О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Макатского районного маслихата Атырауской области от 21 декабря 2012 года № 86-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 14 января 2013 года № 2669. Утратило силу - решением Макатского районного маслихата Атырауской области от 07 февраля 2014 года № 188-V
Сноска. Утратило силу - решением Макатского районного маслихата Атырауской области от 07.02.2014 № 188-V.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение акимата района о бюджете района на 2013-2015 годы, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3, в том числе 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 679 035 тысяч тенге;
налоговым поступлениям – 1 218 183 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 20 061 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 9 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 286 970 тысяч тенге;
2) затраты – 2 679 035 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 5 193 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 5 193 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -5 193 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 56 738 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Макатского районного маслихата Атырауской области от 04.02.2013 № 89-V; 23.04.2013 № 112-V; 16.07.2013 № 129-V; 25.09.2013 № 149-V; 11.12.2013 № 168-V (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть, что к бюджету района на 2013 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, в сумме 726 381 тыс тенге, в том числе:
1) 4 097 тысяча тенге – из республиканского бюджета на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях общего среднего образования;
2) 7 300 тысяч тенге – из республиканского бюджета на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям), на содержание ребенка-сироты (детей сирот), оставшихся без попечения родителей;

2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 86-V шешімі. Атырау облысының Әділет департаментіндеМақат аудандық мәслихатының 2013 жылғы 14 қаңтарда № 2669 тіркелді. Күші жойылды - Мақат аудандық мәслихатының 2014 жылғы 07 ақпандағы № 188-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Мақат аудандық мәслихатының 07.02.2014 № 188-V шешімімен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігі ұсынған 2013 – 2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы ұсынысын қарап, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2013–2015 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде атқарылуға қабылдансын:
1) кірістер – 2 679 035 мың теңге;
салықтық түсімдер – 1 218 183 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 061 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 286 970 мың теңге.
2) шығындар – 2 679 035 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 5 193 мың теңге;
бюджеттік несиелер – 5 193 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -5 193 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 мың теңге;
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 56 738 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгеріс енгізілді - Мақат аудандық мәслихатының 04.02.2013 № 89-V; 2013.04.23 № 112-V; 16.07.2013 № 129-V; 25.09.2013 № 149-V; 11.12.2013 № 168-V шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджетке 2012 жылға арналған облыстық бюджеттен барлығы 726 381 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
1) жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға республикалық бюджеттен – 4 097 мың теңге;
2) ата–ананың қамқорынсыз қалған жетім бала (жетім балаларды) күтіп бағу үшін қорғаншыларына (қамқоршыларына) ай сайын ақшалай қаражат төлеуге республикалық бюджеттен – 7 300 мың теңге;

3) 9 000 тысяч тенге – из республиканского бюджета на обеспечение оборудованием, программным обеспечением для детей-инвалидов, обучающихся на дому;
4) 8 309 тысяч тенге – из республиканского бюджета на обеспечение деятельности центров занятости населения;
5) из республиканского бюджета 27 878 тысяч тенге – на обеспечение трудоустройства населения, в том числе:
молодежную практику - 11 611 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы - 9 075 тысяч тенге;
переподготовка кадров - 7 172 тысяч тенге.
6) 142 342 тысяч тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования по программе "Балапан";
7) в целях социальной поддержки молодых специалистов, направленных в район, для приобретения жилья выделить кредит в сумме 5 193 тысяч тенге, на оформление документов финансовому агенту 1 767 тысяч тенге и на выделение подъемного пособия на сумму 1 333 тысяч тенге;
8) 3 365 тысяч тенге для проведения противоэпизоотических мероприятий в районном масштабе;
9) 160 722 тысяч тенге – из областного бюджета на реализацию капитальных ремонт школ;
10) 295 872 тысяч тенге – из областного бюджета на реализацию системы водоснабжения;
11) 2 400 тысяч тенге проектирование жилья государственного коммунального жилищного фонда;
12) 23 644 тысяч тенге реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов";

3) үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге республикалық бюджеттен – 9 000 мың теңге;
4) жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге
республикалық бюджеттен – 8 309 мың теңге;
5) халықты еңбекпен қамту мақсатында республикалық бюджеттен 27 878 мың теңге, атап айтқанда:
жастар тәжірбиесіне - 11 611 мың теңге;
еңбек ақыны ішінара субсидиялауға - 9 075 мың теңге;
мамандарды қайта даярлауға - 7 172 мың теңге.
6) "Балапан" бағдарламасы бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға 142 342 мың теңге;
7) ауданға келген жас мамандарды әлеуметтік қолдау мақсатында тұрғын үй сатып алуға несие беру үшін 5 193 мың теңге, қаржы агентінің қызметіне ақы төлеуге 1 767 мың теңге және көтерме жәрдем ақы төлеу үшін 1 333 мың теңге;
8) аудан көлемінде эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 3 365 мың теңге;
9) мектептерге күрделі жөндеу жұмыстарын жүргізу мақсатында облыстық бюджеттен 160 722 мың теңге;
10) ауыз су жүйесін дамытуға 295 872 мың теңге;
11) мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға 2 400 мың теңге;
12) "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске іске асыруға 23 644 мың теңге;

13) 22 687 – из республиканского бюджета на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
14) 10 472 тысяч тенге на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе.
3. Утвердить в составе районного бюджета размер финансирования бюджетных программ по каждому аппаратов акимов поселковых округов на 2013 год, согласно приложению 4.

13) мектеп мұғалімдеріне және білім беру мекемелерінің мектеп алды дайындық тәрбиешілерінің біліктілік талаптарының өсуіне байланысты қосымша ақы төлеуге республикалық бюджеттен – 22 687 мың теңге;
14) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге ағымдағы нысаналы трансферттен 10 472 мың теңге.
3. Әрбір кент әкімдері аппараттары арқылы қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларды 2013 жылы қаржыландыру мөлшері 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

4. Утвердить, с учетом установленного решением областного маслихата перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 5.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии районного маслихата по вопросам бюджетного планирования, хозяйственной деятельности, использования земли, охраны природы и обеспечение законности (Д. Алтаева).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель внеочередной ІХ
сессии районного маслихата                 Т. Таскинбаев
Секретарь районного маслихата              Т. Жолмагамбетов
Приложение 1 к решению
сессии районного маслихата от
21 декабря 2012 года № 86-V

4. 2012 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
5. Осы шешімнің орындалуына бақылау жасау бюджеттік жоспарлау, шаруашылық қызмет, жерді пайдалану және табиғатты қорғау, заңдылықты қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (Д. Алтаева) жүктелсін.
6. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихаттың кезектен
тыс ІХ сессиясының төрағасы                Т. Тасқынбаев
Аудандық мәслихаттың хатшысы               Т. Жолмағамбетов
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 86-V шешіміне 1 қосымша

Сноска. Приложение 4 в редакции решения Макатского районного маслихата Атырауской области от 11.12.2013 № 168-V (вводится в действие с 01.01.2013).
Финансирование бюджетных программ районного бюджета на 2013 год в разрезе сельских округов в следующих размерах:
Программа
Наименование
Наименование бюджетных программ
Макат
Доссор
Байчунас, Ескене
Байгетобе
Сумма тыс.тенге
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа

Ескерту. 4 қосымша жаңа редакцияда - Мақат аудандық мәслихатының 11.12.2013 № 168-V шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
2013 жылға арналған аудандық бюджеттің құрамында әрбір селолық округ әкімі аппаратының бюджеттік бағдарламаларын қаржыландыру мөлшері
Бағдарлама
Атауы
Бюджеттік бағдарлама
Мақат
Доссор
Байшонас, Ескене
Бәйгетөбе
Барлығы (мың теңге)
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер