О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение маслихата Уалихановского района Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2012 года N 2-9с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 11 января 2013 года N 2051
Сноска. Утратило силу (письмо маслихата Уалихановского района Северо-Казахстанской области от 04.08.2014 N 14.2.3-3/167).
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Уалихановский районный бюджет на 2013-2015 годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы — 3 106 942,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления — 191 252 тысяч тенге;
неналоговые поступления — 27 016,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала — 5 909 тысяч тенге; поступления трансфертов — 2 882 765,2 тысяч тенге;
2) затраты — 3 107 733,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование — 48 448,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 52 244,1 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 795,8 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами — 20 968 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 20 968 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета — -70 207,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета — 70207,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 51 931 тысяч тенге;
погашение займов – 3 795,8 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 22 071,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Уалихановского района Северо-Казахстанской области от 09.07.2013 N 2-13с; от 6.08.2013 г. № 4-14с; от 9.09.2013 N 2-15c; от 21.10.2013 N 2-16с; от 18.11.2013 N 2-17c; от 11.12.2013 N 2-18c (вводится в действие с 01.01.2013)
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2013 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога;
налога на имущество физических лиц, юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов, кроме акцизов, зачисляемых в республиканский бюджет;
платы за пользование земельными участками;
сборов за ведения предпринимательской и профессиональной деятельности, кроме сборов, зачисляемых в республиканский бюджет;
фиксированного налога;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 2-9с шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 11 қаңтарда N 2051 тіркелді
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихаты 04.08.2014 N 14.2.3-3/167 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сәйкесінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес 2013-2015 жылдарға, соның ішінде 2013 жылға арналған Уәлиханов аудандық бюджеті келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 106 942,4 мың теңге, соның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 191 252 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27 016,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 909 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 882 765,2 мың теңге;
2) шығындар – 3 107 733,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 48 448,3 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 52 244,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 795,8 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 20 968 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 20 968 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -70 207,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 70 207,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 51 931 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 795,8 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 22 071,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 11.12.2013 N 2-18с шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді)
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
әлеуметтік салығынан;
жеке тұлғалардың мүлкiне, заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жер салығынан;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығынан;
акциздер, республикалық бюджетке аударылатын акциздерден басқа;
жер учаскілерін пайдаланған үшін төлем;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар, республикалық бюджетке аударылатын алымдардан басқа;
тіркелген салық;
мемлекеттік баждар, республикалық бюджетке аударылатын мемлекеттік баждар және консулдық алымдардан басқа.

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества, находящейся в коммунальной собственности района.
4. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
5. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет:
поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета.
6. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год не подлежат секвестру бюджетные программы, согласно приложению 4.
7. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 3200 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджетные программы каждого сельского округа на 2013-2015 годы согласно приложениям 5, 6, 7 соответственно.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата Уалихановского района Северо-Казахстанской области от 6.08.2013 г. № 4-14с
10. Обеспечить в 2013 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
11. Установить, что в расходах районного бюджета на 2013 по бюджетной программе 451.007.000 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов» предусмотреть социальные выплаты отдельным категориям нуждающихся граждан, согласно приложению 8.
12. Учесть в районном бюджете на 2013 год целевые трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
1) на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2) на предоставление специальных социальных услуг;
3) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного, районного значения и улиц населенных пунктов;
4) на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов», утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862;
5) для реализации мер социальной поддержки специалистов;
6) на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы «Дорожная карта бизнеса-2020», утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2010 года № 301;

3. Аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігіндегі мүліктерді жалға беруден түскен кірістер.
4. Аудандық бюджеттің түсімдері мына негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауылшаруашылық нысандағы жер учаскілерінен басқа, жер учаскілерін сатудан түсетін түсімдер;
5. Аудандық бюджеттің кірістері мыналар есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден түскен түсімдер.
6. 2013 жылға арналған аудан бюджетін орындау кезінде 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтыны белгіленсін;
7. Ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына, қызметтің осы түрімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес процент жоғары айлықақы мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
8. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2013 жылға резерві 3 200 мың теңге көлемінде бекітілсін.
9. Сәйкесінше 567-қосымшаларға сәйкес 2013-2015 жылдарға арналған әр бір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 06.08.2013 N 4-14с шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді)
10. 2013 жылы бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақыны толық көлемінде төлеу қамтамасыз етілсін.
11. 2013 жылдың аудан бюджетінің шығындарында белгіленсін, 451.007.000 «Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек» бюджеттік бағдарламасы бойынша 8-қосымшаға сәйкес мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек қарастырылсын.
12. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін, соның ішінде:
1) эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге;
2) арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсынуға;
3) облыстық, аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
4) «Өңiрлердi дамыту» бағдарламасын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 26 шiлдедегi № 862 Қаулысы аясында өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға;
5) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
6) «Бизнестiң жол картасы 2020» бағдарламасын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 13 сәуiрдегi № 301 Қаулысы аясында өңірлерде жеке кәсіпкерлікті қолдауға;

7) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
8) на реализацию «Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы», утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2010 года № 1118;
9) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), оставшегося без попечения родителей;
10) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
11) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
12) - исключен решением маслихата Уалихановского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2013 N 4-10с (вводится в действие с 01.01.2013);
13) - исключен решением маслихата Уалихановского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2013 N 4-10с (вводится в действие с 01.01.2013);
14) на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением маслихата Уалихановского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2013 N 4-10с (вводится в действие с 01.01.2013)
13. Учесть в районном бюджете на 2013 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета.
14. Учесть в районном бюджете на 2013 год целевые трансферты из областного бюджета в том числе:
1) на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения, услуг по обработке деревянных покрытий (конструкций) для объектов образования;
2) на приобретение и установку аппаратуры для видеонаблюдения в организациях образования;
3) на внедрение электронных учебников в организациях образования;
4) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного, районного значения и улиц населенных пунктов;
5) на земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов;
6) на установление границ населенных пунктов;
7) на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
8) на развитие сельских населенных пунктов в рамках «Дорожной карты занятости 2020», утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 «Об утверждении Дорожной карты занятости 2020».
Сноска. Пункт 14 с изменением, внесенным решением маслихата Уалихановского района Северо-Казахстанской области от 09.07.2013 N 2-13с (вводится в действие с 01.01.2013)
14-1. Предусмотреть в районном бюджете расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 22071,9 тысяч тенге, возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2012 году в сумме 3269,2 тысяч тенге согласно приложению 9.

7) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
8) «Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығын іске асыруға;
9) қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) асырап бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге;
10) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
11) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге;
12) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 29.03.2013 N 4-10с шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді);
13) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 29.03.2013 N 4-10с шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді);
14) ауылдық елді мекендер пункттерінде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 29.03.2013 N 4-10с шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді)
13. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер ескерілсін.
14. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде келесі көлемде облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есепке алынсын:
1) білім беру объектілеріне өртке қарсы дабылдауларды орнату, өрт сөндіргіш құралдарын сатып алу, ағаштан жасалған жабылған жабындары (конструкцияларды) өңдеу үшін;
2) білім беру мекемелеріне бейнебақылау аппаратурасын сатып алу және орнату үшін;
3) білім беру ұйымдарында электронды оқулықтар енгізу;
4) облыстық, аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
5) елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру үшін;
6) елдi мекендердің шекараларын белгілеу үшін;
7) ауылдық елді мекендер пункттерінде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
8) «Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 Қаулысымен бекітілген «Жұмыспен қамту 2020 жол картасы» аясында ауылдық елді мекендерін дамытуға
Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 09.07.2013 N 2-13с шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді)
14-1. 9-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттiң шығыстары қаржылық жыл басына 22071,9 мың теңге сомада қалыптасқан аудандық бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2012 жылы пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттерден 3269,2 мың теңге сомада берiлген нысаналы трансферттердi қайтару есебiнен көзделсiн.

Сноска. Решение дополнено пунктом 14-1 в соответствии с решением маслихата Уалихановского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2013 N 4-10с (вводится в действие с 01.01.2013)
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель
ІХ сессии V созыва
А. Валеев
СОГЛАСОВАНО:
Начальник
государственного учреждения
«Отдел экономики и бюджетного
планирования Уалихановского района»
20 декабря 2012 года
Секретарь Уалихановского
районного маслихата
Б. Кадиров
А. Нурмаганбетова
Приложение 1
к решению Уалихановского районного маслихата

Ескерту. Шешім 14-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 29.03.2013 N 4-10с шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді)
15. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
V шақырылған ІХ
сессия төрағасы
А. Валеев
КЕЛІСІЛДІ:
«Уәлиханов ауданының
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы
20 желтоқсан 2012 жыл
Уәлиханов аудандық
мәслихаттың хатшысы
Б. Кәдіров
А. Нұрмағанбетова
Уәлиханов аудандық мәслихаттың

297
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
225,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления района (города областного значения)
225,6
4
Образование
2 522
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 522
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
1 022
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 500
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
266
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
266
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
266
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 421
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
421
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020
421
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
1 000
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
1 000
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
6 819
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
713
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
713
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
5 565
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
5 565
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
250
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
250
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
291
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
291
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
587
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
322
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии

297
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
225,6
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту және ауданды (облыстық маңызы бар қаланы) басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
225,6
021
Елдi мекендерде жол жүрісі қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4
Білім беру
2 522
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 522
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 022
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 500
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
266
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
266
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
266
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 421
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
421
027
Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елдi мекендердi дамыту шеңберiнде объектiлердi жөндеу және абаттандыру
421
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
1 000
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
1 000
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
6 819
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
713
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
713
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
5 565
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
5 565
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
250
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
250
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
291
001
Жергілікті деңгей мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
291
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
587
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
322
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер