Об утверждении регламента государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту"
Постановление акимата района имени Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 18 октября 2012 года N 455. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 22 ноября 2012 года N 1958. Утратило силу постановлением акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 24 мая 2013 года N 184
Сноска. Утратило силу постановлением акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 24.05.2013 N 184
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» акимат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1.Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту».
2. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на начальника государственного учреждения «Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района Магжана Жумабаева Северо- Казахстанской области» Нуркайдарову С.Е.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким района                                В. Бубенко
Утвержден
постановлением акимата
района Магжана Жумабаева
от 18 октября 2012 года № 455
Регламент государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту» 1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
1) местный исполнительный орган по вопросам физической культуры и спорта - государственное учреждение «Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области»;

"Екінші және үшінші разрядтар, бірінші, екінші және үшінші жасөспірімдік разрядтар, біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты нұсқаушы-спортшы, біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі екінші санатты әдіскер, спорт төрешісі спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 18 қазандағы N 455 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 22 қарашада N 1958 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 24 мамырдағы N 184 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігінің 24.05.2013 N 184 қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік процедуралар туралы» Заңының 9-1-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген «Екiншi және үшiншi, жасөспiрiмдер арасындағы бірiншi, екiншi және үшiншi, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәдениет,тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт» бөлімінің бастығы С.Е.Нұрқайдароваға жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                В. Бубенко
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігінің
2012 жылғы «18» қазандағыі № 455
қаулысымен бекітілді
«Екiншi және үшiншi, жасөспiрiмдер арасындағы бірiншi, екiншi және үшiншi, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы» мемлекеттік қызмет регламенті 1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланылатын терминдер мен аббревиатураларға анықтама:
1) ауданның дене шынықтыру және спорт мәселесі бойынша жергілікті атқарушы органы - «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесі.

2) структурно – функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы (далее – СФЕ).
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается местным исполнительным органом по вопросам физической культуры и спорта района государственным учреждением «Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области» через отдел Филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» района Магжана Жумабаев по Северо-Казахстанской области (далее – Центр) по месту проживания потребителя по адресу согласно приложениям 12 к настоящему Регламенту.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.
3. Форма госудаственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании пунктов 23, 4 и 5 статьи 22-1 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года «О физической культуре и спорте», приказа и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 5 марта 2011 года № 02-02-18/29 «Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта, а также Правил присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам» и приказа и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 22 августа 2008 года № 01-08/142 «Об утверждении Правил присвоения спортивных званий, разрядов и судейских категорий по спорту», стандарта государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981.
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет - ресурсе местного исполнительного органа www.kultura-mzh.sko.kz, на стендах расположенных в фойе местного исполнительного органа и Центра, в официальных источниках информации.
6. Результатом государственной услуги являются выдача выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории сроком на 5 лет на бумажном носителе (далее – выписка) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.

2) құрылымдық - функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың, мемлекеттік органдардың, мемлекеттік органдар құрылымдық бөлімшелерінің жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері (бұдан әрі – ҚФБ).
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет ауданның дене шынықтыру және спорт мәселесі бойынша жергілікті атқарушы органымен «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - жергілікті атқарушы орган), сондай-ақ осы Регламенттің 1,
2-қосымшаларына сәйкес тұтынушының тұрғылықты орны бойынша Солтүстік Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Мағжан Жұмабаев аудандық бөлімі (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметтің шалғайдағы елді мекендердің тұрғындарына қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті мобильді орталықтар арқылы көрсетуге жол беріледі.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 22-1 бабы 234 және 5-тармақтарының, «Дене шынықтыру және спорт саласында азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу мен шарттарының ережесін, сондай-ақ жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға біліктілік санаттарын беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрі міндетін атқарушысының 2011 жылғы 5 наурыздағы № 02-02-18/29 бұйрығы, сондай-ақ «Спорттық атақтар мен разрядтар және спорттан төреші санаттарын берудің ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрі міндетін атқарушысының 2008 жылғы 22 тамыздағы № 01-08/142 бұйрығы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 «Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» қаулысымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат жергілікті атқарушы органның www.kzh-ofks.sko.kz интернет - ресурстарында, жергілікті атқарушы орган, Орталық фойелерінің стендтерінде, ресми ақпарат көздерінде орналасқан.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз жеткізгіште 5 жыл мерзімге спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзінді (бұдан әрі - үзінді) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электронды құжат нысанындағы дәлелді жауап болып табылады.

7. Государственная услуга оказывается тренерам, методистам, инструкторам, спортсменам и судьям по спорту с целью официального признания спортивного разряда и квалификации (далее - получатели).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя не превышают 30 календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом местный исполнительный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут.
9. Государственная услуга оказывается бесплатно.
10. Государственная услуга оказывается в здании Центра по месту проживания получателя. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. В здании предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (кресла для ожидания, стенды).
Документы для представления спортсмена к спортивному званию, разряду направляются в местные исполнительные органы и центры в течение шести месяцев с момента выполнения соответствующего норматива или требования.
11. Для получения государственной услуги о присвоении спортивных разрядов: «Спортсмен 1 юношеского разряда», «Спортсмен 2 юношеского разряда», «Спортсмен 3 юношеского разряда» получатель представляет в Центр перечень документов:
1) представление установленной формы согласно приложению 3 к настоящему Регламенту;
2) выписку из протокола соревнования с указанием наименования соревнования, срока и места его проведения, подписанную главным судьей и главным секретарем соревнования;
3) копии протоколов соревнований, заверенные печатью областной федерации по данному виду спорта;
4) справку о результатах по боксу, в видах борьбы и других единоборствах, подписанную главным судьей, главным секретарем соревнований, согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категорий «Тренер высшего уровня квалификации второй категории», «Тренер среднего уровня квалификации второй категории» получатель представляет в Центр перечень документов:

7. Мемлекеттік қызмет жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға, спортшыларға және спорт төрешілеріне (бұдан әрі - алушылар) спорттық разрядтары мен біліктіліктерді ресми тану мақсатында көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы жүгінген сәттен бастап күнтізбелік 30 күннен аспайды (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға бір күн қалғанда ұсынады);
2) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша Орталықтардың ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюро, күту үшін орындықтар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар анықтамалық стендтер орналасады. Ғимаратта мүмкіндігі шектеулі (күтуге арналған орындықтар, стенділер) адамдар үшін жағдайлар көзделген.
Спортшыға спорттық атақ, разряд беру үшін құжаттар сәйкесінше нормативтер мен талаптарды орындау сәтінен алты ай ішінде жергілікті атқарушы органдарға және орталықтарға жолданады.
11. «1 жасөспірімдік разряд спортшысы», «2 жасөспірімдік разряд спортшысы», «3 жасөспірімдік разряд спортшысы» спорттық разрядтарын беру туралы мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы Орталыққа құжаттар тізбесін береді:
1) осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес белгіленген нысандағы ұсыну;
2) жарыстың атауы, оны өткізу мерзімі мен орны көрсетілген, жарыстың бас төрешісі мен бас хатшысы қол қойған хаттамадан үзінді;
3) осы спорт түрінен республикалық федерацияның мөрімен расталған жарыстар хаттамаларының көшірмелері;
4) осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес жарыстың бас төрешісінің және бас хатшысының қол қойған бокс, күрес және басқа да жекпе-жектердің нәтижелері туралы анықтама;
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін жергілікті атқарушы орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталық қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екінші санатты жаттықтырушы», «Біліктiлiгi орта деңгейдегi екінші санатты жаттықтырушы» санаттарын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызмет алу үшін алушы Орталыққа мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:

1) заявление установленной формы согласно приложению 6 к настоящему Регламенту;
2) копии документов об образовании, повышении квалификации;
3) копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
4) справку установленной формы согласно приложению 7 к настоящему Регламенту (за исключением присвоения категории «Тренера высшего и среднего уровней квалификации без категории»);
5) копии протоколов соревнований, заверенные печатью областной федерации по данному виду спорта (за исключением присвоения квалификационной категории «Тренера высшего и среднего уровней квалификации без категории»);
6) копию удостоверения о присвоении предыдущей квалификационной категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя - физического лица.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Присвоение категорий «Тренер высшего уровня квалификации второй категории», «Тренер среднего уровня квалификации второй категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 5 к настоящему Регламенту.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категории «Методист высшего уровня квалификации второй категории», «Методист среднего уровня квалификации второй категории» получатель представляет в Центр перечень документов:
1) заявление установленной формы согласно приложению 6 к настоящему Регламенту;
2) копию документов об образовании, повышении квалификации;
3) копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;

1) «осы Регламенттің 6-қосымшасына сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) білімі, біліктілігін арттыру туралы құжаттың көшірмесі;
3) еңбек кітапшасының немесе датасы және оны тоқтату негіздемесі туралы жұмыс берушінің белгісімен еңбек шартының көшірмесі немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынасын жасау және тоқтатуды растайтын жұмыс беруші актісінен үзінді немесе жұмысшының еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағаттық анықтама;
4) осы Регламенттің 7-қосымшасына сәйкес белгіленген үлгідегі анықтама («Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санатсыз жаттықтырушы» санатын беруді қоспағанда);
5)аталмыш спорт түрі бойынша облыстық федерацияның мөрімен расталған жарыстар хаттамасының көшірмесі («Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санатсыз жаттықтырушы» санатын беруді қоспағанда);
6) бұдан бұрынғы біліктілік санатының берілуі туралы куәліктің көшірмесі.
Келесі құжаттардың мәліметі:
жеке тұлға үшін - алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
Жергілікті атқарушы орган мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстары болып табылатын құжаттар мәліметін электронды цифрлық қол қойылған электронды құжаттар үлгісінде халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Орталық қызметкері мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйеден ұсынылған құжаттар көшірмесі мен мәліметтің дұрыстығын түпнұсқамен салыстырады, кейін түпнұсқаны мемлекеттік қызметті тұтынушыға қайтарады.
«Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы», «Біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы» санатын беру осы Регламенттің 5-қосымшасына сәйкес дене шынықтыру ұйымдары қызметкерлерінің лауазымы үшін біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
«Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты әдіскер», «Біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты әдіскер» санатын меншіктеу (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызмет алу үшін алушы Орталыққа мынадай құжаттар тізбесін тапсырады:
1) осы Регламенттің 6-қосымшасына сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) білімі, біліктілігін арттыру туралы құжаттың көшірмесі;
3) еңбек кітапшасының немесе жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің көшірмесі немесе жұмысшының еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағат анықтамасы;

4) копию удостоверения о присвоении предыдущей квалификационной категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя - физического лица.
Присвоение категорий «Методист высшего уровня квалификации второй категории», «Методист среднего уровня квалификации второй категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 5 к настоящему Регламенту.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категории «Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории» получатель представляет в Центр перечень документов:
1) заявление установленной формы согласно приложению 6 к настоящему Регламенту;
2) копии документов об образовании, повышении квалификации;
3) копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
4) ходатайство республиканской федерации по виду спорта о присвоении категории с указанием достижений спортсмена за последние 2 года, заверенное печатью;
5) копию удостоверения о присвоении предыдущей категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя - физического лица.
Присвоение категорий «Методист высшего уровня квалификации второй категории», «Методист среднего уровня квалификации второй категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 5 к настоящему Регламенту.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении судейской категории «Судья по спорту» получатель представляет в Центр документ, подтверждающий опыт судейской практики (прохождение курсов, семинаров), в соответствии с требованиями спортивной классификации Республики Казахстан.

4) бұдан бұрынғы біліктілік санатының берілуі туралы куәліктің көшірмесі.
Келесі құжаттардың мәліметі:
алушы – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат.
«Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты әдіскер», «Біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты әдіскер» санатын беру осы Регламенттің 5-қосымшасына сәйкес дене шынықтыру ұйымдары қызметкерлерінің лауазымы үшін біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Жергілікті атқарушы орган мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстары болып табылатын құжаттар мәліметін электронды сандық қол қойылған электронды құжаттар үлгісінде халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Орталық қызметкері мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйеден ұсынылған құжаттар көшірмесі мен мәліметтің дұрыстығын түпнұсқамен салыстырады, кейін түпнұсқаны мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
«Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты нұсқаушы-спортшы» санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызмет алу үшін алушы Орталыққа мынадай құжаттар тізбесін тапсырады:
1) осы Регламенттің 6-қосымшасына сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
2) білімі, біліктілігін арттыру туралы құжаттың көшірмесі;
3) еңбек кітапшасының немесе датасы және оны тоқтату негіздемесі туралы жұмыс берушінің белгісімен еңбек шартының көшірмесі немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынасын жасау және тоқтатуды растайтын жұмыс беруші актісінен үзінді немесе жұмысшының еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағаттық анықтама;
4) мөрмен расталған соңғы екі жылдағы спортшының жетістіктерін көрсетумен санат меншіктеу туралы спорт түрлері бойынша республикалық федерацияның қолдау хаты;
5) алдындағы біліктілік санатын меншіктеу туралы куәліктің көшірмесі.
Келесі құжаттардың мәліметі:
алушы – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат.
«Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты әдіскер», «Біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты әдіскер» санатын беру осы Регламенттің 5 қосымшасына сәйкес дене шынықтыру ұйымдары қызметкерлерінің лауазымы үшін біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Жергілікті атқарушы орган мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстары болып табылатын құжаттар мәліметін электронды сандық қол қойылған электронды құжаттар үлгісінде халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Орталық қызметкері мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйеден ұсынылған құжаттар көшірмесі мен мәліметтің дұрыстығын түпнұсқамен салыстырады, кейін түпнұсқаны мемлекеттік қызметті тұтынушыға қайтарады.
«Спорт төрешісі» төрешілік санатын беру туралы мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы Қазақстан Республикасының спорттық біліктілік талаптарына сәйкес төрешілік практикасы тәжірибесін растайтын құжатты Орталыққа жеткізеді.

12. Для получения государственной услуги через Центр заполнение бланков заявлений не требуется.
13. В Центре прием документов осуществляется работниками Центра в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника Центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
15. В центре выдача готовых документов получателю осуществляется работником Центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, Центр обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает в местный исполнительный орган.
16. Местный исполнительный орган отказывает в предоставлении данной государственной услуги по следующим основаниям:
1) непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего Регламента;
2) обнаружение недостоверных или искаженных данных в документах;
3) представление документов на присвоение спортивных званий спортсмену в сроки, превышающие шесть месяцев с момента выполнения соответствующего норматива или требования.
Центр отказывает в приеме документов, в случае непредставления получателем одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего Регламента.
При отказе в приеме документов работником Центра получателю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Мотивированный ответ об отказе в рассмотрении заявления выдается получателю в течение двух рабочих дней, в случае неполноты представления документов, либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги.
17. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя и до момента выдачи результата государственной услуг:
1) получатель для получения государственной услуги обращается в Центр;
2) инспектор Центра принимает документы, проверяет полноту представленных документов, в случае непредставления получателем полного перечня документов, указанных в пункте 11 настоящего Регламента, отказывает в приеме документов, выдает расписку получателю с указанием недостающих документов. При наличии полного пакета документов регистрирует обращение, выдает получателю расписку, в которой указывается дата выдачи документов и передает в накопительный отдел Центра;

12. Орталық арқылы мемлекеттік қызмет алу үшін өтініш бланкілерін толтыру талап етілмейді.
13. Орталықта құжаттарды қабылдау «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда Орталық қызметкерлерімен жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттар тапсырылған кезде алушыға мыналар көрсетіле отырып тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріледі:
1) сұрауды қабылдау күні мен нөмірі;
2) сұрау жасалған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
15. Орталықта дайын құжаттарды алушыға беруді орталықтың қызметкері қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде күн сайын «терезе» арқылы жүзеге асырады.
Егер алушы көрсетілген мерзімде қызметтің нәтижесін алуға келмесе, орталық оның бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін жергілікті атқарушы органға береді.
16. Жергілікті атқарушы орган аталған мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартады:
1) осы Регламенттің 11-тармағында көрсетілген толық құжаттар тізбесін тапсырмауы;
2) құжаттарда жалған немесе бұрмаланған деректер анықталса;
3) спортшыға спорттық атақтарды беру құжаттарын тиісті норматив немесе талаптар орындалған сәттен бастап алты айдан асып кеткен мерзімде ұсынылса.
Осы Регламенттің 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін алушы тапсырмаған жағдайда Орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Орталық қызметкерімен құжаттарды қабылдаудан бас тартқан жағдайда алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсетумен қолхат беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін белгіленген мерзімде немесе құжаттарды толық тапсырмаған жағдайда екі жұмыс күні ішінде алушыға өтінішті қарастырудан бас тарту туралы дәлелді жауап беріледі.
17. Мемлекеттік қызмет алу үшін алушыдан өтініш алған мерзімнен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беруге дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа жүгінеді;
2) Орталық инспекторы өтінішті қабылдайды, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, осы Регламенттің 11-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесі алушымен толық ұсынылмаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартылады, алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсетумен қолхат береді. Құжаттар топтамасы толық болған жағдайда өтінішті тіркейді, алушыға құжаттарды беру күні көрсетілген қолхат береді және Орталықтың жинақтау бөліміне тапсырады;

3) инспектор накопительного отдела Центра собирает документы и передает в местный исполнительный орган;
4) ответственный специалист местного исполнительного органа принимает документы из Центра и передает на рассмотрение руководителю местного исполнительного органа;
5) руководитель местного исполнительного органа осуществляет рассмотрение представленных документов, направляет документы ответственному исполнителю местного исполнительного органа;
6) ответственный исполнитель местного исполнительного органа осуществляет проверку полноты и достоверности документов, направляет на рассмотрение комиссии по присвоению спортивных званий, разрядов (далее – Комиссия);
7) Комиссия рассматривает представленные документы. При рассмотрении на заседании, комиссия принимает решение о присвоении спортивного звания, разряда и судейской категорий по спорту или отказе в рассмотрении представленных документов на присвоение спортивного звания, разряда и судейской категории по спорту;
8) руководитель местного исполнительного органа на основании протокола Комиссии, в течение трех рабочих дней со дня проведения заседания Комиссии, издает приказ о присвоении спортивных званий или спортивных разрядов;
9) ответственный исполнитель местного исполнительного органа подготавливает выписку либо оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа и направляет руководителю местного исполнительного органа для подписания;
10) руководитель местного исполнительного органа подписывает выписку либо мотивированный ответ об отказе и направляет ответственному специалисту местного исполнительного органа;
11) ответственный специалист местного исполнительного органа регистрирует и направляет в Центр результат оказания государственной услуги;
12) инспектор Центра выдает получателю выписку либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
18. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) ответственный специалист местного исполнительного органа;
4) руководитель местного исполнительного органа;
5) ответственный исполнитель местного исполнительного органа;
6) комиссия по присвоению спортивных званий, разрядов.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 8 к настоящему Регламенту.

3) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды жинайды және жергілікті атқарушы органға тапсырады;
4) жергілікті атқарушы органның жауапты маманы Орталықтан құжаттарды қабылдайды және жергілікті атқарушы органның басшысына қарауға тапсырады;
5) жергілікті атқарушы органның басшысы ұсынылған құжаттарды қарайды, құжаттарды жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысына жолдайды;
6) жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын және дұрыстығын тексереді, спорттық атақтар, разрядтар (бұдан әрі - Комиссия) бойынша комиссияға қарауға жолдайды;
7) Комиссия ұсынылған құжаттарды қарастырады. Комиссия отырысында қарастыру кезінде спорттық атақтар, разрядтар және спорт бойынша спорттық санат беру туралы немесе спорттық атақтар, разрядтар және спорт төреші санатын беруге ұсынылған құжаттарды қарастырудан бас тарту туралы шешім қабылдайды;
8) жергілікті атқарушы органның басшысы Комиссияның хаттамасы негізінде Комиссия отырысы өткен күннен үш күн ішінде спорттық атақтар немесе спорттық разрядтар беру туралы бұйрық шығарады;
9) жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы үзінді не электрондық құжат үлгісінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды және жергілікті атқарушы органның басшысына қол қоюға жібереді;
10) жергілікті атқарушы органның басшысы үзіндіге не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және жергілікті атқарушы органның жауапты маманына жібереді;
11) жергілікті атқарушы органның жауапты маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тіркейді және Орталыққа жолдайды;
12) Орталық инспекторы алушыға үзінді не электрондық құжат үлгісінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара әрекеттестік) тәртібінің сипаттамасы
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық – функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) жергілікті атқарушы органның жауапты маманы;
4) жергілікті атқарушы органның басшысы;
5) жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы;
6) спорттық атақтар, разрядтар беру бойынша комиссия.
19. Әр ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) бірізділігі мен өзара әрекетін мәтіндік кестелік сипаттау әр әкімшілік әрекеттің (рәсімдердің) орындалу мерзімін көрсетумен осы Регламенттің 8-қосымшасында келтірілген.

20. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 9 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную услугу
21. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководители, должностные лица местного исполнительного органа и Центра, члены Комиссии, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации второй
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, судья по спорту»
Местный исполнительный орган по оказанию государственной услуги
Наименование
местного исполнительного органа
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное учреждение «Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района Магжана Жумабаева Северо-Казахстан-
ской области»
Северо-Казахстанская область район Магжана Жумабаева город Булаево, улица Юбилейная, 45
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной-
суббота и
воскресенье
8(71531)2-13-70
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации второй
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, судья по спорту»
Центр обслуживания населения по оказанию государственной услуги
Наименование
Центра обслуживания населения
Юридический адрес
График работы
Контактный
телефон
Отдел по району Магжана Жумабаева филиал республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстан-
ской области
Северо-Казахстан-
ская область района Магжана Жумабаева город Булаево, улица Юбилейная, 62
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов без обеда, выходной-
воскресенье
8(71518)2-03-76
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации второй
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, судья по спорту»
Форма
ПРЕДСТАВЛЕНИЕ
Звание
Цветное фото

20. Мемлекеттік қызмет көрсету және ҚФБ үлерісіндегі әкімшілік әрекеттердің қисынды бірізділігі арасындағы өзара әрекетті көрсететін сызба осы Регламенттің 9-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
21. Мемлекеттік қызмет көрсету үдересіне қатысатын жергілікті атқарушы органның, Орталықтың басшылары, лауазымды тұлғалары, Комиссия мүшелері (бұдан әрі – лауазымды тұлға) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметті сапалы және тиімді көрсетуге, сонымен қатар Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған тәртібінде белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыруға, мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы олармен қабылданатын шешімдерге және әрекеттерге (әрекетсіздік) жауап береді.
«Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi,
екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi
спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша уәкілетті орган
Уәкілетті органның атауы
Заңды мекенжайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
«Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қ., Юбилейная көшесі, 45
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-14.00, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8(71531)2-13-70
«Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi,
екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi
спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы
«Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi,
екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi
спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 3-қосымша
Нысан
ҰСЫНЫМ
Атақ
Түрлі түсті сурет

(2 шт.) 3,5 х 4,5
Вид спорта
Фамилия, имя, отчество (заполняется на государственном и русском языках)
Дата рождения
Представляющий регион (область, город)
Ведомство
Спортивная школа
Место учебы, работы
Образование
Физкультурное образование
Стаж занятий спортом
Домашний адрес
Предыдущее звание
Дата присвоения или подтверждения
Ф.И.О. тренера, подготовившего спортсмена
Тренерская категория
Первичная физкультурная организация
Руководитель ______________________
МП
Дата «__» ___________ 20 __ г.
Управление физической культуры и спорта (область, город)
Руководитель ____________
МП
Дата «__» ______
20 __ г.
Федерация Республики Казахстан по данному виду спорта
Руководитель _______
МП
Дата «_ » _______
20 _ г.
Дата поступления на рассмотрение комиссии: «_____»______ 20_ г.
Основные показатели (нормативы)
Дата выполнения (число месяц, год)
Наименование соревнований
Ранг, категория соревнования
Показанный результат
Должность судьи
Ф.И.О. судьи
Город (страна)
Судейская категория
Главный судья
Главный секретарь
Старший судья
Отметка о присвоении
Ответственное лицо (Ф.И.О.)
Должность
Причина отказа и отметка о нарушениях
Дата отправки «___» ___________ 20 ___ г.
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации второй
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, судья по спорту»
Форма
Справка о результатах
Выдано _____________________________________________________________________Ф.И.О.Город________________________________________________________________Сроки и место проведения соревнования_________________________________________________________        Весовая категория до ______________________________________ кг.
Занял место ___________________________________________________
Количество спортсменов, принявших участие в данной весовой категории_________________________________________________________________________________________________________
№ п/п
Ф.И.О. спортсмена
Область (город)
Спортивное звание
Результат
Главный судья соревнований___________________________________________  (Ф.И.О.)
Главный секретарь соревнований_______________________________________  (Ф.И.О.)
Подпись главного судьи соревнования
заверяется печатью проводящей организации_____________________________________________________________________  (с Правилами присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам ознакомлен (а)
«_____» _____________ 20 __ год
Приложение 5
к Регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации второй
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, судья по спорту»
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 5 лет, прохождение курсов повышения квалификации, наличие соответствующего удостоверения, в том числе:

(2 дана) 3,5 х 4,5
Спорт түрі
тегі, аты, әкесінің аты (мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады)
Туған күні
Ұсынып отырған өңір (облыс, қала)
Ведомство
Спорт мектебі
Оқу, жұмыс орны
Білімі
Дене шынықтыру білімі
Спортпен шұғылдану өтілі
Үйінің мекенжайы
Алдыңғы атағы
Атақ берілген немесе расталған күн
Спортшыны даярлаған жаттықтырушының Т.А.Ә.
Жаттықтырушылық санаты
Бастапқы дене шынықтыру ұйымы
Басшы ________
МО
Күні 20__ жыл «__»___
Дене шынықтыру және спорт басқармасы (облыс, қала)
Басшы ________
МО
Күні 20__жыл «__»___
Аталған спорт түрінен Қазақстан Республикасының федерациясы
Басшы ________
МО
Күні 20__жыл «__»____
Комиссияның қарауына келіп түскен күні 20___ жыл «___» ________
Негізгі көрсеткіштер (нормативтер)
Орындаған күні (күні, айы, жылы)
Жарыстардың атауы
Жарыс дәрежесі, санаты
Көрсеткен нәтижесі
Төреші лауазымы
Төрешінің Т.А.Ә.
Қала (ел)
Төрешілік санаты
Бас төреші
Бас хатшы
Аға төреші
Атақ беру туралы белгі
Жауапты тұлға (Т.А.Ә.)
Лауазымы
Бас тартудың себебі және тәртіп бұзушылық туралы белгі
жіберілген күні 20___жыл «______»___________
«Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi,
екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi
спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 4-қосымша
Нысан
Нәтижелер туралы анықтама
______________________________________________________________берілді Т.А.Ә.
______________________________________________________________қаласы
Жарыстың өткен мерзімі және орны _____________________________________________________________________
Салмақ санаты
___________________________________________________________ кг дейін.
Алған орны ___________________________________________________________________________________________________________
Аталған салмақ санатында қатысқан спортшылардың саны
______________________________________________________________________________________________________________________
Р/с №
Спортшының тегі, аты
Облысы (қаласы)
Спорттық атағы
Нәтижесі
Жарыстардың бас төрешісі ______________________________________________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Жарыстың бас хатшысы _______________________________________________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Жарыстың бас төрешісінің қолы өткізуші ұйымның мөрімен расталады.____________________________________________________________________________________________________________________
(жаттықтырушы, әдіскер, нұсқаушылардың біліктілік санаттарын беру қағидаларымен таныстым)
20__ жылғы «___» ________________
«Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi,
екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi
спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 5-қосымша
Дене шынықтыру және спорт ұйымдары қызметкерлерінің лауазымдарына арналған біліктілік талаптары 1. Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы
Біліктілік талаптары: жоғары білім (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, біліктілік арттыру курсынан өтуі, тиісті куәліктің болуы тиіс, соның ішінде:

подготовить одного спортсмена, занявшего 1-6 место на Олимпийских, Паралимпийских, Сурдлимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-3 место на Азиатских играх, Азиатских Паралимпийских, Сурдлимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-5 место на чемпионатах мира, Азии, Европы, Всемирных универсиадах, международных юношеских играх, в индивидуальных или игровых видах спорта или 1 место на чемпионате мира среди студентов;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-5 место на чемпионатах мира, Азии по видам инвалидного спорта, Всемирных играх инвалидов, Азиатских юношеских паралимпийских играх в индивидуальных или игровых видах спорта или 1 место на чемпионате мира среди молодежи и студентов-инвалидов;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-3 место на чемпионатах мира или Азии среди юниоров;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-3 место на чемпионатах мира или Азии по видам инвалидного спорта среди юниоров;
подготовить трех спортсменов в сборную национальную команду республики;
подготовить четырех спортсменов в сборную молодежную команду республики;
подготовить пять спортсменов в сборную юношескую команду республики;
тренерско-преподавательская работа в качестве главного, государственного, старшего тренера сборной команды страны не менее трех лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
2. Тренер высшего уровня квалификации первой категории
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 5 лет, в том числе:
подготовить одного участника Олимпийских игр, Паралимпийских, Сурдлимпийских игр;
подготовить одного спортсмена, занявшего 4-6 место на Азиатских играх, Азиатских Паралимпийских, Сурдлимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена участника чемпионата мира, Азии, Европы, Всемирных универсиад;
подготовить одного спортсмена, занявшего 6-9 места на чемпионатах мира, Азии по видам инвалидного спорта, Всемирных играх инвалидов, Азиатских юношеских паралимпийских играх в индивидуальных или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена занявшего 6-9 место на комплексных международных юношеских играх в индивидуальных или игровых видах спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 4-6 место на чемпионатах мира или Азии по видам инвалидного спорта среди юниоров;
подготовить двух спортсменов в сборную национальную команду республики;
подготовить трех спортсменов в сборную молодежную команду республики;
подготовить четырех спортсменов в сборную юношескую команду республики;
передать четырех спортсменов для дальнейшего совершенствования в школы-интернаты для одаренных в спорте детей или колледж спорта;
тренерско-преподавательская работа в качестве главного, государственного, старшего тренера сборной команды страны не менее одного года;
организационно-методическая работа в республиканском или областном уполномоченном органе по физической культуре и спорту не менее двух лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.

Олимпиада, Паралимпиада, Сурдлимпиа ойындарда спорт түрлерінен бағдарлама немесе спорттың ойын түрлерінен жеке, командалық нөмірлерде 1-6 орын алған бір спортшыны дайындау;
Азия ойындарда, Азияның Паралимпиадалық, Сурдлимпиалық ойындарда спорт түрлерінен немесе спорттың ойын түрлерінен жеке, командалық бағдарлама нөмірлерде 1-3 орын алған бір спортшыны дайындау;
әлем, Азия, Еуропа чемпионаттарында, Дүниежүзілік универсиадаларда, халықаралық жасөспірімдер ойындарда жеке немесе командалық ойын түрлерінен 1-5 орын алған бір спортшыны дайындау;
мүгедектер спорты түрлерінен әлем, Азия чемпионаттарында, Дүниежүзілік универсиадаларда, халықаралық жасөспірімдер ойындарда жеке немесе командалық ойын түрлерінен 1-5 орын алған немесе студенттер мен жастар арасындағы әлем чемпионатында 1 орын алған бір спортшыны дайындау;
жеткіншектер арасындағы әлем немесе Азия чемпионатында 1-3 орын алған бір спортшыны дайындау;
жеткіншектер арасындағы мүгедектер спорты түрлерінен әлем немесе Азия чемпионатында 1-3 орын алған бір спортшыны дайындау;
республиканың ұлттық құрама командасына үш спортшыны дайындау;
республиканың жастар құрама командасына төрт спортшыны дайындау;
республиканың жасөспірімдер құрама командасына бес спортшыны дайындау;
елдің құрама командасының бас, мемлекеттік, аға жаттықтырушысы ретінде кемінде үш жыл жаттықтырушы – оқытушы ретінде жұмыс істеу.
Білуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Білім туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тіл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөніндегі стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерін, заманауи спорт ғылымы жетістіктері, отандық және шетелдік спортты дамытудың жаңа медико - биологиялық және фармакологиялық әдістерін мен үрдістерін, спорт түрінен оқу-жаттығу процесін ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбекті қорғау негіздерін, өрт қауіпсіздігі мен санитарлық – гигиеналық нормаларын.
2. Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы
Біліктілік талаптары: жоғары білім (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі болуы тиіс, соның ішінде:
Олимпиада, Паралимпиада, Сурдлимпиа ойындарға бір қатысушыны дайындау;
Азия ойындарда, Азияның Паралимпиадалық, Сурдлимпиалық ойындарда спорт түрлерінен немесе спорттың ойын түрлерінен жеке, командалық бағдарлама нөмірлерінде 4-6 орын алған бір спортшыны дайындау;
әлем, Азия, Еуропа чемпионаттарында, Дүниежүзілік универсиадаларға бір қатысушы спортшыны дайындау;
мүгедектер спорты түрлерінен әлем, Азия чемпионаттарында, Дүниежүзілік мүгедектер ойындарда, Азия жасөспірімдер паралимпиядалық ойындарында спорттың жеке немесе ойын түрлерінен 6-9 орын алған бір спортшыны дайындау;
халықаралық кешенді жеткіншектер арасындағы ойындарда жеке немесе спорттың ойын түрлерінен 6-9 орын алған бір спортшыны дайындау;
жеткіншектер арасында мүгедектер спорты түрінен әлем немесе Азия чемпионатында 4-6 орын алған бір спортшыны дайындау;
республиканың ұлттық құрама командасына екі спортшыны дайындау;
республиканың жастар құрама командасына үш спортшыны дайындау;
республиканың жасөспірімдер құрама командасына төрт спортшыны дайындау;
спортта дарынды балаларға арналған мектеп – интернатта немесе спорт колледжінде одан әрі жаттығуы үшін төрт спортшыны тапсыру;
елдің құрама командасының бас, мемлекеттік, аға жаттықтырушысы ретінде кемінде бір жыл жаттықтырушы – оқытушы ретінде жұмыс істеу;
дене шынықтыру және спорт жөніндегі республикалық немесе облыстық уәкілетті органда кемінде екі жыл ұйымдастыру - әдістемелік жұмыс істеу.
Білуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Білім туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тіл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөніндегі стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерін, заманауи спорт ғылымы жетістіктері, отандық және шетелдік спортты дамытудың жаңа медико - биологиялық және фармакологиялық әдістерін мен үрдістерін, спорт түрінен оқу-жаттығу процесін ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбекті қорғау негіздерін, өрт қауіпсіздігі мен санитарлық – гигиеналық нормаларын

3. Тренер высшего уровня квалификации второй категории
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 3 лет, в том числе:
подготовить одного спортсмена, занявшего 6-8 место на комплексных международных юношеских играх в индивидуальных или игровых видах спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 6-8 место на чемпионатах мира или Азии по видам инвалидного спорта среди юниоров;
передать двух спортсменов для дальнейшего совершенствования в школы-интернаты для одаренных в спорте детей или колледж спорта;
подготовить трех спортсменов в сборную команду области, гг. Астаны и Алматы;
организационно-методическая работа в республиканском или областном уполномоченном органе по физической культуре и спорту не менее двух лет;
наличие диплома с отличием об окончании высшего учебного заведения физической культуры и спорта или факультета физического воспитания других высших учебных заведений, а также диплома об окончании указанных учебных заведений и факультетов и спортивного звания не ниже «Мастер спорта Республики Казахстан».
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
4. Тренер высшего уровня квалификации без категории
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 3 лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
5. Тренер среднего уровня квалификации высшей категории
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 5 лет, в том числе:

3. Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы
Біліктілік талаптары: жоғары білім (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі болуы тиіс, соның ішінде:
кешенді халықаралық жасөспірімдер ойындарында спорттың жеке немесе ойын түрлерінен 6-8 орын алған бір спортшыны дайындау;
жасөспірімдер арасындағы мүгедектер спорты түрлерінен әлем немесе Азия чемпионаттарында 6-8 орын алған бір спортшыны дайындау;
спортта дарынды балаларға арналаған мектеп – интернатқа немесе спорт колледжіне одан әрі жаттығуы үшін екі спортшыны тапсыру;
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының құрама командаларына үш спортшыны дайындау;
дене шынықтыру және спорт жөніндегі республикалық немесе облыстық уәкілетті органда кемінде екі жыл ұйымдастыру - әдістемелік жұмыс істеу;
дене шынықтыру және спорт жоғары оқу орнын немесе басқа жоғары оқу орнының дене тәрбиесі факультетін үздік бітіргені туралы дипломның, сондай-ақ көрсетілген оқу орыны мен факультетін бітіргені туралы диплом мен «Қазақстан Республикасының спорт шеберінен» төмен емес спорттық атағының болуы.
Білуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Білім туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тіл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөніндегі стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерін, заманауи спорт ғылымы жетістіктері, отандық және шетелдік спортты дамытудың жаңа медико - биологиялық және фармакологиялық әдістерін мен үрдістерін, спорт түрінен оқу-жаттығу процесін ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбекті қорғау негіздерін, өрт қауіпсіздігі мен санитарлық – гигиеналық нормаларын.
Біліктілігі жоғары деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы
Біліктілік талаптары: жоғары білім (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі болуы.
Білуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Білім туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тіл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөніндегі стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерін, заманауи спорт ғылымы жетістіктері, отандық және шетелдік спортты дамытудың жаңа медико - биологиялық және фармакологиялық әдістерін мен үрдістерін, спорт түрінен оқу-жаттығу процесін ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбекті қорғау негіздерін, өрт қауіпсіздігі мен санитарлық – гигиеналық нормаларын.
Біліктілігі орта деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы
Біліктілік талаптары: орта білім (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі болуы тиіс, соның ішінде:

подготовить одного спортсмена, занявшего 1-6 место на Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-3 место на Азиатских играх, Азиатских паралимпийских, сурдлимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-5 место на чемпионатах мира, Азии, Европы, Всемирных универсиадах, комплексных международных юношеских играх в индивидуальных или игровых видах спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-5 место на чемпионатах мира, Азии по видам инвалидного спорта, Всемирных играх инвалидов, Азиатских юношеских паралимпийских играх в индивидуальных или игровых видах спорта или 1 место на чемпионате мира среди молодежи и студентов-инвалидов;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-3 место на чемпионатах мира или Азии среди юниоров;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-3 место на чемпионатах мира или Азии по видам инвалидного спорта среди юниоров;
подготовить трех спортсменов в сборную национальную команду республики;
подготовить четырех спортсменов в сборную молодежную команду республики;
подготовить пять спортсменов в сборную юношескую команду республики;
работа в качестве государственного, старшего тренера сборной команды страны не менее трех лет;
организационно-методическая работа в республиканском или областном уполномоченном органе по физической культуре и спорту не менее трех лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
6. Тренер среднего уровня квалификации первой категории
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 3 лет, в том числе:
подготовить одного участника Олимпийских игр, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр;

Олимпиада, Паралимпиада, Сурдлимпиа ойындарында спорт түрлерінен немесе спорттың ойын түрлерінен жеке, командалық бағдарлама нөмірлерінде 1-6 орын алған бір спортшыны дайындау;
Азия ойындарда, Азияның Паралимпиадалық, Сурдлимпиалық ойындарда спорт түрлерінен немесе спорттың ойын түрлерінен жеке, командалық бағдарлама нөмірлерінде 1-3 орын алған бір спортшыны дайындау;
әлем, Азия, Еуропа чемпионаттарында, Дүниежүзілік универсиадаларда, кешенді халықаралық жасөспірімдер ойындарда спорттың жеке немесе ойын түрлерінен 1-5 орын алған бір спортшыны дайындау;
мүгедектер спорты түрлерінен әлем, Азия чемпионаттарында, Дүниежүзілік мүгедектер ойындарында, Азия жасөспірімдер ойындарда спорттың жеке немесе ойын түрлерінен 1-5 орын алған немесе жастар мен мүгедек студенттер арасындағы әлем чемпионатында 1 орын алған бір спортшыны дайындау;
жеткіншектер арасындағы әлем немесе Азия чемпионатында 1-3 орын алған бір спортшыны дайындау;
жеткіншектер арасындағы мүгедектер спорты түрлерінен әлем немесе Азия чемпионатында 1-3 орын алған бір спортшыны дайындау;
республиканың ұлттық құрама командасына үш спортшыны дайындау;
республиканың жастар құрама командасына төрт спортшыны дайындау;
республиканың жасөспірімдер құрама командасына бес спортшыны дайындау;
елдің құрама командасының бас, мемлекеттік, аға жаттықтырушысы ретінде кемінде үш жыл жұмыс істеу;
дене шынықтыру және спорт жөніндегі республикалық немесе облыстық уәкілетті органда кемінде үш жыл ұйымдастыру - әдістемелік жұмыс істеу.
Білуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Білім туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тіл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөніндегі стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерін, заманауи спорт ғылымы жетістіктері, отандық және шетелдік спортты дамытудың жаңа медико - биологиялық және фармакологиялық әдістерін мен үрдістерін, спорт түрінен оқу-жаттығу процесін ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбекті қорғау негіздерін, өрт қауіпсіздігі мен санитарлық – гигиеналық нормаларын.
Біліктілігі орта деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы
Біліктілік талаптары: орта білім (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі болуы тиіс, соның ішінде:
Олимпиада, Паралимпиада, Сурдлимпиада ойындардың бір қатысушысын дайындау;

занять в составе национальной команды Республики Казахстан 1-6 место на Олимпийских играх;
занять 1-3 место на чемпионатах мира, 1-2 место на Азиатских играх, 1-2 место на чемпионатах Европы и 1 место в финалах кубка мира по олимпийским видам спорта.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», основ трудового законодательства, правил техники безопасности, санитарно-гигиенических норм и основ спортивной тренировки, техники безопасности при проведении учебно-тренировочных занятий, правил соревнований по виду спорта, антидопинговых правил.
18. Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории
Квалификационные требования: Высшее или среднее образование, в том числе занять в составе национальной команды Республики Казахстан 4-6 место на чемпионатах мира;
1-3 место на чемпионатах Азии, 3-5 место на Азиатских играх и чемпионатах Европы;
1-3 место на чемпионатах мира среди молодежи, 1 место на чемпионатах Азии среди молодежи по олимпийским видам спорта, 1-3 место на чемпионатах мира по неолимпийским видам спорта, 1 место на чемпионатах Азии по неолимпийским видам спорта.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», основ трудового законодательства, правил техники безопасности, санитарно-гигиенических норм и основ спортивной тренировки, техники безопасности при проведении учебно-тренировочных занятий, правил соревнований по виду спорта, антидопинговых правил.
19. Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории
Квалификационные требования: высшее или среднее образование, в том числе войти в состав национальной сборной команды Республики Казахстан по видам спорта (спортивного клуба).
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», основ трудового законодательства, правил техники безопасности, санитарно-гигиенических норм и основ спортивной тренировки, техники безопасности при проведении учебно-тренировочных занятий, правил соревнований по виду спорта, антидопинговых правил.
Приложение 6
к Регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации второй
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, судья по спорту»
Форма
Председателю _____________________________
квалификационной комиссии
_______________________________________________________
(наименование ведомства или местного исполнительного органа по физической культуре и спорту)
Заявление _____________________________________________________________________вид спорта)
Я,___________________________________________________________________
Год                                                          рождения_____________________________________________________________________Квалификационная                                            категория _____________________________________________________________________
Спортивное звание _________________________________________, почетное звание ________________________________
Место работы, занимаемая должность
_____________________________________________________________________
Стаж тренерско-преподавательской работы_______________________________________________________________
Домашний адрес:_____________________________________________________________________Прошу рассмотреть вопрос присвоения мне__________________________________________________________________Основанием для присвоения квалификационной категории считаю следующие результаты работы: ____________________________________________________________________________________________
«___» __________ 20 __ г.
_______________________
(личная подпись)
Приложение 7
к Регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации второй
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, судья по спорту»
Форма
Справка о подготовке спортсменов тренером-преподавателем_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
№ п/п
Фамилия, имя подготовлен-
ного спортсмена
Год рождения
Стаж работы со спорт-сменом
Подтверж-дающий документ
Спортивный результат
Куда зачис-
лен (пере-
дан)
Подтверж-дающий документ
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Подпись руководителя
М.П. «____» __________ г.
Подпись начальника
областного управления спорта
М.П. «____» __________ г.
Приложение 8
к Регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации второй
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, судья по спорту»
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ дейст-
вия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
Наимен-
ование СФЕ
Инспек-
тор
Центра
Инспек-
тор
накопи-
тельного
отдела Центра
Ответст-венный специа-
лист местного исполни-тельного органа
Руководи-тель местного исполни-
тельного органа
Ответст-
венный исполни-
тель местного исполни-
тельного органа
Комиссия по присвое-
нию спортив-
ных званий, разрядов
Наимен-
ование действия
(процес-
са, процеду-ры,операции) и их
описание
Прием докумен-тов, проверка полноты предста-вленных докумен-тов, в случае непредоставления полного перечня докумен-
тов, отказ в приеме докумен-
тов, выдача расписки получа-
телю с указа-
нием недоста-
ющих докумен-тов. При наличии полного пперечня докумен-тов регистр-ация обраще-
ния, выдача получа-
телю расписки, передача докумен-тов в накопи-
тельный отдел Центра
Сбор докумен-тов
Прием докумен-тов, передача на рассмо-
трение руково-
дителю местного исполни-тельного органа
Рассмот-
рение докумен-
тов, направле-ние ответст-
венному исполни-
телю местного исполни-
тельного органа
Осущест-
вление проверки полноты докумен-
тов, направле-ние на рассмот-
рение комиссии по присвое-
нию спортив-
ных званий, разрядов
Рассмотрение представ-ленных докумен-
тов. Принятие решения о присвое-
нии спортив-
ного звания, разряда и судейской категорий по спорту или отказе в рассмот-
рении представ-
ленных докумен-
тов на присвое-
ние спортив-
ного звания, разряда и судейской категории по спорту
Форма заверше-ния
(данные, документ,организационно-распорядительное
решение)
Расписка
Отправкадокумен-тов в
местный исполни-тельный орган
Направ-
ление докумен-тов руково-
дителю местного исполни-тельного органа
Направле-ние ответст-
венному исполни-
телю местного исполни-
тельного органа
Направле-ние докумен-
тов на рассмот-
рение комиссии по присвое-
нию спортив-
ных званий, разрядов
Протокол заседания комиссии
Сроки исполне-
ния
не более 20 минут
в течение 1 рабочего дня
в течение 15 минут
в течение 1 рабочего дня
в течение 1 рабочего дня
в течение 30 календар-ных дней
Номер следую-
щего действия
2
3
4
5
6
7
Действие основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
7
8
9
10
11
1
Наименова-
ние СФЕ
Руководи-
тель местного исполни-
тельного органа
Ответст-
венный исполни-
тель местного исполни-
тельного органа
Руководи-
тель местного исполни-
тельного органа
Ответст-
венный специалист местного исполни-
тельного органа
Инспектор Центра
2
Наименова-
ние действий (процесса, процедуры операции) и их описание
на основании протокола Комиссии, в течение трех рабочих дней со дня проведения заседания Комиссии, издает приказ о присвоении спортивных званий или спортивных разрядов
подготовка выписки либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в форме электрон-
ного документа
Подписание выписки или мотивированного ответа об отказе
Регистрация выписки либо мотивированного ответа об отказе и направле-
ние в Центр
Выдача выписки либо мотивирован-
ного ответа об отказе
3
Форма завершения (данные документ, организаци-
онно-рас-
порядитель-
ное решение)
Приказ
Направле-
ние выписки либо мотивированного ответа об отказе руководи-
телю местного исполни-
тельного органа на подпись
выписка либо мотивиро-
ванный ответ об отказе
Направле-
ние результата в Центр
Выпис-ка или мотивирован-ный ответ об отказе
4
Срок исполнения
в течение 3 рабочих дней
1 час
1 час
в течение 1 рабочего дня
не более 20 минут
5
Номер следующего действия
8
9
10
11
таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Инспектор Центра
Инспектор накопите-льного отдела Центра
Ответствен-ный специалист местного исполни-
тельного органа
Руководитель местного исполни-
тельного органа
Ответст-венный исполни-тель местного исполни-
тельного органа
Комисс-ия по присвоению спортивных званий, разря-
дов
Действие 1. Прием документов, проверка полноты представленных документов, в случае непредоставле-
ния полного перечня документов, отказ в приеме документов, выдача расписки получателю с указанием недостающих документов. При наличии полного перечня документов регистрация обращения, выдача получателю расписки, передача документов в накопительный отдел Центра
Действие 2. Сбор документов и передача в местный исполни-
тельный орган
Действие 3. Прием документов из Центра, передача на рассмотре-
ние руководи-
телю местного исполни-
тельного органа
Действие 4. Рассмотрение документов, направление ответствен-
ному исполнителю местного исполнитель-ного органа
Действие 5. Осущест-вление проверки полноты докумен-тов, направ-
ление на рассмо-
трение комиссии по присвое-нию спортив-ных званий, разрядов
Действие 6. Рассмо-трение представленных документов. Принят-ие решения о присвоении спортивного звания, разряда и судейс-кой катего-рий по спорту
Действие 7. на основании протокола Комиссии, в течение трех рабочих дней со дня проведения заседания Комиссии, издает приказ о присвоении спортивных званий или спортивных разрядов
Действие 8. подго-
товка выписки
Действие 11. Выдача выписки получателю
Действие 10. Регистрация выписки и направление в Центр
Действие 9. Подписание выписки
таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Инспектор Центра
Инспектор накопитель-ного отдела Центра
Ответствен-ный специалист местного исполнительного органа
Руководи-
тель местного исполни-
тельного органа
Ответственный исполнитель местно-го исполнительно-го органа
Комиссия по присвое-нию спортив-ных званий, разрядов
Действие 1. Прием документов, проверка полноты представленных документов, в случае непредоставле-
ния полного перечня документов, отказ в приеме документов, выдача расписки получателю с указанием недостающих документов. При наличии полного перечня документов регистрация обращения, выдача получателю расписки, передача документов в накопительный отдел Центра
Действие 2. Сбор документов и передача в местный исполнительный орган
Действие 3. Прием документов из Центра, передача на рассмотре-
ние руководителю местного исполнительного органа
Действие 4. Рассмотре-ние документов, направле-
ние ответстве-
нному исполните-лю местного исполни-
тельного органа
Действ-ие 5. Осущес-твление провер-ки полноты документов, направ-ление на рассмо-трение комисс-ии по присвоению спорти-вных званий, разря-
дов
Действие 6. Рассмот-рение представленных докумен-тов. Принятие решения об отказе в присвое-нии спортив-ного звания, разряда и судейс-
кой категории по спорту
Действие 10. Выдача мотивированного ответа об отказе получателю
Действие 9. Регистрация мотивированного ответа об отказе и направление в Центр
Действие 8. подписание мотивированного ответа об отказе
Действ-ие 7.подготовка мотивированно-го ответа об оказе
Приложение 9
к Регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации второй
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, судья по спорту»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий

Қазақстан Республикасының ұлттық командасының құрамында Олимпиада ойындарында 1-6-орын;
әлем чемпионаттарында 1-3-орын, Азия ойындарында 1-2-орын, Еуропа чемпионаттарында 1-2-орын және олимпиадалық спорт түрлерiнен әлем кубогының финалдарында 1-орын алу.
Білуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, еңбек заңнамасының негiздерiн, техника қауiпсiздiгi ережесiн мен санитарлық-гигиеналық нормаларын және спорттық жаттықтыру негiздерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, спорт түрлерiнен жарыстардың ережесiн, допингке қарсы ережелерін.
Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бірінші санатты нұсқаушы-спортшы
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары немесе орта бiлiм, соның iшiнде:
Қазақстан Республикасының ұлттық командасының құрамында әлем чемпионаттарында 4-6-орын;
Азия чемпионаттарында 1-3-орын, Азия ойындары мен Еуропа чемпионаттарында 3-5-орын;
жастар арасындағы Азия чемпионаттарында 1-3-орын, олимпиадалық спорт түрлерiнен жастар арасындағы Азия чемпионаттарында 1-орын, олимпиадалық емес спорт түрлерiнен әлем чемпионаттарында 1-3-орын, олимпиадалық емес спорт түрлерiнен Азия чемпионаттарында 1-орын.
Білуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы» «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, еңбек заңнамасының негiздерiн, техника қауiпсiздiгi ережесiн мен санитарлық-гигиеналық нормаларын және спорттық жаттықтыру негiздерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, спорт түрлерiнен жарыстардың ережесiн, допингке қарсы ережелерін.
Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары немесе орта бiлiмі бар, соның ішінде Қазақстан Республикасының спорт түрлерiнен құрама командасының құрамында (спорт клубында) орын алуы.
Білуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, еңбек заңнамасының негiздерiн, техника қауiпсiздiгi ережесiн мен санитарлық-гигиеналық нормаларын және спорттық жаттықтыру негiздерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, спорт түрлерiнен жарыстардың ережесiн, допингке қарсы ережелерін.
«Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi,
екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi
спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 6-қосымша
Нысан
Біліктілік комиссиясының төрағасы
_________________________________
_________________________________
_________________________________
(дене шынықтыру және спорт
жөніндегі ведомоствоның немесе жергілікті
атқарушы органның атауы)
ӨТІНІШ
________________________
(спорт түрі)
Мен, _____________________________________________________________________Туған жылы
_____________________________________________________________________Спорттық атағы ______________________________________, құрметті атағы __________________________________________
Жұмыс орны, атқаратын қызметі _____________________________________________________________________Жаттықтырушы-оқытушылық жұмыс өтілі ____________________________________________________________________
Үйінің мекенжайы:
________________________________________________________________________________________________
Маған _________________________________________________________________________________________ беру туралы мәселені қарауыңызды сұраймын.
Спорттық атақты беру үшін мына жұмыс нәтижелерін негіз ретінде санаймын:___________________________________________________________________________________________________________________
«___» ____________ 20___ ж.
«Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi,
екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi
спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 7-қосымша
Нысан
Жаттықтырушы-оқытушының спортшыларды даярлауы туралы
АНЫҚТАМА__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Р/с №
Дайындаған спортшының тегі, аты
Туған жылы
Спортшымен жұмыс істеген өтілі
Растаушы құжат
Спорттық нәтижесі
Қайда тіркелген (беріл-
ген)
Растаушы құжат
____________________________________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________
Басшының қолы
М.О. «____» ________________ ж.
Облыстық спорт басқармасы бастығының қолы
М.О. «____» ________________ ж.
«Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi,
екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi
спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 8-қосымша
Әрбір ҚФЕ әкімшілік әрекеттердің (шаралардың) бірізділігі мен өзара әрекеттерін мәтіндік кестелік сипаттау 1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерін сипаттау
Негізгі процестің (жұмыстың ағыны, барысы) іс-әрекеті
Іс-әре-
кеттің № (жұмыс-
тың ағыны, барысы)
1
2
3
4
5
6
ҚФБ атауы
Орталық инспекто-ры
Орталық-тың жинақтау бөлімі-
нің инспек-
торы
Жергі-
лікті атқарушы органның жауапты маманы
Жергілік-ті атқарушы органның басшысы
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушы-сы
Спорттық атақтар, разряд-
тар беру бойынша комиссиясы
Әрекет-
тің атауы (процес-тің, рәсімнің, операцияның) олардың сипат-
тамасы
Құжаттар-ды қабылдау, ұсынылған құжаттар-дың толықты-
ғын тексеру, құжаттар тізбесі толық тапсырыл-маған жағдайда құжаттар-ды қабылдау-дан бас тарту, алушыға жетіспей-тін құжаттар-ды көрсету-
мен қолхат беру. Құжаттар тізбесі толық болған жағдайда өтінішті тіркеу, алушыға қолхат беру, құжаттар-ды Орталық-
тың жинақтау бөліміне тапсыру
Құжаттарды жинау
Құжаттарды қабылдау, жергілікті атқарушы органның басшысы-на қарауға тапсыру
Құжаттар-ды қарастыру, жергілік-ті атқарушы органның жауапты орындаушысына жолдау
құжаттар-
дың толықтығын тексеру, спорттық атақтар, разрядтар беру бойынша комиссияға жіберу
Ұсыныл-
ған құжаттарды тексеру. Спорттық атақтар, разряд-
тар және спорт төреші санатын беру не спорттық атақтар, разряд-
тар және спорт төреші санатын беруге ұсыныл-
ған құжаттарды қараудан бас тарту
Аяқтау нысаны(деректер, құжат, ұйымдастыру - өкімдік шешім)
Қолхат
Құжаттарды жергілікті атқарушы органға жіберу
Құжаттарды жергілікті атқарушы органның басшысы-на жіберу
Жергілік-ті атқарушы органның жауапты орындаушыға жіберу
Құжаттарды спорттық атақтар, разрядтар беру бойынша комиссияға жіберу
Комиссия отырысы-ның хаттама-сы
Орындалу мерзім-
дері
20 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
15 минут ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
30 күнтізбелік күн ішінде
Келесі іс-әре-
кеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
Негізгі процестің (жұмыстың ағыны, барысы) іс-әрекеті
Іс-әре-
кеттің № (жұмыс-
тың ағыны, барысы)
7
8
9
10
11
ҚФБ атауы
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Жергілікті атқарушы органның жауапты маманы
Орталық инспекторы
Әрекет-
тің атауы (процес-тің, рәсімнің, операцияның) олардың сипатта-масы
Комиссия хаттамасы негізінде, Комиссия отырысы өткен күннен үш жұмыс күні ішінде спорттық атақтар немесе спорттық разрядтар беру туралы бұйрық шығарады
Үзінді не электронды құжат үлгісінде мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау
Үзінді не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Үзінді не бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және Орталыққа жіберу
Үзінді не бас тарту туралы дәлелді жауап беру
Аяқтау нысаны (дерек-
тер, құжат, ұйымдас-
тыру - өкімдік шешім)
Бұйрық
Құжаттарды жергілікті атқарушы органның басшысына үзіндіні не бас тарту туралы дәлелді жауапты қол қоюға жіберу
Үзінді не бас тарту туралы дәлелді жауап
Нәтижесін Орталыққа жолдау
Үзінді немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындалу мерзім-
дері
3 жұмыс күні ішінде
1сағат
1 сағат
1 жұмыс күні ішінде
20 минуттан аспайды
Келесі іс-әре-
кеттің нөмірі
8
9
10
11
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
Орталық инспекторы
ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Жергілікті атқарушы органның жауапты маманы
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Жергі-
лікті атқару-шы орган-
ның жауапты маманы
Спорт-
тық атақтар, разряд-тар беру бойынша комисс-иясы
1 әрекет Құжаттарды қабылдау, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру, құжаттар топтамасы толық тапсырылмаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тарту, алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсетумен қолхат беру. Құжаттар топтамасы толық болған жағдайда өтінішті тіркеу, алушыға қолхат беру, құжаттарды Орталықтың жинақтау бөліміне тапсыру
2 әрекет Құжаттарды жинау және жергілікті атқарушы органға тапсыру
3 әрекет Орталықтан құжаттарды қабылдау, қарау үшін жергілікті атқарушы органның басшысына тапсыру
4 әрекет Құжаттарды қарастыру, жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысына жолдау
5 әрекет Құжат-
тардың толық-
тығын тексе-
ру. Спорт-
тық атақ-
тар, разрядтар беру бойынша комиссияға қарауға жіберу
6 әрекет Ұсыныл-ған құжат-
тарды қарас-
тыру. Спорт-
тық атақтар, разряд-тар және спорт төреші санатын беру туралы шешім қабыл-
дайды
7 әрекет Комиссия хаттамасы негізінде, Комиссия отырысы өткен күннен үш жұмыс күні ішінде спорттық атақтар немесе спорттық разрядтар беру туралы бұйрық шығарады
8 әрекет Үзінді дайын-
дау
11 әрекет Алушыға үзінді беру
10 әрекет Үзіндіні тіркеу және Орталыққа беру
9 әрекет. Үзіндіге қол қою
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы процесс.
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Жергілікті атқарушы органның жауапты маманы
Жергі-
лікті атқарушы органның басшысы
Жергі-
лікті атқарушы органның жауапты орындау-
шысы
Спорттық атақтар, разряд-
тар беру бойынша комисс-
иясы
1 әрекет Құжаттарды қабылдау, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру, құжаттар тізбесі толық тапсырылмаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тарту, алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсетумен қолхат беру. Құжаттар тізбесі толық болған жағдайда өтінішті тіркеу, алушыға қолхат беру, құжаттарды Орталықтың жинақтау бөліміне тапсыру
2 әрекет Құжаттарды жинау және жергілікті атқарушы органға тапсыру
3 әрекет Орталықтан құжаттарды қабылдау, жергілікті атқарушы органның басшысына қарау үшін тапсыру
4 әрекет Құжаттарды қарау, жергілікті атқарушы органның жауапты орындау-
шысына жолдау
5 әрекет Құжаттардың толықты-
ғын тексеру, спорттық атақтар, разряд-
тар беру бойынша комис-
сияға қарауға жіберу
6 әрекет Ұсыныл-
ған құжаттарды қарау. Спорттық атақтар, разряд-
тар және спорт төреші санатын беру туралы шешім қабылдау
10 әрекет Алушыға бас тарту туралы дәлелді жауап беру
9 әрекет Бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу
8 әрекет Бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
7 әрекет Бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау
«Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi,
екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi
спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 9-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің қисынды бірізділігі арасындағы өзара әрекеттесуді
р/с№
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
1
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Мағжан Жұмабаев ауданы бойынша бөлімі
Солтүстік Қазақстан облысы, мағжан Жұмабаев ауданы, Булаев қ., Юбилейная көшесі, 62
Күн сайын түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 19.00 дейін, демалыс – жексенбі
8(71518)2-03-76