
depart_zan@mail.ru
8-727
261-67-78
261-52-02
Демалыс және мерекелік күндерді қоспағанда, аптасына бес күн, сағат 9-00-дан 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін
2
Алатау аудандық бөлімі
Алматы қаласы,
Алатау ауданы, Шаңырак-2 шағынауданы,
Жанқожа батыр көшесі, 26 alatay_zan09@mail.ru
8-727
299-87-79
3
Алмалы аудандық бөлімі
Алматы қаласы,
Алмалы ауданы,
Шевченко көшесі, 89 alm_soc@mail.ru
8-727
267-45-80
4
Әуезов аудандық бөлімі
Алматы қаласы,
Әуезов ауданы,

Ауэзовский район, микрорайон 3, 41а
auezzan@mail.ru
8-727 276-49-92
5
Бостандыкский районный отдел
Бостандыкский район, улица Джандосова, 2
bostan_zan@mail.ru
8-727 392-22-95
6
Жетысуский районный отдел
Жетысуский район, улица Макатаева, 142
jetzan@mail.ru
8-727 279-37-72
7
Медеуский районный отдел
Медеуский район, улица Толе би, 12
medeu_zan@mail.ru
8-727 291-75-55
8
Турксибский районный отдел
Турксибский район, улица Рихарда Зорге, 18
turk_zan@mail.ru
8-727 236-55-97
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Адреса и график работы центров облуживания
населения города Алматы
Филиал РГП «ЦОН по городу Алматы»
п/п
Наименование Центра
Юридический адрес расположения центра (город, район, улица, № дома (кв.)
Номер телефона операци- онного зала
Номер теле- фона руково- дителя
График работы
1
2
3
4
5
6
1
Филиал РГП «ЦОН по городу Алматы»
город Алматы, улица Джандосова, 51
8-727 247-16-28
8-727 247-16-28  приемная
Пять дней в неделю, за исклю- чением выход- ных и празд- ничных дней, с 9-00 до 20-00 часов
1.1
отдел Алатауского района
город Алматы, улица Жанкожа батыра, 24
8-727 377-19-80
8-727 277-19-80приемная
1.2
отдел Алмалинского района
город Алматы, улица Богенбай батыра, 221
8-727 378-09-10
8-727 278-09-09 приемная
1.3
отдел Ауэзовского района
город Алматы, улица Джандосова, 51
8-727 247-14-22
8-727 247-16-25 приемная
1.4
отдел Бостандыкского района
город Алматы, микрорайон Алмагуль, 9 а
8-727 293-41-14
8-727 248-17-77 приемная
1.5
отдел Жетысуского района
город Алматы, улица Толе би, 155
8-727 378-46-72
8-727 290-18-07 приемная
1.6
отдел Медеуского района
город Алматы, улица Маркова, 44
8-727 239-65-53 239-65-47
8-727 239-65-52 приемная
1.7
отдел Турксибского района
город Алматы, улица Рихарда Зорге, 9
8-727 234-09-27
8-727 234-09-35 приемная
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Адреса и график работы специальных комиссий
п/п
Наименование акимата
Юридический адрес расположения акимата (город, район, улица, № дома (кв.), адрес электронной почты
Номер телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
ГУ «Аппарат акима Алатауского района»
город Алматы, микрорайон Шанырак-2, улица Жанкожа батыра, 26
alatau.almaty.kz
8-72729 9-84-23
Пять дней в неделю, за исклю- чением выходных и празд- ничных дней, с 09-00 до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов
2
ГУ «Аппарат акима Алмалинского района»
город Алматы, проспект Абылай хана, 74
almaly.almaty.kz
8-72727 2-59-88
Пять дней в неделю, за исклю- чением выходных и празд- ничных дней, с 09-00 до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов, суббота до 15-00 часов
3
ГУ «Аппарат акима Ауэзовского района»
город Алматы, проспект Алтынсарина, 23
auezov.almaty.kz
8-72729 8-28-01
Пять дней в неделю, за исклю- чением выходных и празд- ничных дней, с 09-00 до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов
4
ГУ «Аппарат акима Бостандыкского района»
город Алматы, улица Айманова, 191
bostandyk.almaty.kz
8-72727 4-83-08
5
ГУ «Аппарат акима Жетысуского района»
город Алматы, микрорайон Кулагер, улица Серикова, 2 а
zhetysu.almaty.kz
8-72738 4-27-60
6
ГУ «Аппарат акима Медеуского района»
город Алматы, улица Пушкина, 72
medeu.almaty.kz
8-72729 1-60-72
7
ГУ «Аппарат акима Турксибского района»
город Алматы, улица Шолохова, 9
turksib.almaty.kz
8-72723 5-70-07
Пять дней в неделю, за исклю- чением выходных и празд- ничных дней, с 09-00 до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов, суббота до 13-00 часов
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Руководителю уполномоченного
органа по назначению компенсации
_______________________________
от ___________________________,
проживающего по адресу,
_______________________________
документ, удостоверяющий личность,
______________________________,
РНН __________________________,
№ лицевого счета ____________,
наименование банка __________,
____________________________
Заявление
Прошу произвести назначение единовременной
государственной денежной компенсации (далее -
компенсация) как пострадавшему вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном
полигоне.
Проживал с __________ по ____________ на
территории зоны радиационного воздействия.
К заявлению прилагаю следующие документы,
подтверждающие факты проживания на вышеуказанных
территориях: ___________________________________
________________________________________________
Несу полную ответственность за предоставленные
документы.
Компенсацию за период с 1993 по настоящее время
не получил (в случае получения указывается сумма
полученной компенсации) ____________________________
____________________________________________________
Дата_____________ _________________подпись
- - - - - - - - - - - -  - - - - - - - - - - - - - -
(линия отреза)
Заявление гр. ______________________ с
прилагаемыми документами в количестве
_________ штук принято «____»_____________ 20___г.
Дата предоставления или отказа в предоставлении государственной услуги «___»____________ 20___г.
_______________________________________________________
подпись (должность, Ф.И.О. лица, принявшего документы)
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги «Регистрация и учет граждан
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействие административных действий
(процедур) каждой СФЕ
Таблица 1. Описание последовательности и
взаимодействие административных
действий (процедур)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наимено- вание СФЕ
инспек- тор центра
специа- лист рабочего органа специ- альной комиссии
специ- альная комиссия
специа- лист рабочего органа специаль- ной комиссии
инспек- тор центра
3
Наимено- вание действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регис- трация докумен- тов для оказания государ- ственной услуги и дальней- шая передача этих докумен- тов в рабочий орган специ- альной комиссии
Консуль- тация, прием и регис- трация докумен-тов у потреби- теля для оказания государ-ственной услуги либо регист- рация докумен- тов получен- ных через центры
Принятие решения о предо- ставле- нии (отказе в пре- достав- лении) государ- ственной услуги потреби- телю, выдача удосто- верения, подтвер- ждающие право на льготы и компен- сацию
Подготов- ка уведом- лений о предо- ставлении или об отказе в предо- ставлении государ- ственной услуги и выдача его на руки потреби- телю государ- ственной услуги либо передача указан- ного уве- домления в центр
Выдача уведом- ления о предо- ставле- нии или об отказе в предо- ставле- нии государ- ственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организа- ционно - распоряди-тельное решение)
Корешок заявле- ния о приеме заявле- ния и необхо- димых докумен- тов
Потреби- телю -корешок заявле- ния о приеме заявле- ния и необхо- димых докумен-тов;
центру – расписку о приеме документов
Решение о пре- достав- лении или отказе в предо- ставле- нии потреби-телю государ-ственной услуги, выдача удосто- верения подтвер- ждающие право на льготы и компен- сацию
Уведомле- ние о предо- ставлении (отказе в предо- ставле- нии) государ- ственной услуги
Уведом- ление о предо- ставле- нии или отказе в предо- ставле- нии потреби- телю государ- ственной услуги
5
Сроки исполнения
Корешок - в день обраще- ния, передача докумен- тов – 1 день, (день приема не входит в срок ока- зания)
Талон - в день обраще- ния, 3 дня
Удосто- верение - в течение пяти  рабочих дней со дня пре- достав- ления докумен-тов, принятие решения – 10 дней, отказ – 5 дней
5 дней
1 день (день выдачи не входит в срок ока- зания)
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
инспектор центра
специалист рабочего органа специальной комиссии
Действие 1
Прием и регистрация документов для оказания государственной услуги и дальнейшая передача этих документов в рабочий орган специальной комиссии
Действие 2
Консультация, прием и регистрация документов для оказания государственной услуги. Формирование макета дела потребителя государственной услуги
Специальная комиссия
специалист рабочего органа специальной комиссии
Действие 3
Принятие решения о предоставлении государственной услуги потребителю, выдача удостоверения
Действие 4
Подготовка и направление потребителю государственной услуги либо в центр уведомления о предоставлении государственной услуги
инспектор центра
Действие 5
Выдача уведомления о предоставлении государственной услуги
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
инспектор центра
специалист рабочего органа специальной комиссии
Действие 1
Прием и регистрация документов для оказания государственной услуги и дальнейшая передача этих документов в рабочий орган специальной комиссии
Действие 2

3 шағынауданы, 41 а
auezzan@mail.ru
8-727
276-49-92
5
Бостандық аудандық бөлімі
Алматы қаласы,
Бостандық ауданы,
Жандосов көшесі, 2
bostan_zan@mail.ru
8-727
392-22-95
6
Жетісу аудандық бөлімі
Алматы қаласы,
Жетісу ауданы,
Мақатаев көшесі, 142
jetzan@mail.ru
8-727
279-37-72
7
Медеу аудандық бөлімі
Алматы қаласы,
Медеу ауданы,
Төле би көшесі, 12
medeu_zan@mail.ru
8-727
291-75-55
8
Түрксіб аудандық бөлімі
Алматы қаласы,
Түрксіб ауданы,
Рихард Зорге көшесі, 18
turk_zan@mail.ru
8-727
236-55-97
«Семей ядролық сынақ полигонындағы
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
2 қосымша
Алматы қаласы бойынша халыққа қызмет көрсету
орталықтарының мекен-жайлары мен жұмыс кестелері
«Алматы қаласы бойынша ХҚКО» РМК филиалы
р/с
Орталық
тың атауы
Орталықтың орналасқан заңды мекен-жайы (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) №) Операциялық залдың телефон нөмірі Басшылар-дың телефон нөмірі Жұмыс
кестесі
1 2 3 4 5 6
1
«Алматы қаласы бойынша ХҚКО» РМК филиалы
Алматы қаласы,
Жандосов көшесі, 51
8-727
247-16-28
қабылдау бөлімі
247-16-28
Демалыс және мерекелік күндерді қоспағанда,
аптасына
бес күн, сағат 9-00-дан 20-00-ге дейін
1.1
Алматы қаласы Алатау ауданының орталығы
Алматы қаласы, Жанқожа батыр көшесі, 24
8-727
377-19-80
қабылдау бөлімі
277-19-80
1.2
Алматы қаласы Алмалы ауданының орталығы
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр көшесі, 221
8-727
378-09-10
қабылдау бөлімі
278-09-09
1.3
Алматы қаласы Әуезов ауданының орталығы
Алматы қаласы,
Жандосов көшесі, 51
8-727
247-14-22
қабылдау бөлімі
247-16-25
1.4
Алматы қаласы Бостандық ауданының орталығы
Алматы қаласы, Алмагүл шағынауданы, 9 а
8-727
293-41-14
қабылдау бөлімі
248-17-77
1.5
Алматы қаласы Жетісу ауданының орталығы
Алматы қаласы,
Төле би көшесі, 155
8-727
378-46-72
қабылдау бөлімі
290-18-07
1.6
Алматы қаласы Медеу ауданының орталығы
Алматы қаласы, Марков көшесі, 44
8-727
239-65-53
239-65-47
қабылдау бөлімі
239-65-52
1.7
Алматы қаласы Түрксіб ауданының орталығы
Алматы қаласы,
Рихард Зорге көшесі, 9
8-727
234-09-27
қабылдау бөлімі
234-09-35
«Семей ядролық сынақ полигонындағы
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
3 қосымша
Арнайы комиссиялардың мекен-жайлары мен жұмыс кестелері
№ р/с Әкімдік атауы Әкімдіктің заңды мекенжайы (қала, аудан, көше, үй (пәтер) №,
электронды пошта мекен-жайы)
Телефон нөмірі Жұмыс кестесі
1 2 3 4 5
1
«Алатау ауданы әкімінің аппараты» ММ
Алматы қаласы,
Шаңырақ-2 ы/а, Жанқожа батыр көшесі, 26
alatau.almaty. kz
8-72729
9-84-23
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін бес күн
2
«Алмалы ауданы әкімінің аппараты» ММ
Алматы қаласы,
Абылай хан даңғылы, 74
almaly.almaty.kz
8-72727
2-59-88
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, сенбі күні сағат 15.00 ге дейін бес күн
3
«Әуезов ауданы әкімінің аппараты» ММ
Алматы қаласы,
Алтынсарин даңғылы, 23
auezov.almaty.kz
8-72729
8-28-01
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден
4
«Бостандық ауданы әкімінің аппараты» ММ
Алматы қаласы,
Айманов көшесі, 191
bostandyk.almaty.kz
8-72727
4-83-08
5
«Жетісу ауданы әкімінің аппараты» ММ
Алматы қаласы,
Құлагер ы/а,
Серіков көшесі, 2а
zhetysu.almaty.kz
8-72738
4-27-60
6
«Медеу ауданы әкімінің аппараты» ММ
Алматы қаласы,
Пушкин көшесі, 72
medeu.almaty.kz
8-72729
1-60-72
18.00-ге дейін бес күн
7
«Түрксіб ауданы әкімінің аппараты» ММ
Алматы қаласы,
Шолохов көшесі, 9 turksib.almaty.kz
8-72723
5-70-07
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, сенбі күні сағат 13.00-ге дейін бес күн
«Семей ядролық сынақ полигонындағы
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
4 қосымша
Өтемақы тағайындау жөнiндегi
уәкiлеттi органның басшысына
___________________________
мекен-жайы бойынша тұратын
___________________________
_____________________________,
жеке басын куәландыратын құжат
СТН__________________________,
жеке шоты №__________________,
банктiң атауы_________________
Өтiнiш
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың
салдарынан зардап шегушi ретiнде бiржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақы
(бұдан әрi - өтемақы) тағайындауды сұраймын.
____________жылдан__________жылды қоса алғанда________________
радиациялық әсер аймағының_____________аумағында тұрдым.
Өтiнiшке жоғарыда көрсетiлген аумақтарда тұру фактiсiн растайтын
мынадай құжаттарды қоса берiп отырмын:____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________
Ұсынылған құжаттар үшiн толық жауапты боламын.
1993 жылдан бастап қазiргi уақытқа дейiнгi кезеңде өтемақы алған
жоқпын (алған жағдайда алынған өтемақының сомасы көрсетiледi)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________
Күнi ______________________ Қолы_____________________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
(кесу сызығы)
Азамат_______________________өтiнiшi қоса берiлген құжаттарымен
______данада қабылданды "__"____________20__жылы
Мемлекеттік қызметті көрсету немесе көрсетуден бас тарту уақыты
"__"____________20__жылы
Қолы____________ __________________________________________________
(құжаттарды қабылдаған адамның лауазымы, Т.А.Ә.)
«Семей ядролық сынақ полигонындағы
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
5 қосымша
Әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (үдерістерінің) жүйелілігі мен өзара әрекеттерінің мәтіндік кестелік көрінісі 1 кесте. Әкімшілік әрекеттердің (үдерістердің)
жүйелілігі мен өзара әрекеттерінің сипаты
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстардың қимылы, ағыны)
1
Іс-әрекет (жұмыстардың барысы, ағыны) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
орталық инспекторы
арнайы комиссияның жұмыс органының маманы
арнайы комиссия
арнайы комиссияның жұмыс органының маманы
орталық инспекторы
3
Іс-әрекеттің атауы (үрдістің, процедураның, операцияның) және олардың сипаты
Мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттарды қабылдау және тіркеуге алу және әрі қарай сол құжаттарды арнайы комиссияның жұмыс органына жіберу
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін тұтынушыға кеңес беру, құжаттарды қабылдау және тіркеу, немесе орталықтар арқылы қабылданған құжаттарды тіркеу
Мемлекеттік қызмет көрсету немесе көрсетуден бас тарту жөніндегі шешімді бекіту, жеңілдіктер мен өтемақыға құқығын растайтын куәлік беру
Тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны дайындау және оны мемлекеттік тұтынушының қолына беру немесе аталған хабарламаны орталыққа жіберу
Тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны беру
4
Аяқталу формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдық-
басқарушылық шешім)
Өтініштің және қажетті құжаттардың қабылдан
ғаны туралы өтініштің түбіртегі
Тұтынушыға -өтініштің және қажетті құжаттардың қабылдан
ғаны туралы өтініштің түбіртегін беру; орталыққа – құжаттарды қабылдау туралы қолхатты беру
Тұтынушыға мемлекеттік қызметті көрсету немесе көрсетуден бас тарту жөніндегі шешім, жеңілдіктер мен өтемақыға құқығын растайтын куәлік беру
Мемлекеттік қызмет көрсету (көрсетуден бас тарту) туралы хабарлама
Тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы хабарлама
5
Орындау мерзімі
Жүгінген күні
Жүгінген күні
Куәлік – құжаттарды тапсырған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде
Жиырма күнтізбелік күннен аспай
Жиырма күнтізбелік күннен аспай
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
-
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үрдіс
Негізгі үрдіс (жұмыс барысы, ағыны)
орталық инспекторы
арнайы комиссияның жұмыс органының маманы
1 әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттарды қабылдау және тіркеуге алу және әрі қарай сол құжаттарды арнайы комиссияның жұмыс органына жіберу
2 әрекет
Мемлекеттік көмек көрсету үшін қажет құжаттарды қабылдау, тіркеу, кеңес беру. Мемлекеттік қызметті тұтынушының іс пішінін жинау
Арнайы комиссия
арнайы комиссияның жұмыс органының маманы
3 әрекет
Тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсету туралы шешім қабылдау, куәлік беру
4 әрекет
Мемлекеттік қызметті тұтынушыға немесе орталыққа мемлекеттік қызмет көрсету туралы хабарламаны дайындау және жіберу
орталық инспекторы
5 әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы хабарлама беру
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үрдіс
Балама үрдіс (қадам, жұмыс ағыны)
орталық инспекторы
арнайы комиссияның жұмыс органының маманы
1 әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттарды қабылдау және тіркеуге алу және әрі қарай сол құжаттарды арнайы комиссияның жұмыс органына жіберу
2 әрекет

На основании документов, представленных потребителем государственной услуги, проверяет наличие права на получение потребителем данной услуги (копий документов, подтверждающих факт и период проживания (работы, воинской службы) на территории Семипалатинского испытательного ядерного полигона в периоды с 1949 по 1965, с 1966 по 1990 годы и других). Формирование макета дела потребителя государственной услуги
специальная комиссия
специалист рабочего органа специальной комиссии
Действие 3
При наличии сомнений в представленных сведениях, отсутствии необходимых документов потребителя государственной услуги, принимает решение об отказе в предоставлении государственной услуги
Действие 4
Подготовка и направление потребителю государственной услуги либо в центр уведомления об отказе в предоставлении государственной услуги
инспектор центра
Действие 5
Выдача уведомления об отказе в предоставлении государственной услуги
Приложение 6
к регламенту государственной
услуги «Регистрация и учет граждан
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
Приложение 7
к регламенту государственной
услуги «Регистрация и учет граждан
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
___________________________
Ф.И.О.
___________________________
адрес
___________________________
Уведомление
_________________ районный отдел Управления занятости и социальных программ города Алматы уведомляет Вас о том, что специальной комиссией принято решение о регистрации и учете Вас как, пострадавшего вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне. Ваши документы переданы для назначения единовременной государственной денежной компенсации как пострадавшему вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне в уполномоченную организацию по выплате компенсации.
Руководитель отдела                        __________________
Ф.И.О.
__Исп. ___________, тел. ________
______________________________________________________________
___________________________
Ф.И.О.
___________________________
адрес
___________________________
Уведомление
_________________ районный отдел Управления занятости и социальных программ города Алматы уведомляет Вас о том, что специальной комиссией принято решение об отказе в регистрации и учете Вас как, пострадавшего вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне по следующим причинам
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Руководитель отдела                           __________________
Ф.И.О.
Исп. ___________, тел. ________
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от  30 марта 2012 года № 1/230
Регламент государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
предоставления им протезно-ортопедической помощи»

Мемлекеттік қызметті тұтынушы ұсынған құжаттар негізінде аталған көмекті алуға құқығын тексереді (құжаттарды көшірмесін, (1949 жылдан бастап 1965 жыл, 1966 жылдан бастап 1990 жыл кезеңдерiнде Семей ядролық сынақ полигоны аумағында тұру фактiсi мен кезеңiн (жұмысын, әскери қызметін) растайтын және басқа құжаттардың көшірмесін). Мемлекеттік қызмет тұтынушының іс пішінін жинау
арнайы комиссия
арнайы комиссияның жұмыс органының маманы
3 әрекет
Тапсырылған мәліметтер күмән туғызса, мемлекеттік қызметті тұтынушының қажетті құжаттары жоқ болса, мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы шешім қабылдайды
4 әрекет
Мемлекеттік қызмет тұтынушыға немесе орталыққа мемлекеттік қызмет көрсету туралы хабарламаны дайындау және жіберу
орталық инспекторы
5 әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама беру
«Семей ядролық сынақ полигонындағы
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
6 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің
логикалық жүйелілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты
бейнелейтін сызба
«Семей ядролық сынақ полигонындағы
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
7 қосымша
_________________________
Т.А.Ә.
_________________________
мекен-жайы
_________________________
ХАБАРЛАМА
_________________ аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі арнайы комиссияның Сізді Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азамат ретінде тіркегені және есепке алғаны жөнінде шешім қабылдағаны туралы хабарлайды. Сіздің құжаттарыңыз Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азамат ретінде біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы тағайындау үшін өтемақы төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымға жіберілді.
Бөлім басшысы             __________________
Т.А.Ә.
Орын. ___________,
тел. ________
___________________________________________________________________
_________________________
Т.А.Ә.
_________________________
мекен-жайы
_________________________
ХАБАРЛАМА
_________________ аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі, арнайы комиссияның Сізді Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азамат ретінде тіркеуден және есепке алудан келесі себептер бойынша бас тартқаны жөнінде шешім қабылдағаны туралы хабарлайды
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
______________________________________________________
Бөлім басшысы              __________________
Т.А.Ә.
Орын. ___________,
тел. ________
Алматы қаласы әкімдігінің
2012 жылғы «30» наурыздағы
№ 1/230 қаулысымен бекітілген
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну
үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет
Регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) государственная услуга - деятельность государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющаяся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренная законодательством Республики Казахстан, направленная на удовлетворение потребностей физических и юридических лиц (за исключением государственных органов), носящая индивидуальный характер и осуществляемая по обращению физических и (или) юридических лиц (за исключением государственных органов);
2) протезно-ортопедическая помощь – специализированный вид медико-технической помощи по обеспечению инвалидов протезно-ортопедическими средствами и обучение пользованию ими;
3) потребитель – физические лица: граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающий на территории Республики Казахстан;
4) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается потребителю Управлением занятости и социальных программ города Алматы (далее - Управление) и районными отделами Управления (далее - районные отделы), а также центрами обслуживания населения на альтернативной основе (далее - Центры) по месту жительства потребителя.
4. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1  статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан» и Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754, и постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления протезно-ортопедической помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеуде» мемлекеттік қызметінің регламентінде келесі негізгі ұғымдар мен аббревиатуралар қолданылады (бұдан әрі - Регламент):
1) мемлекеттік қызмет көрсету - мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік органдардың жекелеген функцияларын іске асыру нысандарының бірі болып табылатын, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, жеке және заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдарды қоспағанда) қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған, жеке сипаттағы әрі жеке және (немесе) заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдарды қоспағанда) өтініші бойынша жүзеге асырылатын қызмет;
1) протездік-ортопедиялық көмек – мүгедектерді протездік-ортопедиялық құралдармен қамтамасыз ету жөніндегі медициналық – техникалық көмектің мамандандырылған түрі және оларды пайдалануды үйрету;
2) тұтынушы - жеке адамдар: Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар;
3) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі–ҚФБ) – мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер және олардың ішкі жүйелері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес жасалған.
3. Мемлекеттік қызмет тұтынушыға Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (бұдан әрі – Басқарма) және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – аудандық бөлімдер) тұтынушының тұрғылықты жері бойынша, сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы (бұдан әрі – Орталықтар) ұсынылады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 22-бабы 1-тармағының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету ережесінің негізінде және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқару органдарымен көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» қаулысының негізінде көрсетіледі.
6. Өтініш беруші алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжаттарды ресiмдеу туралы қағаз жеткізгіштегі хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.

3. Требования к порядку оказания
государственной услуги
7. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в районном отделе или в Центре, адреса и график работы, которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
8. Cроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента:
в районном отделе - в течение десяти рабочих дней;
в центре - в течение десяти рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона), не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, не более 15 минут в районном отделе, 30 минут в Центре.
9. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний на предоставление протезно-ортопедической помощи;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из центра;
3) недостоверность представленных сведений и документов;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в районный отдел или в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, инспектор накопительного отдела Центра передает документы в районный отдел.
Факт отправки пакета документов из Центра в районном отделе фиксируется при помощи Сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) специалист районного отдела фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в районном отделе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;

3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері, мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекен-жайлары мен жұмыс кестелері осы Регламенттің 1 және 2 қосымшаларында көрсетілген аудандық бөлімде немесе Орталықтан алуға болады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушының осы Регламенттің 13-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәтінен бастап:
аудандық бөлімде – он жұмыс күн ішінде;
Орталықта – он жұмыс күні ішінде (құжатты қабылдаған күн мен (нәтижесін) берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алғанға дейін (талон алғанға дейін) күтудің ең көп шекті уақыты 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің ең көп шекті уақыты аудандық бөлімде 15 минуттан, Орталықта 30 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының протездік-ортопедиялық көмек көрсетуді қабылдауға медициналық қарсы көрсетілімдері болғанда;
2) аталған мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмағанда, Орталықтан түсетін құжаттарды ресімдеуде қателіктер табылған кезде;
3) жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынылғанда;
4) жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге, егер олардың қызметі заңнамада белгіленген тәртіппен тоқтатылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкін.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
10. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметке өтінішті алу сәтінен және мемлекеттік қызметтің нәтижесін беруге дейінгі мемлекеттік қызметтің кезеңдері:
1) тұтынушы аудандық бөлімге немесе Орталыққа өтініш береді;
2) Орталықтың инспекторы өтінішті тіркейді, Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы құжаттарды аудандық бөлімге жібереді.
Орталықтан құжаттар пакетін аудандық бөлімге нақты жіберілгенін, мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде құжаттар қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін Сканер штрихкод көмегімен бекітіледі;
3) аудандық бөлімінің маманы Орталықтың ақпараттық жүйесінде тексереді (аудандық бөлімінде жеке ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) және қабылданған құжаттарды тіркейді және басшыға қарауға жібереді;

4) после рассмотрения руководитель районного отдела отписывает ответственному исполнителю;
5) ответственный исполнитель осуществляет рассмотрение представленного заявления из Центра или от потребителя, подготавливает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе или оформляет уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления протезно-ортопедической помощи, после чего направляет на подписание руководителю районного отдела;
6) руководитель районного отдела подписывает уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления протезно-ортопедической помощи или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе и направляет ответственному исполнителю районного отдела;
7) ответственный исполнитель районного отдела направляет результат оказания государственной услуги в Центр при этом фиксируя в информационной системе Центра (в случае отсутствия в районном отделе собственной информационной системы) или выдает потребителю в случае обращения в районный отдел.
При приеме готового результата государственной услуги от районного отдела, Центром фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
8) Центр выдает потребителю уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления протезно-ортопедической помощи либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги на каждом этапе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. После сдачи необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента, потребителю выдается:
1) в районном отделе – талон с указанием даты регистрации и получения заявителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
2) в Центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
13. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца согласно приложению 3 к настоящему Регламенту с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номера социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);

4) аудандық бөлімінің басшысы қарап болғаннан кейін жауапты маманға жібереді;
5) аудандық бөлімінің жауапты маманы Орталық немесе тұтынушы тапсырған құжаттарды қарауды жүзеге асырады, мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжаттарды ресiмдеу туралы қағаз жеткізгіштегі хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды, одан кейін аудандық бөлім басшысына қол қоюға жібереді;
6) аудандық бөлім басшысы мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжаттарды ресiмдеу туралы қағаз жеткізгіштегі хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды да аудандық бөлімінің жауапты маманына жібереді;
7) ауданның жауапты маманы Орталықтың ақпараттық жүйесінде тексере отырып мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жібереді (аудандық бөлімінде жеке ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) немесе аудандық бөлімге тұтынушы келгенде береді.
Аудандық бөлімнен мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесі қабылдаған кезде, Орталық келіп түскен құжаттарды Сканер штрихкод көмегімен бекітеді;
8) Орталық мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжаттарды ресiмдеу туралы қағаз жеткізгіштегі хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жібереді.
11. Орталықта немесе аудандық бөлімде мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдайтын тұлғалардың ең аз саны сәйкесінше бір қызметкерден тұрады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде әрекеттер
(өзара әрекеттер) тәртібінің бейнеленуі
12. Осы регламенттің 13 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға:
1) аудандық бөлімде – мемлекеттік қызмет алуға тұтынушы тіркелген және алатын күні, қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі;
2) Орталықта – мыналар:
сұраудың нөмірі және қабылдаған күні;
сұралатын мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
13. Тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін келесі құжаттарды тапсырады;
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерін көрсете отырып, осы Регламенттің 3 қосымшасында көрсетілген үлгідегі өтінішті, әлеуметтік жеке кодының нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі болғанда);

2) копию документа, удостоверяющего личность потребителя, а для несовершеннолетних детей-инвалидов – копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
3) для инвалидов, в том числе детей-инвалидов – копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
4) для участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны – копию удостоверения установленного образца;
5) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка);
6) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
14. Предоставляемые потребителем сведения являются конфиденциальными, за исключением случаев, предусматривающих предоставление сведений Управлением в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) специалист районного отдела;
4) руководитель районного отдела;
5) ответственный исполнитель районного отдела.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 5 к настоящему Регламенту.
18. Форма уведомления об оформлении документов на инвалидов для предоставления протезно-ортопедической помощи либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе приведена в приложении 6 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
19. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления им протезно-
ортопедической помощи»
Адреса и график работы
Управления занятости и социальных программ
города Алматы и районных отделов занятости и
социальных программ
№ п/п
Наименование
Юридический адрес (город, район, улица, № дома (кв.), адрес электронной почты)
Код города и номер телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Управление занятости и социальных программ города Алматы
город Алматы, улица Кунаева, 122
depart_zan@ mail.ru
8-727 261-67-78261-52-02
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов за исключе- нием выходных и празднич- ных дней (выходной-
суббота и воскре- сенье)
2
Алатауский районный отдел
Алатауский район, микрорайон Шанырак-2,улица Жанкожа батыра, 26
alatau_zan09@mail.ru
8-727 395-36-40
3
Алмалинский районный отдел
Алмалинский район, улица Шевченко, 89 alm_soc@mail.ru
8-727 267-45-80
4
Ауэзовский районный отдел

2) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін, ал кәмелетке толмаған мүгедек балалар үшін – баланың туу туралы куәлігінің көшірмесін, ата-анасының біреуінің (қамқоршысының, қорғаншысының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
3) мүгедектер, оның ішінде мүгедек балалар үшін – мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзінді көшірмесін;
4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектері және жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы отан соғысы мүгедектеріне теңестірілген адамдар үшін – белгіленген үлгідегі куәліктің көшірмесін;
5) үнемі тұрғылықты жері бойынша тіркелгендігін растайтын құжатты (мекен-жай анықтамасы);
6) жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінан жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер – жазатайым оқиға туралы актінің көшірмесін және жеке кәсіпкер – жұмыс беруші қызметін тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжатты ұсынады.
Қажетті құжаттар салыстыру үшін түпнұсқалар мен көшірмелер түрінде беріледі. Салыстырудан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
14. Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген тәртіпте Басқарма тапсыратын мәліметтерден басқа, мемлекеттік қызмет тұтынушы тапсырған мәліметтер құпия сақталады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне келесі ҚФБ қатысады:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтаушы бөлім инспекторы;
3) аудандық бөлімінің маманы;
4) аудандық бөлім басшысы;
5) аудандық бөлімінің жауапты маманы.
16. Әкімшілік іс-қимылдардың (процедуралар) реттілігі мен өзара әрекеттестігі, әр ҚФБ орындалу мерзімі осы Регламенттің 4 қосымшасында көрсетілген.
17. Схемалар жүйелілік логикалық іс-қимылдың ҚФБ пен мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіндегі өзара әрекеттестігі осы Регламенттің 5 қосымшасында көрсетілген.
18. Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсынуды құжаттарын ресімдеу туралы хабарлама, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіште дәлелді жауап осы Регламенттің 6 қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін
қызметтік тұлғалардың жауапкершіліктері
19. Қызметтік тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында қабылдаған шешімдер мен әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көрсетілген тәртіпте жауапкершілікке алынады.
«Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек
ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет Регламентіне
1 қосымша
Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар басқармасы мен аудандық жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінің
мекен-жайлары мен жұмыс кестелері
№ р/с Атауы Заңды мекенжайы
(қала, аудан, көше, үй (пәтер) №, электронды пошта мекен-жайы)
Қала коды және телефон нөмірі Жұмыс кестесі
1 2 3 4 5
1
Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
Алматы қаласы,
Қонаев көшесі, 122
depart_zan@mail.ru
8-727
261-67-78
261-52-02
Демалыс және мерекелік күндерді қоспағанда, аптасына бес күн, сағат 9-00-дан 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін
2
Алатау аудандық бөлімі
Алматы қаласы,
Алатау ауданы, Шаңырак-2 шағынауданы,
Жанқожа батыр көшесі, 26 alatay_zan09@mail.ru
8-727
299-87-79
3
Алмалы аудандық бөлімі
Алматы қаласы,
Алмалы ауданы, Шевченко көшесі, 89
alm_soc@mail.ru
8-727
267-45-80
4
Әуезов аудандық бөлімі
Алматы қаласы,
Әуезов ауданы,

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) государственная услуга - деятельность государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющаяся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренная законодательством Республики Казахстан, направленная на удовлетворение потребностей физических и юридических лиц (за исключением государственных органов), носящая индивидуальный характер и осуществляемая по обращению физических и (или) юридических лиц (за исключением государственных органов);
2) сурдотехнические средства - технические средства для коррекции и компенсации дефектов слуха, в том числе усиливающие средства связи и передачи информации;
3) тифлотехнические средства - средства, направленные на коррекцию и компенсацию утраченных возможностей инвалидов в результате дефекта зрения;
4) гигиенические средства - средства, предназначенные для отправления естественных физиологических нужд и потребностей (мочеприемники, калоприемники, подгузники);
5) потребитель – физические лица: граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан;
6) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается потребителю Управлением занятости и социальных программ города Алматы (далее - Управление) и районными отделами Управления (далее - районные отделы), а также центрами обслуживания населения (далее - Центры) на альтернативной основе по месту жительства потребителя.
4. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754, и постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар рәсімдеу» мемлекеттік қызметінің регламентінде келесі негізгі ұғымдар мен аббревиатуралар қолданылады (бұдан әрі - Регламент):
1) мемлекеттік қызмет көрсету - мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік органдардың жекелеген функцияларын іске асыру нысандарының бірі болып табылатын, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, жеке және заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдарды қоспағанда) қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған, жеке сипаттағы әрі жеке және (немесе) заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдарды қоспағанда) өтініші бойынша жүзеге асырылатын қызмет;
2) сурдотехникалық құралдар – есіту кемістіктерін түзеуге және олардың орнын толтыруға арналған техникалық құралдар, оның ішінде байланыс пен ақпарат;
3) тифлотехникалық құралдар – мүгедектердің көру кемістігі нәтижесінде жоғалтқан мүмкіндіктерін түзеуге және олардың орнын толтыруға бағытталған құралдар;
4) гигиеналық құралдар – табиғи физиологиялық мұқтаждықтарды және қажеттіліктерді қанағаттандыруға арналған құралдар;
5) тұтынушы - жеке адамдар: Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар;
6) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер және олардың ішкі жүйелері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес жасалған.
3. Мемлекеттік қызмет тұтынушыға Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – аудандық бөлімдер) тұтынушының тұрғылықты жері бойынша, сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы (бұдан әрі - Орталықтар) ұсынылады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 22-бабы 1-тармағының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету ережесінің негізінде және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау құрылымында мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы» қаулысының негізінде ұсынылады.

6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания
государственной услуги
7. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в районном отделе или в Центре, адреса и график работы, которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента:
в районном отделе – в течение десяти рабочих дней;
в Центре – в течение десяти рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона не более 30 минут);
2) максимально допустимое время обслуживания потребителя, оказываемой на месте в день обращения потребителя не более 15 минут в районном отделе, 30 минут в Центре.
9. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на обеспечение их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из Центра;
3) недостоверность представленных сведений и документов;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в районный отдел или в Центр;
2) инспектор Центра принимает документы, регистрирует и направляет в накопительный отдел, инспектор накопительного отдела направляет в районный отдел.
Факт отправки пакета документов из Центра в районном отделе фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;

6. Өтініш беруші алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіште дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері, мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекенжайлары мен жұмыс кестелері осы Регламенттің 1 және 2 қосымшаларында көрсетілген аудандық бөлімде немесе Орталықтан алуға болады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушының осы Регламенттің 13-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәтінен бастап:
аудандық бөлімдерде – он жұмыс күні ішінде;
Орталықта – он жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған күн мен (нәтижесін) берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алғанға дейін (талон алғанға дейін) күтудің ең көп шекті уақыты 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің ең көп шекті уақыты уәкілетті органда 15 минуттан, Орталықта 30 минут.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен көмек көрсетуді қабылдауға медициналық қарсы көрсетілімдері болғанда;
2) аталған мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмағанда, Орталықтан түсетін құжаттарды ресімдеуде қателіктер табылған кезде;
3) жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынылғанда;
4) жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге, егер олардың қызметі заңнамада белгіленген тәртіппен тоқтатылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкін.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
10. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметке өтінішті алу сәтінен және мемлекеттік қызметтің нәтижесін беруге дейінгі мемлекеттік қызметтің кезеңдері:
1) тұтынушы аудандық бөлімге немесе Орталыққа өтініш береді;
2) Орталықтың инспекторы өтінішті тіркейді, Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы құжаттарды аудандық бөлімге жібереді.
Орталықтан құжаттар пакетін аудандық бөлімге нақты жіберілгенін, мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде құжаттар қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін Сканер штрихкод көмегімен бекітіледі;

3) специалист районного отдела фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в районном отделе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю районного отдела;
4) после рассмотрения руководитель районного отдела отписывает ответственному исполнителю;
5) ответственный исполнитель осуществляет рассмотрение представленного заявления из Центра или от потребителя, подготавливает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе или оформляет уведомление об оформлении документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами, после чего направляет на подписание руководителю районного отдела;
6) руководитель районного отдела подписывает уведомление об оформлении документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе и направляет ответственному исполнителю районного отдела;
7) ответственный исполнитель районного отдела направляет результат оказания государственной услуги в Центр, при этом фиксируя в информационной системе Центра (в случае отсутствия в районном отделе собственной информационной системы) или выдает потребителю в случае обращения в районный отдел.
При приеме готового результата государственной услуги от районного отдела, Центром фиксируются поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
8) Центр выдает потребителю уведомление об оформлении документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги на каждом этапе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. После сдачи необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента потребителю выдается:
1) в районном отделе - талон с указанием даты регистрации и получения заявителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
2) в Центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.

3) аудандық бөлімінің маманы Орталықтың ақпараттық жүйесінде тексереді (аудандық бөлімінде жеке ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) және қабылданған құжаттарды тіркейді және басшыға қарауға жібереді;
4) аудандық бөлімінің басшысы қарап болғаннан кейін жауапты маманға жібереді;
5) аудандық бөлімінің жауапты маманы Орталық немесе тұтынушы тапсырған құжаттарды қарауды жүзеге асырады, мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресiмдеу туралы қағаз жеткізгіштегі хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды, одан кейін аудандық бөлім басшысына қол қоюға жібереді;
6) аудандық бөлім басшысы мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресiмдеу туралы қағаз жеткізгіштегі хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды да аудандық бөлімінің жауапты маманына жібереді;
7) ауданның жауапты маманы Орталықтың ақпараттық жүйесінде тексере отырып мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жібереді (аудандық бөлімінде жеке ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) немесе аудандық бөлімге тұтынушы келгенде береді.
Аудандық бөлімнен мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесі қабылдаған кезде, Орталық келіп түскен құжаттарды сканер штрихкод көмегімен бекітеді;
8) Орталық мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресiмдеу туралы қағаз жеткізгіштегі хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жібереді.
11. Орталықта немесе аудандық бөлімде мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдайтын тұлғалардың ең аз саны сәйкесінше бір қызметкерден тұрады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде әрекеттер
(өзара әрекеттер) тәртібінің бейнеленуі
12. Осы Регламенттің 13 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға:
1) аудандық бөлімде – мемлекеттік қызмет алуға тұтынушы тіркелген және алатын күні, қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі;
2) Орталықта – мыналар:
сұраудың нөмірі және қабылдаған күні;
сұралатын мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.

13. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) по обеспечению сурдо-техническими средствами:
заявление установленного образца согласно приложению 3 к настоящему Регламенту с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
копию документа, удостоверяющего личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов – копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
для участников и инвалидов Великой Отечественной войны – копию удостоверения установленного образца;
для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны, – копию пенсионного удостоверения с отметкой о праве на льготы;
для инвалидов первой, второй, третьей групп – копию пенсионного удостоверения;
для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;
2) по обеспечению тифлотехническими средствами:
заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
копию документа, удостоверяющего личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов – копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;
3) по обеспечению обязательными гигиеническими средствами:
заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального код (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
копию документа, удостоверяющего личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов – копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;
справка об инвалидности.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.

13. Тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін келесі құжаттарды тапсырады:
1) сурдотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерін көрсете отырып, белгіленген үлгідегі өтініш, әлеуметтік жеке кодының нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі болғанда);
мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзіндінің көшірмесін;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, ал кәмелеттік жасқа толмаған мүгедек балалар үшін – туу туралы куәлік пен ата-анасының біреуінің (қорғаншысының, қамқоршысының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері үшін – белгіленген үлгідегі куәліктің көшірмесін;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдар үшін – жеңілдікке құқығы туралы белгісі бар зейнеткер куәлігінің көшірмесі;
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектер үшін – зейнеткер куәлігінің көшірмесін;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер үшін – жазатайым оқиға туралы актінің көшірмесін және жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат;
2) тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерін көрсете отырып, белгіленген үлгідегі өтініш, әлеуметтік жеке кодының нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі болғанда);
мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзіндінің көшірмесін;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, ал кәмелеттік жасқа толмаған мүгедек балалар үшін – туу туралы куәлік пен ата-анасының біреуінің (қорғаншысының, қамқоршысының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер үшін – жазатайым оқиға туралы актінің көшірмесін және жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат;
3) міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерін көрсете отырып, белгіленген үлгідегі өтініш, әлеуметтік жеке кодының нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі болғанда);
мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзіндінің көшірмесін;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, ал кәмелеттік жасқа толмаған мүгедек балалар үшін – туу туралы куәлік пен ата-анасының біреуінің (қорғаншысының, қамқоршысының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер үшін – жазатайым оқиға туралы актінің көшірмесін және жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат;
мүгедектігі туралы анықтама ұсынады.
Қажетті құжаттар салыстыру үшін түпнұсқалар мен көшірмелер түрінде беріледі.
Орталықта бланкілер күту залының арнайы тағанында болады.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств» (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) государственная услуга - деятельность государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющаяся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренная законодательством Республики Казахстан, направленная на удовлетворение потребностей физических и юридических лиц (за исключением государственных органов), носящая индивидуальный характер и осуществляемая по обращению физических и (или) юридических лиц (за исключением государственных органов);
2) специальные социальные услуги - комплекс услуг, обеспечивающих лицу (семье), находящемуся в трудной жизненной ситуации, условия для преодоления возникших социальных проблем и направленных на создание им равных с другими гражданами возможностей участия в жизни общества;
3) медико-социальное учреждение (организация) (далее - МСУ) - дом-интернат, территориальный Центр социального обслуживания или иная организация, предназначенная для постоянного или временного проживания в условиях стационара или дневного пребывания престарелых, инвалидов, в том числе инвалидов из числа психоневрологических больных, детей-инвалидов, нуждающихся в уходе и медицинском обслуживании;
4) индивидуальная программа реабилитации инвалида (далее - ИПР) – документ, определяющий конкретные объемы, виды и сроки проведения реабилитации инвалида;
5) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы;
6) потребители - физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, нуждающиеся в соответствии с ИПР или заключением медицинской организации в постороннем уходе и социальном обслуживании.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга предоставляется потребителю Управлением занятости и социальных программ города Алматы (далее - Управление), районными отделами занятости и социальных программ Управления (далее - районный отдел), а также центрами обслуживания населения на альтернативной основе (далее - Центр) по месту жительства потребителя.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар қолданылады:
1) мемлекеттік қызмет көрсету - мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік органдардың жекелеген функцияларын іске асыру нысандарының бірі болып табылатын, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, жеке және заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдарды қоспағанда) қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған, жеке сипаттағы әрі жеке және (немесе) заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдарды қоспағанда) өтініші бойынша жүзеге асырылатын қызмет;
2) арнаулы әлеуметтік қызметтер – өмірлік қиын жағдайда жүрген адамға (отбасына) туындаған әлеуметтік проблемаларды еңсеру үшін жағдайларды қамтамасыз ететін және оның қоғам өміріне қатысуына басқа азаматтармен тең мүмкіндіктер жасауға бағытталған қызметтер кешені;
3) медициналық-әлеуметтік мекеме (ұйым) (бұдан әрі - МӘМ) - күтім мен медициналық қызмет көрсетуге мұқтаж қарттардың, мүгедектердің, оның ішінде психоневрологиялық аурулар қатарындағы мүгедектердің, мүгедек балалардың стационарда немесе күндіз болу жағдайында тұрақты немесе уақытша тұруына арналған интернат-үй, әлеуметтік қызмет көрсететін аумақтық Орталық немесе өзге де ұйым;
4) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасы – мүгедектi оңалтудан өткiзудiң нақты көлемiн, түрлерi мен мерзiмдерiн белгiлейтiн құжат (бұдан әрі – МОЖБ);
5) құрылымдық функционалдық бірліктер (бұдан әрі-ҚФБ) – белгілі бір сатыларда мемлекеттік қызметті көрсетуге қатысатын мемлекеттік ұйымдардағы жауапты тұлға, мемлекеттік ұйымдардың құрылымдық бөлімшесі;
6) тұтынушылар – жеке тұлғалар: оңалтудың жеке бағдарламасына немесе медициналық ұйымның қорытындысына сәйкес бөгде адамның күтіміне және әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасының «Әкімшілік рәсімдер туралы» заңның 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес жасалды.
3. Мемлекеттік қызмет тұтынушыға Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (бұдан әрі – Басқарма), Басқарманың аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – аудандық бөлімдер), сондай-ақ балама негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) тұтынушының тұрғылықты жері бойынша көрсетеді.

4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 24 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года «О специальных социальных услугах»,  пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 330 «Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг», постановления Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2011 года № 1222 «Об утверждении стандартов оказания специальных социальных услуг в области социальной защиты населения», постановления Правительства Республики Казахстан от  7  апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных  услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в Управлении и районных отделах или Центрах, адреса и график работы, которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента:
в районный отдел – в течение семнадцати рабочих дней;
в Центр – в течение семнадцати рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона), не может превышать 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя не может превышать 15 минут в районном отделе, 30 минут в Центре.
9. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 24 бабының 1-тармағының, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» Заңының 11 бабының 1 тармағының 3) тармақшасының, 13 бабының 1 тармағының 1) тармақшасының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 наурыздағы № 330 «Арнаулы әлеуметтiк қызметтердің кепiлдік берілген көлемінің тiзбесін бекiту туралы» қаулысының 1 тармағының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 қазанындағы № 1222 «Халықты әлеуметтiк қорғау саласында арнаулы әлеуметтiк қызмет көрсету стандарттарын бекiту туралы» қаулысының негізінде ұсынылады.
6. Өтініш беруші алатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызметтер көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері, мемлекеттік көмекті көрсету барысы туралы ақпаратты мекенжайлары мен жұмыс кестелері осы Регламенттің 1, 2 қосымшаларында көрсетілген Басқармадан, аудандық бөлімнен және Орталықтан алуға болады.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері тұтынушы осы Регламентің 13 тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
аудандық бөлімге – он жеті жұмыс күні ішінде;
Орталыққа – он жеті жұмыс күні ішінде (мемлекеттік қызмет құжатын (нәтиже) қабылдау және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің ең көп рұқсат етілген уақыты (талон алғанға дейін) 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең көп рұқсат етілген уақыты аудандық бөлімінде 15 минуттан, Орталықта 30 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздер бойынша бас тартылады:

1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеются.
При осуществлении государственной услуги через Центр, районный отдел по вышеуказанным причинам письменным ответом мотивирует причину отказа и возвращает документы на шестнадцатый рабочий день после получения пакета документов и направляет в Центр уведомление с указанием причин отказа для последующей выдачи потребителю.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в районный отдел или Центр.
При обращении потребителя государственной услуги в Центр, инспектор Центра принимает заявление и необходимые документы, указанные в пункте 13 настоящего Регламента, от потребителя, и принятые документы направляет в районный отдел.
Факт отправки пакета документов из Центра в районный отдел фиксируется при помощи Сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги.
При обращении потребителя в районный отдел специалист районного отдела принимает заявление и необходимые документы, указанные в пункте 13 настоящего Регламента, фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в районном отделе собственной информационной системы), регистрирует заявление в журнале входящей корреспонденции и передает социальному работнику по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
2) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах выносит заключение о потребности в специальных социальных услугах и передает специалисту районного отдела;
3) специалист районного отдела принятые документы и заключение о потребности в специальных социальных услугах направляет в Управление для принятия решения о направлении на социальное обслуживание в МСУ;
4) специалист канцелярии Управления полученный от районного отдела пакет документов регистрирует в журнале входящей корреспонденции и передает на рассмотрение руководителю Управления;
5) руководитель Управления отписывает ответственному исполнителю;
6) ответственный исполнитель направляет пакет документов в комиссию по направлению граждан в МСУ для принятия решения о направлении на социальное обслуживание в МСУ либо об отказе;

1) әлеуметтік қызмет көрсету үшін қабылдауға тұтынушыда медициналық қарсы көрсетілімдердің болуы;
2) осы мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін құжаттардың бірінің болмауы;
3) көрінеу жалған құжаттама беру.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
Мемлекеттік қызмет Орталық арқылы жүзеге асырылған кезде аудандық бөлім жоғарыда көрсетілген себептер бойынша бас тарту себебін жазбаша жауаппен дәлелдейді және құжаттар пакетін алғаннан кейін он үшінші жұмыс күні құжаттарды қайтарады және кейін тұтынушыға беру үшін бас тарту себебін көрсете отырып, Орталыққа хабарлама жібереді.
10. Мемлекеттік қызмет тұтынушыдан мемлекеттік қызмет алу үшін өтініш алған сәттен бастап көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін келесі кезеңдер бойынша көрсетіледі:
1) тұтынушы өтінішті аудандық бөлімге немесе Орталыққа береді.
Мемлекеттік кызметтің тұтынушысы Орталыққа жүгінген кезде Орталықтың инспекторы тұтынушыдан өтініш пен осы Регламенттің 13 тармағында анықталған қажетті құжаттарды қабылдайды, қабылданған құжаттарды аудандық бөлімге жібереді.
Орталықтан аудандық бөлімге жіберілетін құжаттар пакетін жібері фактісі мемлекеттік қызметті көрсету процесінде құжаттардың жылжуын бақылауға мүмкіндік беретін сканер штрихкод көмегімен белгіленеді.
Тұтынушы аудандық бөлімге жүгінген жағдайда аудандық бөлімнің бас маманы өтініш пен осы Регламенттің 13 тармағында анықталған қажетті құжаттарды қабылдап, Орталықтың ақпараттық жүйесінде (аудандық бөлімде жеке ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) белгілейді, кіріс құжаттары жорналында өтінішті тіркеп арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкерге береді;
2) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік жөніндегі қорытынды дайындап аудандық бөлімінің маманына береді;
3) аудандық бөлімінің маманы қабылданған құжаттар мен арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік жөніндегі қорытындысын МӘМ-де әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдама беру жөнінде шешім қабылдау үшін Басқармаға жібереді;
4) Басқарма кеңсесінің маманы аудандық бөлімінен қабылдаған өтініш пен құжаттарды кіріс корреспонденциясы журналында тіркеп, Басқарма басшысының қарауына береді;
5) Басқарма басшысы жауапты орындаушының атқаруына береді;
6) жауапты орындаушы МӘМ-де әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдама беру немесе бас тарту жөнінде шешім қабылдау үшін құжаттар пакетін МӘМ-ге жіберу жөніндегі комиссияға жібереді;

7) комиссия по направлению граждан в МСУ рассматривает поступивший пакет документов и принимает решение о направлении на социальное обслуживание в МСУ либо об отказе;
8) ответственный исполнитель подготавливает уведомление районному отделу о решении комиссии по направлению граждан в МСУ и передает для подписания руководителю Управления;
9) руководитель Управления подписывает уведомление районному отделу о решении комиссии по направлению граждан в МСУ, затем ответственный исполнитель передает документы в районный отдел;
10) специалист районного отдела направляет потребителю уведомление об оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
При обращении потребителя государственной услуги в Центр, специалист районного отдела направляет результат оказания государственной услуги в Центр, при этом фиксируя в информационной системе Центра (в случае отсутствия в районном отделе собственной информационной системы);
11) Центр выдает потребителю уведомление об оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги на каждом этапе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Инспектор Центра или специалист районного отдела принимает заявление и необходимые документы, регистрирует заявление в журнале входящей корреспонденции.
После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
1) в районном отделе – талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
2) в Центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
13. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:

7) азаматтарды МӘМ-ге жолдама беру жөніндегі комиссия келіп түскен құжаттарды карап, МӘМ-де әлеуметтік қызмет көрсету немесе бас тарту жөнінде шешім қабылдайды;
8) жауапты орындаушы аудандық бөлімге МӘМ-ге жолдама беру жөніндегі комиссияның шешімі жөнінде хабарламаны дайындап, Басқарма басшысына қол қоюына береді;
9) Басқарма басшысы аудандық бөлімге МӘМ-ге жолдама беру жөніндегі комиссияның шешімі жөніндегі хабарламаға қол қояды, одан кейін жауапты орындаушы құжаттарды аудандық бөлімге жібереді;
10) аудандық бөлімінің маманы тұтынушыға мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызметтер көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап жібереді.
Тұтынушы Орталыққа жүгінген жағдайда аудандық бөлімінің маманы Орталыққа мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жібереді, бұл ретте Орталықтың ақпараттық жүйесінде (аудандық бөлімде жеке ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) белгілейді;
11) Орталық тұтынушыға мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызметтер көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап жібереді.
11. Әр кезеңде мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдайтын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерден тұрады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әрекеттер
(өзара әрекеттестік) тәртібінің бейнеленуі
12. Орталықтың инспекторы немесе аудандық бөлімінің маманы өтінішпен керекті құжаттарды қабылдайды және өтінішті кіріс құжаттар журналында тіркейді.
Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға:
1) аудандық бөлімде – өтініш берушінің тіркелген және мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі;
2) Орталықта:
өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсырады:

1) письменное заявление потребителя, а для несовершеннолетних и недееспособных лиц – письменное заявление законного представителя (один из родителей, опекун, попечитель) установленной формы согласно приложению 5 к настоящему Регламенту или ходатайство медицинской организации;
2) свидетельство о рождении ребенка или удостоверение личности потребителя с наличием индивидуального идентификационного номера (ИИН);
3) при отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (потребителя) и социального индивидуального кода потребителя;
4) копию справки об инвалидности (для престарелых не требуется);
5) медицинскую карту установленной формы согласно приложению 6 к настоящему Регламенту;
6) копию выписки из ИПР (для престарелых не требуется);
7) для лиц старше 18 лет - решение суда о признании лица недееспособным (при наличии);
8) для лиц пенсионного возраста - пенсионное удостоверение;
9) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним - удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату.
14. Предоставляемые потребителем сведения являются конфиденциальными, за исключением случаев, предусматривающих предоставление сведений Управлением в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
1) инспектор Центра;
2) специалист районного отдела;
3) специалист канцелярии Управления;
4) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
5) ответственный исполнитель;
6) комиссия по направлению граждан в медико-социальное учреждение;
7) руководитель Управления.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 4 к настоящему Регламенту.
18. Форма уведомления об оформлении документов на социальное обслуживание в государственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги приведена в приложении 7 к настоящему Регламенту.

1) тұтынушының жазбаша өтініші, ал кәмелеттік жасқа толмаған және әрекетке қабілетсіз адамдарға – заңды өкілінің (баланың ата-анасының біреуінің, қамқоршысының, қорғаншының) осы Регламенттің 5 қосымшасына сәйкес бекітілген нысандағы жазбаша өтініші немесе медициналық ұйымның қолдаухаты;
2) баланың туу туралы куәлігі немесе тұтынушының жеке сәйкестендіру нөмірі бар (ЖСН) жеке куәлігі;
3) ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушы) тіркеу нөмірін беру және тұтынушының әлеуметтік жеке коды туралы куәлігі қосымша ұсынылады;
4) мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
5) осы Регламенттің 6 қосымшасына сәйкес белгіленген нысан бойынша медициналық карта;
6) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзіндінің көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
7) жасы 18-ден асқан адамдарға – еңбекке қабілетсіздігін тану туралы сот шешімі (болған жағдайда);
8) зейнеткер жастағы адамдар үшін – зейнеткер куәлігі;
9) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi және соларға теңестiрiлген адамдар үшін Ұлы Отан соғысының мүгедегі, қатысушысы және соларға теңестiрiлген адамдардың мәртебесін растайтын куәлік.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары қайтарылуға тиіс.
14. Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте Басқарма тапсыратын мәліметтерден басқа, мемлекеттік қызмет тұтынушы тапсырған мәліметтер құпия сақталады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде келесі ҚФБ қатысады:
1) Орталықтың инспекторы;
2) аудандық бөлімінің маманы;
3) Басқарма кеңсесінің маманы;
4) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
4) жауапты орындаушы;
5) азаматтарды медициналық–әлеуметтік мекемеге жіберу жөніндегі комиссия;
6) Басқарма басшысы.
16. Әр әкімшілік әрекеттердің орындау мерзімі көрсетілген, әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (үдерістерінің) жүйелілігі мен өзара әрекеттерінің мәтіндік кестелік көрінісі осы Регламенттің 3 қосымшасында келтірілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекетінің логикалық жүйелілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты бейнелейтін сызба осы Регламенттің 4 қосымшасында келтірілген.
18. Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызметтер көрсететін медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды рәсімдеу туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың нысаны осы Регламенттің 7 қосымшасында келтірілген.

5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
19. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обслуживание в
государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет
государственных бюджетных средств»
Адреса и график работы
Управления занятости и социальных программ города Алматы
и районных отделов занятости и социальных программ
№ п/п
Наименование
Юридический адрес (город, район, улица, № дома (кв.), адрес электронной почты)
Код города и номер телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Управление занятости и социальных программ города Алматы
город Алматы, улица Кунаева, 122
depart_zan@ mail.ru
8-727  261-67-78 261-52-02
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов за исключением выходных и праздничных дней (выходной-
суббота и воскресенье)
2
Алатауский районный отдел
Алатауский район, микрорайон Шанырак-2, улица Жанкожа батыра,26
alatau_zan09@mail.ru
8-727  395-36-40
3
Алмалинский районный отдел
Алмалинский район, улица Шевченко, 89 alm_soc@mail.ru
8-727  267-45-80
4
Ауэзовский районный отдел

5. Мемлекеттік қызмет көрсететін
қызметтік тұлғалардың жауапкершілігі
19. Қызметтік тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында қабылдаған шешімдер және әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көрсетілген тәртіпте жауапкершілікке тартылады.
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк
емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде
(ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге
арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік
қызмет регламентіне 1 қосымша
Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар басқармасы мен аудандық жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінің
мекен-жайлары мен жұмыс кестелері
№ р/с Атауы Заңды мекенжайы
(қала, аудан, көше, үй (пәтер) №, электронды пошта мекен-жайы)
Қала коды және телефон нөмірі Жұмыс кестесі
1 2 3 4 5
1
Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
Алматы қаласы,
Қонаев көшесі, 122
depart_zan@mail.ru
8-727
261-67-78
261-52-02
Демалыс және мерекелік күндерді қоспағанда, аптасына бес күн, сағат 9-00-дан 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін
2
Алатау аудандық бөлімі
Алматы қаласы,
Алатау ауданы, Шаңырак-2 шағынауданы,
Жанқожа батыр көшесі, 26
alatay_zan09@mail.ru
8-727
299-87-79
3
Алмалы аудандық бөлімі
Алматы қаласы,
Алмалы ауданы,
Шевченко көшесі, 89
alm_soc@mail.ru
8-727
267-45-80
4
Әуезов аудандық бөлімі
Алматы қаласы,
Әуезов ауданы,

2. Прием и реги- страция доку- ментов
3. Опреде- ление потреб- ности в специ- альных социа- льных услугах
5. Прием доку- мен- тов, реги- стра- ция
6. Рас- смот- рение доку- ментов
7. Подго- товка доку- ментов на рас- смотре-ние комис- сии по направ- лению граждан в МСУ
8. Рас- смот- рение доку- мен- тов
4.
Форма завер- шения (дан- ные, до- кумент, органи- зацион- но- рас- поряди- тельное решение)
Пере- дача в рай- онный от- дел, выда- ча пот- реби- телю рас- писки о при- еме доку- мен- тов
Переда- ча доку- ментов соци- альному работ- нику по оценке и опре- делению потреб-ности в специ- альных соци- альных услугах
Выносит заклю- чение о потреб- ности в специ- альных социа- льных услугах, пере- дача заклю- чения и доку- ментов специа- листу район- ного отдела
Пере- дача на рас- смот- рение на- чаль- нику Упра- вления
Направление на испол- нение ответ- ствен- ному испол- нителю
Переда- ча до- кумен- тов на рас- смотре- ние ко- миссии по на- правле-нию граждан в МСУ
При- нятие реше- ния о нап- рав- лении в МСУ либо об от- казе
5.
Сроки испол- нения
1 ра- бочий день
1 ра- бочий день
2 ра- бочих дня
1 ра- бочий день
1 ра- бочий день
1 ра- бочий дня
1 ра- бочий день
6.
Наиме- нова- ние дей- ствия (про- цесса, проце- дуры опера- ции) их описа- ние
4. Прием от соци- ального работ- ника по оценке и опреде- лению потреб- ности в специ- альных соци- альных услугах заклю- чения и доку- ментов
10. Подпи- сание уве- домле- ния район- ному отделу о ре- шении комис- сии по нап- равле- нию граж- дан в МСУ
9. Подго- товка уведом- ления район- ному отделу о решении комиссии по направ- лению граждан в МСУ
7.
Форма завер- шения (данные, доку- мент, органи- зацион- но-рас-поряди-тельное реше- ние)
Переда- ча до- кумен- тов в Управ- ления для приня- тия решения
Пере- дача уве- домле- ния ответ- ствен- ному испол- нителю
Переда- ча на- чаль- нику Управ- ления уведом- ления для подпи- сания
8.
Сроки испол- нения
1 ра- бочий день
1 ра- бочий день
2 ра- бочих дня
9.

2. Құжат
тарды қабыл дау және тіркеу
3. Арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті анықтау
5. Құжаттарды қабылдап, тіркеу
6. Құжаттарды қарау
7. МӘМ-ге азаматтар
ға жолдама беру жөніндегі комиссия қарауына құжаттарды дайындау
8. Құжат
тарды қарастыру
4.
Қорытынды нысаны (мәлі
меттер, құжат, ұйымдық-жарлық шешім)
Аудандық бөлімге жіберу, тұтынушы
ға мемлекет
тік қызметті, тиісті құжат
тарды қабылдағаны туралы қолхат беру
Арнау
лы әлеу
меттік қызметтерге қажет
тілік
ті баға
лау мен айқындау жөнін
дегі әлеу
меттік қызметкерге құжат
тарды беру
Арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік туралы қорытынды шығару
Басқарма басшысының қарауына беру
Жауапты орындау
шының атқаруы
на жіберу
МӘМ-ге азаматтар
ға жолдама беру жөніндегі комиссия қарауына
құжаттарды беру
МӘМ-ге жолдама беру немесе бас тарту туралы шешім қабылдау
5.
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
6.
Қызмет
тің атауы (процестің, опера
цияның рәсімдері)
4. Арнау
лы әлеу
меттік қызметтерге қажеттілікті баға
лау мен айқын
дау жөнін
дегі әлеу
меттік қызметкерден құжат
тарды қабыл
дау
10. Аудандық бөлімге МӘМ-ге жолдама беру жөнін
дегі комиссияның шешімі жөнін
дегі хабарла
маға қол қою
9. Аудандық бөлімге МӘМ-ге жолдама беру жөніндегі комиссия
ның шешімі жөніндегі хабарлама дайындау
7.
Қорытынды нысаны (мәлі
меттер, құжат, ұйымдық-жарлық шешім)
Басқармаға шешім қабыл
дау үшін құжат
тарды жолда
ма хатпен бірге беру
Хабарла
маны жауапты орындау
шыға беру
Басқарма басшысына қол қоюға жіберу
8.
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2 жұмыс күні
9.

13. Прием от рай- онно- го от- дела ре- зуль-тата ока- зания госу- дар- ственной услу- ги
12. Прием от Управ- ления доку- ментов
11. Прием от началь- ника Управ- ления уведом- ления
10
Выда- ча по- тре- би- телю уве- дом- ления либо моти-виро- ван- ный ответ об от- казе
Направ- ление потре- бителю уведом- ления об офор- млении доку- ментов на соци- альное обслу- жива- ние в МСУ, либо моти- виро- ванный ответ об отказе, при обра- щении потре- бителя госу- дарст- венной услуги в Центр, направ- ление резуль- тата оказа- ния го- судар- ствен- ной услуги в Центр
Направ- ление в район- ный отдел доку- ментов
11
1 ра- бочий день
1 рабочий день
Таблица 2. Варианты использования. Основной
процесс – случай выдачи направления
в медико-социальное учреждение
Действия основного процесса (хода, потока работы)
1.
№ дей- ствия, (хода, потока работы)
1
2
3
4
5
6
7
2.
Наиме- нование СФЕ
Инс- пек- тор цент- ра
Специ- алист район- ного отдела
Соци- альный работ- ник по оценке и опреде- лению потреб- ности в специ- альных соци- альных услугах
Специ- алист канце- лярии Управ- ления
На- чаль- ник Управ- ления
Ответ- ствен- ный испол- нитель
Ко- мис- сия по нап- рав- лению гра- ждан в МСУ
3.
Наиме- нование дейст- вия (про- цесса, проце- дуры опера- ции) их описа- ние
1. Прием доку- мен- тов

13. Аудандық бөлімнен мемлекет
тік қызмет көрсету нәтижесін алу
12. Басқармадан құжат
тарды қабыл
дау
11. Басқарма басшысынан хабарламаны алу
Тұтынушыға хабарла
ма не бас тарту туралы дәлелді жауап жіберу
Тұтынушыға МӘМ-ге құжат
тарды рәсім
деу не бас тарту туралы дәлел
ді жауап жібереді, тұтынушы орта
лыққа жүгін
ген жағдайда орталыққа мемле
кеттік қызмет көрсе
ту нәтижесін жібереді
Аудандық бөлімге құжаттарды жіберу
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2 кесте. Қолдану нұсқасы. Негізгі процесс –
медициналық-әлеуметтік мекемеге жолдама беру жағдайы
Негізгі процестердің қызметтері (жұмыстың барысы, ағымы)
1.
Қызметтің №, (жұмыстың барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
6
7
2.
ФҚБ атауы
Орталық
тың инспек
торы
Аудандық бөлімінің маманы
Арнаулы әлеумет
тік қызмет
терге қажет
тілікті бағалау мен айқындау жөнін
дегі әлеумет
тік қызмет
кер
Кеңсе бөлімінің
маманы
Бас
қарма басшысы
Жауапты
атқарушы
МӘМ-ге азаматтарды жіберу жөнін
дегі комис
сия
3.
Қызметтің атауы (процестің, операция
ның рәсімдері)
1.Құжат
тарды қабылдау

2. Прием и реги- страция доку- ментов
3. Опреде- ление потреб- ности в специ- альных соци- альных услугах
5. Прием доку- мен- тов, реги- стра- ция
6. Рас- смот- рение доку- ментов
7. Подго- товка доку- ментов на рас- смотре- ние ко- миссии по направ- лению граждан в МСУ
8. Рас- смот- рение доку- мен- тов
4.
Форма завер- шения (дан- ные, доку- мент, органи- зацион- но-рас- поряди- тельное реше- ние)
Пере- дача в рай- онный от- дел, выда- ча пот- реби- телю рас- писки о при- еме доку- мен- тов
Переда- ча до- кумен- тов со- циаль- ному работ- нику по оценке и опреде- лению потреб- ности в специ- альных соци- альных услугах
Выносит заклю- чение о потреб- ности в специ- альных соци- альных услу- гах, пере- дача заклю- чения и доку- ментов специ- алисту район- ного отдела
Пере- дача на рас- смот- рение на- чаль- нику Управ- ления
Нап- равле- ние на испол- нение ответ- ствен- ному испол- нителю
Переда- ча доку- ментов на рас- смотре- ние комис- сии по направ- лению граждан в МСУ
При- нятие реше- ния о нап- рав- лении в МСУ
5.
Сроки исполнения
1 ра- бочий день
1 рабо- чий день
2 рабо- чих дня
1 рабо- чий день
1 рабо- чий день
1 рабо- чий дня
1 рабо- чий день
6.
Наиме- нование дейст- вия (про- цесса, проце- дуры опера- ции) их описа- ние
4. Прием от соци- ального работ- ника по оценке и опре- делению потреб- ности в специ- альных соци- альных услугах заклю- чения и доку- ментов
10. Подпи- сание уве- домле- ния район- ному отделу о ре- шении комис- сии по нап- равле- нию граж- дан в МСУ
9. Подго- товка уведом- ления район- ному отделу о решении комис- сии по направ- лению граждан в МСУ
7.
Форма завер- шения (дан- ные, доку- мент, органи- зацион- но-рас- поряди- тельное реше- ние)
Переда- ча доку- ментов в Уп- равле- ния для приня- тия решения
Пере- дача уве- домле- ния ответ- ствен- ному испол- нителю
Переда- ча на- чальни- ку Управ- ления уведом- ления для подпи- сания
8.
Сроки испол- нения
1 рабо- чий день
1 рабо- чий день
2 рабо- чих дня
9.

2. Құжаттарды қабылдау және тіркеу.
3. Арнаулы әлеумет
тік қызмет
терге қажетті
лікті анықтау
5. Құжат
тарды қабылдап,тіркеу
6. Құжаттарды
қарау
7. МӘМ-ге азаматтарға жолдама беру жөніндегі комиссия
қарауына
құжаттарды дайындау
8. Құжат
тарды қарас
тыру
4.
Қорытынды нысаны (мәлімет
тер, құжат, ұйымдық-
жарлық шешім)
Аудандық бөлімге жіберу, тұтыну
шыға мемлекет
тік қызметті, тиісті құжаттар
ды қабылдағаны туралы қолхат беру
Арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік
ті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкерге құжаттарды беру
Арнаулы әлеумет
тік қызмет
терге қажетті
лік туралы қорытын
ды шығару
Басқарма басшысының қарауына беру
Жауапты орын
даушының атқа
руына жібе
ру
МӘМ-ге азаматтарға жолдама беру жөніндегі комиссия қарауына
құжаттарды беру
МӘМ-ге жолдама беру туралы шешім қабылдау
5.
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
6.
Қызметтің атауы (процес
тің, операция
ның рәсімдері)
4. Арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік
ті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер
ден құжаттарды қабылдау
10. Аудандық бөлімге МӘМ-
ге жолдама беру жөніндегі комиссия
ның шеші
мі жөніндегі хабарлама
ға қол қою
9. Аудандық бөлімге МӘМ-ге жолдама беру жөніндегі комиссияның шешімі жөніндегі хабарлама дайындау
7.
Қорытынды нысаны (мәлімет
тер, құжат, ұйымдық-
жарлық шешім)
Басқармаға шешім қабылдау үшін құжаттарды жолдама хатпен бірге беру
Хабарлама
ны жауапты орын
даушыға беру
Басқарма басшысына қол қоюға жіберу
8.
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
1
жұмыс күні
2 жұмыс күні
9.

13. Прием от рай- онно- го от- дела ре- зуль- тата ока- зания госу- дар- ст- вен- ной услу- ги
12. Прием от Управ- ления доку- ментов
11. Прием от началь- ника Управ- ления уведом- ления
10
Выда- ча пот- реби- телю уве- дом- ления об офор- мле- ние доку- мен- тов на соци- аль- ное об- слу- жива- ние в МСУ
Направ- ление потре- бителю уведом- ление об оформ- ление доку- ментов на со- циаль- ное обслу- живание в МСУ, при обра- щении потре- бителя госу- дарст- венной услуги в Центр, направ- ление резуль- тата оказа- ния госу- дарст- венной услуги в Центр
Направ- ление в район- ный отдел доку- ментов
11
1 рабо- чий день
1 рабочий день
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный
процесс – случай отказа в направлении в
медико-социальное учреждение
Действия основного процесса (хода, потока работы)
1.
№ дейст- вия, (хода, потока работы)
1
2
3
4
5
6
7
2.
Наиме- нование СФЕ
Инс- пек- тор цент- ра
Специа- лист район- ного отдела
Соци- альный работ- ник по оценке и опре- делению потреб- ности в специ- альных соци- альных услугах
Специ- алист канце- лярии Управ- ления
На- чаль- ник Управ- ления
Ответ- ствен- ный испол- нитель
Ко- мис- сия по нап- рав- лению граж- дан в МСУ
3.
Наиме- нование дейст- вия (про- цесса, проце- дуры опера- ции) их описа- ние
1. Прием доку- мен- тов
2. Прием и реги- страция доку- ментов
3. Опреде- ление потреб- ности в специ- альных соци- альных услугах
5. Прием доку- мен- тов, реги- стра- ция
6.Рас- смотрение доку- ментов
7. Подго- товка доку- ментов на рас- смотре- ние комис- сии по направ- лению граждан в МСУ
8. Рас- смот- рение доку- мен- тов
4.
Форма завер- шения (дан- ные, доку- мент, органи- зацион- но-рас- поряди- тельное реше- ние)
Пере- дача в рай- онный от- дел, выда- ча пот- реби- те-лю рас- писки о прие- ме доку- мен- тов
Переда- ча доку- ментов соци- альному работ- нику по оценке и опреде-лению потреб-ности в специ- альных социальных услугах
Выносит заклю- чение о потреб- ности в специ- альных соци- альных услу- гах, пере- дача заклю- чения и доку- ментов специ- алисту район- ного отдела
Пере- дача на рас- смот- рение руко-
води-
телю Управ- ления
Нап- равле- ние на испол- нение ответ- ствен- ному испол- нителю
Переда- ча доку- ментов на рас- смотре- ние комис- сии по направ- лению граждан в МСУ
При- нятие реше- ния об от- казе
5.
Сроки испол- нения
1 рабо- чий день
1 рабочий день
2 рабочих дня
1 рабо- чий день
1 рабо- чий день
1 рабочий дня
1 рабо- чий день
6.
Наиме- нование дейст- вия (про- цесса, проце- дуры опера- ции) их описа- ние
4. Прием от соци- ального работ- ника по оценке и опре- делению пот- ребнос- ти в специ- альных соци- альных услугах заклю- чения и доку- ментов

13. Аудандық бөлімнен мемлекет
тік қызмет көрсету нәтижесін алу
12. Басқармадан құжаттарды қабылдау
11. Басқарма басшысынан хабарламаны алу
Тұтынушы
ға хабарлама жіберу
Тұтынушыға МӘМ-ге құжаттарды рәсімдеу туралы хабарлама жібереді, тұтынушы орталыққа жүгінген жағдайда орталыққа мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жібереді
Аудандық бөлімге құжаттарды жіберу
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
3 кесте. Қолдану нұсқасы. Балама процесс –
медициналық-әлеуметтік мекемеге жолдама беруден
бас тарту жағдайы
Негізгі процестердің қызметтері (жұмыстың барысы, ағымы)
1.
Қызмет
тің №, (жұмыс
тың барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
6
7
2.
ФҚБ атауы
Орталық
тың инспекторы
Аудан
дық бөлімінің маманы
Арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер
Кеңсе бөлімі
нің маманы
Басқарма басшысы
Жауапты
атқарушы
МӘМ-ге азаматтарды жіберу жөніндегі комиссия
3.
Қызмет
тің атауы (процес
тің, операцияның рәсім
дері)
1.Құжат
тарды қабылдау
2. Құжат
тарды қабыл
дау және тіркеу
3. Арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті анықтау
5. Құжат
тарды қабылдап,тіркеу
6. Құжат
тарды қарау
7. МӘМ-ге азаматтар
ға жолдама беру жөніндегі комиссия қарауына құжаттарды дайындау
8. Құжаттар
ды қарастыру
4.
Қорытын
ды нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық-жарлық шешім)
Аудандық бөлімге жіберу, тұтыну
шыға мемлекеттік қызметті, тиісті құжаттарды қабыл
дағаны туралы қолхат беру
Арнау
лы әлеу
меттік қызметтерге қажеттілікті баға
лау мен айқын
дау жөнін
дегі әлеуметтік қызметкерге құжат
тарды беру
Арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік туралы қорытынды шығару
Басқарма басшысының  қарауына беру
Жауапты орындау
шының атқаруы
на жіберу
МӘМ-ге азаматтар
ға жолдама беру жөніндегі комиссия қарауына құжаттарды беру
МӘМ-ге жолдама беруден бас тарту туралы шешім қабылдау
5.
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
6.
Қызмет
тің атауы (процес
тің, операцияның рәсім
дері)
4. Арнау
лы әлеу
меттік қызметтерге қажеттілікті баға
лау мен айқын
дау жөнін
дегі әлеу
меттік қызметкерден құжат
тарды қабыл
дау

10. Подпи- сание уведо- мления район- ному отделу о ре- шении комис- сии по напра- влению граж- дан в МСУ
9. Подго- товка уведом- ления район- ному отделу о решении комис- сии по направ- лению граждан в МСУ
7.
Форма завер- шения (дан- ные, доку- мент, органи- зацион- но-рас- поряди- тельное решение)
Переда- ча до- кумен- тов в Управ- ления для при- нятия решения
Пере- дача уве- домле- ния ответ- ствен- ному испол- нителю
Переда- ча на- чаль- нику Управ- ления уведо- мления для подпи- сания
8.
Сроки испол- нения
1 рабо- чий день
1 рабо- чий день
2 рабочих дня
9.
13. Прием от рай- онно- го от- дела ре- зуль- тата ока- зания госу- дар- ственной ус- луги
12. Прием от Управ- ления доку- ментов
11. Прием от началь- ника Управ- ления уведом- ления
10
Выда- ча пот- реби- телю моти- виро- ван- ного от- вета об отка- зе
Направ- ление потре- бителю уведом- ление мотиви- рован- ный ответ об отказе, при обра- щении потре- бителя госу- дарст- венной услуги в Центр, направ- ление резуль- тата оказа- ния госу- дарст- венной услуги в Центр
Направ- ление в район- ный отдел доку- ментов
11
1 рабо- чий день
1 рабочий день
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание в государственных и
негосударственных медико-социальных
учреждениях (организациях), предоставляющих
услуги за счет государственных бюджетных средств»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
Приложение 5
к регламенту государственной услуги «Оформление
документов на социальное обслуживание в
государственных и негосударственных медико-
социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Документ, удостоверяющий личность № ____ выдан ____ _________ года
Место прописки ______________________________________________
Место проживания ____________________________________________
Место рождения ______________________________________________
Дата рождения « ___» _________ _____ год
Вид и размер пособия ________________________________________
Категория инвалидности ______________________________________
Наличие родственников (законных представителей) _____________
_____________________________________________________________
(родственные отношения, возраст, социальный статус,
адрес проживания, контактный телефон)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу принять _________________________________________
(Ф.И.О. получателя услуг)
на круглосуточное постоянное/временное (нужное подчеркнуть)
проживание в ______________________________________ медико-
социальное учреждение, так как нуждаюсь (нуждается) в
оказании специальных социальных услуг в условиях стационара.
Прилагаю следующие документы:

10. Аудандық бөлімге МӘМ-ге жолдама беру жөнін
дегі комиссияның шешімі жөнін
дегі хабарла
маға қол қою
9. Аудандық бөлімге МӘМ-ге жолдама беру жөніндегі комиссия
ның шешімі жөніндегі хабарлама дайындау
7.
Қорытын
ды нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық-жарлық шешім)
Басқармаға шешім қабыл
дау үшін құжат
тарды жодда
ма хатпен бірге беру
Хабарла
маны жауапты орындау
шыға беру
Басқарма басшысына қол қоюға жіберу
8.
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2 жұмыс күні
9.
13. Аудандық бөлімнен мемлекеттік қызмет көрсету нәтиже
сін алу
12. Басқармадан құжат
тарды қабыл
дау
11. Басқарма басшысынан хабарла
маны алу
Тұтынушыға бас тарту туралы дәлелді жауап жіберу
Тұтынушыға МӘМ-ге құжат
тарды рәсім
деуден бас тарту туралы дәлел
ді жауап жібереді, тұтынушы орта
лыққа жүгін
ген жағдайда орта
лыққа мемле
кеттік қызмет көрсе
ту нәтижесін жібереді
Аудандық бөлімге құжаттарды жіберу
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк
емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде
(ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге
арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік
қызмет регламентіне 4 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде әкімшілік әрекеттердің
логикалық жүйелілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты
бейнелейтін сызба
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк
емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде
(ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге
арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік
қызмет регламентіне 5 қосымша
Жеке басын куәландыратын құжаттың № __________________ ж. берілді
Тіркелген жері _________________________________________________
Тұратын жері ___________________________________________________
Туған күні _____________________________________________________
Туған күні « ___» _________ _____ жыл
Жәрдемақының түрі мен мөлшері __________________________________
Мүгедектік санаты ______________________________________________
Туыстары (заңды өкілдері) ______________________________________
________________________________________________________________
(туыстық қатынасы, жасы, әлеуметтік мәртебесі, тұратын мекен-жайы,
байланыс тел.)
ӨТІНІШ
____________________________________________________________
(қызмет алушының Т.А.Ә.)
стационарлық жағдайда арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж
болғандықтан______________________________________________________
медициналық – әлеуметтік мекемеге тұрақты/уақытша (керегін сызу)
тәулік бойы туруға қабылдауға сұраймын.
Мынадай құжаттарды қоса беріп отырмын:

1) ________________________ 2) _____________________________
3) ________________________ 4) _____________________________
5) ________________________ 6) _____________________________
7) ________________________ 8) _____________________________
9) ________________________ 10) ____________________________
С условиями приема, содержания, перевода, выписки из
медико-социального учреждения и правилами внутреннего
распорядка ознакомлен(а).
« ___» _______ 20___года _____________________________
(Ф.И.О. и подпись заявителя)
Документы принял __________________________________________
(должность, Ф.И.О., подпись)
«___» _______ 20__ года.
Приложение 6
к регламенту государственной услуги «Оформление
документов на социальное обслуживание в
государственных и негосударственных медико-
социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет
государственных бюджетных средств»
МЕДИЦИНСКАЯ КАРТА
____________________________________________________
(наименование медицинской организации)
Ф.И.О. ________________________________________________________
Дата рождения « ___» ______ ______ года
Домашний адрес ________________________________________________
Краткий анамнез (сведения о перенесенных заболеваниях;
непереносимости лекарственных препаратов, пищевых продуктов
и так далее):
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Медицинский осмотр (с указанием основного и сопутствующего
диагноза, наличия осложнений):
хирург ________________________________________________________
_______________________________________________________________
невропатолог __________________________________________________
_______________________________________________________________
психиатр_______________________________________________________
_______________________________________________________________
окулист________________________________________________________
_______________________________________________________________
отоларинголог _________________________________________________
_______________________________________________________________
дерматовенеролог_______________________________________________
_______________________________________________________________
фтизиатр ______________________________________________________
_______________________________________________________________
терапевт/педиатр ______________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
заключение об эпидемиологическом окружении: ___________________
_______________________________________________________________
По показаниям:
стоматолог ____________________________________________________
эндокринолог __________________________________________________
кардиолог _____________________________________________________
ортопед _______________________________________________________
нарколог ______________________________________________________
онколог _______________________________________________________
гинеколог______________________________________________________
Результаты лабораторных исследований:
общий анализ крови ____________________________________________
дата, результат
общий анализ мочи _____________________________________________
дата, результат
паразитологическое исследование фекалий на яйца гельминтов
_______________________________________________________________
дата, результат
бактериологическое исследование фекалий на кишечную палочку _______________________________________________________________
дата, результат
Заключение председателя врачебно-консультативной комиссии:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(имеются ли медицинские противопоказания для пребывания
в организации стационарного типа)
Руководитель медицинской организации: _________________________
(Ф.И.О., подпись)
« ___» _________ 20___ года
Приложение 7
к регламенту государственной услуги «Оформление
документов на социальное обслуживание в
государственных и негосударственных медико-
социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет
государственных бюджетных средств»
Кому __________________
Адрес__________________
Уведомление
Рассмотрев Ваше заявление на оформление документов на
социальное обслуживание в медико-социальном учреждении сообщаем:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Подпись руководителя _______________
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 30 марта 2012 года № 1/230
Регламент государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей инвалидов, нуждающихся в
постороннем уходе и помощи»

1) ________________________ 2) _____________________________
3) ________________________ 4) _____________________________
5) ________________________ 6) _____________________________
7) ________________________ 8) _____________________________
9) ________________________ 10) ____________________________
Медициналық – әлеуметтік мекемеге қабылдаудың, онда ұстаудың,
одан ауыстырудың және шығудың шарттарымен және ішкі тәртіп
ережелерімен таныстым.
20 ___жылғы «___»_________ __________________________________
(Өтініш иесінің Т.А.Ә. және қолы)
Құжатты қабылдаған __________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы, қолы)
20 ___жылғы «____»________
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк
емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде
(ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге
арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік
қызмет регламентіне 6 қосымша
МЕДИЦИНАЛЫҚ КАРТА
____________________________________________________
(медициналық ұйымның атауы)
Т.А.Ә. ________________________________________________________
Туған күні « ___» ______ ______ жыл
Үйінің мекен-жайы _______________________________________________
Қысқаша анамнез (бастан өткен аурулар жөнінде, дәрілік препараттарды,
азық-түлікті көтере алмаушылық және тағы
басқа)_______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________
Медициналық тексеру: (негізгі және ілеспелі диагнозды, асқынудың орын
алғандығы, бұрын болған аурулар туралы мәліметтерді көрсету қажет)
хирург ________________________________________________________
_______________________________________________________________
невропатолог __________________________________________________
_______________________________________________________________
психиатр ______________________________________________________
_______________________________________________________________
окулист________________________________________________________
_______________________________________________________________
отоларинголог _________________________________________________
_______________________________________________________________
дерматовенеролог_______________________________________________
_______________________________________________________________
фтизиатр ______________________________________________________
_______________________________________________________________
терапевт/педиатр ______________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
эпидемиологиялық ортасы туралы қорытынды: _____________________
_______________________________________________________________
Көрсеткіштер бойынша:
стоматолог ____________________________________________________
эндокринолог __________________________________________________
кардиолог _____________________________________________________
ортопед _______________________________________________________
нарколог ______________________________________________________
онколог _______________________________________________________
гинеколог______________________________________________________
зертханалық зерттеулердің нәтижелері:
қанның жалпы анализі __________________________________________
(мерзімі, нәтижесі)
зәрдің жалпы анализі __________________________________________
(мерзімі, нәтижесі)
балапан ішек құрты анализі_____________________________________
(мерзімі, нәтижесі)
ішек тобының анализі
_____________________________________________________________
(мерзімі, нәтижесі)
Қорытынды:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(стационарлық үлгідегі ұйымда болуға медициналық қарсы
көрсеткіштер бар ма)
М.О.
Медицина ұйымының басшысы: ___________________________
(Т.А.Ә., қолы)
20__ жылғы «___» _________
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк
емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде
(ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге
арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік
қызмет регламентіне 7 қосымша
Кімге _____________________________
Мекен-жайы_______________________
Хабарлама
Сіздің медициналық-әлеуметтік мекемеде әлеуметтік қызмет
көрсетуге құжаттарды ресімдеу жөніндегі өтінішіңізді қарап, келесіні
хабарлаймыз:_________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
______________________________________________________
Басшының қолы____________________
Алматы қаласы әкімдігінің
2012 жылғы «30» наурыздағы
№ 1/230 қаулысымен бекітілген
«Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның
күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек
балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды
ресiмдеу» мемлекеттік қызмет
регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей инвалидов, нуждающихся в постоянном уходе и помощи» (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) государственная услуга - деятельность государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющаяся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренная законодательством Республики Казахстан, направленная на удовлетворение потребностей физических и юридических лиц (за исключением государственных органов), носящая индивидуальный характер и осуществляемая по обращению физических и (или) юридических лиц (за исключением государственных органов);
2) специальные социальные услуги - комплекс услуг, обеспечивающих лицу (семье), находящемуся в трудной жизненной ситуации, условия для преодоления возникших социальных проблем и направленных на создание им равных с другими гражданами возможностей участия в жизни общества;
3) отделения социальной помощи на дому – организации надомного обслуживания, иные организации, предназначенные для оказания специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому по месту жительства получателя услуг;
4) индивидуальная программа реабилитации инвалида (далее - ИПР) – документ, определяющий конкретные объемы, виды и сроки проведения реабилитации инвалида;
5) структурно - функциональные единицы (далее - СФЕ) – ответственные лица заинтересованных, информационные системы или их подсистемы;
6) потребители - физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан иностранцы и лица без гражданства, нуждающиеся в соответствии с индивидуальной программой реабилитации или заключением медицинской организации в постороннем уходе и социальном обслуживании.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга предоставляется потребителю Управлением занятости и социальных программ города Алматы (далее - Управление), районными отделами занятости и социальных программ Управления (далее - районные отделы), а также центрами обслуживания населения на альтернативной основе (далее - Центры) по месту жительства потребителя.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар қолданылады:
1) мемлекеттік қызмет көрсету - мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік органдардың жекелеген функцияларын іске асыру нысандарының бірі болып табылатын, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, жеке және заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдарды қоспағанда) қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған, жеке сипаттағы әрі жеке және (немесе) заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдарды қоспағанда) өтініші бойынша жүзеге асырылатын қызмет;
2) арнаулы әлеуметтік қызметтер – өмірлік қиын жағдайда жүрген адамға (отбасына) туындаған әлеуметтік проблемаларды еңсеру үшін жағдайларды қамтамасыз ететін және оның қоғам өміріне қатысуына басқа азаматтармен тең мүмкіндіктер жасауға бағытталған қызметтер кешені;
3) үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшелері – үйде қызмет көрсету жағдайында қызмет алушылардың тұрғылықты жері бойынша арнаулы әлеуметтік көмек көрсетуге арналған ұйымдар, үйде қызмет көрсету ұйымдары;
4) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасы - мүгедектi оңалтудан өткiзудiң нақты көлемiн, түрлерi мен мерзiмдерiн белгiлейтiн құжат (бұдан әрі - МОЖБ);
5) құрылымдық функционалдық бірліктер (бұдан әрі-ҚФБ) – белгілі бір сатыларда мемлекеттік қызметті көрсетуге қатысатын мемлекеттік ұйымдардағы жауапты тұлға, мемлекеттік ұйымдардың құрылымдық бөлімшесі;
6) тұтынушылар - жеке тұлғалар: оңалтудың жеке бағдарламасына немесе медициналық ұйымның қорытындысына сәйкес бөгде адамның күтіміне және әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасының «Әкімшілік рәсімдер туралы» заңның 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес жасалды.
3. Мемлекеттік қызмет тұтынушыға Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (бұдан әрі – Басқарма), Басқарманың аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – аудандық бөлімдер), сондай-ақ балама негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) тұтынушының тұрғылықты жері бойынша көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.

5. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 23 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года «О специальных социальных услугах»,  пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 330 «Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг», постановлений Правительства Республики Казахстан от  7  апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных  услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами», от 28 октября 2011 года № 1222 «Об утверждении стандартов оказания специальных социальных услуг в области социальной защиты населения».
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов на оказание социального обслуживания на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в Управлении и районных отделах или в Центре, адреса и график работы, которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента:
в районный отдел – в течение четырнадцати рабочих дней;
в Центр – в течение четырнадцати рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, (до получения талона), не может превышать 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, не может превышать 15 минут в районном отделе, 30 минут в Центре.
9. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание на дому;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
При осуществлении государственной услуги через Центр, районный отдел по вышеуказанным причинам письменным ответом мотивирует причину отказа, возвращает документы на тринадцатый рабочий день после получения пакета документов и направляет в Центр уведомление с указанием причин отказа для последующей выдачи потребителю.

5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 23 бабының 1-тармағының, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» Заңының 11 бабының 1 тармағының 3) тармақшасының, 13 бабы 1 тармағының 1) тармақшасының, Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2009 жылғы 14 наурыздағы № 330 «Арнаулы әлеуметтiк қызметтердің кепiлдік берілген көлемінің тiзбесін бекiту туралы» қаулысының 1 тармағының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы», 2011 жылғы 28 қазанындағы № 1222 «Халықты әлеуметтiк қорғау саласында арнаулы әлеуметтiк қызмет көрсету стандарттарын бекiту туралы» қаулыларының негізінде ұсынылады.
6. Өтініш беруші алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері, мемлекеттік көмекті көрсету барысы туралы ақпаратты мекенжайылары мен жұмыс кестелері осы Регламенттің 1, 2 қосымшаларында көрсетілген Басқармадан, аудандық бөлімнен және Орталықтан алуға болады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушы осы регламенттің 13 тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
аудандық бөлімге – он төрт жұмыс күні ішінде;
Орталыққа – он төрт жұмыс күні ішінде (мемлекеттік қызметтің құжатын (нәтиже) қабылдау және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің ең көп рұқсат етілген уақыты (талон алғанға дейін) 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетудің ең көп рұқсат етілген уақыты аудандық бөлімде 15 минуттан, Орталықта 30 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздер бойынша бас тартылады:
1) әлеуметтік қызмет көрсету үшін қабылдауға тұтынушыда медициналық қарсы көрсетілімдердің болуы;
2) осы мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін құжаттардың бірінің болмауы;
3) көрінеу жалған құжаттама беру.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
Мемлекеттік қызмет Орталық арқылы жүзеге асырылған кезде аудандық бөлім жоғарыда көрсетілген себептер бойынша бас тарту себебін жазбаша жауаппен дәлелдейді және құжаттар пакетін алғаннан кейін он үшінші жұмыс күні құжаттарды қайтарады және кейін тұтынушыға беру үшін бас тарту себебін көрсете отырып, Орталыққа хабарлама жібереді.

10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в районный отдел или Центр.
При обращении потребителя государственной услуги в Центр, инспектор Центра принимает заявление и необходимые документы, указанные в пункте 13 настоящего Регламента, от потребителя, и принятые документы направляет в районный отдел;
Факт отправки пакета документов из Центра в районный отдел фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги.
При обращении потребителя в районный отдел специалист районного отдела принимает заявление и необходимые документы, указанные в пункте 13 настоящего Регламента, фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в районном отделе собственной информационной системы), регистрирует заявление в журнале входящей корреспонденции выезжает к месту проживания потребителя и составляет акт обследования жилищных и других материально бытовых условий (далее - Акт) согласно приложению 6, передает социальному работнику по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
2) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах выносит заключение о потребности в специальных социальных услугах и передает специалисту районного отдела;
3) специалист районного отдела принятые документы, Акт и заключение о потребности в специальных социальных услугах направляет в Управление для принятия решения о выдаче направления на социальное обслуживание;
4) специалист канцелярии Управления полученные от районного отдела пакет документов регистрирует в журнале входящей корреспонденции и передает на рассмотрение руководителю Управления;
5) руководитель Управления отписывает ответственному исполнителю;
6) ответственный исполнитель направляет пакет документов в комиссию по направлению граждан на оказание социального обслуживания на дому для принятия решения о выдаче направления на оказание социального обслуживания либо об отказе;
7) комиссия по направлению граждан на оказание социального обслуживания на дому рассматривает поступивший пакет документов и принимает решение о направлении на социальное обслуживание на дому, либо об отказе;
8) ответственный исполнитель подготавливает и передает для подписания руководителю Управления уведомление районному отделу о решении комиссии по направлению граждан на оказание социального обслуживания на дому;

10. Мемлекеттік қызмет тұтынушыдан мемлекеттік қызмет алу үшін өтініш алған сәттен бастап көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін келесі кезеңдер бойынша көрсетіледі:
1) тұтынушы арызды аудандық бөлімге немесе Орталыққа береді.
Мемлекеттік кызметтің тұтынушысы Орталыққа жүгінген кезде Орталықтың инспекторы тұтынушыдан өтініш пен осы Регламенттің 13 тармағында айқындалған қажетті құжаттарды қабылдайды, қабылданған құжаттарды аудандық бөлімге жібереді;
Орталықтан аудандық бөлімге жіберілетін құжаттар пакетін жіберу фактісі мемлекеттік қызметті көрсету процессінде құжаттардың жылжуын бақылауға мүмкіндік беретін сканер штрихкод көмегімен белгіленеді.
Тұтынушы аудандық бөлімге жүгінген жағдайда аудандық бөлімінің бас маманы өтініш пен осы Регламенттің 13 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қабылдап, Орталықтың ақпараттық жүйесінде (аудандық бөлімде жеке ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) белгілейді, кіріс құжаттары журналында өтінішті тіркеп, тұтынушының тұрғылықты жеріне барып пәтер-үй жағдайы мен материалдық тұрмыстық жағдайын тексеру актісін (бұдан-әрі - Акт) осы Регламенттің 6 қосымшаға сәйкес жасап арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкерге береді;
2) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік жөніндегі қорытынды дайындап аудандық бөлімінің маманына береді;
3) аудандық бөлімінің маманы қабылданған құжаттар мен арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік жөніндегі қорытындысын әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдама беру жөнінде шешім қабылдау үшін Басқармаға жібереді;
4) Басқарма кеңсесінің маманы аудандық бөлімінен қабылдаған өтініш пен құжаттарды кіріс корреспонденциясы журналында тіркеп, Басқарма басшысының қарауына береді;
5) Басқарма басшысы жауапты орындаушының атқаруына береді;
6) жауапты орындаушы әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдама беру немесе бас тарту жөнінде шешім қабылдау үшін құжаттар пакетін азаматтарға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге жолдама беру жөніндегі комиссияға жібереді;
7) азаматтарға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге жолдама беру жөніндегі комиссия келіп түскен құжаттарды қарап, арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе бас тарту жөнінде шешім қабылдайды;
8) жауапты орындаушы аудандық бөлімге үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге жолдама беру жөніндегі комиссияның шешімі жөнінде хабарламаны дайындап, Басқарма басшысына қол қоюына береді;

9) руководитель Управления подписывает уведомление районному отделу о решении комиссии по направлению граждан на оказание социального обслуживания на дому, затем ответственный исполнитель передает документы в районный отдел;
10) специалист районного отдела направляет потребителю уведомление об оформлении документов на оказание социального обслуживания на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
При обращении потребителя государственной услуги в Центр, специалист районного отдела направляет результата оказания государственной услуги в Центр, при этом фиксируя в информационной системе Центра (в случае отсутствия в районном отделе собственной информационной системы);
11) Центр выдает потребителю уведомление об оформлении документов на оказание социального обслуживания на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги на каждом этапе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Инспектор Центра или специалист районного отдела принимает заявление и необходимые документы, регистрирует заявление в журнале входящей корреспонденции.
После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
1) в районном отделе – талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
2) в Центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
13. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) письменное заявление потребителя, а для несовершеннолетних и недееспособных лиц - письменное заявление законного представителя (один из родителей, опекун, попечитель) установленной формы согласно приложению 5 к настоящему Регламенту;
2) копию свидетельства о рождении ребенка или удостоверение личности;
3) документ подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
4) копию справки об инвалидности (для престарелых не требуется);
5) копию выписки из ИПР (для престарелых не требуется);
6) для лиц пенсионного возраста - пенсионное удостоверение;

9) Басқарма басшысы аудандық бөлімге үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге жолдама беру жөніндегі комиссияның шешімі жөніндегі хабарламаға қол қояды, одан кейін жауапты орындаушы құжаттарды аудандық бөлімге жібереді;
10) аудандық бөлімінің маманы тұтынушыға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап жібереді;
Тұтынушы Орталыққа жүгінген жағдайда аудандық бөлімінің маманы Орталыққа мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жібереді, бұл ретте Орталықтың ақпараттық жүйесінде (аудандық бөлімде жеке ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) белгілейді;
11) Орталық тұтынушыға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап жібереді.
11. Әр кезеңде мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерден тұрады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процессіндегі әрекет
(өзара әрекеттестік) тәртібін сипаттау
12. Орталықтың инспекторы немесе аудандық бөлімінің маманы өтінішпен керекті құжаттарды қабылдайды және өтінішті кіріс құжаттар жорналында тіркейді;
барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға:
1) аудандық бөлімде – өтініш берушінің тіркелген және мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі;
2) Орталықта:
өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсырады:
1) тұтынушының жазбаша өтініші, ал кәмелеттік жасқа толмаған және әрекетке қабілетсіз адамдарға – заңды өкілінің (баланың ата-анасының біреуінің, қамқоршысының, қорғаншының) бекітілген нысандағы жазбаша өтініші (5 қосымша) немесе медициналық ұйымның қолдаухаты;
2) баланың туу туралы куәлігі немесе тұтынушының жеке сәйкестендіру нөмірі бар (ЖСН) жеке куәлігі;
3) тұрғылық жері бойынша анықтама немесе азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі;
4) мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
5) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзіндінің көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
6) зейнеткер жастағы адамдар үшін – зейнеткер куәлігі;

7) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним - удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату.
14. Предоставляемые потребителем сведения являются конфиденциальными, за исключением случаев, предусматривающих предоставление сведений Управлением в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
1) инспектор Центра;
2) специалист районного отдела;
3) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
4) специалист канцелярии Управления;
5) ответственный исполнитель;
6) комиссия по направлению граждан на социальное обслуживание на дому;
7) руководитель Управления.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 4 к настоящему Регламенту.
18. Форма уведомления об оформлении документов на оказание социального обслуживания на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей инвалидов, нуждающихся в постоянном уходе и помощи, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги приведена в приложении 7 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
19. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание на дому для одиноких, одиноко
проживающих престарелых, инвалидов
и детей инвалидов, нуждающихся в
постороннем уходе и помощи»
Адреса и график работы
Управления занятости и социальных программ города
Алматы и районных отделов занятости и
социальных программ
№ п/п
Наименование
Юридический адрес (город, район, улица, № дома (кв.), адрес электронной почты)
Код города и номер телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Управление занятости и социальных программ города Алматы
город Алматы, улица Кунаева, 122
depart_zan@ mail.ru
8-727 261-67-78261-52-02
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов за исключением выходных и праздничных дней (выходной- суббота и воскресенье)
2
Алатауский районный отдел
Алатауский район, микрорайон Шанырак-2,улица Жанкожа батыра, 26
alatau_zan09@mail.ru
8-727 395-36-40
3
Алмалинский районный отдел
Алмалинский район, улица Шевченко, 89 alm_soc@mail.ru
8-727 267-45-80
4
Ауэзовский районный отдел
Ауэзовский район,

7) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi және соларға теңестiрiлген адамдар үшін Ұлы Отан соғысының мүгедегі, қатысушысы және соларға теңестiрiлген адамдардың мәртебесін растайтын куәлік.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары қайтарылуға тиіс.
14. Тұтынушы тапсырған мәліметтер Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген тәртіп бойынша Басқармаға мәліметтерді беруді қарастыратын жағдайларды ескермегенде құпия болып табылады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету процессінде келесі ҚФБ қатысады:
1) Орталықтың инспекторы;
2) аудандық бөлімінің маманы;
3) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
4) Басқарма кеңсесінің маманы;
5) жауапты орындаушы;
6) азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жіберу жөніндегі комиссия;
7) Басқарманың басшысы.
16. Әр әкімшілік әрекеттердің орындау мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (үдерістерінің) жүйелігі мен өзара әрекеттерінің мәтіндік кестелік көрінісі осы Регламенттің 3 қосымшасында келтірілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекетінің логикалық жүйелілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты бейнелейтін сызба осы Регламенттің 4 қосымшасында келтірілген.
18. Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды рәсімдеу туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың нысаны осы Регламенттің 7 қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін қызметтік
тұлғалардың жауапкершілігі
19. Қызметтік тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында қабылдаған шешімдер және әрекеттері (әрекетсіздіктер) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көрсетілетін тәртіпте жауапкершілікке тартылады.
Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға,
бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне
мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға
үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды
ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар
басқармасы мен аудандық жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінің
мекен-жайлары мен жұмыс кестелері
№ р/с Атауы Заңды мекенжайы
(қала, аудан, көше, үй (пәтер) №, электронды пошта мекен-жайы)
Қала коды және телефон нөмірі Жұмыс кестесі
1 2 3 4 5
1
Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
Алматы қаласы,
Қонаев көшесі, 122
depart_zan@mail.ru
8-727
261-67-78
261-52-02
Демалыс және мерекелік күндерді қоспағанда, аптасына бес күн, сағат 9-00-дан 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін
2
Алатау аудандық бөлімі
Алматы қаласы,
Алатау ауданы, Шаңырак-2 шағынауданы,
Жанқожа батыр көшесі, 26alatay_zan09@mail.ru
8-727
299-87-79
3
Алмалы аудандық бөлімі
Алматы қаласы,
Алмалы ауданы,
Шевченко көшесі, 89
alm_soc@mail.ru
8-727
267-45-80
4
Әуезов аудандық бөлімі
Алматы қаласы,
Әуезов ауданы,

3. Опреде- ление потреб- ности в специ- альных соци- альных услугах
5. Прием доку- мен- тов, реги- стра- ция
6.Рас- смот- рение доку- ментов
7. Подго- товка доку- ментов на рас- смотре- ние комис- сии по направ- лению граждан на соци- альное обслу- живание на дому
8. Рас- смот- рение доку- мен- тов
4.
Форма завер- шения (дан- ные, до- кумент, органи- зацион- но-рас- поряди- тельное решение)
Пере- дача в рай- онный от- дел, выда- ча пот- реби- телю рас- писки о при- еме доку- мен- тов
Переда- ча до- кумен- тов соци- альному работ- нику по оценке и опре- делению потреб- ности в специ- альных соци- альных услугах
Выносит заклю- чение о потреб- ности в специ- альных соци- альных услу- гах, пере- дача заклю- чения и доку- ментов специ- алисту район- ного отдела
Пере- дача на рас- смот- рение на- чаль- нику Управ- ления
Нап- равле- ние на испол- нение ответ- ствен- ному испол- нителю
Переда- ча до- кумен- тов на рас- смотре- ние ко- миссии по направ- лению граждан на соци- альное обслу- живание на дому
При- нятие реше- ния о на- прав- лении на соци- аль- ное об- слу- жива- ние на дому либо об отка- зе
5.
Сроки испол- нения
1 рабо- чий день
1 рабо- чий день
2 рабо- чих дня
1 рабо- чий день
1 рабо- чий день
1 рабочий день
1 рабо- чий день
6.
Наиме- нование дейст- вия (про- цесса, проце- дуры опера- ции) их описа- ние
4. Прием от со- циаль- ного работ- ника по оценке и опре- делению потреб- ности в специ- альных соци- альных услугах заклю- чения и доку- ментов
10. Подпи- сание уве- домле- ния район- ному отделу о ре- шении комис- сии по нап- равле- нию граж- дан на соци- альное обслу- жива- ние на дому
9. Подго- товка уведом- ления район- ному отделу о решении комис- сии по направ- лению граждан на соци- альное обслу- живание на дому
7.
Форма завер- шения (дан- ные, доку- мент, органи- зацион- но-рас- поряди- тельное решение)
Переда- ча до- кумен- тов в Управ- ления для приня- тия решения
Пере- дача уве- дом- ления ответ- ствен- ному испол- нителю
Переда- ча на- чальни- ку Управ- ления уведом- ления для подпи- сания
8.
Сроки исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день
2 рабочих дня
9.

3. Арнаулы әлеумет
тік қызмет
терге қажет
тілікті анықтау
5. Құжат
тарды қабылдап, тіркеу
6. Құжат
тарды қарау
7. Үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге азаматтар
ға жолдама беру жөніндегі комиссия қарауына құжаттарды дайындау
8. Құжаттарды қарастыру
4.
Қорытын
ды нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық-жарлық шешім)
Аудандық бөлімге жіберу, тұтынушыға мемлекеттік қызметті, тиісті құжат
тарды қабылда
ғаны туралы қолхат беру
Арнаулы әлеуметтік қызмет
терге қажет
тілікті бағалау мен айқын
дау жөнін
дегі әлеуметтік қызмет
керге құжат
тарды беру
Арнаулы әлеумет
тік қызмет
терге қажет
тілік туралы қорытынды шығару
Басқарма басшысының қарауына беру
Жауапты орындау
шының атқаруы
на жіберу
Үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге азамат
тарға жолдама беру жөніндегі комиссия қарауына құжаттарды беру
Үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге жолдама беру немесе бас тарту туралы шешім қабылдау
5.
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
6.
Қызмет
тің атауы (процес
тің, операцияның рәсім
дері)
4. Арнаулы әлеуметтік қызмет
терге қажеттілікті бағалау мен айқын
дау жөнін
дегі әлеуметтік қызмет
керден құжат
тарды қабыл
дау
10. Аудандық бөлімге Үйде әлеумет
тiк қызмет көрсе
туге жолдама беру жөнін
дегі комиссияның шешімі жөнін
дегі хабарла
маға қол қою
9. Аудандық бөлімге Үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге жолдама беру жөніндегі комиссия
ның шешімі жөніндегі хабарлама дайындау
7.
Қорытын
ды нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық-жарлық шешім)
Басқар
маға шешім қабыл
дау үшін құжат
тарды жолдама хатпен бірге беру
Хабарла
маны жауапты орындау
шыға беру
Басқарма басшысына қол қоюға жіберу
8.
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2 жұмыс күні
9.

13. Прием от рай- он- ного отде- ла ре- зуль- тата ока- зания госу- дар- ственной услу- ги
12. Прием от Управ- ления доку- ментов
11. Прием от началь- ника Управ- ления уведом- ления
10
Выда- ча пот- реби- телю уве- дом- ление либо моти- виро- ван- ный ответ об отка- зе
Направ- ление потре- бителю уведом- ления об офор- млении доку- ментов на со- циаль- ное обслу- живание на дому, либо мотиви- рован- ный ответ об отказе, при обраще- нии потре- бителя госу- дарст- венной услуги в Центр, направ- ление резуль- тата оказа- ния госу- дарст- венной услуги в Центр
Направ- ление в район- ный отдел доку- ментов
11
1 рабо- чий день
1 рабочий день
Таблица 2. Варианты использования. Основной
процесс – случай выдачи направления в
медико-социальное учреждение
Действия основного процесса (хода, потока работы)
1.
№ дейст- вия, (хода, потока работы)
1
2
3
4
5
6
7
2.
Наиме- нование СФЕ
Ин- спек- тор цент- ра
Специ- алист район- ного отдела
Соци- альный работ- ник по оценке и опре- делению потреб- ности в специ- альных соци- альных услугах
Специ- алист канце- лярии Управ- ления
На- чаль- ник Управ- ления
Ответ- ствен- ный испол- нитель
Ко- мис- сия по нап- рав- лению граж- дан на соци- аль- ное об- слу- жива- ние на дому
3.
Наиме- нование дейст- вия (про- цесса, проце- дуры опера- ции) их описа- ние
1. Прием доку- мен- тов
2. Прием и реги- страция доку- ментов

13. Аудандық бөлімнен мемлекеттік қызмет көрсету нәтиже
сін алу
12. Басқар
мадан құжат
тарды қабыл
дау
11. Басқарма басшысынан хабарламаны алу
Тұтынушыға хабарла
ма не бас тарту туралы дәлелді жауап жіберу
Тұтыну
шыға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжат
тарды рәсім
деу не бас тарту туралы дәлелді жауап жібере
ді, тұты
нушы орталыққа жүгін
ген жағдай
да орталыққа мемле
кеттік қызмет көрсету нәтиже
сін жібе
реді
Аудандық бөлімге құжаттарды жіберу
10
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2 кесте. Қолдану нұсқасы. Негізгі процесс –
Үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге жолдама беру жағдайы
Негізгі процестердің қызметтері (жұмыстың барысы, ағымы)
1.
Қызметтің №, (жұмыстың барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
6
7
2.
ФҚБ атауы
Орталық
тың инспек
торы
Аудан
дық бөлімінің маманы
Арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер
Кеңсе бөлімі
нің
маманы
Басқарма басшысы
Жауапты
атқарушы
Үйде әлеумет
тiк қызмет көрсе
туге азамат
тарды жіберу жөнін
дегі комиссия
3.
Қызмет
тің атауы (процес
тің, операцияның рәсім
дері)
1.Құжат
тарды қабылдау
2. Құжат
тарды қабыл
дау және тіркеу

3. Опреде- ление потреб- ности в специ- альных соци- альных услугах
5. Прием доку- мен- тов, реги- стра- ция
6. Рас- смот- рение доку- ментов
7. Подго- товка доку- ментов на рас- смот- рение комиссии по направ- лению граждан на соци- альное обслу- живание на дому
8. Рас- смот- рение доку- мен- тов
4.
Форма завер- шения (дан- ные, доку- мент, органи- зацион- но-рас- поряди- тельное реше- ние)
Пере- дача в рай- онный от- дел, выда- ча пот- реби- телю рас- писки о при- еме доку- мен- тов
Переда- ча доку- ментов соци- альному работ- нику по оценке и опреде- лению потреб- ности в специ- альных соци- альных услугах
Выносит заклю- чение о потреб- ности в специ- альных соци- альных услу- гах, переда- ча за- ключе- ния и доку- ментов специ- алисту район- ного отдела
Пере- дача на рас- смот- рение на- чаль- нику Управ- ления
Нап- равле- ние на испол- нение ответ- ствен- ному испол- нителю
Переда- ча доку- ментов на рас- смотре- ние комис- сии по направ- лению граждан на соци- альное обслу- живание на дому
При- нятие реше- ния о нап- рав- лении на соци- аль- ное об- слу- жива- ние на дому
5.
Сроки испол- нения
1 рабо- чий день
1 рабочий день
2 рабочих дня
1 рабо- чий день
1 рабо- чий день
1 рабочий дня
1 рабо- чий день
6.
Наиме- нование дейст- вия (про- цесса, проце- дуры опера- ции) их описа- ние
4. Прием от соци- ального работ- ника по оценке и опре- делению потреб- ности в специ- альных соци- альных услугах заклю- чения и доку- ментов
10. Подпи- сание уве- домле- ния район- ному отделу о ре- шении комис- сии по нап- равле- нию граж- дан на соци- альное обслу- жива- ние на дому
9. Подго- товка уведом- ления район- ному отделу о решении комиссии по направ- лению граждан на соци- альное обслу- живание на дому
7.
Форма завер- шения (дан- ные, доку- мент, органи- зацион- но-рас- поряди- тельное решение)
Переда- ча доку- ментов в Управ- ления для приня- тия решения
Пере- дача уве- домле- ния ответ- ствен- ному испол- нителю
Переда- ча на- чальни- ку Управ- ления уведом- ления для подпи- сания
8.
Сроки испол- нения
1 рабочий день
1 рабо- чий день
2 рабочих дня
9.

3. Арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті анықтау
5. Құжаттарды қабылдап, тіркеу
6. Құжаттарды қарау
7. Үйде әлеумет
тiк қызмет көрсетуге азаматтарға жолдама беру жөніндегі комиссия қарауына құжат
тарды дайындау
8. Құжат
тарды қарас
тыру
4.
Қорытын
ды нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық-жарлық шешім)
Аудандық бөлімге жіберу, тұтынушыға мемлекеттік қызметті, тиісті құжаттарды қабылда
ғаны туралы қолхат беру
Арнау
лы әлеу
меттік қызметтерге қажет
тілік
ті баға
лау мен айқын
дау жөнін
дегі әлеу
меттік қызметкерге құжат
тарды беру
Арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік туралы қорытынды шығару
Басқарма басшысының қарауына беру
Жауапты орындау
шының атқа
руына жіберу
Үйде әлеумет
тiк қызмет көрсетуге азаматтарға жолдама беру жөніндегі комиссия қарауына құжат
тарды беру
Үйде әлеумет
тiк қызмет көрсе
туге жолдама беру туралы шешім қабылдау
5.
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
6.
Қызмет
тің атауы (процес
тің, операцияның рәсім
дері)
4. Арнау
лы әлеу
меттік қызметтерге қажет
тілік
ті баға
лау мен айқын
дау жөнін
дегі әлеу
меттік қызметкерден құжат
тарды қабыл
дау
10. Аудандық бөлімге Үйде әлеумет
тiк қызмет көрсе
туге жолдама беру жөнін
дегі комиссия
ның шешімі жөнін
дегі хабарла
маға қол қою
9. Аудандық бөлімге Үйде әлеумет
тiк қызмет көрсетуге жолдама беру жөніндегі комиссия
ның шешімі жөніндегі хабарлама дайындау
7.
Қорытын
ды нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық-жарлық шешім)
Басқармаға шешім қабыл
дау үшін құжат
тарды жол
дама хатпен бірге беру
Хабарла
маны жауапты орындау
шыға беру
Басқарма басшысына қол қоюға жіберу
8.
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2 жұмыс күні
9.

13. Прием от рай- онно- го от- дела ре- зуль- тата ока- зания госу- дар- ственной услу- ги
12. Прием от Управ- ления доку- ментов
11. Прием от началь- ника Управ- ления уведом- ления
10
Выда- ча пот- реби- телю уве- дом- ления
Направ- ление потре- бителю уведом- ление об офор- мление доку- ментов на соци- альное обслу- живание на дому, при обра- щении потре- бителя госу- дарст- венной услуги в Центр, направ- ление резуль- тата ока- зания госу- дарст- венной услуги в Центр
Направ- ление в район- ный отдел доку- ментов
11
1 рабо- чий день
1 рабочий день
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный
процесс – случай отказа в направлении в
медико-социальное учреждение
Действия основного процесса (хода, потока работы)
1.
№ дей- ствия, (хода, потока работы)
1
2
3
4
5
6
7
2.
Наиме- нование СФЕ
Ин- спек- тор цент- ра
Специ- алист район- ного отдела
Соци- альный работ- ник по оценке и опреде-лению потреб-ности в специ- альных соци- альных услугах
Специ-алист канце-лярии Управ-ления
На- чаль- ник Управ-ления
Ответ- ствен- ный испол- нитель
Ко- мис- сия по на- прав- лению граж-дан на соци-аль- ное об- слу- жива- ние на дому
3.
Наиме- нование дейст- вия (про- цесса, проце- дуры опера- ции) их описа- ние
1. Прием доку- мен- тов
2. Прием и реги- страция доку- ментов

13. Аудандық бөлімнен мемлекеттік қызмет көрсету нәтиже
сін алу
12. Басқармадан құжат
тарды қабыл
дау
11. Басқарма басшысынан  хабарламаны алу
Тұтынушыға хабарла
ма жіберу
Тұтынушыға МӘМ-ге құжат
тарды рәсім
деу туралы хабар
лама жібереді, тұтынушы орта
лыққа жүгін
ген жағдайда орта
лыққа мемле
кеттік қызмет көр
сету нәтижесін жібереді
Аудандық бөлімге құжат
тарды жіберу
10
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
3 кесте. Қолдану нұсқасы.
Балама процесс – Үйде әлеуметтiк
қызмет көрсетуге жолдама беруден бас тарту жағдайы
Негізгі процестердің қызметтері (жұмыстың барысы, ағымы)
1.
Қызмет
тің №, (жұмыс
тың барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
6
7
2.
ФҚБ атауы
Орталық
тың инспек
торы
Аудан
дық бөлімінің маманы
Арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер
Кеңсе бөлімі
нің
маманы
Басқарма басшысы
Жауапты атқарушы
Үйде әлеумет
тiк қызмет көрсетуге азаматтарды жіберу жөніндегі комиссия
3.
Қызмет
тің атауы (процес
тің, операцияның рәсім
дері)
1.Құжат
тарды қабылдау
2. Құжат
тарды қабыл
дау және тіркеу

3. Опреде-ление потреб-ности в специ- альных соци- альных услугах
5. Прием доку- мен- тов, реги- стра- ция
6.Рас-смот- рение доку- ментов
7. Подго- товка доку- ментов на рас- смотре-ние комис- сии по направ- лению граждан на со- циаль- ное об- служи- вание на дому
8. Рас- смот- рение доку- мен- тов
4.
Форма завер- шения (дан- ные, доку- мент, органи- зацион-но-рас-поряди-тельное решение)
Пере- дача в рай- онный от- дел, выда- ча пот- реби- телю рас- пис- ки о при- еме доку- мен- тов
Переда- ча доку- ментов соци- альному работ- нику по оценке и опре- делению потреб- ности в специ- альных соци- альных услугах
Выносит заклю- чение о потреб- ности в специ- альных соци- альных услу- гах, переда- ча заклю- чения и доку- ментов специ- алисту район- ного отдела
Пере- дача на рас- смот- рение на- чаль- нику Управ- ления
Нап- равле- ние на испол- нение ответ- ствен- ному испол- нителю
Переда- ча до- кумен- тов на рас- смотре- ние ко- миссии по нап- равле- нию граждан на соци- альное обслу- живание на дому
При- нятие реше- ния об отка- зе
5.
Сроки испол- нения
1 рабо- чий день
1 рабочий день
2 рабочих дня
1 рабо- чий день
1 рабо- чий день
1 рабочий дня
1 рабо- чий день
6.
Наиме- нование дейст- вия (про- цесса, проце- дуры опера- ции) их описа- ние
4. Прием от соци- ального работ- ника по оценке и оп- ределе- нию потреб- ности в специ- альных соци- альных услугах заклю- чения и доку- ментов
10. Под- писа- ние уве- дом- ления район- ному от- делу о реше- нии комис- сии по нап- равле- нию граж- дан на соци- альное обслу- жива- ние на дому
9. Подго- товка уведом- ления район- ному отделу о решении комис- сии по направ- лению граждан на соци- альное обслу- живание на дому
7.
Форма завер- шения (дан- ные, доку- мент, органи- заци- онно- распо- ряди- тельное решение)
Переда- ча доку- ментов в Управ- ления для приня- тия решения
Пере- дача уве- домле- ния ответ- ствен- ному испол- нителю
Переда- ча началь- нику Управ- ления уведом- ления для подпи- сания
8.
Сроки испол- нения
1 рабочий день
1 рабо- чий день
2 рабочих дня
9.
13. Прием от рай- онно- го отде- ла ре- зуль- тата ока- зания госу- дар- ственной услу- ги
12. Прием от Управ- ления доку- ментов
11. Прием от началь- ника Управ- ления уведом- ления
Выда- ча пот- реби- телю моти- виро- ван- ного отве- та об отка- зе
Направ- ление потре- бителю мотиви- рован- ного ответа об отказе, при обраще- нии потре- бителя госу- дарст- венной услуги в Центр, направ- ление резу- льтата оказа- ния госу- дарст- венной услуги в Центр
Направ- ление в район- ный отдел доку- ментов
1 рабо- чий день
1 рабочий день
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание на дому для одиноких, одиноко
проживающих престарелых, инвалидов
и детей инвалидов, нуждающихся в
постороннем уходе и помощи»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание на дому для одиноких, одиноко
проживающих престарелых, инвалидов
и детей инвалидов, нуждающихся в
постороннем уходе и помощи»
В __________________________________________________________
(наименование субъекта надомного обслуживания)
Ф.И.О. ___________________________________________________________
Дата рождения ____________________________________________________
Адрес проживания __________________________________________________
Номер телефона (домашний, мобильный)_______________________________
Категория инвалидности (при наличии) _________________________________
Совместно проживающие члены семьи (указать Ф.И.О., родство):
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
З А Я В Л Е Н И Е
Прошу взять на учет ____________________________________ для
(указать Ф.И.О. получателя услуг)
предоставления специальных социальных услуг в условиях на дому.
С порядком и условиями оказания специальных социальных услуг
в условиях на дому ознакомлен (а).
Прилагаю следующие документы:
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись _______________ Дата «___» _______ 20___года
Заявление принял ___________________________
(указать Ф.И.О. и должность)
Подпись _________ Дата «___» ________ 20__года
Приложение 6
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание на дому для одиноких, одиноко
проживающих престарелых, инвалидов и детей
инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе
и помощи»
АКТ № ___
обследования жилищных и других
материально-бытовых условий *
1. Ф.И.О. получателя услуг ________________________________________
2.Дата рождения «___» ___________ ______ года

3. Арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті анықтау
5. Құжат
тарды қабылдап, тіркеу
6. Құжат
тарды қарау
7. Үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге азамат
тарға жолдама беру жөніндегі комиссия қарауына құжаттарды дайындау
8. Құжат
тарды қарастыру
4.
Қоры
тынды нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық-жарлық шешім)
Аудандық бөлімге жіберу, тұтынушыға мемлекеттік қызметті,
тиісті құжаттарды қабыл
дағаны туралы қолхат беру
Арнау
лы әлеу
меттік қызметтерге қажет
тілік
ті баға
лау мен айқын
дау жөнін
дегі әлеу
меттік қызметкерге құжат
тарды беру
Арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік туралы қорытынды шығару
Басқарма басшысының қарауына беру
Жауапты орындау
шының атқаруы
на жіберу
Үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге азаматтар
ға жолдама беру жөніндегі комиссия қарауына құжаттарды беру
Үйде әлеумет
тiк қызмет көрсетуге жолдама беруден бас тарту туралы шешім қабылдау
5.
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
6.
Қызмет
тің атауы (процес
тің, операцияның рәсім
дері)
4. Арнау
лы әлеу
меттік қызметтерге қажет
тілік
ті баға
лау мен айқын
дау жөнін
дегі әлеу
меттік қызметкерден құжат
тарды қабыл
дау
10. Аудандық бөлімге Үйде әлеумет
тiк қызмет көрсе
туге жолдама беру жөнін
дегі комиссияның шешімі жөнін
дегі хабарла
маға қол қою
9. Аудандық бөлімге Үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге жолдама беру жөніндегі комиссия
ның шешімі жөніндегі хабарлама дайындау
7.
Қорытын
ды нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық-жарлық шешім)
Басқармаға шешім қабыл
дау үшін құжат
тарды жолда
ма хатпен бірге беру
Хабарла
маны жауапты орындау
шыға беру
Басқарма басшысына қол қоюға жіберу
8.
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2 жұмыс күні
9.
13. Аудандық бөлімнен мемлекеттік қызмет көрсету нәтиже
сін алу
12. Басқармадан құжат
тарды қабыл
дау
11. Басқарма басшысынан хабарла
маны алу
Тұтынушыға бас тарту туралы дәлелді жауап жіберу
Тұтынушыға Үйде әлеу
меттiк қызмет көрсе
туге құжат
тарды рәсім
деуден бас тарту туралы дәлел
ді жауап жібереді, тұтынушы орта
лыққа жүгін
ген жағдайда орта
лыққа мемле
кеттік қызмет көрсе
ту нәтижесін жібереді
Аудандық бөлімге құжаттарды жіберу
10
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға,
бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне
мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға
үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды
ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламентіне
4 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде әкімшілік
әрекеттердің логикалық жүйелілігі мен ҚФБ арасындағы
өзара байланысты бейнелейтін сызба
Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға,
бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне
мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға
үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды
ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламентіне
5 қосымша
__________________________________________________
(үйде қызмет көрсететін ұйымның атауы)
Т.А.Ә.______________________________________________________________
Туған күні ______ жылы «____»_______________________________________
Тұратын жері _______________________________________________________
Телефон нөмірі (үйдің, ұялы)_______________________________________
Мүгедектік санаты (болған жағдайда__________________________________
Бірге тұратын отбасы мүшелері (Т: А. Ә., туыстығын көрсету керек)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
ӨТІНІШ
_______________________________________________________
(қызмет алушының Т.А.Ә. көрсету керек)
үйде арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету үшін есепке алуыңызды
сұраймын.
Үйде арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету тәртібімен және шарттарымен таныстым.
Мынадай құжаттарды қоса беріп отырмын:
_____________________________________
_____________________________________
_____________________________________
_____________________________________
Т.А.Ә. және қолы ______________ күні 20__ жылғы «___» ______
_______________________________________өтінішті қабылдады
(Т.А.Ә. және лауазымын көрсету)
Қолы ___________ күні 20__ жылғы «___» ______
Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға,
бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне
мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға
үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды
ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламентіне
6 қосымша
Тұрғын үй және басқа да материалдық-тұрмыстық
жағдайларды зерттеу
актісі № _____
1. Қызмет алушының Т.А.Ә.________________________________________
2. Туған жылы____________________________________________________

3. Адрес проживания _______________________________________________
4. Номер телефона _________________________________________________
5. Вид и размер пособия (пенсии) __________________________________
6. Семейное положение _____________________________________________
7. Последнее место работы _________________________________________
8. Сведения о детях и близких родственниках (Ф.И.О., место
проживания, место работы, контактные телефоны):
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
9. Условия проживания: ____________________________________________
(благоустроенное / неблагоустроенное жилье)
___________________________________________________________________
(квартира, частный дом, комната в общежитии и другое)
___________________________________________________________________
(указать этаж, количество комнат, наличие санузлов, центрального
отопления, лифта и так далее)
__________________________________________________________________
(другие условия)
10. Наличие приусадебного участка ________________________________
Лицо, составившее акт __________ __________________________
(подпись)         (Ф.И.О., должность)
Дата «___» _________ 20___ года
Примечание: заполняется для престарелых и инвалидов
Приложение 7
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание на дому для одиноких, одиноко
проживающих престарелых, инвалидов
и детей инвалидов, нуждающихся в
постороннем уходе и помощи»
Кому __________________
Адрес__________________
Уведомление
Рассмотрев Ваше заявление на оформление документов на
оказание социального обслуживания на дому сообщаем:
______________________________________________________
______________________________________________________
______________________________________________________
______________________________________________________
______________________________________________________
Подпись руководителя _______________

3. Тұрғылықты мекен-жайы__________________________________________
4. Телефон нөмірі________________________________________________
5. Жәрдемақының (зейнетақының) түрі және мөлшері_________________
6. Отбасылық жағдайы ____________________________________________
7. Соңғы жұмыс орны _____________________________________________
8. Балалары және жақын туыстары туралы мәлімет (Т.А.Ә., тұратын жері,
жұмыс орны, байланыс телефондары) __________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
9. Тұрмыс жағдайы___________________________________________________
(жақсы жабдықталған / жабдықталмаған тұрғын үй)
____________________________________________________________________
(пәтер, жеке үй, жатақханадағы бөлме және басқа)
____________________________________________________________________
(нешінші қабат екенін, бөлме санын, сантораптардың болуын, орталықтан
жылытыла ма екендігін, лифтінің болуын және басқаны көрсету)
____________________________________________________________________
(басқа да жағдайлар)
10. Аулалық учаскенің болуы ________________________________________
Актіні жазған адам ______________ ___________________________________
(қолы)                (Т.А.Ә., лауазымы)
Күні 20___ жылғы «___»_________
Ескертпе: Қарттар мен мүгедектер үшін толтырылады.
Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға,
бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне
мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға
үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды
ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламентіне
7 қосымша
Кімге _____________________________
Мекен-жайы_______________________
Хабарлама
Сіздің үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу
жөніндегі өтінішіңізді қарап, келесіні хабарлаймыз:__________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшының қолы____________________