О бюджете Аккайынского района на 2013-2015 годы
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2012 года N 9-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 11 января 2013 года N 2055. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 10 марта 2015 года N 5.2.1-13/45)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 10.03.2015 N 5.2.1-13/45).
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Аккайынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккайынского района на 2013-2015 годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы - 1 809 845 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 243 654 тысяч тенге,
неналоговым поступлениям - 3 227 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 25 695 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 1 537 269 тысяч тенге;
2) затраты - 1 825 291,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 28 770,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 31 158 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов - 2 387,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 4 980 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 4 980 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - -49 197,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита - 49 197,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 11.07.2013 N 14-2; от 11.09.2013 N 15-1; от 16.10.2013 N 16-1; 10.12.2013 N 18-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
1-1. Предусмотреть в расходах районного бюджета возврат неиспользованных целевых трансфертов, выделенных в 2012 финансовом году, в сумме 1803,5 тысяч тенге по бюджетной программе 459.006.000 "Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов", за счет свободных остатков бюджетных средств на начало 2013 финансового года.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2013 N 10-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Установить, что доходы районного бюджета формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:

2013-2015 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 9-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 11 қаңтарда N 2055 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихаты аппаратының 2015 жылғы 10 наурыздағы N 5.2.1-13/45 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихаты аппаратының 10.03.2015 N 5.2.1-13/45 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6-бабына сәйкес, Аққайың аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті 123-қосымшаларға келісті сәйкесінше бекітілсін, соның ішінде 2013 жылға мына көлемде:
1) кірістер -1 809 845 мың теңге,
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 243654 мың теңге,
салықтық емес түсімдер - 3227 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 25 695 мың теңге;
трансферттердің түсімі - 1 1537 269 мың теңге;
2) шығындар - 1 825 291,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 28 770,8 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 31 158 мың теңге,
бюджеттік кредиттерді өтеу - 2 387, 2 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 4 980 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 4 980 мың теңге,
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - -49 197,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 49 197,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 10.12.2013 N 18-1 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
1-1. Бюджеттік бағдарлама бойынша 459.006.00 "Пайдаланбаған (толық пайдаланбаған) нысаналы трансферттерді қайтару" 2012 қаржылық жылы бөлінген нысаналы трансферттер 1803,5 мың теңге сомада 2013 қаржылық жыл басына бюджеттік қаражатын бос қалдық есебінен пайдаланбаған нысаналы трансферттерді қайтару аудандық бюджеттік шығындары қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 29.03.2013 N 10-1 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджет кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:

1) социальный налог;
2) налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
3) земельный налог;
4) единый земельный налог;
5) налог на транспортные средства;
6) фиксированный налог;
7) акцизы на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
8) плата за пользование земельными участками;
9) сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
10) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
11) сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
12) сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящего судна;
13) сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
14) сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
15) плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения и в населенных пунктах;
16) государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходы от коммунальной собственности:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района;
другие доходы от коммунальной собственности района;
2) другие неналоговые поступления в бюджет района.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
1) поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.
5. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из областного бюджета в бюджет района в сумме 1 415 894 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2013 год целевые трансферты в общей сумме 121 375 тысяч тенге, в том числе:
1) 3 828 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
2) 32 019 тысяч тенге на проведение противоэпизоотических мероприятий;
3) 17 796 тысяч тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
4) 12 291 тысяч тенге на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан № 1118 от 7 декабря 2010 года, в том числе:
12 291 тысяч тенге на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;

1) әлеуметтік салық;
2) заңды және жеке тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
3) жер салығы;
4) бірыңғай жер салығы;
5) көлік құралдарына салынатын салық;
6) тіркелген салығы;
7) дизель отыны мен бензинге ақциздер (авиациялықты қоспағанда);
8) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
9) жеке кәсiпкерлiктерді мемлекеттік тіркеуге алынатын алымдар;
10) жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым;
11) өкілдер мен филиалдардан есепті тіркеуінен және заңды тұлғалардың мемлекеттік тіркеу, оларды қайта тіркеуінен алынатын алым;
12) жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркеу, кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алым;
13) көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу және қайта тіркеу үшін алым;
14) жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
15) жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем;
16) республикалық бюджетіне түсетін мемлекеттік және консулдық баждан басқа мемлекеттік баж.
3. Аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) мемлекет меншігінен түсетін түсімдер
аудан коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
аудан коммуналдық меншіктегі түсетін басқа кірістер
2)аудан бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірісі мынадай негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) учаскелерінен, ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінен басқа, сатудан түсетін түсімдер.
5. Облыстық бюджетінен аудан бюджетіне берілетін сомасы 1 415 894 мың теңге бюджеттік субвенция белгіленсін.
6. 2013 жылына арналған аудан бюджетіне нысаналы трансферттер жалпы сомасы 121375 мың теңге ескерілсін, соның ішінде:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 3828 мың теңге;
2) эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге 32 019 мың теңге;
3) мектепке дейінгі білім ұйымдарында мемлекеттік білімдік тапсырысты іске асыруға 17 796 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011–2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 12291 мың теңге, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде биология, химия, физика кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға 12 291 мың теңге;

5) 2 177 тысячи тенге на предоставление специальных социальных услуг нуждающимся гражданам на дому;
6)9860 тысяч тенге на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), оставшегося без попечения родителей;
7) 11733 тысяч тенге на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
8) 5 050 тысяч тенге на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
9) - исключен решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2013 N 10-1 (вводится в действие с 01.01.2013);
10) - исключен решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2013 N 10-1 (вводится в действие с 01.01.2013);
11) 17179 тысячи тенге на решение вопросов обустройства сельских округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов", утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан № 862 от 26 июля 2011 года;
12) 1 000 тысяч тенге на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения, услуг по обработке деревянных покрытий (конструкций) для объектов образования;
13) 300 тысяч тенге на приобретение и установку аппаратуры для видеонаблюдения в организациях образования;
14) 333 тысячи тенге внедрение электронных учебников в организациях образования;
15) 735 тысяч тенге установление границ населенных пунктов;
16) 163 тысячи тенге земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов;
17) 5720 тысяч тенге на увеличение штатной численности местных исполнительных органов;
18) 1191 тысяч тенге на проведение капитального ремонта районного дома культуры в селе Смирново по Дорожной карте занятости 2020, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан № 636 от 19 июня 2013 года "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020".
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2013 N 10-1; от 11.07.2013 N 14-2; от 11.09.2013 N 15-1; от 16.10.2013 N 16-1; 10.12.2013 N 18-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Учесть в районном бюджете на 2013 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 31 158 тысяч тенге.

5) үйдегі қажет ететін азаматтарға арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету 2 177 мың теңге;
6) Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері 9860 мың теңге;
7) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін үстемеақы мөлшерін ұлғайтуға 11 733 мың теңге;
8) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге берілетін 5 050 мың теңге";
9) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 29.03.2013 N 10-1 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі);
10) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 29.03.2013 N 10-1 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі);
11) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі № 862 Қаулысымен бекітілген "Өңірлерді дамыту" Бағдарлама шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруда ауылдық округтерін жайластыру мәселелерін шешу үшін 17179 мың теңге;
12) білім беру объектілеріне өрт сөндіру құралдарын сатып алу, ағашпен жабылған жабын (құрылыс) өңдеу бойынша қызметтер, өртке қарсы сигнализациясын орнатуына 1 000 мың теңге;
13) білім ұйымдарында бейнеқадағалау аппаратураны сатып алу және орнату үшін 300 мың теңге;
14) білім беру ұйымдарында электронды оқулықтар енгізу 333 мың теңге;
15) елді мекендердің жер-шаруашылық орналасуы 163 мың теңге;
16) елді мекендердің шекараларын белгілеу 735 мың теңге;
17) жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға 5720 мың теңге;
18) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы "Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" № 636 қаулысымен бекітілген, Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша Смирново ауылында аудандық мәдениет үйін күрделі жөндеу өткізуіне 1191 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 29.03.2013 N 10-1; 11.07.2013 N 14-2; 11.09.2013 N 15-1; 16.10.2013 N 16-1; 10.12.2013 N 18-1 шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Ауылдық елді мекендерінің әлеуметтік саласындағы мамандарын әлеуметтік қолдау іс–шараларын іске асыру үшін 2013 жылы аудан бюджетінде республикалық бюджетінен 31158 мың теңге бюджеттік кредиттер есепке алынсын.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 11.09.2013 N 15-1 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).

8. Учесть в районном бюджете на 2013 год целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий в сумме 2 532 тысячи тенге.
8-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 8.
Сноска. Пункт 8 дополнен пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2013 N 10-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме 4 487 тысяч тенге.
10. Учесть, что в расходах бюджета района на 2013-2015 годы предусмотрено финансирование по аппаратам акимов сельских округов в объемах согласно приложениям 456.
11. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год не подлежит секвестру бюджетная программа, согласно приложению 7.
12. Учесть, что в расходах районного бюджета на 2013 год предусматриваются выплаты на:
1) ежемесячную социальную помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на оплату услуг бани и парикмахерской в сумме 500 тенге;
2) социальную помощь на санаторно-курортное лечение участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним; другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны, инвалидам всех категорий;
3) ежемесячную социальную помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны для оплаты расходов на коммунальные услуги в размере четырех месячных расчетных показателей;
4) социальную помощь на зубопротезирование участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, которое осуществляется медицинской организацией, имеющей лицензию на зубопротезирование, в размере стоимости зубопротезирования (кроме драгоценных металлов и протезов из металлопластики, металлокерамики и металлоакрила).
Сноска. Пункт 12 дополнен подпунктом 4) в соответствии с решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 16.10.2013 N 16-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
13.Обеспечить в 2013 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.

8. Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге 2 532 мың теңге сомасында берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 2013 жылға арналған аудандық бюджетте есепке алынсын.
8-1. 8-қосымшаға келісілді қаржылық жыл басында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен аудан бюджетін шығындары қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 29.03.2013 N 10-1 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2013 жылына арналған аудан атқарушы органның резерві 4 487 мың теңге сомада бекітілсін.
10. 456-қосымшаларға сәйкес 2013-2015 жылдарға арналған ауылдық округ әкімдерінің аппараттары бойынша аудан бюджет шығындары қаржыландыру көлемі қарастырылғаны есепке алынсын.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 11.09.2013 N 15-1 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 7-қосымшаға сәйкес 2013 жылға арналған аудандық бюджет атқарылуы барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар белгіленсін.
12. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттің шығындар төлеміне қарастырылғаны ескерілсін:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне монша және шаштараз қызметіне төлеу үшін 500 теңге сомасында ай сайынғы әлеуметтік көмек;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және соларға теңестірілген тұлғаларға, басқа санаттағы тұлғаларға, жеңілдік пен кепілі бойынша соғыс қатысушыларына теңестірілген, басқа санаттағы мүгедектерге санаторлы–курорттық емделуге әлеуметтік көмек;
3) коммуналдық қызметтердің шығындарын төлеу үшін Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерін төрт айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде ай сайынғы әлеуметтік көмек;
4) тіс протездеу құнының мөлшерінде (қымбат металдар, металлокерамикалық протездеуден басқа) тіс протездеуге лицензиясы бар медициналық ұйыммен жүзеге асырылатын Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және де жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша оларға теңестірілген тұлғаларға, Ұлы отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерге тіс протездеуге әлеуметтік көмек Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне және оларға теңдестірілген қатысушыларына женілдікпен және кепілдік бойынша жасанды тіс салу.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 16.10.2013 N 16-1 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2013 жылы бюджеттік саласындағы қызметтеріне жалақысын толық көлемде төлену қамтамасыз етілсін.

14. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель
IX сессии V созыва и
секретарь Аккайынского
районного маслихата
К. Курманбаев
Согласовано:
20 декабря 2012 года
Начальник
государственного учреждения
"Аккайынский районный
отдел экономики и финансов"
Т. Власова
Приложение 1
к решению Аккайынского районного маслихата
от 20 декабря 2012 года № 9-1
Бюджет Аккайынского района на 2013 год

14. Ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына, қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда, айлықақы мен тарифтік ставкалары жиырма бес процентінен кем емес жоғарылату белгіленсін.
15. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
V шақырылған IX сессияның
төрағасы және Аққайың аудандық
мәслихатының хатшысы
Қ. Құрманбаев
Келісілді:
2012 жылғы 20 желтоқсан
"Аққайың аудандық экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
Т. Власова
Аққайың аудандық мәслихатының
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 9-1 шешіміне
1-қосымша
2013 жылға арналған Аққайың ауданының бюджеті