2. Электронная государственная услуга разработана на основании стандарта государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа - разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. В настоящем Регламенте «Выдача справок безработным гражданам» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) веб - портал «электронного правительства» (далее - ПЭП) - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
2) индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года);
3) информационная система (далее - ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
4) ИС МИО – информационная система местных исполнительных органов/информационная система «Региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» Республики Казахстан, в части автоматизированного рабочего места сотрудника местного исполнительного органа;
5) информационная система центров обслуживания населения (далее - ИС ЦОН) – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через Центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами;
6) ИС НУЦ – информационная система Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан;
7) государственный орган (далее - МИО) – государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Акжарского района Северо-Казахстанской области», непосредственно предоставляющее электронную государственную услугу;
8) медиа - разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;

2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты негізінде әзірленді.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру деңгейі: жартылай автоматтандырылған (медиа-алшақтықтары бар электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету түрі: транзакциялық.
5. Осы «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар қолданылады:
1) «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі - ЭҮП) - нормативтік құқықтық база және электрондық мемлекеттік қызметтерді қоса, барлық шоғырланған үкіметтік ақпаратқа өзімен бірегей қолжетімділік терезені білдіретін ақпараттық жүйе;
2) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН );
3) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) – ақпараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, тасымалдауға және ұсынуға арналған жүйе;
4) ЖАО АЖ – жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық жүйесі/жергілікті атқарушы орган қызметкерінің автоматтандырылған жұмыс орны бөлігінде, Қазақстан Республикасы «электронды үкімет» шлюзінің кіші жүйесі ретіндегі «Өңірлік шлюз» ақпараттық жүйесі;
5) халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - ХҚКО АЖ) – халыққа (жеке және заңды тұлғаларға), сондай-ақ тиісті министрліктер мен ведомстволардың Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы қызмет ұсыну үдерісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе;
6) ҰКО АЖ - Қазақстан Республикасының ұлттық куәландырушы орталығының ақпараттық жүйесі;
7) мемлекеттік орган (бұдан әрі - ЖАО) – электронды мемлекеттік қызметті тікелей ұсынатын «Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
8) медиа-алшақтық – құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керісінше нысанға өзгерту қажет кезінде қызметтерді көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;

9) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) региональный шлюз «электронного правительства» (далее - РШЭП) - обеспечивает информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами МИО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг МИО;
11) структурно-функциональные единицы - это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, участвующие в процессе оказания электронной государственной услуги (далее - СФЕ);
12) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
13) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
14) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
15) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно - цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
16) шлюз «электронного правительства» (далее - ШЭП) - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги МИО, непосредственно предоставляющим данную электронную государственную услугу согласно приложению 2 к настоящему Регламенту (рисунок 1):
1) потребитель должен обратиться в МИО для получения услуги имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов. Проверка подлинности заявления и документов потребителя сотрудником МИО;
2) процесс 1 – процесс ввода сотрудником МИО ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года) и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания электронной государственной услуги;
3) условие 1 - проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике МИО через ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года) и пароль;

9) тұтынушы - өзіне қажетті электрондық-ақпараттық және олармен қолданатын ресурстарды алу үшін ақпаратты жүйеге жүгінуші субъект;
10) «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) – қызмет берушінің электрондық қызметтер көрсету үдерісіне қатысатын сыртқы ақпараттық жүйелердің және қызмет берушінің жүйелері/кіші жүйелері арасында ақпараттық өзара әрекет етуді қамтамасыз етуші ақпараттық жүйе;
11) құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың, мемлекеттік мекемелердің құрылымдық бөлімшелерінің, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік мекемелердің (бұдан әрі - ҚФБ ) жауапты тұлғалары;
12) транзакциялық қызмет – электрондық сандық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін электрондық ақпараттық ресурстарды пайдаланушымен көрсетілетін қызмет;
13) электрондық сандық қолтаңба (бұдан әрі - ЭCҚ) - электрондық сандық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігі мен мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық сандық таңбалардың жиынтығы;
14) электрондық мемлекеттік қызметтер – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық түрде көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
15) электрондық құжат – ақпарат электрондық-сандық түрде ұсынылған және электрондық сандық қолтаңбамен берілген құжат;
16) «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) электрондық қызметтерді іске асыру аясында «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерін біріктіруге арналған ақпараттық жүйе.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі қызмет беруші әрекетінің тәртібі
6. Осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес тікелей аталған электрондық қызметті ұсынатын ЖАО жартылай автоматтандырылған мемлекеттік қызметін көрсетуде қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері (1 сурет):
1) тұтынушы қызмет алу үшін өзімен бірге өтініш пен қажетті құжаттар түпнұсқаларымен ЖАО жүгінуі тиіс. ЖАО қызметкерімен тұтынушының өтініші мен қажетті құжаттарының дұрыстығын тексеру;
2) 1-үдеріс – ЖАО қызметкерімен ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) мен парольді электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ЖАО АЖ енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт – ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) және пароль арқылы ЖАО тіркелген қызметкер туралы деректердің түпнұсқалығын ЖАО АЖ тексеру;

4) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника МИО;
5) процесс 3 - выбор сотрудником МИО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор сотрудником МИО регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;
6) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), указанным в запросе и ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО;
11) процесс 8 – выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя через ЦОН при оказании электронной государственной услуги приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту (рисунок 2):
1) процесс 1 - процесс авторизации оператора ЦОН в ИС ЦОН для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС ЦОН подлинности данных о зарегистрированном операторе через ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года) и пароль, либо ЭЦП;
3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС ЦОН в связи с имеющими нарушениями в данных оператора ЦОН;
4) процесс 3 - выбор оператором ЦОН услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор сотрудником ЦОН регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;

4) 2-үдеріс – ЖАО қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЖАО АЖ авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – ЖАО қызметкерімен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығаруы және оның құрылымы мен үлгілік талаптарын ескеріп, нысанды толтыру (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды қосу), сондай-ақ қол қою үшін ЖАО қызметкерімен ЭСҚ тіркеу куәлігін таңдау;
6) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранымның толтырылған нысанына ЖАО қызметкерінің ЭСҚ арқылы қол қою (деректерді енгізу, сканерленген құжаттарды қосу);
7) 2-шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестілігін, (сұранымда көрсетілген ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) және ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН) ЭСҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ЖАО АЖ тіркеу куәлігінің шақыртылған (жойылған) тізімінде жоқтығын тексеру;
8) 5-үдеріс – ЖАО қызметкерінің ЭСҚ түпнұсқалығы расталмауына байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметті өңдеу;
10) 7-үдеріс - ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін құру (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама, немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭСҚ пайдаланумен құрылады;
11) 8-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін ЖАО қызметкерімен қолма-қол немесе тұтынушы электрондық поштасына жіберу арқылы беру.
7. Қызмет берушінің ХҚКО АЖ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудегі адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген (2 сурет):
1) 1-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚКО АЖ ХҚО Орталық операторының авторизациялау үдерісі;
2) 1-шарт – ЖСН және пароль, немесе ЭҮП арқылы ХҚКО АЖ тіркелген оператор туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
3) 2-үдеріс – ХҚКО операторының мәліметтерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациялауда ХҚКО АЖ бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – ХҚКО қызметкерімен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығаруы және оның құрылымы мен пішіндік талаптарын ескеріп, нысанды толтыру (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды қосу), сондай-ақ қол қою үшін ХҚКО қызметкерімен ЭСҚ тіркеу куәлігін таңдау;

5) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП оператора ЦОН заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), указанным в запросе и ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС ЦОН;
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП оператора;
8) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП оператора ЦОН электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
9) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в ИС ЦОН;
10) процесс 8 - выдача выходного документа сотрудником ЦОН потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту (рисунок 3):
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года) и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года) и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;

5) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранымның толтырылған нысанына ХҚКО операторының ЭСҚ арқылы қол қою (мәліметтерді енгізу, сканерленген құжаттарды бекіту);
6) 2-шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестілігін, (сұранымда көрсетілген ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) және ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН ) ЭСҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ХҚКО АЖ тіркеу куәлігінің шақыртылған (жойылған) тізімінде жоқтығын тексеру;
7) 5-үдеріс - ЭСҚ операторының ЭСҚ түпнұсқалығы расталмауына байланысты сұратылған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – ХҚКО операторының ЭСҚ қол қойылған электрондық құжатты (тұтынушы сұрауын) ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ жолдау және электрондық мемлекеттік қызметті ЖАО қызметкерімен өңдеу;
9) 7-үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін құру (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы хабарлама, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭСҚ пайдаланумен құрылады және ХҚКО АЖ жіберіледі;
10) 8-үдеріс – шығыс құжатын ХҚКО қызметкерімен тұтынушыға қолма-қол немесе электрондық поштасына жіберу арқылы беру.
8. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы адымдық іс - әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген (3 сурет):
1) тұтынушы ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) мен пароль (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады) көмегімен ЭҮП тіркеуді жүзеге асырады;
2) 1-үдеріс - тұтынушымен электрондық мемлекеттік қызмет алу үшін ЭҮП ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) мен парольді енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт – ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) және пароль арқылы тіркелген тұтынушылар туралы деректердің түпнұсқалығын ЭҮП тексеру;
4) 2-үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – тұтынушымен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығаруы және оның құрылымы мен үлгілік талаптарын ескеріп, нысанды толтыру (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды қосу), сондай-ақ қол қою үшін тұтынушымен ЭСҚ тіркеу куәлігін таңдау;

6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), указанным в запросе и ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.
9. В приложении 45 к настоящему Регламенту представлены экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении в МИО или ЦОН.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра ПЭП: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
12. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) сотрудники МИО;
2) сотрудники ЦОН.
13. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.

6) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранымның толтырылған нысанына тұтынушының ЭСҚ арқылы қол қою (деректерді енгізу, сканерленген құжаттарды қосу);
7) 2-шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестілігін, (сұранымда көрсетілген ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) және ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН) ЭСҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ЭҮП тіркеу куәлігінің шақыртылған (жойылған) тізімінде жоқтығын тексеру;
8) 5-үдеріс - тұтынушы ЭСҚ түпнұсқалығы расталмауына байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – тұтынушы ЭСҚ қол қойылған электрондық құжатты (тұтынушы сұрауын) ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ жолдау және электрондық мемлекеттік қызметті ЖАО қызметкерімен өңдеу;
10) 7 үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін құру (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама, немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭСҚ пайдаланумен құрылады және ЭҮП жеке кабинетке жіберіледі.
9. Осы Регламенттің 45-қосымшаларында ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет алған жағдайда тұтынушыға ұсынылатын электрондық мемлекеттік қызметке толтырылған сұраным және өтініш үлгісінің экрандық нысаны келтірілген.
10. Алушымен электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұранымның орындалу мәртебесін тексеру әдісі: «электрондық үкімет» порталы «Қызмет алу тарихы» бөлімінде, сондай-ақ аудандық бөлімге немесе ХҚКО өтініш білдірген жағдайда.
11. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету туралы қажетті ақпарат пен консультацияны ЭҮП саll-орталығының телефоны: (1414) бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара әрекеттесу тәртібін сипаттау
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі - ҚФЕ):
1) ЖАО қызметкерлері;
2) ХҚКО қызметкерлері;
13. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімдер) орындалу мерзімін көрсетумен әрбір ҚФБ әкімшілік іс-әрекетінің (рәсімдер) өзара әрекеттесуі және бірізділігін сипаттаудың мәтіндік кестесі осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
14. Мемлекеттік мекемелердің құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелер немесе олардың сипаттауына сәйкес басқа ұйымдардың қызметі арасындағы қисынды бірізділігінің өзара байланысын бейнелейтін диаграммалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.

15. Формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, включая формы уведомлений, писем и напоминаний указаны в приложениях 45 к настоящему Регламенту.
16. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителям:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость;
4) предоставление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность документов физических и юридических лиц.
18. Технические условия оказания электронной государственной услуги: выход в Интернет, наличие ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), авторизация ПЭП, наличие ЭЦП пользователя.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Таблица 1. Описание действий посредством МИО
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС
МИО
РШЭП (ШЭП)
ИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка
подлин
ности
заявле
ния и до
кументов
потреби
теля, ввод данных в ИС МИО
Авторизация сотрудника МИО в системе и заполнение формы запроса на оказания электронной государственной услуги
Маршрутизация уведомления о смене статуса запроса из ИС МИО в ИС ЦОН
Присвоение номера заявлению. Формирова
ние уведом
ления с указанием текущего статуса
4
Форма завершения (данные, документ, организацион
но-распоряди
тельное решение)
Прием за
явления
и доку
ментов
на полу
чение
услуги
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Маршрутизация запроса
Отображение статуса «Поступив
шие»
5
Сроки исполнения
Не более 10 минут
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС
МИО
РШЭП (ШЭП)
ИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Принятие решения о выдаче справки, либо мотивированного отказа
Формирова
ние выходного документа
Маршрутизация уведомления о смене статуса запроса в ИС ЦОН
Отображение статуса «В работе»
4
Форма завершения (данные, документ, организацион
но-распоряди
тельное решение)
Формирова
ние справ
ки, либо
мотивиро
ванного отказа
Формирова
ние выход
ного доку
мента в системе
Маршрутизация запроса
Отображение статуса «В работе»
5
Сроки исполнения
Не более 10 минут
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
6
7
8
9
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
9
10
11
12
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС
МИО
ШЭП (РШЭП)
ИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа
Подписание
выходного
документа
ЭЦП сот
рудника
МИО. Фор
мирование
уведомле
ния о
смене статуса оказания услуги в ИС ЦОН
Маршрутиза
ция уведом
ления о смене статуса в ИС ЦОН
Отображение уведомления о заверше
нии оказа
ния услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организацион
но-распоряди
тельное решение)
Выдача сот
рудником
МИО нароч
но или посредст
вом отправ
ки на элек
тронную
почту пот
ребителя
результата
электрон
ной госу
дарствен
ной услуги
Подписан
ный ЭЦП
сотрудника МИО выходной документ. Отправка уведомле
ния о смене статуса в ИС ЦОН
Маршрутиза
ция
Отображение статуса завершения исполнения и выдачи выходного документа
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
10
11
12
-
Таблица 2. Описание действий посредством ЦОН
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименова
ние СФЕ, ИС
ЦОН
ИС ЦОН
РШЭП (ШЭП)
ИС
МИО
МИО
3
Наименова
ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка подлиннос
ти заявле
ния и до
кументов
потребите
ля, ввод данных в ИС ЦОН
Авториза
ция сот
рудника
ЦОН в
системе и
заполне
ние формы
запроса на оказа
ния элек
тронной
государст
венной услуги
Маршрути
зация запроса из ИС ЦОН в ИС
МИО
Присвое
ние но
мера за
явлению,
отправка
на ис
полнение
Проверка
докумен
тов, при
нятия за
явления в работу
4
Форма завершения (данные, документ, организаци
онно-распо
рядитель
ное реше
ние)
Прием за
явления и
докумен
тов на получения услуги
Регистра
ция запроса в системе с присвоени
ем номера заявлению
Маршрути
зация запроса
Отображе
ния заяв
ления в
статусе поступившие из ЦОН в ИС МИО
Принятие запроса в работу
5
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
30 минут
30 минут
30 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2
Наименова
ние СФЕ, ИС
МИО
ИС
МИО
РШЭП (ШЭП)
ИС ЦОН
ЦОН
3
Наименова
ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Принятие решения о выдаче справки, либо мотивированного отказа
Формиро
вание вы
ходного
докумен
та
Маршрути
зация
уведомле
ния о смене статуса запроса в ИС ЦОН
Отображение статуса «В работе»
-
4
Форма завершения (данные, документ, организаци
онно-распо
рядитель
ное решение)
Формирова
ние справ
ки, либо
мотивиро
ванного отказа
Формиро
вание вы
ходного
докумен
та в системе
Маршрути
зация запроса
Отображение статуса «В работе»
-
5
Сроки исполнения
Три рабочих дня (день приема и день выдачи документов не входят в срок оказания государст
венной услуги)
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
-
6
Номер следующего действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2
Наименова
ние СФЕ, ИС
МИО
ИС
МИО
ШЭП (РШЭП)
ИС ЦОН
ЦОН
3
Наименова
ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа
Подписа
ние выходного документа ЭЦП сот
рудника МИО. Фор
мирование
уведомле
ния о смене статуса оказания услуги в ИС ЦОН
Маршрути
зация
уведомле
ния о смене статуса в ИС ЦОН
Отображе
ние уве
домления
о завер
шении
оказания услуги
Выдача сотрудни
ком ЦОН нарочно или пос
редством
отправки на элек
тронную
почту пот
ребителя
результа
та элек
тронной
государст
венной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача
подписан
ного вы
ходного
документа в ЦОН
Передача уведомле
ния в ИС
ЦОН о за
вершении
исполне
ния
Маршрути
зация
Отображе
ние ста
туса за
вершения
исполне
ния
Выдача ре
зультата оказания услуги
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 10 минут
6
Номер следующего действия
12
13
14
15
-
Таблица 3. Описание действий посредством ПЭП
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименова
ние СФЕ, ИС
ПЭП
РШЭП (ШЭП)
ИС
МИО
ИС ЦОН
МИО
3
Наименова
ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авториза
ция пот
ребителя на ПЭП,
заполне
ние формы запроса. проверка коррект
ности вве
денных данных для получения электрон
ной госу
дарствен
ной услу
ги
Маршрути
зация запроса в ИС МИО и уведомле
ния в ИС ЦОН (в случае коррект
ности введенных данных)
Присвое
ние но
мера за
явлению и отоб
ражение в стату
се «Пос
тупив
шие» (в случае коррект
ности
введен
ных данных)
Отображе
ние ста
туса «Посту
пившие с ПЭП в ИС ЦОН» (в случае коррект
ности
введен
ных
данных)
Принятие
заявле
ния на
исполне
ние (в
случае
коррект
ности
введен
ных дан
ных)
4
Форма завершения (данные, документ, организаци
онно-распо
рядитель
ное решение)
Отображе
ние уве
домления об успеш
ном форми
ровании запроса или форми
рование
сообщения об отказе в запра
шиваемой
электрон
ной госу
дарствен
ной услу
ге
Маршрути
зация запроса (в случае коррект
ности введенных данных)
Отправка
уведомле
ния на ПЭП (в случае коррект
ности
введен
ных данных)
Отображе
ние ста
туса (в
случае
коррект
ности
введен
ных дан
ных)
Принятие
в работу
(в слу
чае кор
ректнос
ти вве
денных данных)
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 10 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2
Наименова
ние СФЕ, ИС
МИО
ИС
МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименова
ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Принятие решения о выдаче справки, либо моти
вированного отказа
Формиро
вание вы
ходного
докумен
та
Маршрути
зация
уведомле
ния о смене статуса «в рабо
те» на ПЭП и ИС ЦОН
Отображе
ние стат
уса «в работе»
Отображе
ние уве
домления
и ста
туса
4
Форма завершения (данные, документ, организаци
онно-распо
рядитель
ное решение)
Формирова
ние справ
ки, либо
мотивиро
ванного отказа
Формиро
вание вы
ходного
докумен
та в системе
Маршрути
зация
Отображе
ние ста
туса
Отображе
ние ста
туса
5
Сроки исполнения
Не более 10 минут
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2
Наименова
ние СФЕ, ИС
МИО
ИС
МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименова
ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа
Подписа
ние вы
ходного
документа
ЭЦП сот
рудника
МИО. Фор
мирование
уведомле
ния о смене статуса оказания услуги на ПЭП и ИС ЦОН
Маршрути
зация
уведомле
ния о
смене статуса
с выво
дом вы
ходного докумен
та на ПЭП и уведомле
ния о смене статуса в ИС ЦОН
Отображе
ние уве
домления
о завер
шении
оказания
услуги с
возмож
ностью
просмот
ра вы
ходного
докумен
та
Отображе
ние уве
домления
о завер
шении
оказания услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организаци
онно-распо
рядитель
ное
решение)
Подписан
ный вы
ходной
документ
Отправка
уведомле
ния с выходным докумен
том на ПЭП, и смены статуса в ИС ЦОН
Маршрути
зация
Отображе
ние вы
ходного
докумен
та
Отображе
ние стат
уса ис
полнения
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
12
13
14
15
-
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги через ИС МИО
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги через ИС ЦОН
Рисунок 3. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги посредством портала «электронного правительства»
Таблица. Условные обозначения
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Сообщение промежуточное
Простые события завершающие
Ошибка
События-таймеры
Информационная система
Процесс
Условие
Поток сообщений
Поток управления
Электронный документ, представляемый конечному потребителю
Примечание:

15. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ұсынылуына сәйкес осы Регламенттің 45-қосымшаларында көрсетілген бланк үлгілері, шаблондары, соның ішінде форматты-қисынды бақылау ережесін көрсетумен, хабарлама хат үлгілерін, хаттарды және ескертулерді қоса көрсетілу керек.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Тұтынушымен электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) адамдардың конституциялық құқықтары мен бостандығын сақтау;
2) қызметтік міндетін орындауда заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) толық және нақты ақпарат ұсыну;
5) жеке және заңды тұлғалар құжаттарының қорғалуы және құпиялылығы.
18. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары: Интернетке шығу, ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) болуы, ЭҮП авторизациялау, тұтынушының ЭCҚ болуы.
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызмет
Регламентіне 1-қосымша
1-кесте. ЖАО арқылы іс-әрекеттерді сипаттау
1. Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ /ЭҮШ
ХҚКО АЖ
3
Іс-әрекеттің(үдерістің рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Тұтынушы өтініші мен құжат
тарының
түпнұсқалы
ғын тек
серу, ЖАО АЖ мәлімет
терді енгізу
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге ЖАО қызмет
керіне авторизация жүргізу және сұраным нысанын толтыру
ЖАО АЖ–дан ХҚКО АЖ-ға сұраным мәртебесінің ауысуы туралы хабарлама жолдау
Өтінішке нөмір белгілеу. Ағымдағы мәртебені көрсетумен хабарлама құру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйым
дастыру-
өкімдік шешім)
Қызмет алуға өтініш пен құжаттар қабылдау
Өтінішке нөмір белгілеумен сұраным тіркеу
Сұраным жолдау
«Келіп түскендер» мәртебесін көрсету
5
Орындау мерзімдері
10 минут
тан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
2) Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
5
6
7
8
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ /ЭҮШ
ХҚКО АЖ
3
Іс-әрекеттің(үдерістің рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Сұранымды орындау. Анықтама беру туралы немесе не
гізделген бас тарту туралы шешім қабылдау
Шығыс құжатын қалыптастыру
ХҚКО АЖ сұраным мәртебесін ауыстыру туралы хабарлама жолдау
«Жұмыста» мәртебесін көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйым
дастыру-
өкімдік шешім)
Анықтама немесе не
гізделген бас тартуды құру
Жүйеде құжатын қалыптастыру
Сұранымды жолдау
«Жұмыста» мәртебесін көрсету
5
Орындау мерзімдері
10 минут
тан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7
8
9
3) Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
9
10
11
12
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ /ЭҮШ
ХҚКО АЖ
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Шығыс құжатын жасау
ЖАО қызметкерінің ЭСҚ шығыс құжатына қол қоюы. ХҚКО АЖ қызмет көрсету мәртебесін ауыстыру туралы хабарлама құру
ХҚКО АЖ мәртебесін ауыстыру туралы хабарлама жолдау
Қызмет көрсетуді аяқтау туралы хабарлама көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйым
дастыру-өкім
дік шешім)
ЖАО қыз
меткерімен электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін қолма-қол немесе тұтынушы электрондық поштасына жіберу арқылы беру
ЖАО қызметкерінің ЭСҚ қол қойылған шығыс құжаты. ХҚКО АЖ мәртебесін өзгерту туралы хабарлама жолдау
Жолдау
Орындауды аяқтау мәртебесін көрсету және шығыс құжатын беру
5
Орындау мерзімдері
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
10
11
12
-
2-кесте. ХҚКО арқылы іс-әрекеттерді сипаттау
1) Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет
тің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ, АЖ атауы
ХҚКО
ХҚКО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЖАО АЖ
ЖАО
3
Іс-әрекет
тің (үдерістің рәсімнің, операция
ның) атауы және оның сипаттама
сы
Тұтынушы өтініші мен де
ректері
нің түпнұсқа
лығын тексеру, ХҚКО АЖ мәлімет
терді енгізу
Жүйеде ХҚКО қызметкерін авторизациялау және электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраным нысанын толтыру
ХҚКО АЖ–нен ЖАО АЖ-не сұраным
ды жолдау
Өтінішке
нөмір
белгі
леу,
орын
дауға
жіберу
Құжаттарды тексеру, өтінішті жұмысқа қабылдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдасты
ру-өкімдік
шешім)
Қызмет алуға өтініш пен құ
жаттарды қабылдау
Өтінішке нөмір белгілеумен сұранымды тіркеу
Сұраным
ды жолдау
Өтінішті
ХҚКО-нан
ЖАО АЖ-не келіп түскен
дер мәр
тебесін
де көр
сету
Сұранымды жұмысқа қабылдау
5
Орындау мерзімдері
30 минут
30минут
30 минут
30 минут
30 минут
6
Келесі іс-әрекет
тің нөмірі
2
3
4
5
6
2) Негізгі үдерістің іс - әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ХҚКО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЖАО АЖ
ХҚКО
3
Іс-әрекеттің (үдерістің рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Сұранымды орындау. Анықтама беру туралы немесе негізделген бас тарту туралы шешім қабылдау
Шығыс құжатын құру
ХҚКО АЖ сұраным мәртебесін ауыстыру туралы хабарлама жолдау
Жұмыста статусын көрсету
-
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйым
дастыру-
өкімдік шешім)
Анықтама, немесе негізделген бас тартуды құру
Жүйеде шығыс құжатын құру
Сұранымды жолдау
Жұмыста мәртебесін көрсету
-
5
Орындау мерзімдері
3 жұмыс күні (құжаттарды қабылдау және беру күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне енбейді)
1 ми
нуттан
артық емес
1 минуттан артық емес
1 минут
тан артық емес
-
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
7
8
9
10
11
3) Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ХҚКО АЖ
ХҚКО
3
Іс-әрекеттің(үдерістің рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Шығыс құжат
ын құру
ЖАО қыз
меткері
нің ЭСҚ шығыс құжатына қол қоюы. ХҚКО АЖ қызмет көрсету мәртебе
сін ауыстыру туралы хабарлама жасау
ХҚКО АЖ мәртебе
сін өз
герту ту
ралы ха
барлама
жолдау
Қызмет көрсетуді аяқтау туралы хабарлама көрсету
ХҚКО қызмет
керімен электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін қолма-қол немесе тұтынушы электрондық поштасына жіберу арқылы беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-
әкімдік шешім)
Қол қойыл
ған шығыс
құжа
тын
ХҚКО жібе
ру
Орындауды аяқтау туралы ХҚКО АЖ хабарлама жіберу
Жолдау
Орындауды аяқтау туралы хабарлама көрсету
Қызмет көрсету нәтижесін беру
5
Орындау мерзімдері
1 ми
нут
тан
артық
емес
1 минут
тан артық емес
1 минут
тан ар
тық емес
1 минут
тан артық
емес
10 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
12
13
14
15
-
3-кесте. ЭҮП арқылы іс-әрекетті сипаттау
1) Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет
тің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЭҮП
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЖАО АЖ
ХҚКО АЖ
ЖАО қызметкері
3
Іс-әрекет
тің (үдерістің рәсімнің, операция
ның) атауы және оның сипаттама
сы
ЭҮП тұты
нушыны
авториза
циялау, сұраным нысанын толтыру. Электрон
дық мемле
кеттік
қызмет
алу үшін
енгізіл
ген мәлі
меттердің дұрысты
ғын тек
серу
ЖАО АЖ сұраным және ХҚКО АЖ хабарла
ма жол
дау (ен
гізілген
мәлімет
тердің
дұрысты
ғы жағ
дайында)
Өтінішке нөмір белгілеу және келіп түскен
дер ста
тусында
көрсету
(енгізіл
ген мәлі
меттер
дің дұ
рыстығы
жағдайын
да)
ЭҮП-нан ХҚКО АЖ-не келіп түскендер статусын көрсету (енгізіл
ген мәлі
меттердің
дұрыстығы
жағдайын
да)
өтінішті
орындау
ға қа
былдау
(енгізіл
ген мә
ліметтер
дің дұ
рыстығы
жағдайын
да)
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдасты
ру-өкімдік шешім)
Сұранымды сәтті құру туралы хабарлама көрсету немесе сұ
ратылған электрон
дық мемле
кеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама жасау
Сұраным
ды жол
дау (ен
гізілген
мәлімет
тердің
дұрысты
ғы жағ
дайында)
ЭҮП ха
барлама
жолдау
(енгізіл
ген мә
ліметтер
дің дұ
рыстығы
жағдайын
да)
мәртебесін
көрсету
(енгізіл
ген мәлі
меттердің
дұрыстығы
жағдайын
да)
Жұмысқа
қабылдау
(енгізіл
ген мә
ліметтер
дің дұ
рыстығы жағдайын
да)
5
Орындау мерзімдері
1 минут
тан артық емес
1 минут
тан ар
тық емес
1 минут
тан ар
тық емес
1 минуттан артық емес
10 ми
нуттан артық
емес
6
Келесі іс-әрекет
тің нөмірі
2
3
4
5
6
2) Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет
тің (жұмыс барысының, ағынының) №
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЭҮП
ХҚКО АЖ
3
Іс-әрекет
тің (үдерістің, рәсімнің, операция
ның) атауы және оның сипаттамасы
Сұранымды орындау.
Анықтама беру туралы немесе негізделген бас тарту туралы Шешім қабылдау
Шығыс құжатын құру
ҮЭП мен ХҚКО АЖ «жұмыста» мәртебе
сін ауыстыру туралы хабарлама жолдау
«Жұмыста» мәртебе
сін көр
сету
Хабарла
ма және
мәртебе
сін көр
сету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйым
дастыру-
өкімдік
шешім)
Анықтама немесе негізделген бас тартуды құру
Жүйеде шығыс құжатын қалыптастыру
Жолдау
мәртебе
сін көр
сету
мәртеб
есін көр
сету
5
Орындау мерзімдері
10 минут
тан артық емес
1 ми
нуттан
артық
емес
1 минут
тан артық
емес
1 минут
тан артық
емес
1 минут
тан ар
тық емес
6
Келесі іс-
әрекеттің нөмірі
7
8
9
10
11
3) Негізгі процестің іс - әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЭҮП
ХҚКО АЖ
3
Іс-әрекеттің(үдерістің рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Шығыс құжатын құру
ЖАО қыз
меткері
нің ЭСҚ
шығыс құжатына
қол қоюы. ЭҮП және ХҚКО АЖ қызмет көрсету мәртебе
сін ауыс
тыру ту
ралы ха
барлама құру
ЭҮП шығыс құжатын шығару мәртебе
сін ауыстыру туралы хабарла
ма және ХҚКО АЖ мәртебе
сін өз
герту туралы хабарла
ма жол
дау
Шығыс құжатын көру мүм
кіндігі
мен қыз
мет көр
сетуді аяқтау туралы хабарла
ма көр
сету
Қызмет көрсетуді аяқтау туралы хабарлама көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-
өкімдік шешім)
Қол қойылған шығыс құжаты
ЭҮП шығыс құжаты және ХҚКО АЖ мәртебе
сін ауыс
тырумен
хабарла
ма жібе
ру
Жолдау
Шығыс құжатын көрсету
Орындал
ған мәрте
бесін
көрсету
5
Орындау мерзімдері
1 минут
тан
артық
емес
1 минут
тан ар
тық емес
1 минут
тан ар
тық емес
1 минут
тан ар
тық емес
1 минут
тан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
12
13
14
15
-
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызмет
Регламентіне 2-қосымша
1-сурет. ЖАО АЖ арқылы «жартылай автоматтандырылған» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі өзара функционалдық әрекеттесу диаграммасы
2-сурет. ХҚКО АЖ порталы арқылы «жартылай автоматтандырылған» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі өзара функционалдық әрекеттесу диаграммасы
3-сурет. «Электрондық үкімет» порталы арқылы «жартылай автоматтандырылған» электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуде өзара функционалдық әрекеттесу диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
Бастапқы хабарлама
Соңғы хабарлама
Аралық хабарлама
Соңғы қарапайым оқиғалар
Қате
Оқиға-таймерлер
Ақпараттық жүйе
үдеріс
Шарт
Хабарлама ағыны
Басқару ағыны
Соңында тұтынушыға ұсынылатын электрондық құжат
Ескерту:

Типовое оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает потребителям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:
1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырҰх категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе «Примечания».
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 4
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
Приложение 5
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Выходная форма положительного ответа (Выдача справок безработным гражданам) на электронную государственную услугу
Уведомления, предоставляемые потребителю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства», а также передается в систему ИИС ЦОН.
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа.
Утвержден
постановлением акимата
Акжарского района
от 21 августа 2012 года № 276
Регламент электронной государственной услуги «Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Акжарского района Северо-Казахстанской области», а также через веб - портал «электронного правительства» (далее - МИО) по адресу: www.e.gov.kz.

Диаграмманы үлгілік ресімдеу бизнес-процесті модельдеу үшін пайдаланылатын BPMN 1.2 графикалық нотацияларында келтірілген. BPMN-де өңдеу графикалық элементтің көп санды емес диаграммалары арқылы жүзеге асырылады. Бұл тұтынушыларға үдеріс логикасын тез түсінуге көмектеседі. Элементтердің төрт негізгі санатын көрсетеді:
1) басқару ағынының объектілері: оқиға, іс-әрекет және логикалық операторлар;
2) жалғастырушы объектілер: басқару ағыны, хабарлама және ассоциациялар ағыны;
3) рөлдер: пулдер мен жолдар;
4) артефактілер: мәліметтер, топтар және мәтіндік аңдатпалар.
Осы төрт санат элементтері бизнес процестерінің диаграммаларын құруға мүмкіндік береді. Модель ерекшелігі айқындығын арттыру үшін спецификация «Ескерту» бөлімінде келтірілуі тиіс басқару ағыны объектілерінің жаңа үлгілері мен артефактілерін құруға мүмкіндік береді.
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызмет
Регламентіне 3-қосымша
«Сапа» және «қол жетімділік» электрондық мемлекеттік қызмет көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама үлгісі
____________________________________________________________
(қызмет атауы)
1. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сапасы мен нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызмет
Регламентіне 4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке өтініштің экрандық үлгісі
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызмет
Регламентіне 5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке оң жауабының шығыс үлгісі (Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру)
Тұтынушыға ұсынылатын хабарламалар
Хабарлама өтінішті орындау мәртебесінің өзгеру шамасына қарай ұсынылады. Хабарлама мәтінімен жазба «Хабарлама» бөлімінде «электрондық үкімет» порталындағы жеке кабинетте көрсетіледі, сондай-ақ ХҚКО БАЖ жіберіледі.
Электрондық мемлекеттік қызметке теріс (бас тарту) жауаптың шығыс үлгісі
Бас тарту жауабының шығыс үлгісі еркін түрде бас тартуды негіздеу мәтінімен хат түрінде ұсынылады.
Ақжар ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 21 тамыздағы № 276
қаулысымен бекітілді
«Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен, сонымен қатар www.e.gov.kz. мекен - жайы бойынша «электрондық үкімет» (бұдан әрі - ЖАО) веб-порталы арқылы көрсетіледі.

2. Настоящий Регламент разработан на основании стандарта государственной услуги «Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее Стандарт).
3. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа - разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. В настоящем Регламенте «Оформление документов для материального обеспечения детей - инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) веб - портал «электронного правительства» (далее - ПЭП) - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
2) индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года);
3) информационная система (далее - ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно - программного комплекса;
4) ИС МИО – информационная система местных исполнительных органов/информационная система «Региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» Республики Казахстан, в части автоматизированного рабочего места сотрудника местного исполнительного органа;
5) ИС НУЦ – информационная система Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан;
6) государственный орган (далее - МИО) – государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Акжарского района Северо-Казахстанской области», непосредственно предоставляющее электронную государственную услугу;
7) медиа - разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
8) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;

2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты негізінде әзірленді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: жартылай автоматтандырылған (медиа-алшақтықтары бар электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету түрі: транзакциялық.
5. Осы «Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу» регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар қолданылады:
1) «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі - ЭҮП) - нормативтік құқықтық база және электрондық мемлекеттік қызметтерді қоса, барлық шоғырланған үкіметтік ақпаратқа өзімен бірегей қол жетімділік терезені білдіретін ақпараттық жүйе;
2) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН );
3) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) – ақпараттық - бағдарламалық кешенді қолдана отырып ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, тасымалдауға және ұсынуға арналған жүйе;
4) ЖАО АЖ – жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық жүйесі/жергілікті атқарушы орган қызметкерінің автоматтандырылған жұмыс орны бөлігінде, Қазақстан Республикасы «электронды үкімет» шлюзінің кіші жүйесі ретіндегі «Өңірлік шлюз» ақпараттық жүйесі;
5) ҰКО АЖ - Қазақстан Республикасының ұлттық куәландырушы орталығының ақпараттық жүйесі;
6) мемлекеттік орган (бұдан әрі - ЖАО) – электронды мемлекеттік қызметті тікелей ұсынатын «Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
7) медиа-алшақтық – құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керісінше нысанға өзгерту қажет кезінде қызметтерді көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;
8) тұтынушы - өзіне қажетті электрондық–ақпараттық және олармен қолданатын ресурстарды алу үшін ақпаратты жүйеге жүгінуші субъект;

9) региональный шлюз «электронного правительства» (далее - РШЭП) - обеспечивает информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами МИО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг МИО;
10) структурно-функциональные единицы - это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, участвующие в процессе оказания электронной государственной услуги (далее – СФЕ);
11) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
12) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
13) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
14) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно - цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
15) шлюз «электронного правительства» (далее - ШЭП) - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги МИО, непосредственно предоставляющим данную электронную государственную услугу согласно приложению 2 к настоящему Регламенту (рисунок 1):
1) процесс 1 – процесс ввода сотрудником МИО ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31.12.2012 года); и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике МИО через ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года) и пароль;
3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника МИО;
4) процесс 3 - выбор сотрудником МИО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор сотрудником МИО регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;

9) «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) – қызмет берушінің электрондық қызметтер көрсету үдерісіне қатысатын сыртқы ақпараттық жүйелердің және қызмет берушінің жүйелері/кіші жүйелері арасында ақпараттық өзара әрекеттесуін қамтамасыз етуші ақпараттық жүйе;
10) құрылымдық–функционалдық бірліктер – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын уәкілетті орган, мемлекеттік органдары құрылымдық бөлімшелер, мемлекеттік органдардың жауапты тұлғалары (бұдан әрі – ҚФБ);
11) транзакциялық қызмет – электрондық сандық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін электрондық ақпараттық ресурстарды пайдаланушымен көрсетілетін қызмет;
12) уәкілетті орган - «Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
13) электрондық сандық қолтаңба (бұдан әрі - ЭСҚ) - электрондық сандық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігі мен мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық сандық таңбалардың жиынтығы;
14) электрондық мемлекеттік қызметтер – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық түрде көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
15) электрондық құжат – ақпарат электрондық-сандық түрде ұсынылған және электрондық сандық қолтаңбамен берілген құжат;
16) «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) электрондық қызметтерді іске асыру аясында «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерін біріктіруге арналған ақпараттық жүйе;
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қызмет беруші қызмет көрсету тәртібі
6. Осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес тікелей аталған электрондық қызметті ұсынатын ЖАО жартылай автоматтандырылған мемлекеттік қызметін көрсетуде қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері (1-сурет):
1) 1-үдеріс – ЖАО қызметкерімен ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН ) мен парольді электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ЖАО АЖ енгізу үдерісі (авторизациялау процесі);
2) 1-шарт – ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) және пароль арқылы ЖАО тіркелген қызметкер туралы деректердің түпнұсқалығын ЖАО АЖ тексеру;
3) 2-үдеріс – ЖАО қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЖАО АЖ авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – ЖАО қызметкерімен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығаруы және оның құрылымы мен үлгілік талаптарын ескеріп, нысанды
толтыру (мәліметтерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту), сондай-ақ қол қою үшін ЖАО қызметкерімен ЭСҚ тіркеу куәлігін таңдау;

5) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31.12.2012 года), указанным в запросе и ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря.2012 года), указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
8) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
9) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (уведомление об оформлении документов для материального обеспечения детей - инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО;
10) процесс 8 – выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту (рисунок 2):
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года) и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года) и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;

5) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранымның толтырылған нысанына ЖАО қызметкерінің ЭСҚ арқылы қол қою (мәліметтерді енгізу, сканерленген құжаттарды бекіту);
6) 2-шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестілігін, (сұранымда көрсетілген ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН); және ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) ЭСҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ЖАО АЖ тіркеу куәлігінің шақыртылған (жойылған) тізімінде жоқтығын тексеру;
7) 5-үдеріс – ЖАО қызметкерінің ЭСҚ түпнұсқалығы расталмауына байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметті өңдеу;
9) 7-үдеріс - ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін құру (үйде оқытылатын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭСҚ пайдаланумен құрылады;
10) 8-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін ЖАО қызметкерімен қолма - қол немесе тұтынушы электрондық поштасына жіберу арқылы беру;
7. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген (2 сурет):
1) тұтынушы ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) мен пароль көмегімен ЭҮП тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс - тұтынушымен электрондық мемлекеттік қызмет алу үшін ЭҮП ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) мен парольді (авторизациялау процесі) енгізу процесі;
3) 1-шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушылар туралы ЭҮП деректер түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-үдеріс – тұтынушы мәліметтерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизация жүргізуде ЭҮП бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – тұтынушымен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығаруы және оның құрылымы мен үлгілік талаптарын ескеріп, нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту), сондай - ақ қол қою үшін тұтынушымен ЭСҚ тіркеу куәлігін таңдау;

6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), указанным в запросе и ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (уведомление об оформлении документов для материального обеспечения детей - инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.
8. В приложениях 45 к настоящему Регламенту представлены экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении в уполномоченный орган.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра ПЭП: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
11. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
сотрудник МИО.
12. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
13. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.

6) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранымның толтырылған нысанына тұтынушының ЭСҚ арқылы қол қою (мәліметтерді енгізу, сканерленген құжаттарды бекіту);
7) 2-шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестілігін, (сұранымда көрсетілген ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) және ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН) ЭСҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ЭҮП тіркеу куәлігінің шақыртылған (жойылған) тізімінде жоқтығын тексеру;
8) 5-үдеріс - тұтынушының ЭСҚ түпнұсқалығы расталмауына байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – тұтынушы ЭСҚ қол қойылған электрондық құжатты (тұтынушы сұрауын) ЭҮШ /ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ жолдау және электрондық мемлекеттік қызметті ЖАО қызметкерімен өңдеу;
10) 7-үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін құру (үйде оқытылатын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭСҚ пайдаланумен құрылады және ЭҮП жеке кабинетке жіберіледі.
8. Осы Регламенттің 45-қосымшаларында ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет алған жағдайда тұтынушыға ұсынылатын электрондық мемлекеттік қызметке толтырылған сұраным және өтініш нысанының экрандық нысаны келтірілген.
9. Алушымен электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұранымның орындалу мәртебесін тексеру әдісі: «электрондық үкімет» порталы «Қызмет алу тарихы» бөлімінде, сондай-ақ уәкілетті органға өтініш білдіргенде.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету туралы қажетті ақпарат пен консультацияны ЭҮП саll-орталығының телефоны: (1414) бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара әрекеттесу тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі - ҚФЕ):
ЖАО қызметкері.
12. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімдер) орындалу мерзімін көрсетумен әрбір ҚФБ әкімшілік іс-әрекетінің (рәсімдер) өзара әрекеттесуі және бірізділігін сипаттаудың мәтіндік кестесі осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
13. Мемлекеттік қызмет және ҚФБ көрсету процесінде әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды бір ізділігінің арасындағы өзара байланысын бейнелейтін диаграммалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.

14. Формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, в том числе с указанием правил форматно - логического контроля, включая формы уведомлений, писем и напоминаний указаны в приложениях 45 к настоящему Регламенту.
15. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителям:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость;
4) предоставление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность документов физических и юридических лиц.
17. Технические условия оказания электронной государственной услуги: выход в Интернет, наличие ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), авторизация ПЭП, наличие ЭЦП пользователя.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Оформление документов для
материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся и
воспитывающихся на дому»
Таблица 1. Описание действий посредством МИО
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС
МИО
РШЭП (ШЭП)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка подлинности заявления и документов потребителя, ввод данных в ИС МИО
Авторизация сотрудника МИО в системе и заполнение формы запроса на оказания электронной государственной услуги
Маршрутизация запросов в ИС ЦГО для получения данных о потребителе
4
Форма завершения (данные, документ, организацион
но-распоряди
тельное решение)
Прием заявления и документов на получения услуги
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Маршрутизация запроса
5
Сроки исполнения
Не более 15 минут
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
2
3
4
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
4
5
6
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС
МИО
РШЭП (ШЭП)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Принятие решения о назначении государственной адресной социальной помощи, либо мотивированного отказа
Формирование выходного документа
-
4
Форма завершения (данные, документ, организацион
но-распоряди
тельное решение)
Формирование уведомления о назначении государственной адресной социальной помощи, либо мотивированного отказа
Формирование выходного документа в системе
-
5
Сроки исполнения
При сдаче потребителем в уполномоченный орган - в течение семи рабочих дней; акиму сельского округа по месту жительства - не позднее двадцати двух рабочих дней;
Не более 1 минуты
-
6
Номер следующего действия
5
6
7
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
7
8
9
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС
МИО
ШЭП (РШЭП)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа
Подписание выходного документа ЭЦП сотрудника МИО
-
4
Форма завершения (данные, документ, организацион
но-распоряди
тельное решение)
Выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги
Подписанный ЭЦП сотрудника МИО выходной документ
-
5
Сроки исполнения
Не более 15 минут
Не более 1 минуты.
-
6
Номер следующего действия
8
9
-
Таблица 2. Описание действий посредством ПЭП
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ, ИС
ПЭП
РШЭП (ШЭП)
ИС
МИО
МИО
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизация потребителя на ПЭП, заполнение формы запроса. Проверка корректности введенных данных для получения электронной государствен
ной услуги
Маршрутизация запроса в ИС МИО (в случае корректности введенных данных)
Присвое
ние
номера
заявле
нию (в
случае
коррект
ности
введен
ных
данных)
Принятие заявления на испол
нение (в
случае
коррект
ности
введенных данных)
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса или формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Маршрутизация запроса (в случае корректнос
ти введен
ных данных)
Отправка уведомления на ПЭП (в случае коррект
ности
введен
ных дан
ных)
Принятие в работу (в случае коррект
ности
введенных данных)
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 15 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС
МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Принятие решения о назначении государствен
ной адресной социальной помощи, либо мотивирован
ного отказа
Формирова
ние выходного документа
Маршрутиза
ция уве
домления о
смене статуса «в работе» на ПЭП
Отображе
ние ста
туса «в работе»
4
Форма завершения (данные, документ, организацион
но-распоряди
тельное решение)
Формирование уведомления, либо моти
вированного отказа
Формиров
ание выходного документа в системе
Маршрутиза
ция
Отображение статуса
5
Сроки исполнения
При сдаче потребителем в уполномо
ченный орган в течение семи рабочих дней; акиму сельского округа по месту жительства - не позднее двадцати двух рабочих дней;
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
6
7
8
9
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
9
10
11
12
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС
МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа
Подписание выходного документа ЭЦП сот
рудника МИО. Фор
мирование
уведомле
ния о смене статуса оказания услуги на ПЭП
Маршрутизация уве
домления о смене статуса с выводом выходного документа на ПЭП
Отображение уведомления о заверше
нии оказа
ния услуги с возмож
ностью
просмотра
выходного документа
4
Форма завершения (данные, документ, организацион
но-распоряди
тельное решение)
Подписан
ный выходной документ
Отправка уведомле
ния с выходным документом на ПЭП
Маршрутиза
ция
Отображение выходного документа
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
10
11
12
-
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Оформление документов для
материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся и
воспитывающихся на дому»
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги через ИС МИО
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги через ПЭП
Таблица. Условные обозначения
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Сообщение промежуточное
Простые события завершающие
Ошибка
События-таймеры
Информационная система
Процесс
Условие
Поток сообщений
Поток управления
Электронный документ, представляемый конечному потребителю
Примечание:

14. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ұсынылуына сәйкес осы Регламенттің 45-қосымшаларында көрсетілген бланк үлгілері, шаблондары, соның ішінде форматты-қисынды бақылау ережесін көрсетумен, хабарлама хат үлгілерін, хаттарды және ескертулерді қоса көрсетілу керек.
15. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
16. Тұтынушымен электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) адамдардың конституциялық құқықтары мен бостандығын сақтау;
2) қызметтік міндетін орындауда заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) толық және нақты ақпарат ұсыну;
5) жеке және заңды тұлғалар құжаттарының қорғалуы және құпиялылығы.
17. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары: Интернетке шығу, ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) болуы, ЭҮП авторизациялау, пайдаланушының ЭСҚ болуы.
«Үйде оқитын және тәрбиеленетін
мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшін құжаттарды
ресімдеу» электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету
Регламентіне 1-қосымша
1 кесте. ЖАО арқылы іс-әрекеттерді сипаттау
1. Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ /ЭҮШ
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Тұтынушы өтініші мен құжаттарының түпнұсқалығын тексеру, ЖАО АЖ мәліметтерді енгізу
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге ЖАО қызметкеріне авторизация жүргізу және сұраным нысанын толтыру
Тұтынушы туралы мәліметтер алу үшін ОМО АЖ сұранымдар жолдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-
өкімдік шешім)
Қызмет алуға өтініш пен құжаттарды қабылдау
Өтінішке нөмір белгілеумен сұранымды тіркеу
Сұраным жолдау
5
Орындау мерзімдері
15 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
2. Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
4
5
6
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ /ЭҮШ
3
Іс-әрекеттің
(үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Сұранымды орындау. Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау немесе негізделген бас тарту туралы шешім қабылдау
Шығыс құжатын құру
-
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-
өкімдік шешім)
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау, немесе негізделген бас тарту туралы хабарландыруды құру
Жүйеде шығыс құжатын құру
-
5
Орындау мерзімдері
Уәкiлеттi органға тұтынушы өткiзген кезінен жеті күнтiзбелiк күн ішінде;
селолық округ әкіміне тұратын жері бойынша жиырма екі күнтiзбелiк күннен кешіктірмей
1 минуттан артық емес
-
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
5
6
7
3. Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
7
8
9
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ /ЭҮШ
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Шығыс құжатын құру
ЖАО қызметкерінің ЭСҚ шығыс құжатына қол қоюы
-
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-
өкімдік шешім)
ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін қолма-қол немесе тұтынушы электрондық поштасына жіберу арқылы беру
ЖАО қызметкерінің ЭСҚ қол қойылған шығыс құжаты
-
5
Орындау мерзімдері
15 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
-
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
8
9
-
2. кесте. ЭҮП арқылы іс-әрекеттерді сипаттау
1. Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЭҮП
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЖАО АЖ
ЖАО
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
ЭҮП тұтынушыға авторизация жүргізу, сұраным нысанын толтыру. Электрондық мемлекеттік қызмет алу үшін енгі
зілген мәлі
меттердің дұрыстығын тексеру
ЖАО АЖ-не сұраным жолдау (ен
гізілген
мәліметтер
дің дұрыс
тығы жағ
дайында)
Өтінішке нөмір белгілеу (енгізіл
ген мәлі
меттердің
дұрыстығы
жағдайын
да)
Өтінішті орындауға қабылдау (енгізілген мәліметтер
дің дұрыс
тығы жағ
дайында)
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-
өкімдік шешім)
Сұраным жасау туралы хабарлама көрсету немесе сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама жасау
Сұранымды жолдау (ен
гізілген
мәліметтер
дің дұрыс
тығы жағ
дайында)
ЭҮП хабар
ламаны
жолдау (ен
гізілген
мәліметтер
дің дұрыс
тығы жағ
дайында)
Жұмысқа қабылдау (енгізілген мәліметтер
дің дұрыс
тығы жағ
дайында)
5
Орындау мерзімдері
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
15 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
2. Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысы-ның, ағынының) №
5
6
7
8
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЭҮП
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Сұранымды орындау. Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау немесе негізделген бас тарту туралы шешім қабылдау
Шығыс құжатын құру
ҮЭП «жұмыста» мәртебесін ауыстыру туралы хабарлама жолдау
«Жұмыста» мәртебесін көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-
өкімдік шешім)
Хабарлама немесе негізделген бас тарту құру
Жүйеде шығыс құжатын құру
Жолдау
Мәртебесін көрсету
5
Орындау мерзімдері
Уәкiлеттi органға тұтынушы өткiзген кезінен жеті күнтiзбелiк күн ішінде; Селолық округ әкіміне тұратын жері бойынша жиырма екі күнтiзбелiк күннен кешіктірмей
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7
8
9
3. Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
9
10
11
12
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЭҮП
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Шығыс құжатын құру
ЖАО қыз
меткерінің ЭСҚ шығыс құжатына қол қоюы. ЭҮП қызмет көрсету мәртебесін ауыстыру туралы хабарлама жасау
ЭҮП шығыс құжатты шығару мәртебесіне ауыстыру туралы хабарлама жолдау
Шығыс құжатын көру мүмкіндігімен қызмет көрсетуді аяқтау туралы хабарлама көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-
өкімдік шешім)
Қол қойылған шығыс құжаты
ЭҮП шығыс құжатымен хабарлама жіберу
Жолдау
Шығыс құжатын көрсету
5
Орындау мерзімдері
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
10
11
12
-
«Үйде оқитын және тәрбиеленетін
мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшін құжаттарды
ресімдеу» электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету
Регламентіне 2-қосымша
1-сурет. ЖАО АЖ арқылы «жартылай автоматтандырылған» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі өзара функционалдық әрекеттесу диаграммасы
2-сурет. ЭҮП арқылы «жартылай автоматтандырылған» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі өзара функционалдық әрекеттесу диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
Бастапқы хабарлама
Соңғы хабарлама
Аралық хабарлама
Соңғы қарапайым оқиғалар
Қате
Оқиға-таймерлер
Ақпараттық жүйе
үдеріс
Шарт
Хабарлама ағыны
Басқару ағыны
Соңында тұтынушыға ұсынылатын электрондық құжат
Ескерту:

Типовое оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает потребителям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:
1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырҰх категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе «Примечания».
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Оформление документов для
материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся и
воспитывающихся на дому»
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 4
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Оформление документов для
материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся и
воспитывающихся на дому»
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
К заявлению прилагаются документы:
1. Электронная копия свидетельства о рождении ребенка;
2. Электронная копия книги регистрации граждан, либо справки адресного бюро, либо справки Акима сельского округа (сведения о прописке);
3. Электронная копия заключения психолого-педагогической консультации;
4. Электронная копия справки об инвалидности;
5. Электронная копия документа о наличии счета в банке.
Приложение 5
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Оформление документов для
материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся и
воспитывающихся на дому»
Выходная форма положительного ответа (документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому) на электронную государственную услугу
Уведомления, предоставляемые потребителю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления, либо в случае продления срока оказания услуги. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства».
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа при формировании заключения комиссии.
Утвержден
постановлением акимата
Акжарского района

Диаграмманы үлгілік ресімдеу бизнес-процесті модельдеу үшін пайдаланылатын BPMN 1.2 графикалық нотацияларында келтірілген. BPMN-де өңдеу графикалық элементтің көп санды емес диаграммалары арқылы жүзеге асырылады. Бұл тұтынушыларға үдеріс логикасын тез түсінуге көмектеседі. Элементтердің төрт негізгі санатын көрсетеді:
1) басқару ағынының объектілері: оқиға, іс-әрекет және логикалық операторлар;
2) жалғастырушы объектілер: басқару ағыны, хабарлама және ассоциациялар ағыны;
3) рөлдер: пулдер мен жолдар;
4) артефактілер: мәліметтер, топтар және мәтіндік аңдатпалар.
Осы төрт санат элементтері бизнес процестерінің диаграммаларын құруға мүмкіндік береді. Модель ерекшелігі айқындығын арттыру үшін спецификация «Ескерту» бөлімінде келтірілуі тиіс басқару ағыны объектілерінің жаңа үлгілері мен артефактілерін құруға мүмкіндік береді.
«Үйде оқитын және тәрбиеленетін
мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшін құжаттарды
ресімдеу» электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету
Регламентіне 3-қосымша
«Сапа» және «қол жетімділік» электрондық мемлекеттік қызмет көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама үлгісі
____________________________________________________________
(қызмет атауы)
1. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сапасы мен нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
«Үйде оқитын және тәрбиеленетін
мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшін құжаттарды
ресімдеу» электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету
Регламентіне 4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке өтініштің экрандық үлгісі
Өтінішке қоса берілетін құжаттар:
1. Баланың туу туралы куәлігінің электрондық көшірмесі;
2. Азаматтарды тіркеу кітабының электрондық көшірмесі немесе мекенжай бюродан анықтама немесе селолық округ әкімінен анықтама (тіркелімі туралы мәлімет);
3. Психологиялық - педагогикалық консультация қорытындысының электрондық көшірмесі;
4. Мүгедектігі туралы анықтаманың электрондық көшірмесі;
5. Банкте есеп шоты болуы туралы құжаттың электрондық көшірмесі.
«Үйде оқитын және тәрбиеленетін
мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшін құжаттарды
ресімдеу» электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету
Регламентіне 5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке оң жауабының шығыс үлгісі (үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар)
Тұтынушыға ұсынылатын хабарламалар
Хабарламалар өтінішті орындау мәртебесінің өзгеруіне қарай немесе қызмет көрсету мерзімін ұзарту жағдайында ұсынылады. Хабарлама мәтінімен еркін жол «Электрондық үкімет» порталындағы жеке кабинетте «Хабарлама» бөлімінде көрсетіледі.
Электрондық мемлекеттік қызметке теріс жауаптың (бас тарту) шығыс үлгісі
Теріс жауаптың шығыс үлгісі комиссия қорытындысын құруда бас тартуды негіздеу мәтінімен хат түрінде еркін нысанда ұсынылады.
Ақжар ауданы әкімдігінің

от 21 августа 2012 года № 276
Регламент электронной государственной услуги «Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел образования, физической культуры и спорта Акжарского района Северо-Казахстанской области», на альтернативной основе через центр обслуживания населения по месту жительства (далее - Центр), а также через веб - портал «электронного правительства» (далее - МИО) по адресу: www.e.gov.kz.
2. Электронная государственная услуга разработана на основании Стандарта государственной услуги «Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан № 140 от 26 февраля 2010 года «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства образования и науки Республики Казахстан и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561».
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа - разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) веб - портал «электронного правительства» (далее - ПЭП) - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
2) государственный орган (далее - МИО) – государственное учреждение «Отдел образования, физической культуры и спорта Акжарского района Северо-Казахстанской области», непосредственно предоставляющее электронную государственную услугу;
3) ДДО – детское дошкольное учреждение;
4) индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
5) информационная система (далее - ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
6) ИС МИО – информационная система местных исполнительных органов/информационная система «Региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» Республики Казахстан, в части автоматизированного рабочего места сотрудника местного исполнительного органа;

2012 жылғы 21 тамыздағы № 276
қаулысымен бекітілді
«Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесімен, балама негізде тұрғылықты жері бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы (бұдан әрі - Орталық), сондай-ақ «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы www.e.gov.kz мекенжайы бойынша көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде әзірленген.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет берудің автоматтандырылу дәрежесі: жартылай автоматтандырылған (медиа-алшақтығы бар электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық қызмет көрсету түрі: транзакциялық қызмет.
5. Осы Регламентте қолданылатын түсініктер мен қысқартулар:
1) «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі - ЭҮП) нормативтік құқықтық база және электрондық мемлекеттік қызметтерді қоса, барлық шоғырланған үкіметтік ақпаратқа өзімен бірегей қол жетімділік терезені білдіретін ақпараттық жүйе;
2) мемлекеттік орган (бұдан әрі - ЖАО) – электронды мемлекеттік қызметті тікелей ұсынатын «Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
3) МБҰ – мектепке дейінгі балалар ұйымы;
4) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) - жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
5) ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ) – аппараттық–бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе;
6) ЖАО АЖ – жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық жүйесі/ жергілікті атқарушы орган қызметкерінің автоматтандырылған жұмыс орны ретіндегі Қазақстан Республикасының «электрондық үкіметі» шлюзінің кіші жүйесі;

7) ИС НУЦ – информационная система Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан;
8) информационная система центров обслуживания населения (далее - ИС ЦОН) – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через Центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами;
9) медиа - разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
10) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
11) региональный шлюз «электронного правительства» (далее - РШЭП) - обеспечивает информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами МИО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг МИО;
12) СФЕ - структурно-функциональные единицы - это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов и т.п., принимающие участие в оказании электронной услуги на определенной стадии;
13) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
14) ЦОН – центр обслуживания населения;
15) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
16) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
17) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
18) шлюз «электронного правительства» (далее - ШЭП) - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг;
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги МИО, непосредственно предоставляющим данную электронную государственную услугу согласно приложению 2 к настоящему Регламенту (рисунок 1):

7) ҰКО АЖ - Қазақстан Республикасының ұлттық куәландыру орталығының ақпараттық жүйесі;
8) халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ХҚҚО АЖ) – Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары, сондай-ақ тиісті министрліктер мен ведомстволар арқылы халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет көрсету процесін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе;
9) құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керісінше нысанға өзгерту қажет кезінде қызметтерді көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;
10) тұтынушы - өзіне қажетті электрондық – ақпараттық және олармен қолданатын ресурстарды алу үшін ақпаратты жүйеге жүгінуші субъект;
11) «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі – қызмет берушінің электрондық қызмет көрсету процесіне қатысатын ішкі жүйелер/қызмет берушінің кіші жүйелері мен сыртқы ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара әрекеттесуді қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮӨШ);
12) ҚФБ – құрылымдық – функционалдық бірліктер – белгілі сатыда электрондық қызмет көрсетуге қатысатын уәкілетті орган, мемлекеттік органдары құрылымдық бөлімшелерінің және т.б. жауапты тұлғалары;
13) транзакциондық қызмет – электрондық сандық қолтаңба қолданылуымен ақпарат алмасуды талап ететін тұтынушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру қызметі;
14) ХҚКО – халыққа қызмет көрсету орталығы;
15) электрондық сандық қолтаңба (бұдан әрі – ЭСҚ) – электрондық сандық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігі мен мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық сандық таңбалардың жиынтығы;
16) электрондық мемлекеттік қызметтер – ақпараттық технологияларды қолданылуымен электрондық үлгіде көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
17) электрондық құжат – өзіндегі ақпарат электрондық - сандық үлгіде табыс етілген және электрондық сандық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
18) «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) – электрондық қызметтерді іске асыру аясында «электрондық қызметтің» ақпараттық жүйесін біріктіруге арналған ақпараттық жүйе.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі қызмет берушінің қызмет көрсету тәртібі
6. Қызмет берушінің аталмыш электрондық мемлекеттік қызметті тікелей ұсынатын ЖАО жартылай автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметін осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес (1-сурет) көрсетуде адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері:

1) потребитель должен обратиться в МИО для получения услуги имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов. Проверка подлинности заявления и документов потребителя сотрудником МИО.
2) процесс 1 – процесс ввода сотрудником МИО ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания электронной государственной услуги;
3) условие 1 - проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике МИО через ИИН и пароль;
4) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника МИО;
5) процесс 3 - выбор сотрудником МИО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных, сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (направление в детские дошкольные организации или же уведомление о регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО. Выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги.

1) тұтынушы қызмет алу үшін өзімен бірге өтініш пен қажетті құжаттар түпнұсқаларымен ЖАО жүгінуі тиіс. ЖАО қызметкерімен тұтынушының өтініші мен құжаттарының дұрыстығын тексеру;
2) 1-процесс – ЖАО қызметкерімен ЖСН (ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірінің және тұтынушының әлеуметтік жеке кодының берілуі туралы куәлігі қосымша ұсынылады) мен парольді (авторизациялау процесі) электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ЖАО АЖ енгізу процесі;
3) 1-шарт – ЖСН (ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірінің және тұтынушының әлеуметтік жеке кодының берілуі туралы куәлігі қосымша ұсынылады) мен пароль арқылы ЖАО тіркелген қызметкер деректерінің әділдігін ЖАО АЖ тексеру;
4) 2-процесс – ЖАО қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЖАО АЖ авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3-процесс – ЖАО қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығаруы және оның құрылымы мен үлгілік талаптарын ескеріп, нысанды толтыруы (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды тіркеу);
6) 4-процесс – ЖАО қызметкерінің ЭСҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді, сканерленген құжаттарды) қол қою;
7) 2-шарт – сәйкестендіру деректердің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН (ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірінің және тұтынушының әлеуметтік жеке кодының берілуі туралы куәлігі қосымша ұсынылады) мен ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН (ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірінің және тұтынушының әлеуметтік жеке кодының берілуі туралы куәлігі қосымша ұсынылады) арасындағы) сәйкестігін, ЭСҚ тіркеу куәлігінің қызмет ету мерзімін және ЖАС АЖ шақыртылған (жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын тексеру;
8) 5-процесс – ЖАО қызметкерінің ЭСҚ дұрыстығы дәлелденбеуіне байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процесс – ЖАҚ қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметін өңдеу;
10) 7-процесс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін қалыптастыру (мектепке дейінгі ұйымдарға жолдама немесе (7 жасқа дейінгі) мектепке дейінгі балаларды тіркеу түсініктемесі, ЖАО өтініш берген уақыттан бос орынның болмауы, немесе қызмет көрсетуден бас тартқан жағдайдағы дәлелді жауап). Электронды құжат ЖАО қызметімен ЭСҚ пайдаланумен қалыптасады. Электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін ЖАО қызметкерлеріне қолма-қол немесе тұтынушының электрондық поштасы арқылы жіберіледі.

7. Пошаговые действия и решения услугодателя через ЦОН (диаграмма функционального взаимодействия) при оказании электронной государственной услуги приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту (рисунок 2):
1) процесс 1 - процесс авторизации оператора ЦОН в ИС ЦОН для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС ЦОН подлинности данных о зарегистрированном операторе через ИИН и пароль, либо ЭЦП;
3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС ЦОН в связи с имеющими нарушениями в данных оператора ЦОН;
4) процесс 3 - выбор оператором ЦОН услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП оператора ЦОН заполненной формы (введенных данных, сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС ЦОН;
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП оператора;
8) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП оператора ЦОН электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
9) процесс 7 - формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (направление в детские дошкольные организации или же уведомление о регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в ИС ЦОН;
10) процесс 8 - выдача выходного документа сотрудником ЦОН потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.

7. Қызмет берушінің ХҚКО (функционалдық өзара әрекеттесу диаграммасы) арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудегі ағымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген:
1) 1-процесс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚКО операторының ХҚКО АЖ авторизациялау процесі;
2) 1-шарт – ХҚКО АЖ тіркелген оператор деректерінің әділдігін ЖСН (ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірінің және тұтынушының әлеуметтік жеке кодының берілуі туралы куәлігі қосымша ұсынылады) және пароль немесе ЭЦСҚ арқылы тексеру;
3) 2-процесс – ХҚКО операторының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ХҚКО АЖ авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
4) 3-процесс – ХҚКО операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығаруы және оның құрылымы мен үлгілік талаптарын ескеріп, нысанды толтыруы (деректерді енгізу және қоса берілген сканерленген құжаттарды);
5) 4-процесс – ХҚКО операторының ЭСҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді, сканерленген құжаттарды) қол қою;
6) 2-шарт – сәйкестендіру деректердің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН (ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірінің және тұтынушының әлеуметтік жеке кодының берілуі туралы куәлігі қосымша ұсынылады) мен ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН(ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірінің және тұтынушының әлеуметтік жеке кодының берілуі туралы куәлігі қосымша ұсынылады) арасындағы) сәйкестігін, ЭСҚ тіркеу куәлігінің қызмет ету мерзімін және ХҚКО АЖ шақыртылған (жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын тексеру;
7) 5-процесс – оператордың ЭСҚ дұрыстығы дәлелденбеуіне байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-процесс – ХҚКО операторының ЭСҚ қол қойылған электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуы) ЖАО АЖ ЭҮШ/ЭҮШ арқылы жіберу және ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті өңдеу;
9) 7-процесс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі МБҰ қызметшілерін қалыптастыру (мектепке дейінгі ұйымдарға жолдама немесе (7 жасқа дейінгі) мектепке дейінгі балаларды тіркеу түсініктемесі, ЖАО өтініш берген уақыттан бос орынның болмауы, немесе қызмет көрсетуден бас тартқан жағдайдағы дәлелді жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерімен ЭСҚ пайдаланумен қалыптасып АЖ ХҚКО беріледі.
10) 8-процесс электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін ЖАО қызметкерімен қолма-қол немесе тұтынушы электрондық поштасына жіберу арқылы беру.

8. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту (рисунок 3):
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
7) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
8) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
9) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
10) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
11) процесс 7 - формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (направление в детские дошкольные организации или же уведомление о регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.

8. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 2-қосымшасына көрсетілген:
1) тұтынушы ЖСН (ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірінің және тұтынушының әлеуметтік жеке кодының берілуі туралы куәлігі қосымша ұсынылады) және пароль арқылы ЭҮП тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылары үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – тұтынушының электрондық мемлекеттік қызметті алуы үшін ЖСН (ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірінің және тұтынушының әлеуметтік жеке кодының берілуі туралы куәлігі қосымша ұсынылады) мен парольді (авторизациялау процесі) ЭҮП енгізу процесі;
3) 1-шарт – ЭҮП тіркелген тұтынушы туралы деректер дұрыстығын ЖСН (ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірінің және тұтынушының әлеуметтік жеке кодының берілуі туралы куәлігі қосымша ұсынылады) мен пароль арқылы тексеру;
4) 2-процесс – ЭҮП тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3-процесс - тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін тұтынушының сұрау салуды экранға шығаруы және нысанды оның құрылымы мен үлгілік талаптарын ескеріп, толтыруы (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды);
7) 4-процесс - тұтынушының ЭСҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына қол қою (деректерді, қоса тіркелген сканерленген құжаттарды енгізу);
8) 2-шарт – сәйкестендіру деректердің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН (ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірінің және тұтынушының әлеуметтік жеке кодының берілуі туралы куәлігі қосымша ұсынылады) арасындағы) сәйкестігін, ЭСҚ тіркеу куәлігінің қызмет ету мерзімін және ЭҮП шақыртылған (жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын тексеру;
9) 5-процесс - тұтынушының ЭСҚ дұрыстығы дәлелденбеуіне байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
10) 6-процесс – электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуын) тұтынушының қол қойылған ЭСҚ ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ жіберу және ЖАО қызметкерлерінің электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
11) 7-процесс – тұтынушыны МБҰ орын болуы туралы хабардар ету үдерісі; (мектепке дейінгі ұйымдарға жолдама немесе (7 жасқа дейінгі) мектепке дейінгі балаларды тіркеу түсініктемесі, ЖАО өтініш берген уақыттан бос орынның болмауы, немесе қызмет көрсетуден бас тартқан жағдайдағы дәлелді жауап). Электронды құжат ЖАО қызметкерлерінің ЭСҚ пайдаланумен қалыптасып ЭҮП жеке бөліміне тапсырылады.

9. В приложении 45 к настоящему Регламенту представлены экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении в МИО или ЦОН.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра ПЭП: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
12. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
сотрудники МИО;
сотрудники ЦОН;
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций с указанием срока выполнения каждого действия приведено в  приложении 1к настоящему Регламенту.
14. В приложении 2 к настоящему Регламенту (рисунок 1, 2, 3) представлены диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями, указанными в пункте 2 настоящего Регламента.
15. Формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, включая формы уведомлений, писем и напоминаний указаны в приложениях 45 к настоящему Регламенту.
16. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителями:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) соблюдения профессиональной этики и культуры;
4) представления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
18. Технические условия оказания электронной государственной услуги: выход в Интернет, наличие ИИН, авторизация ПЭП, наличие ЭЦП пользователя.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Регистрация детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в детские
дошкольные организации
Республики Казахстан»
Таблица 1. Описание действий посредством МИО
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС
МИО
РШЭП (ШЭП)
ИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка
подлин
ности
заявле
ния и до
кументов
потреби
теля, ввод данных в ИС МИО
Авторизация сотрудника МИО в системе и заполнение формы запроса на оказания электронной государственной услуги
Маршрутизация уведомления о смене статуса запроса из ИС МИО в ИС ЦОН
Присвоение номера заявлению. Формирова
ние уведом
ления с указанием текущего статуса
4
Форма завершения (данные, документ, организацион
но-распоряди
тельное решение)
Прием за
явления
и доку
ментов
на полу
чение
услуги
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Маршрутизация запроса
Отображение статуса «Поступив
шие»
5
Сроки исполнения
Не более 10 минут
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС
МИО
РШЭП (ШЭП)
ИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Принятие решения о выдаче справки, либо мотивированного отказа
Формирова
ние выходного документа
Маршрутизация уведомления о смене статуса запроса в ИС ЦОН
Отображение статуса «В работе»
4
Форма завершения (данные, документ, организацион
но-распоряди
тельное решение)
Формирова
ние справ
ки, либо
мотивиро
ванного отказа
Формирова
ние выход
ного доку
мента в системе
Маршрутизация запроса
Отображение статуса «В работе»
5
Сроки исполнения
Не более 10 минут
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
6
7
8
9
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
9
10
11
12
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС
МИО
ШЭП (РШЭП)
ИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа
Подписание
выходного
документа
ЭЦП сот
рудника
МИО. Фор
мирование
уведомле
ния о
смене статуса оказания услуги в ИС ЦОН
Маршрутиза
ция уведом
ления о смене статуса в ИС ЦОН
Отображение уведомления о заверше
нии оказа
ния услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организацион
но-распоряди
тельное решение)
Выдача сот
рудником
МИО нароч
но или посредст
вом отправ
ки на элек
тронную
почту пот
ребителя
результата
электрон
ной госу
дарствен
ной услуги
Подписан
ный ЭЦП
сотрудника МИО выходной документ. Отправка уведомле
ния о смене статуса в ИС ЦОН
Маршрутиза
ция
Отображение статуса завершения исполнения и выдачи выходного документа
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
10
11
12
-
Таблица 2. Описание действий посредством ЦОН
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименова
ние СФЕ, ИС
ЦОН
ИС ЦОН
РШЭП (ШЭП)
ИС
МИО
МИО
3
Наименова
ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка подлиннос
ти заявле
ния и до
кументов
потребите
ля, ввод данных в ИС ЦОН
Авториза
ция сот
рудника
ЦОН в
системе и
заполне
ние формы
запроса на оказа
ния элек
тронной
государст
венной услуги
Маршрути
зация запроса из ИС ЦОН в ИС
МИО
Присвое
ние но
мера за
явлению,
отправка
на ис
полнение
Проверка
докумен
тов, при
нятия за
явления в работу
4
Форма завершения (данные, документ, организаци
онно-распо
рядитель
ное реше
ние)
Прием за
явления и
докумен
тов на получения услуги
Регистра
ция запроса в системе с присвоени
ем номера заявлению
Маршрути
зация запроса
Отображе
ния заяв
ления в
статусе поступившие из ЦОН в ИС МИО
Принятие запроса в работу
5
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
30 минут
30 минут
30 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2
Наименова
ние СФЕ, ИС
МИО
ИС
МИО
РШЭП (ШЭП)
ИС ЦОН
ЦОН
3
Наименова
ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Принятие решения о выдаче справки, либо мотивированного отказа
Формиро
вание вы
ходного
докумен
та
Маршрути
зация
уведомле
ния о смене статуса запроса в ИС ЦОН
Отображение статуса «В работе»
-
4
Форма завершения (данные, документ, организаци
онно-распо
рядитель
ное решение)
Формирова
ние справ
ки, либо
мотивиро
ванного отказа
Формиро
вание вы
ходного
докумен
та в системе
Маршрути
зация запроса
Отображение статуса «В работе»
-
5
Сроки исполнения
Три рабочих дня (день приема и день выдачи документов не входят в срок оказания государст
венной услуги)
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
-
6
Номер следующего действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2
Наименова
ние СФЕ, ИС
МИО
ИС
МИО
ШЭП (РШЭП)
ИС ЦОН
ЦОН
3
Наименова
ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа
Подписа
ние выходного документа ЭЦП сот
рудника МИО. Фор
мирование
уведомле
ния о смене статуса оказания услуги в ИС ЦОН
Маршрути
зация
уведомле
ния о смене статуса в ИС ЦОН
Отображе
ние уве
домления
о завер
шении
оказания услуги
Выдача сотрудни
ком ЦОН нарочно или пос
редством
отправки на элек
тронную
почту пот
ребителя
результа
та элек
тронной
государст
венной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача
подписан
ного вы
ходного
документа в ЦОН
Передача уведомле
ния в ИС
ЦОН о за
вершении
исполне
ния
Маршрути
зация
Отображе
ние ста
туса за
вершения
исполне
ния
Выдача ре
зультата оказания услуги
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 10 минут
6
Номер следующего действия
12
13
14
15
-
Таблица 3. Описание действий посредством ПЭП
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименова
ние СФЕ, ИС
ПЭП
РШЭП (ШЭП)
ИС
МИО
ИС ЦОН
МИО
3
Наименова
ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авториза
ция пот
ребителя на ПЭП,
заполне
ние формы запроса. проверка коррект
ности вве
денных данных для получения электрон
ной госу
дарствен
ной услу
ги
Маршрути
зация запроса в ИС МИО и уведомле
ния в ИС ЦОН (в случае коррект
ности введенных данных)
Присвое
ние но
мера за
явлению и отоб
ражение в стату
се «Пос
тупив
шие» (в случае коррект
ности
введен
ных данных)
Отображе
ние ста
туса «Посту
пившие с ПЭП в ИС ЦОН» (в случае коррект
ности
введен
ных
данных)
Принятие
заявле
ния на
исполне
ние (в
случае
коррект
ности
введен
ных дан
ных)
4
Форма завершения (данные, документ, организаци
онно-распо
рядитель
ное решение)
Отображе
ние уве
домления об успеш
ном форми
ровании запроса или форми
рование
сообщения об отказе в запра
шиваемой
электрон
ной госу
дарствен
ной услу
ге
Маршрути
зация запроса (в случае коррект
ности введенных данных)
Отправка
уведомле
ния на ПЭП (в случае коррект
ности
введен
ных данных)
Отображе
ние ста
туса (в
случае
коррект
ности
введен
ных дан
ных)
Принятие
в работу
(в слу
чае кор
ректнос
ти вве
денных данных)
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 10 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2
Наименова
ние СФЕ, ИС
МИО
ИС
МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименова
ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Принятие решения о выдаче справки, либо моти
вированного отказа
Формиро
вание вы
ходного
докумен
та
Маршрути
зация
уведомле
ния о смене статуса «в рабо
те» на ПЭП и ИС ЦОН
Отображе
ние стат
уса «в работе»
Отображе
ние уве
домления
и ста
туса
4
Форма завершения (данные, документ, организаци
онно-распо
рядитель
ное решение)
Формирова
ние справ
ки, либо
мотивиро
ванного отказа
Формиро
вание вы
ходного
докумен
та в системе
Маршрути
зация
Отображе
ние ста
туса
Отображе
ние ста
туса
5
Сроки исполнения
Не более 10 минут
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2
Наименова
ние СФЕ, ИС
МИО
ИС
МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименова
ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа
Подписа
ние вы
ходного
документа
ЭЦП сот
рудника
МИО. Фор
мирование
уведомле
ния о смене статуса оказания услуги на ПЭП и ИС ЦОН
Маршрути
зация
уведомле
ния о
смене статуса
с выво
дом вы
ходного докумен
та на ПЭП и уведомле
ния о смене статуса в ИС ЦОН
Отображе
ние уве
домления
о завер
шении
оказания
услуги с
возмож
ностью
просмот
ра вы
ходного
докумен
та
Отображе
ние уве
домления
о завер
шении
оказания услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организаци
онно-распо
рядитель
ное
решение)
Подписан
ный вы
ходной
документ
Отправка
уведомле
ния с выходным докумен
том на ПЭП, и смены статуса в ИС ЦОН
Маршрути
зация
Отображе
ние вы
ходного
докумен
та
Отображе
ние стат
уса ис
полнения
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
12
13
14
15
-
Примечание:
В данной таблице перечисляются действия (функции, процедуры, операции) ПЭП, ИС и всех СФЕ с указанием форм завершения, сроков исполнения и указанием номеров последующих действий в технологической цепочке процесса оказания электронной государственной услуги.
На основании таблицы приложения 1 к настоящему Регламенту строятся диаграммы функционального взаимодействия при оказании электронных государственных услуг.
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Регистрация детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в детские
дошкольные организации
Республики Казахстан»
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги через ИС МИО
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги через ИС ЦОН
Рисунок 3. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги через ПЭП
Таблица. Условные обозначения
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Сообщение промежуточное
Простые события завершающие
Ошибка
События-таймеры
Информационная система
Процесс
Условие
Поток сообщений
Поток управления
Электронный документ, представляемый конечному потребителю
Примечание:

9. Сұрау салудың экрандық үлгілері және электрондық мемлекеттік қызметі ЭҮП арқылы алу жағдайында тұтынушыға берілетін электрондық мемлекеттік қызметке өтініш жазу үлгісі осы Регламенттің 45-қосымшаларында берілген.
10. Тұтынушының электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салудың орындалу мәртебесін тексеру амалы: «электрондық үкімет» порталының «Қызмет алу тарихы» бөлімінде, сондай-ақ ЖАО немесе ХҚКО жүгінгенде.
11. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қажетті ақпарат пен консультацияны ЭҮП call-орталығының телефоны (1414) арқылы алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара әрекеттесу тәртібін сипаттау
12. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (ҚФБ) қатыстырылады:
1) ЖАО қызметкерлері;
2) ХКҚО қызметкерлері.
13. Мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің әр іс-әрекетінің орындалу мерзімі көрсетіліп, әр іс-әрекеттің (рәсімі, функциялары, операциялары) дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында беріледі.
14. Осы Регламенттің (1, 2, 3-суреттер) 2-тармағында олардың сипаттамаларына сәйкес мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер мен басқа да ұйымдардың құрылымдық бөлімшелері іс-әрекеттерінің қисынды бірізділігі арасындағы өзара байланысты бейнелейтін диаграммалары осы Регламенттің 2-қосымшасында берілген.
15. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ұсынылуына сәйкес осы Регламенттің 45-қосымшаларында көрсетілген бланк үлгілері, шаблондары, соның ішінде форматты-қисынды бақылау ережесін көрсетумен, хабарлама хат үлгілерін, хаттарды және ескертулерді қоса көрсетілу керек.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді;
17. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілуі процесіне қойылатын талаптар:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандығын сақтау;
2) қызметтік борышты атқару кезіндегі заңдылық;
3) кәсіби этика мен мәдениетті сақтау;
4) жан-жақты және толық ақпарат ұсыну;
5) ақпараттың қорғалуы және құпиялылығы;
6) тұтынушының белгіленген мерзімде алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.
18. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары: Интернетке қосылу, ЖСН (ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірінің және тұтынушының әлеуметтік жеке кодының берілуі туралы куәлігі қосымша ұсынылады), ЭҮП авторизациялануы, тұтынушының ЭСҚ болуы.
«Қазақстан Республикасының мектепке
дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру
үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі)
балаларды тіркеу»  электрондық мемлекеттік
қызметін көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ЖАО арқылы атқарылатын іс-әрекеттерді сипаттау
1. Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
1
2
3
4
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ХҚКО АЖ
3
Іс-әрекет (процесс, рәсім, операция) атауы және си
паттамасы
Тұтынушының өтініші мен құжаттарының дұрыстығын тексеру, деректерді ЖАО АЖ енгізу
ЖАО қызметкерінің жүйеде авторизациялануы және электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салу үлгісін толтыру
ЭҮӨШ АЖ-нен ХҚКО АЖ мәртебелер туралы ха
барламаларды бағыттау
Өтінішке нөмір беру. Ағымдағы мәртебе көрсетілуімен хабарламаны түйіндеу
4
Аяқтау нысаны (дерек
тер, құжат, ұй
ымдасты
ру-басқа
ру шеші
мі)
Қызмет алуға өтініш пен құжаттарды қабылдау
Өтініш берушіге нөмір берілуімен сұрау салуды тіркеу
Сұрау салуды бағыттау
Келіп түскендердің мәртебесін көрсетілу
5
Орындалу мерзімі
10 минуттан көп емес
1 минуттан көп емес
1 минуттан көп емес
1 минуттан көп емес
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
2
3
4
5
2. Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
5
6
7
8
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ХҚКО АЖ
3
Іс-әрекет (процесс, рәсім, операция) атауы және сипаттамасы
Сұрау салуды орындау. МБҰ жолдау үшін балаларды кезекке қою туралы немесе негізделген бас тарту туралы шешімді қабылдау
Шығыс құжатын қа
лыптастыру
Сұрау салу мәртебесінің өзгеруі туралы хабарламаны ХҚКО АҚ бағыттау
жұмыс барысында мәртебесін көрсетілу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйым
дастыру-бас
қару шешімі)
Жолдаманы, немесе дәлелді бас тартуды қа
лыптастыру
Жүйеде шығыс құжатын қа
лыптастыру
Сұрау салуды бағыттау
жұмыс барысында мәртебесін көрсетілу
5
Орындалу мерзімі
15 минуттан көп емес
1 минуттан көп емес
1 минуттан көп емес
1 минуттан көп емес
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
6
7
8
9
3. Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
9
10
11
12
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮШ (ЭҮӨШ)
ХҚКО АЖ
3
Іс-әрекет (процесс, рәсім, операция) атауы және сипаттамасы
Шығыс құжатын қа
лыптастыру
Құжатқа қол қою
ЖАО қызметкерінің ЭСҚ шығыс құжат хабарламасын бағыттау. ХҚКО АЖ қызметті көрсету мәртебесінің өзгеруі туралы хабарламаны түйіндеу
Қызмет көрсету туралы хабарламаны көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйым
дастыру-бас
қару шешімі)
ЖАО қызмет
керінің электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін қолма-қол беруі немесе тұтынушының электрондық адресіне жіберуі
ЖАО қызметке
рінің ЭСҚ шығыс құжатқа қол қою. ХҚКО АЖ мәртебесінің өзгеруі туралы хабарла
маны жіберу
Бағыттау
Орындауды аяқтау мәр
тебесінің көрсетілуі және шығыс құжатын беру
5
Орындалу мерзімі
5 минуттан көп емес
1 минут
тан көп
емес
1 минуттан көп емес
1 минуттан көп емес
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
10
11
12
-
2-кесте. ХҚКО арқылы іс-әрекеттерді сипаттау
1. Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ, АЖ атауы
ХҚКО
ХҚКО АЖ
ЭҮӨШ
АЖ
ЖАО
3
Іс-әрекет процесс, рәсім, операция) атауы және сипаттамасы
Өтініш
пен құ
жаттар
дың дұ
рыстығын
тексеру,
деректер
ді ХҚКО
АЖ енгі
зу
ХҚКО қыз
меткері
нің жүйе
де авто
ризацияла
нуы және электрон
дық мемле
кеттік
қызмет
көрсетуге
сұрау
салу
үлгісін
толтыру
ХҚКО АЖ-нен ЭҮӨШ АЖ хабарлама
ларды бағыттау
Өтінішке нөмір беру, орындауға жіберу
Құжаттар
ды тек
серу,
өтінішті
жұмыс
жасауға
қабылдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйым
дастыру-бас
қару шешімі)
Қызмет
алуға
өтініш
пен құ
жаттарды
қабылдау
Өтінішке нөмір берумен сұрауды жүйеде тіркеу
Сұрау салуды бағыттау
– ХҚКО АЖ-нен ЖАО АЖ келіп түскен өтініш мәртебе
сінде көрсетілу
Сұрау салуды жұмыс жасауға қабылдау
5
Орындалу мерзімі
30 минут
тан көп
емес
1 минут
тан көп
емес
1 минут
тан көп
емес
1 минут
тан көп
емес
10 минут
тан көп
емес
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
2
3
4
5
6
2. Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮШ (ЭҮӨШ)
ХҚКО АЖ
ХҚКО
3
Іс-әрекет (процесс, рәсім, операция) атауы және сипаттамасы
Сұрау салуды орындау. МБҰ жолдау үшін балаларды кезекке қою туралы немесе негізделген бас тарту туралы шешім қабылдау
Шығыс құжатын қалыптас
тыру
ХҚКО АЖ мәртебесі
нің өз
геруі туралы ха
барламаны бағыттау
жұмыс барысында мәртебесі
нің көр
сетілуі
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйым
дастыру-бас
қару шешімі)
Жолдауды, немесе дәлелді бас тартуды түйіндеу
Жүйеде шығыс құжатын қалыптас
тыру
Сұрау салуды бағыттау
жұмыс барысында мәртебесі
нің көр
сетілуі
5
Орындалу мерзімі
3 күн ішінде (қабылдау күні мен құжатты беру күні электрондық мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді)
1 минут
тан көп емес
1 минут
тан көп емес
1 минуттан көп емес
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
7
8
9
10
11
3. Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮШ (ЭҮӨШ)
ХҚКО АЖ
ХҚКО
3
Іс-әрекет (процесс, рәсім, операция) атауы және сипаттамасы
Шығыс құжатты құрасты
ру
ЖАО қыз
меткерінің ЭСҚ шығыс құжатқа қол қою. ХҚКО АЖ қызмет көрсету мәртебесі
нің ауысуы туралы ха
барламаны түйіндеу
Қызмет көрсетуді аяқтау туралы ха
барламаны бағыттау
Шығыс құжаты бар қызмет көрсету аяқталуы туралы хабарлама
ның көр
сетілуі
ХҚКО қыз
меткері
нің элек
трондық
мемлекет
тік қыз
мет нә
тижесін
қолма-
қол беруі немесе тұтынушы
ның элек
трондық
адресіне
жіберуі
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйым
дастыру-бас
қару шешімі)
Қол қой
ылған
шығыс
құжатты
ХҚКО
беру
Орындау аяқталуы туралы ха
барламаны ХҚКО АЖ беру
Бағыттау
Орындауды аяқтау мәртебесі
нің көр
сетілуі
Қызметті
көрсету
нәтиже
сін беру
5
Орындалу мерзімі
1 минут
тан көп
емес
1 минуттан көп емес
1 минуттан көп емес
1 минут
тан көп
емес
15 минут
тан көп
емес
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
12
13
14
15
-
3-кесте. ЭҮП арқылы іс-әрекеттерді сипаттау
1. Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЭҮП
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЖАО АЖ
ХҚКО АЖ
ЖАО
3
Іс-әрекет (процесс, рәсім, операция) атауы және сипаттамасы
Тұтынушының ЭҮП авто
ризацияла
нуы, сұрау салу үлгісін толтыру, электрондық мемлекеттік қызметтерді алу үшін енгізілген деректер дұрыстығын тексеру
Сұрау салуды ЖАО АД және ха
барламаны ХҚКО АЖ бағыттау (егер ен
гізілген
деректер
түзетіл
се)
Өтінішке нөмір беру және мәртебеде көрсеті
луі – келіп түскен (егер ен
гізілген
деректер
түзетіл
се)
ЭҮП-нан ХҚКО АЖ келіп түскен
дерде
мәртебе
сінің
көрсеті
луі
(егер ен
гізілген
деректер түзетіл
се)
Өтінішті орындау
ға қа
былдау
(егер ен
гізілген
деректер түзетіл
се)
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйым
дастыру-бас
қару шешімі)
Сұрау салудың дұрыс қалыптасуы туралы ха
барламаның немесе сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы ха
барламаның көрсетілуі
Сұрау салуды бағыттау (егер ен
гізілген
деректер
түзетіл
се)
Хабарлама
ны ЭҮП
жіберу
(егер ен
гізілген
деректер
түзетіл
се) ба
ғыттау
Мәртебе
сінің
көрсеті
луі
(егер ен
гізілген
деректер
түзетіл
се)
Жұмыс жасауға қабылдау (егер ен
гізілген
деректер
түзетіл
се)
5
Орындалу мерзімі
1 минуттан көп емес
1 минут
тан көп емес
1 минут
тан көп емес
1 минут
тан көп емес
10 минут
тан көп емес
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
2
3
4
5
6
2.Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮШ (ЭҮӨШ)
ЭҮП
ХҚКО АЖ
3
Іс-әрекет (процесс, рәсім, операция) атауы және сипаттамасы
Сұрау салуды орындау. МБҰ жолдау үшін балаларды кезекке қою туралы немесе негізделген бас тарту туралы шешім қабылдау
Шығыс құжатын қалыптас
тыру
ЭҮП және ХҚКО АЖ «жұмыс жасалуда» мәртебе
нің өзге
руі тура
лы хабар
ламаны бағыттау
«Жұмыс жасалу
да» мәр
тебесі
нің көр
сетілуі
Хабарла
ма мен
мәртебе
сінің
көрсеті
луі
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйым
дастыру-бас
қару шешімі)
Жолдауды немесе дәлелді бас тартуды түйіндеу
Жүйеде шығыс құжатын қалыптас
тыру
Бағыттау
Мәртебе
сінің
көрсеті
луі
Мәртебе
сінің
көрсеті
луі
5
Орындалу мерзімі
15 минуттан көп емес
1 минут
тан көп
емес
1 минут
тан көп
емес
1 минут
тан көп
емес
1 минут
тан көп
емес
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
7
8
9
10
11
3. Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮШ (ЭҮӨШ)
ЭҮП
ХҚКО АЖ
3
Іс-әрекет (үдеріс, рәсім, операция) атауы және сипаттамасы
Шығыс құжатты құрасты
ру
Шығыс құжатқа қол қою
ЭҮП шығыс құжатты шығарумен мәртебесі
нің өзгеруі туралы ха
барламаның және ЖАО АЖ мәртебесі
нің өзгеруі туралы ха
барламаның көрсетілуі
Шығыс құжаты көру мүм
кіндігі бар қыз
мет көр
сету жә
не аяқ
тау тура
лы ха
барлама
ның көр
сетілуі
Қызмет көрсеті
луінің
аяқталуы
туралы
хабарла
маның көрсеті
луі
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйым
дастыру-бас
қару шешімі)
Қол қойылған шығыс құжат
ЭҮП шығыс құжатымен және ХҚКО АЖ мәр
тебесінің өзгеруі хабарлама
сын жібе
ру
Бағыттау
Шығыс
құжаттың көрсеті
луі
Орындалу
мәртебе
сінің
көрсеті
луі
5
Орындалу мерзімі
1 минут
тан көп
емес
1 минут
тан көп
емес
1 минуттан көп емес
1 минут
тан көп емес
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
12
13
14
15
-
Ескерту:
Осы кестеде электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесінің технологиялық тізбегіндегі аяқталу нысаны, орындалу мерзімі мен келесі іс-әрекеттер нөмірлері көрсетілген ЭҮП, АЖ және басқа ҚФБ іс-әрекеттері (функциялары, рәсімдері, операциялары) аталады.
Осы Регламенттің 1-қосымшасындағы кесте негізінде электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсетудегі функционалдық өзара әрекеттесу диаграммасы жасалады.
«Қазақстан Республикасының мектепке
дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру
үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі)
балаларды тіркеу»  электрондық мемлекеттік
қызметін көрсету регламентіне
2-қосымша
1-сурет. ЖАО АЖ арқылы электрондық мемлекеттік қызметті «жартылай автоматтандырылған» түрде көрсетудегі өзара функционалдық әрекеттесу диаграммасы
2-сурет. ХҚКО АЖ арқылы электрондық мемлекеттік қызметті «ішінара автоматтандырылған» түрде көрсетудегі функционалдық өзара әрекеттесу диаграммасы
3-сурет. ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті «жартылай автоматтандырылған» түрде көрсетудегі өзара функционалдық әрекеттесу диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
Бастапқы хабарлама
Соңғы хабарлама
Аралық хабарлама
Соңғы қарапайым оқиғалар
Қате
Оқиға-таймерлер
Ақпараттық жүйе
үдеріс
Шарт
Хабарлама ағыны
Басқару ағыны
Соңында тұтынушыға ұсынылатын электрондық құжат
Ескерту:

Типовое оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает потребителям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:
1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырҰх категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе «Примечания».
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Регистрация детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в детские
дошкольные организации
Республики Казахстан»
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 4
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Регистрация детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в детские
дошкольные организации
Республики Казахстан»
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
Начальник отдела образования:
_____________________________
(ФИО начальника)
Заявитель:___________________
(ФИО заявителя)
Адрес:____________________
(адрес заявителя)
Телефон:____________________
(контактный телефон заявителя)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу предоставить место моей (му) дочери (сыну)
___________________________________________________ в детском саду.
(ФИО ребенка и дата рождения)
К заявлению прилагаются документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Приложение 5
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Регистрация детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в детские
дошкольные организации
Республики Казахстан»
Выходная форма положительного ответа (направление в ДДО) на электронную государственную услугу
Форма уведомления (регистрационного талона), предоставляемого потребителю при постановке ребенка в очередь для направления в ДДО
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу, предоставляемого потребителю

Диаграмманы үлгілік ресімдеу бизнес-процесті модельдеу үшін пайдаланылатын BPMN 1.2 графикалық нотацияларында келтірілген. BPMN-де өңдеу графикалық элементтің көп санды емес диаграммалары арқылы жүзеге асырылады. Бұл тұтынушыларға үдеріс логикасын тез түсінуге көмектеседі. Элементтердің төрт негізгі санатын көрсетеді:
1) басқару ағынының объектілері: оқиға, іс-әрекет және логикалық операторлар;
2) жалғастырушы объектілер: басқару ағыны, хабарлама және ассоциациялар ағыны;
3( рөлдер: пулдер мен жолдар;
4) артефактілер: мәліметтер, топтар және мәтіндік аңдатпалар.
Осы төрт санат элементтері бизнес процестерінің диаграммаларын құруға мүмкіндік береді. Модель ерекшелігі айқындығын арттыру үшін спецификация «Ескерту» бөлімінде келтірілуі тиіс басқару ағыны объектілерінің жаңа үлгілері мен артефактілерін құруға мүмкіндік береді.
«Қазақстан Республикасының мектепке
дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру
үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі)
балаларды тіркеу»  электрондық мемлекеттік
қызметін көрсету регламентіне
3-қосымша
«Сапа» және «қол жетімділік» электрондық мемлекеттік қызмет көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама үлгісі
____________________________________________________________
(қызмет атауы)
1. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сапасы мен нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
«Қазақстан Республикасының мектепке
дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру
үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі)
балаларды тіркеу»  электрондық мемлекеттік
қызметін көрсету регламентіне
4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет алуға өтініштің экрандық үлгісі
Білім бөлімінің бастығы:
_____________________________
(бастықтың аты-жөні)
Өтініші беруші:___________________
(өтініш берушінің аты-жөні)
екенжайы:____________________
(өтініші берушінің мекенжайы)
Телефон:____________________
(өтініш берушінің байланыс телефоны)
ӨТІНІШ
Сізден менің қызым (ұлым) ___________________________________________
(баланың аты-жөні және туған күні)
балабақшасынан орын беруіңізді сұраймын.
Өтінішке қоса беріледі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
«Қазақстан Республикасының мектепке
дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру
үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі)
балаларды тіркеу»  электрондық мемлекеттік
қызметін көрсету регламентіне
5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке оң жауаптың (МБҰ жолдама алудағы) шығыс үлгісі
Ескерту:Ата-аналар мектепке дейінгі мекемеге бір ай ішінде келулері және жолдаманы тіркеулері тиіс
Баланы МБҰ есепке қою кезінде тұтынушыға берілетін хабарлама (тіркеу талоны) үлгісі
Баланы тіркеу туралы хабарлама
Ата-ананың аты-жөні: ________________________
Баланың тегі: _______________________________
Баланың аты: _______________________________
Баланың туған күні: _________________________
Тіркеу нөмірі: ______________________________
Өтінішті беру күні: _________________________
Берілді: __________________________________
Тұтынушыға көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызметке теріс (бас тарту) жауап берудің шығыс үлгісі