Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 27 июня 2012 года N 146. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 30 июля 2012 года за N 2622. Утратило силу - постановлением ВКО акимата от 28 декабря 2012 года N 332
Сноска. Утратило силу - постановлением ВКО акимата от 28.12.2012 N 332.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении Реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 102 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561», распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 мая 2010 года № 74-р «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования бюджетного процесса» Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) «Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок»;
2) «Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования»;
3) «Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)»;
4) «Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима области                              С. Абденов
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 27 июня 2012 года № 146
Регламент государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право
частной собственности на земельный участок»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок» (далее - Регламент) используются следующие термины и аббревиатуры:
1) структурно-функциональные единицы - ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы и т.п. (далее – СФЕ);

Мемлекеттік қызметтер көрсету регламенттерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 27 маусымдағы N 146 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 30 шілдеде N 2622 тіркелді. Күші жойылды - ШҚО әкімдігінің 2012 жылғы 28 желтоқсандағы N 332 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ШҚО әкімдігінің 28.12.2012 N 332 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңының 9-1-бабына, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысына, «Мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына толықтыру енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысына, «Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне бюджет процесiн жетiлдiру мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы» Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2010 жылғы 25 мамырдағы № 74-ө өкіміне сәйкес, Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген мемлекеттік қызметтер регламенттері бекітілсін:
1) «Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiлердi ресiмдеу және беру»;
2) «Тұрақты жер пайдалану құқығына актiлердi ресiмдеу және беру»;
3) «Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу және беру»;
4) «Уақытша өтеусiз жер пайдалану құқығына актілер ресiмдеу және беру».
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің міндетін атқарушы           С. Әбденов
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 27 маусымдағы
№ 146 қаулысымен бекітілген
«Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiлердi ресiмдеу
және беру» мемлекеттік қызметінің регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiлердi ресiмдеу
және беру» регламентiнде (бұдан әрi - Регламент) келесі терминдер мен аббревиатуралар қолданылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер - уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері және т.с.с. (бұдан әрі- ҚФБ);

2) специализированное предприятие - специализированное республиканское государственное предприятие по ведению государственного земельного кадастра Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами;
3) потребитель – физическое или юридическое лицо;
4) уполномоченный орган - структурное подразделение местных исполнительных органов области, района, городов областного, районного значения, осуществляющее функции в области земельных отношений.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 102 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561».
3. Государственная услуга «Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок» (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом и на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через центры обслуживания населения (далее - Центр).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статей 23 и 43 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на право частной собственности на земельный участок или дубликата акта на право частной собственности на земельный участок, или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причин отказа в письменном виде.
7. В процессе оказания государственной услуги участвует специализированное предприятие, которое изготавливает акт на право частной собственности на земельный участок, по месту нахождения земельного участка.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги необходимо обратиться в уполномоченный орган или Центр, адреса которых указаны в приложениях 12 к настоящему Регламенту.
График работы:
1) уполномоченного органа – пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) мамандандырылған кәсіпорын – Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігінің мемлекеттік жер кадастрын жүргізу бойынша мамандандырылған республикалық мемлекеттік кәсіпорын;
3) тұтынушы - жеке немесе заңды тұлға;
4) уәкілетті орган - облыстың, ауданның, облыстық, аудандық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысына және «Мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына толықтыру енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысына сәйкес әзiрлендi.
3. «Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттiк қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) уәкілетті орган және баламалы негізде жер учаскесінің орналасқан жері бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi - Орталық) арқылы көрсетiледi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 23 және 43-баптарының негізінде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң нәтижесi қағаз тасымалдағышта жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнi немесе жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнiң телнұсқасын немесе себебi жазбаша көрсетiлген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты беру болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісіне жер учаскесінің орналасқан жері бойынша жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнi жасайтын мамандандырылған кәсіпорын қатысады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін мекенжайлары осы Регламентке 12 қосымшаларда көрсетiлген уәкілетті органға немесе Орталыққа жүгіну қажет.
Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті органның - демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс - сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін. Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады;

2) Центра – шесть рабочих дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, с установленным графиком работы с 9-00 часов до 20-00 часов, без перерыва на обед.
Адреса специализированных предприятий указаны в приложении 3 к настоящему Регламенту.
График работы специализированного предприятия - пять рабочих дней в неделю, начало работы с 9-00 утра до 18-00 вечера, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
9. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги, потребитель может получить по телефонам, указанным в приложениях 1, 2 к настоящему Регламенту.
10. При оказании государственной услуги в уполномоченном органе документы, указанные в пункте 16 настоящего Регламента, проверяются уполномоченным органом и направляются в специализированное предприятие для изготовления акта на право частной собственности на земельный участок или дубликата акта на право частной собственности на земельный участок в течение 1 (одного) рабочего дня.
Специализированное предприятие изготавливает, передает акт на право частной собственности на земельный участок в уполномоченный орган в течение 4 (четырех) рабочих дней или дубликат акта на право частной собственности на земельный участок в течение 2 (двух) рабочих дней.
Уполномоченный орган проверяет изготовленный акт на право частной собственности на земельный участок или дубликат акта на право частной собственности на земельный участок в течение 1 (одного) рабочего дня, подписывает руководителем (или исполняющим обязанности руководителя), заверяет гербовой печатью, регистрирует в книге выдачи актов.
Акт на право частной собственности на земельный участок направляется потребителю по месту выдачи расписки.
Выдача акта на право частной собственности на земельный участок осуществляется лично потребителю либо доверенному лицу с предоставлением доверенности на право получения расписки и документа, удостоверяющего личность потребителя либо доверенного лица.
Потребитель либо его доверенное лицо расписывается в получении в книге регистрации и выдачи актов.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в срок, уполномоченный орган обеспечивает их хранение в течение шести месяцев, после чего передает их в архив специализированного предприятия.
В Центре прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра.
При оказании государственной услуги через Центр инспектор Центра осуществляет проверку полноты документов на соответствие пункту 16 настоящего Регламента, регистрацию в журнале и передачу документов инспектору накопительного отдела.
Инспектор накопительного отдела Центра осуществляет сбор документов, составление реестра и отправку в уполномоченный орган.
Принятые документы проверяются уполномоченным органом и направляются в специализированное предприятие для изготовления акта на право частной собственности на земельный участок или дубликата акта на право частной собственности на земельный участок в течение 1 (одного) рабочего дня.
Специализированное предприятие изготавливает, передает акт на право частной собственности на земельный участок в уполномоченный орган в течение 4 (четырех) рабочих дней или дубликат акта на право частной собственности на земельный участок в течение 2 (двух) рабочих дней.
Уполномоченный орган проверяет изготовленный акт на право частной собственности на земельный участок или дубликат акта на право частной собственности на земельный участок в течение 1 (одного) рабочего дня, подписывает руководителем (или исполняющим обязанности руководителя), заверяет гербовой печатью, регистрирует в книге выдачи актов и направляет в Центр для выдачи потребителю.

2) Орталықтың - жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты жұмыс күні, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9-00-ден сағат 20-00-ге дейін түскі үзіліссіз көрсетіледі.
Мамандандырылған кәсіпорындардың мекенжайлары осы Регламентке 3 қосымшада көрсетiлген.
Мамандандырылған кәсіпорынның жұмыс кестесі – аптасына бес жұмыс күнi, жұмыстың басталуы таңғы сағат 9-00-ден кешкі 18-00-ге дейiн, түскі үзіліс - сағат 13-00-ден 14-00-ге дейiн.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мәселелері бойынша, оның ішінде мемлекеттiк қызмет көрсетудің барысы туралы ақпаратты тұтынушы осы Регламентке 1, 2 қосымшаларда көрсетiлген телефондар бойынша алуына болады.
10. Мемлекеттік қызметті уәкілетті органда көрсету кезінде осы Регламенттің 16 тармағында көрсетілген құжаттарды уәкілетті орган 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде тексереді және жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнi немесе жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнiң телнұсқасын дайындау үшiн мамандандырылған кәсіпорынға жолданады.
Мамандандырылған кәсіпорын 4 (төрт) жұмыс күнi iшiнде жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнi немесе 2 (екі) жұмыс күнi iшiнде жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнiң телнұсқасын дайындайды, уәкілетті органға жолдайды.
Жер учаскесіне жеке меншік құқығына дайындалған актiнi немесе жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнiң телнұсқасын уәкілетті орган 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде тексередi, басшы (немесе басшының мiндетiн атқарушы) қол қояды, елтаңбалы мөрмен растайды, актiнi беру кiтабына тiркейдi.
Жер учаскесіне жеке меншік құқығына акті тұтынушыға қолхат беру орны бойынша жолданады.
Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнi беру тұтынушының жеке өзiне не алу құқығына сенiмхатты, қолхатты және тұтынушының, не сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжатты ұсына отырып, сенiм бiлдiрiлген тұлғаға жүзеге асырылады.
Тұтынушы не ол сенiм бiлдiрген тұлға актiнi тiркеу және беру кiтабына алғандығы туралы қол қояды.
Егер тұтынушы құжаттарды алуға мерзiмiнде келмеген жағдайда, уәкілетті орган оларды алты ай бойы сақтауды қамтамасыз етедi, одан кейiн оларды мамандандырылған кәсіпорынның мұрағатына өткiзедi.
Орталықта құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаты және орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ Орталықтың инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
Мемлекеттiк қызмет Орталық арқылы көрсетiлген кезде Орталықтың инспекторы құжаттардың осы Регламенттің 16 тармағына сәйкес толықтығын тексерудi, журналға тiркеудi және құжаттарды жинақтаушы бөлiмнiң инспекторына берудi жүзеге асырады.
Орталықтың жинақтаушы бөлiмiнiң инспекторы құжаттарды жинақтауды, тiзiлiм жасауды және уәкілетті органға жiберудi жүзеге асырады.
Қабылданған құжаттарды уәкілетті орган тексереді және 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнi немесе жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнiң телнұсқасын дайындау үшiн мамандандырылған кәсіпорынға жолданады.
Мамандандырылған кәсіпорын 4 (төрт) жұмыс күнi iшiнде жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнi немесе 2 (екі) жұмыс күнi iшiнде жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнiң телнұсқасын дайындайды, уәкілетті органға жолдайды.
Жер учаскесіне жеке меншік құқығына дайындалған актiнi немесе жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнiң телнұсқасын уәкілетті орган 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде тексередi, басшы (немесе басшының мiндетiн атқарушы) қол қояды, елтаңбалы мөрмен растайды, актiнi беру кiтабына тiркейдi және тұтынушыға беру үшiн Орталыққа жолдайды.

11. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги, с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 16 настоящего Регламента, составляет 6 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок - 4 рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
12. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае непредоставления потребителем соответствующих документов.
Оказание государственной услуги может быть приостановлено по следующим основаниям:
1) наличие судебных решений по данному земельному участку, либо наличие уведомления о ведущемся судебном разбирательстве;
2) наличие акта прокурорского надзора, до устранения нарушения норм законодательства;
3) наличие нескольких заявлений в отношении оформления прав на один и тот же участок или при выявлении в процессе оформления прав других пользователей этого земельного участка.
Приостановление оформления прав на земельные участки по судебным решениям и актам прокурорского надзора считается отложенным на срок до выяснения обстоятельств, явившихся основанием для приостановления, а по причине поступления нескольких заявлений - до установления соглашения между сторонами либо до предоставления вступившего в законную силу решения суда.
Сведения о приостановлении оформления прав на земельные участки заносятся в книгу регистрации и учета. Потребителю направляется письменное уведомление с указанием документа, на основании которого приостановлено оформление акта на право частной собственности на земельный участок и сроков приостановления, с указанием последующих действий потребителя для устранения причин приостановления оформления.
13. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление о выдаче акта на право частной собственности на земельный участок и необходимые документы в Центр или уполномоченный орган;
2) инспектор Центра проводит проверку и прием документов, с присвоением штрих-кода, регистрацию заявления и выдает расписку о приеме документов;
3) инспектор накопительного отдела Центра составляет реестр и передает документы в уполномоченный орган. Факт отправки пакета документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи Сканера штрих-кода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;

11. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы осы Регламенттiң 16 тармағында анықталған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi 6 жұмыс күнiн құрайды, жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнiң телнұсқасын берген кезде - 4 жұмыс күнi;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде кезекте күтудiң рұқсат берiлген ең ұзақ уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең ұзақ уақыты 30 минуттан аспайды.
12. Тұтынушы тиiстi құжаттарды ұсынбаған жағдайда мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тартылады.
Мемлекеттiк қызмет көрсету мынадай негiздер бойынша тоқтатылуы мүмкін:
1) аталған жер учаскесi бойынша сот шешiмдерiнiң болуы не сот қарауы жүрiп жатқаны туралы хабарламаның болуы;
2) заңнама нормаларының бұзылуы жойылғанға дейiн прокурорлық қадағалау актiсiнiң болуы;
3) бiр учаскеге құқықты ресiмдеуге қатысты бiрнеше өтiнiштiң болуы немесе құқықты ресiмдеу үдерiсiнде осы жер учаскесiнiң басқа да пайдаланушылары анықталған жағдайда.
Жер учаскелерiне құқықтарды ресiмдеудi сот шешiмдерi және прокурорлық қадағалау актiлерi бойынша тоқтата тұру үшiн негiз болып табылған мән-жайлар анықталғанға дейiнгi, ал бiрнеше өтiнiштер түсу себебi бойынша тараптар арасында келiсiм орнатылғанға дейiнгi не заңды күшiне енген сот шешiмi ұсынылғанға дейiнгi мерзiмге кейiнге қалдырылған деп есептеледi.
Жер учаскелерiне құқықтарды ресiмдеудi тоқтата тұру туралы мәлiметтер тiркеу және есепке алу кiтабына енгiзiледi. Тұтынушыға жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнi ресiмдеудi тоқтата тұруға негiз болған құжатты және тоқтата тұру мерзiмдерiн көрсете отырып, ресiмдеудi тоқтата тұру себептерiн жою үшiн тұтынушының кейiнгi iс-қимылын көрсете отырып жазбаша хабарлама жолданады.
13. Тұтынушыдан мемлекеттiк қызмет көрсетудi алу үшiн өтiнiш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн берген сәтке дейiнгi мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) тұтынушы жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнi беру туралы өтiнiшті және қажетті құжаттарды Орталыққа немесе уәкілетті органға ұсынады;
2) Орталықтың инспекторы штрих-кодты бере отырып құжаттарды тексеруді және қабылдауды, өтінішті тіркеуді жүзеге асырады және құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді;
3) Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы тізілім жасайды және құжаттарды уәкілетті органға жолдайды. Орталықтан құжаттар пакетін уәкілетті органға жіберу дерегі мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде құжаттардың қозғалысын қадағалауға мүмкіндік беретін Сканер штрих-кодтың көмегімен тіркеледі;

4) канцелярия уполномоченного органа принимает документы от потребителя или Центра, проверяет, проводит регистрацию заявления, фиксирует заявление в информационной системе Центра, выдает расписку и передает документы на рассмотрение руководству уполномоченного органа;
5) руководство уполномоченного органа ознакамливается с документами и направляет их начальнику структурного подразделения уполномоченного органа (в уполномоченных органах городов и районов ответственному исполнителю);
6) начальник структурного подразделения уполномоченного органа определяет ответственного исполнителя структурного подразделения уполномоченного органа и передает документы (для уполномоченного органа области);
7) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа подготавливает запрос в специализированное предприятие для изготовления акта на право частной собственности на земельный участок или мотивированный отказ либо письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги и передает руководству уполномоченного органа;
8) руководство уполномоченного органа подписывает запрос в специализированное предприятие или мотивированный отказ либо письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги и передает в канцелярию уполномоченного органа;
9) канцелярия уполномоченного органа регистрирует запрос и направляет в специализированное предприятие или регистрирует мотивированный отказ либо письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги и выдает потребителю;
10) канцелярия специализированного предприятия регистрирует запрос и передает руководству специализированного предприятия на рассмотрение;
11) руководство специализированного предприятия после рассмотрения передает документы в производственный отдел специализированного предприятия;
12) производственный отдел специализированного предприятия изготавливает акт на право частной собственности на земельный участок, направляет на подписание руководству специализированного предприятия;
13) руководство специализированного предприятия подписывает акт на право частной собственности на земельный участок и передает в уполномоченный орган;
14) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа проводит экспертизу акта на право частной собственности на земельный участок на соответствие законодательству, и передает акт на право частной собственности на земельный участок руководству уполномоченного органа на подписание.
В случае выявления ошибок и неточности, документы возвращаются в специализированное предприятие для их устранения в тот же день;

4) уәкілетті органның кеңсесі құжаттарды тұтынушыдан немесе Орталықтан қабылдайды, тексереді, өтінішті тіркеуді жүргізеді, өтінішті Орталықтың ақпараттық жүйесінде тіркейді, қолхат беріп, құжаттарды уәкілетті органның басшылығына қарауға тапсырады;
5) уәкілетті органның басшылығы құжаттармен танысып, уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің бастығына (қалалар мен аудандардың уәкілетті органдарында жауапты орындаушыға) жолдайды;
6) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің бастығы уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын белгілейді және құжаттарды тапсырады (облыстың уәкілетті органы үшін);
7) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнi дайындау үшін мамандандырылған кәсіпорынға сұрауды немесе мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтату туралы дәлелдi бас тартуды немесе жазбаша хабарламаны әзірлейді және уәкілетті органның басшылығына тапсырады;
8) уәкілетті органның басшылығы мамандандырылған кәсіпорынға сұрауға немесе мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтату туралы дәлелдi бас тартуға немесе жазбаша хабарламаға қол қояды және уәкілетті органның кеңсесіне жолдайды;
9) уәкілетті органның кеңсесі сұрауды тіркейді және мамандандырылған кәсіпорынға жолдайды немесе мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтату туралы дәлелдi бас тартуды немесе жазбаша хабарламаны тіркеп, тұтынушыға жолдайды;
10) мамандандырылған кәсіпорын кеңсесі сұрауды тіркейді және мамандандырылған кәсіпорын басшылығына қарауға тапсырады;
11) мамандандырылған кәсіпорын басшылығы қарағаннан кейін құжаттарды мамандандырылған кәсіпорынның өндірістік бөліміне тапсырады;
12) мамандандырылған кәсіпорынның өндірістік бөлімі жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнi дайындайды, мамандандырылған кәсіпорынның басшылығына қол қоюға жолдайды;
13) мамандандырылған кәсіпорын басшылығы жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіге қол қойып, уәкілетті органға жолдайды;
14) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы жер учаскесіне жеке меншік құқығына актінің заңнамаға сәйкестігіне сараптама жүргізеді және жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні уәкілетті органның басшылығына қол қоюға тапсырады.
Қателер мен дәлсіздіктер анықталған жағдайда, құжаттар сол күні оларды жою үшін мамандандырылған кәсіпорынға қайтарылады;

15) руководство уполномоченного органа подписывает акт на право частной собственности на земельный участок и передает ответственному исполнителю структурного подразделения уполномоченного органа (в уполномоченных органах городов и районов ответственному исполнителю);
16) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа заверяет акт на право частной собственности на земельный участок гербовой печатью, регистрирует в книге выдачи актов и передает в канцелярию уполномоченного органа;
17) канцелярия уполномоченного органа направляет акт на право частной собственности на земельный участок в Центр, при этом фиксирует в информационной системе Центра или выдает потребителю в случае обращения в уполномоченный орган. При приеме акта на право частной собственности на земельный участок от уполномоченного органа, Центром фиксируются поступившие документы при помощи Сканера штрих-кода;
18) Центр выдает потребителю акт на право частной собственности на земельный участок или мотивированный отказ либо письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги.
14. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе и в Центре, составляет 1 (один) сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
15. Входящая корреспонденция (в том числе электронная) регистрируется в приемной уполномоченного органа. Заявителю выдается расписка о приеме документов, с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
16. Для выдачи акта на право частной собственности на земельный участок или дубликата акта на право частной собственности на земельный участок необходимо предоставление в уполномоченный орган или Центр следующих документов:
1) при предоставлении государством права частной собственности на земельный участок:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право частной собственности на земельный участок, согласно приложению 4 к настоящему Регламенту;
копия выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права частной собственности на земельный участок;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
при наличии землеустроительного проекта размещения земельных участков на площадку для отвода под индивидуальное жилищное строительство представляется часть землеустроительного проекта на конкретный земельный участок и материалы по установлению его границ на местности, выдаваемые организацией, выполнившей указанные работы;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица (для юридического лица);
копия документа (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право частной собственности на земельный участок;
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица;

15) уәкілетті органның басшылығы жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіге қол қойып, уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысына (қалалар мен аудандардың уәкілетті органдарында жауапты орындаушыға) тапсырады;
16) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні елтаңбалы мөрмен растайды, актiнi беру кiтабына тiркейді және уәкілетті органның кеңсесіне тапсырады;
17) уәкілетті органның кеңсесі жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні Орталыққа жолдайды, бұл ретте Орталықтың ақпараттық жүйесінде тіркейді немесе уәкілетті органға жүгінген жағдайда тұтынушыға тапсырады. Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні уәкілетті органнан қабылдап алу кезінде Орталық түскен құжаттарды Сканер штрих-кодтың көмегімен тіркейді;
18) Орталық тұтынушыға жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні немесе мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтату туралы дәлелдi бас тартуды немесе жазбаша хабарламаны береді.
14. Уәкілетті органда және Орталықта мемлекеттiк қызметті көрсету үшін құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны 1 (бір) қызметкер құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
15. Кіріс (соның ішінде электрондық) хат-хабарлары уәкілетті органның қабылдау бөлімінде тіркеледі. Өтініш берушіге:
1) сұрауды қабылдау күні мен нөмірі;
2) сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны және атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетілген құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
16. Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнi немесе жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнiң телнұсқасын беру үшiн уәкілетті органға немесе Орталыққа мынадай құжаттар ұсыну қажет:
1) жер учаскесіне жеке меншік құқығын мемлекет берген жағдайда:
осы Регламентке 4 қосымшаға сәйкес уәкілетті органға жер учаскесіне жеке меншік құқығына акт беру туралы өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның жер учаскесіне жеке меншік құқығын беру туралы шешiмiнен үзiндi көшiрме;
уәкілетті орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
жеке тұрғын үй құрылысына бөлуге арналған алаңда жер учаскелерiн орналастырудың жерге орналастыру жобасы болған жағдайда, көрсетiлген жұмыстарды орындаған ұйым беретiн, нақты жер учаскесiне арналған жерге орналастыру жобасының бiр бөлiгi және оның жергiлiктi жердегi шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдар;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi (заңды тұлға үшін);
жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызметтің төленгенi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не тұтынушының атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;

2) в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право частной собственности на земельный участок, согласно приложению 4 к настоящему Регламенту;
копия выписки из решения местного исполнительного органа об изменении идентификационных характеристик на ранее предоставленный земельный участок на праве частной собственности на земельный участок и/или иного документа, подтверждающего изменение идентификационных характеристик земельного участка;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица (для юридического лица);
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право частной собственности на земельный участок;
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица;
3) при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок:
заявление в уполномоченный орган на выдачу дубликата акта на право частной собственности на земельный участок, согласно приложению 4 к настоящему Регламенту;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление дубликата акта на право частной собственности на земельный участок;
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица;
экземпляр местной газеты по месту нахождения земельного участка с опубликованным объявлением о признании подлинника акта на право частной собственности на земельный участок недействительным.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
17. Требованием к информационной безопасности является конфиденциальность выдаваемых и принимаемых материалов.
18. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
Группа СФЕ 2:
1) СФЕ 1 - канцелярия уполномоченного органа;
2) СФЕ 2 - руководство уполномоченного органа;
3) СФЕ 3 - начальник структурного подразделения уполномоченного органа;
4) СФЕ 4 - ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа;
Группа СФЕ 3:
5) СФЕ 5 – канцелярия специализированного предприятия;
6) СФЕ 6 – руководство специализированного предприятия;
7) СФЕ 7 – производственный отдел специализированного предприятия;
Группа СФЕ 1:

2) жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамалары өзгерген жағдайда:
осы Регламентке 4 қосымшаға сәйкес уәкілетті органға жер учаскесіне жеке меншік құқығына акті беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның жер учаскесіне жеке меншік құқығына бұрын берiлген жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамаларының өзгеруi туралы шешiмiнен үзiндiнің және/немесе жер учаскесінің сәйкестендiру сипаттамаларының өзгергендiгiн растайтын өзге құжаттың көшiрмесi;
уәкілетті орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi (заңды тұлға үшін);
жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнi дайындаған үшiн қызметтің төленгенi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не тұтынушының атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
3) жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнiң телнұсқасын беру кезiнде:
осы Регламентке 4 қосымшаға сәйкес уәкілетті органға жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнiң телнұсқасын беру туралы өтiнiш;
жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнің телнұсқасын дайындаған үшiн қызметтің төленгенi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не тұтынушының атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша жергiлiктi газеттiң жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнiң телнұсқасын жарамсыз деп тану туралы хабарландыру жарияланған данасы.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың телнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.
17. Ақпараттық қауіпсіздік талабы берілетін және қабылданатын материалдардың құпиялығы болып табылады.
18. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мынадай ҚФБ қатысады:
ҚФБ 2 тобы:
1) ҚФБ 1 – уәкілетті органның кеңсесі;
2) ҚБФ 2 – уәкілетті органның басшылығы;
3) ҚБФ 3 – уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің бастығы;
4) ҚБФ 4 – уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы;
ҚФБ 3 тобы:
5) ҚБФ 5 – мамандандырылған кәсіпорынның кеңсесі;
6) ҚБФ 6 – мамандандырылған кәсіпорынның басшылығы;
7) ҚБФ 7 – мамандандырылған кәсіпорынның өндірістік бөлімі;
ҚФБ 1 тобы:

8) СФЕ 8 - инспектор Центра;
9) СФЕ 9 – инспектор накопительного отдела Центра.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 5 к настоящему Регламенту.
20. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 6 к настоящему Регламенту.
21. Форма акта на право частной собственности на земельный участок, в соответствии с которой предоставляется результат оказания государственной услуги, утверждена постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2006 года № 511 «Об утверждении форм идентификационных документов на земельный участок, внесении изменений и дополнений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан».
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
22. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту оказания
государственной услуги
«Оформление и выдача актов
на право частной собственности
на земельный участок»
Перечень уполномоченных органов
по оказанию государственной услуги
№ п/п
Наименование
структурных
подразделений
местных
исполнительных
органов области,
района (города
областного
значения)
осуществляющие
функции в области
земельных
отношений
Месторасположение, адрес
Контактный
телефон
Электронный
адрес
1
2
3
4
5
Восточно-Казахстанская область
1
Государственное учреждение «Управление земельных отношений Восточно-Казахстанской области»
город
Усть-Каменогорск,
улица
К. Либкнехта, 19

8) ҚБФ 8 – Орталықтың инспекторы;
9) ҚБФ 9 – Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы.
19. Әрбiр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттерінің (рәсiмдердiң) реттілігі мен өзара іс-қимылының әрбір әкімшілік іс-қимылдың орындалу мерзімі көрсетілген мәтіндік кесте түріндегі сипаттамасы осы Регламентке 5 қосымшада келтірілген.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік іс-қимылдардың қисынды реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты бейнелейтін сұлба осы Регламентке 6 қосымшада келтірілген.
21. Оған сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі ұсынылатын жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнiң нысаны «Жер учаскесiне сәйкестендiру құжаттарының нысандарын бекiту, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу және кейбiр шешiмдердiң күшi жойылды деп тану туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 маусымдағы № 511 қаулысымен бекітілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
22. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтер көрсету барысында олар қабылдаған шешімдер мен әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгiленген тәртіпте жауап береді.
«Жер учаскесіне жеке меншік құқығына
актілерді ресімдеу және беру»
мемлекеттік қызметін көрсету
регламентіне 1 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша уәкілетті
органдардың тізбесі
р/б
Облыстың, ауданның
(облыстық маңызы бар
қаланың) жер
қатынастары
саласындағы
функцияларды жүзеге
асыратын жергілікті
атқарушы органдарының
құрылымдық
бөлімшелерінің атауы
Орналасқан
жері,
мекенжайы
Байланыс
телефоны
Электрондық
мекенжайы
1
2
3
4
5
Шығыс Қазақстан облысы
1
«Шығыс Қазақстан облысының жер қатынастары басқармасы» мемлекеттік мекемесі
Өскемен қаласы, К. Либкнехт көшесі, 19

8-723-46 2-24-66
tarb_ray_akimat@mail.ru
14
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Уланского района»
Уланский район, поселок Касыма Кайсенова, дом 5
8-723-38 2-72-76
ulan_zem@mail.ru
15
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Урджарского района»
Урджарский район, село Урджар, проспект Абылайхана, 122
8-722-30 3-34-98
tasaryk75@mail.ru
16
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Шемонаихинского района»
Шемонаихинский район, город Шемонаиха, улица Советская, 61

8-723-46 2-24-66
tarb_ray_akimat@mail.ru
14
«Ұлан ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ұлан ауданы, Қасым Қайсенов кенті, 5-үй
8-723-38 2-72-76
ulan_zem@mail.ru
15
«Үржар ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Үржар ауданы,Үржар ауылы, Абылайхан даңғылы, 122
8-722-30 3-34-98
tasaryk75@mail.ru
16
«Шемонаиха ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шемонаиха ауданы, Шемонаиха қаласы, Советская көшесі, 61

8-723-32 3-19-57
Otdelzemelotnash@mail.ru
17
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений города Риддер»
город Риддер, улица Тохтарова, 6
8-723-36 4-27-55
Ozo_ridder@mail.ru
18
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений города Семей»
город Семей, улица Интернациональная, 8
8-722-2 52-23-33
Chancellerryzemotnoshenie@
akimsemey.gov.kz
19
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений города Усть-Каменогорск»
город Усть-Каменогорск, улица Кирова, 33
8-723-2 26-34-64
Zem_vko@mail.ru
Приложение 2
к Регламенту оказания
государственной услуги
«Оформление и выдача актов на
право частной собственности
на земельный участок»
Центры обслуживания населения
№ п/п
Наименование Центров
(филиалы, отделы,
отделения)
Адрес
месторасположения
Контактные
данные
1
2
3
4
1
Филиал Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
город Усть-Каменогорск, улица Белинского, 37а
8(7232)
78-42-90
8(7232)
22-48-03
2
Усть-Каменогорский отдел № 1 филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
город Усть-Каменогорск, проспект Сатпаева, 20/1
8(7232)
60-39-22
3
Усть-Каменогорский отдел № 2 филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
город Усть-Каменогорск, улица Казахстан, 99/1
8(7232)
57-83-88
8(7232)
22-81-37
4
Глубоковский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Глубоковский район, поселок Глубокое, улица Поповича, 22
8(72331)
2-23-35
5
Зайсанский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Зайсанский район, город Зайсан, улица Жангельдина, 52а
8(72340)
2-67-81
6
Зыряновский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Зыряновский район, город Зыряновск, улица Стахановская, 39
8(72335)
6-02-39
7
Катон-Карагайский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Катон-Карагайский район, село Улкен Нарын, улица Абылайхана, 96
8(72341)
2-23-60
8
Курчумский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Курчумский район, село Курчум, улица Б. Момышулы, 77
8(72339)
2-13-10
9
Риддерский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
город Риддер, улица Семипалатинская, 12
8(72336)
4-62-62
10
Тарбагатайский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Тарбагатайский район, село Аксуат, улица Кобекова, 8
8(72346)
2-24-96
11
Уланский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Уланский район, поселок Касым Кайсенова, дом 9
8(72338)
2-78-96
12
Шемонаихинский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области

8-723-32 3-19-57
Otdelzemelotnash@mail.ru
17
«Риддер қаласының жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Риддер қаласы, Тоқтаров көшесі, 6
8-723-36 4-27-55
Ozo_ridder@mail.ru
18
«Семей қаласының жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Семей қаласы, Интернациональная көшесі, 8
8-722-2 52-23-33
Chancellerryzemotnoshenie@akimsemey.gov.kz
19
«Өскемен қаласының жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Өскемен қаласы, Киров көшесі, 33
8-723-2 26-34-64
Zem_vko@mail.ru
«Жер учаскесіне жеке меншік құқығына
актілерді ресімдеу және беру»
мемлекеттік қызметін көрсету
регламентіне 2 қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтары
р/б
Орталықтар атауы
(филиалдары, бөлімдері,
бөлімшелері)
Мекенжайы
Байланыс
деректері
1
2
3
4
1
Шығыс Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы
Өскемен қаласы, Белинский көшесі, 37а
8 (7232) 78-42-90
8 (7232) 22-48-03
2
Шығыс Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының № 1 Өскемен бөлімі
Өскемен қаласы, Сәтпаев даңғылы, 20/1
8 (7232) 60-39-22
3
Шығыс Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының № 2 Өскемен бөлімі
Өскемен қаласы, Қазақстан көшесі, 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
4
Шығыс Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Глубокое бөлімі
Глубокое ауданы, Глубокое кенті, Попович көшесі, 22
8 (72331) 2-23-35
5
Шығыс Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Зайсан бөлімі
Зайсан ауданы, Зайсан қаласы, Жангельдин көшесі, 52а
8 (72340) 2-67-81
6
Шығыс Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Зырян бөлімі
Зырян ауданы, Зырян қаласы, Стаханов көшесі, 39
8 (72335) 6-02-39
7
Шығыс Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Қатонқарағай бөлімі
Катонқарағай ауданы, Үлкен Нарын ауылы, Абылайхан көшесі, 96
8 (72341) 2-23-60
8
Шығыс Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Күршім бөлімі
Күршім ауданы, Күршім ауылы, Б. Момышұлы көшесі, 77
8 (72339) 2-13-10
9
Шығыс Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Риддер бөлімі
Риддер қаласы, Семипалатинская көшесі, 12
8 (72336) 4-62-62
10
Шығыс Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Тарбағатай бөлімі
Тарбағатай ауданы, Ақсуат ауылы, Көбеков көшесі, 8
8 (72346) 2-24-96
11
Шығыс Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Ұлан бөлімі
Ұлан ауданы, Қасым Қайсенов кенті, 9-үй
8 (72338) 2-78-96
12
Шығыс Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Шемонаиха бөлімі

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования» (далее - Регламент) используются следующие термины и аббревиатуры:
1) структурно-функциональные единицы - ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы и т.п. (далее – СФЕ);
2) специализированное предприятие - специализированное республиканское государственное предприятие по ведению государственного земельного кадастра Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами;
3) потребитель – государственное юридическое лицо;
4) уполномоченный орган - структурное подразделение местных исполнительных органов области, района, городов областного, районного значения, осуществляющее функции в области земельных отношений.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4  статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 102 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561».
3. Государственная услуга «Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования» (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом и на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через центры обслуживания населения (далее - Центр).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статей 34 и 43 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на право постоянного землепользования или дубликата акта на право постоянного землепользования, или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причин отказа в письменном виде.
7. В процессе оказания государственной услуги участвует специализированное предприятие, которое изготавливает акт на право постоянного землепользования, по месту нахождения земельного участка.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги необходимо обратиться в уполномоченный орган или Центр, адреса которых указаны в приложениях 12 к настоящему Регламенту.
График работы:

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру» регламентiнде (бұдан әрi - Регламент) келесі терминдер мен аббревиатуралар қолданылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер - уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері және т.с.с. (бұдан әрі- ҚФБ);
2) мамандандырылған кәсіпорын – Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігінің мемлекеттік жер кадастрын жүргізу бойынша мамандандырылған республикалық мемлекеттік кәсіпорын;
3) тұтынушы – мемлекеттік заңды тұлға;
4) уәкілетті орган - облыстың, ауданның, облыстық, аудандық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысына және «Мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына толықтыру енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысына сәйкес әзiрлендi.
3. «Тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттiк қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) уәкілетті орган және баламалы негізде жер учаскесінің орналасқан жері бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi - Орталық) арқылы көрсетiледi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 34 және 43-баптарының негізінде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң нәтижесi қағаз тасымалдағышта тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi немесе тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын немесе себебi жазбаша көрсетiлген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты беру болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісіне жер учаскесінің орналасқан жері бойынша тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi жасайтын мамандандырылған кәсіпорын қатысады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін мекенжайлары осы Регламентке 12 қосымшаларда көрсетiлген уәкілетті органға немесе Орталыққа жүгіну қажет.
Жұмыс кестесі:

1) уполномоченного органа – пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) Центра – шесть рабочих дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, с установленным графиком работы с 9-00 часов до 20-00 часов, без перерыва на обед.
Адреса специализированных предприятий указаны в приложении 3 к настоящему Регламенту.
График работы специализированного предприятия - пять рабочих дней в неделю, начало работы с 9-00 утра до 18-00 вечера, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
9. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги, потребитель может получить по телефонам, указанным в приложениях 1, 2 к настоящему Регламенту.
10. При оказании государственной услуги в уполномоченном органе документы, указанные в пункте 16 настоящего Регламента, проверяются уполномоченным органом и направляются в специализированное предприятие для изготовления акта на право постоянного землепользования или дубликата акта на право постоянного землепользования в течение 1 (одного) рабочего дня.
Специализированное предприятие изготавливает, передает акт на право постоянного землепользования в уполномоченный орган в течение 4 (четырех) рабочих дней или дубликат акта на право постоянного землепользования в течение 2 (двух) рабочих дней.
Уполномоченный орган проверяет изготовленный акт на право постоянного землепользования или дубликат акта на право постоянного землепользования в течение 1 (одного) рабочего дня, подписывает руководителем (или исполняющим обязанности руководителя), заверяет гербовой печатью, регистрирует в книге выдачи актов.
Акт на право постоянного землепользования направляется потребителю по месту выдачи расписки.
Выдача акта на право постоянного землепользования осуществляется лично потребителю либо доверенному лицу с предоставлением доверенности на право получения, расписки и документа, удостоверяющего личность потребителя либо доверенного лица.
Потребитель либо его доверенное лицо расписывается в получении в книге регистрации и выдачи актов.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в срок, уполномоченный орган обеспечивает их хранение в течение шести месяцев, после чего передает их в архив специализированного предприятия.
В Центре прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра.
При оказании государственной услуги через Центр инспектор Центра осуществляет проверку полноты документов на соответствие пункту 16 настоящего Регламента, регистрацию в журнале и передачу документов инспектору накопительного отдела.
Инспектор накопительного отдела Центра осуществляет сбор документов, составление реестра и отправку в уполномоченный орган.
Принятые документы проверяются уполномоченным органом и направляются в специализированное предприятие для изготовления акта на право постоянного землепользования или дубликата акта на право постоянного землепользования в течение 1 (одного) рабочего дня.
Специализированное предприятие изготавливает, передает акт на право постоянного землепользования в уполномоченный орган в течение 4 (четырех) рабочих дней или дубликат акта на право постоянного землепользования в течение 2 (двух) рабочих дней.
Уполномоченный орган проверяет изготовленный акт на право постоянного землепользования или дубликат акта на право постоянного землепользования в течение 1 (одного) рабочего дня, подписывает руководителем (или исполняющим обязанности руководителя), заверяет гербовой печатью, регистрирует в книге выдачи актов и направляет в Центр для выдачи потребителю.

1) уәкілетті органның - демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс - сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін. Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады;
2) Орталықтың - жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты жұмыс күні, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9-00-ден сағат 20-00-ге дейін түскі үзіліссіз көрсетіледі.
Мамандандырылған кәсіпорындардың мекенжайлары осы Регламентке 3 қосымшада көрсетiлген.
Мамандандырылған кәсіпорынның жұмыс кестесі – аптасына бес жұмыс күнi, жұмыстың басталуы таңғы сағат 9-00-ден кешкі 18-00-ге дейiн, түскі үзіліс - сағат 13-00-ден 14-00-ге дейiн.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мәселелері бойынша, оның ішінде мемлекеттiк қызмет көрсетудің барысы туралы ақпаратты тұтынушы осы Регламентке 1, 2 қосымшаларда көрсетiлген телефондар бойынша алуына болады.
10. Мемлекеттік қызметті уәкілетті органда көрсету кезінде осы Регламенттің 16 тармағында көрсетілген құжаттарды уәкілетті орган 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде тексереді және тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi немесе тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын дайындау үшiн мамандандырылған кәсіпорынға жолданады.
Мамандандырылған кәсіпорын 4 (төрт) жұмыс күнi iшiнде тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi немесе 2 (екі) жұмыс күнi iшiнде тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын дайындайды, уәкілетті органға жолдайды.
Тұрақты жер пайдалану құқығына дайындалған актiнi немесе тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын уәкілетті орган 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде тексередi, басшы (немесе басшының мiндетiн атқарушы) қол қояды, елтаңбалы мөрмен растайды, актiнi беру кiтабына тiркейдi.
Тұрақты жер пайдалану құқығына акті тұтынушыға қолхат беру орны бойынша жолданады.
Тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi беру тұтынушының жеке өзiне не алу құқығына сенiмхатты, қолхатты және тұтынушының, не сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжатты ұсына отырып, сенiм бiлдiрiлген тұлғаға жүзеге асырылады.
Тұтынушы не ол сенiм бiлдiрген тұлға актiнi тiркеу және беру кiтабына алғандығы туралы қол қояды.
Егер тұтынушы құжаттарды алуға мерзiмiнде келмеген жағдайда, уәкілетті орган оларды алты ай бойы сақтауды қамтамасыз етедi, одан кейiн оларды мамандандырылған кәсіпорынның мұрағатына өткiзедi.
Орталықта құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаты және орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ Орталықтың инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
Мемлекеттiк қызмет Орталық арқылы көрсетiлген кезде Орталықтың инспекторы құжаттардың осы Регламенттің 16 тармағына сәйкес толықтығын тексерудi, журналға тiркеудi және құжаттарды жинақтаушы бөлiмнiң инспекторына берудi жүзеге асырады.
Орталықтың жинақтаушы бөлiмiнiң инспекторы құжаттарды жинақтауды, тiзiлiм жасауды және уәкілетті органға жiберудi жүзеге асырады.
Қабылданған құжаттарды уәкілетті орган тексереді және 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi немесе тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын дайындау үшiн мамандандырылған кәсіпорынға жолданады.
Мамандандырылған кәсіпорын 4 (төрт) жұмыс күнi iшiнде тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi немесе 2 (екі) жұмыс күнi iшiнде тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын дайындайды, уәкілетті органға жолдайды.
Тұрақты жер пайдалану құқығына дайындалған актiнi немесе тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын уәкілетті орган 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде тексередi, басшы (немесе басшының мiндетiн атқарушы) қол қояды, елтаңбалы мөрмен растайды, актiнi беру кiтабына тiркейдi және тұтынушыға беру үшiн Орталыққа жолдайды.

11. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги, с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 16 настоящего Регламента, составляет 6 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право постоянного землепользования - 4 рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
12. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае не предоставления потребителем соответствующих документов.
Оказание государственной услуги может быть приостановлено по следующим основаниям:
1) наличие судебных решений по данному земельному участку, либо наличие уведомления о ведущемся судебном разбирательстве;
2) наличие акта прокурорского надзора, до устранения нарушения норм законодательства;
3) наличие нескольких заявлений в отношении оформления прав на один и тот же участок или при выявлении в процессе оформления прав других пользователей этого земельного участка.
Приостановление оформления прав на земельные участки по судебным решениям и актам прокурорского надзора считается отложенным на срок до выяснения обстоятельств, явившихся основанием для приостановления, а по причине поступления нескольких заявлений - до установления соглашения между сторонами либо до предоставления вступившего в законную силу решения суда.
Сведения о приостановлении оформления прав на земельные участки заносятся в книгу регистрации и учета. Потребителю направляется письменное уведомление с указанием документа, на основании которого приостановлено оформление акта на право постоянного землепользования и сроков приостановления, с указанием последующих действий потребителя для устранения причин приостановления оформления.
13. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление о выдаче акта на право постоянного землепользования и необходимые документы в Центр или уполномоченный орган;
2) инспектор Центра проводит проверку и прием документов, с присвоением штрих-кода, регистрацию заявления и выдает расписку о приеме документов;
3) инспектор накопительного отдела Центра составляет реестр и передает документы в уполномоченный орган. Факт отправки пакета документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи Сканера штрих-кода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;

11. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы осы Регламенттiң 16 тармағында анықталған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi 6 жұмыс күнiн құрайды, тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын берген кезде - 4 жұмыс күнi;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде кезекте күтудiң рұқсат берiлген ең ұзақ уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең ұзақ уақыты 30 минуттан аспайды.
12. Тұтынушы тиiстi құжаттарды ұсынбаған жағдайда мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тартылады.
Мемлекеттiк қызмет көрсету мынадай негiздер бойынша тоқтатылуы мүмкін:
1) аталған жер учаскесi бойынша сот шешiмдерiнiң болуы не сот қарауы жүрiп жатқаны туралы хабарламаның болуы;
2) заңнама нормаларының бұзылуы жойылғанға дейiн прокурорлық қадағалау актiсiнiң болуы;
3) бiр учаскеге құқықты ресiмдеуге қатысты бiрнеше өтiнiштiң болуы немесе құқықты ресiмдеу үдерiсiнде осы жер учаскесiнiң басқа да пайдаланушылары анықталған жағдайда.
Жер учаскелерiне құқықтарды ресiмдеудi сот шешiмдерi және прокурорлық қадағалау актiлерi бойынша тоқтата тұру үшiн негiз болып табылған мән-жайлар анықталғанға дейiнгi, ал бiрнеше өтiнiштер түсу себебi бойынша тараптар арасында келiсiм орнатылғанға дейiнгi не заңды күшiне енген сот шешiмi ұсынылғанға дейiнгi мерзiмге кейiнге қалдырылған деп есептеледi.
Жер учаскелерiне құқықтарды ресiмдеудi тоқтата тұру туралы мәлiметтер тiркеу және есепке алу кiтабына енгiзiледi. Тұтынушыға тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi ресiмдеудi тоқтата тұруға негiз болған құжатты және тоқтата тұру мерзiмдерiн көрсете отырып, ресiмдеудi тоқтата тұру себептерiн жою үшiн тұтынушының кейiнгi iс-қимылын көрсете отырып жазбаша хабарлама жолданады.
13. Тұтынушыдан мемлекеттiк қызмет көрсетудi алу үшiн өтiнiш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн берген сәтке дейiнгi мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) тұтынушы тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi беру туралы өтiнiшті және қажетті құжаттарды Орталыққа немесе уәкілетті органға ұсынады;
2) Орталықтың инспекторы штрих-кодты бере отырып құжаттарды тексеруді және қабылдауды, өтінішті тіркеуді жүзеге асырады және құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді;
3) Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы тізілім жасайды және құжаттарды уәкілетті органға жолдайды. Орталықтан құжаттар пакетін уәкілетті органға жіберу дерегі мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде құжаттардың қозғалысын қадағалауға мүмкіндік беретін Сканер штрих-кодтың көмегімен тіркеледі;

4) канцелярия уполномоченного органа принимает документы от потребителя или Центра, проверяет, проводит регистрацию заявления, фиксирует заявление в информационной системе Центра, выдает расписку и передает документы на рассмотрение руководству уполномоченного органа;
5) руководство уполномоченного органа ознакамливается с документами и направляет их начальнику структурного подразделения уполномоченного органа (в уполномоченных органах городов и районов ответственному исполнителю);
6) начальник структурного подразделения уполномоченного органа определяет ответственного исполнителя структурного подразделения уполномоченного органа и передает документы (для уполномоченного органа области);
7) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа подготавливает запрос в специализированное предприятие для изготовления акта на право постоянного землепользования или мотивированный отказ либо письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги и передает руководству уполномоченного органа;
8) руководство уполномоченного органа подписывает запрос в специализированное предприятие или мотивированный отказ либо письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги и передает в канцелярию уполномоченного органа;
9) канцелярия уполномоченного органа регистрирует запрос и направляет в специализированное предприятие или регистрирует мотивированный отказ либо письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги и выдает потребителю;
10) канцелярия специализированного предприятия регистрирует запрос и передает руководству специализированного предприятия на рассмотрение;
11) руководство специализированного предприятия после рассмотрения передает документы в производственный отдел специализированного предприятия;
12) производственный отдел специализированного предприятия изготавливает акт на право постоянного землепользования, направляет на подписание руководству специализированного предприятия;
13) руководство специализированного предприятия подписывает акт на право постоянного землепользования и передает в уполномоченный орган;
14) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа проводит экспертизу акта на право постоянного землепользования на соответствие законодательству, и передает акт на право постоянного землепользования руководству уполномоченного органа на подписание.
В случае выявления ошибок и неточности, документы возвращаются в специализированное предприятие для их устранения в тот же день;

4) уәкілетті органның кеңсесі құжаттарды тұтынушыдан немесе Орталықтан қабылдайды, тексереді, өтінішті тіркеуді жүргізеді, өтінішті Орталықтын ақпараттық жүйесінде тіркейді, қолхат беріп, құжаттарды уәкілетті органның басшылығына қарауға тапсырады;
5) уәкілетті органның басшылығы құжаттармен танысып, уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің бастығына (қалалар мен аудандардың уәкілетті органдарында жауапты орындаушыға) жолдайды;
6) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің бастығы уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын белгілейді және құжаттарды тапсырады (облыстың уәкілетті органы үшін);
7) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi дайындау үшін мамандандырылған кәсіпорынға сұрауды немесе мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтату туралы дәлелдi бас тартуды немесе жазбаша хабарламаны әзірлейді және уәкілетті органның басшылығына тапсырады;
8) уәкілетті органның басшылығы мамандандырылған кәсіпорынға сұрауға немесе мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтату туралы дәлелдi бас тартуға немесе жазбаша хабарламаға қол қояды және уәкілетті органның кеңсесіне жолдайды;
9) уәкілетті органның кеңсесі сұрауды тіркейді және мамандандырылған кәсіпорынға жолдайды немесе мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтату туралы дәлелдi бас тартуды немесе жазбаша хабарламаны тіркеп, тұтынушыға жолдайды;
10) мамандандырылған кәсіпорын кеңсесі сұрауды тіркейді және мамандандырылған кәсіпорын басшылығына қарауға тапсырады;
11) мамандандырылған кәсіпорын басшылығы қарағаннан кейін құжаттарды мамандандырылған кәсіпорынның өндірістік бөліміне тапсырады;
12) мамандандырылған кәсіпорынның өндірістік бөлімі тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi дайындайды, мамандандырылған кәсіпорынның басшылығына қол қоюға жолдайды;
13) мамандандырылған кәсіпорын басшылығы тұрақты жер пайдалану құқығына актіге қол қойып, уәкілетті органға жолдайды;/
14) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы тұрақты жер пайдалану құқығына актінің заңнамаға сәйкестігіне сараптама жүргізеді және тұрақты жер пайдалану құқығына актіні уәкілетті органның басшылығына қол қоюға тапсырады.
Қателер мен дәлсіздіктер анықталған жағдайда, құжаттар сол күні оларды жою үшін мамандандырылған кәсіпорынға қайтарылады;

15) руководство уполномоченного органа подписывает акт на право постоянного землепользования и передает ответственному исполнителю структурного подразделения уполномоченного органа (в уполномоченных органах городов и районов ответственному исполнителю);
16) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа заверяет акт на право постоянного землепользования гербовой печатью, регистрирует в книге выдачи актов и передает в канцелярию уполномоченного органа;
17) канцелярия уполномоченного органа направляет акт на право постоянного землепользования в Центр, при этом фиксирует в информационной системе Центра или выдает потребителю в случае обращения в уполномоченный орган. При приеме акта на право постоянного землепользования от уполномоченного органа, Центром фиксируются поступившие документы при помощи Сканера штрих-кода;
18) Центр выдает потребителю акт на право постоянного землепользования или мотивированный отказ либо письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги.
14. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе и в Центре составляет 1 (один) сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
15. Входящая корреспонденция (в том числе электронная) регистрируется в приемной уполномоченного органа. Заявителю выдается расписка о приеме документов, с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
16. Для выдачи акта на право постоянного землепользования или дубликата акта на право постоянного землепользования необходимо предоставление в уполномоченный орган или Центр следующих документов:
1) при предоставлении государством права постоянного землепользования:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право постоянного землепользования, согласно приложению 4 к настоящему Регламенту;
копия выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права постоянного землепользования;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право постоянного землепользования;
копия документа, удостоверяющего полномочия представителя;

15) уәкілетті органның басшылығы тұрақты жер пайдалану құқығына актіге қол қойып, уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысына (қалалар мен аудандардың уәкілетті органдарында жауапты орындаушыға) тапсырады;
16) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы тұрақты жер пайдалану құқығына актіні елтаңбалы мөрмен растайды, актiнi беру кiтабына тiркейді және уәкілетті органның кеңсесіне тапсырады;
17) уәкілетті органның кеңсесі тұрақты жер пайдалану құқығына актіні Орталыққа жолдайды, бұл ретте Орталықтың ақпараттық жүйесінде тіркейді немесе уәкілетті органға жүгінген жағдайда тұтынушыға тапсырады. Тұрақты жер пайдалану құқығына актіні уәкілетті органнан қабылдап алу кезінде Орталық түскен құжаттарды Сканер штрих-кодтың көмегімен тіркейді;
18) Орталық тұтынушыға тұрақты жер пайдалану құқығына актіні немесе мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтату туралы дәлелдi бас тартуды немесе жазбаша хабарламаны береді.
14. Уәкілетті органда және Орталықта мемлекеттiк қызметті көрсету үшін құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны 1 (бір) қызметкер құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
15 Кіріс (соның ішінде электрондық) хат-хабарлары уәкілетті органның қабылдау бөлімінде тіркеледі. Өтініш берушіге:
1) сұрауды қабылдау күні мен нөмірі;
2) сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны және атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетілген құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
16. Тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi немесе тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын беру үшiн уәкілетті органға немесе Орталыққа мынадай құжаттар ұсыну қажет:
1) тұрақты жер пайдалану құқығын мемлекет берген жағдайда:
осы Регламентке 4 қосымшаға сәйкес уәкілетті органға тұрақты жер пайдалану құқығына акт беру туралы өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның тұрақты жер пайдалану құқығын беру туралы шешiмiнен үзiндi көшiрме;
уәкілетті орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызметтің төленгенi туралы құжат (түбiртек);
өкiлдiң өкiлеттiгiн куәландыратын құжаттың көшiрмесi;

2) в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право постоянного землепользования, согласно приложению 4 к настоящему Регламенту;
копия выписки из решения местного исполнительного органа об изменении идентификационных характеристик на ранее предоставленный земельный участок на праве постоянного землепользования и/или иного документа, подтверждающего изменение идентификационных характеристик земельного участка;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право постоянного землепользования;
копия документа, удостоверяющего полномочия представителя;
3) при выдаче дубликата акта на право постоянного землепользования:
заявление в уполномоченный орган на выдачу дубликата акта на право постоянного землепользования, согласно приложению 4 к настоящему Регламенту;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление дубликата акта на право постоянного землепользования;
копия документа, удостоверяющего полномочия представителя;
экземпляр местной газеты по месту нахождения земельного участка с опубликованным объявлением о признании подлинника акта на право постоянного землепользования недействительным.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
17. Требованием к информационной безопасности является конфиденциальность выдаваемых и принимаемых материалов.
18. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
Группа СФЕ 2:
1) СФЕ 1 - канцелярия уполномоченного органа;
2) СФЕ 2 - руководство уполномоченного органа;
3) СФЕ 3 - начальник структурного подразделения уполномоченного органа;
4) СФЕ 4 - ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа;
Группа СФЕ 3:
5) СФЕ 5 – канцелярия специализированного предприятия;
6) СФЕ 6 – руководство специализированного предприятия;
7) СФЕ 7 – производственный отдел специализированного предприятия;
Группа СФЕ 1:
8) СФЕ 8 - инспектор Центра;
9) СФЕ 9 – инспектор накопительного отдела Центра.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 5 к настоящему Регламенту.

2) жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамалары өзгерген жағдайда:
осы Регламентке 4 қосымшаға сәйкес уәкілетті органға тұрақты жер пайдалану құқығына акті беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның тұрақты жер пайдалану құқығына бұрын берiлген жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамаларының өзгеруi туралы шешiмiнен үзiндiнің және/немесе жер учаскесінің сәйкестендiру сипаттамаларының өзгергендiгiн растайтын өзге құжаттың көшiрмесi;
уәкілетті орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi (заңды тұлға үшін);
тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi дайындаған үшiн қызметтің төленгенi туралы құжат (түбiртек);
өкiлдiң өкiлеттiгiн куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
3) тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын беру кезiнде:
осы Регламентке 4 қосымшаға сәйкес уәкілетті органға тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын беру туралы өтiнiш;
тұрақты жер пайдалану құқығына актiнің телнұсқасын дайындаған үшiн қызметтің төленгенi туралы құжат (түбiртек);
өкiлдiң өкiлеттiгiн куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша жергiлiктi газеттiң тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын жарамсыз деп тану туралы хабарландыру жарияланған данасы.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың телнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.
17. Ақпараттық қауіпсіздік талабы берілетін және қабылданатын материалдардың құпиялығы болып табылады.
18. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мынадай ҚФБ қатысады:
ҚФБ 2 тобы:
1) ҚФБ 1 – уәкілетті органның кеңсесі;
2) ҚБФ 2 – уәкілетті органның басшылығы;
3) ҚБФ 3 – уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің бастығы;
4) ҚБФ 4 – уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы;
ҚФБ 3 тобы:
5) ҚБФ 5 – мамандандырылған кәсіпорынның кеңсесі;
6) ҚБФ 6 – мамандандырылған кәсіпорынның басшылығы;
7) ҚБФ 7 – мамандандырылған кәсіпорынның өндірістік бөлімі;
ҚФБ 1 тобы:
8) ҚБФ 8 – Орталықтың инспекторы;
9) ҚБФ 9 – Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы.
19. Әрбiр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттерінің (рәсiмдердiң) реттілігі мен өзара іс-қимылының әрбір әкімшілік іс-қимылдың орындалу мерзімі көрсетілген мәтіндік кесте түріндегі сипаттамасы осы Регламентке 5 қосымшада келтірілген.

20. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 6 к настоящему Регламенту.
21. Форма акта на право постоянного землепользования, в соответствии с которой предоставляется результат оказания государственной услуги, утверждена постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2006 года № 511 «Об утверждении форм идентификационных документов на земельный участок, внесении изменений и дополнений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан».
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
22. Должностные лица, оказывающие государственную услугу несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту оказания
государственной услуги
«Оформление и выдача актов
на право постоянного
землепользования»
Перечень уполномоченных органов
по оказанию государственной услуги
№ п/п
Наименование
структурных
подразделений
местных
исполнительных
органов области,
района (города
областного
значения)
осуществляющие
функции в области
земельных
отношений
Месторасположение, адрес
Контактный
телефон
Электронный
адрес
1
2
3
4
5
Восточно-Казахстанская область
1
Государственное учреждение «Управление земельных отношений Восточно-Казахстанской области»
город Усть-Каменогорск, улица К. Либкнехта, 19

20. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік іс-қимылдардың қисынды реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты бейнелейтін сұлба осы Регламентке 6 қосымшада келтірілген.
21. Оған сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі ұсынылатын тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң нысаны «Жер учаскесiне сәйкестендiру құжаттарының нысандарын бекiту, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу және кейбiр шешiмдердiң күшi жойылды деп тану туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 маусымдағы № 511 қаулысымен бекітілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
22. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтер көрсету барысында олар қабылдаған шешімдер мен әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгiленген тәртіпте жауап береді.
«Тұрақты жер пайдалану құқығына
актілерді ресімдеу және беру»
мемлекеттік қызметін көрсету
регламентіне 1 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша уәкілетті
органдардың тізбесі
р/б №
Облыстың, ауданның
(облыстық маңызы бар
қаланың) жер
қатынастары
саласындағы
функцияларды жүзеге
асыратын жергілікті
атқарушы органдарының
құрылымдық
бөлімшелерінің атауы
Орналасқан
жері,
мекенжайы
Байланыс
телефоны
Электрондық
мекенжайы
1
2
3
4
5
Шығыс Қазақстан облысы
1
«Шығыс Қазақстан облысының жер қатынастары басқармасы» мемлекеттік мекемесі
Өскемен қаласы, К. Либкнехт көшесі, 19

8-723-2 25-36-81
uzovko@mail.ru
2
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Абайского района»
Абайский район, село Карауыл, улица Кунанбая, 14
8-722-52 9-12-18
abayzem@mail.kz
3
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Аягозского района»
Аягозский район, город Аягоз, улица Аканаева, 63
8-722-37 3-25-87
zemkom_ayagoz@mail.ru
4
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Бескарагайского района»
Бескарагайский район, село Бескарагай, улица Сейфуллина, 146
8-722-36 9-07-26
zemkaragay@ yandex.ru
5
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Бородулихинского района»
Бородулихинский район, село Бородулиха, улица Достык, 227
8-723-51 2-10-63
Boroduliha.zem@mail.ru
6
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Глубоковского района»
Глубоковский район, поселок Глубокое, улица Поповича, 11 А
8-723-31 2-16-41
otdzemglub@
mail.kz
7
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Жарминского района»
Жарминский район, село Калбатау, улица Достык, 98
8-723-47 6-58-01
Zharma_zemkom@mail.ru
8
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Зайсанского района»
Зайсанский район, город Зайсан, улица Жангельдина, 100
8-723-402-72-11
zsn_ozo@mail.ru
9
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Зыряновского района»
Зыряновский район, город Зыряновск, улица Советская, 18
8-723-35 6-21-22
zem_zyryan@mail.ru
10
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Катон-Карагайского района»
Катон-Карагайский район, село Улкен Нарын, улица Абылайхана, 91
8-723-41 2-19-06
ozo_katon@mail.ru
11
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Кокпектинского района»
Кокпектинский район, село Кокпекты, улица Аухадиева, 42
8-723-48 2-12-94
zemotd@mail.ru
12
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Курчумского района»
Курчумский район, село Курчум, улица Бауржана Момышулы, 77
8-723-39 2-15-93
zem_kurchum@mail.ru
13
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Тарбагатайского района»
Тарбагатайский район, село Аксуат, улица Абылайхана, 11
8-723-46 2-24-66
tarb_ray_akimat@mail.ru
14
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Уланского района»
Уланский район, поселок Касыма Кайсенова, дом 5
8-723-38 2-72-76
ulan_zem@mail.ru
15
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Урджарского района»
Урджарский район, село Урджар, проспект Абылайхана, 122
8-722-30 3-34-98
tasaryk75@mail.ru
16
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Шемонаихинского района»
Шемонаихинский район, город Шемонаиха, улица Советская, 61

8-723-2 25-36-81
uzovko@mail.ru
2
«Абай ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Абай ауданы, Қарауыл ауылы, Құнанбай көшесі, 14
8-722-52 9-12-18
abayzem@mail.kz
3
«Аягөз ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Аягөз ауданы, Аягөз қаласы, Ақанаев көшесі, 63
8-722-37 3-25-87
zemkom_ayagoz@mail.ru
4
«Бесқарағай ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Бесқарағай ауданы, Бесқарағай ауылы, Сейфуллин көшесі, 146
8-722-36 9-07-26
zemkaragay@yandex.ru
5
«Бородулиха ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Достық көшесі, 227
8-723-51 2-10-63
Boroduliha.zem@mail.ru
6
«Глубокое ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Глубокое ауданы, Глубокое кенті, Попович көшесі, 11 А
8-723-31 2-16-41
otdzemglub@mail.kz
7
«Жарма ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жарма ауданы, Қалбатау ауылы, Достық көшесі, 98
8-723-47 6-58-01
Zharma_zemkom@mail.ru
8
«Зайсан ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Зайсан ауданы, Зайсан қаласы, Жангельдин көшесі, 100
8-723-40 2-72-11
zsn_ozo@mail.ru
9
«Зырян ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Зырян ауданы, Зырян қаласы, Советская көшесі, 18
8-723-35 6-21-22
zem_zyryan@mail.ru
10
«Катонқарағай ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Катонқарағай ауданы, Үлкен Нарын ауылы, Абылайхан көшесі, 91
8-723-41 2-19-06
ozo_katon@mail.ru
11
«Көкпекті ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Көкпекті ауданы, Көкпекті ауылы, Аухадиев көшесі, 42
8-723-48 2-12-94
zemotd@mail.ru
12
«Күршім ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Күршім ауданы, Күршім ауылы, Бауыржан Момышұлы көшесі, 77
8-723-39 2-15-93
zem_kurchum@mail.ru
13
«Тарбағатай ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Тарбағатай ауданы, Ақсуат ауылы, Абылайхан көшесі, 11
8-723-46 2-24-66
tarb_ray_akimat@mail.ru
14
«Ұлан ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ұлан ауданы, Қасым Қайсенов кенті, 5-үй
8-723-38 2-72-76
ulan_zem@mail.ru
15
«Үржар ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Үржар ауданы,Үржар ауылы, Абылайхан даңғылы, 122
8-722-30 3-34-98
tasaryk75@mail.ru
16
«Шемонаиха ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шемонаиха ауданы, Шемонаиха қаласы, Советская көшесі, 61

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)» (далее - Регламент) используются следующие термины и аббревиатуры:
1) структурно-функциональные единицы - ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы и т.п. (далее – СФЕ);
2) специализированное предприятие - специализированное республиканское государственное предприятие по ведению государственного земельного кадастра Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами;
3) потребитель – физическое или юридическое лицо;
4) уполномоченный орган - структурное подразделение местных исполнительных органов области, района, городов областного, районного значения, осуществляющее функции в области земельных отношений.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 102 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561».
3. Государственная услуга «Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)» (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом и на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через центры обслуживания населения (далее - Центр).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статей 3537 и 43 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) или дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причин отказа в письменном виде.
7. В процессе оказания государственной услуги участвует специализированное предприятие, которое изготавливает акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), по месту нахождения земельного участка.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу және беру» регламентiнде (бұдан әрi - Регламент) келесі терминдер мен аббревиатуралар қолданылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер - уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері және т.с.с. (бұдан әрі- ҚФБ);
2) мамандандырылған кәсіпорын – Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігінің мемлекеттік жер кадастрын жүргізу бойынша мамандандырылған республикалық мемлекеттік кәсіпорын;
3) тұтынушы - жеке немесе заңды тұлға;
4) уәкілетті орган - облыстың, ауданның, облыстық, аудандық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысына және «Мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына толықтыру енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысына сәйкес әзiрлендi.
3. «Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттiк қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) уәкілетті орган және баламалы негізде жер учаскесінің орналасқан жері бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi - Орталық) арқылы көрсетiледi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 3537 және 43-баптарының негізінде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң нәтижесi қағаз тасымалдағышта уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi немесе уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнiң телнұсқасын немесе себебi жазбаша көрсетiлген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты беру болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісіне жер учаскесінің орналасқан жері бойынша уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi жасайтын мамандандырылған кәсіпорын қатысады.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги необходимо обратиться в уполномоченный орган или Центр, адреса которых указаны в приложениях 12 к настоящему Регламенту.
График работы:
1) уполномоченного органа – пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) Центра – шесть рабочих дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, с установленным графиком работы с 9-00 часов до 20-00 часов, без перерыва на обед.
Адреса специализированных предприятий указаны в приложении 3 к настоящему Регламенту.
График работы специализированного предприятия - пять рабочих дней в неделю, начало работы с 9-00 утра до 18-00 вечера, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
9. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги, потребитель может получить по телефонам, указанным в приложениях 1, 2 к настоящему Регламенту.
10. При оказании государственной услуги в уполномоченном органе документы, указанные в пункте 16 настоящего Регламента, проверяются уполномоченным органом и направляются в специализированное предприятие для изготовления акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) или дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) в течение 1 (одного) рабочего дня.
Специализированное предприятие изготавливает, передает акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) в уполномоченный орган в течение 4 (четырех) рабочих дней или дубликат акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) в течение 2 (двух) рабочих дней.
Уполномоченный орган проверяет изготовленный акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) или дубликат акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) в течение 1 (одного) рабочего дня, подписывает руководителем (или исполняющим обязанности руководителя), заверяет гербовой печатью, регистрирует в книге выдачи актов.
Акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) направляется потребителю по месту выдачи расписки.
Выдача акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) осуществляется лично потребителю либо доверенному лицу с предоставлением доверенности на право получения, расписки и документа, удостоверяющего личность потребителя либо доверенного лица.
Потребитель либо его доверенное лицо расписывается в получении в книге регистрации и выдачи актов.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в срок, уполномоченный орган обеспечивает их хранение в течение шести месяцев, после чего передает их в архив специализированного предприятия.
В Центре прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра.
При оказании государственной услуги через Центр инспектор Центра осуществляет проверку полноты документов на соответствие пункту 16 настоящего Регламента, регистрацию в журнале и передачу документов инспектору накопительного отдела.
Инспектор накопительного отдела Центра осуществляет сбор документов, составление реестра и отправку в уполномоченный орган.
Принятые документы проверяются уполномоченным органом и направляются в специализированное предприятие для изготовления акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) или дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) в течение 1 (одного) рабочего дня.
Специализированное предприятие изготавливает, передает акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) в уполномоченный орган в течение 4 (четырех) рабочих дней или дубликат акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) в течение 2 (двух) рабочих дней.
Уполномоченный орган проверяет изготовленный акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) или дубликат акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) в течение 1 (одного) рабочего дня, подписывает руководителем (или исполняющим обязанности руководителя), заверяет гербовой печатью, регистрирует в книге выдачи актов и направляет в Центр для выдачи потребителю.

3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін мекенжайлары осы Регламентке 12 қосымшаларда көрсетiлген уәкілетті органға немесе Орталыққа жүгіну қажет.
Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті органның - демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс - сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін. Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады;
2) Орталықтың - жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты жұмыс күні, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9-00-ден сағат 20-00-ге дейін түскі үзіліссіз көрсетіледі.
Мамандандырылған кәсіпорындардың мекенжайлары осы Регламентке 3 қосымшада көрсетiлген.
Мамандандырылған кәсіпорынның жұмыс кестесі – аптасына бес жұмыс күнi, жұмыстың басталуы таңғы сағат 9-00-ден кешкі 18-00-ге дейiн, түскі үзіліс - сағат 13-00-ден 14-00-ге дейiн.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мәселелері бойынша, оның ішінде мемлекеттiк қызмет көрсетудің барысы туралы ақпаратты тұтынушы осы Регламентке 1, 2 қосымшаларда көрсетiлген телефондар бойынша алуына болады.
10. Мемлекеттік қызметті уәкілетті органда көрсету кезінде осы Регламенттің 16 тармағында көрсетілген құжаттарды уәкілетті орган 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде тексереді және уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi немесе уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнiң телнұсқасын дайындау үшiн мамандандырылған кәсіпорынға жолданады.
Мамандандырылған кәсіпорын 4 (төрт) жұмыс күнi iшiнде уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi немесе 2 (екі) жұмыс күнi iшiнде уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнiң телнұсқасын дайындайды, уәкілетті органға жолдайды.
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына дайындалған актiнi немесе уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнiң телнұсқасын уәкілетті орган 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде тексередi, басшы (немесе басшының мiндетiн атқарушы) қол қояды, елтаңбалы мөрмен растайды, актiнi беру кiтабына тiркейдi.
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына акті тұтынушыға қолхат беру орны бойынша жолданады.
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi беру тұтынушының жеке өзiне не алу құқығына сенiмхатты, қолхатты және тұтынушының, не сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжатты ұсына отырып, сенiм бiлдiрiлген тұлғаға жүзеге асырылады.
Тұтынушы не ол сенiм бiлдiрген тұлға актiнi тiркеу және беру кiтабына алғандығы туралы қол қояды.
Егер тұтынушы құжаттарды алуға мерзiмiнде келмеген жағдайда, уәкілетті орган оларды алты ай бойы сақтауды қамтамасыз етедi, одан кейiн оларды мамандандырылған кәсіпорынның мұрағатына өткiзедi.
Орталықта құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаты және орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ Орталықтың инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
Мемлекеттiк қызмет Орталық арқылы көрсетiлген кезде Орталықтың инспекторы құжаттардың осы Регламенттің 16 тармағына сәйкес толықтығын тексерудi, журналға тiркеудi және құжаттарды жинақтаушы бөлiмнiң инспекторына берудi жүзеге асырады.
Орталықтың жинақтаушы бөлiмiнiң инспекторы құжаттарды жинақтауды, тiзiлiм жасауды және уәкілетті органға жiберудi жүзеге асырады.
Қабылданған құжаттарды уәкілетті орган тексереді және 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi немесе уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнiң телнұсқасын дайындау үшiн мамандандырылған кәсіпорынға жолданады.
Мамандандырылған кәсіпорын 4 (төрт) жұмыс күнi iшiнде уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi немесе 2 (екі) жұмыс күнi iшiнде уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнiң телнұсқасын дайындайды, уәкілетті органға жолдайды.
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына дайындалған актiнi немесе уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнiң телнұсқасын уәкілетті орган 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде тексередi, басшы (немесе басшының мiндетiн атқарушы) қол қояды, елтаңбалы мөрмен растайды, актiнi беру кiтабына тiркейдi және тұтынушыға беру үшiн Орталыққа жолдайды.

11. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги, с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 16 настоящего Регламента, составляет 6 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) - 4 рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
12. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае непредоставления потребителем соответствующих документов.
Оказание государственной услуги может быть приостановлено по следующим основаниям:
1) наличие судебных решений по данному земельному участку, либо наличие уведомления о ведущемся судебном разбирательстве;
2) наличие акта прокурорского надзора, до устранения нарушения норм законодательства;
3) наличие нескольких заявлений в отношении оформления прав на один и тот же участок или при выявлении в процессе оформления прав других пользователей этого земельного участка.
Приостановление оформления прав на земельные участки по судебным решениям и актам прокурорского надзора считается отложенным на срок до выяснения обстоятельств, явившихся основанием для приостановления, а по причине поступления нескольких заявлений - до установления соглашения между сторонами либо до предоставления вступившего в законную силу решения суда.
Сведения о приостановлении оформления прав на земельные участки заносятся в книгу регистрации и учета. Потребителю направляется письменное уведомление с указанием документа, на основании которого приостановлено оформление акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) и сроков приостановления, с указанием последующих действий потребителя для устранения причин приостановления оформления.
13. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление о выдаче акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) и необходимые документы в Центр или уполномоченный орган;
2) инспектор Центра проводит проверку и прием документов, с присвоением штрих-кода, регистрацию заявления и выдает расписку о приеме документов;
3) инспектор накопительного отдела Центра составляет реестр и передает документы в уполномоченный орган. Факт отправки пакета документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи Сканера штрих-кода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;

11. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы осы Регламенттiң 16 тармағында анықталған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi 6 жұмыс күнiн құрайды, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнiң телнұсқасын берген кезде - 4 жұмыс күнi;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде кезекте күтудiң рұқсат берiлген ең ұзақ уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең ұзақ уақыты 30 минуттан аспайды.
12. Тұтынушы тиiстi құжаттарды ұсынбаған жағдайда мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тартылады.
Мемлекеттiк қызмет көрсету мынадай негiздер бойынша тоқтатылуы мүмкін:
1) аталған жер учаскесi бойынша сот шешiмдерiнiң болуы не сот қарауы жүрiп жатқаны туралы хабарламаның болуы;
2) заңнама нормаларының бұзылуы жойылғанға дейiн прокурорлық қадағалау актiсiнiң болуы;
3) бiр учаскеге құқықты ресiмдеуге қатысты бiрнеше өтiнiштiң болуы немесе құқықты ресiмдеу үдерiсiнде осы жер учаскесiнiң басқа да пайдаланушылары анықталған жағдайда.
Жер учаскелерiне құқықтарды ресiмдеудi сот шешiмдерi және прокурорлық қадағалау актiлерi бойынша тоқтата тұру үшiн негiз болып табылған мән-жайлар анықталғанға дейiнгi, ал бiрнеше өтiнiштер түсу себебi бойынша тараптар арасында келiсiм орнатылғанға дейiнгi не заңды күшiне енген сот шешiмi ұсынылғанға дейiнгi мерзiмге кейiнге қалдырылған деп есептеледi.
Жер учаскелерiне құқықтарды ресiмдеудi тоқтата тұру туралы мәлiметтер тiркеу және есепке алу кiтабына енгiзiледi. Тұтынушыға уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi ресiмдеудi тоқтата тұруға негiз болған құжатты және тоқтата тұру мерзiмдерiн көрсете отырып, ресiмдеудi тоқтата тұру себептерiн жою үшiн тұтынушының кейiнгi iс-қимылын көрсете отырып жазбаша хабарлама жолданады.
13. Тұтынушыдан мемлекеттiк қызмет көрсетудi алу үшiн өтiнiш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн берген сәтке дейiнгi мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) тұтынушы уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi беру туралы өтiнiшті және қажетті құжаттарды Орталыққа немесе уәкілетті органға ұсынады;
2) Орталықтың инспекторы штрих-кодты бере отырып құжаттарды тексеруді және қабылдауды, өтінішті тіркеуді жүзеге асырады және құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді;
3) Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы тізілім жасайды және құжаттарды уәкілетті органға жолдайды. Орталықтан құжаттар пакетін уәкілетті органға жіберу дерегі мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде құжаттардың қозғалысын қадағалауға мүмкіндік беретін Сканер штрих-кодтың көмегімен тіркеледі;

4) канцелярия уполномоченного органа принимает документы от потребителя или Центра, проверяет, проводит регистрацию заявления, фиксирует заявление в информационной системе Центра, выдает расписку и передает документы на рассмотрение руководству уполномоченного органа;
5) руководство уполномоченного органа ознакамливается с документами и направляет их начальнику структурного подразделения уполномоченного органа (в уполномоченных органах городов и районов ответственному исполнителю);
6) начальник структурного подразделения уполномоченного органа определяет ответственного исполнителя структурного подразделения уполномоченного органа и передает документы (для уполномоченного органа области);
7) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа подготавливает запрос в специализированное предприятие для изготовления акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) или мотивированный отказ либо письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги и передает руководству уполномоченного органа;
8) руководство уполномоченного органа подписывает запрос в специализированное предприятие или мотивированный отказ либо письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги и передает в канцелярию уполномоченного органа;
9) канцелярия уполномоченного органа регистрирует запрос и направляет в специализированное предприятие или регистрирует мотивированный отказ либо письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги и выдает потребителю;
10) канцелярия специализированного предприятия регистрирует запрос и передает руководству специализированного предприятия на рассмотрение;
11) руководство специализированного предприятия после рассмотрения передает документы в производственный отдел специализированного предприятия;
12) производственный отдел специализированного предприятия изготавливает акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), направляет на подписание руководству специализированного предприятия;
13) руководство специализированного предприятия подписывает акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) и передает в уполномоченный орган;
14) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа проводит экспертизу акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) на соответствие законодательству, и передает акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) руководству уполномоченного органа на подписание.
В случае выявления ошибок и неточности, документы возвращаются в специализированное предприятие для их устранения в тот же день;

4) уәкілетті органның кеңсесі құжаттарды тұтынушыдан немесе Орталықтан қабылдайды, тексереді, өтінішті тіркеуді жүргізеді, өтінішті Орталықтын ақпараттық жүйесінде тіркейді, қолхат беріп, құжаттарды уәкілетті органның басшылығына қарауға тапсырады;
5) уәкілетті органның басшылығы құжаттармен танысып, уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің бастығына (қалалар мен аудандардың уәкілетті органдарында жауапты орындаушыға) жолдайды;
6) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің бастығы уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын белгілейді және құжаттарды тапсырады (облыстың уәкілетті органы үшін);
7) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi дайындау үшін мамандандырылған кәсіпорынға сұрауды немесе мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтату туралы дәлелдi бас тартуды немесе жазбаша хабарламаны әзірлейді және уәкілетті органның басшылығына тапсырады;
8) уәкілетті органның басшылығы мамандандырылған кәсіпорынға сұрауға немесе мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтату туралы дәлелдi бас тартуға немесе жазбаша хабарламаға қол қояды және уәкілетті органның кеңсесіне жолдайды;
9) уәкілетті органның кеңсесі сұрауды тіркейді және мамандандырылған кәсіпорынға жолдайды немесе мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтату туралы дәлелдi бас тартуды немесе жазбаша хабарламаны тіркеп, тұтынушыға жолдайды;
10) мамандандырылған кәсіпорын кеңсесі сұрауды тіркейді және мамандандырылған кәсіпорын басшылығына қарауға тапсырады;
11) мамандандырылған кәсіпорын басшылығы қарағаннан кейін құжаттарды мамандандырылған кәсіпорынның өндірістік бөліміне тапсырады;
12) мамандандырылған кәсіпорынның өндірістік бөлімі уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi дайындайды, мамандандырылған кәсіпорынның басшылығына қол қоюға жолдайды;
13) мамандандырылған кәсіпорын басшылығы уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіге қол қойып, уәкілетті органға жолдайды;
14) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актінің заңнамаға сәйкестігіне сараптама жүргізеді және уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні уәкілетті органның басшылығына қол қоюға тапсырады.
Қателер мен дәлсіздіктер анықталған жағдайда, құжаттар сол күні оларды жою үшін мамандандырылған кәсіпорынға қайтарылады;

15) руководство уполномоченного органа подписывает акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) и передает ответственному исполнителю структурного подразделения уполномоченного органа (в уполномоченных органах городов и районов ответственному исполнителю);
16) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа заверяет акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) гербовой печатью, регистрирует в книге выдачи актов и передает в канцелярию уполномоченного органа;
17) канцелярия уполномоченного органа направляет акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) в Центр, при этом фиксирует в информационной системе Центра или выдает потребителю в случае обращения в уполномоченный орган. При приеме акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) от уполномоченного органа, Центром фиксируются поступившие документы при помощи Сканера штрих-кода;
18) Центр выдает потребителю акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) или мотивированный отказ либо письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги.
14. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе и в Центре составляет 1 (один) сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
15. Входящая корреспонденция (в том числе электронная) регистрируется в приемной уполномоченного органа. Заявителю выдается расписка о приеме документов, с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
16. Для выдачи акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) или дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) необходимо предоставление в уполномоченный орган или Центр следующих документов:
1) при предоставлении государством права временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды):
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), согласно приложению 4 к настоящему Регламенту;
копия выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды);
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
при наличии землеустроительного проекта размещения земельных участков на площадку для отвода под индивидуальное жилищное строительство представляется часть землеустроительного проекта на конкретный земельный участок и материалы по установлению его границ на местности, выдаваемые организацией, выполнившей указанные работы;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица (для юридического лица);
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды);
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица;

15) уәкілетті органның басшылығы уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіге қол қойып, уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысына (қалалар мен аудандардың уәкілетті органдарында жауапты орындаушыға) тапсырады;
16) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні елтаңбалы мөрмен растайды, актiнi беру кiтабына тiркейді және уәкілетті органның кеңсесіне тапсырады;
17) уәкілетті органның кеңсесі уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні Орталыққа жолдайды, бұл ретте Орталықтың ақпараттық жүйесінде тіркейді немесе уәкілетті органға жүгінген жағдайда тұтынушыға тапсырады. Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні уәкілетті органнан қабылдап алу кезінде Орталық түскен құжаттарды Сканер штрих-кодтың көмегімен тіркейді;
18) Орталық тұтынушыға уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні немесе мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтату туралы дәлелдi бас тартуды немесе жазбаша хабарламаны береді.
14. Уәкілетті органда және Орталықта мемлекеттiк қызметті көрсету үшін құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны 1 (бір) қызметкер құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
15 Кіріс (соның ішінде электрондық) хат-хабарлары уәкілетті органның қабылдау бөлімінде тіркеледі. Өтініш берушіге:
1) сұрауды қабылдау күні мен нөмірі;
2) сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны және атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;/
5) мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетілген құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
16. Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi немесе уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнiң телнұсқасын беру үшiн уәкілетті органға немесе Орталыққа мынадай құжаттар ұсыну қажет:
1) уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығын мемлекет берген жағдайда:
осы Регламентке 4 қосымшаға сәйкес уәкілетті органға уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына акт беру туралы өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығын беру туралы шешiмiнен үзiндi көшiрме;
уәкілетті орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
жеке тұрғын үй құрылысына бөлуге арналған алаңда жер учаскелерiн орналастырудың жерге орналастыру жобасы болған жағдайда, көрсетiлген жұмыстарды орындаған ұйым беретiн, нақты жер учаскесiне арналған жерге орналастыру жобасының бiр бөлiгi және оның жергiлiктi жердегi шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдар;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi (заңды тұлға үшін);
уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызметтің төленгенi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не тұтынушының атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;

2) в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), согласно приложению 4 к настоящему Регламенту;
копия выписки из решения местного исполнительного органа об изменении идентификационных характеристик на ранее предоставленный земельный участок на праве временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) и/или иного документа, подтверждающего изменение идентификационных характеристик земельного участка;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица (для юридического лица);
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды);
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица;
3) при выдаче дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды):
заявление в уполномоченный орган на выдачу дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), согласно приложению 4 к настоящему Регламенту;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды);
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица;
экземпляр местной газеты по месту нахождения земельного участка с опубликованным объявлением о признании подлинника акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) недействительным.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
17. Требованием к информационной безопасности является конфиденциальность выдаваемых и принимаемых материалов.
18. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
Группа СФЕ 2:
1) СФЕ 1 - канцелярия уполномоченного органа;
2) СФЕ 2 - руководство уполномоченного органа;
3) СФЕ 3 - начальник структурного подразделения уполномоченного органа;

2) жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамалары өзгерген жағдайда:
осы Регламентке 4 қосымшаға сәйкес уәкілетті органға уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына акті беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына бұрын берiлген жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамаларының өзгеруi туралы шешiмiнен үзiндiнің және/немесе жер учаскесінің сәйкестендiру сипаттамаларының өзгергендiгiн растайтын өзге құжаттың көшiрмесi;
уәкілетті орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi (заңды тұлға үшін);
уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi дайындаған үшiн қызметтің төленгенi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не тұтынушының атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
3) уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнiң телнұсқасын беру кезiнде:
осы Регламентке 4 қосымшаға сәйкес уәкілетті органға уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнiң телнұсқасын беру туралы өтiнiш;
уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнің телнұсқасын дайындаған үшiн қызметтің төленгенi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не тұтынушының атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша жергiлiктi газеттiң уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнiң телнұсқасын жарамсыз деп тану туралы хабарландыру жарияланған данасы.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың телнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.
17. Ақпараттық қауіпсіздік талабы берілетін және қабылданатын материалдардың құпиялығы болып табылады.
18. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мынадай ҚФБ қатысады:
ҚФБ 2 тобы:
1) ҚФБ 1 – уәкілетті органның кеңсесі;
2) ҚБФ 2 – уәкілетті органның басшылығы;
3) ҚБФ 3 – уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің бастығы;

Шемонаихинский район, город Шемонаиха, микрорайон 3, дом 12
8 (72332)
3-41-00
13
Семейский отдел № 1 филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
город Семей, 408 квартал, дом 21
8 (7222)
33-57-97
8 (7222)
33-55-93
14
Семейский отдел № 2 филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
город Семей, улица Найманбаева, 161а
8 (7222)
52-69-29
15
Абайский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Абайский район, село Карауыл, улица Кунанбая, 12
8 (72252)
2-22-64
16
Аягозский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Аягозский район, город Аягоз, улица Актанберды, 28 А/Б
8 (72237)
5-24-32
17
Бескарагайский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Бескарагайский район, село Бескарагай, улица Пушкина, 2а
8 (72236)
9-06-30
18
Бородулихинский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Бородулихинский район, село Бородулиха, улица Молодежная, 25
8 (72351)
2-20-48
19
Жарминский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Жарминский район, село Калбатау, улица Достык, 98
8 (72347)
6-54-00
20
Курчатовский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
город Курчатов, улица Абая, 12
8 (72251)
2-21-66
21
Кокпектинский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Кокпектинский район, село Кокпекты, улица Шериаздана, 38
8 (72348)
2-21-71
22
Урджарский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Урджарский район, село Урджар, проспект Абылайхана, 187
8 (72230)
2-19-85
Приложение 3
к Регламенту оказания
государственной услуги
«Оформление и выдача актов
на право временного возмездного
(долгосрочного, краткосрочного)
землепользования (аренды)»
Перечень специализированных предприятий
№ п/п
Наименование
специализированных
предприятий (филиалы,
отделы, отделения)
Месторасположение,
адрес
Контактный
телефон
1
2
3
4
1
Восточно-Казахстанское дочернее государственное предприятие ГосНПЦзем на праве хозяйственного ведения
город Усть-Каменогорск, улица Ворошилова, 152

Шемонаиха ауданы, Шемонаиха қаласы, 3-шағын аудан, 12-үй
8 (72332) 3-41-00
13
Шығыс Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының № 1 Семей бөлімі
Семей қаласы, 408-квартал,
21-үй
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
14
Шығыс Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының № 2 Семей бөлімі
Семей қаласы, Найманбаев көшесі, 161а
8 (7222) 52-69-29
15
Шығыс Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Абай бөлімі
Абай ауданы, Қарауыл ауылы, Құнанбай көшесі, 12
8 (72252) 2-22-64
16
Шығыс Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Аягөз бөлімі
Аягөз ауданы, Аягөз қаласы, Ақтанберді көшесі, 28 А/Б
8 (72237) 5-24-32
17
Шығыс Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Бесқарағай бөлімі
Бесқарағай ауданы, Бесқарағай ауылы, Пушкин көшесі, 2а
8 (72236) 9-06-30
18
Шығыс Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Бородулиха бөлімі
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Молодежная көшесі, 25
8 (72351) 2-20-48
19
Шығыс Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Жарма бөлімі
Жарма ауданы, Қалбатау ауылы, Достық көшесі, 98
8 (72347) 6-54-00
20
Шығыс Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Курчатов бөлімі
Курчатов қаласы, Абай көшесі, 12
8 (72251) 2-21-66
21
Шығыс Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Көкпекті бөлімі
Көкпекті ауданы, Көкпекті ауылы, Шериаздан көшесі, 38
8 (72348) 2-21-71
22
Шығыс Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Үржар бөлімі
Үржар ауданы, Үржар ауылы, Абылайхан даңғылы, 187
8 (72230) 2-19-85
«Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді)
жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді
ресімдеу және беру» мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне 3 қосымша
Мамандандырылған кәсіпорындардың тізбесі
р/б №
Мамандандырылған кәсіпорындардың
атауы (филиалдары, бөлімдері,
бөлімшелері)
Орналасқан
жері,
мекенжайы
Байланыс
телефоны
1
2
3
4
1
Мемжерғылөнорталығының шаруашылық жүргізу құқығындағы Шығыс Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорны
Өскемен қаласы, Ворошилов көшесі, 152

8 (7232)
22-28-66
2
Усть-Каменогорский филиал Восточно-Казахстанского дочернего государственного предприятия ГосНПЦзем на праве хозяйственного ведения
город Усть-Каменогорск, улица Киевская, 69
8 (7232)
28-95-50
3
Семейский филиал Восточно-Казахстанского дочернего государственного предприятия ГосНПЦзем на праве хозяйственного ведения
город Семей, улица Байтурсынова, 6
8 (7222)
42-23-53
4
Абайский районный земельно-кадастровый филиал Восточно-Казахстанского дочернего государственного предприятия ГосНПЦзем на праве хозяйственного ведения
Абайский район, село Карауыл, улица Кунанбая, 12
8(72252)
9-15-95
5
Аягозское районное земельно-кадастровое бюро - филиал Восточно-Казахстанского дочернего государственного предприятия ГосНПЦзем на праве хозяйственного ведения
Аягозский район, город Аягоз, улица Аканаева, 63
8(72237)
3-00-32
6
Бескарагайский районный земельно-кадастровый филиал Восточно-Казахстанского дочернего государственного предприятия ГосНПЦзем на праве хозяйственного ведения
Бескарагайский район, село Бескарагай, улица Сейфуллина, 146
8(72236)
9-06-61
7
Бородулихинский районный земельно-кадастровый филиал Восточно-Казахстанского дочернего государственного предприятия ГосНПЦзем на праве хозяйственного ведения
Бородулихинский район, село Бородулиха, улица Достык, 227
8(72351)
2-20-37
8
Глубоковское районное земельно-кадастровое бюро-филиал Восточно-Казахстанского дочернего государственного предприятия ГосНПЦзем на праве хозяйственного ведения
Глубоковский район, поселок Глубокое, улица Пирогова, 30
8(72331)
2-37-62
9
Жарминский районный земельно-кадастровый филиал Восточно-Казахстанского дочернего государственного предприятия ГосНПЦзем на праве хозяйственного ведения
Жарминский район, село Калбатау, улица Мусылманкулова, 65
8(72347)
6-55-16
10
Зайсанское районное земельно-кадастровое бюро-филиал Восточно-Казахстанского дочернего государственного предприятия ГосНПЦзем на праве хозяйственного ведения
Зайсанский район, город Зайсан, улица Кондюрина, 3а
8(72340)
2-18-30
11
Зыряновское районное земельно-кадастровое бюро-филиал Восточно-Казахстанского дочернего государственного предприятия ГосНПЦзем на праве хозяйственного ведения
Зыряновский район, город Зыряновск, улица Жаксыбаева, 32
8(72335)
6-20-92
12
Катон-Карагайское районное земельно-кадастровое бюро-филиал Восточно-Казахстанского дочернего государственного предприятия ГосНПЦзем на праве хозяйственного ведения
Катон-Карагайский район, село Улкен Нарын, улица Абылайхана, 92
8(72341)
2-19-03
13
Кокпектинское районное земельно-кадастровое бюро-филиал Восточно-Казахстанского дочернего государственного предприятия ГосНПЦзем на праве хозяйственного ведения
Кокпектинский район, село Самарское, улица Горохова, 58

8 (7232)
22-28-66
2
Мемжерғылөнорталығының шаруашылық жүргізу құқығындағы Шығыс Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорнының Өскемен филиалы
Өскемен қаласы,
Киевская көшесі, 69
8 (7232)
28-95-50
3
Мемжерғылөнорталығының шаруашылық жүргізу құқығындағы Шығыс Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорнының Семей филиалы
Семей қаласы, Байтұрсынов көшесі, 6
8 (7222)
42-23-53
4
Мемжерғылөнорталығының шаруашылық жүргізу құқығындағы Шығыс Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорнының Абай аудандық жер-кадастрлық филиалы
Абай ауданы, Қарауыл ауылы, Құнанбай көшесі, 12
8 (72252)
9-15-95
5
Мемжерғылөнорталығының шаруашылық жүргізу құқығындағы Шығыс Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорнының филиалы – Аягөз аудандық жер-кадастрлық бюросы
Аягөз ауданы, Аягөз қаласы, Ақанаев көшесі, 63
8 (72237)
3-00-32
6
Мемжерғылөнорталығының шаруашылық жүргізу құқығындағы Шығыс Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорнының Бесқарағай аудандық жер-кадастрлық филиалы
Бесқарағай ауданы, Бесқарағай ауылы, Сейфуллин көшесі, 146
8 (72236)
9-06-61
7
Мемжерғылөнорталығының шаруашылық жүргізу құқығындағы Шығыс Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорнының Бородулиха аудандық жер-кадастрлық филиалы
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Достық көшесі, 227
8 (72351)
2-20-37
8
Мемжерғылөнорталығының шаруашылық жүргізу құқығындағы Шығыс Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорнының филиалы – Глубокое аудандық жер-кадастрлық бюросы
Глубокое ауданы, Глубокое кенті, Пирогов көшесі, 30
8 (72331)
2-37-62
9
Мемжерғылөнорталығының шаруашылық жүргізу құқығындағы Шығыс Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорнының Жарма аудандық жер-кадастрлық филиалы
Жарма ауданы, Қалбатау ауылы, Мұсылманқұлов көшесі, 65
8 (72347)
6-55-16
10
Мемжерғылөнорталығының шаруашылық жүргізу құқығындағы Шығыс Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорнының филиалы – Зайсан аудандық жер-кадастрлық бюросы
Зайсан ауданы, Зайсан қаласы, Кондюрин көшесі, 3а
8 (72340)
2-18-30
11
Мемжерғылөнорталығының шаруашылық жүргізу құқығындағы Шығыс Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорнының филиалы – Зырян аудандық жер-кадастрлық бюросы
Зырян ауданы, Зырян қаласы, Жақсыбаев көшесі, 32
8 (72335)
6-20-92
12
Мемжерғылөнорталығының шаруашылық жүргізу құқығындағы Шығыс Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорнының филиалы – Катонқарағай аудандық жер-кадастрлық бюросы
Катонқарағай ауданы, Үлкен Нарын ауылы, Абылайхан көшесі, 92
8 (72341)
2-19-03
13
Мемжерғылөнорталығының шаруашылық жүргізу құқығындағы Шығыс Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорнының филиалы – Көкпекті аудандық жер-кадастрлық бюросы
Көкпекті ауданы, Самар ауылы, Горохов көшесі, 58

8(72333)
2-51-43
14
Курчумское районное земельно-кадастровое бюро-филиал Восточно-Казахстанского дочернего государственного предприятия ГосНПЦзем на праве хозяйственного ведения
Курчумский район, село Курчум, улица Ибежанова, 94
8(72339)
2-11-00
15
Тарбагатайское районное земельно-кадастровое бюро-филиал Восточно-Казахстанского дочернего государственного предприятия ГосНПЦзем на праве хозяйственного ведения
Тарбагатайский район, село Аксуат, улица Кобекова, 19
8(72346)
2-23-64
16
Уланское районное земельно-кадастровое бюро-филиал Восточно-Казахстанского дочернего государственного предприятия ГосНПЦзем на праве хозяйственного ведения
Уланский район, поселок Касыма Кайсенова, дом 5

8 (72333)
2-51-43
14
Мемжерғылөнорталығының шаруашылық жүргізу құқығындағы Шығыс Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорнының филиалы – Күршім аудандық жер-кадастрлық бюросы
Күршім ауданы, Күршім ауылы, Ибежанов көшесі, 94
8 (72339)
2-11-00
15
Мемжерғылөнорталығының шаруашылық жүргізу құқығындағы Шығыс Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорнының филиалы – Тарбағатай аудандық жер-кадастрлық бюросы
Тарбағатай ауданы, Ақсуат ауылы, Көбеков көшесі, 19
8 (72346)
2-23-64
16
Мемжерғылөнорталығының шаруашылық жүргізу құқығындағы Шығыс Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорнының филиалы – Ұлан аудандық жер-кадастрлық бюросы
Ұлан ауданы, Қасым Қайсенов кенті, 5-үй

8(72338)
2-78-49
17
Урджарское районное земельно-кадастровое бюро-филиал Восточно-Казахстанского дочернего государственного предприятия ГосНПЦзем на праве хозяйственного ведения
Урджарский район, село Урджар, проспект Абылайхана, 142
8(72230)
3-52-56
18
Шемонаихинское районное земельно-кадастровое бюро-филиал Восточно-Казахстанского дочернего государственного предприятия ГосНПЦзем на праве хозяйственного ведения
Шемонаихинский район, город Шемонаиха, улица Советская, 62

8 (72338)
2-78-49
17
Мемжерғылөнорталығының шаруашылық жүргізу құқығындағы Шығыс Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорнының филиалы – Үржар аудандық жер-кадастрлық бюросы
Үржар ауданы, Үржар ауылы, Абылайхан даңғылы, 142
8 (72230)
3-52-56
18
Мемжерғылөнорталығының шаруашылық жүргізу құқығындағы Шығыс Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорнының филиалы – Шемонаиха аудандық жер-кадастрлық бюросы
Шемонаиха ауданы, Шемонаиха қаласы, Советская көшесі, 62

8(72332)
3-17-86
19
Риддерское городское земельно-кадастровое бюро-филиал Восточно-Казахстанского дочернего государственного предприятия ГосНПЦзем на праве хозяйственного ведения
город Риддер, улица Тохтарова, 6
8(72336)
4-28-15
Приложение 4
к Регламенту оказания
государственной услуги
«Оформление и выдача актов
на право временного возмездного
(долгосрочного, краткосрочного)
землепользования (аренды)»
Начальнику уполномоченного органа
по земельным отношениям
_________________________________
(наименование уполномоченного органа)
_________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от ______________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица
_________________________________
либо полное наименование
_________________________________
юридического лица)
_________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего
_________________________________
личность физического лица, или документ
_________________________________
юридического лица, контактный телефон, адрес)
Заявление
о выдаче акта на право временного возмездного
(долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)
Прошу выдать акт (дубликат акта) на право временного
возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования
(аренды), на земельный участок, расположенный по
__________________________________________________________
(адрес (место нахождения) земельного участка)
предоставленный __________________________________________
(целевое назначение земельного участка)
Дата _____________ Заявитель _____________________________
(фамилия, имя, отчество физического
_____________________________
лица или представителя
_____________________________
юридического лица, подпись)
Приложение 5
к Регламенту оказания
государственной услуги
«Оформление и выдача актов
на право временного возмездного
долгосрочного, краткосрочного)
землепользования (аренды)»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
СФЕ 8
СФЕ 9
СФЕ 1
СФЕ 2
3
Наименование действия
(процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверяет и принимает документы от потребителя с присвоением штрих-кода, регистрирует заявление и выдает расписку потребителю о приеме документов
Составляет реестр и направляет документы в уполномоченный орган
Проверяет и принимает документы от потребителя или от Центра, фиксирует в информационной системе Центра, регистрирует заявление и выдает расписку о приеме документов
Ознакамливается с документами и направляет их начальнику структурного подразделения уполномоченного органа
4
Форма завершения (данные,
документ, организационно-распорядительное решение)
Передача принятых документов инспектору накопительного отдела Центра
Передача документов в уполномоченный орган
Передача руководству уполномоченного органа
для наложения резолюции
Передача документов
начальнику структурного подразделения уполномоченного органа (в уполномоченных органах городов и районов ответственному исполнителю)
5
Сроки исполнения
30 минут
в течение 1 рабочего дня
30 минут
30 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
СФЕ 3
СФЕ 4
СФЕ 2
СФЕ 1
СФЕ 5
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Определяет ответственного исполнителя структурного подразделения уполномоченного органа
Подготавливает запрос в специализированное предприятие для изготовления акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) или мотивированный отказ либо письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги
Подписывает документ
Регистрирует документ
Регистрирует запрос поступивший от уполномоченного органа
4
Форма завершения (данные,документ, организационно-распорядительное решение)
Передача документов ответственному исполнителю структурного подразделения уполномоченного органа (для уполномоченного органа области)
Передача запроса в специализированное предприятие или мотивированного отказа либо письменного уведомления о приостановлении оказания государственной услуги руководству уполномоченного органа
Передача подписанного документа в канцелярию уполномоченного органа
Передача запроса в специализированное предприятие или мотивированного отказа либо письменного уведомления о приостановлении оказания государственной услуги в Центр или потребителю
Передача документов руководству специализированного предприятия для наложения резолюции
5
Сроки исполнения
15 минут
1 день
30 минут
30 минут
30 минут
6
Номер следующего действия
6
7
8
9
10
1
№ действия (хода, потока работ)
10
11
12
13
2
Наименование СФЕ
СФЕ 6
СФЕ 7
СФЕ 6
СФЕ 4
3
Наименование действия
(процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакамливается с документами и направляет их в производственный отдел специализированного предприятия
Изготавливает акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)
Подписывает документ
Проводит экспертизу акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) на соответствие законодательству
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача документов в производственный отдел специализированного предприятия
Передача изготовленного документа руководству специализированного предприятия
Передача подписанного документа в уполномоченный орган
Передача акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) руководству уполномоченного органа на подписание
5
Сроки исполнения
30 минут
3 дня
30 минут
1 день
6
Номер следующего действия
11
12
13
14
1
№ действия
(хода, потока
работ)
14
15
16
17
2
Наименование СФЕ
СФЕ 2
СФЕ 4
СФЕ 1
СФЕ 8
3
Наименование действия
(процесса, процедуры, операции) и их описание
Подписывает документ
Заверяет акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) гербовой печатью и регистрирует в книге выдачи актов
Выдает документ потребителю, или передает в Центр, при этом фиксирует в информационной системе Центра
Фиксирует поступившие документы в информационной системе Центра
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача подписанного документа ответственному исполнителю структурного подразделения уполномоченного органа (в уполномоченных органах городов и районов ответственному исполнителю)
Передача документа в канцелярию уполномоченного органа
Выдача документа потребителю или передача в Центр
Выдача акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) или мотивированного отказа либо письменного уведомления о приостановлении оказания государственной услуги потребителю
5
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
30 минут
30 минут
6
Номер следующего действия
15
16
17
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ 8
СФЕ 9
СФЕ 1
СФЕ 2
Действие 1.
Проверка и прием документов от потребителя с присвоением штрих-кода, регистрация заявления и выдача расписки потребителю о приеме документов, передача принятых документов инспектору накопительного отдела Центра (30 минут)
Действие 2.
Составление реестра и передача документов в уполномоченный орган (в течение 1 рабочего дня)
Действие 3.
Проверка и прием документов от потребителя или от Центра, фиксирование в информационной системе Центра, выдача расписки, регистрация заявления и передача документов руководству уполномоченного органа (30 минут)
Действие 4.
Ознакомление и передача документов начальнику структурного подразделения уполномоченного органа
(в уполномоченных органах городов и районов ответственному исполнителю) (30 минут)
продолжение таблицы:
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ 3
СФЕ 4
СФЕ 2
СФЕ 1
СФЕ 5
Действие 5.
Определение ответственного исполнителя структурного подразделения уполномоченного органа (для уполномоченного органа области) (15 минут)
Действие 6.
Подготовление запроса в специализированное предприятие для изготовления акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), передача руководству уполномоченного органа (1 день)
Действие 7.
Подписание документа и передача в канцелярию уполномоченного органа
(30 минут)
Действие 8.
Регистрация документа и передача в специализированное предприятие (30 минут)
Действие 9.
Регистрация запроса от уполномоченного органа и передача руководству специализированного предприятия для наложения резолюции (30 минут)
продолжение таблицы:
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ 6
СФЕ 7
СФЕ 6
СФЕ 4
Действие 10.
Ознакомление с документами и передача их в производственный отдел специализированного предприятия (30 минут)
Действие 11.
Изготовление акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), передача руководству специализированного предприятия (3 дня)
Действие 12.
Подписание документа и передача в уполномоченный орган (30 минут)
Действие 13.
Проведение экспертизы акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) на соответствие законодательству, передача руководству уполномоченного органа (1 день)
продолжение таблицы:
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ 2
СФЕ 4
СФЕ 1
СФЕ 8
Действие 14.
Подписание документа и передача ответственному исполнителю структурного подразделения уполномоченного органа (в уполномоченных органах городов и районов ответственному исполнителю) (30 минут)
Действие 15.
Заверение акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) гербовой печатью и регистрация в книге выдачи актов, передача в канцелярию уполномоченного органа
(30 минут)
Действие 16.
Выдача документа потребителю или передача в Центр, при этом фиксирует в информационной системе Центра
(30 минут)
Действие 17.
Фиксирование поступивших документов в информационной системе Центра, выдача акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) потребителю (30 минут)
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ) или расширения
СФЕ 8
СФЕ 9
СФЕ 1
СФЕ 2
Действие 1.
Проверка и прием документов от потребителя с присвоением штрих-кода, регистрация заявления и выдача расписки потребителю о приеме документов, передача принятых документов инспектору накопительного отдела Центра
(30 минут)
Действие 2.
Составление реестра и передача документов в уполномоченный орган
(в течение 1 рабочего дня)
Действие 3.
Проверка и прием документов от потребителя или от Центра, фиксирование в информационной системе Центра, выдача расписки потребителю о приеме документов, регистрация заявления и передача документов руководству уполномоченного органа
(30 минут)
Действие 4.
Ознакомление и передача документов начальнику структурного подразделения уполномоченного органа (в уполномоченных органах городов и районов ответственному исполнителю)
(30 минут)
продолжение таблицы:
Альтернативный процесс (ход, поток работ) или расширения
СФЕ 3
СФЕ 4
СФЕ 2
СФЕ 1
СФЕ 8
Действие 5.
Определение ответственного исполнителя структурного подразделения уполномоченного органа (для уполномоченного органа области) (15 минут)
Действие 6.
Подготовление мотивированного отказа либо письменного уведомления о приостановлении оказания государственной услуги и передача руководству уполномоченного органа
(1 день)
Действие 7.
Подписание документа и передача в канцелярию уполномоченного органа (30 минут)
Действие 8.
Регистрация документа, выдача потребителя или передача в Центр, при этом фиксирует в информационной системе Центра (30 минут)
Действие 9.
Фиксирование поступивших документов в информационной системе Центра и выдача мотивированного отказа либо письменного уведомления о приостановлении оказания государственной услуги потребителю (30 минут)
Приложение 6
к Регламенту оказания
государственной услуги
«Оформление и выдача актов
на право временного возмездного
(долгосрочного, краткосрочного)
землепользования (аренды)»
Процесс по оформлению и выдаче актов на право
временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного)
землепользования (аренды)
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 27 июня 2012 года № 146
Регламент государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право временного
безвозмездного землепользования»

8 (72332)
3-17-86
19
Мемжерғылөнорталығының шаруашылық жүргізу құқығындағы Шығыс Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорнының филиалы – Риддер қалалық жер-кадастрлық бюросы
Риддер қаласы, Тоқтаров көшесі, 6
8 (72336)
4-28-15
«Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді)
жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді
ресімдеу және беру» мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне 4 қосымша
__________________________
(уәкiлеттi органның атауы)
жер қатынастары бойынша уәкiлеттi органның бастығы
__________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
__________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты
__________________________
не заңды тұлғаның толық атауы)
__________________________
(жеке тұлғаның жеке басын
__________________________
куәландыратын құжаттың немесе
__________________________
заңды тұлға құжаттың деректемелерi,
__________________________
байланыс телефоны,мекенжайы)
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану
(жалдау) құқығына акт беру туралы өтініш
__________________________________________ берілген,
(жер учаскесінің нысаналы мақсаты)
__________________________________________ бойынша
(жер учаскесінің (орналасқан жері) мекенжайы)
орналасқан жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына акт (актінің телнұсқасын) беруіңізді сұраймын.
Күні __________  Өтініш беруші_______________
(жеке тұлғаның немесе заңды
________________
тұлғаның өкілінің тегі,
___________________
аты, әкесінің аты, қолы)
«Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді)
жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді
ресімдеу және беру» мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне 5 қосымша
1-кесте. КФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстың барысы, ағыны)
1
Әрекеттің №
(жұмыстың
барысы,
ағымы)
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
ҚФБ 8
ҚФБ 9
ҚФБ 1
ҚФБ 2
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Штрих-кодты бере отырып құжаттарды тексереді және тұтынушыдан қабылдайды, өтінішті тіркейді және тұтынушыға құжаттарды қабылдағаны жөнінде қолхат береді
Тізілім жасайды және құжаттарды уәкілетті органға жолдайды
Құжаттарды тексереді және тұтынушыдан немесе Орталықтан қабылдайды, Орталықтың ақпараттық жүйесінде тіркейді, өтінішті тіркеп тұтынушыға құжаттарды қабылдағаны жөнінде қолхат береді
Құжаттармен танысып оларды уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің бастығына жолдайды
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкім ету шешімі)
Қабылданған құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторына тапсыру
Құжаттарды уәкілетті органға тапсыру
Бұрыштама қою үшін уәкілетті органның басшылығына тапсыру
Құжаттарды уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің бастығына (қалалар мен аудандардың уәкілетті органдарында жауапты орындаушыға) тапсыру
5
Орындалу мерзімдері
30 минут
1 жұмыс күннің ішінде
30 минут
30 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
1
Әрекеттің №
(жұмыстың
барысы,
ағымы)
5
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
ҚФБ 3
ҚФБ 4
ҚФБ 2
ҚФБ 1
ҚФБ 5
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын белгілейді
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні дайындау үшін мамандандырылған кәсіпорынға сұрауды немесе мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтату туралы дәлелдi бас тартуды немесе жазбаша хабарламаны әзірлейді
Құжатқа қол қояды
Құжатты тіркейді
Уәкілетті органнан түскен сұрауды тіркейді
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкім ету шешімі)
Уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысына тапсыру (облыстың уәкілетті органы
үшін)
Сұрауды мамандандырылған кәсіпорынға немесе мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтату туралы дәлелдi бас тартуды немесе жазбаша хабарламаны уәкілетті органның басшылығына тапсыру
Қол қойылған құжатты уәкілетті органның кеңсесіне тапсыру
Сұрауды мамандандырылған кәсіпорынға немесе мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтату туралы дәлелдi бас тартуды немесе жазбаша хабарламаны Орталыққа немесе тұтынушыға тапсыру
Бұрыштама қою үшін құжатты мамандандырылған кәсіпорынның басшылығына тапсыру
5
Орындалу мерзімдері
15 минут
1 күн
30 минут
30 минут
30 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
6
7
8
9
10
1
Әрекеттің №
(жұмыстың барысы,
ағымы)
10
11
12
13
2
ҚФБ атауы
ҚФБ 6
ҚФБ 7
ҚФБ 6
ҚФБ 4
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттармен танысып оларды мамандандырылған кәсіпорынның өндірістік бөліміне жолдайды
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні дайындайды
Құжатқа қол қояды
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актінің заңнамаға сәйкестігіне сараптама жүргізеді
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкім ету шешімі)
Құжаттарды мамандандырылған кәсіпорынның өндірістік бөліміне тапсыру
Дайындалған құжатты мамандандырылған кәсіпорынның басшылығына тапсыру
Қол қойылған құжатты уәкілетті органға тапсыру
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні уәкілетті органның басшылығына тапсыру
5
Орындалу мерзімдері
30 минут
3 күн
30 минут
1 күн
6
Келесі әрекеттің нөмірі
11
12
13
14
1
Әрекеттің №
(жұмыстың
барысы,
ағымы)
14
15
16
17
2
ҚФБ атауы
ҚФБ 2
ҚФБ 4
ҚФБ 1
ҚФБ 8
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжатқа қол қояды
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні елтаңбалы мөрмен растап, актiнi беру кiтабына тiркейді
Орталықтың ақпараттық жүйесінде тіркеп, құжатты тұтынушыға береді немесе Орталыққа жолдайды
Түскен құжаттарды Орталықтың ақпараттық жүйесінде тіркейді
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкім ету шешімі)
Қол қойылған құжатты уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысына (қалалар мен аудандардың уәкілетті органдарында жауапты орындаушыға) тапсыру
Құжатты уәкілетті органның кеңсесіне тапсыру
Құжатты тұтынушыға беру немесе Орталыққа тапсыру
Тұтынушыға уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні немесе мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтату туралы дәлелдi бас тартуды немесе жазбаша хабарламаны беру
5
Орындалу мерзімдері
30 минут
30 минут
30 минут
30 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
15
16
17
2-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Негізгі үдеріс
Негiзгi үдерiс (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 8
ҚФБ 9
ҚФБ 1
ҚФБ 2
№ 1 әрекет.
Штрих-кодты бере отырып құжаттарды тексеру және тұтынушыдан қабылдау, өтінішті тіркеу және құжаттарды қабылдағаны жөнінде тұтынушыға қолхат беру, қабылданған құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторына тапсыру (30 минут)
№ 2 әрекет.
Тізілім жасау және құжаттар-ды уәкілетті органға тапсыру
(1 жұмыс күні iшiнде)
№ 3 әрекет.
Құжаттарды тұтынушыдан немесе Орталықтан қабылдау және тексеру, өтінішті Орталықтың ақпараттық жүйесінде тіркеу, тұтынушыға құжаттарды қабылдағаны жөнінде қолхат беру, өтінішті тіркеу және құжаттарды уәкілетті органның басшылығына тапсыру (30 минут)
№ 4 әрекет.
Құжаттармен танысу және уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің бастығына (қалалар мен аудандардың уәкілетті органдарында жауапты орындаушыға) тапсыру (30 минут)
кестенің жалғасы:
Негiзгi үдерiс (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 3
ҚФБ 4
ҚФБ 2
ҚФБ 1
ҚФБ 5
№ 5 әрекет.
Уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын белгілеу (облыстың уәкілетті органы үшін) (15 минут)
№ 6 әрекет.
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні дайындау үшін мамандандырылған кәсіпорынға сұрауды дайындау, уәкілетті органның басшылығына тапсыру (1 күн)
№ 7 әрекет.
Құжатқа қол қою және уәкілетті органның кеңсесіне тапсыру (30 минут)
№ 8 әрекет.
Құжатты тіркеу және мамандандырылған кәсіпорынға тапсыру (30 минут)
№ 9 әрекет.
Уәкілетті органнан түскен сұрауды тіркеу және бұрыштама қою үшін мамандандырылған кәсіпорынның басшылығына тапсыру (30 минут)
кестенің жалғасы:
Негiзгi үдерiс (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 6
ҚФБ 7
ҚФБ 6
ҚФБ 4
№ 10 әрекет.
Құжаттармен танысу және оларды мамандандырылған кәсіпорынның өндірістік бөліміне тапсыру (30 минут)
№ 11 әрекет.
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні дайындау, мамандандырылған кәсіпорынның басшылығына тапсыру (3 күн)
№ 12 әрекет.
Құжатқа қол қою және уәкілетті органға тапсыру (30 минут)
№ 13 әрекет.
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актінің заңнамаға сәйкестігіне сараптама жүргізу, уәкілетті органның басшылығына тапсыру (1 күн)
кестенің жалғасы:
Негiзгi үдерiс (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 2
ҚФБ 4
ҚФБ 1
ҚФБ 8
№ 14 әрекет.
Құжатқа қол қою және уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысына тапсыру (қалалар мен аудандардың уәкілетті органдарында жауапты орындаушыға) (30 минут)
№ 15 әрекет.
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні елтаңбалы мөрмен растау және актiнi беру кiтабына тiркеу, уәкілетті органның кеңсесіне тапсыру (30 минут)
№ 16 әрекет.
Орталықтың ақпараттық жүйесінде тіркей отырып, құжатты тұтынушыға беру немесе Орталыққа тапсыру (30 минут)
№ 17 әрекет.
Түскен құжаттарды Орталықтың акпараттық жүйесінде тіркеу, тұтынушыға уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні беру (30 минут)
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдерiс (жұмыстың барысы, ағыны) немесе кеңейту
ҚФБ 8
ҚФБ 9
ҚФБ 1
ҚФБ 2
№ 1 әрекет.
Штрих-кодты бере отырып құжаттарды тексеру және тұтынушыдан қабылдау, өтінішті тіркеу және құжаттарды қабылдағаны жөнінде тұтынушыға қолхат беру, қабылданған құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторына тапсыру (30 минут)
№ 2 әрекет.
Тізілім жасау және құжаттарды уәкілетті органға тапсыру (1 жұмыс күні iшiнде)
№ 3 әрекет.
Құжаттарды тұтынушыдан немесе Орталықтан қабылдау және тексеру, өтінішті Орталықтың ақпараттық жүйесінде тіркеу, тұтынушыға құжаттарды қабылдағаны жөнінде қолхат беру, өтінішті тіркеу және құжаттарды уәкілетті органның басшылығына тапсыру (30 минут)
№ 4 әрекет.
Құжаттармен танысу және уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің бастығына (қалалар мен аудандардың уәкілетті органдарында жауапты орындаушыға) тапсыру (30 минут)
кестенің жалғасы:
Баламалы үдерiс (жұмыстың барысы, ағыны) немесе кеңейту
ҚФБ 3
ҚФБ 4
ҚФБ 2
ҚФБ 1
ҚФБ 8
№ 5 әрекет.
Уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын белгілеу (облыстың уәкілетті органы үшін) (15 минут)
№ 6 әрекет.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтату туралы дәлелдi бас тартуды немесе жазбаша хабарламаны дайындау және уәкілетті органның басшылығына тапсыру (1 күн)
№ 7 әрекет.
Құжатқа қол қою және уәкілетті органның кеңсесіне тапсыру (30 минут)
№ 8 әрекет.
Құжатты тіркеу, Орталықтың ақпараттық жүйесінде тіркей отырып, тұтынушыға беру немесе Орталыққа тапсыру (30 минут)
№ 9 әрекет.
Түскен құжаттарды Орталықтың акпараттық жүйесінде тіркеу және мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтату туралы дәлелдi бас тартуды немесе жазбаша хабарламаны тұтынушыға беру (30 минут)
«Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа
мерзімді) жер пайдалану (жалдау)
құқығына актілерді ресімдеу және беру»
мемлекеттік қызметін көрсету
регламентіне 6 қосымша
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану
(жалдау) құқығына актілерді беру және ресімдеу үдерісі
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 27 маусымдағы
№ 146 қаулысымен бекітілген
«Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілер ресімдеу
және беру» мемлекеттік қызметінің регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования» (далее - Регламент) используются следующие термины и аббревиатуры:
1) структурно-функциональные единицы - ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы и т.п. (далее – СФЕ);
2) специализированное предприятие - специализированное республиканское государственное предприятие по ведению государственного земельного кадастра Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами;
3) потребитель – физическое или юридическое лицо;
4) уполномоченный орган - структурное подразделение местных исполнительных органов области, района, городов областного, районного значения, осуществляющее функции в области земельных отношений.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 102 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561».
3. Государственная услуга «Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования» (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом и на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через центры обслуживания населения (далее - Центр).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статей 3536 и 43 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на право временного безвозмездного землепользования или дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования, или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причин отказа в письменном виде.
7. В процессе оказания государственной услуги участвует специализированное предприятие, которое изготавливает акт на право временного безвозмездного землепользования, по месту нахождения земельного участка.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілер ресімдеу және беру» регламентiнде (бұдан әрi - Регламент) келесі терминдер мен аббревиатуралар қолданылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер - уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері және т.с.с. (бұдан әрі- ҚФБ);
2) мамандандырылған кәсіпорын – Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігінің мемлекеттік жер кадастрын жүргізу бойынша мамандандырылған республикалық мемлекеттік кәсіпорын;
3) тұтынушы - жеке немесе заңды тұлға;
4) уәкілетті орган - облыстың, ауданның, облыстық, аудандық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысына және «Мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына толықтыру енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысына сәйкес әзiрлендi.
3. «Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттiк қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) уәкілетті орган және баламалы негізде жер учаскесінің орналасқан жері бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi - Орталық) арқылы көрсетiледi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 3536 және 43-баптарының негізінде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң нәтижесi қағаз тасымалдағышта уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi немесе уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын немесе себебi жазбаша көрсетiлген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты беру болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісіне жер учаскесінің орналасқан жері бойынша уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi жасайтын мамандандырылған кәсіпорын қатысады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар

8. Для получения государственной услуги необходимо обратиться в уполномоченный орган или Центр, адреса которых указаны в приложениях 12 к настоящему Регламенту.
График работы:
1) уполномоченного органа – пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) Центра – шесть рабочих дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, с установленным графиком работы с 9-00 часов до 20-00 часов, без перерыва на обед.
Адреса специализированных предприятий указаны в приложении 3 к настоящему Регламенту.
График работы специализированного предприятия - пять рабочих дней в неделю, начало работы с 9-00 утра до 18-00 вечера, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
9. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги, потребитель может получить по телефонам, указанным в приложениях 1, 2 к настоящему Регламенту.
10. При оказании государственной услуги в уполномоченном органе документы, указанные в пункте 16 настоящего Регламента, проверяются уполномоченным органом и направляются в специализированное предприятие для изготовления акта на право временного безвозмездного землепользования или дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования в течение 1 (одного) рабочего дня.
Специализированное предприятие изготавливает, передает акт на право временного безвозмездного землепользования в уполномоченный орган в течение 4 (четырех) рабочих дней или дубликат акта на право временного безвозмездного землепользования в течение 2 (двух) рабочих дней.
Уполномоченный орган проверяет изготовленный акт на право временного безвозмездного землепользования или дубликат акта на право временного безвозмездного землепользования в течение 1 (одного) рабочего дня, подписывает руководителем (или исполняющим обязанности руководителя), заверяет гербовой печатью, регистрирует в книге выдачи актов.
Акт на право временного безвозмездного землепользования направляется потребителю по месту выдачи расписки.
Выдача акта на право временного безвозмездного землепользования осуществляется лично потребителю либо доверенному лицу с предоставлением доверенности на право получения, расписки и документа, удостоверяющего личность потребителя либо доверенного лица.
Потребитель либо его доверенное лицо расписывается в получении в книге регистрации и выдачи актов.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в срок, уполномоченный орган обеспечивает их хранение в течение шести месяцев, после чего передает их в архив специализированного предприятия.
В Центре прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра.
При оказании государственной услуги через Центр инспектор Центра осуществляет проверку полноты документов на соответствие пункту 16 настоящего Регламента, регистрацию в журнале и передачу документов инспектору накопительного отдела.
Инспектор накопительного отдела Центра осуществляет сбор документов, составление реестра и отправку в уполномоченный орган.
Принятые документы проверяются уполномоченным органом и направляются в специализированное предприятие для изготовления акта на право временного безвозмездного землепользования или дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования в течение 1 (одного) рабочего дня.
Специализированное предприятие изготавливает, передает акт на право временного безвозмездного землепользования в уполномоченный орган в течение 4 (четырех) рабочих дней или дубликат акта на право временного безвозмездного землепользования в течение 2 (двух) рабочих дней.
Уполномоченный орган проверяет изготовленный акт на право временного безвозмездного землепользования или дубликат акта на право временного безвозмездного землепользования в течение 1 (одного) рабочего дня, подписывает руководителем (или исполняющим обязанности руководителя), заверяет гербовой печатью, регистрирует в книге выдачи актов и направляет в Центр для выдачи потребителю.

8. Мемлекеттік қызметті алу үшін мекенжайлары осы Регламентке 12 қосымшаларда көрсетiлген уәкілетті органға немесе Орталыққа жүгіну қажет.
Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті органның - демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс - сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін. Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады;
2) Орталықтың - жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты жұмыс күні, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9-00-ден сағат 20-00-ге дейін түскі үзіліссіз көрсетіледі.
Мамандандырылған кәсіпорындардың мекенжайлары осы Регламентке 3 қосымшада көрсетiлген.
Мамандандырылған кәсіпорынның жұмыс кестесі – аптасына бес жұмыс күнi, жұмыстың басталуы таңғы сағат 9-00-ден кешкі 18-00-ге дейiн, түскі үзіліс - сағат 13-00-ден 14-00-ге дейiн.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мәселелері бойынша, оның ішінде мемлекеттiк қызмет көрсетудің барысы туралы ақпаратты тұтынушы осы Регламентке 1, 2 қосымшаларда көрсетiлген телефондар бойынша алуына болады.
10. Мемлекеттік қызметті уәкілетті органда көрсету кезінде осы Регламенттің 16 тармағында көрсетілген құжаттарды уәкілетті орган 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде тексереді және уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi немесе уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын дайындау үшiн мамандандырылған кәсіпорынға жолданады.
Мамандандырылған кәсіпорын 4 (төрт) жұмыс күнi iшiнде уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi немесе 2 (екі) жұмыс күнi iшiнде уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын дайындайды, уәкілетті органға жолдайды.
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына дайындалған актiнi немесе уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын уәкілетті орган 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде тексередi, басшы (немесе басшының мiндетiн атқарушы) қол қояды, елтаңбалы мөрмен растайды, актiнi беру кiтабына тiркейдi.
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акті тұтынушыға қолхат беру орны бойынша жолданады.
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi беру тұтынушының жеке өзiне не алу құқығына сенiмхатты, қолхатты және тұтынушының, не сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжатты ұсына отырып, сенiм бiлдiрiлген тұлғаға жүзеге асырылады.
Тұтынушы не ол сенiм бiлдiрген тұлға актiнi тiркеу және беру кiтабына алғандығы туралы қол қояды.
Егер тұтынушы құжаттарды алуға мерзiмiнде келмеген жағдайда, уәкілетті орган оларды алты ай бойы сақтауды қамтамасыз етедi, одан кейiн оларды мамандандырылған кәсіпорынның мұрағатына өткiзедi.
Орталықта құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаты және орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ Орталықтың инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
Мемлекеттiк қызмет Орталық арқылы көрсетiлген кезде Орталықтың инспекторы құжаттардың осы Регламенттің 16 тармағына сәйкес толықтығын тексерудi, журналға тiркеудi және құжаттарды жинақтаушы бөлiмнiң инспекторына берудi жүзеге асырады.
Орталықтың жинақтаушы бөлiмiнiң инспекторы құжаттарды жинақтауды, тiзiлiм жасауды және уәкілетті органға жiберудi жүзеге асырады.
Қабылданған құжаттарды уәкілетті орган тексереді және 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi немесе уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын дайындау үшiн мамандандырылған кәсіпорынға жолданады.
Мамандандырылған кәсіпорын 4 (төрт) жұмыс күнi iшiнде уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi немесе 2 (екі) жұмыс күнi iшiнде уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын дайындайды, уәкілетті органға жолдайды.
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына дайындалған актiнi немесе уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын уәкілетті орган 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде тексередi, басшы (немесе басшының мiндетiн атқарушы) қол қояды, елтаңбалы мөрмен растайды, актiнi беру кiтабына тiркейдi және тұтынушыға беру үшiн Орталыққа жолдайды.

11. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги, с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 16 настоящего Регламента, составляет 6 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования - 4 рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
12. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае непредоставления потребителем соответствующих документов.
Оказание государственной услуги может быть приостановлено по следующим основаниям:
1) наличие судебных решений по данному земельному участку, либо наличие уведомления о ведущемся судебном разбирательстве;
2) наличие акта прокурорского надзора, до устранения нарушения норм законодательства;
3) наличие нескольких заявлений в отношении оформления прав на один и тот же участок или при выявлении в процессе оформления прав других пользователей этого земельного участка.
Приостановление оформления прав на земельные участки по судебным решениям и актам прокурорского надзора считается отложенным на срок до выяснения обстоятельств, явившихся основанием для приостановления, а по причине поступления нескольких заявлений - до установления соглашения между сторонами либо до предоставления вступившего в законную силу решения суда.
Сведения о приостановлении оформления прав на земельные участки заносятся в книгу регистрации и учета. Потребителю направляется письменное уведомление с указанием документа, на основании которого приостановлено оформление акта на право временного безвозмездного землепользования и сроков приостановления, с указанием последующих действий потребителя для устранения причин приостановления оформления.
13. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление о выдаче акта на право временного безвозмездного землепользования и необходимые документы в Центр или уполномоченный орган;
2) инспектор Центра проводит проверку и прием документов, с присвоением штрих-кода, регистрацию заявления и выдает расписку о приеме документов;
3) инспектор накопительного отдела Центра составляет реестр и передает документы в уполномоченный орган. Факт отправки пакета документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи Сканера штрих-кода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;

11. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы осы Регламенттiң 16 тармағында анықталған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi 6 жұмыс күнiн құрайды, уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын берген кезде - 4 жұмыс күнi;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде кезекте күтудiң рұқсат берiлген ең ұзақ уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең ұзақ уақыты 30 минуттан аспайды.
12. Тұтынушы тиiстi құжаттарды ұсынбаған жағдайда мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тартылады.
Мемлекеттiк қызмет көрсету мынадай негiздер бойынша тоқтатылуы мүмкін:
1) аталған жер учаскесi бойынша сот шешiмдерiнiң болуы не сот қарауы жүрiп жатқаны туралы хабарламаның болуы;
2) заңнама нормаларының бұзылуы жойылғанға дейiн прокурорлық қадағалау актiсiнiң болуы;
3) бiр учаскеге құқықты ресiмдеуге қатысты бiрнеше өтiнiштiң болуы немесе құқықты ресiмдеу үдерiсiнде осы жер учаскесiнiң басқа да пайдаланушылары анықталған жағдайда.
Жер учаскелерiне құқықтарды ресiмдеудi сот шешiмдерi және прокурорлық қадағалау актiлерi бойынша тоқтата тұру үшiн негiз болып табылған мән-жайлар анықталғанға дейiнгi, ал бiрнеше өтiнiштер түсу себебi бойынша тараптар арасында келiсiм орнатылғанға дейiнгi не заңды күшiне енген сот шешiмi ұсынылғанға дейiнгi мерзiмге кейiнге қалдырылған деп есептеледi.
Жер учаскелерiне құқықтарды ресiмдеудi тоқтата тұру туралы мәлiметтер тiркеу және есепке алу кiтабына енгiзiледi. Тұтынушыға уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi ресiмдеудi тоқтата тұруға негiз болған құжатты және тоқтата тұру мерзiмдерiн көрсете отырып, ресiмдеудi тоқтата тұру себептерiн жою үшiн тұтынушының кейiнгi iс-қимылын көрсете отырып жазбаша хабарлама жолданады.
13. Тұтынушыдан мемлекеттiк қызмет көрсетудi алу үшiн өтiнiш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн берген сәтке дейiнгi мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) тұтынушы уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi беру туралы өтiнiшті және қажетті құжаттарды Орталыққа немесе уәкілетті органға ұсынады;
2) Орталықтың инспекторы штрих-кодты бере отырып құжаттарды тексеруді және қабылдауды, өтінішті тіркеуді жүзеге асырады және құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді;
3) Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы тізілім жасайды және құжаттарды уәкілетті органға жолдайды. Орталықтан құжаттар пакетін уәкілетті органға жіберу дерегі мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде құжаттардың қозғалысын қадағалауға мүмкіндік беретін Сканер штрих-кодтың көмегімен тіркеледі;

4) канцелярия уполномоченного органа принимает документы от потребителя или Центра, проверяет, проводит регистрацию заявления, фиксирует заявление в информационной системе Центра, выдает расписку и передает документы на рассмотрение руководству уполномоченного органа;
5) руководство уполномоченного органа ознакамливается с документами и направляет их начальнику структурного подразделения уполномоченного органа (в уполномоченных органах городов и районов ответственному исполнителю);
6) начальник структурного подразделения уполномоченного органа определяет ответственного исполнителя структурного подразделения уполномоченного органа и передает документы (для уполномоченного органа области);
7) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа подготавливает запрос в специализированное предприятие для изготовления акта на право временного безвозмездного землепользования или мотивированный отказ либо письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги и передает руководству уполномоченного органа;
8) руководство уполномоченного органа подписывает запрос в специализированное предприятие или мотивированный отказ либо письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги и передает в канцелярию уполномоченного органа;
9) канцелярия уполномоченного органа регистрирует запрос и направляет в специализированное предприятие или регистрирует мотивированный отказ либо письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги и выдает потребителю;
10) канцелярия специализированного предприятия регистрирует запрос и передает руководству специализированного предприятия на рассмотрение;
11) руководство специализированного предприятия после рассмотрения передает документы в производственный отдел специализированного предприятия;
12) производственный отдел специализированного предприятия изготавливает акт на право временного безвозмездного землепользования, направляет на подписание руководству специализированного предприятия;
13) руководство специализированного предприятия подписывает акт на право временного безвозмездного землепользования и передает в уполномоченный орган;
14) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа проводит экспертизу акта на право временного безвозмездного землепользования на соответствие законодательству, и передает акт на право временного безвозмездного землепользования руководству уполномоченного органа на подписание.
В случае выявления ошибок и неточности документы возвращаются в специализированное предприятие для их устранения в тот же день;

4) уәкілетті органның кеңсесі құжаттарды тұтынушыдан немесе Орталықтан қабылдайды, тексереді, өтінішті тіркеуді жүргізеді, өтінішті Орталықтын ақпараттық жүйесінде тіркейді, қолхат беріп, құжаттарды уәкілетті органның басшылығына қарауға тапсырады;
5) уәкілетті органның басшылығы құжаттармен танысып, уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің бастығына (қалалар мен аудандардың уәкілетті органдарында жауапты орындаушыға) жолдайды;
6) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің бастығы уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын белгілейді және құжаттарды тапсырады (облыстың уәкілетті органы үшін);
7) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi дайындау үшін мамандандырылған кәсіпорынға сұрауды немесе мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтату туралы дәлелдi бас тартуды немесе жазбаша хабарламаны әзірлейді және уәкілетті органның басшылығына тапсырады;
8) уәкілетті органның басшылығы мамандандырылған кәсіпорынға сұрауға немесе мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтату туралы дәлелдi бас тартуға немесе жазбаша хабарламаға қол қояды және уәкілетті органның кеңсесіне жолдайды;
9) уәкілетті органның кеңсесі сұрауды тіркейді және мамандандырылған кәсіпорынға жолдайды немесе мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтату туралы дәлелдi бас тартуды немесе жазбаша хабарламаны тіркеп, тұтынушыға жолдайды;
10) мамандандырылған кәсіпорын кеңсесі сұрауды тіркейді және мамандандырылған кәсіпорын басшылығына қарауға тапсырады;
11) мамандандырылған кәсіпорын басшылығы қарағаннан кейін құжаттарды мамандандырылған кәсіпорынның өндірістік бөліміне тапсырады;
12) мамандандырылған кәсіпорынның өндірістік бөлімі уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi дайындайды, мамандандырылған кәсіпорынның басшылығына қол қоюға жолдайды;
13) мамандандырылған кәсіпорын басшылығы уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіге қол қойып, уәкілетті органға жолдайды;
14) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актінің заңнамаға сәйкестігіне сараптама жүргізеді және уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні уәкілетті органның басшылығына қол қоюға тапсырады.
Қателер мен дәлсіздіктер анықталған жағдайда, құжаттар сол күні оларды жою үшін мамандандырылған кәсіпорынға қайтарылады;

15) руководство уполномоченного органа подписывает акт на право временного безвозмездного землепользования и передает ответственному исполнителю структурного подразделения уполномоченного органа (в уполномоченных органах городов и районов ответственному исполнителю);
16) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа заверяет акт на право временного безвозмездного землепользования гербовой печатью, регистрирует в книге выдачи актов и передает в канцелярию уполномоченного органа;
17) канцелярия уполномоченного органа направляет акт на право временного безвозмездного землепользования в Центр, при этом фиксирует в информационной системе Центра или выдает потребителю в случае обращения в уполномоченный орган. При приеме акта на право временного безвозмездного землепользования от уполномоченного органа, Центром фиксируются поступившие документы при помощи Сканера штрих-кода;
18) Центр выдает потребителю акт на право временного безвозмездного землепользования или мотивированный отказ либо письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги.
14. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе и в Центре составляет 1 (один) сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
15. Входящая корреспонденция (в том числе электронная) регистрируется в приемной уполномоченного органа. Заявителю выдается расписка о приеме документов, с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
16. Для выдачи акта на право временного безвозмездного землепользования или дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования необходимо предоставление в уполномоченный орган или Центр следующих документов:
1) при предоставлении государством права временного безвозмездного землепользования:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право временного безвозмездного землепользования, согласно приложению 4 к настоящему Регламенту;
копия выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права временного безвозмездного землепользования;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица (для юридического лица);
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право временного безвозмездного землепользования;
копия документа, удостоверяющего полномочия представителя;
копия документа, удостоверяющего личность лица, которому предоставлено право временного безвозмездного землепользования, либо копия доверенности от лица которому предоставлено право временного безвозмездного землепользования, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица;

15) уәкілетті органның басшылығы уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіге қол қойып, уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысына (қалалар мен аудандардың уәкілетті органдарында жауапты орындаушыға) тапсырады;
16) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні елтаңбалы мөрмен растайды, актiнi беру кiтабына тiркейді және уәкілетті органның кеңсесіне тапсырады;
17) уәкілетті органның кеңсесі уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні Орталыққа жолдайды, бұл ретте Орталықтың ақпараттық жүйесінде тіркейді немесе уәкілетті органға жүгінген жағдайда тұтынушыға тапсырады. Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні уәкілетті органнан қабылдап алу кезінде Орталық түскен құжаттарды Сканер штрих-кодтың көмегімен тіркейді;
18) Орталық тұтынушыға уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні немесе мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтату туралы дәлелдi бас тартуды немесе жазбаша хабарламаны береді.
14. Уәкілетті органда және Орталықта мемлекеттiк қызметті көрсету үшін құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны 1 (бір) қызметкер құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
15. Кіріс (соның ішінде электрондық) хат-хабарлары уәкілетті органның қабылдау бөлімінде тіркеледі. Өтініш берушіге:
1) сұрауды қабылдау күні мен нөмірі;
2) сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны және атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетілген құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
16. Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi немесе уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын беру үшiн уәкілетті органға немесе Орталыққа мынадай құжаттар ұсыну қажет:
1) уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын мемлекет берген жағдайда:
осы Регламентке 4 қосымшаға сәйкес уәкілетті органға уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акт беру туралы өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беру туралы шешiмiнен үзiндi көшiрме;
уәкілетті орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi (заңды тұлға үшін);
уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызметтің төленгенi туралы құжат (түбiртек);
өкiлдiң өкiлеттiгiн куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не тұтынушының атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;

2) в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право временного безвозмездного землепользования, согласно приложению 4 к настоящему Регламенту или в произвольной форме;
копия выписки из решения местного исполнительного органа об изменении идентификационных характеристик на ранее предоставленный земельный участок на праве временного безвозмездного землепользования и/или иного документа, подтверждающего изменение идентификационных характеристик земельного участка;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица (для юридического лица);
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право временного безвозмездного землепользования;
копия документа, удостоверяющего полномочия представителя;
копия документа, удостоверяющего личность лица, которому предоставлено право временного безвозмездного землепользования, либо копия доверенности от лица, которому предоставлено право временного безвозмездного землепользования, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица;
3) при выдаче дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования:
заявление в уполномоченный орган на выдачу дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования, согласно приложению 4 к настоящему Регламенту;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования;
копия документа, удостоверяющего полномочия представителя;
копия документа, удостоверяющего личность лица, которому предоставлено право временного безвозмездного землепользования, либо копия доверенности от лица которому предоставлено право временного безвозмездного землепользования, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица;
экземпляр местной газеты по месту нахождения земельного участка с опубликованным объявлением о признании подлинника акта на право временного безвозмездного землепользования недействительным.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
17. Требованием к информационной безопасности является конфиденциальность выдаваемых и принимаемых материалов.
18. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
Группа СФЕ 2:
1) СФЕ 1 - канцелярия уполномоченного органа;

2) жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамалары өзгерген жағдайда:
осы Регламентке 4 қосымшаға сәйкес немесе еркін түрде уәкілетті органға уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акті беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына бұрын берiлген жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамаларының өзгеруi туралы шешiмiнен үзiндiнің және/немесе жер учаскесінің сәйкестендiру сипаттамаларының өзгергендiгiн растайтын өзге құжаттың көшiрмесi;
уәкілетті орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi (заңды тұлға үшін);
уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi дайындаған үшiн қызметтің төленгенi туралы құжат (түбiртек);
өкiлдiң өкiлеттiгiн куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не тұтынушының атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
3) уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын беру кезiнде:
осы Регламентке 4 қосымшаға сәйкес уәкілетті органға уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын беру туралы өтiнiш;
уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнің телнұсқасын дайындаған үшiн қызметтің төленгенi туралы құжат (түбiртек);
өкiлдiң өкiлеттiгiн куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не тұтынушының атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша жергiлiктi газеттiң уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын жарамсыз деп тану туралы хабарландыру жарияланған данасы.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың телнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.
17. Ақпараттық қауіпсіздік талабы берілетін және қабылданатын материалдардың құпиялығы болып табылады.
18. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мынадай ҚФБ қатысады:
ҚФБ 2 тобы:
1) ҚФБ 1 – уәкілетті органның кеңсесі;