О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района имени Габита Мусрепова от 21 декабря 2011 года N 32-1 "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 13 апреля 2012 года N 3-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 2 мая 2012 года N 13-5-147. Утратило силу - решением маслихата района Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2012 года N 10-7
Сноска. Утратило силу - решением маслихата района Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 20.12.2012 N 10-7 (вводится в действие с 01.01.2013)
В соответствии со статьями 106109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение сессии маслихата района имени Габита Мусрепова от 21 декабря 2011 года № 32-1 «О районном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в реестре государственной регистрации 12 января 2012 года № 13-5-141, опубликовано в газетах «Есіл өңірі» от 23 января 2012 года, «Новости Приишимья» от 23 января 2012 года) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1) доходы – 3 683 484,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 671 327 тысяч тенге,
неналоговым поступлениям – 1 692,1 тысяч тенге,
поступления от продажи основного капитала – 30 875,7 тысяч тенге,
поступления трансфертов – 2 979 590 тысяч тенге;
2) затраты – 3 664 483,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –74 935,1 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 77 664,1 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов – 2 729 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 14 907 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 70 840,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета
(использование профицита) – 70 840,8 тысяч тенге»;
пункт 7 изложить в следующей редакции:
«7. Учесть в районном бюджете на 2012 год целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) 9 827 тыс. тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2) 9 109 тыс. тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов;
3) 1 987 тыс. тенге – на предоставление специальных социальных услуг, нуждающимся гражданам на дому;
4) 50 350 тыс. тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
5) 19 588 тыс. тенге - на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы, в том числе:

"2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 32-1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 13 сәуірдегі N 3-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 2 мамырда N 13-5-147 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 10-7 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов аудандық мәслихатының 2012.12.20 N 10-7 Шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексінің 106109-баптарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. «2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 32-1 шешіміне (2012 жылғы 12 қантардағы № 13-5-141 мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген, 2012 жылғы 23 қаңтардағы «Есіл Өңірі», 2012 жылғы 23 қаңтардағы «Новости Приишимья» газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
1) кірістер - 3 683 484,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 671 327 мың теңге;
салыққа жатпайтын түсімдер - 1 692,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсім - 30 875,7 мың теңге;
трансферттер түсімі - 2 979 590 мың теңге;
2) шығыстар-3 664 483,5 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелеу-74 935,1 мың теңге, соның ішінде:
бюджет несиесі - 77 664,1 мың теңге,
бюджет несиесін өтеу - 2 729 мың теңге;
4) қаржы активтер бойынша операциялар сальдосы - 14 907 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - -70 840,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 70 840,8 мың теңге.
7-тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
«7. 2012 жылға арналған аудан бюджетіндегі республикалық бюджеттің мақсатты трансферттері келесі көлемде есепке алынсын:
1) 9 827 мың теңге - эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу;
2) 9 109 мың теңге - мамандарға әлеуметтік көмек көрсету шараларын енгізу үшін;
3) 1 987 мың теңге - мұқтаж азаматтарға үйлерінде арнайы әлеуметтік көмек көрсетуге;
4) 50 350 мың теңге - мектепке дейінгі білім мекемелерінде мемлекеттік білім тапсырысын жүзеге асыруға;
5) 19 588 мың теңге - 2011-2020 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында Білім беруді дамыту мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға;

16 388 тыс. тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
3 200 тыс. тенге - на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
6) 13 000 тыс. тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
7) 39 121 тыс. тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
8) 1 656 тыс. тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы";
9) 32 668 тыс. тенге - на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020, в том числе:
частичное субсидирование заработной платы – 10 073 тыс.тенге;
предоставление субсидий на переезд – 1 295 тыс.тенге;
обеспечение деятельности центров занятости населения – 13 495 тыс.тенге;
молодежная практика – 7 805 тыс.тенге;
10) 5 921 тыс. тенге – на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействие экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»;
11) 58 960 тыс.тенге – на строительство локального водоснабжения из подземных вод в с. Шоптыколь;
12) 88 010 тыс.тенге – на строительство жилья и развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
13) 67 337 тыс.тенге – на строительство локального водоснабжения из подземных вод в с. Андреевка;
14) 92 031 тыс.тенге – на строительство локального водоснабжения из подземных вод в с. Привольное;
15) 67 500 тыс.тенге – на строительство локального водоснабжения из подземных вод в с. Чистополье;
16) 88 128 тыс.тенге – на строительство линий электроснабжения жилых домов;
17) 10 182 тыс.тенге – на капитальный ремонт Шукуркольской средней школы»;
пункт 8 изложить в новой редакции:
«8. Учесть в районном бюджете на 2012 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
для реализации мер социальной поддержки специалистов – 77 664 тыс. тенге»;
пункт 9 изложить в новой редакции:
«9. Учесть в районном бюджете на 2012 год целевые трансферты из областного бюджета в размерах:
1) 17 961 тыс.тенге – на выплату социальной помощи в рамках Программы по стимулированию рождаемости «Фонд поколений»;
2) 10 000 тыс.тенге – на капитальный ремонт дома культуры в селе Чистополье;

16 388 мың теңге - негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға;
3 200 мың теңге - үйде білім алатын мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалық қамсыздандырумен қамтамасыз етуге;
6) 13 000 мың теңге – жетім баланы (балаларды), ата-анасының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) асырауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақы төлеуге;
7) 39 121 мың теңге - білікті санаты бар мұғалімдердің және мектепке дейінгі білім мекемелерінің тәрбиешілеріне қосымша төлемдердің көлемін көтеруге;
8) 1 656 мың теңге - "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ оқу бағдарламалары бойынша біліктіліктерін жоғарылатудан өткен мұғалімдерге төлем ақысын көтеруге;
9) 32 668 мың теңге - 2020 Жұмыспен қамту бағдарламасы аясында іс-шараларды жүзеге асыруға, соның ішінде:
еңбек ақыны жартылай субсидиялау - 10 073 мың теңге;
көшуге арналған субсидия беру – 1 295 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету - 13 495 мың теңге;
жастар іс-тәжірибесі - 7 805 мың теңге.
10) 5 921 мың теңге - "Аймақтың дамуы" бағдарламасы аясында аймақтардың экономикалық дамуына қолдау бойынша шараларды жүзеге асырудағы ауылдық (селолық) округтерді жақсарту жайындағы мәселесін шешуге;
11) 58 960 мың теңге - Шөптікөл селосында жер астындағы су арқылы жергілікті сумен қамтамасыз ету жүйесін құруға;
12) 88 010 мың теңге - үй құрылысына және инженерлі-коммуникациялық инфрақұрылымының дамуына;
13) 67 337 мың теңге – Андреевка селосында жер астындағы су арқылы жергілікті сумен қамтамасыз ету жүйесін құруға;
14) 92 031 мың теңге – Привольное селосында жер астындағы су арқылы жергілікті сумен қамтамасыз ету жүйесін құруға;
15) 67 500 мың теңге – Чистополье селосында жер астындағы су арқылы жергілікті сумен қамтамасыз ету жүйесін құруға;
16) 88 128 мың теңге – тұрғын үйлердің электржабдықтау желісін құруға;
17) 10 182 мың теңге – Шұқыркөл орта мектебінің күрделі жөндеуіне».
8-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«8. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджет есебінен бюджет несиесі есепке алынсын:
мамандарға әлеуметтік көмек көрсету шараларын жүзеге асыру үшін – 77 664 мың теңге».
9-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«9. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде облыс бюджет есебінен мақсатты трансферттер келесі көлемде есепке алынсын»:
1) 17 961 мың теңге - «Ұрпақ қоры» тууды ынталандыру бойынша бағдарламасы аясында әлеуметтік көмегін төлеуіне;
2) 10 000 мың теңге - Чистопол селосындағы мәдениет үйінің күрделі жөндеуіне;

3) 10 000 тыс.тенге – на капитальный ремонт дома культуры в селе Рузаевка;
4) 9 000 тыс.тенге – на текущий ремонт дорог районного значения;
5) 21 000 тыс.тенге – на текущий ремонт внутрипоселковых дорог;
6) 6 551 тыс.тенге – на строительство локального водоснабжения из подземных вод в с. Шоптыколь;
7) 3 417 тыс.тенге – на земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов;
8) 3 660 тыс.тенге – на установление границ населенных пунктов;
9) 5 500 тыс.тенге – на установку противопожарной сигнализации для объектов образования;
10) 299 тыс.тенге – на приобретение и установку аппаратуры для видеонаблюдения в организациях образования;
11) 4 000 тыс.тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов химии;
12) 20 000 тыс.тенге – на приобретение циклонов и котлов для организаций образования;
13) 6 621 тыс.тенге – на строительство жилья и развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
8000 тыс.тенге – на формирование уставного капитала государственных коммунальных предприятий.»;
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему решению (прилагается).
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель III сессии                    Секретарь
районного маслихата                        районного Маслихата
А. Нурмаганбетова                          Б. Искакова
СОГЛАСОВАНО
Начальник отдела экономики
и бюджетного планирования
района имени Габита Мусрепова:             М. Баймульдина
Приложение 1
к решению сессии районного маслихата
от 13 апреля 2012 года № 3-1
Приложение 1
к решению сессии районного маслихата
от 21 декабря 2011 года № 32-1
Бюджет района имени Г.Мусрепова на 2012 год
Ка
те
го
рия
Кла
сс
Под
кла
сс
Наименование
Сумма
(тыс.тенге)
I. Доходы

3) 10 000 мың теңге - Рузаевка селосындағы мәдениет үйінің күрделі жөндеуіне;
4) 9 000 мың теңге - аудандық маңызы бар жолдардың ағымды жөндеуіне;
5) 21 000 мың теңге - ауыл ішіндегі жолдардың ағымды жөндеуіне;       6) 6 551 мың теңге - Шөптікөл селосында жер астындағы су арқылы жергілікті сумен қамтамасыз ету жүйесін құруға;
7) 3 417 мың теңге - елді мекендерде жер-шаруашылығын ұйымдастыруына;
8) 3 660 мың теңге - елді мекендердің шекарасын белгілеуіне;
9) 5 500 мың теңге - білім объектілерінде өртке қарсы дабылдағыш орналастыруға;
10) 299 мың теңге - білім мекемелерінде бейне байқау жабдықтарын сатып алу және орналастыруға;
11) 4 000 мың теңге - химия кабинеттерін оқу жабдықтарымен қамтамасыз етуге;
12) 20 000 мың теңге - білім мекемелері үшін циклон және қазандарды сатып алуына;
13) 6 621 мың теңге - үй құрылысына және инженерлі-коммуникациялық инфрақұрылымының дамуына;
14) 8 000 мың теңге – мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынның жарғылық капиталын қалыптастыруына».
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын (қоса беріледі).
2. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат                          Аудандық мәслихат
ІІІ сессиясының төрайымы                   хатшысы
А. Нұрмағанбетова                          Б. Ысқақова
КЕЛІСІЛДІ:
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданның экономика және
бюджеттік жоспарлау
бөлім бастығы:                             М. Баймолдина
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 13 сәуірдегі
№ 3-1 шешіміне 1-қосымша
Аудандық мәслихаттың
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 32-1 шешіміне 1-қосымша
Ғ. Мүсірепов атындағы ауданның 2012 жылға арналған бюджеті
Ка
те
го
рия
сы
нып
сы
нып
ша
Атауы
Сомасы (мың
теңге)
I. Табыстар