Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление акимата Атырауской области от 21 декабря 2012 года № 406. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 28 декабря 2012 года № 2665. Утратило силу постановлением областного акимата Атырауской области от 21 июня 2013 года № 238
Сноска. Утратило силу постановлением областного акимата Атырауской области от 21.06.2013 № 238.
В соответствии со статьями 27, 37 Закона Республики Казахстан
от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление в специальные организации образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам" (приложение 1);
2) регламент государственной услуги "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования" (приложение 2);
3) регламент государственной услуги "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей" (приложение 3);
4) регламент государственной услуги "Прием документов для предоставления бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах" (приложение 4).
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Мукан Ш.Ж. – заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                             Б.Измухамбетов
Приложение 1
к постановлению акимата области
от 21 декабря 2012 года № 406
Утвержден
постановлением акимата области
от 21 декабря 2012 года № 406
Регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление в специальные организации образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Прием документов и зачисление в специальные организации образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам" (далее - регламент) используются следующие понятия:
специальные образовательные программы - программы, предназначенные для обучения детей с ограниченными возможностями;
ребенок (дети) с ограниченными возможностями - ребенок (дети) до восемнадцати лет с физическими и (или) психическими недостатками, имеющий ограничение жизнедеятельности, обусловленное врожденными, наследственными, приобретенными заболеваниями или последствиями травм, подтвержденными в установленном порядке.

Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 406 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 28 желтоқсанда № 2665 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 21 маусымдағы № 238 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 21.06.2013 № 238 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 2737-баптарына, Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабына сәйкес Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) "Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы білім беру ұйымдарына қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (1-қосымша);
2) "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (2-қосымша);
3) "Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (3-қосымша);
4) "Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне кері тегін тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (4-қосымша) бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ш.Ж. Мұқанға жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Б. Ізмұхамбетов
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 406 қаулысына 1-қосымша
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 406 қаулысымен бекітілген
"Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы білім беру ұйымдарына қабылдау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы білім беру ұйымдарына қабылдау" регламентiнде (бұдан әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:
арнаулы бiлiм беру бағдарламалары - кемтар балаларды оқытуға арналған бағдарламалар;
кемтар бала (балалар) - белгiленген тәртiппен расталған, туа бiткен, тұқым қуалаған, жүре пайда болған аурулардан немесе жарақаттардың салдарынан тiршiлiк етуi шектелген, дене және (немесе) психикалық кемiстiгi бар он сегiз жасқа дейiнгi бала (балалар).

2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги "Прием документов и зачисление в специальные организации образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки".
3. Государственная услуга оказывается специальными организациями образования, предоставляющими общее среднее образование независимо от организационно-правовых форм, формы собственности и ведомственной подчиненности (далее - организации образования).
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга регулируется статьей 16 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании".
6. Формой завершения оказываемой государственной услуги являются приказ организации образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Данная услуга предоставляется физическим лицам - детям с ограниченными возможностями в развитии от 7 до 18 лет (далее - получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальных сайтах организаций образования Республики Казахстан, а также Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.edu.gov.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги:
рассмотрение документов осуществляется в течение 3 рабочих дней с момента поступления заявления.
10. Государственная услуга оказывается ежедневно с 08.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней.
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в организацию образования;
2) канцелярия организации образования регистрирует поступившие документы и передает их руководству организации образования, выдает получателю расписку о получении всех документов, в которой содержатся:
номер и дата приема заявления;
фамилия, имя, отчество члена приемной комиссии;

2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы білім беру ұйымдарына қабылдау" Мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті ұйымдастырушылық-құқықтық, меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан арнайы білім беру ұйымдары (бұдан әрі - білім беру ұйымдары) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңының 16-бабымен реттеледі.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсетудің аяқталу нысаны білім беру ұйымының бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы болып табылады.
7. Аталған қызмет жеке тұлғаларға - 7-18 жас аралығындағы мүмкіндігі шектеулі балаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасының білім беру ұйымдарының ресми сайттарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz. сайтында орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
құжаттарды қарау өтініш түскен сәттен бастап 3 жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ға дейінгі түскі үзіліспен күнделікті сағат 8.00-ден 18.00-ке дейін жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызметті алушының осы регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттар пакетін толық тапсырмауы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болады.
12. Мемлекеттік қызметті алуға мемлекеттік қызмет алушыдан өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш береді;
2) білім беру ұйымының кеңсесі түскен құжаттарды тіркейді және білім беру ұйымының басшылығына жолдайды, қызмет алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат бередi, онда:
өтініштің қабылдау нөмірі мен күні;
қабылдау комиссиясы мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты болады;

3) руководство организации образования осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет ответственному исполнителю организации образования на исполнение;
4) ответственный исполнитель организации образования рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления получателю для подписи руководителя и направляет его в канцелярию организации образования;
5) канцелярия организации образования выдает получателю результат оказания государственной услуги.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, который будет определяться дифференцированно в зависимости от количества потенциальных получателей, проживающих в том или ином населенном пункте, а также в зависимости от дня недели и суточного графика работы организации образования, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить следующие документы:
1) направление Психолого-медико-педагогической консультации (ПМПК);
2) заявление о приеме (в произвольной форме);
3) копию свидетельства о рождении;
4) документ об образовании государственного образца, свидетельствующий о прохождении итоговой аттестации и подтверждающий усвоение обучающимся государственного общеобязательного стандарта соответствующего уровня образования (свидетельство, аттестат);
5) 2 фотографии размером 3x4;
6) медицинскую справку;
7) прививочный паспорт;
8) в случае перехода из школы в школу в середине года - ведомость с текущими оценками, с подписью и заверенной печатью школы и решение (общее мнение специалистов) школьного психолого-медико-педагогического консилиума).
15. Информацию на получение государственной услуги необходимо размещать на стендах организаций образования.
16. Заполненные заявления, а также необходимые документы для получения государственной услуги представляются ответственному лицу организации образования (директор, заместитель директора школы).
17. Способом получения результата оказания государственной услуги является личное посещение получателя.
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) канцелярия организации образования;
2) руководство организации образования;
3) ответственный исполнитель организации образования.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.

3) білім беру ұйымының басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және білім беру ұйымының жауапты орындаушысына орындауға жібереді;
4) білім беру ұйымының жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарайды, басшылық қол қою үшін қызмет алушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны білім беру ұйымының кеңсесіне жолдайды;
5) білім беру ұйымының кеңсесі мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет алушыға береді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны, ол қандай да болмасын елді мекенде тұратын әлеуетті қызмет алушылар санына, сондай-ақ білім беру ұйымдарының апта күндері мен тәуліктік жұмыс кестесіне байланысты сараланып анықталатын бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) психологиялық – медициналық–педагогикалық консультация (ПМПК) жолдамасы;
2) қабылдау туралы өтініш (еркін үлгіде);
3) туу туралы куәліктің көшірмесі;
4) білім алушының қорытынды аттестаттаудан өткенін куәландыратын және тиісті білім беру деңгейі бойынша мемлекеттік жалпыға міндетті стандартты меңгергенін растайтын білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжат (куәлік, аттестат).
5) 3x4 көлеміндегі 2 фотосурет;
6) медициналық анықтама;
7) екпе төлқұжаты;
8) жылдың ортасында бір мектептен басқа мектепке ауысқан жағдайда, мектептің мөрімен расталған және қол қойылған бағалар ведомосты мен мектептің психологиялық-медициналық-педагогикалық консилиумының шешімі (мамандардың жалпы пікірі).
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін ақпаратты білім беру ұйымдарының стендтеріне орналастыру қажет.
16. Толтырылған өтініштер, сондай-ақ мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар білім беру ұйымының жауапты тұлғасына (директор, мектеп директорының орынбасары) тапсырылады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алу тәсілі – мемлекеттік қызметті алушының жеке қатысуы болып табылады.
18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) білім беру ұйымының кеңсесi;
2) білім беру ұйымының басшылығы;
3) білім беру ұйымының жауапты орындаушысы.
19. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк-кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң1-қосымшасында келтiрiлген.

20. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации образования (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
"Прием документов и зачисление
в специальные организации образования
детей с ограниченными возможностями
для обучения по специальным
общеобразовательным учебным программам"
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия организации образования
Руководство организации образования
Ответственный исполнитель
Наименование действия(процесса, процедуры, операции) и ихописание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя для исполнения
Оформляет приказ организации образования или мотивированный отказ
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направлениедокументов руководствудля наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка ответственному исполнителю
Передача документов руководству для подписания
Сроки исполнения
20 минут
20 минут
В течение 3 рабочих дней
Номер следующего действия
2
3
4
№ действия (хода, потока работ)
4
5
Наименование СФЕ
Руководство организации образования
Канцелярия организации образования
Наименование действия(процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация приказа организации образования или мотивированного отказа в журнале
Форма завершения(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписание документа
Передача приказа организации образования или мотивированного отказа получателю
Сроки исполнения
20 минут
20 минут
Номер следующегодействия
5
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ Канцелярия организации образования
Группа 2 СФЕ Руководство организации образования
Группа 3 СФЕ Ответственный исполнитель организации образования
Действие № 1 Прием заявления,регистрация, направление заявления руководству организации образования
Действие № 2 Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3 Рассмотрение заявления, оформление приказа организации образования, передача на подпись руководству
Действие № 4 Подписание приказа организации образования
Действие № 5 Регистрация приказа организации образования и выдача приказа организации образования получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ Канцелярия организации образования
Группа 2 СФЕ Руководство организации образования
Группа 3 СФЕ Ответственный исполнитель организации образования
Действие № 1 Прием документов, выдача расписки, регистрация, направление заявления руководству организации образования
Действие № 2 Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3 Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие № 4 Подписание отказа
Действие № 5 Регистрация отказа, выдача отказа получателю
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
"Прием документов и зачисление
в специальные организации образования
детей с ограниченными возможностями
для обучения по специальным
общеобразовательным учебным программам"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 2
к постановлению акимата области
от 21 декабря 2012 года № 406
Утвержден
постановлением акимата области
от 21 декабря 2012 года № 406
Регламент государственной услуги "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования"

20. Функционалдық өзара әрекет сызбасы осы регламенттiң2-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
21. Білім беру ұйымының басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызмет көрсетудi іске асыруға жауапкершілікте болады.
"Арнайы жалпы білім беретін оқу
бағдарламалары бойынша оқыту үшін
мүмкіндіктері шектеулі балалардың
құжаттарын қабылдау және арнайы
білім беру ұйымдарына қабылдау"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердің (рәсiмдердiң) кезеңдiлiгiн сипаттау және өзара әрекет
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының кеңсесi
Білім беру ұйымының басшылығы
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау,тiркеу
Хат-хабармен танысу,орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Білім беру ұйымының бұйрығын немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмі)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою, жауапты орындаушыға жiберу
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа беру
Орындалу мерзiмдерi
20 минут
20 минут
3 жұмыс күні ішінде
Келесi әрекет нөмiрi
2
3
4
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының басшылығы
Білім беру ұйымының кеңсесi
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Білім беру ұйымының бұйрығын немесе дәлелдi бас тартуды журналда тiркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмі)
Құжатқа қол қою
Қызмет алушыға білім беру ұйымының бұйрығын немесе дәлелдi бас тартуды беру
Орындалу мерзiмдерi
20 минут
20 минут
Келесi әрекет нөмiрi
5
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
1-топ ҚФБ Білім беру ұйымының кеңсесi
2-топ ҚФБ Білім беру ұйымының басшылығы
3-топ ҚФБ Білім беру ұйымының жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет Өтiнiштер қабылдау,тiркеу, өтiнiштi білім беру ұйымының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет Өтінішті қарау, білім беру ұйымының бұйрығын ресімдеу, басшылыққа қол қою үшін беру
№ 4 әрекет Білім беру ұйымының бұйрығына қол қою
№ 5 әрекет Білім беру ұйымының бұйрығын тiркеу және білім беру ұйымының бұйрығын қызмет алушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
1-топ ҚФБ Білім беру ұйымының кеңсесi
2-топ ҚФБ Білім беру ұйымының басшылығы
3-топ ҚФБ Білім беру ұйымының жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет Өтiнiштер қабылдау, қолхат беру, тiркеу,өтiнiштi білім беру ұйымының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет Орындау үшiн жауапты орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
№ 3 әрекет Өтiнiштi қарау. Дәлелдi бас тартуды дайындау, басшылыққа қол қоюға беру
№ 4 әрекет Бас тартуға қол қою
№ 5 әрекет Бас тартуды тiркеу, бас тартуды қызмет алушыға беру
"Арнайы жалпы білім беретін оқу
бағдарламалары бойынша оқыту үшін
мүмкіндіктері шектеулі балалардың
құжаттарын қабылдау және арнайы
білім беру ұйымдарына қабылдау"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 406 қаулысына 2-қосымша
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 406 қаулысымен бекітілген
"Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования" (далее - регламент) используются следующие понятия:
экстернат - одна из форм обучения, при которой обучающийся без регулярного посещения занятий самостоятельно изучает учебные дисциплины соответствующей образовательной программы;
общеобразовательная школа - учебное заведение, реализующее общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования, а также учебные программы дополнительного образования обучающихся и воспитанников.
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки".
3. Государственная услуга оказывается организациями среднего образования Республики Казахстан, реализующими общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования, независимо от формы собственности и ведомственной подчиненности (полное наименование, юридические адреса которых указаны в учредительных документах) (далее – организация образования) и Управлением образования Атырауской области, районными, городским отделами образования.
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Организация обучения в форме экстерната осуществляется в соответствии со статьей 27, подпунктом 25-7) пункта 3, подпунктом 21-3) пункта 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и в соответствии с Типовыми правилами проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 марта 2008 года № 125.
6. Формой завершения государственной услуги являются разрешение на обучение в форме экстерната либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга предоставляется физическим лицам (далее -получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.edu.gov.kz.

1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" регламентiнде (бұдан әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:
экстернат - бiлiм алушы сабаққа үнемi қатыспай-ақ, тиiстi бiлiм беру бағдарламасының оқу пәндерiн өз бетiмен оқитын оқыту нысандарының бiрi;
жалпы бiлiм беретiн мектеп - бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм берудiң жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламаларын, сондай-ақ оқушылар мен тәрбиеленушiлерге қосымша бiлiм берудiң оқу бағдарламаларын iске асыратын оқу орны.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" Мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан (толық атауы, заңды мекен-жайы құрылтай құжаттарында көрсетілген) негізгі орта және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын орта білім беру ұйымдары (бұдан әрі – білім беру ұйымы) және Атырау облысы Білім беру басқармасы, аудандық, қалалық білім бөлімдері көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Экстернат нысанындағы оқытуды ұйымдастыру Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңының27-бабына, 6-бабының 3-тармағының 25-7) тармақшасына, 4-тармағының21-3) тармақшасына сәйкес және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 18 наурыздағы № 125 бұйрығымен бекітілген Білім алушылардың үлгерімін ағымдағы бақылау, аралық және қорытынды мемлекеттік аттестаттау жүргізудің үлгі ережесіне сәйкес жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны экстернат нысанында оқуға рұқсат беру туралы анықтама немесе қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz ресми сайтында орналастырылған.

9. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента, составляют пятнадцать рабочих дней.
10. Государственная услуга осуществляется ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
11. В предоставлении государственной услуги отказывается:
1) в случае представления получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента;
2) лицам, не имеющим возможности обучаться в общеобразовательных организациях образования по состоянию здоровья;
3) обучающимся, временно проживающим за рубежом или выезжающим на постоянное место жительства, либо обучающимся по линии международного обмена школьниками;
4) лицам, не завершившим своевременное обучение в организациях основного среднего и общего среднего образования.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в организацию образования;
2) канцелярия организации образования регистрирует поступившие документы и передает их руководству организации образования, выдает получателю расписку о получении всех документов, в которой содержится опись с отметкой о дне получения;
3) руководство организации образования осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет ответственному исполнителю организации образования на исполнение;
4) ответственный исполнитель организации образования рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления получателю для подписи руководителя и направляет его в канцелярию организации образования;
5) канцелярия организации образования выдает получателю результат оказания государственной услуги.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, который будет определяться дифференцированно в зависимости от количества потенциальных получателей, проживающих в том или ином населенном пункте, а также в зависимости от дня недели и суточного графика работы организации образования, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги подает заявление в произвольной форме на имя руководителя организации образования не позднее 1 декабря текущего учебного года.
К заявлению прилагаются:

9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері мемлекеттік қызмет алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап он бес жұмыс күнін құрайды.
10. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі.
11. Мынадай:
1) мемлекеттік қызмет алушы осы регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда;
2) денсаулық жағдайына байланысты жалпы білім беру ұйымдарында оқуға мүмкіндігі жоқ тұлғаларға;
3) шетелде уақытша тұратын немесе тұрақты тұруға кеткен, немесе оқушылардың халықаралық алмасу желісінде шетелде білім алушыларға;
4) негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдарында уақытында оқуын аяқтамаған тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
12. Мемлекеттік қызметті алуға мемлекеттік қызмет алушыдан өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш береді;
2) білім беру ұйымының кеңсесі түскен құжаттарды тіркейді және білім беру ұйымының басшылығына жолдайды, қызмет алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат бередi, онда алынған күні туралы белгі қойылған тізімдеме беріледі;
3) білім беру ұйымының басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және білім беру ұйымының жауапты орындаушысына орындауға жібереді;
4) білім беру ұйымының жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарайды, басшылық қол қою үшін қызмет алушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны білім беру ұйымының кеңсесіне жолдайды;
5) білім беру ұйымының кеңсесі мемлекетті қызмет көрсету нәтижесін қызмет алушыға береді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны, ол қандай да болмасын елді мекенде тұратын әлеуетті қызмет алушылар санына, сондай-ақ білім беру ұйымдарының апта күндері мен тәуліктік жұмыс кестесіне байланысты сараланып анықталатын бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы өтінішті еркін үлгіде ағымдағы жылғы 1 желтоқсаннан кешіктірмей білім беру ұйымы басшысының атына береді.
Өтінішке қоса:

1) справка-заключение медико-социальной экспертизы (дале - МСЭ) о состоянии здоровья обучающегося;
2) справка о временном проживании за рубежом родителей обучающегося или лиц, их заменяющих, документ, подтверждающий обучение за рубежом по линии обмена школьниками;
3) копии табелей (нотариально заверенные) успеваемости за последний класс обучения обучающегося.
15. Решение о допуске экстерна к итоговой аттестации принимается педагогическим советом организации образования.
Приказ о допуске лиц к аттестации в форме экстерната издается организациями образования.
16. Документы получателей государственной услуги сдаются в канцелярию организации образования.
17. Способ доставки результата оказания услуги - посредством личного посещения получателя государственной услуги.
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) канцелярия организации образования;
2) руководство организации образования;
3) ответственный исполнитель организации образования.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
20. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации образования (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешений на обучение в форме
экстерната в организациях основного
среднего, общего среднего образования"
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур). Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия организации образования
Руководство организации образования
Ответственный исполнитель
Наименование действия(процесса, процедуры, операции) и ихописание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя для исполнения
Оформляет разрешение на обучение в форме экстерната или мотивированный отказ
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направлениедокументов руководствудля наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка ответственному исполнителю
Передача документов руководству для подписания
Сроки исполнения
20 минут
20 минут
15 рабочих дней
Номер следующего действия
2
3
4
№ действия (хода, потока работ)
4
5
Наименование СФЕ
Руководство организации образования
Канцелярия организации образования
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и ихописание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация разрешение на обучение в форме экстерната или мотивированного отказа в журнале
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписание документа
Передача разрешение на обучение в форме экстерната или мотивированного отказа получателю
Сроки исполнения
20 минут
20 минут
Номер следующего действия
5
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1. СФЕ. Канцелярия организации образования
Группа 2. СФЕ Руководство организации образования
Группа 3. СФЕ Ответственный исполнитель организации образования
Действие № 1. Прием заявления, регистрация, направление заявления руководству организации образования
Действие № 2 Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3. Рассмотрение заявления, оформление разрешения на обучение в форме экстерната, передача на подпись руководству
Действие № 4 Подписание разрешения на обучение в форме экстерната
Действие № 5. Регистрация разрешения на обучение в форме экстерната и выдача разрешения на обучение в форме экстерната получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1. СФЕ Канцелярия организации образования
Группа 2. СФЕ Руководство организации образования
Группа 3. СФЕ Ответственный исполнитель организации образования
Действие № 1. Прием документов, выдача расписки,регистрация, направление заявления руководству организации образования
Действие № 2 Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3. Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие № 4 Подписание отказа
Действие № 5 Регистрация отказа, выдача отказа получателю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешений на обучение в форме
экстерната в организациях основного
среднего, общего среднего образования"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 3
к постановлению акимата области
от 21 декабря 2012 года № 406
Утвержден
постановлением акимата области
от 21 декабря 2012 года № 406
Регламент государственной услуги "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей"

1) білім алушылардың денсаулығы туралы медициналық-әлеуметтік сараптаманың (бұдан әрі - МӘС) анықтама-қорытындысын;
2) білім алушылардың ата-аналары немесе оларды алмастыратын тұлғалардың шетелде уақытша тұратындығы туралы анықтаманы, оқушылар алмасу желісі бойынша шетелде білім алғандығын растайтын құжатты;
3) білім алушылардың соңғы оқыған сыныбында берілген үлгерім табелінің көшірмесін (нотариалды расталған) ұсынады.
15. Экстернді қорытынды аттестаттауға жіберу туралы шешім білім беру ұйымының педагогикалық кеңесінде қабылданады.
Тұлғаларды экстернат нысанындағы аттестаттауға жіберу туралы бұйрықты білім беру ұйымы шығарады.
16. Мемлекеттік қызмет алушылардың құжаттары білім беру ұйымының кеңсесіне тапсырылады.
17. Көрсетілген қызмет нәтижесін жеткізу мемлекеттік қызмет алушының жеке қатысуымен болады.
18. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісіне келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) білім беру ұйымының кеңсесi;
2) білім беру ұйымының басшылығы;
3) білім беру ұйымының жауапты орындаушысы.
19. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк-кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 1-қосымшасында келтiрiлген.
20. Функционалдық өзара әрекет сызбасы осы регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
21. Білім беру ұйымының басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызмет көрсетудi іске асыруға жауапкершілікте болады.
"Негізгі орта, жалпы орта білім беру
ұйымдарында экстернат нысанында
оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердің (рәсiмдердiң)кезеңдiлiгiн сипаттау және өзара әрекет 1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң әрекеті (барысы, жұмыстар ағыны)
Әрекет (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының кеңсесi
Білім беру ұйымының басшылығы
Жауапты орындаушы
Әрекет (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау,тiркеу
Хат-хабармен танысу,орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Экстернат нысанында оқуға рұқсат беру немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмі)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою, жауапты орындаушыға жiберу
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа беру
Орындалу мерзiмдерi
20 минут
20 минут
15 жұмыс күні
Келесi әрекет нөмiрi
2
3
4
Әрекет (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының басшылығы
Білім беру ұйымының кеңсесi
Әрекет (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Экстернат нысанында оқуға рұқсатты немесе дәлелдi бас тартуды журналда тiркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмі)
Құжатқа қол қою
Қызмет алушыға экстернат нысанында оқуға рұқсатты немесе дәлелдi бас тартуды беру
Орындалу мерзiмдерi
20 минут
20 минут
Келесi әрекет нөмiрi
5
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
1-топ ҚФБ Білім беру ұйымының кеңсесi
2-топ ҚФБ Білім беру ұйымының басшылығы
3-топ ҚФБ Білім беру ұйымының жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет Өтiнiштер қабылдау, тiркеу,өтiнiштi білім беру ұйымының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет Өтінішті қарау, экстернат нысанында оқуға рұқсатты ресімдеу, басшылыққа қол қою үшін беру
№ 4 әрекет Экстернат нысанында оқуға рұқсатқа қол қою
№ 5 әрекет Экстернат нысанында оқуға рұқсат беруді тiркеу және қызмет алушыға экстернат нысанында оқуға рұқсат беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
1-топ ҚФБ Білім беру ұйымының кеңсесi
2-топ ҚФБ Білім беру ұйымының басшылығы
3-топ ҚФБ Білім беру ұйымының жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, тiркеу,өтiнiштi білім беру ұйымының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет Орындау үшiн жауапты орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
№ 3 әрекет Өтiнiштi қарау. Дәлелдi бас тартуды дайындау, басшылыққа қол қоюға беру
№ 4 әрекет Бас тартуға қол қою
№5 әрекет Бас тартуды тiркеу, бас тартуды қызмет алушыға беру
"Негізгі орта, жалпы орта білім беру
ұйымдарында экстернат нысанында
оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 406 қаулысына 3-қосымша
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 406 қаулысымен бекітілген
"Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей" (далее - регламент) используются следующие понятия:
опека - правовая форма защиты прав и интересов детей, не достигших четырнадцати лет, и лиц, признанных судом недееспособными;
попечительство - правовая форма защиты прав и интересов ребенка (детей) в возрасте от четырнадцати до восемнадцати лет, а также совершеннолетних лиц, ограниченных судом в дееспособности вследствие злоупотребления спиртными напитками или наркотическими средствами;
опекун или попечитель - лицо, назначенное в установленном законом Республики Казахстан порядке для осуществления функций по опеке или попечительству.
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки".
3. Государственная услуга оказывается городским и районными отделами образования (далее - уполномоченный орган) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статей 124125 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье".
6. Результатом оказания государственной услуги являются выдача справки об установлении опеки (попечительства) над несовершеннолетними детьми, оставшимися без попечения родителей (далее – справка), согласно приложению 2 к настоящему регламенту, либо мотивированный отказ в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе Комитета по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан (www.bala-kkk.kz, раздел "Нормативные правовые акты");
2) на стендах, расположенных в фойе уполномоченных органов.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют тридцать календарных дней;

1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу" регламентiнде (бұдан әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:
қорғаншылық - он төрт жасқа толмаған балалардың және сот әрекетке қабілетсіз деп таныған адамдардың құқықтары мен мүдделерін қорғаудың құқықтық нысаны;
қамқоршылық – он төрттен он сегіз жасқа дейінгі баланың (балалардың), сондай-ақ спирттік ішімдіктерге немесе есірткі заттарына салыну салдарынан сот әрекет қабілетін шектеген кәмелетке толған адамдардың құқықтары мен мүдделерін қорғаудың құқықтық нысаны;
қорғаншы немесе қамқоршы - қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасының заңында белгіленген тәртіппен тағайындалған тұлға.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу" Мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес қалалық және аудандық білім бөлімдері (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексінің 124-125-баптарының негізінде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес ата-анасының қамқорлығынсыз қалған кәмелетке толмаған балаларға қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы анықтама (бұдан әрі – анықтама) беру не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет регламенті туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Балалардың құқықтарын қорғау комитетінің интернет-ресурсында (www.bala-kkk.kz, "Нормативтік құқықтық актілер" бөлімі);
2) уәкілетті органдардың орын-жайларында орналасқан стенділерде орналасады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік отыз күнді (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды;

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, - не более 20 минут.
10. Государственная услуга предоставляется при обращении в уполномоченный орган:
1) в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней;
2) прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Уполномоченным органом будет отказано в приеме документов:
1) в случае представления получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента;
2) выявления недостоверных или искаженных сведений в документах, необходимых для принятия решения о предоставлении услуги.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в уполномоченный орган;
2) канцелярия уполномоченного органа регистрирует поступившие документы и передает их руководству уполномоченного органа, выдает получателю расписку о получении всех документов, в которой содержатся дата получения государственной услуги;
3) руководство уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет ответственному исполнителю уполномоченного органа на исполнение;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления получателю для подписи руководителя и направляет его в канцелярию уполномоченного органа;
5) канцелярия уполномоченного органа выдает получателю результат оказания государственной услуги.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, который будет определяться дифференцированно в зависимости от количества потенциальных получателей, проживающих в том или ином населенном пункте, а также в зависимости от дня недели и суточного графика работы уполномоченного органа, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги получателю необходимо представить следующие документы в уполномоченный орган:
1) заявление физического лица на имя начальника районного, городского отделов образования о своем желании быть опекуном (попечителем), которое оформляется в произвольной форме;

2) өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күту уақытының барынша ұзақтығы 20 минуттан аспайды;
3) өтiнiш берген күнi сол жерде мемлекеттік қызметті алушыға көрсетiлетiн қызмет көрсету уақытының барынша ұзақтығы 20 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органға жүгінген кезде:
1) демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі.
2) қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
11. Уәкілетті орган:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған;
2) қызмет көрсету үшін шешім қабылдау үшін қажетті құжаттарда жалған немесе бұрмаланған мәліметтер анықталған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
12. Мемлекеттік қызметті алуға мемлекеттік қызмет алушыдан өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) қызмет алушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) уәкілетті органның кеңсесі түскен құжаттарды тіркейді және оларды уәкілетті органның басшылығына жолдайды, қызмет алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат бередi, онда мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетіледі;
3) уәкілетті органның басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты орындаушысына орындауға жібереді;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарайды, басшылық қол қою үшін қызмет алушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны уәкілетті органның кеңсесіне жолдайды;
5) уәкілетті органның кеңсесі қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны, ол қандай да болмасын елді мекенде тұратын әлеуетті қызмет алушылар санына, сондай-ақ уәкілетті органның апта күндері мен тәуліктік жұмыс кестесіне байланысты сараланып анықталатын бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органға мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) жеке тұлғаның аудандық, қалалық білім бөлімдері бастықтарының атына өзінің қорғаншы (қамқоршы) болуға ниеті туралы өтініші еркін нысанда ресімделеді;

2) согласие супруга(-и), нотариально заверенное, если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), состоит в браке;
3) оригинал и копию удостоверения личности получателя государственной услуги и супруга(-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), воспитателем, состоит в браке;
4) медицинское заключение о состоянии здоровья лица, желающего стать опекуном (попечителем), и супруга (-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), воспитателем, состоит в браке согласно приложению 3 к настоящему регламенту;
5) нотариально заверенную справку, если получатель государственной услуги не состоит в браке;
6) автобиографию получателя государственной услуги, оформленную в произвольной форме;
7) характеристику получателя государственной услуги, выданную с места работы;
8) справку с места работы;
9) справку о заработной плате;
10) справку с места жительства;
11) свидетельство о заключении брака (если состоит в браке);
12) справку об отсутствии судимости получателя государственной услуги и его супруга(-и).
После представления данных документов проводится обследование жилищно-бытовых условий лица, претендующего на воспитание ребенка, по итогам которого готовится акт.
Кроме того, согласно законодательству, на каждого ребенка, передаваемого под опеку (попечительство), лицо, желающее оформить опеку (попечительство), представляет следующие документы:
1) согласие ребенка, заверенное администрацией школы (если ребенок старше 10 лет);
2) свидетельство о рождении ребенка;
3) медицинскую справку о состоянии здоровья ребенка и выписку из истории развития ребенка;
4) документы о родителях (копия свидетельства о смерти, приговор или решение суда, справка о болезни или розыске родителей, справка по форме № 4, в случае рождения ребенка вне брака);
5) справку с места учебы ребенка;
6) пенсионную книжку на детей, получающих пенсию, копию решения суда о взыскании алиментов;
7) сведения о братьях и сестрах и их местонахождении;
8) документы о наличии или отсутствии жилья у ребенка.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники возвращаются получателю государственной услуги.
15. Бланки (формы заявлений) для получения государственной услуги размещаются в фойе уполномоченного органа на столах либо у специалистов уполномоченного органа.
16. Заполненные бланки, формы, заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются специалисту уполномоченного органа.
17. Справка выдается при личном обращении получателя государственной услуги.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, уполномоченный орган осуществляет хранение готовых справок и рассмотренных документов в течение двух месяцев.

2) егер қорғаншы (қамқоршы) болуға ниет білдірген адам некеде тұрған болса, жұбайының (зайыбының) нотариалды расталған келісімі;
3) егер қорғаншы (қамқоршы), тәрбиеші болуға ниет білдірген адам некеде тұрған болса, мемлекеттік қызметті алушының және жұбайының (зайыбының) жеке куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
4) осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес қорғаншы (қамқоршы) болуға ниет білдірген адамның және некеде тұрған жағдайда, жұбайының (зайыбының) денсаулық жағдайы туралы медициналық қорытынды;
5) егер мемлекеттік қызметті алушы некеде тұрмаған болса, нотариалды расталған анықтама;
6) мемлекеттік қызметті алушының өмірбаяны еркін нысанда ресімделеді;
7) мемлекеттік қызметті алушыға жұмыс орнынан берілген мінездеме;
8) жұмыс орнынан анықтама;
9) жалақысы туралы анықтама;
10) тұрғылықты жерінен анықтама;
11) некеде тұратыны туралы куәлік (некеде тұрған болса);
12) мемлекеттік қызметті алушының және оның жұбайының (зайыбының) сотталмағаны туралы анықтама.
Аталған құжаттарды тапсырғаннан кейін баланы тәрбиелеуге үміткер адамның тұрғын үй-тұрмыстық жағдайын тексеріп-қарау жүргізіледі, оның қорытындысы бойынша акт дайындалады.
Бұдан басқа, заңнамаға сәйкес қорғаншылыққа (қамқоршылыққа) берілетін әр бала үшін қорғаншылық (қамқоршылық) ресімдеуге ниет білдірген адам мынадай құжаттарды ұсынады:
1) мектеп әкімшілігі растаған баланың келісімі (егер бала 10 жастан асса);
2) баланың туу туралы куәлігі;
3) баланың денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама және баланың даму тарихынан үзінді;
4) ата-анасы туралы құжаттар (қайтыс болуы туралы куәліктің көшірмесі, сот үкімі немесе шешімі, ата-анасының ауруы немесе іздестірілуі туралы анықтама, бала некеде тумаған жағдайда № 4 нысандағы анықтама);
5) баланың білім алу орнынан анықтама;
6) зейнетақы алатын балаларға зейнетақы кітапшасы, алименттерді өндіріп алу туралы сот шешімінің көшірмесі;
7) аға-інілері мен апа-қарындастары және олардың орналасқан жерлері туралы анықтама;
8) тұрғын үйінің бар немесе жоқ екендігі туралы құжаттар.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, кейін құжаттардың түпнұсқалары мемлекеттік қызметті алушыға қайтарылады.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін бланкілер (өтініш нысандары) уәкілетті органның орын-жайларында үстелдерде орналастырылады не уәкілетті органның мамандарында болады.
16. Толтырылған бланкiлер, нысандар, өтiнiштер және мемлекеттiк қызметтi алу үшiн қажеттi басқа да құжаттар уәкілетті органның маманына тапсырылады.
17. Анықтама мемлекеттік қызметті алушының жеке қатысуымен беріледі.
Егер мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды алуға мерзімінде бармаған жағдайларда уәкілетті орган дайын анықтамалар мен қаралған құжаттардың екі ай сақталуын жүзеге асырады.

18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) канцелярия уполномоченного органа;
2) руководство уполномоченного органа;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 к настоящему регламенту.
20. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 5 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Оформление документов на
социальное обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей"
Cписок государственных учреждений "Отделов образования акиматов города (районов)"
№ п/п
Наименование отделов
Адрес расположения
Контактные телефоны
Государственное учреждение "Отдел образования акимата города Атырау"
город Атырау, проспект Азаттык, 65 а
8(7122)35-48-47, 32-82-09
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Жылыойского района"
город Кулсары, улица Абдрахманова, 47
8(712 37) 5-14-85
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Индерского района"
поселок Индер, улица Кунаева, 18
8(712 34) 2-10-50
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Махамбетского района"
село Махамбет, улица Махамбета, 13
8(712 36) 2-10-21
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Исатайского района"
село Аккыстау, улица Егемен Казахстан, 7
8(712 31) 2-04-57
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Макатского района"
поселок Макат, улица Железнодорожная, 5
8(71239) 3-00-13
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Курмангазинского района"
село Ганюшкино, улица Кушекбаева, 25
8(712 33) 2-04-99
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Кызылкогинского района"
село Миялы, улица Карабалина, 24
8(712 38) 2-11-75
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Оформление документов на
социальное обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей"
Образец
Выписка из приложения
к постановлению акима района (города)
населенный пункт № ____________от "_____" ________20__ года
Об установлении опеки (попечительства)

18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) уәкілетті органның кеңсесi;
2) уәкілетті органның басшылығы;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
19. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк-кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 4-қосымшасында келтiрiлген.
20. Функционалдық өзара әрекет сызбасы осы регламенттiң 5-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
21. Уәкілетті органның басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызмет көрсетудi іске асыруға жауапкершілікте болады.
"Жетімдерді, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
"Қала (аудан) әкімдіктерінің білім бөлімдері" мемлекеттік мекемелерінің тізімі
Р/с№
Бөлімдердің атауы
Орналасқан мекен-жайы
Байланыс телефондары
1.
"Атырау қаласы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Атырау қаласы, Азаттық даңғылы, 65 а
8(7122) 35-48-47, 32-82-09
2.
"Жылыой ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Құлсары қаласы, Әбдірахманов көшесі, 47
8(712 37) 5-14-85
3.
"Индер ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Индер кенті, Қонаев көшесі, 18
8(712 34) 2-10-50
4.
"Махамбет ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Махамбет селосы, Махамбет көшесі, 13
8(712 36) 2-10-21
5.
"Исатай ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Аққыстау селосы, Егемен Қазақстан көшесі, 7
8(712 31) 2-04-57
6.
"Мақат ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Мақат кенті, Теміржолшылар көшесі, 5
8(71239) 3-00-13
7.
"Құрманғазы ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ганюшкино селосы, Көшекбаев көшесі, 25
8(712 33) 2-04-99
8.
"Қызылқоға ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Миялы селосы, Қарабалин көшесі, 24
8(712 38) 2-11-75
"Жетімдерді, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Үлгі
Аудан (қала) әкімінің қаулысына қосымшадан үзінді
Елді мекен _______________________
20__жылғы "___ " _________ № _____
Қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы

В соответствии со статьями 120 и 121 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье", на основании заявления (Ф.И.О.)_______________________ и документов районных, городских отделов образования аким _________района (города)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить опеку (попечительство) над несовершеннолетними детьми, оставшимися без попечения родителей, согласно приложению.
№ п/п
Опекун (попечитель)
Опекаемый
Основание оформления опеки и попечительства
Ф.И.О.
Ф.И.О., год рождения опека (попечительство)
2. Закрепить имеющееся жилье за _______________________________
Аким _____________ подпись (Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Оформление документов на
социальное обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей"
Образец для физического лица
Направление
Заключение о состоянии здоровья опекуна (усыновителя)
Ф.И.О.______________________________________________________________
Год рождения________________________________________________________
Домашний адрес______________________________________________________
Психиатр____________________________________________________________
Нарколог____________________________________________________________
Дерматовенеролог____________________________________________________
Рентгеноскопия грудной клетки_______________________________________
Терапевт____________________________________________________________
Заключение__________________________________________________________
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Оформление документов на
социальное обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей"
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя для исполнения
Оформляет справку или мотивированный отказ
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка ответственному исполнителю
Передача документов руководству для подписания
Сроки исполнения
Не более 20 минут
Не более 20 минут
30 календарных дней
Номер следующего действия
2
3
4
№ действия (хода, потока работ)
4
5
Наименование СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Канцелярия уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация справки или мотивированного отказа в журнале
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписание документа
Передача справки или мотивированного отказа получателю
Сроки исполнения
Не более 20 минут
Не более 20 минут
Номер следующего действия
5
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс.
Группа 1  СФЕ Канцелярия уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ Руководство уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1 Прием заявления, регистрация, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие № 2 Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3 Рассмотрение заявления, оформление справки, передача на подпись руководству
Действие № 4 Подписание справки
Действие № 5 Регистрация справки и выдача справки получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ Канцелярия уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ Руководство уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1 Прием документов, выдача расписки, регистрация, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие № 2 Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3 Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие № 4 Подписание отказа
Действие № 5 Регистрация отказа, выдача отказа получателю
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги "Оформление документов на
социальное обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 4
к постановлению акимата области
от 21 декабря 2012 года № 406
Утвержден
постановлением акимата области
от 21 декабря 2012 года № 406
Регламент государственной услуги "Прием документов для предоставления бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах"

Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексінің 120 және121-баптарына сәйкес (Т.А.Ә.)_________________өтініші және аудандық, қалалық білім бөлімдерінің құжаттары негізінде ________________________ ауданының (қаласының) әкімі
ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес ата-анасының қамқорлығынсыз қалған кәмелетке толмаған балаларға қорғаншылық (қамқоршылық) белгіленсін.
Р/с №
Қорғаншы (қамқоршы)
Қорғаншылыққа алынушы
Қорғаншылық пен қамқоршылықты ресiмдеу негiзi
Т.А.Ә.
Қорғаншылыққа (қамқоршылыққа) алынған баланың Т.А.Ә., туған жылы
2. Қолда бар тұрғын үй ____________________________ бекітіліп берілсін.
Әкім _____________ қолы (Т.А.Ә.)       М.О.
"Жетімдерді, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 3-қосымша
Жеке тұлғаға арналған үлгі Жолдама
Қамқоршының (бала асырап алушының) денсаулық жағдайы туралы қорытынды
Т.А.Ә.___________________________________________________________
Туған жылы_______________________________________________________
Үйінің мекен-жайы_________________________________________________
Психиатр_________________________________________________________
Нарколог_________________________________________________________
Дерматовенеролог ________________________________________________
Кеуде қуысының рентгеноскопиясы__________________________________
Терапевт_________________________________________________________
Қорытынды________________________________________________________
"Жетімдерді, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 4-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердің (рәсiмдердiң) кезеңдiлiгiн сипаттау және өзара әрекет. 1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесi
Уәкілетті органның басшылығы
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тiркеу
Хат-хабармен танысу,орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Анықтама немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою, жауапты орындаушыға жiберу
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа беру
Орындалу мерзiмдерi
20 минуттан аспайды
20 минуттан аспайды
30 күнтізбелік күн
Келесi әрекет нөмiрi
2
3
4
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшылығы
Уәкілетті органның кеңсесi
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Анықтама немесе дәлелдi бас тартуды журналда тiркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Құжатқа қол қою
Қызмет алушыға анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды беру
Орындалу мерзiмдерi
20 минуттан аспайды
20 минуттан аспайды
Келесi әрекет нөмiрi
5
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
1-топ ҚФБ Уәкілетті органның кеңсесi
2-топ ҚФБ Уәкілетті органның басшылығы
3-топ ҚФБ Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет Өтiнiштер қабылдау, тiркеу, өтiнiштi уәкілетті органның басшылығына жолдау
№ 2 әрекет Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет Өтінішті қарау, анықтаманы ресімдеу, басшылыққа қол қою үшін беру
№ 4 әрекет Анықтамаға қол қою
№ 5 әрекет Анықтаманы тiркеу және анықтаманы қызмет алушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
1-топ ҚФБ Уәкілетті органның кеңсесi
2-топ ҚФБ Уәкілетті органның басшылығы
3-топ ҚФБ Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, тiркеу, өтiнiштi уәкілетті органның басшылығына жолдау
№ 2 әрекет Орындау үшiн жауапты орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
№ 3 әрекет Өтiнiштi қарау. Дәлелдi бас тартуды дайындау, басшылыққа қол қоюға беру
№ 4 әрекет Бас тартуға қол қою
№ 5 әрекет. Бас тартуды тiркеу, бас тартуды қызмет алушыға беру
"Жетімдерді, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 5-қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 406 қаулысына 4-қосымша
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 406 қаулысымен бекітілген
"Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне кері тегін тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Прием документов для предоставления бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах" (далее - регламент) используются следующие понятия:
ребенок (дети) - лицо, не достигшее восемнадцатилетнего возраста (совершеннолетия);
законные представители ребенка - родители (родитель), усыновители (удочерители), опекун или попечитель, патронатный воспитатель и другие заменяющие их лица, осуществляющие в соответствии с законодательством Республики Казахстан заботу, образование, воспитание, защиту прав и интересов ребенка.
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги "Прием документов для предоставления бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки".
3. Государственная услуга оказывается аппаратом акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее – акимат) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается в соответствии с пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и подпунктом 2) пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2007 года № 1256 "Об утверждении гарантированного государственного норматива сети организаций образования".
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги являются выдача справки об обеспечении бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования и обратно домой на бумажном носителе, согласно приложению 2 к настоящему регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе акиматов, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему регламенту, а также на интернет-ресурсах областного акимата, Управления образования Атырауской области и на сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан: www.edu.gov.kz.

1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне кері тегін тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар қабылдау" регламентiнде (бұдан әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:
бала (балалар) – он сегiз жасқа (кәмелетке) толмаған адам;
баланың заңды өкiлдерi – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес балаға қамқорлық жасауды, бiлiм, тәрбие берудi, оның құқықтары мен мүдделерiн қорғауды жүзеге асыратын ата-аналар (ата-ана), бала асырап алушылар, қорғаншы немесе қамқоршы, патронат тәрбиешi және оларды алмастырушы басқа да тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы"  қаулысымен бекітілген "Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне кері тегін тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар қабылдау" Мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті осы регламентттің 1-қосымшасына сәйкес кенттің, ауылдық, (селолық) округтің жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі - әкімдік) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңының 6-бабының 5-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 21 желтоқсандағы № 1256 "Білім беру ұйымдары желісінің кепілдік берілген мемлекеттік нормативін бекіту туралы" қаулысының 2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нәтижесі осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес қағаз тасығышта білім алушылар мен тәрбиеленушілерді жалпы білім беретін білім беру ұйымдарына және үйлеріне тегін тасымалдауды қамтамасыз ету туралы анықтама немесе қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет тәртібі туралы толық ақпарат осы регламенттің 1-қосымшада көрсетілген әкімдіктердің фойесінде, сондай-ақ облыс әкімдігінің, Атырау облысы Білім беру басқармасының интернет-ресурстарында және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz сайтында орналастырылған.

9. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги составляют 5 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации), – не более 30 минут;
3) максимальное допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя, – не более 30 минут.
10. Государственная услуга предоставляется в течение учебного года:
1) в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением выходных и праздничных дней;
2) прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в акимат;
2) канцелярия акимата регистрирует поступившие документы и передает их руководству акимата, выдает получателю расписку о получении всех документов согласно приложению 5 к настоящему регламенту, в которой содержатся:
номер и дата приема заявления;
фамилия, имя, отчество специалиста акимата;
3) руководство акимата осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет ответственному исполнителю на исполнение;
4) ответственный исполнитель акимата рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления получателю для подписи руководителя и направляет его в канцелярию акимата;
5) канцелярия акимата выдает получателю результат оказания государственной услуги.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, который будет определяться дифференцированно в зависимости от количества потенциальных получателей, проживающих в том или ином населенном пункте, а также в зависимости от дня недели и суточного графика работы акимата, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить следующие документы:
1) заявление от законного представителя обучающегося (воспитанника) на обеспечение его ребенка бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования согласно приложению 3 к настоящему регламенту;

9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін жүгіну 5 жұмыс күнін құрайды;
2) өтініш беруші жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты (тіркеу кезінде) – 30 минуттан аспайды;
3) өтініш беруші жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты уақыты 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет оқу жылы бойы көрсетіледі:
1) белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін;
2) қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызметті алушының осы регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттарды толық тапсырмауы мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға бас тартуға негіз болады.
12. Мемлекеттік қызметті алуға мемлекеттік қызмет алушыдан өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) қызмет алушы әкімдікке өтініш береді;
2) әкімдіктің кеңсесі түскен құжаттарды тіркейді және оларды әкімдіктің басшылығына жолдайды, қызмет алушыға осы регламенттің 5-қосымшасына сәйкес барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат бередi, онда:
өтінішті алу мерзімі мен нөмірі;
әкімдіктің жауапты орындаушысының тегі, аты, әкесінің аты;
3) әкімдіктің басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және әкімдіктің жауапты орындаушысына орындауға жібереді;
4) әкімдіктің жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарайды, басшылық қол қою үшін қызмет алушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны әкімдіктің кеңсесіне жолдайды;
5) әкімдіктің кеңсесі қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны, ол қандай да болмасын елді мекенде тұратын әлеуетті қызмет алушылар санына, сондай-ақ әкімдіктің апта күндері мен тәуліктік жұмыс кестесіне байланысты сараланып анықталатын бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) білім алушының /тәрбиеленушінің/ ата-анасы немесе заңды өкілінің баланы жалпы білім беретін білім беру ұйымдарына тегін тасымалдаумен қамтамасыз етуге арналған осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес өтініші;

2) оригинал и копию свидетельства о рождении ребенка или удостоверения личности;
3) справку с места учебы согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Оригинал свидетельства о рождении, удостоверение личности предоставляются для сверки с копией и возвращаются получателю государственной услуги.
15. Образец заявления для получения государственной услуги размещается в фойе акимата, а также находится у специалистов акимата.
16. Заявление, копия свидетельства о рождении ребенка или удостоверения личности, справка с места учебы сдаются в кабинет ответственного за оказание данной услуги специалиста акимата, курирующего социальные вопросы.
17. Доставка результата государственной услуги получателю государственной услуги осуществляется при личном обращении получателя государственной услуги или его представителя (при наличии официально заверенного соответствующего документа) по истечению 5 рабочих дней с момента поступления заявления.
Сведения о выдаче справки фиксируются в книге учета справок согласно приложению 6 к настоящему регламенту.
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) канцелярия акимата;
2) руководство акимата;
3) ответственный исполнитель акимата.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 7 к настоящему регламенту.
20. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 8 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги

2) баланың туу туралы куәлігінің немесе жеке куәлігінің түпнұсқасы және көшірмесі;
3) осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес оқу орнынан анықтама.
Туу туралы куәліктің, жеке куәліктің түпнұсқасы көшірмемен салыстыру үшін беріледі және кейін мемлекеттік қызметті алушыға қайтарылады.
15. Мемлекеттік қызметті алуға арналған өтініштің үлгісі әкімдіктің фойесінде орналастырылады, сондай-ақ әкімдіктің мамандарында болады.
16. Өтініштің, баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі немесе жеке куәлігі және оқу орнынан алынған анықтама аталған қызметті көрсетуге жауапты әкімдіктің әлеуметтік мәселеге жетекшілік ететін маманының кабинетіне тапсырылады.
17. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметтің нәтижесі мемлекеттік қызметті алушының өзі немесе оның өкілі өтініш берген жағдайда (ресми куәландырылған тиісті құжаттар болған кезде) өтініш түскеннен кейін 5 жұмыс күні өткен соң беріледі.
Анықтама беру туралы мәлімет осы регламенттің 6-қосымшасына сәйкес анықтаманы есепке алу кітабында тіркеледі.
18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) әкімдіктің кеңсесi;
2) әкімдіктің басшылығы;
3) әкімдіктің жауапты орындаушысы.
19. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк-кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 7-қосымшасында келтiрiлген.
20. Функционалдық өзара әрекет сызбасы осы регламенттiң 8-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн
лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi

21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель акимата (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Прием документов для
предоставления бесплатного подвоза
к общеобразовательным организациям
и обратно домой детям, проживающим
в отдаленных сельских пунктах"
Список местных исполнительных органов акиматов поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
№ п/п
Полное наименование акимата
Наименование населенного пункта
Контактный телефон
Юридический адрес
Адрес сайта
1
2
3
4
5
6
1.
Государственное учреждение "Аппарат акима Кудряшевского сельского округа Курмангазинского района"
село Кудряшев, село Жана ауыл
8(71233)
55017
060408 село Кудряшев
нет
2.
Государственное учреждение "Аппарат акима Дашинского сельского округа Курмангазинского района"
село Дашин, село Шагырлы, село Куйген, село Жасарал
8(71233)34202
060604
село Дашин
нет
3.
Государственное учреждение "Аппарат акима Тенизского сельского округа Курмангазинского района"
село Приморье, село Кумаргали, село Даулет, село Шайхы
8(71233)37545
060411 село Приморье
нет
4.
Государственное учреждение "Аппарат акима Бирликского сельского округа Курмангазинского района"
село Бирлик, село Амангельды
8(71233)31224
060414 село Бирлик
нет
5.
Государственное учреждение "Аппарат акима Ганюшкинского сельского округа Курмангазинского района"
село Ганюшкино
8(71233)25166
060400 село Ганюшкино
нет
6.
Государственное учреждение "Аппарат акима Макашского сельского округа Курмангазинского района"
село Макаш, село Каракол, село Кокарна, село Алга
8(71233)33149
060402 село Макаш
нет
7.
Государственное учреждение "Аппарат акима Есболского сельского округа Индерского района"
село Есбол, село Ынтымак
8(71234 ) 24537
060205 село Есбол, улица Жамбула, 22
нет
8.
Государственное учреждение "Аппарат акима Елтайского сельского округа Индерского района"
село Елтай, село Аккала
8(71234)25247
060202 село Елтай, улица Женис, 25
Eltaiakimat2009@mail.ru
9.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Макат Макатского района"
поселок Макат, разъезды № 402, № 377, № 472
8(71239 ) 30407
060600 поселок Макат Центральная площадь, №2
нет
10.
Государственное учреждение "Аппарат акима Миялинского сельского округа Кызылкогинского района"
село Миялы
8(71238) 21385 21243
060500 село Миялы, улица Сатпаева
нет
11.
Государственное учреждение "Аппарат акима Коздигаринского сельского округа Кызылкогинского района"
ауыл Коздигаринский

21. Әкімдіктің басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызмет көрсетудi іске асыруға жауапкершілікте болады.
"Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде
тұратын балаларды жалпы білім беру
ұйымдарына және үйлеріне кері тегін
тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар
қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Жергілікті атқарушы органдардың, ауыл (село), ауылдық (селолық) әкімдіктердің тізімі
Р/с №
Әкімдіктің толық атауы
Елді мекен атауы
Байланыс телефоны
Заңды мекен-жайы
Сайттың мекен-жайы
1
2
3
4
5
6
1.
"Құрманғазы ауданы Кудряшов селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Кудряшев селосы, Жаңа ауыл селосы
8(71233) 55017
060408 Кудряшев селосы
жоқ
2.
"Құрманғазы ауданы Дәшін селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Дәшін селосы, Шағырлы селосы, Күйген селосы, Жасарал селосы
8(71233)34202
060604 Дәшін селосы
жоқ
3.
"Құрманғазы ауданы Теңіз селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Приморье селосы, Құмарғали селосы, Дәулет селосы, Шайхы селосы
8(71233)37545
060411 Приморье селосы
жоқ
4.
"Құрманғазы ауданы Бірлік селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Бірлік селосы, Амангелді селосы
8(71233)31224
060414 Бірлік селосы
жоқ
5.
"Құрманғазы ауданы Ганюшкин селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Ганюшкин селосы
8(71233)25166
060400 Ганюшкин селосы
жоқ
6.
"Құрманғазы ауданы Мақаш селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Мақаш селосы, Қаракөл селосы, Көкарна селосы, Алға селосы
8(71233)33149
060402 Мақаш селосы
жоқ
7.
"Индер ауданы Есбол селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Есбол селосы, Ынтымақ селосы
8(71234) 24537
060205 Есбол селосы, Жамбыл көшесі, 22
жоқ
8.
"Индер ауданы Елтай селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Елтай селосы, Аққала селосы
8(71234) 25247
060202 Елтай селосы, Жеңіс көшесі, 25
Eltaiakimat 2009@mail.ru
9.
"Мақат ауданы Мақат кентінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі
Мақат кенті № 402, № 377, № 472 разъездер
8(71239) 30407
060600 Мақат кенті Орталық алаң, №2
жоқ
10.
"Қызылқоға ауданы Миялы селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Миялы селосы
8(71238) 21385 21243
060500 Миялы селосы, Сәтпаев көшесі
жоқ
11.
"Қызылқоға ауданы Көздіқара селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Көздіқара ауылы

8(71238) 27233 27244
060505 ауыл Коздигаринский
нет
12.
Государственное учреждение "Аппарат акима Геологского сельского округа города Атырау"
село Бирлик
8(7122) 394253
060015 село Бирлик, улица Жоламанова, 65а
нет
13.
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Жылыойского района"
город Кульсары
8(71237)51485
060100 город Кульсары, улица Абдрахманова, 47
Zhylyoiraioo@mail.ru
14.
Государственное учреждение "Аппарат акима Сарайшыкского сельского округа Махамбетского района"
село Старый Сарайшык, село Сарайшык
8(71236)25521
060707 село Сарайшык
нет
15.
Государственное учреждение "Аппарат акима Аккистауского сельского округа Исатайского района"
ауыл Каратубек
8(71231)20677
060300 село Аккистау, улица Егемен Казахстан, 13
Ch.abai@ok.kz
16.
Государственное учреждение "Аппарат акима Нарынского сельского округа Исатайского района"
село Нарын, ауыл Жана Жанбай
8(71231)27304
060300 село Нарын, улица Болатжол, 3
Sh.narin@mail.ru
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Прием документов для
предоставления бесплатного подвоза
к общеобразовательным организациям
и обратно домой детям, проживающим
в отдаленных сельских пунктах"
Образец справки об обеспечении бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования и обратно домой
СПРАВКА
Дана ______________________________________________________
(Ф.И.О обучающегося и воспитанника)
в том, что он (она) действительно будет обеспечен (-а) бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования №______________________ и обратно домой. (наименование школы)
Справка действительна на период учебного года.
Аким поселка,
аула (села), аульного
(сельского) округа Ф.И.О_________________
_______________________ (инициалы и подпись)
(наименование населенного пункта)
М.П.
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Прием документов для
предоставления бесплатного подвоза
к общеобразовательным организациям
и обратно домой детям, проживающим
в отдаленных сельских пунктах"
Образец заявления
Акиму поселка, аула (села), аульного
(сельского) округа
от (Ф.И.О. заявителя)_______________
адрес проживания, телефон: _________
____________________________________
Заявление
Прошу Вас обеспечить подвоз моего несовершеннолетнего ребенка (Ф.И.О., дата рождения), проживающего в (указать наименование населенного пункта, района) и обучающегося в (указать № класса, полное наименование организации образования) к общеобразовательной организации образования и обратно домой на 20__ - 20__ учебный год (указать учебный год).
Дата "___"__________год
Подпись заявителя _________
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Прием документов для
предоставления бесплатного подвоза
к общеобразовательным организациям
и обратно домой детям, проживающим
в отдаленных сельских пунктах"
Образец справки с места учебы СПРАВКА
Дана ______________________________________________________
(Ф.И.О обучающегося и воспитанника)
в том, что он действительно обучается в _______________________
(указать наименование школы)
в _____ классе ______ смены (период обучения с ___ до ____ часов) и нуждается в подвозе.
Справка дана для предъявления по месту требования.
Директор школы №____                Ф.И.О._______________
(указать наименование школы)           (инициалы и подпись)
М.П.
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги "Прием документов для
предоставления бесплатного подвоза
к общеобразовательным организациям
и обратно домой детям, проживающим
в отдаленных сельских пунктах"
Образец расписки о получении документов у потребителя
Акимат поселка, аула (села), аульного (сельского) округа ______________________________________________________
(наименование населенного пункта, района, области)
Расписка в приеме документов № _________
Получены от _________________________________ следующие документы:

8(71238) 27233 27244
060505 Көздіқара ауылы
жоқ
12.
"Атырау қаласы Геолог селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Бірлік селосы
8(7122) 394253
060015 Бірлік селосы, Жоламанов көшесі, 65а
жоқ
13.
"Жылыой ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Құлсары қаласы
8(71237)51485
060100 Құлсары қаласы, Әбдірахманов көшесі, 47
Zhylyoiraioo@mail.ru
14.
"Махамбет ауданы Сарайшық селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Ескі Сарайшық селосы, Сарайшық селосы
8(71236) 25521
060707 Сарайшық селосы
жоқ
15.
"Исатай ауданы Аққыстау селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қаратүбек ауылы
8(71231) 20677
060300 Аққыстау селосы, Егемен Қазақстан көшесі, 13
Ch.abai@ok.kz
16.
Исатай ауданы Нарын селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Нарын селосы, Жаңа Жанбай ауылы
8(71231) 27304
060300 Нарын селосы, Болатжол көшесі, 3
Sh.narin@mail.ru
"Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде
тұратын балаларды жалпы білім беру
ұйымдарына және үйлеріне кері тегін
тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар
қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Жалпы білім беретін білім беру ұйымдарына және үйге кері тегін тасымалдаумен қамтамасыз ету туралы анықтаманың үлгісі
Анықтама
______________________________________________ берілді.
(оқушының және тәрбиеленушінің Т.А.Ә.)
Ол № ____________________________ жалпы білім беру ұйымына және
(мектептің атауы)
үйге кері тегін тасымалдаумен қамтамасыз етілетін болады.
Анықтаманың оқу жылы бойы күші бар.
Кенттің, ауылдың (селоның),
ауылдық (селолық)
округтің әкімі
_______________________
(елді мекеннің атауы)           Т.А.Ә._______________________
(аты-жөні және қолы)    М.О.
"Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде
тұратын балаларды жалпы білім беру
ұйымдарына және үйлеріне кері тегін
тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар
қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 3-қосымша
Өтініш үлгісі
Кенттің, ауылдың (селоның),
ауылдық(селолық)
округтің әкіміне
(өтініш берушінің аты-жөні)
тұратын мекенжайы, телефоны:
_____________________________
Өтініш
Сізден менің кәмелетке толмаған (Т.А.Ә. туған жылы), (елді мекеннің, ауданның атауын көрсету) тұратын және (жалпы білім беретін № мектептің толық атауы, сыныбында оқитын) баламды 20.. - 20.. (оқу жылын көрсету) оқу жылы жалпы білім беру ұйымына және үйге кері тегін тасымалдаумен қамтамасыз етуіңізді сұраймын.
Күні "___"__________ж.
Өтініш берушінің қолы _____________
"Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде
тұратын балаларды жалпы білім беру
ұйымдарына және үйлеріне кері тегін
тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар
қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 4-қосымша
Оқу орнынан анықтаманың үлгісі АНЫҚТАМА
______________________________________________________берілді
(білім алушының және тәрбиеленушінің Т.А.Ә.)
Ол ________________________________________________________
(мектептің толық атауын көрсету)
_____ сыныбында ______ ауысымда (оқу кезеңі сағат ___ дан ____ дейін) оқиды және тасымалдауға мұқтаж.
Анықтама талап еткен орынға көрсету үшін берілді.
№____ мектептің директоры              Т.А.Ә._______________
(мектептің атауын көрсету)                 (аты-жөні және қолы)
М.О.
"Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде
тұратын балаларды жалпы білім беру
ұйымдарына және үйлеріне кері тегін
тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар
қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 5-қосымша
Тұтынушыдан құжаттардың алынғандығы туралы қолхаттың үлгісі
Кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі
______________________________________________________
(елді мекеннің, ауданның, облыстың атауы)
құжаттарды қабылдау жөніндегі № ______ қолхат
________________________ дан төмендегі құжаттар алынды:

1. Заявление
2. Копия свидетельства о рождении (удостоверения личности)
от _________ за № ________ кем выдано _________________________
3. Справка с места учебы.
Принял специалист акимата _____________ (подпись)
"__" _____________ 20__ г.
Приложение 6
к регламенту государственной
услуги "Прием документов для
предоставления бесплатного подвоза
к общеобразовательным организациям
и обратно домой детям, проживающим
в отдаленных сельских пунктах"
Образец книги учета справок о предоставлении бесплатного подвоза обучающихся и воспитанников к общеобразовательной организации образования и обратно домой
Акимат поселка, аула (села), аульного (сельского) округа ______________________________________________________________
(наименование населенного пункта, района, области)
Книга учета справок*
Книга начата в_______________году
Книга окончена в_____________году
№ п/п
Дата выдачи
Ф.И.О. потребителя, кому выдана справка
Ф.И.О. и подпись должностного лица, выдавшего справку
Ф.И.О. и подпись потребителя получившего справку
1
2
3
4
5
Примечание: Книга учета справок пронумеровывается, прошнуровывается и скрепляется подписью и печатью акима.
Приложение 7
к регламенту государственной
услуги "Прием документов для
предоставления бесплатного подвоза
к общеобразовательным организациям
и обратно домой детям, проживающим
в отдаленных сельских пунктах"
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия акимата
Руководство акимата
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и ихописание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя для исполнения
Оформляет справку или мотивированный отказ
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка ответственному исполнителю
Передача документов руководству для подписания
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
5 рабочих дней
Номер следующего действия
2
3
4
№ действия (хода, потока работ)
4
5
Наименование СФЕ
Руководство акимата
Канцелярия акимата
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация справки или мотивированного отказа в журнале
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписание документа
Передача справки или мотивированного отказа получателю
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
Номер следующегодействия
5
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ Канцелярия акимата
Группа 2 СФЕ Руководство акимата
Группа 3 СФЕ Ответственный исполнитель акимата
Действие № 1 Прием заявления, регистрация, направление заявления руководству акимата
Действие № 2 Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3 Рассмотрение заявления, оформление справки, передача на подпись руководству
Действие № 4 Подписание справки
Действие № 5 Регистрация справки и выдача справки получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ Канцелярия акимата
Группа 2 СФЕ Руководство акимата
Группа 3 СФЕ Ответственный исполнитель акимата
Действие № 1 Прием документов, выдача расписки, регистрация, направление заявления руководству акимата
Действие № 2 Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3 Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие № 4 Подписание отказа
Действие № 5 Регистрация отказа, выдача отказаполучателю
Приложение 8
к регламенту государственной
услуги "Прием документов для
предоставления бесплатного подвоза
к общеобразовательным организациям
и обратно домой детям, проживающим
в отдаленных сельских пунктах"
Схема функционального взаимодействия

1. Өтініш
2. Туу туралы куәліктің (жеке куәліктің) көшірмесі
№ ________ __________ кім берді ____________________________
3. Оқу орнынан анықтама.
Әкімдіктің қабылдаған маманы _____________ (қолы)
"__" _____________ 20__ ж.
"Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде
тұратын балаларды жалпы білім беру
ұйымдарына және үйлеріне кері тегін
тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар
қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 6-қосымша
Білім алушылар мен тәрбиеленушілерді жалпы білім беретін білім беру ұйымдарына және үйлеріне кері тегін тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар қабылдау туралы анықтаманы есепке алу кітабының үлгісі
Кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі
______________________________________________________
(елді мекеннің, ауданның, облыстың атауы)
Анықтаманы есепке алу кітабы
Кітап _______________ жылы басталды
Кітап _____________ жылы аяқталды
р/с
Берілген күні
Анықтама берілген тұтынушының Т.А.Ә.
Анықтама берген лауазымды адамның Т.А.Ә. және қолы
Анықтаманы алған тұтынушының Т.А.Ә. және қолы
1
2
3
4
5
Ескерту: Анықтаманы есепке алу кітабы нөмірленеді, тігіледі және әкімнің қолымен және мөрімен бекітіледі.
"Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде
тұратын балаларды жалпы білім беру
ұйымдарына және үйлеріне кері тегін
тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар
қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 7-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердің (рәсiмдердiң) кезеңдiлiгiн сипаттау және өзара әрекет. 1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Әкімдіктің кеңсесi
Әкімдіктің басшылығы
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тiркеу
Хат-хабармен танысу,орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Анықтама немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмі)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою, жауапты орындаушыға жiберу
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа беру
Орындалу мерзiмдерi
30 минуттан аспайды
30 минуттан аспайды
5 жұмыс күні
Келесi әрекет нөмiрi
2
3
4
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
ҚФБ атауы
Әкімдіктің басшылығы
Әкімдіктің кеңсесi
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Анықтама немесе дәлелдi бас тартуды журналда тiркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмі)
Құжатқа қол қою
Қызмет алушыға анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды беру
Орындалу мерзiмдерi
30 минуттан аспайды
30 минуттан аспайды
Келесi әрекет нөмiрi
5
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
1-топ ҚФБ Әкімдіктің кеңсесi
2-топ ҚФБ Әкімдіктің басшылығы
3-топ ҚФБ Әкімдіктің жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет Өтiнiштер қабылдау, тiркеу,өтiнiштi уәкілетті органның басшылығына жолдау
№ 2 әрекет Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет Өтінішті қарау, анықтаманы ресімдеу, басшылыққа қол қою үшін беру
№ 4 әрекет Анықтамаға қол қою
№ 5 әрекет Анықтаманы тiркеу және анықтаманы қызмет алушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
1-топ ҚФБ Әкімдіктің кеңсесi
2-топ ҚФБ Әкімдіктің басшылығы
3-топ ҚФБ Әкімдіктің жауапты орындаушысы
№ 1 әрекетҚұжаттарды қабылдау, қолхат беру, тiркеу,өтiнiштi уәкілетті органның басшылығына жолдау
№ 2 әрекет Орындау үшiн жауапты орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
№ 3 әрекет Өтiнiштi қарау. Дәлелдi бас тартуды дайындау, басшылыққа қол қоюға беру
№ 4 әрекет Бас тартуға қол қою
№ 5 әрекет Бас тартуды тiркеу, бас тартуды қызмет алушыға беру
"Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде
тұратын балаларды жалпы білім беру
ұйымдарына және үйлеріне кері тегін
тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар
қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 8-қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы