О внесении изменений и дополнений в решение Айыртауского районного маслихата от 21 декабря 2011 года N 4-41-1 "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 7 марта 2012 года N 5-2-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 30 марта 2012 года N 13-3-153. Утратило силу (письмо маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 30 апреля 2015 года N 3.2.3-2/61)
Сноска. Утратило силу (письмо маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 30.04.2015 N 3.2.3-2/61).
В соответствии с пунктом 5 статьи 104, статьей 106, пунктом 5 статьи 109, абзацем вторым пункта 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата сорок первой сессии четвертого созыва от 21 декабря 2011 года № 4-41-1 "О бюджете района на 2012-2014 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации 10 января 2012 года за № 13-3-148 и опубликовано в газетах "Айыртау таңы" от 19 января 2012 года, от 26 января 2012 года, "Айыртауские зори" от 19 января 2012 года, от 26 января 2012 года) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункты 1), 2), 5), 6) изложить в следующей редакции:
"1) доходы – 3 794 742,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 460 163 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4 550 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 15 183,4 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 3 314 846 тысяч тенге;";
"2) затраты – 3 896 271,5 тысяча тенге;";
"5) дефицит (профицит) бюджета – -145 858,1 тысяч тенге;";
"6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 145 858,1 тысяч тенге;";
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступления от продажи земельных участков.";
в пункте 8:
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) 345 014 тысяч тенге - на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020, в том числе:
текущие целевые трансферты – всего 40644 тысяч тенге, в том числе:
частичное субсидирование заработной платы – 10073 тысяч тенге;
предоставление субсидий на переезд – 4083 тысяч тенге;
обеспечение деятельности центров занятости населения – 12550 тысяч тенге;
молодежная практика – 13938 тысяч тенге;

Айыртау аудандық мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы "2012-2014 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" N 4-41-1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2012 жылғы 7 наурыздағы N 5-2-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 30 наурызда N 13-3-153 тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 2015 жылғы 30 сәуірдегі N 3.2.3-2/61 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 30.04.2015 N 3.2.3-2/61 хаты).
2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-ІV Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 104-бабының 5-тармағына, 106-бабына, 109-бабының 5-тармағына, 111-бабының 1-тармағының екінші абзацына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Аудандық мәслихаттың төртінші шақырылымдағы қырық бірінші сессиясының "2012-2014 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 4-41-1 шешіміне (2012 жылғы 10 қаңтардағы мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 13-3-148 тіркелген, 2012 жылғы 19 қаңтардағы, 2012 жылғы 26 қантардағы "Айыртау таңы", 2012 жылғы 19 қаңтардағы, 2012 жылғы 26 қантардағы "Айыртауские зори" газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
1), 2), 5), 6) тармақшалары келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1) ";
"5) бюджет тапшылығы (артықшылығы) – -145 858,1 мың теңге;";
"6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (артықшылығын пайдалану) – 145 858,1 мың теңге;";
келесі мазмұндағы 3-1 тармағымен толықтырылсын:
"3-1. Негізгі капиталдың сатылуынан келесі түсімдердің есебінен аудан бюджеті кірістерінің қалыптастыруы белгіленсін:
жер учаскелерінің сатылуынан түсімдер.";
8-тармақта:
9) тармақша келесі редакцияда мазмұндалсын:
"9) Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы аясындағы іс-шараларды іске асыруға – 345 014 мың теңге, соның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер – барлығы 40644 мың теңге, соның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға – 10073 мың теңге;
көшуге арналған субсидиялар беру – 4083 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету – 12 550 мың теңге;
жастар тәжірибесіне – 13938 мың теңге;

целевые трансферты на развитие – 281 970 тысяч тенге, в том числе:
на строительство и (или) приобретение жилья – 242 770 тысяч тенге;
на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках повышения мобильности трудовых ресурсов – 61 600 тысяч тенге;";
в пункте 10:
подпункты 2), 9) изложить в следующей редакции:
"2) 5 000 тысяч тенге – на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения, услуг по обработке деревянных покрытий (конструкций) для объектов образования;";
"9) 89 277 тысяч тенге - на строительство и (или) приобретение жилья и развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020;";
дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
"10) 40000 тысяч тенге – на развитие и реконструкцию разводящих сетей села Саумалколь.";
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Предусмотреть расходы в бюджете района за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврат целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2011 году, согласно приложению 9.";
Пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Установить в расходах бюджета района на 2012 год выплаты на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива в размере 1000 тенге.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению (прилагаются);
дополнить приложением 9 к указанному решению согласно приложению 3 к настоящему решению (прилагается).
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель II сессии
районного маслихата
С. Пономарев
Секретарь
районного маслихата
Р. Тлеубаева

нысаналы даму трансферттері – 281 970 мың теңге, соның ішінде:
тұрғын үйлерді салуға және (немесе) сатып алуға – 242 770 мың теңге;
еңбек ресурстарының жұмылдырылуын арттыру аясында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға – 61 600 мың теңге;";
10-тармақта:
2), 9) тармақшалар келесі редакцияда мазмұндалсын:
"2) білім нысандары үшін өртке қарсы дабылдаманы орнатуға, ағаш жабдықтарын (құрылымдарын) өңдеу бойынша қызметтерге, өрт сөндіру құралдарын сатып алуға – 5 000 мың теңге;";
"9) Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы аясында тұрғын үйлерді салуға және (немесе) сатып алуға және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамытуға – 89 277 мың теңге;";
келесі мазмұндағы 10) тармақшасымен толықтырылсын:
"10) Саумалкөл селосының таратушы жүйесін қайта құруға және дамытуға - 40000 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 11-1 тармағымен толықтырылсын:
"11-1. 9 қосымшаға сәйкес аудан бюджетіндегі қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары және 2011 жылы пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттерден берілген нысаналы трансферттерді қайтару есебінен шығыстар көзделсін.";
15-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"15. 2012 жылға арналған аудан бюджетінің шығындарында селолық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсетуге төлемдер 1000 теңге мөлшерінде белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 5-қосымшасы осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын (қоса беріледі);
көрсетілген шешімнің 9-қосымшасымен осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес толықтырылсын (қоса беріледі).
2. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енеді.
Аудандық мәслихаттың
II сессиясының төрағасы
С. Пономарев
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Р. Тілеубаева

160
015
Капитальные расходы государственного органа
520
2
Оборона
6 940
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 940
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6 365
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
328
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
247
4
Образование
2 441 100
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 441 100
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9 191
003
Общеобразовательное обучение
2 207 109
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
7 442
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
16 330
006
Дополнительное образование для детей
18 842
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
136 664
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
13 885
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
3 900
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям дошкольных организаций образования за счет трансфертов из республиканского бюджета
1 155
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета
1 656
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ за счет трансфертов из республиканского бюджета
24 926
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
172 894
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
172 894
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
20 319
002
Программа занятости
48 747
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
954
005
Государственная адресная социальная помощь

160
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
520
2
Қорғаныс
6940
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6940
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6 365
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
328
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
247
4
Бiлiм беру
2441100
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2441100
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 191
003
Жалпы білім беру
2 207 109
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
7442
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
16 330
006
Балаларға қосымша білім беру
18 842
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
136 664
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
13 885
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
3 900
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
1 155
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен "Назарбаев зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
1 656
064
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен мектеп мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
24 926
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
172894
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
172894
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 319
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
48 747
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
954
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек

4 597
006
Капитальные расходы государственного органа
130
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
11 130
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
6 176
004
Капитальные расходы государственного органа
130
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
489
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4 335
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
50 922
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11 147
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9 134
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
976
006
Землеустройство проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов
1 037
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
39 775
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
16 923
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
660
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
16 573
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
5 619
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
6 166
467
Отдел строительства района (города областного значения)
6 166
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
6 036
017
Капитальные расходы государственного органа
130
12
Транспорт и коммуникации
55 674,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
55 674,4
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
55 674,4
13
Прочие
28 376
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
2 000
040
Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
2 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

4 597
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
130
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
11130
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 176
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
130
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
489
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4 335
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
50922
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
11147
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 134
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
976
006
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1 037
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
39775
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 923
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
660
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
16 573
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
5 619
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
6166
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6166
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 036
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
130
12
Көлiк және коммуникация
55674,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
55674,4
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
55 674,4
13
Басқалар
28376
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
2000
040
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер ретінде "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыру
2000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі