О социальной помощи на возмещение затрат на проезд в город Санкт-Петербург гражданам, работавшим на предприятиях, в учреждениях и организациях города Ленинграда в период его блокады и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", проживающим в городе Алматы
Решение ХI сессии Маслихата города Алматы V созыва от 12 декабря 2012 года N 82. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 8 января 2013 года за N 960. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 9 октября 2020 года N 488
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 09.10.2020 № 488 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 55 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Алматы V-го созыва РЕШИЛ:
1. Установить социальную помощь на возмещение затрат на проезд в город Санкт-Петербург гражданам, работавшим на предприятиях, в учреждениях и организациях города Ленинграда в период его блокады и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", проживающим в городе Алматы (далее – социальная помощь).
2. Социальная помощь предоставляется лицам, указанным в пункте 1 настоящего решения, в размере полной стоимости осуществленного проезда в город Санкт-Петербург и обратно ежегодно на воздушном или железнодорожном транспорте путем перечисления на их текущие счета в банках второго уровня.
3. Для получения социальной помощи лица, указанные в пункте 1 настоящего решения, обращаются в Управления занятости и социальных программ города Алматы с заявлением и приложением следующих документов:
1) копия документа, удостоверяющая личность заявителя, с наличием индивидуального идентификационного номера;
2) регистрационный номер налогоплательщика;
3) копия удостоверения к медали "За оборону Ленинграда" и к знаку "Житель блокадного Ленинграда";
4) билеты, подтверждающие стоимость проезда;
5) сведения об открытии текущего банковского счета.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по социальным вопросам и общественному согласию маслихата города Алматы И. Ли и первого заместителя акима города Алматы М. Мукашева (по согласованию).

Қоршаудағы кезенінде Ленинград қаласының кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен әрі "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған Алматы қаласында тұратын азаматтарға Санкт-Петербург қаласына баруға кететін шығындарды өтеуге арналған әлеуметтік көмек туралы
V сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХІ сессиясының 2012 жылғы 12 желтоқсандағы № 82 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2013 жылғы 8 қаңтарда N 960 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2020 жылғы 9 қазандағы № 488 шешiмiмен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 09.10.2020 № 488 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 55 бабының 1 тармағының 5) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына сәйкес V сайланған Алматы қаласы мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоршаудағы кезеңінде Ленинград қаласының кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен әрі "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған Алматы қаласында тұратын азаматтарға Санкт-Петербург қаласына баруға кететін шығындарды өтеуге арналған әлеуметтік көмек (бұдан әрі - әлеуметтік көмек) белгіленсін.
2. Әлеуметтік көмек осы шешімнің 1 тармағында көрсетілген тұлғаларға, екі жылда бір рет Санкт-Петербург қаласына әуе немесе темiр жол көлігі арқылы барып, қайта келуінің құны толық мөлшерде екінші деңгейдегі банктердегі олардың есеп шоттарына аудару жолымен көрсетіледі.
3. Осы шешімнің 1 тармағында көрсетілген тұлғалар әлеуметтік көмек алу үшін, тұрғылықты жері бойынша Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына келесі құжаттарымен қоса өтініш береді:
1) өтініш иесінің жеке бірыңғай нөмірі бар жеке басын куәландыратын куәлігінің көшірмесі;
2) салық төлеушінің тіркелу нөмірі;
3) "Ленинградты қорғағаны үшiн" және "Құрсаудағы Ленинград тұрғыны" медальдары куәліктерінің көшірмесі;
4) жол құнын растайтын билеттер;
5) ағымдағы банк шотын ашқаны туралы мәліметтер.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының әлеуметтік мәселелер және қоғамдық келісім жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы И. Лиге және Алматы қаласы әкімінің бірінші орынбасары М. Мұқашевқа жүктелсін.(келісім бойынша)

5. Секретарю маслихата города Алматы Мукашеву Т.Т. произвести государственную регистрацию нормативного правового акта в Департаменте юстиции города Алматы.
6. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции города Алматы и вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель
ХI-й сессии маслихата
города Алматы V-го созыва
А. Шардинов
Секретарь
маслихата города Алматы
V-го созыва
Т. Мукашев
Согласовано:
Начальник Управления занятости
и социальных программ города Алматы А. Кульмаханов
Первый заместитель акима
города Алматы М. Мукашев
Начальник Управления экономики и
бюджетного планирования города Алматы С. Кабдулов
Заведующая юридическим отделом
аппарата акима города Алматы А. Касымова

5. Алматы қаласы мәслихатының хатшысы Т.Т. Мұқашевқа нормативтік құқықтық актіні Алматы қаласы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткізу жүктелсін.
6. Осы шешім Алматы қаласы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
V сайланған Алматы қаласы
мәслихаты ХI сессиясының
төрағасы
А. Шардинов
V сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы
Т. Мұқашев
Келісілді:
Алматы қалалық Жұмыспен
қамту және әлеуметтік бағдарламалар
басқармасының бастығы Ә. Құлмаханов
Алматы қаласы әкімінің
бірінші орынбасары М. Мұқашев
Алматы қаласы Экономика
және бюджеттік жоспарлау
басқармасының бастығы С. Қабдолов
Алматы қаласы әкімі аппараты
заң бөлімінің меңгерушісі А. Қасымова