Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 28 декабря 2012 года № 337. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 28 января 2013 года N 2849. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12 августа 2013 года № 212
Сноска. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.08.2013 № 212.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», постановлениями Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении Реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», от 31 августа 2012 года № 1128 «Об утверждении стандартов государственных услуг «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан», «Выдача архитектурно-планировочного задания», «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность», «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков» и внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1036 «Об утверждении стандартов государственных услуг» и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745», от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» и от 15 октября 2012 года № 1311 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере религиозной деятельности» Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Восточно-Казахстанской области»;
2) регламент государственной услуги «Выдача архитектурно-планировочного задания»;
3) регламент государственной услуги «Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности».

Мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 28 желтоқсандағы N 337 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 28 қаңтарда N 2849 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 12 тамыздағы N 212 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.08.2013 N 212 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745, «Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру», «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру», «Іздестіру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензиялардың телнұсқасын беру», «Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияларға телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтыру енгізу туралы» 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 және «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы» 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1128, «Діни қызмет саласында мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 қазандағы № 1311 қаулыларына сәйкес, Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Шығыс Қазақстан облысының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Б. Сапарбаев
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 28 декабря 2012 года № 337
Регламент государственной услуги
«Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости
на территории Восточно-Казахстанской области»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Восточно-Казахстанской области» (далее – государственная услуга) оказывается структурным подразделением соответствующих местных исполнительных органов, осуществляющих функции в сфере архитектуры и градостроительства городов областного значения, районов (далее – уполномоченный орган) через центры обслуживания населения (далее – центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 21-2) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», стандарта государственной услуги «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1128, в рамках ведения и наполнения информационной системы «Адресный регистр».
4. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки по изменению, присвоению, упразднению, уточнению адресов объекта недвижимости, с указанием регистрационного кода адреса на бумажном носителе, согласно приложению 3 к настоящему регламенту либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
5. Государственная услуга оказывается юридическим и физическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Для получения государственной услуги необходимо обратиться в уполномоченный орган или в центр, адреса и контактные данные которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
7. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.
В центре государственная услуга оказывается ежедневно, за исключением воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, а в филиалах и представительствах центра в рабочие дни с 9.00 до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.

2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Б. Сапарбаев
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 337 қаулысымен
бекітілген
«Шығыс Қазақстан облысының аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мекенжайлары осы регламентке 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген, сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстық маңызы бар қалалардың, аудандардың тиісті жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшелері (бұдан әрі – уәкілетті орган) Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы 1-тармағының 21-2) тармақшасының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1128 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде, «Мекенжай тіркелімі» ақпараттық жүйесін жүргізу және толықтыру шеңберінде жүзеге асырылады.
4. Осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіште мекенжайдың тіркеу коды көрсетілген жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайы туралы анықтама беру не қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызметті алу үшін, мекенжайлары мен байланыс деректері осы регламенттің 1 және 2 қосымшаларында көрсетілген уәкілетті органға немесе орталыққа жүгіну қажет.
7. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Орталықта мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз, ал орталықтың филиалдарында және өкілдіктерінде жұмыс күндері сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін көрсетіледі.

8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается:
1) на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства по адресу: www.ads.gov.kz, в разделе «Государственные услуги»;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях уполномоченного органа и центров согласно приложениям 1 и 2 к настоящему регламенту.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра «электронного правительства» 1414.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 14 настоящего регламента:
в течение 3 (трех) (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) рабочих дней – при уточнении адреса объекта недвижимости;
в течение 7 (семи) (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) рабочих дней – при присвоении, изменении или упразднении адреса объекта недвижимости, с выездом на место нахождения объекта недвижимости и с обязательной регистрацией его в информационной системе «Адресный регистр» (далее – ИСАР) с указанием регистрационного кода адреса;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди заявителя при сдаче документов - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги - не более 20 минут.
10. Центром будет отказано в приеме документов, в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента.
При отказе в приеме документов работником центра заявителю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Уполномоченный орган при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из центра, указанных в пункте 14 настоящего регламента, в течение 3 (трех) рабочих дней (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) после получения пакета документов возвращает их в центр с письменным обоснованием причин возврата.
После получения пакета документов центр информирует получателя государственной услуги в течение одного рабочего дня и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине возврата.
В случае отказа, должностное лицо уполномоченного органа или сотрудник центра информирует получателя государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине отказа.

8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат:
1) www.ads.gov.kz мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық icтерi агенттiгiнің интернет-ресурсындағы «Мемлекеттік қызметтер» деген бөлімде;
2) www.con.gov.kz мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының интернет-ресурсында;
3) осы регламентке 1 және 2-қосымшаларға сәйкес уәкілетті органның және Орталықтардың үй-жайларында орналасқан ресми ақпарат көздерінде және стенділерде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпаратты «электрондық үкіметтің» call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметінің 1414 телефоны бойынша алуға да болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі:
1) осы регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттарды берген сәттен бастап:
3 (үш) жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) – жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау кезінде;
7 (жеті) жұмыс күн ішінде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) – жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жеріне бару және мекенжайдың тіркеу кодын көрсетіп, оны «Мекенжай тіркелімі» ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі –МТ АЖ) міндетті тіркей отырып, жылжымайтын мүлік объектісіне нөмір беру, оны өзгерту немесе жою кезінде жүргізіледі;
2) құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызметті алушы осы регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін ұсынбаған жағдайда, орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Орталықтың қызметкері құжатты қабылдаудан бас тартқан кезде өтініш берушіге жетпей тұрған құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Уәкілетті орган орталықтан түскен, осы регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттарды ресімдеуде қателер анықтаған жағдайда құжаттардың пакетін алғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) оларды қайтарудың себебін жазбаша негіздей отырып, орталыққа қайтарады.
Құжаттар пакетiн алғаннан кейiн орталық бiр жұмыс күнi iшiнде мемлекеттік қызметті алушыны хабардар етедi және уәкiлеттi органның қайтару себебi туралы жазбаша негiздеме ұсынады.
Бас тартқан жағдайда мемлекеттік қызметті алушыға 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарланады және уәкілетті органның бас тартуы туралы жазбаша негіздеме береді.

11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения документов от получателя государственной услуги до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги предъявляет документы сотруднику центра;
2) при соответствии документов, центр направляет их в уполномоченный орган;
3) начальник уполномоченного органа отписывает документы соответствующему специалисту уполномоченного органа;
4) специалист уполномоченного органа рассматривает предъявленные получателем государственной услуги документы;
5) при присвоении, изменении или упразднении адреса объекта недвижимости специалист отдела осуществляет выезд на место нахождения объекта недвижимости с обязательной регистрацией его в ИСАР;
6) специалист уполномоченного органа готовит запрашиваемую справку установленного образца или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
7) начальник уполномоченного органа проверяет подготовленную справку или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, подписывает ее;
8) подписанная справка или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги направляется в центр;
9) выдача сотрудником центра получателю государственной услуги справки по определению адреса объекта недвижимости или мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в центре и уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов осуществляется по принципу «одного окна» посредством «безбарьерного обслуживания», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях, а также указываются фамилия, имя, отчество и должность сотрудника центра.
14. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги предоставляет:
для уточнения адреса объекта недвижимости:
1) заявление в произвольной форме;
2) копии свидетельства о регистрации, регистрационного номера налогоплательщика (для юридических лиц);
3) правоустанавливающий документ на объект недвижимости, зарегистрированный в соответствии с действующим законодательством; оригинал доверенности от собственника (в случае подачи заявления представителем);
4) удостоверение личности получателя государственной услуги (уполномоченный получатель государственной услуги - физического лица).
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанные электронной цифровой подписью;
для присвоения, изменения и упразднения адреса объекта недвижимости:

11. Мемлекеттік қызметті алушыдан құжаттарды алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы орталықтың қызметкеріне құжаттарын ұсынады;
2) тиісті құжаттарды орталық арқылы уәкілетті органға жібереді;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды уәкілетті органның тиісті маманына жөнелтеді;
4) уәкілетті органның маманы мемлекеттік қызметті алушы ұсынған құжаттарды қарайды;
5) жылжымайтын мүлік объектісіне мекенжай беру, оны өзгерту немесе жою кезінде бөлім маманы, оны МТ АЖ-де міндетті тіркей отырып, жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жеріне баруы жүзеге асырады;
6) уәкілетті органның маманы белгіленген үлгідегі сұралған анықтаманы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды;
7) уәкілетті органның бастығы дайындалған анықтаманы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тексеріп, оған қол қояды;
8) қол қойылған анықтама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап орталыққа жіберіледі;
9) орталықтың қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін орталықта және уәкілетті органда құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны – бір қызметкерді құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде іс-әрекеттер
(өзара әрекет) тәртібінің сипаттамасы
13. Құжаттарды қабылдау «жалғыз терезе» қағидаты бойынша «кедергісіз қызмет көрсету» арқылы жүзеге асырылады, онда мақсаты және атқаратын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
14. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттік қызметті алушы:
жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау үшін:
1) еркін нысандағы өтініш;
2) тіркеу туралы куәліктің, салық төлеушінің тіркеу нөмірінің (заңды тұлғалар үшін) көшірмелері;
3) қолданыстағы заңнамаға сәйкес тіркелген жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін құжат, меншік иесінен сенімхаттың түпнұсқасы (өтінішті өкіл берген жағдайда);
4) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжат (мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлғаның уәкілетті өтініш алушысы).
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын мәліметтерді уәкілетті орган өз бетімен тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден Халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады;
жылжымайтын мүлік объектісіне мекенжай беру, оны өзгерту және жою үшін:

1) заявление в произвольной форме;
2) копию постановления акимата (проектирование, строительство);
3) копию технического паспорта на объект недвижимости;
4) генеральный план земельного участка гаражного кооператива (садоводческого товарищества), согласованный архитектором населенного пункта, с указанием порядковых номеров и номера блока (для гаражей и дач);
5) справку от председателя кооператива о подтверждении членства с приложением списка членов кооператива (для гаражей и дач), заключение из архива центра недвижимости (при необходимости);
6) акт сноса объекта недвижимости (при необходимости);
7) доверенность, нотариально-удостоверенную при представлении интересов потребителя третьим лицом;
8) удостоверение личности получателя государственной услуги (уполномоченный получатель государственной услуги - физического лица);
9) правоустанавливающий документ на объект недвижимости, зарегистрированный в соответствии с действующим законодательством.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров в форме электронных документов, подписанные электронной цифровой подписью.
При приемке пакета документов сотрудник центра сверяет подлинность копии с оригиналом и возвращает оригинал заявителю.
15. Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактные телефоны;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактные телефоны.
При соответствии документов центром направляется заявление с прилагаемыми документами в уполномоченный орган.
Доставка в уполномоченный орган и обратно центром осуществляется не менее 2-х раз в день приема данных заявлений.
Исполненные документы из уполномоченного органа должны поступать в центр за день до истечения срока выдачи указанного в расписке.
16. Выдача получателю государственной услуги готовой справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Восточно-Казахстанской области осуществляется сотрудником центра посредством «окон» на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, центр обеспечивает их хранение в течение 1 (одного) месяца.

1) еркін нысандағы өтініш;
2) әкімдік қаулысының шешімінің көшірмесі (жобалау, құрылыс);
3) жылжымайтын мүлік объектісіне техникалық паспортының көшірмесі;
4) блоктың (гараждар және саяжайлар үшін) реттік нөмірі мен нөмірін көрсете отырып, елді мекеннің сәулетшісімен келісілген гараж кооперативі (бау-бақша серіктестігі) жер учаскесінің бас жоспары;
5) кооператив (гараждар және саяжайлар үшін) мүшелерінің тізімін қоса беріп, мүшелігін растау туралы кооператив төрағасының анықтамасы, жылжымайтын мүлік орталығы мұрағатынан (қажет болған жағдайда) қорытынды;
6) жылжымайтын мүлік объектісін бұзу актісі (қажет болған жағдайда);
7) тұтынушының мүддесін үшінші тұлға білдірген кезде нотариалды куәландырылған сенімхат;
8) тұтынушының жеке куәлігі (мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлғаның уәкілетті алушысы);
9) қолданыстағы заңнамаға сәйкес тіркелген жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін құжат.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын мәліметтерді уәкілетті орган өз бетімен тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден Халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталық қызметкерi құжаттар пакетiн қабылдау кезiнде көшiрменiң түпнұсқаға сәйкестiгiн салыстырып тексереді және түпнұсқаны өтiнiш берушiге қайтарады.
15. Мемлекеттік қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
1) өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні, уақыты мен орны;
5) уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және оның байланыс телефоны;
6) өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіледі.
Құжаттар сәйкес келген кезде орталық қоса берілген құжаттармен бірге өтінішті уәкілетті органға жібереді.
Орталық уәкілетті органға құжаттарды жеткізуді және одан кері алуды осы өтініштер қабылданған күні кемінде 2 рет жүзеге асырады.
Уәкілетті органнан орындалған құжаттар қолхатта көрсетілген мерзімнің аяқталуына бір күн қалғанда орталыққа түсуге тиіс.
16. Мемлекеттік қызметті алушыға Шығыс Қазақстан облысы аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде дайын анықтаманы беруді «терезелер» арқылы қолхатта көрсетілген мерзім негізінде орталықтың қызметкері жүзеге асырады.
Егер мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды алуға мерзімінде келмеген жағдайда, орталық оларды 1 (бір) ай сақтауды қамтамасыз етеді.

17. Предоставляемые получателями государственной услуги сведения являются конфиденциальными, за исключением случаев, предусматривающих предоставление сведений уполномоченным органом, в порядке, установленным действующим законодательством Республики Казахстан.
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) сотрудник центра;
2) руководитель уполномоченного органа;
3) специалист уполномоченного органа.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 4 к настоящему регламенту.
20. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 5 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
21. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги, в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача справки по определению адреса
объектов недвижимости на территории
Восточно-Казахстанской области»
Перечень уполномоченных органов,
оказывающих государственную услугу
№ п/п
Наименование уполномоченного органа
Адрес
телефон
1
ГУ «Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Абайского района»
Абайский район, село Караул, улица Кунанбая, 14
8(72252)-9-22-70
2
ГУ «Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Аягозского района»
Аягозский район, город Аягоз, улица Б. Момышулы, 62
8(72237)-3-33-13
3
ГУ «Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Бескарагайского района»
Бескарагайский район, село Бескарагай, улица Пушкина, 2а
8 (72236)-9-15-16
4
ГУ «Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Бородулихинского района»
Бородулихинский район, село Бородулиха, улица Независимости, 69
8(72351)-2-14-76
5
ГУ «Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Глубоковского района»
Глубоковский район, поселок Глубокое, улица Поповича, 11 «а»
8(72331)-2-34-38
6
ГУ «Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Жарминского района»
Жарминский район, село Калбатау, улица Касилева, 11
8 (72347)-6-57-96
7
ГУ «Отдел архитектуры и градостроительства Зайсанского района»
Зайсанский район, город Зайсан, улица Малдыбаева, 53-а
8 (72340)-2-11-65
8
ГУ «Отдел архитектуры и градостроительства Зыряновского района
Зыряновский район, город Зырян, улица Совета, 18

17. Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген, уәкілетті органмен қарастырылатын мәліметтерді ұсыну тәртібін қоспағанда, мемлекеттік қызметті алушы ұсынған мәліметтері құпия болып табылады.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) орталықтың қызметкері;
2) уәкілетті органның басшысы;
3) уәкілетті органның маманы.
19. Әр ҚФБ-нің іс әрекетінің (рәсімдерінің) нақты орындалу мерзімі және әкімшілік қарым-қатынастары (рәсімдері) мен мәтіндік кестелік сипаттар тізбегі осы регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық тізбегі мен ҚФБ-нің арасындағы өзара қарым-қатынастарды бейнелейтін сызбалар осы регламенттің 5-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
21. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
«Шығыс Қазақстан облысының аумағында
жылжымайтын мүлік объектілерінің
мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсететін уәкілетті органдардың тізбесі
Р/с №
Уәкілетті органның атауы
Орналасқан мекенжай
Байланыс деректері
1
«Абай ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі» ММ
Абай ауданы, Қарауыл ауылы, Құнанбай көшесі, 14
8 (72252) 9-22-70
2
«Аягөз ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі» ММ
Аягөз ауданы, Аягөз қаласы, Ақанаев көшесі
8 (72237) 3-33-13
3
«Бесқарағай ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі» ММ
Бесқарағай ауданы, Бесқарағай ауылы, Пушкин көшесі, 2а
8 (72236) 9-15-16
4
«Бородулиха ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі» ММ
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Независимость көшесі, 69
8 (72351) 2-14-76
5
«Глубокое ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі» ММ
Глубокое ауданы, Глубокое кенті, Попович көшесі, 11 «а»
8 (72331) 2-34-38
6
«Жарма ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі» ММ
Жарма ауданы, Қалбатау ауылы, Касилев көшесі, 11
8 (72347) 6-57-96
7
«Зайсан ауданының сәулет және қала құрылысы бөлімі» ММ
Зайсан ауданы, Зайсан қаласы, Малдыбаев көшесі, 53-а
8 (72340) 2-11-00
8
«Зырян ауданының сәулет және қала құрылысы бөлімі» ММ
Зырян ауданы, Зырян қаласы, Совет көшесі, 18

8 (72335)-6-37-32
9
ГУ «Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Катон-Карагайского района»
Катон-Карагайский район, село Улкен Нарын, улица Абылайхана, 114-11
8(72341)-2-23-62
10
ГУ «Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Кокпектинского района»
Кокпектинский район, село Кокпекты, улица Фахрутдинова 44 «а»
8(72348)-2-17-02,
8(72348)-2-16-06
11
ГУ «Отдел архитектуры, градостроительства и строительства г. Курчатов»
город Курчатов, улица Независимости, 4
8(72251)-2-58-24
12
ГУ «Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Курчумского района»
Курчумский район, село Курчум, улица Ибежанова, 23
8(72339)-2-21-00
13
ГУ «Отдел архитектуры, градостроительства и строительства г. Риддер»
город Риддер, улица Кунаева, 40
8 (72336)-4-42-29
14
ГУ «Отдел архитектуры и градостроительства г. Семей»
город Семей, улица Достоевского, 110
8 (7222) 56-12-58
15
ГУ «Отдел архитектуры и градостроительства Тарбагатайского района»
Тарбагатайский район, село Аксуат, улица Абылайхана, 16
8(72346)-2-24-93
16
ГУ «Отдел архитектуры и градостроительства Уланского района»
Уланский район, поселок Касым Кайсенова, 1
8 (72338)-2-78-14
17
ГУ «Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Урджарского района»
Урджарский район, село Урджар, проспект Абылайхана, 122
8 (72230)-3-35-19
18
ГУ «Отдел архитектуры и градостроительства г. Усть-Каменогорска»
город Усть-Каменогорск, улица Кирова, 33
8 (7232) 26-24-48
19
ГУ «Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Шемонаихинского района»
Шемонаихинский район, город Шемонаиха, улица Советская, 59
8 (72332)-3-39-22,
8 (72332)-3-32-03
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача справки по определению адреса
объектов недвижимости на территории
Восточно-Казахстанской области»
Перечень центров обслуживания населения
Восточно-Казахстанской области
№ п/п
Наименование центров
(филиалы, отделы, отделения)
Адрес
месторасположения
Контактные
данные
1
Филиал Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
г. Усть-Каменогорск
ул. Белинского, 37 а
8 (7232) 78-42-90
8 (7232) 22-48-03
2
Усть-Каменогорский отдел № 1 филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
г. Усть-Каменогорск,
пр. Сатпаева, 20/1
8 (7232) 60-39-22
3
Усть-Каменогорский отдел № 2 филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
г. Усть-Каменогорск,
ул. Казахстан, 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
4
Глубоковский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Глубоковский район,
п. Глубокое, ул. Поповича, 22

8 (72335) 6-37-32
9
«Катонқарағай ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі» ММ
Катонқарағай, Үлкен Нарын ауылы, Абылайхан көшесі, 114-11
8(72341) 2-23-62
10
«Көкпекті ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі» ММ
Көкпекті ауданы, Көкпекті ауылы, Фахрутдинов көшесі, 44, «а»
8 (72348) 2-17-02,
8 (72348) 2-16-06
11
«Курчатов қаласының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі» ММ
Курчатов қаласы, Независимость көшесі, 4
8 (72251) 2-58-24
12
«Күршім ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі» ММ
Күршім ауданы, Күршім ауылы, Ибежанов көшесі, 23
8 (72339) 2-21-00
13
«Риддер қаласының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі» ММ
Риддер қаласы, Қонаев көшесі, 40
8 (72336) 4-42-29
14
«Семей қаласының сәулет және қала құрылысы бөлімі» ММ
Семей қаласы, Достоевский көшесі, 110
8 (7222) 56-12-58
15
«Тарбағатай ауданының сәулет және қала құрылысы бөлімі» ММ
Тарбағатай ауданы, Ақсуат ауылы, Абылайхан көшесі, 16
8(72346) 2-24-93
16
«Ұлан ауданының сәулет және қала құрылысы бөлімі» ММ
Ұлан ауданы, Қасым Қайсенов кенті, 1
8 (72338) 2-78-14
17
«Үржар ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі» ММ
Үржар ауданы, Үржар ауылы, Абылайхан даңғылы, 122
8 (72230) 3-35-19
18
«Өскемен қаласының сәулет және қала құрылысы бөлімі» ММ
Өскемен қаласы, Киров көшесі, 33
8 (7232) 26-24-48
19
«Шемонаиха ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі» ММ
Шемонаиха ауданы, Шемонаиха қаласы, Советская көшесі, 59
8 (72332) 3-39-22,
8 (72332) 3-32-03
«Шығыс Қазақстан облысының
аумағында жылжымайтын
мүлік объектілерінің мекенжайын
анықтау жөнінде анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
Р/с №
Орталықтардың (филиалдар, бөлімдер, бөлімшелер) атауы
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
1
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалы
Өскемен қаласы, Белинский көшесі, 37 а
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
2
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының № 1 Өскемен қалалық бөлімі
Өскемен қаласы, Сәтпаев даңғылы, 20/1
8 (7232) 60-39-22
3
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының № 2 Өскемен қалалық бөлімі
Өскемен қаласы, Қазақстан көшесі, 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
4
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Глубокое аудандық бөлімі
Глубокое ауданы, Глубокое кенті, Попович көшесі, 22

8 (72331) 2-23-35
5
Зайсанский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Зайсанский район,
г. Зайсан, ул. Жангельдина, 52 а
8 (72340) 2-67-81
6
Зыряновский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Зыряновский район,
г. Зыряновск, ул. Стахановская, 39
8 (72335) 6-02-39
7
Катон-Карагайский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Катон-Карагайский район,
с. Улкен Нарын, ул. Абылайхана, 96
8 (72341) 2-23-60
8
Курчумский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Курчумский район,
с. Курчум, ул. Б. Момышулы, 77
8 (72339) 2-13-10
9
Риддерский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
г. Риддер,
ул. Семипалатинская, 12
8 (72336) 4-62-62
10
Тарбагатайский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Тарбагатайский район,
с. Аксуат, ул. Кобекова, 8
8 (72346) 2-24-96
11
Уланский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Уланский район,
п. Касым Кайсенова, дом 9
8 (72338) 2-78-96
12
Шемонаихинский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Шемонаихинский район,
г. Шемонаиха, микрорайон 3, дом 12
8 (72332) 3-41-00
13
Семейский отдел № 1 филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
г. Семей,
408 квартал, дом 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
14
Семейский отдел № 2 филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
г. Семей,
ул. Найманбаева, 161 а
8 (7222) 52-69-29
15
Абайский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Абайский район,
с. Карауыл, ул. Кунанбая, 12
8 (72252) 2-22-64
16
Аягозский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Аягозский район,
г. Аягоз, ул. Актанберды, 28 А/Б
8 (72237) 5-24-32
17
Бескарагайский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Бескарагайский район,
с. Бескарагай, ул. Пушкина, 2 а

8 (72331) 2-23-35
5
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Зайсан қалалық бөлімі
Зайсан ауданы, Зайсан қаласы, Жангелді көшесі, 52 а
8 (72340) 2-67-81
6
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Зырян аудандық бөлімі
Зырян ауданы, Зырян қаласы, Стахановская көшесі, 39
8 (72335) 6-02-39
7
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Катон-Қарағай аудандық бөлімі
Катонқарағай ауданы, Үлкен Нарын ауылы, Абылайхан көшесі, 96
8 (72341) 2-23-60
8
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Күршім аудандық бөлімі
Күршім ауданы, Күршім ауылы, Б. Момышұлы көшесі, 77
8 (72339) 2-13-10
9
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Риддер аудандық бөлімі
Риддер қаласы, Семей көшесі, 12
8 (72336) 4-62-62
10
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Тарбағатай аудандық бөлімі
Тарбағатай ауданы, Ақсуат ауылы, Көбеков көшесі, 8
8 (72346) 2-24-96
11
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Ұлан аудандық бөлімі
Ұлан ауданы, Қасым Қайсенов кенті, 9-үй
8 (72338) 2-78-96
12
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Шемонаиха қалалық бөлімі
Шемонаиха ауданы, Шемонаиха қаласы, 3 шағын аудан, 12-үй
8 (72332) 3-41-00
13
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының № 1 Семей қалалық бөлімі
Семей қаласы, 408 орам, 21-үй
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
14
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының № 2 Семей қалалық бөлімі
Семей қаласы, Найманбаев көшесі, 161 А
8 (7222) 52-69-29
15
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Абай аудандық бөлімі
Абай ауданы, Қарауыл ауылы, Құнанбаев көшесі, 12
8 (72252) 2-22-64
16
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Аягөз аудандық бөлімі
Аягөз ауданы, Аягөз қаласы, Ақтанберді көшесі, 28 А/Б
8 (72237) 5-24-32
17
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Бесқарағай аудандық бөлімі
Бесқарағай ауданы, Бесқарағай ауылы, Пушкин көшесі, 2А

8 (72236) 9-06-30
18
Бородулихинский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Бородулихинский район,
с. Бородулиха, ул. Молодежная, 25
8 (72351) 2-20-48
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача справки по определению адреса
объектов недвижимости на территории
Восточно-Казахстанской области»
__________________________________________________________________
(қаланың/облыс маңызы бар қаланың/ауданның сәулет және қала құрылысы бөлімі)
(отдел архитектуры и градостроительства города областного значения/района)
ЖЫЛЖЫМАЙТЫН МҮЛІК ОБЪЕКТІСІНІҢ МЕКЕНЖАЙЫН ӨЗГЕРТУ ЖӨНІНДЕГІ АНЫҚТАМА
СПРАВКА ПО ИЗМЕНЕНИЮ АДРЕСА ОБЪЕКТА НЕДВИЖИМОСТИ
МЕКЕНЖАЙ ТІРКЕЛІМІ АЖ / ИС АДРЕСНЫЙ РЕГИСТР
___________________________________________________________
(жылжымайтын мүлiк нысаны / объект недвижимости)
Бұрынғы
мекен-жай:
Старый адрес:
_____________________
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ, ОБЛЫС АТАУЫ, ОБЛЫС МАҢЫЗЫ БАР ҚАЛА / АУДАН АТАУЫ, АУЫЛДЫҚ ОКРУГІНІҢ АТАУЫ, ЕЛДІ-МЕКЕН АТАУЫ, ГЕОНИМ АТАУЫ, МЕКЕНЖАЙ ЭЛЕМЕНТТЕРІ
_____________________________
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН, НАИМЕНОВАНИЕ ОБЛАСТИ, НАИМЕНОВАНИЕ ГОРОДА ОБЛАСТНОГО ЗНАЧЕНИЯ/РАЙОНА, НАИМЕНОВАНИЕ СЕЛЬСКОГО ОКРУГА, НАИМЕНОВАНИЕ НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА, НАИМЕНОВАНИЕ ГЕОНИМА, ЭЛЕМЕНТЫ АДРЕСА
Өзгертілді:
Изменен на:
_________________________
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ, ОБЛЫС АТАУЫ, ОБЛЫС МАҢЫЗЫ БАР ҚАЛА / АУДАН АТАУЫ, АУЫЛДЫҚ ОКРУГІНІҢ АТАУЫ, ЕЛДІ-МЕКЕН АТАУЫ, ГЕОНИМ АТАУЫ, МЕКЕНЖАЙ ЭЛЕМЕНТТЕРІ
____________________________
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН, НАИМЕНОВАНИЕ ОБЛАСТИ, НАИМЕНОВАНИЕ ГОРОДА ОБЛАСТНОГО ЗНАЧЕНИЯ /РАЙОНА, НАИМЕНОВАНИЕ СЕЛЬСКОГО ОКРУГА, НАИМЕНОВАНИЕ НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА, НАИМЕНОВАНИЕ ГЕОНИМА, ЭЛЕМЕНТЫ АДРЕСА
Мекен-жай
тiркеу коды:
Регистрационный код адреса
Объектінің
сипаттамасы:
Описание
объекта
Құрылым
категориясы:
Категория
объекта
Кадастрлық
нөмiр:
Кадастровый
номер
Өзгеріс тiркеу
күнi:
Дата регистрации
изменения
Негіздеме:
Документ
основание
Берілген күні:
Дата выдачи
_______________________________________________________________
(қаланың/облыс маңызы бар қаланың/ауданның сәулет және қала құрылысы бөлімі)
(отдел архитектуры и градостроительства города областного значения/района)
ЖЫЛЖЫМАЙТЫН МҮЛІК ОБЪЕКТІСІНЕ МЕКЕНЖАЙ БЕРУ ТУРАЛЫ АНЫҚТАМА
СПРАВКА О ПРИСВОЕНИИ АДРЕСА ОБЪЕКТУ НЕДВИЖИМОСТИ
МЕКЕНЖАЙ ТІРКЕЛІМІ АЖ / ИС АДРЕСНЫЙ РЕГИСТР
___________________________________________________
(жылжымайтын мүлiк нысаны / объект недвижимости)
Тұрақты/
алдын-ала тiркеу адресi:
Постоянный/
предварительный
адрес
регистрации:
___________________________
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ, ОБЛЫС АТАУЫ, ОБЛЫС МАҢЫЗЫ БАР ҚАЛА / АУДАН АТАУЫ, АУЫЛДЫҚ ОКРУГІНІҢ АТАУЫ, ЕЛДІ-МЕКЕН АТАУЫ, ГЕОНИМ АТАУЫ, МЕКЕНЖАЙ ЭЛЕМЕНТТЕРІ
____________________________
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН, НАИМЕНОВАНИЕ ОБЛАСТИ, НАИМЕНОВАНИЕ ГОРОДА ОБЛАСТНОГО ЗНАЧЕНИЯ/РАЙОНА, НАИМЕНОВАНИЕ СЕЛЬСКОГО ОКРУГА, НАИМЕНОВАНИЕ НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА, НАИМЕНОВАНИЕ ГЕОНИМА, ЭЛЕМЕНТЫ АДРЕСА
Мекен-жай
тiркеу коды:
Регистрационный
код адреса
Объектінің
сипаттамасы:
Описание
объекта
Құрылым
категориясы:
Категория
объекта
Кадастрлық
нөмiр:
Кадастровый
номер
Тiркеу күнi:
Дата
регистрации
Негіздеме:
Документ
основание
Берілген күні:
Дата выдачи
_____________________________________________________________
(қаланың/облыс маңызы бар қаланың/ауданның сәулет және қала құрылысы бөлімі)
(отдел архитектуры и градостроительства города областного значения/района)
ЖЫЛЖЫМАЙТЫН МҮЛІК ОБЪЕКТІСІНІҢ МЕКЕНЖАЙЫН ЖОЮ ТУРАЛЫ АНЫҚТАМА
СПРАВКА ОБ УПРАЗДНЕНИИ АДРЕСА ОБЪЕКТА НЕДВИЖИМОСТИ
МЕКЕНЖАЙ ТІРКЕЛІМІ АЖ / ИС АДРЕСНЫЙ РЕГИСТР
____________________________________________________
(жылжымайтын мүлiк нысаны / объект недвижимости)
Тұрақты/
алдын-ала тiркеу адресi:
Постоянный/
предварительный
адрес
регистрации:
___________________________
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ, ОБЛЫС АТАУЫ, ОБЛЫС МАҢЫЗЫ БАР ҚАЛА / АУДАН АТАУЫ, АУЫЛДЫҚ ОКРУГІНІҢ АТАУЫ, ЕЛДІ-МЕКЕН АТАУЫ, ГЕОНИМ АТАУЫ, МЕКЕНЖАЙ ЭЛЕМЕНТТЕРІ
____________________________
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН, НАИМЕНОВАНИЕ ОБЛАСТИ, НАИМЕНОВАНИЕ ГОРОДА ОБЛАСТНОГО ЗНАЧЕНИЯ/РАЙОНА, НАИМЕНОВАНИЕ СЕЛЬСКОГО ОКРУГА, НАИМЕНОВАНИЕ НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА, НАИМЕНОВАНИЕ ГЕОНИМА, ЭЛЕМЕНТЫ АДРЕСА
Мекен-жай
тiркеу коды:
Регистрационный
код адреса
Объектінің
сипаттамасы:
Описание
объекта
Құрылым
категориясы:
Категория
объекта
Кадастрлық
нөмiр:
Кадастровый
номер
Жойылу уақыты:
Дата
упразднения
Негіздеме:
Документ
основание
Берілген күні:
Дата выдачи
______________________________________________________________
(қаланың/облыс маңызы бар қаланың/ауданның сәулет және қала құрылысы бөлімі)
(отдел архитектуры и градостроительства города областного значения/района)
ЖЫЛЖЫМАЙТЫН МҮЛІК ОБЪЕКТІСІНІҢ МЕКЕНЖАЙЫН НАҚТЫЛАУ ТУРАЛЫ АНЫҚТАМА
СПРАВКА ОБ УТОЧНЕНИИ АДРЕСА ОБЪЕКТА НЕДВИЖИМОСТИ
МЕКЕНЖАЙ ТІРКЕЛІМІ АЖ / ИС АДРЕСНЫЙ РЕГИСТР
___________________________________________________________
(жылжымайтын мүлiк нысаны / объект недвижимости)
Тұрақты/
алдын-ала
тiркеу адресi:
Постоянный/
предварительный
адрес
регистрации:
______________________________
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ, ОБЛЫС АТАУЫ, ОБЛЫС МАҢЫЗЫ БАР ҚАЛА / АУДАН АТАУЫ, АУЫЛДЫҚ ОКРУГІНІҢ АТАУЫ, ЕЛДІ-МЕКЕН АТАУЫ, ГЕОНИМ АТАУЫ, МЕКЕНЖАЙ ЭЛЕМЕНТТЕРІ
__________________________
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН, НАИМЕНОВАНИЕ ОБЛАСТИ, НАИМЕНОВАНИЕ ГОРОДА ОБЛАСТНОГО ЗНАЧЕНИЯ/РАЙОНА, НАИМЕНОВАНИЕ СЕЛЬСКОГО ОКРУГА, НАИМЕНОВАНИЕ НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА, НАИМЕНОВАНИЕ ГЕОНИМА, ЭЛЕМЕНТЫ АДРЕСА
Мекен-жай
тiркеу коды:
Регистрационный
код адреса
Объектінің
сипаттамасы:
Описание
объекта
Құрылым
категориясы:
Категория
объекта
Кадастрлық
нөмiр:
Кадастровый
номер
Тiркеу күнi:
Дата
регистрации
Негіздеме:
Документ
основание
Берілген күні:
Дата выдачи
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Выдача справки по определению адреса
объектов недвижимости на территории
Восточно-Казахстанской области»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Сотрудник центра
Сотрудник центра
Руководитель уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов получателя государственной услуги
Направление документов в уполномоченный орган
Определение исполнителя
Рассматривание документов. При необходимости осуществляет выезд на место нахождения объекта с обязательной регистрацией его в ИСАР
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписка о приеме документов
Отметка о регистрации
Резолюция
Запись в ИСАР
5
Сроки исполнения
В день обращения
Не менее 2-х раз в день приема документов
В день приема
В течение 7 (семи) рабочих дней – при присвоении, изменении или упразднении адреса.
В течение 3 (трех) рабочих дней – при отказе в оказании государственной услуги
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
продолжение таблицы:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Сотрудник центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Оформление справки либо подготовка мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Проверка справки либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги, подписание ее
Передача справки либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в центр
Выдача справки либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги получателю государственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Справка либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
Подписанная справка либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
Отметка о получении
Отметка о получении
5
Сроки исполнения
В течение 3 (трех) рабочих дней – при уточнении адреса.
В течение 7 (семи) рабочих дней – при присвоении, изменении или упразднении адреса
В день подготовки справки
Отметка в журнале исходящей корреспонденции
В указанный в расписке срок
6
Номер следующего действия
6
7
8
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник центра
Руководитель
уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов получателя государственной услуги
Действие № 3
Определение исполнителя
Действие № 4
Рассматривание документов. При необходимости осуществляет выезд на место нахождения объекта с обязательной регистрацией его в ИСАР
Действие № 2
Направление документов в уполномоченный орган
Действие № 6
Проверка справки, подписание ее
Действие № 5
Оформление справки
Действие № 8
Выдача справки получателю государственной услуги
Действие № 7
Передача справки в центр
Таблица 3.1. Варианты использования.
Альтернативный процесс - при наличии оснований для отказа
в оказании государственной услуги
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Сотрудник центра
Действие № 1
Прием документов получателя государственной услуги
Действие № 2
При неполном пакете документов, отказ в приеме документов с выдачей расписки с указанием недостающих документов
Таблица 3.2. Варианты использования.
Альтернативный процесс - при наличии оснований для отказа
в оказании государственной услуги
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Сотрудник центра
Руководитель
уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов получателя государственной услуги
Действие № 3
Определение исполнителя
Действие № 4
Рассматривание документов. Выявление ошибок в оформлении документов, представленных получателем государственной услуги
Действие № 2
Направление документов в уполномоченный орган
Действие № 6
Проверка мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги, подписание его
Действие № 5
Подготовка мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Действие № 8
Выдача мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Действие № 7
Передача мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в центр
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Выдача справки по определению адреса
объектов недвижимости на территории
Восточно-Казахстанской области»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 28 декабря 2012 года № 337
Регламент государственной услуги
«Выдача архитектурно-планировочного задания»

8 (72236) 9-06-30
18
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Бородулиха аудандық бөлімі
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Молодежная көшесі, 25
8 (72351) 2-20-48
«Қазақстан Республикасы
аумағында жылжымайтын
мүлік объектілерінің мекенжайын
анықтау жөнінде анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
_______________________________________________________________
(қаланың/облыстық маңызы бар қаланың/ауданның сәулет және қала құрылысы бөлімі)
(отдел архитектуры и градостроительства города областного значения/района)
ЖЫЛЖЫМАЙТЫН МҮЛІК ОБЪЕКТІСІНІҢ МЕКЕНЖАЙЫН ӨЗГЕРТУ ЖӨНІНДЕГІ АНЫҚТАМА
СПРАВКА ПО ИЗМЕНЕНИЮ АДРЕСА ОБЪЕКТА НЕДВИЖИМОСТИ
МЕКЕНЖАЙ ТІРКЕЛІМІ АЖ / ИС АДРЕСНЫЙ РЕГИСТР
___________________________________________________________
(жылжымайтын мүлiк нысаны / объект недвижимости)
Бұрынғы мекен-жай:
Старый адрес:
_______________________
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ, ОБЛЫС АТАУЫ, ОБЛЫС МАҢЫЗЫ БАР ҚАЛА / АУДАН АТАУЫ, АУЫЛДЫҚ ОКРУГІНІҢ АТАУЫ, ЕЛДІ-МЕКЕН АТАУЫ, ГЕОНИМ АТАУЫ, МЕКЕНЖАЙ ЭЛЕМЕНТТЕРІ
___________________________
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН, НАИМЕНОВАНИЕ ОБЛАСТИ, НАИМЕНОВАНИЕ ГОРОДА ОБЛАСТНОГО ЗНАЧЕНИЯ/РАЙОНА, НАИМЕНОВАНИЕ СЕЛЬСКОГО ОКРУГА, НАИМЕНОВАНИЕ НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА, НАИМЕНОВАНИЕ ГЕОНИМА, ЭЛЕМЕНТЫ АДРЕСА
Өзгертілді:
Изменен на:
_______________________
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ, ОБЛЫС АТАУЫ, ОБЛЫС МАҢЫЗЫ БАР ҚАЛА / АУДАН АТАУЫ, АУЫЛДЫҚ ОКРУГІНІҢ АТАУЫ, ЕЛДІ-МЕКЕН АТАУЫ, ГЕОНИМ АТАУЫ, МЕКЕНЖАЙ ЭЛЕМЕНТТЕРІ
___________________________
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН, НАИМЕНОВАНИЕ ОБЛАСТИ, НАИМЕНОВАНИЕ ГОРОДА ОБЛАСТНОГО ЗНАЧЕНИЯ /РАЙОНА, НАИМЕНОВАНИЕ СЕЛЬСКОГО ОКРУГА, НАИМЕНОВАНИЕ НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА, НАИМЕНОВАНИЕ ГЕОНИМА, ЭЛЕМЕНТЫ АДРЕСА
Мекен-жай тiркеу коды:
Регистрационный код адреса
Объектінің сипаттамасы:
Описание объекта
Құрылым категориясы:
Категория объекта
Кадастрлық нөмiр:
Кадастровый номер
Өзгеріс тiркеу күнi:
Дата регистрации изменения
Негіздеме:
Документ основание
Берілген күні:
Дата выдачи
_____________________________________________________________
(қаланың/облыс маңызы бар қаланың/ауданның сәулет және қала құрылысы бөлімі)
(отдел архитектуры и градостроительства города областного значения/района)
ЖЫЛЖЫМАЙТЫН МҮЛІК ОБЪЕКТІСІНЕ МЕКЕНЖАЙ БЕРУ ТУРАЛЫ АНЫҚТАМА
СПРАВКА О ПРИСВОЕНИИ АДРЕСА ОБЪЕКТУ НЕДВИЖИМОСТИ
МЕКЕНЖАЙ ТІРКЕЛІМІ АЖ / ИС АДРЕСНЫЙ РЕГИСТР
_________________________________________________________
(жылжымайтын мүлiк нысаны / объект недвижимости)
Тұрақты/ алдын-ала тiркеу адресi:
Постоянный/предварительный адрес регистрации:
___________________________
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ, ОБЛЫС АТАУЫ, ОБЛЫС МАҢЫЗЫ БАР ҚАЛА / АУДАН АТАУЫ, АУЫЛДЫҚ ОКРУГІНІҢ АТАУЫ, ЕЛДІ-МЕКЕН АТАУЫ, ГЕОНИМ АТАУЫ, МЕКЕНЖАЙ ЭЛЕМЕНТТЕРІ
________________________
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН, НАИМЕНОВАНИЕ ОБЛАСТИ, НАИМЕНОВАНИЕ ГОРОДА ОБЛАСТНОГО ЗНАЧЕНИЯ/РАЙОНА, НАИМЕНОВАНИЕ СЕЛЬСКОГО ОКРУГА, НАИМЕНОВАНИЕ НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА, НАИМЕНОВАНИЕ ГЕОНИМА, ЭЛЕМЕНТЫ АДРЕСА
Мекен-жай тiркеу коды:
Регистрационный код адреса
Объектінің сипаттамасы:
Описание объекта
Құрылым категориясы:
Категория объекта
Кадастрлық нөмiр:
Кадастровый номер
Тiркеу күнi:
Дата регистрации
Негіздеме:
Документ основание
Берілген күні:
Дата выдачи
_______________________________________________________________
(қаланың/облыс маңызы бар қаланың/ауданның сәулет және қала құрылысы бөлімі)
(отдел архитектуры и градостроительства города областного значения/района)
ЖЫЛЖЫМАЙТЫН МҮЛІК ОБЪЕКТІСІНІҢ МЕКЕНЖАЙЫН ЖОЮ ТУРАЛЫ АНЫҚТАМА
СПРАВКА ОБ УПРАЗДНЕНИИ АДРЕСА ОБЪЕКТА НЕДВИЖИМОСТИ
МЕКЕНЖАЙ ТІРКЕЛІМІ АЖ / ИС АДРЕСНЫЙ РЕГИСТР
______________________________________________________________
(жылжымайтын мүлiк нысаны / объект недвижимости)
Тұрақты/ алдын-ала тiркеу адресi:
Постоянный/предварительный адрес регистрации:
___________________________
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ, ОБЛЫС АТАУЫ, ОБЛЫС МАҢЫЗЫ БАР ҚАЛА / АУДАН АТАУЫ, АУЫЛДЫҚ ОКРУГІНІҢ АТАУЫ, ЕЛДІ-МЕКЕН АТАУЫ, ГЕОНИМ АТАУЫ, МЕКЕНЖАЙ ЭЛЕМЕНТТЕРІ
__________________
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН, НАИМЕНОВАНИЕ ОБЛАСТИ, НАИМЕНОВАНИЕ ГОРОДА ОБЛАСТНОГО ЗНАЧЕНИЯ/РАЙОНА, НАИМЕНОВАНИЕ СЕЛЬСКОГО ОКРУГА, НАИМЕНОВАНИЕ НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА, НАИМЕНОВАНИЕ ГЕОНИМА, ЭЛЕМЕНТЫ АДРЕСА
Мекен-жай тiркеу коды:
Регистрационный код адреса
Объектінің сипаттамасы:
Описание объекта
Құрылым категориясы:
Категория объекта
Кадастрлық нөмiр:
Кадастровый номер
Жойылу уақыты:
Дата упразднения
Негіздеме:
Документ основание
Берілген күні:
Дата выдачи
_____________________________________________________________
(қаланың/облыс маңызы бар қаланың/ауданның сәулет және қала құрылысы бөлімі)
(отдел архитектуры и градостроительства города областного значения/района)
ЖЫЛЖЫМАЙТЫН МҮЛІК ОБЪЕКТІСІНІҢ МЕКЕНЖАЙЫН НАҚТЫЛАУ ТУРАЛЫ АНЫҚТАМА
СПРАВКА ОБ УТОЧНЕНИИ АДРЕСА ОБЪЕКТА НЕДВИЖИМОСТИ
МЕКЕНЖАЙ ТІРКЕЛІМІ АЖ / ИС АДРЕСНЫЙ РЕГИСТР
____________________________________________________________
(жылжымайтын мүлiк нысаны / объект недвижимости)
Тұрақты/алдын-ала тiркеу адресi:
Постоянный/предварительный адрес регистрации:
___________________________
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ, ОБЛЫС АТАУЫ, ОБЛЫС МАҢЫЗЫ БАР ҚАЛА / АУДАН АТАУЫ, АУЫЛДЫҚ ОКРУГІНІҢ АТАУЫ, ЕЛДІ-МЕКЕН АТАУЫ, ГЕОНИМ АТАУЫ, МЕКЕНЖАЙ ЭЛЕМЕНТТЕРІ
________________________
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН, НАИМЕНОВАНИЕ ОБЛАСТИ, НАИМЕНОВАНИЕ ГОРОДА ОБЛАСТНОГО ЗНАЧЕНИЯ/РАЙОНА, НАИМЕНОВАНИЕ СЕЛЬСКОГО ОКРУГА, НАИМЕНОВАНИЕ НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА, НАИМЕНОВАНИЕ ГЕОНИМА, ЭЛЕМЕНТЫ АДРЕСА
Мекен-жай тiркеу коды:
Регистрационный код адреса
Объектінің сипаттамасы:
Описание объекта
Құрылым категориясы:
Категория объекта
Кадастрлық нөмiр:
Кадастровый номер
Тiркеу күнi:
Дата регистрации
Негіздеме:
Документ основание
Берілген күні:
Дата выдачи
«Шығыс Қазақстан облысының
аумағында жылжымайтын
мүлік объектілерінің мекенжайын
анықтау жөнінде анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Орталық қызметкері
Орталық қызметкері
Уәкілетті орган басшысы
Уәкілетті орган маманы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістердің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет алушыдан құжаттарды қабылдау
Құжаттарды уәкілетті органға жіберу
Орындаушыны белгілеу
Құжаттарды қарау. Қажет болған жағдайда оны МТ АЖ-де міндетті тіркей отырып, объектінің орналасқан жеріне баруды жүзеге асырады
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Құжаттарды қабылдау туралы қолхат
Тіркелуі туралы белгі
Бұрыштама
МТ АЖ-ге тіркеп жазу
5
Орындау мерзімдері
Өтініш білдірген күні
Құжаттарды қабылдау күні
Қабылдау күні
Мекенжай беру, оны өзгерту немесе жою кезінде 7 (жеті) жұмыс күні ішінде. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартқан кезде – 3 (үш) жұмыс күні ішінде
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
кестенің жалғасы:
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті орган маманы
Уәкілетті орган басшысы
Уәкілетті орган маманы
Орталық қызметкері
3
Іс-әрекеттердің (үдерістердің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Анықтаманы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап ресімдеу
Анықтаманы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тексеру, оған қол қою
Анықтаманы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты орталыққа беру
Анықтаманы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызмет алушыға беру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Анықтама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Қол қойылған анықтама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Алуы жөнінде белгі
Алуы жөнінде белгі
5
Орындау мерзімдері
Мекенжайды нақтылаған кезде - 3 (үш) жұмыс күні ішінде.  Мекенжай беру, оны өзгерту немесе жою кезінде 7 (жеті) жұмыс күні ішінде
Анықтама дайындалған күні
Шығыс хат-хабар журналында белгілеу
Қолхатта көрсетілген мерзімде
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7
8
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
Орталық қызметкері
Уәкілетті орган
басшысы
Уәкілетті орган маманы
№ 1 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет алушыдан құжаттарды қабылдау
№ 3 іс-әрекет
Орындаушыны белгілеу
№ 4 іс-әрекет
Құжаттарды қарау. Қажет болған жағдайда оны МТ АЖ-де міндетті тіркей отырып, объектінің орналасқан жеріне баруды жүзеге асырады
№ 2 іс-әрекет
Құжаттарды уәкілетті органға жіберу
№ 6 іс-әрекет
Анықтаманы тексеру, оған қол қою
№ 5 іс-әрекет
Анықтаманы ресімдеу
№ 8 іс-әрекет
Анықтаманы мемлекеттік қызмет алушыға беру
№ 7 іс-әрекет
Анықтаманы орталыққа беру
3.1. кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс – мемлекеттік
қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз бар болған жағдайда
Баламалы үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
Орталық қызметкері
№ 1 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет алушыдан құжаттарды қабылдау
№ 2 іс-әрекет
Құжаттар пакеті толық болмаған кезде, жетіспей тұрған құжатты көрсете отырып, қолхат берумен құжаттарды қабылдаудан бас тарту
3.2. кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс – мемлекеттік
қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз бар болған жағдайда
Баламалы үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
Орталық қызметкері
Уәкілетті орган
басшысы
Уәкілетті орган маманы
№ 1 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет алушыдан құжаттарды қабылдау
№ 3 іс-әрекет
Орындаушыны белгілеу
№ 4 іс-әрекет
Құжаттарды қарау.
Мемлекеттік қызмет алушы ұсынған құжаттардың ресімделуіндегі қателерді анықтау
№ 2 іс-әрекет
Құжаттарды уәкілетті органға жіберу
№ 6 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тексеру, қол қою
№ 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау
№ 8 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
№ 7 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты орталыққа беру
«Шығыс Қазақстан облысының
аумағында жылжымайтын
мүлік объектілерінің мекенжайын
анықтау жөнінде анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік әрекеттердің
логикалық тізбегі мен ҚФБ-нің арасындағы өзара
қарым-қатынастарды бейнелейтін сызба
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 337 қаулысымен
бекітілген
«Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру»
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача архитектурно-планировочного задания» (далее – государственная услуга) оказывается отделами архитектуры и градостроительства городов областного значения, районов (далее – уполномоченный орган), а также через центры обслуживания населения (далее - центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и  2 к настоящему регламенту государственной услуги.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 25 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан» и Правил оформления и выдачи исходных материалов (данных) для проектирования объектов строительства, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 мая 2008 года № 425, стандарта государственной услуги «Выдача архитектурно-планировочного задания», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1128.
4. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача архитектурно-планировочного задания (далее – АПЗ) с обязательным приложением технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения (если есть необходимость в их получении), с указанием регистрационного кода на бумажном носителе согласно приложению 3 к настоящему регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
5. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Для получения государственной услуги необходимо обратиться в уполномоченный орган или в центр, адреса и контактные данные которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
7. В уполномоченном органе государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, с установленным графиком работы уполномоченного органа, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
В центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, с установленным графиком работы центров с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается:

1. Жалпы ережелер
1. «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мекенжайлары мемлекеттік қызмет регламентіне 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген облыстық маңызы бар қалалардың, аудандардың сәулет және қала құрылысы бөлімдері (бұдан әрі – уәкілетті орган), сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтары көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдесіндегі Заңының 25-бабының және «Объектілерді салу үшін бастапқы материалдарды (деректерді) және рұқсат беретін құжаттарды ресімдеу мен беру тәртібін оңайлату жөніндегі кейбір шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 6 мамырдағы № 425 қаулысымен бекітілген Құрылыс объектілерін жобалау үшін бастапқы материалдарды (деректерді) ресімдеу және беру ережесінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1128 қаулысымен бекітілген «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру» мемлекеттік қызмет стандартының негізінде жүзеге асырылады.
4. Осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес қағаз жеткізгіште тіркеу коды көрсетілген, инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосылуға арналған (егер оларды алу қажет болса) техникалық шарттардың міндетті қосымшасы бар сәулет-жоспарлау тапсырмасы (бұдан әрі – СЖТ) бар анықтама беру не қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызметті алу үшін, мекенжайлары мен байланыс деректері осы регламентке 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген уәкілетті органға немесе орталыққа жүгіну қажет.
7. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын, дүйсенбіден жұмаға дейін, мекенжайлары және телефондары осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органның белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес көрсетіледі.
Орталықтарда мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын, дүйсенбіден сенбіге дейін, орталықтардың белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат:

1) на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства по адресу: www.ads.gov.kz, в разделе «Государственные услуги»;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях уполномоченного органа и центров согласно приложениям 1 и 2 к настоящему регламенту.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра «электронного правительства» 1414.
9. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении получателя государственной услуги в уполномоченный орган:
1) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 15 настоящего регламента - в течение 8 (восьми) рабочих дней;
2) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 15 настоящего регламента - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней для следующих объектов строительства:
производственные предприятия, вырабатывающие электрическую и тепловую энергию горнодобывающие и обогатительные производственные предприятия;
производственные предприятия черной и цветной металлургии, машиностроительной промышленности;
гидротехнические и селезащитные сооружения (дамбы, плотины), обеспечивающие безопасность населенных пунктов и территорий;
линейные сооружения, расположенные за пределами границ населенных пунктов:
магистральные трубопроводы (нефте-, газопровод и т.д.) с объектами их обслуживания;
высоковольтные линии электропередач и волоконно-оптические линии связи;
железные дороги с объектами их обслуживания;
автомобильные дороги общего пользования, отнесенные к республиканской сети, включая мосты, мостовые переходы, тоннели, многоуровневые развязки;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди заявителя при сдаче необходимых документов - не более 30 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди получателя при получении необходимых документов - не более 30 минут;
при обращении получателя государственной услуги в центр:
1) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 15 настоящего регламента - в течение 8 (восьми) рабочих дней (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 15 настоящего регламента - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней для следующих объектов строительства (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги):
производственные предприятия, вырабатывающие электрическую и тепловую энергию;
горнодобывающие и обогатительные производственные предприятия;
производственные предприятия черной и цветной металлургии, машиностроительной промышленности;
гидротехнические и селезащитные сооружения (дамбы, плотины), обеспечивающие безопасность населенных пунктов и территорий;
линейные сооружения, расположенные за пределами границ населенных пунктов:
магистральные трубопроводы (нефте-, газопровод и т.д.) с объектами их обслуживания;
высоковольтные линии электропередач и волоконно-оптические линии связи;
железные дороги с объектами их обслуживания;
автомобильные дороги общего пользования, отнесенные к республиканской сети, включая мосты, мостовые переходы, тоннели, многоуровневые развязки;

1) www.ads.gov.kz мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық icтерi агенттiгiнің интернет-ресурсындағы «Мемлекеттік қызметтер» деген бөлімде;
2) www.con.gov.kz мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының интернет-ресурсында;
3) осы регламентке 1 және 2-қосымшаларға сәйкес уәкілетті органның және Орталықтардың үй-жайларында орналасқан ресми ақпарат көздерінде және стенділерде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпаратты «электрондық үкіметтің» call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметінің 1414 телефоны бойынша алуға да болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органға өтініш берген кезде:
1) осы регламенттің 15-тармағында көрсетілген құжаттарды берген сәттен бастап 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде;
2) осы регламенттің 15-тармағында көрсетілген құжаттарды берген сәттен бастап мынадай құрылыс объектілері үшін 15 (он бес) жұмыс күні ішінде:
электр және жылу энергиясын өндіретін өндірістік кәсіпорындар;
тау-кен өндіру және байыту өндірістік кәсіпорындары;
қара және түсті металлургия, машина жасау өнеркәсібінің өндірістік кәсіпорындары;
елді мекендер мен аумақтардың қауіпсіздігін қамтамасыз ететін гидротехникалық және селден қорғау құрылыстары (дамбалар, бөгеттер);
елді мекендердің шекараларынан тыс орналасқан желілік құрылыстар;
қызмет көрсету объектілерімен бірге магистральдық құбыржолдар (мұнай, газ құбырлары және т.б.);
жоғары вольтты электр беру желілері және талшықты-оптикалық байланыс желілері;
қызмет көрсету объектілерімен бірге темір жолдар;
көпірлерді, көпір өткелдерін, тоннельдерді, көп деңгейлі айрықтарды қоса алғанда, республикалық желіге жатқызылған жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдары;
3) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 30 минуттан аспайды;
4) құжаттарды алу кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 30 минуттан аспайды;
мемлекеттік қызметті алушы орталыққа өтініш берген кезде:
1) осы регламенттің 15-тармағында көрсетілген құжаттарды берген сәттен бастап 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) осы регламенттің 15-тармағында көрсетілген құжаттарды берген сәттен бастап мынадай құрылыс объектілері үшін 15 (он бес) жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді):
электр және жылу энергиясын өндіретін өндірістік кәсіпорындар;
тау-кен өндіру және байыту өндірістік кәсіпорындары;
қара және түсті металлургия, машина жасау өнеркәсібінің өндірістік кәсіпорындары;
елді мекендер мен аумақтардың қауіпсіздігін қамтамасыз ететін гидротехникалық және селден қорғау құрылыстары (дамбалар, бөгеттер);
елді мекендердің шекараларынан тыс орналасқан желілік құрылыстар:
қызмет көрсету объектілерімен бірге магистральдық құбыржолдар (мұнай, газ құбырлары және т.б.);
жоғары вольтты электр беру желілері және талшықты-оптикалық байланыс желілері;
қызмет көрсету объектілерімен бірге темір жолдар;
көпірлерді, көпір өткелдерін, тоннельдерді, көп деңгейлі айрықтарды қоса алғанда, республикалық желіге жатқызылған жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдары;

3) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 20 минут;
4) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, - не более 20 минут;
5) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении необходимых документов - не более 20 минут.
10. Центром будет отказано в приеме документов в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
Уполномоченный орган отказывает в предоставлении государственной услуги по следующим основаниям:
1) в случае выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из центра, в течение 1 (одного) рабочего дня после получения пакета документов возвращает их в центр с письменным обоснованием причин возврата;
2) в случае выявления несоответствия задания на проектирование основным параметрам необходимым для получения технических условий, извещает получателя государственной услуги для устранения несоответствий в течение трех рабочих дней.
В случае отказа, должностное лицо уполномоченного органа или работник центра информирует получателя государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине отказа.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения документов от получателя государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
прием документов получателя государственной услуги сотрудником центра;
направление документов в уполномоченный орган сотрудником центра;
руководитель уполномоченного органа определяет ответственного исполнителя;
специалист уполномоченного органа рассматривает представленные документы, при необходимости осуществляет выезд за счет средств получателя государственной услуги;
специалист уполномоченного органа готовит АПЗ либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуге;
руководитель уполномоченного органа проверяет подготовленное АПЗ либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуге, в случае достоверности, подписывает их;
передача АПЗ либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в центр;
выдача АПЗ либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги получателю государственной услуги.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.

3) құжаттарды алу кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 20 минуттан аспайды;
4) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды;
5) қажетті құжаттарды алу кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 20 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызметті алушы осы регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін ұсынбаған жағдайда, орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Орталықтың қызметкері құжатты қабылдаудан бас тартқан кезде мемлекеттік қызметті алушыға жетпей тұрған құжатты көрсете отырып қолхат береді.
Уәкілетті орган мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады:
1) орталықтан түскен құжаттарды ресімдеуде қателер анықталған жағдайда құжаттардың пакетін алғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде оларды қайтарудың себебін жазбаша негіздей отырып, орталыққа қайтарады;
2) жобалауға арналған тапсырманың техникалық шарттар алуға қажетті негізгі параметрлерге сәйкессіздігі анықталған жағдайда 3 (үш) жұмыс күні ішінде тұтынушыны сәйкессіздікті жою үшін шақырады.
Бас тартқан жағдайда уәкілетті органның лауазымды тұлғасы немесе орталықтың қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарлайды және уәкілетті органның бас тартуы туралы жазбаша негіздеме береді.
11. Мемлекеттік қызметті алушы өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) орталықтың қызметкері мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын қабылдайды;
2) орталық қызметкері құжаттарды уәкілетті органға жібереді;
3) уәкілетті органның басшысы жауапты орындаушыны белгілейді;
4) уәкілетті органның маманы ұсынылған құжаттарды қарап, қажет болған жағдайда мемлекеттік қызметті алушының қаражаты есебінен баруды жүзеге асырады;
5) уәкілетті органның маманы СЖТ немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды;
6) уәкілетті органның басшысы дайындалған СЖТ немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тексеріп, дұрыс болған жағдайда оларға қол қояды;
7) СЖТ немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап орталыққа жіберіледі;
8) мемлекеттік қызметті алушыға СЖТ немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беріледі.
12. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды іске асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.

3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. При приеме документов:
получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) при сдаче документов в уполномоченный орган:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества сотрудника канцелярии Уполномоченного органа, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества потребителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактные телефоны;
2) при сдаче документов в центр:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактные телефоны.
14. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет:
1) в уполномоченный орган:
заявление в произвольной форме;
копию решения местного исполнительного органа о предоставлении соответствующего права на землю или реконструкцию (перепланировке, переоборудовании) помещений (отдельных частей) существующих зданий;
утвержденное Заказчиком задание на проектирование (в том числе нагрузки по техническим условиям), подписанное и заверенное печатью проектировщика.
В случаях, если изменение существующих объектов намечается в зоне (районе) повышенной сейсмической опасности и планируемая реконструкция или перепланировка требует пересмотра конструктивных решений, то в архитектурно-планировочном задании указывается необходимость получения по данному проекту заключения (технических условий) специализированных организаций по сейсмостойкому строительству (специалистов, имеющих соответствующую лицензию);
2) в центр:
заявление в произвольной форме;
копию решения местного исполнительного органа о предоставлении соответствующего права на землю или реконструкцию (перепланировке, переоборудовании) помещений (отдельных частей) существующих зданий;
утвержденное руководителем уполномоченного органа задание на проектирование (в том числе нагрузки по техническим условиям), подписанное и заверенное печатью проектировщика.
Разработчики проекта изменений, вносимых в существующие (эксплуатируемые) объекты, должны указывать в проектной документации сведения о наличии или отсутствии проектных решений, затрагивающих интересы других собственников как в процессе работ по изменению помещений или иных частей здания, так и при последующей эксплуатации измененного объекта.
В случаях, если планируемая реконструкция (перепланировка, переоборудование) помещений (частей жилого дома) или перенос границ помещений затрагивает интересы других собственников (сособственников), то к проекту должно быть приложено нотариально засвидетельствованное их письменное согласие на эти изменения.
В случаях, если изменение существующих объектов намечается в зоне (районе) повышенной сейсмической опасности и планируемая реконструкция или перепланировка требует пересмотра конструктивных решений, то в архитектурно-планировочном задании указывается необходимость получения по данному проекту заключения (технических условий) специализированных организаций по сейсмостойкому строительству (специалистов, имеющих соответствующую лицензию).

3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Құжаттарды қабылдау кезінде:
мемлекеттік қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
1) уәкілетті органға құжат тапсырған кезде:
өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған уәкілетті орган кеңсесі қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
тұтынушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіледі;
2) орталыққа құжат тапсырған кезде:
өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты;
тұтынушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіледі.
14. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттік қызметті алушы:
1) уәкілетті органға:
еркін нысандағы өтініш;
жергілікті атқарушы органның жерге немесе қолданыстағы ғимараттың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) қайта жаңартуға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) тиісті құқық беру туралы шешімінің көшірмесін;
тапсырыс беруші бекіткен, жобалаушының қолы қойылған және мөрімен расталған жобалауға арналған тапсырма (оның ішінде техникалық шарттар бойынша жүктемелер) ұсынады.
Егер сейсмикалық қауіптілігі жоғары аймақтағы (аудандағы) қолданыстағы объектілерді өзгерту ұйғарылған болса және жоспарланған қайта жаңарту немесе қайта жоспарлау сындарлы шешімдерді қайта қарауды талап ететін болса, онда сәулет-жоспарлау тапсырмасында осы жоба бойынша сейсмикаға төзімді құрылыс жөніндегі мамандандырылған ұйымдардың (тиісті лицензиясы бар мамандардың) қорытындысын (техникалық шарттарды) алудың қажеттілігі көрсетіледі.
2) орталыққа:
еркін нысандағы өтініш;
жергілікті атқарушы органның жерге немесе қолданыстағы ғимараттың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) қайта жаңартуға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) тиісті құқық беру туралы шешімінің көшірмесін;
тапсырыс беруші бекіткен, жобалаушының қолы қойылған және мөрімен расталған жобалауға арналған тапсырма (оның ішінде техникалық шарттар бойынша жүктемелер) ұсынады.
Қолданыстағы (пайдаланылып отырған) объектілерге енгізілетін өзгерістердің жобасын әзірлеушілер жобалау құжаттамасында ғимараттардың үй-жайларын немесе өзге де жекелеген бөліктерін өзгерту жөніндегі жұмыстар процесінде, сондай-ақ өзгертілген объектіні одан әрі пайдаланған кезде басқа меншік иелерінің мүдделерін қозғайтын жобалық шешімдердің болуы немесе болмауы туралы мәліметтерді көрсетуге тиіс.
Егер үй-жайларды (тұрғын үйдің бөліктерін) жоспарланған қайта жаңарту (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) немесе үй-жайлардың шекарасын ауыстыру басқа меншік иелерінің мүдделерін қозғайтын болса, онда жобаға осы өзгертулерге олардың нотариалдық куәландырылған жазбаша келісімі берілуге тиіс.
Егер сейсмикалық қауіптілігі жоғары аймақтағы (аудандағы) қолданыстағы объектілерді өзгерту ұйғарылған болса және жоспарланған қайта жаңарту немесе қайта жоспарлау сындарлы шешімдерді қайта қарауды талап ететін болса, онда сәулет-жоспарлау тапсырмасында осы жоба бойынша сейсмикаға төзімді құрылыс жөніндегі мамандандырылған ұйымдардың (тиісті лицензиясы бар мамандардың) қорытындысын (техникалық шарттарды) алудың қажеттілігі көрсетіледі.

8 (72236) 9-06-30
18
Бородулихинский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Бородулихинский район,
с. Бородулиха, ул. Молодежная, 25
8 (72351) 2-20-48
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача архитектурно-планировочного задания»
Қазақстан Республикасы
Республика Казахстан ____________________________________________________
(республикалық маңызды қала, астана, облыстық маңызды қалалар, аудандардың
сәулет және қала құрылысы органының атауы)
(наименование органа архитектуры и градостроительства города республиканского
значения, столицы, городов областного значения, районов)
_________________________________________________________________________
(орналасқан жері, электрондық адресі, тел.)
(местонахождение, электронный адрес, тел.)
БЕКІТЕМІН:
УТВЕРЖДАЮ:
Бас сәулетші (қала, аудан)
Главный архитектор (города, района)
__________________________________
(Т.А.Ә.) (Ф.И.О.)
ЖОБАЛАУҒА АРНАЛҒАН
СӘУЛЕТ-ЖОСПАРЛАУ ТАПСЫРМАСЫ (СЖТ) АРХИТЕКТУРНО-ПЛАНИРОВОЧНОЕ ЗАДАНИЕ (АПЗ)
НА ПРОЕКТИРОВАНИЕ
20____жылғы «____» __________№ ______
№_______ от «____»_____________20____ года
Объектің атауы:_______________________________________________
Наименование объекта:_________________________________________
______________________________________________________________
Тапсырыс беруші (құрылыс салушы, инвестор):___________________
Заказчик (застройщик, инвестор): _____________________________
_____________________________
Қала (елді мекен), жыл
Город (населенный пункт), год
Сәулет-жоспарлау тапсырмасын әзірлеу үшін негіздеме
Қала, аудан әкімінің ______________ (күні, айы, жылы) № _____ қаулысы
Основание для разработки архитектурно-планировочного задания (АПЗ)
Постановление акима города (района) №_______ от_________ (число, месяц, год)
Жобалаудың сатылылығы
Нобайлық жоба толық көлемде, оның ішінде: Жалпы деректер: М 1:500 топографиялық негізде учаскенің Бас жоспары (абаттандыру және көгалдандыру схемасы); Қасбеттер, қабаттар жоспары, осьтер бойынша қималар, шатырдың жоспары; қасбеттердің сәулеттік шешімінің паспорты (сыртқы әрлеу ведомості)
Стадийность
Эскизный проект в полном объеме, в том числе: Общие данные: Генплан участка (схема благоустройства и озеленения) на топографической основе в М 1:500; Фасады, планы этажей, разрезы по осям, план кровли; Паспорт архитектурного решения фасадов (ведомость наружной отделки)
1. ЖЕР ТЕЛІМІНІҢ СИПАТТАМАСЫ
ХАРАКТЕРИСТИКА УЧАСТКА
1. Жер телімінің орналасқан жері
Қала, аудан, шағын аудан, ауыл, квартал
1. Местонахождение участка
Город, район, микрорайон, аул, квартал

8 (72236) 9-06-30
18
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Бородулиха аудандық бөлімі
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Молодежная көшесі, 25
8 (72351) 2-20-48
«Сәулет-жоспарлау тапсырмасын
беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Республика Казахстан ____________________________________________________
(республикалық маңызы бар қала, астана, облыстық маңызы бар қалалар,
аудандардың сәулет және қала құрылысы органының атауы)
(наименование органа архитектуры и градостроительства города республиканского
значения, столицы, городов областного значения, районов)
_______________________________________________________________________
(орналасқан жері, электрондық адресі, тел.)
(местонахождение, электронный адрес, тел.)
БЕКІТЕМІН:
УТВЕРЖДАЮ:
Бас сәулетші (қала, аудан)
Главный архитектор (города, района)
__________________________________
(Т.А.Ә.) (Ф.И.О.)
ЖОБАЛАУҒА АРНАЛҒАН
СӘУЛЕТ-ЖОСПАРЛАУ ТАПСЫРМАСЫ (СЖТ) АРХИТЕКТУРНО-ПЛАНИРОВОЧНОЕ ЗАДАНИЕ (АПЗ)
НА ПРОЕКТИРОВАНИЕ
20___ жылғы «____» __________№ ______
№ ______ от «____» __________ 20____ года
Объектінің атауы:____________________________________________
Наименование объекта:________________________________________
Тапсырыс беруші (құрылыс салушы, инвестор):__________________
Заказчик (застройщик, инвестор): ____________________________
____________________________
Қала (елді мекен), жыл
Город (населенный пункт), год
Сәулет-жоспарлау тапсырмасын (СЖТ) әзірлеу үшін негіздеме
Қала, аудан әкімінің ______________ (күні, айы, жылы) № _____ қаулысы
Основание для разработки архитектурно-планировочного задания (АПЗ)
Постановление акима города (района) № _______ от _________ (число, месяц, год)
Жобалаудың сатылылығы
Нобайлық жоба толық көлемде, оның ішінде:
Жалпы деректер: М 1:500 топографиялық негізде учаскенің Бас жоспары (абаттандыру және көгалдандыру схемасы); қасбеттер, қабаттар жоспары, осьтер бойынша қималар, шатырдың жоспары; қасбеттердің сәулеттік шешімінің Паспорты (сыртқы әрлеу ведомості)
Стадийность
Эскизный проект в полном объеме, в том числе:
Общие данные: Генплан участка (схема благоустройства и озеленения) на топографической основе в М 1:500; Фасады, планы этажей, разрезы по осям, план кровли; Паспорт архитектурного решения фасадов (ведомость наружной отделки).
1. ЖЕР ТЕЛІМІНІҢ СИПАТТАМАСЫ
ХАРАКТЕРИСТИКА УЧАСТКА
1. Жер телімінің орналасқан жері
Қала, аудан, шағын аудан, ауыл, квартал
1. Местонахождение участка
Город, район, микрорайон, аул, квартал

6. Телекоммуникация
Согласно техническим условиям (№__ и дата выдачи ТУ)
7. Дренаж (қажет болған жағдайда) немесе нөсерлік кәріз
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ № __ және берілген күні)
7. Дренаж (при необходимости) и ливневая канализация
Согласно техническим условиям (№__ и дата выдачи ТУ)
8. Стационарлық суғару жүйесі
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ №__ және берілген күні)
8. Стационарные поливочные системы
Согласно техническим условиям (№ __ и дата выдачи ТУ)
1. ҚҰРЫЛЫС САЛУШЫҒА ЖҮКТЕЛЕТІН МІНДЕТТЕР
ОБЯЗАТЕЛЬСТВА, ВОЗЛАГАЕМЫЕ НА ЗАСТРОЙЩИКА
1. Инженерлік іздестірулер бойынша
Жер телімін игеруге геодезиялық орналастырылғаннан және оның шекарасы нақты (жергілікті жерге) бекітілгеннен және жер жұмыстарын жүргізуге ордер алынғаннан кейін кірісу
1. По инженерным изысканиям
Приступать к освоению земельного участка разрешается после геодезического выноса и закрепления его границ в натуре (на местности) и ордера на производство земляных работ
2. Қолданыстағы құрылыстар мен құрылғыларды бұзу (ауыстыру) бойынша
Қажет болған жағдайда қысқаша сипаттамасы
2. По сносу (переносу) существующих строений и сооружений
В случае необходимости краткое описание
3. Жер асты және жер үсті коммуникацияларын ауыстыру бойынша
Өтетін инженерлік коммуникациялар анықталған жағдайда оларды қорғау бойынша конструктивтік іс-шаралар көздеу, тиісті инстанциялармен келісу
3. По переносу подземных и надземных коммуникаций
В случае обнаружения проходящих инженерных коммуникаций, предусмотреть конструктивные мероприятия по их защите, провести согласование с соответствующими инстанциями
4. По сохранению и/или пересадке зеленых насаждений
Краткое описание
5. По строительству временного ограждения участка
Краткое описание
К. ДОПОЛНИТЕЛЬНЫЕ ТРЕБОВАНИЯ
Общая площадь застройки согласно эскизному проекту
Л. ОБЩИЕ ТРЕБОВАНИЯ
1. При разработке проекта (рабочего проекта) необходимо руководствоваться нормами действующего законодательства Республики Казахстан в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
2. Проектирование (при новом строительстве) необходимо вести на материалах откорректированной топографической съемки в М 1:500 и геологических изысканий, выполненных ранее.
3. Согласовать с главным архитектором города (района):
- генеральный план в М 1:500;
- сводный план инженерных сетей;
- строительный генеральный план;
- рекламно-информационные установки.
ПРИМЕЧАНИЯ:
1. Архитектурно-планировочное задание (далее-АПЗ) и технические условия действуют в течение всего срока нормативной продолжительности строительства, утвержденной в составе проектной (проектно-сметной) документации.

6. Телекоммуникация
Согласно техническим условиям (№ __ и дата выдачи ТУ)
7. Дренаж (қажет болған жағдайда) немесе нөсерлік кәріз
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ № __ және берілген күні)
7. Дренаж (при необходимости) и ливневая канализация
Согласно техническим условиям (№ __ и дата выдачи ТУ)
8. Стационарлық суғару жүйесі
Техникалық шарттарға сәйкес (ТШ № __ және берілген күні)
8. Стационарные поливочные системы
Согласно техническим условиям (№ __ и дата выдачи ТУ)
1. ҚҰРЫЛЫС САЛУШЫҒА ЖҮКТЕЛЕТІН МІНДЕТТЕР
ОБЯЗАТЕЛЬСТВА, ВОЗЛАГАЕМЫЕ НА ЗАСТРОЙЩИКА
1. Инженерлік іздестірулер бойынша
Жер телімін игеруге геодезиялық орналастырылғаннан және оның шекарасы нақты (жергілікті жерге) бекітілгеннен және жер жұмыстарын жүргізуге ордер алынғаннан кейін кірісу
1. По инженерным изысканиям
Приступать к освоению земельного участка разрешается после геодезического выноса и закрепления его границ в натуре (на местности) и ордера на производство земляных работ
1. Қолданыстағы құрылыстар мен құрылғыларды бұзу (ауыстыру) бойынша
Қажет болған жағдайда қысқаша сипаттамасы
2. По сносу (переносу) существующих строений и сооружений
В случае необходимости краткое описание
3. Жер асты және жер үсті коммуникацияларын ауыстыру бойынша
Өтетін инженерлік коммуникациялар анықталған жағдайда оларды қорғау бойынша конструктивтік іс-шаралар көздеу, тиісті инстанциялармен келісу
3. По переносу подземных и надземных коммуникаций
В случае обнаружения проходящих инженерных коммуникаций предусмотреть конструктивные мероприятия по их защите, провести согласование с соответствующими инстанциями
4. Жасыл екпелерді сақтау және /немесе отырғызу бойынша
Қысқаша сипаттамасы
4. По сохранению и / или пересадке зеленых насаждений
Краткое описание
5. Учаскені уақытша қоршау бойынша
Қысқаша сипаттамасы
5. По строительству временного ограждения участка
Краткое описание
К. ҚОСЫМША ТАЛАПТАР
Нобайлық жобаға сәйкес құрылыс салынатын жалпы алаң
К. ДОПОЛНИТЕЛЬНЫЕ ТРЕБОВАНИЯ
Общая площадь застройки согласно эскизному проекту
Л. ЖАЛПЫ ТАЛАПТАР
1. Жобаны (жұмыс жобасын) әзірлеген кезде сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларының нормаларын басшылыққа алу қажет.
2. Жобалауды (жаңа құрылыс кезінде) түзетілген М 1:500 топографиялық түсірілім және бұрын орындалған геологиялық іздестірулер материалдарында жүргізу қажет.
3. Қаланың (ауданның) бас сәулетшісімен келісу:
- М 1:500 бас жоспар;
- инженерлік желілердің жиынтық жоспары;
- құрылыстың бас жоспары;
- жарнамалық-ақпараттық қондырғылар.
Л. ОБЩИЕ ТРЕБОВАНИЯ
1. При разработке проекта (рабочего проекта) необходимо руководствоваться нормами действующего законодательства Республики Казахстан в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
2. Проектирование (при новом строительстве) необходимо вести на материалах откорректированной топографической съемки в М 1:500 и геологических изысканий, выполненных ранее.
3. Согласовать с главным архитектором города (района):
- генеральный план в М 1:500;
- сводный план инженерных сетей;
- строительный генеральный план;
- рекламно-информационные установки.
ЕСКЕРТУЛЕР:
1. Сәулет-жоспарлау тапсырмасы (бұдан әрі - СЖТ) және техникалық шарттар жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманың құрамында бекітілген құрылыстың бүкіл нормативтік ұзақтығы мерзімі ішінде қолданылады.

2. В случае возникновения обстоятельств, требующих пересмотра условий АПЗ, изменения в него могут быть внесены по согласованию с заказчиком.
3. Требования и условия, изложенные в АПЗ, обязательны для всех участников инвестиционного процесса независимо от форм собственности и источников финансирования. АПЗ по просьбе заказчика или местного органа архитектуры и градостроительства может быть предметом обсуждения градостроительного совета, архитектурной общественности, рассмотрено в независимой экспертизе.
4. Несогласие заказчика с требованиями, содержащимися в АПЗ, может быть обжаловано в судебном порядке.
5. Выданное АПЗ является основанием на разработку и проведение экспертизы предпроектной и проектной (проектно-сметной) документации на строительство в установленном уполномоченным государственным органом в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности порядке.
6. Объекты, строящиеся (построенные) без участия государственных инвестиций, но затрагивающие государственные и общественные интересы, подлежат приемке в эксплуатацию государственными приемочными комиссиями.
Указанное условие устанавливается местными исполнительными органами (городов) при выдаче заказчику (застройщику) АПЗ и должно быть зафиксировано в этом задании, а также в разрешении на производство строительно-монтажных работ.
АПЗ составил __________________________
(должность, ФИО) __________________________
(подпись)
АПЗ получил ____________________________
(число, месяц, год) ____________________________
(подпись)
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Выдача архитектурно-планировочного задания»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Сотрудник центра
Сотрудник центра
Руководитель уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов получателя государственной услуги
Направление документов в уполномоченный орган
Определяет ответственного исполнителя
Рассмотрение представленных документов, при необходимости осуществляет выезд за счет средств получателя государственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписка о приеме документов
Отметка о регистрации
Резолюция
Данные
5
Сроки исполнения
В день обращения
Не менее 2-х раз в день приема документов
Следующий рабочий день после обращения
Не позднее тридцати календарных дней со дня предъявления документов
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
продолжение таблицы:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Сотрудник центра
3
Наименование действия (процесса,
процедуры, операции) и их описание
Подготовка АПЗ либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Подписание подготовленного АПЗ либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Передача АПЗ либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в центр
Выдача АПЗ либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги получателю государственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Документы
Документы
Отметка о получении
Отметка о получении
5
Сроки исполнения
Не позднее тридцати календарных дней со дня предъявления документов
Не позднее тридцати календарных дней со дня предъявления документов
Отметка в журнале исходящей корреспонденции
В указанный в расписке срок
6
Номер следующего действия
6
7
8
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник центра
Руководитель уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов получателя государственной услуги
Действие № 3
Определение ответственного исполнителя
Действие № 4
Рассмотрение представленных документов, осуществление при необходимости выезда за счет средств получателя государственной услуги
Действие № 2
Направление документов в уполномоченный орган
Действие № 6
Подписание подготовленного АПЗ
Действие № 5
Подготовка АПЗ
Действие № 8
Выдача АПЗ
Действие № 7
Передача АПЗ

2. СТЖ шарттарын қайта қарауды талап ететін қандай да бір жағдай пайда болған кезде, оған өзгерістер тапсырыс берушінің келісімі бойынша енгізілуі мүмкін.
3. СЖТ баяндалған талаптар мен шарттар меншік нысаны мен қаржыландыру көздерінің нысандарына қарамастан барлық инвестициялық процеске қатысушылар үшін міндетті. СЖТ тапсырыс берушінің немесе жергілікті сәулет және қала құрылысы органдарының өтініші бойынша қала құрылысы кеңесінің, сәулеттік қоғамның талқылау құралы болып табылады, тәуелсіз сараптамада қарастырылады.
4. Тапсырыс беруші СЖТ баяндалған талаптарға келіспесе сотқа шағымдануына болады.
5. Берілген СЖТ сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген тәртіпте құрылысқа жобалау алдындағы және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттама әзірлеуге және сараптамадан өткізуге негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік инвестициялардың қатысуынсыз салынып жатқан (салынған), бірақ мемлекеттік және қоғамдық мүдделерге қатысы бар объектілерді мемлекеттік қабылдау комиссиялары пайдалануға қабылдауға тиіс.
Аталған талапты тапсырысшыға (құрылыс салушыға) СЖТ берген кезде аудандардың (қалалардың) жергілікті атқарушы органдары белгілейді және ол сол тапсырмада, сондай-ақ құрылыс-жинақтау жұмыстарын жүргізуге берілген рұқсатта көрсетілуге тиіс.
СЖТ жасады
_____________________________
(лауазымы, ТАӘ)
_____________________________
(қолы)
СЖТ алды
_____________________________
(күні, айы, жылы)
_____________________________
(қолы)
«Сәулет-жоспарлау тапсырмасын
беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне
4-қосымша
1 кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Орталық қызмет-кері
Орталық қызмет-кері
Уәкілетті орган басшысы
Уәкілетті орган маманы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістердің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет алушыдан құжаттарды қабылдау
Құжаттарды уәкілетті органға жіберу
Жауапты орындаушыны белгілейді
Ұсынылған құжаттарды қарау, қажет болған жағдайда мемлекеттік қызметті алушының қаражаты есебінен баруды жүзеге асырады
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Құжаттарды қабылдау туралы қолхат
Тіркелуі туралы белгі
Бұрыштама
Деректер
5
Орындау мерзімі
Өтініш білдірген күні
Құжаттарды қабылдау күні 2 реттен кем емес
Өтініш білдіргеннен кейін келесі жұмыс күні
Құжаттарды ұсынған күннен бастап отыз күнтізбелік күннен кешіктірмей
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
кестенің жалғасы:
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті орган маманы
Уәкілетті орган басшысы
Уәкілетті орган маманы
Орталық қызмет-кері
3
Іс-әрекеттер-дің (үдерістердің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
СЖТ-ға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Дайын болған СЖТ-ға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
СЖТ-ны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты орталыққа жіберу
Мемлекеттік қызметті алушыға СЖТ-ны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Құжаттар
Құжаттар
Алуы жөнінде белгі
Алуы жөнінде белгі
5
Орындау мерзімі
Құжаттарды ұсынған күннен бастап отыз күнтізбелік күннен кешіктірмей
Құжаттарды ұсынған күннен бастап отыз күнтізбелік күннен кешіктірмей
Шығыс хат-хабар журналында белгілеу
Қолхатта көрсетілген мерзімде
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7
8
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
Орталық қызметкері
Уәкілетті орган басшысы
Уәкілетті орган маманы
№ 1 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет алушыдан құжаттарды қабылдау
№ 3 іс-әрекет
Жауапты орындаушыны белгілеу
№ 4 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттарды қарау, қажет болған жағдайда мемлекеттік қызметті алушының қаражаты есебінен баруды жүзеге асыру
№ 2 іс-әрекет
Құжаттарды уәкілетті органға жіберу
№ 6 іс-әрекет
Ресімделген СЖТ-ға қол қою
№ 5 іс-әрекет
СЖТ дайындау
№ 8 іс-әрекет
СЖТ-ны беру
№ 7 іс-әрекет
СЖТ-ны орталыққа жіберу

Таблица 3.1. Варианты использования.
Альтернативный процесс - при наличии оснований для отказа
в оказании государственной услуги
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Сотрудник центра
Действие № 1
Прием документов получателя государственной услуги
Действие № 2
При неполном пакете документов, отказ в приеме документов с выдачей расписки с указанием недостающих документов
Таблица 3.2. Варианты использования.
Альтернативный процесс - при наличии оснований для отказа
в оказании государственной услуги
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Сотрудник центра
Руководитель
уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов получателя государственной услуги
Действие № 3
Определение ответственного исполнителя
Действие № 4
Рассмотрение представленных документов, осуществление при необходимости выезда за счет средств получателя государственной услуги
Действие № 2
Направление документов в уполномоченный орган
Действие № 6
Подписание мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Действие № 5
Подготовка мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Действие № 8
Выдача мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Действие № 7
Передача мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в центр
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Выдача архитектурно-планировочного задания»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 28 декабря 2012 года № 337
Регламент государственной услуги
«Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений)
и определении их месторасположения, а также перепрофилировании
(изменении функционального назначения) зданий (сооружений)
в культовые здания (сооружения) по согласованию
с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности» (далее – государственная услуга) оказывается управлением архитектуры и градостроительства Восточно-Казахстанской области (далее – управление) по согласованию с Департаментом по делам религии Восточно-Казахстанской области (далее – территориальный орган).

3.1 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс – мемлекеттік
қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз бар болған жағдайда
Баламалы үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
Орталық қызметкері
№ 1 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет алушыдан құжаттарды қабылдау
№ 2 іс-әрекет
Құжаттар пакеті толық болмаған кезде жетіспей тұрған құжаттарды көрсете отырып, қолхат берумен құжаттарды қабылдаудан бас тарту
3.2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс – мемлекеттік
қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз бар болған жағдайда
Баламалы үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
Орталық қызметкері
Уәкілетті орган басшысы
Уәкілетті орган маманы
№ 1 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет алушыдан құжаттарды қабылдау
№ 3 іс-әрекет
Жауапты орындаушыны белгілеу
№ 4 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттарды қарау, қажет болған жағдайда мемлекеттік қызметті алушының қаражаты есебінен баруды жүзеге асыру
№ 2 іс-әрекет
Құжаттарды уәкілетті органға жіберу
№ 6 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
№ 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
№ 8 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
№ 7 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты орталыққа жіберу
«Сәулет-жоспарлау тапсырмасын
беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне
5-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік әрекеттердің
логикалық тізбегі мен ҚФБ-нің арасындағы өзара
қарым-қатынастарды бейнелейтін сызба
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 337 қаулысымен
бекітілген
«Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша
ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын
жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері
(ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын
өзгерту) туралы шешім беру» мемлекеттік қызмет көрсету
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Шығыс Қазақстан облысының Дін істері департаментімен (бұдан әрі – аумақтық орган) келісім бойынша Шығыс Қазақстан облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы көрсетеді (бұдан әрі - басқарма).

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 5) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 11 октября 2011 года «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», стандарта государственной услуги «Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений), и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменение функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2012 года № 1311.
4. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) (далее - решение) либо мотивированный ответ об отказе в  предоставлении услуги на бумажном носителе.
5. Государственная оказывается физическим и юридическим лицам  (далее – получатель государственной услуги).
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Для получения государственной услуги необходимо обратиться в управление, которое находится по адресу: город Усть-Каменогорск, ул. Казахстан, 27.
График работы управления: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед, кроме выходных и праздничных дней, установленных Трудовым кодексом Республики Казахстан от 15 мая 2007 года и Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе управления.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 12 настоящего регламента, составляют:
для получения решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их местоположения  - тридцать календарных дней;
для получения решения о перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) - тридцать календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания получателем государственной услуги, желающим сдать пакет документов для получения государственной услуги, - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, - не более 30 минут.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 11 қазандағы Заңының 5-бабының 5) тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 қазандағы № 1311 қаулысымен бекітілген «Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты негізінде жүзеге асырылады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім (бұдан әрі – шешім) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасымалдағышта уәжделген жауап беру болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын
талаптар
6. Мемлекеттік қызметті алу үшін, Өскемен қаласы, Қазақстан көшесі, 27 мекенжайы бойынша орналасқан басқармаға жүгіну қажет.
Басқарманың жұмыс кестесі: 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінде және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліспен ұсынылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат басқарманың интернет-ресурсында орналастырылған.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы регламенттің 12-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін анықтау туралы шешім алу үшін – күнтізбелік отыз күнді;
үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім алу үшін – күнтізбелік отыз күнді құрайды;
2) мемлекеттік қызметті алуға арналған құжаттар пакетін тапсыруға ниеттенген мемлекеттік қызметті алушының күтуіне рұқсат берілген ең ұзақ уақыт – 30 минут;
3) мемлекеттік қызметті алушыға өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін қызмет көрсету үшін рұқсат берілген ең ұзақ уақыт – 30 минуттан аспайды.

9. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) представление неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 12 настоящего регламента;
2) представление недостоверных сведений в документах, предусмотренных пунктом 12 настоящего регламента;
3) ненадлежащее оформление документов;
4) отсутствие согласования территориального органа.
10. Этапы оказания государственной услуги со дня получения заявления от получателя государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает документы, предусмотренные пунктом 12 настоящего регламента, в управление;
2) сотрудник службы документационного обеспечения управления осуществляет проверку полноты документов, проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю управления;
3) после рассмотрения документов руководитель управления определяет ответственного специалиста;
4) ответственный специалист изучает полученные документы, готовит проект или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги и направляет решение на согласование в территориальный орган;
5) территориальный орган согласует либо отказывает в согласовании  проекта решения;
6) после получения согласования территориального органа местный исполнительный орган принимает решение о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения);
7) специалистом управления осуществляется выдача решения получателю государственной услуги (либо представителю по доверенности) либо мотивированный отказ о выдаче решения, который направляется почтой по адресу, указанному получателем государственной услуги.
3. Описание действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Подтверждением сдачи документов является копия заявления получателя государственной услуги со штампом регистрации (входящий номер, дата) службы документационного обеспечения управления.
12. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 3 к настоящему регламенту;
2) копию регистрационного номера налогоплательщика при обязательном представлении оригинала документа для сверки;
3) копию документа, удостоверяющего личность, - для физических лиц при обязательном представлении оригинала документов для сверки или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для юридических лиц при обязательном представлении оригинала документов для сверки;
4) справку-обоснование о строительстве культового сооружения.
Для получения решения о перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые зданий (сооружения) получатели государственной услуги представляют следующие документы:

9. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға:
1) осы регламенттің 12-тармағында көзделген құжаттардың толық пакетінің ұсынылмауы;
2) осы регламенттің 12-тармағында көзделген құжаттарда дұрыс емес мәліметтердің ұсынылуы;
3) құжаттардың тиісінше ресімделмеуі;
4) аумақтық органның келісуінің болмауы негіз болып табылады.
10. Мемлекеттік қызметті алушыдан құжаттарды алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы регламенттің 12-тармағында көрсетілген құжаттарды басқармаға ұсынады;
2) басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметі қызметкері құжаттардың толықтығын тексереді, қабылданған құжаттарды тіркейді және басқарма басшысына қарастыруға береді;
3) басқарма басшысы құжаттарды қарағаннан кейін жауапты маманды белгілейді;
4) жауапты маман берілген құжаттарды зерделеп, жоба немесе немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды және шешімді келісімдеу үшін аумақтық органға жібереді;
5) аумақтық органның шешімнің жобасын келісімдейді немесе келісімдеуден бас тартады;
6) аумақтық органның келісімін алғаннан кейін жергілікті атқарушы орган ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім қабылдайды;
7) басқарма маманы мемлекеттік қызметті алушыға (немесе сенімхат бойынша өкіліне) шешімді немесе шешім беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты беруді жүзеге асырады, ол мемлекеттік қызметті алушы көрсеткен мекенжай бойынша поштамен жіберіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде іс-әрекеттер
(өзара әрекет) тәртібінің сипаттамасы
11. Басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінің тіркеу мөртабаны (кіріс нөмірі, күні) қойылған мемлекеттік қызметті алушы өтінішінің көшірмесі құжаттардың өткізілгендігін растау болып табылады.
12. Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып, салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі;
3) жеке тұлғалар үшiн – салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып, жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін – салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;        4) ғибадат үйін салу туралы анықтама-негіздеме.
Мемлекеттік қызметті алушылар үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім алу үшін мынадай құжаттарды ұсынады:

1) заявление по форме согласно приложению 4 к настоящему регламенту;
2) копию документа,  удостоверяющего личность, - для физических лиц при обязательном представлении оригинала документов для сверки или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для юридических лиц при обязательном представлении оригинала документов для сверки;
3) копию документа, удостоверяющего право собственности на объект недвижимости, при обязательном представлении оригинала документа для сверки;
4) справку об отсутствии обременения на объект недвижимости;
5) копию технического паспорта на объект недвижимости при обязательном представлении оригинала документа для сверки;
6) справку-обоснование о перепрофилировании зданий.
13. Предоставляемые получателями государственной услуги сведения являются конфиденциальными, за исключением случаев, предусматривающих предоставление сведений управлением, в порядке, установленным действующим законодательством Республики Казахстан.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник службы документационного обеспечения управления;
2) руководитель управления;
3) ответственный специалист управления;
4) территориальный орган;
5) местный исполнительный орган.
15. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимодействие между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
17. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги, в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Выдача решения о строительстве культовых
зданий (сооружений)и определении их
месторасположения, а также перепрофилировании
(изменении функционального назначения) зданий
(сооружений) в культовые здания (сооружения)
по согласованию с уполномоченным органом
в сфере религиозной деятельности»
Описание
последовательности и взаимодействия
административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
Наименование СФЕ
Сотрудник службы документационного обеспечения управления
Руководитель
управления
Ответственный специалист управления
Территориаль
ный орган
Наименование действия
(процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов получателя государственной услуги
Ознакомление с документами, определение ответственного специалиста
Изучение документов и направление их  в территориальный орган на согласование
Рассмотрение документов
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отметка в журнале
Резолюция
Сопроводительное письмо о направлении на  согласование в территориальный орган
Согласование  либо отказ в согласовании
Сроки исполнения
30 минут
В течение дня
В течение дня
В течение 5 календарных дней
продолжение таблицы
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
5
6
7
Наименование СФЕ
Ответственный специалист управления
Местный исполнительный орган
Сотрудник службы документационного обеспечения управления
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Подготовка проекта решения местного исполнительного органа либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Принятие решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения или перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)
Выдача решения либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги получателю государственной услуги
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное
решение)
Проект решения  либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Постановление
Отметка в журнале
Сроки исполнения
В течение дня
В течение 20 календарных дней
В течение дня
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
СФЕ 1
Сотрудник службы документационного обеспечения управления
СФЕ 2
Руководитель
управления
СФЕ 3
Ответственный специалист управления
СФЕ 4
Территориальный орган
СФЕ 5
Местный исполнительный орган
Действие № 1
Прием документов получателя государственной услуги
Действие № 2
Ознакомление с документами, определение ответственного специалиста
Действие № 3
Изучение документов и направление их в территориальный орган на согласование
Действие № 4
Рассмотрение документов
Действие № 5
Подготовка  проекта решения местного исполнительного органа
Действие № 6
Принятие решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения или перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)
Действие № 7
Выдача решения
получателю государственной услуги

1) осы регламентке 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке тұлғалар үшiн – салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып, жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін – салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып, заңды тұлға мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
3) салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып, жылжымайтын мүлiк объектісіне меншік құқығын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) жылжымайтын мүлiк объектісіне ауыртпалықтардың жоқ екендігі туралы анықтама;
5) салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып, жылжымайтын мүлік объектісіне техникалық паспорт;
6) ғимараттар етіп қайта бейіндеу туралы анықтама-негіздеме.
13. Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген, уәкілетті органмен қарастырылатын мәліметтерді ұсыну тәртібін қоспағанда, мемлекеттік қызметті алушы ұсынған мәліметтері құпия болып табылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметі қызметкері;
2) басқарма басшысы;
3) басқарманың жауапты маманы;
4) аумақтық орган;
5) жергілікті атқарушы орган.
15. Әр ҚФБ-нің іс әрекетінің (рәсімдерінің) нақты орындалу мерзімі және әкімшілік қарым-қатынастары (рәсімдері) мен мәтіндік кестелік сипаттар тізбегі осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық тізбегі мен ҚФБ-нің арасындағы өзара қарым-қатынастарды бейнелейтін сызбалар осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
«Дін қызметі саласындағы уәкілетті
органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін
(ғимараттарын) салу және олардың орналасатын
жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды)
ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу
(функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім
беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) өзара әрекеті мен
кезектілігінің сипаттамасы 1 кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметі қызметкері
Басқарма басшысы
Басқарманың жауапты маманы
Аумақтық орган
3
Іс-әрекеттердің (үдерістердің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет алушыдан құжаттарды қабылдау
Құжаттармен танысу, жауапты маманды белгілеу
Құжаттарды зерделеу және оларды келісімдеу үшін аумақтық органға жіберу
Құжаттарды қарау
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Журналда белгілеу
Бұрыштама
Аумақтық органға келісімдеуге жіберілгендігі туралы іліспе құжат
Келісімдеу немесе келісімдеуден бас тарту
5
Орындау мерзімі
30 минут
Күн ішінде
Күн ішінде
5 күнтізбелік күн ішінде
кестенің жалғасы:
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
5
6
7
2
ҚФБ атауы
Басқарманың жауапты маманы
Жергілікті атқарушы орган
Басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметі қызметкері
3
Іс-әрекеттердің (үдерістердің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Жергілікті атқарушы орган шешімінің жобасын немесе немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау
Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім қабылдау
Мемлекеттік қызметті алушыға шешімді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Шешімнің жобасы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Қаулы
Журналда белгілеу
5
Орындау мерзімі
Күн ішінде
20 күнтізбелік күн ішінде
Күн ішінде
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
ҚФБ 1
Басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметі қызметкері
ҚФБ 2
Басқарма басшысы
ҚФБ 3
Басқарманың жауапты маманы
ҚФБ 4
Аумақтық орган
ҚФБ 5
Жергілікті атқарушы орган
Іс-әрекет № 1
Мемлекеттік қызметті алушыдан құжаттарды қабылдау
Іс-әрекет № 2
Құжаттармен танысу, жауапты маманды белгілеу
Іс-әрекет № 3
Құжаттарды зерделеу және оларды келісімдеуге аумақтық органға жіберу
Іс-әрекет № 4
Құжаттарды қарау
Іс-әрекет № 5
Жергілікті атқарушы орган шешімінің жобасын дайындау
Іс-әрекет № 6
Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім қабылдау
Іс-әрекет № 7
Мемлекеттік қызметті алушыға шешімді беру

Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс 1
СФЕ 1
Сотрудник документационного обеспечения управления
СФЕ 2
Руководитель
управления
СФЕ 3
Ответственный специалист
управления
СФЕ 4
Территориальный
орган
Действие № 1
Прием документов
получателя государственной услуги
Действие № 2
Ознакомление с документами, определение
ответственного специалиста
Действие № 3
Изучение документов и направление их в территориальный орган на согласование
Действие № 4
Рассмотрение документов
Действие № 5
Подготовка мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Действие № 6
Выдача мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги получателю государственной услуги
Таблица 4. Варианты использования. Альтернативный процесс 2
СФЕ 1
Сотрудник документационного обеспечения управления
СФЕ 2
Руководитель
управления
СФЕ 3
Ответственный специалист
управления
СФЕ 4
Территориальный орган
Действие № 1
Прием документов
получателя государственной услуги
Действие № 2
Ознакомление с документами, определение
ответственного специалиста
Действие № 3
Изучение документов
Действие № 4
Подготовка мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Действие № 5
Подписание мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Действие № 6
Выдача мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги получателю государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача решения о строительстве культовых
зданий (сооружений) и определении их
месторасположения, а также перепрофилировании
(изменении функционального назначения) зданий
(сооружений) в культовые здания (сооружения)
по согласованию с уполномоченным органом
в сфере религиозной деятельности»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача решения о строительстве культовых
зданий (сооружений) и определении их
месторасположения, а также перепрофилировании
(изменении функционального назначения) зданий
(сооружений) в культовые здания (сооружения)
по согласованию с уполномоченным органом
в сфере религиозной деятельности»
Начальнику управления архитектуры
и градостроительства
Восточно-Казахстанской области
______________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Заявитель ________________________
(Фамилия, имя, отчество, адрес и
телефон для физических лиц.
Наименование организации, почтовый
адрес и телефон для юридических лиц)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас выдать решение о строительстве культового здания
(сооружения) на земельном участке площадью ______га, расположенном
по адресу: ________________________________.
Культовое сооружение ________________________________________
(Конфессиональная принадлежность)
Источник финансирования строительства культового сооружения
__________________________________________.
Вместимость культового сооружения (количество прихожан)
__________________________________________.
Подпись, дата, печать (для юридических лиц)
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Выдача решения о строительстве культовых зданий
(сооружений) и определении их месторасположения,
а также перепрофилировании (изменении функционального
назначения) зданий (сооружений) в культовые здания
(сооружения) по согласованию с уполномоченным органом
в сфере религиозной деятельности»
Начальнику управления архитектуры
и градостроительства
Восточно-Казахстанской области
______________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Заявитель _____________________
(Фамилия, имя, отчество, адрес и
телефон для физических лиц.
Наименование организации,  почтовый
адрес и телефон для  юридических лиц)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас выдать решение о перепрофилировании (изменении
функционального назначения) здания (сооружения) с
«__________________________________________» в культовое здание
(сооружение), расположенного по адресу ____________________________
Культовое сооружение ________________________________________
(Конфессиональная принадлежность)
Вместимость культового сооружения (количество прихожан)
______________________________.
Подпись, дата, печать (для юридических лиц)

3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс 1
ҚФБ 1
Басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметі қызметкері
ҚФБ 2
Басқарма басшысы
ҚФБ 3
Басқарманың жауапты маманы
ҚФБ 4
Жергілікті атқарушы орган
Іс-әрекет № 1
Мемлекеттік қызметті алушыдан құжаттарды қабылдау
Іс-әрекет № 2
Құжаттармен танысу, жауапты маманды белгілеу
Іс-әрекет № 3
Құжаттарды зерделеу және оларды келісімдеуге аумақтық органға жіберу
Іс-әрекет № 4
Құжаттарды қарау
Іс-әрекет № 5
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Іс-әрекет № 6
Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
4 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс 2
ҚФБ 1
Басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметі қызметкері
ҚФБ 2
Басқарма басшысы
ҚФБ 3
Басқарманың жауапты маманы
ҚФБ 4
Жергілікті атқарушы орган
Іс-әрекет № 1
Мемлекеттік қызметті алушыдан құжаттарды қабылдау
Іс-әрекет № 2
Құжаттармен танысу, жауапты маманды белгілеу
Іс-әрекет № 3
Құжаттарды зерделеу
Іс-әрекет № 4
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Іс-әрекет № 5
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Іс-әрекет № 6
Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
«Дін қызметі саласындағы уәкілетті
органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін
(ғимараттарын) салу және олардың орналасатын
жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды)
ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу
(функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім
беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік әрекеттердің
логикалық тізбегі мен ҚФБ-нің арасындағы өзара
қарым-қатынастарды бейнелейтін сызба
«Дін қызметі саласындағы уәкілетті
органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін
(ғимараттарын) салу және олардың орналасатын
жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды)
ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу
(функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім
беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Шығыс Қазақстан облысының
сәулет және қала құрылысы
басқармасының бастығы
________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Өтініш беруші____________________________
________________________________________
________________________________________
(жеке тұлға үшін тегі, аты, әкесінің аты,
мекенжайы және телефоны, заңды тұлға
үшін ұйымның атауы, пошталық мекенжайы,
телефоны)
ӨТІНІШ
__________________________ мекенжайы бойынша орналасқан жалпы көлемі
________ гектар жер учаскесінде ғибадат үйін (ғимаратын) салу туралы
шешім беруді сұраймын.
Ғибадат үйі __________________________________________________.
(конфессияға тиесілілігі)
Ғибадат үйі құрылысының қаржыландыру көзi ____________________.
Ғибадат үйінің сыйымдылығы (адамдар саны) ____________________.
Қолы, күні, мөрі (заңды тұлғаларға)
«Дін қызметі саласындағы уәкілетті
органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін
(ғимараттарын) салу және олардың орналасатын
жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды)
ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу
(функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім
беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
4-қосымша
Шығыс Қазақстан облысының
сәулет және қала құрылысы
басқармасының бастығы
________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Өтініш беруші ___________________________
________________________________________
________________________________________
(жеке тұлға үшін тегі, аты, әкесінің аты,
мекенжайы және телефоны, заңды тұлға
үшін ұйымның атауы, пошталық мекенжайы,
телефоны)
ӨТІНІШ
________________________ мекенжайы бойынша орналасқан
________________ үйін (ғимаратын) ғибадат үйі (ғимараты) етіп қайта
бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беруді
сұраймын.
Ғибадат үйі ______________________________________________.
(конфессияға тиесілілігі)
Ғибадат үйінің сыйымдылығы (адамдар саны) _______________.
Қолы, күні, мөрі (заңды тұлғаларға)